دسته بندی های ارشیو: دسته‌بندی نشده

گرفتار در چشمه‌های تور ماهیگیری

صیادی فعالیتی است که منجر به برداشت آبزیان به روش‌های مختلف از صیدگان و زیستگاه‌های طبیعی آن در آب‌های شمال و جنوب کشور می‌شود و صیدگاه محدوده جغرافیایی معینی برای صید انواع آبزیان می باشد که طی فصول صید به منظور فعالیت های صیادی در راستای ماهیگیری مسوولانه مشخص می شود.
از دیدگاه سازمان خواروبار جهانی FAO مدیریت صید ، مجموعه ای از فرآیندها نظیرجمع آوری،تجزیه و تحلیل ،برنامه ریزی، مشورت،تصمیم گیری ، تخصیص منابع و تدوین مقررات ماهیگیری است که به منظور حصول از استمرار بازسازی فرآیند مدیریت و احیای ذخایر آبزیان و در صورت لزوم با استفاده از نیروهای اجرایی و تامین سایر اهداف فعالیت های صید و صیادی است.
پروسه و فرآیندی که در مدیریت صید وجود دارد دارای رسالت پیچیده و گسترده‌ای با هدف حصول اطمینان از تامین بهینه منابع استفاده کنندگان محلی،منطقه‌ای و یا ملی در استفاده پایه‌ای از ذخایر آبزیان است که در دسترس آن ها قرار دارد. در چند مدیریت ماهیگیری نیز براساس تحقیقات علمی و تجزیه علمی و تجزیه و تحلیل‌های مربوط به آن اشتباه گرفته شود زیرا که مدیریت صید در برگیرنده این عوامل در بطن خود بوده و به مراتب فراتر از آنها می‌اندیشد.

یکی از مقاصد اصلی در این راستاٰ مدیریت ذخایراست.هدف اصلی مدیریت ذخایر ارایه توصیه هایی به منظور بهره برداری مناسب از منابع آبزی است.با توجه به این که ذخایر آبزیان محدود و جزو منابع تجدید شونده هستند،اهمیت دادن با ذخایر آبزی در کوتاه مدت وبلند مدت باید مورد توجه قرار گیرد.درمدیریت ذخایر چگونگی تصمیم گیری میان تعادل صید وتنوع آن مطرح است که این تصمیم گیری درنهایت به زمینه های اجتماعی و اقتصادی بستگی دارد.مدت های مدیدی است که کارشناسان ومحققان مواضع مختلفی را مرتبط بامنابع آبزیان مورد نقد وبررسی قرار داده ودر مواردی مانند تخریب محیط زیست،صید بی رویه،صید ضمنیٰ ،انقراض گونه ها واین گونه موارد هشدار می دهند.همچنین محققان حوزه های اجتماعی واقتصادی،مشکلات وتبعات ثانویه،ناشی از آسیب پذیری منابع آبزی را بررسی وعنوان نموده اند که بهره برداری غیر مسئولانه از منابع آبزی به بروز عواقب منفی در آینده منتهی خواهد شد.کاهش منابع آبزیان ،آینده مردم مناطق ساحلی برای تامین غذا،درآمد،اشتغال وبهداشت عمومی را تهدید می کند.باید به همه این آسیب ها،خسارت وارده به ناوگان صیادی وصنایع مرتبط با صید را نیز اضافه کرد.این مشکل قابل درک است که مشاهده می کنیم بخش وسیعی از صاحبان ناوگان صیادی از سود آوری عملیات وهزینه بالای آن شکایت دارند که باید مورد بررسی قرار گیرد.

مهمترین اصولی که در مدیریت صید مورد توجه قرار می‌گیرد شامل:اجرای کارهای پیش بینی شده، مشاوره و گزارش وضعیت ، ملاحظات فن‌آوری ، پایش نظارت ، پی گیری ، مدیریت آمار و اطلاعات ، قیمت گذاری در صید و بازار یا بی صید است.
به یاد داشته باشیم در راستای حصول به اهداف و قوانین مدیریتی صید، باید با اطمینان از موثر واقع شدن مشورت گرفتن از بهره بردارای، به طور مستمر مورد بررسی قرار گیرد.
گزارش وضعیت ذخایر و ارایه عملکرد مدیریت ، بالادستان مانند مقامات دولتی، عموم مردم، بهره برداران و زیربخش ها را از اهداف مدیریت صید آگاه می سازد و اگرنه مدیریت ها در چشمه های تورهای ماهیگیری در بلند مدت گرفتار خواهند شد.

علیرضا کیهان پور
مدیر اطلاع رسانی و امور بین الملل اتحادیه سراسری تعاونی های صیادی ایران

نمایشگاه آثار علی‌اکبر صادقی با حمایت سامسونگ افتتاح شد

نمایشگاه «مروری بر آثار و زندگی علی اکبر صادقی» روز یکشنبه ۸ بهمن ماه با حضور هنرمندان، علاقه‌مندان و اهالی رسانه در موزه‌ هنرهای معاصر تهران افتتاح شد.

در این نمایشگاه که با حمایت شرکت سامسونگ برگزار می‌شود بیش از ۲۰۰ اثر از آثار هنری علی اکبر صادقی، نقاش، انیماتور و مجسمه‌ ساز معاصر ایران به نمایش درآمده است.

مراسم بازگشایی نمایشگاه آثار علی اکبر صادقی با استقبال گسترده هنردوستان و علاقه‌مندان در روز برفی تهران همراه بود.

در این مراسم مجید ملانوروزی، مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «آثار استاد صادقی از لحاظ اسطوره شناسی، نمادشناسی و توجه به فرهنگ کهن ایرانی دارای اهمیت ویژه است. به همین دلیل برگزاری چنین نمایشگاهی ضروریست تا مردم و علاقه‌مندان بیشتر با این آثار و زمینه‌های آن آشنا شوند.»

در ادامه این مراسم علی اکبر صادقی در سخنانی کوتاه از هنرمندان به عنوان رسولان خدا بر روی زمین یاد کرد که زیبایی‌ها را به مردم نشان می‌دهند.

نمایشگاه «مروری بر آثار و زندگی علی اکبر صادقی» فرصتی است تا مجموعه‌ای از آثار هنری که این هنرمند پرکار در طول هفتاد سال فعالیت هنری خلق کرده در معرض عموم قرار گیرد. در این نمایشگاه که به مدت دو ماه و نیم در موزه‌های هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود می‌توان طیف متنوعی از آثار علی اکبر صادقی شامل نقاشی، طراحی‌، مجسمه، تصویر‌سازی و نسخه‌های مرمت شده انیمیشن‌ را تماشا کرد.

در کنار این آثار ۳۰۰ قطعه از اشعار استاد صادقی روی پرچم‌هایی به رنگ قرمز نوشته شده تا به همراه صدای شاعر در قالب «صدا-چیدمان» در فضای موزه به نمایش گذاشته شود.

علی اکبر صادقی به عنوان سازنده اولین انیمیشن‌ ایرانی هم شناخته می‌شود. نسخه‌های مرمت شده ۴ انیمیشن از آثار ساخته شده استاد صادقی در گالری‌های موزه هنرهای معاصر ایران پخش می‌شود. همچنین در بخش جانبی نمایشگاه، پنل‌های بررسی ابعاد انسان‌شناسی و اسطوره‌شناسی آثار با حضور کارشناسان و صاحب نظران مطرح برگزار می‌شود.

نمایشگاه «مروری بر آثار و زندگی علی اکبر صادقی» از روز ۸ بهمن ماه با حمایت شرکت سامسونگ آغاز شده است. سامسونگ موبایل با هدف بزرگداشت فرهنگ و هنر ایرانی و ایجاد فرصتی استثنایی برای نمایش گسترده آثار یک عمر تلاش استاد علی اکبر صادقی به دوستداران هنر و نسل جوان به برگزاری این رویداد اهتمام ورزیده است.

این نمایشگاه تا روز ۲۵ فروردین ماه سال ۹۷ در موزه هنرهای معاصر تهران ادامه خواهد داشت.

نهمین رویداد صبح خلاق تهران در برج آزادی برگزار شد

صبح جمعه ششم بهمن ۱۳۹۶، سالن اصلی برج آزادی تهران شاهد برگزاری نهمین رویداد بین‌المللی صبح خلاق در شهر تهران با حضور بیش از ۳۵۰ شرکت‌کننده بود.

رویداد صبح خلاق به صورت ماهیانه در آخرین جمعه هر ماه میلادی در بیش از ۱۸۰ شهر در سراسر دنیا، به صورت کاملاً رایگان و آزاد برگزار می‌شود و تمامی شرکت‌کنندگان بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای و با ثبت‌نام آنلاین در هر ماه قادر به حضور در رویداد هستند. تمامی بلیط‌های رویداد نهم صبح خلاق، در کمتر از ۳ دقیقه توسط مخاطبین رویداد رزرو شد و این موضوع، صبحی به یادماندنی را برای نماد اصیل تهران به ارمغان آورد.

هدف از برگزاری رویداد صبح خلاق، ایجاد بسترهای لازم جهت رشد و شکوفایی خلاقیت‌های افراد جامعه و همچنین افزایش سطح فرهنگ عمومی جامعه است. افراد شرکت‌کننده در رویداد قادر هستند در هر ماه به یک سخنرانی در خصوص موضوعی جهانی گوش کنند. در واقع در هر ماه، کلیه شهرهای برگزارکننده رویداد در سطح جهان، در خصوص یک موضوع و سرفصل واحد صحبت می‌کنند و در این خصوص از یک سخنران با تجربه دعوت به سخنرانی می‌کنند.

رویداد این ماه با موضوع “تشویش” برگزار شد و رضا غیابی، فرصت آفرین، و برگزارکننده رویداد تداکس در تهران، سخنرانی رویداد را بر عهده داشت.

شرکت‌کنندگان رویداد پس از پذیرش و صرف صبحانه‌ای هیجان‌انگیز، وارد سالن اصلی برج آزادی شدند و در ابتدا عباد غفوری، برگزارکننده رویداد، ضمن معرفی رویداد و اهداف آن، موضوع ماه را برای شرکت‌کنندگان تشریح کرد و از رضا غیابی جهت سخنرانی، دعوت کرد.

رضا غیابی در این رویداد به موضوعات و مسائل مرتبط با موضوع ماه، تشویش، پرداخت و در ابتدا از زندگی خود و تشویش‌ها و اضطراب‌هایی که تجربه کرده بود گفت و پس از آن به بررسی این موضوع در سطح جامعه و راه‌کارهای احتمالی پرداخت.

پس از یک سخنرانی ۳۰ دقیقه‌ای، فرصتی برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شد تا بتوانند سوالات خود از سخنران را یادداشت کنند و پس از جمع‌آوری سوالات، رضا غیابی به تعدادی از سوالات مطرح شده پاسخ داد.

در ادامه رویداد و طبق روند هر ماه، بخش سخنرانی سی‌ثانیه‌ای آغاز شد. در این بخش به شرکت‌کنندگان و مخاطبین رویداد فرصتی اعطا می‌شود تا بتوانند تنها به مدت ۳۰ ثانیه به بیان دغدغه‌ها، تفکرات و یا ایده‌های خود بپردازند. در ابتدای شروع این بخش عباد غفوری هدف از برگزاری این ایده را یادآوری اهمیت رعایت زمان و چارچوب زمانی در سخنرانی و همچنین ریزش ترس افراد عادی از صحبت در جمع عنوان کرد و اعلام کرد که افرادی که تمایل به سخنرانی در این بخش دارند، پیش از رویداد درخواست خود را ارسال کرده و تایید شده‌اند. وی عنوان داشت که رویداد صبح خلاق و مسئولین رویداد، سخنرانی افراد را مورد قضاوت قرار نمی‌دهند و تنها از حیث تکراری نبودن صحبت‌ها و وجود صحبتی قابل توجه، بررسی می‌شوند.

در این ماه، شش شرکت‌کننده به روی صحنه برج آزادی آمدند و صحبت‌های جالب و مفیدی را برای شرکت‌کنندگان دیگر مطرح کردند.

در پایان مراسم، تمامی شرکت‌کنندگان رویداد بر روی صحنه فراخ سالن برج آزادی حاضر شدند و بزرگ‌ترین عکس یادگاری بر روی این صحنه را گرفتند.

رویداد بعدی صبح خلاق، سوم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود. اطلاعات بیشتر در خصوص این رویداد و نحوه‌ی ثبت نام از طریق وب‌سایت فارسی رویداد به نشانی www.CreativeMornings.ir و یا وب‌سایت بین‌المللی رویداد قابل دسترسی است.

سهم ١۵ درصدی بانک صادرات ایران در بازار تسهیلات استان اصفهان

تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران در استان اصفهان طی ٩ ماه اول سال ٩۶ از عملکرد قابل توجهی در راستای عمل به برنامه های اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی از تولید و اشتغال، رفاه و ازدواج جوانان در مناطق کمتر توسعه یافته، حکایت دارد به نحوی که بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی این استان طی این مدت ٩۴۶۶ فقره تسهیلات حمایتی بالغ بر ٢۵٠۵ میلیارد ریال از این بانک دریافت کردند که در این میان وام های قرض الحسنه ازدواج، تسهیلات بنگاه های کوچک و متوسط در بخش صنعت و تسهیلات مسکن اقشار ویژه بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، طی مدت مورد اشاره، بانک صادرات استان اصفهان در راستای حمایت از بخش های صنعتی در مناطق کمتر توسعه یافته ٩٣ فقره تسهیلات بالغ بر ٧۶٢ میلیارد ریال به بنگاه های کوچک و متوسط اعطا کرده و همزمان ۵٣ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ١٠١ میلیارد ریال به بنگاه هایی از این دست در بخش کشاورزی استان تخصیص داده شده است.
طی ٩ ماه ابتدای سال ٩۶ خانواده های محترم شهدا، جانبازان و ایثارگران از ١٠٢٢ فقره تسهیلات ساخت و خرید مسکن بالغ بر ٧۵٣ میلیارد ریال برخوردار شده اند.
علاوه بر این در جهت حمایت از مشاغل خانگی ٢١٢ نفر از معرفی شدگان کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از وام قرض الحسنه اشتغالزایی این بانک به ارزش ٢٧ میلیارد ریال استفاده کرده اند.
طی این دوره در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی ٨٠۵٩ فقره وام قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه به میزان بیش از ٨۵٢ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شد.
گفتنی است، تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران در این استان به بافت های مسکونی فرسوده تعلق گرفت به طوری که طی این مدت ١٧ خانواده از تسهیلاتی قریب به ۶ میلیارد ریال استفاده کردند. همچنین مدیریت بانک صادرات ایران در اصفهان از ١٠ زندانی نیازمند در این استان با پرداخت بیش از ٢/٢ میلیارد ریال وام قرض الحسنه حمایت کرد.
پرداخت تسهیلات بانک صادرات ایران در قالب برنامه های اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و اشتغالزایی در حالی است که استان اصفهان به عنوان قطب صنعتی و گردشگری کشور از ظرفیت های گسترده این بانک در صنایع مادر از جمله فولاد، پتروشیمی و سایر کارخانجات و شرکت های بزرگ بهره می برد به نحوی که تا پایان مهرماه سال ٩۶ سهم بانک صادرات ایران از بازار تسهیلات این استان ١۵ درصد بوده است.

مهم ترین بخش هر سازمان روابط عمومی است

هدف روابط عمومی هر سازمان ایجاد ارتباط میان سازمان و افراد درگیر با آن سازمان است. این افراد شامل مخاطبان، کارکنان و هر فرد درگیر با سازمان است. هر سازمان یک مسئولیت اجتماعی بر عهده دارد که اعمال این مسئولیت بر عهده بخش روابط عمومی آن است.

روح الله مهرجو کارشناس علوم ارتباطات اجتماعی در خصوص داشتن یک برنامه استراتژی در یک سازمان به خبرنگار ما گفت:برای داشتن یک برنامه مناسب و عملیاتی برای روابط عمومی سازمان لازم است این برنامه را براساس استراتژی کلان سازمان پیش ببریم. ابتدا باید بدانیم اهداف بلند مدت سازمانی ما چیست و سازمان برای خود چه ماموریتی تعریف کرده است. زمانی که نسبت به خواسته ها و نیاز های سازمان آگاهی داشته باشیم، آن زمان می توانیم برنامه منسجمی در جهت پیشبرد آن خواسته ها و نیازها تهیه کنیم.

مهرجو افزود :وظایف روابط عمومی ها هرچند در یک فهرست قابل تبیین است، اما چگونگی پرداختن به هریک از این گزینه ها روشی خاص و ویژه می طلبد؛ روشی که باید همراستا با اهداف سازمانی تدوین شود.

