آرشیو نویسنده :admin

اجرای نمایش خیابانی روز هوای پاک در میدان کتاب

کمپین هفته هوای پاک در منطقه ۲ برگزار شد/اجرای نمایش خیابانی روز هوای پاک در میدان کتاب
به مناسبت هفته هوای پاک و با هدف فرهنگ سازی و توجه هرچه بیشتر به مسایل زیست محیطی فعالیت‌های فرهنگی با شعار” تعهد مسئولان ،مشارکت مردم” اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، با توجه به فرا رسیدن روز ملی هوای پاک، برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی در محلات منطقه در حال اجرا است.
این کمپین با مشارکت معاونت های خدمات شهری و محیط زیست ، اجتماعی و فرهنگی و حمل و نقل ترافیک و مدیران محلات با هدف جلب مشارکت اجتماعی نهادها و شهروندان و نهادینه ساختن الگوهای فرهنگی صحیح در جهت کاهش آلودگی هوا در میدان کتاب برگزارشد.
براساس این گزارش اجرای نمایش گروه سیلورمن با پیام های فرهنگی محیط زیستی، آموزش نحوه نگهداری و پرورش گیاهان خانگی و غرفه سلامت برای تست فشار و قند خون و برگزاری مسابقه دوچره سواری از دیگر فعالیت های مهم در این برنامه است.
لازم به ذکر است همزمان با این رویداد زیست محیطی ، پویش موتور سوار خوب ۲ با هدف آگاهی بخشی ، تغییر رفتار اجتماعی و آموزش عملکرد صحیح ترافیکی به موتور سواران برگزار و از موتورسوارانی که انضباط اجتماعی و قوانین رانندگی و ترافیکی را رعایت کردند با اهدای هدایایی تجلیل شد

برندگان پاییز وین کارت مشخص شدند

برندگان پاییز وین کارت مشخص شدند

دور جدید قرعه‌کشی وین کارت برگزار و برندگان خوش‌شانس ۴۴۴ جایزه نقدی به ارزش دوازده میلیارد ریال مشخص شدند.
به گزارش کوتاه انلاین  از سامان رسانه، سری جدید قرعه‌کشی وین کارت مربوط به فصل پاییز با حضور مدیران ارشد بانک برگزار و ۴۴۴ برنده خوش‌شانس این فصل مشخص شدند.
در این مراسم، ابتدا قرعه‌کشی ۴ جایزه ۱ میلیارد ریالی برگزار شد و پس از مشخص شدن اسامی برندگان خوش‌شانس این بخش، قرعه‌کشی برای مشخص شدن برندگان ۴۰ جایزه ۱۰۰ میلیون ریالی و ۴۰۰ جایزه ۱۰ میلیون ریالی صورت پذیرفت که اسامی تمامی برندگان هم‌اکنون در وب‌سایت بانک سامان در دسترس است.
بر این اساس، علاقه‌مندان به شرکت در قرعه‌کشی فصل زمستان، می‌توانند با مراجعه به شعب بانک سامان در سراسر کشور، نسبت به افتتاح حساب و دریافت وین‌کارت اقدام و با انجام هریک از فعالیت‌های بانکی مانند پرداخت قبوض، خرید از کارت‌خوان‌های سامان، خرید شارژ، انتقال وجه و غیره برای شرکت در قرعه‌کشی دور بعد، امتیاز کسب کنند.
گفتنی است، همه دارندگان وین‌کارت برای احراز شرایط شرکت در قرعه‌کشی باید در هر فصل حداقل ۱۰۰ امتیاز کسب کنند.
مشتریان برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به این محصول، می‌توانند به تمامی شعب بانک سامان در سراسر کشور مراجعه و یا با مرکز سامان ارتباط به شماره ۰۲۱۶۴۲۲ تماس بگیرند.
برای مشاهده اسامی برندگان درسایت اینجا کلیک کنید.

علت تحریم مهندس عظیمیان توسط دولت آمریکا

 

علت تحریم مهندس عظیمیان توسط دولت آمریکا

علت تحریم مهندس عظیمیان توسط دولت آمریکا

آمریکایی‌ها که از یک سو تحریم صنعت فولاد را بی اثر دیدند از سوی دیگر شاهد بودند که مهندس عظمیان با اجرای طرح بزرگ نورد گرم ۲ به دنبال توسعه صنعت فولاد در قسمت‌های راهبردی است که سهم بازارهای صادراتی بیشتری را در آینده نصیب فولاد مبارکه و اساسا صنعت فولاد ایران خواهد کرد چرا به تنوع محصول و رقابت‌پذیری بیشتر فولاد مبارکه منجر خواهد شد.

به گزارش کوتاه انلاین  به نقل از ایلنا: تحریم مهندس عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، توسط دولت ایالات متحده آمریکا بازتاب دهنده اهمیت صنعت فولادسازی و اقدامات مهندس عظیمیان در حوزه صنعت فولاد بود. به باور نگارنده دو اقدام مدیرعامل فولاد مبارکه نقش اساسی در قرار گرفتن نام وی در فهرست تحریم‌های آمریکا داشت.

نخست این که در دوران مدیریت مهندس عظمیان صادرات صنعت فولاد و ایفای کامل تعهدات ارزی ادامه پیدا کرد و ارز حاصل از صادرات فولاد، کاملا به کشور بازگشت. آمریکایی‌ها با تحریم نفتی کشور نه تنها به دنبال صفر شدن صادرات نفت ایران بودند که می‌خواستند اساسا ورودی ارز به کشور را به صفر برسانند تا اقتصاد ایران به طور کامل زمین‌گیر شود.

مهندس عظیمیان از جمله مدیرانی بود که اجازه نداد این آروزی آمریکایی‌ها محقق شود. صنعت فولاد در کنار صنعت پتروشیمی به عنوان به دو بخش پیشران اقتصاد ایران با صادرات محصولات خود به سرعت به جایگزین درآمد نفتی تبدیل شدند. فولاد مبارکه در دوران مدیریت مهندس عظیمیان در کنار صادرات محصولات فولادی، به تایید بانک مرکزی، با بازگرداندن ارز صادراتی به کشور یاری بسیار به اقتصاد ملی رساند و نقشی مهم در تراز تجاری کشور ایفا کرد.

آمریکایی‌ها که از یک سو تحریم صنعت فولاد را بی اثر دیدند از سوی دیگر شاهد بودند که مهندس عظمیان با اجرای طرح بزرگ نورد گرم ۲ به دنبال توسعه صنعت فولاد در قسمت‌های راهبردی است که سهم بازارهای صادراتی بیشتری را در آینده نصیب فولاد مبارکه و اساسا صنعت فولاد ایران خواهد کرد چرا به تنوع محصول و رقابت‌پذیری بیشتر فولاد مبارکه منجر خواهد شد.

به بیان بهتر اقدامات مهندس عظمیان موجب شد نه تنها فولاد مبارکه بر اثر تحریم‌های آمریکا از بازار حذف نشود که با اجرای پروژه نورد گرم ۲ به دنبال کاهش وابستگی کشور به واردات و توسعه بازارهای صادراتی نیز باشد و این یعنی شکست کامل آمریکا در تحریم صنعت فولاد ایران.

 

نوشته: مهدی الیاسی

مدیریت جهادی، اعتماد به جوانان و کار تیمی، شرط راه‌اندازی و افتتاح سه طرح پتروشیمی

اشرف زاده در مراسم تقدیر و تشکر مدیران عامل سه طرح پترول اعلام کرد:

مدیریت جهادی، اعتماد به جوانان و کار تیمی، شرط راه‌اندازی و افتتاح سه طرح پتروشیمی

مدیریت جهادی، اعتماد به جوانان و کار تیمی، شرط راه‌اندازی و افتتاح سه طرح پتروشیمی

مدیرعامل پترول گفت: با مدیریت جهادی و اعتماد به جوانان در سخت ترین شرایط و تحریم های ظالمانه سه طرح مهم پتروشیمی های لردگان، ایلام و ارومیه راه اندازی و به بهره‌برداری رسید تا زمینه برای جهش تولید و رونق اقتصادی فراهم شود و ضمن تبلور خودباوری فعل “خواستن توانستن است” بر بیگانگان نیز به منصه ظهور برسد.

به گزارش کوتاه انلاین ، مهندس رسول اشرف زاده مدیرعامل این شرکت در مراسم اعطای لوح تقدیر به مدیران عامل پتروشیمی های لردگان، ایلام و ارومیه با یادآوری این نکته که نیروهای جوان و انقلابی موتور راه اندازی این سه طرح بودند، اظهار داشت: هر جا به نسل جوان اعتماد کردیم و حداقل‌ها را در اختیارشان قرار دادیم پیشرفت کردیم و این جوانان با همت، پایمردی و رشادت خویش بذر امید و همدلی را نشاندند و همچون دلاور مردان عرصه دفاع مقدس، صیانت و سازندگی را سر لوحه خود قرار دادند

وی ضمن اشاره به طرح‌های بهره‌برداری‌شده در پترول که اخیراً با فرمان رئیس‌جمهور افتتاح شدند، گفت: در سالی که به فرموده مقام عظمی ولایت به سال “جهش تولید” نامگذاری شده است. سه طرح پتروشیمی‌های لردگان، فاز دوم پتروشیمی ایلام و سولفات پتاسیم ارومیه افتتاح شدند که بالغ ‌بر ۲ میلیون و ۵۹۰ هزار تن به ظرفیت کشور اضافه شده و با احتساب این رقم حدود‌ ۷۰۰ میلیون دلار به درآمد صنعت نیز اضافه شده و دو محصول جدید و با ارزش اوره و سولفات پتاسیم نیز به سبد محصولات تولیدی اضافه شدند که این موضوع برای مجموعه پترول و هلدینگ خلیج‌فارس حائز اهمیت است.

مدیرعامل پترول با اشاره به دستاوردهای ارزشمند راه اندازی طرح های مذکور از جمله راه اندازی طرح­ها بدون حضور کارشناسان خارجی و صاحبان دانش فنی و دستیابی به رکورد ایمنی گفت این دستاوردها در سال جهش تولید مصداق بارزی است از تجلی خودباوری، ایثار، حسن تدبیر، جسارت در تصمیم­گیری مدیران و همکاران که در مسیر دشوار مسئولیت ها، با صمیمتی بی بدیل و رشادت بی مثال افتخارات بزرگ آفریدند.

اشرف زاده حرکت قطار پترول را در اجرای طرح‌های تکمیلی صنعت پتروشیمی مهم ارزیابی کرد و گفت: همان گونه که در راه‌اندازی طرح نشان دادیم با کار تیمی، تقویت خودباوری و گام های استوار می‌توان در جنگ اقتصادی پیروز شد، به طور حتم می‌توان در اجرای به‌موقع طرح‌ها نیز موفق عمل نمود.

اشرف زاده سیاست توسعه صنایع تکمیلی و احداث پارک های پایین دستی را در راستای تکمیل زنجیره تولید، ایجاد تنوع بیشتر در محصولات تولیدی، ارتقای ارزش سبد محصولات جلوگیری از خام فروشی، ایجاد اشتغال پایدار و شکوفایی اقتصاد در مناطق کمتر توسعه یافته از جمله برنامه­های مهم پترول دانست و گفت: همه این برنامه ریزی ها دارای یک رویکرد مشخص همانا پرهیز از خام فروشی و تبدیل محصولات پایه و میانی به محصولات باارزش افزوده بالا هستند.

وی اشتغال‌زایی را در مسیر تکمیل زنجیره ارزش مهم ارزیابی کرد گفت: با اجرایی شدن طرح‌های مختلف در حوزه پایین دست، فرصت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال فراهم خواهد شد و با نگاه سازندگی می‌توانیم زمینه‌های توسعه بیشتر را فراهم کنیم.

در خاتمه این مراسم به‌رسم یادبود، لوح تقدیر از طرف مدیرعامل پترول به مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی لردگان، ایلام و ارومیه اهدا شد.

2M0A1872

منبع: روابط عمومی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان(پترول)

تخصیص صندوق امانات به صورت رایگان

فرصت ویژه برای مشتریان وفادار بانک کارآفرین

تخصیص صندوق امانات به صورت رایگان

تخصیص صندوق امانات به صورت رایگان

با تصویب هیات عامل بانک کارآفرین طرح تخصیص ” صندوق امانات شعب بصورت رایگان” برای مشتریان وفادار بانک در بازه زمانی ۲۴ دی ماه ۱۳۹۹ تا فروردین ۱۴۰۰ اجرا خواهد شد.

کوتاه انلاین – به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، در بازه زمانی اجرای این طرح از تاریخ ۲۴ دی ماه ۹۹ تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۰ هر مشتری حقیقی که اقدام به افتتاح حساب جدید سپرده‌گذاری بلندمدت یکساله در بانک نماید، می تواند از خدمات “صندوق امانات” به صورت رایگان استفاده کنند.

حداقل مبلغ سپرده گذاری یکساله مشتریان برای بهره مندی از مزایای این طرح در تهران یک میلیارد ریال و در شعب سایر استان ها ۵۰۰ میلیون ریال است. با توجه به محدودیت تعداد صندوق های امانات بانک، اولویت استفاده از این طرح برای مشتریانی است که زودتر اقدام به افتتاح حساب کنند.

خاطر نشان می سازد فهرست ۳۶ شعبه منتخب بانک که امکان ارائه صندوق امانات با شرایط فوق را دارند به شرح ذیل است:

تخصیص صندوق امانات به صورت رایگان   مشتریان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این طرح می‌توانند با مرکز تماس این بانک به شماره ۲۳۳۵۰-۰۲۱ تماس گرفته و یا به یکی از شعب منتخب مراجعه کنند.

حمایت ملل از حوزه فرهنگ و هنر رسانه آسیب دیده از کرونا

حمایت ملل از حوزه فرهنگ و هنر رسانه آسیب دیده از کرونا

پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شرایط ویروس کرونا در حوزه های فرهنگ، هنر و رسانه در شعب موسسه اعتباری ملل انجام می گردد.

 

حمایت ملل از حوزه فرهنگ و هنر رسانه آسیب دیده از کرونا

 

به گزارش کوتاه انلاین  به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری ملل به منظور حمایت از کسب و کارهای غیر دولتی به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا در حوزه های فرهنگ هنر و رسانه مصوب جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا تسهیلات در قالب عقد قرارداد مرابحه با سود ۱۲ درصد و طی اقساط ۲۴ ماهه پرداخت می گردد.
متقاضیان محترم می توانند جهت اخذ تسهیلات با مراجعه به سامانه کارا ضمن ثبت نام، اطلاعات لازم را بر اساس فرم های مربوطه تکمیل نمایند.پس از تائید اطلاعات تخصصی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به یکی از شعب موسسه اعتباری ملل جهت دریافت تسهیلات معرفی  می شوند.

مشاغلی همانند افراد اهل قلم(مشاهیر، مفلاخر، برندگان جوایز معتبر و برگزیدگان و شایستگان تقدیر جشنواره های کتاب) ناشران، کتاب فروشان، چاپخانه ها، آژانس های ادبی، وارد کنندگان کتاب استارتاپ ها، شتاب دهنده های حوزه کتاب، موسسات مردمی فرهنگی قرآن و عترت، مدرسان و فعالان قرآنی، دفاتر خدمات زیارتی با مقاصد زیارتی خارج از کشور و مدیران کاروان ها کارگزاران خدمات زیارتی، تماشاخانه های تئاتر، گروه های تئاتر ثبت شده، آموزشگاه های آزاد هنری استدیوهای صدا برداری شرکت ها و موسسات تهیه، تولید و تکثیر آثار صوتی، گروه های موسیقی، گالری های تجسمی، خانه مد، موسسه های هنری تک منظوره، اساتید، هنرمندان و مربیان هنری، کانون های سرگرمی نمایشی، موسسه های هنری شاخص و برتر، سالن سینما، مراکز پشتیبان سینمایی، موسسات سینمایی آموزشگاه های آزاد سینمایی، تهیه کنندگان فیلم موسسات، تولید ابزار و تجهیزات سینمایی، کسب و کارهای سینمایی، روزنامه ها، هفته نامه ها، دوهفته نامه ها، ماهنامه و دو ماهنامه ها، فصل نامه و سالنامه ها، کانون های آگهی و تبلیغاتی چاپخانه های مطبوعاتی، شرکت های توزیع، خبرگزاری های رتبه ۱ و ۲، پایگاه های خبری با ضریب کیفی ۶۰ به بالا مشمول دریافت تسهیلات کرونا می باشند.

آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران

آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران

 

صنعت و معدن

به گزارش کوتاه انلاین ،عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت آمریکا به بهانه اینکه هر صنعتی که در بخش نظامی کاربرد داشته باشد تحریم می کنند صنعت فولاد ایران را تحریم کرده اما آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران است

 آمریکا بعد از چند تحریم صنعت فولاد ایران و شرکت فولاد مبارکه اینبار مدیرعامل این شرکت حمیدرضا عظیمیان را مورد هدف قرار داده است تا دشمنی خود را با پیشرفت های صنعتی ایران به صورت علنی نمایان تر کند، چراکه تنها چند روز بیشتر به پایان کار دولت ترامپ باقی نمانده و آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران است.

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا علیه صنعت فولاد ایران، گفت: دولت آمریکا به بهانه اینکه هر صنعتی که در بخش نظامی کاربرد داشته باشد تحریم می کنند؛ صنعت فولاد ایران را تحریم کرده اما هدف اصلی این است که صنعت رو به پیشرفت صنعت کشور را فلج کنند.

