دسته بندی های ارشیو: دسته‌بندی نشده

آیین رونمایی از کارت هواداری باشگاه پرسپولیس

با حضور مدیران ارشد بانک گردشگری و باشگاه پرسپولیس برگزار شد؛
آیین رونمایی از کارت هواداری باشگاه پرسپولیس

بانک گردشگری حامی اصلی تیم پرسپولیس تهران به پاس سال‌ها حمایت هواداران این باشگاه و قدردانی از حضور آن‌ها در میادین مختلف از خدمت ویژه کارت هواداری رونمایی کرد.
بانک گردشگری، حامی اصلی تیم پرسپولیس با تولید کارت‌های هواداری و همچنین ارائه خدمات متنوع به دارندگان این کارت‌ به عنوان یک کارت هوشمند بانکی تلاش کرده تا طیف وسیعی از خدمات کاربردی را به عموم هموطنان و هواداران این باشگاه ارائه دهد.
به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، طرفداران و هواداران تیم توانمند و غرورآفرین پرسپولیس که در سال های متمادی حمایت خود را از تیم و نام پرسپولیس دریغ نکرده‌اند، می‌توانند از این پس از امکانات و شرایط ویژه‌ی باشگاه و کارت هواداری پرسپولیس در سه سطح “هوادار”، “حامی” و “دوآتیشه” بهره‌مند شوند.
پس از صعود تیم پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا که موجی از شادی و خرسندی عمومی و ملی را در برداشت؛ بانک گردشگری نیز با همراهی باشگاه محبوب پرسپولیس به پاس همراهی میلیون ها طرفدار پرسپولیس از کارت هواداری این باشگاه رونمایی کرد.
مراسم رونمایی از کارت هوادارای پرسپولیس با حضور جمعی از پیشکسوتان این تیم، مدیران باشگاه و مدیران بانک گردشگری در سالن همایش‌های بانک گردشگری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دلیل شرایط کرونا برگزار شد و بسیاری از فوتبال‌دوستان و هواداران این تیم از طریق ویدئوها، لایو اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی به تماشای این مراسم پرداختند.
عموم هموطنان و علاقه‌مندان می‌توانند اخبار مربوط به رونمایی از کارت‌ هواداری پرسپولیس، خدمات قابل ارائه کارت و غیره را از صفحه اینستاگرام بانک گردشگری به آدرس tourism.bank و وب‌سایت این بانک به نشانی tourismbank.ir دنبال کنند.

عملکرد قابل قبول موسسه اعتباری ملل در حوزه بانکداری الکترونیکی

عملکرد قابل قبول موسسه اعتباری ملل در حوزه بانکداری الکترونیکی

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات الکترونیک بانک ها سبب می شود تا مردم برای انجام امور بانکی و مالی خود به شعب بانکی مراجعه نکنند و از سوی دیگر این اقدام نوعی کمک به ترویج خدمات دولت الکترونیک و بانکداری الکترونیکی خواهد شد.

عملکرد قابل قبول موسسه اعتباری ملل در حوزه بانکداری الکترونیکی

به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین  ،عادل نجف زاده، نماینده مردم خوی و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، در رابطه با کیفیت ارائه خدماتی بانکی موسسه اعتبار ی ملل در ایام شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: موسسه اعتباری ملل در زمان شیوع ویروس کرونا، عملکرد قابل قبولی را در حوزه ارائه خدمات بانکی به صورت الکترونیک  ارایه نموده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از اقدامات موسسه اعتباری ملل را در حوزه ارائه تسهیلات مالی عنوان کرد و گفت: در ایام شیوع ویروس کرونا که برخی از مشاغل با مشکلات مالی مواجه بودند و گاهی برخی از مراکز تولیدی کوچک تعطیل می شدند، موسسه اعتباری ملل با ارائه تسهیلات بانکی به کمک این اقشار شتافت و همین موضوع سبب شد تا برخی از مشاغل و کسب و کارهای کوچک از تعطیلی نجات پیدا کنند.

نجف زاده از مسئولان موسسه اعتباری ملل خواست که این موسسه در سال جهش تولید به حمایت خود از مشاغل و کسب و کارهای آسیب پذیر که از کرونا تأثیر پذیرفته اند، ادامه دهد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از صاحبان مشاغل به دلیل رکود حاکم بر بازار نتوانسته اند اقساط بانکی خود را به موقع پرداخت کنند؛ لذا اقدام موسسه اعتباری ملل در تعویق دریافت اقساط بانکی به نوبه خود جای تقدیر دارد و این مسئله هم به جهش تولید کمک می کند و هم ذهنیت خوبی را نزد افکار عمومی به ارمغان خواهد آورد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این موسسه اعتباری با تأثیرپذیری از تجربیات مدیران خوش فکر آینده خوب و درخشانی خواهد داشت

شما نیوز

آغاز ساخت پروژه معدن مس زامبیایی شرکت لوبامبه در ۲۰۲۳

آغاز ساخت پروژه معدن مس زامبیایی شرکت لوبامبه در ۲۰۲۳

شرکت معدنکاری زامبیایی «لوبامبه کاپر ماین» یک مطالعه عرصه سنجی پیشرفته را به انجام رسانده که نشانگر منابع مس چشمگیر جدیدی در مقیاس جهانی است. از این رو و بر پایه اعلام این شرکت، رئوس کلی توسعه یک معدن مس جدید مشخص شده است.

آغاز ساخت پروژه معدن مس زامبیایی شرکت لوبامبه در ۲۰۲۳

به گزارش مس پرس به نقل از ماینینگ، لوبامبه می‌گوید برای پیشبرد این پروژه، این شرکت با تمام سطوح اصلی دولت زامبیا فعالانه کار کرده، و اشاره می کند که تعدادی از مصوبه‌های لازم برای این پروژه اخذ شده است.
نیک باوِن، مدیرعامل این شرکت، در ابتدای ماه جاری میلادی گفت: در پی تکمیل یک برنامه حفاری اخیر حجم منابع هم اکنون به ۱۳۵ میلیون تن سنگ معدن مس و کبالت با عیار ۳٫۶۵ درصد مس و نیم درصد کبالت با عیار کات آف ۲ درصد رسیده است.
وی افزود: این پروژه همچنین از فرصت‌های بیشتری برای رشد برخوردار است چراکه بیانیه مرتبط با منابع به روز شده حاوی برآوردی ۸٫۵ میلیون تنی از مس  است.
مدیرعامل شرکت لوبامبه تصریح کرد: پروژه توسعه شامل موارد متعددی از جمله فروکردن شافت‌های جدید و شیب‌های نقاله و همچنین توسعه یک معدن زیرزمینی جدید با تولید اولیه ۹۰ هزار تن مس محتوی در کنسانتره در سال که بعداً به ۱۶۰ هزار تن در سال ارتقاء خواهد یافت می‌شود.
باوِن گفت: دوسال مطالعات مفصل دیگر، فرایندهای طراحی و اخذ مجوزها لازم است تا این پروژه برای ساخت آماده شود. بر مبنای طرح‌های جاری ساخت پروژه در ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد و معدن در حدود ۲۰۲۸ شروع به تولید خواهد کرد.
وی افزود:‌ اقدامات بعدی شامل پیشبرد مطالعه پیش-امکان سنجی پروژه توسعه لوبامبه جدید و اخذ مجوزهای فنی و زیست محیطی لازم از دولت و دیگر سهامداران اصلی می‌شوند.

صیانت، حمایت و ایجاد رقابت سه وظیفه مهم دولت در قبال بخش معدن است

معاون هلدینگ ماهان :
صیانت، حمایت و ایجاد رقابت سه وظیفه مهم دولت در قبال بخش معدن است

معاون هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان گفت: با در نظر گرفتن اینکه بخش معدن کاتالیزور و نیروی محرکه صنایع است، در وضعیت کنونی دولت باید در قبال بخش معدن سه وظیفه مهم صیانت، حمایت و ایجاد رقابت را ایفا کند.
به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، محمدحسین بصیری با بیان اینکه یکی از اصلی ترین وظایف دولت صیانت از ذخایر معدنی کشور است، افزود: شاید به نظر برسد بهترین راه برای جبران هزینه های دولت، افزایش مالیات، حقوق دولتی و کاهش حمایت از بخش معدن باشد اما با اندکی دوراندیشی می توان به این نتیجه رسید که این کار روش درستی نیست.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی و با در نظر گرفتن مشکلات عدیده از قبیل شیوع ویروس کرونا، تحریم های ظالمانه و شرایط سخت تهیه ماشین آلات و لوازم یدکی، حمایت دولت از بخش معدن باید دوچندان شده و از صدور بخش نامه ها، آیین نامه ها و دستورالعمل های بازدارنده همیشگی خودداری و برنامه ای برای حمایت از بخش معدن تدوین کند. این امر تاثیر بسزایی در برون رفت از رکود اقتصادی خواهد داشت.
معاون هلدینگ “ماهان” به عنوان یکی از “شرکت‌های سرمایه‌گذاری گروه مالی گردشگری” ، گفت: از جمله حمایت هایی که دولت می تواند در شرایط کنونی اعمال کند، کم کردن حقوق دولتی، افزایش دوره تنفس برای معادن، ایجاد تعدیلاتی در قراردادهای استخراج و فروش، ارائه سهمیه و مجوزهای کوتاه مدت صادرات، کاهش عوارض صادرات و غیره است. در شرایط فعلی، حمایت از صادرات بخش معدن و صنایع معدنی موجب ارزآوری به کشور خواهد شد.
بصیری افزود: یکی دیگر از موضوعات دیگر که در حال حاضر می توان به عنوان جنبه مثبت وضعیت کنونی به آن اشاره کرد، پایین آمدن قیمت تجهیزات در جهان و همچنین فروش کارخانه ها با قیمتی بسیار کم تر از قیمت واقعی است. لذا از آنجا که کشور ما با مشکل تکنولوژی در صنایع معدنی مواجه است، دولت می تواند با صدور مجوزهای واردات ماشین آلات، از بخش معدن و صنایع معدنی در راستای بهبود وضعیت تکنولوژی حمایت کند و یا برای خرید کارخانه های زیر قیمت، راه را برای شرکت های فعال در این زمینه هموار کند.
استاد دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: علاوه بر این، بخش عظیمی از معادن و صنایع معدنی در اختیار شرکت های بزرگ و خصولتی است و هیچ رقابتی در این حوزه وجود ندارد. در این بین دولت با یادآوری تجارب غلط گذشته باید از تکرار اشتباهاتی از قبیل قیمت گذاری محصولات صنایع معدنی در زنجیره تولید، پرهیز کرده و با جلوگیری از ایجاد رانت و رشد واسطه ها برای ایجاد بازار رقابتی تلاش کند.
هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان (سهامی عام) به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری گروه مالی گردشگری، باهدف سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه‌های تخصصی حوزه صنعت و معدن کشور فعالیت می کند.

شهردار و مدیران شهری منطقه ۸ با حضور در سامانه سامد

پاسخگویی شهردار منطقه ۸به شهروندان از طریق سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت(۱۱۱)
شهردار و مدیران شهری منطقه ۸ با حضور در سامانه سامد (تلفن ۱۱۱)به صورت تلفنی پاسخگوی در خواست ها و مشکلات شهروندان بودند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸،مهناز استقامتی شهردار منطقه ۸با حضور در اداره کل بازرسی استانداری تهران به مدت دو ساعت از طریق سامانه سامد(۱۱۱)به سوالات ،مشکلات و در خواست های شهروندان پاسخ داد.
مهناز استقامتی گفت: در این ارتباط تلفنی شهروندان به بیان مشکلات خود در حوزه های مختلف به خصوص حوزه خدمات شهری و معماری و شهرسازی پرداختند که دستورات لازم برای رفع مشکلات شهروندان به معاونت های مربوطه انجام شد.
سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت که به منظور رفع مشکلات شهروندان راه اندازی شده است وتسریع در انتقال مشکلات و نظرات مردمی و ایجاد بستر برای تعامل آسان مردم و دولت از جمله اهداف اصلی راه اندزای سامانه ارتباط مردم و دولت (سامد) به شمار می رود .

ارتقا زیست شهری و جلب رضایت شهروندان با توسعه شبکه ریل

ارتقا زیست شهری و جلب رضایت شهروندان با توسعه شبکه ریل

شهردار منطقه۸، در جلسه بررسی روند صدور مجوز به پروژه مجتمع ایستگاهی در منطقه و مشکلات پیش روی آن، بر لزوم کاهش هزینه‌های شهری و ارتقای زیست‌پذیری شهری درجهت رضایتمندی شهروندان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸، «مهناز استقامتی»، در این جلسه، با بیان اینکه گسترش زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی به ویژه در حوزه شبکه ریلی که در منطقه قرار دارد از اولویت‌های مدیریت شهری منطقه است، گفت: «با تجهیز زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی، سعی داریم شبکه ریلی را توسعه دهیم.»

شهردار منطقه با اشاره به اینکه امروزه مدیریت کلانشهرها هزینه بالایی دارد و باید با مدیریت زمان مشکلات را به فرصت‌ها تبدیل کرد، افزود: «ارتقای زیست شهری و جلب رضایت شهروندان از نحوه اداره شهر در گرو ارائه خدمات شهری به بهترین شکل آن است و توسعه حمل و نقل عمومی همواره از مطالبات به حق شهروندان بوده، چرا که علاوه بر تسهیل تردد، باعث کاهش ترافیک و آلودگی هوا نیز می‌شود.»

استقامتی افزود: «به همین سبب مجتمع‌های ایستگاهی شرکت مترو، با هدف جبران هزینه‌های مترو در ایستگاه‌ها یا زمین‌های اطراف ایستگاه‌های مترو ایجاد خواهند شد.»

در این جلسه، مهدی رزمی، سرپرست شرکت توسعه مجتمع‌های ایستگاهی مترو تهران، از تلاش شهردار منطقه۸، به دلیل توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی قدردانی کرد و گفت: «هر قدم یا کمکی که در توسعه و تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی برداشته شود به راه‌اندازی و بهره‌برداری هر چه سریع‌تر خطوط در حال ساخت کمک کرده و شرایط بهتری در تردد‌های شهری و رضایتمندی برای شهروندان ایجاد می‌کند.»

بیمه سامان در پله نخست «توانگری مالی» برای هشتمین سال پیاپی

‍ بیمه سامان در پله نخست «توانگری مالی» برای هشتمین سال پیاپی
سطح توانگری مالی شرکت بیمه سامان برای هشتمین سال متوالی در بالاترین میزان ممکن تثبیت شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه سامان، بر اساس اعلام بیمه مرکزی و پس از بررسی صورت های مالی سال گذشته شرکت، نسبت توانگری مالی بیمه سامان عدد ” ۱۰۱ ” محاسبه شد.
بر این اساس بیمه سامان همواره تلاش دارد تا با مدیریت صحیح و علمی دارایی ها و تعهدات خود نسبت توانگری مالی را در بهترین وضعیت حفظ نماید. سطح توانگری مالی بیمه سامان برای سال ۱۳۹۹ معادل «یک» اعلام شده است.

شرکتهای بیمه در اجرای مقررات مصوب شورای عالی بیمه (آیین نامه شماره ۶۹) موظفند توانگری مالی خود را پس از حسابرسی صورت های مالی سالانه، محاسبه و همراه اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی به بیمه مرکزی ارسال کنند. بیمه مرکزی سپس این گزارش را بررسی و نظر خود را درباره توانگری مالی اعلام می کند.

شرکتهایی که در سطح «یک» توانگری قرار دارند، از توانایی کافی جهت ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه گذاران و صاحبان حقوق آنها برخوردارند و یکی از اقدامات فنی در راستای حفظ و توسعه توانگری مالی یک شرکت بیمه است.
سطوح نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه در پنچ سطح زیاد به کم دسته بندی میگردد و بیمه سامان تاکنون در بهترین سطح یعنی بالاتر از ۱۰۰ قرار داشته است که نشان از وضعیت با ثبات ، قابل اعتماد و اتکا درحوزه مدیریتی این شرکت دارد.

@si24_ir

پیام تبریک رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به سرپرست جدید وزارت صمت

پیام تبریک رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به سرپرست جدید وزارت صمت
 معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پیامی انتصاب جعفر سرقینی به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت را تبریک گفت.

