آرشیو نویسنده :کوتاه آنلاین

طی مراسمی “علیرضا بلگوری” به عنوان مدیرعامل بانک اقتصادنوین معرفی شد

بر اساس تصمیم هیات مدیره و با تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، “علیرضا بلگوری” به عنوان مدیرعامل جدید بانک اقتصادنوین معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در مراسم معارفه مدیرعامل جدید این بانک که با حضور اعضای هیات مدیره و مدیران بانک اقتصادنوین برگزار شد، محمد صدرهاشمی‌نژاد بنیان‌گذار این بانک ضمن اشاره به معرفی مدیرعامل جدید بانک اقتصادنوین گفت: امروز پس از شانزده سال فعالیت بانک اقتصادنوین به عنوان طلایه‌دار بانکداری خصوصی کشور نماد سلامت در نظام بانکی به شمار می‌رود که تاکنون دچار هیچ حاشیه‌ای نبوده است.
وی گفت: این افتخار حاصل تلاش مدیریت عالی بانک و کارکنان شریف بانک اقتصادنوین است که توانسته جایگاه مناسبی برای بانک در نظام بانکی فراهم کند.
وی به تفکر حاکم بر بانک اقتصادنوین اشاره کرد و گفت: تفکر حاکم بر بانک اقتصادنوین کاملا منطبق با استانداردهای بخش خصوصی و مدیریت این بخش تدوین شده و غیر قابل تغییر است و بانک اقتصادنوین می‌کوشد که کاملا با استانداردهای بین‌المللی به کار خود ادامه دهد.
سیامک دولتی رییس هیات مدیره بانک اقتصادنوین نیز در این مراسم ضمن اشاره به نقش موثر اعضای هیات مدیره این بانک در ماه‌های گذشته در پیشبرد اهداف این بانک گفت: با تلاش همکاران بانک اقتصادنوین توانست روزهای سخت گذشته را به خوبی پشت سر بگذارد.
وی در ادامه به لزوم تلاش بیشتر اعضای گروه اقتصادنوین در پیشبرد اهداف اشاره کرد و اظهار داشت: تمامی اعضای گروه مالی اقتصادنوین در پیشبرد و تحقق اهداف نقش موثر و تعیین کننده‌‌ای ایفا می‌کنند و رشد و تعالی در بانک گرو تلاش تک تک اعضای گروه اقتصادنوین است.
در ادامه این مراسم هادی دادمان قائم مقام شرکت توسعه صنایع بهشهر نیز ضمن قدردانی از همه کارکنان بانک اقتصادنوین، گفت: با انتصاب مدیر عامل سرعت پیشرفت، سودآوری و خدمت‌رسانی بانک اقتصادنوین افزایش خواهد یافت.
وی تاکید کرد: امروز همه دغدغه سهامداران بانک اقتصادنوین اعتلا و پیشرفت این بانک است و برای دستیابی به این مهم وفاق مثال زدنی در بین سهامداران عمده بانک شکل گرفته است.
نصرت اله روشن ضمیر سرپرست بانک اقتصادنوین نیز ضمن ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این بانک در ماه‌های اخیر گفت: همدلی مثال زدنی در بین همکاران بانک حاکم است که این مهم در نهایت زمینه را برای موفقیت بانک فراهم خواهد کرد.
وی گفت: توجه به درآمدهای کارمزدی از اهداف اصلی بانک به شمار می‌رود که برای تحقق این هدف برنامه‌های عملیاتی مدونی تدوین شده است.
در ادامه این مراسم علیرضا بلگوری مدیرعامل بانک اقتصادنوین نیز طی سخنانی ضمن تشریح برنامه‌های این بانک در آینده گفت: وفاق و همدلی، افزایش سهم از بازار، شفافیت عملیات بانکی بر مبنای سودآوری پایدار مهم‌ترین برنامه‌های بانک اقتصادنوین در کوتاه مدت خواهد بود.
وی اظهار داشت: لازمه تحقق افرایش سودآوری بانک اقتصادنوین سرعت بخشی در تصمیم‌گیری‌ها و جاری سازی رویکرد هزینه – منفعت در نظام تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری بانک خصوصا در مسایل مربوط به مشتریان است.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین تغییرات در رویکردهای سنتی را عاملی برای سرعت بخشی توسعه در سازمان دانست و گفت: صنعت بانکداری نمی‌تواند ادامه دهنده روش‌های سنتی باشد، چرا که نیاز مشتریان این بخش دایما در حال تغییر و به روز شدن است، در چنین ساختاری لازم است بانک اقتصادنوین نسبت به پیاده‌سازی روش‌های نوین مدیریت و معرفی محصول اقدام نماید.
وی در ادامه به لزوم ایجاد تحول در مدل کسب و کار بانک اشاره کرد و گفت: این تحول جز با بهره‌مندی از نظرات همکاران و همگام سازی بانک با شرایط نوین بازار محقق نخواهد شد.
لازم به ذکر است علیرضا بلگوری فارغ‌التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع کارشناسی ارشد است و پیش از این مسئولیت‌های اجرایی متعددی در سطوح عالی نظام بانکی داشته که از جمله آن می‌توان به عضو هیات مدیره بانک مسکن، رییس کمیته ریسک و رییس کمیته منابع و مصارف و کمیته حسابرسی داخلی بانک مسکن، نایب رییس و عضو هیات مدیره شرکت گروه مالی مسکن، عضو هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی، رییس هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری مسکن، عضو هیات مدیره شرکت پایدار ایرانیان، عضو هیات مدیره شرکت ساماندهی مطالبات معوق، عضو هیات مدیره شرکت خدمات پشتیبانی بانک اقتصادنوین و معاون مدیرعامل بانک اقتصادنوین در امور وصول و حقوقی اشاره کرد.
از دیگر سوابق مدیرعامل بانک اقتصادنوین می‌توان به عضویت در هیات مدیره شرکت خدمات ارزی و صرافی بانک اقتصادنوین، مدیر مالی و خزانه بانک اقتصادنوین، مدیر مالی بانک پارسیان، عضو هیات مدیره شرکت صرافی بانک پارسیان، مدیر مالی شرکت ایران سازه، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسان مشاور ایوان بهشت اشاره کرد.
لازم به ذکر است در مراسم معارفه مدیرعامل جدید بانک اقتصادنوین، با اهدای یک جلد کلام الله مجید و لوح تقدیر از زحمات نصرت‌اله روشن ضمیر سرپرست این بانک قدردانی شد.

شبکه فروش سایپا سروسامان می گیرد

یکی از انتصابات استراتژیک مدیرعامل جدید گروه خودروسازی سایپا، انتخاب قائم مقام بازاریابی و فروش این شرکت بود که می تواند در فرآیند بازاریابی و گسترش شبکه فروش این شرکت بسیار موثر عمل کند.

شبکه فروش سایپا سروسامان می گیرد/ انتخاب استراتژیک جهرودی در حوزه بازاریابی و فروش روز گذشته بود که حکم علیرضا محمودی به عنوان قائم مقام بازاریابی و فروش سایپا توسط جهرودی امضا شد و یکی از معاونان موفق ایساکو روپوش سایپا به تن کرد تا وضعیت فروش و بازاریابی این شرکت را سروسامان ببخشد.

وی در دو دهه گذشته از رده های کارشناس در شرکت ساپکو آغاز به کار کرده و به عنوان قائم مقام مدیر عامل ساپکو نیز فعالیت داشته است.
مشاور و عضو هئیت مدیره صنایع خودرو سازی، قطعه سازی، ریلی و پتروشیمی از دیگر حوزه های کاری وی در این مدت است.

گفتنی است در دو سال گذشته محمودی به عنوان قائم مقام حوزه بازاریابی و فروش شرکت ایساکو مسئولیت داشت.

انتخاب محمودی در این سمت با توجه به آشنایی او باحوزه بازاریابی و فروش، آشنایی با شبکه نمایندگی های شرکت بزرگی چون ایساکو و رشته تحصیلی او می تواند کمک شایانی به معاونت بازاریابی و فروش سایپا و همچنین منسجم کردن سیستم فروش شرکتهای زیر مجموعه این گروه خودروسازی داشته باشد و فرآیندهای فروش را سامان دهی کند.

با اضافه شدن محمودی با سمت قائم مقام بازاریابی و فروش به گروه خودروسازی سایپا می توان شاهد کاهش ناهماهنگی ها در حوزه فروش از جمله حواشی اخیر قیمت گذاری و پیش فروش سراتو بود و قطعا بخش بازاریابی و فروش این شرکت سروسامان بیشتری پیدا خواهد کرد.

نوشتن مطلب برای اطلاعیه های خبری، برنامه ریزی و هدایت برنامه های روابط عمومی نیز بر عهده بخش روابط عمومی است

روح الله مهرجو کارشناس علوم ارتباطات اجتماعی با اشاره به اینکه  مدیر روابط عمومی تصویر عمومی مطلوبی برای سازمان و کارفرمایان یا مشتریان شرکت یا ایجاد می کند، تأکید کرد.

وی افزود: به عبارت دیگر ﮐﺎرﺷﻨﺎس رواﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻓﺮدی اﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﺤﺖ ﻧﻈﺎرت ﻣﻘﺎم ﻣﺎﻓﻮق و مدیریت ارشد سازمان / شرکت ﺑﺎ ﺑﻬﺮه  ﮔﯿﺮی از روش ﻫﺎی ﻋﻠﻤﯽ وﻇﯿﻔﻪ ﻃﺮاﺣﯽ و اﺟﺮای ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ از ﻗﺒﯿﻞ ﺑﺮرﺳﯽ و ﺗﺤﻠﯿﻞ اﻓﮑﺎر ﻋﻤﻮﻣﯽ و ﻃﺮاﺣﯽ و اﺟﺮای ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﻫﺎ و ﻣﯿﺰﮔﺮد ﻫﺎی ﻣﻄﺒﻮﻋﺎﺗﯽ، ﺗﻬﯿﻪ و ﺗﺪوﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﻧﺸﺮﯾﺎت و ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ اﻫﺪاف و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎی سازمان خود را ﺑﺮ ﻋﻬﺪه دارد.

نوشتن مطلب برای اطلاعیه های خبری، برنامه ریزی و هدایت برنامه های روابط عمومی نیز بر عهده بخش روابط عمومی است.

مهرجو تاکید کرد:کارشناس روابط عمومی ( مدیر روابط عمومی ) معمولا در بخش اداری شرکت ها و سازمان های بزرگ کار می کند و اغلب به ارائه سخنرانی، شرکت در جلسات و فعالیت های اجتماعی و سفرهای کاری می پردازد. آنان گاهی شرایط کاری نسبتا پراسترسی دارند و برخی اوقات چندین اتفاق را همزمان مدیریت و سازماندهی می کنند. آنها اغلب به صورت تمام وقت و با ساعات کاری طولانی کار می کنند. البته همچون سایر دیگر مشاغل، حجم کار در دستگاه ها و سازمان های دولتی به نسبت مشاغل مشابه در بخش خصوصی به مراتب کمتر و استرس شغلی کارکنان دولت نیز پایین تر می باشد.

مهرجو افزود: در سال های اخیر نیز موجی در دنیا ایجاد شده است که فعالیت های روابط عمومی را مهمتر و مؤثرتر از فعالیت های تبلیغاتی می داند و  پیش بینی می کند روش های تبلیغاتی فعلی تا چند سال دیگر منسوخ شده و جای خود را به روابط عمومی و عمدتا از طریق شبکه های اجتماعی مجازی می دهد.

وی افزود : مسئولیت ها و وظایف کارشناس یا مدیر روابط عمومی

 • نوشتن مطلب و فراهم کردن اطلاعات برای رسانه ها
 • شناسایی گروه های اصلی مشتریان و مخاطبان و یافتن بهترین راه دسترسی به آنها
 • پاسخ به نیازهای اطلاعاتی رسانه ها یا انتخاب یک سخنگوی مناسب یا منبع اطلاعاتی قابل اطمینان جهت معرفی به نمایندگان رسانه برای اطلاع رسانی
 • کمک به مشتریان برای داشتن ارتباط موثر با عموم ( خارج سازمان)
 • توسعه و حفظ تصویر مناسبی از شرکت بین عموم و شناساندن نشان ها و لوگو های مورد استفاده به عموم افراد جامعه و شرکت ها و سازمان های مخاطب
 • آماده کردن متن سخنرانی ها و سازماندهی مصاحبه گرها (خبرنگارها) برای مدیران ارشد سازمان
 • ارزیابی برنامه های تبلیغاتی و تعیین میزان انطباق آنها با اهداف و خط مشی بخش روابط عمومی
 • توسعه و اجرای سیاستهای جمع آوری کمک های مالی از طریق شناسایی و برقراری ارتباط با خیرین و داوطلبان کمک مالی

دانش و مهارت مورد نیاز برای شغل کارشناس روابط عمومی

 • مهارت های نوشتاری عالی به منظور بیان کامل و صحیح دیدگاه ها و نظرات و انتقال اهداف و برنامه های شرکت به رسانه ها و مطبوعات
 • اعتماد به نفس و توان ارائه عالی مطالب به منظور تأثیر مناسب در هنگام سخنرانی در همایش ها و میزگردهای رسانه ای
 • مهارت های ارتباطی عالی
 • خلاقیت و ابتکار به منظور یافتن بهترین راهکار معرفی شرکت و محصولات به جامعه و بازار هدف و توان پاسخ گویی به نمایندگان رسانه در زمان مورد نظر
 • مهارت های سازماندهی و برنامه ریزی و مدیریت زمان
 • توانایی کار تیمی و کار با انواع مشتریان
 • انعطاف پذیری و توان انجام چندکار – مدیران روابط عمومی عمدتا چندین برنامه را به صورت موازی در حال اجرا دارند و باید توانایی مدیریت همزان آنها را داشته باشند
 • توانایی تحمل فشار کاری زیاد در زمان های شلوغ کاری
 • منعطف بودن در برخورد با انتقادها – زیرا رسانه ها به دقت حرفها و رفتار مدیران ارشد و مدیران روابط عمومی شرکت ها و سازمان ها را زیر نظر دارند و نیاز است در پاسخ به انتقادها و گلایه ها مدیر روابط عمومی با سیاست و کیاست عمل کند
 • دقت و توجه به جزئیات – به منظور امکان ارتباط مناسب و مؤثر با رسانه ها و مشتریان
 • علاقه مندی به رسانه

تحصیلات مورد نیاز و نحوه ورود به شغل کارشناس روابط عمومی

فارغ التحصیلان رشته علوم ارتباطات اجتماعی در مقطع کارشناسی و رشته های وابسته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری معمولا برای تصدی این مشاغل انتخاب می شوند .اما در بسیاری از شرکت ها مخصوصا در حوزه دولت؛ انتخاب کارشناس روابط عمومی از بین افراد با سایر مدارک تحصیلی نیز صورت می گیرد.

