دسته بندی های ارشیو: بانک و بیمه

برگزاری نمایشگاه کتاب و نوشت افزار در بانک کشاورزی با هدف حمایت از کالای ایرانی

بانک کشاورزی درآستانه آغاز سال تحصیلی و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، دسترسی آسان برای خرید کتاب و محصولات فرهنگی و حمایت از رونق تولید و فروش کالاهای داخلی ، نمایشگاه کتاب و لوازم التحریر برگزار کرده است.

در این نمایشگاه بالغ بر ۱۱۰۰ عنوان کتاب و انواع نوشت افزار تولید داخل کشور در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی در بازدید از این نمایشگاه، هدف از برگزاری آن را حمایت از تولیدکنندگان ایرانی و کالاهای باکیفیت ساخت داخل کشور و تسهیل خرید اقلام فرهنگی برای همکاران عنوان و اظهار امیدواری کرد با حمایت از رونق تولید داخلی ، هرچه بیشتر بر کیفیت کالاهای داخلی و رقابت پذیری آن ها  افزوده شود.

این گزارش می افزاید: نمایشگاه کتاب و لوازم التحریر بانک کشاورزی از ۲۳ شهریور تا سوم مهر در ساختمان مرکزی بانک کشاورزی دایر است.

از سوی سازمان همکاری اسلامی صورت گرفت:اعطای جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام به مرتضی اکبری

 
اعطای جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام به مرتضی اکبری

از سوی سازمان همکاری اسلامی صورت گرفت:اعطای جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام به مرتضی اکبری

سازمان همکاری اسلامی (OIC) جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را به دکتر مرتضی اکبری مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اعطا کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران،سازمان همکاری اسلامی (OIC) جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را به دلیل تلاش‌های قابل توجه در ترویج بانکداری اسلامی، حمایت از توسعه تولید صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و اشتغالزایی و کارآفرینی به دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران داد.

در نهمین نمایشگاه و کنفرانس تجارت سرمایه گذاری جهان اسلام «Muslim World Biz»، جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام به دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران تعلق گرفت.

نهمین نمایشگاه تجارت سرمایه گذاری جهان اسلام، با حضور نمایندگان ۵۷ کشور اسلامی در مرکز تجارت بین الملل سازمان همکاری‌ اسلامی از ۱۳ تا ۱۶شهریور ماه سال جاری مطابق با ۴ تا ۷ سپتامبر ۲۰۱۹ در کشور مالزی برگزار شد.

در این نمایشگاه نمایندگان کشورهای اسلامی توانمندی‎ها و دستاوردهای خود در زمینه‎های مختلف علمی، اقتصادی، سرمایه گذاری، فرهنگی، تجاری و بازرگانی و گردشگری را ارائه کرده اند و بانک قرض الحسنه مهرایران نیز با دائر نمودن غرفه، دستاوردها و تجربیات خود را در زمینه بانکداری اسلامی به نمایش گذاشت.

در بخش جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام، دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران به علت تلاش‌های قابل توجه در ترویج بانکداری اسلامی، توسعه تولید صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و اشتغالزایی و کارآفرینی رتبه نخبه اقتصادی جهان اسلام امسال را بدست آورد.

مسئولیت اجتماعی، حسن شهرت و اعتبار، همکاری جامع با سایر کشورهای مسلمان، توجه به فقرزدایی و توسعه اقتصادی مسلمانان جهان، حمایت از الگوهای اسلامی جهان اسلام، مبارزه با رانت‌های ظالمان بنگاه‎های اقتصادی علیه کشورهای اسلامی و ارائه تسهیلات به مسلمان نیازمند؛ برخی دیگر از شاخص‎های انتخاب نخبه اقتصادی سال جهان اسلام از سوی هیات داوران مرکز تجارت بین الملل سازمان همکاری‎ اسلامی است که مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با برخورداری از این شاخص‌ها این جایزه را بدست آورد.

گفتنی است در دوره های گذشته جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام به مدیرعامل گرامین بانک از کشور بنگلادش و مدیرعامل بانک بین المللی بوسنی تعلق گرفت.

شایان ذکر است، بر اساس آخرین رتبه ‌بندی برترین موسسات مالی اسلامی جهان که توسط نشریه بین‌المللی بنکر به عنوان یکی از معتبرترین مرجع رتبه بندی بانک ها منتشر شد، بانک قرض الحسنه مهرایران در رتبه اول بانک های ایران و رتبه سوم موسسات کاملا اسلامی دنیا قرار گرفت.

* شرح فعالیتهای دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران که منجر به دریافت جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام شد را اینجا ببینید.

* «متن سخنرانی مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، برنده جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام» در محل برگزاری کنفرانس تجارت سرمایه گذاری جهان اسلام در کشور مالزی

آخرین فرصت برای بهره مندی از جوایز طرح همراز بانک سینا

 
آخرین فرصت برای بهره مندی از جوایز طرح همراز بانک سینا

دومین مرحله قرعه کشی طرح همراز باشگاه مشتریان بانک سینا پایان شهریورماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش  روابط عمومی بانک سینا، در طرح همراز به کاربران فعال همراه بانک سینا که در طول اجرای طرح به انجام تراکنش های بانکی از این درگاه  اقدام نمایند و موفق به کسب حداقل ۳۰۰ امتیاز در باشگاه مشتریان بانک سینا شوند جوایز ارزنده ای به قید قرعه اعطا خواهد شد.

طبق این طرح همچنین مشتریانی که به نصب نرم افزار همراه بانک سینا و ورود به این سامانه اقدام می کنند ۵۰ امتیاز هدیه داده می شود و متناسب با فعالیت کاربران در این بستر و انجام تراکنش های مختلف با کارت بانکی سینا، امتیازهای ویژه ای در باشگاه مشتریان به میزان ۲ برابر امتیاز سایر درگاه های پرداخت الکترونیک بانک به آنها تعلق می گیرد. در طرح همراز باشگاه مشتریان بانک سینا به ازای هر قسط ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریالی پرداختی مربوط به خود یا دیگران در همراه بانک ۲ امتیاز ویژه تعلق خواهد گرفت. کاربران می توانند با افزایش تعداد تراکنش ها تا پایان شهریورماه جاری، شانس برنده شدن خود را افزایش دهند.

جوایز قرعه کشی این طرح شامل هدایای نقدی ارزنده است که به برندگان اهدا خواهد شد. گفتنی است مرحله اول این طرح در تیرماه قرعه کشی شد که اسامی برندگان در سایت باشگاه مشتریان بانک سینا به نشانی https://club.esinabank.com/Home/Index قابل مشاهده است.

آغاز طرح جذب خودپردازهای شخصی در بانک دی

:۱۲
آغاز طرح جذب خودپردازهای شخصی در بانک دی

با اتصال سوئیچ سیپای بانک دی به سوئیچ سیپای شرکت توسن سها (مانی تک) امکان اتصال خودپردازهای شخصی به شبکه شتاب از طریق بانک دی فراهم شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی، محمدعلی بخشی زاده، معاون فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک بانک دی با اعلام این خبر افزود: از این پس با اتصال سوئیچ سیپای بانک دی به سوئیچ شرکت توسن سها، دارندگان دستگاه¬های خودپرداز شخصی می توانند از طریق مشارکت با بانک دی به شبکه شتاب متصل شده و بابت تمامی تراکنش‌هایی صورت گرفته از طریق دستگاه اعم از وجه خروجی شتابی، کارت به کارت، پرداخت قبوض، موجودی و شارژ و … کارمزد دریافت نمایند.

  بخشی زاده با تشریح نحوه مشارکت دارندگان دستگاه های خودپرداز شخصی در این طرح گفت: در طرح جذب خودپردازهای شخصی، پذیرندگان متقاضی از طریق عقد قرارداد با شرکت توسن سها می توانند دستگاه های خودپرداز شخصی خود را به سوئیچ شرکت متصل کرده و از طریق بانک دی به شبکه شتاب متصل شوند و پس از افتتاح حساب بانکی در شعب بانک سهم خود را به نسبت قید شده در قرارداد از مجموع کارمزدهای شتابی به صورت ماهیانه دریافت نمایند.
وی افزود: در این فرآیند شخص دارنده یا متقاضی دستگاه‌ باید قسمتی از سرمایه خود را برای خرید و قسمتی از آن را برای شارژ پولی دستگاه و سرمایه در گردش، هزینه کند و بر اساس قراردادی که با شرکت توسن سها عقد می کند بابت تمامی تراکنش‌هایی که با دستگاه صورت می‌گیرد کارمزد دریافت نماید.
گفتنی است در طرح واگذاری خودپرداز به اشخاص حقیقی، متقاضیان می توانند با تعیین مکانی مناسب، دستگاه‌ خودپرداز و لوازم جانبی آن را از یک شرکت دریافت کرده و سپس از طریق عقد قرارداد با یک بانک عامل و یا شرکت طرف قرارداد با بانک از محل تراکنش های صورت گرفته کارمزد دریافت نمایند.

امکان انتقال وجه تا ۵۰ میلیون تومان با چند کلیک

سرویس اینترنت‌بانک مسکن امکان انتقال وجه بین بانکی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با دستگاه OTP و ۲۵ میلیون تومان بدون دستگاه OTP را از طریق «ساتنا» برای مشتریان خود فراهم کرده است.

یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین خدماتی که توسط شبکه بانکی به مشتریان عرضه می‌شود، «انتقال وجه» است که به روش‌های مختلف در شبکه بانکی امکان‌پذیر است. شاید متداول‌ترین شیوه در حال حاضر انتقال وجه از طریق «کارت به کارت» در شبکه شتاب است، اما در این شیوه سقف انتقال وجه از دستگاه‌های خودپرداز، موبایل‌بانک و اینترنت‌بانک ۳ میلیون تومان و از طریق دستگاه‌های پوز داخل شعب بانک ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است. این سقف ممکن است برای بسیاری از مشتریان بانکی ناکافی باشد و نیاز آنها به انتقال وجه فوری را به طور کامل برطرف نکند. از این رو سرویس‌های دیگری برای انتقال وجه در شبکه بانکی تعریف شده که یکی از کاربردی‌ترین آنها، «ساتنا» است.

ساتنا مخفف «سامانه تسویه ناخالص آتی» و یک سامانه الکترونیکی است که پردازش و تسویه تراکنش های بین بانکی و دستور پرداخت های فوری را به صورت انفرادی و آنی انجام می دهد. حواله ساتنا برای انتقال وجه ارقام ۱۵ میلیون تومان به بالا استفاده می‌شود. این حواله در ساعات اداری به صورت آنلاین انجام می‌شود. اگر حواله ساتنا در ساعات اداری انجام شود، در همان روز انتقال وجه صورت می‌گیرد. در واقع بر اساس اعلام بانک مرکزی، ساعات کار سامانه ساتنا در تمام بانک‌ها در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۵ و پنجشنبه‌ها از ساعت ۸ تا ۱۲ تعیین شده و اگر بعد از این ساعات، ساتنا انجام شود، انتقال وجه با خطا مواجه می‌شود.

حواله الکترونیک پول از یک حساب در یک بانک به حساب دیگر در بانک دیگر به وسیله ساتنا مزایای زیادی نسبت به روش‌های دیگر همچون استفاده از چک‌های رمزدار دارد. از جمله اینکه مشتری با یکبار مراجعه به بانک حواله‌دهنده این خدمت را دریافت می‌کند، در حالی که با چک‌های رمزدار لازم است به بانک دریافت کننده وجه نیز مراجعه کند. افزون بر این انتقال وجه از طریق چک رمزدار می‌تواند خطراتی همچون سرقت و مفقودی چک را نیز به همراه داشته باشد.

در حال حاضر صدور حواله الکترونیکی بین بانکی از طریق سامانه «ساتنا» در زمره سرویس‌هایی است که در سامانه اینترنت‌ بانک مسکن وجود دارد. در حالی که برخی از بانک‌ها انتقال وجه ساتنا از طریق اینترنت‌بانک را منوط به دریافت یک رمز جداگانه ویژه استفاده از این سرویس کرده‌اند، بانک مسکن از جمله بانک‌هایی است که به منظور تسهیل ارایه خدمات به مشتریان، امکان استفاده از ساتنا را بدون نیاز به دریافت رمز جداگانه فراهم کرده است و مشتریانی که اینترنت‌بانک خود را فعال کرده‌اند، تنها با اطلاع از کد شبای حساب مقصد، از طریق چند کلیک در کمتر از یک دقیقه نسبت به صدور حواله بین بانکی ساتنا اقدام و از امکان انتقال وجه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با دستگاه OTP و ۲۵ میلیون تومان بدون دستگاه OTP استفاده کنند.

نسخه وب همراه بانک پارسیان راه اندازی شد

​بانک پارسیان در راستای توسعه بانکداری مدرن و سهولت کاربری مشتریان، نرم‌افزارموبایل بانک خود را بر بستر وب راه‌اندازی کرد.

باهمت و تلاش کارشناسان معاونت فناوری های نوین مالی و اطلاعاتی، روابط عمومی و شرکت تامین خدمات سیستم های کاربردی کاسپین، هم اکنون نسخه وب همراه بانک پارسیان برای استفاده عموم مشتریان مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
مشتریان برای بهره برداری از این خدمت بانک پارسیان، می توانند به سایت تارنمای بانک پارسیان، قسمت بانکداری الکترونیک، بانکداری تلفن و تلفن همراه، برنامه های کاربردی همراه بانک پارسیان مراجعه کرده و از مزایای ایجادشده بهره‌مند شوند.
برنامه کاربردی موبایل بانک پارسیان، گام جدیدی در جهت دستیابی به اهداف بانک در زمینه بانکداری موبایل و ارائه خدمات اطلاع رسانی نوین به مشتریان می باشد.

تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی را به حداقل ممکن کاهش دهیم

دکتر علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در یادداشتی که در ماهنامه آینده نگر منتشر شد، راهکارهای استفاده بهینه از ارز یارانه ای را تشریح کرد.

دکتر علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در یادداشتی که در ماهنامه آینده نگر منتشر شد، راهکارهای استفاده بهینه از ارز یارانه ای را تشریح کرد.

 

یادداشت دکتر صالح آبادی را در ذیل می خوانید:

دلار ۴۲۰۰ تومانی، نوعی ارز یارانه ای بود که با هدف کنترل تورم کالاهای اساسی و ارزان شدن برخی اجناس برای مصرف کننده عرضه شد. موافقان این سیاست ارز ترجیحی برای استفاده بهینه از این ارز یارانه ای بر نظارت و کنترل بیشتر در اعطای این ارز تاکید داشتند. در مقابل هم کسانی بودند که عدم تخصیص نامناسب این ارز را عاملی برای تضعیف تولید داخلی و افزایش رانت می دانستند.

به اعتقاد نگارنده، ارز ۴۲۰۰ تومانی تنها برای کالاهایی می تواند استفاده شود که اول، کالای اساسی باشند. به این معنی که ارز دولتی نباید به کالاهای غیر ضروری اختصاص یابد. دوم، کالاهایی باشند که دولت می تواند تا زمانی که به دست مصرف کننده نهایی می رسد، نظارت و کنترل لازم را در قیمت آن داشته باشد. برای مثال، نان کالای اساسی است، نرخ آن مشخص است و نظارت عمومی بر نانوایی ها وجود دارد. پس می توان در این حوزه ارز ۴۲۰۰ تومانی را تخصیص داد. اما جز در موارد محدود، ارز یارانه ای توصیه نمی شود و کارآیی ندارد. نباید فراموش کرد که طبیعتا زمانی که قیمت دولتی هر کالایی از جمله ارز، با قیمت آزاد آن تفاوت قابل ملاحظه داشته باشد، می تواند رانت ایجاد کند. بنابراین ارز ۴۲۰۰ تومانی نیز درصورتی که دو مولفه ذکر شده را نداشته باشد، می تواند منشا رانت باشد و شیرینی ارز دولتی به کام مصرف کننده نهایی نرسد.