 متن پیام تبریک حمید زادبوم به جعفر سرقینی به این شرح است:   جناب آقای جعفر سرقینی سرپرست محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت  انتصاب شایستۀ جنابعالی به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت را تبریک می‌گویم و امیدوارم در سایۀ تجارب ارزشمند و مدیریت تأثیرگذار و توانمند حضرتعالی شاهد پیشبرد اهداف این وزارتخانه در سال جهش تولید باشیم. بدون شک تجارب ارزشمند جنابعالی در سالی که کشور در شرایط ویژه‌ای از نظر اقتصادی قرار دارد و با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کند، در جهت رونق تولید و توسعه صادرات غیرنفتی راهگشا خواهد بود. همچنین جا دارد از زحمات شایسته و ارزشمند جناب آقای حسین مدرس‌خیابانی، سرپرست پیشین وزارت صمت طی ۱۵ماه فعالیت به عنوان قائم مقام وزیر در امور بازرگانی و سرپرستی وزارت صمت تقدیر و تشکر شود. روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران

عملکرد “وملل” در تیرماه؛رشد ۳۳درصدی سپرده ها/ افزایش ۵۲درصدی تراز عملیاتی

موسسه ملل در چهار ماه نخست سال جاری تراز مثبت ۶۹۲ میلیارد تومان را ثبت کرد و مانده سپرده های سرمایه گذاری در این موسسه به ۱۱ هزار ۱۹۷ میلیارد تومان رسید .
براساس تازه ترین گزارش فعالیت ماهیانه موسسه ملل در طی چهار ماه نخست سال ۹۹ توانست از محل تسهیلات اعطایی یک هزار ۵۷۱ میلیارد تومان سود کسب کند و در مقابل به سپرده های سرمایه گذاری ۸۷۹ میلیارد تومان سود پرداخت کرد که حاصل آن ثبت تراز عملیاتی مثبت ۶۹۲ میلیارد تومان بود.
این موسسه اعتباری در مدت مشابه سال گذشته تراز عملیاتی مثبت ۴۵۴ میلیارد تومان را ثبت کرد بود که درسال جاری با رشد بیش از ۵۲ درصدی به رقم ۶۹۲ میلیارد تومان رسید، تراز عملیاتی تیرماه سال گذشته موسسه ملل ۱۶۳ میلیارد تومان بود که با رشد ۲۱۸ درصدی در تیرماه سال جاری به رقم ۳۵۶ هزار میلیارد تومان رسید .
  براساس این گزارش بیشترین درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی در موسسه ملل در این دوره چهاره ماهه از سر فصل مشارکت مدنی کسب شده است و همچنین بیشترین سود پرداختی، به سپرده های بلند مدت یک ساله پرداخت شد .
مانده تسهیلات اعطایی موسسه ملل در پایان تیرماه ۹۹ به رقم ۱۱ هزار ۳۶۴ میلیارد تومان رسید و میزان سپرده های سرمایه گذاری در این موسسه هم رقم ۱۴ هزار ۹۶۲ میلیارد تومان را نشان می دهد این موسسه در تیرماه ۹۸ ، ۱۴ هزار ۳۵۰ میلیارد تومان مانده تسهیلات اعطایی را گزارش کرد و همچنین ۱۱ هزار ۱۹۷ میلیارد تومان مانده سپرده های سرمایه گذاری را گزارش کرده بود .
منبع: بانکداری ایرانی

ایجاد مثلت همکاری های مشترک در صنعت خودرو

ضرورت همکاری با دانش بنیان ها ۸/ در گفت و گو با رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی عنوان شد:

ایجاد مثلت همکاری های مشترک در صنعت خودرو/ شرکت های دانش بنیان بازوی قدرتمند در کنار شرکت های خودروسازی/ تمام بخش ها مصمم به استفاده از  توان نخبگان، دانشگاه ها و دانش بنیان ها هستند

ایجاد مثلت همکاری های مشترک در صنعت خودرو/ شرکت های دانش بنیان بازوی قدرتمند در کنار شرکت های خودروسازی/ تمام بخش ها مصمم به استفاده از  توان نخبگان، دانشگاه ها و دانش بنیان ها هستند
چند وقتی است که همکاری صنعت خودرو با دانش بنیان ها رنگ و بو دیگری به خود گرفته است، قطعاتی که تا ماه های پیش واردات آن صورت می گرفت قرار است با همت مجموعه های دانش بنیان ساخته شود و این به منزله حرکت خودروسازان به سمت خوداتکایی است.

چند وقتی است که همکاری صنعت خودرو با دانش بنیان ها رنگ و بو دیگری به خود گرفته است، قطعاتی که تا ماه های پیش واردات آن صورت می گرفت قرار است با همت مجموعه های دانش بنیان ساخته شود و این به منزله حرکت خودروسازان به سمت خوداتکایی است. در این باره با محمدرضا نجفی منش، رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می آید:

 آیا ضرورتی وجود دارد که شرکت های خودروسازی از توان مجموعه های دانش بنیان استفاده کنند؟

این روندی است که در تمام دنیا طی شده است و صنعت خودروی ایران مستثنی از چنین مقوله ای نیست. زمانی که دانش شرکت های خودروسازی و دانش مجموعه های دانش بنیان در کنار هم قرار گیرد به هم افزایی می رسد که نتیجه آن توسعه همه جانبه صنعت خودرو است. صنعت خودرو با در اختیار گذاشتن امکانات خود به مجموعه های دانش بنیان می تواند شرایطی را فراهم کند که شرکت های دانش بنیان با سرعت بیشتری به تولید علم در صنعت خودرو دست پیدا کنند. زمانی که در صنعت خودرو دانش روز مورد استفاده قرار گیرد، دیگر نبود قطعه و یا پایین بودن کیفیت خودرو توجیه پیدا نمی کند چرا که شرکت های دانش بنیان به عنوان یک بازوی قدرتمند می توانند در کنار شرکت های خودروسازی قرار گیرند و این اتفاق در نهایت به نفع مصرف کننده نهایی خواهد بود.

آیا تاکنون همکاری های مشترکی بین خودروسازان و شرکت های دانش بنیان صورت گرفته است؟

بله، همکاری های گسترده ای صورت گرفته اما برای آنکه نتیجه بخشی آن بهتر باشد بایستی همکاری ها مستمر و پیوسته باشد در این صورت نتیجه آن با سرعت بیشتری عاید صنعت خودروی کشور می شود، در خیلی از قطعات  خودرو به دانش فنی نیاز داریم لذا چاره ای جز بهره گیری از توان مجموعه های دانش بنیان نیست. قطعه سازان هم از این قاعده جدا نیستند، آنها باید به این سمت حرکت کنند. لذا پیشنهاد می کنم که مثلث همکاری ها بین خودروسازان، قطعه سازان و دانشگاه ها (دانش بنیان ها) شکل گیرد.

چه زمان می توان در قالب پیشنهادی که دادید همکاری ها را آغاز کرد؟

اکنون این اتفاق افتاده است. شرکت های خودروسازی و قطعه سازی با دانشگاه ها و مجموعه های دانش بنیان در حال همکاری مشترک هستند. در گذشته به جهت آنکه کمبود منابع ارزی و تحریم نبود، خودروسازان و قطعه سازان مجدانه همکاری با دانش بنیان ها را دنبال نمی کردند ولی در مقطع فعلی تمام بخش های صنعت مصمم شدند تا از توان نخبگان، دانشگاه ها و دانش بنیان ها استفاده کنند. بروز چنین اتفاق های است که تحریم را به یک فرصت تبدیل می کند.

 برای اینکه همکاری بین قطعه سازان، خودروسازان و دانش بنیان ها تقویت شود و در یک راستا کار کنند، چه مجموعه هایی باید پیش قدم شود؟

برای اینکه همکاری ها مستمر و هدفمند شود، وزارت صنعت، معدن و تجارت می تواند نقش آفرین خوبی باشد. وزارت صمت با برگزاری جلسات و اعلام نیازهای طرفین می تواند همکاری ها را ساماندهی کند. سایپا و ایران خودرو به قطعاتی نیاز دارند که ساخت آن با همت مجموعه های دانش بنیان خواهد بود لذا تعریف پروژه های مشترک می تواند کمبود برخی از قطعات را به صفر برساند.

آیا همکاری ها با دانش بنیان ها توسط تولیدکنندگان با جدیت دنبال می شود؟

بله خودروسازان و قطعه سازان در همکاری های خود جدی هستند اما برای آنکه در این بخش پیشرفت ها هماهنگ شود، توصیه می کنم پارک علم و فناوری در تولید قطعات استراتژیک خودرو ایجاد شود. زمانی که ارز، قیمت پایینی داشت قطعه سازان هر قطعه ای را که تولید می کردند امکان رقابت با قطعات مشابه خارجی را نداشت و همین امر باعث می شد خودروسازان برای حفظ قیمت محصولات خود سراغ قطعات خارجی بروند، ولی با افزایش قیمت ارز، تولید در کشور سود ده شده است. بدین جهت سرمایه گذاری در تولید انواع قطعات مطلوب و اقتصادی است.

آیا مجموعه های دانش بنیان قوی در صنعت خودرو داریم؟

خیلی از شرکت های قطعه ساز دانش بنیان شدند و یا یکسری از دانش بنیان ها در صنعت خودرو در حال فعالیت هستند. با ایجاد میز داخلی سازی قطعات که توسط وزارت صمت ایجاد شده و شرکت های خودروسازی که در راستای آن در حال حرکت هستند، ما شاهد حضور مجموعه های دانش بنیان قوی هستیم.

برای اینکه از دانش بنیان ها استفاده بیشتری شود چه توصیه ای دارید؟

سه اقدام در این بخش می توان انجام داد. اول اینکه دانش جدید را خودمان به وجود آوریم؛ دوم آنکه از متخصصان بازنشسته ایرانی خارج از کشور استفاده کنیم و سوم ماشین آلات دست دوم خارجی وارد کنیم تا قطعات مورد نیاز با سرعت بیشتری تامین و ساخته شود. شیوع ویروس کرونا به سیاست گذاران ثابت کرد که بدون بروکراسی های اداری و تشریفات می توان تولید را چند برابر کرد، لذا اطمینان بین طرفین مهم ترین رکن است. از آنجا که در شرایط خاص هستیم امیدواریم که دولت برخی از محدودیت ها را حذف کند تا تولید برخی از قطعات وارداتی میسر شود

پویش اهدای خون در شهرداری منطقه ۵ اجرا شد

پویش اهدای خون در شهرداری منطقه ۵ اجرا شد
با توجه به کاهش ذخایر بانک خون کشور در پی شیوع ویروس کرونا ، پویش اهدای خون در شهرداری منطقه ۵ با هماهنگی بسیج شهرداری تهران ، سازمان انتقال خون و حوزه مقاومت بسج منطقه۵، در طرح رزمایش همدلی اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، فرمانده حوزه مقاومت بسیج منطقه گفت: از اقدام‎های خداپسندانه همکاران و بسیجیان در لبیک به فرمانده معظم کل قوا اجرای طرح کمک مومنانه بود .
علیرضا رئیسی افزود: در ادامه این فرمان و بنا به درخواست سازمان انتقال خون مبنی بر کمبود ذخایر خونی کشور طرح اهدای خون در شهرداری منطقه۵، با هماهنگی بسیج شهرداری تهران ، سازمان انتقال خون و حوزه مقاومت بسج منطقه۵اجرا شد .
فرمانده حوزه مقاومت بسیج منطقه۵ بر تسهیل در امر خدمات رسانی و ترویج فرهنگ ایثار با اجرای این طرح تاکید کرد و گفت: کارکنان شهرداری منطقه۵، از این امر خداپسندانه استقبال کردند .
رئیسی استقبال و مشارکت کارکنان شهرداری منطقه۵ را از این طرح پرشور توصیف کرد.

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی دهدشت برگزار شد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی دهدشت برگزار شد
پیشرفت فیزیکی حداقل ۳۵ درصدی تا پایان سال ۹۹/ ایجاد ۱۰۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم با راه‌اندازی پتروشیمی ‏دهدشت

مدیرعامل شرکت پتروشیمی دهدشت، با تاکید بر هدف‌گذاری رسیدن به پیشرفت فیزیکی حداقل ۳۵ درصدی این مجتمع تا پایان ‏سال ۹۹، برگزاری مناقصه ‏EPC‏ در سال ۹۸ و اعلام برنده نهایی آن و همچنین اخذ موافقت اصولی بصورت سندیکایی از محل ‏تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی واجرای دیگر روش‌های تأمین مالی را از دستاوردهای این شرکت در سال مالی ۹۸ عنوان ‏کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی دهدشت، مجمع عمومی شرکت پتروشیمی دهدشت با حضور سهامداران این شرکت ‏در سالن همایش شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برگزار شد.
در این جلسه، مدیرعامل شرکت پتروشیمی دهدشت به نمایندگی از هیات مدیره به بیان دستاوردها، برنامه‌ها و چشم‌انداز شرکت ‏پرداخت.
محمدرضا صاحب نسق فاروجی، با اشاره به تمرکز دولت بر انجام پروژه‌های نیمه تمام و خاص، خصوصاً پروژه‌هایی مانند ‏پتروشیمی دهدشت که در مناطق کمتر توسعه یافته قرار گرفته‌اند، گفت: برنامه اصلی ما پیگیری تأمین منابع مالی از منابع داخلی ‏هلدینگ و اخذ وام‌های ریالی از بانک‌ها به اعتبار هلدینگ خلیج فارس و اخذ وام و اعتبار از محل صندوق توسعه ملی در بخش ‏ارزی است.
وی تصریح کرد: فعال کردن عملیات مهندسی واجرائی ورسیدن به حداقل ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در بخش‌های مهندسی، تهیه ‏کالا، سفارش ساخت، نصب تجهیزات و ادامه عملیات ساخت و اجرای ساختمان‌های غیرصنعتی از دیگر برنامه‌های مهم ما در ‏سال مالی پیش رو است.
به گفته وی، تولید پلی اتیلن سنگین به عنوان ماده اولیه مورد نیاز صنایع مختلف از جمله قالبگیری بادی، قالبگیری تزریقی، تولید ‏فیلم، ورق، روکش سیم، کابل، لوله و …، کاهش خام فروشی، جایگزینی صادرات فراورده به جای صادرات منابع اولیه در ‏راستای اقتصاد مقاومتی و جهش تولید، افزایش درآمد کشور و خودکفایی در تولید فرآورده‌های پتروشیمی، ایجاد اشتغال مستقیم ‏برای حداقل ۲۶۰ نفر نیروی انسانی در مقاطع مختلف تحصیلی و درمجموع اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ۱۰۰۰ نفر در راستای ‏کاهش بیکاری و رشد صنعت و ارزش افزوده حاصل از دستاوردهای راه‌اندازی این مجتمع پتروشیمی است.
صاحب نسق، اعلام برنده نهایی مناقصه ‏EPC‏ این شرکت را از مهم‌ترین دستاوردهای مدیریتی سال ۹۸ این شرکت عنوان کرد و ‏گفت: این مناقصه در یک فرآیند بسیار فشرده انجام شد و در نهایت با شرکت‌های پتروپارس و نارگان این قرارداد در دیماه ۹۸ ‏امضا شد. در حال حاضر نیز قرارداد فعالیت‌های زودهنگام منعقد شده که پیمانکاران مشارکت در حال انجام تعهدات خود جهت ‏جلوگیری از اتلاف وقت در خصوص مؤثر شدن قرارداد اصلی هستند.
‏ وی با بیان اینکه اجرای پروژه از طریق فاینانس خارجی بدلیل مشکلات موجود در بحث تحریم‌ها امکان‌پذیر نبود، تأمین منابع ‏مالی از طریق منابع صندوق توسعه ملی و منابع حاصل از اعتبارشرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و از طریق منابع مالی ‏داخلی دیگر مانند وام بانکی، و منابع ارزی ریالی هلدینگ را از روش‌های تأمین مالی پروژه عنوان کرد.
مدیرعامل پتروشیمی دهدشت خاطر نشان کرد: در این رابطه طی مکاتبات با بانک تجارت موفق به اخذ موافقت اصولی بصورت ‏سندیکایی از محل تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی شدیم که در این زمینه با بانک‌های دیگر پیشنهاد همکاری از طرف شرکت ‏صنایع پتروشیمی خلیج فارس داده شده و در حال مذاکره هستیم. ضمن اینکه در بخش ریالی نیز اخذ وام و مصوبات مربوطه از ‏طریق اعتبار صنایع پتروشیمی خلیج فارس در نزد بانک‌ها انجام شده و بطور مثال منجر به اخذ آن از بانک‌های اقتصادنوین و ‏صادرات شده است.
گفتنی است در جلسه مجمع همچنین گزارش حسابرس نیز مطرح و صورت‌های مالی سال مربوطه به تصویب رسید.

