دسته بندی های ارشیو: آخرین بازدید

حق بیمه رانندگان قانونمدار کاهش می یابد

صبح امروز دکتر همتی از تصویب آیین نامه ماده ۱۸ قانون بیمه شخص ثالث با موضوع ضوابط تعیین سقف بیمه شخص ثالث، نحوه اعمال تخفیفات و جرائم آن از سوی هیات وزیران خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص جزئیات این آیین نامه گفت: بر اساس این آیین نامه، حق بیمه افرادی که در سامانه راهنمایی و رانندگی دارای نمره منفی هستند به ازای هر نمره یک درصد و تا سقف ۳۰ درصد افزایش می یابد و رانندگانی که رانندگی پرخطر انجام می دهند نیز مشمول اضافه نرخ می شوند.

وی افزود: در این آیین نامه گذراندن دوره های رانندگی ایمن که از سوی راهنمایی و رانندگی برگزار خواهد شد و خرید وسیله نقلیه نو به ترتیب شامل ۱۰و ۵ درصد تخفیف حق بیمه می شود.

دکتر همتی گفت: این آیین نامه دارای ۱۱ ماده و چندین تبصره است که بیانگر تخفیفات، تقسیط، تعیین نرخ حق بیمه و جرائم است و هدف اصلی از تصویب این آیین نامه تعیین ضوابط سقف حق بیمه و تشویق به رانندگی صحیح و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و به تبع آن کاهش تصادفات و افزایش ایمنی در کشور است.

رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه گفت: یکی دیگر از ویژگی های این آیین نامه جلوگیری از حذف تمام تخفیفات عدم خسارت بر اثر یک تصادف است و صرفا بخشی از تخفیفات از بین می رود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با اجرایی شدن این ایین نامه بر اساس نوع رانندگی بیمه گذاران، نرخ حق بیمه عادلانه تر و مناسب با رفتارهای آنها تعیین شود.

شایان ذکر است: به موجب این آیین نامه شرکت های بیمه می توانند بین۵۰ تا ۷۵ درصد حق بیمه را بسته به شرایطی در اقساط شش ماهه دریافت کنند.

افتتاح و راه اندازی ساختمان جدید بیمه ما در شهر کرمانشاه

در راستای اهداف مشتری مدارانه و در جهت خدمت رسانی مناسب و سریع و در دسترس مشتریان بودن، ساختمان جدید شعبه بیمه “ما” در شهر کرمانشاه افتتاح و راه اندازی شد.

 آیین راه اندازی و افتتاح  شعبه کرمانشاه با حضور مهندس صفدری مدیرعامل، امیرحسین قربانی معاون فنی ، آقای زاهدوند مشاور مدیرعامل و مدیرحسابرسی و کنترل داخلی، اقای نصیری پور مشاور مدیرعامل و بازرس ویژه،  امیر شفیعی مدیر امور شعب، آقای مددی مدیر امور نمایندگان و کارگزاران ، آقای رادسعید مدیر بازاریابی، فروش، تبلیغات و  CRM و آقای مجیدی مدیر فناوری اطلاعات برگزار شد.

در ابتدای این مراسم جناب آقای احمدی رییس شعبه کرمانشاه ضمن عرض خیر مقدم به اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه، روسای برخی بانک ها و شرکت های بیمه ای و برخی مسئولین شهری ، به اختصار گزارشی از عملکرد شعبه در طول فعالیت ارائه کرد.

در ادامه جناب آقای قربانی مدیر فنی بیمه “ما” در خصوص مدیریت ریسک در این شرکت گفت: مدیریت ریسک مانع از آن نشده است تا این شرکت در رشته هایی که به زیان ده بودن معروف هستند، ورود نکند بلکه با مدیریت و سهم بندی دقیق بازار سدی در برابر ریسک هایی که همواره یک شرکت  بیمه را تهدید می کند، کشیده شده است.

وی در ادامه افزود: افزایش توانگری از راه های مختلفی حاصل می شود، راه هایی مانند تجدید ارزیابی دارایی ها  که اصول وقواعد خود را دارد  یا  افزایش سرمایه شرکت از طریق سهامداران که ربطی به عملکرد شرکت ندارد. اما ماندگار ترین راه، مدیریت ریسک است که می تواند تاثیر بسیار زیادی روی توانگری شرکت داشته باشد. مدیریت ریسک صحیح خصوصا در بخش فنی  باعث می شود ریسک هایی را انتخاب نموده  و بپذیریم که شناخت کافی از آن داریم و برهمین اساس نرخی متناسب با شرایط ریسک تعیین و اعمال نماییم. بدین ترتیب تمهیدات لازم برای کنترل ونگهداری ریسک های پذیرفته شده در شرکت بیمه توسط مدیریت های فنی واتکایی انجام می شود ونهایتا خسارت ها کنترل شده و به تبع آن درمجموع شرکت باعملکرد بهتر و درنتیجه سود بیشتری مواجه خواهد شد.

در ادامه مهندس صفدری با  اشاره به اینکه شرکت بیمه ” ما ” در سال ۱۳۹۶ به عنوان نخستین شرکت بیمه مجمع سالانه خود را برگزار کرد افزود: بیمه “ما” بالاترین سود را به ازای هر سهم پرداخت کرده است که این امر در سایه تلاش همه جانبه همکاران ستاد و شبکه فروش و شعب سراسر کشور و توجه ویژه تمامی پرسنل محقق شده است. در حال حاضر شرکت سهامی بیمه “ما” در سراسر کشور دارای شعبه است و دارای ذخایر فنی و مالی مناسبی هستیم.

به گفته مهندس صفدری ، بیمه “ما” در بورس کشور  شفاف ترین  شرکت معرفی شده است، به گونه ای که امروز در جایگاه ۵۶ شرکت بورس کشور قرار گرفته ایم درحالیکه که در گذشته در رتبه  ۱۱۵ قرار داشتیم و به انتخاب مشتریان چهارمین برند در صنعت بیمه هستیم.

وی افزود: بیمه نامه  مسوولیت مدنی پلنگ ایرانی موجب شد تا در تمام نقاط کشور شرکت  سهامی بیمه “ما” بعنوان  بنیانگذار ” CSR”  شناخته  شود ،  بطوریکه امروز هر کجا صحبت از مسوولیت اجتماعی است نام شرکت بیمه “ما” مطرح می شود. به اعتقاد وی ، دردنیای امروز سازمانهای اقتصادی موفق هستند که در مسوولیتهای اجتماعی ورود کنند.

مدیرعامل بیمه “ما” همچنین گفت: یکی از دستاوردهای مهم  این شرکت داشتن بیمه های عمر و سرمایه گذاری مناسب است. ۹درصد بازار عمر صنعت در اختیار شرکت ماست که نشان از ویژگی های خوب و شاخص های سرمایه گذاری مطلوب است.

در نهایت طی مراسمی از نمایندگان برتر استان کرمانشاه تقدیر به عمل آمد. افراد منتخب آقایان محمد ضابطی احمد و مهدی کرمی و سرکار خانم مژگان عبدالمحمدی بودند.

سایپایدک در صادرات قطعات یدکی همچنان پیشتاز است

مدیرعامل سایپایدک گفت: رشد صادرات قطعات یدکی در سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است و با ادامه این روند در سال جاری، سایپایدک در بین شرکت‌های تامین و توزیع قطعات یدکی، در زمینه صادرات همچنان پیشتاز بوده و رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

به گزارش سایپا نیوز؛ مهندس علیشاهی با بیان این مطلب افزود: شرکت سایپایدک از طریق توسعه شبکه صادراتی در بازارهای جدید نظیر لبنان، الجزایر، گینه، سومالی و جیبوتی و تشدید فعالیت در بازارهایی نظیر عراق، مصر، سوریه، آذربایجان و اوکراین موفق شد همچنان در زمینه صادرات قطعات یدکی و خدمات فنی پیشتازی خود را حفظ کند.
وی ادامه داد: همزمان با توسعه سهم سایپا یدک در بازارهای داخلی، توسعه ظرفیت و سهم خود در بازارهای خارجی را هم در برنامه داریم.
علیشاهی همچنین در خصوص افزایش رضایت مشتری یادآور شد: سایپایدک در شش ماه گذشته رتبه رضایت مشتریان را افزایش داده که بیانگر اهمیت دادن به خواسته مشتریان و تعهد نمایندگی ها به تحقق این امر مهم است.
مدیرعامل سایپایدک گفت: با ترویج فرهنگ مشتری مداری در سطح جامعه تلاش می‌کنیم رتبه رضایت مشتریان را افزایش دهیم.
علیشاهی ادامه داد: یکی از از معضلات امروز جامعه ما، توزیع و تولید قطعات یدکی تقلبی و غیر استاندارد است و وظیفه همه ماست که با فرهنگ سازی، مردم را به سمت خرید قطعه اصلی سوق دهیم تا ضمن بالا بردن سطح ایمنی سرنشینان و کنترل آلایندگی، نسبت به رقابت پذیر بودن قطعات اصلی از تقلبی زمینه مصرف این نوع قطعات اصلی را افزایش دهیم

 

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران منصوب شد

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران؛ مجتبی پورسیف پیش از این مدیرکل حوزه ریاست کل گمرک ایران بود و پس از انتصاب فرود عسگری به سمت رئیس کل گمرک ایران سرپرستی معاونت فنی و امور گمرکی نیز به وی محول گردید.
مجتبی پورسیف معاون فنی و امور گمرکی ایران از مدیران باتجربه و فنی گمرک است و سوابق درخشانی در حوزه امور فنی و گمرکی داشته است.
در کارنامه کاری معاون جدید فنی و امور گمرکی گمرک ایران؛ معاون گمرک مهرآباد، مدیر گمرک پیام، مدیر گمرک تجاری مهرآباد (ایر تاکسی)، معاون مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک ایران، مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و همچنین مدیرکل حوزه ریاست کل گمرک ایران نیز دیده می‌شود. علاوه بر موارد یادشده حضور در کمیسیون‌های تخصصی و عضویت در هیأت رسیدگی به تخلفات از دیگر سوابق کاری معاون جدید فنی و امور گمرکی گمرک ایران به شمار می‌رود.
بنابراین گزارش؛ معاونت فنی و امور گمرکی بالاترین پست فنی در حوزه مسائل گمرکی و تشریفات مرتبط با ترخیص کالا در مجموعه گمرک ایران به شمار می‌رود و دفاتر صادرات، واردات، ارزش و تعیین تعرفه از زیرمجموعه‌های این معاونت در گمرک است.

واگذاری قرارداد گل گهر ۲ به کنسرسیومی از بخش خصوصی

رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: این سازمان در راستای اهداف اصل ۴۴ قانون اساسی،‌ اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم، برای نخستین بار در معدن گل گهر ۲، استخراج و فروش برجا سنگ آهن این معدن را به کنسرسیومی از بخش خصوصی واگذار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهدی کرباسیان با یادآوری اینکه ایمیدرو از ابتدای دولت یازدهم استراتژی خروج از بنگاه داری را اجرایی کرده گفت: طی قرارداد مشارکتی بین ایمیدرو و به نمایندگی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با شرکت های معدنی و صنعتی گل گهر، گسترش صنایع و معادن ماهان و فولاد سیرجان، استخراج و فروش برجا ۱۲ میلیون تن از سنگ آهن گل گهر دو واگذار شد.

وی با بیان اینکه قرارداد فوق یکی از اقدامات ایمیدرو در سپردن طرح ها و توسعه به بخش خصوصی است افزود: مدت این قرارداد مشارکتی ۴ ساله است که در صورت ابراز رضایت کارفرما،‌ قابل تمدید خواهد بود. طبق این قرارداد، متوسط سنگ آهن استخراجی در هر سال، ۳ میلیون تن است و طی مدت قرارداد، مجموع خاک و باطله برداری نیز به ۳۶ میلیون و ۸۰۰هزار تن می رسد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت یادآور شد: در سال های گذشته این سازمان در قدم های نخست برای جلب مشارکت بخش خصوصی، عمدتا پروژه ها را به صورت پیمانکاری به شرکت های خصوصی واگذار می کرد اما رویکرد ایمیدرو به ویژه از دولت دوازدهم و همراستا با برنامه ششم و اقتصاد مقاومتی، تلاش در جهت واگذاری صفر تا ۱۰۰ طرح ها به بخش خصوصی است.

رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: این قرارداد روز دوشنبه ۲۴ مهر ماه با حضور نمایندگان قانونی و ناظران امضا و تحویل کنسرسیوم شده است.

 

۸ درصد جمعیت تحت پوشش بهزیستی به اختلالات روانی مزمن دچار هستند

معاون توانبخشی بهزیستی کشور با بیان اینکه از جمعیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری افراد تحت پوشش بهزیستی ۸ درصد به اختلالات روانی مزمن دچار هستند، گفت: اعتبارات خصوص قطعاً محدود است و اعتبار جداگانه‌ای در حوزه بیماران روانی مزمن نداریم.

نشست تخصصی مروری بر عملکرد سازمان بهزیستی کشور در حوزه بیماران روانی مزمن به مناسبت هفته سلامت روان با حضور «حسین نحوی‌نژاد» معاون توانبخشی، «سید حسن موسوی‌چلک» مدیرکل مدیریت عملکرد و «رامین رضایی» مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی و مراقبتی و رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور برگزار شد.

معاون توانبخشی بهزیستی کشور با بیان اینکه از جمعیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری افراد تحت پوشش بهزیستی ۸ درصد به اختلالات روانی مزمن دچار هستند، گفت: اعتبارات خصوص قطعاً محدود است و اعتبار جداگانه‌ای در حوزه بیماران روانی مزمن نداریم.

وی با اشاره به فعالیت ۷۹۱ مرکز شبانه‌روزی در سطح کشور، تصریح کرد: ۱۷۴ مورد از این مراکز مربوط به بیماران روانی مزمن است و هم‌اکنون ۱۱ هزار  و ۵۰۰ بیمار روانی مزمن در این مراکز نگهداری می‌شوند. از سویی دیگر ۳۶۱ مرکز ویزیت در منزل وجود دارد که به ۸ هزار و ۱۰۰ نفر ارائه خدمت می‌کنند.

همکاری مشترک بورس تهران با بورس وین

بورس تهران در همایش بین المللی “جذب سرمایه گذاری خارجی برای تامین مالی شرکت‌های ایرانی در بازارهای جهانی”، همکاری مشترکی با بورس وین خواهد داشت که در مورد پذیرش متقابل سهام شرکت ها و همچنین پذیرش و انتشار اوراق بدهی در بازار سهام اتریش گفتگو می شود.

بورس تهران، امروز همایش “جذب سرمایه گذاری خارجی برای تامین مالی شرکت‌های ایرانی در بازارهای جهانی” را با مشارکت موسسات “Scope Rating, KPMG” – بزرگترین شرکت رتبه بندی اروپا- و همچنین بورس وین برگزار می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران به محور های این همایش اشاره کرد و گفت: در این نشست فرآیند جذب سرمایه گذار خارجی که شامل تهیه صورت های مالی بر اساس استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی (IFRS) ، استفاده از خدمات حسابرسان معتمد بین المللی، استفاده از رتبه اعتباری برای کاهش هزینه سرمایه و همچنین پذیرش سهام و یا انتشار اوراق بدهی در بورس های بین المللی است در خصوص شرکت­ های ایرانی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

سید روح الله حسینی مقدم افزود: در کنفرانس امروز همچنین درخصوص فرایند انتشار اوراق بدهی و پذیرش سهام بر مبنای استانداردهای جهانی، موضوع رتبه بندی و در نهایت بورس وین به عنوان پذیرش کننده اوراق در مورد موضوع تامین مالی بین‌المللی صحبت می شود.

