دسته بندی های ارشیو: آخرین بازدید

با تسهیلات بانک ملی ایران از کالای ایرانی حمایت کنید

با تسهیلات بانک ملی ایران از کالای ایرانی حمایت کنید

بانک ملی ایران حمایت از کالای ایرانی را در بسته سیاست اعتباری خود قرار داده و بر این اساس در پنج ماه ابتدای امسال بیش از هفت هزار فقره تسهیلات فروش اقساطی خرید کالای مصرفی داخلی به متقاضیان پرداخت کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک از ابتدای امسال تا پایان مردادماه بالغ بر هفت هزار و ۵۴۰ فقره تسهیلات فروش اقساطی خرید کالای داخلی را با هدف رونق بازار کسب و کار و حمایت از کارفرمایان و کارگران شاغل در حوزه تولید داخل به ارزش یک هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال تخصیص داده است.
بانک ملی ایران در سال ۹۸ نیز هفت هزار و ۵۴۵ میلیارد ریال از تسهیلات پرداختی خود را در بخش تسهیلات فروش اقساطی خرید کالای داخلی اعطا کرده که این تسهیلات در ۵۴ هزار و ۲۲۵ فقره تخصیص یافته است.
همچنین در سال ۹۷ این بانک تعداد ۸۲ هزار و ۲۰ فقره تسهیلات فروش اقساطی خرید کالای داخلی به ارزش هشت هزار و ۶۰۲ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
بانک ملی ایران همچنین تعداد ۲۲۷ هزار و ۸۷۵ فقره تسهیلات نیز به صورت فروش اقساطی، جعاله و مرابحه برای رفع نیازهای ضروری خانوار پرداخت کرده است که ارزش این تسهیلات به ۸۴ هزار و ۶۱۸ میلیارد ریال می رسد.

ثبت بیش از ۲ هزار طرح در جشنواره صنایع روستا دوست

ثبت بیش از ۲ هزار طرح در جشنواره صنایع روستا دوست

معاون کمیته امداد امام (ره): مخترعان و شرکت‌های دانش بنیان حاضر در جشنواره صنایع روستا دوست، طرح‌های خود را در سایت کمیته امداد ثبت کردند.

ثبت بیش از ۲ هزار طرح در جشنواره صنایع روستا دوستبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفتگو در بخش «ویژه با سخنگویان» در خصوص بررسی عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) با حجت الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) به صورت تلفنی گفتگو کرد.
حجت الله عبدالملکی به جشنواره ملی صنایع روستا دوست اشاره کرد و گفت: یک ماه پیش در برنامه «بدون خط خوردگی» فراخوان این جشنواره را اعلام کردیم و گفتیم همه مخترعین و شرکت‌های دانش بنیانی که محصولات صنعتی دارند و می‌تواند در مقیاس روستا باعث ایجاد درآمد شود و فناوری آن نیز ساده است، طرح‌های خود را برای اشتغالزایی اعلام کنند.
وی با بیان اینکه مخترعین و شرکت‌های دانش بنیان در یک ماه گذشته طرح‌های خود را در سایت کمیته امداد ثبت کردند، اظهار کرد: بیش از دو هزار و ۱۰۰ نفر از مخترعین و فعالان حوزه دانش بنیان کشور، طرح‌های خودشان را در جشنواره ملی صنایع روستا دوست در سایت کمیته امداد ثبت کرده‌اند.
وی از داوری دو هزار طرح تا به این لحظه خبر داد و افزود: از این میان، ۲۰۰ طرح به مرحله مسابقه راه پیدا کرده است و این در حالی است که حدود یک ماه دیگر یعنی تا ۲۵ مهر ماه به پایان زمان فراخوان باقی مانده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) درباره ویژگی‌های طرح‌هایی که در این جشنواره ارائه می‌شوند، توضیح داد: این طرح‌ها باید نوآورانه باشند یعنی نه تنها سنتی نباشند، بلکه یک پیشرفت فناوری در آن اتفاق افتاده باشد. همچنین این صنایع باید در مقیاس روستا و به صرفه باشد و روستاییان بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند و برایشان سودآوری داشته باشد.
عبدالملکی اظهار امیدواری کرد: تا پایان فراخوان این جشنواره امید می‌رود ۳۰۰ تا ۴۰۰ طرح مناسب را بتوانیم در نمایشگاهی که در آبان برگزار می‌کنیم، عرضه کنیم. هر کدام از این صنایع می‌توانند ده‌ها هزار فرصت شغلی را در روستا‌ها ایجاد کنند.
وی با تصریح بر اینکه به فرصت‌های ایجاد اشتغال در حوزه شرکت‌های دانش بنیان در روستا‌ها کمتر توجه شده است، عنوان کرد: تا دو سال پیش وقتی روستاییان پشم‌های گوسفندان خود را می‌چیدند، آتش می‌زدند یا دفن می‌کردند، زیرا امکان فرآوری آن‌ها وجود نداشت. در دو سال گذشته دستگاه‌های پشم ریسی بسیار ساده‌ای ایجاد شد و در حال حاضر تعداد زیادی از خانواده‌های روستایی، این پشم‌ها را تبدیل به نخ می‌کنند و با قیمت کیلویی ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان در اختیار واحد‌های صنعتی قرار می‌دهند.

افزایش ۳ برابری میزان حفاری در معدن طلای هیرد

۵ ماهه نخست ۹۹ صورت گرفت: افزایش ۳ برابری میزان حفاری در معدن طلای هیرد

در ۵ ماهه نخست سال جاری بالغ بر ۳ هزار متر حفاری در  معدن طلای هیرد صورت گرفته، این در حالیست که این رقم در مدت مشابه سال گذشته تنها ۹۶۲ متر بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، از ابتدای سال جاری ۷۵۰۰ تن ماده معدنی در تارگت سه معدن طلای هیرد توسط سرمایه گذار (شرکت بین‌المللی آباد راهان پارس) استخراج شده است.

تهیه طرح سه ساله استخراج معدن طلای هیرد، احداث و تجهیز آزمایشگاه واحد فرآوری، تهیه نقشه های اجرایی و ساخت فونداسیون های کارخانه، اجرای عملیات خاکی مربوط به سد باطله از دیگر اقدامات انجام شده توسط سرمایه گذار طی ۵ ماهه نخست امسال می باشد.

همچنین در این مدت حدود ۱۲ هزار تن کانسنگ روی از معدن روی ملوند استخراج شده است.

این گزارش حاکیست در راستای احیاء و فعال سازی معادن غیرفعال در حوزه خراسان جنوبی با بررسی های انجام شده مقرر شد در گام اول در حوزه مواد معدنی مس، کرومیت، آهن و منیزیت جلساتی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نمایندگان شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و بهره برداران معادن این حوزه ها برگزار شود و پس از بررسی مسائل و مشکلات پیش رو متناسب با شرایط کار، بسته های سرمایه گذاری تهیه و فعالسازی معادن مذکور عملیاتی شود.

گفتنی است معدن طلای هیرد در ۱۵۰ کیلومتری جنوب بیرجند و ۸ کیلومتری روستای بصیران قرار دارد.

تجلیل از کارکنان ایثارگر شاغل منطقه۹

تجلیل از کارکنان ایثارگر شاغل منطقه۹

به همت اداره ایثارگران معاونت توسعه منابع انسانی منطقه۹،مراسم تجلیل از ایثارگران شاغل منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، سید مصطفی موسوی شهردار منطقه۹ از قهرمانان عرصه ایثار در هشت سال دفاع مقدس تقدیر به عمل آورد.

در این برنامه به پاسداشت مجاهدتهای این عزیزان از ۱۸نفر از رزمندگان و ۷نفر از جانبازان تجلیل شد.

بروز رسانی لیست بیمه رانندگان تاکسی؛ بزودی

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور خبر داد

بروز رسانی لیست بیمه رانندگان تاکسی؛ بزودی

بروز رسانی لیست بیمه رانندگان تاکسی؛ بزودی

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از بروز رسانی لیست بیمه رانندگان تاکسی در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با اجرای فرآیند حذف و اضافه در لیست بیمه رانندگان تاکسی، مشکل چندساله آنها حل و فصل خواهد شد.

مرتضی ضامنی در گفتگو با ایسنا، در تشریح آخرین وضعیت بیمه رانندگان تاکسی به ویژه رانندگانی که در صف انتظار برای بهره مندی از بیمه قرار گرفته اند و بروز رسانی لیست بیمه رانندگان تاکسی، گفت: لیست های بروز شده را  از طریق مجموعه وزارت کشور در اختیار تامین اجتماعی قرار داده ایم تا اجرایی شود.

وی افزود: در انتظار این هستیم که طرح بروز رسانی به صورت پایلوت توسط تامین اجتماعی اجرایی شود تا مرحله دوم آن را به صورت فراگیر اجرا کنیم و این قول داده شده ظرف ۱۰ روز آینده فرایند اجرایی این کار آغاز شود تا مشکل چندساله رانندگان تاکسی حل و فصل شود. به این ترتیب رانندگانی که در صف انتظار بیمه هستند، می توانند از بیمه برخوردار شوند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در پاسخ به این سوال که چه تعداد ظرفیت جدید برای بیمه رانندگان در طی اجرای فرایند بروز رسانی لیست بیمه شدگان ایجاد می شود، گفت: اعتقاد داریم با همین ظرفیت که در حال حاضر برای بیمه رانندگان تاکسی وجود دارد، اگر حذف و اضافه را فعال کنیم، بدون اضافه شدن به ظرفیت می توانیم همه رانندگان را بیمه کنیم و قاعدتا آنها که راننده و ذینفع نیستند از این فرایند حذف می شوند و کسانی که راننده هستند و نتوانسته اند به علت پر شدن صف از این خدمات استفاده کنند، بیمه خواهند شد.

انتهای پیام

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای اثربخشی “اکتمرا” در کاهش مرگ‌های ناشی از کرونا

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای اثربخشی “اکتمرا” در کاهش مرگ‌های ناشی از کرونا

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای اثربخشی "اکتمرا" در کاهش مرگ‌های ناشی از کرونا

سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به برخی اخبار در فضای مجازی مبنی بر تاثیر داروی “اکتمرا” در کاهش مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹، ضمن اشاره به مطالعات انجام شده در این خصوص، تاکید کرد: هنوز شواهد و مدارک کافی برای اثربخشی نسبی این دارو در کاهش موارد مرگ و میر ناشی از کرونا وجود ندارد.

دکتر کیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا، درباره برخی اخبار مبنی بر تاثیر داروی “اکتمرا” در کاهش نیاز به دستگاه های تهویه مکانیکی و کاهش مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹، گفت: “اکتمرا” دارویی است که برای موراد پیشرفته روماتیسم در دنیا استفاده می شد و از همان هفته های اول بروز و شیوع کرونا بحث هایی در مورد احتمال اثربخشی آن در برخی از بیماران مبتلا به کووید – ۱۹ وجود داشت.

وی ادامه داد: بر همین اساس در برخی از کشورها و از جمله ایران مطالعات بالینی آن شروع شد. البته این دارو از همان ابتدا هم در ایران امکان تولید داخلی داشت. در مجموع مطالعات بالینی آن در حال انجام است؛ ولی آنچه که تا امروز مشخص است، این است که اولا این دارو یک داروی همگانی یا یک ضد ویروس نیست؛ بلکه در موارد شدید از طوفان التهابی به دنبال ابتلا به بیماری کووید – ۱۹ و البته با احتیاط بسیار در افراد بالای ۱۸ سال و زیر ۶۵ سالی که در معرض و تهدید عفونت همزمان باکتریال نباشند و مبتلا به عفونتهای پنهان نیز نباشند، مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته و اگرچه برخی مطالعات اولیه، اثربخشی نسبی در این معدود بیماران را گزارش کرده، اما هنوز شواهد و مدارک کافی برای اثربخشی نسبی آن در کاهش موارد مرگ و میر ناشی از کرونا وجود ندارد. لذا تا کنون نیز در پروتکل درمان حتی برای بیماران در مرحله حاد و شدید نهایی قرار نگرفته است.

جهانپور در این باره افزود: بدیهی است در صورتی که نتایج مطالعات بالینی برای برخی از بیماران، اثربخشی قابل قبولی را نشان دهد و عوارض متعاقب آن نیز در حد قابل قبولی باشد، بنابر نظر کمیته علمی و کمیته درمان، در آینده می تواند در پروتکل درمان کووید-۱۹ قرار گیرد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو افزود: این رویه در مورد سایر داروهای تحت مطالعه در این بیماری نیز ساری و جاری است، ولی این اتفاق تا امروز به علت کمبود شواهد و مدارک نیفتاده است.

در واکنش به ناکامی آمریکا در بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران

 

در واکنش به ناکامی آمریکا در بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران

لاوروف: اقدامات نامشروع آمریکا عواقب قانونی بین‌المللی برای دیگر کشورها ندارد

لاوروف: اقدامات نامشروع آمریکا عواقب قانونی بین‌المللی برای دیگر کشورها ندارد

وزیر خارجه روسیه در سخنانی تلاش واشنگتن برای راه‌اندازی مکانیسم بازگشت تحریم‌ها علیه ایران را “فاقد مبنای حقوقی” خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از یورونیوز، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه ضمن محکوم کردن تصمیم واشنگتن مبنی بر تلاش برای راه‌اندازی مکانیسم بازگشت تحریم‌ها اعلام کرد که این اقدام ایالات متحده، “فاقد مبنای قانونی” است.
سرگئی لاوروف همچنین در واکنش به سخنان مایک پمپئو مبنی بر اینکه کشورهایی که این تحریم‌ها را رعایت نکنند، با پیامدهای این کار روبرو خواهند شد گفت: ابتکارات و اقدامات نامشروع ایالات متحده نمی‌تواند عواقب قانونی بین‌المللی برای دیگر کشورها به همراه داشته باشد.

تعلیق دو هفته‌ای بررسی لایحه استخدامی شهرداری‌ها

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد

تعلیق دو هفته‌ای بررسی لایحه استخدامی شهرداری‌ها

تعلیق دو هفته‌ای بررسی لایحه استخدامی شهرداری‌ها

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از تلاش کمیسیون برای تهیه طرح برای کمک به رفع تبعیض که در قراردادهای دستگاه اجرایی خبر داد.

عباس گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد جلسه امروز(یکشنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در این جلسه لایحه استخدامی شهرداری‌ها را بررسی کردیم اما با توجه به تفاوت نظرات اعضای کمیسیون و نمایندگان سازمان امور اداری و استخدامی کشور، مقرر شد این لایحه برای دو هفته در حالت تعلیق بماند تا مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیته اداری و استخدامی کمیسیون اجتماعی آن را بیشتر  تطبیق دهند. بعد از دقت نظر در بررسی لایحه فوق، مجدد در دستورکار این کمیسیون قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: در این جلسه، اصلاح ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری نیز بررسی شد که در آن طرح حذف تبصره این ماده مطرح شد. با توجه به اینکه طرحی در قالب ساماندهی استخدام کارکنان دولت هم در حال تدوین بوده، در قالب یک فوریتی به مجلس تقدیم خواهد شد. نظر به اینکه این طرح یکی از اولویت‌های کمیسیون اجتماعی است، مقرر شد این دو طرح در هم ادغام شود و پس از بررسی در صحن در قالب یک فوریتی در دستورکار کمیسیون قرار گیرد.

