دسته بندی های ارشیو: دسته‌بندی نشده

دکتر احسان دشتیانه عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان شد

دکتر دشتیانه که سابقه معاونت فروش ذوب آهن اصفهان را دارد ، به عنوان نماینده پویش بازرگان عضو هیات مدیره شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان شد .

دکتر دشتیانه که سابقه معاونت فروش ذوب آهن اصفهان را دارد ، به عنوان نماینده پویش بازرگان عضو هیات مدیره شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان شد . جلسه معارفه این عضو جدید هیات مدیره ذوب آهن سه شنبه ۱۲ آذر برگزار شد. در این جلسه ،  از زحمات مهندس علی شکرریز عضو سابق هیات مدیره ذوب آهن تقدیر شد.

بانک قرض ‌الحسنه رسالت ۱۹۰ ریال سود ساخت

بانک قرض ‌الحسنه رسالت با انتشار صورت‌های مالی دوره ۳۱ شهریور ماه ۹۸ «حسابرسی نشده» اعلام کرد به ازای هر سهم ۱۹۰ ریال سود ساخته است.

بر اساس شفاف سازی صورت گرفته قرض ­الحسنه رسالت در سامانه کدال، این بانک اعلام کرد: در دوره شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۸ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۱۹۰ ریال سود محقق کرد و این در حالی است که شرکت در مدت مشابه سال قبل به ازای هر سهم (۳۹۸) ریال زیان محقق کرده بود.

لازم به ذکر است: افزایش ۲۵ درصد جمع درآمدهای غیرمشاع از عمده دلایل شناسایی سود نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

بر اساس گزارش شفاف سازی مالی قرض ­الحسنه رسالت و براساس عملکرد شش ماهه برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۸ مبلغ ۹۴.۷۷۲ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

رییس کل سازمان نظام پزشکی: تفکر مشارکت با پزشکان در سازمان بیمه سلامت وجود دارد

رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: حرکت رو به جلو در سازمان بیمه سلامت را شاهد هستیم و یکی از مسائل موثر در این زمینه، وجود مشارکت است. باید با خرد جمعی و مشارکت انجمن‌های علمی پزشکی و سازمان نظام پزشکی، کارها را در حوزه سلامت انجام داد و وجود این تفکر در سازمان بیمه سلامت جای تشکر دارد.

محمد رضا ظفرقندی در مراسم روز پزشک و روز داروساز که در سازمان بیمه سلامت برگزار شد، ضمن تبریک روز پزشک و روز داروساز افزود: همه گروه‌های پزشکی اگر با یکدیگر همکاری نکنند، کار به سرانجام نمی‌رسد. اساس کار پزشکی بر اخلاق استوار است. باید کنار مردم باشیم که در حوزه پزشکی، تسکین دردهای مردم در این زمینه اهمیت دارد.

وی ادامه داد: اگر در حوزه اقتصاد سلامت به شکل واقعی نگاه نکنیم، دچار آسیب می‌شویم. نگاه واقعی به معنی هزینه تمام شده برای هر خدمت است تا انجام شود. زیرا اگر کمتر از هزینه تمام شده ارزیابی شود، کیفیت خدمت کاهش پیدا می‌کند.

 ظفرقندی بیان کرد: هر روز هجمه ناجوانمردانه‌ای علیه جامعه پزشکی اتفاق می‌افتد. یک روز بحث مالیات و روزی موضوع کارتخوان است. یک بار مرکز پژوهش‌های مجلس در این زمینه بحث می‌کند و نماینده این مرکز می‌گوید آمار و ارقامی که اعلام شده را تکذیب می‌کنند. جامعه پزشکی همواره به قانون مقید است و از بحث مالیات استقبال می‌کند، زیرا این موضوع اصل پذیرفته شده است.

رییس کل سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: گاهی اعداد و ارقامی را مطرح کرده و علیه جامعه پزشکی جوسازی می‌کنند. جامعه پزشکی از مالیات واقعی و شفافیت مالیاتی و هرچیزی که کار مردم را تسهیل کند، مثل کارتخوان استقبال می‌کند. از طرفی باید شفاف مشخص کنند این مالیات کجا هزینه می‌شود و آیا برای مردم هزینه می‌شود؟ از طرفی باید همه مشمول مالیات شوند و نه این‌که یک جامعه‌ای مالیات بدهد و جوامع دیگر ندهند.

وی افزود: هجمه‌هایی مثل ظرفیت‌های پزشکی باعث تخریب جامعه پزشکی می‌شود. جامعه پزشکی بر اساس آخرین نظرسنجی انجام شده، سومین محل اتکا و سرمایه اجتماعی مردم است. برخی افراد تیشه به ریشه مردم و جامعه می‌زنند. اگر یکی یکی محل‌های اتکای جامعه را از بین ببریم، چه چیزی باقی می‌ماند؟ اگر کشور با بحران مواجه شود، مردم به حرف چه کسانی اعتماد می‌کنند؟

ظفرقندی گفت: اساس کار پزشکان بر اعتماد است. خدمات بسیاری از طرف جامعه پزشکی در زمان دفاع مقدس یا حتی هنگام بروز سیل اتفاق افتاد. چرا این کارها را نمی‌گویند؟ به گروه‌هایی که از عمد جامعه پزشکی را تخریب می‌کنند هشدار می‌دهم. از طرفی افرادی هستند که نمی‌دانند و باید به آنها توضیح داد و نصیحت کرد. همه این بی مهری‌ها باعث نمی‌شود که پزشکان و گروه‌های پزشکی کار خود را به خوبی ادامه ندهند.

مشارکت بانک ایران زمین در طرح “تا مهر با همدلی” کمیته امداد امام (ره)

مراسم طرح “تا مهر با همدلی” کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران با حضور مدیران ارشد بانک ایران زمین، افراد برجسته در بخش های اقتصادی، هنری، ورزشی و افراد خیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین: در این مراسم که به هدف تامین مالی لوازم التحریر و اقلام مورد نیاز دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش این کمیته برگزار شد، از نخبگان تحت پوشش و خیرین تجلیل و تقدیر شد.
سید محمد حسین استاد مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین در این مراسم از خیرین و کلیه افرادی که در جهت تامین مایحتاج و امکانات اولیه قشر ناتوان و بی بضاعت کوشا هستند قدردانی کرد و گفت: بانک ایران زمین در طی این سال ها همواره به دنبال انجام مسئولیت اجتماعی خود بوده و در حوادث مختلف همچون کمک رسانی به استان های سیل زده یا بیماری های خاص کوشا بوده است و همچنین در اجرای طرح مهر تا همدلی نیز حامی و پیگیر خواهد بود.

برگزاری ۴ کارگاه آموزشی در حوزه روابط عمومی ، ارتباطات و تبلیغات شرکت صنایع شیر ایران”پگاه” به میزبانی پگاه گلستان

کارگاه آموزشی روابط عمومی مربوط به تدوین و اجرای کمپین های تبلیغاتی و روابط عمومی حرفه ای و بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی ۸ لغایت ۹ مرداد ماه سال جاری به میزبانی شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان ویژه مدیران و کارشناسان روابط عمومی شرکتهای تحت پوشش برگزار شد.

در ابتدای شروع به کار این دوره ، مهندس کریم نژاد با تقدیر از روند برگزاری دوره های آموزشی بصورت گسترده در سطح صنایع شیر ایران، این اقدام ارزشمند را حاصل مدیریت آگاهانه آقای دکتر حسینی مدیر عامل صنایع شیر ایران، زحمات آقای دکتر رشیدی معاون مالی و منابع انسانی و همچنین برنامه ریزی اثربخش خانم دکتر سپهرنیا سرپرست آموزش دفترمرکزی قلمداد کرد.دکتر سپهرنیا تدوین تقویم آموزشی سال ۱۳۹۸ را گامی مهم در طول حیات ۶۴ ساله شرکت خوانده و آن را افتخار مهمی برای مجموعه قلمداد کرد که نیازمند همراهی و هم افزایی تک تک پرسنل به ویژه مدیران عامل می باشد.
ایشان هدف از برگزاری دوره های آموزشی را توانمندسازی و مهارت آموزی همکاران،همراه با اخلاق مداری، احترام متقابل برشمرد. وی اظهار کرد: « این امور منجر به آشنایی بیشتر با ساختارها و توانمندیهای واحدهای تولیدی، رشد و تبادل اندیشه در حوزه های مختلف و تسری دادن نقاط قوت و کاهش نقاط ضعف در کارخانجات خواهد شد».

شهسواری مدیر روابط عمومی هلدینگ صنایع غذایی کشاورزی ودارویی صندوق بازنشستگی کشوری نیز ضمن تقدیر وتشکر از  مدیران عامل هلدینگ ، صنایع شیر و آموزش که این همایش ودوره آموزشی را برگزار نمودند و کتابنامه و تقویم اموزشی جامعی را تدوین کردند اظهار داشت توجه به حوزه پژوهش وافکار سنجی یکی از ارکان مهم روابط عمومی است و الزام این بخش را در چارت روابط عمومی خواستار شدند. در ادامه ایشان همچنین از ارزیابی واحدهای عمومی در آینده خبر دادند و خاطر نشان کرد همکاران در حوزه های مختلف مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. ۱- بخش فرهنگ سازی مصرف شیر و لبنیات که به عنوان سرفصل های اصلی در این حوزه خواهد بود. ۲- حوزه مسئولیت اجتماعی که نمونه ان موضوع افطار مهربانی که یک پروژه خاص در این حوزه بود و امروز به عنوان یکی از مسایل مهم در وزارتخانه دنبال می شود. ۳- حوزه تبلیغات وحضور در فضای مجازی وبروز رسانی سایت شرکتها شامل اخبار وتصاویر و….. ۴- حوزه تبلیغات محیطی ۵- حوزه تبلیغات مکتوب(بروشور کاتالوگ و پوستر) شهسواری با تاکید بر هماهنگی روابط عمومی وبازار وبرگزاری نشستهای مختلف در این حوزه و تلاش در جهت تبلیغات نقطه فروش اشاره نمود و خواستار برگزاری ایونت ها و کمپین های مختلف در زمانهای مختلف شد. در پایان ایشان اظهار داشت روابط عمومی صنایع شیرایران به عنوان قوی ترین روابط عمومی در حوزه سلامت کشور شناخته شده واز همکاران خواست تمام تلاش خود را در جهت پیشبرد اهداف در این حوزه با اهمیت و توجه به کار تیمی در حوزه برندینگ که از تاکیدات مدیران محترم صندوق بازنشستگی نیز می باشد داشته باشند.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی مبین برگزار شد

مجمع پتروشیمی مبین سال منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ با ۸۵درصد حاضرین در جلسه برگزار شد.

در مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به اسفند ۱۳۹۷ در ازای هر سهم ۱۵۰ تومان سود تقسیم شد و سود خالص ۷۵درصد نسبت به سال قبل افرایش یافته است.شرکت مبین اولین شرکت در ایران است که صورت های مالی خود را براساس استاندارهای جهانی چند سالیست ارائه می دهد.

اعضای هیات مدیره حاضر در جلسه شامل: افشار سرکانیان(رئیس هیات مدیره شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی)، علیرضا شمیم ( نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس) رئیس امور مالی،ناظران،حسابرس و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار .

پتروشیمی مبین قلب تپنده منطقه
یکی از دغدغه های بشرامروزه حفظ صیانت از محیط زیست و پاک نگه داشتن آن است.
از همین روی پتروشیمی مبین در راستای حفظ محیط زیست با کمترین میزان آلایندگی و متعهد بودن در این امر به فرهنگ پاک نگه داشتن محیط زیست کمک بسیاری نموده است.همچنین مبین حامی لاک پشت های پوزه عقابی هم می باشد.
به گزارش فکراقتصادی، پتروشیمی مبین قلب تپنده منطقه است و به تنهایی نیاز بیش از ۴۰درصد از دیگر پتروشیمی ها و توزیع سرویس های جانبی شامل برق بخار اکسیژن نیتروژن را تولید و به صورت مستمر و پایدار در سرویس دهی به موقع مشتریان می کوشد .

 

کسب ده ها تندیس و جایزه توسط پتروشیمی مبین

پتروشیمی مبین جوایز متعددی در راستای تولیدات خود کسب کرده از جمله کسب جایگاه ۳۷ در بین صد شرکت برتر ایران در سال ۱۳۹۶ ، کسب تندیس بلوری سه سال متوالی ۹۴_۹۵و ۹۶، شرکت منتخب به تاییدیه سازمان محیط زیست به علت عدم آلایندگی به مدت ده سال،دریافت ۱۸ گواهینامه معتبر از قبیل ایزو ۹۰۰۰ و ایزو ۱۴۰۰۰ و …،دریافت تندیس جایزه سبز اروپا و ده ها عنوان و دست اورد دیگر.

عملکرد امور خودکفایی شرکت در سال ۹۷

در راستای استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های داخل کشور به منظور قطع وابستگی به کالاهای خارجی، تاکنون نسبت شناسایی و ساخت ۴۶۵۶ قلم از قطعات پرکاربردترین و حساس مورد نیاز مجمع اقدام گردیده است.

اهم پروژه های انجام شده براساس گروهی سازی و تجهیزسازی امور خودکفایی شرکت در سال ۹۷

ساخت کامل مسیر قطعات مسیر داغ توربین ها،ساخت کامل سلول های تولید کلر از آب دریا برای اولین بار در ایران،ساخت کامل کمپرسوراتمابزینگ،ساخت کامل ۹۵ نوع فیلتر هوا،گاز و روغن ،ساخت کامل صفحات مبدل عای صفحه ایی از جنس تیتانیوم در ۸تایپ مختلف،طراحی و ساخت hpu برنابل هیدرولیک،ساخت انواع expantion joint تا سایز ۳۵۰۰ و تست آنها،ساخت کامل تجهیزات انواع پمپ های سانتریفیوژ و هلیکال.

 

میزان توقف تولید مجتمع های پتروشیمی،ناشی از قطع سرویس های جانبی

در خصوص شرکت پارس در سال ۹۷ برابر با ۵۸ساعت توقف،شرکت آریا ساسول در سال ۹۷ برابر با ۴۹ ساعت توقف،شرکت پردیس ۱.۲ در سال ۹۷ برابر با ۹ ساعت توقف بوده،شرکت جم در سال ۹۷ برابر با ۴۶۲ ساعت توقف و شرکت های زاگرس،نوری،مروارید و کارون در سال ۹۷ بدون هیج توقفی به فعالیت خود ادامه داده اند.

پتروشیمی مبین بزرگترین طرح یوتیلیتی متمرکز کشور

شرکت پتروشیمی مبین، یکی از بزرگترین یوتیلیتی‌های متمرکز دنیاست. این مجتمع عظیم و مدرن صنعتی در فاز یک پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی در پنج بخش مجزا و مساحت ۸۸ هکتار ساخته شده است.
از جمله وظایف این مجتمع صنعتی شامل: تولید و توزیع برق و بخار، تولید و توزیع اکسیژن، نیتروژن، هوای سرویس، هوای ابزار دقیق،  تولید و توزیع آب شیرین، آب بدون املاح، آب سرویس، آب آتش نشانی و آب کولینگ، دریافت وتصفیه پساب های صنعتی و بهداشتی شرکت های پتروشیمی منطقه،  سوزاندن پسماندهای مایع و جامد در کوره های زباله سوز، دریافت گاز از شبکه سراسری و تقلیل فشار آن و توزیع بین مجتمع های پتروشیمی می باشد.
به گزارش فکر اقتصادی، هدف از احداث این مجتمع صرفه جویی در هزینه های سرمایه گذاری و تولیدی و کاهش قیمت تمام شده انرژی مصرفی مجتمع های مستقر در منطقه بوده است.
مجمتع پتروشیمی مبین بزرگترین طرح یوتیلیتی متمرکز کشور بوده و در نوع خود یکی از بزرگترین پروژه های دنیا به شمار می آید که در سال ۱۳۷۹ در شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصویب و به نام شرکت پتروشیمی مبین احداث گردید که مهندسی تفصیلی آن توسط شرکت تکنیپ فرانسه انجام شده است.
پتروشیمی مبین دارای واحدها و محصولات متعددی از جمله واحد تولید برق، واحد تولید بخار، واحد آب خنک کننده، واحد آب شیرین کن، واحد آب بدون املاح، واحد کندانس برگشتی، واحد آب آتش نشانی، واحد هوا، واحد خطوط ارتباطی، واحد تصفیه پساب های صنعتی، واحد زباله سوز و معرفی واحد تحقیق و توسعه است.
واحد پژوهش وفناوری شرکت پتروشیمی مبین هم در سال ۱۳۸۶ با هدف انجام پروژه های کاربردی در راستای حل مشکلات واحدهای عملیاتی ، بهبود وبهینه سازی از نقطه نظر فرایندی ، زیست محیطی وهمچنین ایجاد بستری مناسب برای مدیریت دانش وارتباط متخصصین واحد های عملیاتی ومتخصصین دانشگاهها وپژوهشگاه های کشور کار خود را آغاز نمود.

سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس دچار حاشیه شد

سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس دچار حاشیه شد/ مقصر نوشابه گازدار بود!

پیش نمایش فیلم جدید اقماری از مجموعه «سریع و خشمگین» به دلیل جرقه زدن پریز سالن نمایش با وقفه‌ای موقتی روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، جرقه زدن پریز موجب شد تا پیش‌نمایش «سریع و خشمگین ارایه می‌کند: هابز و شاو» در دالبی تئاتر لس‌آنجلس با وقفه روبرو شود.

در دالبی تئاتر هالیوود افرادی که در ردیف جلو نشسته بودند پس از دیدن جرقه‌ها بلافاصله صندلی‌هایشان را ترک کردند. یکی از کارکنان سینما گفت که این جرقه و اتصالی برق به دلیل ریختن نوشابه گازدار روی پریز ایجاد شد.

این جرقه زدن موجب شد تا نمایش فیلم حدود ۳۰ دقیقه متوقف شود.

پس از جرقه بلافاصله آژیر اضطراری سالن به صدا درآمد و تماشاگران سالن را ترک کردند. این اتصالی به نظرعیرعمدی بود.

گرچه کسی بر اثر این ماجرا زخمی نشد اما کمی طول کشید تا برخی از تماشاگران دوباره خودشان را جمع و جور کنند و به سالن برگردند.

گزارشگر آسوشیتدپرس نوشت: به خاطر ۲ تا جرقه کوچک که در بخش صندلی‌های ارکستر رخ داد و صدایی که از این اتصالی شنیده شد نمایش فیلم را ۳۰ دقیقه متوقف کردند.

وی افزود یکی از ستاره‌های این فیلم یعنی دواین جانسون که در سالن حضور داشت نیز جلوی در سینما ایستاد تا به همه اطمینان بدهد مشکلی نبوده است.

یکی دیگر از گزارشگران هم نوشت دیوید لیچ کارگردان گفت یک نفر نوشابه‌اش را روی پریز برق ریخته بود.