وی همچنین اظهار داشت: بورس تهران در این کنفرانس، همکاری مشترکی با بورس وین کشور اتریش خواهد داشت که در مورد پذیرش متقابل سهام شرکت ها و همچنین پذیرش و انتشار اوراق بدهی در بازار سهام اتریش گفتگو خواهد شد.

حسینی مقدم افزود: در حالی یکی از الزامات انتشار اوراق بدهی در بازار های بین المللی بر اساس رتبه بندی تعیین می‌شود که سه شرکت رتبه بندی بزرگ دنیا که آمریکایی هستند، چندان حاضر به همکاری با ایران نیستند، اما شرکت SCOPE جزو شرکت های رتبه‌بندی اروپایی است که مورد تایید همه بورس‌های اورپایی است . به این ترتیب بحث رتبه بندی که چالش شرکت های ایرانی برای پذیرش در بازار های خارجی است، می تواند از طریق این موسسه رتبه بندی برطرف شود.

برنامه‌ریزی برای عرضه محصولات صادراتی ایران در بورس عراق

آل اسحاق

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: عرضه کالا در بورس ایران و عراق یکی از راه‌های شفاف‌سازی قیمت و افزایش کیفیت محصولات است اما هنوز بازار عراق در رابطه با بورس کالا ساماندهی لازم را پیدا نکرده که باید اقدامات مشترک و برنامه‌ریزی شده‌ای بین دو کشور صورت گیرد تا بسترهای لازم برای عرضه محصول در بورس دو کشور فراهم شود.

به گزارش ایسنا، کشوری که به دنبال آزادسازی اقتصادی، دستیابی به اقتصاد آزاد، به دست آوردن سهمی از بازار جهانی و برخوردار شدن از روابط و تجارت بین الملل است، نمی تواند از پتانسیل های بازاری مانند بازار سرمایه که در بخش های مختلف در حال فعالیت است، استفاده نکند. در این میان می‌توان گفت بورس کالا به عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه و مختصات محیط کسب و کار است که می تواند علاوه بر توسعه فعالیت های داخلی، در گسترده تر شدن ارتباط تجاری کشور در سطح بین المللی نیز نقش قابل توجهی داشته باشد و مسئولیت یکی از شریان های اصلی جریان سرمایه های بین المللی به داخل مرزهای ایران را ایفا کند و از ظرفیت تبدیل شدن به مرجع قیمت گذاری در منطقه و نیز تسهیل تامین مالی بین المللی برخوردار باشد.

در این رابطه یکی از کشورهایی که ظرفیت بالایی برای تعامل و همکاری با بورس کالای ایران را دارد، کشور عراق است که در همین ارتباط، رئیس اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عراق درباره ظرفیت های بورس کالای ایران در بازارهای داخلی و خارجی گفت: بورس کالای ایران با توجه به مزیت های زیادی که دارد علاوه بر تاثیر گذاری در بازار داخلی، در منطقه هم می تواند تاثیرگذار باشد و بسیاری از نارسایی ها را جبران کند.

یحیی آل اسحاق در گفت‌وگو با ایسنا، به استفاده از ظرفیت های بورس کالای ایران برای توسعه تجارت ایران و عراق اشاره کرد و با بیان اینکه سرعت رشد بورس کالای ایران از بدو تاسیس تاکنون قابل تقدیر بوده اما باید این سرعت با حمایت های لازم بیشتر شود، افزود: یکی از مشکلات موجود در اقتصاد ایران عدم شفافیت شرایط، قیمت و کیفیت کالاست که باعث سلب اعتماد خریداران و فروشندگان شده و آسیب های زیادی را به این بخش وارد می کند.

وی تاکید کرد: با وجود این شرایط یکی از راه های شفاف سازی قیمت و افزایش کیفیت محصولات، عرضه کالا در بورس ایران و عراق است که این اقدام بسیار خوبی بوده و مزیت های زیادی به دنبال دارد.

رییس سابق اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: این در حالی است که با توجه به شرایط کشور عراق، هنوز بازار عراق در رابطه با بورس کالا ساماندهی لازم را پیدا نکرده است؛ بنابراین باید اقدامات مشترک و برنامه ریزی شده ای بین دو کشور صورت بگیرد تا بسترهای لازم برای عرضه محصول در بورس دو کشور فراهم شود.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عراق به نقش بورس کالا در بازار داخلی اشاره کرد و گفت: بورس کالا برای تنظیم بازار داخلی و ایجاد شفافیت نقش موثری دارد به طوری که هرچقدر بتوانیم محصولات مختلف فولادی، پتروشیمی، کشاورزی و سیمانی را به سمت بورس کالا ببریم، شفافیت، اعتماد، تعهد و تمامی ضوابط افزایش پیدا می کند.

طرح “قیمت تضمینی” سیاستی رقابتی در خرید و تولید گندم ایجاد می کند

یک تحلیل‌گر بازار سرمایه تصریح کرد: حمایت از خودکفایی در زمینه تولید گندم و سیاست خرید تضمینی از کشاورزان در دستور کار دولت قرار گرفت که البته این سیاست ضمن حمایت از تولید، نقص‌هایی را در بطن خود داشته است، چراکه گندم تولیدشده به لحاظ کیفی و مرغوبیت همگن نبوده و تولیدکننده با علم از خرید محصول توسط دولت انگیزشی در جهت بهبود راندمان کیفی و کمی محصول خود نداشت

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در روند سیاست خرید تضمینی، کشاورز با علم به خرید محصول توسط دولت انگیزشی در جهت بهبود راندمان کیفی و کمی محصول خود ندارد از این رو باید زمینه را برای گذار از سیاست حمایتی به سیاست رقابتی با انجام معاملات گندم در بستر بورس کالا و جایگزینی سیاست قیمت تضمینی به جای خرید تضمینی فراهم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس کالای ایران، امیرعلی امیرباقری اظهار کرد: نگاهی به ۱۰ کشور برتر تولیدکننده اول این محصول به لحاظ تناژ تولید، حاکی از برنامه ریزی کشورهای پیشرفته در جهت تولید به صرفه و با راندمان بالا دارد.

وی ادامه داد: سیاست دولت در این زمینه تامین امنیت غذایی مردم و قطع وابستگی واردات این محصول از کشورهای دیگر است چراکه در صورت بروز چالش‌های بین المللی و تحریم صادرات این کالا به ایران، فشار مضاعفی بر دولت و مردم وارد می شود.

امیرباقری بیان کرد: برخی از کارشناسان از گندم به‌عنوان سلاحی استراتژیک یاد می‌کنند که نظر به تغییر پارامترهایی چون افزایش جمعیت جهان، رشد منفی عوامل تولید، نبود کالای جایگزین و تاثیر این محصول بر سایر فرآورده‌ها، می‌تواند به‌عنوان اهرمی پنهان بر کشورهای کمتر توسعه یافته در آینده بکار گرفته شود و اثری مشابه شوک نفتی سال ۱۹۷۳ داشته باشد.

این کارشناس و تحلیل‌گر بازار سرمایه تصریح کرد: حمایت از خودکفایی در زمینه تولید گندم و سیاست خرید تضمینی از کشاورزان در دستور کار دولت قرار گرفت که البته این سیاست ضمن حمایت از تولید، نقص‌هایی را در بطن خود داشته است، چراکه گندم تولیدشده به لحاظ کیفی و مرغوبیت همگن نبوده و تولیدکننده با علم از خرید محصول توسط دولت انگیزشی در جهت بهبود راندمان کیفی و کمی محصول خود نداشت.

امیرباقری یادآورشد: فشار مالی پرداخت بر دولت در شرایط کنونی بسیار سنگین بوده ودولت می‌تواند از ظرفیت بازار برای خرید این محصول استفاده کند، در شرایط کنونی نظر به حجم بدهکاری دولت و معوق شدن پرداخت ها، فاصله زمانی پرداخت طلبِ تولیدکننده، منجر به ظهور دلالی در این حوزه گشته است لذا نقطه عبور و گذار از سیاست حمایتی به سیاست رقابتی، انجام معاملات گندم در بستر بورس کالا و جایگزینی سیاست قیمت تضمینی به جای خرید تضمینی خواهد بود.

وی اضافه کرد: در سیاست قیمت تضمینی، تولیدکننده محصول خود را در بورس کالا عرضه کرده و خریدار نیز با توجه به درجه بندی کیفی محصول، قیمت و حجم تقاضای خود را عرضه خواهد کرد، و معاملات در قیمت مورد توافق خریدار و فروشنده انجام شده و تفاوت قیمت تعادلی معامله از نرخ حمایتی توسط دولت به حساب فروشنده واریز خواهد شد.

امیرباقری در خاتمه گفت: زمان عرضه گندم در بازار نامتقارن بوده و به طور معمول در نیمه اول سال حجم عرضه بر تقاضا پیشی می‌گیرد،در این میان وجود درگاهی غیرانتفاعی که خریدار محصول بوده و در طول سال مدیریت عرضه را عهده دار شود، ضروری به نظر می‌رسد، این وزنه تعادلی در شرایط فعلی دولت بوده و می‌توان انتظار خصوصی سازی مدیریت گردش این کالا را در آینده داشت.

درج نماد شرکت کولاک شرق در سامانه پس از معاملات

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج نماد شرکت کولاک شرق درسامانه پس از معاملات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سمات، شرکت کولاک شرق در سال ۱۳۶۹ با هدف تولید انواع نوشابه های گازدار و تولید بطری هایPET در اندازه های مختلف و گاز CO2  خوراکی با دو خط تولید در ۲۳ کیلو متری شهر تبریز و در دامنه زیبای کوه های سهند افتتاح شد.

پس از واگذاری سهام شرکت در سال ۱۳۷۶ به شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان و با مدیریت این شرکت، فعالیت های جدی تری جهت افزایش ظرفیت تولید و نوع محصولات به عمل آمد، به طوریکه تعداد خطوط تولید به پنج خط افزایش یافته و آب معدنی و دوغ گازدار نیز به محصولات این شرکت افزوده شد و در آینده نیز شاهد محصولاتی جدید از این شرکت خواهیم بود.

براساس این گزارش، این شرکت جز SME ها بوده که در بازار فرابورس پذیرش شده است و در همین رابطه، سمات، شرکت کولاک شرق را با نماد “ذغکولاک “در سامانه پس از معاملات درج کرد تا شرایط برای عرضه اولیه آن فراهم شود.

گلکسی نوت ۸ کجای زندگی شما قرار می‌گیرد

شرکت سامسونگ به تازگی و در مراسمی مجلل پرچمدار جدید خود به نام گلکسی نوت ۸ را به بازار ایران معرفی کرده است. این گوشی زیبا اکنون در فروشگاه‌های معتبر این برند در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد و حتی صف‌های طولانی تشکیل شده برای خرید آن در روز اول عرضه در بسیاری از رسانه‌ها خبرساز شد.

اما این گوشی منحصربه‌فرد برای چه کسانی طراحی شده است. واقعیت آن است که سری نوت سامسونگ از همان ابتدای معرفی در سال ۲۰۱۱ از حد یک گوشی همراه فراتر رفت. این سری طراحی شده بود تا نه تنها نیازهایی را برآورده کند که تا آن زمان پاسخی به آن داده نشده بود بلکه نیازهای معمول کاربران را هم به روش‌هایی جدید پاسخ می‌داد.

همین رویکرد باعث شد گوشی‌های گلکسی نوت سامسونگ به همراهی غیرقابل جایگزین برای کاربران تبدیل شود. اما این جمعیت بزرگ هواداران نوت هرکدام نگاه و کارکرد خود را در مورد این گوشی دارند. به همین دلیل شناخت بهتر کارکردهای متمایز و برتر جدیدترین پرچمدار این سری یعنی گلکسی نوت ۸ می‌تواند شما را در یافتن بهترین کاربرد برای همراه جدیدتان یاری کند.

 

یک همراه قدرتمند

اگر شما هم جزو انبوه کسانی هستید که تلاش می‌کنند هیچگاه از قافله فناوری عقب نمانند و همیشه از بهترین دستگاه‌های موجود در بازار استفاده کنند، بدون شک گلکسی نوت ۸ سامسونگ گزینه اصلی شما خواهد بود. نمایشگر ۶.۳ اینچی بدون مرز، پردازنده ۱۰ نانومتری در کنار رم ۶ گیگابایتی باعث می‌شود این گوشی مناسب‌ترین ابزار برای لذت بردن از سنگین‌ترین برنامه‌ها و بازی‌ها باشد.

از سوی دیگر امکان افزایش حافظه این گوشی تا ۲۵۶ گیگابایت، فضای کافی برای ذخیره همه داده‌های ارزشمند را در اختیارتان قرار می‌دهد. این قدرت چشمگیر در کنار قابلیت‌های متمایزی مانند App Pair به این معنی است که بدون کوچک‌ترین خللی در عملکرد دستگاه می‌توانید دو برنامه مورد علاقه‌تان را به صورت همزمان باز کنید. مثلا همزمان با تماشای ویدیوها، می‌توانید با دوستا‌نتان در شبکه‌های اجتماعی صحبت کنید.

 

برای ثبت زیباترین لحظات زندگی

گوشی‌های هوشمند باعث شده‌ لحظه‌های شیرین زندگی‌مان را کمتر از دست بدهیم و عادت کنیم در هر جایی بتوانیم خاطرات‌مان را ثبت کنیم. اگر شما هم جزو این دسته از کاربران هستید، باز هم گلکسی نوت ۸ برای شما ساخته شده است. دوربین دوگانه این گوشی ۱۲ مگاپیکسلی تمامی لحظه‌های شما را با بهترین‌ کیفیت ثبت می‌کند. وجود لرزشگیر اپتیکال روی هردو لنز واید و تله نوت ۸ باعث شده است حتی در زمان حرکت هم بتوانید تصاویری کاملا واضح و شفاف ثبت کنید.

دو لنز این گوشی هرکدام به صورت جداگانه یک عکس می‌گیرند و در گالری گوشی ذخیره می‌شود. این یعنی در عین داشتن عکسی که کاملا روی سوژه موردنظرتان فوکوس کرده است، تصویر دیگری هم خواهید داشت که به صورت زاویه باز گرفته شده در نتیجه نکته‌ای از محیط اطراف را هم از دست نداده‌اید.

دوربین جلوی ۸ مگاپیکسلی گلکسی نوت ۸ اکنون به فوکوس خودکار مجهز شده است تا شما بتوانید بهترین سلفی‌های ممکن را گرفته و یا به صورت تصویری با دوستانتان صحبت کنید.

