دسته بندی های ارشیو: آخرین بازدید

شرکت ها، دو مجموعه دستورالعمل را برای مقابله با کرونا اجرا می کنند

غریب پور در برنامه رادیو گفت و گو مطرح کرد:

شرکت ها، دو مجموعه دستورالعمل را برای مقابله با کرونا اجرا می کنند

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت ها و واحدهای معدن و صنایع معدنی، علاوه بر پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا،‌ ضوابط سختگیرانه ای بهداشت،‌ ایمنی و محیط زیست خود را نیز اجرا می کنند.

شرکت ها، دو مجموعه دستورالعمل را برای مقابله با کرونا اجرا می کنند

به گزارش کوتاه انلاین  به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور که امروز با رادیو گفت و گو، سخن می گفت، یادآور شد: در گام نخست، این بخش تابع ستاد ملی مقابله با کرونا است و به طور دقیق دستورالعمل ها را اجرا می کند اما ضوابط سخت گیرانه HSEE مربوط به خود را هم اجرایی می کند.

به گفته غریب پور، در این فرایند، هیچ کدام از واحدها تعطیل نشده اند یا افت تولید نداشته اند.

بانوان از تسهیلات ویژه بانک مهر ایران برخوردار می‌شوند

بانوان از تسهیلات ویژه بانک مهر ایران برخوردار می‌شوند

بانوان از تسهیلات ویژه بانک مهر ایران برخوردار می‌شوند

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در چارچوب طرح اندوخته بانوان مهر ایران، تسهیلات ویژه‌ای را برای آن‌ها در نظر گرفته است.

کوتاه انلاین به گزارش روابط عمومی بانک مهر ایران، این بانک تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای را مختص بانوان در نظر گرفته که می‌تواند برای این قشر از جامعه به‌ویژه بانوان کارآفرین و همچنین زنان سرپرست خانوار مفید باشد.

اندوخته بانوان مهر ایران طرحی است که متقاضیان می‌توانند در چارچوب آن تسهیلات قرض‌الحسنه زنجیره‌ای را در ۴ مرحله دریافت کنند. بانک مهر ایران با هدف خدمت به جامعه زنان کشور و توانمندسازی بانوان خانه‌دار و کارآفرین و برای ارائه خدمات بانکی متناسب با این قشر، اقدام به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب محصولی جدید با عنوان «اندوخته بانوان مهر ایران» کرده است. در این طرح متقاضیان علاوه بر توسعه فضای کسب‌وکار خود، می‌توانند در ارتقای سطح رفاه خانواده‌هایشان نیز نقش‌آفرین باشند.

جامعه هدف این طرح بانوانی هستند که متقاضی دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ‌باشند. این افراد از طریق افتتاح حساب و و واریز مبالغی به‌صورت مستمر و ماهانه برای ایجاد پس‌انداز، علاوه بر استفاده از خدمات بانک می‌توانند از تسهیلات قرض‌الحسنه نیز استفاده کنند.

مزایای این طرح چیست؟

از جمله مزایای این طرح می‌توان به موارد مختلف اشاره کرد؛ از جمله اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه زنجیره‌ای در ۴ مرحله جمعاً به میزان ۴۱میلیون تومان و در راستای رفع نیازها و احتیاجات ضروری بانوان، امکان پس‌انداز مبالغ خرد و برنامه‌ریزی برای استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه، ایجاد انگیزه در بانوان جهت اشتغال و کارآفرینی.

برای شرکت در طرح و واریز مبالغ پس‌انداز مستمر ماهانه، متقاضیان باید نسبت به افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز مربوط به طرح اندوخته بانوان مهر ایران اقدام کنند. متقاضیان در این رابطه می‌توانند:

۱. شخصاً نسبت به افتتاح حساب و واریز مستمر مبالغ به‌صورت ماهانه اقدام کرده و با ایجاد میانگین لازم بر اساس شرایط طرح، مشمول دریافت تسهیلات شوند.

۲. به‌واسطه افتتاح حساب و واریز مبلغ مستمر ماهانه توسط همسر یا پدر، با ایجاد میانگین لازم طبق شرایط طرح، امکان دریافت تسهیلات را پیدا کنند.

شرایط دریافت تسهیلات

در این طرح هر یک از بانوان دارای شرایط افتتاح حساب، می‌تواند با پس‌انداز مبلغ مستمر ماهانه، نسبت به افزایش اندوخته خود اقدام کرده و از تسهیلات طرح اندوخته بانوان مهر ایران به شرح ذیل بهره‌مند شود:

۱. متقاضی با انجام ۴ واریز مستمر ماهانه به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان و همزمان با چهارمین واریزی (در ماه چهارم)، از تسهیلات مرحله اول، به مبلغ ۳ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۴ ماهه بهره‌مند می‌شود.

۲. مجموع مبالغ واریزی ۴ ماهه اول (به میزان ۸۰۰هزار تومان) قبل از پرداخت تسهیلات، برای کمک به ارائه تضامین ارائه شده از سوی متقاضی، به‌عنوان وثیقه نقدی تا پایان اقساط تسهیلات تمام وام‌های دریافتی ۴ مرحله در نظر گرفته می‌شود.

۳. پس از دریافت تسهیلات مرحله اول و برای استفاده از تسهیلات دوم، از ابتدای ماه پنجم متقاضی باید نسبت به ادامه پس‌انداز ماهانه به مبلغ ۱۰۰هزار تومان اقدام کند.

۴. بعد از ۲۴ ماه و تسویه تسهیلات مرحله اول، بلافاصله از تسهیلات مرحله دوم به مبلغ ۶ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۴ ماهه بهره‌مند می‌شود. (۸۰۰ هزار تومان به‌عنوان وثیقه نقدی تسهیلات دوم محسوب شده و مجموع مبالغ ۱۰۰هزار تومانی واریزی تا تسویه وام، مسدود می‌شود).

۵. با استمرار پس‌انداز ماهانه در دوره تسهیلات مرحله دوم به مبلغ ۱۰۰هزار تومان، متقاضی می‌تواند بعد از ۲۴ ماه و تسویه تسهیلات مرحله دوم، بلافاصله از تسهیلات مرحله سوم به میزان ۱۲میلیون تومان، با بازپرداخت ۳۶ ماهه برخوردار شود. (بدیهی است ۸۰۰ هزار تومان مجدداً به‌عنوان وثیقه نقدی تسهیلات سوم محسوب شده و مجموع مبالغ ۱۰۰ هزار تومانی واریزی تا تسویه وام، مسدود می‌شود).

۶. با ادامه پس‌انداز ماهانه به مبلغ ۱۰۰هزار تومان بعد از ۳۶ ماه و تسویه تسهیلات مرحله سوم، بلافاصله متقاضی از تسهیلات مرحله چهارم به میزان ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت ۳۶ماهه بهره‌مند می‌شود. (۸۰۰ هزار تومان مجدداً به‌عنوان وثیقه نقدی تسهیلات چهارم در نظر گرفته شده و مجموع مبالغ ۱۰۰ هزار تومانی واریزی تا تسویه وام، مسدود می‌شود).

تبصره: متقاضی در هر مرحله، در صورت عدم نیاز به وام مرحله بعد، پس از تسویه وام دریافتی، می‌تواند مبالغ واریزی مستمر ماهانه و وثیقه نقدی خود را برداشت کند.

حضور LG WING در لیست بهترین نوآوری‌های ۲۰۲۰ مجله TIME

حضور LG WING در لیست بهترین نوآوری‌های ۲۰۲۰ مجله TIME

حضور LG WING در لیست بهترین نوآوری‌های ۲۰۲۰ مجله TIME

نشریه TIME لیست سالیانه ۱۰۰ نوآوری برتر در سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد که جهان را جایی بهتر، هوشمند‌تر و لذت‌بخش می‌سازند و LG WING 5G نیز جایگاه ویژه‌ای در این لیست دارد. جدیدترین اسمارت‌فون ال‌جی توانست جایگاه جایزه افتخاری نوآوری‌های دو نمایشگرِ را از آن خود کند.

کوتاه انلاین –ال‌جی وینگ یک تجربه موبایلی جدید و متقاعدکننده ارائه می‌نماید که مولتی تسکینگ را به امری ساده و سرگرم‌کننده بدل می‌سازد. با چرخش ۹۰ درجه‌ای نمایشگر اصلی ۶.۸ اینچی OLED Full Vision لبه به لبه LG WING در جهت عقربه‌های ساعت، نمایشگر دوم ۳.۹ اینچی OLED در بخش پایینی ظاهر می‌شود. LG WING در بخش پشتی از سه دوربین ۶۴ مگا پیکسلی Ultra High Resolution واید با لرزش‌گیر اپتیکال، ۱۲ مگاپیکسلی اولترا واید و ۱۳ مگاپیکسلی واید بهره می‌برد و دوربین آسانسوری سلفی آن‌هم ۳۲ مگاپیکسلی است. این اسمارت‌فون همچنین قابلیت‌های منحصربه‌فردی همچون ضبط دوگانه و عملکرد Gimbal Motion داخلی برای خلق ویدیوهای در حال حرکت روان و نرم را نیز ارائه می‌کند.

کاندیداهای TIME برای این لیست از سوی سردبیران و خبرنگاران نشریه از سراسر دنیا نامزد می‌شوند. آنگاه این نامزدها بر اساس اصالت، اثربخشی، بلندپروازی و تأثیرگذاری موردسنجش قرار می‌گیرند. برای مشاهده لیست کامل منتخبان و جایگاه افتخاری LG WING آدرس https://time.com/collection/best-inventions-2020 را مشاهده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره LG WING لطفاً به آدرس https://www.lg.com/us/mobile-phones/wing-5g مراجعه فرمایید.

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مس را آنلاین ببینید  

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مس را آنلاین ببینید

صاحبان سهام شرکت ملی صنایع مس ایران می‌توانند فردا، دو‌شنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۹، راس ساعت ۱۰ صبح پخش زنده مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مس را ازطریق لایو صفحه اینستاگرام رسمی شرکت به نشانیmeseiran@، وب‌سایت رسمی شرکت به نشانی WWW.NICICO.COM و صفحه رسمی …

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مس را آنلاین ببینید

صاحبان سهام شرکت ملی صنایع مس ایران می‌توانند فردا، دو‌شنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۹، راس ساعت ۱۰ صبح پخش زنده مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مس را ازطریق لایو صفحه اینستاگرام رسمی شرکت به نشانیwww.instagram.com/meseiran، وب‌سایت رسمی شرکت به نشانی WWW.NICICO.COM  و صفحه رسمی شرکت در آپارات به نشانی WWW.aparat.com/NICICO.Online/live مشاهده کنند.
به گزارش «مس‌پرس»، با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و همچنین دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا، مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مس برای تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سرمایه ۹۷ درصدی با حداقل نفرات برگزار خواهد شد و سهامداران شرکت ملی صنایع مس ایران می‌توانند مجمع را به‌صورت مجازی و آنلاین و ازطریق وب‌سایت شرکت، لایو صفحه رسمی اینستاگرام و صفحه رسمی شرکت مس در آپارات ببینند.
بر اساس این گزارش، دستور جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ملی صنایع مس ایران (سهامی عام) شامل استماع گزارش هیأت‌مدیره و اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت در خصوص افزایش سرمایه از محل سود انباشته به میزان ۹۷ درصد از مبلغ ۱۰ هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان به۲۰ هزار میلیارد تومان و تصمیم‌گیری در خصوص این افزایش سرمایه است.

برای دو سال آتی: مدیرعامل بورس تهران ابقا شد

دکتر علی صحرائی به مدت ۲ سال دیگر در سمت مدیریت عاملی بورس تهران ابقا شد.

به گزارش نسل برنا از روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران، عصر امروز هیات مدیره جدید بورس اوراق بهادار تهران تشکیل جلسه داد و با توجه به سابقه و عملکرد مناسب مدیریتی دکتر علی صحرائی در بازار سرمایه، با مصوبه هیات مدیره برای دو سال دیگر به عنوان مدیرعامل بورس تهران انتخاب و ابقاء شد.

شایان ذکر است در کارنامه کاری علی صحرائی بیش از دو دهه حضور پیوسته در بازار سرمایه ثبت شده است. وی مرداد ۷۷ در سازمان کارگزاران بورس  در سمت کارشناسی مدیریت بررسی سهام و طرح ها و اردیبهشت ۸۱ در سمت کارشناس مسئول بازرسی و بازار قرار گرفت. پس از آن در مرداد ۸۳  در سمت کارشناس مسئول عملیات و نظارت بر بازار حضور یافت.

گفتنی است پس از تصویب قانون جدید بازار اوراق بهادار و شکل گیری ساختار جدید بازار سرمایه، در اسفند ۸۵ با سمت مدیر بازار به فعالیت خود در بورس تهران ادامه داد. سپس از آذر۹۰ الی مهر ۹۷ معاونت بازار را برعهده داشته است. وی همچنین از خرداد ۹۵ به عضویت هیات مدیره فرابورس در آمد.

یادآوری می شود علی صحرائی در تدوین و پیش نویس مقررات و دستورالعمل های متنوع بازارسرمایه ارتباط مستقیم داشته و نقش به سزایی را ایفاء کرده است

مقاوم سازی اقتصاد، محور برنامه های بانک پارسیان

مدیر آینده پژوهی و تحقیقات بانکداری اسلامی بانک پارسیان از عملکرد موفق این بانک در حوزه استراتژیک اقتصاد مقاومتی خبر داد.

به گزارش  کوتاه انلاین ، مهدی فراهانی با تاکید بر اعتقاد راسخ بانک پارسیان بر تحقق اهداف «اقتصاد مقاومتی» و دستیابی به «جهش تولید»،گفت : بانک پارسیان با مشارکت در تامین مالی پروژه های عظیم ملی، نقش آفرینی مهمی در مقاوم سازی اقتصاد داشته است.

وی در ادامه افزود : مشارکت در طرح هایی همچون انتقال آب خلیج فارس به کویر مرکزی ایران، اکتشاف واستخراج نفت از میادین مشترک در جهت تکمیل فازهای ۱۱ الی ۲۴ پارس جنوبی و خطوط لوله سراسری ۶، ۹ و ۱۱ انتقال گاز، احداث پالایشگاه نفت و اکتشاف و استخراج نفت در میادین مشترک، تأمین مالی پروژه پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس، حمایت از شرکت های دانش بنیان در سه حوزه زیرساخت نوآورانه، خدمات نوآورانه و مشارکت نوآورانه، تامین غذا و دارو، محرومیت زدایی و ارتقا عدالت اجتماعی و … که منجر به ایجاد ۱۶۵ هزار فرصت شغلی معادل ۵% اشتغال در سطح کشور شده است، نشان از توانمندی و حضور پررنگ مجموعه پارسیان در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران در تمامی حوزه های استراتژیک دارد.

مدیر آینده پژوهی و تحقیقات بانکداری اسلامی بانک پارسیان در پایان اظهار امیدواری کردکه با مشارکت جهادی گروه بانک پارسیان در ادامه سال جاری که به تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مزین به نام ” جهش تولید ” می باشد، این کارنامه درخشان تر شود.

پیام تسلیت مدیرعامل بیمه کوثر به مناسبت شهادت محسن فخری‌زاده

پیام تسلیت مدیرعامل بیمه کوثر به مناسبت شهادت محسن فخری‌زاده

▪️

«وَ لَا تحَسَبنَ الَّذِینَ قُتِلُواْ فىِ سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتَا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُون»

▪️

البته نپندارید که شهیدان راه خدا مرده‌اند بلکه زنده به حیات ابدى شدند و در نزد خدا متنعم خواهند بود.

▪️

شهادت سردار سرافزار پژوهش و نواوری؛ محسن فخری‌زاده، رییس سازمان پژوهش و نواوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مدیر ارشد صنعت دفاعی و دانشمند ارشد و برجسته کشورمان قلب میلیون‌ها ایرانی را به درد آورد و یک بار دیگر دشمن که نتوانسته بود در برابر پیشرفت‌های علمی جمهوری اسلامی ایران تاب بیاورد، دست به جنایتی دیگر زد تا به گمان خام خودش مقابل پیشرفت‌های روزافزون علمی و هسته‌ای را بگیرد غافل از آنکه هم‌رزمان وی در جبهه صنعت دفاعی کشور با پشتکار راه وی را ادامه خواهند داد و اگر این شهادت‌ها و فداکاری‌ها نبود نهال نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به درختی تنومند تبدیل نمی‌شد.

▪️اینجانب ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی، شهادت این دانشمند برجسته انقلابی را به پیشگاه حضرت بقیۀ الله العظم ارواحنا الفداء، محضر فرماندهی معظم کل قوا، خانواده بزرگ نیروهای مسلح، به خصوص هم‌سنگرانم در ودجا و بالاخص مقام عالی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مردم شهیدپرور کشورمان و به ویژه همسر و فرزندان این شهید گرانقدر، تبریک و تسلیت می‌گویم و برای آن سفر کرده از درگاه خداوند متعال علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبری جمیل مسالت دارم.

بانوان از تسهیلات ویژه بانک مهر ایران برخوردار می‌شوند

بانوان از تسهیلات ویژه بانک مهر ایران برخوردار می‌شوند

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در چارچوب طرح اندوخته بانوان مهر ایران، تسهیلات ویژه‌ای را برای آن‌ها در نظر گرفته است.

۸ آذر ۱۳۹۹
اشتراک گذاری:

به گزارش روابط عمومی بانک مهر ایران، این بانک تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای را مختص بانوان در نظر گرفته که می‌تواند برای این قشر از جامعه به‌ویژه بانوان کارآفرین و همچنین زنان سرپرست خانوار مفید باشد.

اندوخته بانوان مهر ایران طرحی است که متقاضیان می‌توانند در چارچوب آن تسهیلات قرض‌الحسنه زنجیره‌ای را در ۴ مرحله دریافت کنند. بانک مهر ایران با هدف خدمت به جامعه زنان کشور و توانمندسازی بانوان خانه‌دار و کارآفرین و برای ارائه خدمات بانکی متناسب با این قشر، اقدام به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب محصولی جدید با عنوان «اندوخته بانوان مهر ایران» کرده است. در این طرح متقاضیان علاوه بر توسعه فضای کسب‌وکار خود، می‌توانند در ارتقای سطح رفاه خانواده‌هایشان نیز نقش‌آفرین باشند.

جامعه هدف این طرح بانوانی هستند که متقاضی دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ‌باشند. این افراد از طریق افتتاح حساب و و واریز مبالغی به‌صورت مستمر و ماهانه برای ایجاد پس‌انداز، علاوه بر استفاده از خدمات بانک می‌توانند از تسهیلات قرض‌الحسنه نیز استفاده کنند.

مزایای این طرح چیست؟

از جمله مزایای این طرح می‌توان به موارد مختلف اشاره کرد؛ از جمله اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه زنجیره‌ای در ۴ مرحله جمعاً به میزان ۴۱میلیون تومان و در راستای رفع نیازها و احتیاجات ضروری بانوان، امکان پس‌انداز مبالغ خرد و برنامه‌ریزی برای استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه، ایجاد انگیزه در بانوان جهت اشتغال و کارآفرینی.

برای شرکت در طرح و واریز مبالغ پس‌انداز مستمر ماهانه، متقاضیان باید نسبت به افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز مربوط به طرح اندوخته بانوان مهر ایران اقدام کنند. متقاضیان در این رابطه می‌توانند:

۱. شخصاً نسبت به افتتاح حساب و واریز مستمر مبالغ به‌صورت ماهانه اقدام کرده و با ایجاد میانگین لازم بر اساس شرایط طرح، مشمول دریافت تسهیلات شوند.