وی حضور نمایشگاهی را یک ویترین برای عرض اندام سازمان ها دانست و ادامه داد: در نمایشگاه است که سازمان به مخاطبان خود و رقیبان رخ می نماید. در نمایشگاه می توانیم جایگاه خودمان را در مقابل رقبای مان بسنجیم. در ایران که برتری رقیب راه رشد محسوب نمی شود و مقوله رقابت همچنان مسئله ای سنتی است، باید بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم تا در نگاه مخاطب خود و مخاطب رقیب برجسته تر به نظر بیاییم.این مسئله به فراخور نمایشگاه، رقبای حاضر و مخاطبان شرایط خاص خود را می طلبد. الزاما غرفه ای که میلیون ها هزینه آن شده است ما را نسبت به رقبا برجسته نمی کند، بلکه نوع رابطه ای که با مخاطبان خود برقرار می کنیم، نوع ارائه محصول و سازمان مان و مسائلی از این دست برتری ما را تضمین می کند.نمایشگاه هایی که خارج از کشور برگزار می شوند به دلیل تفاوت فرهنگی ای که در ساختار سازمان های خارجی وجود دارد از رویه متفاوتی تبعیت می کنند. روابط عمومی سازمان باید پیش از حضور در آن نمایشگاه نسبت به آن ارزیابی مشخصی داشته باشد تا بتواند بهترین ارائه را از سازمان داشته باشد.

این کارشناس علوم ارتباطات اجتماعی گفت:ارتباطات مطبوعاتی سازمان اهمیت ویژه ای دارد. الزاما ارتباط سازمان با رسانه ها به معنای آن نیست که ما بخواهیم رسانه ها نقش بولتن را برای ما بازی کنند یا اخبار ما را به شکل رپورتاژ آگهی منتشر کنند. ما باید برای سازمان خود ارزش خبری ایجاد کنیم. اکنون مسئولیت های اجتماعی در دنیا از مسائل بسیار قابل اعتناست و بسیاری از برندها در تلاشند که در جهت مسئولیت های مدنی گام بردارند و نشان دهند که نسبت به اجتماع خود بی تفاوت نیستند. این مسئله اهمیتش تا جایی است که برندهایی که حتی خود به نوعی در تضاد با آن مسئولیت های اجتماعی قرار دارند، برنامه هایی در آن سمت و سو تولید می کنند تا نشان دهند نسبت به مسئولیت های اجتماعی بی تفاوت نیستند.مقولاتی مانند بهینه کردن انرژی، توجه به محیط زیست و هزاران فاکتور دیگر در این مسئولیت اجتماعی می گنجد. توجه به هر مسئولیت اجتماعی برای سازمان ما ارزش خبری ایجاد می کند و سبب می شود رسانه ها به برنامه های ما بپردازند. این مثالی ساده از ایجاد ارزش های خبری است که می توان نسبت به شرایط آن را بسط داد. دیگر ارتباطات رسانه ای نیز باید متناسب با نیاز سازمان و اثرگذاری آن پیش برده شود.

مهرجوافزود: یکی از وظایف قابل اعتنای روابط عمومی ها، تهیه نشریات داخلی است. هرچند این نشریات اغلب به شکل بولتن تنها اخبار سازمان را پوشش می دهند، اما نباید فراموش کرد که به وسیله این نشریات می توان در نیروی کار داخلی سازمان همدلی و همراهی ایجاد کرد؛ مسئله ای که هرچند جزو وظایف بخش منابع انسانی سازمان به حساب می آید اما می تواند در قالب اهرم اجرایی در دست بخش روابط عمومی عمل کند. نشریه سازمان باید فراتر از یک بولتن خبری باشد و با تعبیه بخش هایی مرتبط با پرسنل آنها را مورد تفقد و تشویق قرار دهد. نشریات داخلی باید منویات سازمان  را از پایه تا رأس ارائه کنند.همه سازمان ها بانک های اطلاعاتی مشخصی دارند که اطلاعات کلاسه شده ای در آنها وجود دارد. آرشیو های تخصصی مشخصی که افراد با رجوع به آنها می توانند نیازهای اطلاعاتی خود را بر طرف کنند اما این آرشیو ها اغلب بدون استفاده و ناکارا هستند. آنها اغلب شامل گزارش های روزانه افراد و مدیران می شوند که شاید پس از مدت ها کسی به اهمیت آنها توجهی نداشته باشد. ابتدا بهتر است یک آرشیو الکترونیک تهیه کنیم.

این بخش نیز شاید بیشتر به وظایف بخش دانشی سازمان مرتبط شود. البته اگر سازمان شما بخش دانشی برای خود تعریف کرده باشد، اگر نه حتماً لازم است روابط عمومی بخشی از این وظیفه را بر عهده بگیرد و اپلیکیشنی ویژه سازمان تهیه کند تا افراد در حوزه های مختلف بتوانند تجربیات و اندیشه های مرتبط با کار خود را در آن برنامه بگنجانند. اگر نوآوری از اهداف مهم سازمان شماست از این مسئله غفلت نکنید.

در سیستم های مدیریتی که سلسله مراتب در آنها همچنان پرشیب است، تریبون های آزاد می تواند راه میانبری برای شکستن این ساختار باشد. به هر حال هرچه سازمان تخت تر، رشد و توسعه آن ممکن تر است. به هر حال چه ساختاری پرشیب با سلسله مراتب در سازمان دارید و چه ساختاری تخت، تریبون آزاد کارکنان اهمیت ویژه ای دارد. در این تریبون هیأت مدیره تنها دو گوش شنوا لازم دارد و یک دفتر برای یادداشت برداری. کارکنان شما در همه سطوح باید امکان بیان رویا ها و خواسته های شان را داشته باشند. این تریبون جایی است تا افراد در هر جایگاهی بتوانند بگویند اگر تغییری در سازمان بدهید می توانید موفق تر عمل کنید.

 

وزیر ارتباطات از عملکرد ایرانسل در ایام اربعین تقدیر کرد

وزیر ارتباطات در حضور مدیران تمامی اپراتورها از مدیرعامل ایرانسل برای اقدامات انجام شده برای اربعین ۹۶ تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، طی مراسمی در تاریخ ۲۷ آذرماه با حضور وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات از اقدامات ایرانسل برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسم اربعین حسینی تقدیر شد.

در متن این تقدیرنامه آمده است، «واقعه عاشورا تأثیری بزرگ در تاریخ بشریت داشته است و زنده نگاه داشتن این قیام، فلسفه زیستن را معنا می‌بخشد.

پیاده روی عاشقان امام حسین(ع) در ایام اربعین، حرکتی عظیم و پر شور است که نشان از وحدت و همبستگی مسلمانان جهان برمدار خورشید کربلا می‌باشد و تداعی کننده قدرت عظیم آنان در طریق «هیهات من الذله» است، قطعاً کسانی که در این مسیر رهرو می‌شوند و آنان که به این رهروان خدمت می‌رسانند شامل رحمت الهی خواهند بود.

بدین وسیله از زحمات و تلاش‎های جنابعالی و همکاران محترمتان در خدمت رسانی به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) در حوزه ارتباطات سال ۹۶ تقدیر و تشکر می‌نماییم.

امید آنکه مشمول شفاعت حضرتش باشیم.»

شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل با استفاده از تجربیاتی که در سال‌های گذشته و به‌منظور ارائه خدمات هرچه بهتر به دست آورده، از ماه‌ها قبل تدابیر و اقدامات ویژه‌ای به شرح ذیل برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) به عمل آورده است:

 • بررسی و ایجاد  پوشش و ظرفیت مناسب شبکه‌های ۲G/3G/4G/WiFi در مسیرها و پایانه‌های مرزی  مهران، شلمچه، چذابه و خسروی با توجه به پیش‌بینی حضور حجم بسیار زیاد زائرین در این نقاط.
 • توسعه بیش از ۴۰۰ درصدی ظرفیت ارتباطی رومینگ بین‌الملل خدمات مکالمه و دیتا  با اپراتورهای عراقی از طریق پشتیبانی شرکت ارتباطات زیرساخت.
 • ایجاد بستر ارتباطی بر خط بین کارشناسان فنی ایرانسل و اپراتورهای عراقی به منظور پایش لحظه به لحظه پایداری و کیفیت حداکثری خدمات رومینگ بین‌الملل.
 • حضور گسترده و شبانه روزی تیم های پشتیبانی در پایانه‌های مرزی،  شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی و طول مسیر راهپیمایی جهت راهنمایی و ارائه خدمات مورد نیاز زائرین از ۱۰ روز قبل از اربعین به مدت ۲ هفته.
 • ارائه اینترنت رایگان روزانه به میزان ۱۰ مگا بایت برای هر زائر.
 • ارائه پایین‌ترین تعرفه برای تماس از عراق به ایران حتی درمقایسه با سیم کارت‌های عراقی زِین و آسیاسل، شایان ذکر است که این تعرفه نسبت به سال‌های قبل نیز کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است.
 • کاهش ۹۵ درصدی تعرفه اینترنت در بسته‌های متنوع نسبت به تعرفه آزاد.

در نتیجه تدابیر و اقدامات انجام  شده فوق:

 • بیش از یک میلیون و دویست هزار زائر از خدمات رومینگ بین‌الملل ایرانسل در کشور عراق بهره‌مند شدند.
 • میزان استفاده از خدمات ویژه اینترنت رایگان نسبت به سال قبل ۶ برابر شده است.
 • حجم استفاده از خدمات دیتا نسبت به ایام اربعین سال قبل، بیش از ۲ برابر رشد داشته است.
 • برغم استفاده گسترده زائرین از نرم افزارهای پیام‌رسان برای برقراری ارتباط، شاهد افزایش ۴۰ درصدی میزان مکالمات نسبت به سال قبل بوده‌ایم.
 • میزان استفاده از خدمات پیام کوتاه (SMS) نسبت به سال قبل، بیش از ۷ درصد افزایش داشته است.
 • خدمات رسانی به بیش از ۲۲۵ هزار زائر توسط تیم‌های خدمات مشتریان مستتقر در نقاط مختلف کشور عراق صورت گرفته است.

ایرانسل لازم می‌داند از وزیر محترم ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات برای پشتیبانی و هماهنگی در راستای برگزاری جلسه با مدیران مخابرات و اپراتورهای عراقی از دو هفته قبل از آغاز ایام اربعین حسینی(ع) و همچنین مدیران محترم وزارت ارتباطات به خصوص شرکت ارتباطات زیرساخت برای کلیه پشتیبانی‌های انجام شده قبل و در طول برگزاری مراسم با شکوه اربعین امسال تشکر و قدردانی کند.

 

 

ترانزیت و حمل ونقل بین المللی جاده ای قطب مهم و پایدار اقتصادی کشور

داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی طی نشستی با فعالان حوزه ترانزیت و حمل‌و‌نقل بین‌المللی کالا با بیان اینکه« می‌توان با توجه به موقعیت و شرایط فعلی حاکم بر بخش مصوبات دوره‌های قبلی را اصلاح و بازنگری کرد» گفت: مسائل مرتبط با سایر سازمانهای دست‌اندر‌کار را می توان در مراجع ذیربط از جمله شورای عالی هماهنگی ترابری کشور مطرح و حل کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای،  داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با تاکید بر جایگاه ، اهمیت و نقش ترانزیت در توسعه اقتصادی – اجتماعی کشور اظهار داشت : علاقمند هستم که انجمن در عرصه های حمل و نقل کشور حضور پر رنگ تری داشته باشد و استقبال می کنیم که مسائل بخش را خود انجمن  پیگیری و حل نماید و مراجع دولتی همچون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای نیز در کنار انجمن است

وی در ادامه گفت: مسائلی که مرتبط با سایر سازمانهای دست اندر کار وجود دارد می تواند در مراجع ذیربط از جمله شورای عالی هماهنگی  ترابری کشور مطرح و حل شود که لازم است انجمن موضوعات را دسته بندی و جهت طرح  آماده نماید.

کشاورزیان برگزاری جلسات با مسئولین نهادها و سازمانهای مرتبط با حمل و نقل بین المللی و ترانزیت را موثر و راهگشا برشمرد و گفت : ممکن است پاره ای از مسائل با برگزاری جلساتی با  مسئولین  سازمانهای ذیربط چاره اندیشی شود و بخشی دیگر جهت تصمیم گیری در شواری عالی  هماهنگی ترابری کشور مطرح و پیگیری شود

معاون وزیر راه و شهرسازی خدمات بخش حمل ونقل جاده ای بین المللی را تخصصی خواند و ادامه داد: چنانچه ناخواسته در دوره های قبل  قوانینی تصویب گردیده و یا بنابر شرایط وقت در گذشته تصویب شده  باشد  می توان با توجه به موقعیت و شرایط فعلی حاکم بر بخش اصلاح و بازنگری گردد .

کشاورزیان حاکمیت را در کنار بخش خصوصی و شرکتهای حمل ونقل بین المللی و انجمن صنفی این بخش یاد کرد و تصریح نمود : بحث هایی همچون تامین اجتماعی، بیمه، مالیات و در مقابل دستمزدها و کارکردها و معافیت های مورد تقاضا امروزه کاملا روشن و شفاف است، همانطور که در مورد شرکتهای حمل ونقل سوخت پیگری شد  و تصمیمات مناسبی اتخاذ گردید، با مستندات و دلایل منطقی می توان در مراجع ذیربط پیگیری نمود تا آیین نامه های مربوطه اصلاح گردد

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای رفتارهای قانونی صریح و روشن را امری اجتناب ناپذیر دانست و تاکید کرد : رفتار چندگانه از قوانین چنانچه در مواردی وجود داشته باشد ، قطعا” و مطمئناً با برگزاری جلسات کارشناسی  و مدیریتی با سازمانهای دیگر با جمع بندی که انجمن از موضوعات مبتلا به ، انجام داده است ، می توان راه کارهای مناسبی برای آرامش خاطر فعالیت فعالان بخش حمل ونقل بین المللی و ترانزیت فراهم آورده ، تصمیمات لازم اتخاذ نمود

بر اساس این گزارش در ابتدای این نشست یونس جاوید رئیس هیات مدیره انجمن شرکتهای حمل و نقل بین المللی و محمد جواد عطرجیان دبیر این انجمن گزارشی از فعالیت های انجمن ارائه نمودند همچنین  تعدادی از مدیران عامل شرکتهای حمل ونقل بین المللی و فعالان این بخش  در این نشست مسایل و مشکلات حاکم بر فعالیت های بخش  را مطرح و نقطه نظرات خود  را در این خصوص تشریح نمودند.

 درپایان این دیدار از سوی انجمن شرکتهای حمل ونقل بین المللی به نمایندگی از سوی شرکتهای حمل ونقل بین المللی به پاس تلاش های مدیریتی انجام گرفته در بخش حمل و نقل بین المللی  لوح سپاس و قدردانی را به مهندس کشاوریان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و اسماعیل غلامی معاون حمل ونقل این سازمان تقدیم داشتند

گفتنی است   اسماعیل غلامی معاون حمل ونقل و رضا نفیسی مدیر کل ترانزیت و حمل ونقل بین المللی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در این نشست و دیدار مهندس کشاورزیان را همراهی می کردند

کسب نشان شایسته ملی و مدال ویژه اعتماد مشتری توسط بانک انصار

نشان بانک انصار

با حضور نمایندگان مجلس، معاون وزیر صمت و تولیدکنندگان، اعضای اتاق بازرگانی و تهران و معاون وزیر کار، دومین طرح و کنگره سراسری نشان شایسته ملی در محل سالن همایش های کتابخانه ملی برگزار شد.

 پیرو اجرای ماده ٨ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب ۱۳۹۴/٢/۱مجلس شورای اسلامی در راستای ایجاد و تقویت نشان(برندهای) داخلی، محصولات صنعتی و خوشه های صادراتی، با همکاری دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه های اجرایی کشور، دومین دوره این طرح سراسری با محوریت بررسی میزان رضایتمندی و اعتماد مشتری به برندهای ملی و با همکاری و حمایت سازمان های دولتی و تشکل های علمی،   صنعتی و اقتصادی درآذر ماه سال جاری برگزار و بانک انصار پس از احراز صلاحیت های لازم نشان شایسته ملی و مدال ویژه اعتماد مشتری را کسب کرد.

این گزارش می افزاید، محورهای اصلی برنامه معرفی و الگوسازی تجارب موفق برندهای ملی در تامین رضایت مشتری در هر حوزه تولیدی و خدماتی، تعریف و تبیین جایگاه نشان اعتماد مشتری در بین مصرف کنندگان ایرانی کالا و خدمات از طریق رسانه ها و نیز بررسی فرصت های موجود در محصولات ایرانی برای ورود به بازارهای بین المللی بود.

در پایان جوایز برگزیدگان و برندهای مشتری مدار در مراسم اختتامیه با حضور مقامات عالی رتبه کشوری و لشگری، چهره های سرشناس علمی و دانشگاهی، کارآفرینان و نخبگان صنعت و اقتصاد کشور و در جمع اصحاب رسانه طی تشریفاتی رسمی و در قالب جایزه نشان شایسته ملی و مدال ویژه اعتماد مشتری اعطا شد.

کانکس های اسکان بیمه رازی در کرمانشاه

۱۱۰ دستگاه کانکس اسکان بیمه رازی به همراه لوازم زندگی روانه کرمانشاه شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه رازی، در پی وقوع زمین لرزه شدید در غرب کشور به ویژه کرمانشاه تعداد ۱۱۰ دستگاه کانکس اسکان به همراه لوازم زندگی به منظور همدردی و همراهی با مردم شریف و مظلوم مناطق غرب کشور و در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، به این مناطق ارسال شد.