 

یک دستیار چندکاره

داشتن یک دستیار که جدول شلوغِ کارها را سروسامان دهد تا چیزی از قلم نیفتد، یکی از نیازهای اصلی همه کسانی است که مشغله‌های متعددی دارند. جدا از دشواری‌ها، حتی بهترین دستیار هم نمی‌تواند در تک‌ تک لحظات کنارتان باشد. اما گلکسی نوت ۸ سامسونگ هوشمندترین دستیاری است که همیشه همراه شماست.

یکی از منحصربه‌فردترین امکانات سری نوت سامسونگ، قلم S Pen است. جدیدترین نسخه این قلم در گلکسی نوت ۸ اکنون باریک‌تر شده و حساسیت‌ آن نیز تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است. علاوه بر خود گوشی نوت ۸، قلم S Pen هم با استاندارد IP68 مقاوم در برابر آب و گرد و غبار بوده و به شما امکان می‌دهد در هر شرایطی، حتی زیر باران هم هر ایده‌ای یا نکته‌ای را ثبت کنید.

ترکیب این قلم با دستیار هوشمند بیکسبی سامسونگ باعث شده است گلکسی نوت ۸ به یک دستیار واقعی و همه‌کاره تبدیل شود. فقط کافی‌است کاری را که می‌خواهید انجام دهید و برای مثال موسیقی را که می‌خواهید گوش کنید را به منشی شخصی خود بگویید. قابلیت اجرای فرامین مختلف توسط دستیار صوتی بیکسی با استفاده‌ مکرر از آن بیشتر شده و دقیق‌تر می‌شود.

مجموع قابلیت‌های بالا، نوت ۸ را به بهترین همراهی تبدیل کرده است که می‌تواند متناسب با نیازهای هر فرد، بخشی از نیازهای او را برآورده کند. در دنیای دیجیتال امروز داشتن نوت ۸ یک ضرورت است، فقط باید جایگاه مناسبش را در زندگی‌مان پیدا کنیم.

تمدید مهلت بخشودگی جرائم بدهکاران تسهیلات خرد پست‌بانک‌ایران تا سقف ۷۰ میلیون ریال

در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های دولت و حمایت از تولید و رونق اقتصادی درسطح کشور، هیأت مدیره پست‌بانک‌ایران با تمدید مهلت بخشودگی جرائم دیرکرد بدهکاران تسهیلات مبادله‌ای، مشارکتی و قرض‌الحسنه تا سقف ۷۰ میلیون ریال بدهکاران این بانک تا پیایان سال ۱۳۹۶ موافقت نمود.
به گزارش روابط‌عمومی پست‌بانک‌ایران: براین‌اساس آن دسته از بدهکارانی که تا پایان سال ۱۳۹۳ مبلغ بدهی اصل تسهیلات آنان تا سقف ۷۰ میلیون ‌ریال است می‌توانند با پرداخت اصل و سود قرارداد خود به‌صورت دفعتاً واحده از این فرصت استثنائی ایجادشده بهره‌مند شوند.
بنابراین گزارش: بدهکاران تسهیلات تا پایان سال ۱۳۹۶فرصت دارند نسبت به تسویه نهائی مطالبات اقدام و از این بخشودگی استفاده نمایند.
این گزارش می‌افزاید: بدهکاران تسهیلات این بانک می‌توانند برای بهره‌مندی از این بخشودگی به شعب بانک و ادارات ستادی در سراسر کشور مراجعه نمایند.
گفتنی است: حمایت از مشتریان و ایجاد انگیزه در آنان برای پرداخت بدهی خود و همچنین استفاده از منابع وصول شده جهت پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و اشتغال‌زا از دیگر اهدافی است که در این راستا مدنظر می‌باشد.

تسهیل در ارائه خدمات به مشتریان

مدیر عامل موسسه اعتباری ثامن در جلسه هم اندیشی با حضور در جمع مدیران ستادی و سرپرستان استان ها ، ضمن خوشامدگویی به کلیه مدعوین، اعلام داشت: قطعا اگر مشکلات پیش آمده برای هر بانک یا موسسه مالی دیگری رخ می داد،ممکن بود آن سازمان با مشکلات بسیار بزرگتری مواجه شود ولی مجموعه ثامن با داشتن مشتریانی فهیم و وفادار و حرکت جهادی کارکنان همچنان با صلابت تر از گذشته به فعالیت خود ادامه می دهد.

وی با والا برشمردن فرهنگ سازمانی حاکم در موسسه ثامن،بیان داشت:فرهنگ سازمانی موسسه براساس مدیریت مشارکتی شکل گرفته است و ما معتقدیم که برنامه ها و طرح های سازمانی باید از سطوح پایین دریافت و به مدیران ارسال شود که قطعاً کوشش همکارن مجموعه دارای زمینه غیر قابل توصیف است و همچنین تصریح کرد : این باور قلبی همه ماست که مجموعه ثامن با اعتقادات قلبی تک تک مشتریان و تلاش کارکنان و و عنایات حضرت ثامن الائمه(ع) هنوز پابرجاست و پابرجا نیز خواهد ماند.
مدیرعامل موسسه اعتباری ثامن تلاش موسسه را تقویت اطمینان و اعتماد سازی دوسویه میان سازمان و مشتریان و همچنین افزایش ذهنیت مثبت میان مشتریان توصیف کرد و گفت:تاکید همیشگی اینجانب توجه هر چه بیشتر به مشکلات سپرده گذاران و طرح های انگیزشی برای کارکنان است و الویت باید به پاسخگویی بهتر به مشتری باشد .
نظری توکلی در مورد ارائه تسهیلات به مشتریان اعلام کرد  دو طرح تسهیلاتی در سطح شبکه ابلاغ شده است و خاطر  نشان کرد : مطابق اعداد و ارقام گزارش شده موسسه ثامن از نظر منابع ، مصارف و سپرده گذاری مشتریان برابر با چند بانک و موسسه مالی است و موسسه ثامن به عنوان اولین موسسه مالی پیشرو در طرح جایزه خوش حسابی باید بیشتر از گذشته در این موضوع اقدام نماید.
عضو هیئت مدیره موسسه اعتباری ثامن خواستار تقویت روحیه مثبت میان همکاران شد و پیشنهاد کرد: تقویت روحیه همکاران جهت مقابله با مشکلات سازمان ، یک راه حل مناسب برای برون رفت از وضعیت کنونی به شمار می‌آید. در این مسیر  لازم است ، پویایی و نوآوری دوران گذشته را بازیابیم .
وی با اشاره به اهمیت تمرکز بر فعالیت حرفه‌ای در نظم بانکی و تاکید بر باورهای کارشناسی برای رفع مشکلات موسسه، تصریح کرد: وظیفه همه ما در این شرایط حساس، حمایت از حرفه‌ بانکداری است و در این مسیر باید به اصول حرفه ای پایبند باشیم.

بیمه سامان بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

بیمه سامان برای چهارمین سال متوالی از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵ موفق به دریافت تائیدیه از سوی بیمه مرکزی ج.ا.ا مبنی برکسب رتبه توانگری مالی در سطح یک شد.
به گزارش روابط ‌عمومی بیمه سامان، در تاییدیه بیمه مرکزی در زمینه سطح توانگری این شرکت عنوان گردیده است، که در اجرای ماده “۶” آیین‌نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه (شماره۶۹) و با توجه ‌به بررسی و کنترل انجام شده، پس از اعمال تعدیلات، نسبت توانگری مالی آن شرکت ۱۲۱ درصد (سطح‌یک)، برای سال ۱۳۹۵ مورد تایید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.
بدین ترتیب، شرکت بیمه سامان توانست با وجود رشد بیش از ۴۰ درصد پرتفوی خود در سال ۹۵ با مدیریت صحیح دارایی‌ها و بدهی‌های شرکت، برای چهارمین سال متوالی نسبت توانگری مالی خود را در سطح یک، بالاترین سطح حفظ نماید.
مبنای محاسبات توانگری، اطلاعات مندرج در صورت‌های مالی حسابرسی شده مصوب مجامع عمومی موسسات بیمه، مفاد آئین نامه ۶۹ و وضعیت شاخص‌ها در ریسک‌های بیمه‌گری، بازار، اعتبار، نقدینگی و همچنین دارایی‌های قابل قبول و دارایی‌ها و بدهی‌های جاری، ارزش مطالبات از داخل کشور و سرمایه موجود می‌باشد.
حفظ و افزایش نسبت توانگری شرکت برای حفاظت از منافع تمامی ذینفعان و استفاده بهینه از سرمایه سهام‌داران امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. شرکت‌های دارای توانگری مالی سطح یک، شرکت‌هایی هستند که برای ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه گزاران از توانایی کافی برخور دارند.
این گزارش می‌افزاید، توجه به شاخص‌های توانگری مالی یکی از اهداف مهم بیمه سامان است که همواره توسط مدیر عامل، اعضاء هیأت مدیره، معاونین و مدیران این شرکت مورد تاکید قرار گرفته است.

تکمیل خطوط مترو از اولویت‌های بانک شهر

سرپرست منطقه چهار بانک شهر با تاکید بر اهمیت اقدامات این بانک در کلانشهرها گفت: تکمیل خطوط مترو و حمایت از ناوگان حمل و نقل عمومی از اولویت‌هایی است که با جدیت پیگیری می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، هادی امین زاده با بیان این مطلب گفت: فلسفه وجودی بانک شهر کمک به شهرداری‌ها در حوزه‌های اجرای مبلمان شهری، حمل و نقل عمومی و … است و به عنوان یک اهرم مالی در کنار مدیریت شهری به ایفای نقش در شهرها می‌پردازد.

وی تکمیل خطوط مترو را از دغدغه‌ها و اولویت‌های بانک شهر دانست و افزود: تقویت و ارتقای خدمات حمل و نقل از اهداف این بانک است، به طوری‌که امسال ۴ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای شهرداری و تکمیل خط یک مترو در شیراز به فروش رسیده است.

امین زاده خاطر نشان کرد: بانک شهر حمایت خود را در سال‌های آتی نیز از حوزه‌های فرهنگی و حمل و نقل شهری ادامه خواهد داد.

باحمایت بانک انصار همایش بزرگ تجارت ایران وعراق برگزار شد

باحمایت بانک انصار، مشارکت اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران‌وعراق،ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق و به همت دانشکده کارآفرینی دانشگاه‌تهران، همایش بزرگ تجارت ایران‌وعراق باحضوردکترنهاوندیان معاون‌اقتصادی رییس‌جمهور، دکتریحیی‌آل‌اسحاق رییس اتاق‌مشترک‌بازرگانی، صنایع ، معادن وکشاورزی ایران وعراق، مهندس سعیداوحدی دبیرستاد توسعه اقتصادی ایران وعراق، دکترابراهیمی مدیرعامل بانک‌انصار، سفرا وجمعی از معاونان و مشاوران امورصنعت، بانک‌وبازرگانی دوکشور در روزهای ۲۳ و۲۴ مهرماه در سالن اجلاس‌سران برگزار شد.

به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی‌وتبلیغات، این همایش با هدف ایجاد نگاهی‌نو به مناسبات بازرگانی، صنعتی و بانکی و جستجوی راهکارهای توسعه تعامل و دادوستدهای دوکشور و با سخنان دکتریحیی‌آل‌اسحاق پیرامون امکانات، انتظارات، قابلیت‌ها، مشکلات و راهبردهای توسعه مناسبات آغاز شد.

براساس این گزارش، در این همایش مهندس اوحدی درخصوص شرایط منطقه ای ، اشتراکات دوکشور و ظرفیت های عمده همکاری در بخش های مختلف ، برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای گسترش همکاری‌ها و برپایی نمایشگاه در بغداد به ارایه مطلب پرداخت و سپس دکترنهاوندیان طی سخنانی با اشاره به ناکامی‌ دولت‌های استکباری در شکست انقلاب‌اسلامی، هوشمندی مقامات ایرانی و عراقی را در شکست داعش، عاملی برای زمینه‌سازی برای توسعه مناسبات بازرگانی و اقتصادی دو کشور دانست و ضمن قوی‌تر خواندن ایران وعراق نسبت به گذشته به بازشماری مولفه‌ها، زمینه‌ها و حوزه‌های توسعه همکاری‌های دو کشور پرداخت.

دراین همایش، همچنین معاون وزیربازرگانی، معاون وزیرصنعت، مشاورارشد نخست‌وزیر، مشاورعالی رییس‌بانک‌مرکزی و سفیرعراق در ایران به ارایه دیدگاه خود پرداخته و برخی از ابعاد و زمینه‌های همکاری مشترک دو کشور ایران وعراق را تشریح کردند.
این گزارش می‌افزاید که در این همایش، پنل‌های توسعه تجارت،نفت وگاز، بازرگانی با عراق، روابط بانکی دوکشور و کارگاه های ثبت حقوقی کسب وکار و نقل‌وانتقالات و انواع خدمات‌پولی‌واعتباری در سیستم‌بانکی وصرافی عراق برگزار و اعضای آن‌ها به ارایه دیدگاه‌های تخصصی خود در حوزه‌های مربوط پرداختند.
لازم به ذکر است که در پایان این همایش، نشان ویژه تجارت ایران و عراق به دکتر ابراهیمی مدیر عامل بانک انصار اهداء شد.
اداره کل روابط عمومی وتبلیغات

همایش نمایندگان و شبکه فروش بیمه رازی برگزار شد

دومین گردهمایی مدیران و رؤسای شعب شرکت بیمه رازی و همایش نمایندگان و شبکه فروش طی روزهای ۲۷ و ۲۸ مهرماه در هتل استقلال تهران برگزارشد.

با توجه به نظر مدیرعامل بیمه رازی و برنامه ریزی‌های صورت گرفته، هر سه ماه یک بار جلسه‌ای مبنی بر بررسی عملکرد شعبه‌های شرکت در سراسر کشور و معرفی شعب برتر برگزار می‌شود که دومین جلسه این نشست روز پنجشنبه ۲۷ مهر برگزار شد و چند تن از معاونان، مشاوران و مدیران ستادی به ارائه گزارش عملکرد پرداختند و در ادامه رؤسای شعب سراسر کشور به بیان مسائل و پیشنهادات خود پرداختند و نقطه نظرات خود را در جهت رسیدن بهتر به اهداف شرکت بیان کردند. از این رو طی این جلسه، شعبه های آپادانا، مشهد۲، اراک و گرگان نیز به عنوان شعبه‌های برتر معرفی شدند که از رؤسا و کارکنان این شعب تقدیر به عمل آمد.

در ادامه، همایش نمایندگان و شبکه فروش بیمه رازی، روز ۲۸ مهرماه با حضور و سخنرانی کارشناسان به نام صنعت بیمه و با هدف آشنایی شبکه فروش بیمه رازی با اهداف و سیاست‌های جدید شرکت، برگزار شد.

دکتر امراللهی با سخنرانی در این همایش بر مقوله مشتری مداری و استفاده از خرد جمعی و کارگروهی تأکید کردند و از نمایندگان خواستند با تشکیل انجمن صنفی به تعامل هرچه بیشتر با یکدیگر و شرکت بپردازند.

در طول برگزاری همایش از نمایندگان برتر در فروش بیمه‌های زندگی توسط مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره تقدیر به عمل آمد؛ همچنین از نماینده برتر کشوری خانم زهره تبرته فراهانی به طور ویژه تقدیر شد.