«هابر و شاو» با بازی دواین جانسون و جیسون استتم یکی از فیلم‌های اقماری از مجموعه «سریع و خشمگین» است. این فیلم به صورت رسمی از ۲ آگوست (۱۱ مرداد) راهی سینماها می‌شود.

کمک هزینه مدارس، اجباری یا اختیاری

طبق اصل ۳۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران،« دولت موظف به تامین رایگان وسایل آموزشی و پرورشی مدارس دولتی تا پایان دوره متوسطه است»، اما در سال های اخیر شاهد دریافت مبالغ هنگفتی از والدین هستیم.

این درحالی است که در سال های نه چندان دور کمک‌های مردمی برای اداره این مدارس بر اساس نظر مسئولان آموزش و پرورش اختیاری و داوطلبانه بود، اما امروزه همین کمک‌های اختیاری و داوطلبانه به اجبار و تهدید تبدیل شده است. البته این روند تنها برای مدارس کشور نیست و به مدارس دولتی خارج از کشور هم رسیده است.

برای مثال می توان به یکی از مدارس دولتی در مالزی به نام مجتمع آموزشی امام خمینی اشاره نمود.

اردیبهشت ماه بود که طی بیانه ثبت نامی که توسط این مجتع منتشر شد به مواردی اشاره نموده که با مخالفت والدین مواجه شد.

در این اطلاعیه آمده است؛ ادامه فعالیت مجتمع در فضای جدید آموزشی و محدودیتهای مالی آموزش وپرورش به صورت ذیل است:
۱- با تصویب و تاکید انجمن اولیا از روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ، ۲۰ می، مجتمع آموزشی آماده پیش ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی آینده و دریافت شهریه برای تمهید مقدمات لازم و فضای آموزشی خواهد بود. درصورت برگشت به ایران قبل از سال تحصیلی شهریه پیش ثبت نام عودت داده خواهد شد.
۲- کلیه والدین دانش آموزانی که درسال تحصیلی جاری شهریه مصوب مدرسه را پرداخت ننموده اند جهت کمک در ادامه فعالیت مجتمع در سال آینده و هزینه های محل جدید هرچه سریعتر نسبت به تسویه حساب و پیش ثبت نام اقدام نمایند.
۳- اولیا محترم تاکید کردند که عدم پرداخت شهریه مصوب نشانه بی توجهی به آموزش فرزندان خود، تضیع حق سایرین و عدم احترام به والدین محترمی است که شهریه پرداخت کرده‌اند می باشد و اسامی آنها به سفارت اعلام گردد.
۴- در صورت عدم مشارکت مادی و معنوی والدین محترم بنظر میرسد گزینه مدارس غیر دولتی برای سال آینده توسط آموزش وپرورش به دلیل مشکلات مالی و عدم تامین ارز، به جای مجتمع امام خمینی محتمل می باشد که در جلسه مورد انتقاد و اعتراض والدین محترم قرار داشت.

۵- مبلغ پیش ثبت نام اولیه یا تسویه برای تمهید مقدمات فضای آموزشی حداقل مبلغ۱۵۰۰ رینگت پیشنهاد می شود.

البته شهریه درخواست شده بابت هر دانش آموز ۵۵٠٠ رینگیت مالزی است و قیمت رینگت حدود ۳۱۵۰ تومان می باشد.
می توان گفت، شهریه ثبت نام هر دانش آموز معادل ۱۸ میلیون تومان برای یک مدرسه دولتی است که نه تنها خدمات خاصی ارایه نمی کند بلکه با تغییر مکرر مدیریت و کادر آموزشی طی یکسال ضعف های چشمگیری به همراه داشته است.

حال مساله اصلی این مجتمع این است که خود را دولتی نام می برند که در این صورت باید طبق قانون از دریافت شهریه خودداری کنند اما والدینی که از پرداخت شهریه خودداری می کنند را تهدید به ارایه اسامی به سفارت می کنند!!!

 

 

 

 

تیزر پایانی جشن بزرگ ولادت حضرت مهدی(عج) یکم اردیبشهت ماه ۹۸ شهرک پردیس جم

تیزر پایانی جشن بزرگ ولادت حضرت مهدی(عج) یکم اردیبشهت ماه ۹۸ شهرک پردیس جم

دانلود پیوست

جشن ولادت سراسر نور حضرت مهدی ( عج ) در مجتمع فرهنگی شهرک پردیس جم ویژه کارکنان پتروشیمی مبین و خانواده محترم ایشان برگزار شد.
در این مراسم که در دو شب برنامه ریزی شده بود, گروه های مختلف کودک, موسیقی, کمدی و دیگر برنامه های هنری به اجرای برنامه پرداخته و فضای شاد و نشاط آوری را برای خانواده ها رقم زدند.
روابط عمومی شرکت پتروشیمی مبین

بازدید معاونت محترم سازمان حفاظت محیط زیست, ۲۸ فروردین ۹۸ از شرکت پتروشیمی مبین

بازدید معاونت محترم سازمان حفاظت محیط زیست, ۲۸ فروردین ۹۸ از شرکت پتروشیمی مبین

در پی حضور فعالانه و موفق پتروشیمی مبین در هجدهمین نمایشگاه محیط زیست و بیان اقدامات و عملکرد شرکت در راستای جلوگیری از گسترش آلایندگی های پتروشیمیایی موجود در منطقه, جناب آقای دکتر تجریشی معاون محترم سازمان محیط زیست در راس هیاتی از مدیران زیر مجموعه خود, در سایت پتروشیمی مبین واقع در عسلویه حاضر و ضمن بازدید و برگزاری جلسه از تلاشها و فعالیتهای مدیریت و کارکنان پتروشیمی مبین تقدیر و تشکر نمودند.
در این بازدید که بیش از سه ساعت به طول انجامید, دکتر تجریشی ضمن حضور در واحد تصفیه پساب و زباله سوز پتروشیمی مبین, از نزدیک در جریان جزییات عملکرد این واحدها قرارگرفته و توضیحات لازم در خصوص فرایندهای اجرای امور را دریافت نمودند.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه از واحد آبگیر پتروشیمی مبین نیز بازدید بعمل آوردند و همزمان از پروسه پلاک گذاری و رها سازی سه عدد لاک پشت به دام افتاده در آبگیر نیز دیدن کردند.
پس از این بازدیدها, جلسه ای در سالن کنفرانس پتروشیمی مبین تشکیل و در ابتدا مهندس شمیم مدیر عامل محترم پتروشیمی مبین, ضمن خیر مقدم از فعالیتهای شاخص شرکت در حوزه زیست محیطی بویژه طراحی و اجرای باز چرخانی پسابهای تصفیه شده به عنوان پروژه سبز یاد نمودند و ضمن بیان مسایل و مشکلات پیش رو, توجه جدی و همه جانبه ارکان کشور در جهت حل معضلات محیط زیستی منطقه را خواستار شدند.
وی جدا سازی خطوط پساب از مبدا تا واحد تصفیه پساب توسط شرکتها, احداث پیش تصفیه در شرکتها, نصب آنالیزور و همچنین پیگیری احداث لند فیلد برای منطقه را  چهار راهکار عملی برای کنترل آلایندگی در منطقه را بر شمردند.
آقای دکتر تجریشی نیز در سخنانی با اشاره به ماهیت خاص منطقه و نیازهای موجود که فراتر از امکانات سازمانها و دوایر دولتی میباشد, دخالت مجموعه وزارت نفت و شرکتهای خصوصی را راه حل موضوع دانستند و قول پیگیری موضوعات طرح شده را تا حصول نتیجه دادند.
حسن ختام این بازدید و جلسه نیز امضای تفاهم نامه رسمی حمایت پتروشیمی مبین از لاک پشت در خطر انقراض گونه منقار عقابی بود که مورد تشویق حضار قرار گرفت.
روابط عمومی شرکت پتروشیمی مبین

بازدید جناب آقای دکتر کلانتری, رییس سازمان محیط زیست از غرفه پتروشیمی مبین در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

بازدید جناب آقای دکتر کلانتری, رییس سازمان محیط زیست از غرفه پتروشیمی مبین در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

جناب آقای دکتر کلانتری, رییس سازمان محیط زیست از غرفه پتروشیمی مبین در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست بازدید بعمل آوردند.
در ابتدای حضور دکتر کلانتری در سالن ۳۵ نمایشگاه, از ایشان جهت حضور در غرفه های مربوط به پتروشیمی های عسلویه, دعوت بعمل آمد لیکن ایشان با اشاره به صنایع آلاینده موجود در عسلویه, از بازدید امتناع نمودند لیکن در ادامه با توضیحات کارشناسان پتروشیمی مبین, مبنی بر عدم آلایندگی این مجتمع و همیاری کامل با محیط زیست استان, تنها از غرفه پتروشیمی مبین بازدید و در جریان اقدامات انجام شده در این راستا قرار گرفته و از زحمات دست اندرکاران تقدیر نمودند
روابط عمومی شرکت پتروشیمی مبین

حضور فعال شرکت پتروشیمی مبین در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

حضور فعال شرکت پتروشیمی مبین در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از تاریخ ۲۴/۰۱/۹۸ لغایت ۲۷/۰۱/۹۸ در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار شد.
پتروشیمی مبین نیز که در این راستا, نقش اساسی در منطقه ایفا میکند, حضور فعالی در این نمایشگاه دارد.
اقدام بارز شرکت, مبنی بر حمایت از لاک پشت گونه پوزه عقابی, علاوه بر دستاوردهای متعدد پتروشیمی مبین در حوزه محیط زیست, مورد اقبال بسیار بازدیدکنندگان قرار گرفت.
روابط عمومی شرکت پتروشیمی مبین

کمک ۱۵میلیارد ریالی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس به سیل‌زدگان

کمک ۱۵میلیارد ریالی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس به سیل‌زدگان

شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس در راستای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده، مبلغ ۱۵میلیارد ریال برای تهیه اقلام و کالاهای مورد نیاز در استان‌های لرستان و خوزستان تخصیص خواهند داد
به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، جلسه کمیته روابط‌عمومی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس در تاریخ ۱۳ فروردین‌ماه برگزار شد که در این جلسه، روسای روابط عمومی شرکت‌ها، سازوکار کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده را تعیین کردند. براین اساس مقرر شد باتوجه به موافقت شورای راهبردی مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس، یک بودجه کلی جهت کمک به مردم سیل‌زده در استان‌های لرستان و خوزستان در نظر گرفته شده و با هماهنگی مقامات هر یک از استان‌ها و سازمان‌ هلال‌احمر، سبدی از اقلام مورد نیاز تهیه و در قالب دو کاروان به این مناطق ارسال شود
طبق مذاکرات صورت گرفته و به پیشنهاد کمیته روابط‌عمومی، مقرر شد پس از تصویب شورای راهبردی مدیران عامل، مبلغ پانزده میلیارد ریال برای تهیه اقلام مورد تایید، تامین و اختصاص یابد. بخشی از اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان شامل مواد غذایی، لوازم بهداشتی، اقلام دارویی، آب معدنی، پتو، مواد شوینده و …، خواهد بود.
در این جلسه مقرر شد شرکت پازارگاد، مسئولیت خرید، ارسال و توزیع مواد و کالاهای مورد نیاز را با همکاری نهادهای مربوطه برعهده داشته باشد
توافقات این جلسه که در محل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد برگزار شد، به تایید روسای روابط‌عمومی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس رسیده است

بانک صادرات در مسیر تحول

بانک صادرات در مسیر تحول
به تازگی شاهد انتشار صورت های مالی حسابرسی شده بانک صادرات ایران بودیم صورت های مالی‌ای که تحولات خوبی به شرح ذیل در آن روی داده و همین تحولات زمینه ساز قرارگیری این بانک در مسیر رو به رشد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بورس۲۴، در نگاه اول در ترازنامه بانک موجودی نقد بانک رشد بسیار خوبی داشته و به عدد ۹۶۷۳ میلیارد تومان رسیده است در طرف دیگر ترازنامه بدهی این بانک به سایر بانک ها و موسسات ۳۸ درصد کاهش داشته است.

براساس این گزارش، طبق صورت های سود و زیان بانک، حسابرس نیز بر صورت های مالی این بانک صحه گذاشته و تحول به خوبی مشهود است به عبارتی جمع درآمدهای بانک در ۶ ماهه امسال به نسبت ۶ ماهه سال گذشته ۱۸۱ درصد معادل ۲۳۱۴ میلیارد تومان افزایش یافته است.
در دیگر کفه ترازوی بانک یعنی هزینه‌ها، تنها شاهد رشد ۲۸ درصدی هزینه ها معادل ۹۸۸ میلیارد تومانی هزینه ها هستیم که در مقابل با رشد درآمدها رقم چشمگیری محسوب نمی‌شود.
در نهایت رشد درآمد های ۲۳۱۴ میلیاردی در مقابل رشد هزینه های ۹۸۸ میلیاردی سبب شده تا رشد درآمدها در بانک از هزینه‌ها فزونی یافته و همین امر زیان بانک را با کاهش همراه ساخته است.
با بررسی صورت‌های مالی «وبصادر» می‌توان به روشنی دریافت که روندهای حاکم بر بانک نشان از بهبود و ارتقای شاخص‌های عملکردی دارد و امید به سودآوری و قرارگرفتن در منطقه سود را در میان مدت ایجاد کرده است.

سومین هم اندیشی روسای شعب غرب استان تهران برگزار شد

سومین هم اندیشی مدیریت شعب غرب استان تهران با حضور مدیر، روسای دوایر و مسئولین شعب غرب استان با محوریت اعتبارات و بازاریابی برگزار شد.
به گزارش  روابط عمومی موسسه اعتباری کوثر؛ ابراهیم مومن زاده مدیر شعب غرب استان تهران ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی استان و مسئولیت روسای شعب اظهار داشت: از وظایف اصلی روسای شعب شناخت نیازها و راه کارهای جذب مشتری، شناخت محیط اطراف و جغرافیای منطقه، تسلط کامل بر دستورالعمل ها، بخشنامه ها و بحث جانشین پروری در بین کارکنان را برشمرد.
وی با تاکید بر تقسیم کار عادلانه در میان کارکنان و پیگیری امور شعب توسط تمامی همکاران گفت: داشتن تعهد نسبت به پیگیری مطالبات معوق و جلب رضایت مشتریان از عوامل تاثیرگذار در موفقیت شعبه است.
محمد صادق کشاورز مدیر دایره بازاریابی با ارائه مطالبی در خصوص کمیت و کیفیت برگزاری کارگاه های توجیهی و نحوه فعالیت این کارگاه ها، اظهار داشت: اصول بازاریابی، جذب منابع، شناخت محصول، جذب مشتری، استفاده از فرصت های رقابت و خدمات بازاریابی از مباحث مهم و ویژه در بازاریابی می باشند که می بایست مورد توجه مسئولین شعب قرار گیرد.
وحید موسوی مدیر دایره اعتبارات نیز با بیان وضعیت مطالبات غیر جاری در استان و عوامل شکل گیری آن گفت: می توان با برنامه ریزی بهینه و استفاده از لیزینگ و صدور انواع ضمانت نامه های بانکی به اهدافی که در این بخش برای استان تعریف شده است دست یافت.
خاطر نشان می سازد در پایان این هم اندیشی مسائل و مشکلات شعب توسط روسا و کارشناسان دوایر بررسی و راهکارهای موجود در بخش های مختلف سازمانی برای حل موانع مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

فرماندار اهواز:‌ با تجمع‌کنندگان کارگری با احترام برخورد کرده‌ایم

فرماندار اهواز برگزارکنندگان تجمع‌های اخیر اهواز را کارگرانی معرفی می‌کند که حقوق عقب‌افتاده دارند و در همین حال تأکید دارد که مسئولان استانی با تجمع‌کنندگان با متانت و احترام برخورد کرده‌اند.
جمال عالمی‌نیسی فرماندار اهواز اظهار کرد:‌ روز یکشنبه گروه ملی صنعتی فولاد مقابل استانداری تجمع کرده بودند که حقوق معوقه خود را طلب می‌کردند. در روزهای قبل نیز تجمعلاتی از این دست برگزار شد که ما پیگیر مطالبات آنان هستیم.
او توضیح داد: متأسفانه وضعیت گروه ملی صنعتی فولاد خوب نیست و درآمد آن با هزینه‌اش همخوانی ندارد به همین دلیل حقوق‌ها دیر به دیر و با دو سه ماه تاخیر پرداخت می‌شود که این مسئله باعث شده است کارگران آن هرچند وقت یکبار تجمع کنند.
فرماندار اهواز درباره علت افزایش اعتراضات در این شهر گفت:‌ خوزستان استانی صنعتی است و عمده صنایع یعنی پتروشیمی‌‌ها هم در اهواز هستند، اکثر کارخانجات فولاد هم در اهواز هستند؛ به تبع این مسائل و مشکلات پیش می‌آید.
عالمی‌نیسی در همین حال تأکید کرد: ما فضا را برای تجمع‌کنندگان ناامن نکرده‌ایم. با کسی برخوردی نمی‌شود و کسی هم بازداشت نشده است.
او افزود: تا به حال چندین تجمع در اهواز برگزار شده که با همه آنان با متانت و احترام برخورد شده است و مسئولان نیز با آنان صحبت کرده‌‌اند.

سرلشکر موسوی، درگذشت امیر «سیروس لطفی» را تسلیت گفت

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور پیامی درگذشت امیر سیروس لطفی فرمانده لشکر ۱۶ زرهی نیروی زمینی ارتش، را تسلیت گفت.

در پی درگذشت امیر سرتیپ سیروس لطفی، فرمانده فقید و دلاور لشکر ۱۶ زرهی نیروی زمینی ارتش، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام تسلیت فرمانده کل ارتش بدین شرح است:

بسم الله الرحمن ارحیم

فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَی الْقَاعِدِینَ أَجْرًا عَظِیمًا

سال های دفاع مقدس، گنجینه ای ارزشمند از وجود پربرکت انسان هایی است که برای سربلندی، استقلال و حفظ تمامیت ارضی کشور، مردانه ایستادند و بهترین سالهای عمر خویش را صرف دفاع از آرمان های والای نظام مقدس اسلامی کردند.

امیر سرتیپ سیروس لطفی، فرمانده دلاور و شجاع لشکر ۱۶ زرهی قزوین، در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در آزادسازی محورها و مناطق غرب و شمال غرب کشور از  لوث وجود ضد انقلاب و همچنین در سال های جنگ تحمیلی بویژه عملیات های بزرگ طریق القدس، فتح المبین و بیت المقدس به عنوان افسری ولایتمدار، مومن، مدیر و شایسته، منشأ خدمات و اقدامات ارزشمندی بوده است.

دریافت نشان فتح از دستان مبارک فرماندهی معظم کل قوا، حضرت امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) و محبت و لطف مستمر معظم له به آن امیر سرافراز، همچنین همرزمی با شهدای والامقام سال های جنگ تحمیلی همچون شهید سپهبد صیاد شیرازی و انتقال تجربیات گرانبهایش از جبهه های حق علیه باطل، از افتخارات ماندگار امیر سرتیپ سیروس لطفی است.