قابل ذکر است، این کانکس ها به همراه لوازم و مایحتاج زندگی طبق اعلام ستاد هلال احمر مستقر در محل   زلزله زدگان از روز شنبه ۲۷ آبان ماه در مناطق غربی کشور در محل سرپل ذهاب و روستاهای آسیب دیده قرار گرفت.

تبلیغات در کوتاه آنلاین

تبلیغات بنری نوعی از تبلیغات اینترنتی می باشند که توسط وب سایت های تبلیغ پذیر روی صفحات مختلف وب قرار می گیرد. این نوع تبلیغات آنلاین، علاوه بر نمایش و معرفی شرکت تبلیغ دهنده ، لینک به صفحه وب آن شرکت را نیز شامل می شود و باعث افزایش ترافیک وب سایت توسط لینک مستقیم به وب سایت و نیز معرفی برند تبلیغاتی به طیف گسترده از مردم در هر زمان شبانه روز و هر مکان جغرافیایی می شود. برخی از متخصصان حرفه تبلیغات اینترنتی، این نوع تبلیغ را بهترین و موثرین ترین نوع تبلیغ می دانند.

ما به شما کمک می کنیم تا بهتر دیده شوید

در صورت تمایل به همکاری با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید.

 

همراه :۰۹۳۰۵۰۱۶۲۰۱

 

گسترش کمک‌های بانک‌پاسارگاد به مجروحان و خسارت‌دیدگان زلزله کرمانشاه

پس از استقرار بیمارستان‌ صحرایی و چادرهای امدادی بانک‌پاسارگاد و همچنین ارسال تعداد ۱۰ هزار تخته پتو و یکصد چادر امدادی به مناطق زلزله‌زده، بانک‌پاسارگاد خدمات پزشکی و ارسال کمک‌های خود به این مناطق را گسترش داد.
 خسرو رفیعی مشاور مدیر عامل و مدیر روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد با اعلام این خبر گفت: با بررسی دقیق‌تر منطقه و نیازسنجی مجدد، شرکت نسیم سلامت بانک‌پاسارگاد ضمن ارسال تعداد ۲۵۰ چادر، ۲۵ چادر امدادی دیگر نیز در کنار بیمارستان صحرایی، جهت نگهداری و امدادرسانی به مجروحان مستقر کرد.

همچنین این شرکت در اقدامی دیگر، ضمن اعزام تیم‌های پزشکی و روانشناس‌های خبره به منطقه، اقدامات ارزشمندی را جهت مشاوره به بازماندگان، به‌ویژه تلاش برای تجدید روحیه و بازگرداندن نشاط میان کودکان مناطق زلزله‌زده انجام داد.

وی ادامه داد: پیش از این نیز شرکت نسیم سلامت بانک‌پاسارگاد در منطقه ازگله ثلاث باباجانی بیمارستان صحرایی را جهت امدادرسانی به مجروحان و انجام عمل‌های جراحی ضروری و همچنین انجام عمل‌های زایمان، با تجهیزات و امکانات کامل پزشکی ایجاد کرده‌بود. همچنین تعداد یکصد چادر امدادی در کنار بیمارستان، برای نگهداری و بستری بیماران مستقر کرده و تعداد ۱۰ هزار تخته پتو به مناطق زلزله‌زده ارسال شده‌بود.

رفیعی در پایان ضمن تسلیت مجدد به ملت شریف ایران به‌مناسبت درگذشت هم‌وطنانمان در این حادثه غم‌انگیز تأکید کرد: بانک‌پاسارگاد شماره‌حساب ۲-۱۰۴۸۸۱۴۴-۸۱۰۰-۲۰۱، شماره کارت ۷۷۷۷-۷۷۷۷-۲۹۷۷-۵۰۲۲ و کد دستوری #۵*۷۲۰* را جهت واریز کمک‌های نقدی بانکداران این بانک و مردم به هم‌میهنان خسارت‌دیده این حادثه در نظر گرفته است.

معرفی طرح اعطای سهام شرکت بیمه پارسیان به خریداران بیمه های عمرو سرمایه گذاری

مدیرعامل بیمه پارسیان طرح اعطای سهام شرکت بیمه پارسیان به خریداران بیمه های عمرو سرمایه گذاری را معرفی کرد.
بیمه عمروسرمایه گذاری که در حوزه بیمه های زندگی قراردارد در کشور ما ضریب نفوذ پایینی دارد و این درحالیست که در اغلب کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه جزو اقلام اصلی سبد خرید خانوارها می باشد و خرید بیمه نامه عمر در این کشورها امری مرسوم برای اکثر افراد به شمار می رود. در صنعت بیمه کشورمان ، بیمه پارسیان بعنوان بزرگترین بیمه کاملا خصوصی کشور همواره در راه ارتقای بیمه های عمر و افزودن خدماتی که به جذابیت این بیمه نامه بیفزاید سعی و تلاش نموده است و در این راه بیمه نامه های مختلفی ذیل بیمه عمروسرمایه گذاری خود عرضه نموده است. در این میان طرح جدید این شرکت(طرح اعطای سهام به دارندگان بیمه-نامه عمروسرمایه¬گذاری) که به خریداران خود سهام شرکت را اعطا می نماید از ۳ زاویه به سودآوری برای بیمه گذاران این شرکت پرداخته است اول اینکه بیمه گذار یک بیمه نامه عمر می خرد، دوم سرمایه گذاری این بیمه نامه که با سود مرسوم سالیانه بیمه نامه های عمروسرمایه گذاری محاسبه و پرداخت می گردد و سوم اینکه تعدادی از سهام بیمه پارسیان به بیمه گذار تعلق می گیرد. در این راستا مصاحبه ای با عضو هیات مدیره و مدیرعامل بیمه پارسیان انجام داده ایم که در زیر میخوانید:
آقای اویارحسین ابتدا درخصوص اهداف این طرح به هفته نامه بورس گفت: طرح اعطای سهام شرکت بیمه پارسیان به دارندگان بیمه های عمروسرمایه گذاری، با هدف ایجاد ارزش پایدار برای بیمه گذاران محترم و وفاداری هر چه بیشتر آنان ارائه گردیده است. با عنایت به ماهیت بلند مدت این بیمه¬نامه¬، اهدای سهام شرکت بیمه پارسیان نسبت به ترغیب مشتریان در ایجاد تعلق خاطر و حفظ تعهد موثر خواهد بود.
-چه خدمات ویژه ای در این طرح به بیمه گذاران ارائه می گردد؟
شرکت بیمه پارسیان ضمن سهیم نمودن بیمه¬گذاران در سود سرمایه حاصل از سهام اهدا شده (از جمله سود نقدی سالیانه آن و استفاده از حق تقدم خرید سهام)، مجموعه متنوعی از سبد مالی و بیمه¬ای با خدمات ویژه را به ایشان ارائه می¬نماید.
در این طرح، بیمه¬گذاران محترم می¬توانند با خرید بیمه نامه عمروسرمایه¬گذاری ضمن تامین آرامش و آسایش خاطر ناشی از مزایای پوشش¬های متنوع بیمه‌ای، اندوخته مطمئن و مناسبی را نیز در پایان مدت بیمه¬نامه دریافت نمایند و از این اندوخته به عنوان سرمایه‌ای برای دوران بازنشستگی (بصورت یکجا یا در قالب مستمری) استفاده نمایند. علاوه بر این، با مشارکت در بازارهای سرمایه در سود سهام شرکت بیمه پارسیان سهیم می¬باشند. در نتیجه، به دلیل ترکیب دارایی¬ها در این طرح، علاوه بر به حداقل رساندن میزان ریسک متعلقه، ارزش سرمایه گذاری بیمه گذاران روندی رو به رشد خواهد یافت.
– شرایط اهدای سهام شرکت بیمه پارسیان به خریداران بیمه نامه عمروسرمایه گذاری در این طرح چگونه است و در چه بازه زمانی اجرا خواهد شد؟
شرکت بیمه پارسیان به مشتریانی که اقدام به خرید بیمه نامه عمرو سرمایه گذاری نمایند، و مجموع حق بیمه پرداختی آنان در طی مدت طرح به حد نصاب تعیین شده (مطابق جدول پیوست) برسد، حداکثر ۱۰۰۰ سهم از سهام شرکت بیمه پارسیان اهدا می نماید. زمان اجـــرای آن از ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ لغایت ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ می باشد و جامعه هدف ما خریداران بیمه¬نامه عمروسرمایه¬گذاری در طی مدت طرح هستند.

باید به سمت نیاز مشتریان حرکت کنیم

شرکت خدمات فنی رنا برای افزایش اعتماد مشتریان و همچنین بهره‌گیری از نظرات ارزنده آنان در فرایند طراحی محصول، تولید، فروش و خدمات پس از فروش، سومین نشست هم اندیشی با مشتریان در سال جاری را در استان آذربایجان شرقی اجرا کرد.

 

به گزارش سایپا نیوز؛ پس از اجرای موفق این طرح در شهرهای مشهد و شیراز و با توجه به اهمیت نظرات مشتریان در اخذ تصمیمات کلان در خدمات پس از فروش سایپا دیزل، اجرای نشست هم اندیشی با مشتریان  در تبریز صورت گرفت.

محمدحسین مهدی مدیر عامل شرکت خدمات فنی رنا ضمن مثبت ارزیابی کردن اینگونه جلسات گفت: در این نشست علاوه بر ارائه گزارش از روند رو به رشد کیفیت محصولات، تامین قطعات، کیفیت و سرعت خدمات به مشتریان در سراسر کشور، این فرصت فراهم شد تا مشتریان با مدیران شرکت های سایپا دیزل و خدمات فنی رنا مستقیماَ ارتباط برقرار کرده و مشتریان دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را مطرح کنند.

وی تصریح کرد: مشتریان در تجربه جدید ارتباط دو سویه با شرکت خدمات فنی رنا، نظرات خود را در خصوص تمام مراحل خرید و تحویل خودرو، طراحی محصول و خدمات پس از فروش ارائه می‌ کنند و اجرای این روش موجب شده است تا ضمن ایجاد یک فضای صمیمی، تجربه‌های مشتریان بررسی و ثبت شود و این نظرات ارزنده پس از انجام بررسی های کارشناسی و تخصصی در حوزه های مختلف شرکت خدمات فنی رنا و شرکت سایپا دیزل مطرح خواهد شد و در آینده نزدیک، اقدامات اصلاحی و بهبود فرایندهای تولید محصول، فروش و خدمات پس از فروش را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل رنا تصریح کرد: مشتریان در این گونه جلسات، نظرات و انتقادات خود را در خصوص تمام فرایندهای شرکت خدمات فنی رنا و سایپا دیزل اعم از خرید، استفاده از محصول، قطعات و نحوه دریافت خدمات به صورت شفاف مطرح می کنند. این موارد توسط کارشناسان به دقت ثبت و به مدیریت شرکت سایپا دیزل و مسئولین مربوطه جهت بررسی، تعریف برنامه ها و اقدامات اصلاحی و پیاده سازی آنها منعکس می شود. ضمنا اشکالات عنوان شده مشتریان حاضر و موارد مشابه طی تماس با تک تک آنان و پیگیری ، حتی المقدور به صورت اورژانسی رفع می شود.

مهدی در پایان افزود: در سال جاری این نشست در شهرهای شیراز و مشهد ویژه مشتریان استان های فارس و خراسان رضوی برگزار شده است و در شهرهای اصفهان و تهران نیز اجرا خواهد شد. مشتریان این استان به صورت تصادفی انتخاب شده و به جلسات مربوطه دعوت می شوند و جالب است در هر نشست، تعدادی از مشتریان از شرکت هایی بوده اند که دارای ناوگان محصولات سایپادیزل بوده اند و آنان به نقد با کیفیت و دقیق برندها، خودروها و خدمات ارائه شده در سطح نمایندگی های شرکت خدمات فنی رنا در سراسر کشور می پردازند و نقاط قوت و ضعف محصولات و خدمات را بیان می‌کنند

حذف دلالی ها با راه اندازی بورس ارز

یکی از مزیت‌های انکارناپذیر راه‌اندازی بورس ارز این است که در نهایت دلالی را در بازار از بین خواهد برد که بسیار مسئله مهم و قابل ملاحظه‌ای است.

حسین سلیمی، کارشناس مالی، در باره پیش‌زمینه‌ها و شرایط راه‌اندازی بورس ارز می‌گوید: بانک‌مرکزی منتظر است نیازهای ارزی ما با واردات همگن و همسو شود ، وقتی این دو به همدیگر نزدیک شدند، می‌توانیم بورس ارز راه‌اندازی کنیم. یکی از مزیت‌های انکارناپذیر راه‌اندازی بورس ارز این است که دلالی را در بازار از بین خواهد برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از صدا و سیما، وی افزود : یکی از مزیت‌های انکارناپذیر راه‌اندازی بورس ارز این است که در نهایت دلالی را در بازار از بین خواهد برد که بسیار مسئله مهم و قابل ملاحظه‌ای است. وقتی ارز در بورس خریداری می‌شود، قوانینی وجود دارد که فروشنده را به انجام تعهدات ملزم می‌کند. یکی دیگر از مزایای آن این است که در قبال پولی که قرار است من به کسی بدهم و مطمئن نیستم که او در ازای آن به من ارز می‌دهد یا خیر، شرایط مطمئنی داشته باشد.

سلیمی اظهار کرد: تا زمانی که نیاز ارزی ما به‌حدی نرسد که در مقابل آن صادرات داشته باشیم،‌ تک‌نرخی‌شدن معنایی ندارد. ‌به عنوان مثال ما در سال ۶۰‌ میلیارد دلار نیاز ارزی داریم و اگر همین میزان هم صادرات داشته باشیم، به تعادل می‌رسند و بنابراین تک‌نرخی‌کردن واقعی و عملی می‌شود، اما زمانی که کمبود ارز وجود داشته باشد، در صورتی که نیاز ارزی بالا باشد، اگر بانک‌مرکزی نرخی اعلام کند، آن وقت یک نرخ واحد وجود خواهد داشت که هر روز قابلیت تغییر دارد.

اگر عده‌ای تک‌نرخی‌شدن را این‌گونه استنباط کنند، درست است، ولی در هدف اصلی بانک‌مرکزی،‌ ثبات ارزی هم مطرح است، به این معنا که واردکننده‌ای که قصد دارد کالایی را بخرد،‌ امروز گشایش اعتبار می‌کند و سه هفته دیگر یک یا ۱۰‌میلیون دلار را واریز می‌کند،‌ اگر در آن زمان نرخ دیگری وجود داشته باشد، دیگر جواب ورود کالا داده نمی‌شود یا امکان فروش جنس نخواهد بود.

وی تصریح کرد: در واقع ارز تک‌نرخی می‌شود، اما ثبات ارزی وجود ندارد. این منظور و هدف اصلی ما نیست، بلکه منظور ما این است که ثبات ارزی حاصل و ارز تک‌نرخی شود؛ درواقع به اندازه کافی، ارز موجود باشد که در صورت تقاضا در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

وی افزود: این موضوع هم زمانی اتفاق می‌افتد که صادرات ما بر واردات برتری پیدا کند و هر قدر ارز بخواهیم، از طریق فروش نفت،‌گاز و صادرات به دست آید؛ سپس بانک‌مرکزی می‌تواند ارز تک‌نرخی را اعلام کند. بانک‌مرکزی منتظر است نیازهای ارزی را با واردات همگن و همسو کند؛ وقتی این دو نزدیک شود، می‌توانیم بورس ارز راه‌اندازی کنیم، مانند سکه که الان خریدوفروش آن آزاد شده و معاملات آن روان است و برای سه ماه آینده هم می‌توان سکه خرید، اما الان وقتی ارز کسری دارد، نمی‌دانیم ارز برای مثال در سه ماه آینده چه نرخی دارد. بنابراین تک‌نرخی‌کردن ارز کمی زود است و به همین دلیل هم سال گذشته بانک‌مرکزی وعده داد تا پایان سال این طرح را عملی می‌کند،‌ اما تحقق پیدا نکرد. امسال هم این وعده را به عقب می‌اندازد تا زمانی که نیاز ارزی تامین شود.

سلیمی گفت: افزایش نرخ ارز باعث افزایش قاچاق نمی شود. بالا رفتن نرخ ارز ارتباطی به قاچاق ندارد؛ قاچاقچی کار خودش را می کند، در واقع ارز هر نرخی باشد، قاچاق خود را با آن مطابقت می‌دهد و کالا وارد می‌کند و می‌فروشد.

با یکسان سازی نرخ ارز ، وقتی شخصی نیاز ارزی دارد، ارز خود را از شبکه بانکی می‌خرد و به بازار، یعنی صراف و دلال، مراجعه نمی‌کند و این موضوع خرید و فروش ارز را در دلالی‌ها کاهش می‌دهد و این به خریدار ارز این اطمینان خاطر را می‌دهد که دیگر ارز او سوختی ندارد و بموقع آن را می‌گیرد و کارش راه می‌افتد.