 نمایندگان برگزیده بیمه رازی در ۶ ماهه اول سال

رتبه‌های اول:

ایرج محمدیشعبه آپادانا

حسین امین آبادیشعبه تبریز

مهتاب رادمهرشعبه رشت

الهام هدایتیشعبه بجنورد

رتبه‌های دوم:

مریم ستودهشعبه کاشانی

عباسعلی وفاییشعبه مشهد

حسن جعفریشعبه رشت

مهدی تقوی‌پورشعبه قم

رتبه‌های سوم:

ویدا عطاییشعبه آپادانا

سیما سلطانیشعبه تبریز

رتبه چهارم:

محمد باقر تیزمغزشعبه آپادانا

   نمایندگان برتر فروش بیمه زندگی از ابتدای سال ۹۶ لغایت شهریورماه

 ۱٫ زهره تبرته فراهانیکد ۲۲۱۳۶۸

۲٫ مهرنوش بهرام آبادیکد ۲۲۰۱۵۳

۳٫ رضا ابراهیمی۷۹۰۴۶۸

۴٫ محمدرضا آرام۲۲۱۴۶۷

۵٫ فهیمه عیسی زاده نشلی۷۹۰۳۳۳

۶٫ معصومه خورشیدی۲۲۱۵۶۸

۷٫ مینا بطحایی۲۲۰۴۱۶

۸٫ آقای فتح‌اله اکبری۲۲۰۵۷۱

۹٫ فاطمه عظیمی۷۹۰۵۱۷

۱۰٫ معصومه حسین‌زاده۷۹۰۵۵۷

برگزاری دومین دوره قرعه کشی ۲۰۰ سکه تمام بهارآزادی ویژه اعضای کانال تلگرام بانک ملت

دومین دوره قرعه کشی جوایز کانال تلگرام بانک ملت با حضور اعضای هیات نظارت، در ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی بانک ملت، در این مراسم که با حضور نمایندگان مدیریت امور بازرسی، مدیریت بازاریابی و کمیته اجرایی قرعه کشی برگزار شد، ۷ برنده خوش شانس هفته دوم با استفاده از سیستم گوی و گردونه و رایانه مشخص شدند.

هانیه شاهی سوندی، محمد دانش، منصور سیدی، حسن مجد، منصور خلیلی، حامد حمزه و محمد علی حاجتی گشتی، ۷ برنده دومین دوره قرعه کشی کانال تلگرامی بانک ملت هستند.

بر اساس اعلام بانک ملت، کارشناسان برای اعطای جایزه با برندگان تماس خواهند گرفت و در این تماس هیچ اطلاعاتی از قبیل شماره کارت، رمز اینترنتی و .. از آنان درخواست نخواهد شد.

بر اساس این گزارش، در قرعه کشی کانال تلگرامی بانک ملت، محدودیتی در دفعات برنده شدن وجود ندارد و هر فرد تا پایان ٢٠٠ روز همچنان شانس برنده شدن دارد.

بر این اساس، کاربران تلگرامی ضمن عضویت در کانال این بانک به نشانیbankmellat_channel@ باید فرم ثبت اطلاعات فردی راکه لینک آن در کانال و سایت بانک ملت وجود دارد تکمیل کنند.

آمادگی بانک اقتصادنوین برای ارائه خدمات بانکی به زائران عتبات عالیات در مرزهای مهران و شلمچه

هلدینگ اقتصادنوین با هدف آسان سازی ارایه خدمات پولی مورد نیاز زایرین عتبات عالیات، خدمات بانکی در مرزهای شلمچه و مهران ارایه می‌کند.
به گزارش اداره روابط عمومی بانک اقتصادنوین، به همین منظور پیش‌بینی‌های لازم برای راه‌اندازی باجه‌های موقت ارایه خدمات بانکی در مرزهای شلمچه و مهران صورت گرفته و این باجه‌ها در ایام اربعین حسینی خدمات مورد نیاز زایرین عتبات عالیات را در زمینه‌های بانکی، صدور انواع بیمه‌نامه و خدمات پرداخت الکترونیک در اختیار هموطنان عزیز ارایه می‌کنند.
خدمات افتتاح حساب، صدور کارت جدید و المثنی، صدور رمز کارت و … از جمله خدماتی است که باجه‌های بانک اقتصادنوین در ایام اربعین از طریق باجه‌های موقت مهران و شلمچه در اختیار زایرین قرار می‌دهند.
علاوه بر این خدمات شرکت‌های بیمه نوین و پرداخت نوین نیز در ایام مذکور از طریق باجه‌های بانک اقتصادنوین به زایرین ارایه خواهد شد.
همچنین به منظور تسهیل دسترسی هموطنان به اسکناس مورد نیاز، پیش‌بینی‌های لازم برای استقرار خودپردازهای بانک اقتصادنوین در مکان‌های پرتردد انجام شده و این دستگاه‌ها در ایام مذکور آماده خدمات رسانی به مشتریان شبکه بانکی خواهند بود.
خودپردازهای بانک اقتصادنوین انواع خدمات بانکی شامل پرداخت وجه نقد، انجام انتقال وجه درون‌ بانکی و بین‌ بانکی با استفاده از کارت‌های عضو شتاب، خرید شارژ مستقیم سیم‌کارت‌های اعتباری تلفن همراه، برای دارندگان کارت‌های شتابی ارایه می‌کنند.
لازم به ذکر است در صورت بروز هرگونه مشکل یا اختلال احتمالی در عملکرد دستگاه‌های خودپرداز بانک اقتصادنوین در تمام مدت حضور در مرزهای شلمچه و مهران کارشناسان بانک اقتصادنوین به صورت شبانه‌روزی اقدام به پول‌گذاری، رفع مشکل احتمالی دستگاه و تحویل کارت‌های ضبط‌ شده در همان لحظه به هموطنان می‌کنند.
در صورت بروز مشکل هموطنان عزیز می‌توانند در تمام ساعات شبانه روز با شماره ۴۸۰۳۱۰۰۰-۰۲۱ مرکز ارتباط نوین تماس حاصل نمایند.

عملکرد شش ماهه بیمه دانا در شورای مدیران بررسی شد

نایب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل بیمه دانا، ضرورت تسریع در پرداخت خسارات را مورد تأکید قرار داد و در عین حال خواستار نظارت، دقت و مدیریت صحیح بر این روند شد.
دکتر صادق در جلسه شورای مدیران این شرکت، با بررسی عملکرد شش ماهه شرکت در بخش های مختلف اظهار داشت: کلیه شعب و به ویژه سرپرستان مناطق باید تلاش کنند بر فرایند پرداخت خسارات نظارت و کنترل بیشتری داشته باشند تا هم از این طریق خسارات بیمه گزاران پرداخت شود و هم جلوی پرداخت های غیر واقعی گرفته شود.
مدیر عامل بیمه دانا، نظارت سرپرستان مناطق بر شعب و روند پرداخت خسارات، نظارت بر روند جذب نیروی انسانی در شعب و قانونمند شدن مأموریت های سازمانی را بخش دیگری از این برنامه ها دانست و افزود: خوشبختانه شرکت مانند همیشه در حال رشد و تکامل است و به سمت اهداف از پیش تعیین شده حرکت می کند.
دکتر صادق، عملکرد شش ماهه اول امسال را مطلوب عنوان کرد و از مدیران ستادی و سرپرستان مناطق خواست با همفکری و هم اندیشی، شرکت را به طرف اهداف عالی تر و مترقی تر پیش ببرند.

 

تجلیل بانک حکمت ایرانیان از ورزشکاران ارتش

بانک حکمت ایرانیان

همزمان با بیست و ششم مهرماه و روز تربیت بدنی و ورزش، طی مراسمی در ستاد ارتش با حضور مسئولان بانک حکمت ایرانیان، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در این مراسم ضمن تجلیل و تقدیر از ورزشکاران، طی جلسه ای با حضور مقامات ورزشی، در خصوص اهمیت ورزش همگانی و باستانی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، در این مراسم افشین پیروانی ملی پوش اسبق کشورمان، دکتر مجدآرا رییس فدراسیون ورزش های همگانی، امیر فولادی رییس تربیت بدنی ارتش، مهندس راسخ معاون وزیر ارتباطات، دکتر سجادی رییس شورای عالی فدراسیون ورزش باستانی و تنی چند از مسئولان و مقامات کشوری و لشکری حضور داشتند.

افتتاح شرکت کربنات کلسیم اکباتان با تسهیلات بانک صنعت و معدن

بانک صنعت و معدن

شرکت کربنات کلسیم اکباتان با استفاده از تسهیلات بانک صنعت و معدن به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، برای احداث این شرکت که آهک هیدراته، کربنات کلسیم رسوبی، کربنات کلسیم طبیعی و آهک میکرونیزه تولید می کند ۷ میلیون و ۲۷۵ هزار یورو تسهیلات ارزی و  ۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات ریالی مصوب شده است.

شرکت کربنات کلسیم اکباتان در استان بوشهر احداث شده و با بهره برداری از آن برای ۹۰ نفر شغل مستقیم ایجاد می شود.

گفتنی است استان بوشهر طرح های متعددی با تسهیلاتی بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان در قالب طرح رونق تولید از بانک صنعت و معدن دریافت کرده است.

ضرورت همگامی شعب با سند راهبردی ۱۴۰۰

حسن مرادی

روز دوم همایش بانک مسکن، با محوریت تشریح سند راهبردی بانک در افق ۱۴۰۰ برگزار شد و مسئولان این بانک بر ضرورت محوریت این سند، در مسیر توسعه برنامه های آتی بانک مسکن تاکید ویژه ای داشتند.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، در روز دوم همایش، ابتدا حسن مرادی مدیر امور طرح و برنامه محورهای سند راهبردی بانک در افق ۱۴۰۰ را تشریح کرد. وی در این سخنرانی، ماموریت های بانک در اساسنامه را تشریح کرد. ماموریت هایی که می توان در زیر مجموعه ای از بانکداری رهنی، بانکداری توسعه ای، بانکداری سرمایه گذاری و بانکداری عمومی بخش بندی کرد.

وی در این سخنرانی بر ضرورت تمرکز بر اهداف بانک مسکن، نظیر حمایت از سیاست های دولت در تامین مسکن خانوارها، تامین مالی خریداران مسکن با اشاره بر قشر متوسط، تامین مالی سازندگان با تاکید بر ساخت واحدهای مسکونی ارزان قیمت و متوسط قیمت و تامین مالی سازندگان مصالح ساختمانی تاکید کرد.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، در ادامه سخنان خود به این نکته اشاره کرد که باید تقاضای در بخش مسکن به خوبی شناسایی شود و تسهیلات متناسب با آن عرضه شود، در غیر اینصورت بخش زیادی از تسهیلات تبدیل به مطالبات غیر جاری بانک ها خواهد شد.

در بخش بعدی، فریبرز راحتی رییس اداره کل برنامه ریزی و عملکرد، گزارشی در خصوص عملکرد بانک مسکن در نیمه نخست سال جاری ارائه داد. به گفته وی،  بانک مسکن در نیمه نخست برغم وجود برخی چالش ها در نظام بانکی کشور، توانسته تا حدود زیادی به اهداف کمی و کیفی تعیین شده در برنامه برسد.

راحتی تاکید کرد که در بخش تجهیز سپرده ها، ۷۵ درصد از هدفگذاری نیمه نخست سال جاری محقق شد و میزان سپرده ها نسبت به سال قبل ۸ درصد رشد داشته است. همچنین افزایش سرمایه به مبلغ ۵۰ هزار ریال از محل تسویه خطوط اعتباری مسکن مهر در فروردین امسال تحقق یافت.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید کرد که بانک مسکن در بخش مصارف (تسهیلات پرداختی) بخش خصوصی تا پایان خرداد ماه در مقایسه با سایر بانک ها رتبه نخست را کسب کرده است.

بخش دیگر سخنرانی روز دوم به بررسی ارزیابی عملکرد استان ها پرداخته شد. در این سخنرانی، علمداری رییس اداره کل امور شعب استان ها تاکید کرد که برغم عدم رعایت بانک ها از دستورالعمل های شورای پول و اعتبار، عملکرد مدیریت شعب بانک مسکن قابل تحسین بوده است.

وی در ادامه صحبت های خود افزود: تاکنون سه دوره ارزیابی عملکرد شعب صورت گرفته که ۲۵۴ شعبه در هر سه دوره ارزیابی عملکرد در منطقه سبز قرار گرفته است. همچنین ۳۳۷ شعبه در دو دوره اخیر در منطقه سبز قرار گرفته اند. منطقه سبز، محدوده ای است که بانک ها به لحاظ عملکرد شاخص ها وضعیت مطلوبی داشتند.

پس از این سخنرانی، از مدیران موفق و بازاریان برگزیده شعب توسط مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

در انتهای همایش فصلی مدیران بانک مسکن، پنل هیأت مدیره در خصوص برنامه استراتژیک بانک در افق ۱۴۰۰ به همراه پرسش و پاسخ برگزار شد. در این پنل، ابتدا مدیر عامل و هیأت مدیره محورهای اصلی سند مذکور را تشریح کرده و بر ضرورت درک تمامی کارکنان و مسوولان بانک مسکن از سند راهبردی ۱۴۰۰ تاکید کردند. همچنین در این پنل تاکید شد که سند راهبردی بر اساس یک برنامه ریزی غلتان تدوین شده که با توجه شرایط پیش رو، امکان به روز شدن و تغییرات وجود دارد.

در این پنل، مدیران ارشد بانک مسکن، بر ضرورت تمرکز این بانک بر فعالیت های مرتبط با ماموریت های اصلی و حوزه تخصصی بانک مسکن تاکید کردند. به گفته مدیران، اگر ضرورت به گسترش و بزرگ شدن بانک مسکن باشد، باید در تمام حوزه ها عملکرد قوی داشته باشیم و تنها در صورت عملکرد قوی متناسب با برنامه های تعیین شده در سند راهبردی، می توان به رشد همه جانبه و دستیابی به اهداف امیدوار بود.

بانک صادرات ایران شش ماهه ١٠۴ هزار وام ازدواج پرداخت کرد

​شعب بانک صادرات ایران طی ۶ ماهه اول ١٣٩۶، در سراسر کشور قریب به ١٠۴ هزار فقره وام قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه به زوج‌های جوان پرداخت کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و حمایت از زوج های جوان و تسهیل در امر ازدواج، با اعطای ١٠٣ هزار و ٩٩۵ فقره وام قرض الحسنه ازدواج و جهیزیه، بیش از ١٠هزار و ٧٩۶ میلیارد ریال به این امر اختصاص داده است.

گفتنی است هم اکنون پرداخت سریع وام قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه در شعب بانک صادرات ایران در صورت تکمیل پرونده قابل اجرا است و در برخی شعب صف انتظاری وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، مانده وام قرض الحسنه ازدواج و جهیزیه در سطح شعب این بانک بالغ بر ٢٢ هزار و ٢٣۵ میلیارد ریال است که بیانگر بهره‌مندی جمع کثیری از جوانان کشور از وام های قرض الحسنه ازدواج و جهیزیه بانک صادرات ایران می باشد.