بازار کار کارشناس روابط عمومی

کارشناسان و مدیران روابط عمومی می توانند در سازمانها و ادارات مختلف که از نظر اندازه و اعتبار در حد متوسط به بالا می باشند مشغول به کار شوند. در شرکت های کوچکتر نقش مدیر روابط عمومی را معمولا مدیرعامل ایفا می کند و اساسا در خیلی از شرکت ها نیازی به وجود چنین شغل و تخصصی نمی باشد.

وضعیت استخدام این شغل در برخی از کشورهای جهان

آمریکا – میزان استخدام کارشناسان و مدیران روابط عمومی بین سالهای۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، ۲۱ درصد رشد خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد می باشد.

استرالیا – میزان استخدام این شغل در ۵ سال گذشته رشد ۳۶.۸ درصدی داشته و در آینده نیز رشد زیادی برای آن پیش بینی شده است.

درآمد و حقوق و مزایا برای مدیران روابط عمومی

در ایران با توجه به حضور بیشتر شاغلین روابط عمومی در شرکت ها و سازمان های دولتی، لذا حقوق و دستمزد دریافتی آنها از قانون مدیریت خدمات کشوری تبعیت می کند. مدیران روابط عمومی در شرکت ها و سازمان های خصوصی هم درآمدهای متفاوتی دارند.

در جدیدترین پژوهش صورت گرفته در اواخر سال ۱۳۹۲ توسط تعدادی از متخصصان شغلی کشور، گروه های مختلف شغلی از نظر درآمدی مورد بررسی قرار گرفته اند. بر این اساس متوسط حقوق و درآمد مدیر روابط عمومی در سمت های مختلف شغلی استخراج شده است.

برخی از سمت هایی که در این پژوهش برای مدیر روابط عمومی در نظر گرفته شده اند شامل کارشناس روابط عمومی، مدیر ارتباطات، مدیر روابط عمومی، کارشناس اطلاع رسانی، کارشناس ارشد ارتباطات و … می باشند که یک مدیر روابط عمومی می تواند در هر یک از آنها استخدام شده و فعالیت نماید.

برای مدیر روابط عمومی در هر سمت حداقل، حداکثر و متوسط درآمد ماهیانه ذکر شده است. به عنوان مثال مدیر روابط عمومی که در سمت مدیر روابط عمومی کار می کند، در اواخر سال ۱۳۹۲، حداقل درآمد ۷۰۰۰۰۰ تومان، حداکثر درآمد ۲۸۶۰۰۰۰ تومان و متوسط درآمد ماهیانه ۱۱۰۰۰۰۰ تومان را داشته است.

درآمد این شغل در برخی از کشورهای جهان

آمریکا – متوسط درآمد سالانه کارشناسان روابط عمومی در سال ۲۰۱۰، ۵۷,۵۵۰ دلار (متوسط همه مشاغل ۳۳,۸۴۰ دلار) و در سال ۲۰۱۲، ۵۴,۲۰۰ دلار بوده است. مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، درآمد سالانه مدیران روابط عمومی در آمریکا ۹۳.۲۵۰ دلار می باشد.

استرالیا – متوسط درآمد سالیانه  ۶۱.۰۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – متوسط درآمد سالیانه در این شغل برای افراد تازه کار بین ۲۴.۵۰۰ تا ۳۰.۵۰۰ دلار ،  افراد با تجربه بین ۳۰.۵۰۰ تا ۶۱.۰۰۰ دلار و برای مدیران بین ۱۲۲.۰۰۰ تا ۱۵۲.۵۰۰ دلار می باشد.

شخصیت های مناسب این شغل کارشناس روابط عمومی

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

طرح شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به مناطق مرکزی ایران با جدیت در حال اجراست

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو پس از  نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ و بررسی راههای تامین مالی طرح انتقال آب از خلیج فارس گفت : جلسه خوبی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه، وزیر محترم نیرو درباره پست های برق و برق رسانی به ایستگاههای طرح انتقال آب،  قول مساعد داد تا در این زمینه نهایت همکاری را داشته باشند. از سویی دیگر درباره تامین مالی پروژه نیز وزیر محترم اقتصاد و مدیران عامل بانک ها قول دادند نقدینگی این طرح را تامین کنند. محمود نوریان درباره اتمام پروژه و رسیدن آب به چادرملو تصریح کرد: رسیدن آب به چادرملو نیازمند زمانی بیشتر نسبت به گل گهر و مس سرچشمه است. با توجه به این موضوع امیدوار هستیم در سال ۹۸ آب به گل گهر و  در فاز سوم به معدن چادرملوبرسد.

وی با اشاره به تامین مالی این پروژه بیان کرد: براساس تعهدی که داریم تا امروز از ۱۵۰۰ میلیارد تومان حدود ۹۵۰ میلیارد تومان را تامین کرده ایم البته کسری زیادی هم وجود دارد که سهمی از آن  برای بانک ها مشخص شده که در قالب وام آنرا پرداخت  کنند.. تامین مالی ارزی هم از صندوق توسعه ملی تامین شده است.

نوریان با یادآوری اینکه ، چادرملو در شرکت انتقال آب، سهم ۲۲ و ۳ دهم درصدی در اختیار دارد گفت: خوشبختانه تا امروز مشکلی در اجرای پروژه نبوده و کار با سرعت در حال اجراست، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پاسخ به این پرسش که اجرای این پروژه تا چه اندازه در نرخ تمام شده محصول تاثیرگذار است، گفت: با توجه به کمبود آب و روند افزایش نرخ آن، اجرای این پروژه به طور کامل اقتصادی است و تاثیر منفی بر نرخ تمام شده محصولات نخواهد داشت.

مهندس نوریان در پاسخ به سوالی در خصوص مهمترین چالش های توسعه در بخش صنعت سنگ آهن و معدنکاری  ایران گفت: همانطور که بارها اشاره کردم بخش اعظم مشکلات ما داخلی است و انتظار داریم نهاد های دولتی و قانونگذاری با درک صحیح مشکلات و شرایط فعلی بخش معدن، برای حل آنها چاره اندیشی کنند . وقتی صحبت از اقتصاد مقاومتی می شود یعنی باید ملزومات آنرا هم فراهم کنیم ، نخستین گام تحقق این امر رفع موانع تولید و فراهم نمودن زمینه های انگیزشی برای سرمایه گذاری و حرکت به سمت ارزش افرینی در فعالیت های  اقتصادی است.

وی تصریح کرد :باید به این نکته توجه کرد که ایجاد ارزش افزوده در هر صنعتی مستلزم شناخت کافی از بازار کسب و کار ، برنامه ریزی مبتنی بر واقعیات و بدور از شعار زدگی و فراهم نمودن زیر ساخت های لازم توسعه است .فعالان بخش معدن هم از این قاعده مستثناء نیستند و آلان مهمترین مسئله برای فعالان حال حاضر در صنعت سنگ آهن و صنایع معدنی برای توسعه بخشیدن به کسب و کار خود برای افزایش بهره وری ، تامین منابع مالی است، بطوریکه بسیاری از طرحها بدلیل نبود و کمبود منابع مالی معطل مانده اند.

از طرف دیگر برای ادامه فعالیت دست اندر کاران معدن و صنایع معدنی داخل کشور باید انگیزه و مشوق های لازم را ایجاد کرد . از جمله این مشوق ها می توان به  ثبات قوانین و مقررات ، فراهم نمودن زیر ساخت های توسعه صادرات ، ارائه تسهیلات جهت نوسازی تجهیزات و بهره گیری از فناوری های نوین ،  بهسازی سیستم حمل‌ونقل و در نهایت واقعی کردن وجوه دریافتی از معادن همچون مالیات، عوارض، بهره مالکان و حقوق دولتی است . اگر این موانع مرتفع شود بدیهی است که سرمایه گذارها نیز برای ورود به این بخش از صنعت، تمایل نشان می دهند . نباید انتظار داشت که صاحبان سرمایه با وعده و وعید جذب بخش معدن شوند بلکه آنها به رفتار، عملکرد و تصمیمات مسئولان و ضوابط و مقررات محیط کسب و کار  نگاه می کنند و برای آینده خود تصمیم گیری می نمایند .

محمو نوریان آفزود: سرمایه‌گذاری در هر بخش اقتصادی مستلزم امنیت است  تا ریسک آنرا کاهش دهد که متأسفانه در بخش معدن چندان توجهی به آن نمی‌شود، چون با نادیده گرفتن حق‌وحقوق بخش خصوصی، باعث متضرر شدن سرمایه‌گذاران این بخش شده است.

هیچ سرمایه‌گذاری بدون شناخت از بازار و فضای کسب و کار یک کشور و انجام بررسی‌های لازم از وضعیت اقتصادی آن کشور، اقدام به سرمایه گذاری نمی‌کند.

این در شرایطی است که بزودی کمبود سنگ آهن به یک چالش جدی برای صنایع وابسته تبدیل می شود . چرا که در زنجیره تولید فولاد کشور توازنی وجود ندارد . درحالی که دولت برای  افق ۱۴۰۴ تولید ۵۵ میلیون تن فولاد را هدفگذاری کرده  برای تولید این میزان فولاد باید حدود ۱۶۸ میلیون تن سنگ آهن خام استخراج و فرآوری شود که  در حال حاضر  این مقدار ۶۰ میلیون تن است.

از طرف دیگربرای ۵۵ میلیون تن فولاد  نیازبه ۸۶ میلیون تن کنسانتره آهن است و الان ظرفیت تولید ۴۴ میلیون تن است یعنی تا حدود ۷ سال دیگر میزان تولید سنگ آهن باید ۳ برابر شود و یا اینکه به واردات آن متکی شویم . نکته مهمتر این است که برای دسترسی و بهره برداری  به منابع جدید سنگ آهن، با فرض شناسایی و اکتشافات و دریافت مجوزهای لازم ، حدود ۵ سال زمان نیاز است .

مدیر عامل چادرملو با اشاره به اینکه : توسعه  پایدار اقتصادی نیازمند دور اندیشی و تدوین استراتژی است و نباید متاثر از تصمیمات مقطعی و کوتاه مدت و بعضاً سیاسی باشدگفت : دولت برای رونق بخشیدن به بخش صنعت راهی جزء واگذاری امور به بخش خصوصی ندارد، مدیریت دولتی در واحدهای صنعتی نه تنها موفق نبوده بلکه آسیب های بسیاری وارد کرده است و باید تصدیگری دولت بر اقتصاد کاهش یابد . دولت باید توان و سرمایه خود را برای ایجاد زیر ساختها و تدوین برنامه های بلند مدت توسعه مصروف دارد و بنگاههای اقتصادی را به اهلش واگذار کند.

 

وی اظهار امیدواری کرد با اتخاذ تصمیمات کاربردی و راهگشا در شورای عالی معادن و نیز ستاد فولاد کشور،  برخی مشکلات ازجمله تعیین تکلیف برخی معادن  شناسایی شده  برای صدور مجوز بهره برداری و نیز عدم دخالت دولت در قیمت گذاری دستوری سنگ آهن  از میان برداشته شود.

نوریان از دیگر مشکلات بهره برداران معدنی را نارسایی های بخش حمل و نقل عنوان کرد و افزود:  نزدیک به ۵۰ درصد از مخارج مربوط به بهره برداری از موادمعدنی از جمله سنگ آهن مربوط به هزینه حمل و نقل است و مشکلاتی در این زمینه وجود دارد، بنابر این  ناوگان حمل و نقل کشور هم باید همپای توسعه معادن خود را بازسازی کند  و با بکار گیری سیستمی  روزآمد، ضمن تامین نیازمعادن،  نسبت به کاهش هزینه ها هم اقدام نماید .

وی در پایان با تاکید بر اراده مدیران چادرملو بر تکمیل زنجیره تولید در این شرکت گفت : روند توسعه بخش چادرملو با هدف ایجاد ارزش افزوده در محصولات تولیدی همچنان ادامه دارد و انشالله پس ازبهره برداری از واحد مگامدول احیاء مستقیم چادرملو که مراحل پایانی خود را طی می کند . ۲ طرح مهم تولیدی در دستور کار داریم که شامل طرح احداث کارخانه گندله سازی شماره ۲ با ظرفیت تولیدسالیانه ۴ میلیون تن وسرمایه گذاری ۹ هزار میلیاردریال و همچنین طرح احداث ۲ واحد نورد به ظرفیت تولید سالیانه ۱ میلیون و ۱۰۰ هزارتن با سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد ریال وکل سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال با سهم ارزی ۱۳۱ میلیون یورو می باشد.

 

تقدیر وزیر ارتباطات از عملکرد اپراتور اول در اربعین

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعطای لوح تقدیر از عملکرد و زحمات همراه اول در اربعین امسال تقدیر کرد.

تقدیر وزیر ارتباطات از عملکرد اپراتور اول در اربعینبه گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، صبح امروز دوشنبه ۲۷ آذرماه، در مراسم تقدیر از خادمان اربعین در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس محمدجواد آذری جهرمی با اهدای لوح تقدیر به مدیرعامل همراه اول، از این اپراتور به دلیل فعالیت ها و عملکرد مثبت در اربعین امسال تقدیر کرد.
در این مراسم وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات از دائمی شدن فعالیت کارگروه ارتقای کیفیت ارتباطات اربعین حسینی با هدف پیگیری مشکلات ارتباطی در سال های آینده خبر داد.
شایان ذکر است همراه اول به منظور ارائه خدمات هرچه بهتر به زائران اربعین حسینی در کشور عراق، برای اولین بار سرویس مکالمه از طریق وای فای (تلفای) که سرویسی جدید محسوب می شود را راه اندازی کرد. همچنین در راستای ارائه خدمات ارتباطی ویژه به زائرین اربعین، همراه اول تعرفه رومینگ بین الملل خود در عراق را کاهش داده بود. ارائه وای فای رایگان به زائرین اربعین، افزایش ظرفیت سایت های ۲G، ۳G، ۴G برای مکالمه و اینترنت در نقاط مرزی خسروی، مهران، شلمچه و چذابه نسبت به اربعین سال گذشته، از جمله فعالیت های همراه اول در اربعین امسال بود.