اخیرا لیستی از شرکت هایی منتشر شد که ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کردند، اما کالایی وارد نکردند. گفته می شود برخی از این شرکت ها مشکلات تخصیص ارز از بانک های عامل را داشتند. اما مسئله این است که بانک های عامل وظیفه قانونی خود را انجام می دهند. یعنی زمانی که کالایی در سازمان توسعه تجارت ثبت سفارش شود، به سیستم بانکی منتقل می گردد. پس از آن به بانک عامل معرفی شده که کالا با مشخصات ذکر شده، ثبت سفارش می گردد. بانک نیز از طریق بانک مرکزی تامین ارز را انجام می دهد. ارز تخصیص پیدا می کند و فرد موظف است که کالا را از خارج وارد کند. همچنین وثایقی را بابت پروانه سبز گمرکی باید به بانک بسپارد. درصورتی که کالا را وارد کشور نکند و یا کم تر از ارزی که دریافت کرده کالا وارد کند، مشمول قانون تعزیراتی شده و به تعزیرات حکومتی معرفی می شود. بنابراین، بانک فرایند قانونی دارد که باید آن را انجام دهد. بنابراین بانک دخالت زیادی در بروز این شرایط ندارد.

زمانی که کالایی ثبت سفارش داشته باشد، بانک عامل موظف به ارائه خدمات بانکی به صاحب کالا خواهد بود. به این معنی که بانک عامل، باید نسبت به گشایش اعتبار اسنادی اقدام کرده تامین ارز را از طریق بانک مرکزی پیگیری کند، وثایق صاحب کالا را دریافت و در نهایت اگر آن کالا وارد کشور نشد، او را به تعزیرات حکومتی معرفی کند. البته اعتبارسنجی مشتریان نیز به عهده بانک است که براساس سوابقی صورت می گیرد که مشتری نزد شبکه بانکی دارد. بر اساس بخشنامه ای که بانک مرکزی اخیرا ابلاغ کرده، اعتبارسنجی براساس اعتبار مشتری انجام می شود و رویه ای که باید ۳۵ درصد ارزش کالا وثیقه دریافت می شد، در نظر گرفته نمی شود. البته در گذشته هم این اتفاق می افتاد. هر چند دریافت ۳۵ درصد ارزش کالا، قانونی بود، اما گاهی می شد آن را تسهیل کرد. یعنی به جای دریافت ملک یا سفته به عنوان وثیقه، از مشتری چک دریافت کرد. نکته دیگر این است که اگر مشتری بانک، شرکت تولیدی است که اعتبار بالایی نزد بانک دارد و سالیان زیادی کارش همین است و کارش را به خوبی انجام می دهد، می توان برای آن تسهیلاتی در نظر گرفت. در شرایطی که بنگاه ها تحت فشار هستند و البته در سال رونق تولید هم قرار داریم، هر چقدر وثایق، سخت تر و سنگین تر گرفته شوند، کار تولید سخت تر می شود. بنابراین باید در مورد شرکت هایی که رتبه اعتباری بالایی دارند و تولیدکننده هستند و فعالیت انها مشخص است، تسهیلاتی را در نظر گرفت و وثایق سهل تری را از مشتری مطالبه کرد.

همچنین، چون امروزه، فاصله نرخ ارز نیمایی با نرخ بازار آزاد به هم نزدیک شده، انگیزه برای این که شرکتی بخواهد این ارز را بگیرد و کالایی وارد نکند، تقریبا به سمت صفر میل پیدا کرده است. هر چقدر تفاوت نرخ ارز تخصیص یافته با نرخ ارز آزاد بیش تر باشد، انگیزه برای وارد نکردن کالا بیشتر می شود. اما هر چه این فاصله کم تر باشد، انگیزه واردات کم تر می شود.

به اعتقاد نگارنده؛ تنها راه جلوگیری از اینگونه رویدادها این است که تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی را به حداقل ممکن کاهش دهیم. شیوه مطلوب این است که عرضه ارز ۴۲۰۰ تومانی را صفر کرده و این یارانه به شکل دیگری به مصرف کننده پرداخت شود. اما در شرایط کنونی پیشنهاد مشخص نگارنده این است که تخصیص این ارز به شدت کاهش پیدا کرده و به کالاهای اساسی که قابلیت نظارت تا حلقه آخر که مصرف کننده است، را دارد، محدود شود.

علی صالح آبادی

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران

انتشار یافته در ماهنامه اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی تهران ( آینده نگر )

قدردانی رئیس دفتر رئیس‌جمهور از اثربخشی طرح «طراوت» بانک صادرات ایران در رونق تولید

 
قدردانی رئیس دفتر رئیس‌جمهور از اثربخشی طرح «طراوت» بانک صادرات ایران در رونق تولید

رئیس دفتر رئیس‌جمهور از مدیرعامل بانک صادرات ایران در خصوص «نحوه اجرا و اثرات طرح اعتبای ویژه تولید، طراوت» قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، دکتر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور از نحوه اجرا و اثرات طرح ویژه اعتباری تولید (طراوت) و عملکرد اعتبارات اعطایی به مشتریان بانک صادرات ایران در قالب این طرح، قدردانی کرد.

در گزارش حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران به دفتر رئیس‌جمهور، عملکرد اعتبارات اعطایی به مشتریان در قالب طرح طراوت طی چهار ماه ابتدای سال ٩٨ ارائه شد که بر اساس آن، مانده اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار گشایش شده (ثابت واحدهای تولیدی) این بانک به  ۴۵ هزار و ۵٩۵ میلیارد ریال رسیده است.
همچنین، مانده تنزیل اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار در قالب عقد خرید دین بابت ۵٣ واحد تولیدی ١١ هزار و ٣۵٨ میلیارد ریال بوده است.
تا پایان تیرماه سال جاری برای ۵٢ هزار و ٣٣۴ نفر کارت اعتباری مرابحه به منظور مصارف خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان نهایی توسط بانک صادرات ایران در قالب طرح طراوت صادر شده که مانده آن به  ١٠ هزار و ٢۵۵ میلیارد ریال رسیده است.
در طرح «طراوت» واحدهای تولیدی که محصولات خود را به صورت نسیه به خریداران در ازای اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار صادره توسط شعب بانک صادرات ایران بفروشند، می‌توانند از تسهیلات ریالی در قالب عقد خرید دین برای تنزیل اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار گشایش شده در شعب بانک صادرات ایران بهره‌مند شوند.

اولویت دادن به بخش‌های تولیدی، تسهیل و تسریع در تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی، افزایش سهم بخش تولید از اعتبارات بانکی و کاهش هزینه‌های تولید به واسطه استفاده از اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار به جای تسهیلات بانکی، از جمله مزایای اجرای طرح «طراوت» در شبکه بانک صادرات ایران است.

خدمات ارزی بانک شهر به واحدهای تولیدی و بازرگانی

خدمات ارزی بانک شهر به واحدهای تولیدی و بازرگانی

مدیر امور عملیات ارزی بانک شهر با تاکید بر اهمیت حمایت از تولیدکنندگان در راستای رونق تولید کشور، از خدمات ویژه ارزی این بانک به واحدهای تولیدی و بازرگانی معتبر خبر داد.

 مهدی میرزا محمدی با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصادی کشور و نامگذاری امسال به عنوان “رونق تولید”، این بانک از ابتدای سال جاری ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و بازرگانی معتبر را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: اغلب این واحدها علیرغم افزایش قیمت کالا های تولیدی میزان فروش کمتری را داشته اند؛ به همین دلیل در بانک شهر حمایت از شرکت‌های تولیدی مورد توجه قرار گرفته و به همین منظور، به جای اخذ وثایق نقدی از مشتریان و انسداد نقدینگی این واحدها در بانک، انواع ضمانت‌نامه و حوالجات ارزی را برای آنان صادر می کنیم.
میرزا محمدی همچنین خاطر نشان کرد: صدور مصوبات اعتباری در سایر بانک ها معمولاً به این صورت است که متقاضی۳ تا ۶ ماه پس از افتتاح حساب و شناسایی فعالیت‌ها، امکان درخواست صدور مصوبات اعتباری را دارد اما در بانک شهر در حوزه ارزی برای شرکت‌های تولیدی و بازرگانی معتبر و بر اساس سوابق مشتریان در سایر بانک های کشور و همزمان با افتتاح حساب، شعب مجاز هستند تا برای مشتریان درخواست صدور حد اعتباری برای اعتبارات اسنادی و وثیقه تضمین ارائه پروانه ترخیص قطعی کالای حوالجات ارزی و بروات ارزی را حتی در قبال قرارداد لازم الاجراء و چک متقاضی و یا ترکیبی از سایر وثائق داشته باشند.

مدیر امور عملیات ارزی بانک شهر در ادامه ابراز امیدواری کرد تا با این اقدامات، واحدهای تولیدی و شرکت های بازرگانی در دوران بهبود رونق و شکوفایی، به‌عنوان یک شریک تجاری، منابع مالی خود را در این بانک متمرکز کنند

انتصاب در بانک کارآفرین «فاطمه فروزان» مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی بانک کارآفرین شد

 

 

مدیرعامل بانک کارآفرین هفته گذشته با صدور حکمی فاطمه فروزان را به‌عنوان مشاور رسانه‌ای خود و مدیر روابط عمومی و تبلیغات این بانک منصوب کرد. فاطمه فروزان تا پیش از این، سالها مدیر روابط عمومی بانک اقتصادنوین بود.

 

 

به گزارش خبر روزانه ،فروزان از جمله مدیران با سابقه و متخصص در صنعت بانکداری است که سابقه فعالیت مطبوعاتی هم در کارنامه شغلی خود دارد.

دکتر فروزان که دارای مدرک دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب‌وکار (DBA)، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات گرایش روزنامه‌نگاری و کارشناسی علوم اقتصادی است، سالهاست که نماینده بانک‌های خصوصی در شورای اطلاع‌رسانی نظام بانکی کشور نیز است.

فروزان در سال‌های فعالیت خود در نظام بانکی، اقدامات مؤثر و ماندگاری از خود بر جای گذاشته که از وی به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین مدیران روابط عمومی نظام بانکی کشور یاد می‌شود.

وی از جمله مدیرانی است که موضوع ایفای مسئولیت‌های اجتماعی را در حوزه روابط عمومی مورد توجه خاص قرار داده و اقدامات مؤثر و تأثیرگذاری در این حوزه انجام داده است.

فروزان در طی دوره کاری خود ارتباط سازنده‌ای بین بانک، رسانه‌ها، جامعه فرهنگی و هنری کشور برقرار کرد.

مقاومت صندوق یکم در برابر رکود مسکن

صندوق پس انداز مسکن یکم در برابر رکود سنگین خرید و فروش خانه، مقاومت کرد.

آمارهای مربوط به پرداخت تسهیلات خرید مسکن یکم طی بهار سال جاری نشان می­ دهد: به رغم کاهش شدید حجم معاملات خرید مسکن در تهران و عمده شهرهای بزرگ و مناطق شهری کشور طی بهار ۹۸، تعداد تسهیلات پرداختی از صندوق یکم به خانه اولی­ ها طی همین مدت ۸ درصد افزایش پیدا کرد. این میزان افزایش در مقایسه با بهار سال ۹۷ بوده است.

طی سه ماه اول امسال نزدیک به ۱۰ هزار فقره تسهیلات خرید مسکن توسط صندوق پس ­انداز مسکن یکم به سپرده گذاران این صندوق پرداخت شد.این در حالی است که در سه ماه اول سال گذشته حدود ۹ هزار و ۲۰۰ فقره تسهیلات از محل این صندوق به متقاضیان خرید مسکن پرداخت شد.

در تهران طی بهار امسال تعداد خریداران مسکن که صاحب خانه شدند ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ کاهش پیدا کرد. در شهرهای بزرگ نیز افت ۳۰ درصدی معاملات خرید مسکن به ثبت رسید.

با این حال روند پرداخت تسهیلات مسکن یکم در ماه­های اخیر بیانگر مطلوبیت نسبی این تسهیلات برای متقاضیان و خانه­ اولی­ ها و همچنین اثرگذاری تسهیلات یکم در تامین نیاز مالی زوج ­های متقاضی مسکن است که توانسته با رشد در پرداخت تسهیلات زمینه خانه­ دار شدن اقشار بیشتری از جامعه فاقد مسکن را فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، اخیراً برخی افراد تحت عنوان کارشناس مسکن در مصاحبه ­های خود برای تخریب کارکرد غیرقابل انکار صندوق پس­ انداز مسکن یکم، ارقام غلط و غیرواقعی درباره میزان پرداخت تسهیلات از این صندوق اعلام کردند. از جمله اینکه عنوان شد در دو ماه اول امسال ۲۳۹ نفر از صندوق پس­ انداز مسکن یکم تسهیلات خرید خانه دریافت کردند!

این در حالی است که مطابق آنچه در سامانه پرداخت تسهیلات صندوق یکم در بانک مسکن ثبت شده است، طی ماه های فروردین و اردیبهشت امسال در مجموع ۵ هزار و ۹۳۵ فقره تسهیلات خرید مسکن یکم به سپرده­ گذاران این صندوق پرداخت شد که ارزش ریالی این تسهیلات ۴۹۵ میلیارد تومان بوده است.

از ابتدای راه ­اندازی صندوق پس ­انداز مسکن یکم تا پایان بهار ۹۸ در مجموع ۱۱۴ هزار نفر با افتتاح حساب،‌سپرده گذاری و گذراندن دوره مشخص پس­ انداز توانستند تسهیلات مدنظر خود را از بانک مسکن دریافت کنند و خانه دار شوند.

از ابتدای راه ­اندازی این صندوق تا پایان سال ۹۷ در مجموع ۵۷۵ هزار نفر در این صندوق اقدام به ثبت نام و افتتاح حساب کردند. در فصل بهار سال جاری نیز بیش از ۱۹ هزار نفر در این صندوق، حساب پس ­انداز افتتاح کردند.

مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن درباره روند فعالیت صندوق پس ­انداز مسکن یکم به پایگاه اطلاع­ رسانی بانک اعلام کرد: اگر چه در یکسال اخیر افزایش قیمت مسکن در تهران و شهرهای بزرگ باعث کاهش نسبی توان اثرگذاری تسهیلات خرید مسکن شده است اما تسهیلات یکم به دلیل دارا بودن شرایط خاص از جمله نرخ سود تک رقمی که دارد و همچنین نرخ سود پایین­تر این تسهیلات برای خرید خانه در بافت فرسوده، همچنان در اکثر مناطق شهری برای زوج­های جوان و خانه­ اولی­ ها از مطلوبیت قابل توجهی برخوردار است.

ایزدی تصریح کرد: شرایط اقتصادی و رشد قیمت مسکن در عمده شهرها متقاضیان خرید مسکن را تحت تاثیر قرار داده است اما آمارهایی که در بانک مسکن از روند پرداخت تسهیلات یکم وجود دارد مشخص می­ کند اگر این تسهیلات وجود نداشت، میزان رکود معاملات خرید مسکن سنگین ­تر شده بود و به خانه ­اولی­ ها آسیب بیشتری وارد می­ شد.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن با اشاره به توقف روند رشد فزاینده قیمت مسکن در تهران در ماه گذشته و پیش ­بینی کارشناسان اقتصادی مبنی بر تداوم کاهش قیمت­ ها در ماه­ های آینده اظهار امیدواری کرد: قدرت خرید مسکن در کشور مجدداً به حالت مناسب برگردد و شرایط و اعتبار لازم برای اثرگذارتر کردن تسهیلات خرید در جامعه بزودی فراهم بیاید.

استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات منتظر نظر سازمان مالیاتی

استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات منتظر نظر سازمان مالیاتی

استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات بیش از۶ماه معطل ارسال اسامی صادرکنندگانی که رفع تعهد ارزی نموده‌اند از سوی بانک مرکزی بود؛حال اسامی به سازمان امور مالیاتی رسیده و منتظر اجرا است.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از تلاطمات ارزی و دستورالعمل‌های متعددی که از سوی بانک مرکزی و دستگاه‌های مختلف دولتی برای ساماندهی بازار ارز و مدیریت نوسانات ارزی در سال گذشته وضع شده است، اکنون بسیاری از روندهای متعادل گذشته درگیر بوروکراسی اداری است تا ضعف‌هایی که در سال گذشته ناشی از بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها ایجاد شده، از پیش روی جامعه تجاری کشور برداشته شود.