به بهانه روز ملی گل و گیاه؛بیش از ۸ هزار متر مربع نشا کاری گلهای فصلی در منطقه ۱۳

به بهانه روز ملی گل و گیاه
بیش از ۸ هزار متر مربع نشا کاری گلهای فصلی در منطقه ۱۳
همزمان با ۲۵ خرداد ماه ، روز ملی گل و گیاه ، شهردار منطقه۱۳ از بیش ۸ هزار متر مربع نشاکاری انواع گلهای فصلی در میادین، لچکی ها، رفیوژها و بوستان های محدوده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مرتضی رحمان زاده با اشاره به اهمیت کاشت نشاء های رنگارنگ فصلی در ایجاد جاذبه بصری زیبا در فضای سبز شهری گفت : همزمان با فصل بهار و به منظور توسعه ، تنوع و بازپیرایی فضای سبز منطقه ، انواع گلهای فصلی از جمله جعفری، ناز آفتابی، آهار، آشلانتوس ، گازانیا، اطلسی به مساحت هشت هزار متر مربع و… توسط اداره فضای سبز شهرداری منطقه در قطعات مشخص شده کاشته شد.
به گفته وی اداره فضای سبز منطقه۱۳ ضمن بازبینی و طراحی جدید قطعات مذکور با کاشت گونه های سازگار با شرایط محیطی علی الخصوص خاک و منابع آبی ، طراوت و شادابی را به فضاهای شهری بخشید.
شهردار منطقه۱۳، انتخاب و کاشت گونه های زینتی گیاهی با نظارت کارشناسان مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز در محدوده را از اولویت های کاری اداره فضای سبز برشمرد و افزود : این اقدام در ایجاد جذابیت های بصری چشم نواز برای شهروندان موثر بوده و در دستور کار عوامل اجرایی فضای سبز قرار دارد.
گفتنی است کاشت انواع نشای گلهای فصلی که از فصل بهار آغاز شده با تکمیل قطعات کاشت تا انتهای خرداد ماه ادامه دارد.

طرح «کاپ» برای کاهش پسماند

برای اولین بار در تهران در منطقه۲۲، اجرا می شود؛
طرح «کاپ» برای کاهش پسماند
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲۲ از اجرای «طرح کاپ» برای کاهش تولید پسماند در منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، احسان صفایی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه، با اعلام این خبر گفت: این طرح با هدف ارائه روش مدیریت بهینه پسماند در شهرک صدرا واقع در ناحیه ۲ به صورت پایلوت در حال اجرا است.
صفایی با بیان اینکه مهمترین تفاوت این طرح با سایر طرح ها، حذف مخازن از سطح معابر است، افزود: تعبیه مخازن مناسب در داخل بلوک های ساختمانی، کاهش تناوب جمع آوری پسماند های تر به یکروز در میان و جمع آوری پسماند های خشک دوروز در هفته از دیگر ویژه گی های شاخص این طرح است.
گفتنی است بر اساس این طرح مخازن تر ( سیاه رنگ) و مخازن خشک (آبی رنگ) در اختیار هر بلوک ساختمانی قرار می گیرد و پس از شهرک صدرا در سایر شهرک ها و برج های دیگر منطقه اجرا خواهد شد.
همچنین ارائه روش مدیریت بهینه انواع پسماند های تولیدی با رویکرد جلوگیری از کاهش تولید، افزایش حداکثری تفکیک از مبداء، استفاده مجدد و بازیافت، به حداقل رسانی سم پسماند های شهری و کاهش دفن پسماند با توجه به مسائل زیست محیطی،اجتماعی و اقتصادی از دیگر اهداف این طرح است.

کتیبه ۲۷۰۰ ساله اورارتویی قلعه بسطام به میراث فرهنگی ماکو اهدا شد

 یک کتیبه میخی متعلق به دژ بسطام مربوط به ۲۷۰۰ سال پیش و دوره اورارتویی  از سوی یک شهروند نیک اندیش و خیًر ماکویی به میراث فرهنگی این شهرستان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ماکو،  این اثر تاریخی فرهنگی با توجه به ابعاد آن، دومین کتیبه قلعه بسطام به شمار می رود که توسط آقای حسین احمدزاده در حین عملیات عمرانی شرکت آب منطقه ای در محدوده حوزه قلعه شهرتاریخی بسطام چارپاره کشف و به وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اهدا شد.
حسین احمدزاده کاشف این اثر تاریخی در گفت و گو با پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو  با اشاره به اینکه این کتیبه از ارزش زیادی در مطالعات باستان شناختی برخوردار است افزود: متن نگاشت میخی آن هم اکنون در پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی در دست ترجمه بوده و به زودی اطلاعات علمی این کتیبه در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.
وی گفت: قلعه بسطام دومین سکونتگاه بزرگ تمدن اوراتویی است که در فاصله ۱۰ کیلومتری غرب شهر قره ضیاالدین، مرکز شهرستان چایپاره و جنوب منطقه آزاد ماکو قرار دارد.
 احمدزاده اضافه کرد: این اثر در حین خاک برداری از محوطه سد آق چای کشف شده که به نظر میرسد در طول تاریخ در اثر سیلاب به این منطقه هدایت شده بود.
وی گفت: حفاظت از آثار تاریخی به عنوان سندهایی ماندگار برای داشتن تصویری شفاف از زندگی گذشتگان بسیار با اهمیت است و همانگونه که ما شهروندان در حفاظت و اهدای آن به میراث فرهنگی وظیفه خود را انجام می دهیم انتظار می رود مسئولین و متولیات تاریخ و فرهنگ نیز بیش از پیش در این خصوص اهتمام بورزند.
این خیًر نیک اندیش افزود: همانگونه که مردم باید از اهمیت حفاظت و حراست از آثار تاریخی به عنوان سند هویت تاریخی خود آشنا شوند مدیران میراث فرهنگی و گردشگری نیز در احیا، حفظ و معرفی آثار به جهانیان باید بیشتر تلاش کنند.

همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) انجام شد؛

همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) انجام شد؛

دیدارشهردار منطقه ۱۶ با خانواده شهیدان سید حسن و سید محمدصنیع خانی

شهردار منطقه۱۶ در سالروز تشییع پیکر پاک شهید شید حسن صنیع خانی در روز ولادت امام حسن مجتبی با خانواده شهیدان صنیع خانی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶، این دیدار صمیمی که به همراه نورچه ای رییس بنیاد شهید مناطق ۱۶ و ۱۹، دلیری مدیر روابط عمومی منطقه و جمعی از مدیران شهری… با خانواده شهیدان صنیع خانی، انجام شد؛ پیمان پورنصر گفت: شهیدان الگوهایی بی بدیل اند که اشاعه زندگینامه آنها برای جوانان امروز اقدام شایسته و ماندگاری خواهد بود.

شهردار منطقه افزود: با توجه به اینکه منطقه ۱۶ خاستگاه ۳۵۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس است، شهرداری برای تهیه مستند شهیدان اقدامات خوبی را شروع کرده است.

پورنصر همچنین بیان کرد: کرامت و بزرگی خانواده شهدا امتیاز بزرگی برای این منطقه خواهد

به‌پرداخت ملت کارآمدترین شبکه کارتخوان کشور را دارد

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

شرکت به‌پرداخت ملت، یکی از پنج شرکت PSP عرضه شده در بورس اوراق بهادار و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پرداخت کشور است که حدود ۱۵ سال پیش توسط بانک ملت بنیان نهاده شده است و هم اکنون بزرگترین شبکه‌ای گسترده از پذیرندگی تراکنش‌های پرداخت را در اختیار دارد. در این یادداشت، عملکرد کسب و کاری شرکت به‌پرداخت ملت در سال ۹۸ مورد بررسی قرار گرفته که به این منظور، گزارش‌های رسمی منتشر شده از سوی شرکت شاپرک، ملاک کار قرار گرفته است.

افزایش سهم به‌پرداخت از بازار تراکنش‌ها

عملکرد به‌پرداخت ملت در سهم از کل تراکنش‌های شاپرک در سال ۹۸ قابل قبول بوده است. این PSP در اسفند ۹۷، حدودا ۴۶۶ میلیون تراکنش ثبت کرده که این آمار در اسفند ۹۸ به ۵۱۳ میلیون تراکنش رسیده که نشان از رشد ده درصدی تعداد تراکنش‌ها دارد و در مجموع سهم به‌پرداخت ملت در تعداد تراکنش از ۰۲/۲۱ درصد به ۴۸/۲۲ درصد افزایش یافته که همچنان بزرگترین PSP کشور از لحاظ سهم از تراکنش است. از نظر مبلغی هم متوسط مبلغ تراکنش‌های شاپرک در اسفند ۹۸ معادل ۱۴۲ هزار تومان بوده که این آمار در شرکت به‌پرداخت ملت ۱۵۲ هزار تومان است. بنابراین علاوه بر رشد سهم از بازار در تعداد تراکنش‌ها، به‌پرداخت ملت از نظر متوسط مبلغی نیز از میانگین شبکه جلوتر بوده است.

رشد ۸ هزار درصدی در کانال موبایل

عملکرد به‌پرداخت در سال ۹۸ را اگر به تفکیک کانال‌های مختلف بررسی کنیم، همان طور که در نمودار نیز مشخص است، به‌پرداخت در کانال‌های غیر حضوری رشد چشمگیری داشته است. رشد ۱۰۰ درصدی در کانال اینترنت و رشد ۸۰۰۰ درصدی در کانال موبایل نشان می دهد که همسو با روندهای جهانی و داخلی صنعت پرداخت، به‌پرداخت ملت نیز توجه ویژه‌ای به توسعه کانال‌های غیرحضوری داشته است.

در دنیای امروز روندها به سمت استفاده از ابزار موبایل در انجام عملیات بانکی است و مشتریان تمایل بیشتری به استفاده از ابزارهای دیجیتال مانند تلفن های هوشمند و اپلیکیشن برای انجام تراکنش مالی دارند. همچنین هزینه انجام تراکنش از طریق ابزارهای دیجیتال به مراتب از ابزارهای الکترونیکی کمتر است. همین روند در بین بانک ها و شرکت های ایرانی نیز دیده می شود. شرکت های بانکی و پرداختی کشور در سال های اخیر هر کدام اپلیکیشن های خود را معرفی کرده اند و با تبلیغات و البته سرویس های متنوع و فراوان توانسته اند مشتریان زیادی برای خود فرآهم کنند.

در این بین شرکت به‌پرداخت ملت ضمن حفظ سهم از بازار خود در ابزار کارتخوان، با تمرکز بر کانال‌های غیرحضوری که از نظر هزینه، بسیار ارزان قیمت هستند، توانسته در یک سال، سهم خود در بازار را بصورت چشمگیری افزایش دهد.

اگر نگاهی به سهم به‌پرداخت ملت از مبلغ تراکنش‌های شاپرک بیندازیم، همان طور که در نمودار مشخص است، رشد در کانال‌های غیرحضوری به وضوح دیده می‌شود. جذب منابع ارزان قیمت از طریق کانال‌های ارزان مانند اینترنت و موبایل، می‌تواند برای بانک پذیرنده که بانک ملت است، ارزشمند بوده و این بانک را در رسیدن به هدف خود که جذب منابع از کانال‌های ارزان است، یاری دهد.

لازم به ذکر است که به‌پرداخت ملت، با ۲۷/۱۳ درصد از کارتخوان‌های شبکه، توانسته سهم ۲۳ درصدی در تعداد و ۲۲ درصدی از مبالغ تراکنش‌های کارتخوان را به خود اختصاص دهد که این شاخص نشان دهنده جانمایی مناسب کارتخوان‌ها و عملکرد قابل قبول شبکه پذیرندگی کارتخوان‌های به‌پرداخت دارد.

عملکرد شبکه کارتخوان به‌پرداخت

جهت بررسی عملکرد کارتخوان‌های به‌پرداخت ملت، شاخص اثربخشی کارتخوان‌ها در اسفند ۹۸ مورد تحلیل قرار گرفته است. شاخص اثربخشی در گزارش های شاپرک از تقسیم سهم تراکنش های PSP بر سهم از کارتخوان آن شرکت به دست می‌آید. به عنوان مثال شرکت به‌پرداخت در اسفند ۹۸ به گونه ای عمل کرده است که ۰۷/۲۳ درصد از کل تراکنش های کارتخوان در شبکه را به خود اختصاص داده است. این در حالی که ۲۷/۱۳ درصد از کارتخوان های فعال در کشور متعلق به این شرکت بوده است. بنابراین میزان اثربخشی کارتخوان های به‌پرداخت حاصل در اسفند۹۸ تقسیم این دو بر یکدیگر و برابر با ۷۳۹/۱ است. بنابراین اگر این شاخص برابر با یک باشد به این معناست که آن PSP به اندازه کارتخوان‌هایش توانسته سهم از تراکنش ها داشته باشد.

درصورتی که به‌پرداخت بیش از سهم کارتخوان‌هایش تراکنش جذب کرده است. حال باید ببینیم جایگاه به‌پرداخت در مقایسه با سایر رقبا چگونه است. در نمودار مربوطه، شرکت های پرداخت بر حسب میزان اثربخشی کارتخوان‌هایشان نشان داده شده اند.

همان طور که مشاهده می‌شود، به‌پرداخت ملت کارآمدترین شبکه کارتخوان رادر بین شرکت‌های PSP دارد و در واقع با تعداد pos کمتر نسبت به رقبای بزرگ خود، حجم تراکنش بیشتری را به ثبت می‌رساند.

در این گزارش، عملکرد به‌پرداخت ملت در سال ۹۸ در مهم ترین شاخص‌های کسب و کاری مبتنی بر آمارهای رسمی شاپرک بررسی شد. این شرکت در سال گذشته محصول جدید کیف پول جامع بانک ملت را توسعه و ارائه کرده است و توانسته جایگاه اپلیکیشن سکه را در بازار توسعه دهد.

همچنین به‌پرداخت ملت، در سال گذشته تلاش کرده مدل کسب و کار خود را بهبود دهد و در راستای کاهش وابستگی جریان درآمدی خود به درآمدهای شاپرکی، تمرکز حداکثری برای جذب تراکش‌های کسب و کاری پایدار مانند شهرداری‌ها، دانشجویان و دانش آموزان کرده است. همچنین این شرکت توانسته قراردادهایی را شرکت‌های استارتآپی منعقد کند تا از این رهگذر، ضمن افزایش درآمد، روندهای نوظهور بازار را دنبال کند.

۱ / ۳

انعقاد تفاهمنامه همکاری میان «به‌پرداخت ملت» و «توسن تکنو»

۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

تفاهمنامه همکاری میان «به‌پرداخت ملت» و «توسن تکنو» برای گسترش خدمات الکترونیک در حوزه‌های حمل‌ونقل، سوخت و خرده فروشی در فروشگاه‌ها منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت به‌پرداخت ملت، بنا بر این تفاهم‌نامه که به امضای شهریار خلیلی؛ مدیرعامل این شرکت و دکترمحمد مظاهری؛ مدیرعامل شرکت توسن تکنو رسید، اندوخته‌ها و تجربه این دو مجموعه از بازار پرداخت الکترونیک کشور و فناوری‌های روز دنیا به‌شکلی هدفمندتر در مسیر خدمات‌رسانی با محوریت و تاکید بر نوآوری به اشتراک گذاشته خواهد شد.

بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت این‌ تفاهمنامه مشتمل بر ۶ محور اصلی به شرح زیر است:

با اجرایی نمودن محور اول از این پس کاربران سکه میتوانند نسبت به تهیه بلیط تک سفره مترو تهران و حومه اقدام کنند و در محور دوم امکان شارژ کارت بلیطهای مترو در پایانه های به پرداخت مقدور خواهد بود.

در همین راستا طرفین گسترش خدمات حمل و نقل عمومی در سایر حوزه ها مثل تاکسی ها و … را با تمام توان دنبال خواهند نمود. این اقدامات با استفاده از پتانسیل سها توسن محقق خواهد گردید. نکته قابل توجه درارائه راهکارهای متقابل از سوی دو شرکت جهت کاهش هرچه بیش‌تر تماس با ابزارهای فیزیکی بانکی و پرداختی به ویژه در شرایط حال حاضر کشور (شیوع ویروس کرونا) بوده و برای همه هموطنان راهگشا خواهد بود.

. خلیلی سومین محور همکاری را ایجاد امکان انتقال وجه کارت به کارت از مبدأ بانک ملت روی اپلیکیشن‌های شاپ و ایزی‌پی عنوان کرد و افزود: «محور چهارم این همکاری نیز تجهیز این دو اپلیکیشن به خواندن بارکد دوبعدی پایانه های به پرداخت (که هم اکنون همه آنها مجهز به این خدمت میباشند) است .

در ادامه مدیرعامل توسن تکنو محور پنجم همکاری را ایجاد بستر الکترونیک برای مدیریت فروشگاه‌های سوپرمارکتی از طریق یک فین‌تک جدید با نام تجاری شاپ عنوان کرد و ادامه داد: «با استفاده از این سرویس که شاپ نام داردو به‌صورت مکمل PSP عمل می‌کند، مدیریت سه بخش فروشگاه اینترنتی، کارتخوان وصندوق روی یک بستر فراهم خواهد شد که انجام امور حسابداری و انبارداری را نیز بدون نیاز به حضور فیزیکی میسر خواهد کرد. از سوی دیگر، حضور مشتریان را نیز مانند اپلیکیشن اسنپ روی این سرویس خواهیم داشت و می‌توانیم پیشنهادهای خود را با آن‌ها از طریق آن در میان بگذاریم و خدمات دریافتی مشتریان از PSP را از ۲۰ خدمت به ۶۰ خدمت افزایش دهیم.»