منبع تأمین این نوع وام ها، دارندگان حساب های قرض الحسنه پس انداز نزد شعب بانک صادرات ایران هستند که با نیت خیرخواهانه خود در این امر نوع دوستانه و خداپسندانه مشارکت کرده‌اند.​

انعقاد قرارداد اتکایی مازاد خسارت حوادث فاجعه آمیز بیمه ملت با اسکور فرانسه

شرکت بیمه ملت پس از مذاکره با بیمه اسکور فرانسه، موفق به اخذ پوشش اتکایی به صورت قرارداد اتکایی مازاد خسارت حوادث فاجعه آمیز (Catastrophe Excess of Loss Treaty) از این شرکت شد.
شرکت بیمه ملت پس از مذاکره با بیمه اسکور فرانسه، موفق به اخذ پوشش اتکایی به صورت قرارداد اتکایی مازاد خسارت حوادث فاجعه آمیز (Catastrophe Excess of Loss Treaty) از این شرکت شد.
این قرارداد، تمامی خسارات فاجعه‌آمیز احتمالی بیمه‌نامه‌های صادره به صورت مستقیم و یا قبولی اتکایی بیمه ملت در رشته‌های آتش سوزی، بلایای طبیعی، عدم‌النفع و مهندسی را تا سقف ۲۰۰ میلیون یورو پوشش خواهد داد.
لازم به ذکر است که شرکت بیمه اسکور فرانسه که دفتر مرکزی آن در پاریس واقع شده است، چهارمین بیمه‌گر اتکایی برتر در دنیا بوده و دارای رتبه +A از موسسه رتبه‌بندی A.M.Best آمریکا است.

 

افزایش همکاری بانک پارسیان و فولاد مبارکه

عضو هیت مدیره،معاونین و مدیران بانک پارسیان با حضور در فولاد مبارکه بر توسعه تعاملات و مشارکت موثر در طرح های توسعه ای تاکید کردند.
مدیران ارشد بانک درپی نشست با معاون مالی و اقتصادی و تیم مالی گروه فولاد مبارکه در طی مذاکرات ثمربخش ،در هفته پایانی مهره ماه ، برای گسترش برنامه های همکاری تخصصی به توافق رسیده و طرفین ، همراهی مجموعه های بزرگ تولیدی، صنعتی و خدماتی کشور همچون فولاد مبارکه با بانک های خوشنام کشور ، برای بانک پارسیان ر امتیازی برای اقتصاد کشور برشمردند.

تعیین تکلیف ۶۶۵ میلیارد ریال اموال مازاد بانک ملی ایران در شش ماه

بانک ملی ایران در نیمه نخست امسال ۶۶۵ میلیارد ریال از املاک مازاد ملکی و تملیکی خود را تعیین تکلیف کرده است.
 در شش ماه ابتدای سال جاری بیش از ۸۰ مورد از این املاک از طریق مزایده های سراسری، استانی، مذاکره و اقاله تعیین تکلیف شده است.

همچنین در راستای کمک به حفظ محیط زیست، دستورالعمل استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در ساختمان ها و فعالیت های بانک ملی ایران تدوین شده است.

در ادامه این روند، همچنین طرح مدیریت و ممیزی انرژی و نیز الگوسازی و تدوین ضوابط ساختمان های بانک کلید خورد.

صرافی سینا دینار زائرین کربلای معلی را تامین می کند

به منظور رفاه حال هموطنان به ویژه زائران اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، شرکت صرافی سینا نسبت به تامین ارز مورد نیاز آنان-دینار عراق- اقدام می کند.
 با توجه به قرار داشتن در آستانه اربعین حسینی و به منظور ارائه خدمات بانکی مورد نیاز زائران حرم سیدالشهدا حضرت امام حسین(ع)، شرکت صرافی سینا نسبت به تامین دینار عراق مورد نیاز آنها بدون سود و کارمزد و با قیمت خرید اقدام می کند.

هموطنان می توانند با مراجعه به این شرکت واقع در خیابان شهید بهشتی تهران، شماره ۲۸۷ یا تماس با شماره تلفن ۸۸۷۰۸۶۷۰ در این زمینه اقدام نمایند.

ارکان هیات مدیره انجمن خبرنگاران صنعت و بازار خودرو مشخص شد

رئیس، نایب رئیس و دبیر انجمن صنفی کارگری خبرنگاران صنعت و بازار خودرو استان تهران مشخص شدند.
پس از تشکیل انجمن صنفی خبرنگاران صنعت وبازار خودرو و برگزاری نخستین جلسه هیات مدیره این انجمن، رئیس، نایب رئیس و دبیر این انجمن مشخص و برای تایید نهایی به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی اعلام شد.
براساس این گزارش و با تایید وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و دیگر نهادهای نظارتی، آقایان خشایار نظریان به عنوان رئیس، رضا حسینی نایب رئیس و حسین مزاریان دبیر انجمن صنفی خبرنگاران صنعت و بازار خودرو کشور انتخاب شدند.
سوم مهرماه امسال و با تشکیل نخستین مجمع صنفی خودرونگاران، شاهد شکل گیری انجمن صنفی خبرنگاران صنعت و بازار خودرو بودیم و آقایان خشایار نظریان، حسین مزاریان، میثم عسگری، رضا حسینی و خانم مرجان شهریاری به عنوان اعضای هیات مدیره این تشکل صنفی انتخاب شدند.

زبان بدن شهردار تهران

امروز از سکاندار شهرداری تهران یعنی جناب اقای نجفی با زبان بی زبانی سخن خواهیم گفت . اما رازهای زبان بدن جناب اقای شهردار تهران چه در دل خود نهفته دارد.آقای محمدعلی نجفی متولد ۲۳ دی۱۳۳۰، تهران است او سیاستمدار و مدرس دانشگاهی است که در کارنامه خود دارای سوابق درخشان علمی و سیاسی است

به لحاظ علم رفتارشناسی می توان گفت احساسات نجفی در صورت او کاملا مشخص و هویدا است و مخصوصا احساسات و حالت مهربانی و علمی بودن و استاد دانشگاه بودن به خوبی در صورت ایشان قابل رویت و ارزیابی است

مازیارمیرکارشناس ارتباطات غیر کلامی به شدت معتقداست که استفاده از زبان بدن بزرگان می تواند الگوی خوب و موثری برای جوانان و افراد جامعه برای رسیدن به یک بالانس خوب و قابل قبول در سطح ملی باشد.

 

نجفی شهرداری علمی

نجفی شهردار محترم در بدو ورود و مخصوصا دیروز در نشست ویژه مطبوعاتی نشان داد که یک مدیر لایق و علمی است که امده است با تکیه بر دانش و تجربه ایرانی شهرداری تهران را دچار تحول عظیم نماید نجفی می کوشد با بهره گیری از اخرین تکنولوزیهای روز جهان شهرداری و معضلات انرا حل کند . رنگ رخساره و چهره و طرز بیان و مدل استقرار ایشان نشان از این مهم دارد که ایشان به شدت در تلاش است در این مهم به پیروزی دست پیدا نماید حال باید منتظر ماند تا دید این استاد قدیمی دانشگاه می تواند در این مبارزه پیروز شود یا خیر

 

نجفی و زبان بدن دستهایش

نجفی از دستهایش خوب و بسیار حرفه ای استفاده می کند مثلا نشان دادن گاه و بیگاه کف دست یبرای نشان دادن اعتقاد راسخ و صداقتش بسیار عیان است او مشخصا نشان می دهد که با علم زبان بدن اشنا است و در سخنرانیهایش بدون لهجه و با تکنیکهای سخنرانی سخن می‌گوید زیاد حرف نمی زند و سخنانش ملموس و قابل فهم است و از ریتم خوب و دوستانه ای برخوردار است . شهردار محترم هوشمندانه در پنهان نمودن حالتهای خود هم موفق است هرچند که کمی استرس ناشی از جمعیت و یا اولین دیدار شهردار با اهالی رسانه ملموس بود و این مسئله از دید یک کارشناس حرفه ای زبان بدن هرگز پنهان نخواهد ماند.اما باید اذعان نمو د که او در رسانه همیشه چهره حرفه ای و خوبی از خود بنمایش می گذارد.

 

نجفی صورت مهربانی دارد

حالت های صورت نجفی و موهایی که به سفیدی گرائیده است هم حالت مهربانتری به او می دهد او گشاده رو است و این یکی دیگر از قدرت‌های مسلم زبان بدن آقای شهردار است و هم با این میمیک صورت و مدل ریش تا حدودی شخصیت علمی او را بنمایش می گذارد او معمولا نگاههای نافذی دارد نگاهی که تا اعماق قلب انسان را در مینوردد. لبخند ملیح و صورت مهربانش هرجایی می تواند تاثیر گذار باشد این در حالی است که او با نشان دادن و ترسیم حالتها و احساساتش با زبان بدن و مخصوصا دستهایش حس خوبی به مخاطب خود القاء می کند و مهمتر اینکه به انچه می گوید به شدت معتقد است. حالت چشمها و ارتباط چشمی خوبی دارد اما اگر به مخاطب نگاه نکند زاویه دید او به دو سمت بیشتر کشیده نمی شود و ژست قالب ایشان دستهای درهم فقل شده است که این دو از نکات ضعف جناب اقای شهردار است. برای جناب اقای نجفی شهردار محترم تهران ارزوی موفقیت و پیروزی مینمایم .

مازیارمیرمشاوروتحلیلگر

در تابستان امسال، بیمه البرز بیش از سه هزار میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد

 شرکت بیمه البرز در سه ماهه دوم امسال بیش از سه هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه‌گزاران خسارت ‌دیده خود پرداخت کرد.

به گزارش  روابط عمومی بیمه البرز، از این مبلغ بیش از یک هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال بابت خسارت های رشته بیمه های اشخاص و یک هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال بابت خسارت های رشته بیمه خودرو پرداخت شده است.

این گزارش حاکی است، بیمه البرز در تابستان سال جاری در رشته بیمه مسوولیت مبلغ ۱۶۶ میلیارد ریال خسارت به بیمه‌گزاران خسارت دیده خود پرداخت کرد که پس از بیمه‌های اشخاص و خودرو، بیشترین خسارت پرداختی بیمه البرز در سه ماهه دوم امسال است.

بر این اساس، بیمه البرز در همین مدت در رشته‌های بیمه آتش سوزی بیش از ۴۵ میلیارد ریال، بیمه‌ باربری ۳۵ میلیارد ریال، مهندسی مبلغ ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، انرژی مبلغ ۱۳ میلیارد و ۵۷۱ میلیون ریال و در رشته عمر و اندوخته ۶ میلیارد و ۱۳۷ میلیون ریال خسارت پرداخت کرد.

بنا بر این گزارش،‌ شرکت بیمه البرز طی ماه‌های تیر،‌ مرداد و شهریور سال ۹۶، به ۱۲۴ هزار و ۱۶۸ فقره پرونده خسارت رسیدگی و خسارت وارده به بیمه گزاران خود را پرداخت کرد.

تمام دانش آموزان کشور ۲۴ ساعته تحت پوشش بیمه معلم قرار دارند

عباس معینی معاونت اشخاص بیمه معلم اعلام کرد که در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ هم تمام دانش آموزان کشور به صورت ۲۴ ساعته تحت پوشش بیمه حوادث دانش آموزی این شرکت قرار دارند و حتی دانش آموزان اتباع خارجی هم مشمول این بیمه می شوند.
عباس معینی تعداد دانش آموزان در قرارداد بیمه حوادث تحصیلی سال جاری را با توجه به آمار سال تحصیلی سال گذشته حدود ۱۳٫۰۰۰٫۰۰۰ نفر و حق بیمه یکساله هر نفر را بدون افزایش نسبت سال گذشته مبلغ ۷۵٫۰۰۰ ریال اعلام کرد.
وی با اشاره به این نکته که دانش آموزان برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ از تاریخ ۳۱/۰۶/۱۳۹۶ لغایت ۳۱/۰۶/۱۳۹۷ تحت پوشش هستند خاطر نشان کرد موضوع این بیمه نامه عبارتست از ارائه پوشش فوت، نقص عضو دائم جزیی یا کلی و هزینه های پزشکی در مقابل حوادث می باشد. معاونت اشخاص بیمه معلم درادامه افزود به غیر از پوشش بیمه حوادث، برخی پوشش های دیگر نیز در قالب این بیمه به دانش آموزان ارائه می شود از جمله پوشش هزینه های بستری ناشی از بیماری، خرید و پیوند کلیه، کاشت حلزون و بیمه مسئولیت مدنی.
معاونت اشخاص بیمه معلم درباره زمانی که دانش آموزان تحت پوشش بیمه حوادث دانش آموزی قرار می گیرند اظهار کرد: پوشش بیمه حوادث تحصیلی همزمان با شروع سال تحصیلی جدید آغاز می گردد و تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد و دانش آموزان در این بیمه نامه در ۲۴ ساعت شبانه روز در داخل و خارج از کشور تحت پوشش هستند و در صورت بروز حوادث مشمول بیمه می توانند از مزایای آن استفاده نمایند.
عباس معینی در پاسخ به این سوال که دانش آموزان چگونه و در چه شرایطی می توانند از بیمه خود استفاده کنند گفت : در صورت بروز هر نوع حادثه ای که جنبه ناگهانی و ناشی از یک عامل خارجی باشد و قصد و اراده بیمه شده در بروز آن دخالتی نداشته باشد ، چنانچه بیمه شده دچار فوت، نقص عضو یا از کارافتادگی دائم جزیی یا کلی و یا هزینه پزشکی شود، دانش آموز یا خانواده وی می تواند با در دست داشتن فرم شماره ۵ که توسط مدیریت آموزشگاه تکمیل می گردد و سایر مدارک و مستندات لازم نسبت به دریافت خسارت اقدام کنند.
البته بیمه شدگان در موارد بستری ناشی از بیماری، خرید یا پیوند کلیه و یا بیمه مسئولیت مدنی نیز می توانند از مزایای این بیمه نامه براساس تعهدات مندرج در آن استفاده نمایند.
معاونت اشخاص بیمه معلم در این مورد که اگر دانش آموزان در طول دوره پوشش بیمه دانش آموزی خود از کشور خارج شوند، آیا بیمه حوادث تحصیلی شامل حال ایشان می گردد یا خیر بیان کرد: دانش آموزان در ۲۴ ساعت شبانه روز در هر مکانی که باشند در داخل یا خارج از کشور می توانند از مزایای این بیمه بهره مند گردند.
وی همچنین با اشاره به امکان ارائه خدمات بیمه ای به دانش آموزان خارجی از جمله افغان ها و عراقی ها تاکید کرد : در صورتی که دانش آموزان اتباع خارجی دارای مجوز اقامت قانونی و مشغول به تحصیل باشند می توانند از مزایای این بیمه استفاده نمایند.
معاونت اشخاص بیمه معلم اعلام کرد : در صورتی که تمامی مدارک مربوط به حادثه رخ داده کامل باشد حداکثر زمان پرداخت خسارت از زمان تکمیل مدارک ۷ روز کاری می باشد. البته در بسیاری از موارد این زمان کمتر از دو یا سه روز نیز می باشد.
عباس معینی در ادامه به این موضوع نیز اشاره نمود که با توجه به اینکه قرارداد حوادث تحصیلی به صورت گروهی و یکسان دانش آموزان سراسر کشور اجرا می شود، این امکان که برخی از دانش آموزان سقف تعهدات خود را افزایش دهند وجود ندارد.
معاونت اشخاص بیمه معلم در خصوص فرایند پرداخت خسارت بیمه حوادث دانش آموزی بیان کرد که در صورت بروز هر یک از حوادث مشمول بیمه در مرحله اول می بایست فرم شماره ۵ توسط مدیریت آموزشگاه محل تحصیل بیمه شده تکمیل گردد و به همراه سایر مستندات و مدارک از طریق اداره رفاه و پشتیبانی برای شرکت بیمه معلم ارسال گردد.
عباس معینی معاونت اشخاص بیمه معلم در خاتمه خاطر نشان کرد کارشناسان اسناد پزشکی بیمه شرکت بیمه با بررسی مدارک و براساس مفاد قرارداد و سقف تعهدات موجود، خسارت را برآورد و برای پرداخت به واحد مالی ارائه می نمایند. واحد مالی شرکت بیمه، خسارت قابل پرداخت را در وجه ولی یا سرپرست قانونی دانش اموز از طریق صدور چک یا واریز به حساب پرداخت می نماید.

