دسته بندی های ارشیو: آخرین بازدید

مهندس عبداله قدوسی بعنوان مدیر عامل صنایع شیر ایران منصوب شد

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات ، امروز دوشنبه مورخ بیست و هشتم مرداد ۹۸ و در آستانه عید بزرگ ولایت ، عید غدیر خم و با حضور سیاسی راد عضو هیئت مدیره صندوق بازنشستگی ، خمجانی مدیر کل حسابرسی و امور مجامع صندوق بازنشستگی ، مولائی مدیر عامل هلدینگ صنایع غذایی ، کشاورزی و داروئی صندوق بازنشستگی و تعدادی از اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری صبا جهاد ، اعضای هیئت مدیره ، معاونین و مدیران صنایع شیر ایران ، مهندس عبداله قدوسی بعنوان مدیر عامل و عضو هیئت مدیره صنایع شیر ایران پگاه تعیین گردید و کار خود را آغاز نمود. بنا به همین گزارش ، در ابتدا دکتر مولائی ضمن تاکید بر ضرورت التزام به تعهد اخلاقی و رعایت ضوابط و قوانین و دستور العمل ها ، از زحمات ۱۵ ماهه دکتر سید ابراهیم حسینی تقدیر و تشکر نمود. در ادامه مهندس قدوسی را بعنوان یک نیروی متخصص تولیدی که سالها در صنایع شیر با افتخار کار کرده بعنوان مدیر عامل معرفی و حکم انتصاب را به ایشان اهدا نمود. سپس حسینی از کلیه همکاران ، مدیران و اعضای هیئت مدیره که در این مدت با همدلی با او همکاری داشتند تشکر نمود و اظهار امیدواری کرد پروژه ها و برنامه های ناتمام توسط مهندس قدوسی به سرانجام برسد. در انتها مهندس قدوسی ضمن تقدیر و تشکر و ارج نهادن به تلاشهای مدیران عامل قبلی و سپاسگزاری از زحمات دکتر حسینی ، به توانائی های فنی ، علمی و نیروی انسانی پگاه اشاره و بر اصلاح روشها و توجه به افزایش فروش و کسب سود مناسب تاکید نمود.

پاسخی بگذارید

هدایای اینترنتی همراه اول در «دوشنبه سوری» مردادماه

همراه اول در «دوشنبه سوری» مردادماه تا ۱۰۰گیگابایت اینترنت هدیه می دهد که مشترکان یوسیم جایگاه ویژه تری در آن دارند.

همراه اول به منظور تکریم و افزایش رضایتمندی مشترکانش، آخرین دوشنبه هر ماه با ارائه هدایایی در طرح «دوشنبه سوری»، به استقبال آنها می رود.
همراه اولی ها می توانند برای شرکت در این طرح فراگیر و منتفع شدن از مزایای بسته های اینترنت رایگان یک روزه، در دوشنبه پایان هر ماه با شماره گیری «ستاره ۱۰۰ ستاره ۶۴ مربع» از پیشنهادهای «دوشنبه سوری» این اپراتور بهره مند شوند.
در همین راستا دوشنبه سوری این ماه، امروز ۲۸ مرداد ماه برگزار می شود؛ هدایای در نظر گرفته شده برای این دوشنبه سوری نیز بسته های دیتا ۱۰۰مگابایت تا ۱۰۰گیگابایت یک روزه(۵صبح تا ۵عصر) است که به تمامی مشترکان دائمی و اعتباری با شماره گیری کددستوری فوق الذکر، به صورت تصادفی تعلق می گیرد.
در طرح این ماه به مشترکان دارای یوسیم بسته های پرحجم تر و جذابتری ارائه می شود.
لازم به ذکر است تمامی مشترکان از ساعت ۰۰:۰۰ امروز (دوشنبه ۲۸ مرداد ماه) تا ۲۳:۵۹ فرصت دارند با شماره گیری کددستوری مذکور بسته خود را فعال کنند.
زمان مصرف این بسته ها به مدت یک روز از ساعت ۵صبح تا ۵عصر است.

ارباب زاده خبر داد: راه اندازی سیستم تصفیه پساب فولاد سفیددشت توسط متخصصان ایرانی

مدیر مجتمع فولاد سفیددشت از راه اندازی سیستم پساب این مجتمع توسط متخصصان ایرانی خبر داد و گفت: عملیات ساخت این طرح دانش بنیان با مشارکت دانشگاه صنعتی اصفهان طی مرداد ماه جاری به اتمام رسید.

محمود ارباب زاده افزود: عملیات ساخت سیستم تصفیه پساب(UF) فولاد سپیددشت توسط متخصصان دانشگاه صنعتی اصفهان و یک شرکت پیمانکاری به اتمام رسیده و آماده راه اندازی است.

وی با اعلام اینکه این سیستم در شمار طرح های دانش بنیان قرار دارد، افزود: در زمینه تامین زیرساخت ها، برنامه استفاده از ظرفیت های داخلی هدفگذاری شده است.

مدیر مجتمع فولاد سفیددشت گفت: همچنین سیستم های های روشنایی جاده های دسترسی و محوطه این مجتمع به بهره برداری رسیده است.

ارباب زاده با اشاره به وضعیت واحد فولاد سازی این مجتمع اعلام کرد: تا پایان تیرماه امسال، پیشرفت فیزیکی واحد فولادسازی مجتمع به ۷۷ درصد رسیده است.

ارباب زاده در بخش دیگری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در تعمیرات سالانه تجهیزات این مجتمع گفت: طی ۱۲ تا ۲۹ مرداد جاری، برنامه های مرتبط با تعمیرات سالانه عملیاتی شد و برنامه تولید طی ماه های آتی با سرعت بیشتری دنبال خواهد شد.

فولاد سفیددشت با مشارکت ۶۵ درصدی فولاد مبارکه و ۳۵ درصدی ایمیدرو، از طرح‌های فولادی کشور است که در سفید دشت استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

تعادل قیمت فلزات در بورس کالا

سرقینی

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در گردهمایی معاونان صنایع مسئولان ستاد تسهیل گفت: امروز شاهد تعادل قیمت فلزات در بستر بورس کالا هستیم.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از شاتا؛ جعفر سرقینی در گردهمایی معاونان صنایع مسئولان ستاد تسهیل گفت: امروز شرایط بین المللی به نفع صنعت و معدن تمام شده است و ما شرایط رو به رشدی را شاهد بوده ایم. صادرات و مواد اولیه ما در حوزه معدن در این شرایط افزایش یافته است.

وی گفت: با تمام شرایط سخت توانسته ایم صنعت را سرپا نگه داریم و در این شرایط نه تنها آسیب ندیده ایم بلکه ارزآوری و صادرات ما به ۲۰ میلیارد دلار رسیده است.

او با اشاره به اینکه سامانه بهین یاب به عنوان ملاک عمل ما قرار گرفته است و از زمانی که این سامانه ملاک بوده است بسیاری از مشکلات ما کم شده است گفت: از این پس تنها واحدهای عضو بهین‌یاب، اجازه خرید شمش را دارند و ۱۴ شرکت تاکنون در بهین یاب ثبت نام کرده اند.

سرقینی افزود: بهین یاب در تنظیم بازار به ما کمک کرده است و فلزات در این امر پیشرو بوده اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به کاهش قیمت در بعضی از فلزات گفت: امروز شاهد تعادل قیمت ها در بستر بورس کالا هستیم و کالایی همچون الکترود گرافیکی ۴۰ درصد کاهش قیمت داشته است.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به همکاری میان صنایع معدنی و صنایع تولیدی اشاره کرد و گفت: بسیاری از تعرفه ها در حوزه معدن و صنایع مشترک است و نیاز مند همکاری دو جانبه است و استان ها باید این مقوله را در نظر داشته باشند.

وی از ارسال ۳ هزار و ۱۷ تعرفه مورد تایید معاونت معدنی، به استان ها خبرداد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه ارزش تولیدات مواد معدنی و زنجیره تولید آن، پارسال حدود ۲۱ میلیارد دلار بوده است‌، تصریح کرد: البته درآمدهای معادن کوچک بسیار قابل توجه است و نباید فکر کنیم چون اسمشان کوچک است، درآمد ناچیزی دارند.

سرقینی با یادآوری اینکه بررسی آمار تولیدات سه ماه اول امسال در حوزه معدن و صنایع معدنی حاکی از رشد تولیدات در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است، اظهار کرد: همه ما به این موضوع اذعان داریم که در حال حاضر شرایط پیچیده‌ای را پشت سر می‌گذاریم اما آنچه که از اهمیت زیادی برخوردار است، آرامش نسبی در جامعه است که به واسطه نزدیکی دولت و بخش خصوصی حاصل شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه همه باید کمک کنیم تا معادن به چرخه فعالیت بازگشته و اقتصاد از وجود این عرصه بهره‌مند شده و کم نیاورد، بیان کرد: خوشبختانه معدن و صنایع معدنی جزو حوزه‌هایی است که در آن ظرفیت‌سازی‌های خوبی اتفاق افتاده و این موضوع را می‌توان از ارزآوری ۲۰ میلیارد دلاری که در سال گذشته محقق شد، دید.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به فعال نبودن معاونت معدنی به صورت مجزا در استان ها اشاره کرد و گفت: ما پیگیر جدا سازی فعالیت معاونت امور معدنی با دیگر معاونت ها هستیم ولی تاکنون میسر نشده است و تاکنون سازمان استخدامی مجوز انجام آن را به ما نداده است.

او به استعلام قبل از مزایده در واگذاری امور معادنی اشاره کرد و گفت: برای کمتر شدن مشکلات، استعلام درخواست کننده از دستگاه های مرتبط انجام شود تا تا روال قانونی پس از برگزاری مزایده به سرعت انجام شود.

پنجمین عرضه اولیه سال ۹۸ در بورس تهران انجام شد: کشف قیمت ۸۴۰۰ ریالی هر سهم غلتک سازان سپاهان

امروز دوشنبه مورخ ۲۸مرداد ماه ۹۸، تعداد ۷۵ میلیون سهم معادل ۲۰ درصد از سهام شرکت غلتک سازان سپاهان با نماد ” فسازان” به روش ثبت سفارش در بورس تهران عرضه اولیه و کشف قیمت شد.

امروز دوشنبه مورخ ۲۸مرداد ماه ۹۸، تعداد ۷۵ میلیون سهم معادل ۲۰ درصد از سهام شرکت غلتک سازان سپاهان با نماد ” فسازان” به روش ثبت سفارش به قیمت هر سهم ۸۴۰۰ ریال در بورس تهران کشف قیمت و معامله شد.

همچنین با عرضه اولیه این شرکت در بورس تهران تعداد شرکت های فعال در بورس به ۳۳۰ شرکت رسید و به ارزش بازار ۳۱۵۰ میلیارد ریال افزوده شد.