آرمان خالقی با بیان اینکه بعد از رفتن ترامپ بازهم ممکن است تحریم های آمریکا در بخش صنعت ایران وجود داشته باشد، افزود: تمام این تحریم ها و سنگ اندازی ها در دولت بعدی آمریکا دوباره تصمیم گیری خواهد شد و باید تا یک مقطع زمانی دیگر برای مشخص شدن روند فعالیت ها صبر کرد.

او با تاکید بر اینکه این تحریم های آمریکا فقط کار را از نظر نقل و انتقال مالی سخت تر کرده است، تصریح کرد: شاید این تحریم ها هزینه های بیشتری را برای مبادلات مالی بین المللی و … ایجاد کرده و طرف های تجاری ایران را هم تحت تاثیر این تحریم ها قرار داده، اما در بخش تولید و دستیابی به تولیدات جدید تاثیری نداشته است. در واقع در شرایط کنونی این تحریم ها تنها منجر شده که مواد اولیه با قیمت بالاتری در اختیار شرکت های تولیدی قرار بگیرد.

خالقی با بیان اینکه امکان مبالات تجاری با کشورهای که تجارت بالایی با آمریکا ندارند هنوز هم وجود دارد و این نقاط کماکان امکان صادرات دارند، تصریح کرد: در حال حاضر در برخی محصولات تولیدی ایران قدرت رقابت پذیری بالایی وجود دارد و شرکت های کوچک و متوسطی که مبادلات مالی با آمریکا ندارند چندان به موضوع تحریم ها توجه نمی کنند. از این رو می توان گفت که تحریم های دولت آمریکا نتوانسته به اهداف خود برسد و صادرات ایران همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در روزهای اخیر دولت ترامپ تحریم های جدیدی را علیه مدیرعامل عامل چند شرکت بزرگ ایران از جمله فولاد مبارکه وضع کرده است که بسیاری از فعالان حوزه صنعت فولاد معتقدند این تحریم ها ناشی از عصبانیت دولت ترامپ از ناتوانی آنها در فلج کردن صنعت فولاد ایران بوده است؛ در واقع شرکت فولاد مبارکه در چند سال اخیر روند رو به رشد خوبی داشته و توانسته چند پروژه جدید همچون نورد ۲ را کلید بزند که پروژه مهمی در صنعت فولاد کشور محسوب می شود، زیرا اجرای آن می تواند صنعت ایران را به سمت خودکفایی کامل سوق دهد و صنعت خودرو، لوازم خانگی و… که تاکنون بخشی از ورق مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین می کردند به طور کامل به بازار داخلی متکی کند

برگزاری مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌ الله‌ علیها در پتروشیمی پارس

برگزاری مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌ الله‌ علیها در پتروشیمی پارس

  پتروشیمی

  به گزارش کوتاه انلاین  ،مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌ الله‌ علیها  راس ساعت ۱۱ جلو ساختمان شهید مهدوی و درمحیط آزاد با حضور مسئولین وکارکنان پتروشیمی پارس برگزار شد.

  در سالروز شهادت فاطمه اطهر (س)  شرکت پتروشیمی پارس در سوگ مادر بانوی دو عالم حضرت زهرای مرضیه (س) عزادار شد و کارکنان دلداده به ائمه اطهار (ع) عشق خود را به خاندان نبی مکرم اسلام (ص) با حضور درمحوطه شرکت (با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی) و برگزاری مراسم مداحی و سینه زنی نشان دادند.

  دراین مراسم مداح اهل بیت عصمت و طهارت کربلایی چمران سلیمانی به ذکر مصیبت پرداخت.

  معرفت شناسی بید بلند!

  معرفت شناسی بید بلند!

  به تناژ ها توجه کنید. این مقدار گاز هر سال در آسمان خوزستان و بوشهر پخش می شده است. حالا با بهره برداری از پالایشگاه بیدبلند، این گازها بازیافت شده و سالی ۷۰۰ میلیون دلار درآمد حاصل می کند. پرسش بسیار مهم این است که احداث چنین پالایشگاهی، چگونه در افکار عمومی ایرانیان بازنمایی می شود؟

  به گزارش کوتاه انلاین ؛ پالایشگاه بیدبلند خلیج‌فارس از لحاظ میزان ظرفیت تولید بزرگترین تأسیسات جمع‌آوری و فرآورش در تاریخ صنعت نفت ایران و یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های گازی خاورمیانه یا غرب‌آسیاست که با سرمایه‌گذاری ۳.۴ میلیارد دلار اجرا شده است. این پروژه ظرفیت فرآورش روزانه ۵۶.۶ میلیون مترمکعب گازهای همراه نفت را داراست که سالانه

  ۱۰.۴ میلیون تن متان،

  ۱.۵ میلیون تن اتان،

  یک میلیون تن پروپان،

  ۰.۵ میلیون تن بوتان،

  ۰.۶ میلیون تن میعانات گازی،

  ۰.۹ میلیون تن گاز اسیدی

  تولید خواهد کرد

   

  این پروژه شامل بیش از هزار کیلومتر خطوط لوله و تأسیسات ذخیره‌سازی در ماهشهر است؛

  اجرای ۱.۴ میلیون اینچ لوله،

  نصب ۷ هزار تن تجهزات دوار،

  نصب ۳۰ هزار تن تجهیزات ثابت،

  نصب ۱۰ هزار تن مخازن ذخیره،

  ۳۵۰۰ کیلومتر کابل‌کشی،

  ۲۰ هزار تن سازه فلزی

  و یک هزار کیلومتر خطوط انتقال گاز در این پروژه…

   

   

  منبع: روابط عمومی پالایشگاه بیدبلند خلیج‌فارس

  تعریف حجاب در قانون توهین به زنان است

  تعریف حجاب در قانون توهین به زنان است

   

  اجتماعی

  به گزارش کوتاه انلاین ،وکیل پایه یک دادگستری و فعال حوزه زنان تعریف واژه حجاب در قانون را توهین به زنان دانست و گفت: متاسفانه در این زمینه مسئولان راه را اشتباه رفته اند. وقتی اپوزیسیون با تمام نیرو، فکر و زیرساخت وارد برخی مسائل فرهنگی جامعه می شوند، متاسفانه بسیار ناپخته و با دیدگاه غیرتمندانه وارد می شویم در حالی که باید به صورت علمی با این موضوع برخورد کرد.

  سمیه جلالیان وکیل پایه یک دادگستری و فعال حوزه زنان در برنامه رادیو گفت و گو با موضوع عفاف و حجاب که به صورت زنده توسط تلویزیون تعاملی تیوا پوشش داده شد، بیان کرد: متاسفانه هر مساله ای که به حوزه زنان مربوط می شود دستاویز سیاست های عجیب دولتمردان قرار گرفته و در لابی گری آنان پنهان است.

  او با بیان اینکه پوشش زن در ایران قبل از انقلاب و حتی ورود مذهب وجود داشته و مساله ای کاملا فرهنگی است که به تمدن کشور بازمی گردد، گفت: واژه اجباری یک استعاره اضافی است. حتی اگر واژه حجاب را کاملا حذف کنیم ٩٠ درصد افراد باز هم بدون پوشش در جامعه حضور پیدا نمی کنند.

  جلالیان تاکید کرد: وقتی توانستیم بسیاری از مصادیق را از ابتدای فرهنگ غنی ایران تعریف کنیم، آن زمان می توانیم واژه حجاب را هم تعریف کنیم.

  وکیل پایه یک دادگستری تاکید کرد: حجاب تنها مربوط به زنان نیست بلکه به مردان نیز تعلق می گیرد. واژه اجباری باعث ناامیدی زنان در جامعه و انحراف جوانان شد که ظلم بزرگی در حق آنان بود.

  وی بیان کرد: باید توجه داشت که در خصوص این مسائل آقایان برای خانم ها نمی توانند تصمیم بگیرند. سوال این است که در اتاق فکر و جلسات تصمیم گیری درباره زنان چند زن حضور دارد؟

  جلالیان گفت: قبل از اینکه واژه حجاب مطرح و دستاویز سیاسیون و مذهبیون قرار گیرد، مردم باحجاب تر بودند و دغدغه این مسائل وجود نداشت. باید قبل از هر اقدامی بستر سازی فرهنگی انجام می شد در حالی که مسئولان بدون مطالعه و ریشه یابی در این خصوص صحبت کردند.

  علاقه مندان جهت مشاهده کامل این برنامه می توانند به سایت تیوا به آدرس www.tva.tv مراجعه کنند.

  دومین گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یک برگزار می شود

  دومین گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یک برگزار می شود

   شهرداری

   به گزارش کوتاه انلاین ،دومین گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یک با محوریت “ساختمان ایمن” با همکاری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، شهرداری منطقه یک و مجتمع رسانه ای راه و ساختمان در سالگرد حادثه پلاسکو با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مرکز همایش های بین المللی رایزن برگزار می شود.

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک؛ بهمن اصغری معاون شهرسازی و معماری شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت: ۳۰ دیماه ۱۳۹۹، مطابق با چهارمین سالگرد حادثه پلاسکو، شهرداری منطقه یک میزبان دومین گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یک تهران به مدت دو روز خواهد بود.

   وی تصریح کرد: با توجه به استقبال گسترده از اولین گردهمایی طراحان و سازندگان که دی ماه سال گذشته برگزار شد این گردهمایی روز ۳۰ دی و اول بهمن ماه در مرکز همایش های بین المللی رایزن برگزار می شود که در این دوره نیز فعالان حوزه صنعت ساختمان مخاطب اصلی این برنامه خواهند بود.

   وی افزود: این رویداد شامل نمایشگاه تخصصی فناوری ها، تولیدات و تجهیزات نوین ایمنی ساختمان، پنل های های تخصصی با موضوع اصول ایمنی در معماری و جلسات پرسش و پاسخ با موضوع تحلیل و بررسی ضوابط و دستورالعمل های سازمان آتش نشانی و کارگاه های آموزشی است که با حضور سازندگان، کارفرمایان و معماران منطقه یک و مدیران شهری برگزار خواهد شد.

   اصغری تصریح کرد: محورهای رویداد شامل مطالعه و بررسی جنبه های طراحی معماری به منظور جلوگیری از گسترش آثار آتش سوزی، بررسی مبحث سوم مقررات ملی ساختمان، معرفی مصالح نوین با مقاومت بالا، سیستم های هوشمند اعلام حریق، مدیریت دود، محافظت سازه در برابر حریق و … خواهد بود.

   گفتنی است در روز اول این رویداد، ۳۰ دی ماه ساعت ۱۴، پیروز حناچی؛ شهردار تهران، مهدی داوری؛ رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، محمد سالاری؛ رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، محمد شکرچی زاده؛ رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، عبدالرضا گلپایگانی؛ معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، زهرا صدراعظم نوری؛ رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران و سید حمید موسوی؛ شهردار منطقه یک تهران، حضور یافته و به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

   امضای تفاهم نامه بین بانک پارسیان، کمیه امداد امام خمینی(ره) و صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان

   امضای تفاهم نامه بین بانک پارسیان، کمیه امداد امام خمینی(ره) و صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان

   ۳۰۰۰۰ فقره تسهیلات به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت خواهد شد

   30000 فقره تسهیلات به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت خواهد شد

   تفاهم نامه سه جانبه بین بانک پارسیان، کمیه امداد امام خمینی(ره) و صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان امضا شد.

   کوتاه انلاین –هدف اصلی امضای این تفاهم نامه که سه شنبه ۲۳ دی ماه به امضای کورش پرویزیان و سید مرتضی بختیاری رسید، تامین هزینه یک هزار میلیارد ریالی تکمیل لوله کشی گاز مناطق مسکونی۳۰ هزارمددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) بوده است .

   مدیرعامل بانک پارسیان در مراسم امضای این تفاهم نامه، اجرای مسئولیت های اجتماعی را یکی از اولویت های مهم بانک پارسیان دانست و تصریح کرد: حمایت از سازمان های مردم نهاد مانند کمیته امداد، سازمان بهزیستی، انجمن های مددکاری و همچنین ساخت مدرسه در مناطق محروم و آسیب دیده از سیل و زلزله و راه اندازی پویش های اجتماعی به صورت جدی از جمله اقداماتی است که طی سال های اخیر توسط بانک پارسیان صورت گرفته است.
   او همچنین از پرداخت ۳۰۰۰۰ فقره تسهیلات به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد و گفت : از آقای بختیاری و مجموعه کمیته امداد تشکر می کنم که این فرصت را برای بانک پارسیان وکارکنان آن فراهم کردند که در این کار خیر و خداپسندانه سهیم شده و سبب فیض و برکت برای سهامداران و مشتریان شوند.
   رئیس کمیته امداد نیز در این مراسم با تقدیر از بانک و صندوق قرض الحسنه پارسیان به منظور همکاری با کمیته امداد در اجرای لوله کشی گاز منازل مددجویان، گفت: اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه از سوی این بانک برای خانواده های تحت حمایت امداد، کار ارزشمندی است که امیدواریم به زودی شاهد برکات آن باشیم.
   سید مرتضی بختیاری، افزود: بانک پارسیان همکاری بسیار خوبی با کمیته امداد در ارائه وام اشتغال به جامعه هدف این نهاد داشته و در توانمندسازی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) نقش موثری ایفا کرده است.
   گفتنی است در این مراسم دکتر فقیری، مدیرعامل صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان و دیگر مدیران مجموعه صندوق قرض الحسنه و کمیته امداد حضور داشتند.
   شایان ذکر است؛ بر اساس تفاهم نامه های همکاری مشترک بانک پارسیان و بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از سوی بانک پارسیان تاکنون ۱۲هزار و۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ی اشتغال به ۳۵ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع محور بنیاد برکت پرداخت شده است.

   مدیرعامل بیدبلند خلیج فارس:در ادامه تولید پایدار،پنجمین محموله محصولات بیدبلند صادر شد

   مدیرعامل بیدبلند خلیج فارس:در ادامه تولید پایدار،پنجمین محموله محصولات بیدبلند صادر شد

    

   پتروشیمی

   به گزارش کوتاه انلاین ،مدیرعامل پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس در آستانه افتتاح رسمی این ابر پروژه ملی از صادرات پنجمین محموله از محصولات با برند این شرکت خبر داد.
   به گزارش‌روابط‌ عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، محمود امین نژاد ضمن تاکید بر اینکه تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار تن محصول +C2 تولید شده، تصریح کرد: در حال حاضر این مجتمع طبق برنامه ریزی‌های قبلی روزانه حدود ۱۸ هزار تن خوراک از NGL900 دریافت می‌کند. وی‌گفت:به واسطه تولید پایدار حدود ۱۱ هزار تن گاز متان جهت مصارف خانگی در پیک مصرف هموطنان تولید و به شبکه گاز کشور تزریق می‌شود.
   مدیر عامل بیدبلند خلیج فارس ادامه داد: روزانه ۱۴۰۰ تن اتان،۲۰۰۰ تن ال پی جی و ۱۳۰۰ تن محصول پنتان در این مجتمع تولید می‌شود.
   وی همچنین تصریح کرد:خوشبختانه به لطف خداوند و همت کلیه ارکان شرکت، پنجمین محموله صادراتی به مقصد مورد نظر ارسال شده و روند صادرات در حال حاضر با شکسته شدن رکورد تولید این محصول ادامه خواهد داشت.
   امین نژاد با بیان اینکه در حال حاضر این مجتمع در مدار تولید پایدار قرار دارد؛ابراز امیدواری کرد تا پایان بهمن ماه سال جاری با اتصال خوراک مجتمع های پارس جنوبی از طریق خط ششم سراسری، ظرفیت تولید بیدبلند خلیج فارس افزایش قابل توجهی یابد.
   مدیرعامل بیدبلند خلیج فارس تاکید کرد:خوشبختانه به واسطه تداوم تولید در این مجتمع مشکل دیرینه و اساسی تامین خوراک شرکت‌های مهم پتروشیمی در منطقه ویژه ماهشهر برطرف شده است.
   در پایان امین نژاد خاطر نشان کرد: افتخار و بالندگی ساخت بیدبلند خلیج فارس متعلق به تمام مردم ایران خواهد بود و امیدواریم این دستاورد فرزندان ملت، جهش بلند تولید را امسال محقق سازد و در روزهای پایانی هفته جاری شاهد افتتاحی با شکوه از این افتخار ملی باشیم.

   اتصال ١۵۴ روستای آذربایجان غربی به اینترنت پرسرعت همراه اول

    

   اتصال ١۵۴ روستای آذربایجان غربی به اینترنت پرسرعت همراه اول

   اتصال ١۵۴ روستای آذربایجان غربی به اینترنت پرسرعت همراه اول

   ١٠۶ سایت ارتباطی ١۵۴ روستای استان آذربایجان غربی را به شبکه اینترنت پرسرعت همراه اول متصل کرد.

   کوتاه انلاین –اتصال ١۵۴ روستای استان آذربایجان غربی به شبکه اینترنت پرسرعت اپراتور اول تلفن‌همراه و در راستای برنامه محرومیت‌زدایی ارتباطی، در کمتر از یک‌ماه انجام شد تا در روزهای سخت کرونایی امکانات ارتباطی همراه اول بتواند مشکلات مردم را از جمله مراجعه به شهرها کاهش دهد.