به گفته مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت، ششمین محور این همکاری که یکی از مهم‌ترین محورهای آن است، ایجاد و افزایش تنوع در روش‌های پرداخت هزینه سوخت در جایگاه‌های سوخت‌گیری است .

وی در این باره توضیح داد: «به‌پرداخت از معدود شرکت‌های پرداخت الکترونیک در حوزه سوخت است که ارائه‌دهنده روش‌های متنوع پرداخت هزینه سوخت در جایگاه‌ها با استفاده از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای خود بوده و این بار نیز تلاش کرده تماس فیزیکی برای پرداخت در جایگاه‌ها را با کمک سه اپلیکیشن سکه، شاپ و ایزی‌پی به حداقل ممکن برساند. بدین ترتیب با ترکیب ابزار QR و کارت بانکی، همزمان امکان پرداخت از سه طریق کارت، کیف پول الکترونیک و اسکن کد دو بعدی با موبایل وجود خواهد داشت.

خلیلی در ادامه درباره پیش بینی افزایش اقبال عمومی در استفاده از بارکد دوبعدی را مثبت ارزیابی و افزود: درحال‌حاضر از نظر امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مشکلی وجود ندارد و تنها باید فرهنگ‌سازی لازم انجام شود تا در حوزه QR هم مانند کارت بانکی که هم‌اکنون به‌صورت میلیاردی تراکنش دارد، شاهد فراگیری خدمات ارائه‌شده باشیم.

محمد مظاهری، مدیرعامل توسن تکنو نیز در مراسم امضای تفاهمنامه با شرکت به‌پرداخت ملت، این همکاری را نخستین همکاری دو شرکت در صنعت پرداخت با این سطح از تمرکز بر فناوری و نوآوری و کار مشارکتی خواند و افزود: «به‌پرداخت بزرگ‌ترین PSP ایران و خاورمیانه و پانزدهمین شرکت پرداخت الکترونیک جهان با بالاترین سهم از کارتخوان‌های کشور است که ما در صدد همکاری با آن در راستای ظرفیت‌سازی خدماتی با تکیه بر فناوری، تولید و نوآوری هستیم .

وی با اشاره به انجام روزانه ۱۰میلیون سفر به‌صورت تک‌سفره در مترو تهران، ماحصل این همکاری را خیر و برکت برای عموم مردم دانست و گفت: «ارائه بلیت الکترونیک تک‌سفره مترو نخستین گام این همکاری است و ان‌شاءالله با کمک فاوا در توسن‌سها سایر گونه‌های بلیت را نیز در بستر موبایل عرضه خواهیم کرد تا قدمی در مسیر سادگی و راحتی هرچه بیش‌تر و کمک به حفظ سلامت، وقت و انرژی آن‌ها باشد.

مظاهری با بیان این‌که برای فین‌تک جدیدمان با نام تجاری شاپ ۵۰۰ نقطه را در گام اول هدف‌گذاری کرده‌ایم، افزود: «ما به‌عنوان اولین تولیدکننده کارتخوان‌های سوخت در صدد هستیم تا با همکاری به‌پرداخت امکان پرداخت هزینه سوخت به‌صورت موبایلی فراهم گردد.

قرعه‌کشی «صد سکه» جشنواره «سال نو تا سال نو» به پرداخت ملت انجام شد

۳اردیبهشت ۱۳۹۹

قرعه‌کشی‌های «صد سکه بهار آزادی» جشنواره «سال نو تا سال نو» ویژه دارندگان اپلیکیشن سکه در ساعت ۱۱ روز چهارشنبه سوم اردیبهشت‌ماه انجام شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت به‌پرداخت ملت، مراسم انجام این قرعه‌کشی به‌صورت زنده از اینستاگرام behpardakht , اپلیکیشن سکه و تلویزیون اینترنتی تیوا پخش شد.

بنا بر این گزارش، قرعه‌کشی‌های جشنواره «سال نو تا سال نو» برای تعیین برندگان «صد سکه بهار آزادی» از سال گذشته و تا اسفند ماه ادامه داشته و جوایز آن به‌صورت صدسکه تمام بهار آزادی اهدا می‌شود.

برای شرکت در قرعه کشی جشنواره «سال نو تا سال نو» کافی بود از طریق انجام‌ تراکنش روی سکه ، اعم از خریدهای فروشگاهی، خرید شارژ سیم‌کارت تلفن همراه و بسته اینترنتی و نیز پرداخت قبوض ، امتیازهای خودتان را جمع آوری میکردید و با رساندن امتیازهای خود به ۱۰۰۰ امتیاز، وارد جشنواره شده از طریق تبدیل امتیاز ، وارد قرعه کشی میشدین. شما با خرج هر ۱۰۰۰ امتیاز یک شانس قرعه کشی دریافت میکردید

بنا بر اعلام شرکت به‌پرداخت ملت، جشنواره ایی جدید با جایزه میلیاردی بصورت روزانه ، هفتگی ، ماهانه از اردیبهشت ماه برگزار می گردد که کافی است خرید شارژ سیم‌کارت تلفن همراه و بسته اینترنتی و نیز پرداخت قبوض را از طریق اپلیکشن سکه، پایانه‌های فروشگاهی و رمز کارگشای *۷۴۱# انجام دهید.

همچنین برای آگاهی از اسامی برندگان قرعه‌کشی جشنواره «سال نو تا سال نو – به‌پرداخت» و کسب اطلاعات بیشترمی‌توانید به صفحه رسمی اینستاگرام شرکت به‌پرداخت ملت یا سایت این شرکت مراجعه کنید.

قرعه‌کشی ها و جشنواره های میلیاردی به پرداخت ملت

۲۵ فروردین ۱۳۹۹

در مراسم قرعه کشی برندگان صدها میلیون تومان جایزه نقدی قرعه‌کشی بزرگ «عصرجدید – به‌پرداخت» با شعار «به‌پرداخت ملت؛ حامی استعدادهای ایرانی»، اعلام شد: قرعه‌کشی جشنواره جدید «سال نو تا سال نو صد سکه» نیز در اردیبهشت ‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت به‌پرداخت ملت، طی مراسم قرعه‌کشی «عصرجدید – به‌پرداخت» که در تاریخ دوشنبه ۲۵ فروردین‌ماه انجام شد و در بستر اینستاگرام، اپلیکیشن سکه و سایت‌های به‌پرداخت ملت و آپارات به‌صورت زنده به نمایش درآمد، از میان کسانی که با کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و از طریق کارتخوان‌های فروشگاهی به‌پرداخت ملت اقدام به خرید کرده بودند، ۴۲ نفر در مجموع برنده صدها میلیون تومان جایزه شدند.

در بخش دارندگان کارتخوان‌های فروشگاهی، یک نفر برنده جایزه ۲۰۰میلیون تومانی شد و سه نفر برنده جایزه ۱۰۰میلیون تومانی، ۹ نفر برنده جایزه ۵۰میلیون تومانی و ۸ نفر برنده جایزه ۱۰میلیون تومانی شدند.

در بخش دارندگان کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب نیز یک نفر برنده جایزه ۱۰۰میلیون تومان شد و سه نفر برنده جایزه ۵۰میلیون تومانی، ۹ نفر برنده جایزه ۱۰میلیون تومانی و ۸ نفر برنده جایزه ۵میلیون تومانی شدند.

بنابراین گزارش، شانس برنده‌شدن در قرعه‌کشی بزرگ عصرجدید برای کسانی که از تراکنش بالاتری برخوردار بودند، بیشتر بود. همچنین در این قرعه‌کشی به کسانی که رسید خرید خود را در اپلیکیشن سکه ثبت کرده بودند، امتیاز دوبرابر تعلق گرفته بود.

بنا بر اعلام شرکت به‌پرداخت ملت، قرعه کشی جشنواره سال نو تا سال نو «صد سکه» نیز در اردیبهشت‌ماه امسال برگزار می‌شود و به صد برنده خوش شانس یک سکه تمام بهار آزادی اهدا خواهد شد.

و همچنین جشنواره ایی جدید با جایزه میلیاردی در اردیبهشت ماه برگزار می گردد که کافی است خریدها و پرداخت‌های خود اعم از خریدهای فروشگاهی، خرید شارژ سیم‌کارت تلفن همراه و بسته اینترنتی و نیز پرداخت قبوض را از طریق اپلیکشن سکه، پایانه‌های فروشگاهی و رمز کارگشای *۷۴۱# انجام دهید.

همچنین برای آگاهی از اسامی برندگان قرعه‌کشی جشنواره «عصرجدید – به‌پرداخت» «سال نو تا سال نو» و همچنین کسب اطلاعات بیشتر درخصوص جشنواره های بعدی می‌توانید صفحه رسمی اینستاگرام شرکت به‌پرداخت ملت behpardakht و سایت رسمی شرکت به آدرس www.behpardakht.com مراجعه کنید.

آیین رونمایی از کیف پول الکترونیک شهروندی اصفهان بنام “اصکیف” با حضور شهردار اصفهان و مدیر عامل به پرداخت ملت

۱ اسفند ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شرکت به‌پرداخت ملت؛ شهردار اصفهان در آیین رونمایی از این خدمت شهروندی گفت: «سامانه اصکیف براساس تکنولوژی‌های نوین طراحی شده است و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.»

قدرت‌الله نوروزی با بیان این‌که شهر هوشمند یکی از هفت محور مهم برنامه‌های شهرداری در این دوره مدیریت شهری بوده است، افزود: «شهر هوشمند اهداف مختلفی دارد که یکی از آن‌ها کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در انرژی است.»

شهردار اصفهان با ابراز خرسندی از انعقاد قرارداد بین شهرداری اصفهان و شرکت به‌پرداخت ملت در خصوص تحقق پروژه اصکیف اظهار داشت: «رونمایی از اصکیف برای آماده‌سازی شهر به منظور استفاده بهینه شهروندان و تأمین زیرساخت‌های شهر هوشمند است.»

وی با تأکید بر این‌که طراحی سامانه اصکیف توسط شرکت به‌پرداخت ملت براساس تکنولوژی‌های نوین انجام شده است، ادامه داد: «شرکت به‌پرداخت ملت به‌عنوان برترین PSP کشور و خاورمیانه واجد توانمندی های لازم برای تحقق سامانه اصکیف انتخاب شد تا این اقدام به نحو شایسته به ثمر برسد.»

شهریار خلیلی، مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه پانزدهم این شرکت در میان PSPهای برتر دنیا و جایگاه نخست آن در خاورمیانه و ایران گفت: «برخورداری به‌پرداخت از چهار دیتاسنتر بزرگ در کشور و فیبر نوری اختصاصی بانک ملت ، ظرفیتی عظیم و قابل اتکا است که می تواند سطح همکاری ما با شهرداری اصفهان را بسیار فراتر از فرصت ایجاد شده به عنوان یک بستر برای پرداخت‌های الکترونیک شهروندان ارتقاء بخشد.»

وی تمامی ظرفیت‌های این شرکت را آماده بهره‌برداری اعلام کرد و گفت: «به‌پرداخت از لحاظ سخت‌افزاری و زیرساختی، بزرگترین شرکت کشور در حوزه خدمات پرداخت الکترونیک محسوب می‌شود و همواره آماده ارائه هرگونه خدمات نوین در حوزه پرداخت ونیز تحقق اهداف هوشمندسازی کلانشهر های کشور است.»

در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور گسترش فعالیت‌های خدمات الکترونیکی در شهر اصفهان بین شهریار خلیلی، مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت و شهردار اصفهان امضا شد.

دکتر احسان دشتیانه عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان شد

دکتر دشتیانه که سابقه معاونت فروش ذوب آهن اصفهان را دارد ، به عنوان نماینده پویش بازرگان عضو هیات مدیره شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان شد .

دکتر دشتیانه که سابقه معاونت فروش ذوب آهن اصفهان را دارد ، به عنوان نماینده پویش بازرگان عضو هیات مدیره شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان شد . جلسه معارفه این عضو جدید هیات مدیره ذوب آهن سه شنبه ۱۲ آذر برگزار شد. در این جلسه ،  از زحمات مهندس علی شکرریز عضو سابق هیات مدیره ذوب آهن تقدیر شد.

بانک قرض ‌الحسنه رسالت ۱۹۰ ریال سود ساخت

بانک قرض ‌الحسنه رسالت با انتشار صورت‌های مالی دوره ۳۱ شهریور ماه ۹۸ «حسابرسی نشده» اعلام کرد به ازای هر سهم ۱۹۰ ریال سود ساخته است.

بر اساس شفاف سازی صورت گرفته قرض ­الحسنه رسالت در سامانه کدال، این بانک اعلام کرد: در دوره شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۸ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۱۹۰ ریال سود محقق کرد و این در حالی است که شرکت در مدت مشابه سال قبل به ازای هر سهم (۳۹۸) ریال زیان محقق کرده بود.

لازم به ذکر است: افزایش ۲۵ درصد جمع درآمدهای غیرمشاع از عمده دلایل شناسایی سود نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

بر اساس گزارش شفاف سازی مالی قرض ­الحسنه رسالت و براساس عملکرد شش ماهه برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۸ مبلغ ۹۴.۷۷۲ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

رییس کل سازمان نظام پزشکی: تفکر مشارکت با پزشکان در سازمان بیمه سلامت وجود دارد

رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: حرکت رو به جلو در سازمان بیمه سلامت را شاهد هستیم و یکی از مسائل موثر در این زمینه، وجود مشارکت است. باید با خرد جمعی و مشارکت انجمن‌های علمی پزشکی و سازمان نظام پزشکی، کارها را در حوزه سلامت انجام داد و وجود این تفکر در سازمان بیمه سلامت جای تشکر دارد.

محمد رضا ظفرقندی در مراسم روز پزشک و روز داروساز که در سازمان بیمه سلامت برگزار شد، ضمن تبریک روز پزشک و روز داروساز افزود: همه گروه‌های پزشکی اگر با یکدیگر همکاری نکنند، کار به سرانجام نمی‌رسد. اساس کار پزشکی بر اخلاق استوار است. باید کنار مردم باشیم که در حوزه پزشکی، تسکین دردهای مردم در این زمینه اهمیت دارد.

وی ادامه داد: اگر در حوزه اقتصاد سلامت به شکل واقعی نگاه نکنیم، دچار آسیب می‌شویم. نگاه واقعی به معنی هزینه تمام شده برای هر خدمت است تا انجام شود. زیرا اگر کمتر از هزینه تمام شده ارزیابی شود، کیفیت خدمت کاهش پیدا می‌کند.

 ظفرقندی بیان کرد: هر روز هجمه ناجوانمردانه‌ای علیه جامعه پزشکی اتفاق می‌افتد. یک روز بحث مالیات و روزی موضوع کارتخوان است. یک بار مرکز پژوهش‌های مجلس در این زمینه بحث می‌کند و نماینده این مرکز می‌گوید آمار و ارقامی که اعلام شده را تکذیب می‌کنند. جامعه پزشکی همواره به قانون مقید است و از بحث مالیات استقبال می‌کند، زیرا این موضوع اصل پذیرفته شده است.

رییس کل سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: گاهی اعداد و ارقامی را مطرح کرده و علیه جامعه پزشکی جوسازی می‌کنند. جامعه پزشکی از مالیات واقعی و شفافیت مالیاتی و هرچیزی که کار مردم را تسهیل کند، مثل کارتخوان استقبال می‌کند. از طرفی باید شفاف مشخص کنند این مالیات کجا هزینه می‌شود و آیا برای مردم هزینه می‌شود؟ از طرفی باید همه مشمول مالیات شوند و نه این‌که یک جامعه‌ای مالیات بدهد و جوامع دیگر ندهند.

وی افزود: هجمه‌هایی مثل ظرفیت‌های پزشکی باعث تخریب جامعه پزشکی می‌شود. جامعه پزشکی بر اساس آخرین نظرسنجی انجام شده، سومین محل اتکا و سرمایه اجتماعی مردم است. برخی افراد تیشه به ریشه مردم و جامعه می‌زنند. اگر یکی یکی محل‌های اتکای جامعه را از بین ببریم، چه چیزی باقی می‌ماند؟ اگر کشور با بحران مواجه شود، مردم به حرف چه کسانی اعتماد می‌کنند؟

ظفرقندی گفت: اساس کار پزشکان بر اعتماد است. خدمات بسیاری از طرف جامعه پزشکی در زمان دفاع مقدس یا حتی هنگام بروز سیل اتفاق افتاد. چرا این کارها را نمی‌گویند؟ به گروه‌هایی که از عمد جامعه پزشکی را تخریب می‌کنند هشدار می‌دهم. از طرفی افرادی هستند که نمی‌دانند و باید به آنها توضیح داد و نصیحت کرد. همه این بی مهری‌ها باعث نمی‌شود که پزشکان و گروه‌های پزشکی کار خود را به خوبی ادامه ندهند.