کارشناس ارشد مالی تاکید کرد: زمانی نرخ آزاد و نرخ دولتی ارز یکی بوده است، اما قاچاقچی کار خودش را انجام می‌داده است. پول‌های قاچاق یا همان غیرمتعارف کار خود را انجام می‌دهد؛ یعنی مقداری ارز باید به کشور منتقل شود، اما به جای آن کالا وارد می‌شود.

سال های زیادی عده‌ای بدون انتقال ارز کالا وارد می‌کردند و در بازار هم می‌فروختند و تفاوت آن با قاچاق این بوده که جنس قاچاق از مرزها وارد می شود و بابت آن حقوق گمرکی پرداخت نمی‌شود. این موضوع با گمرک ارتباط پیدا می‌کند. هر زمان نرخ تعرفه در گمرک افزایش پیدا کند، عده‌ای به سمت قاچاق کالا می‌روند تا حقوق گمرکی نپردازند. به همین دلیل است که فعالان اقتصادی همواره تاکید دارند که هرچقدر تعرفه گمرکی کمتر شود،‌ تخلف هم کاهش می‌یابد.

 

بیمه آرمان به مجمع می رود

مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم شرکت بیمه آرمان برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان این شرکت از کلیه سهامداران، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی خود که پیرو مجمع نوبت اول مورخ ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ به حد نصاب نرسید، دعوت کرد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۰:۰۰ روز شنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ در محل سالن اجتماعات ساختمان مرکزی بیمه آرمان واقع در تهران، بلوار میرداماد خیابان شمس تبریزی جنوبی، پلاک ۴ برگزار می شود، شرکت کنند.
دستور جلسه :
– استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.
– تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۵/۱۲/۳۰
– انتخاب حسابرس و بازرس قانونی.
– انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار.
– تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره.
– تعیین پاداش هیئت مدیره.

نیلسون ریپورت گزارش داد؛ به پرداخت ملت، برترین شرکت پرداخت الکترونیک ایران

نشریه معتبر نیلسون ریپورت، شرکت به پرداخت ملت- وابسته به بانک ملت- را به عنوان برترین شرکت پرداخت الکترونیک کشور انتخاب کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک ملت و بر اساس تازه‌ترین رتبه‌بندی شرکت‌های پرداخت الکترونیک(PSP) از سوی نشریه معتبر نیلسون ریپورت، شرکت به پرداخت ملت برای چندمین سال متوالی جایگاه نخست را در میان شرکت‌های ایرانی و رتبه اول خاورمیانه را در سال ۲۰۱۶ به خود اختصاص داد.
بر اساس این گزارش، شرکت به پرداخت ملت -تنها شرکت ایرانی در بین ۲۵ شرکت اول دنیا- با سه پله صعود نسبت به سال گذشته رتبه بیستم دنیا را از آن خود کرد.
این رتبه بندی بر اساس شاخص های گوناگونی همچون تعداد، مبالغ تراکنش‌ها و مجموع تعداد کارتخوان‌ها و پذیرندگان فعال انجام شده است.
این گزارش حاکی است، نیلسون ریپورت، معتبرترین نشریه بین المللی در صنعت پرداخت الکترونیک  است.

توانمندسازی در کانون معلولین توانا با تعریفی نوین از اقتصاد مقاومتی

کوتاه آنلاین- کارخانه‌ای منحصر بفرد در دنیا با ۹۲ درصد پرسنل معلول وجود دارد که با قرار دادن اولویت اشتغال برای آنها و خانواده‌هایشان می‌کوشند ضمن توانمندسازی معلولین، تعریفی نوین از اندیشه و شعار اقتصاد مقاومتی را ارائه دهند.

کارخانه‌ای منحصر به فرد در دنیا توانسته ضمن به کارگیری و توانمندسازی معلولین و اشتغال آنها، برای خود اسم و رسمی به پا کند.

۹۲ درصد پرسنل شاغل در گروه بهداشتی فیروز که در قزوین واقع است، معلول هستند و همین موضوع باعث شده که نحوه به کارگیری و اشتغال این تعداد معلول در دنیا منحصر به فرد باشد.

این گروه بزرگترین شرکت بهداشتی شوینده ویژه کودکان در خاورمیانه است که سیاست اتخاذ شده از سوی مدیران ارشد آن به صورت خاص اعلام شده است، به طوری که می‌کوشند تا آنجا که به کیفیت محصول ضربه نزند، از معلولین در بخش‌های مختلف این کارخانه استفاده شود، ضمن اینکه اولویت به کارگیری معلولین هم ناشنوا، جسمی ـ حرکتی، عصایی، ویلچری و در نبود معلول، افراد سالم در خط تولید به کار گرفته می‌شوند.

در این کارخانه، افراد سالم شاغل در خط تولید هم باید جزو خانواده معلولین باشند. ضمن اینکه در کانون معلولین توانا که نهاد بالادستی این گروه بهداشتی به حساب می‌آید، ۳ هزار عضو که همگی آنها معلول هستند، حضور دارند.

سیدمحمد موسوی بنیانگذار کانون معلولین توانا و عضو هیات مدیره با بیان اینکه تمامی اقدامات صورت گرفته در کانون معلولین توانا در بخش تولید کشور و درحقیقت ایجاد سنگری اقتصادی بوده است، گفت: رویکرد و اندیشه اعضای این کانون انسانی و اجتماعی است، ضمن اینکه در تولیدات صورت گرفته، به دنبال کسب و کار سودمحور و کارتل شدن نبوده و نیستیم و خود را در مسابقات دومیدانی افزایش ثروت نمی‌بینیم، به همین دلیل می‌کوشیم در جهت انسان‌دوستی و مهربانی گام برداریم.

وی تصریح کرد: با محاسبات اقتصادی ثروتمندان به افراد معلول نگاه اقتصادی نداشته و نداریم، بلکه رویکرد خود را اجتماع‌مدار و انسانی که برای رسیدن به خدا تلاش می‌کند می‌دانیم، چرا که معتقدیم انسان برده نیست و همواره به برکت‌محوری فکر می‌کند.

موسوی با بیان اینکه در کانون معلولین توانا فقط سرمایه‌داری الهی مورد تأیید است، گفت: سرمایه‌داری در جهان به عنوان فساد اولی، خطر اصلی به حساب می‌آید، چرا که این سرمایه‌داری توانسته دنیا و منابع طبیعی را نابود کند و توانسته جنگ‌افروزی ایجاد کند.

وی گفت: حدود ۵۳۰ نفر از فعالین و شاغلین در کانون توانا، معلول هستند و به طور میانگین ۲۰ درصد رشد سالیانه را در محصولات خود داشته‌ایم.

بنیانگذار کانون معلولین توانا و عضو هیات مدیره به کلاهبرداری صورت گرفته از این کانون در سرمایه‌گذاری انجام شده در نوشهر اشاره و تصریح کرد: متاسفانه فردی که بعد‌ها مشخص شد زمین خوار و دریاخوار آن هم به متراژ ۱۰ هکتار در این شهرستان بوده این کار را انجام داده است.

وی در توضیح بیشتر اظهار داشت: این فرد ۱۳۰ میلیارد تومان از من کلاهبرداری کرده در حالی که این کلاهبرداری از معلولین بوده چرا که این سرمایه‌گذاری از آن کانون معلولین توانا صورت گرفته تا معلولین کشور از این سرمایه‌گذاری که شامل پرورش ماهی و هتل ۵ ستاره بوده ذینفع شوند.

موسوی گفت: دستگاه قضایی بعد از مراجعاتم و تشکیل پرونده، با وی برخورد و با قرار بازداشت وی را به زندان اوین فرستاد. دادگاه وی هم بارها تشکیل و قرار است در آینده نزدیک احکامش صادر و مبلغ کلاهبرداری شده به این کانون بازگردانده شود.

داود اسماعیلی راد مدیر تولید گروه بهداشتی فیروز با بیان اینکه ۲۹۰ نفر نیرو در خط تولید این گروه در حال فعالیت هستند که ۹۲ درصد آنها معلول هستند، گفت: در مجموع ۴۵۰ نفر در این شرکت مشغول به کار هستند، به طوری که ۱۱ درصد معلولین شاغل در این کارخانه ویلچری و عصایی، ۲۱ درصد معلولین ناشنوا و نیمه ناشنوا، ۹ درصد معلولین نابینا و کم‌بینا، ۴۱ درصد معلولین جسمی و حرکتی هستند. همچنین در مجموع ۷۷ درصد شاغلین این کارخانه آقا هستند.

وی با بیان اینکه ۱۴۰ نوع محصول در گروه بهداشتی فیروز توسط همین معلولین تولید می‌شود، از صادرات تولیدات این کارخانه به کشورهای خاورمیانه، خلیج فارس و دریای خزر خبر داد.

مدیر تولید این گروه بهداشتی با بیان اینکه حقوق افراد معلول شاغل در این کارخانه براساس قانون کار و عیناً شبیه افراد سالم پرداخت می‌شود، تصریح کرد: سرویس ایاب و ذهاب معلولین شاغل در این کارخانه اکثراً اتومبیل‌های شخصی است، چرا که تردد این معلولین دارای شرایط ویژه‌ای است، همچنین کمیته توانمندسازی در این شرکت، فعالیت ویژه‌ای دارد، چرا که می‌کوشند خدمات اداری خاص مانند صندلی و میزهای استاندارد و ویژه معلولین را برای آنها درنظر بگیرد و در خط تولید می‌کوشد تا ماشین‌آلات را برای سهولت فعالیت معلولین ویژه درنظر بگیرد.

اسماعیلی راد با اشاره به میزان راندمان ۸۵ درصدی در شرکت‌های تولیدی گفت: راندمان گروه بهداشتی فیروز با توجه به اینکه ۹۲ درصد از شاغلینش معلول هستند، بیش از ۹۳ درصد است و دلیل اصلی این حجم راندمان، به انگیزه بیشتر معلولین بازمی‌گردد.

وی با بیان اینکه فعالیت این حجم از معلولین در یک کارخانه تولیدی در دنیا بسیار منحصر به فرد است، گفت: شرکتی نظیر شرکت سامسونگ فقط دو معلول را به کار گرفته است.

مدیر تولید گروه بهداشتی فیروز با بیان اینکه اولویت به کارگیری معلولین، بومی بودن آنهاست، گفت: می‌کوشیم فعالیت این گروه را توسعه دهیم، اما با این حال ۲ هزار معلول در صف انتظار اشتغال به سر می‌برند، هر چند که در آینده نزدیک بخش جدیدی به نام GMP را افتتاح خواهیم کرد که ۲۰۰ معلول در آنجا مشغول به کار خواهند شد.

وی با بیان اینکه هر شش ماه یکبار معلولین شاغل در این گروه بهداشتی چکاپ کلی می‌شوند تا معلولیت اولیه آنها به معلولیت ثانویه تبدیل نشود، گفت: با انعقاد قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی قزوین تلاش داریم تا در زمینه توانمندسازی معلولین و پرهیز از معلولیت‌های ثانویه اقدامات مشترکی داشته باشیم.

اسماعیلی راد گفت: هر معلول شاغل در این کارخانه بعد از سه ساعت فعالیت می‌تواند ۲۰ دقیقه استراحت کند، ضمن اینکه آنهایی که توانایی حضور در یک خط تولید دیگر دارند، می‌توانند برای تنوع و تغییر روحیه، در همان روز فعالیت کنند.

وی با اشاره به اینکه کانون معلولین توانا NGO ملی است که به تازگی مجوز خود را دریافت کرده، از فعالیت چندین دفتر این کانون در استان‌های مختلف خبر داد و گفت:‌ این کانون، کارگاه‌های تولیدی وابسته‌ای دارد که پشتیبانی‌کننده مالی اقدامات این کانون است و براساس مصوبه اعضای ارشد کانون، نمی‌تواند کمک‌های مالی را دریافت کند.

لیلا نقی‌لو مدیر کارگاه صنایع الکتریکی البرز توانا دباره فعالیت‌های این کارگاه گفت: این کارگاه و شرکت وابسته به کانون معلولین توانا است که در زمینه تولید ترانس برق، مدارهای الکترونیکی و بوردهای آسانسور فعالیت دارد و ۵۰ معلول در آن مشغول به کار هستند.

محمدرضا هادی‌پور مدیرعامل کانون معلولین توانا با بیان اینکه این کانون ۲۲ سال پیش فعالیت خود را به این دلیل آغاز کرد که باید یک پایگاه اجتماعی ویژه معلولین تأسیس و به جامعه اعلام شود که معلولین، توانمند هستند نه دریافت‌کننده حمایت‌های مادی مردم، گفت: فلسفه حرکت اصلی کانون معلولین توانا، تغییر نگرش جامعه نسبت به معلولین و باورپذیری جامعه در مورد میزان توانمندی آنهاست.

وی با بیان اینکه دفاع از حقوق معلولین و آشنا کردن آنها با حقوق خود، بخش دیگری از اقدامات کانون معلولین توانا بوده است، گفت: تاکنون چهار بار میزبان بیش از ۸۰ NGO در این کانون بوده‌ایم و تلاش کرده‌ایم ضمن هم‌افزایی با آنها، در زمینه توجیه نمایندگان مجلس جهت تصویب قوانین خاص معلولین، گام‌هایی را برداریم که قرار است در آذرماه اتفاقات خوبی در این بخش رخ دهد.

مدیرعامل کانون معلولین توانا گفت: محدودیت‌ها باعث خلق، اختراع و سازندگی شده و درنهایت منجر به افزایش آسایش مردم می‌شود، این در حالی است که ما معتقدیم معلولیت محدودیت نیست.

وی با بیان اینکه در طی ۱۰ سال هیچ عضوی در کانون معلولین توانا حقوقی دریافت نمی‌کرد و به مرور زمان توانستیم با جمع‌آوری درآمدهای حاصل شده، کارگاه‌های تولیدی را تأسیس کنیم، خاطرنشان کرد: در تمامی مجموعه کانون معلولین توانا ۶۰۰ نفر مشغول به کار هستند.

هادی‌پور با بیان اینکه ۲۵۰ واحد مسکن توسط شرکت تعاونی وابسته به کانون معلولین توانا ساخته و به اعضا تقدیم شده است، گفت: مجهزترین فیزیوتراپی استان قزوین متعلق به این کانون است، ضمن اینکه تاکنون ۱۵۰ نفر از معلولین ازدواج کرده‌اند. همچنین این کانون دارای ۳ هزار عضو است.

 

قرار مجرمیت برای کلاهبردار ۱۳۰ میلیارد تومانی مازندران

دو سال طول کشید تا دستگاه قضایی مازندران برای پرونده ای که اقرار متهم به ارتکاب تخلف در آن وجود داشت قرار مجرمیت صادر کند.

این اتفاق عجیب در حالی صورت گرفته است که در همان روزهای آغازین رسیدگی های قضایی به این پرونده مدارم لازم برای صدور قرار در دادسرای عمومی و انقلاب از سوی شاکی پرونده در اختیار بازپرس پرونده قرار گرفته بود.

چهارشنبه ۹ دی ۹۴ پایگاه اطلاع رسانی پلیس به نقل از سرهنگ احمدرضا رستمی رئیس پلیس وقت آگاهی استان مازندران خبر از بازداشت یکی از بزرگترین کلاهبرداران مازندران داد.

بنا بر اظهارات وی در پی ارجاع پرونده قضائی در خصوص شناسایی و دستگیری کلاهبردار ۱۳۰ میلیارد تومانی به نام ” الف ر” از دادستانی شهرستان نوشهر، موضوع به طور ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در تحقیقات فنی و پلیسی دریافتند، متهم با تاسیس شرکت های جعلی تحت عنوان شرکت های سهامی خاص و همچنین تصرف اراضی ملی، زمین خواری و دریا خواری بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده و در حال حاضر متواری است.

سرهنگ رستمی ادامه داد: ماموران پلیس با اقدامات فنی و استفاده از شگردهای خاص پلیسی، سرانجام موفق شدند، مخفیگاه متهم را در یکی از استان های همجوار شناسایی کنند.

وی خاطر نشان کرد: با هماهنگی قضائی، ماموران در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه متهم را حین تردد در یکی از محورهای مواصلاتی استان تهران به همراه همدستش دستگیر کردند.

رستمی افزود: در بازرسی از داخل خودروی متهم ۲۴ دستگاه گوشی تلفن همراه، ۳۰ عدد سیم کارت ایرانسل،پنج عدد سیم کارت همراه اول و یک فقره چک ۸۰ میلیارد ریالی کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران گفت: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

از آنجائیکه بعد از انتشار این خبر درباره نتیجه و سرنوشت این ماجرا اطلاعاتی منتشر نشده بود به سراغ شاکی پرونده که موسس و سرمایه گذار شرکت مارینا پارک خزر است رفتیم.