   🔹همراه اول برای بهره‌مندی مردم روستاهای آذربایجان غربی و جهت نصب و راه‌اندازی این سایت‌ها بیش از ۶۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.
   🔹همراه اول از ابتدای سال تاکنون با هدف برقراری عدالت ارتباطی و توسعه ارتباطات روستایی، اقدام به نصب و راه‌اندازی سایت‌های پهن‌باند در اقصی‌نقاط کشور و مناطق محروم ارتباطی کرده است.
   http://mci.ir/-MZ8BW0

   قدردانی استاندار آذربایجان شرقی از مدیرعامل بانک ملت

   قدردانی استاندار آذربایجان شرقی از مدیرعامل بانک ملت

   استاندار آذربایجان شرقی با ارسال لوح سپاسی، از دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت قدردانی کرد.

   به گزارش کوتاه انلاین محمدرضا پورمحمدی در این لوح با اشاره به این نکته که خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ویژه در روزگار کنونی که کشور نیازمند توسعه و پیشرفت است، توفیق بزرگ الهی محسوب می شود، تاکید کرده است که شکرانه این توفیق، تلاش هرچه بیشتر برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید از جمله امیدآفرینی و ارائه خدمات توام با تحقق مطالبات واقعی مردم است.
   وی با قدرانی از بانک ملت بابت همراهی و مساعدت در تامین مالی پروژه مهم آزادراه تبریز- سهند، اظهار امیدواری کرده است که دست اندرکاران این بانک در خدمت رسانی به مردم شریف کشور بیش از پیش موفق باشند و تلاش های آنان موجبات رضایت حق تعالی را فراهم آورد.

    

   منبع: روابط عمومی بانک ملت

    

   فرایند رسیدگی به اسناد پزشکی خسارت متفرقه به کارگزاری‌های تامین اجتماعی برونسپاری شد

   فرایند رسیدگی به اسناد پزشکی خسارت متفرقه به کارگزاری‌های تامین اجتماعی برونسپاری شد

   به منظور دستیابی به اهداف کلان سازمان تامین اجتماعی از طریق سیاست‌های برون سپاری خدمات و اجرایی کردن مصوبات هیات مدیره و پیرو بخشنامه‌های پذیرش اسناد خسارت متفرقه توسط کارگزاری‌های رسمی، انجام فرآیند”مقومی اسناد پزشکی خسارت متفرقه” براساس ضوابط و مقررات به کارگزاری‌های رسمی تامین اجتماعی واگذار شد.

   به گزارش کوتاه انلاین ، در بخشنامه برونسپاری انجام فرایند رسیدگی (مقومی) به اسناد پزشکی خسارت متفرقه به کارگزاری‌های رسمی که توسط دکتر مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به تمامی مدیران ستادی و استانی ابلاغ شده است، بخش های زیر عنوان شده است:

   نحوه گردش کار

   ۱٫ کارگزاری موظف است مطابق بخشنامه‌ها به هنگام مراجعه بیمه شده یا مستمری بگیر یا نماینده ایشان نسبت به اخذ اسناد و مدارک و بررسی و ثبت درخواست در سامانه متمرکز اسناد خسارت متفرقه اقدام کند.

   ۲٫ کارگزاری می‌بایست پس از ثبت درخواست بمنظور انجام فرایند رسیدگی به اسناد پزشکی نسبت به تفکیک پرونده‌ها به سه نوع سرپایی، بستری وگلوبال اقدام کند.

   ۳٫ در خصوص هر سه نوع پرونده ابتدا می‌بایست کنترلهای لازم از سوی کارگزاری ها صورت پذیرد؛

   ۴٫پس از انجام کنترل‌ها بررسی اسناد و مدارک مطابق ضوابط و مقررات مربوطه (که توسط حوزه درمان غیر مستقیم‌/ دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی تهیه و ارائه خواهد شد) رسیدگی و محاسبه و تایید می‌ شود.

   ۵٫ کارگزاری باید پس از دریافت اسناد خسارت متفرقه و رسیدگی و ثبت اطلاعات در سامانه متمرکز اسناد خسارت متفرقه، حداکثر پس از ۱۵روز کاری در ساعات اداری به دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی تحویل دهد.

   ۶٫ دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی موظفند پس از ممیزی مدارک و مستندات دریافت شده و مطابقت آن با تعهدات سازمان، اقدامات صورت گرفته توسط کارگزاری را تایید کنند. همچنین مواردی که دارای نقص بوده و یا عملیات رسیدگی و یا ثبت اطلاعات به درستی صورت نگرفته را با ذکر دلایل به ایشان اعاده کند.

   ۷٫ کارگزاری مکلف است پرونده‌هایی که دچار نقص بوده و یا عملیات رسیدگی و یا ثبت آنها به درستی صورت نگرفته پس از تکمیل مدارک و ویرایش اطلاعات مجددا طبق مفاد بند (۵) به دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی ارائه کند.

   وظایف و تکالیف دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی

   ۱- دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی مکلفند بطور مستمر نسبت به بازنگری و ارائه مستندات و بخشنامه‌ها و ضوابط مرتبط با رسیدگی به اسناد پزشکی به کارگزاریهای رسمی اقدام کنند.

   ۲- دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی می‌بایست به محض دریافت این بخشنامه، نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی با هماهنگی اداره کل درمان غیرمستقیم و دبیرخانه امورکارگزاری‌های رسمی برای نماینده یا نمایندگان کارگزاری اقدام کنند.

   ۳- دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی موظفند آمار عملیات اجرایی کارگزاری‌ها را هر ماهه حداکثر تا روز پنجم ماه بعد بمنظور نظارت و کنترل بر عملکرد کارگزاری‌ها به دبیرخانه امور کارگزاری‌های رسمی ارسال کند.

    

   کنترل و نظارت

   دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی مکلفند به منظور افزایش ضریب اطمینان در صحت انجام کار، نسبت به کنترل و نظارت برانجام کار دفاتر کارگزاری رسمی تحت پوشش درخصوص این بخشنامه از طریق نظارت‌های مستمر و نیز کنترل آمار، اطلاعات و گزارش‌های واصله اقدام و درصورت بروز و مشاهده هرگونه عدم رعایت ضوابط و مقررات نسبت به انعکاس آن به مبادی ذیمدخل و نیز دبیرخانه امور کارگزاری‌های رسمی جهت طرح موضوع در ستاد صدور جواز کارگزاری‌های رسمی اقدام کند.

   سایرموارد

   ۱- کارگزاری باید به فراهم نمودن تمهیدات اولیه و ضروری جهت رسیدگی (مقومی) به اسناد و مدارک خسارت متفرقه بیمه شدگان و مستمری بگیران با کیفیت مناسب بوده و مسئولیت هرگونه کاستی و قصور احتمالی صرفاً متوجه کارگزاری بوده و ایشان مکلف به جبران تمامی خسارت های وارده حداکثر ۱۵ روز پس از اثبات سهل انگاری ، قصور و یا تخلفات به مراجعین و سازمان می باشد. جبران خسارات  بیمه شدگان و مستمری بگیران مانع از رسیدگی به آن از طرف سازمان و اعمال جرایم و مجازات های مربوطه نخواهد بود.

   ۲- به منظور کنترل و نظارت برعملیات اجرایی و جلوگیری از بروز مسائل و مشکلات در سطح گسترده و نیز استاندارد سازی این فرآیند، همچنین بهبود کیفیت خدمات کارگزاری‌های رسمی به بیمه شدگان و مستمری بگیران، محدوده فعالیت جغرافیایی این بخشنامه در مرحله اول حداکثر تا سه ماه در ۱۰کارگزاری منتخب در سطح استان تهران به صورت پایلوت مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. سایر دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی نیز در مدت مزبور می‌بایست در خصوص آموزش نماینده یا نمایندگان کارگزاری‌ها اقدام کنند تا پس از طی دوران پایلوت، تسری این فرآیند به سایر دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی و کارگزاری‌های  رسمی (حسب نیازسنجی و امکان سنجی) با تائید اداره کل درمان غیرمستقیم و دبیرخانه امور کارگزاریهای رسمی صورت پذیرد.

    

   منبع: اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی

   آیا واکسن های ساخته شده، بر ویروس جهش یافته کرونا تاثیر دارد؟

   آیا واکسن های ساخته شده، بر ویروس جهش یافته کرونا تاثیر دارد؟

    

   اقتصادی

   به گزارش کوتاه انلاین ،با شیوع ویروس جهش یافته کرونا تاثیر نداشتن واکسن های ساخته شده و متفاوت بودن این ویروس با نوع قبلی آن، نگرانی بسیاری از افراد را در پی داشته است که عضو ستاد ملی مقابله با کرونا معتقد است، این جهش ماهیت ساختار کلی ویروس را به هم نزده و تنها سرعت انتقال بیماری را افزایش داده است.

   به گزارش روابط عمومی تیوا، مسعود مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه در شهر لندن موارد جهش یافته کرونا به جد در حال افزایش است که کشور ما نیز از این ویروس بی بهره نمانده است، بیان کرد: گونه های دیگری از این ویروس از آفریقای جنوبی و نیجریه و اخیرا در ژاپن نیز مشاهده شده است که به دلیل تغییرات کروموزومی این ویروس بوده که سرعت انتقال را بسیار افزایش داده است.

   مردانی با تاکید بر اینکه با این جهش ماهیت ساختار کلی ویروس تغییر نکرده است، گفت: سرعت انتقال نوع جهش یافته ویروس بسیار زیاد است و در افراد کمتر از ٢٠ سال گرفتاری ایجاد می کند. از طرفی این ویروس سریع در بین اعضای خانواده انتشار پیدا کرده و تشخیص آن بسیار مشکل است.

   عضو ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: واکسن هایی که تاکنون ساخته شده است بر روی این ویروس جهش یافته نیز تاثیر دارد.

   علاقه مندان جهت مشاهده کامل این مصاحبه که در برنامه انتهای الوند شبکه دو سیما و به صورت زنده توسط تیوا پوشش داده شد، می توانند به سایت تیوا به آدرس www.tva.tv مراجعه کنند.

   گواهینامه‌های استاندارد مدیریت یکپارچه برای مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی

   گواهینامه‌های استاندارد مدیریت یکپارچه برای مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی

   پتروشیمی

   به گزارش کوتاه انلاین ،بعد از انجام ممیزهای‌ لازم، شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی موفق به کسب ویرایش جدید گواهینامه‌های استاندارد مدیریت یکپارچه(IMS) شد.
   به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی، این شرکت در راستای صحه گذاری بر عملکرد فرایندهای جاری سازمانی، در ماه جاری برنامه ممیزی خارجی خود را با حضور تیمی از ممیزان حوزه‌های مدیریت کیفیت ISO 9001، مدیریت بهداشت و ایمنی ISO 45001 و مدیریت محیط زیست ISO 14001 و مدیریت آموزشISO10015 برگزار کرد و در پایان موفق به کسب گواهینامه‌های استانداردهای فوق از شرکت Alliance کانادا شد.
   این ممیزی در هفته دوم دی ماه در سطح کلیه واحدهای ستادی براساس برنامه‌ریزی قبلی، انجام شد.
   در جلسه افتتاحیه نیز مهندس بابایی مدیرعامل شرکت بر رعایت کلیه الزامات استانداردها توسط مجموعه واحدها و ادارات و همچنین آمادگی جهت ارائه شواهد و مستندات مربوطه تاکید کرد و اقدامات لازم برای انجام ممیزی صورت گرفت.
   پس از بررسی مستندات و شواهد مختلف، بر رعایت و برآورده سازی الزامات کلیه استانداردها تاکید شد، بر همین اساس با توجه به موفقیت شرکت در استقرار مناسب استانداردهای مدیریت یکپارچه در شرکت، در نهایت گواهینامه های مربوطه اعطا شد.
   گفتنی است شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی از سال ۹۴، اقدام به اخذ استانداردهای مدیریتی کرده و به صورت سالیانه بر اساس ممیزی‌های داخلی و خارجی، گواهینامه‌های مربوطه تمدید و به روزرسانی می‌شود.

   آیا صنعت فولاد با تحریم آسیب می بیند؟

   آیا صنعت فولاد با تحریم آسیب می بیند؟

   صنعت و معدن

   به گزارش کوتاه انلاین ،مدیرعامل فولاد مبارکه در لیست تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفت، این بدان معناست که فشارهای بین المللی و دور چهارم تحریم ها بر این شرکت در حال تشدید است و این در حالی است که عده ای در داخل کشور با تندترین الفاظ به این شرکت می تازند.

   به گزارش ایراسین، کمتر از ۴ روز مانده به ترک رئیس جمهور معزول آمریکا از کاخ سفید، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری امریکا(اوفک)روز جمعه، ۲۶ دی ماه در اقدامی شتاب زده در راستای کارزار ناکام «فشار حداکثری» بر ایران، «حمیدرضا عظیمیان»، مدیرعامل فولاد مبارکه، را در لیست تحریمی خود قرار داد.

   فولاد مبارکه با تولید ناخالص داخلی یک درصدی، مهمترین صنعت کشور محسوب می شود که تاکنون چهاربار مورد تحریم ظالمانه آمریکا قرار گرفته است؛ اگرچه ضمانت اجرایی این تحریم ها جوهر خشک نشده رئیس جمهور معزول آمریکاست و ارزش دیگری ندارد، اما شاید ادعاها و ترور شخصیت مدیرعامل فولاد مبارکه در صحن علنی مجلس برای تصویب «طرح تحقیق و تفحص درباره فولاد مبارکه» بر تصمیم گیری دقیقه نود ترامپ و هم پیمانانش بی تاثیر نبوده است!

   «بهرام سبحانی» که پیشتر از «عظیمیان» سکان فولاد مبارکه را در دست داشته است در گفت و گو با خبرنگار ایراسین گفت: تحریم های لحظه آخر خزانه داری آمریکا علیه ایران نشانه استیصال و درماندگی ترامپ و شکست سیاست های عبث تحریم فولاد و مدیران آن است.

   وی افزود: ترجیح می دهم درباره اظهاراتی که در صحن علنی مجلس شورای اسلامی درباره فولادمبارکه و مدیریت آن شد نظری ندهم چراکه مجلس شورای اسلامی این اختیار را دارد که در راستای شفاف سازی عمل کند.

   رئیس انجمن فولاد ایران با اشاره به اینکه چهار بار تحریم فولاد مبارکه ثمری نداشته است، گفت: علی رغم تمام محدودیت هایی که در قالب سیاست مخدوش و شکست خورده«فشار حداکثری» به ایران و صنایع فولادی وارد شده است شاهد این هستیم صنعت فولاد ما با سربلندی در حال توسعه است و فولادمردان توانستند با افزایش تولید جایگاه ایران را در میان ده کشور اول تولید کننده فولاد جهان قرار دهند.

   وی باز هم تاکید کرد: این گونه اقدامات شکست خورده ثابت می کند که ترامپ و همفکرانش در زمین گیرکردن فولاد ایران ناتوان هستند و این اقدامات هیچ تاثیری بر عملکرد این شرکت ها نخواهد داشت.

   یک هزار و ۷۰۰ شخصیت حقوقی و حقیقی در لیست تحریم های آمریکا! نتیجه چه سود؟

   اگرچه دولت ترامپ در سه سال گذشته بیش از یک هزار و ۷۰۰ شخص حقیقی و حقوقی را در لیست تحریم هایش ثبت کرده است، اما طبق آمار جهانی فولاد مبارکه درسال گذشته میلادی با رشد تولید نسبت به سال قبل از آن همراه بوده است؛ همین چند روز گذشته به مناسبت سالروز افتتاح فولاد مبارکه و با شعار «پای کار ایرانیم» برای نخستین بار در کشور با حماسه کارکنان فولاد به دستاورد تولید ضخیم ترین تختال (اسلب) کشور با ضخامت ۳۰۰ میلی متر برای اولین بار به روش ریخته گری مداوم و طراحی صددرصد بومی و با تکیه بر دانش داخلی دست یافت.

   بهادر احرامیان، با تاکید بر اینکه تحریم آمریکا تاثیری بر تولید و صادرات فولاد ایران ندارد، اظهار داشت: تحریم های شخصیت های حقیقی و حقوقی کوچکترین تاثیری بر صنعت فولاد ایران ندارد چراکه این تحریم بیش از چهار دهه است ادامه داشته و آمریکا هیچ کاری نکرده است.

   وی افزود: ایران جزء ۱۰ کشور تولید کننده فولاد جهان است و بدون شک هدف گیری دوباره فولاد مبارکه در این لحظات آخر نشانه قدرت و توانمندی صنعت فولاد است و آمریکا اقدام خاصی نخواهد کرد.

   نائب رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد افزود: ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان فولاد در جهان است و صادرات خود را حفظ خواهد کرد و تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه سایه ای بر موفقیت های بزرگترین تولید کننده فولاد کشور و خاورمیانه نخواهد انداخت.

   تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه به کجا انجامید؟

    

   پروین صالحی که تماسهای مکرر خبرنگار ایراسین را برای گفت و گو بی پاسخ گذاشت در بیانیه ای که منتشر کرده علت رای ممتنع خود را توضیح داد و گفت: روند تصویب تحقیق و تفحص تاکنون در ادوار مختلف مجلس موثر نبوده و نیست، اینکه از ادوار گذشته مجلس تاکنون بیشتر از ۳۰۰ طرح تحقیق وتفحص مصوب شده ولی کمتر از ده درصد ازاین تعداد، منجر به صدور حکم و اجرا شده است گواه محکمی بر این ادعاست.