۲. به‌واسطه افتتاح حساب و واریز مبلغ مستمر ماهانه توسط همسر یا پدر، با ایجاد میانگین لازم طبق شرایط طرح، امکان دریافت تسهیلات را پیدا کنند.

شرایط دریافت تسهیلات

در این طرح هر یک از بانوان دارای شرایط افتتاح حساب، می‌تواند با پس‌انداز مبلغ مستمر ماهانه، نسبت به افزایش اندوخته خود اقدام کرده و از تسهیلات طرح اندوخته بانوان مهر ایران به شرح ذیل بهره‌مند شود:

۱. متقاضی با انجام ۴ واریز مستمر ماهانه به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان و همزمان با چهارمین واریزی (در ماه چهارم)، از تسهیلات مرحله اول، به مبلغ ۳ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۴ ماهه بهره‌مند می‌شود.

۲. مجموع مبالغ واریزی ۴ ماهه اول (به میزان ۸۰۰هزار تومان) قبل از پرداخت تسهیلات، برای کمک به ارائه تضامین ارائه شده از سوی متقاضی، به‌عنوان وثیقه نقدی تا پایان اقساط تسهیلات تمام وام‌های دریافتی ۴ مرحله در نظر گرفته می‌شود.

۳. پس از دریافت تسهیلات مرحله اول و برای استفاده از تسهیلات دوم، از ابتدای ماه پنجم متقاضی باید نسبت به ادامه پس‌انداز ماهانه به مبلغ ۱۰۰هزار تومان اقدام کند.

۴. بعد از ۲۴ ماه و تسویه تسهیلات مرحله اول، بلافاصله از تسهیلات مرحله دوم به مبلغ ۶ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۴ ماهه بهره‌مند می‌شود. (۸۰۰ هزار تومان به‌عنوان وثیقه نقدی تسهیلات دوم محسوب شده و مجموع مبالغ ۱۰۰هزار تومانی واریزی تا تسویه وام، مسدود می‌شود).

۵. با استمرار پس‌انداز ماهانه در دوره تسهیلات مرحله دوم به مبلغ ۱۰۰هزار تومان، متقاضی می‌تواند بعد از ۲۴ ماه و تسویه تسهیلات مرحله دوم، بلافاصله از تسهیلات مرحله سوم به میزان ۱۲میلیون تومان، با بازپرداخت ۳۶ ماهه برخوردار شود. (بدیهی است ۸۰۰ هزار تومان مجدداً به‌عنوان وثیقه نقدی تسهیلات سوم محسوب شده و مجموع مبالغ ۱۰۰ هزار تومانی واریزی تا تسویه وام، مسدود می‌شود).

۶. با ادامه پس‌انداز ماهانه به مبلغ ۱۰۰هزار تومان بعد از ۳۶ ماه و تسویه تسهیلات مرحله سوم، بلافاصله متقاضی از تسهیلات مرحله چهارم به میزان ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت ۳۶ماهه بهره‌مند می‌شود. (۸۰۰ هزار تومان مجدداً به‌عنوان وثیقه نقدی تسهیلات چهارم در نظر گرفته شده و مجموع مبالغ ۱۰۰ هزار تومانی واریزی تا تسویه وام، مسدود می‌شود).

تبصره: متقاضی در هر مرحله، در صورت عدم نیاز به وام مرحله بعد، پس از تسویه وام دریافتی، می‌تواند مبالغ واریزی مستمر ماهانه و وثیقه نقدی خود را برداشت کند.

اجرای پویش ( از ایده تا عمل با ملل) توسط موسسه اعتباری ملل

اجرای پویش ( از ایده تا عمل با ملل) توسط موسسه اعتباری ملل

 

بانک و بیمه

به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین ،موسسه اعتباری ملل در راستای مسئولیت اجتماعی و شکوفایی ایده های جوانان کشور به ایده های برتر تسهیلات اعطا می نماید.
به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری ملل؛ این موسسه به منظور ارج نهادن به ذهنهای هوشمند ایده ساز و توجه به ساز و کاری برای عملی نمودن ایده ها، با برگزاری پویشی تحت عنوان از ایده تا عمل با ملل به ایده های برتر تا سقف ۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت خواهد نمود.
جوانان، فازغ التحصیلان، نخبگان و صاحبان ایده که ایده نوآورانه در ذهن دارند و برای پیاده سازی این ایده به حامی مالی نیاز دارند می توانند به سایت azidehtaamal.ir مراجعه و با تکمیل فرم درخواست سرمایه گذاری، مورد ارزیابی داوران قرارگیرند. پس از اتمام فرآیند داوری در هر ماه به ۲ ایده برتر تسهیلات تا سقف ۵ میلیارد ریال با شرایط خاص اعطا خواهد شد.
امیدواریم با حمایت از ایده های برتر باعث شکوفایی استعدادهای این سرزمین و رونق بخش کسب و کار مولد برای ایران اسلامی باشیم.
@melal_bank_ir

چقازردی خبر داد: موسسه اعتباری کوثر در بانک سپه ادغام شد

چقازردی خبر داد: موسسه اعتباری کوثر در بانک سپه ادغام شد

جامع خبر(جامع نیوز): مدیرعامل بانک سپه اعلام کرد با برگزاری مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده سالیانه و مجمع فوق‌العاده ادغام موسسه اعتباری کوثر، این موسسه رسماً در بانک سپه ادغام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی ضمن اعلام خبر فوق افزود: در اجرای مصوبه شورای راهبری ادغام، بانک سپه با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان بورس و اوراق بهادار، زمینه برگزاری مجامع این بانک ها و موسسه را فراهم نمود و در قدم بعدی مجامع مربوط به موسسه اعتباری کوثر با حضور اکثریت سهامداران در روز چهارشنبه پنجم آذرماه سال ۱۳۹۹برگزار شد.
وی اظهار داشت: با برگزاری مجامع موسسه اعتباری کوثر، از روز پنجشنبه ششم آذرماه سال جاری شعب موسسه اعتباری کوثر سابق با تابلوهای بانک سپه آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز و مشتریان گرامی هستند.
وی اظهار داشت: بانک سپه تمامی تمهیدات اجرایی شامل عملیات حوزه شعب، به ‌کارگیری نرم‌افزار واسط برای ارائه خدمات مشتریان، نصب تابلوهای بانک سپه، صدور احکام کلیه مسئولان و پرسنل شعب از سوی بانک سپه، ابلاغ راهبردها و دستورالعمل‌های اجرایی بانک سپه متناسب با ساختار مصوب هیئت‌ مدیره بانک سپه را انجام داده و به فضل پروردگار خدمات مطلوب به مشتریان عرضه خواهد نمود.
مدیرعامل بانک سپه ابراز امیدواری کرد با هماهنگی به‌عمل‌آمده مجامع سایر بانک‌های ادغام شونده طبق برنامه‌ریزی زمان‌بندی‌شده تا پایان آذرماه سال جاری برگزار شود و بدین ترتیب پرونده مهم و ملی ادغام خاتمه یابد

نوشته شده توسط تحریریه در شنبه, ۰۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۴ ق.ظ

۶٠ درصد تسهیلات بانک صادرات ایران در ٨ ماه اول سال به تولید اختصاص یافت

یوسفیان، نائب‌رئیس هیئت‌مدیره خبر داد:
۶٠ درصد تسهیلات بانک صادرات ایران در ٨ ماه اول سال به تولید اختصاص یافت

​نائب‌رئیس هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران از پرداخت ۶٠ درصد تسهیلات این بانک به بخش تولید طی هشت ماه اول سال ٩٩ خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، امیر یوسفیان با اعلام این خبر افزود: بانک صادرات ایران با شناخت کافی از مشکلات واحدهای تولیدی کشور، با اولویت‌ بخش تولید، طی هشت‌ماه ابتدای سال ٩٩ بیش از ۵٢۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات جدید به واحدهای تولیدی پرداخت کرده که این میزان برابر با نزدیک به ۶٠ درصد کل میزان تسهیلات پرداخت شده بانک در این مدت بوده است.
وی گفت: طی دو سال گذشته شرایط تحریم علیه  کشورمان به شدت سخت‌تر شده  و دشمن هوشمندانه  و ناجوانمردانه واحدهای تولیدی و معیشت مردم را هدف گرفته است. بی شک در این شرایط یکی از اصلی‌ترین مجموعه‌هایی که می‌تواند به واحدهای اقتصادی به ویژه واحدهای تولیدی برای عبور از این شرایط سخت کمک کند، بانک‌ها هستند. بانک صادرات ایران برای تحقق این هدف، ضمن شناخت مشکلات این واحدها، تسهیلات جدید سال ٩٩ را اولویت‌بندی کرد که بخش عمده آن به حمایت و تامین مالی این واحدها تخصیص یافته است.
وی افزود: بر اساس مطالعات انجام شده، واحدهای تولیدی عمدتاً دارای سه مشکل اساسی به شرح ذیل هستند. کمبود سرمایه در گردش با توجه به افزایش قابل توجه قیمت مواد اولیه و سایر خریدها، عدم امکان خرید نسیه و اعتباری مواد اولیه و فروش کالا و نبود امکان خرید ماشین‌آلات و تأسیسات جدید برای افزایش میزان تولید به دلیل کمبود منابع که بانک صادرات ایران طی سال جاری در چند مرحله برای کمک به این واحدها اقدامات متعددی را انجام داده است.
نائب‌رئیس هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران اظهار کرد: این بانک طی هشت ماه اول سال جاری در اولین قدم، ۵٢۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی سرمایه در گردش به بخش‌های مختلف تولیدی پرداخت کرد که نزدیک به ۶٠ درصد کل تسهیلات پرداختی هشت ماهه اول سال ٩٩ این بانک را شامل می‌شود. بانک صادرات ایران در مرحله بعد، بیش از ٢٠١ هزار میلیارد ریال اعتبارات اسنادی ریالی مدت‌دار برای خرید مواد اولیه و فروش کالا به صورت نسیه برای واحدهای تولیدی صادر کرده است.
وی در توضیح اقدام سوم بانک صادرات ایران در کمک به واحدهای تولیدی ابراز کرد: این بانک از شهریور ماه سال جاری طرح «طراوت توسعه» را ارائه و عملیاتی کرد و به واحدهای تولیدی این امکان را داد تا در قالب اعتبارات اسنادی ریالی، تا ١٨ ماه به صورت نسیه اقدام به خرید ماشین‌آلات و تأسیسات کنند؛ ضمن اینکه بدهی این واحدها در سررسید اعتبارات اسنادی، به صورت سه ساله تقسیط و از آنها دریافت می‌شود.
یوسفیان تاکید کرد: بانک صادرات ایران در قالب این مجموعه اقدامات، تمامی توان خود را در جهت رفع نیازهای مالی واحدهای تولیدی به کار گرفته که آثار مثبتی داشته و مورد استقبال بخش‌های مختلف اقتصادی و تولیدی قرار گرفته است.
نائب‌رئیس هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران افزود: این بانک علاوه بر موارد مذکور، طی هشت ماه گذشته حدود ۴۵٠ هزار میلیارد ریال به سایر بخش‌های اقتصادی تسهیلات پرداخت کرده که بدون در نظر گرفتن مبلغ ۴۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداختی بابت حل مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا، سایر تسهیلات پرداخت شده به طور غیر مستقیم به افزایش فعالیت بخش‌های تولیدی و افزایش تقاضای خرد کمک کرده است.
وی در تشریح جدیدترین آمار حمایت‌های مالی بانک نسبت به آسیب‌دیدگان از شیوع بیماری کرونا، گفت: این حمایت‌ها در قالب سه بخش یکی به صورت پرداخت تسهیلات ١٠ میلیون ریالی جمعاً ٣۵ هزار میلیارد ریال به صورت قرض‌الحسنه و پرداخت هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا بود که موفق شد در این بخش با تعدیل وثایق و مساعدت‌های ویژه مدیریت عالی بانک، بیش از ٨۴ درصد کل معرفی‌شدگان را مورد حمایت قرار دهد. همچنین این بانک تاکنون با پرداخت نزدیک به دو هزار میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن حمایت از این بخش را آغاز کرده که همچنان ادامه دارد. همچنین این بانک با اعطای ١٨١ هزار میلیارد ریال تسهیلات مرابحه خرد در تحریک تقاضا برای خرید کالاهای ایرانی و رونق تولید گام برداشته است. ضمناً پرداخت ٧۴ هزار میلیارد ریال وام قرض الحسنه نیز گام دیگری برای افزایش تقاضای کالای ایرانی توسط بانک صادرات ایران به شمار می‌آید.
یوسفیان با بیان اینکه بخش‌های مختلف اقتصادی همواره مورد توجه بانک صادرات ایران بوده، اظهار کرد: تمرکز بانک تنها بر صنایع متوسط یا تسهیلات خرد و یا صرفاً طرح‌های بزرگ اقتصادی نیست. به دلیل بزرگ بودن مجموعه بانک صادرات ایران و به لحاظ داشتن واحدهای مختلف و منابع موجود بالغ بر ٣٠٠ هزار میلیارد تومانی، این بانک تمامی بخش‌های اقتصادی کشور را مورد توجه خود قرار می‌دهد. در این میان بخش‌های پیشران و بزرگ صنعتی نیز از حمایت بانک صادرات ایران برخوردار بوده‌اند. طی دو سال اخیر، بانک دو نیروگاه‌ بزرگ برق را به بهره‌برداری رسانده است. «نیروگاه مولد برق اسلام آباد» که از بزرگترین و پیشرفته‌ترین نیروگاه‌های کشور است و نیروگاه «انرژی گستر جم» در شهر یزد از دیگر پروژه‌هایی بوده که با نزدیک به ۵٠٠ میلیون یورو عملیاتی شده است. شرکت آلومینیوم جنوب به عنوان بزرگترین مجموعه تولید آلومینیوم در کشور توسط بانک صادرات ایران و کنسرسیومی از چند بانک دیگر در قالب تسهیلات سندیکایی به بهره‌برداری رسیده است و در این شرکت نزدیک به یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری صورت گرفته  و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
نائب‌رئیس هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران افزود: بانک صادرات ایران در حوزه پتروشیمی که می‌تواند درآمد ارزی خوبی برای کشور داشته باشد، حمایت قابل ملاحظه‌ای داشته و بالغ بر ۵٠ هزار میلیارد ریال در این بخش تسهیلات پرداخت کرد که امیدواریم تا سال آینده دو شرکت پتروشیمی را به بهره‌برداری برسانیم.
یوسفیان با اشاره به اینکه بانک‌ها نیز مانند واحدهای تولیدی دیگر نیاز به مواد اولیه دارند و مواد اولیه نظام بانکی  سپرده‌های مشتریان است، گفت: خوشبختانه اقبال مردم به بانک‌های بزرگ از جمله بانک صادرات ایران مناسب بوده و بانک نیز طرح‌های مختلف و هوشمندانه‌ای برای سپرده‌گذاری مشتریان ارائه کرده است. قطعاً زمانی که منابع بانک  مناسب باشد، کمک‌های ویژه‌ای به بخش‌های تولیدی توسط بانک صورت خواهد گرفت و عملکرد سال جاری بانک صادرات ایران بیانگر این موضوع است.

وزیر ارتباطات: پست‌بانک ایران با تبدیل‌شدن به بانک اختصاصی حوزه دیجیتال، سودآور شد

 1. وزیر ارتباطات: پست‌بانک ایران با تبدیل‌شدن به بانک اختصاصی حوزه دیجیتال، سودآور شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: با تعریف مأموریت‌های جدید برای پست‌ بانک ایران و تبدیل آن به‌عنوان بانک اختصاصی حوزه دیجیتال، این بانک از قرار گرفتن ذیل ماده ۱۴۱ قانون تجارت و ورشکستگی رهایی پیدا کرد و تبدیل به یک بانک سودآور شد.