گودرزی در پایان با اشاره به حضور نمایندگانی از سازمان امور اداری و استخدامی کشور، دیوان محاسبات، وزارت کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس افزود: این طرح برای کمک به رفع تبعیض که در انواع و اقسام قراردادهای دستگاه اجرایی با کارکنان وجود دارد می‌شود. همچنین باعث می‌شود بی‌عدالتی که در جذب نیروهای انسانی، توزیع فرصت‌های شغلی و نحوه پرداخت‌ها وجود دارد از بین برود. این طرح جهت بررسی در دستورکار کمیسیون قرار خواهد گرفت.

پاسخ وزارت کشور به ادعای تعلل در مدیریت حاشیه‌نشینی

پاسخ وزارت کشور به ادعای تعلل در مدیریت حاشیه‌نشینی

پاسخ وزارت کشور به ادعای تعلل در مدیریت حاشیه‌نشینی

وزارت کشور در پی طرح رسانه‌ای اظهارات یکی از نمایندگان با ادعای ۷ سال تعلل این وزارتخانه در خصوص حاشیه‌نشینی، برای آگاهی عموم مخاطبان شریف و تنویر افکار عمومی، گزارش اقدامات سازمان امور اجتماعی کشور را در راستای ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی و حل مسأله حاشیه‌نشینی منتشر کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، متن کامل این گزارش بدین شرح است:

مسئولیت سیاستگذاری و برنامه‌ریزی برای حل مسأله حاشیه‌نشینی از سال ۱۳۸۲ طی تصویب سندی با عنوان «سند ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی» توسط هیأت وزیران به «ستاد ملی ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیر رسمی» تحت مسئولیت مستقیم وزارت راه و شهرسازی واگذار شده است.

هیات وزیران در سال ۱۳۹۳ «سند ملی احیاء، بهسازی و نوسازی و توانمندسازی بافت‌های ناکارآمد شهری» را تصویب و «ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار» را به ریاست رئیس‌جمهورس و نایب‌رئیسی وزیر راه و شهرسازی به وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی در ابعاد مختلف وظیفه‌مند کرد که وزارت کشور نیز یکی از دستگاه‌های عضو این ستاد است.

اما وزارت کشور به عنوان یک نهاد حاکمیتی، علاوه بر همکاری با سایر دستگاه‌ها در قالب اسناد و ستادهای پیش‌گفته و به منظور مداخله مؤثر در ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی – به عنوان یکی از چالش‌های اساسی کشور – با استفاده از ظرفیت‌های قانونی خود (نظیر شورای اجتماعی کشور) و ظرفیت‌های ساختاری و مدیریتی (استانداری‌ها) در ۷ سال گذشته اقداماتی به شرح زیر در رابطه با مناطق حاشیه‌نشین انجام داده است:

۱- تهیه گزارش جامع وضعیت اجتماعی کشور از سال ۹۲ و ارائه آن به محضر مقام معظم رهبری و سران قوا در سال ۹۴ و طرح موضوع حاشیه‌نشینی در سطح مسئولین عالی نظام و حساس‌سازی سطوح حاکمیتی و مسئولین قوا در این خصوص که منجر به در اولویت قرار گرفتن موضوع در سطح کشور و دستور مستقیم مقام معظم رهبری برای انجام کار فوق‌العاده دستگاه‌های ذیربط در راستای بهبود و ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین شد.

۲- تخصیص بخش قابل توجهی از زمان جلسات شورای اجتماعی کشور به موضوع حاشیه‌نشینی و ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی در برنامه‌های مرتبط با کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دستگاه‌های عضو – بویژه در مناطق حاشیه‌نشین – در سطوح ملی و استانی. استانداران تعدادی از استان‌های کشور در جلسات شورای اجتماعی حضور یافته و با طرح مسائل مناطق حاشیه‌نشین استان مربوطه از ظرفیت شورای اجتماعی کشور در جهت حل و فصل مسائل مناطق حاشیه‌نشین استان متبوع خود استفاده کرده‌اند.

۳- تعامل مستمر و فعال بین وزارت کشور (به عنوان مسئول شورای اجتماعی کشور) و وزارت راه و شهرسازی (به عنوان مسئول ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار) و تدوین یک برنامه مشترک برای ساماندهی و توانمندسازی محلات حاشیه‌نشین و به اشتراک‌گذاری منابع و اعتبارات مشترک در تعدادی از محلات کشور.

۴- اختصاص بیش از ۵۰ درصد منابع اعتباری ردیف آسیب‌های اجتماعی به ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی در قالب برنامه دفاتر تسهیل‌گری و برنامه‌های فوق‌العاده دستگاه‌های اجرایی در زمینه‌های کاهش طلاق، کاهش اعتیاد، ساماندهی کودکان کار و خیابان، حل مشکل بازماندگی از تحصیل کودکان، آموزش فنی و حرفه‌ای زنان سرپرست خانوار ساکن در مناطق حاشیه‌نشین و … (شایان ذکر است که کل اعتبار تخصیص‌یافته به وزارت کشور طی ۴ سال اخیر، تنها حدود ۷۵۰۰ میلیارد ریال بوده – یعنی سالانه کمتر از ۲۰۰ میلیارد تومان –  که بیش از ۵۰ درصد این رقم در مناطق حاشیه‌نشین کشور هزینه شده است.)

۵- عمده‌ترین و مهم‌ترین برنامه وزارت کشور در محلات حاشیه‌نشین ایجاد دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی در محلات حاشیه‌نشین  بوده است. سازمان امور اجتماعی از اواخر سال ۱۳۹۶ اقدام به اجرای برنامه‌ای با عنوان «استقرار دفاتر تسهیلگری و توسعه محله‌ای» با مشارکت موسسات غیر دولتی و مبتنی بر وضعیت‌سنجی و نیازسنجی و استفاده از مشارکت ساکنان در بهبود وضعیت محلات حاشیه‌نشین در محلات حاشیه‌نشین ۲۲ استان کشور شامل استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، کرمانشاه، کردستان، تهران، لرستان، فارس، البرز، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خراسان شمالی، قم، گلستان، مرکزی و یزد کرد.

هدف ایجاد نهادهای محلی مذکور آسان‌سازی روند و سرعت‌بخشیدن به امور برای حل مسائل گروهی و جمعی در مناطق حاشیه‌نشین بوده است. در فعالیت تسهیل‌گری آن چه مد نظر است مشارکت مردم و سهیم شدن آنان در فرآیند تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌هاست. هدف تسهیل‌گری ایجاد فرصت مشارکت افرادی است که به هر دلیلی تاکنون فرصت مشارکت در تصمیماتی را که به آنها مربوط می‌شوند، نداشته و به نوعی در حاشیه بوده‌اند.

در حال حاضر و با گذشت دو سال از اجرای این برنامه با مشارکت ۱۵۰ مؤسسه غیر دولتی ۲۳۳ محله حاشیه‌نشین با جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون نفر و با وسعتی بیش از ۳۰ هزار هکتار تحت پوشش این برنامه قرار گرفته‌اند و با اقداماتی که از طریق دفاتر تسهیلگری صورت گرفته طی یک سال گذشته رقمی بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد ریال منابع از بخش‌های مختلف برای ساماندهی امور متعدد محلات هدف جذب شده است.

شایان ذکر است که تمام این فعالیت‌ها علاوه بر اقداماتی است که توسط معاونت عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت متبوع از طریق شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در زمینه ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی در طی این سال‌ها به انجام رسیده است.

ننه! جنگ کی تموم میشه؟

ننه! جنگ کی تموم میشه؟

ننه! جنگ کی تموم میشه؟
مرحوم حاجیه خانم نصرت همت در کنار تصویر شهید حاج ابراهیم همت

دکتر بعد از معاینه گفت: «بچه از بین رفته و تلف شده». مقداری هم قرص و کپسول نوشت و گفت: «اگه با این، بچه سقط نشد، حتماً بیاریدش تا عملش کنم» …

اینها را حاجیه خانم می‌گوید؛ نصرت همت. بانویی که ۳۰ شهریور ۹۹ یعنی درست یک روز مانده به چله‌ی جنگ، رفت تا شاید بعد از ۳۷ سال، پسرش را یک بار دیگر در آغوش بگیرد؛ پسری که ماجرای تولدش را اینگونه روایت می‌کند: «پاییز سال ۱۳۳۳ بود که با همسرم و جمعی از دوستان، قصد زیارت امام حسین (ع) را کردیم و راهی کربلا شدیم. آن موقع ابراهیم را باردار بودم. خیلی‌ها مرا از این سفر منع می‌کردند اما به خدا توکل کردم و به شوق زیارت اباعبدالله (ع) راهی کربلا شدم. با اتوبوس تا کرمانشاه آمدیم و از آنجا به مرز خسروی رفتیم. راه بسیار سخت و طاقت‌فرسایی بود، با جاده‌های خاکی و ماشین‌های قراضه. صبح روز بعد، مأموران مرزی عراق اجازه دادند که حرکت کنیم. هوا بسیار گرم بود و راه هم پر از دست‌انداز. از طرفی گرد و غباری که داخل ماشین می‌پیچید، کم‌کم حال مرا دگرگون کرد. تمام روز در راه بودیم و بالاخره پیش از مغرب به کربلا رسیدیم. چشم‌هایم سیاهی می‌رفت و حالم به کلی بد شده بود. با زحمت مرا پیش یک دکتر بردند. دکتر پس از معاینه گفت: «بچه از بین رفته و تلف شده». مقداری هم قرص و کپسول نوشت و گفت: «اگه با این، بچه سقط نشد، حتماً بیاریدش تا عملش کنم». حرف‌های دکتر مثل پتکی توی سرم کوبیده شد. خیلی ناراحت و دل‌شکسته شده بودم. علی‌اکبر (همسرم) خانه‌ای نزدیک حرم اجاره کرده بود و من ۱۵ روز تمام کنج خانه، توی رختخواب افتاده بودم. لب به هیچ قرص و کپسولی هم نمی‌زدم. پیش خودم گفتم: «این همه راه اومدی تا اینجا که امام حسین (ع) رو زیارت کنی، حالا اگه قرار باشه بچه رو هم از دست بدی، مردن یا موندن چه اهمیتی داره؟» به علی‌اکبر گفتم که می‌خواهم بروم حرم. اما او مخالفت کرد و گفت: «حال تو مساعد نیست، بیشتر استراحت کن تا به سلامتی کامل برسی». هرچه او اصرار کرد، فایده نداشت. دیگر دلم بدجوری هوای حرم را کرده بود و طاقت در خانه ماندن نداشتم. بالاخره علی‌اکبر مرا به حرم برد. تا نیمه‌های شب آنجا بودیم. آقا را با دلی شکسته صدا زدم و از او شفاعت خواستم. حسابی با امام حسین (ع) درد دل کردم و به او گفتم: «آقا، من شفامو از شما می‌خوام. به دکتر هم کاری ندارم. من به شوق دیدار و زیارت شما رنج این راه رو به جون خریدم. حالا از شما توقع یه گوشه چشمی دارم». بعد هم به رواق کوچک ابراهیم رفتیم و لحظاتی را هم در آنجا سپری کردیم. حسابی سبک شدم و به منزل برگشتیم. خسته شده بودم و خوابم گرفته بود. خوابیدم. در خواب خانمی را دیدم که لباس عربی به تن داشت و مثل همه مردم زیارت می‌کرد. آن خانم بلندبالا که بچه‌ای روی دستش بود، به طرف من آمد و بچه را به من سپرد و گفت: «این بچه رو بذار لای چادرت و به هیچکس هم نده. برش دار و برو». من آن بچه را توی چادرم پنهان کردم و آمدم. همان موقع از خواب پریدم. گریه امانم را بریده بود. از شدت خوشحالی زار می‌زدم. خواب را که برای مادر علی‌اکبر تعریف کردم، گفت: «این خواب یه نشونه‌ست». بعد گفت: «خیالتون راحت باشه که بچه سالمه. فقط نیت کن اگه بچه پسر بود، اسمشو بذاری محمد ابراهیم». از روز بعد دیگر اصلاً درد و ناراحتی نداشتم. هیچکس باور نمی‌کرد. همان روز دوباره پیش دکتر رفتیم. دکتر پس از معاینه با تعجب تمام گفت: «امکان نداره؛ حتماً معجزه‌ای شده!» ما عربی بلد نبودیم و حرف‌های دکتر را یکی از دوستانمان برایمان ترجمه می‌کرد. دکتر پرسید: «شما کجا رفتین دوا درمون کردین؟ این کار کدوم طبیبه؟ الان باید مادر و بچه، هر دو از بین رفته باشن، یا حداقل بچه تلف شده باشه! شما چیکار کردین؟» علی‌اکبر گفت: «ما رفتیم پیش دکتر اصلی». دکتر وقتی شنید که عنایت آقا امام حسین (ع) است، تمام پولی را که بابت ویزیت و نسخه به او داده بودیم، به ما بازگرداند و مقداری هم داروی تقویتی برایم نوشت و گفت: «خیلی مواظب خودتون باشین». وقتی مطمئن شدم که بچه سالم است، از علی‌اکبر خواستم که در کربلا بمانیم. رفتن و دل کندن از آنجا با توجه به مسائلی که پیش آمده بود، خیلی سخت بود. چند بار جوازمان را تمدید کردیم و بعد از چهار ماه به ایران برگشتیم. نیمه بهمن بود که سرخوش از سفر کربلا، رسیدیم به شهرضا. دوازدهم فروردین ۱۳۳۴ پسرمان به دنیا آمد.»

اما جنگ، «محمدابراهیم‌»ها را از همه «نصرت»ها و سرداران خیبر را از همه ما گرفت: «داشتم شیشه‌های خانه را برای عید پاک می‌کردم که دامادم وارد خانه شد و گفت حال ابراهیم خوب نیست و در یکی از بیمارستان‌های اهواز بستری شده است. خیلی نگران شدم و بی‌تاب این بودم که یک نفر مرا ببرد تا پسرم را ملاقات کنم. بیقراری امانم را بریده بود. تا اینکه پسر بزرگ‌ترم آمد و بدون هیچ مقدمه‌ای وقتی این حالات مرا دید گفت منتظر کی هستی مادر؟ ابراهیم شهید شده است. با شنیدن این خبر بیهوش شدم. پدر ابراهیم هم از حال رفت و روی زمین افتاد. چند ساعتی اصلا توی این دنیا نبودیم … منتظر شهادتش بودم ولی خوب هر چه که باشد مادرم، دلم نمی‌آمد خار به پای بچه‌ام فرو برود. می‌گفتم ان‌شاءالله ابراهیم می‌ماند و به اسلام خدمت می‌کند.»