محمد موسوی در این باره به خبرنگار ما گفت: سال ۸۳ بود که کارخانه ای را به یک مرد جوان فروختم.اما چون آدم بد حسابی بود  تصمیم گرفتم دیگر با او کاری نداشته باشم. بهار سال ۹۲ بود که داشتم از تهران به قزوین می آمدم او بعد از اینکه بارها تماس تلفنی گرفت و من جواب ندام با خودرویی مرا تعقیب کرده و ناگهان جلوی خودورام  را گرفته و با التماس خواست تا به حرفهایش گوش بدهم.

ادعا می کرد ورشکسته شده و تقاضا کرد تا به او فرصتی برای کار بدهم. سرانجام بعد از درخواست های بسیارش به شرطی که کار اجرایی از من نخواهد و در محدوده تعیین شده از طرف من کار کند  پذیرفتم.

پس از مدتی پروژه بندر نوشهر را جانمائی کردیم و قرار بود در آن بندر هتلی ۵ ستاره بسازیم تا از درآمدش شرایط تحصیل و پشتیبانی از معلولان انجام بشود. چون امکان حضور دائم خودم سر پروژه میسر نبود به او وکالت کاری دادم تا در مراجعه برای پیگیری کارهای دفتری و اداری مشکلی نداشته باشد.

اواخر سال ۹۳ بود که متوجه شدم او خیانت در امانت نموده و اقدام به فروش زمین های من در آن منطقه کرده است. کیفرخواستی به مبلغ ۲۷ میلیارد تومان از سوی هیات کارشناسان دادگستری برایش صادر شد.

او موافقت اصولی سازمان میراث فرهنگی را برای ساخت پروژه به نام خودش اخذ کرده بود و با استفاده از آن با منابع طبیعی قرارداد احداث اسکله به وسعت ۴ هکتار امضاء نموده بود در حالیکه برای چنین قراردادی باید شرایط لازم توسط او احراز می شد و استعلامات لازم از او اخذ می شد. اما وقتی در باره این ماجرا تحقیق کردیم مشخص شد که او با چند تن از شخصیت های سیاسی و درجه اول استان ارتباط خوبی داشته و همه کارهایش را در مدت زمان ۱۱ روزه انجام داده است.در حالیکه در شرایط عادی انجام چنین اتفاقی اصلا غیر ممکن است.

بدین ترتیب من تصمیم به شکایت از او گرفتم. پیغام فرستاد که شکایت نکنم تا همه اموال مرا بر گرداند. در حضور مشاور استاندار همه اتفاقات را بصورت مکتوب نوشت و اقرار کردکه تخلف کرده و اموال را بر می گرداند. حتی پیشنهاد داد تا پروژه نیمه کاره را بفروشیم تا به این ترتیب سود سه برابری ببریم. من هم انصراف از شکایت را پذیرفتم به شرط اینکه وی اقدامات متقلبانه خود را به طور کامل بنویسد و در آینده نیز مفسده دیگری از طرف او در بین نباشد. حتی بخشی از این نوشته را محضری کردیم.

چند روزی از این ماجرا گذشت. متوجه شدم که او بابت قرارداد اخذ جواز ساخت یک مجتمع تجاری در منطقه ۱۵ تهران مبلغ ۶ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است. بدین ترتیب روزهای پایانی اسفندماه ۹۳ بود که به دفتر استاندار مازندران رفتم. کاغذ ها و نوشته ها را به او دادم. او وقتی آنها را مطالعه کرد با تعجب کرده و گفت: اکنون در آستانه عید هستیم برو و بعد از عید برای پیگری بیا.

طبق وعده انجام گرفته بعد از اتمام تعطیلات عید به دفتر استاندار رفتم. او به رئیس کل دادگستری استان زنگ زد. ماجرا را تعریف کرد و من هم به دفتر او ارجاع داد. در آنجا وقتی اقرنامه را نشان دادم مدیر کل تعجب کرده و گفت نباید به او اعتماد می کردی! او دارای سوء سابه های زیادی است و به این ترتیب به دادستان نوشهر دستور داد تا به صورت ویژه روی پرونده کار کنند و این کار را به نتیجه برسانند.در ادامه یک استاد بازنشسته دا نشگاه در مازندران را برای اجرای پروژه پیشنهاد داد و تاکید کرد تنها با او کار کنم.

انگار این متهم آب شده و به زیر خاک رفته بود. کار تجسس تا پایان فروردین ماه سال ۹۴ طول کشید.خرداد همان سال بود که با دستور دادستان نوشهر توقیف کارگاه محل اجرای پروژه اجرایی شده و آنجا بر اساس مدارک موجود به من تحویل داده شد. شب در آنجا بودم که ناگهان خودرویی با سرعت وارد مجموعه شد. ناگهان او از خودرو پیاده شده و از زیر لباسش اسلحه ای را بیرون آورده و مرا تهدید کرد تا پروژه را بفروشم. به هر نحوی بود او را راضی کردم برود تا در این باره فکر کنم. او پذیرفت . بعد از رفتن او به دادستان نوشهر زنگ زده و ماجرا را گفتم. عملیات پلیس تقویت شد ولی ۸ ماه تعقیب و گریز ادامه یافت تا اینکه اواخر آذر ماه همان سال او را بازداشت کردند.

او در این مدت حتی نام شرکت مرا هم روی شرکت خود گذاشته بود. بازپرس پرونده قرار بازداشت برای او صادر و متهم روانه زندان شد و نظرات کارشناسی اول و هیئت کارشناسان دادگستری حاکی از این بود که متهم چیزی حدود ۲۷ میلیارد تومان از ما کلاهبرداری کرده است .

تصور می کردم که همه چیز تمام شده است. اما گویا این تازه آغاز ماجرا محسوب می شد. او با انجام چند کار خیر در زندان و بر خلاف نظر کارشناسی با سپردن  قرار وثیقه ۶ میلیارد تومانی آزاد شد. در این باره شکایت کردم و بخاطر این تخلف از سوی قاضی برای او در دادسراس انتظامی قضات کیفر خواست صادر شد.

پس از چند ماه به دلایل نامعلومی بازپرس پرونده ما عوض شد و فرد جدیدی بجای او آمد و بازپرس جدید هم پس از یکسال استعفا کرد و کار را به بازپرس دیگری سپرد و خلاصه اینکه اکنون بعد از گذشت حدود ۳۰ ماه برای متهم قرار مجرمیت صادر شده است.

من با همه توانم برای سرمایه گذاری به استان مازندران آمده بودم. می خواستم هم فرصت های شغلی برای مردم این استان ایجاد شود و هم کار خوبی برای معلولان استان صورت گیرد و هم شاهد رونق صنعت توریسم در منطقه باشیم اما اکنون در کمال تعجب دوسال و نیم است در گیر پرونده ای هستم که تمام زوایای آن روشن است. بجای اینکه فکر و سرمایه ام را بر روی تولید و ایجاد اشتغال متمرکز کنم در این مدت بیش از ۱۲۰ بار به دستگاه قضایی مراجعه و خواستار پیگیری ماجرا شده ام.

 

ستاره‌ای جدید در کهکشان بی‌مرز سامسونگ

شرکت سامسونگ الکترونیکس، طی مراسمی رسمی از گلکسی Note8 جدیدترین پرچمدار کهکشان خود در ایران رونمایی کرد.در مراسمی که مدیران سامسونگ ایران و اهالی رسانه حضور داشتند از گلکسی Note8 برای ورود به بازار ایران رونمایی شد. جدیدترین پرچمدار کهکشان سامسونگ به زودی با عرضه در فروشگاه‌های معتبر سامسونگ در دسترس کاربران ایرانی قرار می‌گیرد.در ابتدای این مراسم بام سوک هانگ، مدیر سامسونگ الکترونیکس در ایران با معرفی Note8 گفت: «امروز همه ما اینجا جمع شده‌ایم تا یکی از منحصربه‌فردترین دستگاه‌های این صنعت را به شما معرفی کنیم، این محصول تنها یک تلفن همراه جدید نیست؛ بلکه دستگاهی است تا خلاقیت را در زندگی شما بیشتر کند.»مدیر سامسونگ الکترونیکس در ایران با اشاره به ویژگی‌های منحصربه‌فرد سری نوت گفت: « S Penبه عنوان ابزاری شناخته شده که به کمک آن می‌توان تصورات را وارد زندگی واقعی کرد و شما را قادر می‌سازد در هر مکانی حتی کوچک‌ترین ایده‌هایتان را هم ثبت کنید. حمایت گسترده شما در کنار میراث قدرتمند گلکسی امکان معرفی محصول دیگری را فراهم کرد که می‌توان به آن اعتماد کرد و کارهای بزرگتری به کمک آن انجام داد.»پرچمدار جدید سامسونگ با نمایشگر ۶.۳ اینچی سوپر آمولد بدون مرز طراحی شده است. با حذف کلیدهای فیزیکی و حضور نمایشگر بدون مرز، بیش از ۸۳ درصد بدنه به صفحه نمایش اختصاص یافته تا کاربران Note8 برای کارهایی از قبیل یادداشت‌برداری، طراحی و تماشای محتوای ویدیویی بیشترین فضا با کمترین اسکرول را داشته باشند. دوربین دوگانه Note8  برای نخستین بار در دنیای گوشی‌های هوشمند با دو لرزشگیر اپتیکال جداگانه (Dual OIS) برای هر دو لنز واید و تله عرضه شده است.

در Galaxy Note8 هم گوشی و هم S Pen در برابر آب و گردوغبار مقاوم بوده و تاییدیه IP68 دارند. این یعنی در هر زمان و مکانی که ایده یا فکری به ذهن‌تان رسید با خیالی آسوده می‌توانید آن را روی صفحه گوشی Note8 خود یادداشت کنید.

علیرضا توسلی، مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ الکترونیکس در این مراسم با یادآوری سرویس خدمات ویژه گوشی‌های پرچمدار سری اس گفت: «برای Note8  نیز این سرویس ویژه برقرار است. همه کسانی که تا پایان آذرماه امسال این پرچمدار سامسونگ را خریداری و سرویس ویژه را فعال کنند در ازای پرداخت مبلغی محدود از پشتیبانی ویژه‌ی صفحه نمایش و سرویس اکسپرس تا پایان تابستان سال ۱۳۹۷ برخوردار می‌شوند. سامانه هوشمند ما دقت و سلامت این خدمات را تضمین می‌کند.»

توسلی همچنین در مورد طرح پیش فروش گلکسی Note8 در ایران که از روز ۲۵ شهریور ماه آغاز شده بود، گفت: «بالغ بر چند هزار درخواست خرید آنلاین گوشی طی مدت کمتر از یک هفته ثبت شدند. با توجه به رویه‌های زمان‌‌بر واردات کالا ما به مشتریان خود قول تحویل کالا در هفته سوم مهر را داده بودیم و اکنون برای این بخش وفادار خانواده سامسونگ این مژده را داریم که تحویل سفارشات‌شان از هفته گذشته آغاز شده است.»

در ادامه مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ الکترونیکس با اشاره به راه‌اندازی خدمات VoLTE روی گوشی‌های نسل جدید سامسونگ گفت: «در این سرویس، مشترک صدای مکالمه مخاطبش را با کیفیتی بسیار بالا موسوم به HD خواهد شنید. کیفیت به حداکثر و قطعی‌ها به حداقل می‌رسد. این مزیت به صدا محدود نیست و شامل اینترنت همراه نیز می‌شود. تا قبل از این در هنگام مکالمه، اینترنت روی گوشی شما به جای نسل چهارم به ۲G و یا ۳G تنزل پیدا می‌کرد. اکنون همچنان روی بستر ۴G باقی خواهید ماند. دانلود هم بر روی همین زیرساخت نسل چهارم انجام می‌شود یعنی سرعت دریافت را روی موبایل چندین برابر می‌کند.»

با وجود بزرگ‌تر شدن اندازه نمایشگر گوشی جدید سامسونگ، طراحی خاص بدنه گوشی باعث شده کاربران به راحتی بتوانند آن را در یک دست گرفته و با آن کار کنند. با توجه به کوچک‌تر شدن انحنای گوشه‌های صفحه نمایش Note8 در مقایسه با گلکسی S8 و S8+، سطح صاف نمایشگر افزایش یافته است. به این ترتیب کاربران سطح بیشتری برای نوشتن یا طراحی با قلم S Pen در اختیار دارند.

رزولوشن Quad HD+ با تراکم پیکسلی ۵۱۲ پیکسل در هر اینچ تضمین‌کننده تجربه‌ بصری عالی در پرچمدار جدید سامسونگ خواهد بود.

Note8  می‌تواند تصاویری با کیفیت ۴K را نمایش دهد. به همین دلیل گواهی MOBILE HDR PREMIUM را از مجمع UHD Alliance دریافت کرده است. پشتیبانی از استاندارد HDR10 یکی دیگر از ویژگی‌های نمایشگر Note8 است.

S Pen

قابلیت‌های گسترده S Pen در گوشی Note8 توانسته است آن را به گزینه‌ای بسیار مناسب برای طراحی و نقاشی تبدیل کند. در ادامه مراسم رونمایی این گوشی در ایران نیز یکی از کاریکارتوریست‌های برتر ایران درباره همین ویژگی‌ها و کاربردهای منحصربه‌فرد توضیحاتی را ارائه کرد.

S Pen همان چیزی است که سری نوت سامسونگ را از همه گوشی‌های هوشمند متمایز می‌کند. نسخه جدید این قلم با افزوده شدن قابلیت‌ها و توانایی‌های جدید، به گزینه‌ای بسیار کاربردی‌تر برای علاقه‌مندان این سری از گوشی‌های سامسونگ تبدیل شده است.

قابلیت Live Message یکی از تازه‌واردهایی‌ است که برای اولین بار به کمک S Pen  به خانواده‌ی گلکسی آمده است. با استفاده از این ویژگی، پیام‌های متنی کاربران به تصاویر جذاب و زیبای انیمیشن با فرمت GIF تبدیل می‌شود. کاربران می‌توانند این فایل‌ها را در هر اپلیکیشن پیام‌رسان برای دوستان خود ارسال کنند.

ظریف‌تر شدن نوک قلم، حساسیت بیشتر در برابر فشار و مقاومت در برابر نفوذ آب و گردوغبار سه موردی هستند که احساس بدست گرفتن یک قلم واقعی را به کاربران گلکسی Note8 منتقل می‌کند.

به کمک قابلیت نمایشگر همیشه روشن (Always On Display) کاربران بدون باز کردن صفحه نمایش قادر به دیدن نوتیفیکیشن‌ها، میزان شارژ دستگاه، تقویم شمسی و… هستند. در کنار این ویژگی کاربردی، جدیدترین پرچمدار سامسونگ به قابلیت «یادداشت در حالت صفحه خاموش» مجهز شده است. بر این اساس کاربران گلکسی Note8 بدون نیاز به روشن کردن صفحه نمایش گوشی می‌توانند تا ۱۰۰ صفحه بر روی نمایشگر بنویسند و طراحی کنند.

اولین دوربین

بررسی ویژگی‌های دوربین منحصربه‌فرد گلکسی Note8 بخش دیگری از مراسم بود که با حضور یکی از عکاسان برتر ایران انجام شد.

دوربین اصلی Note8 دارای دوربین دوگانه‌ با سنسور ۱۲ مگاپیکسل ا‌ست که برای نخستین بار در جهان هر دو لنز واید و تله آن از لرزش‌گیر اپتیکال مجزا بهره می‌برد.

ثبت عکس‌های واضح و شفاف حتی در کم‌ نورترین فضاها با پس زمینه زیبا و دلخواه کاربران از جمله مزایای دوربین بی‌همتای گلکسی Note8 است. با وجود زوم اپتیکال دو برابر و زوم دیجیتال ۱۰ برابری در پرچمدار جدید سامسونگ نتایجی درخشان به هنگام ثبت عکس‌هایی از فواصل بسیار دور خواهید داشت.

قابلیت Live Focus در گلکسی Note8 به کاربر امکان می‌دهد تا قبل و بعد از گرفتن عکس، افکت ‌Broken Window را فعال و میزان محو شدن پس زمینه تصویر را کنترل کند. همچنین با فعال کردن ویژگی Dual Capture در دوربین اصلی، از دو لنز واید و تله دو عکس با عمق تصویر متفاوت بر روی حافظه گوشی ذخیره می‌شود.

سنسور ۸ مگاپیکسلی دوربین سلفی با تجهیز به قابلیت فوکوس خودکار و گشودگی دریچه دیافراگم F1.7 سلفی‌های بدون نویز و دقیقی را به یادگار می‌گذارد. سخت‌افزار قدرتمند Note8 متشکل از پردازنده هشت هسته‌ای ۱۰ نانومتری، رم ۶ گیگابایتی و حافظه قابل افزایش تا ۲۵۶ گیگابایت تجربه‌ای سریع و روان را در هر شرایطی ارائه می‌دهد.

سیستم سه‌گانه تائید هویت بیومتریک شامل اسکنر عنبیه چشم، سنسور اثر انگشت و سیستم تشخیص چهره در کنار روش‌های سابق، راهکارهای متنوع و بسیار امنی را پیش‌روی کاربران قرار داده است. تمامی اطلاعات بیومتریک افراد در پلتفرم اختصاصی ناکس (Knox) سامسونگ با بالاترین سطح امنیت به صورت نرم افزاری و سخت افزاری، محافظت می‌شود.