    

   وی  در بیانیه ای که منتشر کرده ادامه داد: مبحث مهم دیگر که به عنوان یک اشکال بزرگ به این موضوع وارد است، مربوط است به نحوه رسانه ای کردن، و بیان و انتشار ادعاهای مختلف، برای تفحص در عملکرد یک شرکت یا سازمان و موسسه ای، بدون گرفتن نتیجه براساس تجربیات طرحهای تفحص قبلی، خروجی این گونه تحرکات نتیجه ای جز آب به آسیاب دشمن ریختن و تهیه بهانه جهت مانور شبکه های تبلیغاتی برعلیه نظام و کشور نخواهد بود.

   نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس یازدهم در بیانیه ای که منتشر کرده  بیان کرد: پیگیر این حق قانونی مطالبه و شفافیت در موارد مطرح شده اخیر در حوزه این مجموعه (به عنوان نماینده شهرستان میزبان فولاد مبارکه و دارای بیشترین تعاملات با این صنعت) ازطریق دستگاه‌های متولی بوده و خواهم بود ولی ضربه زدن به اصل موجودیت این شرکت بزرگ اقتصادی بدون برنامه حساب شده جهت بازرسی از این شرکت باعث خواهدشد دود آن به چشم مردم منطقه و کل مملکت و سهامدارن این شرکت برود و سودی نخواهد داشت ولازم است بدانیم فقط دلالان از این آب گل آلود بهره خواهند برد.

   وی در بیانیه ای که منتشر کرده ادامه داد: معتقدم ادعاهای فساد مالی و یا طرح سوال در خصوص هرگونه تخلف در فولاد مبارکه، بایستی از طریق مراجع قضایی و سازمان بازرسی پیگیری شود و مسئولان این شرکت نیز پاسخ دهند.

   در شرایطی که رهبرمعظم انقلاب بیش از یک دهه است که با دوراندیشی شعار سال را بر مبنای اقتصاد قرار داده اند فولاد مبارکه سعی کرده است تا با تکیه بر دانش بومی و توان داخلی به دغدغه های مقام معظم رهبری لبیک دهد؛ امید می رود با اقدامات سنجیده و در راستای منویات رهبری و حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی از ثمره نهالی که با دستان کوچک اما همدل کاشته شده است بهره جست و با رفتارهای نابخردانه بهانه ای دست دشمن نداد که «همه پای ایرانیم

   پادزهر تحریم در دستان فولادسازان ایرانی است

   پادزهر تحریم در دستان فولادسازان ایرانی است

    

   صنعت و معدن

   به گزارش کوتاه انلاین ،ضربه‌های آخر دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا به صنعت فولاد ایران در روزهای پایانی دولت او، نشان از درماندگی و عجز این کشور در مقابله با پیشرفت صنایع فولادی کشور دارد.

   به گزارش ایراسین، بر اساس آخرین اخبار اعلام شده، در شامگاه ۱۵ ژانویه و زمانی که تنها ۵ روز به پایان تحویل کرسی ریاست جمهوری امریکا از دونالد ترامپ جمهوری‌خواه به جو بایدن رییس جمهور منتخب دموکراتهای امریکایی باقی مانده، وزارت خزانه داری امریکا مجددا تحریم‌های جدیدی را برای کشور عزیزمان ایران اعمال کرد؛ اما این بار در میان نام افراد تحریم شده، نام حمیدرضا عظیمیان نیز دیده می‌شود.

   وی مدیرعامل شرکتی است که طی ۲ سال گذشته بارها از سوی امریکا تحریم شد تا این شرکت فولادساز ایرانی که اکنون در میان صادرکنندگان مطرح محصولات فولادی به اقصی نقاط دنیاست را با مشکل مواجه کند.

   لازم به یادآوری است فولاد مبارکه به سبب تولید محصولات با کیفیت توانسته سطح زرین مدیریت کیفیت اروپا را به دست بیاورد و پتانسیل کافی برای قرار گرفتن در میان ۱۰ شرکت برتر جهان را دارد. از سوی دیگر استارت یکی از پروژه‌های مهم در این شرکت یعنی واحد نورد گرم ۲ بسیار اهمیت دارد که با بهره‌برداری از آن ایران از واردات این محصول استراتژیک و مهم بی نیاز خواهد شد. (شرکت فولادمبارکه دهمین تولیدکننده فولاد جهان بوده و شرکت‌هایی که رتبه های بالاتر از این فولادساز را به خود اختصاص داده اند از آلمان، ژاپن، امریکا ، فرانسه و … هستند.)

   این پروژه نیز  یکی دیگر از نقاط مثبت پرونده مدیرعامل فولاد مبارکه است و در کنار آن می‌توان به بومی سازی نزدیک به ۱۲۰۰ قلم کالا در سال جاری اشاره کرد. شرکت فولاد مبارکه اصفهان که کارنامه موفقی در زمینه بومی‌سازی (نزدیک به ۳۰ سال) دارد، طی این سال‌ها توانسته با بومی سازی، درصد قابل توجهی از زهر تحریم‌ها را به این طریق از بین ببرد و در آخرین پروژه مهم خود با ساخت لیزر پرتوان به جمع ۵ شرکت تولید کننده این تکنولوژی مهم بپیوندد.

   فولاد به عنوان یک فلز استراژیک نقش مهمی در صنعتی شدن هر کشوری دارد و اهمیت آن نیز بر هیچکس از جمله امریکایی ها به ویژه ترامپ پوشیده نیست و شاید اگر به حدود ۳ سال قبل نگاهی بیندازیم خواهیم دید که یکی از محورهای اصلی جنگ تجاری امریکا با چین نیز همین فولاد بود که ترامپ سعی کرد با اعلام تعرفه‌های سنگین قدرت چین را در تولید و صادرات این محصول کاهش دهد؛ البته این رفتار ادامه دار بود و کشورهای اتحادیه اروپا، کانادا و … نیز از این جنگ تجاری بی نصیب نماندند تا اینکه ترکش تحریم‌های وی به صنعت فولاد ایران نیز برخورد کرد.

   امریکا که زمانی به عنوان یک کشور پیشتاز در نظام سرمایه داری شناخته میشد و قدرت نفوذ قابل توجهی برای بسیاری از کشورها داشت، طی دوسال گذشته فاصله بسیاری گرفته و دلیل آن هم رفتارها و تصمیمات گرفته شده از سوی دونالد ترامپ رییس جمهور این کشور بوده است؛ در پیش گرفتن سیاست انبساطی در امریکا که طی دوره شیوع کرونا نیز شدیدتر شد و سبب تزریق ۵هزار میلیارد دلار پول به اقتصاد امریکا بود، تبعات زیادی را به همراه داشته که یکی از آنها افزایش نرخ تورم و بیکاری در این کشور بوده است.

   دست و پا زدن‌های ترامپ در آخرین روزهای عمر دولتش نشان می‌دهد که امریکا تمامی مهره‌های خود را در بازی شطرنج مقابل ایران و بسیاری دیگر از کشورها به حرکت درآورده بدون اینکه نتیجه ای از آن بدست آورد.

   در شرایط فعلی که امریکا آخرین تیر ترکش خود را به فولاد مبارکه اصفهان روانه کرده است، حمایت دولت از این شرکت فولادساز و ایجاد یک فضای بدور از تشنج و اضطرار، می‌تواند شرایطی مناسب برای حرکت روبه جلو و قدرتمندانه فولاد مبارکه فراهم کند.

   سخن آخر…

   به به نظر می‌رسد در حالیکه امریکا در تلاش است تا صنعت فولاد ایران را با اعمال تحریمها به زمین بزند، در پیش گرفتن سیاستهایی در جهت حمایت از این شرکت بزرگ فولادی کشور که در منطقه و همچنین شمال افریقا رتبه نخست را به خود اختصاص داده، لازم و ضروری است. برای مثال انجام تحقیق و تفحص از این شرکت فولادی که هفته گذشته به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، اکنون در کنار تحریم حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولادمبارکه اصفهان، گرچه در اصل ماجرا ممکن است به نفع فولاد باشد اما در ظاهر هم راستا با تحریم‌های امریکا خواهد شد و به نوعی فضا را بیش از پیش برای ادامه فعالیت ای شرکت مسموم خواهد کرد

   مجموعۀ ورزشی المپیک نقش‌جهان ظرف مدت ۵ سال آماده‌ایم

   مجموعۀ ورزشی المپیک نقش‌جهان ظرف مدت ۵ سال آماده‌ایم

   صنعت و معدن

   به گزارش کوتاه انلاین ،مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه که به همراه جمعی از مسئولین استانی و نمایندگان باشگاه فولاد مبارکۀ سپاهان در آیین رونمایی از سردیس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان حضور یافته بود، از اعلام آمادگی این شرکت برای ساخت مجموعۀ ورزشی المپیک نقش‌جهان ظرف مدت ۵ سال خبر داد.

    

   حمیدرضا عظیمیان افزود: امروز از سردیس شخصیتی رونمایی می‌کنیم که حفظ استقلال و امنیت کشور برایش مهم بود و ما نیز باید جایگاه کشور را براساس اهداف و آرمان‌های این شهید ارتقا بخشیم.

   وی گفت: پروژه‌های ورزشی زیادی در نقاط مختلف کشور اجرا شده، اما هنوز نتوانسته‌ایم مجموعۀ ورزشی در حد المپیک ارائه کنیم. از این رو بارها اعلام کرده‌ایم اگر تمام مساحت ۳۰۰ هکتاری اطراف ورزشگاه در اختیار ما قرار بگیرد، مجموعۀ ورزشی المپیک را خواهیم ساخت؛ به‌طوری‌که قابلیت برگزاری بازی‌های ملی در همۀ رشته‌های ورزشی و حتی قابلیت برگزاری بازی‌های آسیایی را داشته باشد.

   عظیمیان در بخش دیگری از سخنان خود، سالگرد افتتاح شرکت فولاد مبارکه را تبریک گفت و با بیان اینکه شرکت‌های زیادی زیرمجموعۀ گروه فولاد مبارکه‌اند گفت: خوشبختانه تمامی شرکت‌های این مجموعه در راستای تحقق مسئولیت‌های اجتماعی خود اقدامات ارزشمندی انجام داده‌اند.

   محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکۀ سپاهان نیز در این مراسم خاطر نشان کرد: انتظار مردم برای ورزشگاه نقش‌جهان ۳۰ سال به درازا کشید، اما درنهایت با پیگیری مدیران شرکت فولاد مبارکه، امروز بزرگ‌ترین ورزشگاه مسقف پس از انقلاب ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده است و این حرکت در مسیر مسئولیت‌های اجتماعی فولاد مبارکه است. تبلور عظمت و بزرگی فولاد مبارکه را در حوزۀ مسئولیت‌های اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی، ارزش‌های دفاع مقدس و… دیده‌ایم و امروز آن را در عرصۀ ورزش می‌بینیم.

   مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکۀ سپاهان در خصوص آیین رونمایی از سردیس سردار سلیمانی تصریح کرد: باشگاه فولاد مبارکۀ سپاهان سردیس قهرمان ملی کشور را که الگوی همۀ قهرمانان ورزشی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و هسته‌ای ماست، در این ورزشگاه به یادگار خواهد گذاشت تا این فرد بزرگ الگویی برای ورزشکاران باشد.

   در پایان این مراسم، ضمن رونمایی از سردیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به مناسبت سالروز افتتاح شرکت فولاد مبارکه، مدال سپاس باشگاه فولاد مبارکۀ سپاهان به مدیرعامل و ۴ نفر از کارکنان این شرکت اهدا شد.

   گروه : آخرین خبرها قدردانی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از مدیرعامل فولاد مبارکه

   قدردانی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از مدیرعامل فولاد مبارکه

   صنعت و معدن

   به گزارش کوتاه انلاین ،رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اهدای لوح تقدیر به مهندس عظیمیان، مـــدیرعامـــل شـــرکت فـــولاد مبـــارکه، از تلاش‌هــــای ایـــن شــــرکت درخـــصوص رعایـــت دستورالعمل‌های حوزۀ پدافند غیرعامل قدردانی کرد.

   در پی دریافت این لوح تقدیر، دبیر کمیتۀ پدافند غیرعامل و مدیر حراست فولاد مبارکه در تشریح اقدامات فولاد مبارکه در این حوزه گفت: پیشبرد اهداف دفاعی و پایداری همگام با رونق و جهش تولید در شرکت فولاد مبارکه موجب موفقیت این مجموعه در بخش پدافند غیرعامل کشور شده است. خوشبختانه با تدابیر خردمندانه و همت والای مدیریت و کارکنان شرکت که رزمندگان جبهۀ صنعت محسوب می‌شوند، تمامی سیاست‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و هدایت سازمانی در این زمینه مطابق با معیارهای امنیت ملی و مؤلفه‌های دفاعی کشور تنظیم شده و همچنین ملاحظات فنی و مهندسی پدافند غیرعامل در طرح‌ها، عملیات اجرایی و بهره‌برداری فرایندهای تولید تحقق یافته است تا این سرمایۀ بزرگ را در برابر تهدیدهای طبیعی و آنچه ساختۀ دست بشر است، آماده و مصون نگه دارد.

   کریم فخارزاده در خصوص ساختار کمیتۀ پدافند غیرعامل در فولاد مبارکه اظهار داشت: در این ساختار مدیرعامل و عالی‌ترین مقام سازمان به‌عنوان رئیس کمیته، مدیر حراست به‌عنوان دبیر و تمامی معاونان به همراه مدیر بهداشت حرفه‌ای و محیط‌زیست (HSE) و فرمانده بسیج کارخانه به‌عنوان اعضای کمیته حاضرند. همچنین این ساختار دارای یک نفر کارشناس مدیریت در مقام هماهنگ‌کنندۀ درون و برون‌سازمانی است که مسئولیت پیونددهی و هم‌افزایی قرارگاه‌ها و کارگروه تخصصی پدافند غیرعامل (در حال تشکیل) با سلسله‌مراتب بالادستی کشوری را به عهده دارد.

   وی دربارۀ آنچه اهمیت توجه به پدافند غیرعامل را در فولاد مبارکه دوچندان می‌کند، گفت: فولاد مبارکه مولود انقلاب اسلامی است و در شرایط بسیار سخت در دوران جنگ و تحریم ساخته شده است. امروز حفظ فولاد مبارکه از اهداف اصلی پدافند غیرعامل است.

   مدیر حراست فولاد مبارکه در ادامه خاطرنشان کرد: بحران و جنگ به‌عنوان عوامل همیشه حاضر در حیات بشری، تدابیر و اقدامات کشورهای پیشرفته پس از جنگ جهانی اول در بخش پدافند غیرعامل، شرایط استراتژیک خاورمیانه و کشور در منطقه و جهان، تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر بخش پدافند غیرعامل و حفاظت از زیرساخت‌های کشور از مهم‌ترین عوامل هستند. از دیگر عواملی است که باعث شده فولاد مبارکه همواره اجرای دستورالعمل‌های پدافند غیرعامل را لازم‌الاجرا بداند می توان به این موراد اشاره کرد: استقرار شرکت فولاد مبارکه در ردیف تهدیدات و تحریم‌های دشمن، نقش ویژه و جایگاه عالی شرکت در عرصۀ داخلی و خارجی صنعت فولاد، اهمیت فولاد مبارکه به‌عنوان مولود انقلاب اسلامی و یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های اقتصادی و تولیدی کشور، تأکید رئیس هیئت عامل سازمان ایمیدرو در بخش پدافند غیرعامل و تأکید مدیریت عالی شرکت در این حوزه.

   گفتنی است در متن این لوح که به امضای سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور رسیده است چنین آمده است:

   شکوفایی، بالندگی و استحکام درونی مؤلفه‌های قدرت ملی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مرهون زحمات بی‌وقفه و مجدانه بزرگوارانی چون جنابعالی است که با تکیه بر ایمان و روحیۀ جهادی در عرصۀ اعتلای پدافند غیرعامل و آموزش و فرهنگ‌سازی مفاهیم و اصول آن گام‌های ارزنده‌ای برداشته‌اید.

   تولید تختال با ضخامت ۳۰۰ میلی‌متر در فولاد مبارکه

   تولید تختال با ضخامت ۳۰۰ میلی‌متر در فولاد مبارکه

   صنعت و معدن

   به گزارش کوتاه انلاین  ،با اتکا بر دانش و همت مدیریت، کارکنان و کارشناسان فولاد مبارکه و با هدف تأمین حداکثری محصولات موردنیاز لوله‌های انتقال نفت و گاز، برای نخستین بار در کشور، تختال با ضخامت ۳۰۰ میلی‌متر تولید شد.

    

   معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه با اشاره به مزیت‌های این نوع محصول در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد گفت:در دو سال اخیر با تولید تختال‌های ویژۀ تولید لوله‌های محیط نفت و گازترش به این نتیجه رسیدیم که اگر بتوانیم ضخامت تختال را در ماشین ریخته‌گری شمارۀ۵ افزایش دهیم، بخشی از نگرانی‌ها و مشکلات کیفی که بعضا در تختال‌ها وجود دارد، با افزایش ضخامت به‌صورت طبیعی رفع خواهد شد.