و ابراهیم نماند. نصرت‌خانم می‌گوید این نماندن را قبلا خبر داده بود: وقتی حاج همت با خانم و بچه‌هاش از اسلام‌آباد غرب به شهرضا برگشته بودن، بعد از یه کم استراحت، سر حرف باز شد و بهش گفتم: «ننه، ابراهیم! بیا اینجا، یه خونه بگیر و زن و بچه‌ت رو از آوارگی نجات بده. تا کی این طرف و اون طرف؟ یه روز اندیمشک، یه روز اهواز، یه روز دزفول، یه روز کرمانشاه، حالا هم اسلام‌آباد!» یه لبخندی زد و جواب داد: «فعلاً که جنگه. تا ببینیم بعد چی می‌شه». گفتم: «خوب جنگ باشه. تو هم زن داری، بچه داری، بیا و مثل همه یه زندگی آسوده داشته باش.» باز هم خندید و گفت: «ما خونه داریم، این طوری هم نیس!» گفتم: «پس کو؟ کجاست؟» گفت: «همین جا، توی ماشین. بلند شو بیا بهت نشون بدم». منو برد کنار ماشین. درِ صندوق عقب رو باز کرد. داخل صندوق یه مقدار ظرف، دو سه تا پتوی سربازی، چند تیکه لباس و یه کم ماست چکیده و نون خشک محلی گذاشته بود. گفت: «اینم خونه و زندگی ما.» یه سری تکون دادم و پرسیدم: «ننه! جنگ کی تموم میشه؟» همینطور که در صندوق عقب رو می‌بست، یه آهی کشید و گفت: «نترس ننه، ما زودتر از جنگ تموم می‌شیم.» حرفی نزدم. گفت: «ما دنیا رو به دنیادارا واگذار کردیم و تا موقعی که جنگ هست، همین جوری زندگی می‌کنیم. زن و بچه‌هام که راضی‌ان، الان وقتش نیست که به فکر دنیا و آسوده زندگی کردن باشیم.»

و بی‌گمان «جنگ همچنان ادامه دارد، آنچنان که هزاران سال است از آغاز هبوط بشر در کره‌ی زمین تاکنون ادامه داشته است.»

پی‌نوشت: در این نوشتار از شماره ۳۱۵ و ۳۱۶ مجله پاسدار اسلام که اسفند ۱۳۸۶ و فروردین ۱۳۸۷ منتشر شده است، همچنین از کتاب «برای خدا مخلص بود: خاطراتی از شهید محمدابراهیم همت» تألیف علی اکبری که سال ۱۳۹۵ از سوی انتشارات «یا زهرا (س)» منتشر شده و نیز گفت‌وگوی خانم زینب تاج‌الدین از سایت «اصفهان زیبا» با مادر شهید همت که اسفند سال ۱۳۹۵ انتشار یافته، استفاده شده است. جمله پایانی نیز از سید شهیدان اهل قلم، مرتضی آوینی است.

دو سوم کسانی که ارز را نیاوردند اساسا کارت بازرگانی ندارند

دو سوم کسانی که ارز را نیاوردند اساسا کارت بازرگانی ندارند

دو سوم کسانی که ارز را نیاوردند اساسا کارت بازرگانی ندارند

در ادامه اختلاف نظرها میان بانک مرکزی و فعالان بخش خصوصی درباره‌ نحوه‌ی بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور، رییس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید سهم بخش خصوصی بسیار محدودتر از تصورات ابتدایی است.

به گزارش ایسنا، با پایان یافتن مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در ۳۱ تیرماه امسال بانک مرکزی اعلام کرد که بیش از ۲۷ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات در این سال‌ها به کشور بازنگشته است و از این‌رو صادرکنندگان متخلف باید نسبت به بازگشت ارزشان اقدام کنند در غیر این صورت تعلیق کارت‌های بازرگانی یا حتی معرفی به قوه قضاییه از گزینه‌های باقی‌مانده خواهد بود.

با گذشت چند هفته از این تهدید حالا نمایندگان بخش خصوصی پس از انجام بررسی‌هایی اعلام می‌کنند که سهم این بخش در بازنگشتن ارزهای صادراتی بسیار محدود است.

پس از آنکه رییس اتاق بازرگانی تهران براین موضوع تاکید کرد حالا رییس اتاق بازرگانی ایران نیز می‌گوید که بخش قابل توجهی از ارزهای بازنگشته ارتباطی با کارت‌های بازرگانی ندارد.

شافعی گفته برآوردها نشان می‌دهد که حدود ۱۵ هزار صادرکننده هیچ ارزی از محل صادرات‌شان به کشور بازنگردانده‌اند.

بررسی‌هایی که اتاق بازرگانی انجام داده نشان می‌دهد که از این تعداد تنها ۵۰۰۰ کارت بازرگانی داشته‌اند که از این عدد نیز تنها کارت ۳۱۸۱ نفر فعال بود به این ترتیب از میان کسانی که ارز خود را بازنگردانده‌اند دو سوم آنها عملا کارت بازرگانی ندارند.

رییس اتاق بازرگانی ایران با انتقاد از برخوردی که در زمینه‌ی سیاست‌های ارزی با فعالان واقعی اقتصاد می‌شود گفته وقتی دارندگان کارت بازرگانی متخلف معرفی می‌شوند به صادرکنندگان واقعی اجحاف می‌شود و در بلندمدت در صورتی که این رویه‌ها اصلاح نشود به حذف صادرکنندگان با اصالت منجر خواهد شد.

او گفته: شرایط موجود را درک می‌کنیم و متوجه فشارهای وارده بر بانک مرکزی نیز هستیم. آن‌ها هم با نگرانی‌های زیادی مواجه هستند؛ اما راه غلبه بر مشکلات، ایجاد اعتماد متقابل و همکاری و همگامی با فعالان واقعی بخش خصوصی است. در جلسه هفته گذشته با بانک مرکزی، موضوع تشکیل یک کمیته مشترک میان اتاق ایران و بانک مرکزی، از سوی ریاست این نهاد مطرح شد. امیدواریم با توسعه دامنه تعاملات و در ادامه پیگیری اقدامات مشترک، بتوانیم بر از حجم مشکلات موجود بکاهیم.

رئیس پارلمان بخش خصوصی در بخش دیگری از اظهارات خود با انتقاد صریح از عملکرد ناموفق سازمان توسعه تجارت، گفت: رویکردها و عملکردهای این سازمان، نتوانسته پاسخگوی نیازها و تأمین‌کننده حمایت‌هایی باشد که بخش تجارت ما امروز بدان نیاز دارد. این حوزه عملاً بی‌پناه رها شده است و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برای این مسئله تدبیری بیندیشد

چرا کارت اعتباری برای خرید لوازم خانگی جواب نداد؟

چرا کارت اعتباری برای خرید لوازم خانگی جواب نداد؟

چرا کارت اعتباری برای خرید لوازم خانگی جواب نداد؟

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی قیمت سبد لوازم خانگی در طرح ویژه تخصیص سبد لوازم خانگی به اقشار آسیب پذیر را ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار توان عنوان کرد و درباره طرح توزیع کارت اعتباری خرید کالای ایرانی که در سال‌های اخیر مطرح بود، گفت: شرایطی برای تخصیص کارت اعتباری خرید لوازم خانگی در نظر گرفته شده بود که بسیاری از شهروندان قادر به استفاده از آن نبودند، اما ارائه تسهیلات ارزان قیمت از سوی دولت در شرایط کنونی و افزایش قیمت‌ها، دو سر برد خواهد بود، چراکه هم مردم از آن استفاده می‌کنند و هم چرخ کارخانه ها می چرخد.

به گزارش ایسنا، سال ۹۴ در راستای مقابله با رکود در صنعت لوازم خانگی  ۴۲۰۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته و قرار شد کارت‌های اعتباری با سقف ۱۰ میلیون تومان و بسته به حقوق افراد با نرخ سود ۱۲ درصد و در اقساط ۲۴ ماهه در مرحله اول به کارمندان دولت، بازنشستگان و مستمری بگیران ارائه شود و این افراد بتوانند از میان لیستی که وزارت صنعت، معدن و تجارت از کالاها و تولیدکنندگان داخلی ارائه کرده بود، خرید خود را انجام دهند. اما تغییرات چندباره شرایط و رقم تسهیلات و بدقولی‌های چند باره بانک مرکزی در اجرای این طرح سبب شد تا تولیدکنندگان اجرای این طرح را عملا منتفی بدانند و دیگر امیدی به تاثیر این طرح بر بازار لوازم خانگی کشور نداشته باشند.

البته در سال ۹۵ توزیع کارت اعتباری خرید کالا آغاز شده و در برخی فروشگاه ها مورد استفاده قرار گرفته است و در سال ۹۶ قرار شد طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی با رفع نقایص طرح قبلی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی اجرایی شود، اما در نهایت به مرحله اجرا درنیامد و برای سال ۱۳۹۷ هم هیچ برنامه‌ای جهت اجرای آن اعلام نشد و انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی نیز اعلام کرد که سال ۹۷ نیز اجرایی نخواهد شد.

محمدرضا غزنوی در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد:  از بودجه تعیین شده تنها ۵۰ میلیارد تومان هزینه شد، چراکه شرایطی برای تخصیص کارت اعتباری خرید لوازم خانگی در نظر گرفته شده بود که بسیاری از شهروندان قادر به استفاده از آن نبودند.

وی افزود: ‌تغییر شرایط تخصیص وام و کوچک بودن جامعه مخاطبان، سود نسبتا بالا یعنی ۱۲ درصد و بازپرداخت کوتاه مدت، یعنی ۲۴ ماهه از جمله ایرادات این طرح بود. برای مثال یکی از مخاطبان، سازمان ثبت احوال بود که کلا هزار پرسنل در کل کشور دارد. بنابراین بهتر بود که کل کارمندان دولت و کارگران مخاطب طرح در نظر گرفته می‌شدند، اقساط بازپرداخت ۳۶ ماهه و بهره ۹ درصد تعیین می‌شد.

غزنوی با بیان اینکه طرح یاد شده با تدبیر برنامه‌ریزی نشده بود، تصریح کرد: در نهایت هم مشکل به گردن تولیدکننده افتاد که محصول خوب نداشته و کسی متقاضی خرید نشده است و تولید هم بدنام نشد.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در پاسخ به اینکه آیا همچنان امکان ادامه این طرح و استفاده از مابقی بودجه وجود دارد، تصریح کرد: این امکان وجود ندارد و به ما هم گفته شده که آن بودجه در جای دیگری هزینه شده است. اما توجه به این نکته ضروری است تا زمانیکه اقدامات مشابهی انجام نشود بازار از رکود خارج نمی شود و شهروندان هم نمی‌توانند در بازار لوازم خانگی با این قیمت‌ها خرید کنند.

با توافق شرکت‌ها و بانک‌ها نوع دیگری از کارت اعتباری در دسترس شهروندان هست

به گفته وی در حال حاضر هماهنگی‌هایی بین شرکت‌ها و برخی بانک‌ها صورت گرفته که برای خرید لوازم خانگی به شهروندان وام دهند، اما وامی که دولت قرار بود به مردم بدهد وام ارزان قیمت بود. استقبال از این وام‌ها تقریباً خوب بوده، اما ارائه تسهیلات ارزان قیمت از سوی دولت در شرایط کنونی و افزایش قیمت‌ها، دو سر برد خواهد بود، چرا که هم مردم از آن استفاده می‌کنند و هم چرخ کارخانه ها می چرخد.

سبد لوازم خانگی به قیمت ۹.۷ میلیون تومان در اختیار اقشار آسیب پذیر قرار می‌گیرد

اخیرا وزارت صمت طرح ویژه تخصیص سبد لوازم خانگی شامل پنج قلم اصلی، یعنی یخچال و یخچال‌فریزر، لباسشویی، تلویزیون، اجاق گاز و جاروبرقی به اقشار آسیب‌پذیر را طراحی کرد و قرار شد این محصولات بدون واسطه و با قیمت اقتصادی در اختیار زوج‌های جوان و به صورت ویژه مزدوجین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و زوج‌های جوان بازنشستگان لشگری قرار ‌گیرد.

غزنوی درباره این طرح هم گفت: فقط یک گروه تولیدی در این طرح مشارکت کرده و پنج قلم کالا شامل یخچال، فریزر ماشین لباسشویی، اجاق گاز، جاروبرقی و تلویزیون به قیمت ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به صورت هفتگی در اختیار اقشار آسیب‌پذیر قرار می گیرد. البته دولت مشارکتی در این طرح نداشته، به‌طوری‌که تولید کننده امکانات محصول را کم و کیفیت آن را بیشتر کرده است و بدون سود در اختیار این اقشار قرار می‌دهد.

تولید گوشی داخلی در چه شرایطی امکان‌پذیر است؟

تولید گوشی داخلی در چه شرایطی امکان‌پذیر است؟

تولید گوشی داخلی در چه شرایطی امکان‌پذیر است؟

به گفته یک فعال حوزه موبایل، در شرایط فعلی واردات گوشی مقرون‌به‌صرفه‌تر از تولید است و تا زمانی که شرایطی از جمله تامین و قیمت ارز و سود بازرگانی برای تولیدکنندگان تسهیل نشود، تولید داخلی عملا اتفاق نمی‌افتد.

به گزارش ایسنا، ‌ طی سال‌های گذشته، گوشی‌هایی که به اشکال مختلف در داخل تولید شده بودند، در بازار موجود بود اما موضوع تولید گوشی ایرانی چندی پیش باز هم مطرح شد و از نیمه‌های سال ۱۳۹۸ بود که موضوع تولید گوشی‌های جدید ایرانی، باز هم به یکی از مباحث حوزه فناوری اطلاعات راه پیدا کرد؛ آن هم تولید یک گوشی که ایرادهای مدل‌های قبلی را برطرف کرده باشد و بتواند با نسخه‌های خارجی رقابت کند.

در این راستا رضا قربانی -رییس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل- با اشاره به موضوع تولید گوشی داخلی اظهار کرد: در وزارت ارتباطات و سازمان گسترش و نوسازی صنایع وزارت صمت، دو کارگروه وجود دارد که به‌شدت به‌دنبال حمایت از تولید تلفن همراه هستند و در زمینه سخت‌افزار و نرم‌افزار فعالیت می‌کنند. در این کارگروه‌ها به‌طور متناوب جلساتی برگزار می‌شود و بخش خصوصی هم با حضور در این جلسات، مشاوره می‌دهد و از تولید گوشی داخلی حمایت می‌کند.

اشتغال‌زایی با ایجاد خطوط مونتاژ تلفن همراه

وی با بیان اینکه امکان ندارد در مرحله اول قطعه‌ساز تلفن همراه شویم، اظهار کرد: اصلا نیازی به آن هم نیست، بلکه باید تنها در بخش تحقیق و گسترش نسبت به کاربردی‌تر کردن نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها اقدام کرد. برای مثال سه کشور هند، ویتنام و اندونزی و چندین کشور آمریکای جنوبی مثل برزیل با ایجاد خطوط مونتاژ تلفن همراه، اشتغال‌زایی فراوانی ایجاد کرده‌اند و در کنار تجربه این سال‌ها و با توجه به هزینه پایین نیروی انسانی، اکنون به یکی از بزرگترین قطب‌های تولید تلفن همراه با برندهای پرمصرف بدل شده‌اند.