گلکسی Note8 از باتری ۳۳۰۰ میلی‌آمپر بر ساعت با قابلیت شارژ سریع و بی‌سیم بهره می‌برد و به لطف پردازنده بهینه‌سازی شده‌ی ۱۰ نانومتری سطح بالایی از بهره‌وری باتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. شارژ بی‌سیم Note8 به گونه‌ای طراحی شده تا کاربران در زمان شارژ شدن دستگاه بتوانند با آن کار کنند.

گلکسی Note8 به زودی در سه رنگ مشکی (Midnight Black)، خاکستری (Orchid Grey) و طلایی (Maple Gold) وارد بازار‌ ایران می‌شود.

لیاقت ایران، جذب ۲۰‌میلیون گردشگر خارجی است

در جمع خبرنگاران مونسان: لیاقت ایران، جذب 20‌میلیون گردشگر خارجی است

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس‌ سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان این‌که منظور از گردشگری حلال گردشگری مذهبی نیست و این نوع از گردشگری تنها به مسلمانان محدود نمی‌شود، گفت: «منظور از گردشگری حلال گردشگری و تفریح غیرگناه‌آلود است.»

علی‌اصغر مونسان معاون‌ رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که به کاشان سفر کرده است  در حاشیه بازدید از باغ فین در گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: «موضوع گردشگری حلال با موضوع غذای حلال تفاوت دارد و این نوع از گردشگری نشات‌گرفته از روح پاک انسان‌هاست و خوشبختانه همه عناصر گردشگری کشورمان حلال است.»

 او به برنامه‌ریزی‌ها برای دستیابی به ۲۰میلیون گردشگر تا سال ۱۴۰۴ اشاره کرد و گفت: «بر اساس سند چشم‌انداز ۲۰ساله نظام، باید تا سال ۱۴۰۴ به رقم جذب ۲۰‌میلیون گردشگر برسیم که البته عدد بزرگی است و امیدوارم همه امکانات برای دستیابی به این عدد بسیج شود و با تلاش دولت و مجلس و همکاران‌مان در سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این موضوع محقق شود و در صورت تحقق، جایگاه ایران در حوزه گردشگری جایگاه شایسته‌ای خواهد بود و ایران به آنچه که لیاقتش را دارد می‌رسد.»

ویژگی‌های شهر گردشگر

او سپس به ویژگی‌های «شهر گردشگر» اشاره کرد و افزود: «شهر ایده‌آل به شهروندانش توجه دارد، اما شهر گردشگر علاوه بر شهروندان به گردشگران نیز توجه دارد.»

مونسان گفت: «مختصاتی برای تعیین “شهر گردشگر” احصا شده است و در حال انطباق این مختصات هستیم. “شهر گردشگر” باید شهری باشد که فضای شهری و نیز فرهنگ مردم آن شهر با گردشگری منطبق باشد.»

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: «با اعتبارات دولتی نمی‌توان انتظار پیشرفت داشت و مدیری که در انتظار اعتبارات دولتی است نباید انتظار پیشرفت داشته باشد چرا که بودجه دولتی جوابگو نیست.»

او افزود: «کل بودجه دولت ۳۰۰‌هزار میلیارد تومان است که ۱۵۰هزار میلیارد تومان آن صرف پرداخت یارانه‌ها و نیز صندوق‌های بازنشستگی می‌شود و نیمی دیگر آن باقی می‌ماند که بیش از ۸۵ درصد صرف حقوق و دستمزد کارکنان می‌شود.»

معاون رئیس‌جمهوری به ظرفیت‌های ایران در حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری اشاره کرد و گفت: «باید با توجه به ظرفیت‌هایی مانند آثار فرهنگی‌تاریخی و اماکن تاریخی که در اختیار داریم خلق پول کنیم.»

او سپس به مردمی کردن اقتصاد و نقش آن در توسعه و پیشرفت اشاره کرد و افزود: «در دیدار مقام معظم رهبری با رئیس‌جمهوری و اعضای دولت، معظم‌له نیز بر مردمی کردن اقتصاد تأکید کردند و همان‌طور که ایشان تأکید کردند، راهی جز مردمی کردن اقتصاد نداریم.»

مونسان در پاسخ به سؤالی در خصوص توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی نیز گفت: «ما باید میدان رقابت با کشورهای مختلف را در جاهایی که مزیت داریم قرار دهیم، بنابر این اگر ترکیه و امارات در حال ساخت هتل هستند با توجه به این‌که عمده گردشگران ما فرهنگی هستند باید به‌جای توسعه هتل، بوم‌گردی توسعه یابد و نباید اعتبارات محدود خود را صرف ساخت هتل کنیم.»

کمک به اقتصاد از طریق گردشگری و صنایع‌دستی

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ادامه گفت: «اعتقاد داریم که صنعت گردشگری و نیز صنایع‌دستی بسیار مهم هستند و می‌توانند به اقتصاد کشور در موضوعات مختلفی مانند ایجاد اشتغال کمک کنند.»

او گفت: «بر اساس طرح ارائه‌شده از سوی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به دولت این سازمان برای ایجاد ۷۰هزار شغل در حوزه گردشگری و ۷۰هزار شغل در حوزه صنایع‌دستی در حال تلاش است که اعتقاد دارم این موضوع قابل تحقق است.»

معاون رئیس‌جمهوری به تلاش‌ها برای افزایش گردشگران خارجی نیز اشاره کرد و افزود: «در حال حاضر ۵‌میلیون گردشگر خارجی سالانه وارد ایران می‌شود که عدد قابل قبولی نیست و با توجه به این که سهم ما در تولید ناخالص ملی ۲٫۹ دهم درصد است باید تلاش کنیم تا این رقم بیش از پیش افزایش یابد.»

او تصریح کرد: « اماکن فرهنگی تاریخی و نیر جاذبه‌های گردشگری و طبیعت بکر یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها و نعمت‌هایی است که خداوند به این سرزمین داده است و باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.»

جذب سرمایه گذار خارجی در فضای شفاف اقتصادی

آقامیری با تاکید بر اینکه بازار سرمایه برای فعالان اقتصادی از جهات مختلف حائز اهمیت است، گفت: یکی از موارد پر اهمیت برای فعالان اقتصادی شفاف سازی فضای اقتصادی کشور است. همچنین جذب سرمایه گذار خارجی یکی از اهداف مهم نظام و بخش خصوصی است که در فضای اقتصادی شفاف میسر خواهد شد.

کلینیک پذیرش بدون واسطه و از طریق تشکل های بخش خصوصی مثل خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان تهران فعالان اقتصادی را جذب می کند؛ به این ترتیب فعالان اقتصادی، هم آموزش صحیح می بینند و هم بدون واسطه و حضور افراد سودجو وارد بازار شفاف سرمایه خواهند شد.

نایب رییس و عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان تهران در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، با بیان این مطلب گفت: کلینیک پذیرش باعث افزایش شفافیت، اعتماد سازی، تسهیل فرآیندها و جذب بیشتر بنگاه های اقتصادی در بازار سرمایه می شود.

سید مرتضی حاجی آقامیری افزود: کلینیک پذیرش بورس با مطالعات گسترده در بورس ایجاد شد و در سوی دیگر نیز خانه صنعت معدن و تجارت جوانان سعی کرد پل ارتباطی بین بازار سرمایه و بخش خصوصی و سایر ارکان دولتی شود تا این ارکان بتوانند شناخت کاملی از بازار سرمایه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه این همکاری مشترک فرآیند حضور در بازار سرمایه را برای بنگاه های اقتصادی تسهیل می کند، گفت: اقداماتی که تاکنون در این راستا در سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شده، تحول مهمی در اقتصاد ایران ایجاد خواهد کرد.

آقامیری به لزوم هدایت نظام تامین مالی از بانک به بازار سرمایه تاکید کرد و افزود: ادامه این شرایط برای بانک ها هم میسر نیست و برای فعالان اقتصادی نیز به دلیل مشکلات زیاد بانک ها، دریافت تسهیلات از نظام پولی کشور دشوار شده است.

وی چنین تغییراتی را باعث افزایش شفافیت اقتصادی دانست و گفت: ورود بنگاه های اقتصادی به بازار سرمایه مزیت های زیادی دارد که یکی از آنها جداسازی مالکیت از مدیریت است؛ موضوعی که بنگاه اقتصادی را کارآمدتر می کند و کارآمدی بنگاه های اقتصادی هم در نهایت منجر به توسعه پایدار کشور خواهد شد.

آقامیری با ابراز امیدواری در خصوص عملکرد مشترک کلینیک پذیرش بورس و خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان برای رسیدن به اهداف مورد نظر تاکید کرد: کلینیک پذیرش باعث می شود بنگاه های علاقه مند به حضور در بازار سرمایه بدون واسطه فرآیند پذیرش را طی کنند.

وی با اشاره به اینکه وجود واسطه ها همیشه زمینه فساد را ایجاد می کند، گفت: افراد سودجو در فرایند پذیرش در نهایت پروژه را به نتیجه نمی رسانند و باعث سلب اعتماد می شوند؛ لذا کلینیک پذیرش بورس، باعث اعتماد سازی و تسهیل شرایط پذیرش بنگاه های اقتصادی می شود.

نایب رییس و عضوهیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان تهران در خصوص مزیت های راه اندازی کلینیک پذیرش بورس برای جذب بنگاه های بخش خصوصی گفت: بورس و بازار سرمایه یکی از بخش های مهم اقتصاد هر کشوری است ؛ بخش هایی که در بسیاری از موارد مثل بورس های مهم دنیا جایگاه بین المللی پیدا می کند.

آقامیری با تاکید بر اینکه بازار سرمایه برای فعالان اقتصادی از جهت های مختلف حائز اهمیت است، گفت: یکی از این موارد پر اهمیت برای فعالان اقتصادی شفاف سازی فضای اقتصادی کشور است. همچنین جذب سرمایه گذار خارجی یکی از اهداف مهم نظام و بخش خصوصی است که در فضای اقتصادی شفاف میسر می شود.

وی به لزوم شناخت کامل فعالان اقتصادی از بازار سرمایه و فرایندهای آن و استفاده از قابلیت های این بازار اشاره کرد و گفت: اقتصاد کشور ما در حال طی مسیری است که اقتصاد دنیا نیز در آن قرار دارد و به سمت افزایش شفاف سازی حرکت می کند.

نایب رییس و عضوهیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان تهران، دور بودن بخش خصوصی و سایر بخش های دولتی به خصوص بخش های بازرگانی کشور از بازار سرمایه و عدم شناخت این بازار را مهمترین مشکل اقتصاد دانست و گفت: بخش خصوصی کشور آگاهی کاملی از امتیازهای بازار سرمایه ندارد.

آقا میری در پایان با تاکید بر لزوم تحول در نظام تامین مالی کشور گفت: باید نظام تامین مالی از بانک محور به بازار سرمایه محور تغییر کند و برای این تغییر نیاز به بازار سهام پویا و پر رونق است که ارتباط خوبی با فعالان اقتصادی داشته باشد.
.

پرداخت بیش از ۳۶ هزار و ۸۹۶ میلیارد ریال انواع سود به سرمایه گذاران

معاونت عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی درهفته گذشته بیش از ۳۶ هزار و ۸۹۶ میلیارد و ۶۰۷میلیون ریال انواع سود به ۷۸۹سرمایه گذار پرداخت کرد.

به گزارش روابط عمومی سمات، معاونت عملیات  شرکت سپرده گذاری مرکزی  درهفته گذشته، تعداد ۸۳ مورد اصلاح مشخصات انجام داده است.

همچنین در هفته گذشته ۲۴،۸۸۷کد حقیقی و ۳۱۵ کد حقوقی ایجاد شد تا تعداد کد های ایجاد شده تا کنون به رقم بیش ار ۹ میلیون و ۵۵۰ هزار کد برسد.

بر اساس این گزارش، در معاملات هفته گذشته فرابورس ایران تعداد ۵،۹۹۹ نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به ۷ مهر بیش از ۳۳۲،۶۲۴هزار برگه اوراق بود.

معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از ۲۰ نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می شود.

براساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید خانه، فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن از ۱۸٫۵به ۱۷٫۵ درصد کاهش یافته و مدت زمان باز پرداخت تعیین شده است.

سقف فردی تسهیلات خرید از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران ۶۰۰ میلیون ریال، در مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر۵۰۰ میلیون ریال و سایر مناطق شهری ۴۰۰ میلیون ریال است

بیش از ۳۵ هزار قرارداد آتی سکه منعقد شد

در معاملات آتی سکه طی هفته گذشته، سررسید تیر ماه سال جاری به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران ۲۸ هزار و ۳۵۸ قرارداد را به ارزش ۴ هزار و ۴۵ میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند.در رتبه دوم معاملات آتی سکه، سررسید اردیبهشت ماه سال جاری نیز با ۵ هزار و ۴۱۸ قرارداد به ارزش ۷۵۱ میلیارد ریال رسید.

 

سکه حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۳۵ هزار و ۹۱۹ قرارداد و ارزش ۵ هزار و ۷۴ میلیارد ریال رسید.

به گزارش  پایگاه خبری بورس کالای ایران، این در شرایطی است که جمعه ۲۹ سپتامبر قیمت طلای جهانی در آغاز مبادلات بار دیگر با کاهش اندکی روبرو شد تا فلز زرد در حال ثبت بدترین عملکرد ماهیانه از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی باشد. قیمت طلا که روز پنجشنبه به پایین ترین سطح خود در ۶ هفته اخیر رسیده بود، روز جمعه در بازارهای آسیایی نیز با کاهش روبه رو شده است.

قیمت طلا در بازارها تحت تاثیر قدرت گرفتن شاخص ارزش دلار و همچنین نشانه ها از افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر است. قیمت هر اونس طلا در بازارهای آسیایی تغییر زیادی نسبت به روز پنج شنبه نداشت و با کاهش ۰.۱ درصدی به قیمت ۱۲۸۷ دلار معامله شد . قیمت طلای جهانی در ماه سپتامبر تاکنون ۲.۵ درصد کاهش داشته است که این میزان کاهش بیشترین افت قیمت یک ماهه از ابتدای امسال و از نوامبر سال ۲۰۱۶ سابقه نداشته است.

در معاملات آتی سکه نیز طی هفته گذشته، سررسید تیر ماه سال جاری به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران ۲۸ هزار و ۳۵۸ قرارداد را به ارزش ۴ هزار و ۴۵ میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند.در رتبه دوم معاملات آتی سکه، سررسید اردیبهشت ماه سال جاری نیز با ۵ هزار و ۴۱۸ قرارداد به ارزش ۷۵۱ میلیارد ریال رسید.

در مکان سوم بازار آتی نیز قرارداد آبان ماه امسال جای گرفت؛ به طوری که سررسید تیرماه با یک هزار و ۳۰۲ قرارداد به ارزش ۱۶۶ میلیارد ریال رسید.همچنین سررسید اسفند ماه با ۵۵۶ قرارداد به ارزش ۷۴۸ میلیارد ریال در جایگاه بعدی قرار گرفت. در جایگاه آخر نیز سررسید دی ماه با ۲۸۵ قرارداد به ارزش ۳۷۳ میلیارد ریال معاملات خود را در هفته اخیر به پایان رساند.

معاملات آتی سکه در آخرین روز هفته گذشته

همچنین بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه) نشان می دهد در مجموع ۲هزار و ۴۶۱ قرارداد منعقد شد.

به این ترتیب در معاملات روز پنجشنبه ۳ سر رسید فعال بازار آتی بورس کالا با روندی مثبت روبه رو شدند و ۲ سررسید دیگر نیز منفی بودند، به طوری که بر اساس آمار معاملات سکه تحویل تیر ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۷۳ هزار تومان، رشد ۰.۰۵ درصدی را تجربه کرد.

این در شرایطی است که قرارداد تحویل شهریور سال جاری با قیمت یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومان رشد ۰.۰۶ درصدی را به ثبت رساند. همچنین که سکه تحویل آبان امسال نیز با نرخ یک میلیون و ۳۴۵ هزار تومان به فروش رسید و کاهش قیمت ۰.۱ درصدی را تجربه کرد. سررسید دی ماه هم با نرخ یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان معامله و با افت ۰.۰۲ درصدی رو به رو شد. از سویی دیگر سررسید اسفند ماه نیز با قیمت یک میلیون ۴۲۶ تومان به ثبت رسید و با افزایش قیمت ۰.۱۲ درصدی رو به رو شد.

ساندرو همچنان ۴ ستاره کیفی را کسب کرده است

براساس این گزارش در جدول سطوح کیفی خودروهای گروه سبک در بخش سواری‌، کیا سراتوی سایپا در رده خودروهای بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان، رنوساندرو و پارس‌تندر از محصولات شرکت پارس‌خودرو از گروه خودروسازی سایپا در بین خودروهای ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، مانند ماه قبل ۴ ستاره کیفی را اخذ کردند.

این گزارش می افزاید: در بخش خودروهای گروه سنگین نیز کشنده ولوو۵۰۰FH از محصولات شرکت سایپادیزل توانست همچون ماه های گذشته ۴ ستاره کیفیت را از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران کسب کند.