دلیل شکایت تپسی از اسنپ مشخص شد

در حالیکه اعضای شورای رقابت امروز به پرونده شکایت یکی از تاکسیهای آنلاین از رقیبش ورود کرده‌اند، دلیل این شکایت مشخص شد.

به گفته روابط عمومی تپ سی  “این شکایت قبلا صورت گرفته و شورای رقابت در جلسه ای که امروز برگزار می شود به بررسی این موضوع خواهد پرداخت. این کار اسنپ در دنیا بی سابقه بوده که نگذارد یک راننده همزمان از چند اپ درخواست خودرو استفاده کند. این کار کاملا ضد قوانین تجاری می باشد.

ظاهرا این کار به واسطه دسترسی به گوشی رانندگان و مشاهده اپلیکیشنهای نصب شده روی گوشی آنان صورت می‌گیرد؛ بنابراین رانندگانی که بخواهند به صورت هم‌زمان از چند اپلیکیشن تاکسی آنلاین استفاده کنند باید حداقل دو گوشی داشته باشند.

شورای رقابت که وظیقه برقرار کردن شرایط رقابتی در بازار اقتصادی کشور را دارد، در حال حاضر به بررسی این پرونده ورود کرده و باید منتظر نتیجه تصمیمات بود.

⁣انتصاب سرپرست اداره کل فناوری اطلاعات موسسه اعتباری کاسپین

طی حکمی از سوی مدیرعامل موسسه اعتباری کاسپین، سرپرست اداره کل فناوری اطلاعات این موسسه منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری کاسپین، علی نعیمی با صدور این حکم افشین خدامرادی را به سمت سرپرست اداره کل فناوری اطلاعات منصوب کرد.
در بخشی از این حکم آمده است: با توجه به نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه فعالیت های موسسه و تاثیر بی بدیل آن در ارتقای کیفیت خدمات و رقابت پذیری موسسه، انتظار دارد با استفاده از توان کارشناسی، با بهینه سازی سخت افزاری و بهره گیری از خدمات متنوع الکترونیکی در حوزه بانکداری، زمینه ایجاد شفافیت در فرآیندها، اعمال کنترل های سیستمی، حفاظت داده ها و نگهداری از تجهیزات و سرمایه های موسسه در این بخش را مدنظر قرار دهید.
همچنین، تحلیل صحیح و پیاده سازی و توسعه نرم افزارهای کاربردی مبتنی بر ERP و متناسب با استانداردها بر اساس شرایط جدید و با رویکرد ایجاد مزیت رقابتی موسسه نسبت به سایر موسسات مشابه، مورد توجه قرار گیرد.
خاطر نشان می شود این حکم در جلسه معارفه ای که بدین منظور با حضور اعضای هیئت مدیره، معاونین مدیرعامل و مدیر حوزه مدیرعامل و روابط عمومی موسسه برگزار شده بود، اعطا شد.
روابط عمومی موسسه اعتباری کاسپین

مجامع عمومی عادی به طور فوق‌العاده انتخاب اعضای هیات مدیره و عمومی فوق‌العاده افزایش سرمایه بیمه سرمد لغو شد

مجامع عمومی عادی به طور فوق‌العاده انتخاب اعضای هیات مدیره و عمومی فوق‌العاده افزایش سرمایه بیمه سرمد لغو شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه سرمد، به اطلاع کلیه صاحبان سهام شرکت بیمه سرمد (سهامی عام) می‌رساند مجامع عمومی عادی به طور فوق‌العاده انتخاب اعضای هیات مدیره و عمومی فوق‌العاده افزایش سرمایه این شرکت در تاریخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۸ برگزار نمی‌گردد و تصمیم‌گیری در خصوص دستور جلسات ذیل به مجامع بعدی که تاریخ آن متعاقبا اعلام می‌گردد، موکول گردید.
دستور جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده انتخاب اعضای هیات مدیره:
انتخاب اعضای هیات مدیره
دستور جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده افزایش سرمایه:
قرائت و استماع گزارش هیات مدیره و بازرس قانونی در خصوص پیشنهاد افزایش سرمایه
اتخاذ تصمیم در خصوص افزایش سرمایه شرکت
اصلاح مواد مربوط به سرمایه در اساسنامه شرکت
سایر مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی فوق‌العاده می‌باشد.

توزیع نوشت افزار درمدارس مناطق زلزله زده

بیمه آسیا در مدارس مناطق زلزله زده غرب کشور نوشت افزار توزیع کرد

بیمه آسیا با اختصاص هزینه چاپ و توزیع سررسید سال ۱۳۹۶ به تهیه نوشت افزار و کمک های انساندوستانه کارکنان این شرکت، در مدارس مناطق زلزله زده سر پل ذهاب، ازگله، جوانرود و گیلانغرب نوشت افزار توزیع کرد.

بنابراین گزارش، ساخت مدرسه در سیستان و بلوچستان، توزیع نوشت افزار و توپ های ورزشی در مدارس مناطق محروم کشور بخشی از برنامه ریزی هدفمند بیمه آسیا در حوزه مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی است که در دو سال اخیر انجام شده است.

فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی شد

حسین فهیمی در جلسه هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) به عنوان چهارمین مدیرعامل این شرکت برگزیده شد.
در این جلسه که در محل شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد، حسین فهیمی به عنوان عضو هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت انتخاب شد.
همچنین در این نشست، محسن خدابخش به نمایندگی از شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس به عنوان رییس هیات مدیره و عبدالله شیر محمد پور به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری صبا تامین به عنوان نایب رییس شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزیده شدند.
سعید رضوانی فرد به نمایندگی از شرکت مدیریت فناوری بورس و هادی سالار خلیلی به نمایندگی از بانک ملی، دیگر اعضای هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی هستند.

آغاز فعالیت اجرایی پروژه برقی کردن خط ریلی تهران- مشهد

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای تفاهم‌نامه ریلی بین ایران و روسیه از گشایش ال سی و فعال شدن اعتبار اجرای خط آهن برقی تهران – مشهد خبر داد و گفت: تکمیل خط آهن برقی تهران – مشهد طول زمان سفر در این مسیر را به ۶ ساعت، سرعت سیر مسافران را به ۲۰۰ کیلومتر و سرعت سیر بار را به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی طی سخنرانی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری جهت تامین مالی خارجی ساخت ۲۰ هزار دستگاه انواع واگن باری، یکهزار دستگاه واگن مسافری و ۳۵۰ دستگاه لوکوموتیو باری بیان کرد: این روزها که بسیاری از کلانشهرها در وضع تنگی نفس قرار گرفته و مسئله آلودگی هوا، همه را نگران کرده است به نتیجه رسیدن ۲ پروژه ریلی می‌تواند خبر خوبی برای تمامی ملت ایران و مسئولین باشد.

آخوندی در ادامه از گشایش ال سی و فعال شدن اعتبار اجرای خط آهن برقی تهران – مشهد خبر داد و گفت: برقی کردن راه‌اهن تهران – مشهد پروژه‌ای بود که سال‌ها در مورد آن بحث شده ولی تاکنون تأمین اعتبار آن به صورت تعهدآور و مسئولیت آور به مرحله نهایی نرسیده بود.

به گفته این مقام مسئول خوشبختانه پنج‌شنبه هفته گذشته موفق شدیم بخش اول ۷.۵ درصد پروژه که سهم ایران به شمار می‌رفت از طریق بانک صنعت و معدن پرداخت و ال سی پروژه به طور رسمی آغاز شد.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه این پروژه قرار است تا ۴ سال آینده به اتمام برسد گفت: تکمیل خط آهن برقی تهران – مشهد طول زمان سفر در این مسیر را به ۶ ساعت ، سرعت سیر مسافران را به ۲۰۰ کیلومتر و سرعت سیر بار را به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت کاهش می‌دهد.

آخوندی ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه با اجرای پروژه مذکور امکان نقل مکان ۳۵ میلیون مسافر در این مسیر به طور سالانه محقق شده و آرزوی ایرانیان برای برخورداری از سفری ایمن برای زیارت امام رضا (ع) به واقعیت بپیوندد گفت: خوشبختانه امروز قرارداد دیگری به ارزش ۳ میلیارد یورو بین شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و مرکز صادرات روسیه که یکی از مهمترین قراردادها  به سمت حمل و نقل سبز (ریلی) به شمار می‌رود بین ۲ کشور امضا شد.

وزیر راه و شهرسازی در این‌باره اضافه کرد: براساس این قرارداد ۲۰ هزار واگن باری، ۱۰۰۰ واگن مسافری، ۳۵۰ لوکوموتیو و برخی تجهیزات ریلی دیگر باید به صورت مشترک بین ایران و روسیه ساخته شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه با اشاره به این مطلب که در حال حاضر تعداد کل واگن‌های باری کشور حدود ۲۸ هزار عدد و همچنین واگن‌های مسافری فعال نیز به تعداد ۲ هزار و ۲۰۰ اعلام شده است گفت: پیوستن ۲۰ هزار واگن باری به معنای رشد ۷۰ درصدی و اضافه شدن ۱۰۰۰ واگن مسافری دیگر نیز به معنای رشد ۵۰ درصدی در این حوزه خواهد بود.

آخوندی همچنین اظهار کرد: امید دارم با این اقدام، این سیاست مبنی بر اولویت حمل و نقل ریلی و انتقال بخشی از بار و مسافر از جاده به ریل که همواره از سوی مقام معظم رهبری در کشور به آن تأکید شده است تا حد قابل نلاحظه‌ای پیشرفت کرده و گامی به سمت جلو باشد.

جشنواره “صد دانه یاقوت” با ۱۰ میلیون تومان هدیه نقدی فقط برای ۷ روز

sad-dane-yaghut

 ال جی و گلدیران به مناسبت فرارسیدن جشن باستانی شب یلدا، شما را دعوت می‌کند تا در جشنواره هفت روزه صد دانه یاقوت شرکت کرده و از هدایای ویژه این جشنواره بهره‌مند شوید.

در این جشنواره می‌توانید با خرید محصولات متنوعی مثل ماشین لباسشویی بسیار خاص LG SIGNATURE و سری ماشین‌های لباسشویی فوق العاده TWINWash ، باریک ترین تلویزیون جهان (Wallpaper TV) و تلویزیون‌های بسیار پیشرفته با تکنولوژی OLED، و البته محصول جدید و نوآورانه شرکت ال‌جی یعنی LG Styler  از هدیه‌های نقدی تا سقف ۱۰ میلیون تومان بهره‌مند شوید. محصول جدید LG Styler از سری محصولات مراقبت از لباس شرکت ال‌جی است که می‌تواند در مدت زمان کمی چروک  های سطحی‌، بوی نامطبوع، آلودگی و رطوبت لباس‌ها را از بین ببرد. این جشنواره فقط از ۲۷ آذر تا ۳ دی‌ماه میزبان حضور گرم شما خواهد بود.

تخفیفات و هدایای این جشنواره علاوه بر جشنواره صوتی تصویری «پا به پای پاییز» و جشنواره لوازم‌خانگی « برگ و باران» است. به همین دلیل مدل‌هایی که در دو جشنواره مشترک هستند شامل دو هدیه نقدی شده که هردو هدیه در هنگام خرید در کارت شما شارژ می‌شوند. همچنین در صورت خرید هم‌زمان لباسشویی اصلی و مینی مدل‌های لباسشویی LG SIGNATURE و TWINWash G+ نیاز است دو کارت هدیه دریافت کنید. مبلغ مجموع تخفیف جشنواره در دو کارت تقسیم شده و شارژ می‌شود.

 table-sad-dane

شرایط جشنواره :

 • تخفیفات در نظر گرفته شده برای مدل های ذکر شده در جدول جشنواره، پس از نصب در کارت مشتری شارژ خواهد شد( فرصت نصب تا۷ دی  ۱۳۹۶)
 • تخفیفات و هدایای این جشنواره علاوه بر جشنواره های تصویری  “پا به پای پاییز” و خانگی “برگ و باران” می باشد، لذا دقت نمایید در مدل هایی که در دو جشنواره مشترک اند، مجموع مبالغ هدایا بصورت یکجا در کارت هدیه ای که هنگام خرید دریافت نموده اید شارژ می گردد و نیاز به دو کارت هدیه نمی باشد. لازم به ذکر است فقط برای مدل های لباسشوییSIGNATURE و TWINWash G+  در صورت خرید همزمان لباسشویی اصلی و مینی  نیاز است دو کارت هدیه دریافت نمایید و مبلغ مجموع تخفیف جشنواره در دو کارت تقسیم شده و شارژ می گردد.
 • استفاده از مزایای این جشنواره برای مشتریان، مشروط به خرید محصولات مشمول جشنواره ( مطابق با جدول)، با گارانتی شرکت گلدیران و صرفاً از نمایندگی های مجاز این شرکت است.
 • شرایط و هدایای این جشنواره ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کند.
 • در صورت بروز هر گونه مشکل یا ابهام با شماره ۰۲۱-۸۴۷۳۳ تماس حاصل نمایید.

مراحل شارژ کارت هدیه

sharj(1)

دقت فرمایید:

• جهت دریافت تخفیفات پس از نصب، حتماً باید محصول خریداری شده توسط شرکت مشتریان گلدیران نصب گردد.جهت نصب با شماره ی۸۴۷۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

• مهلت نصب محصولات تا ۷ دی ماه ۱۳۹۶ می باشد.

• تنها ارسال شماره ۱۶ رقمی کارت هدیه پرداخت الکترونیک سامان (که بر روی آن لوگوهای ال جی و گلدیران و عبارت کارت هدیه ویژه جشنواره صوتی و تصویری و لوازم خانگی، درج شده است) معتبر می باشد. شماره آن را بدون خط فاصله و ترجیحاً با اعداد انگلیسی ارسال فرمایید.

• به ازای هر محصول مشمول جشنواره که خریداری می کنید، یک کارت، دریافت کنید و شماره ی آن را پس از طی مراحل نصب (که در بالا اشاره شد) ارسال فرمایید.

• حداکثر تا ۷ روز پس از نصب کالا، پیامک اولیه را دریافت خواهید کرد و می توانید شماره کارت خود را در پاسخ ارسال کنید. شارژ کارت بانکی  نیز حداکثر ۱۴ روز پس از ارسال شماره ی کارت توسط شما، انجام خواهد شد.