رییس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل در پاسخ به اینکه آیا در ایران امکان تولید گوشی‌هایی که از اینترنت نسل پنج پشتیبانی می‌کنند، وجود دارد، گفت: تکنولوژی ۵G یا ۴G از جهت مونتاژ خیلی تفاوتی با هم ندارند و قابلیت تولید در ایران را دارند. قرار نیست ما چیپست یا آی‌سی تولید کنیم که بگوییم نمی‌توانیم گوشی ۵G بسازیم. اگر بتوانیم گوشی‌هایی را که از اینترنت نسل سه و چهار پشتیبانی می‌کنند، اسمبل و تولید کنیم، گوشی‌های ۵G را هم می‌توانیم تولید کنیم و البته این تولید در حقیقت واردات قطعات مورد نیاز به کشور و مونتاژ کردن این قطعات است.

گوشی ۵G با قیمت معقول هم وجود دارد

قربانی با بیان اینکه ذهنیت‌ها درباره قیمت گوشی‌های ۵G اشتباه است، گفت: همین حالا هم گوشی‌هایی با قیمت کمتر از ۳۰۰ دلار وجود دارد که از اینترنت نسل پنج پشتیبانی می‌کنند، بنابراین اینکه عده‌ای می‌گویند گوشی ۵G با قیمت پایین‌تر از ۵۰۰ دلار نداریم و قیمت این گوشی‌ها خیلی بالاست، صحیح نیست. همین الان هم می‌شود با قیمتی حدود ۱۱ میلیون تومان گوشی مجهز به ۵G خرید.

وی در پاسخ به اینکه آیا می‌توان به هدف تولید دو میلیون گوشی در سال رسید، گفت: تولید گوشی فقط به اراده دولت ربط دارد که بخواهد این کار شدنی شود یا خیر. بخش خصوصی توانایی تولید دو میلیون دستگاه را دارد اما این تولید شرایطی دارد. زمانی این کار شدنی است که تولید تلفن همراه در ایران مقرون‌به‌صرفه‌تر از وارداتش باشد و در غیر این صورت، تحقق پیدا نمی‌کند، کما اینکه در حال حاضر واردات گوشی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

توانایی فنی تولید گوشی را داریم

این فعال بازار موبایل با تاکید بر پایین بودن تعرفه واردات تلفن همراه، اظهار کرد: بحث این نیست که دولت بخواهد تعرفه واردات را زیاد کند. اما در این شرایط هم بخش خصوصی حاضر به سرمایه‌گذاری در یک بخش زیان‌ده نیست. این به معنای عدم توانایی در تولید گوشی نیست، ما توانایی فنی تولید گوشی را داریم، اما رسیدن به هدف تولید گوشی، برمی‌گردد به قوانینی که گذاشته می‌شود. باید تمهیداتی مانند معافیت مالیاتی، بیمه‌ای و حقوق و عوارض گمرکی و تامین ارز نیما برای تولیدکننده در نظر گرفته ‌شود و با حمایت‌های این‌چنینی، تولید داخلی محقق شود.

قربانی همچنین خاطرنشان کرد: در شرایط  فعلی واردات بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از تولید است، زیرا اگر کسی بخواهد گوشی وارد کند، در مقایسه با کسی که بخواهد قطعات وارد و در ایران مونتاژ کند، از نظر تامین ارز، ثبت سفارش، قیمت ارز و حقوق و عوارض گوشی و سود بازرگانی دقیقا شرایط یکسانی دارد، حال آنکه تولیدکننده صدها هزینه جانبی اعم از حقوق کارگر و بیمه را نیز دارد. بنابراین تا زمانی‌که کفه این ترازوی اقتصادی به سمت تولید سنگین نشود، این اتفاق عملا نخواهد افتاد.

تمام خودروهای رامک خودرو ترخیص شد

گمرک به ایسنا اعلام کرد

تمام خودروهای رامک خودرو ترخیص شد/ گمرک هیچ مسئولیتی ندارد

تمام خودروهای رامک خودرو ترخیص شد/ گمرک هیچ مسئولیتی ندارد

آن طور که مسوولان گمرک ایران اعلام کردند، در حال حاضر تمامی خودروهای رامک خودرو از انبارهای گمرک تخلیه شده و در اختیار پلیس فاتب و مرجع قضایی برای پیگیری‌های بعدی قرار گرفته است و دیگر گمرک هیچ مسئولیتی در قبال خودروهای این شرکت ندارد.

به گزارش ایسنا، از حدود ۱۲ هزار و ۲۶۱ خودرویی که طی سال‌های گذشته وارد شد و در جریان تغییر شرایط ارزی یا ضوابط واردات خودرو که از مهمترین آنها ممنوعیت سفارش و واردات خودرو قرار گرفت، حدود ۶۷۰ دستگاه مربوط به شرکت رامک خودرو بود که بعد از ثبت‌نام های که این شرکت انجام داد خودروهای آن درگیر حواشی خودروهای وارداتی شد.

طی دو سال گذشته براساس مصوبات دولت طی چهار مرحله فرصت تعیین شد تا صاحبان خودروهای وارداتی بتوانند براساس شرایط تعریف شده با انجام تشریفات گمرکی خودروهای خود را ترخیص کند. در این بین تعدادی که نزدیک به ۲۵۰۰ دستگاه بود دارای پرونده قضایی بودند که مشروط به صدور کم قطعی برائت امکان ترخیص داشتند که خودروهای رامک خودرو نیز دراین گروه قرار می‌گرفتند.

اما چندی پیش چهارمین مرحله از فرصتی که دولت در اختیار صاحبان خودرو برای ترخیص کالا قرار داده به پایان رسید و گمرک نیز گزارشی در رابطه با وضعیت خودروهای ترخیص شده اعلام کرد که طی آن مشخص شد ۶۷۰ دستگاه خودروی رامک خودرو نیز به دلیل داشتن شاکی در گمرک متوقف شد با هماهنگی‌های قضایی از گمرک خارج شد و مقام قضایی رسیدگی‌های بعدی را انجام خواهد داد.

اما اخیرا مشتریان رامک خودرو با گلایه نسبت به وضعیت موجود اعلام کردند که بخشی از خودروها در انبارهای گمرک باقی مانده و با توجه به تصمیم گیری های قضایی صورت گرفته نسبت به تعیین تکلیف خودروهای خود سرگردان هستمند. از سوی دیگر پاسخ مشخصی نیز از گمرک دریافت نکرده و در مجموع نمی‌داند که تکلیف آنها چگونه است.

اما برای روشن شدن وضعیت خودروهای رامک موضوع از سید روح الله لطیفی -سخنگوی کمرگ ایران- مورد بررسی قرار گرفت و وی در این رابطه به ایسنا توضیحاتی ارائه کرد.

براساس اعلام سخنگوی گمرک رامک حدود ۶۶۸ دستگاه خودرو در بین خودروهای دپو شده داشته است که چندی پیش براساس نظر مقام قضایی و طبق صورت جلسه  ۶۱۹ دستگاه به صورت امانی از گمرک بندرعباس به گمرک تهران منتقل شد و ۴۸ دستگاه دیگر با نظارت نیروی انتظامی به انبار رامک خودرو شده است.

وی افزود: خودروهای رامک عمدتا از چندین مرجع قضایی  از جمله ازدادگاه کیفری، تعزیرات، دادگاه عمومی که با شکایت از افراد مختلف همراه بود  احکام متفاوتی دارد، این در حالی است که رامک خودرو برای حدود ۴۰۰۰ نفر ثبت نام کرده و تعداد کمتری از آن به هر دلیل خودرو وارد کرده  که می‌تواند دلیل آن به بسته شدن ثبت سفارش و یا تغییر ناگهانی مصوبات مربوطه نیز برگردد که باید در این رابطه خود شرکت رامک خودرو پاسخگو باشد.

لطیفی گفت:   با ورود دادستانی صدور حکم اصراری قرار بر این شد تا حودروها برای تعیین تکلیف و اولویت بندی در اختیار پلیس فاتب قرار بگیرد براین اساس چهارشنبه شب هفته گذشته تمامی خودروهای رامک خودرو از گمرک تهران ترخیص و در اختیار پلیس فاتب قرار گرفت.

وی با بیان این که در حال حاضر هیچ خودروی از شرکت رامک خودرو در اختیار گمرک قرار ندارد یادآور شد: این در حالی است که این خودروها حقوق و عوارض ورودی و در مجموع تشریفات گمرکی آنها انجام و از گمرک خارج شده و دیگر گمرک هیچ مسئولیتی در قبال خودروهای این شرکت ندارد و پیگیری های بعدی از سوی پلیس فاتب و مرجع قضایی انجام خواهد شد.

در رابطه با خودروهای داری پرونده قضایی که در گمرک دپو شده بود لازم به یادآوری است که برای ترخیص این خودروها طبق مصوبه دولت نیاز به تمدیدزمان نیست و محدودیتی از این نظر ندارند بلکه بعد از حل موانع قضایی و صدور حکم برائت امکان ترخیص خواهند داشت.

ساخت ۵۰۰۰۰ واحد مسکونی برای کم‌درآمدها کلید خورد

ساخت ۵۰۰۰۰ واحد مسکونی برای کم‌درآمدها کلید خورد

ساخت ۵۰۰۰۰ واحد مسکونی برای کم‌درآمدها کلید خورد

آیین امضای تفاهمنامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی میان شرکت بازآفرینی شهری ایران و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مهدی عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و علی‌اکبر محرابیان، رئیس هیات‌مدیره شرکت توسعه‌گران عمران ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، روز یکشنبه، سی‌ام شهریورماه با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بر ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی توافق کردند.

موضوع این تفاهمنامه، احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی برای گروه‌های کم‌درآمد است که بر اساس آن شرکت بازآفرینی شهری ایران در اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷و آیین‌نامه اجرایی آن نسبت‌به در اختیار قرار دادن اراضی در اختیار خود به شرکت توسعه‌گران عمران ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)  به‌عنوان کارگزار اقدام می‌کند.

همچنین بر اساس این تفاهمنامه،  کلیه متقاضیان واحدهای مسکونی مورد این تفاهم‌نامه از طریق شرکت بازآفرینی شهری ایران و سامانه طرح اقدام ملی مسکن به کارگزار معرفی خواهد شد.

این مراسم در حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و جمعی از معاونان وی در ستاد مرکزی وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

تمدید مهلت پذیره‌نویسی خرید سهام صندوق دولتی دارا دوم توسط بانک کارآفرین

تمدید مهلت پذیره‌نویسی خرید سهام صندوق دولتی دارا دوم توسط بانک کارآفرین

 

مهلت پذیره‌نویسی خرید سهام صندوق دولتی دارا دوم (ETF2) از طریق بانک کارآفرین و به واسطه اپلیکیشن‌های دیجی‌پی و آپ تمدید شد.

به گزارش  پایگاه خبری کوتاه انلاین ، بر اساس اعلام سازمان خصوصی‌سازی، پذیره‌نویسی خرید سهام صندوق دولتی دارا دوم که از ۵ شهریور آغاز شده بود، تا پایان شهریور ماه تمدید شد.
بر اساس اطلاعیه سازمان بورس و اوراق بهادار، سقف سرمایه‌گذاری هر شخص در مجموع دو صندوق دارا یکم و دارا دوم، پنج میلیون تومان و بدون محدودیت سنی تعیین گردیده است.
پذیره‌نویسی سهام دولتی صندوق دارا دوم (پالایش) مربوط به پالایشگاه‌های تهران، اصفهان، بندرعباس و تبریز از طریق بانک کارآفرین، به صورت اینترنتی در اپلیکیشن‌های دیجی‌پی و آپ صورت خواهد پذیرفت.

بازدهی «فرهنگ» در مجموعه های اقتصادی و صنعتی

بازدهی «فرهنگ» در مجموعه های اقتصادی و صنعتی

#غلامرضا فروغی نیا#
از زمانی که اقتصاددانان سه عامل:« سرمایه، نیروی کار و منابع اولیه » را به عنوان عوامل تولید برشمردند ،سالهای زیادی گذشت تا پس از آن و با دگرگونی های نظام اقتصادی و خصوصاً توسعه گسترده در زمینه های صنعت این معادله دو ضلع دیگر را نیز به خود دید. بدین ترتیب «تکنولوژی و مدیریت» هم به این دو ضلع اضافه شدند و مجموعه عوامل اقتصادی به پنج متغیر ارتقا یافت.
اما شاید بسیاری از اقتصاددانان متوجه یک عامل بومی و منطقه ای که نشات گرفته از هویت جامعه و عقاید مردم می باشد، نبودند.« فرهنگ» ضلع ششمی است که اگر آن را در کنار سایر عوامل نتوانی جستجو بکنی عملاً ممکن است آن پنج عامل دیگر هم کارایی لازم را نداشته باشند.
فرهنگ نشات گرفته از عقاید مذهبی کارگران و کارکنان یک کارخانه می تواند باشد. همچنین بخشی از آن می تواند نشات گرفته است از علائق ملی کارکنان صنعتی باشد و چه بسا یک کارخانه در یک منطقه اگر بخواهد موفقیتی داشته باشد نمی‌تواند عقاید و اندیشه های بومی را مورد توجه قرار ندهد.
وقتی وارد یک محیط صنعتی می‌شوید بایستی یک کارگر احساس بکند عقاید و اندیشه های مذهبی، ملی و عرفی جامعه مورد احترام است و شئونات مورد نظر وی از سوی مدیریت مورد توجه قرار گرفته است. یقیناً در چنین شرایطی فرهنگ می‌تواند انرژی مضاعفی برای کارگران و کارکنان آن مجموعه بروز دهد.
فرهنگ مقوله ای که با پاداش و کارانه تولید متفاوت است. مدیریت وقتی رسم و رسومات مذهبی ،ملی و محلی کارکنان مجموعه خویش را مورد توجه قرار داد در حقیقت از چنین عناصری در ایجاد انرژی کم هزینه بهره برداری وافر برده است. یک انرژی نهفته در وجود کارکنان یک مجموعه که با کمترین هزینه در خدمت صنعت هم می‌تواند، قرار بگیرد و تولید را از لحاظ کمی پیشرفت داده و از لحاظ کیفی آنرا صعودی نماید.
متاسفانه فاصله میان سازمان های فرهنگی که بصورت یک مجموعه‌ مستقل در خارج از محیط صنعتی بارور شده اند باعث شده تا محیط های کارگاه ها و کارخانه ها زمخت و زیان‌آور و حادثه ساز به نظر بیایند. در چنین محیط هایی کارگران درحالیکه می توانند شغل خویش را به عنوان یک وظیفه مذهبی قلمداد نموده یا ملی تلقی نمایند تلاش می کنند ،شغلی با ضریب و ریسک کمتری را برای خویش انتخاب کنند اما اگر فرهنگ در چنین شرایطی به کمک کارکنان یک مجموعه صنعتی بیاید می تواند توجیه کننده اهداف یک سازمان باشد به گونه‌ای که آنها در یابند: اگر تولیدی افزایش می یابد منافع آن به همه جامعه تسری خواهد یافت. به جامعه ای که دارای اهداف ملی و در جهت خودکفائی است .بی تردید با چنین نگرشی از سوی کارکنان و با راندمان بالا آنها روزبه روز خود را در رکوردهای تولیدیِ غرور آفرین ،در صدر توجه احساس می کنند.
یقیناً یک گروه صنعتی بدون تکیه بر فرهنگ می بایستی صرفاً بر اساس عناصر مادی و پاداش های پولی استوار باشد در حالی که پاداش معنوی می تواند تاثیر بسزایی در کارکرد یک مجموعه صنعتی هم داشته باشد البته مدیران یک مجموعه صنعتی می بایستی به این نکته واقف باشند که اگر یک راهبرد فرهنگی را برای خویش مورد توجه قرار داده اند می بایستی از نفوذ عناصری که فاقد توانایی و خصوصیات لازم هستند و صرفا به ژست فرهنگی متوسل شده اند در تشکیلات ذیربط جلوگیری نمایند.در حقیقت حضور این نوع افراد به «آنتی تز»ی علیه فرهنگ تبدیل شده و مایه دلسردی عناصر سازنده خواهند شد.این تیپ افراد در محیط های کارگری و پرسنلی از ژست های فرهنگی بیشتر و برای فرار از کار و تولید (بیکاران پنهان) بهره می برند که خطر آنها با اهداف سازمان در تغایر خواهد بود.
فرهنگ در محیط صنعتی می‌بایستی دائماً به بازدهی عناصر امیدوارانه درمیان اندیشه های کارگران و کارکنان نیز بپردازد.انعکاس اخبار و گزارشات تلاش کارکنان، جمع آوری خاطرات آنها از نقاط عطف تاریخی و رکوردها و همچنین حوادث و افت و خیزهای یک کارخانه می تواند مجموعه‌ای غنی برای ایجاد شادابی در میان کارکنان باشد.
تکیه بر نمادها و سمبل های تاریخ یک مجموعه صنعتی و مدون نمودن آن تکیه گاهی است که همیشه کارکنان می توانند در کنار آن ها عکس بگیرند و احساس غرور در برابر خانواده، فامیل و جامعه داشته باشند.
مدیران صنعتی بایستی با تکیه بر «فرهنگ» بتوانند در کنار پنج عامل اساسی تولید ،این مقوله را به معنای واقعی در موسسات و بنگاه های بزرگ اقتصادی تجهیز نمایند. در آن صورت فرهنگ به معنای واقعی در درون کارخانه ،عناصر مستعد خویش را خواهد شناخت. در چنین فرایندی عناصر متظاهر به فرهنگ که سنخیتی برای تاثیر گذاری معنوی بر روی کارکنان ندارند هم عملا کنار گذاشته خواهند شد.