به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: محمدجواد آذری جهرمی در ابتدای آیین رونمایی از خدمات جدید پست‌بانک ایران در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال گفت: ابتدا یاد و خاطره شهید بزرگوار، شهید محسن فخری زاده را که مظلومانه و بنا به شواهد به دست شقی‌ترین انسان‌های روی زمین یعنی صهیونیست‌ها به شهادت رسید گرامی می‌داریم، انشا الله که دست انتقام الهی تقاص خون این شهید بزرگوار را از عاملان این جنایت خواهد گرفت و طبیعتاً جمهوری اسلامی هم پاسخ به این عملیات کوردلانه را جزو حقوق خودش می‌داند و دستگاه‌های امنیتی و نظامی به‌وقت خودش به این شرارت پاسخ خواهند داد.
وی در ادامه با تقدیر از خدمات مدیران و خانواده ۲۵۰۰ نفره پست‌بانک ایران گفت: ضرورت ایجاد این بانک برای توسعه عدالت اجتماعی بود. پست‌بانک ایجاد شد برای پست مالی که یکی از زیرمجموعه‌های خدمات پستی در جهان است و به‌عنوان یک بانک ثبت‌شده تا خدمات بانکی را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته بسط دهد. برهمین اساس پست‌بانک ایران گسترده‌ترین سیستم بانکی و شعب را در سراسر کشور در اختیار دارد و خدمات بسیار زیادی را به‌ویژه برای مردم مناطق محروم ارائه می‌کند.
آذری جهرمی افزود: در مقطعی این بانک به تصمیم قانون‌گذار در لیست واگذاری قرار گرفت و بخشی از سهام پست‌بانک ایران در قالب سهام عدالت و بخشی هم به‌عنوان کشف قیمت در بازار سرمایه عرضه شد و با توجه به اینکه خدمات این بانک بیشتر به‌صورت غیراقتصادی دیده‌شده بود با زیان انباشته قابل‌ توجه‌ای مواجه شده بود که میزان زیان انباشته از سرمایه ثبتی‌اش فزونی گرفته بود که به‌نوعی این بانک در آستانه قرار گرفتن ذیل مقررات فصل ۱۴۱ قانون تجارت بود.
وی ادامه داد: در این دوره، مأموریت جدیدی برای پست‌بانک‌ایران تعریف کردیم و خواستیم در کنار توسعه عدالت اجتماعی به یک حوزه دیگر که آن‌هم مربوط می‌شود به عدالت اجتماعی بپردازد که آن‌هم حمایت از کسب‌وکارهای نوپا بود.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: حمایت‌هایی که از کسب‌وکارهای نوپا و استارتاپ‌ها در کشور صورت می‌گرفت در قابل دانش‌بنیان‌ها بود و عمدتاً شرکت‌هایی بودند که از منابع حمایتی دولتی قابل‌ توجه‌ای بهره می‌گرفتند ولی دریافت آن برای همه امکان‌پذیر نبود.
وی بابیان اینکه در بسط عدالت اجتماعی و در بسط استفاده از خلاقیت‌ها در تغییر ساختار اقتصادی دولت و کشور، تلاش کردیم که با اجرای طرح نوآفرین همه استارتاپ‌های کشور را در ذیل پوشش حمایتی قرار دهیم گفت: براساس این طرح هرجایی هر خلاقیتی وجود داشته باشد دولت به عدالت و نه به رانت می‌تواند از همه حمایت کند. بر این اساس پست‌بانک مجری این طرح شناخته شد و به‌عنوان بانک تخصصی حوزه ICT هم معرفی شد.
آذری جهرمی افزود: فعالیت در این حوزه باعث شد که شرکت‌های ارتباطی خدمات، تراکنش‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایشان را به سمت پست‌بانک‌ایران بیاورد و مدیریت خوب هم باعث شد که این بانک به رشد اقتصادی برسد. واگذاری بیشتر پست‌بانک‌ایران در بازار سرمایه را هم بر اساس پیگیری‌ها و قانون متوقف کردیم.
وی ادامه داد: در سال گذشته پست‌بانک ایران ۹۸ میلیارد تومان سود عملیاتی داد و امسال هم بالغ‌بر پیش‌بینی‌ها نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان سود خواهد داشت و با تجدید ارزیابی که انجام خواهد شد و درحال صورت گرفتن است پست‌بانک‌ایران از ذیل ماده ۱۴۱ خارج می‌شود و جزو بانک‌های سود آور خواهد بود و این اقدام نتیجه نظم و انضباطی بود که در اجرای مقررات بانکی صورت گرفت.
وزیر ارتباطات در ادامه با تأکید بر اینکه پیشگامی پست‌بانک‌ایران در توسعه خدمات دولت الکترونیک و توسعه خدمات دیجیتال مسئله‌ای است که مورد انتظار است و خیلی نباید تعجب کرد از خدماتی که امروز ارائه می‌شود گفت: انتظاری که من از مجموعه مدیران پست‌بانک‌ایران دارم این است، آن چیزی که این بانک را از وضعیت نامناسب اقتصادی رهانید و به سمتی برد که سود ده شود پرداخت تسهیلات به کسب‌وکارهای نوپا و فعالیت به‌عنوان بانک اختصاصی حوزه دیجیتال بوده است. بنابراین بسیاری از مقررات پست بانک ایران هم باید متناسب با این ساختار اصلاح شود.
آذری جهرمی افزود: بسیاری از وجوه اداره شده که در قالب طرح نوآفرین تصویب و به بانک می‌رود الان به دلیل وجود مانع وثایق به مشکل می‌خورند. اگر بخواهیم با نظام سنتی بانک به این حوزه بپردازیم فرق پست‌بانک‌ایران با سایر بانک‌ها چیست؟ یک کسب‌وکار کوچکی که در یک شهرستان و استان کوچک راه افتاده است و سرمایه‌گذاری خطرپذیر نیاز دارد و ما بخشی از آن را در قالب وجوه اداره شده تأمین می‌کنیم وثایق موردنظر بانک را از کجا باید تأمین کند؟ البته منطقی است که بانک هم در موقع سرمایه‌گذاری درخواست وثیقه کند. در هر حال حل این مشکل نیاز به راه‌حل‌های خلاقانه دارد، راه‌حل خلاقانه مسئله‌ای است که باید مدیران بانک به آن فکر کنند.
وی ادامه داد: یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که ما صندوقی داریم تحت عنوان صندوق نوآفرین؛ صندوق نوآفرین شاید بتواند بخشی از سهام شرکت‌های نوپا را به وثیقه بگیرد و تعهد بدهد به پست‌بانک برای پرداخت این وثایق. این‌یک راه‌حل است حتماً راه‌حلی‌های دیگری وجود دارد که تحقق آن منجر به پیاده‌سازی عدالت اجتماعی و رشد اقتصادی کشور در حوزه اقتصاد دیجیتال می‌شود.
وزیر ارتباطات با تأکید بر اینکه کشور زمانی پیشرفت می‌کند که ما به خلاقیت‌ها میدان دهیم گفت: همچنین کشور زمانی پیشرفت می‌کند که ما اجازه دهیم تخریب خلاق در ساختارهای قدیمی و مندرس کشور صورت پذیرد. وقتی تخریب خلاق به سمت توسعه و پیشرفت صورت بگیرد طبیعتاً ساختار سنتی در برابر آن ایستادگی می‌کند. وظیفه حکومت‌ها تسهیل این فرایندها است.
وی افزود: ما انتظار نداریم که در بخش خودمان که باید از صنایع خلاق و اقتصاد دیجیتال حمایت کند مانع‌تراشی شود. همه مدیران کل در سطوح استان‌ها باید شیوه‌های خلاقانه خود را به هیأت‌مدیره و مدیرعامل پیشنهاد دهند و راه‌حلی برای برداشتن موانع جلوی پای کسب‌وکارها ارائه کنند.
آذری جهرمی درپایان گفت: این مجموعه اقداماتی که در دستور کار مدیران قرار دارد می‌تواند پست‌بانک‌ایران را روزبه‌روز نامدارتر کند و بین بانک‌های کشور جایگاه قابل ‌توجه‌ای پیدا کند و سرمایه‌گذاران خود را به سمت افزایش سرمایه ترغیب کند. بار دیگر بیست و پنجمین سال فعالیت پست‌بانک ایران را به همه مدیران و کارکنان آن تبریک می‌گویم.

حرکت پست‌بانک‌ایران به‌سوی بانکداری الکترونیکی رو به پیشرفت است

رییس سازمان فناوری ایران در مراسم رونمایی از خدمات جدید پست بانک ایران با بیان اینکه این بانک خود را به عنوان یکی از پیشروان استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه بانکداری معرفی کرده است اظهار داشت: پست بانک ایران به سوی بانکداری الکترونیکی حرکت رو به پیشرفتی را آغاز کرده است.

 
تصویربه گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: امیر ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از طرح های پست بانک ایران با تأکید بر اینکه این فراگیری هم جنبه زیرساختی و هم خدمات محتوا دارد تصریح کرد: فراگیری در حوزه خدمات به معنای این است که خدماتی ارائه شود که گروه های مختلف با نیازمندی های خاص بتوانند از این خدمات استفاده کنند و در حوزه بانکی و مالی که گسترش و فراگیری خدمات مورد توجه بیشتری است اولین موضوع احراز هویت افراد بدون نیاز به حضور برای استفاده از خدمات مالی است.
وی افزود: دومین موضوع دسترس پذیری خدمات بانکی است که به معنای آن است که هر گروه از مشتریان با توجه به نیازمندی های خاصی که دارند بتواند از آن خدمات استفاده کنند.
وی با بیان اینکه بسیاری از مواقع تصور ما این است که میزان استفاده از یک نیازمندی خاص کم است، خاطرنشان کرد: وقتی به یک مساله توجه می کنیم که به طور متوسط گروه های خاصی نیازمند این خدمات می شوند و امروز بر همین اساس خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات و دسترس پذیری در حوزه بانکی و مالی در پست بانک ایران رونمایی می شود.
ناظمی با تأکید بر اینکه رابطه بانک ها و فناوری اطلاعات یک ارتباط دوسویه است گفت: بانک ها از یک سو از فناوری اطلاعات استفاده می کنند تا خدمات مالی بهتری به شهروندان ارائه دهند و ابزارهایی مانند کیف پول الکترونیکی و احراز هویت و حتی ابزارهای مرتبط با شفافیت مالی در این دسته قرار دارند و از سوی دیگر بانک‌ها با حمایت از صندوق های جسورانه به توسعه تکنولوژی فناوری اطلاعات کمک می کنند.
ناظمی با اشاره به اینکه هشت سال پیش میزان دسترسی به فناوری اطلاعات در کشور ۲۲ درصد بوده و امروز با استراتژی های وزارت ارتباطات ۸۱ درصد مردم حداقل هفته ای یکبار از اینترنت استفاده می کنند اظهار داشت: درحال حاضر سطح پوشش در کشور ۹۴ درصد به رسیده است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه یکی از استراتژی‌های اصلی وزارت ارتباطات و فناوری فراگیری خدمات فناوری اطلاعات در کشور بوده است افزود: ایران به عنوان یکی از کشورهای دارای رشد بالا در فراگیری فناوری اطلاعات برای سومین سال پیاپی توسط ITU انتخاب شده است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه پست بانک خود به عنوان یکی از پیشروان استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه بانکداری معرفی کرده است اعلام کرد: این بانک به سوی بانکداری الکترونیکی حرکت رو به پیشرفت را آغاز کرده است.
ناظمی با تقدیر از کنشگران اجتماعی که مسئله دسترس پذیری را به یک موضوع عمومی تبدیل کرده اند گفت: امروز استفاده از خدمات بانکی برای نابینایان مسیر می شود و این موضوع با پیگیری نابینایانی رقم خورد که این موضوع را تبدیل به یک دستور کار سیاستی کردند.

خدمات جدید پست بانک ایران در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد

خدمات جدید پست بانک ایران در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال در آستانه بیست و پنجمین سالگرد تأسیس این بانک با حضور مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر ناظمی معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات و امیر سلیمانی مشاور وی در امور نابینایان، دکتر بهزاد شیری مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و حضور آنلاین مدیران ستادی و اجرایی این بانک هشتم آذرماه بصورت مجازی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 
تصویربه گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مسیر تحقق اقتصاد دیجیتال، به دنبال تحقق تحول در بانکداری سنتی و حرکت به سمت بانکداری دیجیتال است که در سالهای اخیر اقدامات زیربنایی مناسبی در این عرصه انجام داده و امروزشاهد به ثمر نشستن میوه های آن در قالب محصولات جدید در بانک تخصصی – توسعه ای فناوری اطلاعات یعنی پست بانک ایران بودیم. خوشبختانه پست بانک ایران در برنامه های تحول دیجیتالی خود، درمسیر بهبود مستمر قرار گرفته و درمقاطع آتی شاهد تغییر در ارائه خدمات درفضای بانکداری مجازی خواهیم بود.
بنابراین‌گزارش: خدمات جدید شامل؛ سرویس درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) با قابلیت صوتیجهت استفاده نابینایان برای اولین بار درسطح کشور، راه اندازی مرحله نخست سامانه افتتاح حساب غیرحضوری با احراز هویت بیومتریک، راه اندازی سجام(سامانه جامع احراز هویت مشتریان) در باجه های بانکی روستایی و آغاز فرآیند ارائه تسهیلات در قبال توثیق سهام عدالت است که مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر شیری در آیین بهره برداری از این خدمات ضمن ارائه گزارشی از عملکرد پست بانک ایران به تشریح خدمات مذکور و ویژگی های آن پرداخت و گفت: افزایش ۱۲۱ درصدی کل سپرده ها، رشد ۱۵۱ درصدی منابع ارزان قیمت و رشد ۷۷ درصدی سایر منابع، افزایش ۱۰۴ درصدی کل تسهیلات، کاهش ۵۳ درصدی نسبت مطالبات غیرجاری به تسهیلات، پشت سر گذاشتن زیان دهی و رسیدن به سوددهی و کاهش مناسب قیمت تمام شده پول از مهمترین عملکرد کمی این بانک طی دو سال اخیر بوده است.
همچنین مدیران شعب استان های لرستان، خراسان جنوبی، قزوین و منطقه شرق استان تهران به صورت آنلاین با حضور در محل افتتاح هریک از این خدمات به تشریح ویژگی های آن پرداختند.
گفتنی است: چهار خدمت جدید پست بانک ایران و ویژگی های آن بدین شرح می باشد:
۱) سرویس درگاه پرداخت اینترنتی(IPG)  با قابلیت صوتی جهت استفاده نابینایان برای اولین بار در کشور
امروزه با گسترش اقتصاد دیجیتال و تغییر سبک زندگی، شاهد اقبال عمومی در خریدهای اینترنتی هستیم. اما نابینایان عزیز به عنوان بخشی از جامعه از این خدمت بی بهره اند. چون IPG)درگاه پرداخت اینترنتی)  در شبکه بانکی، قابلیت تجربه ی کاربری مناسب برای ایشان را ندارند.
برای حل این چالش باید IPG) درگاه پرداخت اینترنتی) با قابلیت ارائه کد امنیتی صوتی و سایر ملاحظات امنیتی موردنیاز برای انجام خرید اینترنتی در نظر گرفته می شد.
پست بانک ایران با افتخار و در راستای سیاست های کمیته ویژه مبارزه با بیماری کرونای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در جهت عمل به مسئولیت های اجتماعی؛ پس از ارائه ایده و چارچوب تولید محصول با همکاری شرکت تجارت الکترونیک پارسیان به عنوان نخستین بانک در ایران، سرویس IPG)درگاه پرداخت اینترنتی) صوتی را برای نابینایان فعالسازی می کند.
این خدمت در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی و بهره مندی آسان نابینایان از خدمات پرکاربرد عمومی همراه با امنیت مالی بیشتر در فرایند خرید اینترنتی ارائه می شود.

۲)  راه اندازی فاز نخست سامانه افتتاح حساب غیرحضوری با احراز هویت بیومتریک
مراجعه حضوری مشتریان به بانک ها علاوه بر افزایش ترافیک و ایجاد هزینه های سربار عملیاتی برای جامعه، این روزها با وجود شرایط ویژه همه گیری ویروس کرونا به یک چالش اساسی تبدیل شده است.
یکی از مهمترین خدمات بانکی که از آن بعنوان پایه گذار بانکداری دیجیتال یاد می شود، افتتاح حساب و احراز هویت آنلاین است.
پست بانک ایران در راستای سیاست های کمیته ویژه مبارزه با بیماری کرونای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پس از نیازسنجی و تحلیل مسئله و بر طبق مجوزهای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فرایند تهیه نرم افزار و تولید محصول را آغاز کرد.
هم اکنون سامانه افتتاح حساب غیرحضوری بصورت کامل آماده بهره برداری است، اما به سبب دستور بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در فاز نخست این سامانه بااحراز هویت بیومتریک کار خود را آغاز می کند.
امنیت بیشتر در حوزه خدمات بانکی، کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان از مهمترین آثار راه اندازی این سامانه است.

۳) راه اندازی سجام(سامانه جامع احراز هویت مشتریان) برای روستاییان در باجه های بانکی روستایی
ایجاد فرصت برابر برای روستاییان و مناطق کم برخوردار در بهره مندی از خدمات، به ویژه خدمات بازار سرمایه، همواره از دغدغه های اصلی پست بانک ایران بوده است. با افزایش اقبال عمومی حضور در بازار سرمایه و امکان خریدوفروش سهام عدالت و سایر اوراق بهادار، توجه به ارائه خدمات احراز هویت و دریافت کد سجام اهمیت بیشتری پیدا کرد.
حال پست بانک ایران در راستای سیاست های کمیته ویژه مبارزه با بیماری کرونای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با گسترده ترین شبکه بانکی کشور پس از نیازسنجی، تحلیل و ایجاد بستر لازم برای تولید نرم افزار احراز هویت اختصاصی پست بانک ایران برای جامعه روستایی  و همچنین اتصال به سامانه های شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، امکان احراز هویت متناسب با استانداردهای بازار سرمایه را در گسترده ترین شبکه بانکی کشور یعنی ۶۰۰۰ باجه بانکی روستایی در کشور فراهم می کند.
ایجاد عدالت اجتماعی و فرصت برابر برای همه اقشار جامعه بویژه روستاییان و اهالی مناطق کم برخوردار، افزایش ضریب نفوذ و مشارکت روستاییان در بازار سرمایه و کاهش میزان تردد به شهرها و به تبع آن کاهش هزینه‌های ملی از آثار مهم ارائه این خدمت خواهد بود.

۴)  آغاز فرآیند ارائه تسهیلات در قبال توثیق سهام عدالت
همیشه شرایط دریافت تسهیلات و معرفی ضامن به بانک ها، یکی از دغدغه های اصلی مردم بوده است. به ویژه این موضوع در مناطق روستایی و کم برخوردار علیرغم داشتن دارایی‌های موجود، نمود بیشتری دارد. افزایش عرضه سهام عدالت برای تامین مالی اشخاص به ویژه اقشار کم برخوردار جامعه از یک سو باعث ایجاد چالش در بازار سرمایه و از سویی دیگر موجب فروش دارایی با ارزش مردم در دوره تورمی و افزایش نابرابری می‌شود.
پرداخت تسهیلات خرد در قبال توثیق الکترونیکی و فارغ از بروکراسی، راهکار برون رفت از این چالش است که این مهم در پست بانک ایران با ایجاد بستر لازم برای توثیق سهام عدالت بصورت غیرحضوری فراهم شد.
پست بانک ایران در راستای سیاست های کمیته ویژه مبارزه با بیماری کرونای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بعد از دریافت مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ایجاد فرایندهای لازم و تغییر بستر نرم افزاری برای امکان توثیق سهام عدالت در سامانه ها و ارتباط با سازمان خصوصی سازی جهت اطمینان از مالکیت این سهام و عدم فروش آن توسط متقاضی، تسهیلات را با امکان توثیق سهام عدالت بصورت غیرحضوری ارائه می کند.
خرسندیم که با خدمت جدید شاهد افزایش امید و آرامش اجتماعی و کمک به حل مشکلات مالی هموطنان، به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته هستیم.

پویش “با برف زندگی کنیم” در شمال تهران اجرای شد

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه یک:
پویش “با برف زندگی کنیم” در شمال تهران اجرای شد

پویش ” با برف زندگی کنیم ” در شمال تهران با آمادگی کامل شهرداری منطقه یک برای بارش های برف در پاییز و زمستان، اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مانی جعفریان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک با بیان خبر فوق اظهارداشت: با استقرار کامل و آمادگی ۱۱ سایت مرکزی و نواحی ۱۰ گانه، استقرار بیش از۵۰۰ مخزن ویژه مشارکت شهروندان در برفروبی، جایگذاری بیش از ۲۰۰ هزار کیسه شن مخصوص در مخازن زرد رنگ و دپو فله ای در یک هزار نقطه، آماده و در انتظار بارش رحمت الهی به ویژه برف پاییزی و زمستانی هستیم.

جعفریان تاکید کرد: برف و باران نعمت و رحمت الهی بوده و منشاء حیات و زندگی بر روی زمین است و آمادگی ایجاد شده برای تسهیل امور و بهره مندی هرچه بیشتر از نزولات آسمانی است.

معاونت خدمات شهری منطقه یک افزود: در پویش ” با برف زندگی کنیم ” تلاش خواهیم کرد ضمن آمادگی هرچه بیشتر برای ارائه خدمات به شهروندان در زمان بارش ها، برف را به عنوان بخشی از جریان زندگی در شمال تهران معرفی کنیم.

مانی جعفریان در ادامه با معرفی برنامه های اجرایی از جمله آدم برفی ها به شهر برمی گردند، برگزاری جشنواره ساخت آدم برفی ها و جشنواره عکاسی آدم برفی ها در شمال تهران و … خاطرنشان کرد: باید از زیبایی های برف به عنوان بخشی از زندگی لذت ببریم.

وی افزود: ستاد برف روبی در نواحی فعالیت کاری خود را آغاز و تا ۱۵ اسفند ماه ادامه می دهد و در این مدت نیروی انسانی مورد نیاز جهت انجام کلیه امور برف روبی تحت دستور نواحی و نظارت معاونت امور شهری انجام وظیفه خواهند نمود و امیدواریم با مدیریت یکپارچه شهر و تشویق و ترغیب شهروندان به حضور در کنار نیروهای عملیاتی شهرداری و مشارکت آنها در برف روبی، استفاده صحیح از مخازن شن و ماسه دپو شده در معابر، درخت تکانی و پاکسازی معبر مقابل محل سکونت و کارشان از برف، بتوانیم همگی از این بارش ها لذت ببریم و برف را به عنوان بخشی از جریان زندگی و لازمه شادی و نشاط اجتماعی ببینیم.