لازم به ذکر است شرکت غلتک سازان سپاهان با نماد ” فسازان” با ثبت ۶۴۵۲۲۶ کد معاملاتی رکورد تخصیص عرضه اولیه را به خود اختصاص داد و حداکثر تعداد ۱۱۷ سهم به هر کد معاملاتی اختصاص یافت.

 

 

یکصد و یازدهمین جلسه تولید مجموعه میدکو برگزار شد

یکصد و یازدهمین جلسه تولید با حضور مدیر عامل محترم میدکو درتهران، مدیران و مشاوران در تهران، کرمان و اصفهان، مدیران عامل و مدیران مجتمع های تولیدی از محل مجتمع ها روز یکشنبه ۲۷ مرداد ماه ۹۸ بصورت همزمان در دفترها و کارخانه های واقع در تهران، کرمان، اصفهان و همدان با برقراری ارتباط تصویری برگزار شد.

در این جلسه گزارش های تولید و انتظامی شرکتهای زیر مجموعه میدکو ارائه گردید.

این جلسات به طور منظم هر دوهفته یکبار برگزار می‌گردند.

 

رقابت «سرمد» و «سامان» در جلب اطمینان بیمه‌گذاران

بعد از اجرای کمپین تبلیغاتی بیمه سرمد با شعار «تکیه‌گاه مطمئن» در شهرهای مختلف کشور و رونمایی از عصای خودایستا به عنوان نماد این شرکت بیمه‌ای، حالا بیمه سامان تبلیغات محیطی سراسری خود را با شعار «مطمئن‌تر از مطمئن» کلید زده.

 به گزارش  نبض بازار، بعد از اجرای کمپین تبلیغاتی بیمه سرمد با شعار «تکیه‌گاه مطمئن» در شهرهای مختلف کشور و رونمایی از عصای خودایستا به عنوان نماد این شرکت بیمه‌ای، حالا بیمه سامان تبلیغات محیطی سراسری خود را با شعار «مطمئن‌تر از مطمئن» کلید زده.

بیمه سرمد با شعار «تکیه‌گاه مطمئن» یا بیمه سامان با شعار «مطمئن‌تر از مطمئن»؟

به نظر شما کدام یک در جلب نظر و توجه بیمه‌گذاران، موفق‌تر عمل کرده‌اند؟

برگزاری دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامت

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بیمه سلامت گفت: دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامت در دو بخش ستادی و استانی برگزار شد.

امیر پیروزیان درباره این دوره هم اندیشی که در جلسه توجیهی فرآیند ارزیابی انطباق برنامه های عملیاتی ستاد سازمان برگزار شد، افزود: این دوره با حضور راهبران و کاربران ستادی در دو بخش کاربران و راهبران ستادی برنامه عملیاتی و با حضور ارزیابان ستادی فعالیت های استانی برگزار شد.

وی ادامه داد: تحقق ماموریت ها و  اهداف راهبردی سازمان منوط به انجام به موقع و صحیح برنامه های عملیاتی است.  برنامه عملیاتی ستاد سازمان  هر ماه بر اساس برنامه زمان بندی پایش و ارزیابی می‌شود.

پیروزیان بیان کرد: میزان پیشرفت برنامه‌های ستادی علاوه بر ارزیابی ماهانه توسط ارزیابان ستادی این دفتر به صورت فصلی در جلسات مشترک بین مدیران ستادی و استانی هم ارزیابی می شود.

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: با توجه به سپردن نظارت بر عملکرد ارزیابان ستادی و استانی به دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، برنامه ریزی دقیق در زمینه نظارت بر برش های استانی برنامه عملیاتی ادارات کل استانی انجام می شود.

پیروزیان گفت: دوره آموزشی و هم اندیشی کاربران و راهبران برنامه عملیاتی ادارات کل استانی بیمه سلامت نیز در آینده نزدیک برگزار می شود. هدف از برگزاری این جلسه ها ارتقای آگاهی راهبران و کاربران ادارات کل ستادی و یکسان سازی فرآیند ارزیابی انطباق و مفاهیم کلیدی برنامه های عملیاتی است.

طی دوره ۳ ماهه؛ “وملل” به سود رسید

شرکت اعتباری ملل در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۷۹ ریال سود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که زیان هر سهم ۱۳۳ ریال اعلام شده بود، افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد.

 شرکت اعتباری ملل با سرمایه ۶ هزار و ۶۰ میلیارد ریال، صورت‌های مالی میان دوره ای ۳ ماهه نخست دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.
شرکت اعتباری ملل در دوره یاد شده، مبلغ ۴۷۸ میلیارد و ۲۷۸ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۷۹ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد.
این شرکت فرابورسی، افزایش ۱۹۶ درصدی جمع درآمدها را از جمله دلایل اصلی افزایش سود هر سهم و سود خالص عنوان کرده است.
با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ یک هزار و ۵۴۸ میلیارد و ۹۸۲ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.
“وملل” در دوره ۳ ماهه نخست سال مالی منتهی به اسفند ۹۷، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۸۰۴ میلیارد و ۲۷۸ میلیون ریال زیان خالص محقق کرد و بدین ترتیب مبلغ ۱۳۳ ریال سود به ازای هر سهم خود شناسایی کرده بود.

بانک تجارت به طرح های منطقه گل گهر تسهیلات پرداخت می کند

بانک تجارت به طرح های منطقه گل گهر تسهیلات پرداخت می کند

بانک تجارت تسهیلاتی در اختیار پروژه های شرکت معدنی و صنعتی گل گهر قرار می دهد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، رضا دولت آبادی مدیر عامل بانک تجارت عصر امروز طی دیداری با جمشید ملارحمان در محل دفتر شرکت گل گهر، با تاکید بر مطلب فوق، تصریح کرد: این بانک تسهیلاتی در اختیار پروژه های شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر، طرح گندله سازی خرامه و سایر طرح های توسعه منطقه گل گهر قرار می دهد.
دولت آبادی که همراه با تیم اعتباری و ارزی بانک تجارت در این جلسه حضور یافته بود، افزود: این بانک در عین حال به منظور تضمین اوراق صکوک اجازه، همکاری های لازم را با شرکت های منطقه گل گهر انجام خواهد داد.
در این جلسه جمشید ملارحمان ضمن ابراز قدردانی از مدیر عامل بانک تجارت در ارتباط با همکاری با مجموعه شرکت های گل گهر، به معرفی وضعیت جاری شرکت و طرح های در دست اقدام پرداخت.
ملارحمان به فرصت های سرمایه گذاری منطقه گل گهر اشاره کرد و خواستار تعمیق همکاری های دوجانبه شد. مدیر عامل بانک تجارت نیز ضمن ارزنده شمردن روابط موجود میان دو مجموعه، از موافقت مجموعه متبوع خود برای گسترش روابط دو طرف خبر داد و بر آن تاکید کرد.
لازم به یادآوری است که اخیرا در راستای افزایش همکاری های دو طرف، بانک تجارت پروانه بهره برداری معدن گل گهر را به عنوان وثیقه پذیرفت که این امر با استقبال فعالان بخش معدن مواجه شده است.

مدیرعامل بیمه ملت تاکید کرد؛ لزوم توانمندسازی و سرمایه‌گذاری بر شبکه فروش صنعت بیمه

مدیرعامل بیمه ملت اساس فعالیت صنعت بیمه را فروش خدمت دانست و افزود: این مهم، لزوم توانمندسازی و سرمایه‌گذاری بر شبکه فروش را دوچندان می‌سازد.

 علی صلاحی‌نژاد، مدیرعامل بیمه ملت در این همایش انگیزشی آموزشی نمایندگان بیمه ملت در غرب کشور با تاکید بر ضرورت تمرکز بر فروش بیمه‌های خرد گفت: نقش شبکه فروش به عنوان متولیان و بازوان اجرایی صنعت بیمه بسیار در این زمینه حائز اهمیت است.
وی ارکان رقابت در صنعت بیمه را برشمرد و افزود: بازاریابی رابطه‌مند، مشتری‌مداری و ارائه خدمات مطلوب از جمله مواردی است که ارکان رقابت را در صنعت بیمه به خود اختصاص داده است.
مدیرعامل بیمه ملت، در بخش دیگری از سخنان خود، عوامل تحول صنعت را مدنظر قرار داد و بیان کرد: در صنعت بیمه به دو عامل مشتری و رقبا، توجه خاصی نشده است.
وی اساس فعالیت صنعت بیمه را فروش خدمت دانست و افزود: این مهم، لزوم توانمندسازی و سرمایه‌گذاری بر شبکه فروش را دوچندان می‌سازد.
صلاحی‌نژاد، در پایان، ادوار فعالیت‌های شرکت‌های بیمه را بر اساس محصول‌گرایی، فروش‌گرایی، مشتری‌گرایی و بازارگرایی با تمرکز بر فروش بیمه‌های خرد اعلام کرد و گفت: لزوم جذب پس‌اندازهای خُرد افراد، اهمیت هماهنگی شبکه فروش با سیاست‌های شرکت و حرکت به سمت فروش بیمه‌های غیرثالث از جمله مواردی است که در بیمه ملت نسبت به حصول آن برنامه‌ریزی شده است.
معاون‌ فنی بیمه‌های اموال و مسئولیت، در بخش دیگری از این همایش، بهره‌مندی از تکنولوژی در فروش بیمه را حائز اهمیت دانست و گفت: باید هوشمندانه عمل کنیم و فروش بیمه ثالث را به حداقل برسانیم.
وی در همین خصوص افزود: این فرایند، زمان‌بر بوده که به همکاری نمایندگان و شرکت بستگی دارد و همه با هم تلاش می‌کنیم تا هرچه سریع‌تر به انجام برسد.
فرهاد عظیمی، سودآوری برای شرکت، نمایندگان و بیمه‌گزاران را مورد تاکید قرارداد و افزود: با توجه به تغییرات مدیریتی انجام شده، نگاه به شبکه فروش تغییر کرده است و ما، که یک خانواده بزرگ هستیم باید به یکدیگر کمک کنیم و با ورود به بازارهای بکر و جدید با همکاری مدیریت طرح و توسعه، شرایط بهتری را فراهم سازیم.
ششمین همایش انگیزشی آموزشی نمایندگان بیمه ملت در غرب کشور (استان‌های همدان، کرمانشاه، کردستان)، با محوریت بهبود کار تیمی و خلاقیت گروهی، در هتل باباطاهر همدان برگزار شد.