پسماندهای صنعتی منطقه پارس جنوبی ساماندهی می شوند

پسماندهای صنعتی منطقه پارس جنوبی ساماندهی می شوند
هیات کارشناسان و مدیران اداره کل محیط‌زیست استان بوشهر، از پروژه مجتمع مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه که در منطقه ویژه انرژی پارس در حال ساخت است، بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی شیمی کشاورز، در این بازدید روند پیشرفت این پروژه و نحوه بهره‌برداری از آن مورد بررسی قرار گرفت. بنابراین گزارش، با توجه به اینکه فاز یک مجتمع پسماندهای صنعتی منطقه انرژی پارس به زودی به بهره برداری می‌رسد، بر روند رو به رشد این پروژه بزرگ زیست‌محیطی تاکید شد.
مجتمع مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه، با سرمایه گذاری بخش خصوصی و نظارت اداره کل محیط زیست استان بوشهر در منطقه ویژه انرژی پارس در حال ساخت است. طراحی این پروژه بر اساس به‌روزترین استانداردهای بین‌المللی زیست‌محیطی انجام شده و شرکت ملی شیمی کشاورز به عنوان سرمایه‌گذار، مجری و بهره‌بردار آن، این پروژه را در سه فاز در حال ساخت دارد که مراحل ساخت فاز اول آن پایان یافته و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
ظرفیت سلول جنوبی فاز یک این مجتمع ۲۰۰ هزار تن است و به گفته کارشناسان طراح، این لندفیل به گونه ای ساخته شده است که امکان نفوذ هر گونه مواد شیمیایی به خاک تا ۱۰۰ سال آینده وجود ندارد.

جلسه کارگروه رصد اجتماعی و رفع عوارض اجتماعی بحران کرونا در منطقه آزاد انزلی

جلسه کارگروه رصد اجتماعی و رفع عوارض اجتماعی بحران کرونا در منطقه آزاد انزلی

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، «کارگروه رصد اجتماعی و رفع عوارض اجتماعی بحران کرونا» با حضور اعضای هیئت مدیره، معاونین و مدیران سازمان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان با دستور کار بررسی مدیریت شرایط آتی به لحاظ نحوه مدیریت حوزه های سازمان در شرایط کرونایی و همچنین عارضه های اجتماعی ناشی از بحران بیماری کووید ۱۹ برگزار شد.
براین اساس در جلسه مزبور حوزه های مختلف سازمان گزارشی از عملکرد معاونت و مدیریت متبوع خود را در این زمینه ارائه دادند و برنامه های آتی سازمان در شرایط تداوم همه گیری کرونا براساس تجربیات هفت ماهه گذشته مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اپلیکشن باشگاه مشتریان بیمه کارآفرین راه اندازی شد

اپلیکشن باشگاه مشتریان بیمه کارآفرین راه اندازی شد

با رونمایی از فروش آنلاین بیمه های زندگی در باشگاه مشتریان بیمه کارآفرین، این شرکت در تازه ترین فعالیت خود با هدف ارائه خدمات هرچه بهتر به بیمه گذاران خود اقدام به راه اندازی اپلیکیشن باشگاه مشتریان کرده است.

به گزارش  پایگاه خبری کوتاه انلاین ، این اپلیکیشن با رویکرد جدید و با هدف ارائه خدمات هر چه بهتر به نمایندگان و بیمه گذاران طراحی و راه اندازی شده است.
اپلیکیشن باشگاه مشتریان بیمه کارآفرین در دونسخه Android و IOS همگام با تازه ترین تکنولوژی های طراحی اپ و با کاربردی بسیار ساده و زیبا ارائه شده است تا بیمه گذاران بتوانند با خیالی آسوده به خرید بیمه نامه بپردازند.

تبریک مدیرعامل بانک پارسیان به مناسبت نوزدهمین سالگرد تأسیس 

مدیرعامل بانک پارسیان در پیامی فرارسیدن نوزدهمین سالگرد فعالیت بانک پارسیان را تبریک گفت.

به گزارش  پایگاه خبری کوتاه انلاین  در متن پیام پرویزیان آمده است :

نوزدهمین سالگرد تاسیس بانک پارسیان را به تمامی همکاران خدوم و پرتلاش، سهامداران، مشتریان و ذی نفعان بانک تبریک می گویم وخداوند متعال را شاکرم که در برهه‌ای از زندگی حرفه‌ای خود، همکاری با خانواده بزرگ بانک پارسیان را به اینجانب اعطا کرده است.
بانک پارسیان در حالی وارد نوزدهمین سالگرد تاسیس خود شده است که امروز با عنایت به رزومه و کارنامه قابل قبول خود ،همچنان مورد توجه فعالان اقتصادی، شبکه بانکی و آحاد مردم است.
مشتریان، ذی نفعان گرامی و سهامداران ارجمند، امروز ما میراث دار دستاوردهای مدیران باتجربه وکارکنان خدوم و پرتلاشی هستیم که با تمام توان پاسدار سرمایه‌های ارزشمند و دارایی‌های شما بودند و تمام ظرفیت و توانایی های خود را برای خلق ارزش بیش از پیش به کار بسته اند تا بانک پارسیان بتواند همانند گذشته به‌عنوان یک بانک خوشنام در نظام بانکی بدرخشد.
بانک پارسیان با استفاده از قابلیت ها و ظرفیت های خود ، توانسته است در مسیر تحقق رونق تولید و صنعت، رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار و همچنین حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان گام های موثری بردارد و به عنوان تسهیل‌گر و محرک چرخه های اقتصاد و تجارت طی چند سال اخیر ضمن ایفای رسالت و مسئولیت های اجتماعی از طریق اعطای تسهیلات اشتغالزایی و قرض الحسنه در مناطق کمتربرخوردار، توانسته نام و جایگاه خود را بیش از پیش در جامعه به عنوان بانکی پیشگام مطرح نماید.
همراهی بانک پارسیان در تامین مالی بنگاه های اقتصادی و پرداخت به‌موقع تسهیلات موردنیاز صنعت گران،‌ عامل شکوفایی بیش‌ازپیش صنعت و بالا رفتن ظرفیت‌های تولید و اشتغال کشور شده است. امید است در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال ” جهش تولید ” نام گرفته، با عبور از بحران اقتصادی پیش آمده بخاطر شیوع ویروس کرونا و برنامه های پیش رو در راستای تحقق شعار سال و حمایت از تولید و کسب وکار موفق تر عمل نماییم.
امیدوارم در طلیعه نوزدهمین سالگرد تاسیس بانک با تلاش و کوشش مضاعف و با همدلی و وفاق بیشتر بتوانیم ضمن تحقق چشم انداز بانک در افق۱۴۰۰ که همانا ” بانک متمایز و نوآور” است، همچنان در راستای تحقق جهش تولید و توسعه و آبادانی کشور به سهم خود گام برداریم.
اینجانب به نمایندگی از اعضای محترم هیات مدیره و هیات عامل، فرارسیدن نوزدهمین سالروز تاسیس بانک پارسیان را به همه ذی نفعان ، تبریک گفته و امید است با لطف خداوند متعال و به پشتوانه اعتماد و همراهی سهامداران و مشتریان ارجمند و همت و تلاش کارکنان که مهم ترین سرمایه‌های بانک هستند، بتوانیم بیش از پیش در مسیرخدمت گذاری به مردم و تحقق اهداف بانک گام برداریم.

یکه تازی ایرانول در تولید و فروش

یکه تازی ایرانول در تولید و فروش

شیوع ویروس کرونا و طرح فاصله گذاری اجتماعی از اواخر سال ۹۸ که تا اواخر فروردین ۹۹ با شدت بیشتری ادامه داشت، موجب کاهش مصرف خودرو در کشور شد. این موضوع مخازن پالایشگاه های کشور را که تامین کننده خوراک شرکت های روغن ساز هستند را تحت تاثیر قرار داد و در ماه های ابتدایی سال ۹۹ پالایشگاه های روغن سازی از نظر تامین خوراک با محدودیت هایی مواجه بودند. این محدودیت برای تمامی شرکتهای تولید کننده صنعت روغن سازی محسوس بوده ولیکن برای شرکت نفت ایرانول که علاوه بر لوبکات از وکیوم باتوم هم استفاده میکند حادتر بود.
علیرغم این موضوع با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و نام گذاری این سال به نام جهش تولید و همچنین برنامه تدوین شده استراتژی این شرکت تا سال ۱۴۰۴، روند صعودی شرکت نفت ایرانول از ابتدای سال ۹۹ سرعت بیشتری گرفته است. این نه یک ادعا بلکه گواه آمار رسمی است. آمارهای رسمی که پیشتر بر روی سایت کدال نیز به صورت ماهانه منتشر شده نشان میدهد میزان تولید در شرکت نفت ایرانول در ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذاشته ۱۲ درصد افزایش داشته است در صورتی که میزان تولید در ۵ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال ۹۷، ۱۶درصد کاهش داشته است. در بررسی این مهم باید توجه داشت که شرایط اقتصادی در این دوسال بسیار تغییر کرده و این افزایش دستاورد بزرگی برای این شرکت محسوب می‌شود.
این رشد و افزایش محدود به میزان تولید نبوده بلکه در فروش مقداری نیز جمع فروش داخلی و صادراتی شرکت نفت ایرانول در ۵ ماه ابتدای سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال پیش ۱۹ درصد افزایش داشته است در صورتی که مورد فوق در ۵ ماه ابتدای سال ۹۸ نسبت به سال قبل از آن در مدت زمان مشابه ۱۹ درصد کاهش داشت؛ افزایش شدت تحریم های ظالمانه که این روزها بر آسمان اقتصاد ایران سایه انداخته است نشان دهنده کار بزرگی است که در شرکت ایرانول رخ داده است.
ماراتن صعودی ایرانول به اتمام نرسیده است؛ میزان فروش مقداری شرکت نفت ایرانول در دوره ۱ مالی مرداد ماه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل از رشد ۳۴ درصدی برخوردار شده و این درحالی است که این مقدار در سال ۱۳۹۸ نسبت به دوره ۱ ماهه سال قبل از آن با کاهشی ۲۷ درصدی روبه رو بوده است
اکنون نوبت بررسی فاکتور مقدار فروش صادرات ایرانول است. جالب است بدانید در ۵ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل مقدار فروش صادرات افزایشی ۳۳ درصدی را تجربه کرده درحالیکه مقدار فروش صادرات در سال ۵ ماهه سال ۹۸ نسبت به دوره سال قبل تنها ۳۰ درصد افزایش داشته است. مقدار فروش صادرات ایرانول است. جالب است بدانید در ۵ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل مقدار فروش صادرات افزایشی ۳۳ درصدی را تجربه کرده درحالیکه مقدار فروش صادرات در سال ۵ ماهه سال ۹۸ نسبت به دوره سال قبل تنها ۳۰ درصد افزایش داشته است.
برای بررسی مبلغ فروش ریالی شرکت ایرانول بررسی یک متغیر ضروری است آنهم افزایش ۷۰ درصدی قیمت های فروش محصولات موتوری، از طرف سازمان حمایت از مصرف کنندگان در ابتدای سال ۹۸ بوده است؛ که با وجود اعمال ۷۰درصدی افزایش قیمت ها درسال ۹۸ در ۵ ماهه اول سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل خود تنها ۵۰ درصد افزایش داشته و این عدد در مدت مشابه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل خود حدود ۲۰ درصد است و این افزایش در حالی اتفاق افتاده است که در سال ۹۹ تاکنون هیچ افزایش قیمتی از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان اعلام نشده و با توجه به افزایش هزینه ها در سال جاری و فروش محصولات به قیمت سال گذشته، رشد ۲۰درصدی مبلغ فروش ریالی، رشد قابل قبولی محسوب می شود.
همچنین مبلغ فروش صادراتی ایرانول در مردادماه سال ۱۳۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش ۱۶۴ درصدی را داشته درحالیکه مبلغ فروش صادراتی این شرکت در مردادماه سال ۹۸ نسبت به دوره سال قبل ۸۱ درصد افزایش داشته است.
در یک کلام روند نزولی ۵ ماهه اول سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ که در آمار تولید و فروش مقداری این شرکت مشخص است، در سال ۹۹ روندی کاملا صعودی در پیش گرفته و به گواه آمار ثبت شده در سامانه کدال، از نظر حجم تولید و حجم فروش بیشترین جهش در بین شرکت‌های تولید کننده صنعت روغن سازی برای شرکت نفت ایرانول بوده است.
اخیرا برخی رسانه های نوظهورکه پیشینه مشخصی ندارند، با مقاصد شخصی و با انتشار آمار دروغ و غیرواقعی سعی در تخریب زحمات و تلاش کارکنان و مدیریت شرکت نفت ایرانول و ایجاد یاس و ناامیدی در بین سهامداران محترم که عمدتا از زحمت کشان و بازنشستگان عزیز کشور هستند را دارند، درحالی که اطلاعات این شرکت بورسی به صورت شفاف در سامانه کدال قراردارد و سمپاش ها میتوانند به جای نگارش اطلاعات غلط، به سامانه کدال رجوع کرده و اطلاعات مربوط به شرکت نفت ایرانول را به صورت شفاف بدست آورند؛ هرچند بعید نیست یکی از اهداف انتشار گزارش هایی از این دست با مقاصدی دیگر، قصد تخریب سهام شرکتی را داشته باشند که در بورس حضور داشته و اتفاقا از سهم های پرپتانسیل و آماده برای رشد قابل توجه در بازار سرمایه است.