 

اخبار پولی مالی

تیم های برتر ماراتن برنامه نویسی بیمه مشخص شدند

در مراسم اختتامیه نخستین رویداد ماراتن برنامه نویسی بیمه «بیمه تک»، در دانشگاه شهید بهشتی، سه تیم برتر این رویداد معرفی و از آنان با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی تجلیل و قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، علیرضا بیانیان مدیر عامل بیمه آرمان در این مراسم ضمن قدردانی از حضور و مشارکت فعال نخبگان جوان و دانشگاهی در این رویداد ملی، خطاب به آنان گفت: در اوایل انقلاب جوانان غیور دین خود را به انقلاب و کشور ادا کردند و اکنون نوبت شما نخبگان جوان و دانشگاهی است که با علم و دانش خود و کارآفرینی به توسعه و پیشرفت این کشور کمک و یاری رسانید.

بیانیان گفت بحث فناوریهای نو در بازار بیمۀ جهان فراگیر شده و رو به گسترش است و بازار بیمه در ایران نیز ناگزیر به تغییر روش های سنتی و استفاده از فناوری های روز و فضاهای اینترنتی برای نوآوری و توسعه خدمات خود است.

مدیر عامل بیمه آرمان افزود این رویداد نیز با هدف معرفی ظرفیت‌های بازار و فناوری های بیمه به نخبگان جوان و کارآفرینان علاقه‌مند برگزار شد و امیدواریم با اجرای آن بخشی از چالش های صنعت بیمه در حوزه های بازاریابی و فروش، صدور بیمه نامه و ارزیابی و پرداخت خسارت با راهکارهایی که ارائه می گردد، رفع شود.

هادی رئیس الذاکرین عضو هیأت مدیره و معاون توسعه بازار و فروش بیمه آرمان نیز گفت در ماراتن برنامه نویسی بیمه سه چالش در حوزۀ صنعت بیمه و IOT، سایبراینشورنس و بیمه و چالش آزاد به شرکت کنندگان ارائه شد که ایده ها و راهکارهای خود را به صورت برنامه و اپلیکیشن برای این چالش ها ارائه کردند.

وی گفت پتانسیل ایجاد خلاقیت و نوآوری های جدید در صنعت بیمه وجود دارد و رویکرد بیمه آرمان نیز جذب نخبگان جوان و استفاده از فناوری های نوین برای خلق نوآوری در محصول و خدمات است و اولین شرکتی است که در این حوزه گام برداشته و انتظار دارد اهالی صنعت بیمه بویژه نهاد ناظر از این حرکت بیمه آرمان حمایت کنند و توسعه صنعت بیمه را با ورود فناوری های نوین در قالب استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا رقم بزنند.

معاون توسعه بازارو فروش بیمه آرمان افزود وظیفه شرکت بیمه خلق محصول است و توسعه و فروش این محصول مستلزم ایده پردازی از سوی استارتاپ هاست و ما به ناچار باید به سمت کسب و کارهای نوپا گام برداریم و با تلفیق تکنولوژی و مسائل سنتی و ایجاد نوآوری، خروجی مطلوبی از آن بگیریم.

وی گفت صنعت بیمه در بحث فناوری اطلاعات و ارتباطات ضعف هایی دارد اما با وجود این در بیمه های اختیاری از جمله عمر و سرمایه گذاری ما شاهد رشد ۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم و این نشان می دهد که مردم به این تصمیم رسیده اند که باید انتخاب کنند و هدف ما نیز این است که برای خلق کسب و کارهای نوپا سرمایه گذاری و در درازمدت از این نخبگان استفاده کنیم.

گفتنی است به دنبال اعلام فراخوان ماراتن برنامه نویسی بیمه از سوی دانشگاه شهید بهشتی، بیش از یکصد نفر از دانشگاه های مختلف سراسر کشور برای شرکت در این رقابت ثبت نام کردند که در قالب ۲۹ تیم گزینش و سازماندهی و با ارزیابی های اولیه هیات داوران ۱۳ تیم از بین آنها برنامه ها و راهکارهای خود را در این مراسم  دمو و ارائه کردند و در نهایت با تصمیم و رأی هیات داوران سه تیم برتر از بین آنها معرفی و به تیم های اول تا سوم به ترتیب ۱۰ میلیون، ۵ میلیون و ۳ میلیون تومان جایزه نقدی از سوی بیمه آرمان تعلق گرفت.

علاوه براین، به چهار تیم نیز که در حوزه های مختلف از جمله خلاقیت در حل مسأله، نوآوری در ایده و… راهکار ارائه کرده بودند به هر یک ده میلیون ریال جایزه نقدی به همراه لوح تقدیر تعلق گرفت.

تیم های برتر در این رویداد به دعوت شتابدهنده فارابی و با حمایت بیمه آرمان فعالیت خود را در دوره شتابدهی ادامه خواهند داد و از سرمایه گذاری و حمایت بیمه آرمان بهره مند خواهند شد.

در این مراسم علیرضا محجوب نماینده مجلس شورای اسلامی، مرتضی براری معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین عسکریان ابیانه معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجتبی زینی وند معاون وزارت آموزش و پرورش، خانم محمودیان از سازمان گردشگری، کورش پرند سرپرست پارک علم و فناوری اطلاعات دانشگاه شهید بهشتی، کارآفرینان و مدیران عامل اپلیکیشن های اسنپ، تپسی، بیمیتو، کافه بازار، الو پیک و مدیران ارشد بیمه آرمان حضور داشتند.

بازدید مدیرعامل بانک ملت از نمایشگاه تله کام ۲۰۱۷

مدیرعامل بانک ملت از هیجدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (ایران تله کام) بازدید کرد.به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر هادی اخلاقی فیض آثار در این بازدید که بهمن اسکندری معاون مدیرعامل و مسعود نصر اصفهانی مدیر روابط عمومی، وی را همراهی می کردند از سالن های شرکت های همراه اول و ایرانسل و همچنین غرفه های بانک ملت و شرکت به پرداخت ملت دیدن کرد.وی در این بازدیدها، پس از گفت و گو با مدیران اپراتورهای بزرگ کشور، بر تقویت همکاری های فی مابین تاکید و آمادگی بانک ملت را برای حمایت از پروژه های مختلف این شرکت ها اعلام کرد.

پالس های مثبت ارزی در بازار سهام

بازار ارز یکی از بازارهای جذاب برای سرمایه گذاران است، در همین خصوص راه‌اندازی صندوق‌های ارزی، آپشنی مناسب در اختیار بازار سرمایه‌ قرار می دهد تا این نقدینگی را جذب کند.

بازار ارز همواره یکی از پرحاشیه‌ترین بازارهای کشور بوده که هر از گاهی بنا به دلایل بنیادی و روانی نوسانات متعددی را تجربه می‌کند. طی سال های اخیر نبود ابزارهای مالی مبتنی بر ارز، اثرات مخربی را بر اقتصاد به همراه داشته، این درحالیست که این معضل سالهاست در کشورهای توسعه یافته رفع شده است.

علیرضا تاج بر، مدیرعامل کارگزاری بانک ملت در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در خصوص راه اندازی صندوق ارزی بازار سرمایه گفت: باید توجه داشت که ورود ابزارهای مشتقه مبتنی بر ارز به بازار سرمایه، نیاز بازار را به کلی رفع نمی‌کند، چراکه پیچیدگی و تخصصی بودن این ابزارها، سرمایه‌گذاری در آن را ملزم به دارا بودن دانش و تجربه می کند.

زوایای مثبت صندوق ارزی

تاج بر در خصوص اثرات مثبت راه اندازی این صندوق گفت: صندوق سرمایه‌گذاری در دارایی مالی ارزی می‌تواند بهترین مدخل ورود سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای به بازار ارز باشد. این صندوق با گردآوری وجوه از سرمایه‌گذاران، وجوه حاصل را در دارایی‌هایی مبتنی بر ارز سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی افزود: یکی از مواردی که همواره مورد توجه دارندگان سرمایه قرار می‌گیرد، یافتن محلی کم ریسک برای سرمایه‌گذاری است. این در حالی است که تجربه نشان داده ارز در ایران نوعی دارایی کم‌ریسک به شمار می‌رود. بر این اساس با راه‌اندازی صندوق‌های ارزی، آپشنی مناسب در اختیار بازار سرمایه‌ قرار می‌گیرد تا این نقدینگی را جذب کند.

تاج بر همچنین گفت: توسعه حضور سرمایه‌گذاران چه داخلی و چه خارجی در بازار سرمایه مستلزم پوشش ریسک نرخ ارز است. اینجاست که ضرورت تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارزی احساس می‌شود. به عبارتی دیگر صندوق‌های ارزی می‌توانند از طریق ایجاد ابزار مشتقه، ریسک قیمت ارز را مدیریت کرده و به نوعی ریسک سرمایه‌گذاران، ناشی از نوسان نرخ ارز را پوشش دهند.

تاج بر همچنین بیان کرد: در این صندوق ها آورده سرمایه‌گذاران می‌تواند ارزی یا ریالی باشد و صندوق این وجوه را در اوراقی مانند گواهی سپرده ارزی، اوراق مشتقه مبتنی بر ارز، اسناد تعهد پرداخت بانکی ارزی، اوراق مشارکت، اوراق صکوک و هر نوع سپرده‌گذاری ارزی یا ریالی نزد بانک‌ها سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

مدیرعامل کارگزاری بانک ملت با تاکید بر افزایش سطح علمی سهامداران در خصوص ابزارهای مختلف بیان کرد: در جهت تشکیل صندوق سرمایه گذاری ارزی و موفقیت آن در بازار سرمایه، سازمان بورس علاوه بر همراهی بانک مرکزی و معرفی درست این صندوق، اقدام مهم دیگری را باید به انجام رساند و آن راه اندازی طیف کامل ابزارهای مشتقه مبتنی بر ارز است. چراکه موفقیت این صندوق مستلزم اجرای استراتژی های مالی است و این امر بدون وجود تمام ابزارهای مشتقه امکان پذیر نخواهد بود.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: تجربه جهانی در خصوص راه‌اندازی ابزارها و صندوق‌های بر پایه ارز بسیار موفقیت آمیز بوده است. با استفاده از این اهرم بخش قابل توجهی از تقاضا و نیاز سرمایه‌گذاران و پوشش دهندگان ریسک رفع می‌شود. واقعیت این است که بدون این ابزارها همواره باید منتظر نوسانات غیرعادی در بازار ارز باشیم و از طرف دیگر ورود جدی سرمایه گذار خارجی به اقتصاد ایران بدون تعبیه ابزارهای پوشش ریسک نوسان نرخ ارز بسیار بعید است.

 

راهکار منتخب بورس کالای ایران برای اخذ مالیات گواهی سپرده کالایی

مدیرعامل بورس کالای ایران به تجربه جهانی استفاده از قبض انبار و گواهی سپرده کالایی اشاره کرد و گفت: براساس گزارش های منتشر شده توسط نهادهای بین المللی مانند صندوق بین المللی پول، فائو و … قبوض انبار از ابزارهای متداول تأمین مالی در کشورهای توسعه یافته و برخی کشورهای در حال توسعه به حساب می آیند؛ براساس تجربیات جهانی، کاربرد قبوض انبار در تأمین مالی، برای تمامی بخش های اقتصادی با اهمیت است.

پنجمین کنفرانس ملی حسابداری مدیریت با رویکرد حسابداری مدیریت رفتاری صبح روز پنج شنبه بیست و هفتم مهرماه ۱۳۹۶ از سوی انجمن حسابداری مدیریت ایران با همکاری دانشکده علوم مالی دانشگاه خوارزمی برگزار شد.

طی این کنفرانس که با حضور اساتید دانشگاهی حوزه مدیریت و حسابداری برگزار شد، مدیرعامل بورس کالای ایران به عنوان یکی از سخنرانان از چالش های حسابداری ابزارهای نوین مالی سخن گفت.

حامد سلطانی نژاد در جمع حضار اظهار کرد: شرایط اقتصادی خاص، ابزارهای تأمین مالی خاص و روش های حسابداری و مدیریتی خاص می طلبد و ما در بورس کالای ایران نیز در حوزه حسابداری ابزارهای نوین مالی با چالش ها و مشکلاتی رو به رو هستیم و این همایش امکانی را فراهم می سازد تا با بیان این چالش ها، از نظرات تخصصی اساتید این حوزه برای حل آنها استفاده کنیم.

وی در تشریح مشکلات و چالش های حسابداری در حوزه ابزارهای نوین مالی، گواهی سپرده کالایی را مورد بررسی قرار داد و گفت: این ابزار معاملاتی، که طبق مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار در مورخ ۱۳۹۳.۰۱.۱۲، به عنوان ورقه بهادار شناسایی شده، ابزاری جهت تضمین تعهدات و پشتوانه تأمین مالی، ابزار تحویل کالا در سایر قراردادها بوده و کارکردهای دیگر آن امنیت کالا و کاهش ریسک و هزینه های جا به جایی به دلیل عدم گردش کالا است.

اهمیت قبوض انبار در تأمین مالی بخش های مختلف اقتصاد جهانی

سلطانی نژاد به تجربه جهانی استفاده از قبض انبار و گواهی سپرده کالایی اشاره کرد و گفت: براساس گزارش های منتشر شده توسط نهادهای بین المللی مانند صندوق بین المللی پول، فائو و … قبوض انبار از ابزارهای متداول تأمین مالی در کشورهای توسعه یافته و برخی کشورهای در حال توسعه به حساب می آیند؛ براساس تجربیات جهانی، کاربرد قبوض انبار در تأمین مالی، برای تمامی بخش های اقتصادی با اهمیت است.

وی افزود: براساس تجارب کشورهای آمریکا، هند، اوگاندا، برزیل، آرژانتین، قزاقستان، ترکیه، تانزانیا، اوکراین و فرانسه، راه اندازی سیستم قبض انبار می تواند به توسعه بخش کشاورزی و گسترش تأمین مالی بازار محور کشاورزان منجر شود.