یکی از این موارد مالیات بر ارزش افزوده صادرات است؛ طبق قانون، چند سالی است که صادرات از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده است. در واقع، صادرات غیرنفتی کشور در راستای مشوق‌های دولت، از پرداخت هر گونه مالیات بر ارزش افزوده معاف است و اگرچه صادرکننده هنگام طی کردن فرآیند اداری صادرات باید این مالیات را به حساب دولت واریز کند اما پس از تکمیل فرایند اداری صادرات، باید حداکثر ظرف مدت یکماه مبالغ پرداختی بابت مالیات بر ارزش افزوده به صادرکنندگان مسترد شود.

اکنون بیش از شش ماه است که صادرکنندگان از بهره‌مندی از این امتیاز محروم بوده و توانایی بازدریافت مالیات بر ارزش افزوده خود از سوی دولت را ندارند؛ چراکه دولت، استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات را منوط به رفع تعهد ارزی کرده و حتی صادرکنندگانی که رفع تعهد ارزی هم کرده باشند، تاکنون به دلیل ناهماهنگی‌های به وجود آمده میان بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در تدوین اطلاعات صادرکنندگان، دسترسی به این بخش از منابع مالی خود ندارند.

یک مقام مسئول در نظام بانکی در گفتگو با خبرنگار مهر از ارسال اسامی صادرکنندگانی به سازمان امور مالیاتی خبر داد که رفع تعهد ارزی کرده‌اند و گفت: بر اساس اعلام بانک مرکزی، فهرست صادرکنندگان به این سازمان اعلام شده و اکنون کار در دست سازمان امور مالیاتی است.

وی افزود: سازمان امور مالیاتی نیز بر اساس استعلامی که صورت گرفته، در حال بررسی اسامی صادرکنندگان است تا پروسه استرداد مالیات بر ارزش افزوده را آغاز نماید.

پیگیری‌های خبرنگار مهر از سازمان امور مالیاتی نیز از دریافت اسامی ارسالی بانک مرکزی توسط سازمان مالیاتی حکایت دارد و به گفته مقامات این سازمان، کار بررسی پرونده‌های صادرکنندگان آغاز شده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن: کسب برتری تخصصی و عملیاتی در بانکداری توسعه ای، مهمترین استرات‍‍ژی این بانک است

دکتر حسین مهری بیان داشت: بر اساس بیانیه ماموریت و چشم انداز بانک همه استرات‍ژی های تدوین شده می بایست ذیل استرات‍‍ژی کلانی تحت عنوان کسب برتری تخصصی و عملیاتی در بانکداری توسعه ای قرار گیرد.

حسین مهری رییس هیات مدیره و مدیرعامل این بانک، در جلسه شورای مدیران بانک که با هدف بررسی عملکرد بانک و بیان چالش ها و راهکارها برگزار شد، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری امام حسین ( ع) اظهار داشت: بر اساس برنامه راهبردی بانک چهار راهبرد اساسی شامل تقویت مدل بانکداری شرکتی، توسعه تعاملات بین المللی، توسعه بستر مشاوره سرمایه گذاری و ارتقاء بهره وری در دستور کار قرار گرفت.
مهمترین اصل در بررسی طرح های تسهیلاتی شناسایی اهلیت و صلاحیت متقاضیان بوده و لازم است طبقه بندی مشتریان و سنجش عملکرد و اعتبارسنجی آنان قبل از اعطای تسهیلات مورد بررسی دقیق قرار گیرد و در تأمین مالی طرح های ایجادی دانش و تجربه متقاضی شبکه تأمین و توزیع و توجه به محل اجرای طرح از لحاظ اقلیم و وجود زیرساخت های لازم بسیار حائز اهمیت است.
وی تأکید کرد: تحکیم وثایق مناسب و متناسب با میزان تسهیلات برای تضمین بازگشت تسهیلات پرداختی مورد توجه کارشناسان ارزیابی و رؤسای شعب قرار گیرد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: تبدیل شدن بانک‌ به پلتفرمی برای ارتباط مشتریان به طیف وسیعی از خدمات ، بهره ‌گیری از بازاریابی نوین، طراحی محصولات بانکی مطابق با خواسته‌های مشتریان، توسعه بانکداری دیجیتال و خدمات مجازی از اقدامات لازم برای استقرار شرکتی است.
رییس هیات مدیره این بانک تایید کرد: لازم است، طبقه بندی مشتریان و سنجش عملکرد و اعتبارسنجی آنان قبل از اعطای تسهیلات، کاهش تسهیلات تکلیفی که ریسک اعتباری بانکها را بالا می برد، طبقه بندی بدهکاران بانکی و در پیش گرفتن رفتار مناسب با هر گروه، عارضه یابی و شناسایی دلایل شکل‌گیری مطالبات معوق، علل افزایش آن و یافتن راه‌های کنترل و کاهش آن در دستور کار کلیه بخشهای بانک قرار گیرد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن ادامه داد: با توجه به شرایط تحریم لزوم اتخاذ برنامه هایی از جمله تطبیق فعالیت ها و عملکرد بانک با استانداردها و روش های نوین برای ارتباط با بانک های خارجی و همچنین تجهیز منابع برای دستیابی به کفایت سرمایه بر اساس استاندارد های بال ۲ و ۳ ضروری است.
دکتر مهری بیان داشت: موضوع شفافیت مالی می‌تواند موجب ارتقای شبکه بانکی در سطح جهانی شود که این امر می‌تواند تعاملات بانکی را توسعه دهد.
وی گفت: ارائه مشاوره های تخصصی به سرمایه گذاران  و بهره مندی از تجربیات شرکت های بزرگ و موفق در حوزه تولید و کارآفرینی از پیش نیازهای توسعه بستر سرمایه گذاری است.
مدیرعامل این بانک یادآور شد: استفاده از قابلیت ها و توانمندیها و ظرفیت های بخش خصوصی، بهره مندی از تجارب همکاران بازنشسته مجرب و خوشنام در فرآیندهای مرتبط با بانک، توجه به نیازهای کارکنان بانک به عنوان سرمایه اصلی یک سازمان واستفاده از روشهای جدید جهت جذب و نگهداشت سرمایه انسانی و توسعه فردی آنها در کنار توسعه سازمانی ، شرط موفقیت در ارتقاء بهره وری در مدل بانکداری نوین است.
دکتر مهری با اشاره به اهمیت آموزش در حوزه بانکداری افزود: با آموزش های تخصصی در خصوص ایجاد رضایتمندی در مشتریان بزرگ و آموزش نحوه تعامل و ارتباط  مؤثر با مشتریان و نظارت بر حسن برخورد با آنان توسط تمامی کارکنان، می توانیم در جذب سپرده و تجهیز منابع گامهای بلندی برداریم.
وی با تاکید بر لزوم تغییر پرتفوی بانک از ارزی به ریالی عنوان داشت: در حال حاضر ۸۶ درصد پرتفوی بانک ارزی است که ریسک بانک را افزایش می دهد و باید با تجهیز منابع بانک این ترکیب در پرتفوی بانک از ارزی به ریالی تغییر یابد و در مورد طرح های ایجادی انضباط و سختگیری بیشتری در مرحله پذیرش و تعیین سهم الشرکه مشتری داشته باشیم.
وی با بیان اینکه بر اساس الزامات بانکداری شرکتی ساختار ستاد، سرپرستی ها و شعب بانک تغییر یافته و توانمندسازی شعب و افزایش اختیارات مجدد شعب همچنان ادامه خواهد داشت افزود: ضرورت دارد نوع وظایف مدیران ستادی از اجرا به سیاستگذاری، برنامه ریزی، پشتیبانی و نظارت تغییر یابد که این امر یک خود کنترلی برای تمامی فعالیت های بانک بوجود خواهد آورد و لزوم ورود دستگاههای نظارتی را کاهش می دهد.
مدیر عامل بانک صنعت و معدن تصریح کرد: به منظور انتقال دانش کارشناسی و تجارب در خصوص نحوه ارزیابی طرح ها و وصول مطالبات باید به آموزش کارکنان شعب توجه ویژه ای داشته باشیم و به همین منظور با حضور مدیران واحدهای ارزیابی و نظارت بر طرح ها، مالی و بین الملل، وصول مطالبات و حقوقی در استان های مختلف این موضوع به جد دنبال می شود.
دکتر مهری همچنین شفاف سازی، استاندارد سازی امور، وحدت رویه و عدم برخورد سلیقه ای را لازمه عملکرد مؤثر تمامی بخش های بانک  برشمرد و افزود: بازتاب آمار صحیح مربوط به صورتهای مالی سبب دقت نظر در تصمیم گیری ها و اصلاح عملکرد خواهد شد و از این پس پرداختیها به پرسنل بر اساس عملکرد آنان صورت می گیرد.
وی با اشاره به اهمیت درجه بندی و ارزیابی شعب بر اساس شاخص های عملکردی و در مقاطع زمانی ماهیانه بیان داشت: از ابتدای سال ۹۹ این کار با توجه به کارنامه فعالیت شعب در سال ۹۸ به انجام خواهد رسید.
اصغر پاک طینت عضو هیات مدیره بانک نیز خاطرنشان ساخت: در ساختار جدید شعب با مدیریتهای نظارت و وصول مطالبات ازتباط مستقیم دارند و شعب استانی به سه بخش تحت نظر سه اداره در وصول مطالبات تقسیم شده اند.
وی عنوان داشت: لازم است طبقه بندی سرفصل های وصول مطالبات ( سررسید گذشته، معوق، مشکوک الوصول و …) و ارزیابی وثایق هر سه سال انجام شود.
عضو هیات مدیره بانک افزود: برای تسهیل در وصول مطالبات و مذاکره با مشتریان در خصوص جذب منابع میبایست مدیران و کارشناسان ستاد و رؤسای شعب با مسؤلان استانی تعامل مناسب و ارتباط مؤثر داشته باشند.
وی اظهار داشت: بررسی آمارهای مربوط به جذب سپرده و اعطای تسهیلات در شعب بانک صنعت و معدن نمایانگر نرخ پایین میزان سپرده به تسهیلات در این بانک است بطوریکه بالغ بر پنج برابر سپرده ها تسهیلات پرداخت شده و لازم است رؤسای شعب در جذب منابع اهتمام بیشتری داشته باشند.
مهندس حسین عسکری عضو هیات مدیره این بانک نیز در مورد مدل بانک توسعه ای منطقه ای که مبنای سیاستهای بانک صنعت و معدن است اظهار داشت: شعب بانک بر این اساس اهداف و مأموریتهای بانک را بر اساس وی‍ژگیهای منطقه ای ،جغرافیایی و محیطی و پتانسیل های معدنی و سیاست های استانی اجرا می کنند.
وی یادآور شد: این مدل سردرگمی مشتریان و تحمیل هزینه های مضاعف به آنان را کاهش داده و از تمرکز تصمیمگیری ها در ستاد بانک ممانعت بعمل می آورد.
دکتر سخدری رییس شورای راهبردی این بانک با اشاره به نقش ارزنده بانک ها به عنوان نهادهای حامی رفتار بازار عنوان داشت: در بعضی موارد ریشه مشکلات اقتصادی همچون افزایش نقدینگی و به دنبال آن تورم، عدم بازگشت تسهیلات به سیستم بانکی است و ضرورت دارد که این امر در اولویت فعالیت تمامی کارکنان بانک قرار گیرد.
امان الله اسماعیلی معاون مدیرعامل در امور مالی و بین الملل نیز بیان داشت: صورتهای مالی  این بانک در موعد مقرر تهیه و به سازمان حسابرسی ارائه شد و بر اساس بررسی این سازمان لازم است تمامی کارکنان در مورد وصول مطالبات و استمهال برخی از تسهیلات اعطایی و نکات مربوط به مبارزه با پولشویی با دقت نظر بیشتری عمل نمایند.

پشتیبانی گسترده بانک ملی ایران ازطرح های زیربنایی کشور

۱۰:۱۸
پشتیبانی گسترده بانک ملی ایران ازطرح های زیربنایی کشور

بانک ملی ایران در سال های اخیر با سرمایه گذاری و اختصاص میلیاردها ریال در بزرگ ترین طرح های صنعت برق کشور، در مسیر رونق تولید و اشتغالزایی کشور مشارکت فعال داشته است.

کی از مهم ترین اقدامات این بانک در حوزه صنعت برق کشور، تامین مالی و گشایش اعتبارات اسنادی پروژه ها و طرح های شرکت هایی از جمله شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران در استان البرز است که ضمن توسعه، رونق تولید و برطرف نمودن نیازهای داخل کشور در این صنعت حیات بخش نیز برای هزاران نفر اشتغال ایجاد کرده است.

 شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران به عنوان یکی از ذخایر ارزشمند صنعت برق در جهان با هدف پشتیبانی از تولید برق پایدار کشور با خط مشی انجام تعمیرات اساسی و نگهداری قطعات و تجهیزات مهم و استراتژیک نیروگاهی از سال ۱۳۶۰ فعالیت می کند.

بانک ملی ایران از جمله بانک‌هایی است که در هموارسازی تامین مالی صنایع مادر در کشور، قدم‌های مناسبی را برداشته و به عنوان بانک توسعه ای نقش چشمگیری در حمایت و تامین مالی طرح های مهم صنعتی کشور طی سال های گذشته داشته است.

هم اکنون شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران به عنوان یک سرمایه ارزشمند ملی، با تکیه بر دانش فنی ۵۰۰ متخصص تعداد بسیاری از پروژه های نیروگاهی و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در داخل کشور و تعدادی دیگر در چند کشور همسایه را در عرصه تعمیرات اساسی و تخصصی، بازسازی و ارتقا، ساخت تجهیزات، راه اندازی و نگهداری قطعات با یک سوم قیمت شرکت های خارجی با موفقیت به انجام رسانده است.

اعطای ۴٫۲۰۰ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه توسط بانک آینده

:۴۶
اعطای 4<a href=http://kotahonline.ir>.</a>200 میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه توسط بانک آینده

بانک آینده، از زمان پیوستن به سامانه ازدواج بانک مرکزی تا پایان مردادماه سال جاری، بیست و هشت هزار فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.

 بانک آینده، هم‌زمان با روز بانکداری اسلامی، در راستای تحقق مواد قانونی عملیات بانکداری بدون ربا و هم‌چنین توسعه و ترویج سنت الهی قرض‌الحسنه، اعلام کرد؛ از زمان پیوستن به سامانه ازدواج بانک مرکزی، (سال ۱۳۹۴)، تا پایان مردادماه سال جاری، تعداد بیست و هشت هزار فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج و با مبلغی بالغ بر سه‌هزار و هشتصد و شصت میلیارد ریال، پرداخت و توانسته است؛ نقش خویش را در ایفای مسئولیت اجتماعی از این طریق ایفا کند.

ضمناً، از سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به افزایش سقف وام ازدواج براساس تبصره (۱۶) قانون بودجه، بانک آینده، داوطلبانه، مبلغ تعهدات ماهانه خویش را به مبلغ ۴۵۹ میلیارد ریال در ماه افزایش داده و به منظور تسریع و تسهیل فرآیند پرداخت برای متقاضیان، تعداد شعب ارائه‌دهنده خدمات وام قرض‌الحسنه ازدواج را به ۱۸۰ شعبه گسترش داده است.
شایان ذکر است؛ قریب ۳ هزار فقره وام قرض‌الحسنه با مجموع ۴۱۹ میلیارد ریال، در قالب طرح‌های اشتغال‌زائی، مشاغل خانگی، کمک هزینه تحصیلی، درمان، سیل و زلزله، ضروری و تعمیر مسکن، نیز توسط بانک آینده، در طی این مدت، پرداخت شده است.

بانک پارسیان تندیس و دیپلم زرین افتخار چهاردهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی را از آن خود کرد

۱۱:۵۲
بانک پارسیان تندیس و دیپلم زرین افتخار چهاردهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی را از آن خود کرد

بانک پارسیان برگزیده چهاردهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی

بانک پارسیان در چهاردهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، در بخش عکس، تبلیغات مکتوب و بروشور برگزیده و حائز رتبه برتر شد.

به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان، در چهاردهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی که با حضور دکتر سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اساتید برجسته روابط عمومی و جمعی از پیشکسوتان این عرصه برگزار شد، دیپلم زرین افتخار و تندیس این جشنواره ملی به پاس اقدامات و فعالیت‌های تاثیرگذار روابط عمومی بانک پارسیان به خانم مریم وحیدنیا مدیر روابط عمومی این بانک اعطا شد.