• جهت مشاهده وضعیت شارژ کارت خود می توانید عدد  ۱ را از شماره موبایلی که هنگام نصب اعلام نموده اید، به سامانه ۱۰۰۰۸۳۵۸۳ ارسال فرمایید.

• در صورتی که پس از گذشت یک هفته از نصب محصول، پیامکی دریافت نکردید یا پس از گذشت دو هفته از ارسال شماره کارت، کارت شما شارژ نشد از شماره موبایلی که هنگام نصب اعلام نموده اید، عدد ۴ را به شماره ۱۰۰۰۸۳۵۸۳ پیامک فرمایید تا با شما تماس حاصل شود یا با شماره ۰۲۱-۸۴۷۳۳( بخش جشنواره ها ) تماس بگیرید. فراموش نکنید که در صورت عدم دریافت پیامک یا تاخیر در شارژ کارت، مهلت پیگیری تا ۱ ماه پس از پایان جشنواره خواهد بود و پس از این مدت شارژ کارت ها میسر نمی باشد.

• کارت هدیه ی پرداخت الکترونیک سامان را می توانید در هنگام خرید از همه کارت خوان های (POS) سراسر کشور استفاده نمایید و نمی توان از این کارت برای انتقال یا دریافت وجه نقد از خودپرداز استفاده کرد.

تفاهم‌نامه همکاری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و مرکز صادرات روسیه امضا شد

ساختمان راه آهنتفاهم‌نامه همکاری بین شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و مرکز صادرات روسیه با حضور وزیر راه و شهرسازی به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، تفاهم‌نامه همکاری جهت تامین مالی خارجی ساخت ۲۰ هزار دستگاه انواع واگن باری، یکهزار دستگاه واگن مسافری و ۳۵۰ دستگاه لوکوموتیو باری از طریق تولید مشترک ایران و روسیه با حضور عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی، سعید محمدزاده معاون وزیر و هیئت روسی بین شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و مرکز صادرات روسیه به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه همکاری ازسوی سعید محمدزاده معاون وزیر راه وشهرسازی و پیتر فرادکوف رئیس هیات مدیره مرکز صادرات روسیه  در راستای هماهنگی برای گسترش روابط تجاری، اقتصادی و صنعتی بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه  به  امضا رسید.

طبق این تفاهم‌نامه طرفین متعهد شدند تا در اجرای پروژه‌های مشترکی جهت تامین ناوگان مورد نیاز راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در قالب بومی‌سازی تولید مشترک بین تولیدکنندگان ایرانی و روسی اقدام کنند.

براساس تفاهم‌نامه مذکور سرمایه‌گذاری به مبلغ ۳ میلیارد یورو طی ۵ سال آینده در این حوزه صورت خواهد گرفت که پیش‌بینی می‌شود افزایش قابل توجهی در بخش تجهیزات ریلی بین ۲  کشور به وجود آید.

گفتنی است طی این توافق مرکز صادرات روسیه موظف است تأمین مالی پروژه‌های تولید مشترک انواع ناوگان‌ و تجهیزات ریلی توسط تولیدکنندگان ایرانی و روسی را به میزان ۳ میلیارد یورو انجام دهد.

همچنین براساس  اطلاعات ارائه شده نمونه اول این قراردادها، تولید مشترک ۶۰۰ دستگاه  واگن باری از محل منابع مالی خارجی توسط شرکت یونایتد واگن روسیه و سه واگن‌سازی ایرانی به نام‌های واگن‌سازی پارس، واگن‌سازی کوثر و واگن‌سازی فولاد درخشان می‌باشد که با همکاری و همراهی وزارت محترم صنایع و شرکت‌های واگن‌سازی مزبور طی چندماه گذشته شکل گرفته و نهایی شده است و در ادامه در حوزه واگن‌های مسافری و لکوموتیو و سایر تجهیزات ریلی نیز اقدام مشابه به کمک و حمایت وزارت صنایع صورت خواهد گرفت.

جشنواره تعمیرات مجانی تجهیزات هوآوی

با توجه به استقبال مشتریان از جشنواره تعمیرات مجانی هوآوی در سال گذشته، شرکت هوآوی امسال نیز این جشنواره را در۴ مرکز خدمات برگزار می‌کند.
دارندگان محصولات هواوی می‌توانند به مدت هفت روز از تاریخ ۲ تا ۹ دی ماه  با مراجعه به مرکز خدمات پس از فروش بازار موبایل ایران در تهران، بازار موبایل کرج، خدمات اصفهان و خدمات اهواز از خدمات رایگان هواوی بهره‌مند شوند.
این جشنواره برای تمامی مدل‌های دارای گارانتی جدید و قدیم هواوی در سه سال گذشته در نظر گرفته شده است و  علاوه بر اجرت رایگان تعمیرات مشتریان از ۵۰ درصد تخفیف قطعات یدکی در خصوص شکستگی، آب خوردگی و نوسانات الکتریکی محصولات نیز برخوردار خواهند بود.

تشریح ویژگی‌های ساختار سازمانی جدید بیمه ایران

آقای پورکیانی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت بیمه ایران می‌گوید: بیمه ایران در حال پوست اندازی است و در ساختار جدید از تصلب ۳۰ ساله رها شده است. یکی از نمودهای این پوست‌اندازی تقلیل پست‌های سازمانی آن از ۵۲۳۰ پست به ۳۹۰۱ پست است.

آقای پورکیانی به تشریح ویژگی‌های ساختار سازمانی جدید بیمه ایران پرداخت که نکات مهم آن چنین است:

 • به منظور توسعه کمی و کیفی خدمات و کاهش حجم تصدی‌های شرکت، برای واگذاری بیشتر خدمات و فعالیت‌های قابل واگذاری و برون‌سپاری آن‌ها تاکید شده است.
 • ادارات کل استان‌ها در قلمرو مأموریت خود به عنوان نماینده عالی شرکت محسوب می‌‌شوند.
 • به منظور بهره‌گیری هرچه بیشتر از توان آن‌ها و محقق کردن اهداف و برنامه‌های تعیین شده در سطح استان و شهرستان‌های تابعه تلاش وافر برای تقویت ادارات کل استان‌ها شده است.
 • بر کنترل فعالیت ارزیابان خسارت و همچنین نظارت بر عملکرد شعب و نمایندگی‌ها و کارگزاران تحت پوشش و برگزاری دوره‌های باز آموزی و آموزشی مورد نیاز آنها تاکید شده است.
 • از طریق برون‌سپاری فعالیت‌های قابل واگذاری در حال حاضر تعداد ۹۶۹۴ نمایندگی حقیقی، ۳۳۳ نمایندگی حقوقی، ۸۳۷ نمایندگی فروش بیمه عمر، ۵۱۸ کارگزار حقیقی و ۱۶۴ کارگزار حقوقی در قالب تشکل‌های غیر دولتی زیر نظر شرکت سهامی بیمه ایران فعالیت می‌کنند و از این طریق بیش از ۵۰ هزار نفر در فرصت‌های شغلی ایجاد شده در سراسر کشور اشتغال یافته‌اند
 • با اجرای ساختار جدید سازمانی، امکان استخدام نیروهای کارآمد در فضای رقابتی و از طریق آزمون استخدامی مهیا خواهد شد. درحالی که به خاطر عدم اصلاح ساختار سازمانی شرکت از سال ۱۳۸۶ نتوانسته نیروی رسمی و پیمانی جذب کند و در حال حاضر شرکت به خاطر این کار دچار بحران های منابع انسانی شده و ۶۰ درصد کارکنان قراردادی هستند.
 • ساختار جدید کمک می‌کند در مواقع بحرانی مدیران استانی با اختیارات کامل وارد عمل شوند و به کنترل و مدیریت بحران کمک کنند که در مورد زلزله کرمانشاه آن را دیدیم.
 • در حال حاضر ۶۲ درصد از نیروهای شرکت در تهران مستقر هستند و استان‌ها با کمبود شدید نیروی متخصص روبرو بودند ولی در ساختار جدید باتوجه به ارتقای سازمانی استان‌ها، انگیزه نیروهای استانی برای ماندن در استان خود افزایش پیدا کرده و امکان مهاجرت معکوس نیروهای متمرکز در تهران به استان‌ها پیش بینی می‌شود.
 • بستر لازم در ساختار جدید برای توسعه بیمه های عمر در تمامی مناطق کشور به خصوص مناطق محروم با ایجاد شعبه تخصصی بیمه‌های زندگی و مهیا کردن بستر لازم برای فعالیت نمایندگان بیمه‌های عمر و زندگی در بیش از ۳۰۰۰ شهر، دهستان، مناطق و نواحی شهرداری‌ها فراهم شده است.

کیبرد BENQ ZOWIE CELERITAS II Gaming توسط آواژنگ عرضه شد

BenQ ZOWIE CELERITAS II Gaming از مدل کیبرد های شرکت بنکیو می باشد که از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است و آزادی تحرک و راحتی هر چه بیشتر را برای شما به ارمغان می‌آورد.

از مهم ترین ویژگی های این کیبورد پیشرفته و حرفه ای می توان به ارزش بالای خرید در برابر قیمت بسیار مناسب، عملکرد و راحتی، طراحی و ارگونومی عالی، کیفیت ساخت بالا، امکانات و قابلیت‌ های فراوان، کاربردهای نرم افزاری مناسب، طراحی زیبا و شکیل، کیفیت ساخت بالای قطعات داخلی و بیرونی و لذت هر چه بیشتر در تایپ کردن اشاره کرد.

تقدیر از مدیرعامل افق کوروش به عنوان مدیر کارآفرین کشور

 مدیر عامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش به عنوان مدیر کارآفرین کشور موفق به دریافت لوح تقدیر کارآفرینی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، سومین کنفرانس کارآفرینی، استقامت ملی و توسعه پایدار با رویکرد تجلیل از کارآفرینان نمونه کشور به همت موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در محل مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

این کنفرانس با حضور جمعی از کارآفرینان کشور، مقاماتی از جمله معاونت حقوقی و برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت، نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران، مدیران عامل بانکها و متخصصین و صاحب نظران حوزه صنعت و خدمات آغاز به کار کرد.

در این کنفرانس، مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش به عنوان مدیرکارآفرین کشور معرفی شد و در حضور سرکار خانم دکتر امین زاده دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی و آقایان برات قبادیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و علاءالدین میرمحمدصادقی رئیس شورای عالی پیشکسوتان اتاق بازرگانی ایران با اهدای لوح تقدیرِ کارآفرینی از مدیرعامل افق کوروش به پاس زحمات و اقدامات کارآفرینانه تجلیل به عمل آمد.

در این تقدیر نامه خطاب به مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش آمده است؛
“در دنیای امروز، کارآفرینان ره پویان راه سخت و پر پیچ و خم پیشرفت در جوامع در حال توسعه به شمار می آیند؛ همانطور که کشورهای توسعه یافته موفقیت خود را مرهون زحمات کارآفرینان کوشا و ساعی خود می باشند.
با توجه به فعالیت های شایسته و ستودنی شما که گام های موثری را در جهت کارآفرینی و تولید ملی میهن عزیزمان ایران اسلامی برداشته اید، برماست تا با تقدیر از شما مدیر کارآفرین در این مسیر سخت و پر مشقت از جنابعالی حمایت نماییم. موفقیت روز افزون شما را در عرصه تولید و صنعت کشور از خداوند متعال مسئلت می نماییم. امیدواریم که به فرموده ی مولای متقیان با کار نیک پاداش نیک دریافت نمایید.”

شایان ذکر است: در این کنفرانس مباحثی منجمله آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی، صنعتی و جدیدترین متدهای پژوهشی در حوزه کارآفرینی و آموزش، نقش رویکردهای نوین اقتصادی در کارآفرینی، استراتژی های نوین کارآفرینی، کارآفرینی و تأثیر آن در تحقق اقتصاد مقاومتی، الزامات، چالش ها و فرصت های استقرار در کارآفرینی، سیاست گذاری در بخش های مختلف صنعت، بازرگانی، معدن و کشاورزی و همچنین دو پانل با موضوع تجارب کارآفرینی و پانل تامین مالی سرمایه گذاری و امنیت سرمایه گذاران مطرح شد.

دو طرح از ایران نامزد دریافت جایزه بزرگ بنیاد جهانی انرژی شد

علیرضا دائمی معاون وزیر نیرو

قائم مقام وزیر نیرو گفت: یکی از طرح هایی که به احتمال زیاد جایزه بزرگ بنیاد جهانی انرژی شامل آن می شود، طرح تامین بازچرخانی آب در سرچشمه است که در منطقه کم آب ایران قرار دارد و یکی از صنایع بسیار مهم کشور به حساب می آید.

علیرضا دائمی قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل در گفت‌وگو با  تسنیم اظهار داشت: نخستین اجلاس بین المللی شهر پایدار و به همراه کنفرانس جهانی آب در تاریخ ۲۵ و ۲۶ دی ماه سال جاری در تهران و در محل مرکز همایشهای بین المللی اجلاس سران و با دعوت بنیاد جهانی انرژی با حضور  نمایندگان بیش از۱۷۸ کشور برگزار می کنیم.

وی افزود: این، هجدهمین دوره مراسم اجلاس سالانه بنیاد جهانی انرژی است که معمولا به طور سالانه در کشورهای مختلف برگزار می شود؛ دو سال گذشته نیز این مراسم با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از متخصصین آب و انرژی از ۸۰ کشور جهان در ایران برگزار شد.

دائمی ادامه داد: از مهمانان ویژه ما، “مانکا گاندی” وزیر امور زنان و خانواده هند و عضو هیئت رئیسه بنیاد جهانی انرژی بودند، همچنین، تعداد زیادی از سازمانهای بین المللی از جمله سازمان ملل نیز حضور داشتند. پیش بینی ما این است که در امسال نیز در مراسمی که پیش رو داریم مجددا میزبان این افراد باشیم و در ضمن بیش از ۱۷۰ نفر از کارشناسها، متخصصین و مسئولین خارجی نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.

وی افزود: محورهایی که در نخستین اجلاس بین المللی شهر پایدار و به همراه کنفرانس جهانی آب مطرح است، عبارتند از آب، خاک، جوانان، هوا و انرژی که از مباحث مهم کشور ماست.

قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه “امروزه مباحث انرژی، بهره وری و استفاده صحیح از منابع انرژی بسیار در ایران مهم است”، گفت: مسائل آبی کشور امروز یکی از محوری ترین مسائل در کشور ما است، در این رابطه آقای رئیس جمهور نیز در زمان ارائه قانون بودجه این موضوع را متذکر شدند.

وی ادامه داد: مباحث هوا و پاکی آن و همچنین مبحث خاک و جلوگیری از آلوده شدن خاک نیز  بسیار مهم است؛ مباحث مربوط به جوانان نیز از دیگر مسائل حائز اعمیت است و با توجه به اینکه کشور ما کشوری جوان و تحصیلکرده است و در عین حال مشکلات اشتغال بسیاری وجود دارد، در این مراسم در این خصوص نیز مباحثی مطرح خواهد شد.

دائمی با اشاره به تجلیل از طرحهای مهم کشورهای مختلف در مراسم سالانه بنیاد جهانی انرژی، تصریح کرد: امسال دو طرح از این طرحها مرتبط با کشور ماست که یکی از این طرحها  که به احتمال زیاد جایزه بزرگ بنیاد جهانی انرژی شامل آن  می شود، طرح تامین بازچرخانی آب در سرچشمه است که در منطقه کم آب ایران قرار دارد و یکی از صنایع بسیار مهم کشور به حساب می آید.

وی افزود: از دست اندرکاران اصلی این مراسم نهاد ریاست جمهوری و معاونت روستایی است و وزارت نیرو نیز در این مراسم حضور خواهد داشت، اما گردانندن اصلی بنیاد جهانی انرژی و انجمن مدیریت سبز ایران هستند و تعدادی از نهادهای بین الملی، سازمان محیط زیست و سازمان ملل نیز به عنوان حامی حضور خواهند داشت.

قائم مقام وزیر نیرو در خصوص سابقه برگزاری این مراسم گفت: اولین همایش از این مراسم، در سال ۲۰۰۴ میلادی در ژاپن و بعد از آن به ترتیب در کشورهای کانادا، بلژیک، جمهوری چک، اوگاندا، اتریش، نیکاراگوئه و ایران و در سال گذشته در مراکش برگزار شد و جوایزی از سوی بنیاد جهانی انرژی اهدا شد.

دائمی با بیان اینکه “برای ما نیز با توجه به شرایط آب و انرژی که در کشورمان داریم، حضور بنیاد جهانی انرژی و اقداماتش مهم است”، گفت: ایران توانست در شرایط تحریمی که در کشور داشته و داریم در سال ۲۰۱۵ میزبان این مراسم شود و این اتفاق بسیار مهم است.

وی افزود: ایران برای دومین سال است که این همایش را برگزار می کند، این موضوع بسیار حائز اهمیت بوده و این موضوع در کنار فضای باز کشور ما برای حضور فعالان اقتصادی، صنعتی و … از دیگر کشورهای جهان، مزیتهای ما را در زمینه فنی، اجتماعی و انسانی نشان می دهد.

مدیرعامل سایپا دیزل منصوب شد

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا طی حکمی مدیرعامل شرکت سایپا دیزل را منصوب کرد.

به گزارش سایپا نیوز؛ مهندس جهرودی در حکمی محمدهادی نوری را به عنوان مدیرعامل شرکت سایپا دیزل و عضو هیات مدیره این شرکت منصوب کرد.

وی دانش آموخته مهندسی برق از دانشگاه علم و صنعت ایران است.

نوری پیش از این رئیس و عضو موظف هیات مدیره شرکت ریخته گری آلومینیوم ایران خودرو، مشاور و معاون صنعتی مدیرعامل شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، معاون توسعه و بهره برداری و قائم مقام مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی (سازمان ایمیدرو)، معاون بهره برداری و قائم مقام مدیرعامل شرکت ناکا (سازمان گسترش)، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت تکنوفریگو (ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره))، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت والعصر (وابسته به سازمان اقتصادی کوثر)، بوده است.

از سوابق دیگر وی می توان به مدیریت کارخانه جبل و مدیره پروژه در شرکت توانیر اشاره کرد.

شایان ذکراست نوری دوره های تخصصی مدیریت تولید و عملیات، دوره تکنیک های نوین هزینه یابی، کنفرانس جهانی مدیریت، دوره مدیریت کنترل پروژه، دوره مدیریت اجرایی و دوره های مرتبط با هدایت شرکت های بزرگ را در سوابق آموزشی خود دارد.

جشنواره جدید بانک ملی ایران با موضوع پیام رسان بله، به زودی

جدیدترین جشنواره بانک ملی ایران با نام ” به شانس برنده شدن، بله بگو”، با موضوع پیام رسان دو منظوره «بله»، به زودی آغاز می شود.

این بانک به منظور حمایت از تنها پیام رسان دو منظوره کشور که علاوه بر انجام خدمات ارتباطی، افراد می توانند امور مالی خود را نیز با آن انجام دهند، جشنواره ای را با نام  به شانس برنده شدن، بله بگو برگزار می کند.

این جشنواره در بازه زمانی دو ماهه اول دی تا پایان بهمن ماه سال جاری برگزار می شود و جوایز ارزنده ای برای شرکت کنندگان در این مسابقه در نظر گرفته شده است.

جایزه ویژه جشنواره به شانس برنده شدن، بله بگو” یک دستگاه خودروی ۲۰۶ و جوایز دیگر نیز شامل چهار عدد گوشی آیفون X، چهار  عدد گوشی آیفون ۸ و ۱۶ عدد ساعت هوشمند است.

پیام رسان بله تنها پیام رسان دو منظوره با قابلیت ارائه خدمات مالی متنوع اعم از کارت به کارت، پرداخت قبض، خرید شارژ، درخواست پول بوده و ضمناً می تواند یک اپلیکیشن کامل کننده در کنار محصول توانمند بانک، سامانه بانکداری الکترونیک«بام»، باشد.

کاربران در صورت نصب «بله» بر روی گوشی خود پیام های ورود و استفاده از بام را از طریق این اپلیکیشن دریافت می کنند و همچنین می توانند در صورت سفر به خارج از کشور از خدمات بام استفاده نمایند.

 

علاقه مندان می توانند اطلاعات تکمیلی و شرایط شرکت در این جشنواره را در سایت بانک ملی ایران و یا کانال تلگرامی این بانک دنبال کنند.

تجربه موفق بانک تجارت درپیاده سا زی اقتصاد مقاومتی

  در مراسم افتتاحیه طرح بهینه کاوی تجارب موفق مدیریتی در حوزه اقتصاد مقاومتی، توانمندی بانک تجارت در این حوزه ارائه و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت .
در این مراسم که به میزبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در محل مرکز آموزش مدیریت دولتی با حضور سپهری معاون وزیر کار و رئیس سازمان تأمین اجتماعی و نمایندگان سازمان و موسسات دولتی وخصوصی برگزار شد،بانک تجارت در سه حوزه “تدوین الگوی نظری و برنامه استراتژیک اقتصاد مقاومتی” ، “حمایت از بخش های اقتصادی بنگاه های کوچک و متوسط دانش بنیان و کارآفرین” و “همچنین بهینه کاوی قابل بهره برداری توسط دیگر سازمان ها “، بین نهاد ها وسازمان های دولتی حائز رتبه برتر شد.

در ادامه این مراسم رابطی دبیر کمیته اقتصاد مقاومتی بانک تجارت با ارائه گزارشی از عملکرد بانک در این حوزه به تشریح چگونگی الگوی نظری پیاده سازی اقتصاد مقاومتی براساس ابلاغ محورهای ۲۲ گانه توسط مقام معظم رهبری،تدوین سیاست بانک در حوزه اقتصاد مقاومتی ، چگونگی تسهیلات اعطایی بانک در سال ۹۵ در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و… پرداخت.

گفتنی است در این مراسم علاوه بر بانک تجارت دیگر سازمان ها و بنگاه های اقتصادی منتخب کشور نیز به تشریح تجارب موفق خود در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی پرداختند.

تصویب ۱۶ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال تسهیلات ریالی کلان در بانک ملی

بانک ملی ایران از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، پرداخت بیش از ۱۶ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال تسهیلات ریالی کلان را تصویب کرده است.
 این بانک در مدت مذکور ۳۵ مصوبه ارزی، ریالی و تمدید مشارکت داشته که مجموع تسهیلات ارزی مصوب به ۳۲۰ میلیون یورو می رسد و از محل صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.

همچنین از مجموع درخواست های وارده و تعیین تکلیف شده در آبان ماه امسال نیز تعداد سه فقره تمدید مشارکت مدنی تسهیلات مصوب پیشین و دو فقره تسهیلات به ارزش ۲۲۴ میلیارد ریال در زمینه تولید کاشی، سرامیک و سیمان خاکستری از منابع داخلی بانک مصوب گردیده است.

بانک ملی ایران در ماه گذشته نیز پرداخت بیش از ۱۱ هزار و ۳۳۸ میلیارد ریال تسهیلات کلان را تصویب کرده است که سه فقره تسهیلات کلان در قالب تمدید دوران مشارکت تسهیلات مصوب قبلی و پنج فقره تصویب تسهیلات جدید در زمینه هایی مانند پالایش نفت، تولید کیک و کلوچه، احداث هتل در مناطق آزاد و صنعت نساجی بوده است.

عمده تسهیلات مصوب مذکور در مهرماه امسال به مبلغ هشت هزار میلیارد ریال به منظور احداث پالایشگاه نفت معرفی شده از سوی شورای راهبری اقتصاد مقاومتی بوده است.

پیشروی بر بلندای صنعت بانکداری الکترونیک

بانک کشاورزی در ۱۰۰ روزه نخست دولت دوازدهم با تاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید، برپایه زیرساخت های قدرتمند خود در زمینه Core banking و در راستای توسعه بانکداری الکترونیک به مثابه یکی از مصادیق تلفیق فناوری و صنعت بانکداری برای تسهیل و تسریع ارائه خدمات بانکی و نیز در راه تحقق بانکداری سبز باهدف حفاظت از محیط زیست، گام های موثر و اقدامات اثرگذاری را به انجام رسانده است.
به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، بانکداری دیجیتالی بانک کشاورزی یکی از نقاط قوت و عرصه های مورد تاکید و تمرکز مدیران این بانک است که در حوزه های مختلفی چون بانکداری اینترنتی، سامانه های الکترونیکی نظیر همراه بانک، سامانه پیام کوتاه، سامانه خرید تضمینی گندم و … پایانه های فروش، خودپردازها، کیوسک بانک ها، پایانه های شعب، انواع کارت های الکترونیکی، خدمات دستور پرداخت، خرید انلاین سهام و … به ارائه خدمات مالی و اعتباری می پردازد .
بر اساس این گزارش، ازجمله اقدامات انجام شده در حوزه بانکداری الکترونیک بانک کشاورزی و خدمات و محصولات مرتبط در ۱۰۰ روزه نخست دولت دوازدهم می توان تجهیز دستگاه های خودپرداز به آنتی اسکیمینگ به منظور افزایش امنیت تراکنش های مشتریان،  تامین سه دستگاه کانکس خودپرداز سیار به منظور استفاده در ایام اربعین حسینی و یا سایر مناسبت ها برای خدمات رسانی به مشتریان، تامین سامانه مانیتورینگ متمرکز (ایرما) به منظور نظارت بر سرویس دهی مناسب خودپرداز، توسعه دستگاه های خودپرداز در سراسر کشور، توسعه تعداد درگاه اینترنتی به ۴۴۹ عدد با تعداد تراکنش۳٫۸۹۰٫۱۴۶ عدد و مبلغ تراکنش ۲٫۸۶۷میلیارد ریال، افزایش تعداد مشتریان همراه بانک معادل ۱۶۲٫۶۳۴ نفر معادل ۱۲درصد رشد، افزایش تعداد مشتریان فعال همراه بانک ۶۷٫۳۲۶ نفر معادل ۱۲٫۵ درصد رشد، انجام ۸٫۶ میلیون عدد تراکنش توسط همراه بانک به مبلغ ۶۵٫۵ هزار میلیارد ریال، صدور  ۱٫۶۵۲٫۹۶۲ عدد کارت الکترونیکی از ابتدای مردادماه ۱۳۹۶ تا پایان آبان ماه ، افزایش ۲۰٫۹۸۰ عددی دستگاه های پایانه فروش از ۳۵۷٫۵۹۱ عدد به ۳۷۸٫۵۷۱ عدد از ابتدای مرداد ماه تا پایان آبان ماه سال ۱۳۹۶، صدور ۴٫۰۴۹ عدد یارا کارت اعتباری، صدور ۳۳۸ عدد کارت مرابحه، صدور تعداد ۲۷۷٫۰۹۸ عدد کارت هدیه به مبلغ ۵۵۴ میلیارد ریال را برشمرد.

سود صندوق لوتوس پارسیان پرداخت شد 

 نهمین دوره پرداخت سود صندوق سرمایه‌گذاری لوتوس پارسیان در سال ۹۶، روز گذشته (یکشنبه مورخ ۲۶ آذر ماه) با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی تأمین سرمایه لوتوس پارسیان، صندوق سرمایه‌گذاری لوتوس پارسیان سود دوره ۳۰ روزه منتهی به ۲۵ آذر ۱۳۹۶ را در تاریخ ۲۶ آذر ۹۶ به حساب سرمایه‌گذاران واریز کرد.

صندوق سرمایه‌گذاری لوتوس پارسیان که از نوع صندوق‌های با درآمد ثابت و پیش‌بینی سود است، از سال ۱۳۹۱ با مدیریت شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان فعالیت می‌کند. مواعد پرداخت سود در این صندوق ماهیانه و تاریخ اعمال سود صندوق ۲۵ام هر ماه است. مدیر صندوق بر طبق امیدنامه، حداکثر تا ۲ روز کاری بعد از اعمال سود، مجاز به واریز سود متعلقه به حساب سرمایه‌گذاران است اما با توجه به روال کاری مدیرِ صندوق، در مدت یک روز کاری سود به حساب سرمایه‌گذاران واریز می‌شود.

سرمایه‌گذاری در این صندوق فقط به صورت آنلاین و از طریق پرتال جامع تأمین سرمایه لوتوس پارسیان به آدرس www.lotusib.ir امکانپذیر است که برای این منظور لازم است سرمایه‌گذاران در این پرتال ثبت‌نام و کد کاربری و رمز عبور را دریافت کنند.