   مختار بخشیان با تأکید بر اینکه بسیاری از عیوب داخلی تختال‌ها، ازجمله ترک‌های ریز یا جدایش، در زمان نورد مشخص می‌شوند، افزود: طبیعی است که هرقدر ما ضخامت را بیشتر کنیم بعد از انجام عملیات نورد، به‌دلیل اینکه باید ضخامت بیشتری کم شود، این عیوب برطرف می‌شوند.

   وی با بیان اینکه دانش و تجربۀ این کار کاملا بومی است تصریح کرد: این دستاورد خبر خوبی به‌ویژه برای صنایع نفت و گاز کشور و پروژه‌های آتی خواهد بود. از این پس کشور ما به‌راحتی می‌تواند این نوع تختال را تولید کند و اگر نگرانی یا تردیدی در زمینۀ پروژه‌های نفتی و گازی وجود داشته باشد، از این پس به‌طور کامل برطرف خواهد شد.

   به گفتۀ بخشیان، بخشی از این تختال‌ها باید برای انجام عملیات نورد به شرکت اکسین اهواز منتقل شود تا پس از عملیات نورد، به انواع ورق موردنیاز در تولید لوله‌ها و مخازن نفت و گاز تبدیل گردد و این دستاورد خبر خوبی برای صنعت فولاد و لوله کشور است.

   وی هدف اصلی از این اقدام را افزایش کیفیت و اطمینان از دست‌یابی به کیفیت مطلوب در محصولات مورداستفاده در صنعت نفت و گاز عنوان کرد و افزود: در کنار این اقدام، دانش فنی تولید این محصولات در کشور نهادینه و زمینۀ افزایش کمیت محصول با افزایش دبی متریال فراهم شد.

   معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه گفت: این دستاورد با همکاری بخش‌های مختلف از جمله کارکنان تولید، تعمیرات، تعمیرگاه مرکزی، واحد متالورژی و روش‌های تولید و امور مهندسی با محوریت تیم ریخته‌گری به سرانجام رسید و شایستۀ قدردانی است.

   در همین خصوص مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه گفت: یکی از رسالت‌های شرکت فولاد مبارکه در سال‌های گذشته تأمین حداکثری نیازهای داخلی و تنوع در زمینۀ محصولات فولادی بوده است. در همین زمینه، متخصصان شرکت فولاد مبارکه با توجه به اعلام نیاز کشور به تولید تختال با ضخامت ۳۰۰ میلی‌متر، بر آن شدند که مقدمات لازم را برای تولید این محصول فراهم آورند و طی یک پروژۀ تخصصی شش‌ماهه، تولید این محصول را که تاکنون در کشور صورت نگرفته به سرانجام برسانند.

   غلامرضا سلیمی افزود: در راستای اجرای این پروژه، تیمی از کارشناسان داخلی شرکت تشکیل و هر گروه در زمینه‌های تخصصی خود شروع به فعالیت کرد و نتیجۀ این تلاش تولید تختال با ضخامت ۳۰۰ میلی‌متر در فولاد مبارکه بود.

   وی در ادامه گفت: نظر به اینکه ماشین ۵ ریخته‌گری طبق طراحی اولیه، حداکثر توانایی تولید تختال با ضخامت ۲۵۰ میلی‌متر را داشت، اقدامات اصلاحی و تغییرات موردنیاز برای ارتقای ظرفیت این ماشین صورت گرفت.

   سلیمی ضمن قدردانی از زحمات همۀ همکارانی که در این زمینه همکاری کردند، خاطرنشان کرد: در شروع این پروژه، چالش‌های متعددی ازجمله موارد تولیدی، مکانیکی و برق و ابزار دقیق پیش روی ما قرار داشت، اما به یاری خداوند و تلاش‌های خالصانۀ همکاران متخصص واحد ریخته‌گری، همۀ این موارد رفع و محصول نهایی تولید شد.

   مدیر ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه نیز با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در زمینۀ تولید این محصول گفت: در پروسۀ ریخته‌گری پیوستۀ تختال در ماشین‌های ریخته‌گری، پارامترهای فراوانی تأثیرگذار است. نکتۀ مهم در این زمینه محاسبۀ جدول‌های مربوط به خنک‌سازی اولیه و ثانویۀ ماشین ریخته‌گری و محاسبۀ دقیق نقطۀ انجماد با توجه به تغییر ضخامت تختال است که کلیۀ موارد فوق به‌صورت کاملا تخصصی محاسبه و انجام شد.

   قاســم خوشـدل پور افــزود: گروه مکانیک نیز محاسبــۀ جدول گپ سگمنــت‌ها بر مبنای ضخامت ۳۰۰ میلی‌متر را بر عهده داشت و با محاسبات دقیق و تغییر در سیستم‌های هیدرولیک، فشار هیدرولیکی لازم برای تولید این محصول را فراهم ساخت. در ادامه نیز با تهیۀ نقشه و پیگیری ساخت سری شمش بدلی جدید این مورد را رفع کرد.

   رئیس تولید و تعمیرات ماشین شمارۀ ۵ ریخته‌گری نیز در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ماشین ریخته‌گری شمارۀ ۵ برای حداکثر ضخامت ۲۵۰ میلی‌متر طراحی شده بود چالش اصلی پیش روی تیم برق و ابزار دقیق محاسبۀ نیروی گشتاور لازم جهت حرکت تختال بود.

   محمد فخری در ادامه گفت: به‌دلیل عمودی بودن قوس ماشین ریخته‌گری شمارۀ۵ و تغییر مداوم شیوۀ کاری موتورهای سگمنت‌های ماشین از موتوری به ژنراتوری و درگیری بیش‌ازپیش مقاومت‌های حالت ترمزی در درایوهای الکتریکی و به‌تبع آن پارامترهای الکتریکی موتورهای سگمنت‌های خط و قابلیت هماهنگی و بالانس نیروی گشتاور اعمال‌شده به نقاط مختلف را طلب می‌کرد که با انجام فعالیت‌های مداوم کارشناسی، پیاده‌سازی شرایط مذکور با دانش بومی کارشناسان واحد ریخته‌گری در نهایت، امکان تولید تختال با ضخامت ۳۰۰ میلی‌متر فراهم شد

   ارتقای ایمنی با استفاده از سیستم بازرسی اثربخش و کارآمد

   ارتقای ایمنی با استفاده از سیستم بازرسی اثربخش و کارآمد

    

   صنعت و معدن

   به گزارش کوتاه انلاین ،معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه در جلسۀ کمیتۀ حفاظت فنی و بهداشت کار فولاد مبارکه که با حضور مدیران ارشد و مدیران نواحی تولیدی و پشتیبانی برگزار شد، وجود سیستم بازرسی اثربخش و کارآمد را موجب ارتقای ایمنی شرکت دانست.

    

   مختار بخشیان بازرسی تجهیزات در خطوط تولید را بااهمیت خواند و افزود: اجرای دستورالعمل‌های ایمنی و ردیابی عدم انطباق‌ها در خط تولید از مؤلفه‌های اصلی دست‌یابی به نتایج مطلوب ایمنی است.

   وی در ادامه ضمن اشاره به نقش پراهمیت اپراتورهای خط تولید و تعمیرات درزمینۀ بازرسی تجهیزات، خواستار پیگیری و جدیت بیشتر کارکنان شرکت درزمینۀ بازرسی و تکمیل چک لیست‌های بازرسی تجهیزات محیط کار شد.

   لزوم رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی ویروس کرونا در نواحی

   حسین مدرسی‌فر، مدیر ایمنی، بهداشت حرفه‌ای و محیط زیست شرکت فولاد مبارکه نیز در این جلسه ضمن ارائۀ گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا، رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی ویروس کرونا در نواحی مختلف را مورد تأکید قرار داد.

   نتایج مطلوب ایمنی، نشانۀ فرهنگ غنی کارکنان فولاد مبارکه در این زمینه

   در ادامۀ این جلسه، جواد کیانی رئیس ایمنی، بهداشت حرفه‌ای و آتش‌نشانی به تشریح شاخص‌های حوادث در ۹ ماه گذشته پرداخت و ضمن قدردانی از تلاش مدیران و کارکنان فولاد مبارکه در زمینۀ رعایت دستورالعمل‌های ایمنی، دست‌یابی به نتایج مطلوب در حوزۀ ایمنی را نشانۀ فرهنگ غنی کارکنان فولاد مبارکه در این خصوص عنوان کرد.

   نتایج ارزندۀ ایمنی، نتیجۀ اقدامات اثربخش کارکنان

   رسول فرهادی، سرپرست ایمنی فنی و بازرسی نیز در پایان گزارشی از روند انجام اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی درخصوص موارد مطرح در کمیتۀ حفاظت فنی آذرماه سال جاری ارائه کرد و دست‌یابی به نتایج ارزنده درزمینۀ ایمنی را نتیجۀ تلاش همگانی در اجرای اثربخش اقدامات تعریف‌شده برشمرد.

    

   صنعت و معدن

   به گزارش نسل برنا ،معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه در جلسۀ کمیتۀ حفاظت فنی و بهداشت کار فولاد مبارکه که با حضور مدیران ارشد و مدیران نواحی تولیدی و پشتیبانی برگزار شد، وجود سیستم بازرسی اثربخش و کارآمد را موجب ارتقای ایمنی شرکت دانست.

    

   مختار بخشیان بازرسی تجهیزات در خطوط تولید را بااهمیت خواند و افزود: اجرای دستورالعمل‌های ایمنی و ردیابی عدم انطباق‌ها در خط تولید از مؤلفه‌های اصلی دست‌یابی به نتایج مطلوب ایمنی است.

   وی در ادامه ضمن اشاره به نقش پراهمیت اپراتورهای خط تولید و تعمیرات درزمینۀ بازرسی تجهیزات، خواستار پیگیری و جدیت بیشتر کارکنان شرکت درزمینۀ بازرسی و تکمیل چک لیست‌های بازرسی تجهیزات محیط کار شد.

   لزوم رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی ویروس کرونا در نواحی

   حسین مدرسی‌فر، مدیر ایمنی، بهداشت حرفه‌ای و محیط زیست شرکت فولاد مبارکه نیز در این جلسه ضمن ارائۀ گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا، رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی ویروس کرونا در نواحی مختلف را مورد تأکید قرار داد.

   نتایج مطلوب ایمنی، نشانۀ فرهنگ غنی کارکنان فولاد مبارکه در این زمینه

   در ادامۀ این جلسه، جواد کیانی رئیس ایمنی، بهداشت حرفه‌ای و آتش‌نشانی به تشریح شاخص‌های حوادث در ۹ ماه گذشته پرداخت و ضمن قدردانی از تلاش مدیران و کارکنان فولاد مبارکه در زمینۀ رعایت دستورالعمل‌های ایمنی، دست‌یابی به نتایج مطلوب در حوزۀ ایمنی را نشانۀ فرهنگ غنی کارکنان فولاد مبارکه در این خصوص عنوان کرد.

   نتایج ارزندۀ ایمنی، نتیجۀ اقدامات اثربخش کارکنان

   رسول فرهادی، سرپرست ایمنی فنی و بازرسی نیز در پایان گزارشی از روند انجام اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی درخصوص موارد مطرح در کمیتۀ حفاظت فنی آذرماه سال جاری ارائه کرد و دست‌یابی به نتایج ارزنده درزمینۀ ایمنی را نتیجۀ تلاش همگانی در اجرای اثربخش اقدامات تعریف‌شده برشمرد.

   فولاد مبارکه از هرگونه تحقیق و تفحص استقبال می کند

   فولاد مبارکه از هرگونه تحقیق و تفحص استقبال می کند

   دسته‌بندی نشده

   به گزارش کوتاه انلاین ،در آستانۀ ۲۳ دی‌ماه، سالروز افتتاح شرکت فولاد مبارکه، روز یک‌شنبه ۲۱ دی‌ماه، نشست خبری مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با حضور بیش از پنجاه نفر از اصحاب رسانه برگزار شد. حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، در این نشست که با حضور معاونان و مدیران این شرکت برگزار شد، به سؤالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف پاسخ داد.

    

   تأمین گاز فولاد مبارکه به نصف رسیده است

   حمیدرضا عظیمیان در مورد کاهش تأمین گاز موردنیاز در این شرکت گفت: مصرف گاز فولاد مبارکه در شرایط عادی روزانه ۱۰ میلیون مترمکعب است، ولی در شرایط فعلی، به‌علت سرما، نصف این میزان توسط شرکت گاز تأمین می‌شود و این باعث کاهش تولید در فولاد مبارکه شده است. عظیمیان علت این کاهش تولید را عدم امکان جایگزینی سوخت‌های دیگر به‌جای گاز طبیعی در واحدهایی مانند واحد احیا مستقیم برشمرد و گفت: در این زمینه با مقام‌های استانی و کشوری مذاکراتی صورت گرفته تا از کاهش چشمگیر تولید به‌دلیل کاهش گاز موردنیاز در فولاد مبارکه جلوگیری شود.

   عظیمیان در ادامه خاطرنشان کرد: امسال قصد داریم به رکورد ۷٫۲ میلیون تن تولید در خود شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان شرکت مادر در گروه فولاد مبارکه دست پیدا کنیم و اگر محدودیت گازرسانی موجود به درازا بینجامد، دست‌یابی به این هدف دور از دست خواهد بود.

   در تعیین قیمت ورق صددرصد تابع تصمیمات دولت هستیم

   وی در مورد قیمت ورق گفت: ما در تعیین قیمت ورق صددرصد تابع تصمیمات دولت هستیم و شرکت فولاد مبارکه در این حوزه منافع خاصی ندارد. تا مردادماه که ستاد تنظیم بازار اجازۀ فروش محصولاتمان را در بورس و همچنین در قالب سیستم مچینگ داد، ما طبق این روش پیش می‌رفتیم و زمانی که نحوۀ فروش جدید اعلام شد، وزارت صمت تصمیم گرفت همۀ محصولات ما در بورس عرضه شود. حتی تختال برای اولین بار در بورس به فروش رسید. فولاد مبارکه همچنان تابع این تصمیمات است و دستورالعمل‌های جدید را دقیقا اجرا کرده و در این خصوص تخلفی نکرده است.

   عظیمیان در ادامه گفت: در چند هفتۀ اخیر، مجلس هم با هدف آرامش بازار فولاد طرحی آماده کرده، ولی ما معتقدیم اگر هر بخش به مسئولین اصلی آن سپرده شود، خودشان بهتر می‌توانند بازار را کنترل کنند.

   عدم تأمین نیاز مصرف‌کنندگان نشان از اخلال در مدیریت مصرف است

   عظیمیان دربارۀ مشکل عدم تأمین نیاز مصرف‌کنندگان فولاد گفت: اینکه چرا فولاد به دست مصرف‌کنندگان واقعی نمی‌رسد سؤال ما نیز هست، زیرا ما ۲۵ میلیون تن محصولات فولادی در کشور تولید می‌کنیم و با آنکه مصرف داخلی فقط ۱۶ میلیون تن است، این بازار همچنان آشفته است. عدم تأمین نیاز مصرف‌کنندگان نشان از اخلال در مدیریت مصرف است، نه تولید. ما محصولمان را در بورس تحویل می‌دهیم و حتی حمل‌ونقل هم با خریدار است. اتفاقات بعد از تولید در حیطۀ مسئولیت فولاد مبارکه به‌عنوان تولیدکننده نیست. البته تلاش‌هایی از سوی مجلس و دولت صورت گرفته و باید ببینیم نتیجه در نهایت چه خواهد شد.

   عظیمیان در پاسخ به نحوۀ تأمین سهمیۀ شرکت‌ها گفت: وزارت صمت بر اساس سامانۀ «بهین‌یاب»، برای هر شرکت سهمیه‌ای تعیین می‌کند. اگر شخص یا شرکتی در بورس خرید کند، ما به میزان آن خرید، محصول تحویل می‌دهیم و اینکه سهمیۀ شرکتی افزایش یا کاهش یافته به فولاد مبارکه ارتباطی ندارد. تهیۀ فهرست سامانۀ بهین‌یاب و به‌روزرسانی آن در اختیار وزارت صمت است.

   اجرای پروژه استراتژیک گوره-جاسک از افتخارات فولاد مبارکه است

   مدیرعامل فولاد مبارکه درمورد طرح بومی‌سازی تولید اسلب گازترش گفت: این پروژه توسط معاونت بهره‌برداری فولاد مبارکه طراحی شد و با کمک دو گروه مشاوران رومانیایی و کارشناسان مجرب وزارت نفت، در اقدامی سه‌جانبه در سال گذشته به موفقیت نهایی رسید. ما توانستیم برای اولین بار اسلب گازترش در کشورمان تولید کنیم تا دستور مقام معظم رهبری برای پروژۀ استراتژیک گوره-جاسک به طول هزار کیلومتر به سرانجام برسد.

   حمیدرضا عظیمیان در این خصوص افزود: تاکنون ۹۵ درصد از پروژۀ خط لولۀ انتقال نفت از گوره به جاسک اجرایی شده و تا اواخر امسال یا اوایل سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. به سرانجام رسیدن این پروژه با مشارکت تأثیرگذار فولاد مبارکه یکی از افتخارات این شرکت است.

   عظیمیان در ادامه یادآور شد: تولید اسلب گازترش برای شرکت فولاد مبارکه چندان اقتصادی نیست، اما ازآنجاکه در نظر گرفتن وظایف ملی و حاکمیتی جزو اولویت‌های فولاد مبارکه است، در این پروژه و تولید تختال‌های موردنیاز مشارکت داشته‌ایم.