بر این اساس، دراین جشنواره، بانک پارسیان در بخش‌های دیگری همچون کتاب، مقاله و سرمقاله رتبه دوم و در بخش های مصاحبه، گزارش و پوستر نیز رتبه سوم را کسب کرد.
چهاردهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی در دو بخش رقابتی و آموزشی، روزشنبه ۹ شهریور ماه در محل سالن پویش سازمان مطالعات و بهره وری نیروی انسانی سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
گالری

دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با معاونان وزرای صنعت ‌و تجارت و ترانسپورت افغانستان

۱۵:۳۶
 دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با معاونان وزرای صنعت ‌و تجارت و ترانسپورت افغانستان

دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با معاونان وزرای صنعت ‌و تجارت و ترانسپورت افغانستان

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در دو دیدار جداگانه با مقدسه یوریش، معاون وزیر صنعت و تجارت، یما یاری وزیر ترانسپورت افغانستان و معاونان آن وزارت و رییس بخش حمل ‌و نقل جاده‌ای، بر ضرورت حذف برخی کنترل های اضافی در داخل قلمرو گمرکی افغانستان که از موانع توسعه روابط میان دو کشور است، تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای، عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس این سازمان که در راس هیاتی متشکل از مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی این سازمان، رییس اداره ترانزیت استان خراسان رضوی و نمایندگان انجمن های صنفی شرکت های حمل ‌و نقل بین‌المللی ایران و خراسان رضوی برای شرکت در اجلاس کمیته مشترک همکاری های حمل‌ و نقل بین‌المللی جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران و افغانستان در تاریخ ۱۰ و ۱۱ شهریور ماه در کابل حضور دارند، با اشاره به پیشینه، تاریخ و زبان یکسان دو کشور، از نظم مکاتبات طرف افغان و توجه به حجم عمده صادرات و واردات دو کشور که از طریق جاده انجام می شود، تشکر کرد.
وی افزود:
در سال گذشته، صادرات غیر نفتی ایران نزدیک به سه میلیارد دلار با وزن ۵/۵ میلیون تن بوده است که تقریبا” معادل تردد روزانه ۸۰۰ کامیون حامل محموله است و در مقابل، از افغانستان۱۰ هزار تن کالا با ارزش ۱۱ میلیون دلار به ایران وارد شده است.
حسن‌نیا همچنین با اشاره به پیشینه مساعدت های فنی و اقتصادی ایران در بازسازی افغانستان، نمونه برنامه عمل پیشنهادی سازمان را به طرف افغان ارایه کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین تاکید کرد که با هدایت مناسب فعالیت های تجاری و صنعتی، نباید دو کشور اجازه دهند که ‌عرصه تجارت و به تبع آن، حمل ‌و نقل دوجانبه را به تجار و ناوگان دیگر کشورها واگذار کنند و لازم است هر چه سریع تر، جایگاه خود را در تجارت دوجانبه احیا کنند که این امر مستلزم درک متقابل بیشتر، صبوری متقابل بیشتر و نگاه جدی‌تر به چشم‌انداز روابط دوجانبه اقتصادی و به ‌ویژه حمل‌ و نقلی است.
حسن‌نیا با اشاره به آمادگی همکاری سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای برای دستیابی افغانستان به هدف گذاری از یک میلیارد دلار فعلی به سالانه هشت میلیارد دلار صادرات تا سال ۲۰۲۴ افزود:
با توجه به تسهیلات فراهم شده در قانون جذب سرمایه گذاری خارجی، تجار افغان امکان دارا بودن سهام و عضویت هیات مدیره شرکت های حمل و نقل بین المللی ایرانی را پیدا کرده‌اند و طی سال های اخیر چند مورد انجام شده که با استقبال و پشتیبانی طرف های ایرانی مواجه بوده است‌.
وی افزود:
برخی مشکلات توقف ناوگان حامل سوخت به دلیل عدم تطبیق استانداردها در مرز میلک از سوی طرف افغان که موجب توقف های طولانی در گمرکات مرزی می شود، مشکلات متعددی را ایجاد کرده که ضرورت دارد نسبت به اصلاح و رفع آن اقدام جدی انجام شود.
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین به مساعدت جدی به طرف افغان برای احیای نقش تاریخی خود در جاده ابریشم و احیای جایگاه آن به‌عنوان پیوند دهنده دو بلوک قوی اقتصادی آسیای مرکزی به آسیای جنوبی برای همکاری های منطقه‌ای، انرژی، تسهیل تجارت از طریق ارتقای مناسبات حمل ‌و نقلی اشاره کرد و با توجه به همسایگی با کشور چین، بر تحقق جایگاه آن کشور در پروژه OBOR از رهگذر آن، تسهیل توسعه صنعتی و تسهیل تجارتی برای افغانستان تاکید کرد.
معاون وزیر راه و شهر سازی ضمن ابراز خرسندی از عضویت افغانستان در سازمان تجارت جهانی اظهار امیدواری کرد که تجارت بازرگانان ایرانی با همتایان افغان روز به روز بیشتر تسهیل و هماهنگ سازی شود.
حسن نیا با تاکید بر ضرورت پذیرش مستندات حمل برای محمولات خوراکی و کشاورزی توسط مراجع ذیصلاح هر دو کشورگفت: تعدد رویه ها و عدم تعریف شفاف آن قابل توجه است که باید مورد بررسی قرار گیرد.
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ضرورت ارتقای همکاری های دو جانبه دو کشور را یادآور شد و افزود:
کمک می کنیم که افغانستان نقش خود را در جاده ابریشم احیا و ارتقا دهد تا جایگاه خود را به عنوان پیوند دهنده دو بلوک قوی اقتصادی آسیای مرکزی به جنوبی برای همکاری های منطقه ای، انرژی، تسهیل تجارت از طریق ارتقای مناسبات حمل و نقلی، بیش از پیش احیا کند.

پیام تبریک مدیرعامل بانک سرمایه به مناسبت هفته بانکداری اسلامی

فرج اله قدمی مدیرعامل بانک سرمایه، فرا رسیدن هفته بانکداری اسلامی را طی متنی به شرح زیر تبریک گفت:

در این شهریورماه، قانون عملیات بانکی بدون ربا سی و شش‌ساله می‌شود؛ قانونی که ماحصل تلاش قهرمانانه مردان و زنانی بود که بزرگ می‌اندیشیدند و هدفی بزرگ در سر داشتند، یعنی «استقرار نظام پولی و اعتباری بر مبنای حق و عدل (با ضوابط اسلامی)».*

البته این قانون نیز طبیعتاً همچون سایر قوانین، به لحاظ فنی و اجرایی از سوی صاحب‌نظران و کارشناسان در دست بررسی و تکمیل است تا بتواند هرچه چالاک‌تر به اهداف والای تعیین‌شده دست یابد، لیکن نباید از یاد برد که هرقانون کامل‌تری در آینده پیرامون عملیات بانکی بدون ربا، ثمر شیرین درخت پرباری خواهد بود که نهال آن در سال ۱۳۶۲ توسط نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی غرس گردیده است.

اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ بانک سرمایه فرارسیدن هفته بانکداری اسلامی و سالگرد تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا را به تمامی هم‌وطنان ارجمند به‌ویژه سروران و همکاران متعهد و دانشور و خدومم در نظام بانکی و نیز پژوهشگران و سایر دغدغه‌مندان نظام بانکی بدون ربا در حوزه و دانشگاه تبریک عرض نموده، از خداوند منان مزید توفیقات همه عزیزان را در دست‌یابی به این هدف والا خواستارم.

* اولین مورد از ماده اول قانون عملیات بانکی بدون ربا

فرج‌اله قدمی

مدیر عامل و عضو هیأت مدیره

نشست مدیرعامل بیمه دی با مدیرکل بنیاد شهید استان همدان

نشست مدیرعامل بیمه دی با مدیرکل بنیاد شهید استان همدان

مدیرعامل بیمه دی به همراه تعدادی از مدیران ستادی با مدیر کل و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی بیمه دی؛ محمدرضا کشاورز، مدیرعامل شرکت بیمه دی طی سفر به همدان در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان، به بررسی روند اجرای قرارداد بیمه درمان تکمیلی خانواده شهدا و ایثارگران موسوم به «طرح جبران» پرداخت.

کشاورز خدمت به این قشر معزز را از افتخارات بیمه دی دانست و افزود: تمام تلاش مجموعه بیمه دی، ارائه خدمات مطلوب و کسب حداکثر رضایتمندی بیمه شدگان است.

وی در ادامه این سفر، بازدیدی از شعبه این استان داشت و طی نشستی با کارکنان و شبکه فروش شعبه همدان، به بررسی راهکارها و برنامه های پیش روی این شعبه پرداخت.

معاون عملیات بانکی، بانک ایران زمین:در شرایط فعلی، حمایت از تولید باید در اولویت قرار گیرد

 

معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین، در جمع روسا و کارکنان شعب و ستاد استان گیلان گفت: در شرایط حساس کشور، حمایت از تولید و واحدهای مولد باید در اولویت قرار گیرد و این مهم میسر نمی‌شود مگر با کاهش هزینه‌های عملیاتی و جذب منابع ارزان قیمت و به تبع آن کاهش قیمت تمام شده پول، که زمینه ساز این موضوع خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین، هادی قدیمی معاون عملیات بانکی، با اشاره به حمایت‌ها و سرمایه‌گذاری های بانک ایران زمین، در بخش‌های مولد اظهار داشت: امروز کشور در شرایط حساسی قرار دارد، نگاه صحیح به موضوع تولید می‌تواند ضمن بهبود شرایط کشور، زمینه اشتغال بیشتر را فراهم کند و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای تولید و اشتغال را تحقق بخشد.

قدیمی، با بیان این نکته که در کشور ما بانکها به عنوان تأمین کنندگان مالی مطرح هستند افزود: ما باید زمینه را برای تحقق امر حمایت از تولید فراهم کنیم و این مهم میسر نمی‌شود مگر با جذب منابع ارزان قیمت و هدایت صحیح آن در مسیر تولید که موجبات پیشرفت کشور را فراهم خواهد کرد.

در ادامه محمد حسینی کناروئی، مدیر امور شعب استان های بانک ایران زمین ضمن بررسی عملکرد شعب منطقه گفت: از ابتدای سال گذشته امور شعب استان ها کارگروه های تخصصی در تمامی زمینه های جاری بانک ایجاد کرده‌ است که هدف اصلی آن تعامل هرچه بیشتر ستاد با مدیریت و تمامی شعب زیر مجموعه آن است.

حسینی در سخنان خود ضمن تشریح شعار بانک ایران زمین، مروری بر اهداف و برنامه‌های امور شعب در سال ۱۳۹۸ نمود و عملکرد مدیریت استان را مورد بررسی قرار داد.

در این گردهمایی محمد جواد انوجی مدیر شعب استان گیلان گزارش کاملی از وضعیت شعب، جذب منابع، مصارف و مطالبات و بانکداری مدرن ارائه کرد.

گردهمایی مدیران ستادی و شعب استان گیلان بانک ایران زمین با حضور مدیرعامل، معاون عملیات بانکی، مدیری امور شعب استانها، مدیر و کلیه کارکنان استان گیلان برگزار شد.

در حاشیه این گردهمایی مدیرعامل و هیئت همراه از شعب غازیان، شریعتی، بازار رشت، منظریه، تختی، بیستون و معلم بازدید کردند.

اصلاح نظام بانکی یک برنامه بلند مدت است

اصلاح نظام بانکی یک برنامه بلند مدت است/ حل مشکلات بانک‌ها باید با تدبیر انجام شود

اصلاح نظام بانکی یک برنامه بلند مدت است/ حل مشکلات بانک‌ها باید با تدبیر انجام شود

رئیس‌کل بانک مرکزی در سی‌امین همایش بانکداری اسلامی گفت: مشکلات و ناترازی بانک‌ها یک شبه ایجاد نشده است که یک شبه هم برطرف شود. اصلاح نظام بانکی یک برنامه بلند مدت است و حل مشکلات بانک ها باید با تدبیر انجام شود.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی صبح امروز در مراسم گشایش سی‌امین همایش بانکداری اسلامی با اشاره به تلاش‌های انجام گرفته برای اجرای بانکداری بدون ربا به عنوان پیش نیاز و بخشی از بانکداری اسلامی، اقدامات انجام گرفته در سالهای گذشته را ناکافی و در زمینه اجرا همراه با چالش‌ها وتنگناهای متعدد خصوصاً در تجهیز و تخصیص منابع دانست.
دکتر همتی شروع به کار شورای فقهی بانک مرکزی که با هدف اطمینان از اجرای صحیح عملیات بانکی بدون ربا در نظام بانکی کشور تشکیل شده است را اقدام مثبتی دانست و ابراز امیدواری کرد با نظر شورا، دستورالعمل‌ها، قراردادهای بانکی و نحوه اجرای آنها هرچه بیشتر با موازین فقه اسلامی تطبیق یابد.

رئیس‌کل بانک مرکزی تصویب دستورالعمل نحوه امهال مطالبات بانک‌ها که ماه گذشته انجام گرفت را یکی از دستاوردهای مهم این شورا و بانک مرکزی در راستای بانکداری بدون ربا در ۳۵سالی که از تصویب قانون می گذرد، دانست.

دکتر همتی با توجه به تاثیر سیاست‌های اخذ شده در حوزه پولی و ارزی بر کنترل نوسانات اقتصادی ناشی از بی سابقه‌ترین تحریم‌ها علیه کشورمان تاکید کرد: به حمدالله شاهد بازگشت ثبات به اقتصاد کشور هستیم که اساس و پایه آن ثبات در بازار ارز همراه با کاهش تدریجی آن در چند ماه اخیر است.

رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به روند کاهش تدریجی نرخ تورم ماهانه از اسفند۱۳۹۷ تا مرداد سال جاری و رسیدن آن به سطوح کمتر از یک درصد در مرداد ماه، آن را نشانگر میرآیی آثار تکانه ارزی بر سطح قیمت‌ها دانست.

وی ادامه داد: در حال حاضر در کنار تلاش برای کنترل نقدینگی مهمترین دغدغه بانک مرکزی نحوه تأمین مالی تولید و رونق آن است. طرح‌های مهمی در دست اقدام است که به تدریج نتایج آن آشکار می‌شود. در چهار ماهه اول امسال مبلغ ۱۳۱هزارمیلیارد تومان از سوی بانک‌ها برای سرمایه درگردش واحدهای تولیدی اختصاص یافته است که ۶۰درصد کل تسهیلات است.

به گفته دکتر همتی نکته قابل توجه، منفی شدن نرخ رشد تورم گروه کالایی در مرداد ماه است. لذا تورم زیر یک درصدی مرداد ماه تحت تاثیر تورم گروه خدمات بود که عمدتا از افزایش اجاره بها و برخی دیگر از خدمات نشأت می‌گیرد. بنابراین چگونگی قیمت‌گذاری بخشی از خدمات که توسط دولت و یا اتحادیه‌های صنفی تعیین می‌شود در نحوه شکل‌گیری آتی تورم تاثیر دارد.

رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به توقف سیر صعودی قیمت مسکن در تیرماه ۱۳۹۸ و منفی شدن روند آن بعد از سه سال افزایش، از بازگشت ثبات به مسکن یاد کرد و تاکید کرد با توجه به کاهش قابل توجه معاملات مسکن در تهران در تیرماه ۱۳۹۸ نسبت به ماه مشابه سال قبل که ۷۲٫۶ درصد است و حتی کاهش ۳۱٫۳ درصدی آن نسبت به ماه خرداد ۱۳۹۸ ابراز امیدواری کرد که با این روند شاهد کاهش بیشتر قیمت مسکن در تهران و سایر شهرستان‌ها باشیم.

دکتر همتی به روند رشد تولیدات صنعتی شرکت‌های حاضر در بورس در تیرماه ۱۳۹۸ اشاره کرد و با اعلام رشد ۵٫۶ درصدی آن نسبت به خرداد ماه ۱۳۹۸ از آن به عنوان نشانه‌ای از بهبود تدریجی روند رشد تولیدات صنعتی یاد کرد.

رئیس شورای پول و اعتبار تاکید کرد بهبود نسبی برخی شاخص‌های اقتصادی در مقایسه با سال ۱۳۹۷ نشانه شکست آمریکا در رسیدن به اهدافش است. اما به این معنا نیست که ساختار مشکل‌دار اقتصاد ما اصلاح شده و بهبود یافته است. رفع مشکلات اقتصادی خصوصا اصلاح ساختار بودجه کشور نیاز به اقدامات و سیاست‌های اصولی دارد که باید در چارچوب یک تفاهم ملی به حل آنها پرداخت.