مشارکت بانک ایران زمین در طرح “تا مهر با همدلی” کمیته امداد امام (ره)

مراسم طرح “تا مهر با همدلی” کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران با حضور مدیران ارشد بانک ایران زمین، افراد برجسته در بخش های اقتصادی، هنری، ورزشی و افراد خیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین: در این مراسم که به هدف تامین مالی لوازم التحریر و اقلام مورد نیاز دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش این کمیته برگزار شد، از نخبگان تحت پوشش و خیرین تجلیل و تقدیر شد.
سید محمد حسین استاد مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین در این مراسم از خیرین و کلیه افرادی که در جهت تامین مایحتاج و امکانات اولیه قشر ناتوان و بی بضاعت کوشا هستند قدردانی کرد و گفت: بانک ایران زمین در طی این سال ها همواره به دنبال انجام مسئولیت اجتماعی خود بوده و در حوادث مختلف همچون کمک رسانی به استان های سیل زده یا بیماری های خاص کوشا بوده است و همچنین در اجرای طرح مهر تا همدلی نیز حامی و پیگیر خواهد بود.

برگزاری ۴ کارگاه آموزشی در حوزه روابط عمومی ، ارتباطات و تبلیغات شرکت صنایع شیر ایران”پگاه” به میزبانی پگاه گلستان

کارگاه آموزشی روابط عمومی مربوط به تدوین و اجرای کمپین های تبلیغاتی و روابط عمومی حرفه ای و بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی ۸ لغایت ۹ مرداد ماه سال جاری به میزبانی شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان ویژه مدیران و کارشناسان روابط عمومی شرکتهای تحت پوشش برگزار شد.

در ابتدای شروع به کار این دوره ، مهندس کریم نژاد با تقدیر از روند برگزاری دوره های آموزشی بصورت گسترده در سطح صنایع شیر ایران، این اقدام ارزشمند را حاصل مدیریت آگاهانه آقای دکتر حسینی مدیر عامل صنایع شیر ایران، زحمات آقای دکتر رشیدی معاون مالی و منابع انسانی و همچنین برنامه ریزی اثربخش خانم دکتر سپهرنیا سرپرست آموزش دفترمرکزی قلمداد کرد.دکتر سپهرنیا تدوین تقویم آموزشی سال ۱۳۹۸ را گامی مهم در طول حیات ۶۴ ساله شرکت خوانده و آن را افتخار مهمی برای مجموعه قلمداد کرد که نیازمند همراهی و هم افزایی تک تک پرسنل به ویژه مدیران عامل می باشد.
ایشان هدف از برگزاری دوره های آموزشی را توانمندسازی و مهارت آموزی همکاران،همراه با اخلاق مداری، احترام متقابل برشمرد. وی اظهار کرد: « این امور منجر به آشنایی بیشتر با ساختارها و توانمندیهای واحدهای تولیدی، رشد و تبادل اندیشه در حوزه های مختلف و تسری دادن نقاط قوت و کاهش نقاط ضعف در کارخانجات خواهد شد».

شهسواری مدیر روابط عمومی هلدینگ صنایع غذایی کشاورزی ودارویی صندوق بازنشستگی کشوری نیز ضمن تقدیر وتشکر از  مدیران عامل هلدینگ ، صنایع شیر و آموزش که این همایش ودوره آموزشی را برگزار نمودند و کتابنامه و تقویم اموزشی جامعی را تدوین کردند اظهار داشت توجه به حوزه پژوهش وافکار سنجی یکی از ارکان مهم روابط عمومی است و الزام این بخش را در چارت روابط عمومی خواستار شدند. در ادامه ایشان همچنین از ارزیابی واحدهای عمومی در آینده خبر دادند و خاطر نشان کرد همکاران در حوزه های مختلف مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. ۱- بخش فرهنگ سازی مصرف شیر و لبنیات که به عنوان سرفصل های اصلی در این حوزه خواهد بود. ۲- حوزه مسئولیت اجتماعی که نمونه ان موضوع افطار مهربانی که یک پروژه خاص در این حوزه بود و امروز به عنوان یکی از مسایل مهم در وزارتخانه دنبال می شود. ۳- حوزه تبلیغات وحضور در فضای مجازی وبروز رسانی سایت شرکتها شامل اخبار وتصاویر و….. ۴- حوزه تبلیغات محیطی ۵- حوزه تبلیغات مکتوب(بروشور کاتالوگ و پوستر) شهسواری با تاکید بر هماهنگی روابط عمومی وبازار وبرگزاری نشستهای مختلف در این حوزه و تلاش در جهت تبلیغات نقطه فروش اشاره نمود و خواستار برگزاری ایونت ها و کمپین های مختلف در زمانهای مختلف شد. در پایان ایشان اظهار داشت روابط عمومی صنایع شیرایران به عنوان قوی ترین روابط عمومی در حوزه سلامت کشور شناخته شده واز همکاران خواست تمام تلاش خود را در جهت پیشبرد اهداف در این حوزه با اهمیت و توجه به کار تیمی در حوزه برندینگ که از تاکیدات مدیران محترم صندوق بازنشستگی نیز می باشد داشته باشند.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی مبین برگزار شد

مجمع پتروشیمی مبین سال منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ با ۸۵درصد حاضرین در جلسه برگزار شد.

در مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به اسفند ۱۳۹۷ در ازای هر سهم ۱۵۰ تومان سود تقسیم شد و سود خالص ۷۵درصد نسبت به سال قبل افرایش یافته است.شرکت مبین اولین شرکت در ایران است که صورت های مالی خود را براساس استاندارهای جهانی چند سالیست ارائه می دهد.

اعضای هیات مدیره حاضر در جلسه شامل: افشار سرکانیان(رئیس هیات مدیره شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی)، علیرضا شمیم ( نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس) رئیس امور مالی،ناظران،حسابرس و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار .

پتروشیمی مبین قلب تپنده منطقه
یکی از دغدغه های بشرامروزه حفظ صیانت از محیط زیست و پاک نگه داشتن آن است.
از همین روی پتروشیمی مبین در راستای حفظ محیط زیست با کمترین میزان آلایندگی و متعهد بودن در این امر به فرهنگ پاک نگه داشتن محیط زیست کمک بسیاری نموده است.همچنین مبین حامی لاک پشت های پوزه عقابی هم می باشد.
به گزارش فکراقتصادی، پتروشیمی مبین قلب تپنده منطقه است و به تنهایی نیاز بیش از ۴۰درصد از دیگر پتروشیمی ها و توزیع سرویس های جانبی شامل برق بخار اکسیژن نیتروژن را تولید و به صورت مستمر و پایدار در سرویس دهی به موقع مشتریان می کوشد .

 

کسب ده ها تندیس و جایزه توسط پتروشیمی مبین

پتروشیمی مبین جوایز متعددی در راستای تولیدات خود کسب کرده از جمله کسب جایگاه ۳۷ در بین صد شرکت برتر ایران در سال ۱۳۹۶ ، کسب تندیس بلوری سه سال متوالی ۹۴_۹۵و ۹۶، شرکت منتخب به تاییدیه سازمان محیط زیست به علت عدم آلایندگی به مدت ده سال،دریافت ۱۸ گواهینامه معتبر از قبیل ایزو ۹۰۰۰ و ایزو ۱۴۰۰۰ و …،دریافت تندیس جایزه سبز اروپا و ده ها عنوان و دست اورد دیگر.

عملکرد امور خودکفایی شرکت در سال ۹۷

در راستای استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های داخل کشور به منظور قطع وابستگی به کالاهای خارجی، تاکنون نسبت شناسایی و ساخت ۴۶۵۶ قلم از قطعات پرکاربردترین و حساس مورد نیاز مجمع اقدام گردیده است.

اهم پروژه های انجام شده براساس گروهی سازی و تجهیزسازی امور خودکفایی شرکت در سال ۹۷

ساخت کامل مسیر قطعات مسیر داغ توربین ها،ساخت کامل سلول های تولید کلر از آب دریا برای اولین بار در ایران،ساخت کامل کمپرسوراتمابزینگ،ساخت کامل ۹۵ نوع فیلتر هوا،گاز و روغن ،ساخت کامل صفحات مبدل عای صفحه ایی از جنس تیتانیوم در ۸تایپ مختلف،طراحی و ساخت hpu برنابل هیدرولیک،ساخت انواع expantion joint تا سایز ۳۵۰۰ و تست آنها،ساخت کامل تجهیزات انواع پمپ های سانتریفیوژ و هلیکال.

 

میزان توقف تولید مجتمع های پتروشیمی،ناشی از قطع سرویس های جانبی

در خصوص شرکت پارس در سال ۹۷ برابر با ۵۸ساعت توقف،شرکت آریا ساسول در سال ۹۷ برابر با ۴۹ ساعت توقف،شرکت پردیس ۱.۲ در سال ۹۷ برابر با ۹ ساعت توقف بوده،شرکت جم در سال ۹۷ برابر با ۴۶۲ ساعت توقف و شرکت های زاگرس،نوری،مروارید و کارون در سال ۹۷ بدون هیج توقفی به فعالیت خود ادامه داده اند.

پتروشیمی مبین بزرگترین طرح یوتیلیتی متمرکز کشور

شرکت پتروشیمی مبین، یکی از بزرگترین یوتیلیتی‌های متمرکز دنیاست. این مجتمع عظیم و مدرن صنعتی در فاز یک پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی در پنج بخش مجزا و مساحت ۸۸ هکتار ساخته شده است.
از جمله وظایف این مجتمع صنعتی شامل: تولید و توزیع برق و بخار، تولید و توزیع اکسیژن، نیتروژن، هوای سرویس، هوای ابزار دقیق،  تولید و توزیع آب شیرین، آب بدون املاح، آب سرویس، آب آتش نشانی و آب کولینگ، دریافت وتصفیه پساب های صنعتی و بهداشتی شرکت های پتروشیمی منطقه،  سوزاندن پسماندهای مایع و جامد در کوره های زباله سوز، دریافت گاز از شبکه سراسری و تقلیل فشار آن و توزیع بین مجتمع های پتروشیمی می باشد.
به گزارش فکر اقتصادی، هدف از احداث این مجتمع صرفه جویی در هزینه های سرمایه گذاری و تولیدی و کاهش قیمت تمام شده انرژی مصرفی مجتمع های مستقر در منطقه بوده است.
مجمتع پتروشیمی مبین بزرگترین طرح یوتیلیتی متمرکز کشور بوده و در نوع خود یکی از بزرگترین پروژه های دنیا به شمار می آید که در سال ۱۳۷۹ در شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصویب و به نام شرکت پتروشیمی مبین احداث گردید که مهندسی تفصیلی آن توسط شرکت تکنیپ فرانسه انجام شده است.
پتروشیمی مبین دارای واحدها و محصولات متعددی از جمله واحد تولید برق، واحد تولید بخار، واحد آب خنک کننده، واحد آب شیرین کن، واحد آب بدون املاح، واحد کندانس برگشتی، واحد آب آتش نشانی، واحد هوا، واحد خطوط ارتباطی، واحد تصفیه پساب های صنعتی، واحد زباله سوز و معرفی واحد تحقیق و توسعه است.
واحد پژوهش وفناوری شرکت پتروشیمی مبین هم در سال ۱۳۸۶ با هدف انجام پروژه های کاربردی در راستای حل مشکلات واحدهای عملیاتی ، بهبود وبهینه سازی از نقطه نظر فرایندی ، زیست محیطی وهمچنین ایجاد بستری مناسب برای مدیریت دانش وارتباط متخصصین واحد های عملیاتی ومتخصصین دانشگاهها وپژوهشگاه های کشور کار خود را آغاز نمود.

سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس دچار حاشیه شد

سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس دچار حاشیه شد/ مقصر نوشابه گازدار بود!

پیش نمایش فیلم جدید اقماری از مجموعه «سریع و خشمگین» به دلیل جرقه زدن پریز سالن نمایش با وقفه‌ای موقتی روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، جرقه زدن پریز موجب شد تا پیش‌نمایش «سریع و خشمگین ارایه می‌کند: هابز و شاو» در دالبی تئاتر لس‌آنجلس با وقفه روبرو شود.

در دالبی تئاتر هالیوود افرادی که در ردیف جلو نشسته بودند پس از دیدن جرقه‌ها بلافاصله صندلی‌هایشان را ترک کردند. یکی از کارکنان سینما گفت که این جرقه و اتصالی برق به دلیل ریختن نوشابه گازدار روی پریز ایجاد شد.

این جرقه زدن موجب شد تا نمایش فیلم حدود ۳۰ دقیقه متوقف شود.

پس از جرقه بلافاصله آژیر اضطراری سالن به صدا درآمد و تماشاگران سالن را ترک کردند. این اتصالی به نظرعیرعمدی بود.

گرچه کسی بر اثر این ماجرا زخمی نشد اما کمی طول کشید تا برخی از تماشاگران دوباره خودشان را جمع و جور کنند و به سالن برگردند.

گزارشگر آسوشیتدپرس نوشت: به خاطر ۲ تا جرقه کوچک که در بخش صندلی‌های ارکستر رخ داد و صدایی که از این اتصالی شنیده شد نمایش فیلم را ۳۰ دقیقه متوقف کردند.

وی افزود یکی از ستاره‌های این فیلم یعنی دواین جانسون که در سالن حضور داشت نیز جلوی در سینما ایستاد تا به همه اطمینان بدهد مشکلی نبوده است.

یکی دیگر از گزارشگران هم نوشت دیوید لیچ کارگردان گفت یک نفر نوشابه‌اش را روی پریز برق ریخته بود.

«هابر و شاو» با بازی دواین جانسون و جیسون استتم یکی از فیلم‌های اقماری از مجموعه «سریع و خشمگین» است. این فیلم به صورت رسمی از ۲ آگوست (۱۱ مرداد) راهی سینماها می‌شود.

کمک هزینه مدارس، اجباری یا اختیاری

طبق اصل ۳۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران،« دولت موظف به تامین رایگان وسایل آموزشی و پرورشی مدارس دولتی تا پایان دوره متوسطه است»، اما در سال های اخیر شاهد دریافت مبالغ هنگفتی از والدین هستیم.

این درحالی است که در سال های نه چندان دور کمک‌های مردمی برای اداره این مدارس بر اساس نظر مسئولان آموزش و پرورش اختیاری و داوطلبانه بود، اما امروزه همین کمک‌های اختیاری و داوطلبانه به اجبار و تهدید تبدیل شده است. البته این روند تنها برای مدارس کشور نیست و به مدارس دولتی خارج از کشور هم رسیده است.

برای مثال می توان به یکی از مدارس دولتی در مالزی به نام مجتمع آموزشی امام خمینی اشاره نمود.

اردیبهشت ماه بود که طی بیانه ثبت نامی که توسط این مجتع منتشر شد به مواردی اشاره نموده که با مخالفت والدین مواجه شد.

در این اطلاعیه آمده است؛ ادامه فعالیت مجتمع در فضای جدید آموزشی و محدودیتهای مالی آموزش وپرورش به صورت ذیل است:
۱- با تصویب و تاکید انجمن اولیا از روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ، ۲۰ می، مجتمع آموزشی آماده پیش ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی آینده و دریافت شهریه برای تمهید مقدمات لازم و فضای آموزشی خواهد بود. درصورت برگشت به ایران قبل از سال تحصیلی شهریه پیش ثبت نام عودت داده خواهد شد.
۲- کلیه والدین دانش آموزانی که درسال تحصیلی جاری شهریه مصوب مدرسه را پرداخت ننموده اند جهت کمک در ادامه فعالیت مجتمع در سال آینده و هزینه های محل جدید هرچه سریعتر نسبت به تسویه حساب و پیش ثبت نام اقدام نمایند.
۳- اولیا محترم تاکید کردند که عدم پرداخت شهریه مصوب نشانه بی توجهی به آموزش فرزندان خود، تضیع حق سایرین و عدم احترام به والدین محترمی است که شهریه پرداخت کرده‌اند می باشد و اسامی آنها به سفارت اعلام گردد.
۴- در صورت عدم مشارکت مادی و معنوی والدین محترم بنظر میرسد گزینه مدارس غیر دولتی برای سال آینده توسط آموزش وپرورش به دلیل مشکلات مالی و عدم تامین ارز، به جای مجتمع امام خمینی محتمل می باشد که در جلسه مورد انتقاد و اعتراض والدین محترم قرار داشت.

۵- مبلغ پیش ثبت نام اولیه یا تسویه برای تمهید مقدمات فضای آموزشی حداقل مبلغ۱۵۰۰ رینگت پیشنهاد می شود.