در حال حاضر با توجه به پر شدن سقف صندوق، محدودیت‌هایی برای صدور واحدهای جدید وجود دارد؛ به این ترتیب که فقط به میزان ابطال‌هایی که در صندوق انجام می‌شود، امکان صدور وجود دارد. از این‌رو به منظور لزوم کنترل سقف صندوق، دسترسی صدور محدود شده و فقط در روزهای مشخصی که در پرتال اعلام می‌شود، این دسترسی وجود دارد و به دلیل تقاضای بالای سرمایه‌گذاران، معمولاً در دقایق ابتدایی بازگشایی دسترسی صدور، سقف صندوق پر شده و مجدداً اجازه صدور بسته می‌شود.

سرمایه‌گذاران محترم می‌توانند برای اطلاع از تاریخ بازگشایی دسترسی صدور، به قسمت “درخواست صدور و ابطال” در پرتال مراجعه کنند؛ به این ترتیب که بعد از ورود با نام کاربری و رمز عبور، به قسمت “درخواست صدور و ابطال” مراجعه کرده و در این قسمت، نوع صندوق را “لوتوس” و سپس نوع درخواست را “صدور” انتخاب کنید، در این مرحله پیامی نشان داده می‌شود که زمان قابل دسترسی برای صدور را اعلام کرده است.

پرداخت ۲۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به صنایع استان سمنان توسط بانک صنعت و معدن در سال ۹۵

مبلغ ۲۱۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵ از سوی بانک صنعت و معدن به واحدهای صنعتی استان سمنان پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، سهم استان سمنان از کل تسهیلات پرداختی این بانک به استان های کشور در سال گذشته ۶ . ۲ درصد بوده است.
این تسهیلات به منظور ایجاد، توسعه و تکمیل، بازسازی و تامین سرمایه در گردش واحدهای مختلف صنعتی استان سمنان پرداخت شده است.
گفتنی است بانک صنعت و معدن از ابتدای اجرای طرح رونق تولید تاکنون حدود ۱۰۲ میلیارد تومان تسهیلات نیز در قالب این طرح به صنایع کوچک و متوسط استان سمنان پرداخت کرده است.

خسارت های مورد تعهد صنعت بیمه در حادثه زلزله کرمانشاه تا کنون ۱۷۰۰ میلیارد ریال برآورد می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی در گفتگویی، ضمن قدردانی از تلاش شرکتهای بیمه در رسیدگی به پرونده های خسارتی و پرداخت تدریجی خسارت های مورد تعهد، از پرداخت نزدیک ۴۰۰ میلیارد ریال خسارت تا به امروز خبر داد و خواستار تسریع بیشتر در امر کارشناسی، رسیدگی و پرداخت باقیمانده خسارت ها شد.
به گفته دکتر همتی بخش عمده خسارت ها مربوط به بیمه مرهونات بانک هاست.

نوآوری؛ حلقه مفقوده روابط عمومی ها برای پیش برد اهداف سازمانی بانکها

بیش از ۶ دهه از تاسیس روابط عمومی نوین در ایران می گذرد . این  رکن اساسی سازمانها ، در  شش دهه گذشته از بازتعریف خود ، هراس داشته  و نخواسته  با توجه به تجربیات گذشته ، به نقش اصلی خود یعنی نزدیک کردن مدیران با جامعه و بالعکس بازگردد بلکه سعی دارد همواره مسیر اتفاقات  را در راستای اهداف مدیران ارشد خود در جامعه،  هدایت کند. این در حالی است که روابط عمومی باید به عنوان  پل ارتباطی  و کانالی دو سویه میان مدیران سازمان و محیط پیرامونی عمل کند.

سید حجت هاشمی یرکی مدیر روابط عمومی موسسه ملل عنوان کرد: وظیفه اصلی روابط عمومی  جمع آوری اخبار و اطلاعات در مورد رقبا، مشتریان، ذی نفعان و… فرصتها و تهدیدهای پیش روی سازمان و همچنین انعکاس اخبار و اطلاعات پیرامون سازمان به ذی نفعان است این اقدام آنها شامل هرگونه دغدغه دوطرف ماجرا بوده و محدودیت ندارد . در واقع  روابط عمومی ها با انعکاس اطلاعات گردآوری شده ، به مدیریت ارشد سازمان کمک می کنند تا استراتژیها و سیاستهای صحیحی را اتخاذ  کند وبه ذی نفعان نیز فرصت می دهد تا مدیران ارشد را در رسیدن به اهداف مشترک کمک کنند اما در حال حاضر، بعضا ، روابط عمومی ها ارتباطات سازمانی را به جاده  یک طرفه ای تبدیل کرده اند که از مدیران سازمانها شروع شده و به سمت جامعه هدایت می شود ، حال آنکه  هراندازه ارتباط در روابط عمومی مفید، مستقر و به نحو تاثیر گذار گسترش یافته تر باشد، به همان اندازه آن فرد، گروه و مؤسسه در دستیابی به اهداف خود موفق تر است . درست است که روابط عمومی ها به نوعی ویترین سازمان، چشم و گوش مدیریت ، وکیل مدافع سازمان، آینه تمام نمای سازمان هستند اما ویترینی شفاف ، واقع گرا ،  مستقل  و نوگرا موفق تر از یک روابط عمومی  تک بعدی است  که صرفا  در خدمت مدیران سازمانها هستند.

تجربیات گذشته نشان داده است که در سازمانهایی که خلاء تعامل سازنده وجود دارد ، برای حفظ وضع موجود و دوری از هرگونه هیجان ، رسانه ها تحت کنترل قرار می گیرند تا اخباری را خلاف منویات مدیران سازمان به مخاطبان خود عرضه  نکنند که نهایتا انحصار خبری رخ می دهد و پشت این دیوارهای محکم روابط عمومی ها ، کسی پنها  نیست جر مدیرانی که شاید کارآمد نباشند . ناگفته نماند که  انتشار اطلاعات در همه دوره ها با حساسیت هایی روبرو بوده و سازمانها حق دارند که در خصوص  انتشار اطلاعات ،  حساس بوده  و نگرانی هایی داشته باشند اما این نگرانی در سال های اخیر به جایی رسیده است که به  سرکوب انتشار خبر منجر شده است.

راه برون رفت از این وضعیت این است که روابط عمومی ها با ایجاد طرح های نو نحوه ارتباط  دوطرفه با  مشتریان ، ذی نفعان ، ارباب رجوع ها و… را بهبود ببخشیده و به تعالی خود کمک کنند.

وضعیت ذکر شده بالا،  در خصوص همه بنگاه های اقتصادی و بازار پول از جمله بانکها نیز صدق می کند، زیرا بازار پول در سالهای اخیر با پاره ای از مشکلات ریز و درشت روبرو شده  و بعضا این مشکلات به خیابانها کشیده شد.  سوال اساسی این است که اگر نمونه هایی که اخیرا با مشکلات جدی روبرو شدند،  با هدایت غلط اخبار که به شکست نیز منجر شد ،  وجود نداشت وضع به گونه ای دیگر نمی شد ؟ آیا با تعامل سازنده دو طرفه ، فرصتی برای تصیحیح امور بوجود نمی آمد ؟ آیا عامل اصلی این درد سرها بسته بودن دربهای مدیران به روی دیگران نبود ؟

موضوع بر سر این نیست که روابط عمومی ها حلال مشکلات بانکها و بنگاه های اقتصادی هستند بلکه مساله این است که رسالت روابط عمومی ها سنگین تر از هر ارکان دیگر سازمانهاست و اگر مدیران روابط عمومی تنها به انتشار اخبار مدیران ، نصب بنر و انتشار اطلاعات فیلتر شده بسنده نکرده و ارتباط با جامعه را دوطرفه کنند اهداف سازمان دست یافتنی تر از گذشته خواهد بود .

راه برون رفت از این بحران در نوآوری مدیران روابط عمومی نهفته است . آنچه هست اینکه تا کنون رفتار حرفه ای برخی از  مدیران روابط عمومی تنها به حفظ وضع موجود خلاصه شده است بنابراین باید با استقلال ، شجاعت ، تفکر و طرحی نو درانداخت  تا سیستم بانکی را در دست یابی به اهداف  بزرگ تری  مددکار باشند نه اینکه تنها به گزارش دهی از نشست ها و جلسات مدیران ارشد و خبرهای بی اهمیت خود را سرگرم کنند  مدیران فعلی از بکاری گیری تکنولوژی های جدید  برای پیش برد اهداف سازمانی توفیق زیادی نداشتند  و این به نوعی به عدم استقلال آنها بر می گردد.

نوآوری در هر سازمانی نیاز به استقلال رای، اعتماد به نفس و درک درست از سیستم دارد و تا زمانی که مدیران روابط عمومی به این باور نرسند که آنها می توانند ناجی بنگاه اقتصادی خود باشند این مهم میسور نخواهد شد . روابط عمومی ها برای دست یابی به نوآوری باید دست به اقدامات عملی زیر بزنند: نوشتن استراتژی مستقل ، خروج از موضع منفعل و فعال شدن بر اساس رسالت خود ، بکارگیری  افراد متخصص  ، بهره گیری از مشاوره های خارج از سازمان و راه اندازی سیستم باز تعاملی ، کسب آموزشهای مفید، هماهنگ کردن مدیران ارشد سازمان با استراتژی های خود ، ، حذف موارد زاید، مخرب و تضعیف کننده روابط عمومی و ….

و با نو آوری و خلق فرصت های نواست که می توان که هم به رسالت خود و هم به اهداف سازمانی تحقق بخشید و نهایتا روابط عمومی را از ابزار بودن به مهره کلیدی سازمان و عامل تقویت آن  تبدیل کرد.

بسیج ادارات باید در پیشبرد اقتصاد مقاومتی سازمان‌ها را یاری کند

دکتر همتی در نشست فرماندهان بسیج ادارات تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی بر نقش موثر بسیج در عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر همتی با اشاره به توطئه‌های استکباری در تضعیف اقتصاد کشور گفت: بسیج ادارات به ویژه مرکز وزارت اقتصاد نقش ویژه‌ای در این دوران دارند چرا که هدف دشمنان تشدید مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است و ما باید در این مورد هوشیار باشیم.
وی افزود: بسیج وزارت اقتصاد می‌تواند در بخش بازارهای مالی، بانکی و بیمه‌ای به عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی که معنای واقعی آن انعطاف‌پذیری و مقاومت در برابر فشارهای وارده به بدنه اقتصاد کشور است، به خوبی ایفای نقش کند.
رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود بسیجیان را به ایده‌پردازی تشویق کرد و گفت: بسیج می‌تواند با ارائه ایده‌های جدید از روزمرگی و اتلاف وقت و انرژی در سازمان‌ها جلوگیری کند و مدیران را در رسیدن به هدف انعطاف‌پذیری اقتصادی یاری کنند.
رئیس کل بیمه مرکزی در پایان با اشاره به تلاش‌ها و عملکرد صنعت بیمه کشور گفت: صنعت بیمه همیشه یار و یاور مردم و دولت در بحران‌ها بوده است. خصوصاً عملکرد آن در قضیه حوادث اخیر توانایی و قابلیت صنعت بیمه در پشتیبانی از زیاندیدگان را نشان داد.

بازنگری در کارمزدهای بانکی ضروری است

هادی قدیمی، نایب رئیس هیئت مدیره بانک ایران زمین

اقتصاد ایران، بانک محور است و این یعنی بار توسعه اقتصادی را سیستم بانکی به تنهایی بر دوش می کشد. البته وظیفه سیستم بانکی کمک به تولید و اقتصاد و سیال بودن روند روبه رشد جامعه است و از این مهم شانه خالی نمی‌کند اما در این میان فشار مضاعف بر این سیستم می‌تواند مشکلات فعلی را بیشتر نمایان کند.

سرمایه بانک‌های کشور در بخش دولتی از در‌آمدهای کشور تأمین و تزریق می‌گردد. در این میان بانک‌های دولتی و خصوصی برای ادامه حیات به جز سرمایه‌های ورودی به در‌آمد نیز نیاز دارند که این در‌آمدها توسط کارمزدها به دست می‌آید.

صدور چک‌های بانکی، انتقال پول توسط بانک یا دستگاه‌های خودپرداز و البته POS ها و ضمانت نامه‌ها از جمله خدماتی هستند که بانک‌ها می‌توانند از طریق کارمزدهای وارده بر آن درآمدزایی کنند اما میزان کارمزدهای بانکی در سال های اخیر بدون هیچ تغییری مانده است و این در حالی است که هزینه فعالیت بانکی در کشور سالانه در حال افزایش است.

اگر با نرخ تورم سالانه نیز قرار بود کارمزدها افزایش یابد، این مهم می توانست بخشی از مشکلات فعلی سیستم بانکی را مرتفع سازد.

بی شک چاپ دسته چک و انواع فیش‌ها و مرسولات بانکی هزینه براست و این هزینه هیچ گاه ثابت نبوده و اگر نگوئیم ماهانه اما سالانه با رشدی قابل توجه صعود داشته است و از همه مهمتر بانک‌ها با رویکرد دیجیتال و ارائه خدمات بانکی الکترونیک هزینه مردم و مشتریان خود را برای استفاده از خدمات بانکی کاهش داده و خود برای راه اندازی این بسترها بسیار هزینه می‌کنند.

این همه در حالی است که درآمدهای نظام بانکی با رشد که نه در برخی موارد کارمزدی که باید به نظام بانکی تزریق می‌شد نیز این سیستم حذف شده است.

کارمزدی که از خرید از دستگاه‌های POS گرفته می شود هیچ نفعی برای بانک‌ها ندارد و تنها هزینه بر است. یعنی بررسی دستگاه‌ها و خدمات به دارندگان این دستگاه‌ها از وظایف بانک‌ها است در صورتیکه کارمزدی از این دستگاه دریافت نمی‌شود.

برای صدور برخی چک‌ها، سال‌هاست کمترین کارمزد دریافت می‌گردد حال اینکه ارزش پول در یک دهه گذشته بارها تغییر کرده کارمزدی که در ۵ سال گذشته از چک‌ها گرفته می‌شد ارزشی ندارد.