دکتر همتی با اشاره به ناترازی مالی برخی بانک‌ها و مشکلاتی که برخی از بانک‌ها با آن درگیر هستند گفت: اولا در صحبت از بانک‌ها نباید خدماتی که به اقتصاد کشور و جامعه ارائه می‌دهند را نادیده بگیریم. در حال حاضر ۹۰ درصد تامین مالی کشور توسط بانک‌ها انجام می‌گیرد و بانک‌ها نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور داشته و دارند. اما باید پذیرفت مشکلات برخی بانک‌ها سابقه دیرینه دارد و یک شبه ایجاد نشده است که یک شبه برطرف شود. اصلاح نظام بانکی یک برنامه بلندمدت است. مهم آن است که اراده اصلاح آن باشد؛ که هست و ما با قدرت آن را شروع کرده‌ایم. ولی با حساسیت ویژه‌ای که بانک‌ها دارند، طبیعی است که اصلاحات در سایه تدبیر و برنامه زمان‌بندی شده پیش برود، که در حال انجام است. من با علم به تمام مشکلات بانک‌ها و نیز برخی فسادهای که در گذشته در برخی بانک‌ها شکل گرفته بود، مسئولیت بانک مرکزی را برعهده گرفتم و صریحا اعلام می‌کنم تمام تلاش خود را برای نظارت عمیق‌تر و دقیق‌تر بکار می‌گیرم.

دکتر همتی در پایان ضمن تشکر از عملکرد حوزه نظارت بانک مرکزی در چند ماه اخیر برای جلوگیری از اضافه برداشت بانک‌ها، مدیریت و کنترل نرخ سود بانک‌ها و از همه مهمتر جلوگیری از شناسایی سودهای موهومی در ترازنامه آنها، ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌های در دست اقدام در زمینه پایش مستمر و سیستمی جزئیات پرونده‌های تسهیلات کلان بانک ها، نظارت برسقف قانونی و مقرر سهام‌داری بانک‌ها و برخورد جدی با تخلفات بانک‌ها از مقررات ابلاغی، شاهد بهبود وضعیت عملکردی بانک‌ها باشیم.

رتبه برتر بازدید از سایت بیمه پاسارگاد در بین شرکت های بیمه

طبق آمار سایت الکسا (وب سایت آنالایز کننده ترافیک وب) ، پایگاه اطلاع رسانی بیمه پاسارگاد در بین تمام سایت های ایرانی، جز یکی از پرمخاطب ترین سایت شرکت های بیمه کشور شد.

بر اساس این گزارش و طبق آمار سایت الکسا ، شرکت بیمه پاسارگاد با اختصاص رتبه ۱۳۷۰ در بین تمام سایت های ایرانی، جز یکی از پرمخاطب ترین رسانه های کشور قرار گرفت. این رتبه بندی بر طبق دو روش انجام می شود: رتبه بندی در میان سایت های یک کشور و رتبه بندی در میان کل سایت های جهان.

 

الکسا یکی از شرکت های زیر مجموعه آمازون است که کار خود را در سال ۱۹۹۶ شروع کرد و رتبه بندی آن برای مدیران سایت ها اهمیت بسیار زیادی دارد. این سایت از ملاک های مختلفی برای تجزیه و تحلیل سایت ها استفاده می کند که مهم ترین آن ها عبارتند از: میانگین مدت زمانی که کاربر در سایت آنلاین است. هر چه کاربران زمان بیشتری را در سایت صرف مرور و خواندن محتوا کنند، نشان دهنده با ارزش بودن محتوای سایت است.

 

Daily Pageviews per Visitor

میانگین تعداد صفحات سایت که کاربر روی آن ها کلیک می کند. هرچه کاربران تعداد صفحات بیشتری از یک سایت را مشاهده کنند نشان دهنده ارزشمند بودن محتوای سایت است.

 

Bounce Rate

این مقدار بصورت درصدی بیان می شود و نشان دهنده نرخ بازدید سایت است، اگر کاربران مدت زمان زیادی را در سایت آنلاین باشند این نرخ کمتر خواهد بود و بالعکس هرچه کاربران زودتر سایت را ترک کنند مقدار این نرخ بیشتر خواهد شد.

 

اهمیت رتبه بندی سایت الکسا نشان می دهد سیستم رتبه بندی سایت الکسا یک سیستم رتبه بندی منحصر بفرد بوده و تعداد بازدیدکنندگان سایت به طور دقیق و صحیح محاسبه و تعیین شده و توسط الکسا عمومی می گردد. نتایج اعلامی توسط سایت الکسا به طور مستقیم و یا با واسطه از طریق ابزارهای بررسی رتبه سایت الکسا همگی از پارامترهای مهم در بهینه سازی وب سایت و تعیین  موقعیت و جایگاه سایت در نتایج موتورهای جستجو به شمار می رود.

 

گفتنی است، بیمه پاسارگاد طی سال های فعالیت خود با بهره مندی از شبکه گسترده فروش گسترده، کارشناسان متخصص و کارآزموده صنعت بیمه در سراسر کشور در بیش از ۱۵ منطقه، ۸۲ شعبه ، ۲۶۰۰ نمایندگی فعال و ۲۰ هزار نماینده فروش بیمه عمر و تأمین آتیه و با به روزرسانی اطلاعات ، اخبار و گزارش های آماری ، توانسته است در حوزه اطلاع رسانی الکترونیک کوشا باشد.

 

افزایش ساعت بازدید از نمایشگاه مشترک موزه بانک ملی ایران و آثار استاد شکیبا

با استقبال گسترده علاقه مندان و بازدیدکنندگان، ساعت بازدید از نمایشگاه مشترک موزه بانک ملی ایران و آثار نقاشی استاد شکیبا به ساعت ۱۰ تا ۱۹ تغییر یافت.

پیش از این ساعت کار موزه بانک از ساعت ۱۳ تا ۱۷ روزهای شنبه تا چهارشنبه بود که با توجه به استقبال گسترده علاقه مندان از این نمایشگاه، زمان بازدید از ساعت ۱۰ تا ۱۹ هر روز حتی ایام تعطیل افزایش پیدا کرد.

 

نمایشگاه مشترک موزه بانک ملی ایران و آثار استاد شکیبا که در آن علاوه بر اشیا نفیس موزه ی بانک ملی ایران،  ۹۱ اثر فاخر نقاشی از استاد در معرض دید علاقه مندان قرارگرفته است ، تا ۹ شهریورماه در موزه بانک ملی ایران واقع در خیابان فردوسی بالاتر از خیابان سرهنگ سخایی برپاست.

توسعه فضای آموزشی در مناطق محروم

بررسی ها نشان می دهد که بانک مسکن در سال های گذشته با احداث ۱۳ مدرسه در مناطق کمتر توسعه یافته، زمینه تحصیل بیش از ۴ هزار دانش آموز را فرآهم کرده است.

یکی از مهمترین سیاست های بانک مسکن طی سال های اخیر، توجه به توسعه یافتگی در مناطق محروم بوده است. از این رو، این بانک علاوه بر رسالت اصلی خود مبنی بر اعطای تسهیلات با نرخ سود مناسب، اقدام به احداث و تجهیز مدارس در مناطق کمتر توسعه یافته کرده است. آن طور که بررسی آمارها نشان می دهد بانک مسکن از سال ۱۳۸۷ از محل منابع قرض الحسنه، نسبت به احداث و بهره برداری ۱۳ مدرسه اقدام کرده است. این مدارس در استان های مانند سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر، لرستان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد احداث شده است. با این حرکت اجتماعی بانک مسکن، در حال حاضر بیش از ۴ هزار دانش آموز در مدارسی با امکانات استاندارد در حال تحصیل و آموزش هستند.

 

اما این تنها اقدام بانک مسکن، در زمینه توسعه عدالت اجتماعی و کمک به ارتقای آموزش همگانی نبوده است. بانک مسکن پس از احداث هر مدرسه تاکنون نسبت به تهیه کیف و لوازم التحریر دانش آموزان مدارس احداثی و اهدای آن در ابتدای هر سال تحصیلی اقدام کرده است و همه این دانش آموزان از نظر تهیه وسایل آموزشی از سوی بانک مسکن همراهی داشته اند.

علاوه بر این در حال حاضر مدارس دیگری نیز در نقاط دیگر کشور در حال ساخت هستند و در سال تحصیلی جدید، از برخی از این مدارس مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت. لازم به ذکر است، سپرده گذاری مردم در حساب های قرض الحسنه بانک مسکن و مساعدت مردم، می تواند پشتوانه قوی برای این کار خیرخواهانه بانک مسکن باشد و باعث توسعه سیاست های اجتماعی این بانک در مناطق محروم کشور باشد. امید است که بانک مسکن بتواند با تداوم این حرکت خیرخواهانه، گامی مهم در جهت ارتقا و اعتلای آموزش به ویژه در مناطق محروم بردارد.

 

خدمات ویژه بانک سامان برای فعالان حوزه درمان

بانک سامان، به‌منظور رفع نیازهای مالی و بانکی اصناف مرتبط به حوزه درمان، خدمات مالی یکپارچه خود را در قالب “بسته فعالان درمان” به این اصناف ارائه می‌دهد.

تمامی فعالان مرتبط به حوزه درمان اعم از داروخانه‌ها، کلینیک‌های پزشکی، مراکز تصویربرداری، آزمایشگاه‌ها و کلینیک‌های پوست و مو می‌توانند از چهار خدمت موجود در بسته «فعالان درمان» که شامل خدمات اعتباری، خدمات بیمه‌ای، خدمات دستگاه کارت‌خوان و خدمات الکترونیک استفاده کنند.

 

بر این اساس در حوزه مربوط به خدمات اعتباری، بانک سامان شرایطی را برای اختصاص خط اعتباری ۶ ماهه، تسهیلات سرمایه در گردش، تسهیلات خرید تجهیزات و تسهیلات شخصی فراهم کرده است. همچنین در حوزه خدمات بیمه‌ای نیز، متقاضیان می‌توانند از سرویس بیمه درمان تکمیلی و سرویس بیمه مسئولیت بهره‌مند شوند.

 

 در خصوص خدمات دستگاه کارت‌خوان نیز، متقاضیان می‌توانند علاوه بر استفاده سرویس‌های دستگاه‌های کارت‌خوان بانک سامان، امکان استفاده از دستگاه key pad یا پین پد را، برای ثبت رمز مشتریان و افزایش امنیت دارندگان کارت خواهند داشت.

 

در نهایت در حوزه خدمات الکترونیک نیز بانک سامان به متقاضیان این اصناف سرویس ویژه‌ای برای مشاهده تراکنش‌های موفق و ناموفق و مغایرت‌ها از طریق اپلیکیشن موبایلت ارائه می‌دهد. در کنار آن نرم‌افزار ویژه‌ای را جهت مدیریت فرایند پذیرش و مدیریت صف و دریافت هزینه خدمات درمانی، به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار خواهد داد.

 

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانند بروشور محصول را، از اینجا دریافت کنند. همچنین کلیه شعب بانک سامان ومرکز سامان ارتباط به شماره ۰۲۱۶۴۲۲ نیز در این خصوص پاسخگوی سوالات متقاضیان هستند.

خدارحمی اعلام کرد: رشد ۴۰۰ هزار میلیارد ریالی منابع بانک کشاورزی

خدارحمی اعلام کرد: رشد 400 هزار میلیارد ریالی منابع بانک کشاورزی

روح اله خدارحمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی روز سه شنبه پنجم شهریور در نشت خبری با خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات، عملکرد این بانک را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، خدارحمی در این نشست ضمن اظهار خرسندی از موفقیت بانک کشاورزی در حمایت از تامین امنیت غذایی کشور گفت: باوجود شرایط دشوار اقتصادی برخاسته ازبدعهدی ها وتحریم های ظالمانه ، به لطف خدا تولید کافی در بخش کشاورزی نقطه اتکایی برای کشورمان است که با همت و پشتکار کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی و حمایت دولت میسر شده است.

خدارحمی در ادامه سخنان خود به رشد ۴۰۰ هزار میلیارد ریالی منابع بانک کشاورزی در دو سال اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: این روند رشد در سال جاری نیز برقرار است به طوری که در چهارماهه ابتدای سال جاری توانسته ایم ۴۵ درصد تعهدات برنامه سال ۱۳۹۸ را محقق کنیم و مفتخرم اعلام کنم که با این میزان افزایش منابع، از مرز هزار هزار میلیارد ریال عبور کردیم و این موفقیت را مرهون اعتماد مردم و بهبود خدمات بانک هستیم.

وی افزود:  رشد ۱۴ درصدی منابع ارزان قیمت از سال ۹۶ تا پایان سه ماهه ابتدای سال ۱۳۹۸ موفقیت ارزنده دیگری است که در کمتر بانکی این ترکیب سپرده دیده می شود و با اتکا به آن توانسته ایم تسهیلات خوبی به فعالان بخش کشاورزی پرداخت کنیم .

خدارحمی تصریح کرد: برنامه پرداخت تسهیلات توسط بانک کشاورزی در سال جاری ۵۲۰ هزار میلیارد ریال است که تا کنون ۱۱۹ هزار میلیارد ریال  پرداخت شده که عمدتا در حمایت از تولید محصولات استراتژیک، توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری، توسعه مکانیزاسیون، پرورش ماهی در دریا، توسعه کشت های گلخانه ای ، عملیات حفاظت از آب و خاک، و تسهیلات برای خرید گندم بوده است.

مدیرعامل بانک کشاورزی در ادامه ، عملکرد بانک کشاورزی در زمینه پرداخت تسهیلات را تشریح کرد و گفت: در حمایت از تولید محصولات استراتژیک نظیر گندم، کلزا، چغندر و … از سال ۱۳۹۶ تا کنون هر ساله ۴۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است؛ در سرفصل طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز از آغاز این طرح در بهمن ماه ۱۳۹۶ تا کنون قریب به ۴۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ۴ و ۶ درصد پرداخت کرده ایم که منجر به اجرای ۴۱ هزار طرح و کسب و کار جدید و ایجاد ۸۵ هزار فرصت شغلی پایدار برای روستائیان و عشایر شده است.

وی افزود: پرداخت تسهیلات بدون محدودیت برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از جمله اقدامات شایسته در سال های اخیر است به طوری که در ۶ سال دولت یازدهم و دوازدهم جمعا نزدیک به ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون پرداخت کرده ایم.

خدارحمی اعلام کرد: پرداخت ۳۶۱۴ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ۱۵ درصد برای خرید ۱۱۸۵۶ دستگاه ماشین آلات و ادوات کاشت، داشت و برداشت برنج طی سال های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸  در استان های شمالی که باعث شد عملیات برنج در این استان ها مکانیزه شود،  از دیگر موفقیت های بانک کشاورزی در سال های اخیر است .

وی افزود: برای توسعه کشت های گلخانه ای از سال ۹۶ تا کنون قریب به ۲۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده ایم و مقرر است تا پایان سال جاری نیز ، تسهیلات لازم برای احداث ۵۰۰۰ هکتار تاسیسات گلخانه ای را پرداخت کنیم.

خدارحمی سپس به تحقق ۱۱۸ درصدی برنامه تعیین تکلیف اموال تملیکی در سال ۹۷ و روند پیشرفت واگذاری شرکت های بانک در سال ۱۳۹۸ اشاره کرد و اظهار داشت: با پیشرفت برنامه واگذاری شرکت کشت و صنعت و خوراک دام کارون و شرکت سیمرغ، شرکت عمده ای برای واگذاری باقی نمی ماند و برای واگذاری سایر شرکتها نیز برنامه ریزی لازم انجام شده است.

وی در ادامه از خرید تضمینی ۷٫۲ میلیون تن گندم به ارزش ۱۲۵۳۳۵ میلیارد ریال تا مرداد ماه سال جاری خبر داد و افزود: با توجه به تصمیم دولت یازدهم مبنی بر خرید تضمینی دانه های روغنی ، این اقدام برای اولین بار در سال ۹۵ با عاملیت شرکت بازرگانی دولتی و بانک کشاورزی برای محصولات سویا ،‌کلزا، آفتابگردان و گلرنگ انجام و در سالهای ۹۶ ، ۹۷ و ۹۸ توسعه پیدا کرد.