   مدیرعامل فولاد مبارکه در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران حاضر در نشست خبری دربارۀ جایگاه فولاد مبارکه در صنعت فولاد کشور گفت: فولاد مبارکه تمام حلقه‌های زنجیرۀ تولید را در اختیار دارد و ما در خانوادۀ فولادسازان کشور، به چشم رقیب به یکدیگر نگاه نمی‌کنیم. همۀ ما اجزای کشور ایران هستیم و باید سعی کنیم با هم‌افزایی کشور را به مرتبه‌های بلندتری برسانیم.

   نگاه‌های متعصبانه منطقه‌ای به صلاح وحدت و امنیت ملی ما نیست

   مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه گفت: ایران در سال ۱۳۵۷ با یک میلیون تن تولید و ۴ میلیون تن واردات در جایگاه ۳۵ تولید فولاد جهان قرار داشت. قطعا اگر همکاری همۀ دولت‌ها و مدیران کشوری و استانی نبود نمی‌توانستیم بعد از ۴۰ سال به مقام دهم دنیا و به این حجم تولید برسیم و بتوانیم بین ۹ تا ۱۰ میلیون تن صادرات انجام دهیم. این اتفاق با همدلی و همکاری رخ داده و تکرار اخبار مقایسه‌ای بین استان‌ها با نگاه‌های منطقه‌ای و متعصبانه به صلاح وحدت و امنیت ملی ما نیست.

   مدیرعامل فولاد مبارکه با اشاره به بومی بودن کارکنان این شرکت گفت: تقریبا همۀ کارکنان فولاد مبارکه بومی هستند. همین‌طور در شرکت‌های دیگر در خراسان، هرمزگان و چهارمحال و بختیاری نیز همین‌طور است. شاید تنها تیم مدیریتی، یعنی در حد مدیرعامل یا اعضای هیئت‌مدیرۀ بعضی از شرکت‌ها بومی نباشند که در انتخاب آن‌ها صلاحیت فردی ملاک است.

   تولید اسلب ۳۰۰ میلی‌متری شاهکار دیگری از فولاد مبارکه

   عظیمیان در زمینۀ تولید محصولات جدید در این شرکت گفت: تولید فولاد مبارکه در یک حرکت گروهی در تمام سال‌ها رو به جلو بوده است. در زمینۀ توسعه و اجرای پروژه‌ها هم همیشه پیشرو بوده و در حال حاضر نزدیک به ۹ پروژه به مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان در دستور کار دارد. تولید محصول جدید یکی از مواردی است که ما بر آن تأکید داریم. فولاد مبارکه یکی از شاهکارهای خود را به بازار عرضه کرد و برای اولین بار در ایران اسلب با ضخامت ۳۰۰ میلی‌متر در فولاد مبارکه تولید شد. این کار با طراحی قالب خاص و تغییرات و ابداعاتی در بخش خنک‌کن و دیگر بخش‌ها توسط کارکنان این مجتمع صورت گرفت. نکتۀ مهم دیگر درخصوص تولید این اسلب این بود که ما قبل از تحریم‌ها با شرکت‌های خارجی قرارداد بسته بودیم که روی ماشین‌های ریخته‌گری ۱ تا ۴ فولاد مبارکه اصلاحاتی انجام شود تا بتوانیم فولاد با ضخامت‌های بیشتر تولید کنیم؛ بنابراین با این رخداد ما دیگر برای اصلاح ماشین‌ها به‌منظور افزایش ضخامت اسلب، نیازی به شرکت‌های خارجی نخواهیم داشت و دانش آن را کاملا بومی کرده‌ایم.

   از حق پرسش و پاسخ‌ و ظرفیت‌های قانونی مجلس استقبال می‌کنیم

   مدیرعامل فولاد مبارکه در پاسخ به سؤالات مطرح‌شده توسط یکی از نمایندگان مجلس در ماه‌های اخیر گفت: آقای موسوی لارگانی مثل همۀ نمایندگان مجلس حق پرسش و تحقیق راجع‌به تمام مسائل کشور را دارند و می‌توانند از ظرفیت قانونی‌شان استفاده کنند. ما به این سؤال‌ها پاسخ داده‌ایم. ایشان درخواست تحقیق و تفحص دادند که البته حق قانونی ایشان است. ما هم اعلام کردیم اگر مجلس بخواهد تحقیق و تفحص کند، ما از آن استقبال می‌کنیم. ما آمادگی کامل داریم که با هزینۀ مجلس، یک بار دیگر از فولاد مبارکه حسابرسی ‌شود و اگر احتمالا اشکالاتی در آن وجود داشته باشد، برای بهتر شدن کار به ما گفته شود.

   وی در ادامه افزود: این موارد در واقع ایراد و اشکال است، نه تخلف مجرمانه. ما چند ماه پیش از این هم در اطلاعیه‌ای اعلام کردیم هرکس از هرگونه تخلف مجرمانه‌ای در هر سطحی از فولاد مبارکه مطلع است در اسرع وقت آن‌ها را در اختیار نهادهای نظارتی قرار دهد. هیچ‌کس هم در قانون استثنا نیست. اگر کسی چنین تخلفی مشاهده کرد، باید اعلام کند و ما هم پاسخگو خواهیم بود.

   انعکاس خارجی تحقیق و تفحص برای فولاد مبارکه مشکل ایجاد می‌کند

   عظیمیان خاطرنشان کرد: چیزی که تا الآن ما دیده‌ایم و منتشر شده تخلفی نبوده که نیاز به دخالت دستگاه‌های امنیتی و قضایی و قانونی باشد. درواقع مواردی بوده که به نظر دوستان تخلف رسیده است. البته انعکاس خارجی این موارد برای فولاد مبارکه مشکلاتی ایجاد می‌کند، ولی باید این موضوع را از دوستانی که این موارد را مطرح کرده‌اند پرسید. به‌عنوان مثال، وقتی فولاد خوزستان در یک اقدام اشتباه یکی از خریدهای الکترودشان را شفاف‌سازی کردند، به فاصلۀ دو هفته مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا تحریم‌های جدیدی را برای فروشندگان، تأمین‌کنندگان مالی، حمل‌ونقل، بندرها، باربری و… ایجاد کرد. ما به همکارانمان گفتیم شما به‌جای شفافیت، ناخواسته به همه لطمه زدید. باید در نظر گرفت که مواردی که مطرح می‌شود توسط دشمنان رصد می‌شود.

   رصد آنلاین میزان آلایندگی‌ها توسط سازمان محیط‌زیست

   مدیرعامل فولاد مبارکه در پاسخ به سؤالی در خصوص سهم فولاد مبارکه در زمینۀ کاهش آلایندگی و حمایت از محیط‌زیست گفت: فولاد مبارکه جزو شرکت‌هایی است که میزان آلاینده‌ها در آن به‌صورت آنلاین رصد می‌شود و تجهیزاتی که سازمان محیط‌زیست در نقاط مختلف شرکت نصب کرده اطلاعات را به‌صورت برخط به سازمان محیط‌زیست تهران ارسال می‌کند. ما هم از این نظارت قوی بسیار خرسندیم و این‌گونه نیست که ما خودمان اطلاعات را به سازمان محیط‌زیست بفرستیم. این سازمان خودش روزانه اطلاعات را می‌گیرد. ما سرمایه‌گذاری‌های زیادی در خصوص کنترل آلاینده‌ها در فولاد مبارکه انجام دادیم و حدود هزار میلیارد تومان طی ده سال گذشته در این بخش هزینه شده است. ما همچنین هزینه‌های زیادی برای بازچرخانی و تصفیۀ آب انجام دادیم و به این ترتیب هم مصرف آب را کم کردیم هم جلو آسیب به منابع زیرزمینی را گرفتیم. فضای سبز وسیع فولاد مبارکه و مجموعه فعالیت‌هایی که انجام می‌دهیم در راستای دغدغه این شرکت درزمینۀ حفظ محیط‌زیست است.

   چشم‌انداز فولاد چابهار مطلقا مصرف داخلی ندارد

   عظیمیان در پاسخ به آخرین وضعیت پروژۀ ۱۰ میلیون تنی فولاد چابهار گفت: فولاد چابهار با مدیریت ایمیدرو و مشارکت فولاد مبارکه، چادرملو، گل‌گهر و شرکت ملی فولاد ایران در مرحلۀ تأسیس است و مبالغ اولیۀ شرکت در حال پرداخت است و هیئت‌مدیرۀ آن تعیین شده و مشاوری برای این پروژه گرفته شده است. چابهار از بازار مصرف ایران دور است؛ بنابراین اولویتی که برای این منطقه در نظر گرفته شده این است که مواد اولیه از خارج بیاید و در یک پلنت ۱۰ میلیون تنی به محصول تبدیل شود و محصول پس از تولید صادر شود. اصل طراحی با این رویکرد به خاطر منابع گاز و برق و استراتژیک بودن جغرافیای چابهار بوده است. این پروژه در حال حاضر در مرحلۀ ثبت و تأسیس شرکت است.

   نورد گرم شمارۀ ۲ در زمینۀ مصرف آب کم‌مصرف‌ترین پروژۀ توسعه‌ای فولاد مبارکه است

   عظیمیان در پاسخ به سؤالی درمورد ضرورت توسعۀ فولاد مبارکه خارج از استان اصفهان به دلایل زیست‌محیطی گفت: از ۹ پروژۀ توسعۀ فولاد مبارکه فقط یکی از آن‌ها یعنی ابرپروژۀ نورد گرم شمارۀ ۲ در اصفهان است و سایر پروژه‌ها در خوزستان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خراسان رضوی تعریف شده است. مجوز پروژۀ نورد گرم شمارۀ ۲ هم قبلا در دهۀ ۸۰ گرفته شده و در بین همۀ این پروژه‌ها به‌‌لحاظ مصرف آب کم‌مصرف‌ترین و به‌لحاظ ایجاد آلودگی کم‌مسئله‌ترین است. این پروژه بسیار با شرایط زیست‌محیطی سازگار است، زیرا آب مصرفی در این پروژه کاملا بازچرخانی و تصفیه می‌شود.

   عظیمیان در ادامه به تحول دیجیتال فولاد مبارکه پرداخت و گفت: ذوب‌آهن اصفهان با نسل دوم تکنولوژی کار می‌کند و فولاد مبارکه نسل سوم تکنولوژی را در اختیار دارد. نسل چهارم تکنولوژی به معنای هوشمندسازی است و اگر سازمانی به شکل هوشمند اداره شود، دستاورد بزرگی برای آن سازمان محسوب می‌شود. فولاد مبارکه قصد دارد تا سال ۱۴۰۴ به یک کارخانۀ هوشمند تبدیل شود. نسل چهارم تکنولوژی کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد فولاد مبارکه را به همراه خواهد داشت. وی به اقدامات صورت‌گرفته در این خصوص اشاره کرد و گفت: با دانشگاه اصفهان قراردادی یک‌ساله منعقد شده تا مدیران فولاد مبارکه در این خصوص آموزش لازم را ببینند و به رهبران تحول دیجیتال این شرکت تبدیل شوند که یک‌ترم از این دوره گذشته است. همچنین ما مرکز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولاد کشور را در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در یک محیط ۸۰۰ متری احداث کرده‌ایم. به همۀ جوان‌ها در بخش IT و اتوماسیون اعلام می‌کنم که بازار کار بسیار بزرگی برای همۀ آن‌ها ایجاد خواهد شد.

   خوشبختانه شیوع بیماری کرونا آسیب قابل‌توجهی به فولاد مبارکه وارد نکرده است

   مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه با اشاره به کمک‌های مجتمع به بیمارستان‌ها و دانش‌آموزان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن مدارس، فولاد مبارکه ۱۶۰۰ عدد تبلت به دانش‌آموزان اهدا کرد. همچنین فروش اکسیژن در فولاد مبارکه را متوقف کرده‌ایم و آن را در اختیار مراکز درمانی قرار داده‌ایم.

   عظیمیان در خصوص آسیب ناشی از شیوع بیماری کرونا به تولید و صادرات فولاد مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه در این خصوص آسیب اقتصادی ندیده، اما متأسفانه تعدادی از نیروهای خود را به‌علت کرونا از دست داده است. کاهش آمار صادرات فولاد مبارکه به‌دلیل توجه به بازار داخل و کاهش سهم صادرات بوده است.

   عظیمیان در خصوص طرح‌های آب‌رسانی گفت: در حال تأمین هزینۀ سد تنظیمی کوهرنگ ۲ به مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان هستیم که ۲۰۰ میلیارد تومان آن تاکنون پرداخت شده است. همچنین سامانۀ دوم آب‌رسانی اصفهان در دست اقدام است که ۱۵۰ میلیارد تومان هزینۀ لوله آن را در اختیار مسئولان قرار داده‌ایم. در صورت بهره‌برداری از این پروژه، آب شرب اصفهان تأمین خواهد شد.

   تأسیس مرکز نوآوری ویژه نخبگان خانواده‌های شهدا و ایثارگران

   غلامرضا خلیل ارجمندی، رییس هیئت مدیره بانک دی و مشاور عالی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از تأسیس و راه اندازی مرکز نوآوری ویژه نخبگان خانواده‌های شهدا و ایثارگران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با حمایت و همراهی مجموعه اقتصادی بنیاد شهید و بانک دی، تلاش می‌کنیم در دهه فجر این مرکز نوآوری افتتاح شود و برای سال اول، عملیاتی شدن فعالیت حدود ۳۰ استارت‌آپ در این مرکز در نظر گرفته شده است.

   خلیل ارجمندی با اشاره به حضور بیش از هفت هزار نخبه در خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران، افزود: در سال جاری چند نفر از رتبه‌های تک رقمی کنکور، از خانواده ایثارگران بودند که از سهمیه هم استفاده نکرده اند.
   وی با تاکید بر این که اولویت اصلی استخدام در مجموعه بانک دی با فرزندان خانواده معزز شهدا است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۵ نفر از فرزندان خانواده معظم شهدا در بانک دی جذب شده‌اند و تا پایان سال این تعداد به ۶۰ نفر خواهد رسید.
   رییس هیئت مدیره بانک دی همچنین با بیان این که در حال حاضر هم‌افزایی و هماهنگی بسیار خوبی بین زیر مجموعه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران برای خدمات رسانی به خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران به وجود آمده است، افزود: اوحدی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران یکی از اولویت‌های کاری خود را ایجاد هر چه بیشتر همدلی و هم افزایی میان همه نهاد‌های این بنیاد برای خدمات رسانی مطلوب تر به خانواده معزز شهدا و جامعه بزرگ ایثارگری اعلام کرده اند.

   اجرای سوگواره فاطمی در محلات منطقه۲

   اجرای سوگواره فاطمی در محلات منطقه۲
   به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) ، ویژه برنامه های فرهنگی تحت عنوان سوگواره جان نبی در محلات منطقه ۲ برگزار می شود.
   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، یوسف مزارعی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲با بیان این خبر اظهار داشت : به مناسبت رحلت جانگداز دخت پیامبر اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و ایام فاطمیه ویژه برنامه فرهنگی با رعایت پروتکل های بهداشتی و بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی اجرا می شود.
   وی افزود: برگزاری مراسم های شعر خوانی آیینی و مرثیه خوانی،چارپایه خوانی و تعزیه خوانی، سوگواری های ویژه با قرائت فرازهایی از زیارت حضرت فاطمه زهرا(س) “جان نبی” تحت عنوان کوچه های فاطمی از جمله برنامه های پیش بینی شده است.
   معاون شهردار منطقه ۲ گفت: برپایی نمایشگاه فرهنگی با محوریت کتاب وکارگاه های نقاشی و هنری، فضاسازی و اهتمام ویژه به آراستگی قبور شهدای گمنام و منازل خانواده های شهداء با نصب‌ سیاهه،کتیبه و پرچم عزا از دیگر برنامه های سوگواری در ایام فاطمیه است.

   بازار بورس بیشتر از سوی عوامل داخلی دچار مشکل شده است  

   بازار بورس بیشتر از سوی عوامل داخلی دچار مشکل شده است

   کارشناس بازار سرمایه معتقد است که بازار بورس بیشتر از سوی عوامل داخلی دچار مشکل شده و ترس فروش به این موضوع مربوط می شود به همین دلیل است که تاکید می کنیم لازم است سیاستمداران رفتارهای حمایتی بیشتری اتخاذ کنند.

    

   به گزارش کوتاه انلاین  به نقل از روابط عمومی تیوا، نیما میرزایی کارشناس بازار سرمایه در برنامه بورس نامه شبکه تیوا بورس به فعالیت بازار بورس در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: روند کلی بازار بورس کماکان منفی است.چشم انداز ریزش دلار در انتهای هفته با خبر رییس جمهور بسیار تقویت شد. دلار ١۵ هزار تومانی سیگنالی را به بازار داد که ممکن است ریزش ها در بازار ارز را سنگین تر کند. همچنین نزدیک شدن به فاز نهایی سهام عدالت کفه فروش بازار را بسیار تقویت کرد که اگر حمایت خاصی از بازار صورت نگیرد، کماکان شاهد ادامه افت قیمت ها علی رغم ارزندگی بالای آنها خواهیم بود.