این خواسته که باید در کارمزدهای سیستم بانکی بازنگری صورت گیرد، نا به جا نیست و مسوولان باید هر دو طرف این قصه را با یک چشم و آن هم چشم عدالت نگاه کرده و برای افزایش سالانه کارمزدها فکری تازه ارائه دهند زیرا بانک‌های خصوصی دیگر توان هزینه کرد بالاتر از درآمد را ندارند و ارائه خدمات بانکی نوین مستلزم اخذ کارمزدهای مربوط به آن خواهد بود.

رونمایی از طرح « سروش ارزش آفرین»

در راستای توسعه خدمات ارزش آفرین بانک دی یکی دیگر از خدمات بانک با عنوان طرح سروش ارزش آفرین در شعب سراسر کشور اجرایی شد.
به گزارش اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی، با هدف ارزش آفرینی و تنوع سبد محصولات و خدمات در جهت توسعه کسب و کار مشتریان ، بانک دی از طرح جدید خود که منطبق بر عقود اسلامی است، رونمایی کرد.
بر این اساس مشتریان محترم می توانند با افتتاح این حساب، علاوه بر دریافت سود علی الحساب، از تسهیلات آنی با نرخ های کمتر بهره مند گردند.
مشتریان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به شعب بانک دی در سراسر کشور مراجعه کرده و یا با مرکز ارتباط با مشتریان دی به شماره ی ۲۸۹۳۰ تماس بگیرند.

احداث مدرسه در مناطق زلزله زده غرب کشور توسط بیمه پارسیان

به گزارش روابط عمومی  بیمه پارسیان ؛ این شرکت در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود و کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله غرب کشور با اختصاص مبالغی از محل بودجه تبلیغات و کمک های نقدی کارکنان قصد دارد مدرسه ای در یکی از مناطق زلزله زده غرب کشور احداث نماید.

براساس این گزارش هزینه سررسیدهای نوروز سال ۱۳۹۷ بیمه پارسیان ، یک روز از حقوق همکاران و همچنین مبالغی که کارکنان این شرکت به حساب جداگانه ای که به همین منظور اختصاص یافته بود واریز نموده اند را پس از جمع آوری برای ساخت یک باب مدرسه در یکی از مناطق زلزله زده غرب کشور اختصاص داد تا دانش آموزان این مناطق که آسیب جدی از زلزله اخیر دیده اند از نعمت تحصیل محروم نمانند .

 

 

روابط عمومی بیمه پارسیان

مراسم معارفه مدیرعامل شرکت ایران کاوه برگزار شد

در مراسمی با حضور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و جمعی از مدیران ارشد گروه، آقای محمدرضا اکبری به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ایران کاوه معرفی شد.

به گزارش سایپا نیوز؛ محسن جهرودی در این مراسم با اشاره به قدمت و خوشنامی شرکت ایران کاوه گفت: این شرکت یکی از شرکت های فعال صنعتی با قدمتی چند دهه است و در حوزه صنعت از شرکت های خوشنام می باشد که با فعالیت های خود توانسته کمک های زیادی به صنعت خودروسازی انجام دهد.

وی افزود: متاسفانه در سال های اخیر و به دلیل عدم فعالیت مناسب تولیدی، این شرکت دچار مشکلات مالی شده که قطعا با بازنگری فعالیت های تولیدی، به زودی به روزهای خوب گذشته بازخواهد گشت.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تاکید کرد: با توجه به مشکلات موجود، برای راه اندازی اولیه نیاز به تامین مالی وایجاد نقدینگی وجود دارد که با حمایت های لازم این مهم صورت خواهد پذیرفت.

وی افزود: با توجه به توانمندی و تخصص پرسنل این شرکت وهمچنین امکانات موجود در این شرکت همچون سالن های رنگ و… می توان به آینده این شرکت خوش بین بود.

جهرودی تصریح کرد: به منظور شروع فعالیت های این شرکت، تمامی شرکت های گروه موظف هستند در حوزه پالت سازی از توان شرکت ایران کاوه بهره ببرند. همچنین در همکاری های این شرکت با سایر شرکت های گروه، می بایست بازنگری صورت پذیرد تا این شرکت با بهره گیری از توان نیروی انسانی خود بتواند هرچه زودتر به شرایط تولید برگردد.

بدهی ۱۰ هزار میلیارد تومانی وزارت راه به پیمانکاران

عباس آخوندیوزیر راه و شهرسازی، از وجود بدهی ۱۰ هزار میلیارد تومانی این وزارتخانه به پیمانکاران و استفاده آنها از سرمایه شخصی برای اجرای پروژه‌ها، خبر داد.

 عباس آخوندی در حاشیه دومین نمایشگاه صنعت حمل و نقل و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این نمایشگاه از پیچیدگی خاصی برخوردار بوده و اکثر شرکت‌کنندگان از تخصص‌های بالایی برخوردار هستند، اظهار داشت: در این نمایشگاه بحث هوشمندی حمل و نقل چه در بخش خصوصی شامل بازارگاه‌های الکترونیکی بار و اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات را دنبال می‌کنیم.

وی درباره استفاده از فناوری‌های نوین در بخش زیرساخت‌های حمل و نقل گفت: در بخش استفاده از فناوری‌های نوین آسفالت و همچنین رویه‌های بِتُنی، اقدامات خوبی انجام دادیم که نمونه آن، استفاده از رویه‌های بتنی در آزادراه‌های تهران ـ شمال، اصفهان ـ شیراز و خراسان جنوبی است که در حال حرکت به سمت استفاده از رویه‌های بتنی در سایر عملیات‌های راهسازی هستیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بخش فناوری ساخت تونل افزود: در آزادراه تهران ـ شمال، ۳۱ کیلومتر تونل در دست احداث داریم و آئین‌نامه جدید تونل‌سازی را برای ایمنی در برابر آتش تدوین کرده‌ایم؛ بر اساس این آئین‌نامه، سقف تونل‌ها باید دوپوششی شوند که در حال حاضر، ۵.۵ کیلومتر از تونل‌ها، از این فناوری بهره‌مند شده‌اند.

آخوندی درباره همکاری بخش خصوصی با وزارت راه و شهرسازی در اجرای پروژه‌های عمرانی تصریح کرد: در حال حاضر، انواع سیستم‌های مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌ها را در دست اقدام داریم؛ ضمن اینکه میزان بدهی وزارت راه به پیمانکاران، نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان است که پیمانکاران در بخش ساخت و ساز، از سرمایه شخصی در حال حاضر استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه صنعت حمل و نقل و توسعه زیرساخت‌ها در حال پیشرفت است، خاطرنشان کرد: بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان با بخش خصوصی مشارکت واقعی داریم؛ ضمن اینکه این وزارتخانه سال‌ها است با بخش خصوصی مشارکت داشته و کار با بخش خصوصی را بلد است.

قلب فولاد ایران همیشه سبز است

۷۵ کیلومتر که از جنوب‌غربی شهر اصفهان به سمت مبارکه حرکت می‌کنید، به بزرگترین کارخانه فولادسازی خاورمیانه و شمال افریقا می‌رسید.

در محوطه قلب فولاد ایران، نخستین موضوعی که به ما رخ می‌نمایاند، آسمان آبی شرکت فولاد مبارکه اصفهان است، آسمانی که پاک‌تر و آبی‌تر از شهر اصفهان یا هر کلانشهر دیگری جلوه‌گری می‌کند. زمانی که با بزرگی و وسعت این شرکت ایرانی رویارو می‌شوید، پاک بودن این کارخانه بیشتر برای شما نمایان می‌شود. کارخانه‌ای با وسعت و ابعاد ۳۵ کیلومترمربع که دورتادور آن را فضای سبز در برگرفته است. از این مساحت قابل توجه، ۱۷ کیلومترمربع آن به سالن‌های تولید و مابقی به فضای سبز اختصاص یافته است. کارخانه‌ای در ابعاد یک شهر که بازدید از تمامی واحدهای آن، فرصتی بیش از یک هفته را می‌طلبد. این کارخانه شهرداری خاص خودش را دارد و تمام قوانین راهنمایی و رانندگی نیز بر تمامی خیابان‌ها و محوطه آن حاکم است. باوجود کارخانه‌های بسیار و پیچ‌درپیچ که یکی پس از دیگری به هم متصل شده‌اند تا محصول خام یعنی سنگ‌آهن را به مرحله تولید نهایی یعنی ورق رنگی برسانند، نظم خاصی در این مجموعه حاکم است و به درستی شعار این فولادساز بزرگ رادر ذهن تداعی می‌کند که «از سنگ تا رنگ» در جهت تکمیل زنجیره تولید فولاد به طور دقیق به هم گره خورده‌اند. مهندسان فولاد مبارکه در انتهای بازدید یکی از خطوط مهم این کارخانه از رکورد تازه این کارخانه صحبت می‌کنند؛ اینکه رکورد تولید مذاب در فولادسازی فولاد مبارکه روزانه به ۱۲۰ذوب رسیده که در نوع خود بی‌نظیر است. در بازدید یک‌روزه خبرنگاران از شرکت فولاد مبارکه و پرس‌وجو درباره تاریخچه این کارخانه در می‌یابی که اوایل دهه ۶۰ و در زمان جنگ تحمیلی ساخت آن آغاز شده و در اوایل دهه ۷۰ به بهره‌داری رسیده است و با گذشت یک ربع قرن از عمر آن به بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه تبدیل شده است. این مجتمع فولادی با سهم بیش از ۵۰ درصدی در تولید فولاد، برنامه ۲۵ میلیون تن فولاد را در چشم‌انداز کشور برای خود ترسیم کرده است.
این شرکت با داشتن حدود ۱۲میلیون تن ظرفیت آهن‌اسفنجی، بزرگترین تولیدکننده آهن‌اسفنجی در جهان نیز به‌شمار می‌رود. صنایع بسیاری از این کارخانه خوراک خود را تامین می‌کنند.
صنایعی مانند نفت و گاز و پتروشیمی، خودرو، موتورهای الکتریکی، لوازم خانگی، فلزی سبک و سنگین، ساختمانی، غذایی، کشتی‌سازی و سازه‌های دریایی و… وابسته به این شرکت هستند.
این شرکت هر سال بخشی از محصولات خود را در راستای ارتقای کیفیت، برآورده کردن نیازهای ارزی و حضور مستمر در بازارهای جهانی و توسعه آن، صادر می‌کند و با توجه به اعتبار کسب شده در بازار جهانی هم‌اکنون ظرفیت و اعتبار لازم به منظور صادرات به بیش از ۳۸ کشور دنیا را دارد.یکی از مهم‌ترین اقدام‌های این شرکت در ۲دهه گذشته تلاش برای بومی‌سازی این کارخانه بوده است.
این مجتمع بزرگ در دهه ۷۰ و ۸۰ به ترتیب ۴۳ و ۶۲ درصد تجهیزات خود را بومی کرده که این آمار سال ۹۰ تا ۹۲ به ۸۰ درصد و در چند سال گذشته به بالاتر از ۸۵درصد رسیده است.
کارخانه‌ای با ایجاد اشتغال برای ۳۵۵ هزار نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در هر شرایط اقتصادی در کشور تپنده و پویا به پیش می‌رود.

منبع:صمت

تصمیم جدید دولت برای کوله‌بران

تصمیم جدید دولت برای کوله‌بران

وزیر کشور از تصمیم جدید دولت برای کوله‌بران خبر داد و گفت: برخی مرزهای کشور بسته شده و در مقابل مرزنشینان با سابقه سه سال سکونت در روستاها، کالا را با تخفیف گمرکی وارد کشور کنند.

عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: واقعیت آن است که عدم توازن و تعادل یک زخم بسیار عمیقی بر پیکر کشور نه تنها در حوزه اقتصاد، بلکه در حوزه اجتماعی و امنیتی است.

به گزارش مهر، وی در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: مشکل اصلی کشور، در نظام برنامه ریزی، بودجه ریزی و بانکی است و هیچ کشور توسعه یافته ای در دنیا، نظام برنامه ریزی بخشی و کلان ندارد.

وی افزود: هیج جای دنیا چنین نظام بودجه ریزی ندارد، این در حالی است که در دیوان محاسبات کل کشور طرحی با حضور تمامی افرادی که اکنون در دولت حضور دارند و آن زمان در استراحت بودند، نوشته شد که بحث عملکرد و توزیع مطلوب و مناسب، بهره وری و مواردی از این دست را دنبال می کرد، اما در مجلس این طرح مسکوت ماند، اما امیدوار بودیم که این طرح در دولت کنونی که همه تدوین کنندگان این طرح در آن حضور دارند، همچنان در حال اصلاح است.

رحمانی فضلی گفت: اختیار استانداران در دست وزارت کشور نیست، یعنی اختیاراتی که بخش خصوصی طلب می کند، در اختیار وزیر کشور نیست، این در حالی است که نظام صنعت و بانک ایران مسائل خود را می بیند و استانداران نیز علیرغم اختیاراتی که دریافت کرده اند، اما هنوز هم در بسیاری از موارد مشکل دارند.

وی تصریح کرد: نظام مالیاتی، بانکی، بودجه ریزی و مباحثی از این دست باید مورد تغییر واقع شود؛ البته تغییر این موارد هم ساده است و دنیا نیز چنین تجربیاتی داشته است. بنابراین باید روی مباحث اجرایی باید تمرکز کرد که در اختیار وزارت کشور است.

وزیر کشور با بیان اینکه استانداران مانع از اجرای قانون رفع موانع تولید نشده اند، گفت: دهها مورد وجود دارد که وقتی بخش خصوصی به استانداران برای رفع موانع تولید مراجعه کرده اند، مشکل حل شده است. در حالیکه باید تابع احساسات نشوید. این در حالی است که مملکت را با سوت و کف پیش می بریم، یعنی سوت می زنیم یک طرف می رویم و کف می زنند به طرف دیگر متمایل می شویم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در بحث کوله بری امروز تصمیمات خوبی گرفته شده است، از بخش خصوصی خواست تا گروهی شش نفره را برای ملاقات با وی تعیین کرده و برای حل مسائل پیش قدم شوند.

وی اظهار داشت: در دولت تصویب شد تا کوله بری ها، به صورت کلی متوقف شود که البته این آثار امنیتی و اجتماعی ممکن است داشته باشد، اما تدبیر کرده ایم که به جای اینکه افراد کوله بر شده و کرامت انسانی آنها دچار مشکل شود، ۱۵ بازارچه مرزی تدبیر شده و کالاهایی که در آن مناطق وارد کشور می‌شود، عرضه شود. این در حالی است که بیش از ۸۵ درصد از کالاهایی که کوله بران می آورند، از ایران به کشورهای دیگر رفته و از آنجا دوباره از سوی کوله بری وارد کشور می شوند.