#شهرداری_منطقه_یک
#شمیران_نگین_تهران
#منماسکمیزنم
@TEHRANmunicipality01

تمدید استخراج از معدن مس روباز «چوکوئیکاماتا» تا یک سال دیگر

تمدید استخراج از معدن مس روباز «چوکوئیکاماتا» تا یک سال دیگر

شرکت شیلیایی کودلکو استخراج در معدن یک‌صد ساله روباز چوکوئیکاماتا را تا یک سال دیگر تمدید کرده چون این عملیات تا‌کنون در سال جاری بیش از ۳۰ هزار تن مس خالص اضافی به عمل آورده است. این شرکت معدنکاری دولتی بخش روباز چوکوئیکاماتا…

تمدید استخراج از معدن مس روباز «چوکوئیکاماتا» تا یک سال دیگر

شرکت شیلیایی کودلکو استخراج در معدن یک‌صد ساله روباز چوکوئیکاماتا را تا یک سال دیگر تمدید کرده؛چون این عملیات در سال جاری بیش از ۳۰ هزار تن مس خالص اضافی به عمل آورده است. این شرکت معدنکاری دولتی بخش روباز چوکوئیکاماتا را در سال ۲۰۱۸ تعطیل کرد و عملیات‌های آن را در سال گذشته به استخراج زیرزمینی انتقال داد. این غول مس در آن زمان تصمیم گرفت استخراج روباز را تا دسامبر سال جاری ادامه دهد. کودلکو که در سانتیاگو مستقر است تصمیم خود را یک بار دیگر تغییر داده است.
به گزارش مس پرس به نقل از رابط عمومی مجتمع مس سرچشمه این شرکت اینک انتظار دارد بخش روباز با عمق بیش از ۱۱۰۰ متر تا پایان ۲۰۲۱ به عملیات هایش ادامه دهد. «اُکتاویو آرانه دا» مدیرعامل کودلکو، در یک بیانیه خبری گفت: ما عملیات‌هایمان را ارتقاء داده‌ایم و به شیوه‌های نوین عملیاتی‌ای دست یافته‌ایم که نتیجه آن، در مورد چوکوئیکاماتا، تربیت گروهی بوده که خود را با تحولات تطبیق داده و به‌دنبال پیشرفت مستمر بوده است.
آرانه دا گفت: ارتقاء بخش زیر زمینی طبق برنامه زمان‌بندی شده به پیشرفت خود ادامه داده است. این شرکت پیشتر گفته بود که پروژه ۵٫۶ بیلیون دلاری انتقال عملیات چوکوئیکاماتا از روباز به زیر زمینی بخشی از برنامه ده ساله ۳۹ بیلیون دلاری بازسازی دارایی‌های اصلی‌اش است. عملیات زیر‌زمینی دست کم چهل سال به عمر این معدن خواهد افزود. این پروژه همچنین به این غول مس اجازه خواهد داد تا به‌رغم عیارهای نزولی سنگ معدن استخراجی و هزینه‌های افزایشی در عملیات‌هایش نرخ‌های تولید خود را حفظ کند. کودلکو، که تمام درآمدهایش را به دولت شیلی تحویل می‌دهد، معادن مس وسیعی را در اختیار دارد که ۱۰ درصد از ذخائر قطعی و احتمالی شناخته شده جهان را در بر گرفته‌اند و با تولید ۱٫۶ میلیون تن مس در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱ درصد از کل تولید جهانی این فلز را بر عهده دارند.
معادن وسیع این شرکت معدنکاری، که در مرکز و شمال شیلی پراکنده‌اند، در طول وقفه‌های ناشی از شیوع کووید ۱۹ با کاهش کارکنان خود به عملیات‌هایش ادامه داده است

محصولات ویژه بانک سامان برای فعالان حوزه کالاهای اساسی

 

محصولات ویژه بانک سامان برای فعالان حوزه کالاهای اساسی

بانک سامان باهدف حفظ و تأمین امنیت غذایی کشور، محصولات ویژه‌ای را برای شرکت‌های فعال در صنایع کالاهای اساسی ارائه می‌دهد.

به گزارش سامان رسانه، بانک سامان بر اساس سیاست‌های خود در خصوص تبدیل شدن به بانک عامل غذا و داروی کشور، طی سالیان گذشته همواره حمایت ویژه‌ای از فعالان و تجار حوزه کالاهای اساسی داشته و درزمینهٔ واردات کالاهای بااهمیت این حوزه همچون برنج، روغن، شکر، خوراک و نهاده‌های دامی با شناخت مسیرهای تأمین این کالاها و در نظر گرفتن شرایط کشور، دغدغه اصلی خود را به‌طور خاص، ارائه راهکارهای سریع و مناسب در حوزه پرداخت‌های بین‌المللی قرار داده است.

بر این اساس، این امکان برای مشتریان فعال بانک سامان فراهم شده تا با استفاده از خدمات مشاوره تخصصی بانکداران این بانک، از آخرین اطلاعات مرتبط با انواع ارز قابل تخصیص از سوی بانک مرکزی و کانال‌های پرداخت بین‌المللی درزمینهٔ صدور حواله‌ها و گشایش اعتبارات و بروات اسنادی بهره‌مند شوند. همچنین بانک سامان این آمادگی را دارد که در خصوص تأمین نقدینگی موردنیاز برای خریداری ارز و تأمین سرمایه در گردش موردنیاز مشتریان به ارائه مشاوره پیرامون بسته‌های اعتباری موجود در قالب انواع تسهیلات ریالی – ضمانت‌نامه و غیره کند.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات قابل‌ارائه به فعالان حوزه کالاهای اساسی می‌توانند به صفحه اختصاصی این صنعت در سایت بانک سامان مراجعه و یا با شماره ۰۲۱۲۳۰۹۵۲۲۲ تماس بگیرند

همراه کارت بانک آینده؛ دومین نرم افزار پرداخت پرطرفدار کشور

*همراه کارت بانک آینده؛ دومین نرم افزار پرداخت پرطرفدار کشور*

سامانه همراه کارت بانک آینده، نرم افزاری ساده، کاربردی و رایگان است که در حال حاضر، قابل استفاده برای تلفن های همراه و تبلت های هوشمند با سیستم عامل های اندروید و iOS است.
این سامانه با ارائه خدمات مبتی بر کارت همچون: انتقال وجه کارت به کارت از مبدا ۳۲ بانک معتبر کشور، دریافت موجودی، خرید شارژ و اینترنت، پرداخت قبوض شهری، نیکوکاری، خدمات خودرو، اعتبارسنجی بانکی و پرداخت های اینترنتی، توانسته است؛ جایگاه ویژه ای را در میان تمام کاربران بانکداری الکترونیکی برای خود، کسب کند.
در حال حاضر، همراه کارت بانک آینده با خدمت رسانی به ۱۰ میلیون کاربر، رتبه دوم را در بین نرم افزارهای پرداخت، به خود اختصاص داده است.
آمارها نیز نشانگر آن است که همراه کارت بانک آینده در “گوگل پلی” و “کافه بازار” به ترتیب با بیش از ۵ میلیون و ۲ میلیون بارگذاری و نیز کسب امتیازهای ۴/۶ و ۴/۷ از ۵، در مقایسه با دیگر نرم افزارهای مشابه، پیشتاز بوده است که این دستاورد، نشان از رضایت مطلوب کاربران از این محصول دارد. طراحان این نرم افزار، یکی از اصلی ترین دلایل رشد همراه کارت را مشارکت کاربران فعلی در معرفی این نرم افزار به دیگران می دانند که این امر می تواند به دلیل استفاده آسان و دلچسب همراه کارت باشد که نهایتا رضایت مشتری را در پی دارد.
در طراحی همراه کارت سعی شده است که ارائه خدمات متداول پرداخت، با خلاقیت توام باشد. به عنوان مثال: در حال حاضر، کاربران سیستم عامل های اندروید و iOS می توانند ویجت خرید شارژ را بر روی صفحه اصلی (Home) گوشی خود اضافه کرده و تنها با لمس یک دکمه، شارژ خود را خریداری کنند.
امکان انتقال وجه کارت به کارت بدون ارائه یا اطلاع از شماره کارت مقصد و صرفا از طریق شماره تلفن همراه، از دیگر نوآوری های همراه کارت است.
همچنین برای خوانش ۱۶ رقم کارت بانکی، امکان اسکن کارت پیش بینی شده که در این صورت با خوانش خودکار کارت، امکان انتقال وجه کارت به کارت، بین مبدا و مقصد، فراهم خواهد بود.
همراه کارت بانک آینده در ترسیم استراتژی آینده خود نیز عرصه های متعددی را مد نظر دارد که یکی از آن ها، ورود به عرصه خدمات “فینتک” یا خدمات مالی است که از جمله آن ها می توان به خرید “بیمه خودرو” اشاره کرد.
خرید اعتباری از طریق “کیف پول همراه کارت”، امکان دیگری است که در نسخه جدید همراه کارت، پیش بینی خواهد شد؛ بدین ترتیب که کاربران می توانند از مراکز طرف قرارداد بانک آینده، به صورت اعتباری و از طریق کیف پول همراه کارت، خرید خود را انجام دهند.
خدمت دیگری که به زودی در همراه کارت قابل بهره برداری خواهد بود، پرداخت “Tap & Go” یا “پرداخت سریع غیرتماسی” است. در این نوع پرداخت برای هر یک از کاربران، یک کد دو بُعدی (QR code) تولید می شود که کاربر به هنگام خرید، کد مذکور را مقابل پایانه های فروش (pose) ویژه قرار داده و به سادگی و بدون هیچ گونه تماسی، مبلغ خرید از کیف پول همراه کارت، پرداخت خواهد شد. این امکان در شرایط ویژه کنونی و همه گیری کرونا در حفظ سلامت کاربران بسیار موثر خواهد بود.
همراه کارت بانک آینده (hamrahcard.ir) همواره می کوشد؛ با بهره گیری از فن اوری روز دنیا و همچنین نیازسنجی کاربران خود، عملیات بانکی را به ساده ترین و سریع ترین شکل، امکان پذیر سازد.

اعلام آمادگی شرکت دخانیات ایران برای همکاری با نهادهای حاکمیتی در مبارزه با قاچاق کالای دخانی در سطح کشور

شرکت دخانیات ایران

تولید ملی – حمایت از کار و کارگر ایرانی

توتون مرغوب

حاصل دسترنج کشاورز ایرانی

 تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۷     تعداد دفعات مشاهده ۱۴۰ بار      ساعت ۲۰:۵۳:۱۹      گروه خبری  شرکت دخانیات ایران

اعلام آمادگی شرکت دخانیات ایران برای همکاری با نهادهای حاکمیتی در مبارزه با قاچاق کالای دخانی در سطح کشور

 
تصویر

مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره شرکت دخانیات ایران: ضرورت دارد سیاست گذاری‌های کلان در صنعت دخانیات کشور، مورد بازنگری قرار گرفته و در این میان، بازنگری پیرامون حذف وظایف حاکمیتی شرکت دخانیات ایران مورد انتظار است .

 

به گزارش روابط‌‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت دخانیات ایران، دکتر افضلی مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره شرکت دخانیات ایران ضمن بازدید از خبرگزاری صدا و سیما در گفتگوی اختصاصی با این خبرگزاری گفت: در شرایط فعلی، شرکت دخانیات ایران تنها ۱۵ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد، البته ما برنامه داریم تا این سهم را افزایش دهیم چرا که شرکت دخانیات در گذشته سهم بیشتری از بازار داشته و با توجه به ظرفیت‌های تولیدی این شرکت، باید تلاش کنیم تا سهم بیشتری از بازار را به این شرکت اختصاص دهیم .

دکتر افضلی با اشاره به تجارب بسیار موفق شرکت دخانیات ایران در برخورد با پدیده قاچاق سیگار افزود: شرکت دخانیات در حال حاضر از پتانسیل‌های لجستیکی و پشتیبانی مناسب در کل کشور و نیروی انسانی متخصص امر قاچاق بهره‌مند است و می تواند به عنوان بازوی اجرایی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نهادهای حاکمیتی عمل نماید.

مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره شرکت دخانیات ایران ادامه داد: در یک دهه گذشته، اتفاقاتی باعث شده، سهم شرکت دخانیات از بازار کالای دخانی به شدت کاهش یابد، اتفاقاتی که به سیاستگذاری‌های کلان در صنعت دخانیات، مرتبط است، از جمله این سیاستگذاری‌ها، حذف وظایف حاکمیتی شرکت دخانیات در سال ۹۱ است که نه تنها باعث تضعیف شرکت ملی دخانیات شد، بلکه با حذف وظایفی همچون نظارت بر تولید، کنترل کشت و جلوگیری از قاچاق کالای دخانی، عملاً  باعث گردید تا ثبات نسبی در بازار این محصولات از دست برود .

ایشان در خصوص چرایی گسترش امر قاچاق پس از خصوصی سازی و انتزاع وظایف حاکمیتی از شرکت ، بیان داشت در واقع متولی این امر به روشنی در مقررات مشخص نشده است، و در مواقعی هم که متولی آن تعیین شده، زیرساختهای لازم،  لجستیک، امکانات و نیروی فنی و متخصص برای این امر در اختیار آنها قرار نگرفته است .

وی گفت: در سطح کلان، سیاستگذاری‌هایی در صنعت دخانیات صورت گرفته که باید بازنگری شود تا از ظرفیت‌های ملی این شرکت برای افزایش تولید داخلی استفاده شود چرا که برای مثال شرکت دخانیات در حال حاضر دارای پنج هزار نیروی فعال است و با شش هزار کشاورز طرف قرارداد خرید محصول دارد و زیر ساخت های فراوان تولیدی در زنجیره تولید می تواند در تامین نیاز بازار داخل موفق عمل نماید.

دکتر افضلی تاکید کرد: باید مشخص شود که در خصوص صنعت دخانیات تکلیف چیست، آیا ما می‌خواهیم شرکت دخانیات را با همه ظرفیتش حفظ کنیم و یا می‌خواهیم این صنعت را کاملا خصوصی نمائیم، پاسخ به این سوال می تواند زمینه ی بازنگری در سیاستهای کلان حوزه صنعت دخانیات باشد .

گفتنی است دکتر افضلی و هیات همراه ضمن بازدید از خبرگزاری صدا و سیما و گفتگو با خبرنگاران طی جلسه‌ای با آقایان سید مهدی رییس محترم خبرگزاری، عابدینی قائم مقام و قمری وفا مدیر کل اخبار داخلی دیدار نمود.

خدمات جدید پست بانک ایران در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد

خدمات جدید پست بانک ایران در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مسیر تحقق اقتصاد دیجیتال، به دنبال تحقق تحول در بانکداری سنتی و حرکت به سمت بانکداری دیجیتال است که در سالهای اخیر اقدامات زیربنایی مناسبی در این عرصه انجام داده و امروزشاهد به ثمر نشستن میوه های آن در قالب محصولات جدید در بانک تخصصی – توسعه ای فناوری اطلاعات یعنی پست بانک ایران بودیم. خوشبختانه پست بانک ایران در برنامه های تحول دیجیتالی خود، درمسیر بهبود مستمر قرار گرفته و درمقاطع آتی شاهد تغییر در ارائه خدمات درفضای بانکداری مجازی خواهیم بود.
بنابراین‌گزارش: خدمات جدید شامل؛ سرویس درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) با قابلیت صوتیجهت استفاده نابینایان برای اولین بار درسطح کشور، راه اندازی مرحله نخست سامانه افتتاح حساب غیرحضوری با احراز هویت بیومتریک، راه اندازی سجام(سامانه جامع احراز هویت مشتریان) در باجه های بانکی روستایی و آغاز فرآیند ارائه تسهیلات در قبال توثیق سهام عدالت است که مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر شیری در آیین بهره برداری از این خدمات ضمن ارائه گزارشی از عملکرد پست بانک ایران به تشریح خدمات مذکور و ویژگی های آن پرداخت و گفت: افزایش ۱۲۱ درصدی کل سپرده ها، رشد ۱۵۱ درصدی منابع ارزان قیمت و رشد ۷۷ درصدی سایر منابع، افزایش ۱۰۴ درصدی کل تسهیلات، کاهش ۵۳ درصدی نسبت مطالبات غیرجاری به تسهیلات، پشت سر گذاشتن زیان دهی و رسیدن به سوددهی و کاهش مناسب قیمت تمام شده پول از مهمترین عملکرد کمی این بانک طی دو سال اخیر بوده است.
همچنین مدیران شعب استان های لرستان، خراسان جنوبی، قزوین و منطقه شرق استان تهران به صورت آنلاین با حضور در محل افتتاح هریک از این خدمات به تشریح ویژگی های آن پرداختند.
گفتنی است: چهار خدمت جدید پست بانک ایران و ویژگی های آن بدین شرح می باشد:

۱) سرویس درگاه پرداخت اینترنتی(IPG)  با قابلیت صوتی جهت استفاده نابینایان برای اولین بار در کشور
امروزه با گسترش اقتصاد دیجیتال و تغییر سبک زندگی، شاهد اقبال عمومی در خریدهای اینترنتی هستیم. اما نابینایان عزیز به عنوان بخشی از جامعه از این خدمت بی بهره اند. چون IPG)درگاه پرداخت اینترنتی)  در شبکه بانکی، قابلیت تجربه ی کاربری مناسب برای ایشان را ندارند.
برای حل این چالش باید IPG) درگاه پرداخت اینترنتی) با قابلیت ارائه کد امنیتی صوتی و سایر ملاحظات امنیتی موردنیاز برای انجام خرید اینترنتی در نظر گرفته می شد.
پست بانک ایران با افتخار و در راستای سیاست های کمیته ویژه مبارزه با بیماری کرونای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در جهت عمل به مسئولیت های اجتماعی؛ پس از ارائه ایده و چارچوب تولید محصول با همکاری شرکت تجارت الکترونیک پارسیان به عنوان نخستین بانک در ایران، سرویس IPG)درگاه پرداخت اینترنتی) صوتی را برای نابینایان فعالسازی می کند.
این خدمت در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی و بهره مندی آسان نابینایان از خدمات پرکاربرد عمومی همراه با امنیت مالی بیشتر در فرایند خرید اینترنتی ارائه می شود.

۲)  راه اندازی فاز نخست سامانه افتتاح حساب غیرحضوری با احراز هویت بیومتریک
مراجعه حضوری مشتریان به بانک ها علاوه بر افزایش ترافیک و ایجاد هزینه های سربار عملیاتی برای جامعه، این روزها با وجود شرایط ویژه همه گیری ویروس کرونا به یک چالش اساسی تبدیل شده است.
یکی از مهمترین خدمات بانکی که از آن بعنوان پایه گذار بانکداری دیجیتال یاد می شود، افتتاح حساب و احراز هویت آنلاین است.
پست بانک ایران در راستای سیاست های کمیته ویژه مبارزه با بیماری کرونای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پس از نیازسنجی و تحلیل مسئله و بر طبق مجوزهای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فرایند تهیه نرم افزار و تولید محصول را آغاز کرد.
هم اکنون سامانه افتتاح حساب غیرحضوری بصورت کامل آماده بهره برداری است، اما به سبب دستور بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در فاز نخست این سامانه بااحراز هویت بیومتریک کار خود را آغاز می کند.
امنیت بیشتر در حوزه خدمات بانکی، کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان از مهمترین آثار راه اندازی این سامانه است.