بدون تردید ملت قدرشناس ایران اسلامی و آحاد رزمندگان غیور نیروهای مسلح، خاطرات و تاثیرات اقدامات و حماسه های ماندگار آن فرمانده دلاور ارتش حزب الله را هرگز از یاد نخواهند برد.

اینجانب ضمن تسلیت درگذشت آن امیر ولایتمدار و عاشق دین و وطن به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا (مدظله العالی)، خانواده محترم و خانواده بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ایران، از خداوند بزرگ، علو درجات ایشان را خواستارم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران

پیش‌بینی روزهای بد برای دولت آمریکا/خواست جدی اروپا برای استقلال

سیاست خارجی در هفته‌ای که گذشت اتفاقات زیادی داشت، از جمله مهمترین آنها این موضع ظریف بود که گفت: اطمینان داریم روزهای بدی در انتظار دولت آمریکا است.

قطعاً مهمترین اتفاق سیاست خارجی ایران در هفته ای که گذشت اعلام آغاز دور جدید تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران بود که جزییات آن توسط وزرای خارجه و خزانه داری آمریکا در نشستی خبری اعلام رسمی شد و مطابق آن تعدادی از افراد حقیقی و حقوقی، شرکت ها و بانک های مرتبط با ایران مورد تحریم آمریکا قرار گرفتند.

نکته ای که در خصوص تحریم های آمریکا وجود دارد اینکه علی رغم تلاش گسترده آنها در همراهی جامعه جهانی با سیاست های یکجانبه گرایانه خود علیه ایران اما این بار موفق نبودند، اروپا، روسیه، چین، هند و دیگر کشورهای تاثیرگذار در جهان با این اقدام آمریکا علیه ایران مخالفت کردند و آن را غیر قانونی و خلاف مقررات بین المللی دانستند.

سیاست مداران کاخ سفید همچنان بر رویکرد یکجانبه گرایانه خود اصرار می کنند و این منجر به اتخاذ سیاست استقلال گرایانه از سوی کشورهای اروپایی و دیگر قدرت های اقتصادی و منطقه ای از جمله چین و روسیه شده است که دیگر نمی خواهند یک کشور برای همه جهان تصمیم گیری کند.

این هفته هم در حوزه سیاست خارجی تحولات بسیاری را شاهد بودیم و اتفاقات مختلفی حادث شد که هریک از آنها اجزای یک کل واحد هستند که می توانند در کنار هم مجموعه اقدامات دستگاه دیپلماسی را تشکیل دهند و نقطه اشتراک آنها هم حرکت به سمت تامین حداکثر منافع ملی است.

امروز شرایط عرصه بین الملل به نحوی است که کارشناسان از آن به عنوان دوران گذار یاد می‌کنند، یعنی برهه‌ای حساس که تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی در آن بسیار سریع و غیرقابل پیش‌بینی است و قدرت های مختلف هریک در راستای نیل به اهداف مشخصی در تلاش هستند تا جایگاه بهتر و بالاتری در عرصه جهانی کسب کنند و در تعیین تحولات و معادلات بین‌المللی سهم بیشتری داشته باشند.

مشروح اخبار سیاست خارجی در هفته‌ای که گذشت، به شرح زیر است:

گفتگوی تلفنی ظریف با چهار مقام اروپایی/تعهد مجدد اروپا به اجرای برجام

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته (جمعه ۱۱ آبان) با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان، والستروم وزیر امور خارجه سوئد و هانتر ساموئلسون وزیر امور خارجه دانمارک تلفنی گفتگو کرد.

در این گفتگوها، وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص اقدام آمریکا در اعمال مجدد تحریم های آن کشور و تلاش های اروپا برای مقابله با این اقدامات با مقامات اروپایی رایزنی و تبادل نظر کرد.

موگرینی و وزرای خارجه اروپایی با تاکید چند باره بر تعهد خود به برجام و تلاش برای حفظ کانال های مالی با ایران و تداوم صادرات نفت و گاز کشورمان، بر اهمیت تعهد وزرای دارایی علاوه بر وزرای خارجه سه کشور اروپایی و سایر اعضا برای اجرایی کردن سازوکار ویژه مالی اروپا تاکید کرده و اعلام کردند، این سازوکار ظرف روزهای آتی رسما ثبت و آغاز به کار خواهد کرد.

سفیر ایران با معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار کرد

مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و ایگور مورگولوف معاون وزیر امور خارجه روسیه، در ملاقات روز جمعه ۱۱ آبان ماه، ارتباطات سیاسی و اقتصادی تجاری دو کشور را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

در این دیدار که به برنامه ارتباطات آتی دو کشور معطوف بود، سنایی و مورگولوف در خصوص مسائل مرتبط با روابط دوجانبه همچون تمایل طرفین به تعمیق گفتگوهای سیاسی، همکاری های اقتصادی تجاری و گسترش ارتباطات فرهنگی و میان منطقه ای گفتگو کردند.

تحریم‌ و اقدامات یکجانبه اقتصاد جهانی را مختل می‌کند

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز در هجدهمین نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو گروه D۸ در ترکیه حضور یافت و سخنرانی کرد.

ایران اجازه نمی‌دهد رژیم ترامپ به اهداف نامشروع خود نایل آید

وزارت امور خارجه طی بیانیه ای در خصوص تحریم های آمریکا نوشت: قویا اطمینان دارد که جمهوری اسلامی ایران با همکاری کشورهای دوست قادر است با تکیه بر ظرفیت های داخلی و توان بین المللی خویش این چالش را نیز با خرد و تدبیر پشت سر بگذارد و اجازه ندهد رژیم ترامپ که سیاست خارجی آمریکا را از هرگونه اصول تهی کرده است به اهداف نامشروع خود نایل آید.

توافق سر برگزاری دومین همایش همکاری‌های ایران و قفقاز شمالی

مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و «سرگئی ویکتوروویچ چبوتاریف» وزیر امور قفقاز شمالی با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

یکی از موضوعاتی که در این دیدار مورد بحث قرار گرفت، برگزاری دومین کنفرانس همکاری های ایران و قفقاز شمالی بود که اواخر سال جاری در تهران برگزار می شود.

در این ملاقات طرفین با تاکید بر روابط عالی سیاسی دو کشور و روند رو به رشد همه جانبه این روابط، موضوعات مربوط به تسهیل روابط بازرگانی، حل مسائل کریدور شمال جنوب، تبادل استاد و دانشجو، همکاری های استانی، توسعه همکاری های استانی، اجرایی کردن توافقات و تفاهمات، برگزاری همایش ایران شناسی، برگزاری همایش ایران و قفقاز شمالی و کمیسیون مشترک همکاری در تهران با حضور وزیر قفقاز شمالی و سایر زمینه های همکاری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

ملت ایران باید در مقابل شیطان بزرگ مقاومت کند

«لوئیس فراخان» رهبر مسلمانان آمریکا بعد از ظهر امروز (یکشنبه) در نشستی که به مناسبت سالروز سیزدهم آبان ماه در دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: من از آمریکا به ایران آمدم، کشوری که رئیس جمهور آن قصد دارد سخت ترین تحریم هایی که تاکنون در تاریخ سابقه نداشته را علیه شما اعمال کند و چنانچه این تحریم ها اعمال شود، زندگی بسیار سخت تر از چیزی خواهد شد که امروز هست.

رهبر مسلمانان آمریکا افزود: کسانی در دنیا می پرسند چرا ایران باید تا این حد از سوی آمریکا رنج بکشد؟ آیا حقیقت دارد که شما آمریکا را شیطان بزرگ نامیدید؟ اگر اینطور است و به آن اعتقاد دارید، پس جای تعجب نیست که شیطان به جبهه حق آسیب برساند.

وی گفت: فشار تکامل انقلاب اسلامی ایران روی شانه های شما جوانان است و تمام زحمات بزرگان شما به فنا می رود اگر شما این انقلاب را ادامه ندهید.

فراخان بیان کرد: شما باید تلاش کنید در تقابل با اقدامات شیطان که همان آمریکا باشد، کارهای اصلاحی انجام دهید و مقاومت پیشه کنید.

رهبر مسلمانان آمریکا با بیان اینکه در قرآن آمده است که امتحان های سخت لازم است تا حقیقت جا بیافتد، تصریح کرد: اگر به انقلابی که امام خمینی (ره) شروع کردند اعتقاد دارید، پس بدانید که خداوند اجازه نخواهد داد که فشاری بر شما وارد آید که تحمل آن را نداشته باشید و خدا به شما مسئولیتی نخواهد داد بدون آنکه شما را قادر به انجام آن کند.

قاسمی: مقامات بحرینی به رفتار غیرانسانی خود پایان دهند

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان صدور حکم حبس ابد از سوی دادگاه تجدید نظر بحرین علیه شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق و دو نفر دیگر از منتقدان بحرینی را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به مشی میانه رو و مسالمت جویانه شیخ علی سلمان و مواضع وی در پرهیز از خشونت، افزود: این رای جای هیچ تردیدی برای افکار عمومی و جامعه بین الملل باقی نخواهد گذاشت که دولت بحرین نه تنها به دنبال اصلاح امور نیست بلکه تصمیم به تشدید سرکوب وخیم تر کردن اوضاع دارد.

بهرام قاسمی افزود: مقامات بحرینی به جای اتکاء به سایر دولت ها و خرید گرانبهای امنیت از دیگران ، با کنار گذاشتن رویکرد پلیسی و امنیتی به رفع بحران خود ساخته در کشور از طریق گفتگوی حقیقی و جدی با مخالفان و منتقدان و پاسخ به مطالبات مشروع مردم بپردازند و به رفتار غیر انسانی خود در صدور احکام ظالمانه و اعمال محدودیت علیه مردم پایان دهند.

رد اتهامات و اعلام آمادگی ایران برای همکاری همه جانبه با اروپا

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: در پی اقدام اخیر تروریستی در اهواز و اعتراض شدید کشورمان به دانمارک، سوئد، نروژ و هلند، و با توجه به اتهامات اخیر به جمهوری اسلامی ایران در فرانسه و دانمارک که با دسیسه چینی رژیم صهیونیستی و طراحی سناریوهای ناشیانه صورت گرفت، دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه سفرای نروژ و سوئد و کاردار دانمارک در تهران را به وزارت امور خارجه دعوت و ضمن تبیین مواضع کشورمان در ارتباط با حادثه تروریستی اهواز و رد اتهامات رژیم صهیونیستی، بر وظیفه این کشورها در مقابله با تروریسم و غیرقابل قبول بودن پناه دادن به کسانی که رسما مسئولیت عملیات تروریستی اهواز را پذیرفته اند تاکید کرد.

حکم حبس ابد برای شیخ علی سلمان نشانگر حکومت وحشت در بحرین است

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: صدور حکم حبس ابد علیه شیخ علی سلمان دبیرکل میانه روی جمعیت الوفاق نشانگر ادامه حکومت سرکوب و وحشت در بحرین است. امروز جمع کثیری از شیعه و سنی در زندان بزرگی به نام بحرین بسر می برند. راه حل «گفتگو» است و نه «حبس ابد».

آمریکا نمی‌تواند برجام راتضعیف کند/آرزوهای بهتری برای برجام داشتم

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز(دوشنبه) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به سوال ۶ نفر از نمایندگان با تسلیت ایام سوگواری اهل بیت(ع)، اظهار داشت: در خصوص تلاش‌ها برای استرداد اموال بابک زنجانی نقش وزارت امور خارجه نقشی حمایتی است و ما موظفیم اقدامات دستگاه های قضایی را پیگیری و درخواست‌های دستگاه های مختلف را دنبال کنیم که این کار را انجام دادیم و درخواستی نبوده که وزارت امور خارجه دنبال نکرده باشد.

وی افزود: برای این کار ده ها ملاقات تنظیم شده اما اینکه برخی می‌گویند اقدامی از سوی وزارت امور خارجه انجام نشده است، دلیلش ضرورت وجود تفاهم نامه معاضدت قضایی است. وزارت امور خارجه اگر تمایل داشته باشد می‌تواند ملاقات های سفرای خود در کشورهای مختلف را اعلام کند. وزارت خارجه مسئول پیگیری و تسهیل است و اقدام با دستگاه های ذیربط قضایی و داخلی است.

ظریف گفت: در خصوص اسنادی که بعد از برجام به امضا رسید، باید بگویم هر سندی که امضا شده در معرض دید عموم در سایت‌ها قرار گرفته است. سندی بعد از برجام امضا نشده است؛ پس از برجام چند توافق برای اجرای برخی موارد فنی برجام در زمینه انرژی هسته ای امضا شده که بر اساس نظر کارشناسان هسته ای و در راستای منافع ملی کشور بوده است.

توصیه‌ به ایرانیان خارج ازکشور/تحریم نتیجه‌ای برای آمریکاندارد

قاسمی ادامه داد: ما تجربه تحریم های سازمان ملل را با همه آسیب هایی که برای کشور داشت را داریم ولی در نهایت دیدید کسانی که تحریم ها را وضع کردند موفق نشدند به اهداف خود در خصوص ایران دست یابند و امروز هم این تحریم ها با مخالفت جهانی مواجه شده و نتیجه ای عاید آمریکا نخواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: تجربه به کرات نشان داده که این تحریم ها صرفا جنگ روانی است و ایران علی رغم همه فشارها و تهدیدات می تواند همکاری های خود را با جهان ادامه دهد و این تحریم ها هم به تاریخ خواهد پیوست و ما از این مرحله هم عبور خواهیم کرد.

قاسمی در خصوص تماس برخی مقامات سعودی با ایران افزود: چنین تماسی را دریافت نکردیم؛ سیاست اصولی ما در قبال همسایگان کماکان ادامه دارد و ما علاقه مند هستیم با همسایه های خود در قالب همزیستی مسالمت آمیز و امنیت طولانی مدت و رفاه مردم منطقه همکاری داشته باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص مستثنی کردن هشت کشور از اعمال تحریم ها علیه ایران اظهار داشت: اخبار گوناگونی در این خصوص منتشر شده و می شود ولی قضاوت نهایی در خصوص صحت و اجرایی شدن آنها کمی زود است، اطلاعات ما از قبل نشان می داد که کشورهای بسیاری در تماس با وزارت خزانه داری آن کشور به دنبال یافت راه هایی بودند که بتوانند بخش هایی از همکاری خود با ایران را ادامه دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سؤال مبنی بر اینکه آیا توصیه آمریکا به عربستان سعودی مبنی بر پایان دادن به جنگ یمن در مدت زمان مشخص می‌تواند چشم‌انداز مثبتی برای توقف کامل بحران در آن کشور به حساب آید یا صرفاً سیاستی نمایشی از سوی کاخ سفید است؟ گفت: فاجعه یمن به مرحله بسیار حساس و پیچیده‌ای رسیده است و احتمالاً این وضعیت نمی‌تواند ادامه داشته باشد و جامعه جهانی، سازمان ملل و کشورهای مختلف باید برای پایان این فاجعه انسانی، تلاش‌های بیشتری را داشته باشد.

قاسمی ادامه داد: تلاش‌های گسترده جامعه جهانی می‌تواند به عنوان گام نخست برای توقف فاجعه یمن به حساب آید و پس از آن باید گام‌های بعدی در ادامه این مسیر پیگیری شود تا جهان بتواند این لکه‌ی ننگ را از کارنامه خود پاک کند.

وی افزود: تاریخ در آینده، جهان را در خصوص این کشتار وحشیانه و مظلومیت مردم یمن نخواهد بخشید.

ایران آماده کمک و تسهیل در روند صلح در افغانستان است

محمد کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح افغانستان با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، ظریف با اشاره به اهمیت صلح و ثبات و همچنین تقویت وحدت و همدلی ملی در افغانستان، تاکید کرد: هیچ راهی جز گفتگو و تفاهم ملی وجود ندارد و این روند تنها به افغانستانی‌ها تعلق دارد. از این رو، ما از تلاش های شورای عالی صلح برای نیل به وحدت، همبستگی و تسریع در روند صلح در افغانستان حمایت می کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان مهمترین خطر کنونی در افغانستان را تروریسم و بویژه داعش ذکر کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده کمک و تسهیل در روند صلح در افغانستان است.

بازیگری منفی رژیم صهیونیستی تاثیری بر همکاری ایران و روسیه ندارد​

«الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه که به دستور وی برای ارایه گزارش از نشست چهارجانبه استانبول به تهران سفر کرده است؛ پیش از ظهر امروز(دوشنبه) با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت ‌وگو کرد.

دریابان شمخانی در این ملاقات با اشاره به سه اصل راهبردی و غیر قابل تغییرکه مبنای همکاری های دفاعی-امنیتی و سیاسی ایران و روسیه در بحران سوریه بوده است، اظهار داشت:حمایت از دولت قانونی سوریه و همکاری با این کشور برای مبارزه با تروریسم، حفظ تمامیت ارضی سوریه و فراهم شدن سازوکارهای سیاسی برای تعیین آینده این کشور توسط مردم سوریه، اهدافی است که مجموعه موفقیت های سیاسی و میدانی حاصل شده برمبنای آن شکل گرفته است.

وی تعامل و هماهنگی بسیار مناسب میان ایران، روسیه و سوریه را عامل اصلی ایجاد برتری میدانی ارتش سوریه و اضمحلال طیف دشمنان و مخالفان این کشور و ایجاد شکاف میان آنها عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: ایران و روسیه در چارچوب ائتلاف موجود علاوه بر پیگیری فعال روندهای سیاسی به تقویت نیروهای مسلح سوریه در مبارزه با تروریسم ادامه خواهند داد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به اقدام شایسته روسیه در استقرار سامانه دفاعی اس ۳۰۰ در سوریه افزود: سطح همکاری و مواضع مشترک ایران و روسیه نشان می دهد، بازیگری منفی رژیم صهیونیستی و اقدامات ایذایی و مذبوحانه آنان تاثیری بر همکاری دو کشور ندارد.

کشورهای جهان به ترامپ اجازه نمی‌دهند که نظم جهانی را تخریب کند

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری با اشاره به دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران نوشت که این آمریکا است که منزوی می‌شود نه ایران.

متن پیام ظریف به این شرح است: «امروز، ایالات متحده با بازگرداندن تحریم‌هایی که مردم را هدف قرار می‌دهند، در برابر سازمان ملل و شورای امنیت سرکشی کرد. اما این قلدری آمریکا نتیجه معکوس می‌دهد، نه فقط به‌خاطر آنکه برجام مهم است اما از آن رو که جهان نمی‌تواند به ترامپ و یارانش اجازه دهد که نظم جهانی را تخریب کنند، آمریکا منزوی شده است، نه ایران.»

سفیر برزیل در ایران، با امیر عبداللهیان دیدار کرد

حسین امیر عبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل امروز با سفیر برزیل در ایران دیدار و گفت و گو کرد.