بعد از چهارستاره‌های جدول مقایسه سطوح کیفی خودروهای تولید داخل، تندر ۹۰ پارس‌خودرو و آریو تولید شرکت بن‌رو از گروه خودروسازی سایپا در بین خودروهای ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومانی، برلیانس ۳۳۰H تولید پارس‌خودرو و چانگان CS35 تولید سایپاسیتروئن در بین خودروهای ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومانی، از جمله خودروهای تولید داخل هستند که در بازرسی‌های انجام شده، موفق به دریافت ۳ ستاره کیفیت شده‌اند.

روابط تجاری ایران و ویتنام در مسیری روشن

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران در دیدار چان وان چی رییس شورای تجاری ویتنام و ایران با دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران، روابط تجاری بخش کشاورزی دو کشور بررسی شد.

چان وان چی در پنجمین سفر خود به ایران با اشاره به تاسیس دفتر در قشم و تشکیل شورای تجارت دو کشور از خرید میگو، خاویار، تخم قزل آلا از ایران و تاسیس کارخانه سس ماهی در ایران در قشم خبر داد.
دکتر صالحی با اشاره به اقدامات خوبی که در توسعه روابط دو کشور انجام شده ، آمادگی کامل سازمان شیلات ایران را برای همکاری اعلام نمود. ایشان همچنین از همکاری در فعالیت طرف ویتنامی در قشم و بندرعباس خبر داد.
چان وان چی آمادگی خود را برای خرید پودر ماهی، پودر استخوان و گوشت از ایران اعلام نمود. وی همچنین خواستار صادرات برنج به ایران شد. وی خواستار رفع مشکلات بانکی بین دو کشور شده و همچنین وی از صادرات ۲۰ هزار تن غذای میگو به ایران خبر داد و در پایان دعوتنامه سفر مهندس حجتی وزیر جهادکشاورزی به ویتنام را به دکتر صالحی تقدیم کرد.
گفتنی است دکتر صالحی از شرکت های ویتنامی برای حضور در نمایشگاه بین المللی شیلات ایران دعوت به عمل آورد که با استقبال آنان روبه رو شد.

آغاز فصل صید میگو استان هرمزگان از یازدهم مهرماه

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران مدیر کل شیلات هرمزگان در جلسه کمیته مدیریت صید میگو شیلات هرمزگان که با حضور نماینده پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان، جمعی از روسای شهرستان ها و کارکنان شیلات هرمزگان و جمعی از صیادان استان و نمایندگان آن ها در اداره کل شیلات هرمزگان برگزار شده بود گفت: فصل صید میگو در سال جاری از ۱۱ مهر ماه آغاز خواهد شد.

محبی سمپاشی شناور و ارایه گواهی سمپاشی توسط مالک شناور، شرکت دردوره های آموزشی وتوجیهی حفظ ذخایروافزایش کیفیت محصولات، ارایه بیمه بدنه وبیمه مسئولیت، دارابودن سامانه کنترل تردد وبروز بودن سامانه(داشتن شارژ)، نصب پلاک مربوط به اداره بنادر(شماره ثبت پروانه بهره برداری)، بغل نویسی شماره ثبت پروانه بهره برداری بصورت واضح،نصب پلاک صید و انجام بازدیدهای لازم توسط کارشناسان شیلات ونیروهای حفاظت منابع را اهم اقدامات لازم قبل ازصدورمجوزصیدمیگو خواند.
وی همچنین استفاده ازمشارکت تعاونی های صیادی میگوگیربرای تقویت حفاظت منابع ، برنامه ریزی برای حضورمنظم وبموقع نیروهای حفاظت منابع وانجام گشتهای هدفمند، بازدیدمنظم کارشناسان صیدوکارشناسان پژوهشکده ازعملیات صیدشناورها وجلوگیری ازصیدشناورهادر شب وساعات خارج اززمان تعیین شده را از اهم اقدامات مدیریتی برای مدیریت بهتر فصل صیدمیگوی جاری خواند. مدیرکل شیلات هرمزگان با بیان این که رعایت این فصول زمانی با همکاری صیادان نقش مهمی در حفظ منابع آبزیان برای نسل آینده و صید پایدار خواهد داشت، یادآور شد: با توجه به صدمه‌های جبران‌ناپذیری که تورهای صید نامرئی(منوفیلامنت) به منابع آبزی و حتی اکوسیستم آبزیان وارد می‌کنند، استفاده از این نوع تورها در فصل صید میگو مانند تمامی فصول صید ممنوع است. محبی با اشاره به آغاز فصل صید میگو در سال گذشته از دهم مهرماه تا۲۸آبانماه با ۳۹ روز مفید صیادی بوده است گفت: سال گذشته دوهزار نفر صیاد با ۱۶۴ فروند شناور لنج فعال صیادی بالغ بر پنج هزار تن انواع آبزیان صید کردند که از این میزان هزار و۶۰۰ تن میگو بوده است.
این مقام مسئول با بیان این که امسال شناورهای لنج صیادی میگو گیر با آمادگی کامل در فصل صید میگو ۹۶ حضور خواهند داشت گفت با توجه به کارشناسی های انجام شده از سوی پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان میزان صید قابل مجاز حدود هزار و ۵۳۰ تن خواند که از این میزان حدود هزار و ۳۰۰ تن میگوی درشت و حدود ۲۳۰ تن میگوی سرتیز پیش بینی می شود.
محبی در ادامه از صیادان خواست تا بیش از پیش با یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان همکاری کنند و اداره‌کل شیلات هرمزگان در مدیریت هرچه بهتر این مهم را یاری کنند. مدیر کل شیلات هرمزگان تصریح کرد: صید بیش از میزان مذکور موجب آسیب دیدن ذخایر شده و سبب می گردد بازسازی ذخیره با دشواری انجام پذیرد. گفتنی است استان هرمزگان در سال ۹۵ با تولید بالغ بر ۲۵۵هزار تن انواع آبزیان توانسته بیش از ۴۳ درصد از تولیدات شیلاتی کشور و همچنین رتبه اول تولیدات شیلاتی کشور را به خود اختصاص دهد

 

ابلاغ مراتب ثبت ۶ آیین عزاداری محرم به ۶ استاندار کشور

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در نامه‌ای مراتب ثبت شش آیین عزاداری محرم را که در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسیده است به استانداران استان‌های مربوط ابلاغ کرد.

در نامه علی‌اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان آمده است:

«در اجرای ماده ”یک“ از قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگر مصوب سال ۱۳۸۲ مواد ”۱۱ و ۱۲“ از قانون الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی حفظ میراث فرهنگی ناملموس مصوب ۱۳۸۴ در مواد ”۲ و ۳“ آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور مصوب ۶/۱۱/۱۳۸۷ هیئت محترم وزیران و با رعایت مقررات آیین‌نامه اجرایی مذکور، میراث فرهنگی ناملموس با عنوان ”آیین سینی‌گردانی حضرت قاسم(ع)“ در بندر ماهشهر، استان خوزستان به شماره ۱۴۴۵ در تاریخ ۱/۷/۱۳۹۶ در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس کشور به ثبت رسیده است. هرگونه اقدام که موجب حفظ و احیای این میراث گردد، مورد تأکید است.

خواهشمند است دستور فرمائید مراتب برای اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذیربط ابلاغ شود و از نتیجه اقدام این سازمان را مطلع نمائید.»

همچنین در نامه‌هایی جداگانه و مشابه به علیرضا رزم‌حسنی استاندار کرمان، رسول زرگرپور استاندار اصفهان، اسماعیل تبادار استاندار فارس، سیدمحمد میرمحمدی استاندار یزد و محمدمهدی مروج‌الشریعه استاندار خراسان جنوبی مراتب ثبت موارد زیر نیز اعلام شد:

۱- ”شَدّه‌بندی“ به شماره ۱۱۰۷ (استان کرمان)

۲- ”آیین عاشورایی دِورَه“ به شماره ۱۴۴۷ (استان اصفهان)

۳- ”چاووشی‌خوانی اول محرم“ در شهر سوریان بوانات به شماره ۱۴۴۴ (استان فارس)

۴- ”عمّ کبارم“نوعی عزاداری مختص شب عاشورا در ابرکوه به شماره ۱۴۵۰ (استان یزد)

۵- ”مراسم تکیه‌بندان“ در روستای سرخنگ شهرستان درمیان به شماره ۱۴۴۶ (استان خراسان جنوبی)

آخرین وضعیت سرمایه‌گذاری هند و کره‌جنوبی در دو پروژه‌ ریلی ایران

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت مذاکره با هند برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌ ریلی چابهار-زاهدان- بیرجند- مشهد و مذاکره با کره جنوبی برای مشارکت در پروژه راه‌آهن اصفهان-اهواز گفت: هندی‌ها هم‌اکنون در حال بررسی چگونگی تأمین منابع مالی موردنیاز به مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار هستند و راه‌آهن اصفهان-اهواز نیز در مرحله تدوین بسته سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد یورویی است.
خیرالله خادمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان- بیرجند- مشهد اظهار داشت: در سفری که شهریور ماه به کشور هند صورت گرفت، شرکت هندی به‌طور متقابل از محل احداث پروژه بازدید و تمایل خود برای سرمایه‌گذاری در این خط آهن را به دولت هند اعلام کرد.
وی افزود: هم‌اکنون در انتظار اعلام تصمیم نهایی دولت هندوستان برای سرمایه‌گذاری شرکت هندی در پروژه هستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جلسات برگزارشده با معاون وزیر تجارت و معاون وزیر راه‌آهن هندوستان گفت: موضوع آمادگی شرکت هندی برای سرمایه‌گذاری در راه‌‌آهن چابهار-زاهدان-بیرجند-مشهد به دولت هندوستان اعلام‌شده است و هم‌اکنون در حال بررسی چگونگی تأمین منابع مالی موردنیاز به مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار هستند.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با اشاره به رقم قابل‌توجه این سرمایه‌گذاری بیان داشت: به منظور سرمایه‌گذاری در این پروژه ریلی، طرف هندی پیشنهاد تأمین اعتبار در سه مرحله را مطرح کرد که پاسخ ما در مقابل با توجه به اینکه پروژه در دست اجرا است، این بود که به‌صورت یکجا تأمین مالی شود.
خادمی خاطرنشان کرد: مقرر شد در سفر وزیر راه و شهرسازی به کشور هندوستان و ملاقات با وزرای راه‌آهن و تجارت آن کشور، تصمیم نهایی اتخاذ شود.
وی با اشاره به تأمین منابع به مبلغ ۴۲۰ میلیارد تومان از محل اسناد خزانه اسلامی و اوراق مشارکت به پروژه مذکور یادآور شد: این پروژه با روند ساخت مطلوبی در حال پیشرفت است، اما کافی نیست و ما نیازمند تأمین منابع مالی از طریق سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی هستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به راه‌آهن اصفهان-اهواز اشاره کرد و گفت: مطالعات احداث این پروژه از سوی شرکت «دایلیم» کره جنوبی پس از گذشت  یک سال به سر انجام رسید و حتی گزینه‌های پیشنهادی از سوی شرکت ساخت و توسعه را بررسی کرد و واریانت ها و ۱۱ روش‌ پیشنهادی سرمایه‌گذاری خود را هم ارائه کرد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با بیان اینکه «رقم سرمایه‌گذاری در راه‌آهن اصفهان- اهواز بالغ بر ۵ میلیارد یورو است» گفت: نکته موردنظر ما، مشارکت شرکت کره‌ای در ساخت و تقبل بخشی از هزینه اجرای این خط است.
خادمی خاطرنشان کرد: اگرچه نظر طرف کره‌ای تأمین مالی پروژه از طریق فاینانس است، اما بر اساس جلسات متعدد در ستاد وزارتخانه درخواست وزارت راه و شهرسازی بر سرمایه‌گذاری شرکت کره‌ای در این پروژه است که امیدواریم در بسته سرمایه‌گذاری تعریف‌شده برای راه‌آهن اصفهان-اهواز تدوین شود.

صادرات ۵ ماه امسال از صادرات ۶ ماه سال قبل پیش افتاد

ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی ایران در ۵ ماه اول امسال از ارزش صدور کالاهای این بخش در ۶ نخست سال قبل،‌ پیش افتاد. طی این مدت ۳٫۶ میلیارد دلار کالا صادر شد در حالی که کل صادرات سال قبل به ۷ میلیارد دلار رسیده بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، از ابتدای فروردین تا پایان مرداد ماه سال ۹۶ ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی از ۳٫۶ میلیارد دلار گذشت. کل تناژ صادراتی این بخش به بیش از ۲۶ میلیون تن رسید.

در این مدت زنجیره آلومینیوم و روی با رشد ۱۱۵ درصدی،‌ زنجیره تیتان با رشد ۴۶درصدی، سنگ آهن و انواع سنگ با افزایش ۴۶ و ۴۲درصدی در ارزش صادرات مواجه شدند. طی ۵ ماه امسال ارزش صدور زنجیره آلومینیوم ۱۶۹ میلیون دلار،‌ زنجیره روی ۱۶۰ میلیون دلار،‌ سنگ آهن ۴۱۳ میلیون دلار و انواع سنگ ۱۷۰ میلیون دلار اعلام شد.

در این میان وزن صادراتی آلومینیوم به ۱۵۴هزار تن،‌ روی ۹۱هزار و ۵۰۰تن،‌ سنگ آهن ۷٫۳ میلیون تن و انواع سنگ ۲٫۸ میلیون تن رسید.

طی این مدت تناژ صادرات زنجیره فولاد به ۴٫۱ میلیون تن رسید که از ارزش ۱٫۴ میلیارد دلاری برخوردار شد. این میزان ۱۳درصد کمتر از ارزش صادرات فولاد در مدت مشابه سال قبل شد. از سوی دیگر زنجیره مس نیز ۳۰۴هزار تن انواع محصول به ارزش ۳۰۳ میلیون دلار صادر کرد. این میزان ۳۰درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بود.

نرم افزارتامین اجتماعی همراه رونمایی شد

مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به رویکرد این سازمان در ارائه خدمات غیرحضوری، پس از راه اندازی سامانه مبتنی بر USSD، نرم افزار تلفن همراه (Mobile-App) در حوزه اطلاع رسانی عمومی و ارتقاء سطح دانش تامین اجتماعی و آگاهی بخشی در این زمینه با عنوان” تامین اجتماعی همراه”، رونمایی شد.

نرم افزارتامین اجتماعی همراه رونمایی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهندس علی معیری اظهار داشت: این اپلیکیشن که  در استان خوزستان بر اساس نسخه اندروید طراحی و تولید شده است، در قالب نسخه آزمایشی ارائه و شامل قابلیت هایی از جمله دسترسی به سامانه های غیرحضوری، آموزش کارکرد سامانه ها، اطلاعات شعب بیمه ای و مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی، دسترسی به قوانین، پرسش و پاسخ متداول و سایر امکانات است.
وی افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده به زودی نسخه رسمی اپلیکیشن تامین اجتماعی پس از بررسی نرم افزار آزمایشی و رفع اشکالات احتمالی با امکان ارائه سرویس های غیرحضوری رونمایی و ارائه خواهد شد.
معیری گفت: سرویس ها و خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی از کانال های ارتباطی USSD با کد دستوری #١۴٢٠*۴*  ، اپلیکیشن موبایل و سایت تامین اجتماعی قابل دسترس بوده و از جمله این سرویس ها  می توان به استعلام وضعیت بیمه پردازی، استحقاق درمان، سابقه بیمه پردازی، فیش مستمری، امکان پرداخت حق بیمه، کنترل رابطه بیمه ای، نوبت دهی مراکز درمانی و غیره اشاره کرد.

 

تمایز ایساکو در خدمات پس از فروش

مقایسه روند رضایت مشتریان خودرو از خدمات پس از فروش در سه ماهه ابتدایی سال جاری نشان می‌دهد ایساکو با افزایش ۵ امتیازی توانسته در بهار سال جاری امتیاز خود را به ۷۳۶ برساند. این موضوع در حالی است که امتیاز ایساکو در زمستان سال گذشته ۷۳۱ بوده است.

در حالی آمارها نشان از افزایش رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش ایساکو دارد که خودروسازان معتبر جهانی بحث خدمات پس از فروش را پیشبرنده اصلی بازار خودروی هر کشوری می‌د‌انند. از آنجا که حوزه خدمات پس از فروش می‌تواند باعث متمایل شدن تقاضاهای بسیاری از برندها به برند دیگر شود بنابراین خودروسازان برنامه‌ریزی‌های جدی در این حوزه انجام می‌دهند تا با افزایش رضایت مشتریان خود بتوانند، شبکه‌ای از مشتریان راضی و وفادار را ایجاد کنند.