البته شهریه درخواست شده بابت هر دانش آموز ۵۵٠٠ رینگیت مالزی است و قیمت رینگت حدود ۳۱۵۰ تومان می باشد.
می توان گفت، شهریه ثبت نام هر دانش آموز معادل ۱۸ میلیون تومان برای یک مدرسه دولتی است که نه تنها خدمات خاصی ارایه نمی کند بلکه با تغییر مکرر مدیریت و کادر آموزشی طی یکسال ضعف های چشمگیری به همراه داشته است.

حال مساله اصلی این مجتمع این است که خود را دولتی نام می برند که در این صورت باید طبق قانون از دریافت شهریه خودداری کنند اما والدینی که از پرداخت شهریه خودداری می کنند را تهدید به ارایه اسامی به سفارت می کنند!!!

 

 

 

 

تیزر پایانی جشن بزرگ ولادت حضرت مهدی(عج) یکم اردیبشهت ماه ۹۸ شهرک پردیس جم

تیزر پایانی جشن بزرگ ولادت حضرت مهدی(عج) یکم اردیبشهت ماه ۹۸ شهرک پردیس جم

دانلود پیوست

جشن ولادت سراسر نور حضرت مهدی ( عج ) در مجتمع فرهنگی شهرک پردیس جم ویژه کارکنان پتروشیمی مبین و خانواده محترم ایشان برگزار شد.
در این مراسم که در دو شب برنامه ریزی شده بود, گروه های مختلف کودک, موسیقی, کمدی و دیگر برنامه های هنری به اجرای برنامه پرداخته و فضای شاد و نشاط آوری را برای خانواده ها رقم زدند.
روابط عمومی شرکت پتروشیمی مبین

بازدید معاونت محترم سازمان حفاظت محیط زیست, ۲۸ فروردین ۹۸ از شرکت پتروشیمی مبین

بازدید معاونت محترم سازمان حفاظت محیط زیست, ۲۸ فروردین ۹۸ از شرکت پتروشیمی مبین

در پی حضور فعالانه و موفق پتروشیمی مبین در هجدهمین نمایشگاه محیط زیست و بیان اقدامات و عملکرد شرکت در راستای جلوگیری از گسترش آلایندگی های پتروشیمیایی موجود در منطقه, جناب آقای دکتر تجریشی معاون محترم سازمان محیط زیست در راس هیاتی از مدیران زیر مجموعه خود, در سایت پتروشیمی مبین واقع در عسلویه حاضر و ضمن بازدید و برگزاری جلسه از تلاشها و فعالیتهای مدیریت و کارکنان پتروشیمی مبین تقدیر و تشکر نمودند.
در این بازدید که بیش از سه ساعت به طول انجامید, دکتر تجریشی ضمن حضور در واحد تصفیه پساب و زباله سوز پتروشیمی مبین, از نزدیک در جریان جزییات عملکرد این واحدها قرارگرفته و توضیحات لازم در خصوص فرایندهای اجرای امور را دریافت نمودند.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه از واحد آبگیر پتروشیمی مبین نیز بازدید بعمل آوردند و همزمان از پروسه پلاک گذاری و رها سازی سه عدد لاک پشت به دام افتاده در آبگیر نیز دیدن کردند.
پس از این بازدیدها, جلسه ای در سالن کنفرانس پتروشیمی مبین تشکیل و در ابتدا مهندس شمیم مدیر عامل محترم پتروشیمی مبین, ضمن خیر مقدم از فعالیتهای شاخص شرکت در حوزه زیست محیطی بویژه طراحی و اجرای باز چرخانی پسابهای تصفیه شده به عنوان پروژه سبز یاد نمودند و ضمن بیان مسایل و مشکلات پیش رو, توجه جدی و همه جانبه ارکان کشور در جهت حل معضلات محیط زیستی منطقه را خواستار شدند.
وی جدا سازی خطوط پساب از مبدا تا واحد تصفیه پساب توسط شرکتها, احداث پیش تصفیه در شرکتها, نصب آنالیزور و همچنین پیگیری احداث لند فیلد برای منطقه را  چهار راهکار عملی برای کنترل آلایندگی در منطقه را بر شمردند.
آقای دکتر تجریشی نیز در سخنانی با اشاره به ماهیت خاص منطقه و نیازهای موجود که فراتر از امکانات سازمانها و دوایر دولتی میباشد, دخالت مجموعه وزارت نفت و شرکتهای خصوصی را راه حل موضوع دانستند و قول پیگیری موضوعات طرح شده را تا حصول نتیجه دادند.
حسن ختام این بازدید و جلسه نیز امضای تفاهم نامه رسمی حمایت پتروشیمی مبین از لاک پشت در خطر انقراض گونه منقار عقابی بود که مورد تشویق حضار قرار گرفت.
روابط عمومی شرکت پتروشیمی مبین

بازدید جناب آقای دکتر کلانتری, رییس سازمان محیط زیست از غرفه پتروشیمی مبین در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

بازدید جناب آقای دکتر کلانتری, رییس سازمان محیط زیست از غرفه پتروشیمی مبین در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

جناب آقای دکتر کلانتری, رییس سازمان محیط زیست از غرفه پتروشیمی مبین در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست بازدید بعمل آوردند.
در ابتدای حضور دکتر کلانتری در سالن ۳۵ نمایشگاه, از ایشان جهت حضور در غرفه های مربوط به پتروشیمی های عسلویه, دعوت بعمل آمد لیکن ایشان با اشاره به صنایع آلاینده موجود در عسلویه, از بازدید امتناع نمودند لیکن در ادامه با توضیحات کارشناسان پتروشیمی مبین, مبنی بر عدم آلایندگی این مجتمع و همیاری کامل با محیط زیست استان, تنها از غرفه پتروشیمی مبین بازدید و در جریان اقدامات انجام شده در این راستا قرار گرفته و از زحمات دست اندرکاران تقدیر نمودند
روابط عمومی شرکت پتروشیمی مبین

حضور فعال شرکت پتروشیمی مبین در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

حضور فعال شرکت پتروشیمی مبین در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از تاریخ ۲۴/۰۱/۹۸ لغایت ۲۷/۰۱/۹۸ در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار شد.
پتروشیمی مبین نیز که در این راستا, نقش اساسی در منطقه ایفا میکند, حضور فعالی در این نمایشگاه دارد.
اقدام بارز شرکت, مبنی بر حمایت از لاک پشت گونه پوزه عقابی, علاوه بر دستاوردهای متعدد پتروشیمی مبین در حوزه محیط زیست, مورد اقبال بسیار بازدیدکنندگان قرار گرفت.
روابط عمومی شرکت پتروشیمی مبین

کمک ۱۵میلیارد ریالی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس به سیل‌زدگان

کمک ۱۵میلیارد ریالی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس به سیل‌زدگان

شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس در راستای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده، مبلغ ۱۵میلیارد ریال برای تهیه اقلام و کالاهای مورد نیاز در استان‌های لرستان و خوزستان تخصیص خواهند داد
به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، جلسه کمیته روابط‌عمومی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس در تاریخ ۱۳ فروردین‌ماه برگزار شد که در این جلسه، روسای روابط عمومی شرکت‌ها، سازوکار کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده را تعیین کردند. براین اساس مقرر شد باتوجه به موافقت شورای راهبردی مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس، یک بودجه کلی جهت کمک به مردم سیل‌زده در استان‌های لرستان و خوزستان در نظر گرفته شده و با هماهنگی مقامات هر یک از استان‌ها و سازمان‌ هلال‌احمر، سبدی از اقلام مورد نیاز تهیه و در قالب دو کاروان به این مناطق ارسال شود
طبق مذاکرات صورت گرفته و به پیشنهاد کمیته روابط‌عمومی، مقرر شد پس از تصویب شورای راهبردی مدیران عامل، مبلغ پانزده میلیارد ریال برای تهیه اقلام مورد تایید، تامین و اختصاص یابد. بخشی از اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان شامل مواد غذایی، لوازم بهداشتی، اقلام دارویی، آب معدنی، پتو، مواد شوینده و …، خواهد بود.
در این جلسه مقرر شد شرکت پازارگاد، مسئولیت خرید، ارسال و توزیع مواد و کالاهای مورد نیاز را با همکاری نهادهای مربوطه برعهده داشته باشد
توافقات این جلسه که در محل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد برگزار شد، به تایید روسای روابط‌عمومی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس رسیده است

بانک صادرات در مسیر تحول

بانک صادرات در مسیر تحول
به تازگی شاهد انتشار صورت های مالی حسابرسی شده بانک صادرات ایران بودیم صورت های مالی‌ای که تحولات خوبی به شرح ذیل در آن روی داده و همین تحولات زمینه ساز قرارگیری این بانک در مسیر رو به رشد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بورس۲۴، در نگاه اول در ترازنامه بانک موجودی نقد بانک رشد بسیار خوبی داشته و به عدد ۹۶۷۳ میلیارد تومان رسیده است در طرف دیگر ترازنامه بدهی این بانک به سایر بانک ها و موسسات ۳۸ درصد کاهش داشته است.

براساس این گزارش، طبق صورت های سود و زیان بانک، حسابرس نیز بر صورت های مالی این بانک صحه گذاشته و تحول به خوبی مشهود است به عبارتی جمع درآمدهای بانک در ۶ ماهه امسال به نسبت ۶ ماهه سال گذشته ۱۸۱ درصد معادل ۲۳۱۴ میلیارد تومان افزایش یافته است.
در دیگر کفه ترازوی بانک یعنی هزینه‌ها، تنها شاهد رشد ۲۸ درصدی هزینه ها معادل ۹۸۸ میلیارد تومانی هزینه ها هستیم که در مقابل با رشد درآمدها رقم چشمگیری محسوب نمی‌شود.
در نهایت رشد درآمد های ۲۳۱۴ میلیاردی در مقابل رشد هزینه های ۹۸۸ میلیاردی سبب شده تا رشد درآمدها در بانک از هزینه‌ها فزونی یافته و همین امر زیان بانک را با کاهش همراه ساخته است.
با بررسی صورت‌های مالی «وبصادر» می‌توان به روشنی دریافت که روندهای حاکم بر بانک نشان از بهبود و ارتقای شاخص‌های عملکردی دارد و امید به سودآوری و قرارگرفتن در منطقه سود را در میان مدت ایجاد کرده است.

سومین هم اندیشی روسای شعب غرب استان تهران برگزار شد

سومین هم اندیشی مدیریت شعب غرب استان تهران با حضور مدیر، روسای دوایر و مسئولین شعب غرب استان با محوریت اعتبارات و بازاریابی برگزار شد.
به گزارش  روابط عمومی موسسه اعتباری کوثر؛ ابراهیم مومن زاده مدیر شعب غرب استان تهران ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی استان و مسئولیت روسای شعب اظهار داشت: از وظایف اصلی روسای شعب شناخت نیازها و راه کارهای جذب مشتری، شناخت محیط اطراف و جغرافیای منطقه، تسلط کامل بر دستورالعمل ها، بخشنامه ها و بحث جانشین پروری در بین کارکنان را برشمرد.
وی با تاکید بر تقسیم کار عادلانه در میان کارکنان و پیگیری امور شعب توسط تمامی همکاران گفت: داشتن تعهد نسبت به پیگیری مطالبات معوق و جلب رضایت مشتریان از عوامل تاثیرگذار در موفقیت شعبه است.
محمد صادق کشاورز مدیر دایره بازاریابی با ارائه مطالبی در خصوص کمیت و کیفیت برگزاری کارگاه های توجیهی و نحوه فعالیت این کارگاه ها، اظهار داشت: اصول بازاریابی، جذب منابع، شناخت محصول، جذب مشتری، استفاده از فرصت های رقابت و خدمات بازاریابی از مباحث مهم و ویژه در بازاریابی می باشند که می بایست مورد توجه مسئولین شعب قرار گیرد.
وحید موسوی مدیر دایره اعتبارات نیز با بیان وضعیت مطالبات غیر جاری در استان و عوامل شکل گیری آن گفت: می توان با برنامه ریزی بهینه و استفاده از لیزینگ و صدور انواع ضمانت نامه های بانکی به اهدافی که در این بخش برای استان تعریف شده است دست یافت.
خاطر نشان می سازد در پایان این هم اندیشی مسائل و مشکلات شعب توسط روسا و کارشناسان دوایر بررسی و راهکارهای موجود در بخش های مختلف سازمانی برای حل موانع مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

فرماندار اهواز:‌ با تجمع‌کنندگان کارگری با احترام برخورد کرده‌ایم

فرماندار اهواز برگزارکنندگان تجمع‌های اخیر اهواز را کارگرانی معرفی می‌کند که حقوق عقب‌افتاده دارند و در همین حال تأکید دارد که مسئولان استانی با تجمع‌کنندگان با متانت و احترام برخورد کرده‌اند.
جمال عالمی‌نیسی فرماندار اهواز اظهار کرد:‌ روز یکشنبه گروه ملی صنعتی فولاد مقابل استانداری تجمع کرده بودند که حقوق معوقه خود را طلب می‌کردند. در روزهای قبل نیز تجمعلاتی از این دست برگزار شد که ما پیگیر مطالبات آنان هستیم.
او توضیح داد: متأسفانه وضعیت گروه ملی صنعتی فولاد خوب نیست و درآمد آن با هزینه‌اش همخوانی ندارد به همین دلیل حقوق‌ها دیر به دیر و با دو سه ماه تاخیر پرداخت می‌شود که این مسئله باعث شده است کارگران آن هرچند وقت یکبار تجمع کنند.
فرماندار اهواز درباره علت افزایش اعتراضات در این شهر گفت:‌ خوزستان استانی صنعتی است و عمده صنایع یعنی پتروشیمی‌‌ها هم در اهواز هستند، اکثر کارخانجات فولاد هم در اهواز هستند؛ به تبع این مسائل و مشکلات پیش می‌آید.
عالمی‌نیسی در همین حال تأکید کرد: ما فضا را برای تجمع‌کنندگان ناامن نکرده‌ایم. با کسی برخوردی نمی‌شود و کسی هم بازداشت نشده است.
او افزود: تا به حال چندین تجمع در اهواز برگزار شده که با همه آنان با متانت و احترام برخورد شده است و مسئولان نیز با آنان صحبت کرده‌‌اند.

سرلشکر موسوی، درگذشت امیر «سیروس لطفی» را تسلیت گفت

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور پیامی درگذشت امیر سیروس لطفی فرمانده لشکر ۱۶ زرهی نیروی زمینی ارتش، را تسلیت گفت.

در پی درگذشت امیر سرتیپ سیروس لطفی، فرمانده فقید و دلاور لشکر ۱۶ زرهی نیروی زمینی ارتش، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام تسلیت فرمانده کل ارتش بدین شرح است:

بسم الله الرحمن ارحیم

فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَی الْقَاعِدِینَ أَجْرًا عَظِیمًا

سال های دفاع مقدس، گنجینه ای ارزشمند از وجود پربرکت انسان هایی است که برای سربلندی، استقلال و حفظ تمامیت ارضی کشور، مردانه ایستادند و بهترین سالهای عمر خویش را صرف دفاع از آرمان های والای نظام مقدس اسلامی کردند.

امیر سرتیپ سیروس لطفی، فرمانده دلاور و شجاع لشکر ۱۶ زرهی قزوین، در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در آزادسازی محورها و مناطق غرب و شمال غرب کشور از  لوث وجود ضد انقلاب و همچنین در سال های جنگ تحمیلی بویژه عملیات های بزرگ طریق القدس، فتح المبین و بیت المقدس به عنوان افسری ولایتمدار، مومن، مدیر و شایسته، منشأ خدمات و اقدامات ارزشمندی بوده است.

دریافت نشان فتح از دستان مبارک فرماندهی معظم کل قوا، حضرت امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) و محبت و لطف مستمر معظم له به آن امیر سرافراز، همچنین همرزمی با شهدای والامقام سال های جنگ تحمیلی همچون شهید سپهبد صیاد شیرازی و انتقال تجربیات گرانبهایش از جبهه های حق علیه باطل، از افتخارات ماندگار امیر سرتیپ سیروس لطفی است.

بدون تردید ملت قدرشناس ایران اسلامی و آحاد رزمندگان غیور نیروهای مسلح، خاطرات و تاثیرات اقدامات و حماسه های ماندگار آن فرمانده دلاور ارتش حزب الله را هرگز از یاد نخواهند برد.

اینجانب ضمن تسلیت درگذشت آن امیر ولایتمدار و عاشق دین و وطن به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا (مدظله العالی)، خانواده محترم و خانواده بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ایران، از خداوند بزرگ، علو درجات ایشان را خواستارم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران

پیش‌بینی روزهای بد برای دولت آمریکا/خواست جدی اروپا برای استقلال

سیاست خارجی در هفته‌ای که گذشت اتفاقات زیادی داشت، از جمله مهمترین آنها این موضع ظریف بود که گفت: اطمینان داریم روزهای بدی در انتظار دولت آمریکا است.