ترامپ با قواعد تجاری نمی‌تواند سیاست بین الملل را مدیریت کند

آنتونی اسمیت دستیار ارشد نخست وزیر نیوزیلند با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به تصمیمات نادرست ترامپ و دولت آمریکا در منطقه و جهان و اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها، گفت: سیاست‌های ترامپ بیش از آنکه در حوزه تحریم اثر بگذارد؛ در حوزه تنفر از سیاست‌های کاخ سفید تأثیر گذاشته است. با قواعد تجاری نمی‌توان سیاست بین الملل را مدیریت کرد و آقای ترامپ به ناچار سیاست‌هایش را تغییر خواهد داد.

دستیار ویژه رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی مواضع سیاسی کشورهای اروپایی در عدم حمایت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را قابل تقدیر دانست اما در این باره خواستار اقدامات جدی، سریع و عملی اروپا شد.

وی حمایت عملی اروپا را در مقابله با تحریم‌های یکجانبه آمریکا، شانس بزرگ برای اروپا و فرصت بزرگتری برای قدرت بخشی یورو دانست.

سفیر ایران در کپنهاگ اخراج نشده است/ردپای موساد در حادثه دانمارک

محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان با اشاره به ادعای برخی از مقامات دانمارکی در خصوص عملیات نافرجام علیه یکی از مخالفان ایرانی در این کشور و اخراج سفیر ایران در دانمارک، انتساب عملیات ادعایی به جمهوری اسلامی را  قویا تکذیب کرد و گفت: به هیچ عنوان اینطور نبوده و سفیر ایران هم از دانمارک اخراج نشده است.

وزیر امور خارجه در ادامه یادآور شد: ما با دولت دانمارک دیدگاه‌های خود را مطرح کردیم و به آنها اذعان داشتیم که پناه دادن به تروریست ها قابل قبول نیست.

ظریف تاکید کرد: طرح چنین ادعاهایی در مورد دخالت ایران در حادثه دانمارک و دستگیری که اخیرا انجام شده ساخته موساد است.

ایران خواستار مقابله جهانی با تحریم های یکجانبه آمریکا شد

غلامعلی خوشرو روز دوشنبه در نامه خود به آنتونیو گوترش با اشاره به تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا در ۱۴ آبان ۱۳۹۷ خواستار اقدام دسته جمعی سازمان ملل متحد و اعضای جامعه بین المللی در مقابله با این تحریم ها شد.

وی همچنین اقدام آمریکا را مغایر با مقررات متعدد بین المللی دانست و افزود: «این تحریم ها غیرقانونی و مغایر با اصول شناخته شده مصرح در منشور ملل متحد و مورد پذیرش جامعه بین المللی همچون برابری حاکمیت دولت ها، عدم مداخله در امورداخلی دولت های عضو و آزادی تردد و تجارت بین المللی است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تحریم های آمریکا در ۱۴ آبان ماه را مغایر رای دیوان بین المللی دادگستری دانست و اظهار کرد: این تحریم ها مسلما باعث بغرنج شدن شرایط حاکم بر دعوای جاری بین طرف ها می شود که دیوان بین المللی دادگستری در رای اخیر خود آمریکا را ملزم کرده از آن خودداری کند.

گفتگوی تلفنی ظریف با همتایان انگلیسی و نروژی

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگوهای تلفنی جداگانه با وزیران امور خارجه انگلیس و نروژ در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه و برجام، گفتگو و رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس در این گفتگو ضمن تاکید بر پایبندیِ انگلیس و سایر اعضای برجام به این توافق لزوم اتخاذ و اجرای فوری سازوکارهای ویژه اروپا را برای تدوام همکاریهای اقتصادی با ایران مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه نروژ نیز در این گفتگو ضمن اعلام حمایت از اجرای برجام‌ بر گسترش همکاری های دوجانبه تاکید کرد.

ادعای پلیس دانمارک در خصوص یک شهروند نروژی ایرانی نیز از دیگر محورهای گفتگو بود که طی آن وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر لزوم روشن شدن همه ابعاد موضوع و همکاری همه جانبه ایران با دولت های اروپایی برای روشن شدن حقایق تاکید کرد.

تحولات سوریه و یمن؛ محور گفت وگوی هیات های ایران و روسیه

الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در امور سوریه و سرگئی ورشینین معاون وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه در محل وزارت امور خارجه با حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت وگو کردند.

در این ملاقات آخرین تحولات سوریه و یمن بررسی و در خصوص مسائل مربوط به تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه، وضعیت ادلب، دستور کار دور آتی نشست بین المللی صلح سوریه در آستانه و همچنین تسهیل تلاش های سازمان ملل برای آغاز گفت وگوهای یمنی – یمنی، وضعیت حدیده و راه های بسترسازی روند ایجاد صلح در یمن رایزنی و هماهنگی لازم به عمل آمد.

خواست جدی اروپا عدم دنباله روی از آمریکا است

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه در برنامه تیتر امشب پیرامون زوال قدرت آمریکا اظهار داشت: برخورد آمریکایی ها با برجام و ایران نشانه خوبی از افول قدرت آمریکا است. آنها تمام تلاش خود را برای همراهی جامعه بین الملل انجام دادند ولی این اتفاق نیافتاد و قبل از برجام اینطور نبود و این یک موضوع بی سابقه است.

وی گفت: آمریکا با خروج از برجام قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است. آمریکا علی رغم میل جامعه جهانی تمام تلاش خود را به کار بست تا برجام را به شکست بکشاند. آن هیمنه سیاسی آمریکا رو به زوال است. من به یاد ندارم سخنرانی ریس جمهور آمریکا در سازمان ملل توسط رهبران دیگر کشورها به تمسخر گرفته شود.

عراقچی افزود: سازوکار های اقتصادی آمریکا هم دیگر رو به زوال است، اروپا گفته است مکانیسم مالی پولی که برای همکاری با ایران ترتیتب داده شده فقط برای ایران نیست بلکه به دنبال احیای استقلال از دست رفته خود هستند و این خواست جدی اروپایی ها است که دنباله روی آمریکا نباشند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه تصریح کرد: آمریکا همواره سیطره دلار خود را بر دیگر کشور ها حفظ کرده ولی با فشار بیش از حد به کشورها برای اعمال خواست های خود در حال زوال خود است و آقای ترامپ هم به این روند سرعت داده است. در خصوص موضوع نظامی هم آمریکا رو به افول است؛ شکست های عراق، افغانستان و سوریه نشانه های این زوال نظامی آمریکا است.

ظریف: تحریم کشتی غرق‌شده و بانک تعطیل‌شده نشانه استیصال آمریکاست

محمدجواد ظریف در توییتر نوشت : آمریکا در یک عملیات روانی از سر استیصال برای مفصل کردن فهرست نهادهای تحریم شده ایرانی – که ناخواسته هدف قرار گرفتن مردم عادی ایران را نیز نشان داد – یک بانک که ۶ سال پیش تعطیل شده بود و یک کشتی که سال گذشته غرق و به صورت گسترده ای رسانه ای شد را هدف تحریم های خود قرار داد.

ظریف در انتهای پیام توییتری هشتگ «آمریکا منزوی است» قرار داد.

خزانه داری آمریکا امروز از اضافه کردن نام  ۷۰۰ فرد، شرکت، هواپیما و کشتی به فهرست تحریم‌ها علیه ایران خبر داد که ​نام «بانک تات» و کشتی «سانچی» نیز در فهرست تحریم‌ها  است.

روزهای بدی در انتظار آمریکاست/ دولت ترامپ پشیمان خواهد شد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اقدام جدید آمریکا علیه ایران، در پیامی ویدیویی خطاب به ملت ایران اظهار داشت: دیروز دولت ایالات متحده وعده ای را که شش ماه در مورد آن صحبت و در صحنه تبلیغاتی روی آن مانور می داد سرانجام عملی کرد و تحریم هایی را که هدفش مردم ایران هستند، اجرایی کرد.

ظریف گفت: کاملا مشخص است آنها به دنبال شرکت هایی می گشتند که حتی برخی از آنها منحل شدند اما در لیست تحریمی آمریکا قرار گرفته اند و این نشان دهنده استیصال دولت آمریکاست و امروز دنیا در برابر آمریکا ایستاده است.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: به غیر از چند رژیم کوچک و صهیونیستی هیچ کشوری آمادگی این را نداشت که از اقدامات ایالات متحده پیروی کند و ما دیروز در لحن و صحبت وزرای خارجه و خزانه داری آمریکا این تنهایی و عصبانیت را مشاهده کردیم.

وی افزود: این وظیفه دولت ایران است که اجازه ندهد اقدامات خصمانه ای که علیه ملت ایران و برای جدا کردن مردم از یکدیگر و حاکمیت طراحی شده، عملیاتی شود و این کار را دولت با تمام توان دنبال کرده و خواهد کرد. ما در عرصه دیپلماسی بسیار خوشحال هستیم تمام دنیا برابر آمریکا ایستاده است و با این اقدام آمریکا همراهی نکرده و امیدواریم آثار این مقابله جهانی با آمریکا را در آینده مشاهده کنیم.

اسلاف ترامپ به این نتیجه رسیدند که باید به ایران احترام بگذارند

محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان پیامی توئیتری را نسبت به سیاست های خصمانه دولت ترامپ علیه ایران منتشر کرد.

متن پیام به این شرح است: «اسلاف آقای ترامپ هم سیاست شان در قبال ایران را با اینگونه لاف زدن ها شروع کردند؛ اما کم کم وقتی با تجربه تر شدند به این نتیجه رسیدند که باید واقعیت ایران را بپذیرند و به آن احترام بگذارند.»

افزایش بی اعتمادی به اروپانتیجه طولانی شدن اجرای مکانیزم مالی است

سید محمدعلی حسینی سفیر اسبق ایران در ایتالیا در گفتگو با  در پاسخ به این سوال که اروپا چه نقشی می تواند در کمک به ایران در دوران تحریم ها داشته باشد، اظهارداشت: اروپا به دلیل ظرفیت ها و امکاناتی که از آن برخوردار است، می تواند نقش مثبت و موثری را در جهت مقابله با یکجانبه گرایی و قانون گریزی آمریکا در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی ایفا و از این طریق به رشد و تقویت دیپلماسی چند جانبه بین المللی نیز کمک کند.

وی گفت: مواضع اتحادیه اروپا در قبال خروج آمریکا از برجام و همچنین بازگرداندن تحریم ها، در بعد کلامی و شفاهی مثبت و شایسته استقبال اما در بُعد اجرایی و اقدام، بسیار کند و مایوس کننده بوده است. اروپائیان می دانند که صدور بیانیه های سیاسی، هر چند مثبت و مطلوب باشد، دایره تاثیر آن اما محدود و در چارچوب تکالیف اجرایی و برجامی اروپا در حوزه اقتصادی، بانکی و مالی، غیرملموس و نامحسوس است. این مسئله به اضافه طولانی شدن روند تهیه بسته پیشنهادی اروپا، موجب افزایش بی اعتمادی و بی اعتباری اروپا در نزد مردم و مسئولین کشور خواهد شد، امری که نه مطلوب ایران است و نه به نفع و مصلحت اروپایی ها است.

حسینی افزود: گرچه بنای جمهوری اسلامی دلگرم شدن و اتکاء به وعده های طرف های خارجی از جمله اروپائیان نبوده و نیست اما هوشمندی مقامات ذیربط ایرانی ایجاب می کند با رصد و ارزیابی تعهدات طرف های خارجی و میزان اجرایی شدن آنها، روابط خارجی کشور را تنظیم و متوازن سازند.

کسانی که با زبان تحریم با مردم ایران سخن می‌گویند در اشتباه هستند

علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در جلسه‌ای با نخبگان هلندی که در قالب تورهای فرهنگی به کشورمان سفر کرده بودند، با اشاره به تاثیرگذاری آثار تمدنی و مکان‌های گردشگری کشورمان اظهار داشت: تمدن ایرانی اسلامی، مردم بافرهنگ، میهمان‌نواز وصلح دوست و طبیعت متنوع و زیبای ایران به گونه‌ای است که همه بازدیدکنندگان خارجی از ایران را به خود جذب می‌کند و کسانی که به این مرز و بوم سفر کرده‌اند، اذعان دارند که متاسفانه در تبلیغات رسانه‌های بین المللی ایران به گونه‌ای دیگر معرفی شده است.

وی افزود: شما نخبگان که ایران را از نزدیک دیده‌اید، براین نکته صحه گذاشتید که ملت بزرگ ایران شایسته تکریم هستند اما متاسفانه کسانی در جهان هنوز با زبان تحریم و فشار با مردم ایران سخن می گویند، در حالیکه سخت در اشتباهند و به اهداف خود نخواهند رسید.

جهانگیری ادامه داد: فرهیختگانی که به ایران سفر کرده‌اند خیلی خوب می‌توانند لمس کنند که تحریم خطوط هوایی و یا لغو پروازها به ایران فقط در جهت ضربه زدن به مردم ایران و همه مسافرانی است که می‌خواهند با واقعیات ایران در کنار زیبایی‌های آن آشنا شوند و متاسفانه تحریم‌کنندگان از درک این موضوعات عاجز هستند.

آمریکا از تحریم کشورهایی که با سیاست آنها موافق نیست دست بردارد

حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «ما فقط انتظار داریم که آمریکا کشوری عادی باشد. از دخالت، سلطه گری، اقدام نظامی و اعمال تحریم علیه دیگر کشورها بدلیل آنکه با سیاست آنها موافق نیست دست بردارد»

وی در ادامه نوشت: «می‌خواهیم کشورها را نیز با هدف فروش تسلیحات مرگبار خود به تجاوز به دیگران تشویق نکند. بله مثل بقیه، کشوری معمولی باشد.»

منتظر سفر لاریجانی به ژاپن هستیم/امیدواریم شاهد توسعه روابط باشیم

مرتضی رحمانی موحد سفیر ایران در ژاپن امروز (پنج شنبه) با چوایچی داته رئیس مجلس مشاوران ژاپن دیدار کرد.

در این دیدار ابتدا داته ضمن خوشامدگویی به سفیر کشورمان و با اشاره به دیدارهای سران دو کشور طی شش سال گذشته بر اهمیت پیشبرد روابط تاکید و گفت: مجالس دو کشور نقش مهمی در توسعه این همکاری ها دارند و با توجه به اینکه سال آینده نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور است، من امیدوارم که گامهای مهمی در این زمینه برداشته شود.

داته همچنین با اشاره به دعوت از آقای لاریحانی برای سفر به ژاپن گفت: ما منتظر سفر آقای لاریجانی هستیم و امیدواریم این سفر باعث توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور شود.

واکنش ظریف به اظهارات پمپئو درباره یمن/ «آیا شرم ندارید؟»

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار مطلبی در صفحه توئیتر خود، به اظهارات پمپئو وزیر خارجه آمریکا واکنش نشان داد.

ظریف در این مطلب آورده است: «میدونی چیه آقای پامپئو!؟ اصلا خود یمنی ها مسئول قحطی هستند که با آن مواجهند!! آن ها باید به اذناب قصاب شما که میلیاردها دلار برای بمباران اتوبوس مدارس آن ها مصرف می‌کنند و میلیون ها برای کاهش مشکل قحطی اجازه می دادند که بدون هیچ مقاومتی نابودشان کند. آیا شرم ندارید؟»

آمریکا برای جنایات علیه مردم ایران و یمن باید مؤاخذه شود

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: درست مثل یمن، آقای پمپئو ایران را مسئول عواقب تحریم های غیرقانونی آمریکا که مانع دسترسی مردم ایران به سرویس های بانکی برای غذا و دارو شده است قلمداد می کند. طبیعتا ما اینها را برای مردم خود علیرغم تلاش‌های آمریکا فراهم خواهیم کرد ولی آمریکا باید برای جنایات علیه بشریت علیه مردم ایران و یمن مؤاخذه شود.

بانک کشاورزی استارت آپ های فین تکی برگزار می کند

بانک کشاورزی، تنها بانک تخصصی کشور در بخش کشاورزی و با شبکه متنوع و گسترده ای از مشتریان در سراسر کشور با برگزاری استارت آپ های فین تک و کشاورزی از ظرفیت های جذاب موجود در استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان باهدف خلق ارزش افزوده برای کلیه ذینفعان خود بهره برداری خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، در این رویداد  بانک کشاورزی شبکه گسترده مشتریان اعم از کشاورزان خرد و کلان و مشتریان خدمات عمومی و زیرساخت ها، سرمایه و دانش و تجریه عمیق کارشناسان در بخش کشاورزی و بانکداری را با برترین استارت آپ های فعال در بخش کشاورزی و فین‌تک در سراسر کشور به اشتراک می گذارد.
بر اساس این گزارش، هدف از برگزاری این رویداد یافتن تیم های توانمند با ایده های هوشمندانه است تا با تعاملی برد-برد، راه ورود آن ها به بازارهای موجود و جدید هموار شود ، کسب و کار آن ها گسترش یابد و با همکاری بانک به مثابه شریکی قدرتمند ، به بازارهای جدید وارد شوند.
این گزارش می افزاید، این رویداد فین تکی با موضوع فناوری های مالی حوزه کشاورزی، مدیریت زنجیره تامین و لجستیک، فرآوری محصولات کشاورزی، به کارگیری فناوری بلاکچین در زنجیره ارزش کشاورزی، کشاورزی دقیق، نهاده های کشاورزی، مکانیزاسیون زنجیره ارزش کشاورزی، بانکداری و سرمایه گذاری سبز، آب و محیط زیست و توسعه روستایی برگزار خواهد شد.
شایان ذکر است آخرین مهلت ثبت نام در این جشنواره، نهم آذرماه سال جاری است و  هزینه های سفر و اسکان تیم های مقیم شهرستان برای حضور در رویداد توسط بانک کشاورزی پرداخت خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در رویداد استارت آپی بانک کشاورزی می توانید به وب سایت بانک به نشانی www.bki.ir  و یا به نشانی اینترنتی https://goo.gl/CLAeZ5   مراجعه فرمایید.

باید نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی کشور را رشد و توسعه دهیم

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت، گفت: در شرایطی که آمریکا تلاش دارد با تشدید تحریم ها، اقتصاد ایران را تحت فشار قرار دهد و کشور را در حوزه تجارت و بازرگانی منزوی سازد، هر رویدادی که بتواند منجر به حضور تجار و فعالان اقتصادی دنیا به ایران شود باید مورد استقبال قرار گیرد.

محمدرضا مودودی در گفت و گو با ستاد خبری ایران اکسپو۲۰۱۸، افزود: حتی اگر در شرایط کنونی این تصور وجود داشته باشد که  ممکن است به لحاظ تبادل کالایی فضای مساعدی پیش رو نباشد ، البته باید بگویم به نظر نمی رسد که در این دوره از تحریم ها اقدامات آمریکا در این زمینه موفقیت آمیز باشد، باید بازرگانان بین المللی به ایران بیایند و فضای تولید داخل و توانمندی های کشور را مشاهده کنند که حتی در شرایط تحریم ها هم دست از تولید و بازاریابی و عرضه تولیدات خود برنمیدارد بنابراین باید تلاش کنیم با برگزاری این دست نمایشگاه ها این رویکرد را تقویت کنیم.