۲ مسئله مهم

سلطانی نژاد به فرآیند صدور گواهی سپرده کالایی در انبارهای مورد پذیرش بورس کالای ایران و نیز فرآیند معاملات پیوسته گواهی سپرده کالایی و تحویل محصول از انبار پرداخت و در بخش بعدی سخنان خود از وجود دو مسئله سخن گفت.

وی عدم مطالبه ارزش افزوده قبلی براساس معافیت مالیاتی گواهی سپرده کالایی را به عنوان مسئله اول مطرح کرد و گفت: تحویل کالا به انبار توسط صاحب کالا در حالی مشمول مالیات بر ارزش افزوده است که تبدیل آن به گواهی سپرده و انجام معاملات ثانویه آن طبق ماده ۷ قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید در راستای تسهیل اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، معاف از مالیات است.

سلطانی نژاد ادامه داد: در زمان مراجعه خریدار گواهی سپرده به انبار و تحویل کالا، طبق تبصره ۲ ماده ۱۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده، اگر شرکتی اقدام به عرضه کالایی که معاف از مالیات بر ارزش افزوده است نماید، ارزش افزوده قبلی قابل مطالبه نخواهد بود که این امر انگیزه عرضه کنندگان برای ورود به معاملات این ابزار کاهش می یابد و این امر چالشی را ایجاد می کند.

مدیرعامل بورس کالای ایران دومین مسئله را در عدم امکان ارائه صورتحساب خریداران و فروشندگان به سازمان امور مالیاتی به دلیل انجام معاملات متعدد عنوان کرد و گفت: براساس دستورالعمل اجرایی ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم، اشخاص موضوع این ماده مکلفند در فواصل زمانی ۳ ماهه نسبت به گزارش فهرست خرید و فروش های فصلی خود که در بردارنده اطلاعات شناسایی خریدار و فروشنده به همراه مشخصات و بهای این معاملات است به سازمان امور مالیاتی اقدام نمایند.

وی به ماده ۱۴۷ قانون مالیات های مستقیم نیز اشاره کرد و گفت: هزینه های قابل قبول مالیاتی متکی به مدارک و ارایه صورتحساب است. طبق ماده ۱۹ قانون مالیات ارزش افزوده نیز مودیان مکلفند در قبال عرضه کالا یا خدمات موضوع این قانون، صورتحسابی با رعایت قانون صنفی و حاوی مشخصات متعاملین و مورد معامله به ترتیبی که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تعیین و اعلام می شود، صادر و مالیات متعلق را در ستون مخصوص درج و وصل نمایند.

سلطانی نژاد تأکید کرد: در این رابطه، مسئله اینجاست که با توجه به انجام معاملات متعدد بر روی یک برگه گواهی سپرده کالایی، عدم ارایه صورتحساب خریداران و فروشندگان گواهی سپرده کالایی به معنای عدم ارایه اطلاعات بوده و تخطی از قانون است.

راهکارهای پیشنهادی بورس کالای ایران

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارایه راهکارهای پیشنهادی اخذ مالیات گواهی سپرده کالایی پرداخت و گفت: راهکار نخست، تلقی گواهی سپرده کالایی به عنوان یک ابزار تأمین مالی برای فروشنده است. استفاده از ظرفیت های قانونی موجود به منظور تعبیه سازوکار اجرایی معاملات گواهی سپرده کالایی در نظام مالیاتی نیز راهکار دیگری است که می توان در زمینه گواهی سپرده کالایی ارایه کرد.

مدیرعامل بورس کالای ایران در تشریح جزییات راهکار اول اظهار کرد: در این راهکار دارایی تودیع شده به انبار به عنوان یک پشتوانه برای تأمین مالی برای دارنده اوراق در نظر گرفته می شود و دارنده این گواهی سپرده به تأمین مالی از فعالان بازار که همان خریداران گواهی سپرده هستند، به پشتوانه دارایی اقدام می کنند. این فرآیند مادامی که دارایی در انبار وجود دارد، ادامه خواهد یافت و خرید و فروش واقعی کالا تنها در زمانی که دارنده گواهی سپرده کالایی اقدام به دریافت کالا از انبار نماید، اتفاق خواهد افتاد.

به گفته وی، در راهکار نخست فرض بر این است که مالکیت دارایی انتقال نمی یابد، بلکه صرفا ادعایی نسبت به دارایی پشتوانه تأمین مالی برای دارنده اوراق ایجاد می نماید و بدین ترتیب، مالیات در زمان دریافت کالا از انبار توسط دارنده نهایی بروز خواهد کرد که مطابق با قوانین مالیاتی موجود، مالیات های مربوطه از طرفین معامله مطالبه خواهد شد.

وی در بیان مزایای استفاده از این راهکار اظهار کرد: امکان استفاده از اعتبار مالیاتی برای خریدار نهایی، عدم ضرر تولیدکننده با توجه به امکان تهاتر ارزش افزوده مواد اولیه به واسطه گواهی سپرده از محل دریافت های دوره جاری با استناد به تبصره ۱ ماده ۱۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین امکان استفاده از اعتبار مالیاتی توسط عرضه کننده یا خریدار به دلیل عدم اعمال تبصره ۲ ماده مذکور از مزایای استفاده از این راهکار است.

وی مغایرت با تعاریف مصوب گواهی سپرده کالایی، مغایرت آن با استانداردهای موجود حسابداری، تعویق مالیات تا زمان ترخیص کالا را از جمله معایب تلقی گواهی سپرده به عنوان یک ابزار تامین مالی برای فروشنده برشمرد و عنوان کرد: بروز موانع و مشکلات در اجرای فرآیند گواهی سپرده کالایی به دلیل طولانی بودن دوره معاملات گواهی سپرده کالایی با بروز تغییرات در شخصیت حقوقی عرضه کننده و همچنین کاهش جذابیت برای عرضه کننده به دلیل ایجاد تغییرات قابل توجه در سیستم اطلاعاتی انبار از دیگر معایب آن است.

وی در خصوص استفاده از ظرفیت های قانونی موجود به منظور تعبیه سازوکار اجرایی معاملات گواهی سپرده کالایی در نظام مالیاتی به عنوان راهکار دوم، گفت: با توجه به وجود بخشنامه ها و دستورالعمل های متعددی که سازمان امور مالیاتی در راستای نیل به اهداف متصور در قوانین مربوطه و تسهیل اجرای قانون توسط فعالان اقتصادی و انجام رسیدگی ها توسط ممیزین مالیاتی اقدام به انتشار آنها نموده است، استفاده از مزیت های قانونی طراحی شده در قالب گواهی سپرده کالایی به عنوان یک ابزار مالی، مستلزم طی فرآیند قانونی جهت دریافت یک دستورالعمل یا بخش نامه مالیاتی است؛ به گونه ای که نحوه عمل فعالان اقتصادی و همچنین ممیزین مالیاتی را به نحو مطلوب برطرف نماید.

سلطانی نژاد در خصوص اجرای این راهکار گفت: این راهکار امکان استفاده دریافت کننده نهایی کالا از اعتبار مالیاتی ایجاد شده در زمان اولین معامله گواهی سپرده کالایی را فراهم می آورد. همچنین مستثنی نمودن سرمایه گذاران میانی از ارایه نمودن اطلاعات خرید و فروش کالا در قالب گزارشات فصلی ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم و ایجاد جایگزینی برای صورتحساب از دیگر مزایای دومین راهکار ارایه شده است.

راهکار منتخب چیست؟

وی راهکار منتخب پیشنهادی بورس کالای ایران در بحث اخذ مالیات گواهی سپرده کالایی را ایجاد شخصیت واسط به نام نماد گواهی سپرده کالایی عنوان کرد که در مقابل فروشنده نقش خریدار و در مقابل خریدار نقش فروشنده را ایفا کند.

به گفته سلطانی نژاد در راهکار منتخب، نماد گواهی سپرده کالایی نقش صدور صورتحساب را برای خریدار بازی می کند که مورد تأیید سازمان های مالیاتی و ممیزین آن باشد.

وی در بیان سه مزیت مهم راهکار منتخب بورس کالای ایران پیرامون اخذ مالیات از گواهی سپرده گفت: انطباق این روش با ماهیت تعریف شده در خصوص گواهی سپرده کالایی، انطباق با استانداردهای ملی حسابداری در خصوص نحوه به حساب گیری معاملات مربوط به گواهی سپرده کالایی از مهم ترین مزایای این راهکار است. همچنین تحقق سریع تر مالیات عملکرد و ارزش افزوده برای دولت سومین مزیتی است که می توان در این راهکار به آن اشاره کرد.

سلطانی نژاد طی این کنفرانس نمونه ای از طراحی و پیشنهاد ثبت های حسابداری راهکار منتخب بورس کالای ایران را ارایه کرد و گفت: بایستی پیشنهاد مذکور در کمیته استانداردها و آموزش سازمان بورس و اوراق بهادار مورد بررسی قرار گرفته و ثبت های پیشنهادی در کمیته فنی سازمان حسابرسی به تصویب برسد.

پرداخت بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال سود به سرمایه گذاران در آبان ماه

سرپرست امور تسویه وجوه معاملات اوراق بهادار و بورس کالا شرکت سپرده گذاری مرکزی از پرداخت بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال سود انواع اوراق در آبان ماه جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سمات، هادی علی پور با بیان مطلب فوق افزود : بیش از ۲۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال سود انواع اوراق در ماه آینده به سرمایه گذاران پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: زمان سررسید اوراق اجاره شرکت خدمات ارتباطی رایتل، شرکت قائد بصیر، کاشی و سرامیک پرسپولیس و قطارهای مسافری و باری جوپار در آبان ماه است که شرکت سپرده گذاری مرکزی سود این اوراق را به سرمایه گذاران پرداخت می کند.

علی پور ادامه داد: سود اوراق مشارکت شرکت های لیزینگ رایان سایپا، توسعه خاورمیانه، سیمان کردستان و شهرداری های تهران، سبزوار، مشهد، شیراز و کرج ماه آینده به حساب سرمایه گذاران واریز خواهد شد.

سرپرست امور تسویه وجوه معاملات اوراق بهادار و بورس کالا سمات خاطر نشان کرد: سررسید سود اوراق مرابحه شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا و گواهی سپرده بانک رفاه در آبان ماه است که شرکت سپرده گذاری مرکزی سود این اوراق را نیز به سرمایه گذاران پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون در حدود ۸۰ نوع اوراق (اجاره، مرابحه، مشارکت، گواهی سپرده، اوراق رهنی، اسناد خزانه و استصناع) دربازار سرمایه منتشر شده است، اظهار داشت : سود این اوراق به صورت ماهانه و یا سه ماهه یکبار به سرمایه گذاران پرداخت می شود.

مونسان در مراسم بیست‌ویکمین سالروز ملی صادرات تأکید کرد لزوم توجه به صنایع‌دستی و گردشگری برای توسعه صادرات

مونسان در مراسم بیست‌ویکمین سالروز ملی صادرات تأکید کرد لزوم توجه به صنایع‌دستی و گردشگری برای توسعه صادرات

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در مراسم بیست‌ویکمین سالروز ملی صادرات، بر لزوم توجه به صنایع‌دستی و گردشگری برای توسعه صادرات تأکید کرد.

علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مراسم بیست‌ویکمین سالروز ملی صادرات که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسئولان، صادرکنندگان و فعالان این حوزه در سالن اجلاس برگزار شد، گفت: «حضور نماینده‌ای از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این جمع تأکیدی روشن بر نقش پررنگ صنایع‌دستی و گردشگری در امر صادرات غیر‌نفتی است.»

او افزود: «صادرات غیرنفتی نقش کلیدی در توسعه پایدار دارد، صادراتی که نه صرفا متکی به منابع و داشته‌های خام زیرزمینی، بلکه برآیند یک اقتصاد مبتنی بر تولید و اشتغال است.»

معاون رئیس‌جمهوری تأکید کرد: «بدون شک تنوع‌بخشی به صادرات غیرنفتی علاوه‌بر این‌که وابستگی کشور به صادرات غیرنفتی را کاهش می‌دهد، موجب گسترش تولید و اشتغال نیز می‌شود و از این مسیر می‌توان مشکل بی‌کاری و تورم را نیز حل کرد.»

او در تشریح اهمیت صنایع‌دستی و نقش آن در صادرات و ایجاد اشتغال بیان کرد: «صنایع‌دستی هم بعد اجتماعی و هم بعد اقتصادی دارد، در بعد اقتصادی صنایع‌دستی به ایجاد درآمد در کشور، اشتغال، توسعه صادرات و… کمک می‌کند، در بعد اجتماعی نیز صنایع‌دستی توزیع عادلانه ثروت را در شهرها و روستاها به‌دنبال دارد.»

ثبت ۳۷۰ رشته صنایع‌دستی در ایران

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه در ایران ۳۷۰ رشته صنایع‌دستی به‌ثبت رسیده است گفت: «۴۰۰هزار نفر فعال حوزه صنایع‌دستی در کشور سامان‌دهی شده‌اند، اما تعداد فعالان این حوزه در کشور حداقل ۲ برابر تعدادی است که سامان‌دهی شده‌اند، با احتساب خانواده‌های این افراد می‌توان دریافت که معیشت حدود چهارمیلیون نفر به صنایع‌دستی گره خورده است.»

او تصریح کرد: «کشور ما با وجود ظرفیت‌های بسیار بالا در حوزه صنایع‌دستی مقام سی‌و‌یکم صادرات صنایع‌دستی در جهان را دارد، در حالی که شمار رشته‌های صنایع‌دستی ایران و تنوع آن از جایگاهی به‌مراتب بهتر از بسیاری از کشورهای تولیدکننده صنایع‌دستی برخوردار است. البته روند صادرات صنایع‌دستی در ایران از ابتدای دولت یازدهم مثبت بوده و در سال ۹۵ میزان صادرات صنایع‌دستی کشور ۲۴۰میلیون دلار بوده است.»

مونسان یکی از مهم‌ترین چالش‌های بخش صنایع‌دستی در کشور را بالا بودن هزینه تمام‌شده در نتیجه ضعف رقابت با محصولات خارجی دانست و افزود: «فقدان مشوق‌های صادراتی، موانع و مشکلات مربوط به بازاریابی و تبلیغات و کاربردی نبودن محصولات این بخش از دیگر مشکلات صادرات صنایع‌دستی است.»

او خاطرنشان کرد: «برنامه‌ریزی‌هایی در سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری انجام شده تا بتوانیم با بازاریابی و برندسازی صنایع‌دستی نقش مهمی را در صادرات، تولید و اشتغال داشته باشد.»

معاون رئیس‌جمهوری با بیان اینکه چین رتبه سوم در صادرات غیرنفتی در دنیا را دارد گفت: «دلیل این امر تولید در مقیاس بزرگ است، البته این به آن معنا نیست که صنایع‌دستی به صنعتی ماشینی تبدیل شود، بلکه منظور افزایش تیراژاست. استفاده از نیروی جوان، کاربردی بودن صنایع‌دستی چین و متناسب بودن این محصولات با ذائقه مشتری از دیگر مواردی است که چین را در این جایگاه قرار داده است.»