۳) راه اندازی سجام(سامانه جامع احراز هویت مشتریان) برای روستاییان در باجه های بانکی روستایی
ایجاد فرصت برابر برای روستاییان و مناطق کم برخوردار در بهره مندی از خدمات، به ویژه خدمات بازار سرمایه، همواره از دغدغه های اصلی پست بانک ایران بوده است. با افزایش اقبال عمومی حضور در بازار سرمایه و امکان خریدوفروش سهام عدالت و سایر اوراق بهادار، توجه به ارائه خدمات احراز هویت و دریافت کد سجام اهمیت بیشتری پیدا کرد.
حال پست بانک ایران در راستای سیاست های کمیته ویژه مبارزه با بیماری کرونای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با گسترده ترین شبکه بانکی کشور پس از نیازسنجی، تحلیل و ایجاد بستر لازم برای تولید نرم افزار احراز هویت اختصاصی پست بانک ایران برای جامعه روستایی  و همچنین اتصال به سامانه های شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، امکان احراز هویت متناسب با استانداردهای بازار سرمایه را در گسترده ترین شبکه بانکی کشور یعنی ۶۰۰۰ باجه بانکی روستایی در کشور فراهم می کند.
ایجاد عدالت اجتماعی و فرصت برابر برای همه اقشار جامعه بویژه روستاییان و اهالی مناطق کم برخوردار، افزایش ضریب نفوذ و مشارکت روستاییان در بازار سرمایه و کاهش میزان تردد به شهرها و به تبع آن کاهش هزینه‌های ملی از آثار مهم ارائه این خدمت خواهد بود.

۴)  آغاز فرآیند ارائه تسهیلات در قبال توثیق سهام عدالت
همیشه شرایط دریافت تسهیلات و معرفی ضامن به بانک ها، یکی از دغدغه های اصلی مردم بوده است. به ویژه این موضوع در مناطق روستایی و کم برخوردار علیرغم داشتن دارایی‌های موجود، نمود بیشتری دارد. افزایش عرضه سهام عدالت برای تامین مالی اشخاص به ویژه اقشار کم برخوردار جامعه از یک سو باعث ایجاد چالش در بازار سرمایه و از سویی دیگر موجب فروش دارایی با ارزش مردم در دوره تورمی و افزایش نابرابری می‌شود.
پرداخت تسهیلات خرد در قبال توثیق الکترونیکی و فارغ از بروکراسی، راهکار برون رفت از این چالش است که این مهم در پست بانک ایران با ایجاد بستر لازم برای توثیق سهام عدالت بصورت غیرحضوری فراهم شد.
پست بانک ایران در راستای سیاست های کمیته ویژه مبارزه با بیماری کرونای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بعد از دریافت مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ایجاد فرایندهای لازم و تغییر بستر نرم افزاری برای امکان توثیق سهام عدالت در سامانه ها و ارتباط با سازمان خصوصی سازی جهت اطمینان از مالکیت این سهام و عدم فروش آن توسط متقاضی، تسهیلات را با امکان توثیق سهام عدالت بصورت غیرحضوری ارائه می کند.
خرسندیم که با خدمت جدید شاهد افزایش امید و آرامش اجتماعی و کمک به حل مشکلات مالی هموطنان، به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته هستیم.

اجرای۴۴ کیلومتر پیاده روسازی در منطقه۲ پایتخت

اجرای۴۴ کیلومتر پیاده روسازی در منطقه۲ پایتخت
معاون فنی و عمران شهرداری منطقه۲ با اشاره به اجرای نهضت پیاده روسازی گفت: با اجرای این طرح ۴۴کیلومتر از معابر منطقه بهسازی می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، محمد رضا کرمی، معاون فی و عمران منطقه با اشاره به اینکه ۴۸ معبر در نهضت پیاده رو سازی بهسازی می شود ،افزود: درراستای سیاست های مدیریت شهری برای ایجاد تهران شهری برای همه ، طرح مناسب سازی معابر شهری با هدف دستیابی به فضاهای دسترس پذیر برای همه شهروندان بخصوص افراد توان یاب ،سالمندان و کودکان در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در راستای مناسب سازی معابر برای افراد توان یاب، اتصال سواره رو به پیاده رو ،اجرای نوار بساوایی و همچنین ایجاد خط نابینایان با استفاده از سنگفرش با خط ویژه نابینایان انجام شد.
معاون فنی و عمران منطقه۲ افزود: همزمان با اجرای نهضت پیاده روسازی، مسیر دوچرخه در ۴۸ معبر شناسایی شده احداث می شود.
کرمی گفت: در حال حاضر طرح پیاده روسازی و دو چرخه سواری در بلوار دادمان حد فاصل فرحزادی تا پاکنژاد،پاکنژاد تا خوردین، خیابان ایران زمین ، بزرگراه جلال آل احمد حد فاصل اشرفی اصفهانی تا بزرگراه یادگار امام(ره) بزرگراه چمران حدفاصل میدان توحید تا باقرخان.، خیابان شهرآرا، بلوار مرزداران، بلوار خوردین حد فاصل دادمان تا میدان صنعت،بلوار تیموری و…. اجرا شده است.
به گفته معاون فنی و عمران منطقه۲ طرح پیاده روسازی مابقی معابر شناسایی شده نیز مطابق با برنامه زمانبندی اجرا می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه گستره برنامه های مناسب سازی فضاهای شهری این منطقه ساختمانهای اداری،فرهنگی و بوستانها را نیزشامل میشود افزود:در سالجاری مناسب سازی ۴ ساختمان شامل دو ساختمان اداری و دو ساختمان سرای محله و همچنین دو بوستان در دست اقدام است.

ارتقا جایگاه قشم با اجرای پروژه های عمرانی و صنعت نفت

سرپرست معاونت فنی و زیربنایی و مدیر نظارت بر عملکرد مناطق آزاد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد از برخی پروژه های منطقه آزاد قشم بازدید کردند؛
ارتقا جایگاه قشم با اجرای پروژه های عمرانی و صنعت نفت

مصطفی خانزادی سرپرست معاونت فنی و زیربنایی و مهدی رعیتی مدیر نظارت بر عملکرد مناطق آزاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور به همراه محرم بهاروند، معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مدیران این سازمان از محل برخی از پروژه های عمرانی و اقتصادی منطقه آزاد قشم بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، هدف از این بازدیدها، بررسی روند اجرایی شدن طرح ها و پروژه ها و پیشرفت فیزیکی آنها بود. همچنین در جریان این بازدیدها درخصوص ظرفیت های اقتصادی در حوزه نفت و انرژی و همچنین پروژه های عمرانی موجود در جزیره قشم گفتگو و تبادل نظر شد.
بازدید از وضعیت پیشرفت عمرانی پروژه ساختمان تکنیکال بلاک و برج مراقبت فرودگاه بین المللی قشم اولین مقصد بازدیدهای صورت گرفته از پروژه های عمرانی منطقه آزاد قشم در روز پنحشنبه بود. احداث ساختمان تکنیکال بلاک (برج مراقبت) از مهرماه سال ۱۳۹۴ در زمینی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع آغاز شده است. این پروژه با زیربنای حدود ۳ هزار متر مربع در دو طبقه بوده و هم اکنون مراحل پایانی اجرای آن در حال انجام است. طبقه اول ساختمان تکنیکال بلاک فرودگاه بین المللی قشم با ۲۳ اتاق اصلی و ۱۰ اتاق جانبی بخش های الکترونیکی، مخابرات، مراقبت پرواز، انفورماتیک، اتاق هواساز، تاسیسات، سالن آمفی تئاتر، نمازخانه، دبیرخانه و بخش های آموزشی را شامل می شود. طبقه دوم این ساختمان نیز شامل ۷ اتاق اصلی و ۵ اتاق جانبی مخصوص کادر مدیریتی و اتاق جلسات می باشد. این پروژه دارای برج مراقبتی به ارتفاع ۳۶ متر و ارتفاع دید ۳۲ متر بوده با تجهیزات کامل الکترونیکی است. همچنین مساحت طبقه اختصاص یافته به تجهیزات الکترونیکی ۷۰ متر مربع عنوان کرد و مساحت اتاقک کابین برج ۹۰ متر مربع می باشد.
این هیات در ادامه از محل نخستین فاز پایانه صادراتی ترمینال نفتی دیرستان بازدید کردند. شرکت سرمایه‌گذاری ‌نفت‌ قشم سرمایه گذار خصوصی این پروژه بوده که پایانه نفتی قشم را به مساحت ۱۱۷ هکتار واقع در جنوب جزیره قشم در نزدیکی روستای دیرستان با هدف ذخیره سازی نفت و میعانات گازی با ظرفیت ۶٫۵ میلیون بشکه تأسیس کرده است. عملیات بارگیری مخازن این پروژه در دی ماه ۱۳۹۸ آغاز و در اسفند همان سال به اتمام رسید و در شهریورماه سال جاری توسط رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
این گروه در ادامه بازدیدهای خود با حضور در منطقه جنگلی حرا جزیره قشم، یکی از بزرگترین اسکله های نفتی در جنوب کشور را که به تامین مواد اولیه پالایشگاهی، نفت خام فوق سنگین و صادرات میعانات نفتی مانند بنزین، گازوئیل و قیر در این جزیره مبادرت خواهد کرد، مورد بازدید قرار دادند و در جریان عملیات ساخت و پیشرفت فیزیکی این پروژه قرار گرفتند. پروژه اسکله نفتی حرا جزیره قشم با ظرفیت تامین و صدورسالانه ۱۴میلیون و ۵۰۰ هزار تن مواد اولیه پالایشگاهی، نفت خام فوق سنگین و میعانات نفتی مانند بنزین، گازوئیل و قیر در منطقه جنگل های حرا جزیره قشم در دست ساخت است. راه اندازی این اسکله نفتی نشانه ای از توسعه روابط بخش خصوصی و دولت با مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم است.
بازدید از وضعیت پروژه پالایشگاه شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم مقصد بعدی بازدید این گروه بود. پروژه پالایشگاه نفت خام فوق سنگین برای تولید قیرشرکت پارس بهین پالایش نفت قشم با ظرفیت تولید روزانه ۳۵ هزار بشکه قیر توسط شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم از سال ۱۳۹۲ شروع شده است. شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم یکی از شرکت های زیرمجموعه شرکت گسترش انرژی پاسارگاد در منطقه آزاد جزیره قشم است. مأموریت اصلی این شرکت ساخت پالایشگاه نفت خام سنگین قشم واقع در جزیره قشم است. این پالایشگاه در دو فاز مختلف با محصول مشابه از جمله قیر به عنوان محصول اصلی و نفت خام سبک بعنوان محصول فرعی در حال ساخت است. این پالایشگاه به طریقی طراحی شده که نفت های خام سبک می توانند توسط نفتا، نفت سفید و گازوئیل پس از اضافه شدن گوگرد، جایگزین شوند.
این گروه در بخش پایانی بازدیدهای روز پنجشنبه خود از محل قطعه اول بزرگراه مرکزی قشم دیدن کردند. عملیات ساخت قطعه اول بزرگراه مرکزی قشم به طول ۱۰ کیلومتر از میدان فرودگاه تا سه راهی دیرستان در سه بخش زیرسازی، آسفالت و انجام خط کشی، نصب گاردریل و علایم ترافیکی انجام شده است. زیرسازی قطعه اول این طرح از مرداد ماه سال ۱۳۹۴ شروع شده و مردادماه سال ۹۸ به پایان رسید و پس از انجام عملیات آسفالت، خط کشی، نصب گاردریل و علائم ترافیکی در بهمن ماه سال گذشته به بهره برداری رسید.
گفتنی است این بازدیدها با حضور مصطفی خانزادی سرپرست معاونت فنی و زیربنایی و مهدی رعیتی مدیر نظارت بر عملکرد مناطق آزاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور به همراه محرم بهاروند، معاون فنی و زیربنایی، حسین ناصری نژاد مدیر امور فنی و زیربنایی، فرج طهماسبی دیزج مدیر امور شهری و روستایی و مهدی نصیری رییس اداره نفت، گاز و پتروشیمی منطقه آزاد قشم برگزار شد.

کاهش ۲ درصدی تولید فولاد خام جهان تا پایان اکتبر

‌کاهش ۲ درصدی تولید فولاد خام جهان تا پایان اکتبر

 

صنعت و معدن

به گزارش پایگاه خبری  کوتاه انلاین  ،انجمن جهانی فولاد گزارش داد، مجموع تولید ۱۰ ماهه سال جاری میلادی به یک میلیارد و ۵۱۱ میلیون تن رسیده است که ۲ درصد کمتر از تولید دوره مشابه سال گذشته به شمار می آید. حدود ۸۷۴ میلیون تن از این رقم سهم تولیدات چین بوده است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایمیدرو، همچنین مجموع تولید فولاد خام ۶۴ کشور تولیدکننده عضو انجمن جهانی فولاد در ماه اکتبر امسال به ۱۶۱.۸ میلیون تن رسید که ۷ درصد بیش از تولید ماه مشابه سال ۲۰۱۹ است، میزان تولید چین از این رقم ۹۲ میلیون تن بوده است.

طی ژانویه تا پایان اکتبر تولید فولاد اتحادیه اروپا با افت ۱۶.۷ درصدی، C.I.S (کشورهای مستقل مشترک الامنافع)، با کاهش ۱.۹ درصدی، امریکای شمالی با تنزل ۱۷.۴ درصدی، امریکای جنوبی با افت ۱۲.۴ درصدی و اقیانوسیه با کاهش ۱.۸ درصدی همراه شد.

در مقابل تنها آسیا با متوسط افزایش ۱.۴ درصدی و خاورمیانه با رشد ۸ دهم درصدی تولید مواجه شدند

تحقق ۷۳درصدی بودجه سال ۹۹ آتیه‌اندیشان در شش ماه صنعت و معدن به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،مدیرعامل شرکت آتیه اندیشان مس با اشاره به حمایت‌های بی‌دریغ دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس که یکی از مدیران جهادی جمهوری اسلامی ایران است و با حضور خود در هر سازمان یا بنگاه اقتصادی باعث تحول عظیم در حوزه توسعه اقتصادی آن مجموعه و نهایتاً برای کشور.. دکتر عبدالله شیرمحمدپور مدیرعامل شرکت آتیه اندیشان مس با اشاره به حمایت‌های بی‌دریغ دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس که یکی از مدیران جهادی جمهوری اسلامی ایران است و با حضور خود در هر سازمان یا بنگاه اقتصادی باعث تحول عظیم در حوزه توسعه اقتصادی آن مجموعه و نهایتاً برای کشور عزیزمان می‌شود، گفت: بودجه سال ۹۹ شرکت سرمایه‌گذاری آتیه‌اندیشان مس مبلغ ۱٫۶۰۰٫۰۰۰میلیون  ریال بوده که بر اساس عملکرد واقعی شش‌ماهه نخست سال ۹۹ مبلغ ۱٫۱۶۵٫۷۹۳ میلیون ریال از آن، معادل ۷۳ درصد محقق شده است. به گزارش مس پرس، شیرمحمدپور با بیان این‌که مدیرعامل محترم صندوق بازنشستگی مس طی ماه‌های اخیر حمایت شایسته‌ای از فعالیت مالی و اقتصادی این شرکت کرده است، افزود: سود حاصل از خریدوفروش شرکت برای کل سال ۹۹ مبلغ ۱٫۰۸۴٫۰۰۰ میلیون ریال پیش‌بینی شده که در شش‌ماهه ابتدای سال جاری مبلغ ۶۲۳٫۱۶۶ میلیون ریال برابر ۵۷ درصد محقق شده است. درنتیجه شرکت در شش‌ماهه نخست سال جاری توانسته ۴۵ درصد در حوزه عملکرد بیشتر از اهداف بودجه۹۹ و ۶۵ درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل محقق کند. مدیرعامل هلدینگ آتیه‌اندیشان مس در ادامه به مهم‌ترین اقدامات این هلدینگ از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و گفت: اخذ مجوز افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته از ۳٫۰۰۰ میلیارد ریال به ۴٫۰۰۰ میلیارد ریال از سازمان بورس و  اوراق بهادار و انجام مقدمات پذیرش شرکت در بازار سرمایه و برگزاری اولین جلسه در شرکت بورس اوراق بهادار تهران از مهم‌ترین این اقدامات است. مدیرعامل شرکت آتیه‌اندیشان مس به فعال نمودن شرکت فرعی سرمایه‌گذاری نواندیشان کرمان و خارج نمودن شرکت مذکور از زیان انباشته اشاره کرد و گفت: در پی این اقدامات شرکت نواندیشان کرمان در شش‌ماهه ابتدای سال ۹۹ معادل سرمایه ثبتی خود، سود خالص کسب کرده است. وی افزود: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰ درصد  از مطالبات سهامدار عمده شرکت تسویه شده است. مدیرعامل شرکت آتیه‌اندیشان مس ادامه داد: کسب بالاترین بازده در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری بازار سرمایه و همچنین بالاتر از شاخص کل بورس، به‌طوری‌که ارزش پرتفوی از  ابتدای سال۹۹ تا ۳۱/۰۶/۹۹ معادل ۲۹۲ درصد افزایش داشته است. مدیرعامل شرکت آتیه‌اندیشان مس در ادامه به برنامه‌های این شرکت برای افزایش بهره‌وری پول و سرمایه اشاره کرد و گفت: کاهش دوره وصول مطالبات، تحلیل و بررسی مداوم صنایع و شرکت‌های موجود در بازار سرمایه و یافتن مناسب‌ترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری، استفاده بهینه از دارایی‌های شرکت و مولدسازی آنها در حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، حضور در بازار اولیه و آماده‌سازی شرکت جهت ورود به بازار سرمایه و خلق ارزش و مشارکت در تأمین و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و صندوق‌های نوآوری و پژوهش در راستای زنجیره ارزش گروه ملی مس و هدایت منابع مالی شرکت در فعالیت‌های اقتصادی سودآور و کسب بازده بالاتر از نرخ تورم و بالاترین بازدهی در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین برنامه‌های این شرکت برای افزایش بهره‌وری پول و سرمایه است. شیرمحمدپور به تدوین، اجرا و برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت با روش کارت امتیازی متوازن (BSC) به‌عنوان یکی از اقدامات مهم شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری کمیته راهبردی و کمیته سرمایه‌گذاری به‌صورت هفتگی در راستای تحقق اهداف سازمانی برای کسب بالاترین بازده و یکپارچه‌سازی سیستم‌های کاری مالی اداری تحت وب (راهکاران-سیگما؛ ره‌آورد نوین) و دورکاری در بسترهای ارتباطی کارمندان شامل شبکه‌های سازمانی، شبکه‌های اجتماعی و ارتباطات موبایلی در راستای رعایت پروتکل بهداشتی از دیگر اقدامات مهم این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون بوده است

 1. تحقق ۷۳درصدی بودجه سال ۹۹ آتیه‌اندیشان در شش ماه
صنعت و معدن

به گزارش پایگاه خبریکوتاه انلاین  ،مدیرعامل شرکت آتیه اندیشان مس با اشاره به حمایت‌های بی‌دریغ دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس که یکی از مدیران جهادی جمهوری اسلامی ایران است و با حضور خود در هر سازمان یا بنگاه اقتصادی باعث تحول عظیم در حوزه توسعه اقتصادی آن مجموعه و نهایتاً برای کشور..

دکتر عبدالله شیرمحمدپور مدیرعامل شرکت آتیه اندیشان مس با اشاره به حمایت‌های بی‌دریغ دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس که یکی از مدیران جهادی جمهوری اسلامی ایران است و با حضور خود در هر سازمان یا بنگاه اقتصادی باعث تحول عظیم در حوزه توسعه اقتصادی آن مجموعه و نهایتاً برای کشور عزیزمان می‌شود، گفت: بودجه سال ۹۹ شرکت سرمایه‌گذاری آتیه‌اندیشان مس مبلغ ۱٫۶۰۰٫۰۰۰میلیون  ریال بوده که بر اساس عملکرد واقعی شش‌ماهه نخست سال ۹۹ مبلغ ۱٫۱۶۵٫۷۹۳ میلیون ریال از آن، معادل ۷۳ درصد محقق شده است.
به گزارش مس پرس، شیرمحمدپور با بیان این‌که مدیرعامل محترم صندوق بازنشستگی مس طی ماه‌های اخیر حمایت شایسته‌ای از فعالیت مالی و اقتصادی این شرکت کرده است، افزود: سود حاصل از خریدوفروش شرکت برای کل سال ۹۹ مبلغ ۱٫۰۸۴٫۰۰۰ میلیون ریال پیش‌بینی شده که در شش‌ماهه ابتدای سال جاری مبلغ ۶۲۳٫۱۶۶ میلیون ریال برابر ۵۷ درصد محقق شده است. درنتیجه شرکت در شش‌ماهه نخست سال جاری توانسته ۴۵ درصد در حوزه عملکرد بیشتر از اهداف بودجه۹۹ و ۶۵ درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل محقق کند.