   وی در ادامه در خصوص تحقق دلار ١۵ هزار تومانی بیان کرد: تحقق این موضوع شرایط بسیار خاص سیاسی و اقتصادی را می طلبد و اگر اتفاق بیفتد به صورت موقت است. در کل دلار کمتر از ٢٠ هزار تومان با توجه به ارزش واقعی که دارد و شرایط کلی اقتصاد غیر محتمل است که بازار عادت دارد در این خصوص واکنش های افراطی نشان دهد.

   میرزایی بر کنترل مرحله آخر سهام عدالت تاکید کرد و افزود: کماکان شاهد هستیم که اتفاق خاصی در این زمینه نمی افتد و همه به پیشواز بهمن فروش می روند که این سیگنال را به جامعه می دهد که بازار بورس مورد حمایت نیست و همین موضوع بر افزایش فروش ها دامن می زند.

   علاقه مندان جهت مشاهده برنامه بورس نامه شبکه تیوا بورس می توانند به سایت تیوا به آدرس www.tva.tv مراجعه کنند.

   افتتاح حساب غیرحضوری در بانک صادرات ایران

   افتتاح حساب غیرحضوری در بانک صادرات ایران
   ​رئیس اداره کل انفورماتیک بانک صادرات ایران همزمان با معرفی سامانه شمس (شعبه مجازی سپهر) بانک صادرات ایران، از عملیاتی شدن افتتاح حساب مجازی در ایام دهه فجر سال جاری خبر داد.
   به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، کاوه رزاقی در معرفی سامانه شمس در ششمین نمایشگاه تراکنش ایران افزود: مشتریان و متقاضیان استفاده از شعب مجازی بانک صادرات ایران می‌توانند با مراجعه به نشانی: https://shams.bsi.ir بدون مراجعه به شعبه، خدمات متنوع بانکی را از این سامانه دریافت کنند. با ورود ساده و استفاده از کد ملی می‌توان خود را به این سامانه معرفی و به خدماتی که بانک صادرات ایران و شبکه بانکی ارائه می‌دهند، دسترسی یافت.
   وی افزود: در آخرین نسخه‌ای که از این سامانه برای رونمایی در دهه مبارک فجر آماده شده است، امکان افتتاح حساب به صورت غیرحضوری نیز فراهم شده و می‌توان ضمن واریز پول، سایر خدمات بانکی را نیز انجام داد.
   رزاقی گفت: تمامی مواردی که مشتریان از بانک انتظار دارند، به مرور به این سامانه افزوده خواهد شد. یکی از مهمترین نیازهای شبکه بانکی و بانک صادرات ایران که این سامانه در حال پوشش دادن به آن است، تکمیل فرم‌های انجام خدمات بانکی در یک بستر سهل و آسان و به صورت غیرحضوری است که بر خلاف شرایط سنتی در تکمیل کردن عجولانه این‌گونه فرم‌ها در شلوغی شعب برای دریافت یک خدمت خاص، این امکان فراهم شده است تا در منزل با آرامش کامل، این فرم تنها یک بار توسط مشتری تکمیل ‌شود و برای دفعات بعد نیازی به تکمیل کردن این فرم‌ها نیست و در سوابق مشتری در سامانه ثبت خواهد شد.
   رئیس اداره کل انفورماتیک بانک صادرات ایران افزود: در حال حاضر به دلیل مشکلات احراز هویت غیرحضوری، برخی از خدمات نیازمند مراجعه به شعبه است اما به مرور با حل شدن مشکل احراز هویت مجازی با کمک واحدهای ذی‌ربط، الزامی برای مراجعه به شعبه برای دریافت خدمات بانکی وجود نخواهد داشت و همه فعالیت‌ها قابلیت انجام از درون منزل را خواهد داشت.
   رزاقی اظهار کرد: سامانه شمس شروع حرکت به سوی یک بانک مجازی است که سود و زیان مجزایی برای آن دیده شده است. رئیس شعبه مجزایی داشته و سیستم جداگانه از سیستم بانکی دارد. به سمتی در حال حرکت هستیم که تمامی کارهای بانکی را درون همین شعبه انجام دهیم. با استفاده از این سامانه تلاش شده بعد از ایام کرونا نیز تا جایی که امکان‌پذیر بوده، مراجعه به شعب بانک صادرات ایران را کاهش دهیم. ۴۵ روز استفاده از این سامانه نشان می‌دهد تلاش شده تا شیب نزولی تبلیغات و پایداری سامانه را به حدی برسانیم تا بهترین بازدهی را برای شبکه بانکی کشور و بانک صادرات ایران داشته باشد.
   رئیس اداره کل انفورماتیک بانک صادرات ایران اظهار کرد: افتتاح حساب به صورت غیرحضوری، مهمترین گزینه‌‌ای است که در دهه مبارک فجر به قابلیت‌های این سامانه اضافه خواهد شد و تمامی مراحل دریافت این تسهیلات از طریق این سامانه صورت خواهد گرفت. با افتتاح حساب و تکمیل مدارک، مراحل دریافت این تسهیلات انجام خواهد شد.

    

   در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند نکته ضروری است:
   ۱- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
   ۲- از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور هستیم.
   ۳- پرکردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.
   ۴- نظرات پس از تأیید منتشر می‌شود.

   امکان ثبت اختیاری (غیرالزامی) اطلاعات چک در سامانه صیاد +مراحل ثبت

   امکان ثبت اختیاری (غیرالزامی) اطلاعات چک در سامانه صیاد +مراحل ثبت

   صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک از روز ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹ می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک را در سامانه صیاد به صورت اختیاری انجام دهند.

    

   به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، با توجه به ابلاغیه صادره بانک مرکزی ج.ا.ا و با هدف آموزش و فرهنگ سازی مناسب، در حال حاضر ثبت صدور، دریافت و یا انتقال چک در سامانه صیاد توسط صادرکننده و یا دریافت کننده چک، به صورت اختیاری قابل انجام است. مشتریان محترم (در مرحله اول، مشتریان حقیقی) در صورت تمایل می توانند جهت آشنایی با فرایند ثبت صدور، تائید دریافت و یا انتقال چک در سامانه صیاد به صورت اختیاری از طریق برنامک های موبایلی منتخب که اسامی آنها در وب سایت شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارت (شاپرک) درج شده، اقدام کنند.

   لازم به ذکر است، نیازی به مراجعه به بانک جهت استفاده از برنامک‌های موبایلی یاد شده نیست و اشخاص حقیقی می‌توانند برنامک‌‌های فوق را از وب سایت های معتبر دریافت و مورد استفاده قرار دهند. البته برنامک‌های موبایلی حوزه پرداخت صرفاً امکان ارائه خدمت به مشتریان حقیقی و حساب‌های جاری انفرادی را دارا هستند.

   یادآورمی شود؛ در حال حاضر تمام چک‌ها، کمافی‌سابق بدون نیاز به ثبت در سامانه صیاد در شبکه بانکی کشور پذیرش، پردازش و کارسازی خواهند شد، الزامی برای ثبت صدور، دریافت و یا ظهرنویسی چک در سامانه مذکور نیست. بنابراین با توجه به اختیاری بودن فرایند ثبت چک در سامانه یادشده، هموطنان عزیز توجه داشته باشند انتقال چک طبق روال سابق از طریق پشت نویسی با ذکر هویت گیرنده جدید معتبر خواهد بود. همچنین امکان صدور و یا ظهرنویسی چک در وجه حامل برای برگ چک های کنونی همانند قبل همچنان وجود دارد.

   براین اساس تمام صادرکنندگان چک می‌توانند با مراجعه به برنامک ‌های موبایلی اشاره شده، اطلاعات چک‌هایی که قصد صدور آن را دارند، در سامانه صیاد ثبت کنند. متقابلاً دریافت‌کنندگان چک نیز در صورت ثبت چک از سوی صادرکننده آن، امکان استعلام چک های ثبت شده به نام خود را از طریق برنامک های موبایلی داشته و پس از حصول اطمینان از تطبیق اطلاعات مندرج در فیزیک چک با اطلاعات ثبت شده در سامانه صیاد، می‌توانند اطلاعات چک را تائید یا رد کنند. همچنین چنانچه دریافت‌کننده چک تمایل به انتقال چک به شخص ثالث یا ذی‌نفع جدید باشد، پس از تائید چک، امکان انتقال چک به شخص ثالث برای انها فراهم است. مجددا یادآور می شود در حال حاضر ثبت اطلاعات چک در برنامک های موبایلی به صورت اختیاری و صرفاً جهت آشنایی صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک با فرایند ثبت صدور، تائید دریافت و یا انتقال چک در سامانه صیاد است و فرآیند یاد شده تاثیری روی پذیرش و کارسازی چک در نظام بانکی ندارد.

   نحوه استفاده از برنامک های موبایلی برای صادرکنندگان و دریافت‌کنندگان چک به شرح زیر است:

   الف – نحوه استفاده صادرکنندگان چک از برنامک های موبایلی:

   صادرکننده چک می‌تواند با در اختیار داشتن یکی از کارت‌های بانکی صادر شده از سوی همان بانکی که دسته چک وی را صادر کرده و با استفاده از سیم‌کارت متعلق به خود از طریق برنامک موبایلی، با وارد کردن اطلاعات شناسه صیادی ۱۶ رقمی مندرج در برگه چک که قصد صدور آن را دارد، وارد منوی ثبت چک شده و اطلاعات چک صادره خود شامل تاریخ، مبلغ و مشخصات ذی‌نفع را وارد کند.

   ب – نحوه استفاده گیرندگان چک از برنامک‌های موبایلی:

   گیرنده چک می‌تواند با در اختیار داشتن هریک از کارت‌های بانکی خود و سیم‌کارت متعلق به خود، از طریق برنامک موبایلی، با وارد کردن اطلاعات شناسه صیادی ۱۶ رقمی مندرج در برگه چک دریافتی، وارد منوی تائید چک شده و اطلاعات چک ثبت شده به نفع خود را با اطلاعات مندرج در برگه چک تطبیق داده و مراتب تائید و یا عدم تائید خود را اعلام کند. پس از تائید چک، گیرنده می‌تواند چک ثبت شده را به ذی‌نفع جدید منتقل کند.

   خاطرنشان می‌شود امکان ثبت صدور و تایید دریافت و یا انتقال چک محدود به برنامک های موبایلی نبوده و تمهید امکانات سیستمی مذکور در درگاه های نوین بانکی (نظیر اینترنت بانک و همراه بانک) در دست اقدام بانکها نیز است که با فراهم شدن تمهیدات سیستمی مورد نیاز، مشتریان بانکی و از جمله اشخاص حقوقی و صاحبان حساب های مشترک اشخاص حقیقی خواهند توانست، علاوه بر برنامک های موبایلی، نسبت به ثبت اطلاعات صدور، تایید دریافت و یا انتقال چک از طریق سامانه های غیر حضوری متعلق به بانک خود نیز اقدام کنند.

   قابل توجه است، برای دسته چک های جدید که قرار است با ظاهر و محتوای جدید از ابتدای سال آتی توزیع شود، درج صدور، دریافت و یا پشت نویسی (انتقال) چک در سامانه صیاد الزامی خواهد شد و صدور یا پشت نویسی چک های مذکور در وجه حامل نیز ممنوع خواهد بود.

   ائتلاف بزرگ فاطمیون در منطقه ۱۳

   ائتلاف بزرگ فاطمیون در منطقه ۱۳
   به مناسبت گرامیداشت شهادت جانگداز سرور زنان دو عالم، حضرت فاطمه زهرا(س)، دسته های عزاداری و هیئات محلات در فلکه اطلاعات ائتلاف می کنند.
   به گزارش کوتاه انلاین از  روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مجتبی شکری ، شهردار منطقه ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت :دسته های عزاداری و هیئات محلات با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در قالب مراسم سخنرانی و مدیحه سرایی ، ساعت ١٣:٣٠ لغایت ١۵ در فلکه اطلاعات گرد هم می آیند.
   وی تکریم مادران و همسران شهدا در نواحی چهارگانه منطقه از دیگر برنامه‌های منطقه به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) برشمرد و افزود : خانواده های شهدا به ویژه مادران گرانقدر شهیدان چشم و چراغ هدایت ملت هستند و دلجویی و توجه به آنان باید مورد توجه مردم و مسئولان باشد تا فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گسترش یابد.
   شهردار منطقه ۱۳ اظهار داشت : مراسم چارپایه خوانی و قرائت زیارت حضرت فاطمه (س) مقابل منازل خانواده شهدا برگزار می‌شود.
   وی با بیان اینکه حرکت خودرو های عزاداری فاطمی در شهادت بانوی دو عالم جلوه‌ای فاطمی به منطقه ۱۳ می بخشد اظهار داشت : خودروهای مزین به پرچم‌های فاطمی در محلات منطقه حرکت کرده و در معابر نوای مرثیه خوانی روحانی حاضر در خودرو ها طنین انداز می شود .
   وی خاطرنشان کرد : با هدف هویت بخشی سیمای بصری، پرچم مشکی، پوستر و بنر های تبلیغاتی با موضوع ایام فاطمیه تهیه و در معابر و ساختمان های منطقه نصب شده است

    

   انتقام آمریکا از فرمانده جبهه صنعت فولاد

   انتقام آمریکا از فرمانده جبهه صنعت فولاد

   انتقام آمریکا از فرمانده جبهه صنعت فولاد

   طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریکا و پیرو خبری که لحظاتی پیش وزیر امور خارجه آمریکا اعلام نمود، مهندس حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه توسط ایالات متحده تحریم شد.

    

   طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریکا و پیرو خبری که لحظاتی پیش وزیر امور خارجه آمریکا اعلام نمود، مهندس حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه توسط ایالات متحده تحریم شد.

   پیش از این شرکت فولاد مبارکه چهارمرحله توسط آمریکاتحریم شده بود و این بار مستقیماً مدیرعامل فولاد مبارکه مورد تحریم واقع شده است.

   طبق آمار جهانی فولاد مبارکه در سال ۲۰۲۰ با رشد تولید نسبت به سال قبل همراه بوده است.

    

   کتاب پایداری شرکتی و مسئولیت اجتماعی پتروشیمی نوری، رونمایی شد

   در پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت

   کتاب پایداری شرکتی و مسئولیت اجتماعی پتروشیمی نوری، رونمایی شد

   همزمان با برگزاری پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت کشور، از کتاب پایداری شرکتی و مسئولیت اجتماعی ( از تئوری تا عمل) شرکت پتروشیمی نوری رونمایی شد.

   به گزارش روابط عمومی پتروشیمی نوری، در این کتاب که راهنمای کسب و کار برای پایداری شرکتی است، علاوه بر شفاف سازی مفهوم اصلی مسئولیت اجتماعی(CSR) و بررسی مفهوم پایداری با استفاده از چارچوب استاندارد ۲۶۰۰۰ ، رویکردی عملیاتی برای اجرای  یک استراتژی جامع پایداری و لزوم جاری سازی تفکر پایداری شرکتی در  سازمان‌ها ارائه شده است.

   پرداختن به داستان‌ها و مثال‌های واقعی و جذاب در ارتباط با پایداری شرکت و استفاده از یک شرکت فرضی برای ارائه درک درست از مراحل اجرای استاندارد مسئولیت اجتماعی و مفهوم ساده و در عین حال عمیق در مورد پایداری شرکتی از ویژگی های مثبت این کتاب است.
   این کتاب به همت روابط عمومی و توسط حمید ستوده فر و حسین رستگار با استفاده از استاندارد ایزو ۲۶۰۰۰ و تجربه عملی پتروشیمی نوری تدوین و منتشر شده است.
   شایان ذکر است که در این همایش شرکت پتروشیمی نوری برای دومین سال متوالی تندیس طلایی ویژه گزارش پایداری در سطح بین‌الملل را دریافت کرد.

   تندیس‌های طلایی و نقره‌ای مسئولیت اجتماعی برای مبین انرژی، نوری، فجر انرژی، و بیدبلند خلیج فارس

   تندیس‌های طلایی و نقره‌ای مسئولیت اجتماعی برای مبین انرژی، نوری، فجر انرژی، و بیدبلند خلیج فارس

    

   پتروشیمی

   به گزارش کوتاه انلاین ،پنجمین همایش مسئولیت‌ اجتماعی وزارت نفت، در شرایطی امسال تحت تاثیر کرونا و بصورت آنلاین برگزار شد و شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج فارس چهار جایزه را از آن خود کردند.
   به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس،در این همایش که با حضور وزیر نفت و مدیران ارشد این وزارتخانه در روزهای ۲۴ و ۲۵ دیماه به صورت مجازی برگزار شد،در بخش گزارش‌های پایداری تندیس طلایی به مبین انرژی خلیج فارس؛تندیس نقره‌ای به شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس تعلق گرفت.
   همچنین جایزه ویژه و در بخش گزارش‌های پایداری در سطح بین‌المللی دو جایزه نخست و تندیس طلایی به شرکت‌های پتروشیمی نوری و فجر انرژی خلیج فارس اهدا شد.
   گفتنی است، شرکت‌ پتروشیمی نوری برای دومین سال متوالی حائز این رتبه شد و پیش از این نیز فجر انرژی خلیج‌فارس در سال ۹۶ حائز این رتبه شده بود

   تأسیس مرکز نوآوری ویژه نخبگان خانواده‌های شهدا و ایثارگران

   رییس هیئت مدیره بانک دی خبر داد: تأسیس مرکز نوآوری ویژه نخبگان خانواده‌های شهدا و ایثارگران

   دکتر غلامرضا خلیل ارجمندی، رییس هیئت مدیره بانک دی و مشاور عالی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از تأسیس و راه اندازی مرکز نوآوری ویژه نخبگان خانواده‌های شهدا و ایثارگران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با حمایت و همراهی مجموعه اقتصادی بنیاد شهید و بانک دی، تلاش می‌کنیم در دهه فجر این مرکز نوآوری افتتاح شود و برای سال اول، عملیاتی شدن فعالیت حدود ۳۰ استارت‌آپ در این مرکز در نظر گرفته شده است.
   به گزارش روابط عمومی بانک دی، دکتر خلیل ارجمندی با اشاره به حضور بیش از هفت هزار نخبه در خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران، افزود: در سال جاری چند نفر از رتبه‌های تک رقمی کنکور، از خانواده ایثارگران بودند که از سهمیه هم استفاده نکرده اند.
   وی با تاکید بر این که اولویت اصلی استخدام در مجموعه بانک دی با فرزندان خانواده معزز شهدا است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۵ نفر از فرزندان خانواده معظم شهدا در بانک دی جذب شده‌اند و تا پایان سال این تعداد به ۶۰ نفر خواهد رسید.
   رییس هیئت مدیره بانک دی همچنین با بیان این که در حال حاضر هم‌افزایی و هماهنگی بسیار خوبی بین زیر مجموعه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران برای خدمات رسانی به خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران به وجود آمده است، افزود: مهندس اوحدی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران یکی از اولویت‌های کاری خود را ایجاد هر چه بیشتر همدلی و هم افزایی میان همه نهاد‌های این بنیاد برای خدمات رسانی مطلوب تر به خانواده معزز شهدا و جامعه بزرگ ایثارگری اعلام کرده اند.