مودودی، معتقد است: شادابی و تحرک تولید و ظرفیت های بالقوه اقتصاد کشور ما موضوعی نیست که تجار و فعالان اقتصادی دنیا به راحتی از کنار آن رد شوند و این برگ برنده مهمی برای ما است.

وی افزود: ما باید این نمایشگاه ها را رشد و توسعه داده و به هر شکلی بتوانیم خودمان هم هیئت های تجاری و فرهنگی اعزام کنیم و هم شرایطی را فراهم سازیم که هیئت های تجاری و فرهنگی و حتی سیاسی کشورهای دیگر  به ایران دعوت شوند.

معاون سازمان توسعه تجارت در پایان، تاکید کرد: ما با این نمایشگاه ها می توانیم علاوه بر نشان دادن قابلیت های بیشتر از کشورمان، نگاه دنیا را به برند ایران به عنوان کشوری اهل تکنولوژی تغییر دهیم، به هر حال ایران دارای دانش فنی و توان تولید بالایی بوده و اهل تعامل و صلح با دنیا است و این موضوعات را می توانیم در اینگونه نمایشگاه ها بازتاب دهیم.

ترانزیت کود شیمیایی ترکمنستان به هند از بندر امیرآباد

مدیر بندر امیرآباد گفت: نخستین محموله ترانزیت کود شیمیایی از ترکمنستان به بندر امیرآباد وارد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش رضوانی درباره ترانزیت کالا از بندر امیرآباد افزود: نخستین محموله ترانزیتی کود شیمیایی از مبدأ بندر ترکمنباشی ترکمنستان به بندر امیرآباد برای ارسال به هندوستان وارد شد.

وی تصریح کرد: مجموع وزن محموله ترانزیتی ۳۰ هزار تن است که نخستین سری آن به وزن ۲ هزار و ۳۰۳ تن شامل کودهای شیمیایی گرانول اوره و کاربامید، وارد بندر شد و باقی محموله نیز در سری‌های بعدی با چند کشتی دیگر به بندر امیرآباد فرستاده می‌شود.

مدیر بندر امیرآباد خاطرنشان کرد: ماه گذشته نیز برای نخستین بار محموله ترانزیتی خودرو پس از ورود به ایران از مرز اینچه‌برون، به بندر امیرآباد منتقل شد و ۱۴ دستگاه از ۱۵۴ دستگاه اتوبوس خریداری شده توسط کشور تاجیکستان پس از بارگیری در بندر امیرآباد به مقصد بندر آکتائو قزاقستان اعزام شد تا پس از آن به تاجیکستان فرستاده شود.

رضوانی تصریح کرد: استفاده از توان بالای ترانزیتی بندر امیرآباد در کنار توان واردات و صادرات، یکی از اهداف مهم این مجموعه برای افزایش درآمدها و سهم مازندران و ایران در حمل‌ونقل‌های بین‌المللی منطقه CIS آسیای میانه است که با راه‌اندازی اسکله رورو ریلی در بندر امیرآباد طی چند ماه آینده، رشد بیشتری را در این زمینه شاهد خواهیم بود

اقبال کانال ها و گروه های پرمخاطب به «بله»

 با افزایش اقبال و علاقه عمومی برای حضور و فعالیت در پیام رسان های داخلی، تعداد کانال ها و گروه های پرمخاطب در «بله» نیز با رشد قابل ملاحظه ای همراه بوده و در تابستان امسال تعداد ۱۲۷ هزار کانال و ۱۱۷ هزار گروه در این پیام رسان داخلی فعال بوده اند.

 «بله» با قابلیت های متداول یک پیام رسان، امکان بهره مندی از خدمات مالی نظیر کارت به کارت، درخواست پول و… را نیز فراهم کرده تا صاحبان کسب و کارهای اینترنتی هم بتوانند ضمن مدیریت کانال و گروه های معرف خدمات و محصولات خود، به راحتی از خدمات مالی در بستر یک پیام رسان هم استفاده کنند.

از سویی با حمایت شورای عالی فضای مجازی نام «بله» در فهرست پیام رسان های مورد تایید و در کنار پنج پیام رسان دیگر داخلی قرار دارد.

«بله» علاوه بر ارائه همه خدمات معمول یک پیام رسان از جمله گفت و گو، ایجاد کانال و گروه، استفاده از استیکر و بازو (بات)، امکان ارائه خدمات بانکی از قبیل خرید شارژ، عملیات کارت به کارت، پرداخت قبوض خدماتی، پرداخت خلافی خودرو، پرداخت عوارض خروج از کشور و … را داراست.

افزایش تعداد کاربران، حضور خبرگزاری ها و سایت های خبری نظیر ایلنا، باشگاه خبرنگاران جوان، خبرآنلاین، پارسینه، انتخاب و همچنین کانال های پر مخاطب مردم از جمله دیرین دیرین و گیز میز در پیام رسان بله، نشان از محبوبیت این پیام رسان در میان مردم دارد.

پیام رسان «بله» اکنون بیش از دو میلیون و ۲۵۰ هزار عضو دارد و در فصل تابستان امسال بیش از شش میلیون تراکنش کارت به کارت و ۹٫۸ میلیون تراکنش مالی موفق در این پیام رسان انجام شده است.

همچنین بیش از ۱٫۲ میلیون خرید شارژ و بیش از ۳۵۰ هزار پرداخت قبض در این پیام رسان صورت گرفته است.

ارسال درخواست پول همزمان با استفاده از فضای این پیام رسان، قابلیت متمایز دیگری است که می تواند برای صاحبان کسب و کارها بسیار پرکاربرد باشد.

آمارها نشان می دهد در تابستان امسال بیش از ۵۰ هزار درخواست پول در این پیام رسان ارسال شده است.

یکی دیگر از فعالیت‌های فنی جدی فصل گذشته، تکمیل و ارایه نسخه‌های جدید API و SDKهای پلتفرم بازو (بات) بود؛ به همین پشتوانه تاکنون ۳۶۰۰ بازوی جدید روی بله ساخته‌شده است.

این پیام رسان برای نخستین بار زمینه انجام خدمات بانکی بر بستر شبکه های مجازی در کشور را فراهم کرده است و اکنون علاوه بر بانک ملی ایران، ۱۸ بانک دیگر به این شبکه متصل هستند و کاربران می توانند از کارت های این بانک ها به عنوان کارت مبدا استفاده کنند.

«بله» با حمایت بانک ملی ایران توسعه یافته و امنیت آن توسط این بانک تضمین شده است. ضمن اینکه با تمرکز تیم فنی «بله» بر پایداری شبکه، این پیام رسان به‌صورت متوسط ۹۹.۹۷ درصد زمان روزانه، در دسترس و در حال ارائه سرویس بوده است.

تقدیر سازمان هدفمندسازی یارانه ها از بانک پارسیان

محمد رضا نژاد، ذی حساب و مدیرکل امورمالی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با ارسال لوح تقدیرخطاب به دکتر پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان، از عملکرد مطلوب این بانک در پرداخت یارانه نقدی به سرپرستان خانوار و ارسال به موقع تاییدیه ها و… قدردانی کرد.
لازم به ذکر است که بانک پارسیان درخصوص واریزی یارانه‌های نقدی به سرپرستان خانوارها، سهم بسزایی را نسبت به بانک‌های خصوصی دیگر در اختیار داشته و در این زمینه عملکرد قابل توجهی دارد.

طرح استیضاح وزیر کشور تحویل هیات رئیسه مجلس شد

طرح استیضاح وزیر کشور تحویل هیات رئیسه مجلس شد

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی از تحویل طرح استیضاح وزیر کشور به هیات رییسه خبر داد.

علی ساری اظهار کرد: طرح استیضاح آقای رحمانی فضلی در ۱۳ محور و با تقاضای ۲۴ نماینده تحویل هیات رییسه مجلس شد.

به گفته ساری، محورهای استیضاح وزیر کشور به شرح زیر است:

۱- سهل‌انگاری در مباحث امنیتی به ویژه حادثه اخیر اهواز با توجه به اینکه وزیر کشور و رییس شورای امنیت کشور می‌باشد.

۲- عدم اجرای قانون تقسیمات کشوری در طول دولت یازدهم و دوازدهم (که منجر به ماجراهایی همانند کازرون شد)

۳- وضعیت نابسامان قاچاق کالا و عدم نظارت کافی در این زمینه به ویژه از سوی استانداران

۴- عدم نظارت کافی بر عملکرد شهرداری‌ها و شوراها شهر و عدم ارائه راهکارهای درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها که عده زیادی از کارگران شهرداری در اقصی نقاط کشور حقوق چند ماهه معوق دارند.

۵- بی‌توجهی به توسعه سیاسی اجتماعی کشور به ویژه در زمینه احزاب

۶- عدم اهتمام به لایحه قانون جامع انتخابات

۷- بی‌توجهی به ناوگان فرسوده حمل و نقل شهری به ویژه در کلانشهرها

۸- رابطه بازی و بی‌ضابطگی در انتخابات استانداران و فرمانداران و بی‌توجهی به شایسته‌سالاری

۹- عدم نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها و دهداری‌ها و گستردگی عمومی از اقدامات آن‌ها

۱۰- عدم کفایت در مدیریت بحران به عنوان نمونه زلزله کرمانشاه

۱۱- بی‌برنامگی وزارت کشور برای جلوگیری از آسیب عمومی اجتماعی و افزایش این آسیب‌ها

۱۲- بی‌تفاوتی در حل مشکلات و موضوعات همچون پدیده شاندیز و موسسات اعتباری همچون ثامن‌الحجج

۱۳- مداخله استانداران در امور اقتصادی، صنعتی، تولیدی، کشاورزی، ملکی و تمام شئونات دستگاه‌ها و استان و عدم پاسخگویی در قبال وضعیت نابهنجار و آشفته کنونی

هیات رییسه مجلس این طرح را به کمیسیون شوراها و امور داخلی ارجاع داد تا برای بررسی در دستور کار قرار دهند.

طرح استیضاح وزیر کشور تحویل هیات رئیسه مجلس شد

تامین مالی ۲۰ شرکت دارویی داخلی توسط اگزیم‌ بانک ایران

بانک توسعه صادرات ایران

معاون اداره صادرات کالا وسرمایه گذاری اگزیم بانک ایران اعلام کرد: این بانک تا کنون در صنعت دارو اعم از داروهای انسانی و دامی ۲۰ شرکت فعال دارویی را با هزینه ای بالغ بر۸۰۰ میلیارد ریال تامین کرده است.

 طاهره نورسته در خصوص اهمیت تامین مالی شرکت های دارویی در کشور، گفت: بانک توسعه صادرات نیز به منظور استفاده حداکثری واحدهای تولیدی فعال در صنعت دارو از پتانسیل های موجود برای افزایش رقابت پذیری محصولات دارویی در بازارهای جهانی، افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی و نسبت به تأمین مالی ارزان قیمت واحدهای دارویی فعال اقدام نموده است.

نورسته با تاکید بر اینکه بهره مندی، حمایت و تامین مالی صنعت استراتژیکی چون دارو، علاوه بر کمک به رونق اقتصادی، اشتغالزایی را نیز در پی خواهد داشت، گفت: از جمله مشکلات عمده شرکت های داخلی در صادرات دارو، بازاریابی و ثبت دارو در خارج از کشور است؛ طی سال های اخیر، این موانع توسط متولیان اصلی این صنعت مورد توجه قرار گرفته و به طوریکه برای ارتقا سطح رقابت پذیری، استانداردسازی و عرضه محصول در سطح بین المللی تلاش های خوبی صورت پذیرفته است.

به گفته این کارشناس بانکی، توقف واردات داروهایی که مشابه آنها به میزان کافی در داخل کشور تولید می شود، همواره یکی از خواسته های فعالان بخش دارو بوده چرا که در حال حاضر بخشی از واردات به داروهایی تخصیص پیدا می کند که ماده اولیه تولید آنها نیز داخلی است و به دلیل حجم بالای تولید این داروها، شرکت های دارویی مجبور به اعطای جایزه برای فروش محصولات خود شده اند.

وی بیان داشت: از آنجائی که حمایت از صادرات غیرنفتی بعنوان موتور محرک توسعه اقتصادی کشور و همواره یکی از اولویت های مهم سیاست گذاری های دولت جمهوری اسلامی ایران است، بانک توسعه صادرات بعنوان تنها بانک تخصصی کشور در این عرصه در کنار سایر متولیان امر صادرات، همواره درصدد حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی به طرق مختلف بوده است که از طریق پذیرش تعهدات و یا اعطای تسهیلات اعم از ارزی و ریالی و همچنین خلق راهکارهای جدید متناسب با شرایط کشور، فضای بین المللی، ظرفیت های و چالش های پیش روی هر صنعت، اهداف توسعه ای خود را دنبال می نماید.

وی با اشاره به اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی گفت: در این راستا، شرکت های دانش بنیان دارویی علاوه بر بهره مندی از تامین مالی ارزان قیمت از محل منابع بانک، از تسهیلات تلفیقی از محل منابع صندوق توسعه ملی نیز برخوردار شده اند و همواره در اولویت تأمین مالی بانک توسعه صادرات ایران قرار دارند.

این کارشناس بانکی اظهار داشت: این بانک خدمات خود را در قالب اعطای تسهیلات اعتبار فروشنده ، اعتبار خریدار و یا استفاده از خطوط اعتباری ریفاینانس متناسب با نیازهای تأمین مالی واحدهای تولیدی و همچنین طراحی راهکارهای جدید تأمین مالی متناسب با نیاز مشتریان خود ارائه می کند همچنین به همت مدیریت ارشد بانک توسعه صادرات و بهره گیری از توان تخصصی بخش کارشناسی، این بانک، کماکان آمادگی بررسی درخواست های تازه مشتریان این حوزه را داراست.

وی تاکید کرد: بدیهی است دستیابی به این هدف باهمکاری نهادهای خارجی و متولی امر صادرات از جمله بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان توسعه تجارت، صندوق توسعه ملی و البته متولیان صنعت تسهیل و تسریع خواهد شد.

نورسته گفت: در حال حاضر حدود ۹۶ درصد از داروهای مصرفی کشور در داخل تهیه می شود و ایران بیشترین سهم بازار را در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا دارد و سالانه حدود ۱۰۰ میلیون دلار دارو به ۳۰ کشور در دنیا صادرات انجام می دهد و برای گسترش این صنعت، ظرفیت سازی های جدید صورت گرفته که طی سال جاری برخی از آنها به بهره برداری رسیده اند.

به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز ،صنعت دارو به شیوه نوین حدود ۶ دهه در کشور قدمت دارد و از این منظر در منطقه خاورمیانه رتبه نخست را داراست.

حاشیه سود ۱۴ درصدی در صنعت دارو درمقایسه با سایر صنایع رتبه نسبتا خوبی محسوب می شود اما تعیین قیمت حمایتی دارو در ایران، میزان مانور شرکت های دارویی را محدود و صنعت داروسازی کشور را با فراز و نشیب هایی در تولید مواجه کرده است.

اگرچه بیش از ۹۵% از داروی مورد نیاز کشور به لحاظ عددی در داخل کشور تولید می شود اما ارزش ریالی ۵ درصد داروی وارداتی بسیار قابل توجه بوده چراکه علاوه بر واردات داروهای مورد نیاز حدود ۸۰% از مواد اولیه داروهای تولید داخل نیز وارداتی هستند.

کارت های بانکی تان را با «بله» مدیریت کنید

با اپلیکیشن «بله» علاوه بر بهره مندی از بستر یک پیام رسان داخلی، خدمات مالی انجام دهید و کارت های بانکی خود را مدیریت کنید.
 اکنون ۱۹ بانک و موسسه مالی تحت پوشش سرویس بانکی پیام رسان «بله» قرار گرفته‌اند و کاربران می توانند از کارت های این بانک ها به عنوان کارت مبدا استفاده کنند.

بدین ترتیب علاوه بر بانک ملی ایران، امکان انجام خدمات بانکی از مبدا ۱۸ بانک سامان، ایران زمین، انصار، آینده، کشاورزی، شهر، حکمت ایرانیان، پاسارگاد، دی، پارسیان، ملت، سرمایه، تجارت، اقتصاد نوین، مهر اقتصاد، صنعت و معدن و پست بانک در این پیام رسان فراهم شده است.

دارندگان کارت های مهر اقتصاد نیز به علت اینکه هنوز این بانک عضو شبکه‌ شتاب نیست و امکان پرداخت و خرید با عابر کارت آن وجود ندارد، کارت ‌به ‌کارت تنها بین کارت‌های مهر اقتصاد با یکدیگر فعال است.

همچنین با اپلیکیشن بله می توانید بدون دانستن شماره کارت به مخاطبتان پول ارسال یا درخواست پول کنید.

از امکان درخواست پول می‌توان برای ارسال فاکتور، دریافت سهم افراد (دُنگ) ، دریافت شارژ ساختمان، فروش کالا یا جمع‌سپاری مالی و خیریه بهره برد. برای این موضوع نیز در صفحه گفت‌وگو یا کانال، نشان شبکه‌ شتاب از طریق گزینه درخواست پول انتخاب می شود.

برای درخواست پول‌های عادی یا فروش کالا، مبلغ ثابت و مشخص است اما برای جمع‌سپاری مالی، امور خیریه یا دریافت سهم(دنگ) نمی‌توان عدد ثابت تعیین کرد. برای این کار کافی است «مبلغ متغیر» فعال شود تا پرداخت‌کننده خود مبلغ را تعیین کند.

علاوه بر این «بله» با قابلیت های متداول یک پیام رسان از جمله گفت و گو، ایجاد کانال و گروه، استفاده از استیکر و بازو (بات)، امکان بهره مندی از خدمات مالی نظیر کارت به کارت، درخواست پول، خرید شارژ، پرداخت قبوض خدماتی، پرداخت خلافی خودرو، پرداخت عوارض خروج از کشور و… را نیز فراهم کرده است تا کاربران آن به راحتی از خدمات مالی در بستر یک پیام رسان هم استفاده کنند.

این پیام رسان که با حمایت بانک ملی ایران توسعه یافته و امنیت آن توسط این بانک تضمین شده است، برای نخستین بار زمینه انجام خدمات بانکی بر بستر شبکه های مجازی در کشور را فراهم کرده است و کاربران فضای مجازی می توانند با اطمینان خاطر هم از فضای یک پیام رسان بومی بهره ببرند و هم اینکه خدمات بانکی خود را سریع، راحت و به صورت همزمان و ایمن انجام دهند.