بیمه نامه آتش سوزی طرح آرامش بیمه پارسیان همه اقشار جامعه

در طرح آرامش بیمه پارسیان همه اقشار جامعه می توانند بیمه نامه آتش سوزی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی بیمه پارسیان؛ این طرح که مخصوص به بیمه نامه آتش سوزی منازل مسکونی است،موارد متعددی از اموال بیمه گذاران را در مقابل خطراتی همچون آتش سوزی ، سیل ، زلزله و حتی سرقت تحت پوشش قرار می دهد.
بیمه پارسیان در این طرح پوشش های خاصی گنجانده و علاوه بر ارائه یک بیمه نامه آتش سوزی جامع با تمام پوششهای اضافی، به منظور رعایت حال بیمه گذاران و صرفه جویی در وقت و هزینه ایشان در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به بازدید اولیه این بیمه نامه را صادر و به بیمه گذار ارائه می نماید.
از دیگر ویژگی های این طرح می توان به مواردی همچون امکان تقسیط حق بیمه برای کلیه طرح ها به نحوی که کلیه اقشار جامعه بتوانند با پرداخت مبلغ ناچیزی به صورت ماهانه اقدام به تهیه بیمه آتش سوزی نمایند و نیز پوشش های اضافه ای از قبیل؛ ضایعات ناشی از برف و باران ، ضایعات ناشی از سنگینی برف، طوفان، هزینه پاکسازی، هزینه اسکان موقت، هزینه اسباب کشی که با نرخ ها و حق بیمه مناسب در این طرح به صورت یکجا ارائه شده اند و بیمه گذاران می توانند با مراجعه به تمامی شعب و نمایندگان در سراسر کشور نسبت به تهیه این بیمه نامه در کمترین زمان ممکن و با هزینه بسیار مناسب اقدام نمایند.

مهر تایید سهامداران بر عملکرد بانک اقتصادنوین

مهر تایید سهامداران بر عملکرد بانک اقتصادنوینمجمع عمومی عادی سالیانه (نوبت دوم) بانک اقتصادنوین، عصر روز یک‌شنبه ۲۷ مردادماه سال ۱۳۹۸ در محل سالن همایش‌های صدرا برگزار شد و صورت‌های مالی این بانک برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ به تصویب سهامداران رسید.

 در این مجمع که به ریاست دکتر سیامک دولتی و با حضور ۷۹ درصدی سهامداران برگزار شد، علیرضا بلگوری مدیرعامل بانک اقتصادنوین ضمن تشریح محیط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و نیز شرایط حاکم بر نظام بانکی کشور در سال ۱۳۹۷، در گزارشی به بیان دستاوردها و موفقیت‌های این بانک در سال ۱۳۹۷ پرداخت و اهم اهداف و برنامه‌های سال ۱۳۹۸ بانک اقتصادنوین را تبیین کرد.
در ادامه این مجمع پس از قرائت گزارش حسابرس قانونی، صورت‌های مالی این بانک برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ به تصویب اکثریت سهامداران حاضر در مجمع رسید. گفتنی است، در ادامه سهامداران حاضر در این مجمع موسسه حسابرسی فاطر را به عنوان بازرس قانونی و روزنامه اطلاعات را به عنوان روزنامه رسمی انتخاب کردند.

آغاز به کار سامانه جدید بانکداری اینترنتی بانک پارسیان

سامانه جدید بانکداری اینترنتی بانک پارسیان با هدف افزایش کیفیت و ارتقای خدمات غیرحضوری در بستر اینترنت، با تغییرات گسترده در نمای ظاهری و اضافه شدن امکانات جدید، در دسترس مشتریان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان، نمای ظاهری متفاوت و کاربرپسند، ایجاد منوی اصلی جهت سهولت دسترسی به خدمات سامانه، امکان برگزیده کردن خدمات، تنظیم خودکار سامانه متناسب با ابعاد صفحه نمایش تلفن همراه، تبلت و رایانه، محیطی امن و مطمئن، دسترسی سریع با سه کلیک و قابلیت شخصی سازی پیشخوان، برخی از امکانات و خدمات سامانه بانکداری اینترنتی جدید بانک پارسیان است.
بر اساس این گزارش، جهت ورود به سامانه جدید بانکداری اینترنتی بانک پارسیان و استفاده از خدمات آن، در اختیار داشتن شناسه کاربری و کلمه عبور سامانه فعلی کافی است.

برنامه‌ریزی بانک توسعه تعاون برای پیشبرد اشتغال پایدار روستایی ستودنی است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برنامه‌ریزی بانک توسعه تعاون برای پیشبرد اشتغال پایدار روستایی و کسب بیشترین میزان جذب در میان بانک‌های مشمول ستودنی است.

احمد علی موهبتی در بازدید از غرفه طرح‌های سرمایه‌گذاری بانک توسعه استان در چهارمین جشنواره عشایر و روستائیان اظهار داشت: قانون اشتغال پایدار روستایی زمینه‌ساز توسعه متوازن در روستاها است و باید از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.
وی افزود: باید نگاهمان به مقوله اشتغال مبتنی بر نسخه بومی منطقه‌ای باشد که در این راستا سیستان و بلوچستان به سبب اقلیم خاص جغرافیایی و فرهنگی می‌تواند در این راستا نقش‌آفرینی کند.
رئیس کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری این نمایشگاه بیان کرد: به‌خوبی در این نمایشگاه شاهد ظرفیت‌های بالقوه مردمان این دیار هستیم که باید با آگاهی این امر را به بالفعل تبدیل کرد.
موهبتی افزود: گردشگری ظرفیت بی‌بدیلی است که می‌تواند وضعیت اشتغال، فرهنگ و امنیت کشور را رونق داده و موجب معرفی شایسته هر منطقه شود که این دیار مرزنشین نیز از این امر مستثنا نیست و می‌توان از این ظرفیت‌ها در جهت ایجاد اشتغال زودبازده استفاده نمود
نماینده عالی دولت در استان تأکید کرد: با برخورداری از چنین ظرفیت‌هایی می‌توان با بهره بری کامل از تسهیلات اشتغال‌زائی، زمینه رشد و پویایی ایجاد اشتغال پایدار را فراهم آورد.
وی رفتار سازمانی را نقش موثری در ایجاد نشاط سازمانی دانست و گفت: ایجاد امید در مردم در شرایط فعلی کشور وظیفه ما بوده و برنامه‌ریزی برای استفاده از داشته‌های موجود به نحو احسن، اولین گام برای رسیدن به این هدف است.
به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب سیستان و بلوچستان، با پرداخت ۸۰۰ میلیارد تسهیلات اشتغال‌زائی روستایی بانک توسعه تعاون، طی یک سال گذشته دو هزار و ۱۱۸ اشتغال پایدار در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان ایجاد شد.
۵۰ درصد از جمعیت دو میلیون و هفت‌صدهزارنفری سیستان و بلوچستان پهناورترین استان کشور با دارا بودن هزار و ۳۰۰ کیلومتر مرز زمینی مشترک با کشورهای افغانستان و پاکستان و ۳۶۰ کیلومتر مرز دریایی با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و دریای عمان را روستائیان و عشایر تشکیل داده‌اند.

اخذ ایزو ۱۰۰۰۲ برای رسیدگی به شکایات مشتریان توسط بانک سامان

بانک سامان با اجرای سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان، موفق به دریافت ایزو ۱۰۰۰۲ شد.

 بانک سامان پس از اجرای موفق استانداردهای مربوط به برقراری ارتباط موثر و هدفمند با مشتریان و پیگیری دقیق شکایات آنها، موفق به اخذ گواهینامه بین المللی ایزو ۱۰۰۰۲ شود. در همین حال اخذ این گواهینامه، گام مهمی در مسیر حرکت مشتری محور بانک سامان است و این امکان را فراهم کرده تا رسیدگی به شکایات مشتریان در فرآیندی اثربخش و مطلوب صورت پذیرد.
گفتنی است، استاندارد بین المللی ایزو ۱۰۰۰۲، راهنمایی برای طراحی و پیاده سازی یک فرآیند ثمربخش و کارا جهت رسیدگی به شکایت‌ها برای انواع فعالیت‌های تجاری از جمله فرآیندهای تجارت الکترونیک است.

بازدید مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران از نمایشگاه توانمندی های روستاییان وعشایر

دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر بازدید کرد.

 دکتر اکبری ضمن بازدید از این نمایشگاه که با هدف نمایش توانمندی‌های روستاییان برپا شده بود، در برخی از غرفه ها حضور یافت و با مسئولان غرفه ها دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی با حضور در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به مشارکت های بانک قرض الحسنه مهرایران با بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای توانمندسازی روستاهای کشور بیان داشت: در این همکاری ها بیش از ۲۷ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به روستاهای ۱۸ استان کشور پرداخت شده است.
دکتر مرتضی اکبری افزود: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در روستاها به تامین مالی برای توسعه بخش کشاورزی و دامپروری کمک می کند و مانع از مهاجرت روستاییان به شهرها خواهد شد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران تصریح کرد: پرداخت وام اشتغال روستایی با هدف کاهش بیکاری و ایجاد رونق اقتصادی در مناطق روستایی و عشایری از جمله اقدامات موثری است که بانک قرض الحسنه مهرایران با همکاری بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در دستور کار خود قرار داده است

پرداخت ۲۷۷ میلیارد تومان تسهیلات به سیل زدگان

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن از پرداخت ۲۷۷ میلیارد و ۴۵۵ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل به ۲۱ استان کشور خبر داد.