مدیرعامل هلدینگ آتیه‌اندیشان مس در ادامه به مهم‌ترین اقدامات این هلدینگ از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و گفت: اخذ مجوز افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته از ۳٫۰۰۰ میلیارد ریال به ۴٫۰۰۰ میلیارد ریال از سازمان بورس و  اوراق بهادار و انجام مقدمات پذیرش شرکت در بازار سرمایه و برگزاری اولین جلسه در شرکت بورس اوراق بهادار تهران از مهم‌ترین این اقدامات است.
مدیرعامل شرکت آتیه‌اندیشان مس به فعال نمودن شرکت فرعی سرمایه‌گذاری نواندیشان کرمان و خارج نمودن شرکت مذکور از زیان انباشته اشاره کرد و گفت: در پی این اقدامات شرکت نواندیشان کرمان در شش‌ماهه ابتدای سال ۹۹ معادل سرمایه ثبتی خود، سود خالص کسب کرده است.
وی افزود: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰ درصد  از مطالبات سهامدار عمده شرکت تسویه شده است.
مدیرعامل شرکت آتیه‌اندیشان مس ادامه داد: کسب بالاترین بازده در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری بازار سرمایه و همچنین بالاتر از شاخص کل بورس، به‌طوری‌که ارزش پرتفوی از  ابتدای سال۹۹ تا ۳۱/۰۶/۹۹ معادل ۲۹۲ درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل شرکت آتیه‌اندیشان مس در ادامه به برنامه‌های این شرکت برای افزایش بهره‌وری پول و سرمایه اشاره کرد و گفت: کاهش دوره وصول مطالبات، تحلیل و بررسی مداوم صنایع و شرکت‌های موجود در بازار سرمایه و یافتن مناسب‌ترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری، استفاده بهینه از دارایی‌های شرکت و مولدسازی آنها در حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، حضور در بازار اولیه و آماده‌سازی شرکت جهت ورود به بازار سرمایه و خلق ارزش و مشارکت در تأمین و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و صندوق‌های نوآوری و پژوهش در راستای زنجیره ارزش گروه ملی مس و هدایت منابع مالی شرکت در فعالیت‌های اقتصادی سودآور و کسب بازده بالاتر از نرخ تورم و بالاترین بازدهی در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین برنامه‌های این شرکت برای افزایش بهره‌وری پول و سرمایه است.
شیرمحمدپور به تدوین، اجرا و برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت با روش کارت امتیازی متوازن (BSC) به‌عنوان یکی از اقدامات مهم شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری کمیته راهبردی و کمیته سرمایه‌گذاری به‌صورت هفتگی در راستای تحقق اهداف سازمانی برای کسب بالاترین بازده و یکپارچه‌سازی سیستم‌های کاری مالی اداری تحت وب (راهکاران-سیگما؛ ره‌آورد نوین) و دورکاری در بسترهای ارتباطی کارمندان شامل شبکه‌های سازمانی، شبکه‌های اجتماعی و ارتباطات موبایلی در راستای رعایت پروتکل بهداشتی از دیگر اقدامات مهم این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون بوده است

اختصاص ۴۰۰ میلیارد ریال از سوی شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس برای مقابله با پاندمی کرونا در جامعه پیرامونی

مهندس بحرینی خبر داد:
اختصاص ۴۰۰ میلیارد ریال از سوی شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس برای مقابله با پاندمی کرونا در جامعه پیرامونی

عضو شورای سیاست گذاری شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس از اختصاص هدفمنـد ۴۰۰میلیارد ریال اعتبار جهت تهیه اقلام بیمارستانی و درمانی در سال ۱۳۹۹ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شورای راهبردی پتروشیمی، امیرحسین بحرینی درخصوص فعالیت‌های شورا طی سال جاری عنوان کرد: شورای راهبردی پتروشیمی به مجرد شیوع پاندمی کرونا، در کنار حفظ کسب و کار و تأمین مواد اولیه مورد نیاز صنایع و تأمین ارز مورد نیاز کشور، با جدیت تمام و بطور منسجم نسبت به پیش بینی و تأمین نیازهای حیاتی مراکز درمانی با تمرکز بر شهرهای جنوبی استان بوشهر اقدام نمود.
مدیر عامل شرکت پلیمر با اشاره به اینکه از میزان ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار سال جاری این شورا بـرای مقابلـه بـا شـیوع کرونـا در جامعه پیرامونی تاکنون بالغ بر ۳۳۷ میلیارد ریال فقط جهت تجهیز مراکز درمانی اسـتان هزینـه شـده اسـت، افزود: در ابتدای سال جاری مبلغ ۹۷ میلیارد ریال برای تجهیـز مراکـز درمـانی اسـتان مسـتقیماً در اختیـار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار گرفته و به موازات، پس از اخذ نظرات کارشناسی مراکز درمانی منطقـه در دو مرحله مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال نیز جهت تأمین دستگاه‌های مختلـف تشخیصـی و درمـانی از جملـه تـنفس مصنوعی، ونتیلاتور ثابت، تخت آی سی یو، دستگاه سونوگرافی، ویدئو لارنگوسکوپ، انواع دسـتگاه اکسـیژن سـاز، نبولایزر، پالس اکسیمتر، دستگاه اتوسکوپ و افتالموسکوپ، دیسی شوک، پمپ اینفیوژن، انواع مانیتور علائـم حیاتی، ویلچر، ساکشن دوشیشه، دستگاه دیالیز، دستگاه اکسـیژن سـاز ۶۰۰ لیتـر در دقیقـه، دتکتـور اسـتند رادیولوژی، وایداس آزمایشگاه، اتوآنالایزر پرستیشر ۵۰ L، سـل کـانتر سیسـمکس مـدل ۴/KX2، دسـتگاه EKG، الکتروشوک، دستگاه DR، رادیولوژی RO و …. اختصاص یافت کـه بیمارستان‌های نبـی اکـرم (ص) عسـلویه، توحید جم، زینبیه خورموج، امام خمینی (ره) کنگان، شهید گنجی دشتستان و بیمارستان امام هادی (ع) دیر، مراکز بهره مند از این تجهیزات بوده‌اند.
بحرینی افزود: در راستای مسئولیت‌های اجتماعی، شرکت‌های پتروشـیمی عضـو شـورای راهبـردی تصـمیم گرفته‌اند به منظور افزایش اثربخشی اقدامات خود، ضمن پرهیز از اقدامات انفرادی درخصوص مسئولیت‌های اجتماعی، کلیه فعالیت‌ها را به صورت منسجم و یکپارچه از مسیر شورای راهبردی پتروشیمی‌های منطقه بـه انجام برسانند.
وی ادامه داد: در راستای افزایش کمک‌ها در این قالب نیز از سال گذشته ضمن افـزایش قابـل توجه بودجه مسئولیت‌های اجتماعی، این شـورا بـه سـرمایه گـذاری درخصـوص اتمـام پروژه‌های عمرانـی نیمه تمام قبلی و همچنین تعریف پروژه‌های زیربنایی و توسعه‌ای تمرکز ویژه‌ای نموده است که از جمله آن‌ها می‌توان به تصویب و اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال برای شروع احداث یـک بیمارسـتان تخصصـی ۱۱۰ تخـت خوابی در عسلویه در سال جاری اشاره کرد که امید می‌رود با بهره بـرداری از آن طـی ۳ سـال آینـده، شـهر عسلویه از یک بیمارستان مدرن و تخصصی بهره مند شود.
لازم به ذکر است که شورای راهبردی پتروشیمی‌های منطقه پارس متشکل از شرکت‌های تولیدی و پروژه‌ای است که بیش از ۹۵% بودجه سالیانه آن عمدتاً از سوی شرکت‌های تولیدی بـه ترتیـب توسـط شرکت‌های پتروشیمی جم با ۱۲.۵%، پلیمر آریاساسول ۱۱.۱%، مبین انرژی خلیج فـارس ۱۱.۱%، پتروشـیمی پـردیس ۱۰.۱%، پتروشیمی پارس ۹.۴%، پتروشیمی نوری ۸.۷%، پتروشیمی کاویان ۸.۵%، پتروشیمی زاگرس ۶.۹%، پتروشیمی مروارید ۴.۵%، پتروشیمی مهر ۲.۴%، شرکت‌های پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی و فرساشیمی هرکدام ۲.۲%، شرکت‌های پتروشیمی دماوند و پلی پروپیلن جم هرکدام ۱.۸%، پتروشیمی مرجان ۱.۴% و پتروشیمی بوشهر ۱% تأمین شده است.

افزایش سطح کمّی و کیفی پوشش بیمه‌نامه‌ها

افزایش سطح کمّی و کیفی پوشش بیمه‌نامه‌ها

  صنعت و معدن

  به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین  ،در تقویم رسمی کشور ۱۳ آذرماه به‌عنوان روز بیمه نام‌گذاری شده است. به این مناسبت سید علی پزشک، مدیر امور نهادها و ذینفعان مالی شرکت فولاد مبارکه، در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد اظهار داشت: تمامی اموال و دارایی‌های شرکت فولاد مبارکه شامل کلیۀ خطوط تولیدی و ستادی و مجموعه انبارها و دفاتر شرکت در سطح کشور با سرمایۀ بیش از ۲۵ هزار میلیارد ریال دارای پوشش بیمۀ آتش‌سوزی است. این بیمه‌نامه‌ها متناسب با مخاطرات و ریسک‌های هر واحد ارزیابی و پوشش‌های لازم صادر شده است.

  مدیر امور نهادها و ذی‌نفعان مالی شرکت فولاد مبارکه افزود: تمامی مکانیسم‌ها و ماشین‌آلات کارگاهی شرکت اعم از تولیدی و کمک‌تولیدی (ناوگان سنگین و نیمه‌سنگین) نیز دارای پوشش مسئولیت مدنی و مهندسی است و خودروها و وسایط نقلیۀ سبک نیز پس از استعلام و به‌روزرسانی فهرست اطلاعات دارایی‌ها از مراجع ذی‌صلاح، مشمول صدور بیمه‌های شخص ثالث و بدنه با تعهدات روز می‌گردند.
  پزشک در ادامه گفت: تمامی مراکز تفریحی و مجموعه‌های آبی شرکت شامل استخر فولاد مبارکه و استخرهای مرکز باغ فردوس هم به لحاظ پوشش مسئولیت مدنی مسئولین و ناجیان شاغل و هم به لحاظ آتش‌سوزی، بیمه‌نامه دارند.
  وی همچنین به دارا بودن پوشش مسئولیت مدنی آسانسورها و جرثقیل‌های سقفی شرکت فولاد مبارکه با تعهدات مالی مناسب اشاره و خاطرنشان کرد: پیرو دیدگاه مدیریت عالی شرکت در حفظ کرامت انسانی و خدمات‌رسانی به همکاران معزز، پوشش بیمه‌نامۀ آتش‌سوزی منازل مسکونی کارکنان و همچنین پوشش عمر و حادثه جهت بیمه‌شدۀ اصلی و خانوادۀ و در قالب رشتۀ آتش‌سوزی منازل کارکنان و پوشش عمر و حوادث کارکنان و خانواده ایشان در نظر گرفته شده است.
  سید علی پزشک در توضیح بیمۀ آتش‌سوزی منازل کارکنان گفت: این رشته پس از رایزنی‌های صورت‌گرفته با شرکت‌های بیمه‌ای به‌عنوان یک پوشش با هدف خدمت به کارکنان شرکت در نظر گرفته شده است. پوشش بیمۀ آتش‌سوزی منازل کارکنان بدون پرداخت حق بیمه از سوی آنان صادر شده و در صورت بروز حادثه با موضوع خطرات اصلی (آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار) منازل آنان دارای پوشش حریق خواهد بود.
  وی در ادامه از افزایش صددرصدی حد پرداخت خسارت در این رشته در مقایسه با سال‌های گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: حد پرداخت خسارت از ۳۰۰ میلیون ریال به ۶۰۰ میلیون ریال ارتقا یافته و مدارک مالکیت منزل مسکونی در زمان وقوع حادثه باید به شرکت بیمه ارائه گردد. کارکنان شرکت باید جهت بهره‌مندی از این پوشش آخرین آدرس محل سکونت خود را در سامانۀ اطلاعات کارکنان ثبت کنند.
  وی همچنین در خصوص پوشش عمر و حوادث کارکنان و خانوادۀ ایشان گفت: این پوشش نیز برای شاغلین و خانواده‌های محترم آن‌ها تدوین شده و در صورت فوت کارکنان شرکت به هر علت، مبلغ ۲ میلیارد ریال به‌عنوان غرامت به خانوادۀ متوفی و یا ذی‌نفعان تعیین‌شده پرداخت می‌گردد و درصورتی‌که فوت ناشی از وقوع حادثه در محل کار رخ دهد، مبلغ ۱ میلیارد ریال به سرمایۀ فوت به هر علت اضافه می‌گردد و درمجموع مبلغ ۳ میلیارد ریال به ذی‌نفعان و یا خانواده متوفی مطابق با شرایط و قوانین جاری پرداخت می‌گردد. غرامت ازکارافتادگی کارکنان اصلی نیز در این پوشش مبلغ ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تعیین و به شاملین موضوع پرداخت می‌گردد.
  مدیر امور نهادها و ذینفعان مالی شرکت فولاد مبارکه در پایان یادآور شد: در شرایط این بیمه‌نامه برای همسران و فرزندان کارکنان شرکت نیز سرمایه‌ای معادل ۳۰۰ میلیون ریال به‌عنوان غرامت فوت و نقص عضو پیش‌بینی و اختصاص داده شده است که البته پیش‌بینی می‌شود با توجه به رایزنی صورت‌گرفته سرمایه‌های تعیین‌شده در رشتۀ عمر و حوادث کارکنان و خانواده‌های محترم آن‌ها در آینده نزدیک مجددا افزایش یابد.

  فولاد مبارکه با روحیۀ بسیجی وارد عرصۀ کمک به بیماران کرونایی شد

  فولاد مبارکه با روحیۀ بسیجی وارد عرصۀ کمک به بیماران کرونایی شد

   صنعت و معدن

   به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین ،مدیرعامل فولاد مبارکه با حضور در نشست اعضای حوزۀ بسیج فولاد مبارکه به‌مناسبت هفتۀ بسیج، از فرمانده ناحیۀ مقاومت بسیج شهرستان مبارکه و دیگر اعضای حوزۀ بسیج شهید موحدیان تقدیر کرد.

   حمیدرضا عظیمیان ضمن تشکر از اقدامات صورت‌گرفته توسط بسیجیان شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: باعث افتخار است که فولاد مبارکه با سرلوحه قرار دادن روحیۀ بسیجی توانسته در عرصۀ تولید و اقتصاد کشور خوش بدرخشد و با ورود به حوزۀ مقابله با بیماری کرونا و گام برداشتن در زمینۀ رفع مشکلات آب استان اقدامات بسیار خوبی را عملیاتی کند.
   در ادامۀ این جلسه سرهنگ عطایی، فرمانده ناحیۀ مقاومت بسیج شهرستان مبارکه، عملکرد بسیج فولاد مبارکه را در مقایسه با دیگر کارخانجات مشابه، بسیار خوب ارزیابی کرد و روحیۀ همدلی و حمایت مدیریت فولاد مبارکه از اقدامات فرهنگی را در این موفقیت مؤثر دانست.
   سرهنگ اکبری فرمانده حوزۀ بسیج شهید موحدیان نیز با اشاره به عملکرد این حوزه در قالب ۱۳ پایگاه بسیج و یک گردان بیت‌المقدس گفت: در حال حاضر ۵ هزار نفر از کارکنان به‌عنوان بسیجی عادی و ۳ هزار نفر در قالب بسیجیان فعال در عرصۀ مقدس بسیج مشغول به فعالیت‌اند.

   بازدید شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزۀ لجستیک هوشمند از فولاد مبارکه

   بازدید شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزۀ لجستیک هوشمند از فولاد مبارکه

    

    

   صنعت و معدن

   به گزارش پایگاه خبری ‌‌ کوتاه انلاین با هدف حل چالش‌های فناورانه مطرح در رویداد ریورس‌پیچ (Reverse Pitch) مرکز نوآوری تحول دیجیتال فولاد، بازدید سه‌روزه‌ای از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزۀ لجستیک هوشمند از خط تولید فولاد مبارکه انجام شد.

   به گزارش خبرنگار فولاد با الزام و مأموریت مدیریت شرکت فولاد مبارکه به شرکت ایریسا مبنی بر تدوین برنامۀ هوشمندسازی و تحول دیجیتال در فولاد مبارکه برنامۀ پنج‌ساله‌ای تدوین شد و در این راستا با هدف حل چالش‌های موجود در این زمینه، رویداد ارائۀ چالش‌های فناورانه در مهرماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار و پیشنهاد‌های برتر برگزیده شدند و هفت تیم جهت حل چالش‌های لجستیک و آشنایی طی مدت سه روز از خط تولید فولاد مبارکه بازدید کردند.
   آینده به‌طور مشخص آیندۀ کسب‌وکارها و سازمان‌های داده‌محور است
   مدیرعامل یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزۀ حمل‌ونقل هوشمند طی بازدید از خط تولید در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد با بیان اینکه آینده به‌طور مشخص متعلق به کسب‌وکارها و سازمان‌های داده‌محور است گفت: داده‌ها قطعا در نسل‌های بعدی اولویت اول را دارند و بازدید امروز باعث شد چالش‌ها را از نزدیک و به‌طور ملموس ببینیم.
   رامین محمدی افزود: امیدواریم با برگزاری جلسات تخصصی بتوانیم بر اساس نیازمندی‌های فولاد مبارکه چالش‌های موجود را پوشش بدهیم.
   بنا بر این گزارش، روح‌الله یزدان، معاون بازرگانی دیگر شرکت دانش‌بنیان در حوزۀ فناوری اطلاعات نیز با بیان اینکه این بازدید دید مثبت‌تر و واقع‌بینانه‌تری به ما داد گفت: طبیعتا برای طراحی نرم‌افزارهای لجستیکی در فولاد مبارکه نیاز به خلاقیت و راهکارهای جدید است.
   پختگی طرح‌های پیشنهادی در بازدیدهای میدانی
   مدیرعامل یکی دیگر از شرکت دانش‌بنیان در حوزۀ فناوری اطلاعات با مثبت ارزیابی کردن بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: این بازدید باعث شد با نگاهی متفاوت فرایند لجستیک فولاد مبارکه را رصد و نقاط چالشی را بهتر و عمیق‌تر شناسایی کنیم.
   محمد مسرور افزود: این بازدیدها موجب می‌شود طرح‌ها و پیشنهادهای عملیاتی خود را با پختگی بیشتری ارائه کنیم.
   بنا بر این گزارش، محمدمهدی شیران، نمایندۀ دیگر شرکت دانش‌بنیان در حوزۀ اینترنت اشیا نیز با اشاره به اینکه بازدیدهای میدانی باعث می‌شود راه‌حل‌های لحظه‌ای به ذهن برسد گفت: چون پیشنهاد‌ها در لایۀ اولیه است، بهتر است شرکت‌های طراح از نزدیک با فرایند و چالش‌های موجود آشنا می‌شوند تا بتوانند در نگارش ایده‌های نهایی با دید بهتری عمل کنند.
   کاهش درصد خطای ایده‌ها پس از بازدیدهای میدانی
   در ادامۀ این بازدیدها، مدیرعامل یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با مثبت ارزیابی کردن بازدید صورت‌گرفته گفت: این بازدیدها کمک کرد چالش‌های اصلی را بشناسیم و به‌طور شفاف راجع‌به آن‌ها با کارشناسان و مدیران فولاد گفت‌وگو کنیم.
   حدیث نظری خاطرنشان کرد: بازدید کلی راهگشای طرح‌ها و موجب کاهش درصد خطای طرح‌ها و ایده‌های ما خواهد داد.
   هادی شهامت، مدیر واحد تحقیقات و توسعۀ دیگر شرکت دانش‌بنیان نیز با بیان اینکه دیدن شکل و ابعاد پروژه باعث می‌شود ابهامات ذهنی ما به‌عنوان طراح برطرف گردد افزود: به دنبال منطبق کردن تکنولوژی خودمان بر اساس نیازمندی‌های شرکت فولاد مبارکه هستیم که این امر مستلزم ارتباطات و بازدیدهای مستمر است.
   مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان طی سه روز بازدید از خط تولید فولاد مبارکه در جلسات تخصصی نیز به گفت‌وگو با مدیران و کارشناسان فولاد مبارکه پرداختند.