قطعاً مهمترین اتفاق سیاست خارجی ایران در هفته ای که گذشت اعلام آغاز دور جدید تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران بود که جزییات آن توسط وزرای خارجه و خزانه داری آمریکا در نشستی خبری اعلام رسمی شد و مطابق آن تعدادی از افراد حقیقی و حقوقی، شرکت ها و بانک های مرتبط با ایران مورد تحریم آمریکا قرار گرفتند.

نکته ای که در خصوص تحریم های آمریکا وجود دارد اینکه علی رغم تلاش گسترده آنها در همراهی جامعه جهانی با سیاست های یکجانبه گرایانه خود علیه ایران اما این بار موفق نبودند، اروپا، روسیه، چین، هند و دیگر کشورهای تاثیرگذار در جهان با این اقدام آمریکا علیه ایران مخالفت کردند و آن را غیر قانونی و خلاف مقررات بین المللی دانستند.

سیاست مداران کاخ سفید همچنان بر رویکرد یکجانبه گرایانه خود اصرار می کنند و این منجر به اتخاذ سیاست استقلال گرایانه از سوی کشورهای اروپایی و دیگر قدرت های اقتصادی و منطقه ای از جمله چین و روسیه شده است که دیگر نمی خواهند یک کشور برای همه جهان تصمیم گیری کند.

این هفته هم در حوزه سیاست خارجی تحولات بسیاری را شاهد بودیم و اتفاقات مختلفی حادث شد که هریک از آنها اجزای یک کل واحد هستند که می توانند در کنار هم مجموعه اقدامات دستگاه دیپلماسی را تشکیل دهند و نقطه اشتراک آنها هم حرکت به سمت تامین حداکثر منافع ملی است.

امروز شرایط عرصه بین الملل به نحوی است که کارشناسان از آن به عنوان دوران گذار یاد می‌کنند، یعنی برهه‌ای حساس که تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی در آن بسیار سریع و غیرقابل پیش‌بینی است و قدرت های مختلف هریک در راستای نیل به اهداف مشخصی در تلاش هستند تا جایگاه بهتر و بالاتری در عرصه جهانی کسب کنند و در تعیین تحولات و معادلات بین‌المللی سهم بیشتری داشته باشند.

مشروح اخبار سیاست خارجی در هفته‌ای که گذشت، به شرح زیر است:

گفتگوی تلفنی ظریف با چهار مقام اروپایی/تعهد مجدد اروپا به اجرای برجام

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته (جمعه ۱۱ آبان) با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان، والستروم وزیر امور خارجه سوئد و هانتر ساموئلسون وزیر امور خارجه دانمارک تلفنی گفتگو کرد.

در این گفتگوها، وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص اقدام آمریکا در اعمال مجدد تحریم های آن کشور و تلاش های اروپا برای مقابله با این اقدامات با مقامات اروپایی رایزنی و تبادل نظر کرد.

موگرینی و وزرای خارجه اروپایی با تاکید چند باره بر تعهد خود به برجام و تلاش برای حفظ کانال های مالی با ایران و تداوم صادرات نفت و گاز کشورمان، بر اهمیت تعهد وزرای دارایی علاوه بر وزرای خارجه سه کشور اروپایی و سایر اعضا برای اجرایی کردن سازوکار ویژه مالی اروپا تاکید کرده و اعلام کردند، این سازوکار ظرف روزهای آتی رسما ثبت و آغاز به کار خواهد کرد.

سفیر ایران با معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار کرد

مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و ایگور مورگولوف معاون وزیر امور خارجه روسیه، در ملاقات روز جمعه ۱۱ آبان ماه، ارتباطات سیاسی و اقتصادی تجاری دو کشور را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

در این دیدار که به برنامه ارتباطات آتی دو کشور معطوف بود، سنایی و مورگولوف در خصوص مسائل مرتبط با روابط دوجانبه همچون تمایل طرفین به تعمیق گفتگوهای سیاسی، همکاری های اقتصادی تجاری و گسترش ارتباطات فرهنگی و میان منطقه ای گفتگو کردند.

تحریم‌ و اقدامات یکجانبه اقتصاد جهانی را مختل می‌کند

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز در هجدهمین نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو گروه D۸ در ترکیه حضور یافت و سخنرانی کرد.

ایران اجازه نمی‌دهد رژیم ترامپ به اهداف نامشروع خود نایل آید

وزارت امور خارجه طی بیانیه ای در خصوص تحریم های آمریکا نوشت: قویا اطمینان دارد که جمهوری اسلامی ایران با همکاری کشورهای دوست قادر است با تکیه بر ظرفیت های داخلی و توان بین المللی خویش این چالش را نیز با خرد و تدبیر پشت سر بگذارد و اجازه ندهد رژیم ترامپ که سیاست خارجی آمریکا را از هرگونه اصول تهی کرده است به اهداف نامشروع خود نایل آید.

توافق سر برگزاری دومین همایش همکاری‌های ایران و قفقاز شمالی

مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و «سرگئی ویکتوروویچ چبوتاریف» وزیر امور قفقاز شمالی با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

یکی از موضوعاتی که در این دیدار مورد بحث قرار گرفت، برگزاری دومین کنفرانس همکاری های ایران و قفقاز شمالی بود که اواخر سال جاری در تهران برگزار می شود.

در این ملاقات طرفین با تاکید بر روابط عالی سیاسی دو کشور و روند رو به رشد همه جانبه این روابط، موضوعات مربوط به تسهیل روابط بازرگانی، حل مسائل کریدور شمال جنوب، تبادل استاد و دانشجو، همکاری های استانی، توسعه همکاری های استانی، اجرایی کردن توافقات و تفاهمات، برگزاری همایش ایران شناسی، برگزاری همایش ایران و قفقاز شمالی و کمیسیون مشترک همکاری در تهران با حضور وزیر قفقاز شمالی و سایر زمینه های همکاری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

ملت ایران باید در مقابل شیطان بزرگ مقاومت کند

«لوئیس فراخان» رهبر مسلمانان آمریکا بعد از ظهر امروز (یکشنبه) در نشستی که به مناسبت سالروز سیزدهم آبان ماه در دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: من از آمریکا به ایران آمدم، کشوری که رئیس جمهور آن قصد دارد سخت ترین تحریم هایی که تاکنون در تاریخ سابقه نداشته را علیه شما اعمال کند و چنانچه این تحریم ها اعمال شود، زندگی بسیار سخت تر از چیزی خواهد شد که امروز هست.

رهبر مسلمانان آمریکا افزود: کسانی در دنیا می پرسند چرا ایران باید تا این حد از سوی آمریکا رنج بکشد؟ آیا حقیقت دارد که شما آمریکا را شیطان بزرگ نامیدید؟ اگر اینطور است و به آن اعتقاد دارید، پس جای تعجب نیست که شیطان به جبهه حق آسیب برساند.

وی گفت: فشار تکامل انقلاب اسلامی ایران روی شانه های شما جوانان است و تمام زحمات بزرگان شما به فنا می رود اگر شما این انقلاب را ادامه ندهید.

فراخان بیان کرد: شما باید تلاش کنید در تقابل با اقدامات شیطان که همان آمریکا باشد، کارهای اصلاحی انجام دهید و مقاومت پیشه کنید.

رهبر مسلمانان آمریکا با بیان اینکه در قرآن آمده است که امتحان های سخت لازم است تا حقیقت جا بیافتد، تصریح کرد: اگر به انقلابی که امام خمینی (ره) شروع کردند اعتقاد دارید، پس بدانید که خداوند اجازه نخواهد داد که فشاری بر شما وارد آید که تحمل آن را نداشته باشید و خدا به شما مسئولیتی نخواهد داد بدون آنکه شما را قادر به انجام آن کند.

قاسمی: مقامات بحرینی به رفتار غیرانسانی خود پایان دهند

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان صدور حکم حبس ابد از سوی دادگاه تجدید نظر بحرین علیه شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق و دو نفر دیگر از منتقدان بحرینی را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به مشی میانه رو و مسالمت جویانه شیخ علی سلمان و مواضع وی در پرهیز از خشونت، افزود: این رای جای هیچ تردیدی برای افکار عمومی و جامعه بین الملل باقی نخواهد گذاشت که دولت بحرین نه تنها به دنبال اصلاح امور نیست بلکه تصمیم به تشدید سرکوب وخیم تر کردن اوضاع دارد.

بهرام قاسمی افزود: مقامات بحرینی به جای اتکاء به سایر دولت ها و خرید گرانبهای امنیت از دیگران ، با کنار گذاشتن رویکرد پلیسی و امنیتی به رفع بحران خود ساخته در کشور از طریق گفتگوی حقیقی و جدی با مخالفان و منتقدان و پاسخ به مطالبات مشروع مردم بپردازند و به رفتار غیر انسانی خود در صدور احکام ظالمانه و اعمال محدودیت علیه مردم پایان دهند.

رد اتهامات و اعلام آمادگی ایران برای همکاری همه جانبه با اروپا

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: در پی اقدام اخیر تروریستی در اهواز و اعتراض شدید کشورمان به دانمارک، سوئد، نروژ و هلند، و با توجه به اتهامات اخیر به جمهوری اسلامی ایران در فرانسه و دانمارک که با دسیسه چینی رژیم صهیونیستی و طراحی سناریوهای ناشیانه صورت گرفت، دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه سفرای نروژ و سوئد و کاردار دانمارک در تهران را به وزارت امور خارجه دعوت و ضمن تبیین مواضع کشورمان در ارتباط با حادثه تروریستی اهواز و رد اتهامات رژیم صهیونیستی، بر وظیفه این کشورها در مقابله با تروریسم و غیرقابل قبول بودن پناه دادن به کسانی که رسما مسئولیت عملیات تروریستی اهواز را پذیرفته اند تاکید کرد.

حکم حبس ابد برای شیخ علی سلمان نشانگر حکومت وحشت در بحرین است

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: صدور حکم حبس ابد علیه شیخ علی سلمان دبیرکل میانه روی جمعیت الوفاق نشانگر ادامه حکومت سرکوب و وحشت در بحرین است. امروز جمع کثیری از شیعه و سنی در زندان بزرگی به نام بحرین بسر می برند. راه حل «گفتگو» است و نه «حبس ابد».

آمریکا نمی‌تواند برجام راتضعیف کند/آرزوهای بهتری برای برجام داشتم

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز(دوشنبه) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به سوال ۶ نفر از نمایندگان با تسلیت ایام سوگواری اهل بیت(ع)، اظهار داشت: در خصوص تلاش‌ها برای استرداد اموال بابک زنجانی نقش وزارت امور خارجه نقشی حمایتی است و ما موظفیم اقدامات دستگاه های قضایی را پیگیری و درخواست‌های دستگاه های مختلف را دنبال کنیم که این کار را انجام دادیم و درخواستی نبوده که وزارت امور خارجه دنبال نکرده باشد.

وی افزود: برای این کار ده ها ملاقات تنظیم شده اما اینکه برخی می‌گویند اقدامی از سوی وزارت امور خارجه انجام نشده است، دلیلش ضرورت وجود تفاهم نامه معاضدت قضایی است. وزارت امور خارجه اگر تمایل داشته باشد می‌تواند ملاقات های سفرای خود در کشورهای مختلف را اعلام کند. وزارت خارجه مسئول پیگیری و تسهیل است و اقدام با دستگاه های ذیربط قضایی و داخلی است.

ظریف گفت: در خصوص اسنادی که بعد از برجام به امضا رسید، باید بگویم هر سندی که امضا شده در معرض دید عموم در سایت‌ها قرار گرفته است. سندی بعد از برجام امضا نشده است؛ پس از برجام چند توافق برای اجرای برخی موارد فنی برجام در زمینه انرژی هسته ای امضا شده که بر اساس نظر کارشناسان هسته ای و در راستای منافع ملی کشور بوده است.

توصیه‌ به ایرانیان خارج ازکشور/تحریم نتیجه‌ای برای آمریکاندارد

قاسمی ادامه داد: ما تجربه تحریم های سازمان ملل را با همه آسیب هایی که برای کشور داشت را داریم ولی در نهایت دیدید کسانی که تحریم ها را وضع کردند موفق نشدند به اهداف خود در خصوص ایران دست یابند و امروز هم این تحریم ها با مخالفت جهانی مواجه شده و نتیجه ای عاید آمریکا نخواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: تجربه به کرات نشان داده که این تحریم ها صرفا جنگ روانی است و ایران علی رغم همه فشارها و تهدیدات می تواند همکاری های خود را با جهان ادامه دهد و این تحریم ها هم به تاریخ خواهد پیوست و ما از این مرحله هم عبور خواهیم کرد.

قاسمی در خصوص تماس برخی مقامات سعودی با ایران افزود: چنین تماسی را دریافت نکردیم؛ سیاست اصولی ما در قبال همسایگان کماکان ادامه دارد و ما علاقه مند هستیم با همسایه های خود در قالب همزیستی مسالمت آمیز و امنیت طولانی مدت و رفاه مردم منطقه همکاری داشته باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص مستثنی کردن هشت کشور از اعمال تحریم ها علیه ایران اظهار داشت: اخبار گوناگونی در این خصوص منتشر شده و می شود ولی قضاوت نهایی در خصوص صحت و اجرایی شدن آنها کمی زود است، اطلاعات ما از قبل نشان می داد که کشورهای بسیاری در تماس با وزارت خزانه داری آن کشور به دنبال یافت راه هایی بودند که بتوانند بخش هایی از همکاری خود با ایران را ادامه دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سؤال مبنی بر اینکه آیا توصیه آمریکا به عربستان سعودی مبنی بر پایان دادن به جنگ یمن در مدت زمان مشخص می‌تواند چشم‌انداز مثبتی برای توقف کامل بحران در آن کشور به حساب آید یا صرفاً سیاستی نمایشی از سوی کاخ سفید است؟ گفت: فاجعه یمن به مرحله بسیار حساس و پیچیده‌ای رسیده است و احتمالاً این وضعیت نمی‌تواند ادامه داشته باشد و جامعه جهانی، سازمان ملل و کشورهای مختلف باید برای پایان این فاجعه انسانی، تلاش‌های بیشتری را داشته باشد.

قاسمی ادامه داد: تلاش‌های گسترده جامعه جهانی می‌تواند به عنوان گام نخست برای توقف فاجعه یمن به حساب آید و پس از آن باید گام‌های بعدی در ادامه این مسیر پیگیری شود تا جهان بتواند این لکه‌ی ننگ را از کارنامه خود پاک کند.

وی افزود: تاریخ در آینده، جهان را در خصوص این کشتار وحشیانه و مظلومیت مردم یمن نخواهد بخشید.

ایران آماده کمک و تسهیل در روند صلح در افغانستان است

محمد کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح افغانستان با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، ظریف با اشاره به اهمیت صلح و ثبات و همچنین تقویت وحدت و همدلی ملی در افغانستان، تاکید کرد: هیچ راهی جز گفتگو و تفاهم ملی وجود ندارد و این روند تنها به افغانستانی‌ها تعلق دارد. از این رو، ما از تلاش های شورای عالی صلح برای نیل به وحدت، همبستگی و تسریع در روند صلح در افغانستان حمایت می کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان مهمترین خطر کنونی در افغانستان را تروریسم و بویژه داعش ذکر کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده کمک و تسهیل در روند صلح در افغانستان است.

بازیگری منفی رژیم صهیونیستی تاثیری بر همکاری ایران و روسیه ندارد​

«الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه که به دستور وی برای ارایه گزارش از نشست چهارجانبه استانبول به تهران سفر کرده است؛ پیش از ظهر امروز(دوشنبه) با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت ‌وگو کرد.

دریابان شمخانی در این ملاقات با اشاره به سه اصل راهبردی و غیر قابل تغییرکه مبنای همکاری های دفاعی-امنیتی و سیاسی ایران و روسیه در بحران سوریه بوده است، اظهار داشت:حمایت از دولت قانونی سوریه و همکاری با این کشور برای مبارزه با تروریسم، حفظ تمامیت ارضی سوریه و فراهم شدن سازوکارهای سیاسی برای تعیین آینده این کشور توسط مردم سوریه، اهدافی است که مجموعه موفقیت های سیاسی و میدانی حاصل شده برمبنای آن شکل گرفته است.

وی تعامل و هماهنگی بسیار مناسب میان ایران، روسیه و سوریه را عامل اصلی ایجاد برتری میدانی ارتش سوریه و اضمحلال طیف دشمنان و مخالفان این کشور و ایجاد شکاف میان آنها عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: ایران و روسیه در چارچوب ائتلاف موجود علاوه بر پیگیری فعال روندهای سیاسی به تقویت نیروهای مسلح سوریه در مبارزه با تروریسم ادامه خواهند داد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به اقدام شایسته روسیه در استقرار سامانه دفاعی اس ۳۰۰ در سوریه افزود: سطح همکاری و مواضع مشترک ایران و روسیه نشان می دهد، بازیگری منفی رژیم صهیونیستی و اقدامات ایذایی و مذبوحانه آنان تاثیری بر همکاری دو کشور ندارد.