حسین حیدری رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن با بیان اینکه، بانک مسکن به عنوان یکی از بانک های عامل و پیشرو در پرداخت تسهیلات حمایتی به استان های سیل زده در ابتدای سال جاری عمل کرده است، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: مطابق با تکلیف پیش­ بینی شده از سوی بانک مرکزی و بسته حمایتی تدارک دیده شده از سوی مدیریت بانک مسکن، تاکنون رقمی معادل ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار به مدیریت شعب مختلف بانک مسکن در ۲۱ استان جهت اعطای تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: از مجموع اعتبار ابلاغی تا تاریخ ۲۴ مردادماه، رقمی معادل ۲۷۷ میلیارد و ۴۵۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تسهیلات در سه قالب مختلف شامل ساخت، بازسازی و کمک هزینه خرید لوازم منزل پرداخت شده است.
به گفته وی سرعت بالای بانک مسکن موجب شده تا با وجود گذشت کمتر از ۴ ماه از وقوع سیل، بیش از ۶۱ درصد از اعتبار ابلاغی در قالب تسهیلات در اختیار آسیب دیدگان استان های مختلف کشور قرار گیرد.
وی با بیان اینکه شعب بانک مسکن در استان های مختلف با آمادگی کامل برای پرداخت تسهیلات حمایتی از این گروه در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: از میان ۲۱ استان کشور در جریان سیل اخیر آسیب دیده­ اند تاکنون استان های لرستان، گلستان، خوزستان، همدان و مرکزی به ترتیب بیشترین میزان تسهیلات قرض الحسنه را به متقاضیان مراجعه کننده به شعب پرداخت کرده اند.
رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن میزان تسهیلات پرداخت شده در پنج استان نام برده را تشریح کرد و افزود: تاکنون شعب بانک مسکن در استان لرستان رقمی معادل ۹۶ میلیارد و ۷۵۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، در استان گلستان رقمی معادل ۵۵ میلیارد و ۸۵۵ میلیون تومان، در استان خوزستان رقمی معادل ۳۰ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان، در استان همدان رقمی معادل ۲۱ میلیارد و ۴۲۹ میلیون تومان و در استان مرکزی رقمی معادل ۱۱ میلیارد و ۲۹۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرده­ اند.
وی همچنین روند پرداخت تسهیلات در سایر استان های کشور را مناسب ارزیابی کرد و گفت: میزان اعتبار ابلاغی به شعب بانک مسکن در استان های مختلف بر حسب میزان خسارت ارزیابی شده بوده است. به عنوان مثال استان لرستان با بیشترین میزان خسارت تاکنون بیشترین میزان اعتبار ابلاغی را به خود اختصاص داده است.
وی در عین حال تاکید کرد: روند پرداخت تسهیلات حمایتی در جهت کمک به آسیب دیدگان سیل اخیر کشور با کمترین دشواری برای متقاضیان در نظر گرفته شده به طوری که متقاضیان آسیب دیده در استان های کشور بتوانند در کمترین زمان ممکن تسهیلات موردنیاز خود را بصورت قرض الحسنه دریافت کنند.
حیدری با اشاره به این موضوع که سرعت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان در استان های مختلف کشور طی هفته های اخیر سرعت بیشتری پیدا کرده است، گفت: در صورت نیاز و اعلام بانک مرکزی، اعتبار ابلاغی برای پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان افزایش پیدا خواهد کرد.

بازمهندسی و تسریع روند بررسی و اجرای طرح‌ها از الزامات رونق تولید است

روح اله خدارحمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی در نشست با مدیران و کارشناسان اعتباری این بانک، باز مهندسی و تسریع روند بررسی و اجرای طرح‌های تولیدی در بانک را از الزامات رونق تولید در بخش کشاورزی دانست و بر بازنگری و اصلاح فرآیندها و سیستمی کردن آن ها تاکید کرد.

خدارحمی در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت اقدامات بخش اعتباری در ارتقای عملکرد بانک اظهار داشت: وظیفه اصلی بخش اعتباری در بانک، تصویب و تامین مالی طرح‌های مولد و تسهیل اجرای طرح‌های توسعه ای بخش کشاورزی است و در این راستا با یستی با استفاده از فناوری، زمان‌بندی و سیستمی کردن فرایند ها ، ضمن افزایش دامنه خدمات غیرحضوری، زمان پذیرش درخواست‌ها تا پاسخ نهایی را در مورد طرح‌های بزرگ به ۳ ماه و در مورد طرح های عادی به حداکثر یک ماه تقلیل داد.
وی اظهار رضایت شرکت های بزرگ بخش کشاورزی از خدمات و عملکرد بانک کشاورزی را نشانه حرکت بانک در مسیر صحیح دانست و افزود: انجام اقدامات لازم برای ارتقای کیفیت گزارشات اعتباری، انجام کامل شرح وظایف کارشناسان، بهینه سازی قراردادها، صرفه جویی در مصرف کاغذ، ارائه خدمات مشاوره ای و کارشناسی به جای طرح نویسی برای مجریان طرح ها، برخورد مثبت توام با حسن نیت با مجریان طرح ها در چارجوب مقررات بانکی و احتراز از سخت گیری بی مورد بایستی بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.

لزوم بازنگری در شرایط پرداخت تسهیلات در وضعیت کنونی اقتصاد کشور

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر لزوم بازنگری شرایط پرداخت تسهیلات بانکی گفت: در شرایط کنونی اقتصادی کشور باید بازنگری در شرایط پرداخت تسهیلات بانکی صورت گیرد تا واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال و سرمایه گذاران با خیال آسوده به بانک مراجعه کنند و در نهایت با افزایش تولید درجهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور گام بردارند.

به گزارش  روابط عمومی بانک ملی ایران، محمود شایان در نشست مسئولان شعب و حوزه های شهرستان زاهدان که در اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان بانک برگزار شد، ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد قربان و غدیر و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره جانباز و آزاده سرافراز مرحوم حاج نظر اصحابی معاون سابق این اداره امورشعب افزود: باید توجه ویژه ای به موضوع تولید و حمایت از واحدهای تولیدی و خدماتی استان صورت گیرد. در عین حال که استان سیستان و بلوچستان همواره مورد عنایت و لطف مقام معظم رهبری بوده و رسیدگی و حل مشکلات مردم استان، خواسته معظم له است.
وی با بیان اینکه توجه مقام معظم رهبری به سواحل مکران و دستورات ویژه ایشان در این باره حاکی از نگاه عمیق ولایت به استان و موقعیت استراتژیک و شرایط خاص آن است، تصریح کرد: تولید باید در این استان رونق گیرد و این مهم با کمک نیروی انسانی فعال و کارآمد بانک ها قابل تحقق است و همکاران باید دست به دست هم بدهند تا چرخه تولید در سیستان و بلوچستان به حرکت درآید.
شایان، اقتصاد کشور را بانک محور دانست و اظهار کرد: بانک ها با اتکا به نیروی انسانی فعال و مسئولیت پذیر و یاری رساندن به واحدهای تولیدی می توانند گام بزرگی در این مسیر برداشته و راه را برای تولید در داخل کشور هموار سازند زیرا با افزایش تولید، می توان کشور را از وابستگی به خارج رهایی بخشید.
این عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر نقش شعب در تحقق اهداف سازمانی بانک بیان کرد: رؤسا و معاونان شعب به مثابه فرمانده یک گردان هستند و تا زمانی که یک فرمانده به عنوان رهبر گروه احساس مسئولیت نکند، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.
وی همچنین با بیان اینکه دیگر دوره مراجعه مشتری به شعبه گذشته است لذا ما باید به مشتری مراجعه و آن ها را جذب کنیم، گفت: باید تلاش شود تا میزان جذب منابع ارزان قیمت در استان افزایش یابد تا به موازات آن، قدرت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه نیز بیشتر شود و بتوانیم رونق تولید و رشد و شکوفایی استان را شاهد باشیم.
همچنین وحیدرضا صمدزاده رییس اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان بانک نیز ضمن ارایه گزارش عملکرد چهار ماهه ابتدای سال جاری این اداره امورشعب، از همکاران خواست تا با تلاش و کوشش مضاعف، برنامه ریزی دقیقی برای تحقق اهداف سازمانی و انتظارات مدیران ارشد بانک در ایام باقی مانده سال داشته باشند

تولید تسمه تیر ورق در ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن برای تنوع بخشی به سبد محصولات خود و تضمین ایمنی سازه های فولادی کشور، تسمه تیرورق تولید کرد .

مهندس یوسف زاده مدیر مهندسی نورد در گفتگو با خبرنگار ما و با اعلام خبر فوق، گفت: تسمه تولید شده در نورد ۶۵۰ ذوب آهن اصفهان در سازه هایی کاربرد دارد که از تیرورق استفاده می شود.

وی تولید محصول جدید را در راستای تضمین ایمنی اینگونه سازه ها ارزیابی کرد و افزود: برای استفاده از تیرورق که به روش جوشکاری ورق انجام می شود دو مشکل عمده وجود داردکه ایمنی سازه ها را به مخاطره می اندازد :

  1.  برشکاری ورقهای عریض به اندازه های موردنظر که در برش ورق سطح کناری ورق  ضمن ناهموار بودن حاوی زائده های برش میباشد که عمدتا برطرف نمیشوند
  2.  مشکل دوم نیز به جوشکاری غیر پیوسته و قطع و وصلهای مکرر بر روی ورق های برش خورده مربوط است ،که این دو عامل باعث می شود سطح ایمنی سازه نسبت به استفاده از تسمه به یک سوم کاهش یابد .

مهندس یوسف زاده با بیان اینکه طراحی فنی و اجرایی مورد نیاز برای تولید این محصول در نورد ۶۵۰ توسط کارکنان این مدیریت انجام شد اظهار داشت : ذوب آهن قبلا برای ساخت هادی های  قفسه ها ، تسمه تولید می کرد  اما برای تولید مورد نیاز تیرورق لازم بود تولید این محصولات با دقت و تلرانس بسیار محدود صورت گیرد و با بررسی های انجام شده طراحی تولید تسمه برای مصارف تیر ورق در دستور کار قرار گرفت و به همت همکاران، این پروژه به نتیجه رسید .

مدیر مهندسی نورد استفاده از تیر ورق در سازه های صنعتی را غیر قابل اجتناب دانست و خاطرنشان کرد: ذوب آهن اصفهان با تولید تیرآهن های بال پهن تا سطح H300  نیاز این سازه ها را برطرف کرده است اما در سازه هایی که بیشتر از این سطح باشد و یا در سازه هایی که مخروطی شکل باشند ناگزیر هستیم از تیرورق استفاده کنیم.

وی ایمنی در ساختمان های مسکونی و صنعتی را نقطه ثقل امنیت عمومی دانست و گفت : ذوب آهن اصفهان در راستای مسئولیت های اجتماعی خود و برای تضمین ایمنی و امنیت سازه ها، این نوع تسمه ها رامطابق با ابعاد و اندازه لازم و بدون نیاز به برشکاری  با کیفیت بالا و مطابق استانداردهای شناخته شده تولید می کند .

مدیر مهندسی نورد ادامه داد : در دنیا استفاده از تیرورق بر اساس استانداردهای خاص و مطابق مقررات نظام مهندسی ساختمان انجام می شود تا آرامش خاطر جامعه تامین گردد.

مهندس یوسف زاده ، مصارف سالیانه این تسمه ها را در کشور حدود ۲۰۰ هزار تن برآورد کرد و تاکید کرد : مهندسی نورد آمادگی دارد انواع تسمه های مورد نیاز مشتری را بر اساس  سفارش تولید و تحویل نماید .


ساخت هزار واحد مسکونی توسط ذوب آهن اصفهان در فولادشهر

ساخت هزار واحد مسکونی توسط ذوب آهن اصفهان در فولادشهر

طی نشستی با حضور مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ، خدامراد صالحی سرپرست فرمانداری شهرستان لنجان ، حمیدرضا شیروانی مدیر عامل شرکت عمران ، شهردار و تعدادی از اعضاء شورای شهر فولادشهر ،  تفاهم نامه ساخت هزار واحد مسکونی بین شرکت‌های عمران فولادشهر و ذوب آهن اصفهان منعقد شد.

منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت ذوب آهن، در این نشست که تعدادی از دیگر مسئولین این شرکت نیز حضور داشتند ، هدف از انعقاد این تفاهم نامه را مشارکت در ساخت واحد مسکونی باتوجه به مسئولیت های اجتماعی کارخانه دانست و  گفت: به هر میزان فاصله تردد کارکنان با کارخانه کمتر باشد در هزینه های حمل نقل کارخانه صرفه جویی خواهد شد‌.

وی افزود : ذوب آهن اصفهان ، اولویت هایی چون تولید ، تامین مواد اولیه ، مسائل زیست محیطی  و مسئولیت های اجتماعی را با هم پیش می برد و ساخت این هزار واحد مسکونی نیز در همین راستا صورت می گیرد .

مهندس یزدی زاده با بیان اینکه از سال ۷۳ تا سال ۸۱ در فولادشهر ساکن بوده و با ویژگیهای این شهر آشناست ، افزود : این واحد های مسکونی باید به نحوی ساخته شود که در خور نام ذوب آهن اصفهان باشد و الگویی برای ساختمان سازی در این شهر گردد .

حمیدرضا شیروانی مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید فولادشهر گفت: با انعقاد این تفاهم نامه زمینه ساخت هزار واحد مسکونی به مساحت ۱۴ هکتار با اعتبار چهار هزار میلیارد ریال در سه سال با مشارکت کارخانه ذوب آهن فراهم شد.

وی افزود : ذوب آهن اصفهان سنگ بنای فولاد شهر را در سال ۱۳۴۷ گذاشته است و همواره خدمات خوبی به این شهر ارائه داده و لذا پروژه ساخت هزار واحد مسکونی توسط ذوب آهن را می توان در راستای تداوم این تعاملات دانست .

سازمان های صمت استان ها باید خانه امن تولید کنندگان باشد

سازمان های صمت استان ها باید خانه امن تولید کنندگان باشد

دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی معاونان امور صنایع سراسر کشور با تاکید بر ضرورت حمایت بی دریغ از تولید و تولیدکنندگان، گفت: سازمان های صمت استان ها باید خانه امن صنعتگران باشند.

به گزارش شاتا، جواد کلاهدوزان افزود: باید جلب رضایت حداکثری تولید کنندگان و صنعتگران به رویکرد عمومی کارکنان و مسئولین سازمان های صنعت، معدن و تجارت در سطح استان ها تبدیل شود.

وی اضافه کرد: مسئولان استانی باید در پیگیری امور مردم و صنایع جدی تر از پیش عمل کنند.

مشاور وزیر صمت خاطر نشان کرد: حجم سنگین وظایف و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت، نیازمند تلاش های وافرتری است تا در شرایط خاص امروز بتوانیم رضایت عمومی را بیش از پیش جلب کنیم.

کلاهدوزان اظهار داشت: با پیگیری های جدی شخص وزیر صمت و همه ارکان وزارتخانه، شاهد نتایج خوبی هم در حوزه تولید و تجارت هستیم که ضرورت دارد در این خصوص همه مسئولان استانی اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

وی در پایان تصریح کرد: اقدام بجا و اصولی مدیران اگر امیدی در دل تولید کنندگان ایجاد کند، بهترین نوع خدمت به مردم است که باید آن را پاس بداریم.

اعزام بیش از ۳۰۰دانش آموز گیلانی به اردوی بنیاد علوی

۳۳۳دانش آموز گیلانی برای غنی سازی اوقات فراغت به اردوی بنیاد علوی اردوگاه امام خمینی(ره) لواسان تهران اعزام شدند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان گفت: به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان امسال ۳۳۳ دانش آموز دختر و پسر مناطق محروم دوره اول متوسطه به اردوی بنیاد علوی اردوگاه امام خمینی (ره) لواسان تهران اعزام شدند.
اعزام بیش از ۳۰۰دانش آموز گیلانی به اردوی بنیاد علوی

جمیل عباسی غریب افزود: این اردو در راستای بهینه سازی برنامه‌های اوقات فراغت، توسعه و تقویت فعالیت‌های گروهی و ایجاد فرصت‌های مناسب برای دانش آموزان مناطق کم برخوردار برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: دانش آموزان در هر دوره، از روز شنبه هر هفته به اردوی بنیاد علوی اعزام می‌شوند و تا روز پنجشنبه در این اردوگاه حضور دارند.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان با اشاره به تنوع برنامه‌های این اردو افزود: برگزاری کارگاه‌های مهارتی، نجوم، شیمی، اجرای مسابقات و برنامه‌های فرهنگی، ورزشی، علمی و هنری از مهمترین برنامه‌های چهاردهمین دوره اردوی بنیاد علوی است.

بنیاد علوی از سال ۸۵ برای برگزاری اردو و برنامه‌های فرهنگی و هنری اقدام به امضای تفاهم‌نامه همکاری با مسئولان آموزش و پرورش کرده است.

مجموعه فرهنگی ورزشی امام خمینی لواسان بیش از ۲۷۰ هکتار وسعت دارد و سالانه ۱۰ هزار دانش آموز مناطق محروم از سراسر کشور در قالب اردو‌های هفتگی بنیاد علوی حضور پیدا می‌کنند.

راه‌اندازی باشگاه مشتریان بیمه کوثر

باشگاه مشتریان بیمه کوثر به‌منظور افزایش رضایت بیمه‌شدگان و مشتریان وفادار راه‌اندازی شد.

احمدرضا عصاری گفت: بیمه‌گذاران شرکت که در این باشگاه عضو می‌شوند، خدمت ویژه‌ای دریافت می‌کنند و فرصت استفاده از مزایای منحصربه‌فردی همچون بهره‌مندی از تخفیف خرید و دریافت درصدی از مبلغ خرید به‌عنوان اعتبار برایشان ایجاد می‌شود.
مدیر روابط‌عمومی و امور مشتریان بیمه کوثر با بیان اینکه در باشگاه مشتریان هر یک از بیمه‌گذاران عضو باشگاه با توجه به میزان امتیازی که به‌دست می‌آورند می‌توانند به‌عنوان اعضای ویژه، طلایی، نقره‌ای، برنزی و معمولی از مزایای خاص هر یک از این گروه‌ها بهره‌مند شوند، خاطرنشان‌‌کرد: کسب امتیاز و قرار گرفتن در هر گروه با توجه به میزان مشارکت اعضای باشگاه در فعالیت‌های مختلفی همچون تمدید بیمه‌نامه، معرفی به دوستان، شرکت در نظرسنجی، خرید برخط، تکمیل حساب کاربری باشگاه و … صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه مشتریان گروه ویژه از مزایایی همچون ۵۰ تا ۷۵ درصد تخفیف در خرید پوشش‌های بیمه‌ای عمرو‌سرمایه‌گذاری، درمان خانواده، هزینه‌های حقوقی، ودیعه مستاجر، آتش‌سوزی منزل مسکونی، حوادث انفرادی، صندوق عقب اتومبیل و … بهره‌مند می‌شوند، تصریح‌کرد: اعضای گروه طلایی نیز می‌توانند در خرید این بیمه‌نامه‌ها از ۲۰ تا ۶۰ درصد تخفیف برخوردار شوند.
مدیر روابط‌عمومی و امور مشتریان بیمه ‌کوثر افزود: در گروه نقره‌ای، ۱۵ تا ۶۰ درصد تخفیف برای خرید پوشش‌های مختلف بیمه‌ای در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه اعضای معمولی باشگاه نیز در خرید این بیمه‌نامه‌ها می‌توانند از تخفیف ۵ تا ۵۵ درصدی برخوردار شوند.
احمدرضا عصاری با تاکید بر اینکه باشگاه مشتریان فرصت‌هایی را برای بیمه‌گذاران‌ فراهم می‌کند که علاوه بر استفاده از انواع پوشش‌های بیمه‌ای شرکت، بتوانند از خدمات مختلف دیگر نیز به شکل رایگان و یا با تخفیف‌های ویژه بهره‌مند شوند، اظهارکرد: در این باشگاه، اعتبارهایی نیز برای مشتریان در نظر گرفته‌ایم. مشتریان پس از عضویت در باشگاه، درصدی از خریدشان به‌عنوان اعتبار به آن‌ها تعلق می‌گیرد و با توجه به اعتبار کسب‌شده می‌توانند از خدمات معمولی، یک ستاره، دو ستاره، سه ستاره، چهار ستاره و پنج ‌ستاره استفاده کنند، ضمن اینکه امکان استفاده از نرخ‌دهی رشته‌های مختلف بیمه‌ای با توجه به ستاره‌های کسب شده میسر است.
وی با ذکر مثالی در این باره گفت: در خدمات پنج‌ستاره، اعضای باشگاه از مزیت‌هایی همچون ارایه خدمات صدور در محل و خارج از نوبت، ارایه رایگان بیمه‌نامه‌های جدید و لوکس، افزایش مهلت پرداخت در تمدید بیمه‌نامه و … بهره‌مند می‌شوند و امکان استفاده از امکانات رفاهی، سفرهای زیارتی، اقامت در هتل‌ها و … را نیز خواهند داشت.
مدیر روابط‌عمومی و امور مشتریان بیمه کوثر یادآورشد: این باشگاه با همکاری معاونت‌های برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و فنی، مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات و شرکت سی‌کلاب به بهره‌برداری رسید.

 

مشارکت بانک ایران زمین در طرح “تا مهر با همدلی” کمیته امداد امام (ره)

مراسم طرح “تا مهر با همدلی” کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران با حضور مدیران ارشد بانک ایران زمین، افراد برجسته در بخش های اقتصادی، هنری، ورزشی و افراد خیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین: در این مراسم که به هدف تامین مالی لوازم التحریر و اقلام مورد نیاز دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش این کمیته برگزار شد، از نخبگان تحت پوشش و خیرین تجلیل و تقدیر شد.
سید محمد حسین استاد مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین در این مراسم از خیرین و کلیه افرادی که در جهت تامین مایحتاج و امکانات اولیه قشر ناتوان و بی بضاعت کوشا هستند قدردانی کرد و گفت: بانک ایران زمین در طی این سال ها همواره به دنبال انجام مسئولیت اجتماعی خود بوده و در حوادث مختلف همچون کمک رسانی به استان های سیل زده یا بیماری های خاص کوشا بوده است و همچنین در اجرای طرح مهر تا همدلی نیز حامی و پیگیر خواهد بود.