او بیان کرد: «متأسفانه در محصولات صنایع‌دستی کشور ذائقه مشتری چندان مد نظر قرار داده نمی‌شود، باید بتوانیم متناسب با ذائقه مشتری تا در بازارهای جهانی حضور پیدا کنیم زیرا صنایع‌دستی این ظرفیت را دارد که صادرات خود را بالای ۲میلیارد دلار برساند. سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای رسیدن به این عدد برنامه‌ریزی‌هایی را صورت داده است، البته برای دستیابی به این اهداف نیازمند کمک دولت، مجلس شورای اسلامی و نهادهای مرتبط هستیم.»

ایجاد اشتغال با سرمایه اندک

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در تشریح سایر مزیت‌های صنایع‌دستی گفت: «ازجمله مزیت‌های بزرگ صنایع‌دستی ایجاد اشتغال با سرمایه اندک است. در بسیاری از مناطق ایران با توجه به ظرفیت‌های بومی می‌توان با رقمی حدود ۲۰ تا ۳۰میلیون تومان در حوزه صنایع‌دستی شغل ایجاد کرد درحالی‌که این رقم در بسیاری از صنایع ۲۰۰ تا ۵۰۰میلیون تومان یا حتی بیشتر است.»

او افزود: «سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در بخش صنایع‌دستی ایجاد ۷۰هزار شغل در سال و در بخش گردشگری نیز همین تعداد را پیش‌بینی کرده است. تحقق این آمار نه‌تنها موجب توسعه اشتغال بومی و رونق کسب و کار روستاییان دارد، تأثیراث اجتماعی زیادی را نیز نظیر توزیع عادلانه ثروت و کاهش مهاجرت به‌دنبال دارد و می‌توان سهم واقعی صنایع‌دستی و گردشگری در صادرات را تحقق بخشید.»

مونسان با اشاره به ظرفیت‌های مهم بخش گردشگری کشور نیز گفت: «کشور در بخش گردشگری ظرفیت‌های مهمی دارد اما متأسفانه نتوانسته‌ایم از این بخش آن‌طور که باید بهره ببریم، بر اساس آمار سازمان جهانی سفر و گردشگری درآمد حاصل از ورود گردشگر به ایران ۱/۷‌درصد از کل صادرات کشور است. این عدد بسیار پایین است و متناسب با ظرفیت‌های کشور نیست. بسیاری از کشورهای همسایه با جغرافیا و تمدن کوچک‌تر توانسته‌اند درآمد خوبی از این صنعت کسب کنند.»

او با بیان اینکه صنعت گردشگری به‌عنوان سومین صنعت دنیا و حتی در بعضی‌ کشور‌ها به‌عنوان اولین صنعت مهم است گفت: «صنعت گردشگری صنعتی پایدار با میزان سرمایه‌گذاری پایین است. ایران در بین ۱۴۱ کشور رتبه ۹۳ در گردشگری را دارد، در حالی‌که این رتبه با ظرفیت‌ها و تاریخ و تمدن کشور همخوان نیست، امیدواریم با حمایت‌های دولت، مجلس شورای اسلامی، بخش خصوصی و دستگاه‌های مرتبط در پایان دولت این عدد را ارتقا دهیم.»

معاون رئیس‌جمهوری در پایان تأکید کرد: «صنایع‌دستی و گردشگری صنایعی بسیار مهم برای توسعه صادرات هستند، امیدواریم صادرکنندگان با سرمایه‌گذاری در این بخش نقش مهمی در ایجاد اشتغال با درآمد پایین‌تر ایفا کنند. تا بتوانیم با کمک این دو بخش نقش خود را در اقتصاد ملی ایفا کنیم.»

صادرات غیرنفتی در بستر تسهیلات گمرکی

فرارسیدن بیست و نهم مهرماه، روز ملی صادرات را به کلیه صنعتگران، فعالان اقتصادی و… تبریک عرض نموده و از تلاش ستودنی مردان و زنانی که در سنگر جهاد اقتصادی، عزت و اقتدار ایران اسلامی را سرلوحه امور خوی…
 مقام معظم رهبری دو محور مهم اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ را تولید و اشتغال تعیین کردند و از همه مردم و مسئولان کشور خواستند تا برای بهبود این دو مؤلفه مهم تلاش کنند. به طور قطع در بحث تولید، صادرات جایگاه مهمی دارد و می‌تواند علاوه بر ارزآوری، موجب افزایش اعتبار ایران در بازارهای بین‌المللی شود. براساس سیاست‌هایی که در چهارچوب سند چشم‌انداز ۲۰ ساله، برنامه‌های توسعه اقتصادی و همچنین مصوبات دولت برای رشد صادرات تدوین و تصویب شده است، سازمان‌های مسئول ازجمله گمرک ایران موظف به ارائه تسهیلات و خدمات مناسب به صادرکنندگان برای تحقق هدف فوق هستند.
نگاهی به عملکرد و اقدامات گمرک در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که بسته‌های حمایتی گمرک، هم در بعد تسهیل مقررات و هم ترخیص سریع و آسان کالا شرایط نسبتاً مناسبی را برای صادرکنندگان و بنگاه‌های تولیدی صادرات محور فراهم کرده که به عنوان نمونه می‌توان از ارزیابی کالا در محل تولید کالای صادراتی نام برد، اما آنچه که طی سه سال اخیر سبب تحولی چشمگیر در فرآیند ترخیص صادرات کالاهای غیرنفتی شده و موازنه تجاری را برای نخستین بار در سال ۹۴ به نفع صادرات رقم زده است، راه‌اندازی سامانه‌های جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی بوده است.
در حال حاضر محموله‌های صادراتی که قبل از راه‌اندازی سامانه‌های مذکور در گمرک بیش از هفت روز در انتظار صدور پروانه می‌ماندند در کمتر از یک روز از گمرک ترخیص و آماده خروج از مرزها می‌شوند و درخصوص کالاهای فاسدشدنی، این زمان حتی به یک ساعت تقلیل می‌یابد. روش کار اکنون به گونه‌ای است که کالای صادرکنندگان پس از بارگیری از محل تولید یا انبار صادرکننده مستقیماً به مرزهای خروجی ارسال و تشریفات گمرکی آن در کمترین زمان در گمرک مرزی انجام می‌شود. همچنین برای سهولت کار صادرکنندگان، مجوزهای صادراتی با استفاده از سامانه پنجره واحد گمرکی و بدون نیاز به مراجعه فیزیکی صاحب کالا به سازمان‌های مجوزدهنده به روش الکترونیکی توسط گمرک دریافت می‌گردد.
در اقدامی دیگر حقوق و عوارض دریافتی از مواد اولیه وارداتی که در تولید نهایی محصول صادراتی به کار گرفته می‌شود در مدت کوتاهی از سوی گمرک به صاحبان کالا مسترد می‌گردد. طی ماه‌های اخیر به منظور بالا بردن توان مالی واحدهای تولیدی و بهبود گردش مالی آنها، موضوع استرداد با سرعت زیادتری صورت می‌گیرد و اختیارات بیشتری به گمرکات اجرایی سراسر کشور در این زمینه داده شده است.
بررسی‌های اولیه در مورد همین سه اقدام نشان می‌دهد که گمرک به‌طور متوسط بیش از ۸۰ درصد از مشکلاتی که قبلاً در حوزه ترخیص کالای صادراتی وجود داشت برطرف کرده و به جز مواردی که کالای صادراتی به دلایل دیگر ازجمله عدم پذیرش کامیون‌های حامل کالا از سوی گمرک کشور مقابل یا بسته شدن مرز، متوقف می‌شود، هیچ مشکلی برای عبور کالای صادراتی از گمرک وجود ندارد.
تشکیل جلسات هم‌اندیشی با فعالان تولیدی و صادراتی
یکی از اهداف مهم گمرک در ارائه تسهیلات به صادرکنندگان، آن است که آنها در این بخش هیچ دغدغه و مشکلی نداشته باشند و به همین دلیل تشکیل جلسات هم‌اندیشی و هم‌گرایی با فعالان تجاری در حوزه صادرات از مدتی قبل در گمرک کلید خورده و بنا به ضرورت تاکنون چندین جلسه در این زمینه برگزار شده که کماکان در آینده ادامه خواهد داشت.
گمرک با دعوت از دست‌اندرکاران تشکل‌های صنفی، به‌خصوص فعالان تولیدی و صادراتی برای حضور در جلسات تخصصی، ضمن شنیدن نقطه نظرات و مشکلات آنها، نهایت تلاش خود را به عمل می‌آورد تا با مشورت و به‌کارگیری پیشنهادهای سازنده تشریفات گمرکی صادرات با آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌ها انجام شود.
نتایج حاصل از این جلسات به گونه‌ای است که به جرأت می‌توانم بگویم درصد رضایتمندی صادرکنندگان از عملکرد گمرک امروز در بالاترین حد خود قرار دارد و اندک نارضایتی موجود نیز به خاطر تأخیر یا تعلل در انجام کارها در گمرک نبوده، بلکه مربوط به سایر عوامل خارج از گمرک است که متأسفانه بعضاً به حساب گمرک نوشته می‌شود.
به اعتراف اعضای انجمن‌ها و اتحادیه‌های صنعتی که تاکنون با آنان در گمرک جلسه برگزار شده این روش بهترین و نافذترین شیوه برای حل مشکلات از یک‌سو و مشارکت بخش خصوصی جهت بررسی و یافتن راهکارهایی برای بهبود وضعیت صادرات است.
به عنوان مثال در هفته‌های اخیر دو جلسه با نمایندگان اتحادیه‌های مختلف صادرکننده کالا به منظور بررسی راه‌های تسهیل و توسعه صادرات به کشورهای قطر و روسیه داشتیم و به آنها یادآور شدیم که کریدور سبز گمرکی برای صدور کالا به روسیه و امکانات موجود در گمرکات جنوبی کشور برای ارسال محصولات ایرانی به کشور قطر کاملاً آماده است و از نظر گمرک هیچ مشکلی در زمینه صادرات به این دو کشور وجود ندارد، گواینکه پیش‌تر هم در موارد مشابه، گمرک نهایت همکاری و مساعدت خود را با صادرکنندگان داشته است، منتها به علت برخی ناهماهنگی‌ها و احیاناً کندکاری تعدادی از دستگاه‌ها و نیز کم‌تجربگی عده‌ای از صادرکنندگان، متأسفانه نتوانستیم بازارهای هدف صادرات را حفظ کنیم و در آنها حضور دائم داشته باشیم.
کسانی که از نزدیک با موضوع صادرات سر و کار دارند و با ریزه‌کاری‌های آن آشنا هستند به خوبی می‌دانند که برای موفقیت در این عرصه، علاوه بر دانش تخصصی و تجربه صادرکننده، نقش دولت و دستگاه‌های اجرایی در حمایت از صادرات اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و فراهم‌سازی تسهیلات گمرکی یکی از آنها و البته از مهمترین‌شان است.
قیمت تمام شده مناسب، برخورداری از سیستم حمل‌ونقل ارزان حتی تا مقصد کالاهای صادراتی در خارج از کشور، بالا بودن سطح کیفیت کالا، بازاریابی و شناخت کامل و دقیق بازارهای هدف و تلاش برای استمرار فعالیت‌های تجاری در این بازارها، اعطای به‌موقع مشوق‌های صادراتی و مسائل مربوط به نرخ ارز ازجمله عواملی هستند که می‌توانند موجب توفیق صادرکنندگان شوند.
اهمیت واردات برای رشد صادرات
برخی از کارشناسان عقیده دارند تشکیلات گمرکی در ایران برای واردات کالا سازماندهی شده و حتی بنادر کشور نیز چنین ساختارهایی دارند، اما در مورد گمرک اکنون با توجه به تحولات و تغییرات به وجود آمده در چهارچوب گمرک الکترونیکی می‌توان ادعا کرد که توانایی و ظرفیت‌های گمرکی برای صادرات، اگر هم پای واردات نباشد، کمتر از آن نیست.
تعیین گمرکات اختصاصی برای صادرکنندگان و مسیرهای ویژه برای صادرات کالا، تفویض اختیار به مدیران گمرکات اجرایی جهت اتخاذ تصمیمات مناسب و جلوگیری از طولانی شدن فرآیندهای صادرات، پاسخگویی سریع و به‌موقع به صادرکنندگان، ایجاد و راه‌اندازی دروازه‌های مشترک گمرکی با کشورهای همجوار به منظور کاهش زمان و هزینه‌های تشریفات گمرکی و جلوگیری از انجام امور تکراری و به ویژه الکترونیکی شدن تشریفات صادرات بخشی از اقدامات گمرک در راستای کمک به صادرات و در نتیجه توسعه اقتصادی و رشد درآمد ملی در چهارچوب اقتصاد مقاومتی است.
جاده دو طرفه تجارت خارجی
نکته حائز اهمیت آن است که هیچ صادراتی بدون تکیه بر توان بالای تولید داخلی (به جز موارد استثناء مانند صادرات مجدد) امکان موفقیت ندارد و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از واحدهای تولیدی در کشور ما برای ادامه فعالیت خود نیازمند تأمین مواد اولیه و ماشین‌آلات و تجهیزات خطوط تولید از خارج از کشور هستند، خدمات‌دهی مطلوب به واردکنندگان کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای و ترخیص سریع مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی صادرات‌گرا با استفاده از سامانه‌های الکترونیکی در گمرک به موازات توسعه و تجهیز امکانات صادراتی در دستور کار مسئولان گمرک قرار داشته و در جهت بهبود آن اقدامات زیادی انجام شده است.
از این منظر نگاه گمرک به مقوله تجارت خارجی، نگاهی عقلانی و منطبق بر واقعیات است که می‌گوید “تجارت یک جاده دو طرفه است” که هر دو سمت آن باید برای فعالان تجاری باز و آماده تردد باشد.
امیدواریم با حمایت و پشتیبانی دولت و مجلس، به‌خصوص دکتر کرباسیان وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی که حضور ایشان در این وزارتخانه یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت و پشت گرمی گمرک در دولت دوازدهم است بتوانیم به وظایف و مسئولیت‌های خود جامه عمل بپوشانیم.
منبع: ویژه‌نامه کنفدراسیون صادرات ایران

ذخایر معدنی ایران؛ فرصت سرمایه گذاری

استیو گاروین استاد دانشگاه از استرالیا گفت: ذخایر معدنی ایران فرصت خوبی برای جذب سرمایه ایجاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، استیو گاروین (Steve Garwin) در نخستین بخش از جلسه بعد ازظهر امروز، به منابع غنی معدنی ایران اشاره کرد و افزود: این ذخایر فرصت خوبی را در جهت جذب سرمایه گذار خارجی برای این کشور فراهم می کند.
وی همچنین به بررسی کانسارهای طلا و مس اکوادور پرداخت و اعلام کرد: با حمایت دولت این کشور طی سال های اخیر اکتشافات خوبی صورت گرفته است.
دومین دوره آموزشی مدل های زمین شناسی و اکتشافی تیپ های کانه زایی و فلزی که از امروز آغاز شده و تا پنجشنبه جاری ادامه دارد،‌ استادان صاحبنام از کشورهای صاحب دانش فنی معدن در این حوزه این پردازند.

 

1 2 3 97