خدارحمی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اظهار رضایت از عملکرد صندوق بیمه کشاورزی در پرداخت به موقع غرامت به خسارت دیدگان، اظهار داشت: در سال جاری در راستای جذب اعتبار ۹۰۰۰ میلیارد ریالی کمک به سیل زدگان در ۲۶ استان کشور  ، تا کنون به ۳۶۲۰ فقره مبلغ ۴۷۱ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.؛ همچنین پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۲۳۵۰۰ میلیارد ریال تامین مالی شده که تا کنون، مبلغ ۱۳۶۲۵ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی افزود: در اجرای بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور تاکنون ۳۷۰۰۰میلیارد ریال از مطالبات بانک  از ۲۷۳۰۰۰ نفر از مشتریان خسارت دیده مورد مساعدت قرار گرفته و ۱۶۵۰۰ میلیارد ریال سود و کارمزد مشتریان بخشیده شده است.

مدیرعامل بانک کشاورزی در بخش پایانی سخنان خود خاطر نشان کرد: در سال های اخیر ضمن افزایش توانمندی بانک در پرداخت تسهیلات، سیاست های اعتباری خودمان را به سیاست ها و اولویت های دولت در بخش کشاورزی نزدیک کرده ایم ؛ لذا سعی داریم ضمن این که فعال سازی طرح های راکد و تکمیل طرح های نیمه تمام را در اولویت قرار داده ایم ، اجرای طرح های دانش بنیان، کشت و فرآوری گیاهان دارویی، تامین بذور گواهی شده، حمایت از طرح های تولیدی مبتنی بر صادرات و سایر طرح های اولویت دار بخش کشاورزی چون توسعه اشتغال روستایی، مکانیزاسیون، گلخانه ها، پرورش ماهی در دریا، واحد های مدرن صنعتی و …  را در دستور کار قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: تامین منابع ارزان یک اصل است که کشاورزی را قابل رقابت می کند لذا نرخ تسهیلات برای فعالان بخش کشاورزی در بانک کشاورزی شامل تسهلات ۴ درصدی (نظیر اعتبار ۹۰۰۰ میلیارد ریالی کمک به سیل زدگان)، تسهیلات ۶ درصدی (نظیر اعتبار اشتغال پایدار روستایی)، تسهیلات  ۹ درصدی (نظیر اعتبارصندوق توسعه ملی برای توسعه گلخانه ها ، پرورش ماهی در دریا ، کشت گیاهان دارویی و …) و سایر تسهیلات بخش کشاورزی با نرخ ۱۵ درصد( ۳ درصد کمتر از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار) است.

دستاوردهای بانک ایران زمین در حوزه بانکداری باز

مزیت رقابتی بانک ایران زمین به وسعت مشارکت در تجارت دیجیتال با شرکت ها، استارت آپ ها، فین تک ها و در نهایت با مشتریان خرد خواهد بود، که با استفاده از “ایران زمین بوم” و بانکداری باز تاکنون بانک ایران زمین موفقیت های بسیاری را بدست آورده است.
دستاوردهای بانک ایران زمین در حوزه بانکداری باز
تیتر۲۰ – گسترش مدل های کسب و کار و تنوع روز افزون در مدل های تجارت، باعث شده بانکداری سنتی در بسیاری از مدل های کسب و کار مثل گذشته مثمرثمر و راهگشا نباشد و از سویی ارائه خدمات و محصولات یکسان بدون شناخت نیاز واقعی از مشتریان سبب شده مرزهای رقابتی در میان بانک ها روز به روز کمرنگ تر شود.
به عبارتی در بانکداری سنتی با ارئه خدمات و محصولات یکسان و مشابه چندان تفاوتی برای مشتری وجود ندارد که از کدام بانک استفاده کند و این از دست دادن مزیت رقابتی برای بانک ها، منجر به از دست دادن بازارهای واقعی و افول خدمات متمایز در نظام بانکی خواهد بود و این واقعیتی است که در سود و زیان بانک خود را در میان ارقام و اعداد نشان می دهد.
بر همین اساس امروزه بانکداری باز (Open Banking)به یکی از گرایش‌های جدید بانکداری در جهان تبدیل شده که می تواند پاسخگوی نیازهای معقول و کارشناسانه بازار و مشتریان در کوتاه‌ترین زمان، با کمترین هزینه، از طریق مشارکت بانک و سایر ذی‌نفعان برای ارتقای خدمات بانکی در گستره‌ای از نوآوری باز ‌باشد.
در ایران نیز این گرایش به تازگی در نظام بانکی کشور آغاز شده و بانک ایران زمین یکی از بانک هایی است که با تمرکز بر حوزه بانکداری دیجیتال، به تازگی به صورت جدی تر از گذشته، وارد مقوله بانکداری باز شده و با گامهای عملی در این حوزه سعی در ارائه خدمات متمایزی دارد. بر همین اساس گفت و گویی داشته ایم با آقای احمدرضا ایرجی زاده، رییس اداره بانکداری مجازی بانک ایران زمین که در ادامه می خوانید؛
به نظر شما اهم دستاوردهای بانکداری باز برای نظام بانکی ایران چیست؟
بزرگترین دستاورد بانکداری باز برای نظام بانکی کشور نقش کلیدی آن در توسعه اقتصاد دیجیتال می باشد. سایر دستاوردها در سایه حرکت به سوی اقتصاد دیجیتال حاصل می شود.
نکته مهم این است که بانکداری باز مولفه کلیدی در معماری بانکداری دیجیتال محسوب می شود و بانکداری دیجیتال اساس و پایه توسعه اقتصاد دیجیتال است. سرعت نوآوری در صنعت بانکی ایران کاهش پیدا کرده و بانک ها اکثرا سرویس های مشخص و مشترکی را به کاربران ارائه می کنند و حداکثر رقابت آنها در حوزه کیفیت سرویس های مذکوراست. بانکداری دیجیتال با اتکا به بانکداری باز، امکان توسعه و بهبود سریع تجربه مشتری از طریق شرکت های ثالث یا فین تک ها را برای نظام بانکی فراهم می آورد. بدین ترتیب مسیر تحول اقتصاد از وضعیت کنونی به سمت اقتصاد دیجیتال هموار خواهد شد و با توجه به نگاه استراتژیک کشور در توسعه اقتصاد دیجیتال، نقش اساسی بانکداری باز به عنوان یک دستاورد برای نظام بانکی کشور کاملا واضح و مشخص است.
به نظر شما، بانکداری باز چه تاثیری را در شیوه اداره بانک‌ها و تجهیز منابع خواهد داشت؟
همانطور که اشاره شد نقش بانک ها در بانکداری دیجیتال تعریف مشخصی دارد و معمولا محدود به ارائه سرویس های بانکی در کانال های مختلف و همچنین ارائه آن سرویس ها به صورت باز برای استفاده شرکت های ثالث و مشتریان حقوقی و حقیقی است. سایر سرویس ها باید در خارج از بانک و با استفاده از بانکداری باز و توسط شرکتهای ثالث و فین تک ها توسعه داده شود.
در این نوع اقتصاد جدید طبیعتا شیوه اداره بانک ها و تجهیز منابع آنها به منظور توسعه پایدار تجربه مشتری، متفاوت خواهد شد و بانک ها با کاهش هزینه های توسعه و با اتکا به منابع و تجهیزات شرکت های ثالث و فین تک ها این مهم را به انجام خواهند رساند. در اکو سیستم بانکداری دیجیتال فرآیندهای جدیدی جهت مدیریت سرویس ها و فین تک ها برای بانک ها به وجود می آید که باید برای مواجه شدن با آنها آمادگی لازم را داشته باشند.
لطفا بفرمایید که فعالیت های بانک ایران زمین در زمینه بانکداری باز چه بوده است و چه برنامه هایی برای آینده دارید؟
بدون شک مهمترین فعالیت بانک ایران زمین در خصوص بانکداری دیجیتال ایجاد اکو سیستم بانکداری دیجیتال که بخشی از آن بانکداری باز است، بوده که این اکو سیستم، ایران زمین بوم یا   IZBoom نام دارد. ایران زمین بوم هم اکنون در حال بهره برداری می باشد و شرکت ها و فین تک های زیادی از آن استفاده می کنند.  همچنین یکی از اهداف ایجاد مرکز نوآوری بانک ایران زمین، بهره برداری مناسب و هدفمند از ایران زمین بوم توسط شرکت های نوپا در این مرکز بوده است.
از برنامه های آینده بانک ایران زمین در حوزه بانکداری باز می توان به مواردی از جمله
• ایجاد سرویس های جدید بانکی و ارائه آنها در ایران زمین بوم
• ایجاد سرویس های ارزش افزوده توسط فین تک ها و ارائه آنها در ایران زمین بوم
• حمایت از کسب و کارهای نوپا و پرورش ایده های جدید در مرکز نوآوری بانک ایران زمین
• توسعه باجه های دیجیتال برای ارائه سرویسهای بانکی و غیر بانکی موجود در ایران زمین بوم
اشاره کرد.
به نظر شما بانکداری باز تا چه حد می تواند به تقویت مزیت رقابتی برای بانک ایران زمین در شبکه بانکی کشور منجر شود؟
با توجه توضیحاتی که در حاشیه مفهوم بانکداری دیجیتال به آنها اشاره شد، مزیت رقابتی بانک ایران زمین به وسعت مشارکت در تجارت دیجیتال باشرکت ها، استارت آپ ها، فین تک ها و در نهایت با مشتریان خرد خواهد بود، که با استفاده از “ایران زمین بوم”  و بانکداری باز تاکنون بانک ایران زمین موفقیت های بسیاری را بدست آورده است و هم اکنون با حمایت از استارت آپ ها در مرکز نوآوری، زمینه مزیت های رقابتی فراوانی در حال شکل گیری می باشد.

کسب رتبه دوم تسهیلات اشتغال پایدار توسط پست بانک در استان سیستان و بلوچستان

احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست مشترک با مسئولان پست بانک استان ضمن تبریک هفته دولت اظهارداشت: این بانک با کسب رتبه دوم درزمینه پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستائی درسطح استان توانسته است عملکرد بسیارخوبی برای رونق اقتصادی و حمایت از کسب وکارهای خرد بویژه درمناطق روستائی و کم برخوردار در کارنامه خود ثبت کند.

به گزارش  روابط عمومی پست بانک ایران: وی درادامه با اشاره به تأثیر حضور این بانک درمناطق روستائی، کم برخوردار و مرزی افزود: با توجه به ظرفیت های موجود درسطح استان سیستان و بلوچستان در حوزه های صنایع دستی و گردشگری، پست بانک ایران می تواند باحمایت بیشتر از مشاغل خرد و بهره مندی از زیرساخت های جذب توریسم در این منطقه به رونق اقتصادی، توسعه فرهنگ حمایت از تولیدکالای ایرانی و معرفی فرهنگ غنی اقوام ایرانی به سایرکشورها کمک شایان توجهی داشته باشد.
علی فروزان خواه مدیر شعب پست بانک استان سیستان و بلوچستان نیز در این نشست به ارائه عملکرد بانک بویژه راه اندازی باجه های روستائی، ارائه خدمات بانکداری الکترونیک درراستای نصب خودپرداز (ATM) در روستاها و مناطق کم برخوردار، پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار از محل منابع صندوق توسعه ملی و همچنین پرداخت تسهیلات به سازمان اتوبوسرانی زاهدان و زابل برای نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری ازمحل حساب دهیاری ها پرداخت و خواستار حمایت دستگاه های اجرائی از این بانک مردمی شد.

حجت بهاری فر: سلامت جان جامعه، در گرو خدمات حیات بخش پزشکان است

به مناسبت یکم شهریور ماه سالروز بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک، حجت بهاری فر مدیرعامل بیمه “ما” به دیدار همکاران پزشک رفت.

به گزارش  روابط عمومی بیمه “ما” حجت بهاری فر به پاس قدردانی از زحمات پزشکان مجموعه شرکت بیمه “ما” با تاکید بر جایگاه ویژه پزشکان در جامعه گفت : سلامت جسم و سلامت جان جامعه، در گرو خدمات حیات بخش پزشکان است، این حرفه نه تنها به جسم بیمار سلامتی می‌بخشد، بلکه به روح او نیز جان می‌دهد.
وی در ادامه افزود: خدمتی که جامعه پزشکان به مردم ارائه می دهند بسیارارزشمند است و همواره در بحران های ملی و بین المللی همگام با دیگر خدمتگزاران نظام سلامت در تلاش بوده اند. بخش مهمی از رشد و توسعه ای که امروز در حوزه سلامت کشورعزیزمان شاهدیم حاصل خدمات دلسوزانه این عزیزان است.

پروژه ساختمان مرکزی بیمه پاسارگاد در یک نگاه

پروژه ساختمان مرکزی بیمه پاسارگاد در مساحت تقریبی ۲۲۰۰۰ متر مربع ، با اسکلت فلزی وزن تقریبی ۲۷۰۰ تن، در ۱۷ طبقه ، شامل ۶ طبقه پارکینگ، یک طبقه همکف و ۱۰ طبقه روی همکف با روش اجرای (اسکلت و خاکبرداری) تاپ دان در بلوار نلسون ماندلا، خیابان دامن افشار در حال آماده سازی است.

آیین کلنگ زنی این ساختمان در پاییز ۱۳۹۷ انجام شد و پیش بینی می شود در مدت ۳۶ ماه آینده و در پاییز ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد و این در حالی است که با گذشت حدود ۱۰ ماه از آغاز پروژه ، مراحل اجرای کار بسیار چشمگیر بوده است.
طراحی معماری ساختمان مرکزی بیمه پاسارگاد که نتیجه مطالعه ساختار، چشم انداز و ماهیت شرکت بیمه پاسارگاد بوده و طراحان پروژه علاوه بر رعایت مسایل فنی، اقلیمی، اجتماعی کوشش دارند تا کاربری و عملکرد ساختمان را نیز در طراحی دخالت دهند. دفاتر کار این ساختمان به صورت دفاتر کار سیال یا open office طراحی شده است و در این طراحی سیستم تأسیساتی سازگار با محیط زیست و شرایط خشک سالی (بدون استفاده از آب) سیستم آب خاکستری برای بازیافت آب و استفاده مجدد در آبیاری فضای سبز پیش بینی شده است.
گفتنی است ایده طراحی نما و معماری داخلی، سازگاری با محیط زیست و تغییرات شرایط آب و هوایی، انرژی های پاک و آب خاکستری، مدل رهبری پروژه، مدلسازی اطلاعاتی در طراحی پروژه ساختمان مرکزی بیمه پاسارگاد در نظر گرفته شده است.
از ویژگی های اصلی این پروژه به کارگیری فناوری مدل سازی اطلاعات ساختمانBIM : Building Information Modeling و اجرای عملیات گودبرداری به روشTop – Down به دلیل محدودیت فضای ساخت انجام شد که دارای پیچیدگی های خاص مهندسی در بحث اجرا و ژئوتکنیک و مهار آب های زیرزمینی است. همچنین از ویژگی های نما و دید ساختمان می توان به چرخش ساختمان در طبقات بالا به سمت بلوار نلسون ماندلا اشاره کرد.