سود سهام سهامداران حقیقی شرکت بیمه دی پرداخت شد

سود سهام سهامداران حقیقی شرکت بیمه دی پرداخت شد

سود سهام سهامداران حقیقی شرکت بیمه دی منتهی به سال مالی ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۷ در کمتر از یک ماه پس از برگزاری مجمع سالیانه، ۲۶ مردادماه ۱۳۹۸ از طریق شعب سراسر کشور بانک دی پرداخت شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی شرکت بیمه دی؛ سهامداران حقیقی شرکت بیمه دی می توانند در صورت تکمیل نمودن اطلاعات شخصی خود در سایت شرکت به نشانی www.dayins.com (و یا ارسال فرم تکمیل شده به اداره سهام) با در دست داشتن کارت شناسایی خود و مراجعه به شعب بانک دی در سراسر کشور، سود سهام خود را دریافت نمایند.
گفتنی است سود سهام سهامداران حقوقی طبق برنامه زمان بندی اعلام شده از طریق سایت کدال، در موعد مقرر قابل پرداخت است.
بیمه دی در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت که در تاریخ ۲۷ تیرماه سال جاری برگزار شد، توانست علاوه بر پوشش زیان انباشته به ازای هر سهم ۵۰ ریال سود نقدی نیز مصوب نماید.
سهامداران محترم برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با کارشناسان اداره امور سهام از طریق شماره تلفن های ۲۳۱۳-۰۲۱ ، داخلی ۱۳۶۳ تماس حاصل فرمایند.

 

تولید کنسانتره بزرگان سنگ آهنی در ۴ ماهه امسال به مرز ۱۶ میلیون تن رسید

تولید کنسانتره بزرگان سنگ آهنی در ۴ ماهه امسال به مرز ۱۶ میلیون تن رسید/ تولید ۵٫۵ میلیون کنسانتره توسط ایمیدرو در مدت مذکور/ سهم چادرملو ۳٫۴ میلیون تن و میدکو ۱٫۷ میلیون تن بود
میزان تولید کنسانتره شرکت های بزرگ سنگ آهن طی ۴ ماهه نخست ۹۸، به مرز ۱۶ میلیون تن رسید. این میزان تولید حدود ۳ درصد بیشتر از عملکرد مدت مشابه سال قبل است.

تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان تیر، ۱۵ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۱۶۵ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند. میزان تولید مدت مشابه سال گذشته، ۱۵ میلیون و ۴۵۲ هزار و ۲۸۳ تن بود.
از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۵ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۳۷۲ تن، «چادرملو» ۳ میلیون و ۳۹۳ هزار و ۵۸۵ تن،«توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» یعنی میدکو یک میلیون و ۷۲۲ هزار و ۵۸ تن ، «سنگ آهن مرکزی» یک میلیون و ۷۱۲ هزار و ۵۸۱ تن، «گهر زمین» یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۹۶۳ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۹۸۲ هزار و ۳۱۷ تن، «صنعتی و معدنی توسعه ملی» ۶۸۲ هزار و ۴۸۷ تن، «صبا نور» ۲۷۷ هزار و ۹۱ تن و «جلال آباد» ۱۷۱ هزار و ۷۱۱ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.
بنا به این گزارش، ۵ شرکت بزرگ معدنی طی ۴ ماهه نخست سال ۹۸ حدود یک میلیون و ۶۶۲ هزار و ۹۵۷ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند. این رقم نسبت به برنامه (یک میلیون و ۵۵۱ هزار و ۵۰۰ تن)، ۷ درصد رشد نشان می دهد.
از این میزان، شرکت صبا نور «۶۴۱ هزار و ۲۶۵ تن»، فلات مرکزی «۳۶۶ هزار و ۹۶۵ تن»، سنگ آهن مرکزی «۲۴۹ هزار و ۱۵۰ تن»، سنگ آهن سنگان «۲۳۷ هزار و ۳۷۷ تن» و چادرملو ۱۶۸ هزار و ۲۰۰ تن تولید کردند.

برگزاری مراسم عید سعید غدیر خم در پتروشیمی شهید تندگویان

برگزاری مراسم عید سعید غدیر خم در پتروشیمی شهید تندگویان/تجلیل از آزادگان سرافراز شاغل در شرکت پتروشیمی شهید تندگویان

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی شهید تندگویان ظهر امروز مراسمی با حضور مدیر عامل و فرمانده نیروی مقاومت بسیج شهرستان ماهشهر, جمعی از رو حانیت معزز, مدیران و کارکنان پتروشمی شهید تندگویان در سالن آمفی تاتر مجتمع برگزار شد.

در این مراسم معنوی قاسمی شهری مدیر عامل پتروشیمی شهید تندگویان طی سخنانی با تاکید بر اهمیت تولید و اینکه ما تولید کنندگان ,سربازان جنگ اقتصادی هستیم بر تقویت توان تولیدی و حمایت همه جانبه از افزایش توان اقتصادی کشور تاکید کرد.

همچنین طی این مراسم به مناسبت فرار رسیدن سالگرد بازگشت قهرمانانه آزادگان به میهن از رضا کاکاوند شاغل در واحد CF  شرکت پتروشیمی شهید تندگویان به عنوان آزاده سرافراز وطن تقدیر و هدیه ای از طرف شرکت به وی تقدیم شد.

فرمانده نیروی مقاومت ماهشهر نیز در سخنانی با بیان اهمیت درک نفوذ دشمن و تلاش همه جانبه برای غلبه اقتصادی بر کشور عنوان کرد: همه ما باید گوش به فرمان رهبر انقلاب باشیم و در این جهاد اقتصادی از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

سرهنگ بابایی در ادامه افزود: دشمن تلاش بسیاری دارد تا به منطقه نفوذ کند اما باید بداند که ما سربازان خط مقدم اماده و هوشیار همه جانبه پای انقلاب و کشورمان اماده جانفشانی هستیم.

گفتنی است در این مراسم معنوی سرهنگ بابایی شال سبز متبرکی را به نشانه تبرک  به گردن سید رضا قاسمی شهری انداخت.

در ادامه این مراسم مولودی خوانی و اجرای مداحی توسط ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت انجام شد که با استقبال گرم حاضرین همراه بود.

عید غدیر6
عید غدیر5
عید غدیر4
عید غدیر3
عید غدیر
عید غدیر

پرداخت سود سهام شرکت «صنایع بهداشتی ساینا» در شعب بانک صادرات ایران

پرداخت سود سهام شرکت «صنایع بهداشتی ساینا» در شعب بانک صادرات ایران
بانک صادرات ایران از روز شنبه ٢ شهریورماه ٩٨ سود نقدی سهامداران شرکت «صنایع بهداشتی ساینا» را پرداخت می‌کند.
این بانک طی اطلاعیه‌ای از تمامی سهامداران حقیقی و حقوقی شرکت «صنایع بهداشتی ساینا» با نماد “ساینا” خواست تا از روز شنبه ٢ شهریورماه سال ٩٨ به مدت یکسال جهت دریافت سود سهام سال مالی منتهی به ١٣٩٧/١٢/٢٩ به شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه کنند.
در این اطلاعیه از سهامداران حقیقی این شرکت خواسته شده با مراجعه حضوری به شعب بانک صادرات ایران نسبت به دریافت نقدی یا واریز آن به حساب‌های سپهری خود اقدام کنند.
پرداخت سود به افراد کمتر از ١٨ سال، پس از احراز هویت کامل و دریافت کپی شناسنامه، صرفاً به ولی(پدر) بلامانع خواهد بود. در این اطلاعیه همچنین پرداخت سود سهام به نماینده قانونی سهامدار فقط به ارائه وکالت‌نامه رسمی معتبر منوط شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: بانک رفاه کارگران نامی پرافتخار در میان سیستم بانکی کشور است


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم گرامیداشت پنجاه و نهمین سالروز تأسیس بانک رفاه گفت: بانک رفاه کارگران در بین بانک‌های کشور یک نام پر افتخار است و عملکرد بانک در حوزه‌های مختلف ارزی، ریالی و اجتماعی نشان از تلاش و همّت کارکنان خدوم این بانک دارد.
به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم اظهار داشت: برای افزایش کارایی، اثربخشی و در نتیجه ارتقای بهره وری یک سازمان عوامل مختلفی دخیل هستند که یکی از مهم‌ترین آنها توجه به کارکنان است. ارزشمند دانستن نظام انگیزش سرمایه انسانی بسیار مهم است؛ چرا که رضایت مشتریان در گرو رضایت کارکنان است.
وی استقرار نظام شایسته سالاری، جوان گرایی و تکریم پیشکسوتان را از جمله عوامل مهم ارتقای روحیه و انگیزه کارکنان عنوان و تصریح کرد: در صورتی‌که پیشکسوتان تکریم شوند، جوانان خلاق و مبتکر در رأس امور و خط مقدم قرار گیرند و افراد شایسته سکان‌دار باشند سازمانی با انگیزه خواهیم داشت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در وزارت تعاون جوان گرایی اجرایی شده و از نیروی انسانی جوان در جایگاه‌های مختلف استفاده می‌شود گفت: این وزارتخانه افتخار دارد که علاوه بر تکریم و نکوداشت جایگاه افراد پیشکسوت، از مدیران جوان نیز استفاده می‌کند.
وی با ابراز خرسندی از جوان گرایی در بانک رفاه افزود: جوان گرایی و احترام به پیشکسوتان در بانک رفاه توأمان انجام می‌شود و عملکرد مطلوب دکتر سهمانی به عنوان مدیری جوان و فعال مؤید این موضوع است.
دکتر شریعتمداری خاطرنشان ساخت: بحمدالله در تمامی سطوح بانک شرایط مطلوبی حکمفرماست. امیدواریم این روند رو به رشد همچنان ادامه یابد. وجود سازمان تأمین اجتماعی نیز به عنوان یک فرصت در کنار بانک رفاه می‌تواند ظرفیت ویژه‌ای برای بانک ایجاد کند که لازم است در تعاملات آتی از ظرفیت‌های دو جانبه بیشتر استفاده شود.
پیش از سخنان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در ابتدای مراسم، دکتر سهمانی مدیرعامل بانک رفاه طی سخنانی با قدردانی از حضور دکتر شریعتمداری در مراسم گرامیداشت سالروز تأسیس بانک رفاه اظهار داشت: امروز میزبان وزیری هستیم که با حضور ارزشمند خود در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره منشأ خیر و برکت برای وزارتخانه، بانک رفاه و ارگان‌های تابعه بوده‌اند.
دکتر سهمانی با گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی افزود: اگر امروز بانک عزیزمان فعال، چابک و پیشروست، بی تردید حاصل تلاش و کوشش گذشتگان بوده است.