   نجات تولید و کارگر راهکار دارد

   نجات تولید و کارگر راهکار دارد/ نمایش رسانه‌ای مذموم است

   نجات تولید و کارگر راهکار دارد/ نمایش رسانه‌ای مذموم است

   قائم مقام کانون کارفرمایان استان تهران با اظهار نگرانی نسبت به آمارسازی در حوزه رشد تولید تاکید کرد که دولت در تنظیم بودجه سال ۹۹ در جهت حمایت از تولید و جلوگیری از بیکاری کارگران موفق عمل نکرده است.

   محمد برهانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به سیاست‌های کلی رهبری که در ابتدای سال ابلاغ می‌شوند، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهند که اقدامات انجام شده از سوی دولت، بانک‌ها و… در راستای سیاست‌های کلی رهبری موفق نبوده‌اند و اگر بوده‌اند باید پاسخ دهند که چند بنگاه و چند کارگر را با سیاست‌های خود از تعطیلی و بیکاری نجات داده‌اند؟

   وی افزود: پرسش این است که آیا دولت گزینه‌ای برای حفظ کارگاه‌ها و بنگاه‌های فعال با مشارکت شرکای اجتماعی تعریف کرده است؟ به نظر می‌رسد که بیشتر آمار داده شده است یا بیشتر در مقابل دوربین پروژه افتتاح شده است؛ اما راهکارهای اساسی نداشتند و در کل در تنظیم بودجه سال ۹۹ در جهت حمایت از تولید و جلوگیری از بیکاری کارگران موفق عمل نکرده‌اند. در کل نجات تولید و کارگر ایرانی راهکار دارد و نمایش رسانه‌ای مذموم است.

   قائم مقام کانون کارفرمایان استان تهران، افزود: بسیاری از تعطیلی کارگاه‌ها و یا کاهش حجم فعالیت‌های آن به دلیل تصمیم‌های غلطی است که دولت‌ها اتخاذ کرده‌اند. امیدوارم در سال جاری با رعایت سه جانبه‌گرایی و دعوت از شرکای اجتماعی برای سیاست گذاری، برنامه‌هایی اجرا شوند که کاربرد عمومی دارند تا تولیدکنندگان و کارگران که سکاندار و ناخدای کشتی طوفان زده تولید هستند، از این طوفان سهمگین اقتصادی عبور کنند

   شرکت مس پیشروترین صنعت در حوزه مسئولیت اجتماعی  

   شرکت مس پیشروترین صنعت در حوزه مسئولیت اجتماعی

    صنعت و معدن

    به گزارش کوتاه انلاین  ،محمدرضا کافی مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مس در میزگردی که با عنوان بررسی عملکرد شرکت مس در حوزه مسئولیت اجتماعی در سومین همایش فلزات غیر آهنی برگزار شد گفت: مسئولیت اجتماعی یک مفهوم …

    محمدرضا کافی مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مس در میزگردی که با عنوان بررسی عملکرد شرکت مس در حوزه مسئولیت اجتماعی در سومین همایش فلزات غیر آهنی برگزار شد گفت: مسئولیت اجتماعی یک مفهوم مدرن است که در حدود نیم قرن عمر دارد و  همزمان با رشد صنایع ایجاد شد و به عنوان تعهد و وظیفه صنایع و شرکت‌ها به مصرف‌کنندگان در نظر گرفته می‌شود.


    به گزارش مس پرس، کافی با بیان این‌که مسئولیت اجتماعی به صورت کلی نوعی تعهد در قبال کارکنان، مردم، بازار هدف و محیط‌زیست و … قلمداد می‌شود، تصریح کرد: ولی این مفهوم در کشور ما به دلیل چالش‌هایی از قبیل بودجه، باور مدیران، اعتقاد دست اندرکاران و تصمیم‌گیران، زودبازده نبودن و البته غیرقابل محاسبه بودن اثرات مثبت آن در بسیاری از مواقع با مانع روبرو می‌شود یا صرفاً به صورت یک نمایش رسانه‌ای و تبلیغاتی در می‌آید که در کنار غیراخلاقی بودن این رفتار، این موضوع کلیدی را از مفهوم واقعی خود تهی می‌کند.
    وی با تاکید بر این‌که شرکت‌های بزرگ دنیا از مسئولیت اجتماعی در حوزه برندینگ و گسترش کسب و کار استفاده می‌کنند، اظهار داشت: برای نمونه بررسی شیوه عمل شرکتی مانند سامسونگ نشان می‌دهد که آنها «خوشنامی  برند» را به عنوان یکی از اهداف کلیدی در حوزه مسئولیت اجتماعی تعریف کرده‌اند.
    به گفته کافی، مدیران این شرکت به‌رغم علم به اینکه در برخی روستاهای محروم کشورهای آفریقایی بازار هدف قابل توجهی از نظر مالی ندارد، ولیکن با تهیه آمبولانس‌هایی که نشان سامسونگ دارند و خدمات پایه و ابتدایی بهداشتی ارائه می‌کنند، از خود نه تنها در نزد این جوامع، بلکه نزد ناظران بین‌المللی و رسانه‌های جمعی ، تصویری خوشایند ارائه می‌کنند. این آمبولانس‌ها به صورت سیار به روستاهای محروم سر می‌زنند و خدمات ابتدایی بهداشتی ارائه می‌کنند بدون اینکه انتظار بازخورد و پاداش آنی مانند خرید محصولات سامسونگ داشته باشند.
    مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مس با تاکید بر این‌که این رویکرد از مسئولیت اجتماعی که تلاش در گشترش مفوم خوشنامی کسب و کار داشته باشد در ایران بسیار کم است اظهار داشت: همین مورد مصداقی است که نشان می‌دهد «مسئولیت اجتماعی» دارای ظرفیت‌های بسیار گسترده است که در صورت آنکه مدیران هوشمند روابط عمومی بتوانند آن را برابر نیازهای جامعه هدف تعریف کنند، و نه تنها گره از مشکلات مردم باز کنند بلکه قلب آنها را هم فتح می‌کنند.
    وی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته از سوی شرکت مس در حوزه مسئولیت اجتماعی اظهار داشت: شرکت مس در سال‌های اخیر در مسیر متفاوتی از مسئولیت اجتماعی گام بر داشته است به‌طوری‌که که این شرکت جزو پیشروترین صنایع در کشور بوده که مقوله «مسئولیت اجتماعی» را با همدلی مدیران ارشد و همراهی کارکنان فرهیخته به عنوان یک استراتژی پیش گرفته و آن را از موضوعی تئوریک به اقدامی عملی تبدیل کرده است.
    کافی بیان کرد: در اثر این سیاست‌ها امروز می‌توانیم با افتخار عنوان کنیم توانسته‌ایم یک مفهوم وارداتی را همسو با اقتصاد مقاومتی بومی سازی کنیم.
    به گفته مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مس این یک ادعای صرف نیست. بر اساس آمار، ارقام و دستاوردها یک موفقیت برجسته است که شرکت ملی صنایع مس با حمایت‌های خردمندانه مدیران ارشد و دقت عمل، فضاسنجی و پشتکار همکاران در روابط عمومی به آن دست یافته‌است

    مشکلات و مصائب رونالدینیو پس از خداحافظی از فوتبال

    مشکلات و مصائب رونالدینیو پس از خداحافظی از فوتبال

     

    اجتماعی

    به گزارش کوتاه انلاین  ،برنامه کرونا فوتبال این هفته پنجشنبه شبکه تیوا به مباحث جذابی از جمله الکساندر پاتو دومین دریافت کننده برزیلی جایزه پسر طلایی،مشکلات و مصائب رونالدینیو پس از خداحافظی از فوتبال و بازی نوستالژی سال ٢٠٠٠ بین دو تیم لیورپول و دپرتیوو آلاوز خواهد پرداخت.

    به گزارش روابط عمومی تیوا، قسمت نهم این هفته برنامه کرونا فوتبال به دومین دریافت کننده برزیلی جایزه پسر طلایی الکساندر پاتو خواهد پرداخت. بازیکن خوش تکنیک و سرعتی که بعد از دریافت جایزه به واسطه مصدومیت و انتخاب های اشتباه خود نتوانست در سطح دنیای فوتبال بدرخشد و هنر و تکنیک خود را تداوم بخشد.

    همچنین در بخش دیگری از این برنامه مخاطبین با سفر به شهر استانبول با تیم پر طرفدار فنر باحچه که به اشتباه فنر باغچه تلفظ می شود، با تاریخچه و طرفداران این تیم آشنا خواهند شد.

    بازی پر گل فینال لیگ اروپای سال ٢٠٠٠ بین دو تیم لیورپول و دپرتیوو آلاوز در بخش فوتبال نوستالژی نیز از دیگر بخش های جذاب این برنامه خواهد بود.
    بخش پایانی برنامه با عنوان پس از فوتبال به مشکلات و مصائب رونالدینیو بعد از خداحافظی از فوتبال و بازداشت و حبس او در کشور پاراگوئه را بررسی خواهد کرد.

    کرونا فوتبال برنامه‌ای کاملا فوتبالی اما فارغ از اتفاقات و حواشی روز که هر پنجشنبه ساعت ۲۰ به صورت اختصاصی از شبکه تیوا اسپورت پخش می شود که با بررسی بازی های نوستالژی و زندگی ستارگان پس از خداحافظی از مستطیل سبز و معرفی تیمهای مختلف برنامه خاصی را برای مخاطبان فراهم کرده است.

    علاقه مندان جهت مشاهده این برنامه می‌توانند به سایت تیوا به آدرس www.TVA.TV مراجعه کنند.

    بازدید مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس از چهارمین دوره نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی پارس جنوبی عسلویه

    بازدید مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس از چهارمین دوره نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی پارس جنوبی عسلویه

     

    پتروشیمی

    به گزارش کوتاه انلاین  ،مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس با حضور در نمایشگاه ساخت داخل، از چهارمین دوره نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی پارس جنوبی عسلویه بازدید کرد.

    به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی پارس، مسعود حسنی با حضور در نمایشگاه ساخت داخل، از چهارمین دوره نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی(بازارتکنولوژی و نوآوری) بازدید کرد 

    حسنی ضمن بازدید از غرفه‌های مختلف شرکت‌های توانمند ایرانی، با گزارش و توضیحات مدیران و مهندسین در جریان دستاوردها و فناوری‌های روز متخصصین کشورمان در حوزه صنعت نفت و گاز و پتروشیمی قرار گرفت

    نمایشگاه  نفت، گاز و پتروشیمی سالانه با حضور شرکت‌های توانمند داخلی  در منطقه پارس جنوبی (عسلویه)برگزار می‌شود

    از دغدغه و توجه قوه قانون‌گذاری کشور به صنعت فولاد استقبال می‌کنیم

    از دغدغه و توجه قوه قانون‌گذاری کشور به صنعت فولاد استقبال می‌کنیم

     

    صنعت و معدن

    به گزارش کوتاه انلاین  ،در جلسه علنی روز گذشته، مجلس شورای اسلامی با رای اکثریت نمایندگان طرح تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه اصفهان تصویب شد.

    به گزارش ایراسین، مدیرعامل فولاد مبارکه در واکنش به این مصوبه مجلس شورای اسلامی گفت: این‌که موضوع صنعت فولاد تا این حد مورد توجه نمایندگان محترم مجلس قرار گرفته مایه خوشحالی بوده و حتما از آن استقبال می‌کنیم.
    مجلس محترم شورای اسلامی  بنا بر اختیار به حق خود، طرح  تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه را به تصویب رساند. تصویب این طرح اتفاق مبارکی است که نشان از توجه و دغدغه قوه قانون گذاری کشور نسبت به صنعت فولاد کشور و مجموعه معظم فولاد مبارکه به عنوان مولود انقلاب اسلامی دارد و این جانب به سهم خود خورسندم که اکنون همزمان با سالروز افتتاح فولاد مبارکه و پس از دهه ها کار و تلاش صورت گرفته در این شرکت، مجالی برای آشنایی و توجه بیش از پیش به این مادر صنعت کشور پیش آمده است و می تواند بستری باشد تا  خدمات شگرف و اتفاقات بسیار تاثیر گذار این شرکت در توسعه اقتصاد و صنعت کشور به محضر نمایندگان شریف مجلس شورای اسلامی عرضه گردد.
    حمیدرضا عظیمیان عنوان کرد: بالغ بر ۵ دهه از شروع به کار صنعت فولاد و ۳ دهه از راه‌اندازی فولاد مبارکه در کشور می‌گذرد و عموما در این دوران این صنعت مهم، اشتغال‌ساز و ارزآور کشور مغفول مانده و مورد توجه در جامعه نبوده است.
    امروز شاهد آن هستیم که اکثریت نمایندگان محترم یعنی قاطبه‌ی قوه‌ی قانونگذاری کشور به عنوان یکی از قوای سه‌گانه‌ی اداره‌کننده حاکمیت جمهوری اسلامی، واجد این دغدغه و خواسته شده‌اند که از صنعت فولاد و از فولادمبارکه به عنوان بزرگ‌ترین فولادساز کشور شناخت دقیق‌تری حاصل کنند.
    عظیمیان در ادامه گفت: این جانب از طرف خانواده فولاد مبارکه اصفهان اعلام می‌کنم اتفاقی که  در مجلس شورای اسلامی رخ داد با نگاه بلندمدت و ملی مایه مباهات و خوشحالی است و این دغدغه‌ی نمایندگان محترم را به فال نیک می‌گیریم و به هر شکل و کیفیتی بر اساس خواست و اراده نمایندگان محترم آماده هر گونه همکاری و پذیرای هر گونه سوال، درخواست و نظارت مجلس محترم به عنوان عصاره‌ی فضائل ملت هستیم.
    بنده باور دارم تصویب این طرح بیش از هر چیز این پیام را با خود به همراه دارد که بدنه مسئولین کشور بویژه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی علاقه مند به آشنایی و شناخت بی واسطه و عمیق تری از این جبهه صنعت کشور هستند و این خود به غایت امری مبارک و میمون است.
    مدیریت فولاد مبارکه از هر فرایندی که چه از جانب دولت محترم و چه از جانب قوای محترم مقننه و قضائیه و دیگر مدیران دلسوز کشور  مطرح شود و در نهایت منتج به شناخت و توجهی درخور صنعت استراتژیک فولاد کشور بشود استقبال می نماید چرا که قطعا در نهایت به نفع کشور عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود و بهانه ای خواهد بود تا خواسته دیرینه مدیران صنعت جامه عمل بپوشد.
    وی ادامه داد: البته در جلسه دیروز مجلس فردی از نمایندگان محترم به بیان موضوعاتی پرداخت که متاسفانه در آن رعایت صداقت و حفظ حریم و حیثیت افراد نشده بود و قلبا معتقدم ایشان شرمنده خود، وجدان خود و فردای قیامت باید پاسخگوی این سخنان غیر حرفه‌ای و غیر اخلاقی خود باشد.
    عظیمیان با اشاره به تاثیرگذاری صنعت فولاد در کشور بیان کرد: صنعت فولاد آنچنان که از آن در کتاب آسمانی ما نیز یاد شده آنقدر صنعتی تاثیرگذار و مهم می‌باشد که هر چه اطلاع، آگاهی و شناخت تصمیم‌گیران و مقامات کشور از این صنعت فزونی یابد خیر و صلاح آن در نهایت به جامعه و مردم باز خواهد گشت.
    این شرکت برآمده از مردم و برای مردم است و ان شاء الله در پایان این فرایند نیز  برگی دیگر بر دفتر افتخارات آن به ثبت خواهد رسید و فولاد مبارکه به فضل خدا و با تکیه بر عزم راسخ و همت والای کارکنان خود همچنان با صلابت قله های افتخار را یکی پس از دیگری فتح می نماید

    1 2 3 115