ایده طراحی
طراحان علاوه بر رعایت مسایل فنی، اقلیمی، اجتماعی کوشش دارند تا کاربری و عملکرد ساختمان را نیز در طراحی دخالت دهند.
این بنا نیز بر اساس نیاز، اهداف و دکترین بیمه پاسارگاد طراحی شده است.
دو مؤلفه اساسی ماهیت شرکت بیمه پاسارگاد که قابلیت تجلی در این بنا را دارد به شرح زیر استخراج شد:
۱٫ شرکت بیمه پاسارگاد نهادی است محکم، استوار، قابل اعتماد که می تواند مشتریان خود را در برابر حوادث به طور کامل حمایت کند.
۲٫ سرمایه اصلی این نهاد اطمینان بخش، اعتماد است که از طریق شفافیت، روانی و سادگی عملکرد به مشتریان خود خدمات رسانی می کند.
این ساختمان دو مؤلفه را چگونه در ذهن مشتریان و مخاطبان خود متجلی می نماید؟
علاوه بر بدنه(نما) شیشه ای ، طراحی یک فضای خالی بزرگ در مرکز بنا نورفراوان را به داخل ساختمان هدایت می کند. ترکیب بدنه شیشه ای برای جذب نور و ایجاد حداکثر دید به معنای واقعیت تجسم شفافیت است.
در ساختمان ها مرکز اصلی معمولاً کم نوار است و دید از محدود یک اتاق تجاوز نمی کند. در این بنا با به کارگیری از جداکننده شیشه ای، پیوستگی فضایی در حداکثر خود طراحی شده است.
حیاط مرکزی بزرگ تنها در مرکز بنا نیست، بلکه با یک اتصال فضایی مناسب به حیاط جنوبی متصل می شود که نمایی از پویایی ساختمان می باشد.
کناره های ساختمان با نمای سنگی به عنوان یک حفاظ محکم بخش مرکزی شفاف و نما را در میان گرفته است. این دوگانگی استحکام و شفافیت القا کننده حمایت گری شرکت بیمه پاسارگاد از مشتریان خود می باشد.
برای ایجاد ارتباط با محیط بیرون و ساختار فضای شهر چرخش حجم ساختمان در طبقات بالای به سمت بلوار نلسون ماندلا، امکان ارتباط بصری کاربران بنا وعابران گذر بلوار به صورت دوطرفه ایجاد شده است.
این چرخش حجم ، فضایی متفاوت در پلان ها برای استقرار کاربرهای مدیریی خاص در ساختمان نیز ایجاد نموده است.

معماری داخلی
برای افزایش کیفیت فضای کار و ایجاد حس تعلق به محیط در کارکنان، موارد زیر به عنوان عامل بهبود دهنده شرایط کار در طراحی داخلی معماری مجموعه مورد نظر قرار گرفت :
۱٫ به روز بودن ایده ها و با تغییرات سریع تکنولوژی و مفاهیم طراحی.
۲٫ حفظ یکپارچگی فضای اداری برای استفاده بهینه از سطح و ایجاد حس به هم پیوستگی.
۳٫ انعطاف پذیری به سبب استفاده از مصالح سبک و قابل جابجایی که مانع دید نمی باشد.
۴٫ تنوع رنگ در طبقات با در نظرگرفتن روانشناسی و هویت هر طبقه با حفظ پویایی و ایجاد حس سرزندگی در طبقات.
۵٫ ارتباط بصری بخش ها مختلف به واسطه استفاده از عناصر شفاف برای تأکید بر حفظ هویت شفافیت کاری شرکت بیمه پاسارگاد.

عملکرد برتر بیمه‌کوثر در پنج‌ماهه نخست سال۹۸

حق‌بیمه تولیدی بیمه‌کوثر در پنج ماهه نخست سال۹۸ با ادامه روند رو به رشد خود نسبت‌به مدت مشابه سال گذشته، اجرای سیاست زمان‌بندی فروش و رعایت ترکیب مناسب پرتفو، بالغ بر یک‌هزارمیلیارد تومان شد.

به گزارش روابط‌عمومی و اعلام معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی بیمه‌کوثر، در سال۹۸ با رویکرد سوداوری و اصلاح ترکیب پرتفو و نیز جذب بازار رشته‌های غیرثالث توانستیم به اهداف خود در تولید حق‌بیمه دست یابیم، به‌طوری‌که در طی این مدت سهم رشته ثالث و سرنشین ۲۸/۴درصد، سهم رشته درمان ۱۹/۴درصد، سهم بیمه‌های زندگی ۲۱درصد و سهم سایر رشته‌ها ۳۱/۲درصد از کل حق‌بیمه‌های تولیدی را تشکیل داده‌اند.
ابوالفضل آقادادی با بیان اینکه در مدت یاد شده، شرکت بیمه‌کوثر ۴۸۲میلیارد تومان خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت کرده است، خاطرنشان‌کرد: از کل خسارت پرداختی، سهم رشته شخص ثالث و سرنشین ۳۸/۶درصد، سهم بیمه درمان ۲۲/۴درصد، سهم بیمه‌های زندگی ۲۲/۳ درصد و نسبت خسارت شرکت در این مدت ۴۴/۹درصد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو واحد کاهش داشته است.
وی تاکید بر برنامه‌محوری و برگزاری همایش‌ها و نشست‌ها به‌منظور دستیابی به اهداف و برنامه‌ها را یکی از عوامل رشد حق‌بیمه تولیدی در این مدت دانست و تصریح‌کرد: دراین دوره شاهد رشد رشته‌های مسئولیت، مهندسی، آتش‌سوزی و بدنه اتومبیل به‌ترتیب با ۶۷۴، ۴۱۹، ۱۲۰ و ۱۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم که این مهم حاصل تلاش و مشارکت همه حوزه‌های ستادی و استانی و شبکه فروش بوده است.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی بیمه کوثر با اشاره به اینکه براساس آخرین رتبه‌بندی طرح تحرک استان‌های بوشهر، ایلام، آذربایجان‌شرقی، کردستان و خراسان‌رضوی به ترتیب رتبه‌های برتر را کسب کرده‌اند، گفت: استان‌های زنجان، مرکزی، خراسان‌رضوی، آذربایجان‌شرقی و خراسان‌جنوبی به‌ترتیب بیشترین رشد فروش و استان‌های زنجان، خراسان‌رضوی، آذربایجان‌شرقی، خراسان‌جنوبی و همدان به‌ترتیب کمترین نسبت خسارت را در پنج ماهه سال ۹۸ داشته‌اند.

همراهی بانک شهر در پیشبرد اهداف فرهنگی کم‌نظیر است

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به حمایت معنوی و تأمین مالی رویدادهای فرهنگی هنری جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان، تلاش‌های بانک شهر را در حوزه خطیر مسئولیت اجتماعی و پیشرفت موضوعات فرهنگی اساسی و کم نظیر دانست.

 علیرضا نصر اصفهانی با بیان این مطلب اظهار کرد: با حمایت های مالی و معنوی این بانک، در سی و دومین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان شاهد شکوفایی خلاقیت کودکان کشور عزیزمان در جای جای این مرز پرگهر بودیم.
وی با تاکید بر نقش شاخص بانک شهر در پیشبرد اهداف والای فرهنگی افزود: افتخار آفرینی کودکان این کشور در عرصه های مختلف داخلی و بین المللی نیاز به حمایت جدی و اساسی سایر نهادها دارد و از این رو می بایست نگاه به دنیای زیبای کودکان در اولویت اقدامات مسئولان و سیاستگذاران فرهنگی و حامیان مالی قرار گیرد.
رئیس شورای شهر اصفهان در ادامه از همراهی بانک شهر در برگزاری سی و دومین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان قدردانی کرد و گفت: از حمایت های این بانک که افتخارآفرینی کودکان و نوجوانان پر استعداد این مرز و بوم در این جشنواره را به نمایش گذاشته و سرافرازی ایران در عرصه‌های بین‌المللی را به همراه داشته است ، نهایت سپاس و قدردانی را داریم.

به همت شرکت گل گهر،ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان بازسازی شد

به همت شرکت گل گهر،ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان بازسازی شد

اولین دیدار خانگی تیم فوتبال گل‌گهر در لیگ برتر، پنجشنبه گذشته مقابل نساجی مازندران در ورزشگاه تازه بازسازی شده امام علی(ع) سیرجان برگزار شد.
در این دیدار که با حضور پرشور هواداران سیرجانی برگزار شد، می‌توان از آن به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی تاریخ سیرجان نام برد.
همین چند ماه پیش بود که تیم فوتبال گل‌گهر موفق شد پس از دوازده سال به لیگ برتر فوتبال کشور صعود کند، صعودی که بدون شک باعث ایجاد شور و نشاط خاصی در بین مردم سیرجان به ویژه جوانان و آغاز فصل جدیدی در تاریخ ورزش سیرجان شد، اما در همان روزهای ابتدایی بعد از صعود، عدم وجود ورزشگاه مناسب برای برگزاری مسابقات لیگ برتر به مهمترین دغدغه مسئولین شهرستان و مدیران گل‌گهر تبدیل شد و با توجه به سخت گیری ها و قوانین جدید فدراسیون فوتبال برای میزبانی در فصل جدید، خیلی‌ها برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال در سیرجان را غیرممکن می‌دانستند اما پس از حضور مهندس ملارحمان در شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، وی در اولین جلسه کاری خود در جمع معاونین و مدیران گل‌گهر، از صعود تیم فوتبال به لیگ برتر، اظهار شادمانی کرد و از لزوم مهیا کردن و آماده‌سازی شرایط لازم از جمله ورزشگاه، برای حضور قدرتمندانه در لیگ برتر سخن گفت و در نهایت با فعالیت و کار شبانه روزی تیم فنی گل‌گهر، ورزشگاه امام علی(ع) که در ابتدا به هیچ وجه برای برگزاری مسابقات لیگ برتر مورد تایید فدراسیون فوتبال نبود، در کمتر از سه ماه به بهترین شکل ممکن آماده‌ شد و فدراسیون فوتبال، مجوز برگزاری تمامی مسابقات خانگی گل‌گهر در سیرجان را صادر نمود که اولین بازی آن نیز به بهترین شکل ممکن و با حضور پرشور هواداران سیرجانی برگزار شد.
بدون شک، آماده‌سازی ورزشگاه امام علی (ع) و میزبانی گل‌گهر از تیم‌های لیگ برتری در سیرجان را می‌توان هدیه‌ای ارزشمند از سوی مهندس ملارحمان مدیرعامل گل‌گهر به مردم عزیز سیرجان و به ویژه جوانان ورزشی و ورزش دوست این شهرستان دانست.
با امید به اینکه با تداوم موفقیت‌های تیم فوتبال گل‌گهر در لیگ برتر، شاهد شور و نشاط و شادمانی بیشتر مردم عزیز سیرجان باشیم.

نحوه تعامل شعب با مشتریان بانک مسکن رصد شد

مدیر امور استان‌ها و بازاریابی بانک مسکن با حضور در مرکز ارتباط با مشتریان (Call Center) ضمن پاسخگویی به سوالات مخاطبان بانک، در جریان برخی انتقادها از عملکرد شعب قرار گرفت.

محمود لاری با اشاره به حضور خود در مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن برای پاسخگویی به سوالات مخاطبان این بانک به مناسبت هفته دولت، اظهار کرد: خوبی حضور در این مرکز این است که مدیران در جریان میزان دانش و اطلاعات بانکی همکاران شعب در شهرهای مختلف قرار می‌گیرند و بازتابی از نوع برخورد آنها با مشتریان و میزان رعایت اصول مشتری‌مداری قرار می‌گیرند.

 

وی با بیان اینکه از اظهارات تماس‌گیرندگان تا حدودی می‌توان به نوع برخورد همکاران شعب با مشتریان بانک مسکن پی برد، اظهار کرد: عمده همکاران ما در سراسر کشور در این زمینه نمره نسبتا خوبی دریافت می‌کنند، اما در برخی موارد نتوانسته‌اند مشتری را کاملا توجیه کنند که در نتیجه مشتری با مرکز ارتباط با مشتریان موضوع را در میان می‌گذارد.

 

لاری با بیان اینکه برخی از تماس‌ها مربوط به مواردی بوده که مشتریان به دلیل ناآگاهی از ضوابط بانک، معاملاتی را انجام داده‌اند و اکنون انتظار پشتیبانی تسهیلاتی خارج از ضوابط را دارند، گفت: در برخی موارد نیز مشتریان درخواست ارزیابی ملک قبل از انجام معامله توسط کارشناس بانک را داشته‌اند که چنین درخواستی اصلا میسر نیست. مادامی که دوره سپرده‌گذاری تسهیلات‌گیرنده در صندوق یکم تشکیل نشده، نمی‌توان برای وی تشکیل پرونده داد و مدارک ملک را به طور کامل ارزیابی کرد. ممکن است کارشناس ملکی را واجد شرایط دریافت تسهیلات تشخیص دهد اما بعدا فروشنده از تسلیم مدارک کافی به خریدار خودداری کند و در پرداخت تسهیلات خلل ایجاد شود. از این رو پاسخ به درخواست کارشناسی ملک قبل از تشکیل پرونده تسهیلاتی غیرممکن است و ممکن است عواقب ناخوشایندی به دنبال داشته باشد.

 

مدیر امور استان‌ها و بازاریابی بانک مسکن با بیان اینکه عموم مشتریان بانک مسکن می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین شعب یا جست‌وجو در محتوای الکترونیکی تولید شده در پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و شبکه‌های اجتماعی متعلق به بانک در جریان شرایط اعطای تسهیلات قبل از انجام هرگونه معامله قرار بگیرند، گفت: مرکز ارتباط با مشتریان نیز در این زمینه پاسخگوی تماس‌هاست.

 

به گزارش هیبنا، شهروندان تهرانی جهت برقراری ارتباط تلفنی با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن می‌توانند همه روزه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۶ و پنج‌شنبه‌ها تا ساعت ۱۳ با شماره تلفن ۱۸۳۰ و هموطنان ساکن در سایر شهرها نیز می‌توانند ‌با شماره ۰۲۱۶۱۰۸۸ تماس بگیرند.

پاسخ به سوالات مخاطبان بانک مسکن درباره وصول مطالبات

رییس اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن امروز با حضور در مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن (Call Center) به سوالات مخاطبان بانک مسکن در این حوزه پاسخ داد.

مالک آزادیان با اشاره به حضور خود در مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن همزمان با ایام هفته دولت برای پاسخگویی به سوالات و رسیدگی به مشکلات و نیز استماع پیشنهادهای مشتریان در حوزه فعالیت خود و با بیان اینکه عمده سوالات مطرح شده با این مرکز درباره مسائل اعتباری بوده است، گفت: به عنوان مثال، بخشی از سوالات درباره تسهیلات مشارکت مدنی و زمان پرداخت این تسهیلات به پروژه‌های در حال ساخت بوده است. همچنین سوالاتی درباره فک رهن املاک خریداری شده با تسهیلات بانک مسکن مطرح شد و گروه زیادی از تسهیلات‌گیرندگان بانکی به دنبال اطلاع از چگونگی فک رهن از طریق سپرده‌گذاری نزد بانک و میزان این سپرده‌گذاری بودند.

 

آزادیان با اشاره به آغاز طرح موسوم به «میثاق» در شعب بانک مسکن که طی آن جرایم متعلقه بابت دیرکرد پرداخت اقساط تسهیلات تحت شرایطی بخشیده می‌شود، اظهار کرد: این طرح که به مراتب مترقی‌تر از طرح چاووش است، امسال کلید خورده و در نتیجه بخش زیادی از پرسش‌ها در تماس‌های تلفنی با مرکز ارتباط با مشتریان نیز به کم و کیف اجرای این طرح اختصاص داشته است.

 

به گفته وی، گروهی از مشتریان نیز از اینکه برخی از شعب بانک مسکن از پذیرفتن بخشودگی جرایم در ازای پرداخت بخشی از بدهی معوق خودداری کرده‌اند، انتقاد کردند که مشخصات شعب دریافت شده و حتما به این موضوع رسیدگی خواهد شد؛ چراکه بر اساس طرح میثاق باید نسبت به پذیرش هر میزان از بدهی معوق از سوی شعب در ازای پرداخت بخشی از جرایم طبق فرمول مشخص، اقدام شود.

 

رییس اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن با بیان اینکه راهنمایی مشتریان بانک مسکن توسط مشاوران مرکز ارتباط با مشتریان می‌تواند بسیار راهگشا باشد و نیاز آنها به مراجعه به شعب برای طرح پرسش با پرسنل شعب بانک را برطرف می‌کند، افزود: در این میان ارتباط بی واسطه مدیران بانک مسکن با مخاطبان این مرکز نیز به شکل دوره‌ای لازم است و می‌تواند به شناسایی نقاط قوت و ضعف بسته‌های اطلاعاتی در اختیار مشاوران در نسبت به سوالات مخاطبان بانک منجر شود.

راه‌اندازی امکان فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه در اینترنت بانک سرمایه

به‌منظور افزایش امنیت حساب کاربران، جلب نظر و ترغیب و رضایت بیشتر مشتریان در استفاده از رمزهای یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه و همچنین تسریع در فرایند فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه، امکان فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت در اینترنت بانک سرمایه برای مشتریان این بانک فراهم شد.