حضور نیپک در صنعت جهانی و صنایع آهنی

مدیرعامل شرکت مهندسی، ساخت و فرآوری صنایع غیرآهنی نیپک عنوان کرد

حضور نیپک در صنعت جهانی و صنایع آهنی

«محمدسعید کاظمی»، مدیرعامل شرکت مهندسی، ساخت و فرآوری صنایع غیرآهنی نیپک گفت: شرکت نیپک با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران و مدیرعامل این شرکت جناب آقای دکتر «اردشیر سعدمحمدی» توانسته است در سال گذشته برنامه‌های خود را محقق کند.

حضور نیپک در صنعت جهانی و صنایع آهنی

«محمدسعید کاظمی»، مدیرعامل شرکت مهندسی، ساخت و فرآوری صنایع غیرآهنی نیپک گفت: شرکت نیپک با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران و مدیرعامل این شرکت جناب آقای دکتر «اردشیر سعدمحمدی» توانسته است در سال گذشته برنامه‌های خود را محقق کند و برای امسال گام‌های بلندی در راستای حضور در صنعت مس جهان و همچنین صنایع آهنی بردارد.

به گزارش «مس‌پرس» کاظمی درباره پروژه‌های شرکت نیپک در عرصه بین‌المللی اظهار داشت: در حال حاضر پروپوزال فنی، مالی EPC برای احداث کارخانه تولید  ۴۰۰۰ تن کاتد مس در سال از معادن اکسیده مس کشور نیجریه برای کارفرمای خارجی تهیه شده است.

وی با اشاره به پروژه تامین و احداث کمپرسورهای ازت نیتروژن‌ساز فولاد مبارکه نیز گفت:‌ این پروژه که در حال حاضر در مرحله اخذ تائیدیه کمیته معاونین فولاد مبارکه است، به عنوان اولین گام شرکت نیپک به حوزه خارج از صنعت مس، بسیار حائز اهمیت است. چراکه اولین درگاه ورود به صنایع آهنی خواهد بود‌. همچنین پروپوزال فنی ارائه شده بسیار قوی برای تامین کمپرسورهای مذکور از یکی از برندهای معتبر اروپایی با کسب امتیاز ۹۸، چهره‌ای مثبت از گروه مهندسی- بازرگانی نیپک برای فولاد مبارکه ترسیم کرده و منجر به دعوت از نیپک در دیگر مناقصات آن شرکت شده است.

مدیرعامل نیپک به حضور ‌شرکت نیپک در سه مناقصه EPC با ایفای نقش خدمات مدیریت پروژه از ابتدای سال جاری اشاره کرد و افزود: انتقال و توزیع آب مجتمع جهان فولاد سیرجان به همراه کنسرسیوم ایرانی، تولید آهک صنعتی و هیدراته به همراه کنسرسیوم ایرانی و پروژه تمهیدات دریافت آب خلیج‌فارس برای پروژه‌های توسعه سرچشمه به همراه کنسرسیوم ایرانی سه مناقصه مهمی بود که نیپک از ابتدای سال جاری در آنها شرکت کرد.

ریل‌گذاری برای اجرای طرح کارخانه اسید فسفریک

مدیرعامل شرکت مهندسی، ساخت و فرآوری صنایع غیرآهنی نیپک درباره طرح کارخانه اسید فسفریک نیز گفت: پروژه احداث کارخانه تولید اسید فسفریک در منطقه ویژه اقتصادی معدنی خلیج فارس که از اهمیت ویژه‌ای در راستای کمک به صنعت کشاورزی کشور و خودکفایی در زمینه واردات انواع کود شیمیایی مورد نیاز برخوردار است با اهتمام و جدیت شرکت ملی صنایع مس ایران در دستور کار قرار گرفته است و همان‌گونه که مدیریت محترم عامل شرکت ملی صنایع مس ایران نیز به‌درستی در مراسم افتتاحیه کارخانه اسید سولفوریک خاتون‌آباد اشاره کردند‌ جزو طرح‌های اولویت‌دار و با اهداف زیست‌محیطی است که باید در اسرع وقت احداث شود.

تلاش برای تحقق توسعه هدفمند

مدیرعامل شرکت مهندسی، ساخت و فرآوری صنایع غیرآهنی نیپک درباره برنامه‌های امسال این شرکت گفت:‌ نیپک امسال به منظور بهره‌برداری از فرصت‌های بازار و ایجاد قابلیت در سازمان در جهت دستیابی به اهدافی چون افزایش بهره‌وری، درآمد و مدیریت هزینه‌ها، افزایش رضایتمندی ذی‌نفعان، توسعه سهم بازار از شرکت مس، نفوذ در بازارهای خدمات صنایع دیگر، دستیابی به کیفیت رقابتی و نوآوری در طراحی و ارتقای توان مهندسی، برنامه‌ریزی عملیاتی لازم  را دستور کار قرار داده است.

وی با تأکید  بر این‌که در این مسیر مهندسی مجدد فرآیندها و همسو با آن تغییرات ساختار سازمان پیش‌بینی شده است، افزود: نیپک در حال حاضر متناسب با ظرفیت‌های کاری شرکت با انعقاد تفاهم‌نامه‌ها با طرف‌های مشارکت، سعی کرده ظرفیت‌های خالی در حوزه مدیریت و مهندسی را کاملاً مورد استفاده قرار دهد تا ضمن ارتقا، توسعه هدفمند صورت گیرد.

کاظمی با اشاره به تهیه قرارداد احداث پروژه تولید اسید فسفریک با مساعدت، همکاری، همیاری و رهنمودهای مشاور محترم پروژه و معاونین محترم شرکت ملی صنایع مس ایران گفت:  جذب سرمایه‌گذاران جدی و آماده‌به‌کار برای احداث دو کارخانه تولید کود شیمیایی سوپر فسفات ساده در شهرستان‌های رفسنجان و شهربابک در مجاورت مجتمع‌های مس سرچشمه و خاتون‌آباد که هر یک از کارخانه‌ها ظرفیت تولید ۲۵۰هزار تن در سال را داشته باشند یکی از مهمترین اقدامات نیپک در سال جاری است.

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و تاکید کرد امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک در تحقق اهداف مدیریت شهری اراک استفاده کنیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر محمدکریم شفیعی با اشاره به بیش از یک دهه فعالیت بانک شهر در شبکه بانکی کشور و حمایت‌های بی‌دریغ آن از توسعه و آبادانی شهرها افزود: این بانک همواره توانسته منابع مورد نیاز شهرداری‌ها در حوزه‌های عمران و حمل و نقل درون شهری را تامین کند.
وی با بیان اینکه مدیران بانک شهر شناخت کامل و جامعی از دغدغه‌ها و نیازهای مدیران شهری و شهروندان دارند تصریح کرد: این شناخت باعث تسهیل در ارائه خدمات به تمامی اقشار جامعه و افزایش محبوبیت این باعث شده است.
شهردار کلانشهر اراک گفت: بانک شهر در سالی که مدیران ارشد شهری به واسطه شیوع ویروس کرونا با مشکلات متعددی روبرو و رکود اقتصادی بزرگی برای کلانشهر حاکم شده است توانسته با حمایت‌های خود از مشکلات آنان بکاهد.
شفیعی در ادامه از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر خبر داد و گفت این بدهی ها مربوط به انتشار اوراق مشارکت است که می بایست در ۹۵ تسویه می گردید اما به دلیل مشکلات مالی موجود در شهرداری ممکن نشد.
شهردار کلانشهر اراک با قدردانی از حمایت های مدیران بانک شهر از مجموعه مدیریت شهری اراک خاطرنشان کرد: خوشبختانه با برگزاری جلسات مختلف و همراهی مدیران بانک مقرر شد بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده پرداخت شود.
وی در پایان با تاکید بر اینکه هم اکنون توسعه همکاری‌ها و افزایش تعاملات با بانک شهر در دستور کار مدیریت شهری کلانشهر اراک قرار دارد گفت:امیدواریم بتوانیم در سال جاری از حمایت های بانک شهر در توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و پیشبرد پروژه‌های عمرانی و فرهنگی استفاده حداکثری داشته باشیم.

ورود بیمه‌ها به بحث پیشگیری یک اقدام آینده نگر است

سخنگوی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با آی هینا:

ورود بیمه‌ها به بحث پیشگیری یک اقدام آینده نگر است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ورود بیمه‌های درمانی به بحث پیشگیری را می‌توان یک حرکت رو به جلو و اقدامی آینده نگر دانست که در بلند مدت باعث مدیریت منابع نظام سلامت می‌شود.

سیما سادات لاری در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا درباره اقدام اخیر سازمان بیمه سلامت برای اجرای طرح مشوق‌های بیمه‌ای افزود: اجرای طرح‌هایی مثل مشوق‌های بیمه‌ای همانند طرح‌های پیشگیری محور که در وزارت بهداشت اجرایی شده، حاکی از نگاه بلند مدت و آینده نگر است.

وی ادامه داد: اجرای طرح‌هایی مثل پویش ملی فشار خون یا طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» که توسط وزارت بهداشت اجرایی شد هم در همین راستا بوده و در واقع باید میزان آگاهی جامعه و سطح سواد سلامت افراد بالاتر برود تا از ابتلا به بیماری‌ها و به خصوص بیماری‌های غیرواگیر پیشگیری شود.

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: طرح مشوق‌های بیمه‌ای که توسط سازمان بیمه سلامت در هفته گذشته در استان گلستان کلید خورد را می‌توان یک نگاه بلند مدت دانست که هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ سلامت به سود بیمه شدگان خواهد بود. از طرفی اجرای این طرح می‌تواند علاوه بر افزایش سطح سواد سلامت جامعه، منجر به کاهش بار بیماری‌های غیرواگیر در کشور شود.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بیمه‌های درمانی باید در مسیر اجرای طرح‌هایی با مقصد پیشگیری استوارتر از گذشته قدم بردارند؛ زیرا اجرای این طرح‌ها می‌تواند در نهایت به مدیریت منابع در نظام سلامت کمک فراوانی کند. هر طرحی که بتواند بیمه شدگان را نسبت به سلامت خود حساس‌تر کند و افراد پیگیر وضعیت سلامتی خود و خانواده‌شان باشند، هم برای جامعه و هم برای نظام سلامت مفید خواهد بود. / ۱۱

نوزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم برگزار شد

نوزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم برگزار شد

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اعتلا و توسعه پایدار و متوازن در تمامی بخش های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و… جزیره قشم برای انجام بهتر وظایف حاکمیتی و بهبود کیفیت زندگی جوامع محلی مهمترین ماموریت سازمان منطقه آزاد قشم است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی در در نوزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه این سازمان، اظهار کرد: تمامی معاونین و مدیران سازمان باید با تمام توان و با استفاده از ظرفیت های موجود تا آخرین لحظه و بدون هیچ چشم داشتی؛ در حوزه خود مشغول خدمات رسانی باشند.
وی ادامه داد: تهیه سندی شفاف از فعالیت های انجام شده در منطقه آزاد قشم طی سال های گذشته و همچنین تدوین یک برنامه جامع از طرح های عمرانی، اقتصادی، گردشگری و… این جزیره می تواند یکی از ماموریت های بخش های مختلف سازمان باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه مطالبه گری مردم در دوره اخیر یکی از برگ های زرین ارائه خدمت در جزیره قشم بوده است، تصریح کرد: طی سال های گذشته زحمت های زیادی در حوزه های مختلف زیرساختی و اقتصادی کشیده شده که در آینده نزدیک نتایج مثبت آن برای ساکنان و جوامع محلی جزیره قابل احساس خواهد بود.
به گفته مومنی؛ موفقیت های به دست آمده در منطقه آزاد قشم که نمونه آن در افتتاح ۱۴ پروژه توسط ریاست جمهوری قابل مشاهده بود، نتیجه عملکرد خوب تمامی بخش های این سازمان است که در آینده نیز ادامه دار خواهد بود.
وی اضافه کرد: مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان دولت دوازدهم شاهد افتتاح چند مرحله دیگر از پروژه های زیربنایی، عمرانی، اقتصادی، گردشگری و… خواهیم بود که نتیجه آن ایجاد اشتغال پایدار و بهبود شزایط زندگی ساکنین جزیره قشم خواهد بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به برنامه ریزی برای نقش آفرینی منطقه آزاد قشم در برنامه هفتم توسعه کشور؛ خاطرنشان کرد: باید مشکلات و پیشنهادات موجود در منطقه با توجه به شرایط ملی، منطقه ای و محلی اولویت بندی شده و در اختیار نهادهای تصمیم ساز قرار بگیرد تا به رفع مشکلات جزیره کمک کند.
مومنی همچنین ضمن خیر مقدم نسبت به حضور محمدباقر سعادت عضو جدید هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم، گفت: امیدواریم با استفاده از تجربیات و تاثیرگذاری ایشان اتفاقات خوبی را در منطقه شاهد باشیم.
براساس این گزارش، عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این جلسه گفت: تحولات و تغییرات اساسی و بسیار مهمی طی سال های گذشته در جزیره قشم در حوزه های مختلف زیربنایی، عمرانی، اقتصادی، گردشگری و… ایجاد شده است.
محمدباقر سعادت ادامه داد: همکاری و همدلی میان تمام معاونین، مدیران، کارکنان و بخش های مختلف سازمان منطقه آزاد قشم می تواند موجب به نتیجه رسیدن پروژه های پیش بینی شده و تسریع در روند توسعه متوازن جزیره شود.
وی افزود: پتانسیل ها و ظرفیت های فراوانی در زمینه های مختلف گردشگری به ویژه گردشگری دریایی، صنعتی، نفت و انرژی، آبزی پروری و… در جزیره قشم وجود دارد با برنامه ریزی دقیق می توان شاهد موفقیت در این حوزه ها و بهبود کیفیت زندگی برای ساکنین بود.
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم در پایان با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در این منطقه، از ۱۴ پروژه افتتاح شده توسط ریاست جمهور به عنوان گوشه کوچکی از زحمات کشیده شده مدیرعامل سازمان و مجموعه نیروهای سازمان منطقه آزاد قشم یاد کرد.
در ابتدای این جلسه عابدین سعادتفر معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم گزارش بررسی عملکرد پنج ماهه در حوزه درآمدها و منابع به تفکیک معاونت ها و مدیریت های مختلف این سازمان را ارائه کرد.
در بخش دیگری از نوزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان گزارشی درباره آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا و اقدامات صورت گرفته در ارتباط با شرایط بیماران مبتلا به این ویروس در جزیره قشم پرداخت. شیخ زاده همچنین در ادامه گزارشی تفصیلی پیرامون آمار و وضعیت مساجد سطح جزیره قشم ارائه کرد.
در ادامه این نشست ناصر ذاکری سرپرست مدیریت طرح و برنامه سازمان منطقه آزاد قشم به ارائه گزارشی از کلیات مطالعات سوئکو که در فاصله بین سال های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۳ درخصوص جزیره قشم در حوزه گردشگری این جزیره پرداخت.
همچنین محمدرضا عباسی مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم در بخش دیگری از این جلسه به بیان ویژگی ها و شاخص های سامانه روابط عمومی سازمان پرداخت و بخش های مختلف و کارکردهای گوناگون آن را برای حاضرین در جلسه تشریح کرد.