کشورهای جهان به ترامپ اجازه نمی‌دهند که نظم جهانی را تخریب کند

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری با اشاره به دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران نوشت که این آمریکا است که منزوی می‌شود نه ایران.

متن پیام ظریف به این شرح است: «امروز، ایالات متحده با بازگرداندن تحریم‌هایی که مردم را هدف قرار می‌دهند، در برابر سازمان ملل و شورای امنیت سرکشی کرد. اما این قلدری آمریکا نتیجه معکوس می‌دهد، نه فقط به‌خاطر آنکه برجام مهم است اما از آن رو که جهان نمی‌تواند به ترامپ و یارانش اجازه دهد که نظم جهانی را تخریب کنند، آمریکا منزوی شده است، نه ایران.»

سفیر برزیل در ایران، با امیر عبداللهیان دیدار کرد

حسین امیر عبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل امروز با سفیر برزیل در ایران دیدار و گفت و گو کرد.

ترامپ با قواعد تجاری نمی‌تواند سیاست بین الملل را مدیریت کند

آنتونی اسمیت دستیار ارشد نخست وزیر نیوزیلند با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به تصمیمات نادرست ترامپ و دولت آمریکا در منطقه و جهان و اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها، گفت: سیاست‌های ترامپ بیش از آنکه در حوزه تحریم اثر بگذارد؛ در حوزه تنفر از سیاست‌های کاخ سفید تأثیر گذاشته است. با قواعد تجاری نمی‌توان سیاست بین الملل را مدیریت کرد و آقای ترامپ به ناچار سیاست‌هایش را تغییر خواهد داد.

دستیار ویژه رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی مواضع سیاسی کشورهای اروپایی در عدم حمایت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را قابل تقدیر دانست اما در این باره خواستار اقدامات جدی، سریع و عملی اروپا شد.

وی حمایت عملی اروپا را در مقابله با تحریم‌های یکجانبه آمریکا، شانس بزرگ برای اروپا و فرصت بزرگتری برای قدرت بخشی یورو دانست.

سفیر ایران در کپنهاگ اخراج نشده است/ردپای موساد در حادثه دانمارک

محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان با اشاره به ادعای برخی از مقامات دانمارکی در خصوص عملیات نافرجام علیه یکی از مخالفان ایرانی در این کشور و اخراج سفیر ایران در دانمارک، انتساب عملیات ادعایی به جمهوری اسلامی را  قویا تکذیب کرد و گفت: به هیچ عنوان اینطور نبوده و سفیر ایران هم از دانمارک اخراج نشده است.

وزیر امور خارجه در ادامه یادآور شد: ما با دولت دانمارک دیدگاه‌های خود را مطرح کردیم و به آنها اذعان داشتیم که پناه دادن به تروریست ها قابل قبول نیست.

ظریف تاکید کرد: طرح چنین ادعاهایی در مورد دخالت ایران در حادثه دانمارک و دستگیری که اخیرا انجام شده ساخته موساد است.

ایران خواستار مقابله جهانی با تحریم های یکجانبه آمریکا شد

غلامعلی خوشرو روز دوشنبه در نامه خود به آنتونیو گوترش با اشاره به تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا در ۱۴ آبان ۱۳۹۷ خواستار اقدام دسته جمعی سازمان ملل متحد و اعضای جامعه بین المللی در مقابله با این تحریم ها شد.

وی همچنین اقدام آمریکا را مغایر با مقررات متعدد بین المللی دانست و افزود: «این تحریم ها غیرقانونی و مغایر با اصول شناخته شده مصرح در منشور ملل متحد و مورد پذیرش جامعه بین المللی همچون برابری حاکمیت دولت ها، عدم مداخله در امورداخلی دولت های عضو و آزادی تردد و تجارت بین المللی است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تحریم های آمریکا در ۱۴ آبان ماه را مغایر رای دیوان بین المللی دادگستری دانست و اظهار کرد: این تحریم ها مسلما باعث بغرنج شدن شرایط حاکم بر دعوای جاری بین طرف ها می شود که دیوان بین المللی دادگستری در رای اخیر خود آمریکا را ملزم کرده از آن خودداری کند.

گفتگوی تلفنی ظریف با همتایان انگلیسی و نروژی

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگوهای تلفنی جداگانه با وزیران امور خارجه انگلیس و نروژ در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه و برجام، گفتگو و رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس در این گفتگو ضمن تاکید بر پایبندیِ انگلیس و سایر اعضای برجام به این توافق لزوم اتخاذ و اجرای فوری سازوکارهای ویژه اروپا را برای تدوام همکاریهای اقتصادی با ایران مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه نروژ نیز در این گفتگو ضمن اعلام حمایت از اجرای برجام‌ بر گسترش همکاری های دوجانبه تاکید کرد.

ادعای پلیس دانمارک در خصوص یک شهروند نروژی ایرانی نیز از دیگر محورهای گفتگو بود که طی آن وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر لزوم روشن شدن همه ابعاد موضوع و همکاری همه جانبه ایران با دولت های اروپایی برای روشن شدن حقایق تاکید کرد.

تحولات سوریه و یمن؛ محور گفت وگوی هیات های ایران و روسیه

الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در امور سوریه و سرگئی ورشینین معاون وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه در محل وزارت امور خارجه با حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت وگو کردند.

در این ملاقات آخرین تحولات سوریه و یمن بررسی و در خصوص مسائل مربوط به تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه، وضعیت ادلب، دستور کار دور آتی نشست بین المللی صلح سوریه در آستانه و همچنین تسهیل تلاش های سازمان ملل برای آغاز گفت وگوهای یمنی – یمنی، وضعیت حدیده و راه های بسترسازی روند ایجاد صلح در یمن رایزنی و هماهنگی لازم به عمل آمد.

خواست جدی اروپا عدم دنباله روی از آمریکا است

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه در برنامه تیتر امشب پیرامون زوال قدرت آمریکا اظهار داشت: برخورد آمریکایی ها با برجام و ایران نشانه خوبی از افول قدرت آمریکا است. آنها تمام تلاش خود را برای همراهی جامعه بین الملل انجام دادند ولی این اتفاق نیافتاد و قبل از برجام اینطور نبود و این یک موضوع بی سابقه است.

وی گفت: آمریکا با خروج از برجام قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است. آمریکا علی رغم میل جامعه جهانی تمام تلاش خود را به کار بست تا برجام را به شکست بکشاند. آن هیمنه سیاسی آمریکا رو به زوال است. من به یاد ندارم سخنرانی ریس جمهور آمریکا در سازمان ملل توسط رهبران دیگر کشورها به تمسخر گرفته شود.

عراقچی افزود: سازوکار های اقتصادی آمریکا هم دیگر رو به زوال است، اروپا گفته است مکانیسم مالی پولی که برای همکاری با ایران ترتیتب داده شده فقط برای ایران نیست بلکه به دنبال احیای استقلال از دست رفته خود هستند و این خواست جدی اروپایی ها است که دنباله روی آمریکا نباشند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه تصریح کرد: آمریکا همواره سیطره دلار خود را بر دیگر کشور ها حفظ کرده ولی با فشار بیش از حد به کشورها برای اعمال خواست های خود در حال زوال خود است و آقای ترامپ هم به این روند سرعت داده است. در خصوص موضوع نظامی هم آمریکا رو به افول است؛ شکست های عراق، افغانستان و سوریه نشانه های این زوال نظامی آمریکا است.

ظریف: تحریم کشتی غرق‌شده و بانک تعطیل‌شده نشانه استیصال آمریکاست

محمدجواد ظریف در توییتر نوشت : آمریکا در یک عملیات روانی از سر استیصال برای مفصل کردن فهرست نهادهای تحریم شده ایرانی – که ناخواسته هدف قرار گرفتن مردم عادی ایران را نیز نشان داد – یک بانک که ۶ سال پیش تعطیل شده بود و یک کشتی که سال گذشته غرق و به صورت گسترده ای رسانه ای شد را هدف تحریم های خود قرار داد.

ظریف در انتهای پیام توییتری هشتگ «آمریکا منزوی است» قرار داد.

خزانه داری آمریکا امروز از اضافه کردن نام  ۷۰۰ فرد، شرکت، هواپیما و کشتی به فهرست تحریم‌ها علیه ایران خبر داد که ​نام «بانک تات» و کشتی «سانچی» نیز در فهرست تحریم‌ها  است.

روزهای بدی در انتظار آمریکاست/ دولت ترامپ پشیمان خواهد شد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اقدام جدید آمریکا علیه ایران، در پیامی ویدیویی خطاب به ملت ایران اظهار داشت: دیروز دولت ایالات متحده وعده ای را که شش ماه در مورد آن صحبت و در صحنه تبلیغاتی روی آن مانور می داد سرانجام عملی کرد و تحریم هایی را که هدفش مردم ایران هستند، اجرایی کرد.

ظریف گفت: کاملا مشخص است آنها به دنبال شرکت هایی می گشتند که حتی برخی از آنها منحل شدند اما در لیست تحریمی آمریکا قرار گرفته اند و این نشان دهنده استیصال دولت آمریکاست و امروز دنیا در برابر آمریکا ایستاده است.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: به غیر از چند رژیم کوچک و صهیونیستی هیچ کشوری آمادگی این را نداشت که از اقدامات ایالات متحده پیروی کند و ما دیروز در لحن و صحبت وزرای خارجه و خزانه داری آمریکا این تنهایی و عصبانیت را مشاهده کردیم.

وی افزود: این وظیفه دولت ایران است که اجازه ندهد اقدامات خصمانه ای که علیه ملت ایران و برای جدا کردن مردم از یکدیگر و حاکمیت طراحی شده، عملیاتی شود و این کار را دولت با تمام توان دنبال کرده و خواهد کرد. ما در عرصه دیپلماسی بسیار خوشحال هستیم تمام دنیا برابر آمریکا ایستاده است و با این اقدام آمریکا همراهی نکرده و امیدواریم آثار این مقابله جهانی با آمریکا را در آینده مشاهده کنیم.

اسلاف ترامپ به این نتیجه رسیدند که باید به ایران احترام بگذارند

محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان پیامی توئیتری را نسبت به سیاست های خصمانه دولت ترامپ علیه ایران منتشر کرد.

متن پیام به این شرح است: «اسلاف آقای ترامپ هم سیاست شان در قبال ایران را با اینگونه لاف زدن ها شروع کردند؛ اما کم کم وقتی با تجربه تر شدند به این نتیجه رسیدند که باید واقعیت ایران را بپذیرند و به آن احترام بگذارند.»

افزایش بی اعتمادی به اروپانتیجه طولانی شدن اجرای مکانیزم مالی است

سید محمدعلی حسینی سفیر اسبق ایران در ایتالیا در گفتگو با  در پاسخ به این سوال که اروپا چه نقشی می تواند در کمک به ایران در دوران تحریم ها داشته باشد، اظهارداشت: اروپا به دلیل ظرفیت ها و امکاناتی که از آن برخوردار است، می تواند نقش مثبت و موثری را در جهت مقابله با یکجانبه گرایی و قانون گریزی آمریکا در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی ایفا و از این طریق به رشد و تقویت دیپلماسی چند جانبه بین المللی نیز کمک کند.

وی گفت: مواضع اتحادیه اروپا در قبال خروج آمریکا از برجام و همچنین بازگرداندن تحریم ها، در بعد کلامی و شفاهی مثبت و شایسته استقبال اما در بُعد اجرایی و اقدام، بسیار کند و مایوس کننده بوده است. اروپائیان می دانند که صدور بیانیه های سیاسی، هر چند مثبت و مطلوب باشد، دایره تاثیر آن اما محدود و در چارچوب تکالیف اجرایی و برجامی اروپا در حوزه اقتصادی، بانکی و مالی، غیرملموس و نامحسوس است. این مسئله به اضافه طولانی شدن روند تهیه بسته پیشنهادی اروپا، موجب افزایش بی اعتمادی و بی اعتباری اروپا در نزد مردم و مسئولین کشور خواهد شد، امری که نه مطلوب ایران است و نه به نفع و مصلحت اروپایی ها است.

حسینی افزود: گرچه بنای جمهوری اسلامی دلگرم شدن و اتکاء به وعده های طرف های خارجی از جمله اروپائیان نبوده و نیست اما هوشمندی مقامات ذیربط ایرانی ایجاب می کند با رصد و ارزیابی تعهدات طرف های خارجی و میزان اجرایی شدن آنها، روابط خارجی کشور را تنظیم و متوازن سازند.

کسانی که با زبان تحریم با مردم ایران سخن می‌گویند در اشتباه هستند

علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در جلسه‌ای با نخبگان هلندی که در قالب تورهای فرهنگی به کشورمان سفر کرده بودند، با اشاره به تاثیرگذاری آثار تمدنی و مکان‌های گردشگری کشورمان اظهار داشت: تمدن ایرانی اسلامی، مردم بافرهنگ، میهمان‌نواز وصلح دوست و طبیعت متنوع و زیبای ایران به گونه‌ای است که همه بازدیدکنندگان خارجی از ایران را به خود جذب می‌کند و کسانی که به این مرز و بوم سفر کرده‌اند، اذعان دارند که متاسفانه در تبلیغات رسانه‌های بین المللی ایران به گونه‌ای دیگر معرفی شده است.

وی افزود: شما نخبگان که ایران را از نزدیک دیده‌اید، براین نکته صحه گذاشتید که ملت بزرگ ایران شایسته تکریم هستند اما متاسفانه کسانی در جهان هنوز با زبان تحریم و فشار با مردم ایران سخن می گویند، در حالیکه سخت در اشتباهند و به اهداف خود نخواهند رسید.

جهانگیری ادامه داد: فرهیختگانی که به ایران سفر کرده‌اند خیلی خوب می‌توانند لمس کنند که تحریم خطوط هوایی و یا لغو پروازها به ایران فقط در جهت ضربه زدن به مردم ایران و همه مسافرانی است که می‌خواهند با واقعیات ایران در کنار زیبایی‌های آن آشنا شوند و متاسفانه تحریم‌کنندگان از درک این موضوعات عاجز هستند.

آمریکا از تحریم کشورهایی که با سیاست آنها موافق نیست دست بردارد

حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «ما فقط انتظار داریم که آمریکا کشوری عادی باشد. از دخالت، سلطه گری، اقدام نظامی و اعمال تحریم علیه دیگر کشورها بدلیل آنکه با سیاست آنها موافق نیست دست بردارد»

وی در ادامه نوشت: «می‌خواهیم کشورها را نیز با هدف فروش تسلیحات مرگبار خود به تجاوز به دیگران تشویق نکند. بله مثل بقیه، کشوری معمولی باشد.»

منتظر سفر لاریجانی به ژاپن هستیم/امیدواریم شاهد توسعه روابط باشیم

مرتضی رحمانی موحد سفیر ایران در ژاپن امروز (پنج شنبه) با چوایچی داته رئیس مجلس مشاوران ژاپن دیدار کرد.

در این دیدار ابتدا داته ضمن خوشامدگویی به سفیر کشورمان و با اشاره به دیدارهای سران دو کشور طی شش سال گذشته بر اهمیت پیشبرد روابط تاکید و گفت: مجالس دو کشور نقش مهمی در توسعه این همکاری ها دارند و با توجه به اینکه سال آینده نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور است، من امیدوارم که گامهای مهمی در این زمینه برداشته شود.

داته همچنین با اشاره به دعوت از آقای لاریحانی برای سفر به ژاپن گفت: ما منتظر سفر آقای لاریجانی هستیم و امیدواریم این سفر باعث توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور شود.

واکنش ظریف به اظهارات پمپئو درباره یمن/ «آیا شرم ندارید؟»

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار مطلبی در صفحه توئیتر خود، به اظهارات پمپئو وزیر خارجه آمریکا واکنش نشان داد.

ظریف در این مطلب آورده است: «میدونی چیه آقای پامپئو!؟ اصلا خود یمنی ها مسئول قحطی هستند که با آن مواجهند!! آن ها باید به اذناب قصاب شما که میلیاردها دلار برای بمباران اتوبوس مدارس آن ها مصرف می‌کنند و میلیون ها برای کاهش مشکل قحطی اجازه می دادند که بدون هیچ مقاومتی نابودشان کند. آیا شرم ندارید؟»

آمریکا برای جنایات علیه مردم ایران و یمن باید مؤاخذه شود

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: درست مثل یمن، آقای پمپئو ایران را مسئول عواقب تحریم های غیرقانونی آمریکا که مانع دسترسی مردم ایران به سرویس های بانکی برای غذا و دارو شده است قلمداد می کند. طبیعتا ما اینها را برای مردم خود علیرغم تلاش‌های آمریکا فراهم خواهیم کرد ولی آمریکا باید برای جنایات علیه بشریت علیه مردم ایران و یمن مؤاخذه شود.

1 2 3 23