به‌منظور افزایش امنیت حساب کاربران، جلب نظر و ترغیب و رضایت بیشتر مشتریان در استفاده از رمزهای یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه و همچنین تسریع در فرایند فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه، امکان فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت در اینترنت بانک سرمایه برای مشتریان این بانک فراهم شد.

این گزارش می‌افزاید برنامک رمزساز سرمایه برای گوشی‌های سیستم‌عامل اندروید و IOS بروزرسانی شده و مشتریان بانک می‌توانند پس از حذف نسخه قبلی برنامک رمزساز سرمایه و دانلود نسخه جدید از وب‌سایت بانک یا بروزرسانی و نصب نرم‌افزار رمزساز از طریق سایر سرویس‌های ارائه‌دهنده نرم‌افزارهای کاربردی مانند کافه بازار و سیب بانک و ورود به اینترنت بانک سرمایه، نسبت به فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف برای کلیه کارت‌های سرمایه خود بدون نیاز به حضور در شعبه اقدام نموده و از خدمات این سامانه استفاده نمایند.

شایان ذکر است مشتریان این بانک علاوه بر استفاده از امکان فراهم‌شده فوق‌الذکر جهت فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های سرمایه خود، می‌توانند برای فعال‌سازی برنامک رمزساز سرمایه و رمز دوم یک‌بارمصرف کارت به صورت حضوری نیز به هر یک از شعب این بانک مراجعه نمایند.

هم‌وطنان عزیز می‌توانند جهت دانلود برنامک رمزساز منطبق با سیستم‌عامل موبایل خود و اطلاع از نحوه فعال‌سازی آن به وب‌سایت بانک سرمایه به نشانی www.sbank.ir، بخش «برنامک رمزساز بانک سرمایه» در صفحه اصلی اقدام نموده و یا به یکی از شعب این بانک در سراسر کشور مراجعه فرمایند.

آگهی فراخوان عمومی بانک ایران زمین

بانک ایران زمین در نظر دارد خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری تأسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی ساختمان های ستادی تهران(یوسف آباد و میرداماد) خود را بر اساس اسناد مناقصه به شرکت های صلاحیت دار واجد شرایط از طریق برگزاری مناقصه عمومی واگذار نماید.

بانک ایران زمین در نظر دارد خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری تأسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی ساختمان های ستادی تهران(یوسف آباد و میرداماد) خود را بر اساس اسناد مناقصه به شرکت های صلاحیت دار واجد شرایط از طریق برگزاری مناقصه عمومی واگذار نماید.
به همین منظور از کلیه شرکت های فعال در این حوزه دعوت بعمل می آید از تاریخ انتشاراین آگهی با در دستداشتن معرفی نامه معتبر و اصل فیش واریز نقدی به مبلغ ۲۰۰/۰۰۰ ریال به شماره حساب ۱۹۸-۱۳-۱۲۲۵۵۹-۲ نزد بانک ایران زمین نسبت به خرید و دریافت اسناد مناقصه اقدام و فرم های مربوطه را تکمیل و مهرشده به همراه سایر مدارک و مستندات درخواستی حداکثر تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۳به اداره مهندسی و املاک این بانک تحویل نمایند.
نشانی محل دریافت و تحویل اسناد مناقصه :تهران، بلوار میرداماد، نبش خیابان شمس تبریزی شمالی، ساختمان مرکزی بانک ایران زمین، طبقه اول، اداره مهندسی و املاک، تلفن: ۲۴۷۵۰۰۰۰ داخلی های ۱۲۷۰ و ۱۲۷۱

انتصاب سرپرست معاونت مالی و سرمایه گذاری بیمه آرمان

غلامرضا مددی بعنوان سرپرست معاونت مالی و سرمایه گذاری شرکت بیمه آرمان منصوب گردید.

به گزارش راوبط عمومی شرکت بیمه آرمان – دکتر کامبیز پیکارجو مدیرعامل شرکت بیمه آرمان طی صدور حکمی غلامرضا مددی را بعنوان سرپرست معاونت مالی و سرمایه گذاری منصوب نمود .
مددی پیش از این مسئولیت مدیریت حسابرسی داخلی و بازرسی شرکت بیمه آرمان را بر عهده داشت .

شعبه قزوین بیمه سرمد افتتاح شد

شعبه قزوین بیمه سرمد با حضور مدیرعامل این شرکت، افتتاح شد.

 مهندس مهدی مهدوی در آیین افتتاح این شعبه، ضمن تبریک هفته دولت، از توسعه شعب این شرکت در اقصی نقاط کشور ابراز خشنودی کرد و گفت: بدون شک گسترش زنجیره خدمت رسانی، تسریع در ارائه خدمات به مشتریان و سهولت دسترسی آنان را به خدمات بیمه ای به دنبال خواهد داشت.
مدیرعامل بیمه سرمد در این مراسم، با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه استان قزوین، افتتاح شعبه در این استان را به عنوان فرصت نام برد و اظهار امیدواری کرد: با همت مدیریت و کارشناسان این شعبه، اعتماد هموطنان قزوینی را جلب نماییم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، رشد قیمت سهام بیمه سرمد را در بازار فرابورس مورد توجه قرار داد و گفت: رشد قابل توجه «وسرمد» در سال جاری، نشان از اعتماد بیمه گذاران به شرکت جوان سرمد دارد.

وضع مالیات بر صنعت بیمه، تلاش برای عقب ماندگی جامعه

  دکتر علی صلاحی نژاد مدیرعامل بیمه ملت با انتشار یادداشتی در خبرگزاری فارس اثرات وضع مالیات بر صنعت بیمه را تحلیل کرد.

در اکثر کشورهای دنیا، مردم با پرداخت بخشی از درآمد خود به عنوان مالیات، دولت‌ها را در جهت ارائه خدمات بهتر به مردم کمک می‌کنند و به‌طور کلی دولت‌ها از دریافت مالیات، سه هدف عمده اجتماعی، اقتصادی و بودجه‌ای را دنبال می‌کنند. در بعد اجتماعی مهم‌ترین هدف از وضع مالیات، کاهش فاصله طبقاتی و توزیع مجدد درآمد است؛ درحالی‌که اهداف اقتصادی وضع مالیات، تخصیص بهینه منابع بین بخش‌های مختلف و کمک به تسریع فرآیند توسعه بخشی یا منطقه‌ای است.
هدف بودجه‌ای دریافت مالیات نیز، تامین منابع تمام یا بخشی از هزینه‌های پیش‌بینی شده در دولت است. مالیات بر ارزش افزوده، یکی از انواع مالیات‌هایی است که دولت از مردم (مصرف‌کنندگان) دریافت می‌کند. پر واضح است که وجود قوانین مالیاتی، برای رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه ضرورت دارد. در این بین، قانون‌گذار در جهت نیل به اهداف فوق و حمایت از برخی اقشار و کسب‌و‌‌کارها، برخی از این مشاغل را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌کند. در ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده، تمامی کالاها و خدمات ارائه شده که جزو مصارف ضروری و نیازهای اساسی افراد می‌باشند از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده و در نتیجه عاملان این رشته فعالیت‌ها مکلف به دریافت و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نمی‌باشند. بر اساس بند ۱۱ ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده، خدمات بانکی و اعتباری بانک‎ها، موسسات تعاونی‌های اعتباری و صندوق‌های قرض‌الحسنه مجاز و صندوق تعاون، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.
حال، این سوال مطرح می‌شود که چرا صنعت بیمه که خدمات آن مشابهت زیادی با خدمات بانکی دارد و در بخش بیمه‌های درمانی نیز یک نوع خدمات درمانی محسوب می‌شود و برخی از رشته‌های آن جزو نیازهای اساسی مردم (نظیر پوشش‌های بیمه‌ شخص ثالث) هستند و ماموریت و اهداف آن نیز تاثیرات مثبت اقتصادی و اجتماعی بر جامعه دارد، از پرداخت مالیات معاف نشده است، آن هم صنعتی که همانا به‌طور غیرمستقیم بسیاری از اهداف اقتصادی و اجتماعی سازمان مالیاتی را برآورده می‌کند. در ادامه و برای روشن‌تر شدن موضوع برخی از نقش‌های مهم بیمه که لزوم معاف کردن بیمه از پرداخت مالیات برارزش افزوده را نمایان می‌کند، بیان می‌شود.
• حفظ ثروت‌های ملی: سرمایه‌های موجود هر کشور، ولو متعلق به بخش خصوصی باشند، درواقع، درزمره ثروت‌های ملی تلقی شده که با بیمه کردن آنها و جبران خسارت‌های احتمالی توسط بیمه‌گران حفظ می‌شود.
• تضمین سرمایه‌گذاری‌ها: توسعه اقتصادی کشور در گرو سرمایه‌گذاری بوده و در صورت وجود منابع مالی، نیازمند ابزاری برای حفظ سرمایه‌گذاری‌ها، در مقابل خطرات می‌باشد و این بیمه است که بدون اغراق، به‌منزله ابزار مناسبی، در جهت اطمینان بخشیدن به صاحبان سرمایه برای صیانت از سرمایه آنها خواهد بود.
• تامین‌کننده امنیت مالی در فعالیت‌های تجاری: بیمه‌گر با ارائه انواع بیمه و جبران خسارات احتمالی، صاحب سرمایه را در مقابل حوادث حمایت می‌کند، زیرا بازرگانان با پرداخت مبلغ کمی به عنوان حق بیمه آسایش خاطر را در رابطه با حفظ سرمایه‌شان به دست می‌آورند و به جای آنکه با پس‌انداز بخشی از دارایی خود (برای جبران خسارت ناشی از حوادث احتمالی) سرمایه‌شان را راکد کنند، می‌توانند از امکانات مالی خود در جهت گسترش کسب‌و‌‌کار به‌طور بهینه استفاده کنند.
• توسعه سرمایه‌گذاری: شرکت‌های بیمه از محل دریافت حق بیمه (ذخایر فنی) از بیمه‌گذاران می‌توانند با سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف مثل خرید سهام یا ایجاد موسسات تجاری و خدماتی دیگر به شکوفایی اقتصاد ملی کمک شایانی کنند.
• تاثیر بر موازنه ارزی: بیمه‌گران با قبول سهم اتکایی از بیمه‌گران سایر کشورها و در این فرآیند با دریافت ارزی حق بیمه موجبات ورود مبالغ ارزی قابل‌توجهی به کشور را فراهم آورند.
• افزایش کارآیی و راندمان کاری صاحب سرمایه: صاحب سرمایه طبعا با آسودگی خاطری که از محل تامین بیمه برایش به‌وجود می‌آید.
• ایجاد اعتبار و توسعه مبادلات: بیمه عمر، علاوه‌بر تضمین سرمایه‌گذاری و تثبیت وضعیت مالی، به روش‌های مختلف به ایجاد افزایش اعتبار و توسعه مبادلات ملی کمک می‌کند.
• جلوگیری از ورشکستگی صاحبان صنایع و کسب‌و‌‌کار: شرکت‌های بیمه با جبران خسارت‌های ناشی از حوادث، مانع از ورشکستگی صاحبان کسب‌و‌‌کار می‌شوند و با جبران خسارت‌های وارده به بیمه‌گذاران، موجبات و تمهیدات ادامه حیات اقتصادی شرکت‌ها و افراد شاغل در آن را فراهم می‌آورند. برای روشن‌تر شدن موضوع، در ادامه برخی از مهم‌ترین دلایلِ لزوم معاف کردن صنعت بیمه، از مالیات بر ارزش افزوده، ذیلا بیان می‌شود؛
نقش مهم و تاثیرگذار صنعت بیمه در مناسبت‌های اقتصادی و اجتماعی: موارد متعددی که در بالا به آن اشاره شد و نقش مهم و تعیین‌کننده بیمه در توسعه اقتصادی کشور، لزوم معافیت بیمه از مالیات بر ارزش افزوده را به روشنی بیان می‌کند.
– لزوم توسعه صنعت بیمه برای رشد اقتصادی جامعه:
اساسا دولت‌ها، هر کسب‌و‌‌کار و صنعتی را که نیاز به رشد و توسعه داشته باشد، از مالیات معاف می‌کنند؛ بنابراین دولت باید برای رشد و توسعه صنعت بیمه و افزایش فرهنگ و نفوذ آن در بین مردم، بیمه‌ها را از مالیات بر ارزش افزوده معاف کند تا بیمه‌ها بتوانند با رشد و توسعه خود، نقش خود را در نیل به اهداف اقتصادی جامعه ایفا کنند.
– قرار گرفتن برخی پوشش‌های بیمه در سبد کالاهای ضروری خانوارها:
امروزه برخی از پوشش‌های بیمه‌ای نظیر پوشش شخص ثالث و درمان، جزو ضروریات زندگی هر خانوار ایرانی محسوب می‌شود، لیکن اعمال مالیات بر ارزش افزوده بر این پوشش‌ها، باعث افزایش حق‌بیمه آنها شده که در موارد متعددی مشاهده می‌شود افراد به علت هزینه بالای این پوشش‌ها نمی‌توانند از برخی خدمات ضروری برخوردار‌شوند.
– ایجاد مخاطرات اقتصادی و اجتماعی برای کشور:
خدمات بیمه که عقدی مبتنی‌بر تعاون و همکاری افراد جامعه در مقابله انواع خطرات است، مشمول مالیات شناخته شده و این مالیات، ضمن افزودن بر قیمت تمام شده بیمه، در شرایط فعلی، نقش بازدارنده را برای اقشار کم درآمد جامعه جهت خرید انواع پوشش بیمه بازی می‌کند و همین امر مخاطرات اقتصادی و اجتماعی بسیاری برای کشور رقم زده است.
– دریافت مالیات بر ارزش افزوده از تمامی بیمه‌گذاران:
در ماده پنج قانون مالیات بر ارزش افزوده آمده است: منظور از ارائه خدمات انجام خدمات برای غیر‌در قبال مابه‌ازا می‌باشد و این درحالی است که بر اساس ماده یک قانون بیمه، بیمه عقدی تعلیقی است و به موجب ماهیت تعلیقی آن، ارائه خدمات خسارتی به بیمه‌گذاران قطعی نبوده و مشروط به وقوع حوادث خاص ذکرشده در قرارداد بیمه است و در صورت وقوع خسارت و پرداخت آن از سوی بیمه‌گر، صرفا کسانی که خسارت دریافت کرده‌اند مشمول دریافت خدمات می‌شوند؛ بنابراین دریافت مالیات برارزش افزوده از کلیه بیمه‌گذاران، با مواد فوق‌الاشاره وجود قانون مالیات بر ارزش افزوده انطباق ندارد.
– عدم ایجاد ارزش افزوده برای بیمه‌گذاران در خرید پوشش‌ بیمه‌ای:
اساسا بیمه به‌طور مستقیم برای مشتریان ارزش افزوده‌ای ایجاد نمی‌کند. به‌طور مثال در مورد بیمه شخص ثالث، بیمه‌گذار با خرید پوشش بیمه‌ای و در صورت وقوع خسارت، با کسر فرانشیز به مبلغی کمتر از ارزش مورد بیمه دست می‌یابد و ارزش افزوده‌ای، از محل خسارت، برای بیمه‌گذار ایجاد نمی‌شود که بخواهد برای آن مالیات پرداخت کند.
– افزایش پیوسته مبلغ حق بیمه و مالیات بر ارزش افزوده و عواقب آن:
در زمان تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده (سال ۱۳۸۷)، نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده ۳ درصد و نرخ‌های حق بیمه نیز بسیار پایین‌تر از نرخ‌های حق بیمه فعلی بوده است، اما بعد از گذشت پنج سال از تصویب این قانون نرخ حق بیمه و مالیات برارزش افزوده افزایش یافته که همین امر قدرت خرید مردم برای خرید پوشش‌های بیمه‌ای را کم کرده است. با توجه به موضوعات و مسائل عنوان شده، این امر دغدغه و معضل تمامی فعالان صنعت بیمه بوده و لازم است که سیاست‌گذاران و دولتمردان با اقدام در جهت اعطای معافیت مالیات بر ارزش افزوده نسبت به حق بیمه‌های دریافتی، بیمه‌گذاران را در خرید ارزان‌تر پوشش‌های بیمه یاری و در رفع معضلاتی که از این حیث برای عاملان به صنعت بیمه ایجاد شده، مساعدت کنند.

1 2 3 17