   ۱۶۰۰ دستگاه تبلت هدیۀ فولاد مبارکه به دانش‌آموزان کم‌بضاعت اصفهان  

   ۱۶۰۰ دستگاه تبلت هدیۀ فولاد مبارکه به دانش‌آموزان کم‌بضاعت اصفهان

   صنعت و معدن

   به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین  ،شرکت فولاد مبارکه در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود و با توجه به شرایط ویژۀ آموزشی ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور، ۱۶۰۰ دستگاه تبلت دانش‌آموزی تأمین و در بین دانش‌آموزان مناطق محروم و کم‌برخوردار توزیع کرد.

   کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: از مجموع ۱۶۰۰ دستگاه تبلت مذکور، بالغ‌بر ۶۰۰ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان تحت پوشش کمیتۀ امداد استان اصفهان اهدا شده است.
   مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان در واکنش به مشارکت شرکت فولاد مبارکه در حمایت از دانش‌آموزان و خانواده‌های کم‌بضاعت استان اصفهان، ضمن اشاره به موفقیت‌های شرکت فولاد مبارکه در عرصۀ تولید کشور، از حمایت‌ها و مساعدت‌های خداپسندانه و پیشتاز بودن این شرکت در امر مسئولیت‌های اجتماعی در مقاطع مختلف تقدیر کرد و گفت: فولاد مبارکه همواره در حوادث غیرمترقبه ازجمله سیل، زلزله و نیز تأمین رایگان اکسیژن بیمارستان‌ها به حمایت از بیماران مبتلا به کرونا و دیگر آسیب‌دیدگان پرداخته است و با تأمین تجهیزات موردنیاز سیستم بهداشت و درمان استان و کشور، نمونۀ قابل‌ارائه‌ای از تعهد و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی را برای دیگر سازمان‌ها به نمایش گذاشته است.
   زارع در پایان با یادآوری تأمین چندین هزار بسته لوازم‌التحریر ویژۀ دانش‌آموزان کم‌بضاعت در سال‌های اخیر، از مدیریت شرکت فولاد مبارکه به جهت همدلی و مشارکت در رفع نیاز دانش‌آموزان کم‌برخوردار به ابزارهای آموزشی به‌ویژه تبلت دانش‌آموزی تقدیر و تشکر کرد.

   بومی‌سازی والوهای استراتژیک در مجتمع فولاد سبا 

   بومی‌سازی والوهای استراتژیک در مجتمع فولاد سبا

     صنعت و معدن

     به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین  ،مرتضی حمزه‌زاده، کارشناس تعمیرات مکانیک و هیدرولیک مجتمع فولاد سبا، با اعلام خبر بومی‌سازی والوهای استراتژیک سرو والو و پرپرشنال‌والو در گفت‌وگویی با خبرنگار فولاد اظهار داشت: این دستاورد با همکاری مدیریت و کارشناسان مجتمع فولاد سبا و شرکت سامان صنعت پویا ناطق شکل گرفت. نکتۀ حائز اهمیت این است که ساخت حساس‌ترین نوع والوهای کنترل هیدرولیکی در انحصار شرکت‌های MOOG آمریکا و REXROTH آلمان بود، اما اکنون در کشور ما بومی‌سازی شده و این موفقیت گامی در مسیر خودکفایی ملی است.

     حمـــزه‌زاده در ادامــــه افــــزود: سرووالـــوها و پرپرشنال‌والوها از دقت و حساسیت زیادی برخوردارند و در صنعت هیدرولیک کاربرد فراوان و گسترده‌ای دارند؛ به همین علت در تولید فولاد بسیار مهم‌ هستند.
     وی در ادامه ضمن اشاره به تحریم‌های چند سال گذشته و نیاز خط تولید به این نوع والوهای هیدرولیکی گفت: کارشناسان فولاد سبا با همکاری شرکت‌های داخلی بر آن شدند که تا این نوع والوها را بسازند. این پروژه در اواخر سال ۹۶ با همکاری شرکت سامان صنعت پویا ناطق شروع شد و پس از مهندسی معکوس و انجام آزمایش‌های مختلف و همچنین پیگیری‌های فراوان، در شهریور ماه ۹۸ اولین سرووالو تایپ D662 جهت ساید گاید دانکویلر شمارۀ ۲ نوردمجتمع فولاد سبا ساخته و آماده بهره‌برداری گردید و در نهایت با انجام تست‌های گوناگون و حساس در آذر ماه ۹۸ سرووالو مذکور بدون عیب شروع به کار کرد.
     حمزه‌زاده، کارشناس تعمیرات مکانیک و هیدرولیک مجتمع فولاد سبا خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت بسیار زیاد این والو و عملکرد آن در خط تولید، جهت حصول اطمینان از پاسخ، والو مداوم تحت نظر و بررسی بود و خوشبختانه و با یاری خداوند، پس از سه ماه این اطمینان به دست آمد که تلاش‌ها و پیگیری‌ها به بار نشسته و والو مذکور بدون هیچ عیبی در حال کار است.
     وی همچنین افزود: پس از اطمینان از موفقیت فرایند طی‌شده، ساخت والوهای دیگر در دستور کار قرار گرفت و دو تایپ سرووالو D791 و D792 و همچنین دو تایپ پرپرشنال ۴WRTE و ۴WRKE ساخته شد که خوشبختانه همۀ آن‌ها از ابتدای سال ۹۹ بدون عیب در حال استفاده‌اند.
     حمزه‌زاده خاطرنشان کرد: قیمت ارزی این نوع والوها در حدود ۵۰ درصد نمونۀ خارجی آن است و با توجه به شرایط کنونی کشور، تهیۀ آن‌ها به‌هیچ‌عنوان امکان‌پذیر نیست. بنابراین باعث افتخار است که به لطف خداوند متعال و همراهی و حمایت‌های مدیریت شرکت و تمامی همکاران مشارکت‌کننده در واحدهای بومی‌سازی، اتوماسیون، هیدرولیک و همچنین شرکت پویا ناطق موفق به عبور از این جادۀ پرفرازونشیب شدیم.
     کارشناس تعمیرات مکانیک و هیدرولیک مجتمع فولاد سبا در پایان از تلاش‌های مدیریت و کارکنان شرکت سامان صنعت نیز که با اعتمادبه‌نفس و تلاش شبانه‌روزی باعث به ثمر رسیدن این پروژه شدند تشکر و قدردانی کرد.

     رشد ۹ درصدی تولید آند و ۶ درصدی کاتد مس

     گزارش تولید هشت ماهۀ امسال شرکت مس نشان می‌دهد

     رشد ۹ درصدی تولید آند و ۶ درصدی کاتد مس/رشد ۱۶ درصدی تولید آند نسبت به مدت مشابه سال گذشته

     دکتر اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: تا پایان آبان‌ماه سال ۱۳۹۹، شرکت ملی صنایع مس ایران ۲۳۵ هزار و ۴۰۰ تن آند و ۱۸۳ هزار و ۳۰۰تن کاتد مس تولید کرده است که نسبت به برنامه امسال به ترتیب رشد ۹ و ۶ درصدی را نشان می‌دهد.

     رشد ۹ درصدی تولید آند و ۶ درصدی کاتد مس/رشد ۱۶ درصدی تولید آند نسبت به مدت مشابه سال گذشته

     به گزارش «مس پرس»، سعدمحمدی با اعلام این خبر گفت: همچنین بررسی و مقایسه آمار تولید آند شرکت مس در هشت‌ماهه امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه نشان می‌دهد که شرکت مس با رشد ۱۶ درصدی ۳۱ هزار و ۵۹۴ تن بیشتر آند تولید کرده است.
     وی با بیان این‌که در تولید کاتد هم، مقایسه ۸ ماهه نخست امسال با مدت مشابه سال قبل نشان دهنده رشد ۶درصدی است گفت: شرکت مس در مجموع در مقایسه با مدت زمان مشابه ۱۰ هزار تن بیشتر کاتد تولید کرده است.
     سعدمحمدی با بیان این‌که شرکت مس در این بازه زمانی در تولید کنسانتره مس نیز از برنامه جلوتر بوده است، اظهار داشت: طی این مدت، شرکت مس ۸۰۴ هزار و ۴۷۹ تن کنسانتره مس تولید کرده است که نسبت به برنامه تعریف‌شدۀ ۷۶۱هزار و ۲۲۵ تنی، رشد ۶ درصدی نشان می‌دهد.
     وی ادامه داد: به‌طور کلی تولید کنسانتره مس در مجتمع‌های سه‌گانه سرچشمه، شهربابک و سونگون تا پایان آبان‌ماه سال ۱۳۹۹،  تحقق ۷۱ درصدی نسبت به برنامه سال پیش‌بینی شده داشته است.
     سعدمحمدی با بیان این‌که شرکت مس در این بازه زمانی شاهد رشد ۴ درصدی در تولید مس محتوای کنسانتره بوده است بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‌ماه شرکت مس در مجموع ۱۸۸ هزار و ۸۴۸ تن مس محتوای معدنی تولید کرده است.
     مدیرعامل شرکت مس در ادامه به میزان تولید مس محتوی معدنی شرکت مس اشاره کرد و گفت: در هشت ماهۀ ابتدایی امسال این شرکت در مجموع ۱۹۵ هزار و ۲۳۱ تن مس محتوی معدنی تولید کرده است که در مقایسه با برنامه رشد ۳ درصدی داشته است.
     سعدمحمدی بیان کرد: شرکت مس در این بازه زمانی، درمجموع ۱۱۷میلیون و  ۹۹۴ هزار تن سنگ معدن استخراج کرده است که نسبت به برنامه ۱۱۴ میلیون و ۹۶۲ هزار تنی امسال ۳ درصد رشد داشته است.
     وی اضافه کرد: همچنین شرکت مس در هشت ماهۀ اول امسال، ۳۵ میلیون و ۶۸۵ هزار تن سنگ سولفور برداشت کرده است که ۳  درصد از برنامه در نظر گرفته برای برداشت سنگ سولفور جلوتر است.

     تداوم و ارتقاء خدمات کارگزاری‌ها همزمان با تحول دیجیتال و طرح ۳۰۷۰ تأمین اجتماعی

     دکتر سالاری تأکید کرد

     تداوم و ارتقاء خدمات کارگزاری‌ها همزمان با تحول دیجیتال و طرح ۳۰۷۰ تأمین اجتماعی

     مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: تحول دیجیتال و طرح ۳۰۷۰ سازمان تأمین اجتماعی تعارضی با تداوم و ارتقاء خدمات کارگزاری‌ها ندارد و با غیرحضوری شدن خدمات فعلی، خدمات جدیدی به کارگزاری‌ها محول می‌شود.

     به گزارش کوتاه انلاین  به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در جلسه‌ای با اعضای هیات مدیره انجمن کارگزاری‌های رسمی تامین اجتماعی گفت: موضوع مهمی که باید مورد توجه کارگزاری‌ها قرار گیرد این است که غیرحضوری شدن خدمات تأمین اجتماعی به معنی ارائه نشدن آن خدمات به صورت حضوری است و کارگزاری‌ها نیز همچون شعب تأمین اجتماعی بایستی مراجعه کنندگان را برای استفاده از خدمات غیرحضوری توجیه و راهنمایی کنند.

      

     سالاری ارائه همزمان حضوری و غیرحضوری خدمات را موجب لطمه وارد شدن به برنامه غیرحضوری شدن خدمات ارزیابی کرد و گفت: به مرور خدمات جدیدی به کارگزاری‌ها محول می‌شود و امیدواریم بتوانیم در آینده و با برنامه‌ریزی مناسب به جایی برسیم که مراجعات حضوری مردم به تأمین اجتماعی به صورت حداقلی باشد و مراجعات اندک مردمی نیز به دفاتر کارگزاری‌ها انجام شود و شعب تأمین اجتماعی وظایف نظارت و پشتیبانی را برعهده بگیرند.

     وی افزایش اختیارات و دسترسی کارگزاری‌ها به سامانه اتوماسیون سازمان تأمین اجتماعی را از مطالبات مورد تأیید این دفاتر برشمرد و گفت: با توجه به ارتقاء نرم افزاری و سخت افزاری سامانه‌های سازمان تأمین اجتماعی امکان ایجاد دسترسی مناسب به کارگزاری‌ها فراهم شده و این کار به زودی انجام می‌شود.

      

     مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بر لزوم حمایت این سازمان از دفاتر کارگزاری تابعه تأکید کرد و گفت: در شرایط فعلی و شیوع کرونا شاهد کاهش نسبی مراجعات و به دنبال آن کاهش درآمد کارگزاری‌ها هستیم و کارگزاری‌ها نیز همانند سایر مجموعه‌های تابعه سازمان مورد حمایت قرار می‌گیرند.

     مهرداد قریب معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: کارگزاری‌ها به منظور رضایت و تکریم جامعه تحت پوشش این سازمان ایجاد شده‌اند و بابت تلاش و زحمات ۵۰۰۰ نفر از کارکنان کارگزاریها تشکر می‌کنیم.

     وی افزود: درحال حاضر اولویت اصلی سازمان تأمین اجتماعی غیرحضوری شدن خدمات است و این موضوع نه یک انتخاب بلکه الزام و تعهد قانونی و بدون بازگشت سازمان است.

      

     قریب گفت: از واگذاری خدمات جدید توام با نظارت و ارزیابی بیشتر کارگزاری‌های استقبال می‌کنیم و اولویت اصلی ما ارتقاء خدمات به جامعه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی است.

     سعید حسینی، سرپرست دبیرخانه امور بیمه‌ای کارگزاری‌های رسمی سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: بازنگری در تعاملات کارگزاری‌ها با سازمان تأمین اجتماعی و واگذاری خدمات جدید به این دفاتر در دست بررسی است.

     وی افزود: از کارگزاریهای انتظار داریم که تمامی خدمات قابل ارائه که توسط شعب ابلاغ می‌شود را انجام دهند.

     ارائه غیرحضوری ۳۰ خدمت بیمه‌ای در ایام کرونا

     مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد

     ارائه غیرحضوری ۳۰ خدمت بیمه‌ای در ایام کرونایی

     سازمان تامین اجتماعی با طراحی و اجرای طرح موسوم به ۳۰۷۰ که شامل ارائه غیرحضوری ۳۰ نوع خدمت بیمه‌ای است، در حال کاهش مراجعات حضوری شهروندان به مراکز زیرمجموعه این سازمان و کمک به حفظ فاصله اجتماعی و سلامت عمومی است.

     به گزارش کوتاه انلاین ، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: چالش کاهش درآمدها یکی از مشکلات قابل پیش‌بینی در دوران کرونایی برای همه بخش‌ها از جمله سازمان تامین اجتماعی است.

     او ادامه داد: وقتی شیوع کرونا بر روی واحدهای صنفی اثر داشته و بسیاری از  این بنگاه‌ها دچار مشکل شده‎اند، بحث بیمه پردازی آنها نیز تحت تاثیر قرار می گیرد که امری طبیعی است، بنابراین به صورت غیرمستقیم کرونا بر درآمدها سازمان تامین اجتماعی، اثر دارد. ما تا پایان آبان این کاهش درآمد و افزایش هزینه‌ها را توانسته‌ایم مدیریت کنیم و خوشبختانه فعلا کرونا مشکل حادی برای ما ایجاد نکرده است .

     مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: برای رفع کاهش درآمد باید منتظر تصمیم‌ها و نحوه جبران این درآمدهای سازمان تامین اجتماعی باشیم.

     او همچنین در ادامه گفت:از آغاز شیوع کرونا ۷۵ هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تامین اجتماعی بستری و درمان شده‌اند که تقریبا معادل ۳۰ درصد بستری‌های کل کشور است و اکنون نیز ۲۳۷۹ بیمار در مراکز تابعه این سازمان بستری هستند.

     سالاری در توضیح برنامه‌های پیش روی سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: طرح ۳۰۷۰ که ارائه ۳۰ خدمت بیمه‌ای به شکل غیرحضوری برای کاهش ۷۰ میلیون مراجعه است، از مهمترین برنامه های ماست که در حال اجرا و تکمیل آن هستیم.

     او در ادامه به کمک این سازمان به بیمارستان‌ها اشاره کرد و توضیح داد: به زودی ۲۰۰ عدد دستگاه ونتیلاتور خریداری و به بیمارستان ها تحویل داده می شود .سالاری همچنین گفت: در آذر امسال ۱۳۸ تخت به ظرفیت تخت های بیمارستان ها اضافه می شود که ۳۶ تخت آن از نوع ویژه و برای درمان بیماران مبتلا به کرونا ضروری است./ سیازمان تامین اجتماعی

     محل اقامت پدر صنعت نوین بتن ایران، در شمال تهران پلاک کوبی شد

     برای نخستین بار در ایران و در هفته جهانی کارآفرینی؛

     محل اقامت پدر صنعت نوین بتن ایران، در شمال تهران پلاک کوبی شد

     آیین پلاک کوبی مفاخر اقتصاد ایران برای نخستین بار و در هفته ی کارآفرینی در محل اقامت علی اصغر کیهانی پدر صنعت نوین بتن ایران، در منطقه یک با هدف تجلیل از کارآفرینان موفق برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در این مراسم که با حضور حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو _ ایران، سید علی مفاخریان مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر شهرداری تهران، غلامرضا کاظمی دینان مشاور عالی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو و رئیس کمیته مفاخر کارآفرینی و کسب و کار، مدیران شهری منطقه یک و خانواده ی این چهره ماندگار برگزار شد اظهار داشت: ارج نهادن بر عملکرد کارآفرینان و نوآوران صنعت که در اوضاع و شرایط سخت و آسان کشور همواره در مسیر اشتغال زایی و رشد اقتصادی و توسعه رفاه انسانی حضور فعال داشته اند مایه ی مباهات مسئولین و از وظایف پر افتخار است.