پرداخت خسارت ۸ میلیارد و ۳۵۴ میلیون ریالی به یک مصدوم

بیمه آرمان در یک پرونده خسارت بدنی اتومبیل، بیش از ۸ میلیارد ریال به یک مصدوم پرداخت کرد.
به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، حادثه مذکور در تاریخ۱۳۹۴/۰۶/۱۷ در مسیر شهر رضا – سمیرم به علت عدم توجه به جلو و واژگونی، منجر به مصدومیت یک نفر از سرنشینان آن گردیده بود که طی نظریه پزشکی قانونی و رأی دادگاه در سال ۹۷ میزان دیه آن ۳۸۳٫۵ درصد مشخص گردید که پس از صدور رأی، بیمه آرمان ۱۵ درصد خسارت را بصورت علی الحساب پرداخت نموده بود و الباقی خسارت به میزان ۳۶۸٫۵ درصد طی یک فقره چک امروز یکشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ توسط آقایان دکتر رئیس الذاکرین عضو هیئت مدیره و مجدرضایی معاون مالی و سرمایه گذاری به زیان دیده تقدیم شد. مبلغ کل خسارت پرداختی به زیاندیده در خصوص این پرونده ۸٫۳۵۴٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال می باشد.
گفتنی است یکی از مهم‌ترین راهبردها و مؤلفه های مشتری مداری در بیمه آرمان، ارزیابی و پرداخت دقیق و بموقع خسارت زیاندیدگان است.

امضای تفاهم نامه همکاری بین همراه اول و دانشگاه صنعتی شریف

همراه اول و دانشگاه صنعتی شریف جهت انجام پروژه های تحقیقاتی و فناوری، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

امضای تفاهم نامه همکاری بین همراه اول و دانشگاه صنعتی شریفبه گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در حاشیه مراسمی که صبح روز سه شنبه ۵ تیر ماه با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمید فرهنگ مدیرعامل همراه اول، حمیدرضا نیکوفر قائم مقام مدیرعامل همراه اول، محمود فتوحی فیروزآبادی رییس دانشگاه صنعتی شریف، رسول سراییان مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات و جمعی از مدیران ارتباطات و اساتید دانشگاه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، شرکت ارتباطات سیار ایران و دانشگاه صنعتی شریف تفاهم نامه ای به منظور همکاری، مشارکت و حمایت طرفین در انجام پروژه های تحقیقاتی و فناوری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات امضا کردند.
در مراسم بازدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مرکز فناوری اطلاعات و رونمایی از طرح های دانشگاه صنعتی شریف در حوزه فضای مجازی، مهندس جهرمی با اشاره به اینکه کودک ایرانی نیاز به زیست بوم دارد تا نیازهایش تامین شود، گفت: کار با تنظیم سندی در این حوزه آغاز و مجری برای آن مشخص شد و اعتبار گرفت؛ تا امروز که اکوسیستم هایی برای تولید محتوا برای کودک آغاز شده که بسیار ارزشمند است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از آشنایی با سامانه کدنویسی کودکان به زبان مادری گفت: وزارت ارتباطات آمادگی دارد هزینه های مدرسه مجازی کدنویسی برای کودکان را تقبل کند.
همچنین در این مراسم دکتر نیکوفر، قائم مقام مدیرعامل همراه اول با اشاره به اینکه همراه اول ۸ سال است که با دانشگاه صنعتی شریف همکاری می کند، گفت: دانشگاه های ما در چرخه تولید علم جایگاه خوبی دارند؛ تولید فناوری به تازگی اتفاق افتاده است. ما به عنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور بخشی از بازارمان را در اختیار فعالیت های دانشگاهی قرار دادیم. ما در بخش های شبکه، امنیت و خدمات ارزش افزوده با این دانشگاه فعالیت مشترک داشته ایم.
نیکوفر با بیان این موضوع که با اتکا به همین مسیر از تولید علم به تولید فناوری رسیده ایم، گفت: دانشگاه ها در حوزه خدمت هم وارد همکاری با ما شده اند تا با تولید محصول رقابتی در بازار، جایگاه خود را پیدا کنند.
در پایان این مراسم و در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به منظور همکاری در انجام پروژه های تحقیقاتی و فناوری، تفاهم نامه ای بین همراه اول و دانشگاه صنعتی شریف به امضا رسید. اعطای گرنت های تحقیقاتی در حوزه فناوری های آینده حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، انجام قراردادهای صنعتی و تحقیقاتی در ارتباطات با زیرساخت و عملیات حوزه فناوری اطلاعات، حمایت از شرکت های دانش بنیان، استفاده از ظرفیت دانشگاه برای مشاوره، تأسیس صندوق مشترک جهت حمایت از طرح های فناورانه از جمله موضوعات این تفاهم نامه است.
گفتنی است این تفاهم نامه در ادامه تفاهم نامه سال گذشته بین همراه اول و دانشگاه صنعتی شریف در راستای فعالیت های مرتبط با فناوری های نوین مخابراتی با بهره گیری از خدمات تحقیقاتی بوده که طی یک سال اخیر اجرایی شده است.

«لطفا اگر جای بهتری پیشنهاد شد، نروید»

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواست تا در سازمان میراث فرهنگی بماند و اگر جای بهتری به او پیشنهاد شد، قبول نکند و نرود.

حجت‌الاسلام احمد مازنی در اختتامیه نخستین جشنواره عکس احیا که در سازمان میراث فرهنگی برگزار شد، یکی از مهم‌ترین ضعف‌های سازمان میراث فرهنگی را تغییر مدیریت‌های دائم در این سازمان دانست و خطاب به علی اصغر مونسان اظهار کرد: لطفا در این سازمان بمان و اگر جای بهتری برای استفاده از حضورت پیشنهاد شد، نرو.

او با تأکید بر این‌که بخش میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیازمند ثبات مدیریتی و سواد است، ادامه داد: همیشه زمان زیادی نیاز است تا هر انسانی که به این سازمان وارد می‌شود، میراث فرهنگی را بشناسد و با مرمت و استانداردهای موزه‌های آشنا شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر ممکن است مدیران وارد شده به سازمان میراث فرهنگی از ابتدا متخصص نباشند اما تا زمانی‌که آن‌ها به استانداردهای لازم برسند، زمان زیادی نیاز است. بنابراین در این سازمان باید فرصت کافی برای درک روسای سازمانی از این دستگاه باشد.

مازنی همچنین در ادامه به تاریخ غنی ایران اشاره کرد و گفت: این کشور از ویژگی‌هایی برخوردار است که یکی از آن ویژگی‌ها، تاریخ مصور است. ایران در یک نگاه در تمام مناطق از شمال و جنوب و شرق و غرب آن تاریخی مصور است و کمتر کشوری را می‌توان یافت که بتوان به این صورت آن کشور را معرفی کرد.

او گفت: نقش‌برجسته‌هایی مانند بیستون و آثاری مانند تخت‌جمشید و دیوارنگاره‌هایی که در مساجد و بناهای تاریخی ما مشاهده می‌شود، همه نمونه‌هایی از تاریخ مصور ایران عزیز است.

مازنی با بیان این‌که مهم‌ترین دلیل تجمیع سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این است که این آثار و این تاریخ مصور به دنیا معرفی شود، افزود:‌ البته به‌عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی فکر می‌کنم یکی از دلایل این اشکال که نتوانستیم این تاریخ مصور را در طول سال‌های مختلف بشناسانیم، تجربه تغییرات مدیریتی در این سازمان است؛ به‌ گونه‌ای که در طول دو سال گذشته شاهد تغییر سه مدیر در این سازمان هستیم اما درخواست من از آقای مونسان این است که اگر حتی مسئولیت دیگری نیز به شما پیشنهاد شد، از این سازمان نروید.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انتقال مفاهیم تاریخی و فرهنگی به هیأت دولت و رئیس‌جمهوری و نیز انتقال آن‌ها به مردم و گردشگران داخلی و خارجی یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌هایی است که بر عهده رئیس این سازمان نهاده شده است.

او افزود: کشوری مانند پرتغال ۱۰میلیون نفر جمعیت دارد و به همین تعداد نیز گردشگر دارد اما زمانی که سخن از گردشگری می‌شود، آثار ارزشمندی که ما داریم کمتر دیده می‌شود.

این نماینده مجلس سپس از نگاه‌های منفی به حوزه گردشگری انتقاد کرد و افزود: تصور اشتباه از تأثیر حضور گردشگران خارجی به کشور باعث شده است تا نتوانیم این ارزش‌ها را به‌خوبی معرفی کنیم؛ درحالی‌که گردشگران اروپایی عاشق دیدن روستاهای تاریخی و آثار فرهنگی و ارزشمند ما هستند.

او خطاب به عکاسان حاضر در این جشنواره نیز گفت: قدرت تصویر را نباید دست‌کم گرفت، برای کار عکاسان نباید قیمت گذاشت. عکس‌هایی که شما خلق کرده‌اید هرکدام به‌خوبی توانسته است زیبایی‌های تاریخی ایران را به تصویر بکشد و پیشنهاد من این است که این عکس‌ها به رایزن‌های فرهنگی در سفارت‌های مختلف ارائه شود تا زمینه آشنایی هرچه بیشتر با آثار فرهنگی و تاریخی ارزشمند کشورمان فراهم شود.

حرام کردن یک فعل حلال، حرام است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود دعایی، مدیرمسئول روزنامه اطلاعات و فعال حوزه فرهنگ و سیاست نیز در این مراسم گفت: اکنون در جامعه‌ی ما یکی از دغدغه‌ها حرام یا حلال بودن موسیقی است، معتقدم همان‌طور که انجام یک فعل حرام، حرام است، حرام کردن یک فعل حلال نیز حرام است.

او ادامه داد: این که بتوانیم از چیزی که مجاز است، استفاده کنیم اما آن را کتمان کنیم حرام است. امام خمینی (ره) در زمان حیات برای پایان دادن به این صحبت‌ها اجرای یک گروه موسیقی به صورت زنده را در جماران دیدند. ایشان به عنوان یک پیشوای مذهبی در کشور همراه با خانواده شهدا نشستند و آن موسیقی را گوش کردند. زمانی که یکی از شخصیت‌های مذهبی و معصومین کشور به عنوان ولی‌فقیه در آن زمان این کار را انجام دادند، چرا باید اکنون آن را حرام کرد؟

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: یکی از مشکلاتی که با آن در بخش‌های مختلف مدیریتی روبه‌رو هستیم، تغییر زودبه‌زود مدیران است که در سازمان میراث‌فرهنگی نیز شاهد این مشکل هستیم اما راه‌حل این مشکل این است که از رؤسای قبلی به‌ عنوان مشاور استفاده کنیم و به ایده‌های آنان توجه شود.

او با اشاره به حضور مدیران توانمند سابق در این سازمان مانند مهدی حجت، حسین مرعشی و محمدعلی نجفی، افزود: خوشبختانه امروز مدیری توانا و خوش‌ذوق و پیگیر به نام آقای مونسان در رأس این سازمان در حال فعالیت است و قدم‌به‌قدم کارها را پیش می‌برد.

دعایی برگزاری جشنواره عکس را یک گام مثبت برای معرفی هرچه بهتر ارزش‌های فرهنگی تاریخی نام برد.

تولید ۱۰۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی در کشور

به نقل از صدا و سیما، عباس هاشمی، با اشاره به اینکه آمار تولید لوازم خانگی منتخب سال گذشته ۱۰۲میلیون و ۳۰۰ دستگاه در کشور است، گفت: آمار سال ۹۶ با توجه به قدرت خرید مردم، وضعیت بازار و مشکلات واحدهای تولیدی یک میلیون و ۱۰۰ دستگاه در سال ۹۶ تولید داشتیم.

 

مدیر کل صنایع فلزی وزارت صنعت، افزود: لباسشویی یک میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه ظرفیت تولید داشتیم که از این مقدار ۹۰۰ دستگاه تولید شد و همچنین­ کولر آبی ۲ میلیون و ۳۰۰ دستگاه که ۸۰۰ دستگاه تولید داشتیم.

 

­وی با بیان اینکه اهداف وزارت صنعت توانمندسازی واحدهای صنعتی است، گفت: حقوق ورودی لوازم خانگی را از ۴۰ درصد به ۵۵ درصد افزایش دادیم؛ در عین حال، یکی از برنامه های وزارت صنعت حمایت از قطعه‌سازان است که باتوجه به اینکه ۳۰ تا ۳۵ درصد آمار واردات در صنعت لوازم خانگی گزارش شده است، سعی داریم تولیدات قطعه سازی را توانمندتر کنیم.

 

هاشمی افزود: از ۶ ماهه دوم سال ۹۶ تمامی لوازم خانگی در فهرست ماده ۴ قانون حمایت از مصرف کنندگان بردیم تا تمام محصولات لوازم خانگی باید از شرکتهای خارجی نمایندگی و خدمات پس از فروش داشته باشند تا وارد کننده ضمن پرداخت حقوق دولت بتواند خدمات پس از فروش داشته باشد.

 

وی گفت: بحث رقم قاچاق کالا تقریبی است و ستاد مبارزه با قاچاق کالا رقم مشخصی را اعلام نمی کند. در این میان البته در ۶ ماهه سال ۹۷ کد رهگیری برای کالای لوازم خانگی تولیدات داخلی و قاچاق داده می شود.

 

همچنین حمیدرضا غزنوی­، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی نیز در خصوص ظرفیت مصرف و میزان قاچاق لوارم خانگی در بازار ایران گفت: مصرف بازار ایران در لوازم های خانگی یخچال، یخچال فریزر و سای بای ساید یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه، لباسشویی یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه، اجاق گاز ۷۰۰ هزار دستگاه، تلویزیون (وسایل صوتی و تصویری) ۲ میلیون دستگاه است.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه ۱۳ درصد قاچاق­ کل کشور مربوط به لوازم خانگی است.

 

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با اشاره­ به اینکه در کشور­ ۲ برابر نیاز بازار، ظرفیت تولید تولید یخچال و لباسشویی داریم، افزود: متاسفانه ۸۰۰ هزار دستگاه یخچال به طور رسمی به کشور وارد می شوند.

 

غزنوی با اشااره به اینکه در بحث اجاق گاز واردات کالای خارجی نداریم، گفت: به دلیل کیفیت مرغوب اجاق گاز ایران، رقبای خارجی توان رقابت با تولیدات داخلی این محصول ندارند

آشنایی با سرمربی پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸

در فاصله چند روز تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ سایت thesackrace به معرفی مربیان حاضر در این تورنمنت پرداخت که به سرمربی پرتغال لقب مهندس قهرمانی داد.
در گزارش این سایت پیرامون سرمربی پرتغال که بعد از سال ها کار در رده باشگاهی در اولین تورنمنت ملی خود دست به کار بزرگی زد تا زمینه تاج گذاری سلسائو در قاره سبز را فراهم کند، چهره جدیدی از خصوصیات فرناندو سانتوس منتشر شد. او که رابطه نزدیکی با کارلوس کی روش دارد حالا باید در گروه B یکی از بزرگ ترین چالش های دوران مربیگری خود را سپری کند.
در این گزارش آمده است:« پرتغال دو سال پیش جام ملت‌های اروپا را با قهرمانی ترک کرد، عنوانی که با از پیش ‌رو برداشتن فرانسه میزبان برای سلسائوی اروپا به ثبت رسید تا فرناندو سانتوس در اولین تورنمنت بزرگ ملی سربلند بیرون بیاید و نشان بدهد جانشین مناسبی برای پائولو بنتو ناکام بود».
نویسنده سایت thesackrace نوشت:« قهرمان اروپا در اولین بازی مقدماتی جام جهانی‌ با شکست برابر سوئیس شوک بزرگی به طرفداران وارد کرد اما همین باخت زمینه را برای سانتوس فراهم کرد تا با ۹ برد متوالی در ادامه رقابت‌ها پرتغال را با شایستگی به جام جهانی‌ برساند. نتایجی که به وضوح پیشرفت پرتغال را نشان داد و ثابت کرد سانتوس در کنار تغییر نسل پرتغال در حال تزریق افکار خاص خود به نسل جدید فوتبال این کشور است».
در این گزارش پیرامون شانس قهرمانی پرتغال آمده است:« شاید قهرمان یورو در میان مدعیان اول قرار نداشته باشند اما گروهی که سانتوس در اختیار دارد این توانایی را دارد که نتایجی بهتر از جام جهانی‌ ۲۰۱۴ برزیل کسب کند. این دومین تورنمنت معتبر ملی سانتوس و اولین جام جهانی‌ این مرد پرتغالی است به همین خاطر بسیاری منتظر نتایج شاگردان او هستند».
نکته کلیدی‌؛ سانتوس دارای مدرک مهندسی برق و ارتباطات مخابراتی است. زمانی که هدایت پورتو را بر عهده داشت به او لقب Engenheiro do Penta (مهندس پنتا) را دادند.
پیش‌بینی؛ صعود تا یک‌چهارم نهایی

پیش بینی وضعیت اقتصادی ایران طی چند ماه آینده

عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی تهران با اشاره به تاثیر نوسانات قیمت و صادرات نفت بر اقتصاد، رشد یا عدم رشد اقتصادی در ایران را تا حدود بسیار زیادی ناشی از تحولات این حوزه ارزیابی کرد.

وحید شقاقی شهری – عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی – در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اثرات خروج آمریکا از برجام بر میزان رشد اقتصادی اظهار کرد: واقعیت این است که اقتصاد ایران همچنان تابع نفت است. ما در سال ۱۳۹۱ در ایران رشد اقتصادی منفی ۶.۸ درصدی را تجربه کردیم که در آن سال ارزش افزوده بخش کشاورزی ۴.۷ درصد، بخش صنعت و معدن ۲.۳ درصد، خدمات ۱.۵ درصد و اما ارزش افزوده بخش نفتی ما منفی ۳۶.۵ درصد بود؛ به همین نسبت ما در سال ۱۳۹۵ که رشد اقتصادی معادل ۱۲.۵ درصد را داشته‌ایم، ارزش افزوده بخش کشاورزی ۴.۲ درصد، صنعت و معدن ۲.۲ درصد، خدمات ۳.۶ درصد و اما ارزش افزوده بخش نفتی ما حدود ۶۱.۶ درصد بود. این موضوع نشان می‌دهد که اساسا نفت اثر زیادی بر میزان رشد اقتصادی ایران دارد؛ به طوری که حدود ۹.۸ درصد از رشد اقتصادی در کشور ما سهم نفت است.

شرکت ها پیام تحریم ها را دریافت کردند

این استاد دانشگاه با تاکید بر این‌که رشد اقتصادی در ایران مبتنی بر رشد بخش نفتی بوده است، اظهار کرد: با خروج آمریکا از برجام و در حالی که هنوز تحریم‌های سه ماهه علیه ایران شروع نشده است، بسیاری از بنگاه‌های خصوصی خارجی این علامت را دریافت کرده‌اند که برای این‌که در لیست تحریم‌های دلاری آمریکا قرار نگیرند باید از ایران خارج شوند و به همین خاطر است که از حدود سه هفته قبل زمزمه‌های خروج شرکت‌های اروپایی مانند پژو و توتال از ایران شروع شده است.

شقاقی با بیان این‌که این اتفاق روی بخشی از سرمایه‌ گذاری‌های اقتصادی در ایران تاثیر منفی می‌گذارد، اظهار کرد: دولت‌های اروپایی هم نمی‌توانند برای شرکت‌های خصوصی تعیین تکلیف کنند؛ چرا که آن ها بر اساس منافع شخصی خود تصمیم می‌گیرند.