معامله فولاد، مس، آلومینیوم و شمش طلا در بورس کالای ایران

تالار

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز یکشنبه ۲۷ مرداد ماه، میزبان دادوستد ۲۷ هزار تن شمش بلوم، یک هزار و ۴۷۴ تن سبد میلگرد، ۴۴ تن میلگرد، یک هزار و ۵۶۰ تن مس کاتد، یک هزار تن مس کم عیار، ۲۲۰ تن آلومینیوم، یک کیلوگرم شمش طلا و ۱۲۰ تن سولفورمولیبدن بود.

به گزارش «کالاخبر»، طی این روز و در تالار صادراتی بورس کالای ایران هم ۹ هزار و ۲۴۰ تن قیر و ۵۲ تن عایق رطوبتی معامله شد.

این گزارش حاکی است، ۹۶ تن مواد شیمیایی، ۳۵ تن مواد پلیمری، ۱۰ هزار و ۵۴۰ تن وکیوم باتوم،۳۸۰ تن گوگرد و یک هزار و ۵۰۰ لوب کات در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی به فروش رسید.

بازار فرعی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد دادوستد ۷۰ تن ضایعات فلزی بود.

سرپرست سازمان صمت چهارمحال و بختیاری: تولید واحد احیا فولاد سفید دشت ۲۹۰ هزار تنی شد

سرپرست سازمان صمت چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سال تاکنون تولید آهن اسفنجی در فولاد سفید دشت ۳۴ درصد افزایش یافته است.

 محمد کاظم منزوی با بیان این مطلب، افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۲۹۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده است.

وی تصریح کرد: این مجتمع در مدت مشابه پارسال ۲۱۹ هزار تن آهن اسفنجی تولید کرده است.

سرپرست سازمان صمت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در صورت تامین گندله فولاد سپید دشت، امسال به ظرفیت اسمی خواهیم رسید.

گفتنی است، فولاد سفیددشت با مشارکت ۶۵ درصدی فولاد مبارکه و ۳۵ درصدی ایمیدرو، از طرح‌های فولادی کشور است که در سفید دشت استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

تقدیر مدیر عامل فولاد خوزستان از کلیه دست اندرکاران نمایشگاه بومی سازی

شاید به جرات بتوان گفت مهمترین رویداد در عرصه صنعت بومی‌سازی فولاد در خوزستان به ویژه در بخش صنایع پایین دستی نمایشگاه بومی‌سازی گروه فولاد است.

مدیر عامل فولاد خوزستان از کلیه دست اندرکاران نمایشگاه بومی سازی گروه فولاد تقدیر کرد.

به نام خداوند بخشنده و مهربان

همکاران محترم، مشارکت کنندگان ارجمند و بازدید کنندگان گرامی

حمد و سپاس خداوند سبحان را که یکبار دیگر این توفیق و افتخار را نصیب‌مان کرد تا «اولین نمایشگاه بومی‌سازی گروه فولاد خوزستان» با مدد و تلاش ارزشمندتان با موفقیت به کار خود پایان دهد و نوید آغاز دوره‌ای جدید جهت حمایت از صنایع کوچک، تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان را به ارمغان آورد.

شاید به جرات بتوان گفت مهمترین رویداد در عرصه صنعت بومی‌سازی فولاد در خوزستان به ویژه در بخش صنایع پایین دستی «نمایشگاه بومی‌سازی گروه فولاد» است. سیاست‌ها و برنامه‌هایی که از روز نخست تدوین شد همگی از«جنس عمل و به دور از شعار زدگی» بود.

در این مدت تلاش تمامی کارکنان فولاد در راستای تعامل، همفکری و همکاری با انجمن‌ها، تشکل‌های مرتبط، شرکت‌های داخلی استان و همچنین تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان جهت استفاده از توانمندی‌های آنان بود.

این نمایشگاه فرصتی بسیار خوب برای به اشتراک گذاشتن تجارب فعالان صنعت فولاد و شناخت فرصت‌های جدید و دستاوردهای کسب شده در این صنعت بود؛ بطوری که نمایشگاه بومی‌سازی محلی مناسب برای رایزنی و تبادل نظر شرکت‌های داخلی استان را فراهم کرد و در نهایت منجر به انعقاد تفاهم‌‌نامه‌های جهت همکاری در آینده گردید.

اینک در ابتدای این مسیر روشن، این نوید را می‌دهیم که با همتی مضاعف و عزمی راسخ‌تر و با برنامه‌ریزی منظم و منسجم، شمارش معکوس برای قطع وابستگی کامل به خارج را آغاز نموده‌ایم و این فرصت را مغتنم شمرده و به تمامی شرکت‌ها، انجمن ها، تشکل‌ها و صاحبان صنایع کوچک این امید را می‌دهیم که با نگاهی مسئولانه و متعهدانه در کنارشان هستیم.

امیدواریم با بهره جستن از نظرات سازنده و پیشنهادات مفید و ارزنده همه مشارکت کنندگان در نمایشگاه بستری فراهم شود تا از تجربیات ارزشمندتان در آینده بهره‌ای لازم را ببریم.

لذا به مصداق حدیث «من لم یشکرالمخلوق لم یشکر الخالق» ضمن سپاس و قدردانی بخاطر زحمات بی دریغ و خالصانه همه‌ی مسئولان، کارکنان در پیشبرد اهداف این شرکت، از درگاه خداوند تبارک و تعالی، سلامت، سعادت، موفقیت و بهروزی شما را آرزومندم.

علی محمدی

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان

روز ۲۰۰۰ میلیارد تومانی بورس تهران

شاخص بورس تهران امروز با کاهش ۴۱۳ واحدی عدد ۲۶۰ هزار و ۹۹۲ واحد را ثبت کرد. شاخص هم وزن نیز با ۳۸۰ واحد افزایش به رقم ۶۹ هزار و ۳۲۰ واحد رسید. شاخص بازار اول در کانال ۱۹۰ هزار واحدی باقی ماند و شاخص بازار دوم نیز عدد ۵۲۹ هزار و ۲۶۴ واحد را ثبت کرد. همچنین آیفکس با کاهش ۱۶ واحدی به عدد سه هزار و ۵۰۹ واحد رسید.

امروز با دست به دست شدن نزدیک به ۱۳ میلیارد سهم و اوراق بهادار طی ۳۳۱ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۲۱۳۵ میلیارد تومان رسید  .

حجم معاملات امروز به عدد ۱۳ میلیارد سهم و اوراق بهادار رسید که نظر آماری طی ده سال گذشته جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. رتبه دوم مربوط به معامله ۱۶ میلیارد سهم و اوراق بهادار در تاریخ بیست و ششم اسفند ۹۶ بود و رتبه نخست هم با معامله ۲۳ میلیارد برگ سهم به تاریخ هجدهم آبان ۸۸ باز می گردد.

همچنین ارزش معاملات روزانه بورس تهران امروز یازدهمین جایگاه را طی ده سال به خود اختصاص داد.

در معاملات امروز نمادهای شپنا، تاپیکو و شپدیس به ترتیب با ۲۸۸، ۱۱۹ و ۴۲ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای همراه، ومعادن و فولاد به ترتیب با ۲۸۲، ۱۰۷ و ۱۰۲ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز  وتجارت، خساپا، ثنوسا، فولاد و فاراک پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، خودرو برترین گروه صنعت بود و صنایع شیمیایی و فراورده های نفتی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

افزایش عرضه های امروز به عقب نشینی شاخص کل بورس تهران از قله تاریخی منجر شد. به رغم آنکه تدپیکس روندی کاهشی به نمایش گذاشت اما حجم داد و ستد سهام نشان دهنده تغییر جهت مجدد شاخص از کانال اصلاح به مدار صعود است.

خرید بیش از ۱۲۷۳۰ میلیارد ریال اوراق بهادار در بورس تهران

در پایان معاملات تالارهای بورس اوراق بهادار تهران شنبه مورخ ۲۶ مردادماه ۱۳۹۸ در ۳۵۳ هزار دفعه، تعداد ۳ میلیارد و ۸۸۰ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از ۱۲ هزار و ۷۳۸ میلیارد ریال معامله شد و ارزش بازار رقم معادل ۹۵۹ هزار میلیارد تومان را ثبت کرد.

شاخص کل با۱۴ واحد افزایش روبرو شد و به رقم ۲۶۱۴۰۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن با ۶۶۷ واحد افزایش روبرو شد و به رقم ۶۸۹۴۰ واحد رسید.

شاخص بازار اول با ۱۸۲ واحد افزایش به رقم ۱۹۰۴۰۸ واحد بالغ گردید و شاخص بازار دوم با ۷۳۱ واحد کاهش رقم ۵۲۹۷۰۷ واحد را تجربه کرد.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را مخابرات ایران، بورس اوراق بهادار تهران، ایران خودرو، بانک پارسیان، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، پتروشیمی مبین، سایپا، فولاد خوزستان، پالایش نفت تبریز، توسعه صنایع بهشهر، پارس خودرو، لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی و فولاد خراسان به نام خود اختصاص دادند.

از سویی دیگر بیشترین حجم معاملات را بانک تجارت، پارس خودرو، سرمایه گذاری صدر تامین(تاصیکو۲)، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو۲)، سایپا، بانک صادرات ایران، سرمایه گذاری خوارزمی، حق تقدم سرمایه گذاری نیرو، بانک پارسیان و ماشین سازی اراک به نام خود ثبت کردند.

 بازگشایی و توقف نماد

بازگشایی نماد معاملاتی (قثابت)

نماد معاملاتی شرکت کارخانه های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان(قثابت)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، با محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشد، همچنین ادامه معاملات در نماد مذکور در دامنه مجاز نسبت به قیمت مرجع قیمت کشف شده در حراج امکان پذیر است.

وقفه معاملاتی نماد (حپترو۱) به علت تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت

نماد معاملاتی شرکت حمل و نقل پتروشیمی( سهامی عام (حپترو۱) با توجه به تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام، تا پایان جلسه معاملاتی در وضعیت سفارش گیری قرار می گیرد و ادامه معاملات از ابتدای روز معاملاتی بعد و در دامنه نوسان قیمت روزانه ادامه خواهد یافت.

توقف نماد معاملاتی(خموتور)

در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران(خموتور)جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف خواهد شد.

توقف نمادهای (نمرینو۱)، (سصفها۱) به علت تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت

نماد معاملاتی شرکت های ایران‌ مرینوس‌ (نمرینو۱)، سیمان‌اصفهان‌ (سصفها۱) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر متوقف شد.

قرارداد های آتی سبد سهام

در بازار قرارداد های آتی سبد سهام، تعداد ۱۷ قرارداد به ارزش بیش از ۱ میلیارد و ۹۹ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

ابزار بدهی

در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد ۳۲ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۳۱ میلیارد ریال معامله شد.