واریز بیش از ۶ میلیاردی شرکت های معدنی به حساب پیمانکار

واریز بیش از ۶ میلیاردی شرکت های معدنی به حساب پیمانکار/ آغاز اجرای باند دوم محور خواف، رشتخوار به تربت حیدریه طی چند روز آینده


حجت الاسلام اکبر احمدپور نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شواری اسلامی، در گفت و گو با چهل ماه نیوز، گفت: با پیگیری های مجدانه و تماس های مکرر ۳ ماهه با مسئولان وزارات راه و معادن( ایمیدور) بالاخره پیگیری ها به نتیجه رسید.
وی در ادامه با اشاره به عملی شدن تعهدات معادن، در رابطه با تامین نیمی از اعتبارات اجرای طرح، گفت: بیش از ۶ میلیارد اعتبار مورد نیاز جهت اجرای قطعه دوم و دهم محور خواف، رشتخوار به تربت حیدریه توسط شرکت های معدنی به حساب پیمانکار این طرح واریز و نیم دیگر برای آغاز به کار اجرای طرح توسط وزارت راه تامین خواهد شد.
احمدپور همچنین از آغاز طرح عملیاتی اجرای باند دوم محور خواف، رشتخوار طی چند روز آینده خبر داد و افزود: امیدواریم با پیگیری های مجدانه شاهد اجرای تمام قطعات این محور در آینده نزدیک باشیم.
روابط عمومی

افتتاح کارخانه آرای سان رونیکا با حمایت بانک ایران زمین در استان فارس

در راستای حمایت از تولید ملی صورت گرفت؛

  1. افتتاح کارخانه آرای سان رونیکا با حمایت بانک ایران زمین در استان فارس

کارخانه آرای سان رونیکا با بهره مندی از تسهیلات بانک ایران زمین با حضور مقامات ارشد کشوری بصورت ویدئو کنفرانس و مقامات استان فارس و مدیران بانک ایران زمین افتتاح شد.

افتتاح کارخانه آرای سان رونیکا با حمایت بانک ایران زمین در استان فارس

به گزارش   کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین، با حضور ریاست جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس و مدیر عامل مجموعه تولیدی آرای سان رونیکا حمید امانی، مقامات ارشد استانی من جمله استاندار فارس، چندی تن از اصناف و وزارت صنعت و معدن و مدیران ارشد بانک ایران زمین دستور افتتاح این واحد تولیدی صادر شد.

 

حمید امانی مدیرعامل کارخانه در مراسم افتتاح این طرح، حمایت های بانک ایران زمین از واحدهای تولیدی را ستود و از اقدامات انجام شده در این زمینه قدردانی کرد.

 

کارخانه آرای سان رونیکا بزرگترین تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی و شوینده های خانگی، عطر و محصولات خوشبو کننده و خمیر دندان و رنگ مو و محصولات دیگر با برندهای متنوعی اعم از فیورال و فلاریست و روناسی و آرای سان در جنوب کشوراست.

 

این کارخانه با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان وسرمایه گذاری خارجی ۱ میلیون دلار و به کارگیری مجموع در آینده نزدیک ۳۰۰ نفر اشتغال مستقیم و ۱۰۰۰ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد کرده است که در آینده ی نزدیک محصولات این واحد عظیم جایگزین بخش قابل توجهی از واردات کشور خواهد شد.

آغاز پذیره نویسی سهام شرکت اعتباری ملل از فردا

آغاز پذیره نویسی سهام شرکت اعتباری ملل از فردا

پذیره نویسی موسسه اعتباری ملل از فردا شنبه ۲۲ شهریور آغاز و تا ۱۵ روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش  3 وکوتاه انلاین موسسه اعتباری ملل با انتشار اعلامیه‌ای ضمن اشاره به انقضای مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام، از آغاز پذیره نویسی سهام این موسسه از روز شنبه ۲۲ شهریور ماه به مدت ۱۵ روز خبر داد.

متن کامل اعلامیه پذیره نویسی سهام موسسه اعتباری ملل به این شرح است:

منطقه آزاد انزلی به مرکز علمی و دانش شهر کشور تبدیل می شود/

دکتر روزبهان در جلسه شورای آموزش پرورش منطقه آزاد انزلی:
راهبرد منطقه آزاد انزلی ؛ تبدیل شدن به الگوی همه جانبه در تمامی زمینه ها / منطقه آزاد انزلی به مرکز علمی و دانش شهر کشور تبدیل می شود/ منطقه آزاد انزلی ظرفیت تأسیس هنرستانی با موضوع تولید و تجارت بین الملل را دارا می باشد

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلی با ریاست دکتر محمدولی روزبهان،رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان و حضور محمد رحمتی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان،حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین امام جمعه شهرستان بندر انزلی،معاونین ومدیران سازمان و آموزش و پرورش استان برگزار شد.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی شرایط خاص ناشی از همه گیری بیماری کرونا را فرصتی جهت بهره برداری نظام آموزش و پرورش کشور جهت توسعه آموزش مجازی ارزیابی کرد و با ارائه تحلیلی از ظرفیت ها و چالش های پیش روی بهره مندی دانش آموزان از فضای مجازی اظهار داشت: باید با تولید محتواهای جذاب و مطلوب جامعه هدف در مسیر هدایت نسل آینده در مواجه با اینترنت گام برداشت و با توجه به اهمیت موضوع، آمادگی خود را برای همکاری با آموزش و پرورش استان در این حوزه اعلام می کنیم.

وی با بیان اینکه راهبرد منطقه آزاد انزلی بر تبدیل شدن به الگوی همه جانبه در تمامی زمینه ها قرار دارد چراکه هر میزان در زمینه های تجاری،سرمایه گذاری،زیرساختی به دنبال الگوسازی باشیم، باید این استراتژی در بخش های فرهنگی،آموزشی و علمی نیز به صورت همزمان در دستور کار قرار دهیم، افزود: در همین راستا کشف،مدیریت و حمایت استعدادهای هر یک از دانش آموزان سطح محدوده منطقه را باید در اولویت کاری قرار داد و در این مسیر افق آینده پژوهانه پنج تا ده ساله آتی را در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار می دهیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی توافقات صورت گرفته با دانشگاه آزاد، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و صندوق کارآفرینی امید را در راستای تحقق تبدیل شدن منطقه متبوع خود به مرکز علمی و دانش شهر کشور عنوان کرد و گفت: از افزایش همکاری های با آموزش و پرورش استان در حوزه های مختلف استقبال می کنیم و باتوجه به زیرساخت های موجود و برنامه های انجام شده و در حال پیگیری در خصوص تبدیل شدن به مرکز مبادلات کالایی کشورهای حاشیه دریای خزر و کریدور شمال-جوب و مزایای قانونی موجود، منطقه آزاد انزلی ظرفیت تأسیس هنرستانی با موضوع تولید و تجارت بین الملل را دارا می باشد.

امام جمعه شهرستان بندر انزلی در این نشست با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر خود کادر آموزشی را افسران سپاه پیشرفت و دانش تعبیر کردند، خواستار تمرکز بیشتر بر ظرفیت های الگویی منطقه آزاد انزلی با توجه به توانمندی ها و فرصت های ملی و بین المللی آن شد و اضافه کرد: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در استان با محوریت این منطقه می تواند زمینه ای برای الگوسازی برای سایر نقاط کشور باشد چرا که هیچ موضوع و عرصه فعالیتی در کشور مهمتر از تعلیم و تربیت نیست و برای رسیدن به جامعه ای با شاخص های جمهوری اسلامی باید به این مهم به صورت ویژه توجه داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با قدردانی از همراهی ها و مساعدت های سازمان منطقه آزاد انزلی با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل در دوران کرونا، اظهار داشت: به منظور توسعه همکاری ها؛ ایجاد پژوهش سرای دانش آموزی ویژه منطقه آزاد انزلی، تأسیس مرکز مبادلات و تبادلات فرهنگی تطبیقی با کشورهای حاشیه دریای خزر، برقراری تورهای آشنایی دانش آموزان گیلانی با ظرفیت ها و حوزه های فعالیت منطقه و همکاری در طرح های پژوهش دانش آموزی را می توان مورد بررسی قرار داد.

بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از ترمینال جدید فرودگاه آبادان

بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از ترمینال جدید فرودگاه آبادان

جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه منطقه آزاد اروند از روند ساخت ترمینال جدید فروگاه بین المللی آیت الله جمی (ره) آبادان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند صبح روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه حاضر در منطقه آزاد اروند، روند تکمیل پروژه ترمینال جدید فرودگاه بین المللی آیت الله جمی (ره) آبادان را مورد بازدید و بررسی قرار دادند.
در این بازدید مهندس موعود شمخانی معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند توضیحات لازم در خصوص ایجاد و توسعه زیرساخت ها در فرودگاه بین المللی آیت الله جمی (ره) آبادان را به اصحاب رسانه ارائه داد.
در ابتدای این بازدید مهندس شمخانی اقدامات صورت گرفته توسط سازمان منطقه آزاد اروند در فرودگاه بین المللی آیت الله جمی (ره) آبادان را برای خبرنگاران تشریح نمود.

افزایش سرمایه به میزان ۴۴۰میلیارد ریال شرکت لعابیران

در مجمع فوق‌العاده شرکت لعابیران تابعه شستا تصویب شد؛
افزایش سرمایه به میزان ۴۴۰میلیارد ریال شرکت لعابیران

با تصویب هیئت‌رئیسه شرکت لعابیران از شرکت‌های تابعه شستا، سرمایه این شرکت از ۱۶۰ میلیارد ریال به ۶۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

به گزارش از روابط عمومی شرکت لعابیران

مجمع فوق‌العاده نوبت دوم شرکت لعابیران روز یکشنبه ۲۳ شهریورماه با حضور بیش از ۴۱/۵ درصد از سهامداران این شرکت در سالن اجتماعات شرکت صدر تأمین برگزار شد .

این نشست با حضور محمد درخشنده به عنوان رئیس جلسه، عباس حسنی ناظر اول ،ناصر شجاعی ناظر دوم و سید جلیل حجازی دبیر جلسه و جمعی از سهامداران با موضوع افزایش سرمایه شرکت لعابیران تشکیل شد.

در این مجمع پس از گزارش سید جلیل حجازی مدیرعامل شرکت لعابیران درباره دلایل لزوم افزایش سرمایه شرکت لعابیران توضیحاتی ارائه نموده و پس از آن گزارش حسابرس و بازرس قانونی قرائت و به سؤالات سهامداران پاسخ داده شد. در پایان این نشست افزایش سرمایه پیشنهادی با موافقت اکثریت سهامداران به تصویب رسید.

تقدیر از دبیر شورای عالی مناطق آزاد ایران

تقدیر از دبیر شورای عالی مناطق آزاد ایران
شما و اقتصاد: افشین علا، سراینده اشعار انقلابی با انتشار متن کوتاهی از مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد بخاطر آنچه او برگزاری مراسم تجلیل فروتنانه از وی نامید، تشکر کرد.

به گزارش  نسل برنا در نامه ارسالی به دکتر مرتضی بانک آمده است: شما با تواضع و فروتنی کم نظیرتان به همگان آموختید که مقام و منصب، کوچکتر از آن است که بتواند در مشی و رفتار مردان خدا و صاحبان ریشه و اصالت، تغییری ایجاد کند. وی در بخش دیگری از این پیام گفت: توصیفات و تعبیرات بزرگوارانه ای که در پیامتان نوشتید و در سخنان گفتید، بسیار فراتر از استحقاق من بود. وی در ادامه با ذکر سجایای دبیر شورای عالی مناطق آزاد، ابراز امیدواری کرده که مدیران و همکاران مناطق آزاد با تاسی به این مشی، منشا خدمات ماندگار به این آب و خاک شوند. لازم به یاداوری است سروده تازه افشین علا در محکومیت حکام امارات متحده عربی برای باز کردن پای اسرائیل به منطقه، مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب قرار گرفت. روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش

مسابقه طراحی بسته‌بندی اکو توسط سامسونگ و دزین معرفی شدند

مسابقه طراحی بسته‌بندی اکو توسط سامسونگ و دزین معرفی شدند

شرکت سامسونگ و مجله طراحی Dezeen انگلستان امروز برندگان رقابت Out of Box یا «خارج از قاعده» را معرفی کردند.
رقابت «خارج از قاعده» که در ادامه تلاش‌های شرکت سامسونگ برای کمتر کردن تاثیرات زیست‌ محیطی محصولات و تغییر بسته‌بندی‌ها به سمت روش‌های سازگار با محیط زیست برگزار شد، رقابتی جهانی است که در فاصله ۶ آوریل تا ۲۹ می ۲۰۲۰ پذیرای آثار شرکت کنندگان بود.
در این مسابقه از رقابت‌کنندگان خواسته شده بود تا اقلامی نوآورانه را برای استفاده در خانه ابداع کنند که امکان ساخت آنها با استفاده از بسته‌بندی تلویزیون‌های سری سبک زندگی سامسونگ از جمله سری‌های The Serif، The Frame و The Sero وجود داشته باشد. بسته‌بندی‌های سازگار با محیط زیست سامسونگ که از کارتن‌های دوستدار محیط زیست ساخته می‎شود براحتی بازیافت شده و حتی امکان استفاده مجدد برای اهدافی نوآورانه را هم دارد.
ورود به این رقابت برای همه افراد بالای ۱۸ سال رایگان بوده و جایزه نهایی آن هم ۲۰ هزار دلار بود. بعد از اعلام این مسابقه روی وبسایت مجله دزین، در مجموع ۱۵۵۴ نفر از ۸۴ کشور در این مسابقه شرکت کردند.
برندگان این مسابقه سارا ویلمارت و متیو مولر بودند که سری حیوانات در آستانه انقراض را ابداع کردند. مجموعه آنها در واقع شامل میزهای کوچک، پایه گلدان و اسباب‌بازی‌هایی به شکل حیواناتی مانند خرس قطبی، لاک پشت دریایی و کرگدن می‎شود.
سارا ویلمارت می‌گوید «هدف ما از این طراحی آن بود که بتوانیم درباره حیوانات در آستانه انقراض به کودکان آموزش دهیم. من علاقه زیادی به مسئله استفاده مجدد از کالاها دارم و واقعا افتخار می‌کنم که بخشی از این پروژه معنادار بوده‌ام».
شرکت سامسونگ نه تنها کلیت این مجموعه را به عنوان برنده اعلام کرد بلکه چهار طراحی دیگر را هم که در رتبه‌های دوم تا چهارم، به شکل مشترک بین دو طراحی، قرار می‌گرفتند معرفی کرد. این طراحی‌ها عبارتند از Rider به شکل یک اسب سوار، Kibe به شکل یک واحد انباری پله‌ای و Twist به شکل یک سبد چندوجهی و نهایتا Tessellate به شکل یک میز ماژولار برای انبار وسایل بودند.
سامسونگ از ماه جاری راهنمایی را برای ساختن این طراحی‌های برتر در کنار برخی طراحی‌های منتخب دیگر منتشر خواهد کرد تا مصرف‌کنندگان لوازم این شرکت بتوانند نمونه‌هایی از این طراحی‌ها را خودشان با بسته‌بندی لوازم سامسونگ بسازند. راهنمای ساخت این طرح‌ها با استفاده از کد QR روی جعبه‌ها قابل دسترس خواهد بود.
جانگ‌سو، مدیر اجرایی بخش نمایشگرهای سامسونگ می‌گوید «ما قدردان تمامی طرح‌هایی هستیم که در این مسابقه دریافت کردیم. این طرح‌ها بسیار جذاب بوده و بسیار خوشحالیم که پیام ما برای حفظ محیط زیست تا این حد در میان مشتریان‌مان بازخورد داشته است. ما به تلاش خود نه تنها برای ارائه راهکارهایی در حوزه نمایشگرها و تلویزیون بلکه برای خلق تجربه‌های معنادار به منظور مشارکت مشتریان‌مان ادامه خواهیم داد».
برای مشاهده لیست طرح‌های شرکت کننده می‌توانید به اینجا و برای مشاهده پنج طرح فینالیست می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