او با بیان این‌که بعد از ۱۸۰ روز از خروج آمریکا از برجام تحریم‌های نفتی هم علیه ایران اعمال خواهد شد، گفت: تلاش آمریکا برای تحقق تحریم‌های نفتی، مسدود کردن مبادلات ایران با شرکای نفتی‌ از جمله چین، کره جنوبی و ژاپن است. آمریکا می‌خواهد به جای نفت ایران، نفت عربستان سعودی و خودش را جایگزین کند که این مساله روی صادرات نفت و مشتقات آن تاثیر منفی گذاشته و در نهایت رشد اقتصادی ما را هم کاهش خواهد داد.

بیمه ها چگونه صادرات نفت ایران را محدود می کنند؟

این اقتصاددان با بیان این‌که حدود یک ماه از مهلت ۹۰ روزه شروع تحریم‌های آمریکایی علیه ایران گذشته است، تصریح کرد: در این مدت قرار است که بیمه، بانک‌ها و بخش فلزات در لیست تحریم‌ها قرار گیرند که این موضوع به شرکت‌های بیمه علامت می‌دهد تا نفت‌کش‌هایی که با ایران کار می‌کنند را بیمه نکنند که همین مساله باعث کاهش صادرات نفت ایران خواهد شد.

شقاقی با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که پیش از این و در سال‌های گذشته مطرح شده بود اظهار کرد: هدف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در واقع خروج از تاثیرات نوسانات نفتی و ایجاد درون‌زایی در اقتصاد کشور بود که متاسفانه پیگیری نشد. ما در درون‌زایی و برون‌گرایی در اقتصاد موفق عمل نکرده‌ایم.

رشد اقتصادی بی ثباتی داریم

این استاد دانشگاه با بیان این‌که عمده واردات و صادرات ما تنها با چهار کشور است، اضافه کرد: بیش از ۵۷ درصد صادرات ما و حدود ۵۳ درصد از واردات ما تنها با چهار کشور صورت می‌گیرد که این نشان می‌دهد ما نتوانسته‌ایم به شرکای اقتصادی خودمان تنوع بدهیم. به علاوه اینکه ما نتوانسته‌ایم در جذب سرمایه‌های داخلی و تقویت رقابت‌پذیری در اقتصادمان موفق عمل کنیم.

او در پایان با اظهار این‌که رشد اقتصادی در ایران پایدار نیست، بیان کرد: در کشور ما رشد اقتصادی تابع سرمایه‌های خارجی، صادرات و واردات و در نهایت بخش نفت بوده است که هر سه اینها حکایت از بی‌ثباتی رشد اقتصادی ما دارد. به همین خاطر احتمالا در آینده‌ای نزدیک رشد اقتصادی ما با تکانه‌های شدیدی مواجه خواهد شد و اینکه چقدر رشد یا کاهش رشد داشته باشیم به رفتار شرکای خارجی و سرمایه‌های آنها و همچنین وضعیت بخش نفت بستگی دارد. به همین خاطر هم باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا اروپا می‌تواند در برابر آمریکا مقاومت کند که البته احتمال بعیدی است. همچنین ما باید منتظر رفتار چین در قبال اقتصادمان باشیم.

به گزارش ایسنا، ساعت ۲۲:۳۰ روز ۱۸ اردیبهشت رئیس جمهور آمریکا از خروج این کشور از قرارداد موسوم به برجام خبر داد. روز بعد از آن ترامپ رسماً خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد و به تمامی شرکت‌ها و تجار فرصت داد تا ظرف مدت ۱۸۰ روز (شش ماه) فعالیت‌های خود را از ایران خارج کنند. با این دستور ترامپ تمامی تحریم‌ها علیه ایران، اعم از موشکی، هسته ای و… به حالت قبلی خود برگشت. عربستان سعودی، بحرین و رژیم صیهونیستی از اولین کشورهایی بودند که از این تصمیم رئیس جمهور آمریکا حمایت کردند.

با خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های بانکی و پولی آنها احتمالا سعی خواهند کرد دسترسی ایران به دلار را محدود کنند تا از این طریق بتوانند ارزش ریال ایرانی را کاهش دهند؛ ریالی که حالا به دلیل حجم عظیم واردات بسیار به دلار وابسته شده است. مطابق پیش‌بینی‌ها مبنی بر خروج احتمالی ترامپ از برجام، پیش از این و با پیشنهاد رئیس بانک مرکزی ایران، “یورو” به عنوان ارز جایگزین دلار درمبادلات بین المللی انتخاب شد؛ اما اینکه یورو بتواند به عنوان جایگزینی موثر عمل کند یا خیر مساله ای است که باید در ماه‌های آینده و مخصوصا با رفتار اروپایی ها در قبال برجام مشخص شود.

قرعه کشی جوایز جشنواره عیدانه شهروند برگزار شد

تمامی زائران داخلی و خارجی شرکت کننده در بیست ونهمین سالگرد مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) تحت پوشش بیمه ایران قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی بیمه ایران؛ ‌تمامی زائران حرم مطهر حضرت امام(ره)، از دهم تا بیستم خردادماه سال جاری تحت پوشش خدمات بیمه ای حوادث، عمر و مسوولیت کنسرسیومی متشکل از شرکت های بیمه‌ای ایران ، آسیا ،البرز ودانا به راهبری شرکت سهامی بیمه ایران قرار دارند و در صورت بروزحادثه برای زائرین که منجر به فوت یا نقص عضو شود تا ۲۴۰ میلیون ریال، وقوع حادثه نیاز به درمان تا مبلغ ۲۸ میلیون ریال، غرامت فوت به علت بیماری مبلغ ۱۱۰ میلیون ریال و غرامت فوت با مسوولیت ستاد بزرگداشت مراسم ارتحال حضرت امام(ره) ۳۰۸ میلیون تومان ( دیه کامل ) غرامت پرداخت خواهد شد.

این گزارش می افزاید : همه این مواردپس از تایید و بررسی مستندات توسط ستاد بزرگداشت مراسم ارتحال حضرت امام (ره) ، به شرکت سهامی بیمه ایران ارجاع داده می شود تا مراحل رسیدگی و پرداخت خسارت انجام شود.

شروع این پوشش بیمه ای برای زائرینی که پیاده یا با دوچرخه به زیارت حرم امام مشرف می شوند در طول مسیر، و زمان اقامت، به صورت شبانه روزی از زمانی است که از مبدا سفر ، حرکت خود را آغاز می کنند و پایان آن زمانی است که به موطن اصلی خود بازمی گردند.

همچنین پوشش این بیمه نامه برای میهمانان خارجی نیز از زمانی که از مرز هوایی وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می شوند شروع شده وتا زمان خروج و حتی در زمان اسکان معتبر خواهد بود.

۷ نویسنده‌ای که بازار کتاب ایران را حسابی تکان دادند

بازار کتاب ایران در یک سال گذشته تحت تاثیر آثار هفت نویسنده خارجی بوده است که خیلی زود توانستند در دل مخاطبان ایرانی جا باز کنند.

 

آثار نویسندگان خارجی همواره و در طول تاریخ در میان ایرانیان از محبوبیت خاصی برخوردار بوده است. از زمان قاجار و ترجمه آثار کلاسیکی چون «سه تفنگدار» و «کنت مونت کریستو» در عصر ناصرالدین شاه و مظفرالدین شاه تا عصر حاضر و کتاب‌هایی چون «صد سال تنهایی»، «بینوایان»، «خشم و هیاهو» و …

هنوز هم هر چند اندک ولی هستند افرادی که با آثار گابریل گارسیا مارکز، ویکتور هوگو، داستایوفسکی، همینگوی و ده‌ها نویسنده مطرح دیگر که با قلمشان جادو می‌کردند زندگی کنند و هر اثر این نویسندگان یادآور خاطراتی تلخ و شیرین برای‌‌شان باشد.

در سال‌های اخیر اما دیگر کمتر از این بزرگان یاد می‌شود، گویی که انگار اصلا نبوده‌اند. اگر گردشی در کتابفروشی‌های خیابان انقلاب داشته باشیم آثار زیبای این نویسندگان را می‌بینیم که مثل گذشته مورد استقبال قرار نمی‌گیرند. شاید زمانه تغییر کرده و سلایق گذشتگان با خودشان به زیر خاک رفته است. نسل امروز دیگر حوصله خواندن آثار کلاسیک را ندارد و به دنبال نویسنده‌ای جدید با تفکری متفاوت می‌گردد.

کتاب دوستان ایرانی این روزها به آثار دیگری روی خوش نشان دادند و به ندرت می‌توان هفته یا ماهی را پیدا کرد که در آثار پرمخاطب نام مارکزها و تولستوی‌ها به چشم بخورد.

بدون شک اگر نگاهی به پرمخاطب‌ترین آثار یک سال گذشته بیندازید به نامی جز الیف شافاک برنخواهید خورد، نویسنده‌ای که با «ملت عشق» بازار کتاب ایران را تسخیر کرد، اثری که بعضا مخالفانی هم دارد که معتقدند این اثر ویژگی های یک رمان پرفروش را ندارد.

این استقبال گسترده از «ملت عشق» ما را بر آن داشت تا به معرفی نویسندگان خارجی که در یک سال گذشته آثارشان در بازار کتاب ایران پرفروش بوده است بپردازیم:

نویسنده ترکی که ایرانیان را با خود همراه کرد
همانطور که اشاره شد نمی‌توان از پرفروش‌ترین آثار سخن گفت و نامی از الیف شافاک به میان نیاورد، نویسنده‌ای که با «ملت عشق» بازار کتاب ایران را حسابی تکان داده است.

این نویسنده ترک تبار که متولد فرانسه است با نام هنری الیف بیلگین (ترکیب نام خودش و نام مادرش آتای مان) در ترکیه شناخته شده و آثارش در این کشور مورد استقبال علاقه‌مندان قرار گرفته است.

شافاک تا به امروز ۱۰ رمان به چاپ رسانده که اولین اثرش با عنوان «پنهان» در سال ۱۹۹۸ منتشر شد و توانست جایزه رومی را از آن خود کند. اما این رمان «کاخ بید» بود که منجر به شهرت این نویسنده در ترکیه شد و او پس از آن آثارش را به زبان انگلیسی هم منتشر کرد.

شافاک در سال ۲۰۰۶ کتابی جنجالی با عنوان «پدر و حرامزاده» یا «حرومزاده استانبول» را نوشت که درباره روابط ترک‌ها با ارمنیان بود و در نهایت منجر به بازداشت او از سوی حکومت ترکیه شد که به دلایل نداشتن مدارک کافی تبرئه شد.

اما داستان «ملت عشق» کتاب محبوب این روزهای ایرانیان از کجا شکل گرفت؟ شافاک در سال ۲۰۱۰ پس از گذشت سه سال از آخرین اثرش با عنوان «شیر سیاه» که درباره زندگی خودش بود، «چهل قانون عشق» را که در زبان فارسی «ملت عشق» ترجمه شده است به نگارش درآورد. اثری که آوازه او را به گوش جهانیان رساند و سکوی پرتابی برایش در عرصه نویسندگی شد. این اثر در حال حاضر پرفروش ترین کتاب تاریخ ترکیه است.

فضای عرفانی و نسبتا عاشقانه آن که در قالب دیداری با شمس و مولوی رخ می‌دهد باعث شده تا برای مخاطبان ایرانی جذابیت داشته باشد و خواننده را با اثر همراه کند.

با این حال اثر بعدی این نویسنده با عنوان «بعد از عشق» آنطور که باید نتوانست موفقیت «ملت عشق» را تکرار کند و آنطور که باید مورد استقبال کتاب‌دوستان ایرانی قرار نگرفت.

عاشقانه‌های نویسنده‌ای که خواننده را سر ذوق می‌آورد
پس از الیف شافاک می‌توان جوجو مویز را نویسنده‌ای با آثار پرفروش در بازار کتاب ایران معرفی کرد، با این تفاوت که مویز با چند اثر در طول یک سال گذشته در جمع پرفروش‌ها حضور داشت.

این نویسنده انگلیسی که فعالیت‌اش را با روزنامه نگاری آغاز کرد، در سال ۲۰۰۲ اولین رمانش را با عنوان «پناه گرفتن از باران» نوشت که مبدا ورودش به دنیای نویسندگی بود و پس از آن ۱۳ اثر دیگر را روانه بازار کرد.

شهرت مویز از سال ۲۰۰۴ با انتشار «میوه خارجی» آغاز شد که جایزه بهترین رمان عاشقانه را برای او به ارمغان آورد. او اما در سال ۲۰۱۱ با رمان «آخرین نامه عاشقت» توانست بار دیگر به این جایزه دست پیدا کند.

اما مویز شهرت‌اش در ایران را مدیون سه اثر «من پیش از تو»، «من پس از تو» و «دختری که رهایش کردی» است. آثاری عاشقانه با قلمی دلنشین که مخاطب را آنچنان با خود همراه می‌کند که گویی در دنیای دیگری به سر می‌برد. قدرت قلم او آنقدر زیاد است که هر خواننده‌ای را سر ذوق می‌آورد تا کتابش را ورق بزند و پس از آن دیگر زمین نگذارد.

روزنامه‌نگاری که از فلسفه در بستر عشق نوشت
سومین نام پرتکرار در پرفروش‌ها به یک نویسنده و روزنامه‌نگار سوئدی تعلق دارد، لنا اندرشون با نام کامل لنا کریستین اندرشون که همانند شافاک با تک اثرش توانست در بازار کتاب ایران به شهرت برسد.

«تصرف عدوانی» عنوان اثر پرفروش اوست که در سال ۲۰۱۳ به نگارش درآمده است و در همان سال هم موفق به دریافت مهم‌ترین جایزه ادبی سوئد شد.

کتابی که مطابق انتظار با داستان عاشقانه‌ای توانست مورد اقبال مخاطبان ایرانی قرار بگیرد، «تصرف عدوانی» داستان زنی است که در چنبره عشقی گرفتار می‌شود و نویسنده با نگاهی روانشناسانه سعی در القای تعریفی از عشق برای مخاطب دارد.

اندرشون در این کتاب از عشق استفاده کرده تا مفاهیم روانشناختی و فلسفی موردنظرش را به مخاطب منتقل کند، در واقع عشق بستری است برای رسیدن به مفاهیم مدنظر نویسنده.

نگاه روانشناسانه نویسنده سوییسی با چاشنی عادل فردوسی‌پور
نویسنده دیگری که توانست در بازار کتاب ایران به موفقیت برسد، رولف دوبلی رمان‌نویس و کارآفرین سوئیسی است که در دو ماه اخیر بیشتر از هر زمان دیگر در صدر پرفروش‌ها حضور دارد.

دوبلی موفقیتش را بیشتر مدیون مترجم آثارش است زیرا که اگر نامی جز عادل فردوسی‌پور به عنوان مترجم روی دو اثرش نوشته می‌شد معلوم نبود که به همین میزان مورد توجه قرار بگیرد.

«هنر شفاف اندیشیدن» و «هنر خوب زیستن» عنوان دو اثر این نویسنده است که توانسته در دل کتابخوانان ایرانی جا باز کند. آثاری با درون مایه روانشناسی که هر کدام به موضوعات مختلفی می‌پردازند.

دوبلی در «هنر شفاف اندیشیدن» ۹۹ خطای رایج در هنگام اندیشدین را در ۹۹ فصل مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد و البته اذعان می‌کند که فهرستش کامل نیست. «هنر خوب زیستن» هم به ۵۲ میان‌بر برای رسیدن به شادمانی، ثروت و موفقیت می‌پردازد.

تجربه موفقیت و شهرت با اولین اثر
نویسنده دیگری که توانسته در ایران پرفروش باشد تفاوتی مهم با سایر رقبایش دارد و آن هم تجربه شهرت و موفقیت با اولین تجربه حرفه‌ای اش در نویسندگی است.

استیو تولتز نویسنده استرالیایی اولین رمانش را که در ایران هم به شهرت رسید در سال ۲۰۰۸ با عنوان «جز از کل» نوشت، اثری که برگ برنده او برای ورود به دنیای حرفه‌ای نویسندگی شد و در همان سال هم نامزدی جایزه بوکر را برایش به ارمغان آورد، موفقیتی که خیلی کم برای اثر اول یک نویسنده رخ می‌دهد.

او در مدت کوتاهی توانست با همین کتاب در جمع بزرگ‌ترین آثار ادبی استرالیا قرار بگیرد.

«جز از کل» با حال و هوای فلسفه به روایت داستانی می‌پردازد که مخاطب را درگیر ماجراهای پلیسی هم می‌کند، داستانی پیچیده و پر گره که خواننده را تا صفحه آخر میخکوب می‌کند، موضوعی که مورد علاقه بسیاری از ایرانیان است.

تولتز دومین اثرش را با عنوان «ریگ روان» در سال ۲۰۱۵ روانه بازار کرد که برگرفته از «جز از کل» است و این نویسنده این بار تلفیقی از رویدادهای اجتماعی و فلسفه را در آن تجربه کرده است.

شهرتی که مدیون جایزه نوبل ادبیات است
شاید آشناترین نام ادبی یک سال گذشته برای کتاب‌دوستان کازوئو ایشی گورو باشد، نویسنده‌ای که برخلاف انتظارات توانست در سال ۲۰۱۷ جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کند و سپس آثارش مثل بمب در ایران منفجر شود. موفقیتی مقطعی که به صورت مشخص ناشی از جایزه نوبلی بود که این نویسنده دریافت کرد.

به گفته سارا دانیوش دبیر جایزه نوبل، قلم ایشی گورو را تا حدودی می‌توان برگرفته از کافکا و آستن دانست که با مارسل پروست ترکیب شده است.

ایشی گورو در سال ۱۹۸۶ با نوشتن کتاب «هنرمندی از جهان شناور» توانست جایزه وایت برد را از آن خود کند و سه سال بعد با «بازمانده روز» جایزه بوکر را به دست آورد. او در سال ۲۰۰۸ از سوی مجله تایم در بین ۵۰ نویسنده برتر انگلیسی قرار گرفت.

این نویسنده اما در ایران با آثاری چون «بازمانده روز»، «هرگز رهایم نکن»، «وقتی یتیم بودیم»، «غول مدفون» و «شبانه ها» شناخته شد و در جمع نویسندگان پرفروش قرار گرفت.

نکته قابل توجه درباره ایشی گورو مقطعی بودن مدت حضورش در جمع پرفروش‌هاست، او پس از آنکه تب آثارش پس از دریافت جایزه نوبل در بازار کم شد دیگر نتوانست همانند گذشته به جمع پرفروش‌ها راه پیدا کند.

فرازونشیب زندگی یک زن جاسوس
آخرین عنوان پرفروش‌ترین نویسنده خارجی به زنی کره‌ای با نام کیم هیون هی اختصاص دارد، زنی که زندگی پرفراز و نشیب خود را در قالب کتاب «روح گریان من» به نگارش درآورده است.