صندوق های قابل معامله (ETF)

در بازار صندوق های قابل معامله که صندوق های قابل معامله و صندوق های سرمایه گذاری شاخصی قابل معامله داد و ستد می شود، ۴۱ میلیون و ۹۰۱ هزار واحد از صندوق سرمایه گذاری به ارزش کل بیش از ۴۳۴ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

بازار اختیار معامله

در بازار اوراق مشتقه تعداد ۴۲۰۶ قرارداد به ارزش بیش از ۶۴۷ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

صعود تیم کوهنوردی بیمه دانا به قله ۴۸۱۱ متری سبلان

اعضای تیم کوهنوردی شرکت بیمه دانا به مناسبت اعیاد قربان و غدیر به سومین کوه بلند کشور صعود کردند.

سبلان پس از دماوند و علم کوه، مرتفع ترین کوه ایران در ۵۵ کیلومتری جنوب غربی اردبیل و ۲۰ کیلومتری مشکین شهر قرار دارد.

 

این کوه سه قله معروف دارد. قله اصلی آن سبلان(ساوالان) که در طول سال پوشیده از برف است  و ۲ قله دیگر هرم و کسری نام دارد.

این تیم کوهنوردی متشکل از صالح محمدی مقدم و مرتضی نوروزی موفق شدند به قله ۴۸۱۱ متری سبلان صعود کنند و پرچم بیمه دانا را در ارتفاعات این قله به اهتزار در آوردند.

همایش انگیزشی آموزشی نمایندگان بیمه ملت در همدان برگزار شد

ششمین همایش انگیزشی آموزشی نمایندگان بیمه ملت در غرب کشور (استان‌های همدان، کرمانشاه، کردستان)، با محوریت بهبود کار تیمی و خلاقیت گروهی، در هتل باباطاهر همدان برگزار شد.

علی صلاحی‌نژاد، مدیرعامل بیمه ملت در این همایش با تاکید بر ضرورت تمرکز بر فروش بیمه‌های خرد گفت: نقش شبکه فروش به عنوان متولیان و بازوان اجرایی صنعت بیمه بسیار در این زمینه حائز اهمیت است.

وی ارکان رقابت در صنعت بیمه را برشمرد و افزود: بازاریابی رابطه‌مند، مشتری‌مداری و ارائه خدمات مطلوب از جمله مواردی است که ارکان رقابت را در صنعت بیمه به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل بیمه ملت، در بخش دیگری از سخنان خود، عوامل تحول صنعت را مدنظر قرار داد و بیان کرد: در صنعت بیمه به دو عامل مشتری و رقبا، توجه خاصی نشده است.

وی اساس فعالیت صنعت بیمه را فروش خدمت دانست و افزود: این مهم، لزوم توانمندسازی و سرمایه‌گذاری بر شبکه فروش را دوچندان می‌سازد.

صلاحی‌نژاد، در پایان، ادوار فعالیت‌های شرکت‌های بیمه را بر اساس محصول‌گرایی، فروش‌گرایی، مشتری‌گرایی و بازارگرایی با تمرکز بر فروش بیمه‌های خرد اعلام کرد و گفت: لزوم جذب پس‌اندازهای خُرد افراد، اهمیت هماهنگی شبکه فروش با سیاست‌های شرکت و حرکت به سمت فروش بیمه‌های غیرثالث از جمله مواردی است که در بیمه ملت نسبت به حصول آن برنامه‌ریزی شده است.

معاون‌ فنی بیمه‌های اموال و مسئولیت، در بخش دیگری از این همایش، بهره‌مندی از تکنولوژی در فروش بیمه را حائز اهمیت دانست و گفت: باید هوشمندانه عمل کنیم و فروش بیمه ثالث را به حداقل برسانیم.

وی در همین خصوص افزود: این فرایند، زمان‌بر بوده که به همکاری نمایندگان و شرکت بستگی دارد و همه با هم تلاش می‌کنیم تا هرچه سریع‌تر به انجام برسد.

فرهاد عظیمی، سودآوری برای شرکت، نمایندگان و بیمه‌گزاران را مورد تاکید قرارداد و افزود: با توجه به تغییرات مدیریتی انجام شده، نگاه به شبکه فروش تغییر کرده است و ما، که یک خانواده بزرگ هستیم باید به یکدیگر کمک کنیم و با ورود به بازارهای بکر و جدید با همکاری مدیریت طرح و توسعه، شرایط بهتری را فراهم سازیم.

مدیریت شعب بانک توسعه تعاون: دو هزار و ۱۱۸ اشتغال پایدار در روستاهای سیستان و بلوچستان ایجاد شد

مدیریت شعب بانک توسعه تعاون گفت: با تلاش بانک توسعه تعاون دو هزار و ۱۱۸ اشتغال پایدار در روستاهای این استان طی یک سال گذشته در قالب پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی ایجادشده است.

محمدعلی محترم صبح امروز در حاشیه چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های عشایر و روستائیان که در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است، اظهار داشت: قانون اشتغال پایدار روستایی زمینه‌ساز توسعه متوازن در روستاهای این استان است و باید از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

وی افزود: در این راستا بانک توسعه تعاون، به‌عنوان بانک دولتی عضو کارگروه اشتغال سهم بسزایی را در راستای اجرای این قانون داشته است، به‌طوری‌که بر اساس آمار ارائه‌شده از سوی استانداری، اکنون بیشترین درصد جذب تسهیلات مربوط به این حوزه، مشمول بانک توسعه تعاون می‌باشد.

عضو کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان بیان کرد: پس از ابلاغ این طرح، بانک توسعه تعاون در این دیار مرزنشین ۸۰۰ میلیارد ریال، تسهیلات را در قالب هزار و ۶۵۴ طرح به مشمولان هدف که از سوی دستگاه‌های اجرائی معرفی‌شده است را پرداخت‌نموده است.

محترم اظهار داشت: با پرداخت این میزان تسهیلات، دو هزار و ۱۱۸ اشتغال پایدار در بدنه روستایی سیستان و بلوچستان که ۵۰ درصد از جمعیت دو میلیون و هفتصد هزارنفری استان را شامل می‌شود ایجاد گردیده است.

مدیریت شعب بانک توسعه تعاون سیستان و بلوچستان تلاش برای تخصیص این منابع را سبب افزایش قدرت پاسخگویی به نیازها عنوان کرد و گفت: در سایه تلاش و کار جمعی و همچنین همکاری‌های استان در جذب اعتبارات توسعه پایدار روستایی، ازجمله رتبه‌های برتر در سیستان و بلوچستان می‌باشیم که این امر تلاش نیروهای جوان در این نهاد دولتی را دوچندانمی‌کند.

وی با تأکید بر اهمیت سرعت بخشیدن به روند بررسی و تصویب طرح‌های متقاضی دریافت تسهیلات خاطرنشان کرد: روند بررسی طرح‌ها و پرداخت تسهیلات باید با حداکثر سرعت و درعین‌حال سنجیده و با دقت انجام شود و بخصوص در مواردی که واحدهای تولیدی متقاضی سرمایه در گردش برای طرح‌های کوچک و روستایی هستند، نباید زمان زیادی صرف بررسی و تصویب شود که این امر در دستور کار ما قرار دارد.

محترم تأکید داشت: همچنین این بانک از محل بند الف و ب تبصره ۱۸ قانون بودجه (اشغال فراگیر) ۱۸۵ میلیارد ریال طی یک سال گذشته به هفت طرح پرداخت کرده است که اهمیت بسزایی در افزایش تولید واحدهای صنعتی داشته است. مدیریت شعب بانک توسعه تعاون اضافه کرد: با پرداخت این میزان تسهیلات، ۱۳۲ نفر اشتغال‌زایی ایجادشده است.

توسعه صنایع‌دستی باهدف اشتغال پایدار روستایی در دستور کار قرار دارد

محمدعلی محترم با اشاره به چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های عشایر و روستاییان کشور در تهران اظهار داشت: توسعه صنایع‌دستی باهدف گسترشتوریسم و اشتغال پایدار روستایی در دستور کار قرار دارد و همین امر به‌خوبی اهمیت این نمایشگاه را نشان می‌دهد. به گفته وی، استانی با برخورداری ۵۰ درصدی سهم روستایی باید برنامه‌ریزی جامعی را برای اشتغال روستایی داشته باشد.

وی افزود: در این راستا بانک توسعه تعاون، به‌عنوان بانک عامل پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی علی‌رغم این‌که تنها شرکت‌کننده نهاد اعتباری و پولی استان در این نمایشگاه است، خود را مکلف دانسته حضوری پرقدرت را به‌منظور معرفی طرح‌های سرمایه‌گذاری و شناسایی بازارهای جدید هدف سرمایه‌گذاری حوزه توانمندی زنان، صنایع‌دستی و گردشگری داشته باشد.

مدیریت شعب سیستان و بلوچستان تأکید کرد: همین حضور و همراهی و بازدید رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون از غرفه‌های این استان، یقیناً سبب دلگرمی و افزایش توان ما درراه خدمت به مردم این دیار مرزنشین خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان، چهارمین نمایشگاه توانمندی‌ها عشایر و روستائیان کشور از ۲۴ مردادماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است و تا امشب ادامه دارد.

بانک رفاه حامی تیم ملّی تیراندازی اعزامی به رقابت های جام جهانی فنلاند شد

در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و با هدف اشاعه فرهنگ ورزش و روحیه ورزشکاری، بانک رفاه حامی تیم ملی تیراندازی اهداف پروازی اعزامی به مسابقات جام جهانی فنلاند، انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد.

به بانک رفاه به‌ منزله یک سازمان اجتماعی برای حمایت از ورزش و همچنین ایفای بخشی از تعهدات اجتماعی خود، حمایت از تیم ملی تیراندازی اهداف پروازی که خود را برای حضور در مسابقات جام جهانی فنلاند آماده می‌کنند را بر عهده گرفت.
در آیین بدرقه ۸ ملی پوش کشورمان که در روز یکشنبه بیستم مرداد ماه سالجاری در محل فدراسیون تیراندازی برگزار شد از نقش این بانک در حمایت از ورزش قدردانی به‌عمل آمد.
بر اساس این گزارش، اعضای تیم ملی تیراندازی اهداف پروازی در دو دسته تراپ و اسکیت طی سه روز در کشور فنلاند و شهر لاتی با حریفان خود برای کسب سهمیه المپیک رقابت خواهند کرد که در نهایت چهار سهمیه راه یافته به فینال به المپیک راه خواهند یافت.
گفتنی است، این مسابقات آخرین مرحله توزیع سهمیه بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در جام جهانی است که با حضور ۴۰۷ ورزشکار از ۶۶ کشور جهان از ۲۲ تا ۳۱ مرداد ماه سالجاری در شهر لاتی فنلاند در حال برگزاری است.

1 2 3 337