     وی افزود: علی اصغر کیهانی از نوادر و چهره های ماندگار صنعت بتن ایران با تلاش های پیگیرانه خود موجبات پیشرفت این صنعت را در کشور مهیا نموده و با تلفیق علم و صنعت توانسته در زمینه سیما و منظر شهری و استفاده از بتن جهت ایجاد هماهنگی بصری، تولید قطعات پیش ساخته، مکانیزه کردن و ورود تکنولوژی به عرصه ی بتن و تولید محصولات با دوام  برای شهر و شهروندان خدمات خوبی را به ارمغان آورد.

     موسوی خاطر نشان کرد: بخش عمده ای از مقاومت و زیبایی شهر را مرهون زحمات علی اصغر کیهانی هستیم و هم اکنون آمادگی خود را در راستای هرگونه همکاری در جهت توسعه این صنعت در جهت حفظ منافع ملی و تقویت تاب آوری شهر اعلام می کنیم و بر خود می بالیم که در منطقه ای توفیق خدمت گزاری داریم که شهروندانی چون ایشان را در خود جای داده است.

     گفتنی است علی اصغر کیهانی سنگ بنای بزرگترین کارخانه های بتن و قطعات بتنی (ایران فریمکو و پارس لانه و اسکلت بتنی ایران) را استوار نموده که رکورد بزرگ ترین بتن ریزی کشور در یک روز را به نام خود ثبت نموده است.

     بررسی عملکرد شعبه ارومیه در بازدید سرپرست معاونت بازاریابی و فروش

     بررسی عملکرد شعبه ارومیه در بازدید سرپرست معاونت بازاریابی و فروش

     تصویر بررسی عملکرد شعبه ارومیه در بازدید سرپرست معاونت بازاریابی و فروش
     سرپرست معاونت بازاریابی و فروش و سرپرست معاونت فنی بیمه های اشخاص شرکت بیمه آرمان از شعبه ارومیه بازدید کرد.

     به گزارش کوتاه انلاین  داوود الماسی سرپرست معاونت بازاریابی و فروش و سرپرست معاونت فنی بیمه های اشخاص شرکت بیمه آرمان ضمن بازدید از شعبه ارومیه، در جلسه با نمایندگان و پرسنل آن شعبه به بررسی مشکلات و پیگیری امور شعبه پرداخت و راهکارهایی برای پیشبرد فروش در این جلسه ارائه کرد.

     دیدار مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با استاندار کرمان

     دیدار مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با استاندار کرمان

     دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران به همراه مهندس حسین احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه و مهندس حسین ابراهیمی نسب مدیر مجتمع مس شهربابک با دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان دیدار و گفت و گو کردند.

     دیدار مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با استاندار کرمان

     به گزارش مس پرس، در این دیدار دکتر سعدمحمدی گزارشی از آخرین وضعیت عملکردی شرکت مس در حوزه تولید، توسعه و مسئولیت‌های اجتماعی و کمک‌های انجام شده در حوزه مقابله با کرونا و توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی از جمله ساخت بیمارستان ۵۰ تخت‌خوابی در رفسنجان، تجهیز ۲۵ تخت بیمارستانی در شهربابک، کمک به دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان و رفسنجان، تهیه و توزیع مواد ضد عفونی، ماسک، وِنتیلاتور، راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز۶۰۰ لیتری کانتینر دار در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان و  نصب مخزن ۱۵ تنی اکسیژن مایع در بیمارستان شهربابک ارایه کرد.
     افزون بر این، مدیرعامل شرکت مس گزارشی در خصوص اقدامات شرکت مس در حوزه ورزش و توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان کرمان همچون آماده سازی ۷۰ چمن زمین ورزش مصنوعی و سرعت بخشی به ورزشگاه شهدای مس در استان کرمان و ورزشگاه‌های شهرستان رفسنجان و شهربابک ارائه کرد.
     بر اساس این گزارش، سرعت بخشی به طرح‌های جهش تولید در استان کرمان یکی از محورهای مهم در این گفت‌وگو بود که دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس در خصوص طرح‌های توسعه‌ای معدن مس درآلو، معدن مس دره‌زار، چاه فیروزه و فلوتاسیون سرباره که با بهره‌برداری از آنها به ظرفیت تولیدی مجتمع مس سرچشمه افزوده خواهد شد و اشتغال‌زایی چشمگیری در استان کرمان ایجاد خواهد کرد، ارائه داد.
     گفتنی است، شرکت ملی مس در شش ماهه نخست سال ۹۹ و تحت مدیریت دکتر سعدمحمدی در همه بخش‌های تولیدی (سنگ سولفوری، کنسانتره مس، تولید مس آندی، تولید مس پالایش‌شده و تولید مس محتوی معدنی) موفق به ثبت رکوردهای ویژه شد و از برنامه پیش‌بینی شده سال جلو تر حرکت کرده است؛ به طوری که در تولید کنسانتره مس ۷ درصد، مس آندی ۱۶ درصد، کاتد  ۱۴ درصد و مس محتوی معدنی ۵ درصد رشد داشته است. همچنین میزان درآمدهای عملیاتی شرکت ملی صنایع مس ایران در پایان نیمه ابتدایی امسال به ۱۶۱٫۹ هزار میلیارد ریال رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش ۶۲ درصدی داشت. همچنین با احتساب انواع هزینه‌ها و مالیات میزان سود خالص شرکت مس در نیمه اول امسال به رقم ۱۰۲ هزار میلیارد ریال رسید که این میزان ۷۷٫۵ درصد بیش از سود خالص این شرکت در نیمه اول سال قبل است

     مانور برف روبی منطقه۲  در بوستان نهج البلاغه برگزار شد

     مانور برف روبی منطقه۲  در بوستان نهج البلاغه برگزار شد
     مانور بزرگ برف روبی شهرداری منطقه ۲به منظور آمادگی  و هماهنگی نیروهای عملیاتی و تجهیزات و ماشین آلات برف‌ روبی با حضور مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری ومحیط زیست شهرداری تهران،مدیرکل خدمات شهری و مدیران منطقه۲ در بوستان نهج ابلاغه  برگزار شد.
     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،حسن رحمانی، شهردار منطقه دو در این مانوربا اشاره به آمادگی و توان حداکثری منطقه برای مدیریت بارش های فصلی ،گفت:این مانور با هدف آمادگی و هماهنگی بیشتر بین نیروهای مستقر در نواحی، آشنایی رانندگان وسایل نقلیه سنگین با طرح زمانبندی، مسیرهای تعیین شده، شرح وظایف هر یک و بررسی وضعیت مکانیکی ماشین آلات و رفع نواقص احتمالی برگزار شد.
     وی با اشاره به آماده سازی  ۱۶ سایت  برف روبی گفت:  با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه سایت های برف روبی به صورت یک سایت مرکزی ،۹ سایت درنواحی و ۶ سایت بزرگراهی جانمایی و  تجهیز شد.
     وی با اشاره به استقرار تجهیزات و ماشین آلات برف روبی در سایت ها ،افزود:  این تجهیزات و ماشین الات ، شامل ۲۳ دستگاه ماشین  نمک پاش مکانیزه و ۷۵ دستگاه خاور، کمپرسی ، کامیونت خاور، نیسان وانت، لودر، بیل مکانیکی و…. تامین و  ۴۰۰نفر اپراتور مجهز و آموزش دیده نیز آماده خدمات رسانی در روزهای برفی هستند.
     شهردار منطقه ۲ خاطر نشان کرد:  درحال حاضر ۷ هزار تن شن و نمک مخصوص در سایت های برف روبی دپو و  ۴۵۰عدد مخزن شن مخصوص جهت دسترسی شهروندان  در معابر اصلی و فرعی  جانمایی شده است .
     وی افزود: به منظور هم افزایی در خدمت رسانی به شهروندان هماهنگی های لازم  با پلیس راهور، آتش نشانی و سایر دستگاه های خدمات رسان  صورت گرفته است تا عملیات برف روبی به نحو احسن انجام شود.
     مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران  نیز دراین مانور با ابراز رضایت از اقدامات مطلوب شهرداری منطقه  ۲ در آماده سازی به موقع سایت‌های برف روبی گفت:  شهرداری منطقه ۲ با برنامه ریزی صورت گرفته و تامین امکانات و ماشین آلات و نیروی انسانی  مورد نیاز از آمادگی لازم برای مدیریت بارش های زمستانی  برخوردار است.
     وی افزود:  سناریو های تعریف شده برای هریک از نواحی مطابق با شرایط جغرافیایی آنها و همچنین هماهنگی های انجام شده با سایر دستگاه های خدمات رسان از اقدامات خوبی است که مورد توجه مدیریت منطقه قرار گرفته است.

     مدیرعامل ایرانسل: ۱۱۸ اپراتور در ۵۹ کشور، ۵G را در شبکۀ خود مستقر کرده‌اند

     مدیرعامل ایرانسل: ۱۱۸ اپراتور در ۵۹ کشور، ۵G را در شبکۀ خود مستقر کرده‌اند

     مدیرعامل ایرانسل در مراسم پایانی سومین سمپوزیوم مخابرات بی‌سیم نوری و موج میلی‌متری غرب آسیا (WASOWC2020)، گفت: ۱۱۸ اپراتور در ۵۹ کشور، در حال حاضر ۵G را در شبکۀ خود مستقر کرده‌اند.

     به گزارش روابط عمومی ایرانسل؛ این سمپوزیوم از صبح دیروز سه‌شنبه ۴ آذرماه ۱۳۹۹، به‌صورت آنلاین و به زبان انگلیسی، به میزبانی دانشگاه تربیت‌مدرس، آغاز شده بود و امروز چهارشنبه ۵ آذرماه ۱۳۹۹، به کار خود پایان داد. در این رویداد آنلاین، پژوهشگران عرصۀ ارتباطات و فناوری‌اطلاعات از کشورهای گوناگون، در قالب‌ کارگاه‌های مختلف، آخرین یافته‌های خود را در حوزۀ ارتباطات بی‌سیم نوری و موج میلی‌متری به اشتراک گذاشتند. در طول برگزاری این سمپوزیوم، ضمن سخنرانی سخنرانان کلیدی و دعوت‌شدۀ بین‌المللی و داخلی و ارائۀ مقالات توسط دانشجویان و پژوهشگران، نشست‌هایی نیز در زمینۀ روندهای فناوری ۵G و کووید ۱۹ (COVID-19) برگزار شد.

     دکتر بیژن عباسی‌آرند، در اختتامیۀ این همایش آنلاین، طی سخنانی، مهمترین بحث در مورد توسعه و اجرای ۵G را قابلیت‌هایی دانست که این فناوری ایجاد کرده و می‌تواند درک کلی بشر از آینده را تغییر دهد. وی گفت: فناوری ۵G، افق جدیدی از پیشرفت در تعالی فناوری را به بشر نشان داده است. با ظهور این فناوری، اکنون انتظار می‌رود که کیفیت زندگی روزمرۀ ما ارتقا پیدا کند.

     عضو هیأت‌علمی دانشگاه تربیت‌مدرس تأکید کرد: با توجه به شرایط همه‌گیری covid-19، نقش ارتباطات و اهمیت آن در زندگی روزمره ما، بیش از هر زمان دیگری قابل درک است. فراموش نکنیم که فقط از طریق ارتباطات از راه دور و تکامل تدریجی آن تا به امروز، دستیابی به دنیای دیجیتال امکان‌پذیر بوده است. نسل پنجم تلفن‌همراه، صنایع، فناوری و زندگی روزمرۀ ما را به سطح دیگری ارتقا داده است. این فناوری، کاربردهای جدید خدمات پیشرفتۀ پهن‌باند همراه و تحقق نقش حیاتی و همه‌جانبۀ اینترنت اشیا را ممکن می‌کند. مزایا و پتانسیل‌های ۵G، فراتر از گوشی‌های هوشمند و به قدری برجسته است که می‌توان صنایعی که اشتیاق کمتری به دیجیتالی شدن دارند را نیز تشویق به کاربرد آن کرد.

     مدیرعامل ایرانسل گفت: تخمین زده می‌شود که سهم بازار جهانی فناوری ۵G در سال ۲۰۲۰ به ۵.۵ میلیارد دلار و در سال ۲۰۲۶، به حدود ۶۶۸ میلیارد دلار برسد و سهم آسیا و اقیانوسیه، ۳۲۹ میلیارد دلار باشد. گزارش ها حاکی از آن است که ۳۹۷ اپراتور در ۱۲۹ کشور جهان، در فناوری ۵G سرمایه‌گذاری کرده‌اند. ۱۱۸ اپراتور در ۵۹ کشور نیز، در حال حاضر ۵G را در شبکۀ خود مستقر کرده‌اند.

     وی با اشاره به سیر تحول ۵G در سراسر جهان از سال ۲۰۱۷ و پیش‌بینی انجام شده برای سال‌های آتی گفت: تخمین زده می‌شود که در سال ۲۰۳۵، فروش جهانی چندین صنعت فعال شده توسط ۵G، در حدود ۱۳.۲ تریلیون دلار، ۵ درصد از تولید واقعی جهانی باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که زنجیرۀ ارزش ۵G در همان سال، حدود ۲۲.۳ میلیون شغل در سراسر جهان ایجاد کند.

     دانشیار دانشکدۀ مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت‌مدرس، اهداف ۵G را بسیار جسورانه دانست و با اشاره به سه سناریوی اصلی کاربرد که برای این فناوری تعریف شده، برخی از موارد استفادۀ نسل پنجم ارتباطات‌همراه را دسترسی بی‌سیم ثابت، نظارت تصویری، تجزیه و تحلیل ویدئو، استادیوم‌های هوشمند، کنترل از راه دور ماشین، رباتیک ابری و خودکار شدن فرآیندها دانست و گفت: با توجه به نیازهای موجود در ایران، به نظر می‌رسد برخی دیگر از کاربردهای ۵G بسیار مناسب‌تر است تا در کوتاه مدت اجرا شود. وی این کاربردها را شامل کشاورزی هوشمند، دوراپزشکی و جراحی هوشمند، استفاده از فناوری واقعیت افزوده و و اقعیت مجازی در آموزش، پخش زنده و سرگرمی برشمرد.

     عباسی‌آرند، سهم ایرانسل در انقلاب ۵G در ایران را در دو دستۀ اصلی، شامل «ایرانسل به عنوان یک نهاد تحقیق و توسعه» و «ایرانسل به عنوان فعال‌کننده فناوری ۵G» دانست و گفت: مجموعۀ ایرانسل‌لبز مشغول کار بر روی نمونۀ اولیۀ مودم‌های ۵G است که انتظار می رود تا دسامبر سال ۲۰۲۰ آماده شود. این مجموعه، در راستای پژوهش‌های کاربردی نسل پنج، چندین پروژه را در برنامه دارد و با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، برای انجام پژوهش در زمینۀ نسل ۵ و نسل ۶ تلفن‌همراه، در حال همکاری است.

     مدیرعامل ایرانسل افزود: ایرانسل تاکنون سه سایت ۵G در تهران راه‌اندازی کرده و با پیشرفت‌های شگفت‌انگیز این صنعت تاکنون، اطمینان داریم که با در دست داشتن کلید ۵G، دنیای کاملاً دیجیتالی، نزدیکتر از هر زمان دیگری خواهد بود.

     دکتر بیژن عباسی‌آرند، در پایان سخنان خود در این سمپوزیوم، به پرسش‌های حاضران پاسخ داد.

     مدیرعامل ایرانسل دیروز و در افتتاحیۀ سمپوزیوم مخابرات بی‌سیم نوری و موج میلی‌متری غرب آسیا (WASOWC2020) نیز طی سخنانی، اقدامات ایرانسل برای اطمینان از آمادگی برای ورود به عصر ۵G را برشمرده و بر لزوم توسعۀ پژوهش‌های دانشگاهی در زمینۀ نسل ششم تلفن‌همراه (۶G)، تأکید کرده بود

     ٨۵ هزار عروس و داماد از بانک صادرات ایران تسهیلات گرفتند

     به میزان ۴۴ هزار میلیارد ریال در هشت ماه اول سال ٩٩؛
     ٨۵ هزار عروس و داماد از بانک صادرات ایران تسهیلات گرفتند

     ​بانک صادرات ایران با پرداخت ۴۴ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، بیش از ٨۵ هزار نفر را طی هشت ماه اول سال ٩٩ به خانه بخت فرستاد.

     به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، تعداد ٨۵ هزار و ١۵٣ عروس و داماد از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه سال ٩٩ از بیش از ۴۴ هزار و ١٨٧ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه این بانک برخوردار شدند.
     طی مدت یاد شده، به ترتیب استان‌های تهران، اصفهان، خراسان‌رضوی، خوزستان، آذربایجان شرقی، مازندران، هرمزگان، فارس، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی ١٠ استان دارای بیشترین میزان دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه بانک صادرات ایران بوده‌اند.
     بر اساس این گزارش، در استان تهران، ١١ هزار و ٣۶۶ عروس و داماد در ٨ ماه آغازین سال ٩٩ در مجموع نزدیک به ۶ هزار میلیارد ریال از شعب بانک صادرات ایران وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه دریافت کرده‌اند.
     روند پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه در بانک صادرات ایران طی سال‌های گذشته به صورت مستمر انجام شده و نقش مهمی در عمل به مسئولیت اجتماعی و حمایت از تشویق ازدواج جوانان داشته به نحوی که این بانک از ابتدای سال ٩٧ تا پایان سال ٩٨ با پرداخت ۵٣ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه، زمینه ازدواج ٢٢٩ هزار و ٢۵١ عروس و داماد را فراهم کرده بود.

      

     تعیین تکلیف حساب های مازاد مشتریان پست بانک ایران به صورت غیرحضوری فراهم شد

     1. تعیین تکلیف حساب های مازاد مشتریان پست بانک ایران به صورت غیرحضوری فراهم شد

      پست بانک ایران اعلام کرد؛ با توجه به اطلاع رسانی های قبلی درخصوص تعیین تکلیف حساب‌های مازاد مشتریان این بانک، دارندگان حساب های مازاد تا پایان آذرماه سال جاری فرصت دارند با مراجعه حضوری به شعب و باجه های بانکی در سراسر کشور و یا از طریق وب سایت این بانک به نشانی www.postbank.ir منوی “تجمیع حساب های مازاد” به صورت غیرحضوری نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام نمایند.

     تعیین تکلیف حساب های مازاد مشتریان پست بانک ایران به صورت غیرحضوری فراهم شد

     به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط‌عمومی پست‌بانک‌ایران: با توجه به الزام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ممنوعیت داشتن بیش از یک حساب برای هر فرد از هر حسابی در یک بانک شامل؛ حساب سپرده‌ قرض‌الحسنه جاری، حساب سپرده‌گذاری کوتاه‌مدت و حساب سپرده قرض‌الحسنه‌ پس‌انداز، از مشتریان این بانک درخواست می‌شود تا مهلت مشخص شده نسبت به تعیین تکلیف حساب های مازاد خود اقدام نمایند.

      

     همچنین آن دسته از مشتریانی که امکان دسترسی به اینترنت برای انجام این مهم به صورت غیرحضوری ندارند می توانند با دردست داشتن کارت ملی به یکی از شعب و باجه های بانکی پست بانک ایران در سراسر کشور مراجعه نموده و نسبت به تعیین تکلیف حساب های مازاد خود اقدام نمایند.

      

     گفتنی است: این اقدام بانک مرکزی با هدف صیانت از حقوق مشتریان، کاهش احتمالی سوء‌ استفاده‌ از حساب‌های مازاد آنان و ارتقای شفافیت‌های مالی بانک‌ها می‌باشد که طی بخشنامه‌ای به تمامی بانک‌ها و مؤسسات مالی از جمله پست‌بانک‌ایران برای اجرا در مهلت تعیین شده ابلاغ گردیده است.

     1 2 3 546