«روح گریان من» داستان واقعی یک جاسوسی کیم هیون هی است که با نام مستعار کیم اوک هوآ در سازمان جاسوسی کره شمالی فعالیت می‌کرد و پرواز ۸۵۸ هواپیمایی کره جنوبی را منفجر کرد. هدف کیم هیون هی و کره شمالی از این اقدام جلوگیری از برگزاری بازی‌های المپیک و اتحاد دوباره دو کره بود که البته با شکست مواجه شد.

این کتاب که مدت زیادی از انتشار آن در ایران نمی‌گذرد توانست خیلی زود در دل مخاطبان جا باز کرده و به عنوان یکی از محبوب‌ترین آثار خارجی در یک سال گذشته شناخته شود.

داستان زندگی عجیب یک زن که درگیر مسایل جاسوسی می‌شود و هر لحظه با مرگ دست و پنج نرم می‌کند باعث علاقه‌مندی ایرانیان به این کتاب شده است.

 

محمود الزهار: ملت ایران با همه ابزارها از ما حمایت کنند

محمود الزهار از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از مردم ایران خواست تا با همه ابزارها از ملت فلسطین حمایت کنند.

به گزارش ایسنا، محمود الزهار در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: از ملتهای اسلامی به ویژه ملت ایران میخواهیم تا با همه ابزارها از ملت فلسطین حمایت کنند.

وی در حاشیه شرکت خود در دهمین جمعه راهپیمایی بازگشت تحت عنوان “از غزه تا حیفا؛ خون واحد و سرنوشت مشترک” تاکید کرد: موجودیت صهیونیست‌ها رو به زوال و نابودی است.

صدور بیمه‌نامه بام توسط بیمه‌کوثر

به گزارش کوتاه آنلاین، طرحبیمه بلندمدت منازل مسکونی خدمت نوینی است که این مدیریت به مشتریان خود ارایه می‌دهد.

حسن سماک‌امانی با بیان اینکه این بیمه‌نامه باتوجه‌به درصد بالای احتمال وقوع حوادث در کشور، برای جبران خسارت‌های اقتصادی ناشی از آتش‌سوزی، انفجار و حوادث طبیعی ازقبیل زلزله، سیل، طوفان، صاعقه و غیره طراحی شده است، خاطرنشان‌کرد: در این طرح تمامی افراد می‌توانند ساختمان و اثاثیه منازل خود به انضمام سهم‌شان از تاسیسات، مشاعات و مشترکات ساختمان را برای مدت سه تا ۱۰ سال آینده در مقابل خطرهای یادشده و سایر خطرهای اضافی بیمه کنند.

وی از ارایه حداکثر تخفیف‌های ممکن به تناسب مدت زمان انتخابی برای اعتبار بیمه‌نامه خبرداد و تصریح‌کرد: افراد با خریدبیمه‌نامه‌های بلندمدت می‌توانند از حداکثر تخفیف‌ها برای خطرهای اصلی و اضافی بهره‌مند شوند.

مدیر بیمه‌های آتش‌سوزی افزود: صدور این بیمه‌نامه با مراجعه به تمام نمایندگی‌ها و سرپرستی‌های بیمه کوثر در سراسر کشور و در حداقل زمان ممکن امکان‌پذیر است.

منبع: روابط عمومی بیمه کوثر

افتتاح شعبه شهر بومهن در شهرستان پردیس

پایگاه خبری کوتاه آنلاین -اولین شعبه بانک قرض الحسنه مهر ایران در شهرستان پردیس با هدف تسریع در ارائه خدمات به مشتریان، تسهیل در دسترسی به امکانات شعب و افزایش رضایتمندی مراجعین در استفاده از سبد محصولات حضوری بانک در شهر بومهن، افتتاح شد.

 نخستین شعبه بانک قرض الحسنه مهر ایران شهرستان پردیس، با حضور دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل، آقایان توکلی و تلیکانی، از اعضای هیأت مدیره، آقای نجدی مدیر امور استان ها، خانم دکتر رنجبر، رئیس اداره کل روابط عمومی و بازاریابی، آقای طبلشی، رئیس اداره کل پشتیبانی، آقای سلطانیان، مدیر شعب استان تهران، بخشدار بخش مرکزی، رئیس و اعضای شورای شهر و دفتر امام جمعه در شهر بومهن آغاز به کار کرد.

در این مراسم، دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی بانک به ضرورت ارائه خدمات به طبقه محروم و اقشار آسیب پذیر و توانمندسازی نیازمندان جامعه به عنوان هدف اساسی نخستین بانک تخصصی قرض الحسنه کشور اشاره کرد و با تأکید بر ضرورت حمایت از اشتغال‌های خرد و رفع موانع پیش روی صاحبان مشاغل در سال حمایت از کالای ایرانی به فعالیت‌های بانک در این زمینه تأکید کرد و اذعان داشت: در سال گذشته بالغ بر ۷۵۰ هزار تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده که ۶۰ درصد آن مربوط به حوزه‌های اشتغالزایی می‌باشد.

وی با اعلام اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای صرفه جویی در وقت و هزینه‌های مشتریان و نیز جلوگیری از ترددهای غیر ضروری شهری اقدام به ارائه خدمات الکترونیکی همچون سامانه‌های افتتاح حساب و درخواست تسهیلات آنلاین، اینترنت بانک، موبایل بانک و تلفن بانک نیز می‌کند اذعان داشت: امیدوارم افتتاح این شعبه نیز بتواند یاری رسان مردم در این منطقه باشد.

در ادامه رضا خدادادی، بخشدار بخش مرکزی، از حضور بانک قرض الحسنه مهر ایران در شهرستان پردیس استقبال کرد و با اعلام اینکه این منطقه بیش از ۸ هزار واحد صنعتی و صنفی دارد بر بهبود وضعیت بنگاه‌ها با استفاده از خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران تأکید کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون اهتمامی در هیئت دولت مبنی بر حمایت از بانک‌های خدمات رسان و قرض الحسنه وجود دارد اذعان داشت: در این راستا تعامل و همکاری با بانک قرض الحسنه مهر ایران می‌تواند در حمایت از تولید کالای ایرانی نیز مثمر ثمر باشد و از این رو، وجود این بانک ضروری است.

خدادادی افزود: بر این اساس، تمامی نهادها، سازمان‌ها و ادارات شهرستان، برای هم افزایی و کمک به بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای نهادینه شدن فرهنگ قرض الحسنه و کمک به بهبود معیشت مردم همکاری خواهند داشت.

بخشدار بخش مرکزی در ادامه گفت: امیدواریم افتتاح این شعبه، در شهرستان پردیس و بخش بومهن، در رفع کامل تأمین مالی و مایحتاج ضروری مردم اثربخش باشد.

شایان ذکر است که در این مراسم جمعی از بزرگان، معتمدین، خیرین، و کسبه و شهروندان شهرستان بومهن و پردیس نیز حضور داشتند.

رئیس مرکز سرمایه گذاری خارجی اتاق تهران؛ ایران هاب منطقه در جذب سرمایه اروپایی ها

پایگاه خبری کوتاه آنلاین – رئیس مرکز سرمایه گذاری خارجی اتاق تهران گفت:با توجه به ظرفیت بالای کشور به ویژه منابع انسانی تحصیلکرده، دسترسی ارزان به منابع طبیعی و آب های آزاد، ایران می تواند هاب سرمایه گذاری خارجی اروپا باشد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، فریال مستوفی با بیان این مطلب افزود: با وجودی که در ایران منابع انسانی تحصیلکرده و همچنین منابع طبیعی ارزان قیمت وجود ندارد اما بنا به دلایل مختلف در طول سال های گذشته نتوانسته ایم در جذب سرمایه گذاری خارجی موفق باشیم.

وی درباره این دلایل توضیح داد: در سال های بعد از انقلاب، شاهد هشت سال جنگ بودیم و بعد از آن نیز تحریم های اقتصادی علیه ایران اعمال می شد؛ در دو سال اخیر و بعد از برجام نیز شاهد پدیده ای به نام دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری در آمریکا هستیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بابیان اینکه، ظرفیت اروپا برای جذب سرمایه گذاری به اتمام رسیده، اظهار داشت: بر همین اساس برای سودآوری از سرمایه های خود نیاز به سرمایه گذاری در مناطق مختلف دارد و ایران می تواند کشوری مناسب در جذب این سرمایه ها باشد.

مستوفی مشکل اصلی در جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران را مشکلات سیاسی ناشی از رفتار آمریکا عنوان کرد و افزود: ما در مرکز سرمایه گذاری خارجی اتاق تهران با برگزاری جلسات آموزشی مشغول ریل گذاری و ارتقای آموزش شرکت های داخلی برای جذب بیشتر سرمایه گذاری خارجی هستیم.

وی در عین حال ریل گذاری و تطبیق با استانداردهای بین المللی به ویژه در حوزه بانک و بیمه را موضوعی «زمان بر» توصیف کرد و افزود: بعد از برجام بیش از ۳۰۰ هیات تجاری و اقتصادی به ویژه از کشورهای اروپایی به ایران سفر کرده اند که خود نشان دهنده علاقه مندی آنها برای کار با ایران است.

رئیس مرکز سرمایه گذاری خارجی اتاق تهران در زمینه تطبیق با استانداردهای جهانی، اظهار داشت: مرکز سرمایه گذاری خارجی به عنوان بازوی بخش خصوی پیشروی آموزش و ارتقای شرکت ها در این زمینه بوده تا بتوانند خود را با شرایط و استانداردهای روز دنیا تطبیق دهند.

مستوفی خاطرنشان کرد: تطبیق با استانداردها باعث می شود تا زمانی که یک شرکت ممیزی حساب بانکی خود را بر روی میز یک بانک یا موسسه اعتباری بزرگ گذاشت، کسی سوالی نپرسد؛ ما در یک سال گذشته در مرکز سرمایه گذاری خارجی اتاق تهران اقدامات بزرگی را انجام داده ایم و امیدوار هستیم تا روزی ایران نیز مانند چین به هاب منطقه ای در جذب سرمایه گذاری خارجی در منطقه تبدیل شود.

یادآور می شود، ششمین همایش تجاری بانکی ایران- اروپا ۸ و ۹ اردیبهشت ماه سال جاری توسط پژوهشکده پولی و بانکی در هتل اسپیناس پالاس برگزار می‌شود.

“روابط تجاری و بانکی ایران دو سال پس از اجرایی شدن برجام” محور اصلی همایش خواهد بود همچنین«اتحادیه اروپا شریکی برای ایران؛ چشم‌انداز همکاری‌های تجاری و بانکی ایران»، «اتحادیه اروپا و مدیریت تطبیق مدرن»، «اجزای چارچوب جامع مدیریت ریسک»، «مطالبات معوق بانکی NPL و استانداردهای حسابرسی IFRS، «منابع تجدپذیر انرژی» و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران محورهای این همایش را تشکیل می‌دهد.

رونمایی از رویه فعالیت یک تکنولوژی مالی

پایگاه خبری کوتاه آنلاین – رئیس اداره نهادهای نوین مالی فرابورس از تصمیم جدید جهت تسهیل فعالیت عاملان تأمین مالی جمعی خبر داد و گفت: پلتفرم‌های تامین مالی جمعی می‌توانند به ابزارهای نوین بازار مالی اضافه شوند.

حسین نظام دوست ، ضمن تاکید بر معرفی تکنولوژی‌های مالی جدید توسط استارت‌آپ‌ها به برنامه فرابورس ایران مبنی بر زمینه سازی برای جذب شرکای استراتژیک در رویداد پیش رو برای فین‌تک‌ها اشاره کرد و گفت: برنامه منسجمی برای این امر از طریق دبیرخانه دائمی فین استارز در فرابورس آغاز شده و تلاش می‌شود در رویداد فین‌استارز شاهد نتایج این مذاکرات باشیم.

وی با اشاره به نقش فین‌استارز در ارائه نوآوری های مالی بازار، گفت: فرابورس به دو بخش تامین مالی از طریق بازارهای عمومی و همچنین از طریق سرمایه‌گذاران حرفه‌ای توجه دارد و در این راستا علاوه بر توسعه بازارهای مالی برای جذب سرمایه از عموم نظیر بازار بدهی، بازار ETFs و بازار عرضه عمومی سهام (اول و دوم)، توانسته است بازار سرمایه گذاری خصوصی و جسورانه، بازار ادغام و تملیک و بازار شرکت های رشدی و دانش بنیان را به زنجیره خدمات خود اضافه نماید. بی‌شک تامین مالی مورد بحث از طریق سرمایه‌گذاران آگاه و استراتژیک به توسعه هر چه بیشتر کسب‌وکارها در طول عمر آنان کمک فراوانی خواهد کرد.

وی با تاکید بر توسعه نوآوری های مالی بر اساس نیاز بازار، تصریح کرد: سه سال است که رویداد فین‌استارز همزمان با نمایشگاه بورس، بانک و بیمه برگزار می‌شود که فرابورس ایران با توجه به نقشی که در اتصال سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران با هدایت نهادهای مالی بزرگ در یک سکوی ارتباطی برای حضور بازیگران حوزه تکنولوژی مالی در کنار فعالان بازارهای مالی در برنامه جامع خود دارد از سال گذشته متولی برگزاری این رویداد شده است.

رئیس اداره نهادهای نوین مالی فرابورس با بیان این مطلب که در این رویداد، ارکان فعال در بازار مالی کشور با حضور آگاهانه در زیست‌بوم نوآوری و سرمایه‌گذاری جسورانه در استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، به توسعه خدمات فناورانه به مشتریان خود می‌پردازند، اظهار کرد: حاکمان و مدیران کسب و کارهای فعال در همه صنایع باید این واقعیت را بپذیرند که روش های نوین، درحال پیشی گرفتن از روش های سنتی تولید کالا و خدمات هستند و در این گذار باید استراتژی های جدیدی اتخاذ کرد.

توجه به «تکنولوژی مالی» یک ضرورت است

وی بر لزوم توجه به تکنولوژی مالی تاکید کرد و یادآور شد که بر همین اساس فرابورس ایران برای توسعه تکنولوژی در کل بازار سرمایه، اتصال سرمایه‌پذیران و سرمایه‌گذاران و رفع نیازها و چالش‌هایی که خود و ارکان بازار در حوزه تکنولوژی و مالی دارند، توجه جدی به حوزه تکنولوژی مالی و فین‌تک دارد.رئیس اداره نهادهای نوین مالی با تاکید بر اینکه صنعت به سمت دانش‌بنیان‌شدن پیش می‌رود، اظهار داشت: فرابورس ایران برگزاری این رویداد سالانه را بر عهده

گرفته ضمن آنکه دبیرخانه فین‌استارز در فرابورس در طول سال فعال است و اموری همچون ارتباط سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران را پیگیری خواهد کرد. همچنین تکنولوژی‌های جدید مالی را رصد کرده و با استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان، شرکت ها و صندوق‌های جسورانه و شتاب‌دهنده‌ها ارتباط مؤثر برقرار می‌کند.نظام دوست با تاکید بر اینکه رویداد سالانه فین‌استارز فرصت کم‌نظیری برای کارآفرینان و استارت‌آپ‌های حوزه فین‌تک، شتاب‌دهنده‌ها، VC ها و

ارکان بازارهای مالی و فعالان حوزه نوآوری و کارآفرینی است تا با تعامل هدفمند و سازنده به شبکه‌سازی، یادگیری، شناسایی و بررسی چالش‌ها و روندهای مطرح در این صنعت نوظهور اما اثرگذار در اقتصاد جهانی، بپردازند، گفت: فین‌استارز گام موثری برای گسترش اکوسیستم نوآوری در حوزه فناوری مالی است.

فین‌استارز بازار سرمایه و فین‌تک‌ها را به چالش می‌کشد

وی در ادامه هدف اصلی بازار سرمایه را تامین مالی و تأمین شفافیت دانست و افزود: برای تحقق این اهداف، فرابورس در سال‌های اخیر، ابزارهای مختلفی مانند صکوک منفعت، صکوک اجاره، صکوک مشارکت، انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری، بازار دارایی‌های فکری، بازار سهام و بدهی و اسناد خزانه اسلامی را ایجاد کرده است؛ اما تاکید فین‌استارز بر نوآوری های تکنولوژیک در بازارهای مالی برا تأمین دو هدف فوق الذکر است. ابزارهای تکنولوژیک در حوزه تامین مالی با استفاده از فناوری های مبتنی بر بلاکچین و هوش مصنوعی بر بستر اینترنت، هدف سرمایه‌گذاران برای سودآوری و همچنین تامین مالی را بالفعل می‌کنند.

رئیس اداره نهادهای نوین مالی با بیان اینکه یک‌سری نوآوری های تکنولوژیک مالی، ابزارهای معامله بر مبنای تحلیل داده های شفاف هستند و گزارش‌های متنوع و لحظه‌ای به مشتریان ارائه می‌دهند، گفت: ارکان اکوسیستم تکنولوژی به کمک سایر فعالان بازارهای مالی می‌آیند و بدین صورت تکنولوژی‌های مالی به تحقق اهداف بازار سرمایه کمک می‌کنند.

نظام دوست با تاکید بر اینکه تکنولوژی‌ها در ۹ گروه طبقه‌بندی شده‌اند، اظهار داشت: تلاش ما این است که رویداد فین‌استارز را چالش محور برگزار کنیم، بنابراین دغدغه‌های بازار را رصد کرده، به فعالان بازار تکنولوژی منتقل کردیم تا راه‌کارهایی برای تحقق دو هدف بازار سرمایه که پیش از این گفته شد، ارائه دهند.

تلاش فرابورس برای کاهش ریسک فعالیت فین تک ها

رئیس اداره نهادهای نوین مالی یادآور شد: باید توجه کرد که یک‌سری ریسک‌ها مقرراتی هستند که این ریسک‌ها را از طریق نهادهای ناظر از جمله بانک مرکزی، بیمه مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار پیگیری می‌کنیم تا ریسک‌های مقرراتی هم به کسب‌وکارها لطمه ای وارد نکند و در مقابل فعالیت این کسب و کارها بازار مالی کشور را تحت تاثیر منفی قرار ندهد.

به گفته نظام دوست فین‌استارز فرصتی است که از طریق برگزاری پنل‌های تخصصی و نشست‌های مختلف بتوان ریسک‌های مقرراتی را مورد بحث قرار داد و زمینه برای رفع یا ایجاد مقررات متناسب با کار استارت‌آپ‌ها را فراهم نمود. در این بین بخشی از ریسک ها مربوط به تکنولوژی و سرمایه‌گذاری جسورانه است که سرمایه‌گذاران حرفه ای، قبل از عقد قرارداد، با آگاهی کامل، استارت‌آپ‌ها را مورد بررسی موشکافانه قرار می دهند.

همچنین رئیس اداره نهادهای نوین مالی از فین‌استارز۲۰۱۸ به عنوان فرصتی برای فرهنگ‌سازی و برندینگ در حوزه فین‌تک در کنار سایر اهداف رویداد یاد کرد.

1 2 3 22