به بیان دیگر چون خدمات پس از فروش ضامن بقای خودروسازان در بازارهای مختلف است و از سوی دیگر این موضوع باعث وفاداری مشتریان می‌شود بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروساز شرط اصلی توسعه خود را کسب رضایت مشتریان در نظر می‌گیرند. بر این اساس همه اقدامات در راستای رضایت‌مندی مشتریان انجام می‌شود و خودروسازان بر موضوعات متعددی چون تامین و توزیع قطعات یدکی، آموزش، تعمیرات، نگهداری، گارانتی، خدمات‌رسانی سیار و حتی تجهیزات جانبی و … تمرکز جدی دارند. ایساکو نیز براساس توجه به شاخص هایی چون رضایت از نوبت دهی، مدت زمان صرف شدن جهت پذیرش، ثبت ایرادات مطرح شده در زمان پذیرش، مدت زمان تعمیر و تحویل خودرو، نحوه ارائه سرویس‌های ادواری، تامین به موقع قطعات موردنیاز، کیفیت تعمیرات ارایه شده، هزینه پرداختی برای خدمات انجام شده، تشریح تعمیرات انجام شده در هنگام ترخیص، رفتار و برخورد پرسنل و سهولت دسترسی به نمایندگی‌های شرکت و رفع کامل ایرادات ثبت شده و ارایه صورتحساب به مشتری توانسته شاخص کارایی ۷۶۸ را کسب کند و با نمره ۷۳۶ رضایت کلی تلفیقی را از آن خود کند.

روند نتایج رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش عرضه کنندگان خودرو نشان می‌دهد شرکت ایساکو از سه ماهه سوم سال ۹۴ تا بهار سال ۹۶ توانسته امتیاز خود را در رضایت مشتریان به صورت صعودی افزایش دهد. به طوری در این بازه زمانی به ترتیب امتیازهای خود را به ترتیب از ۶۹۹ به ۷۰۵، ۷۱۱، ۷۲۱، ۷۳۱ و ۷۳۶ رسانده است.

بررسی روند رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش ایساکو نشان می‌دهد، هدف اصلی این شرکت ارائه فعالیت‌هایی مبتنی بر رضایت مشتریان است. چرا که این شرکت توانسته در حوزه خدمات پس از فروش اطمینان‌بخشی لازم را به مشتری خود ارایه کند.

هر چند ایساکو شرط اصلی توسعه سازمان ‌را تخصیص منابع و برنامه­ریزی در نظر گرفته است اما بهره بردن از نیروی انسانی حرفه‌ای نیز در این بین نقش مهمی ‌را ایفا کرده است. به همین دلیل این شرکت اولین خودروساز داخلی است که توانسته رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش را کسب کند.

در هر صورت هدف ایساکو ارائه خدمات بهتر به مشتری و جلب خشنودی او است. تلاش ایساکو افزایش کارآمدی سیستم خدمات پس از فروش است تا از این طریق بتواند رضایت مشتریان را بیش از گذشته جلب کند.

ایساکو سعی کرده است بهترین شاخص‌های خدمات پس از فروش را که در کشور وجود دارد، برای خود هدف گذاری کند و برای رسیدن به این شاخص‌ها، نیروهای کارآمد، باتجربه و متخصص را در این زمینه‌ها جذب کرده است.

 

رتبه نخست جمهوری اسلامی ایران در تولید بچه ماهی و میگو و ماهی قزل آلا در دنیا

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران دکتر حسن صالحی  در دیدار با فعالان بخش شیلات استان گلستان گفت: ایران با ذخیره سازی سالانه ۴۵۰ میلیون انواع بچه ماهی و میگو و نیز پرورش ۱۶۰ هزار تن ماهی سردآبی قزل آلا رتبه اول دنیا را دارد.

سال گذشته، ۴۱۲ میلیون دلار انواع آبزیان از ایران به کشورهای مختلف صادر شد. وی در ادامه با اشاره به سایر موفقیت ها، دستاوردهای شیلات ایران را چنین برشمرد.
توسعه مرکز پرورش میگو از ۴ هزار هکتار به ۱۰ هزار هکتار در شهرستان گمیشان ( در شمال غرب گلستان) از اقدامات دولت برای حمایت از بخش شیلات است.کاهش سن پرورش خاویار به عنوان محصولی گران قیمت و دارای مشتری های جهانی از برنامه های سازمان شیلات ایران . با انجام پژوهش های فراوان، ۲ گونه جدید ماهی خاویاری به نامه های “سیبری” و “استرلیاد” که در زمان کمتری به خاویاردهی می رسد به پرورش دهندگان معرفی شده است. اجرای طرح های پرورش ماهی در قفس از برنامه های سازمان شیلات برای توسعه هر چه بیشتر این بخش در گلستان است.

 

اظهارات مهم عراقچی درباره پروژه جنجالی سدسازی ترکیه

سید عباس عراقچی با اشاره به ادعای ترک‌ها در ارتباط با پروژه «گاپ»، گفت: آنها ادعا می‌کنند که تبعات زیست محیطی این پروژه‌ را بر روی کشورهای اطراف در نظر گرفته‌اند درحالی که این ادعای آنها است و ما نسبت به صحت این ادعا هنوز قانع نشده‌ایم، از دیگر سو کارشناسان ایران، عراق و سایر کشورهای اطراف، دیدگاه‌های دیگری در این زمینه دارند. ادامه مطلب

آپ حامی لیگ ستارگان بورس ایران

اولین لیگ ستارگان بورس ایران که با حمایت آسان پرداخت پرشین با حضور ۱۰ دانشگاه برتر ایران برگزار شد در روز یکشنبه ۱۲ شهریور در هتل لاله تهران با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد .
اولین دوره لیگ ستارگان بورس ایران با هدف ارتباط بین دانشگاه و بازار سرمایه کشور از دوم مرداد در تالار حافظ با حضور تیم هایی از دانشگاه های صنعتی شریف، تهران ، تربیت مدرس ، الزهرا ، علوم و تحقیقات ، خوارزمی ، خواجه نصیرالدین طوسی، بهشتی ، امیرکبیر و علامه طباطبایی برگزار شد .این ۱۰ تیم در تالار شرکت بورس اوراق بهادار به مدت یک ماه ( از مرداد تا شهریور ۹۶ ) به رقابت با هم پرداختند .
در مراسم اختتامیه این لیگ تیم دانشگاه الزهرا با کسب بالاترین بازدهی از خرید و فروش اوراق بهادار عنوان اول مسابقات را از آن خود کرد و همچنین تیم های دانشگاه های علامه طباطبایی و خواجه نصیرالدین طوسی نیز به ترتیب رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. از میان تیم های حاضر در لیگ ستارگان بورس، با نظر کمیته داوران، تیم دانشگاه تهران نیز عنوان تیم اخلاق را کسب کرد.
در این مراسم شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران و حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار از برگزیدگان تقدیر کردند .

آغاز پرداخت وام ویژه اشتغال

حجت الله مهدیان

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از آغاز پرداخت وام ویژه اشتغال به شرکت‌های تعاونی و سایر فعالان اقتصادی در سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش ایبِنا، حجت اله مهدیان با بیان اینکه بانک توسعه تعاون هیچ محدودیتی برای پرداخت وام بانکی به متقاضیان فعال در بخش های صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات، بازرگانی و مسکن ندارد، اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح را ۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون همچنین از متقاضیان این نوع تسهیلات بانکی خواست با مراجعه به شعب این بانک برای ثبت نام اقدام کنند.

وی داشتن طرح توجیهی و افتتاح حساب بانکی در یکی از ۴۰۰ شعبه بانک توسعه تعاون را برای متقاضیان این نوع تسهیلات بانکی ضروری اعلام و تاکید کرد: میزان پرداخت وام بستگی به اندازه طرح توجیهی دارد و هیچ سقفی برای آن در نظر گرفته نشده است.

مهدیان با اشاره به اینکه نرخ سود پیش بینی شده برای پرداخت وام به شرکت های تعاونی و سایر فعالان اقتصادی مطابق مصوبات شورای پول و اعتبار ۱۸ درصد است، ابراز امیدواری کرد این نرخ در ماه های آینده کاهش یابد.

وی همچنین مجموع اعتبارات پیش بینی شده برای پرداخت تسهیلات بانکی به بنگاه های کوچک و متوسط را ۳۰ میلیارد تومان دانست و گفت: بانک توسعه تعاون نیز یکی از بانک های عامل برای پرداخت این نوع تسهیلات است.

معرفی چهار مدیر جدید در ثامن

با حکمی از سوی مدیرعامل موسسه اعتباری ثامن مدیران تسهیلات، حسابداری مدیریت، منابع انسانی و سازمان و روشها معرفی و منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری ثامن، بر اساس این احکام مصطفی مؤذن به عنوان، مدیر تسهیلات، قاسم اصغری به عنوان مدیر حسابداری مدیریت ، حسین اسلامی زاده، مدیر منابع انسانی و سید حسام الدین طباطبائیان به عنوان مدیر سازمان و
روشها منصوب شدند.
بر این اساس مدیریت تسهیلات از مجموع مدیران معاونت تسهیلات و سرمایه گذاری، مدیریت حسابداری مدیریت از مدیرانمستقل، مدیریت منابع انسانی جز زیرمجموعه معاونت سرمایه انسانی و آموزش و درنهایت مدیریت سازمان و روشها ازجمله مدیریتهای معاونت طرح و برنامه موسسه اعتباری ثامن هستند.

بیانیه بانک‌انصار به مناسبت روزخبرنگار

بانک انصار به مناسبت ۱۷ مرداد ماه، سالروز شهادت محمودصارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی که در سال ۱۳۷۷ در مزار شریف به همراه دیپلمات های ایرانی به دست طالبان به شهادت رسید، بیانیه ای صادر کرد. در ابتدای این بیانیه آمده است:

«هفدهم مردادماه ۱۳۹۶، نوزدهمین سالروز شهادت خبرنگارشجاع و فداکار خبرگزاری‌جمهوری‌اسلامی‌ایران است که به پاس شجاعت‌ها، تعهد و پایمردی آن خبرنگار شهید، روز «خبرنگار» نام گرفته است. این نامگذاری صرفنظر از وجاهت تاریخی ثبت یک رویداد افتخارآمیز، فرصتی ارزشمند را فراهم می‌آورد تا با مرور عملکرد اصحاب رسانه و مطبوعات، از مجاهدت‌ها، میراث فاخر و نقش آگاهی‌بخش آنان تجلیل و رسالت خطیر و مقدس آنان در توسعه همه جانبه میهن‌اسلامی و تحقق آرمان‌های انقلاب‌شکوهمنداسلامی بازشناسی شود».
این بیانیه افزوده است که رسانه‌های متعهد کشور با انعکاس رخدادها و موضوعات اجتماعی و انسانی و مبتنی بر ارزش‌های جامعه اسلامی در مقیاس ملی، منطقه‌ای و جهانی، می‌کوشند افکارعمومی داخلی و جهانیان را نسبت به واقعیات جامعه ایران و روابط بین‌المللی آگاه سازند و در راستای مقابله با غول‌های رسانه‌ای جهان استکباری که همه نیروهای اهریمنی خود را در ضدیت با انقلاب‌اسلامی ایران بسیج کرده‌اند، به نشر اخبار رهایی بخش بپردازند.

در بیانیه همچنین آمده است: جامعه مطبوعاتی و اصحاب رسانه ایران اسلامی نسبت به سعادتمندی و رستگاری جامعه نه تنها ایران اسلامی بلکه جامعه جهانی متعهدند و امربه معروف و نهی از منکر را رسالتی الهی و انسانی می‌پندارند که با هیچ ارزشی در جهان قابل مقایسه نیست. رساندن پیام‌های الهی، پرهیزدادن افراد از گناه و ترویج روح بشردوستانه و ازهمه مهم‌تر مقابله باستمکاری مستکبران و مزدوران منطقه‌ای آنان ملهم ازسرچشمه نور انقلاب‌اسلامی‌است و برای این جامعه افتخاری ابدی به شمارمی‌آید که صارمی‌ها و دیگر شهدای این عرصه آن را به جلوه گرساختند .
«رسالت سنگین دیگری که این سپاهیان آگاهی‌بخشی و رستگاری نسبت به همنوعان و افکارعمومی در سراسرجهان احساس می‌کنند، افشای سناریوهای استکباری نظام‌سلطه و صهیونیسم‌جهانی و ارتجاع منطقه است که با ایران‌هراسی و ترسیم تصویر وارونه از اسلام به عنوان دینی خشونت‌گرا و حامی تروریسم در قالب گروه‌های الحادی و تکفیری، به تضعیف بنیان‌های انسانی، وحدت و اقتدار امت اسلامی پرداخته و به بهانه مبارزه با تروریسم خودساخته، به فروش سلاح‌های مرگ‌آفرین صدها میلیارد دلاری می‌پردازند».

این بیانیه در پایان با اشاره به مناسبات جامعه رسانه‌ای کشور با نهادها وسازمان‌های مختلف جامعه چنین آورده است:
بانک انصار با پاسداشت خاطره جاودانه شهدای رسانه و تبریک و تهنیت این روز فرخنده به آحاد روزنامه نگاران، خبرنگاران، عکاسان، نویسندگان و اهالی شریف رسانه ای کشور، قدردانی خود از پوشش خبری و انعکاس رویدادها، عملکرد، دستاورد و توانمندی های شبکه بانکی و به ویژه بانک ارزش مدار انصار را در رسانه ها ابراز و انتظار دارد که اصحاب رسانه به شکلی واقع بینانه ومنصفانه نسبت به اطلاع رسانی در حوزه پولی و بانکی اقدام نمایند تا این شبکه عظیم مالی و پولی با اهتمام همگانی و اقدامات حرفه‌ای ، نقش راستین خود را به عنوان بانک مقاوم در توسعه اقتصادی و تحقق اقتصادمقاومتی به خوبی ایفا کند.

مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه معلم برگزار شد

مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت بیمه معلم روز دوشنبه با حضور ۱۰۰ درصدی صاحبان سهام در دفتر مرکزی این شرکت برگزار شد.
روز دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت بیمه معلم با حضور ۱۰۰ درصدی صاحبان سهام در دفتر مرکزی این شرکت برگزار شد
در این جلسه عملکرد و زحمات یکساله مدیران و کارکنان شرکت بیمه معلم توسط مدیر عامل محترم جناب آقای محمدابراهیم تحسیری به سمع و نظر اعضای هیات مدیره و سهامداران رسید.

بلوغ مشتری مداری در شرکت های ایرانی مایه افتخار است

مدیر عامل سیمان شاهرود ضمن تبریک روز جهانی کارگر گفت: بلوغ مشتری مداری در شرکت های ایرانی بویژه بیمه دانا مایه افتخار است که در پرداخت خسارت به بیمه گزاران با این سرعت و دقت عمل می کند.

به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، علی اصغر گرشاسبی افزود: همیشه این نگرانی برای ما صنعتگران وجود داشته که در صورت وقوع حادثه ای بزرگ، آیا شرکتهای بیمه می توانند خسارات را پرداخت کنند. حرکت بیمه دانا در پرداخت خسارت آتش سوزی این کارخانه بسیاری از سوالات و ابهامات ما بر طرف کرد.

گرشاسبی با تأکید بر اعتماد سازی شرکت هایی همچون بیمه دانا برای جامعه تصریح کرد: در بسیاری مواقع از طرف مسئولین این بحث وجود داشته که چرا مبلغ کلانی را باید به عنوان حق بیمه پرداخت کنیم در حالی که سالیان سال است کوچکترین حادثه ای رخ نداده پس می توانیم این مبالغ را نزد خود نگهداریم و در صورت وقوع خسارت از آن استفاده کنیم، ولی حادثه آتش سوزی سال گذشته نگاه ما و کسانی که با ما در ارتباط هستند را تغییر داد، چرا که با وجود تمام حق بیمه های قبلی که پرداخت کردیم قطعاً جبران خسارت این چنین سنگین امکان پذیر نبود.

وی افزود: در جبران خسارت کارخانه سیمان شاهرود، به توانمندی و سرعت عمل بیمه دانا اطمینان حاصل شد و این شیوه پرداخت خسارت و رسیدگی به مشکلات بیمه گزار مایه افتخار و سربلندی است.

مدیر عامل سیمان شاهرود با تأکید بر شهامت آتش نشانان در کنترل و مهارت آتش سوزی خاطر نشان کرد: با توجه به سفارشات شرکت نگران بودیم که با اتفاق ناگواری که رخ داده چطور می توانیم در شرایط سخت اقتصادی ضمن ترمیم خسارت وارده، پاسخگوی مشتریان خود باشیم، که با حضور کارشناسان بیمه دانا در ساعات اولیه آتش سوزی و آغاز ارزیابی و پرداخت علی الحساب خسارت توسط این شرکت بخشی از مشکلات مرتفع شد و توانستیم در ادامه با حمایت بیمه دانا هم بخشی که دچار حریق شده بود را ترمیم کنیم و هم پاسخگوی مشتریان باشیم.

وی در پایان گفت: شیوه پرداخت خسارت توسط بیمه دانا کار بزرگی است که جای تقدیر دارد و کارکنان سیمان شاهرود نیز ضمن قدردانی از خدمات بیمه دانا بر توسعه همکاری های دو جانبه تأکید دارند.

1 2 3 21