رحمانی فضلی گفت: افرادی با حداقل سه سال سکونت در روستاها، کارت پیله وری دریافت کرده و از بازارچه های مرزی، کالا را وارد کشور کنند؛ البته مرزها را خواهیم بست.

وی از بازگشایی مجدد مرز تمرچین و باشماق از صبح امروز خبر داد و گفت: تصمیم گیری در رابطه با مرزها با استانداران است.

وزیر کشور با بیان اینکه، جلساتی با حضور سفرا، استانداران و بخش خصوصی به زودی برگزار خواهد شد، گفت: در شرایط کنونی کشور با همه فراز و نشیب های کشور باید همه موارد را با هم تحلیل کرد و اقتدار کشور را از یاد نبرد، این در حالی است که اگر امنیت نباشد، اقتصاد کشور تحت الشعاع قرار می گیرد، این در حالی است که سیاست داخلی، وحدت، همگرایی بسیار عالی است.

برنامه ریزی برای استخراج ۴۰۰ میلیون تن ماده معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به کاهش چشمگیر خام فروشی و تمرکز بر صادرات مواد معدنی طی ۳ سال گذشته گفت: برنامه برداشت ۴۰۰ میلیون تنی مواد معدنی، تامین ماشین آلات ، برنامه ریزی در معادن زیرزمینی و توجه به زیرساخت ها به ویژه حمل و نقل در شمار برنامه های کلان ایمیدرو قرار دارد.

به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، مهدی کرباسیان در نشستی خبری که در محل ایمیدرو برگزار شد اعلام کرد: معدن و صنایع معدنی یکی از اولویت های دولت و مجلس است و نقش فعالان رسانه در معرفی ظرفیت های این حوزه، مسئولان را بر آن داشت تا جایگاه معدن ارتقا یابد.

وی با اشاره به توجه ویژه دولت و وزیر صنعت، معدن و تجارت به این بخش افزود: طی جلساتی که با مسئولان ذیربط و بخش خصوصی داشتیم، نقشه راه معدن را در ۷۶ بند به مجلس ارایه کردیم که منظور کردن زنجیره معدن و صنایع معدنی به صورت یکپارچه از نکات این نقشه راه خواهد بود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: ۴۰۰ میلیون تن برداشت مواد معدنی طی سال های آتی جزو برنامه های ما خواهد بود که این امر نیاز به تامین ماشین آلات دارد و در جهت تحقق آن همکاری بین دولت و بخش خصوصی در جریان است.

کرباسیان در بخش دیگری با اشاره به نقش ایجاد ارزش افزوده در این بخش همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: در رابطه با راه اندازی معادن کوچک و روستایی رقمی بالغ بر ۱٫۵میلیارد دلار دولت و مجلس با هدف محرومیت زدایی نقاط محروم اختصاص داده که نحوه توزیع این بودجه از طریق صندوق بیمه معدن انجام می شود.

وی با بیان اینکه همکاری های ایمیدرو و سازمان زمین شناسی وارد مرحله جدیدی خواهد شد، اشاره ای به وضعیت صادرات محصولات معدنی داشت و در این باره اظهار کرد: تا سال ۹۲ صادرکننده عمده سنگ آهن بودیم اما در سال های اخیر با فرآوری آن میزان صادرات فولاد را افزایش دادیم که به نوعی کاهش چشمگیر خام فروشی رقم خورد.

صادرات آهن اسفنجی

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: در ۸ ماه نخست امسال ۵۲۷ هزارتن صادرات آهن اسفنجی داشتیم و در زنجیره فولاد میزان صادرات ۵ میلیون ۸۰۰ هزار تن بود که که پیش بینی ما رسیدن به صادرات ۸ میلیون تنی در این بخش است.

کرباسیان گفت: هم اکنون ۵درصد از تولید ناخالص داخلی از طریق معدن و صنایع معدنی حاصل می شود. این در حالی است که ۲۲ درصد از آمار کل صادرات کشور دراین حوزه انجام می شود که این موضوع نشان دهنده نقش توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی است.

وی با اشاره به طرح های در نوبت راه اندازی گفت: کارخانه های آهن اسفنجی نی ریز، سبزوار و گندله سازی اپال پارسیان در نوبت راه اندازی قرار داردو

کرباسیان افزود: طی سال آینده نیز آلومینیوم جنوب که ظرفیت تولید آن ۳۰۰ هزار تن است، افتتاح می شود. همچنین پروژه آلومینیوم جاجرم با ظرفیت تولید ۴۰ هزارتن شمش تا نیمه اول سال آینده آماده افتتاح است.

فراخوان محدوده های معدنی

کرباسیان ضمن اعلام اینکه ایمیدرو ظرف چندسال گذشته ۴۵ هزار شغل ایجاده کرده است افزود: از ۲۵۰ هزارکیلومترمربع عملیات اکتشافی؛ ۴۵ هزار کیلومتر در ۱۵ محدوده امیدبخش طی ۲ هفته آینده به بخش خصوصی واگذار می شود. همچنین ۱۳ محدوده دیگر برای اکتشاف تا پایان سال به فراخوان می رود.

وی با اشاره به جدیدترین و با ظرفیت ترین منطقه معدنی در یزد گفت: ذخیره جدیدی از سنگ آهن با حفاری۲۰۰۰ و ۱۶۰۰ متری در یکی از مناطق معدنی یزد کشف شده است که برابر با کل ذخایر سنگ آهن کشور است.

مادربرد گیگابایت سری Z370 در بازار عرضه گردید

مادربردهای سری Z370 AORUS از سوی گیگابایت طراحی شده برای استفاده گیمینگ بوده و مخصوص افرادی است که قدرت، دوام و پایداری را یکجا می‌خواهند. با طراحی مدار تغذیه جدید گیگابایت که بصورت تماما دیجیتالی بر روی مادربردهای شرکت گیگابایت قرار گرفته است، می‌توانند به راحتی خواسته‌های بازیکنان را برآورده کنند و این طراحی تنها به سری AORUS منتهی نمی‌شود.

مدل های زیر هم اکنون موجود و دردسترس مشتریان گرامی خواهد بود:
Z370 HD3P
Z370 AORUS GAMING 3
Z370 AORUS GAMING 5
Z370 AORUS GAMING 7
Z370 AORUS Ultra GAMING

موسسه اعتباری کوثر همچنان بزرگ ترین شرکت‌ فرابورسی ایران

شرکت سپرده گذاری مرکزی اسامی پرجمعیت ترین شرکت های بورسی و فرابورسی را تا پایان آبان‌ماه سال جاری معرفی نمود.

به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری کوثر؛ شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه(سمات)موسسه اعتباری کوثر در رده اول بزرگ ترین شرکت فرابورسی بانکی قرار داد.

بر اساس این گزارش، موسسه اعتباری کوثر با  ۴۸۳ هزار و ۵۳۷ سهامدار همچنان در صدر بزرگترین شرکت های فرابورسی از نظر تعداد سهامدار قرار دارد و بانک سرمایه  با ۳۰۲هزار و ۷۷۶ سهامدار و بانک دی با ۱۸۱ هزار و ۵۸ سهامدار در رده های بعدی قرار گرفتند.

خرید و پرداخت سیم‌کارت از طریق تلفن توسط شاتل موبایل امکان‌پذیر شد

شاتل‌موبایل به عنوان اولین اپراتور تلفن همراه کشور، قابلیت خرید تلفنی سیم‌کارت و مودم با امکان پرداخت از طریق کدهای دستوری تلفن همراه را امکان پذیر کرد.

به گزارش روابط عمومی شاتل‌موبایل، متقاضیان در سراسر کشور می‌توانند برای خرید سیم‌کارت و مودم‌های ثابت و همراه شاتل موبایل پس از ارتباط با مرکز تماس شبانه‌روزی این اپراتور به شماره ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰۰  و ثبت تلفنی سفارش خود، نسبت به پرداخت مبلغ سفارش از طریق کد دستوری  *۷۸۹#اقدام کنند.

گفتنی است علاوه بر قابلیت خرید تلفنی، خرید سیم‌کارت‌ها و مودم های همراه و ثابت شاتل‌موبایل‌ با قابلیت ۳G، ۴G و ۴٫۵G و پیش شماره منحصر به فرد ۰۹۹۸ با کد یک، با قابلیت انتخاب شماره و پوشش در بیش از ۶۰۰ شهر کشور، از طریق وب سایت شاتل‌موبایل به نشانی www.shatelmobile.ir به صورت آنلاین امکان‌پذیر است.

حضور پررنگ بازی‌سازان سراسر ایران در جشنواره بازی‌های رایانه‌ای

نشست هم‌افزایی کشوری هفتمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران با حضور نمایندگان ادارات کل ارشاد استان‌های کشور دیروز شنبه به میزبانی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد.

محمد حاجی میرزایی دبیر هفتمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران در این جلسه گفت: نه تنها هر سال تعداد بازی‌های رسیده به جشنواره افزایش یافته بلکه رشد کیفی بازی‌ها نیز کاملا محسوس است.

وی افزود: در جشنواره سال گذشته ۲۰۶ اثر در بخش‌های مختلف بازی‌‌نامه، بازی PC، بازی اندرویید و بازی iOS به جشنواره رسید. نکته جالب درباره این بازی‌ها این بود که دو سوم این بازی‌ها از خارج از تهران به جشنواره رسیده بود و در نهایت هم بازی‌ شتاب در شهر ۲ که در استان مرکزی ساخته شده بود، برنده عنوان بهترین بازی سال شد.

دبیر جشنواره بازی‌های رایانه‌ای با بیان این که اگر چند سال پیش بازی شتاب در شهر ۲ را به عنوان یک بازی ایرانی معرفی می‌کردیم، هیچ کس باورش نمی‌شد گفت: در جریان چند پروژه بازی‌سازی هستم و در جشنواره امسال خواهید دید که به طور محسوسی صنعت بازی‌سازی نسبت به بهترین بازی سال گذشته از نظر فنی و کیفی پیشرفت داشته است.

حاجی میرزایی با بیان این که از دوره سال گذشته جشنواره، بخش ویژه‌ای برای استان‌ها درنظر گرفته شد گفت: استعدادهای بسیار خوبی در سراسر کشور وجود دارند و اگر بتوان با کمک ادارات کل ارشاد استان‌ها با این جوانان ارتباط پویاتر و گسترده‌تر برقرار کرد، می‌توان از آنها برای تبدیل شدن به تیم‌های موفق و بزرگ حمایت کرد.

وی با بیان این که بازی‌های ویدئویی به مهم‌ترین ابزار برای ارتباط با مخاطبان بدل شده است گفت: برآورد ما این است که حدود ۳ تا ۴ هزار نفر به صورت حرفه‌ای به بازی‌سازی مشغول هستند که بخش زیادی از آنها در پایتخت مستقر هستند. با این حال ما استعدادهای بسیار بیشتری داریم که هرچند در این عرصه فعال شده‌اند، اما نمی‌توان گفت که شغل‌شان بازی‌سازی است و اقتصاد زندگی‌شان با خیال راحت از این راه تامین می‌شود.

عضو هیات مدیره بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ادامه داد: این استعدادهای جوان را می‌توان در همه استان‌ها در قالب شبکه‌ای از بازی‌سازان ساماندهی کرد. این شبکه می‌تواند یک هم‌افزایی مثبت ایجاد کرده و بازی‌سازان جوان را تشویق به ادامه فعالیت کند.

دبیر جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران با بیان این که بازی‌های رایانه‌ای ایرانی سهم کوچکی از بازار دارند گفت: ما معتقد نیستیم که برای حمایت از بازی داخلی، باید بازی خارجی را محدود کنیم. ما در حوزه بازی‌سازی به ویژه در بخش موبایل توانایی‌های زیادی داریم و نه تنها در سطح منطقه با اختلاف اولیم که با سطح اول بازی‌سازی دنیا در حوزه موبایل اختلاف کمی داریم. بنابراین با ساخت بازی‌های با کیفیت که به ارزش‌های بومی و ملی و دینی ما در آنها توجه شده باشد، قطعا می‌توان سهم بازی‌های داخلی را افزایش داد.

وی با بیان این که برای حمایت از بازی‌سازان ایرانی، بخش جدیدی به جشنواره بازی‌های رایانه‌ای افزوده شده است، توضیح داد: از روز اختتامیه جشنواره به مدت یک ماه، فروش نوروزی بازی‌های برتر جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران آغاز می‌شود. در این فروش نوروزی، ۴۰ اثر (شامل نامزدها و برندگان بخش‌های مختلف جشنواره) به صورت آنلاین در فروشگاه‌های منتخب و مورد تایید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به فروش می‌رسند.

حاجی‌میرزایی ادامه داد: مردم نیز می‌توانند با خرید بلیت‌های ۱۰ هزار تومانی، هم بازی‌های ایرانی را با تخفیف بخرند، هم در قرعه‌کشی شرکت کرده و هم در نهایت از صنعت بازی‌های رایانه‌ای کشورمان حمایت کنند. بنیاد هم با توجه به میزان فروش بازی‌ها تا یک سقف مشخصی، به آنها جایزی نقدی می‌دهد؛ در نتیجه رقابت بین بازی‌سازان نیز شکل می‌گیرد.

دبیر هفتمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران با بیان این که این جشنواره ۱۶ میلیون مخاطب بالقوه در کشور دارد گفت: در دو دوره گذشته داوران بین‌المللی نیز در کنار داوران ایرانی به قضاوت درباره آثار پرداختند و نظرات‌شان نشان داد بازی‌های ایرانی به سطح قابل قبولی برای عرضه در بازارهای بین‌المللی رسیده‌اند. امسال داوران بین‌المللی به صورت جدی‌تری بازی‌های ایرانی را بررسی خواهند کرد.

حاجی‌میرزایی از نمایندگان ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها درخواست کرد برای آگاه‌سازی بازی‌سازان جوان کشور در سراسر کشور جهت حضور در جشنواره و همچنین معرفی گسترده‌تر جشنواره فروش جهت حمایت از تولیدات داخلی این جشنواره را یاری دهند.

لازم به ذکر است بازی‌سازان سراسر کشور می‌توانند تا اول دی ماه با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی http://www.tehrangamefestival.ir به صورت کاملا الکترونیکی نسبت به ثبت آثار خود اقدام نمایند.

1 2 3 259