شهر خوب ساختتی است، نه یافتنی” درساختمان شهرداری منطقه۲

برپایی نمایشگاه  دائمی ” شهر خوب ساختتی است، نه یافتنی” درساختمان شهرداری منطقه۲
مدیرروابط عمومی شهرداری منطقه۲ ازبرپایی نمایشگاه دائمی با عنوان” شهر خوب یافتنی است نه ساختنی” برای اکران پیام های اطلاع رسانی و آموزش شهروندی در ساختمان شهرداری منطقه۲ خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، علی طهماسبی، مدیر روابط عمومی با اشاره به نقش  و اهمیت تبلیغات محیطی در انتقال مفاهیم آموزشی گفت: روابط عمومی منطقه در راستای رسالت های خود در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مناسب  از اقدامات و خدمات مدیریت شهری و همچنین حقوق شهروندی ،اقدام به جانمایی فضایی ثابت جهت اکران پیام های آموزشی و اطلاع رسانی در ساختمان منطقه کرد.
وی ترغیب شهروندان به مشارکت دراداره شهر و تقویت حس تعلق به شهر را ازدیگر اهداف این اقدام برشمرد و گفت: در این نمایشگاه با بهره گیری از  گرافیک و پیام های کوتاه، ضمن ارائه گزارش از اقدامات و برنامه های شهری ، اطلاع رسانی و شفاف سازی در خصوص  چگونگی هزینه کرد درآمدهای حاصل از  پرداخت عوارض شهروندان در نگهداشت و توسعه شهر انجام می شود.
وی افزود: پیام ها با محتوای پرداخت به موقع عوارض،استفاده از حمل و نقل عمومی،توجه ویژه به نگهداشت شهر، فضای سبز ، مبلمان شهری، مشارکت در اجرای الگوی مدیریت پسماند با تفکیک زباله از مبدا و خروج  یک نوبت زباله از منزل جهت کاهش هزینه های نگهداشت شهر  و … طراحی و اکران می شود.
به گفته مدیر روابط عمومی منطقه۲ اکران آموزه های اخلاقی و همچنین مضامین  مذهبی در مناسبت های ملی و مذهبی  ازدیگر کارکردهای این نمایشگاه است.
طهماسبی درادامه به ساماندهی فضاهای تبلغاتی در تمامی ساختمان های منطقه اشاره کردو گفت: به منظور ایجاد هارمونی در تبلیغات محیطی، طرح یکپارچه سازی  فضاهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی در  ساختمان های  معاونت ها و نواحی ۹گانه  منطقه  ۲در قالب استانداردهای تعیین شده اجرا شد.

برپایی نمایشگاه  دائمی ” شهر خوب یافتنی است، نه ساختنی” درساختمان شهرداری منطقه۲ مدیرروابط عمومی شهرداری منطقه۲ ازبرپایی نمایشگاه دائمی با عنوان” شهر خوب یافتنی است نه ساختنی” برای اکران پیام های اطلاع رسانی و آموزش شهروندی در ساختمان شهرداری منطقه۲ خبرداد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، علی طهماسبی، مدیر روابط عمومی با اشاره به نقش  و اهمیت تبلیغات محیطی در انتقال مفاهیم آموزشی گفت: روابط عمومی منطقه در راستای رسالت های خود در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مناسب  از اقدامات و خدمات مدیریت شهری و همچنین حقوق شهروندی ،اقدام به جانمایی فضایی ثابت جهت اکران پیام های آموزشی و اطلاع رسانی در ساختمان منطقه کرد. وی ترغیب شهروندان به مشارکت دراداره شهر و تقویت حس تعلق به شهر را ازدیگر اهداف این اقدام برشمرد و گفت: در این نمایشگاه با بهره گیری از  گرافیک و پیام های کوتاه، ضمن ارائه گزارش از اقدامات و برنامه های شهری ، اطلاع رسانی و شفاف سازی در خصوص  چگونگی هزینه کرد درآمدهای حاصل از  پرداخت عوارض شهروندان در نگهداشت و توسعه شهر انجام می شود. وی افزود: پیام ها با محتوای پرداخت به موقع عوارض،استفاده از حمل و نقل عمومی،توجه ویژه به نگهداشت شهر، فضای سبز ، مبلمان شهری، مشارکت در اجرای الگوی مدیریت پسماند با تفکیک زباله از مبدا و خروج  یک نوبت زباله از منزل جهت کاهش هزینه های نگهداشت شهر  و … طراحی و اکران می شود. به گفته مدیر روابط عمومی منطقه۲ اکران آموزه های اخلاقی و همچنین مضامین  مذهبی در مناسبت های ملی و مذهبی  ازدیگر کارکردهای این نمایشگاه است. طهماسبی درادامه به ساماندهی فضاهای تبلغاتی در تمامی ساختمان های منطقه اشاره کردو گفت: به منظور ایجاد هارمونی در تبلیغات محیطی، طرح یکپارچه سازی  فضاهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی در  ساختمان های  معاونت ها و نواحی ۹گانه  منطقه  ۲در قالب استانداردهای تعیین شده اجرا شد.

برپایی نمایشگاه  دائمی شهر خوب یافتنی است، نه ساختندرساختمان شهرداری منطقه۲
مدیرروابط عمومی شهرداری منطقه۲ ازبرپایی نمایشگاه دائمی با عنوان” شهر خوب یافتنی است نه ساختنی” برای اکران پیام های اطلاع رسانی و آموزش شهروندی در ساختمان شهرداری منطقه۲ خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، علی طهماسبی، مدیر روابط عمومی با اشاره به نقش  و اهمیت تبلیغات محیطی در انتقال مفاهیم آموزشی گفت: روابط عمومی منطقه در راستای رسالت های خود در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مناسب  از اقدامات و خدمات مدیریت شهری و همچنین حقوق شهروندی ،اقدام به جانمایی فضایی ثابت جهت اکران پیام های آموزشی و اطلاع رسانی در ساختمان منطقه کرد.
وی ترغیب شهروندان به مشارکت دراداره شهر و تقویت حس تعلق به شهر را ازدیگر اهداف این اقدام برشمرد و گفت: در این نمایشگاه با بهره گیری از  گرافیک و پیام های کوتاه، ضمن ارائه گزارش از اقدامات و برنامه های شهری ، اطلاع رسانی و شفاف سازی در خصوص  چگونگی هزینه کرد درآمدهای حاصل از  پرداخت عوارض شهروندان در نگهداشت و توسعه شهر انجام می شود.
وی افزود: پیام ها با محتوای پرداخت به موقع عوارض،استفاده از حمل و نقل عمومی،توجه ویژه به نگهداشت شهر، فضای سبز ، مبلمان شهری، مشارکت در اجرای الگوی مدیریت پسماند با تفکیک زباله از مبدا و خروج  یک نوبت زباله از منزل جهت کاهش هزینه های نگهداشت شهر  و … طراحی و اکران می شود.
به گفته مدیر روابط عمومی منطقه۲ اکران آموزه های اخلاقی و همچنین مضامین  مذهبی در مناسبت های ملی و مذهبی  ازدیگر کارکردهای این نمایشگاه است.
طهماسبی درادامه به ساماندهی فضاهای تبلغاتی در تمامی ساختمان های منطقه اشاره کردو گفت: به منظور ایجاد هارمونی در تبلیغات محیطی، طرح یکپارچه سازی  فضاهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی در  ساختمان های  معاونت ها و نواحی ۹گانه  منطقه  ۲در قالب استانداردهای تعیین شده اجرا شد.

فراخوان بیمه “ما” برای افزایش سرمایه بیمه بدنه خودرو

فراخوان بیمه “ما” برای افزایش سرمایه بیمه بدنه خودرو

شرکت بیمه “ما” طی فراخوانی از بیمه‌گذاران خود درخواست کرد نسبت به افزایش سرمایه بیمه بدنه اتومبیل خود سریعا اقدام کنند.

فراخوان بیمه “ما” برای افزایش سرمایه بیمه بدنه خودرو

به گزارش نسل برنا به نقل از روابط عمومی بیمه “ما”، پیرو اطلاعیه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با توجه به نوسانات اخیر قیمت وسائل نقلیه، این شرکت به منظور حمایت ازحقوق بیمه گذاران ، خواستار افزایش سرمایه مورد بیمه آنها در بیمه بدنه شد.

بر اساس این گزارش، بیمه “ما”  از مشتریان و بیمه گذاران خود درخواست کرد بر اساس شرایط عمومی بیمه نامه بدنه  اتومبیل، با مراجعه به شعب و نمایندگی های بیمه “ما” در سراسر کشور در اسرع وقت، نسبت به افزایش سرمایه بیمه نامه بدنه خودرو خود اقدام کنند تا از بروز هرگونه ضرر و زیان احتمالی ناشی از ماده ۱۰ قانون بیمه(قاعده نسبی سرمایه) در هنگام وقوع خسارت جلوگیری شود.

ارائه بالاترین استاندارد خدمات درمانی در بیمارستان کیش

ارائه بالاترین استاندارد خدمات درمانی در بیمارستان کیشرئیس بیمارستان کیش گفت: با تلاش های شبانه روزی کادر درمان و با ارائه بهترین خدمات تشخیصی، درمانی و مراقبتی مطابق با استاندارد های تعریف شده، بیمارستان کیش در سطح درجه یک A قرار گرفته است

به گزارش نسل برنا  مصطفی نادعلی نژاد رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در رابطه با بازدید وزارت بهداشت و بررسی های صورت گرفته در خصوص ارائه خدمات با کیفیت در این مجموعه گفت: برای نخستین بار پزشکان متخصص “جراح فوق تخصص عروق، فوق تخصص قلب، جراح مغز و اعصاب” به عنوان چهره های شناخته شده کشوری در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش به صورت دائم مستقر شدند.
نادعلی نژاد در خصوص ارتقای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ساکنین جزیره کیش اظهار داشت: با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش تیم های با تجربه و متخصص در حوزه بهداشت و درمان این منطقه با هدف ارتقا سطح درمان و احساس مسئولیت و تعهدی که در قبال مردم جامعه دارند به صورت شبانه روزی نسبت به شناسایی، بستری و درمان به موقع بیماران مبتلا به ویروس کرونا فعالیت می کنند.
وی خاطر نشان کرد: ارائه خدمات درمانی و حضور پزشکان مجرب در بیمارستان کیش باعث جلب رضایتمندی مراجعه کنندگان به این مرکز شده است.
رئیس بیمارستان کیش بر ضرورت پشتیبانی خدمات درمانی در جزیره کیش اشاره داشت و افزود: با توجه به این که مرکز درمانی بالغ بر ۳۰ هزار نفر مراجعه کننده دارد؛ نیازمند به چهار متخصص “داخلی، جراح، اطفال و بیهوشی” و همچنین پزشکان عمومی است که در این زمینه خدمات درمانی به بیماران ارائه می شود.
مصطفی نادعلی نژاد افزود: در بیمارستان کیش “سی تی اسکن قلب، آنژیو و سونوگرافی زنان” فعال شده و به اقشار مختلف جامعه خدمات درمانی ارائه می شود.
نادعلی نژاد با بیان این که در جزیره کیش کنترل خوبی در خصوص شیوع بیماری کرونا انجام شده است گفت: انجام جدا سازی دو لایه در سطح کشور، برای نخستین بار در بیمارستان کیش انجام شد که مورد استقبال گسترده و مورد توجه دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت.
وی در رابطه با مرکز نگهداری بیماران عفونی و تنفسی “فیاک” اظهار داشت: در چند روز گذشته با حضور مشاور رئیس جمهور این مجموعه افتتاح شد و بخش درمانگاهی این مجموعه در حال آماده سازی است که همزمان با عملیاتی شدن داروخانه و تزریقات، بخش کامل تنفسی به آن ساختمان منتقل می شود و بیمارستان کیش عاری از هر گونه ورود بیماری عفونی خواهد شد و برای ایجاد آرامش خاطر ساکنین جزیره کیش در این زمینه گام های موثری برداشته شده است.
رئیس بیمارستان کیش با بیان این که نمونه گیری های بیمارستان و مرکز توسعه سلامت کیش کمتر از ۳ ساعت پاسخ داده می شود گفت: دستگاه پلاسما فرزیس بر اساس آخرین مدل روز می تواند در سرعت بخشیدن به درمان بیماران کرونا تاثیر گذار باشد که مذاکرات در این خصوص نهایی شده و این دستگاه در کنار امکانات این مجموعه به مراجعه کنندگان خدمات با کیفیت ارائه می شود.

انعقاد قرارداد ساخت پروژه های اقدام ملی با موسسه دارالقرآن اردبیل

انعقاد قرارداد ساخت پروژه های اقدام ملی با موسسه دارالقرآن اردبیل

انعقاد قرارداد ساخت پروژه های اقدام ملی با موسسه دارالقرآن اردبیل

اولین قرارداد پروژه های اقدام ملی توسط بانک مسکن در استان اردبیل منعقد شد.

 به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، دکتر شایان مدیر عامل بانک مسکن صبح امروز از انعقاد قرارداد اولین پروژه های اقدام ملی در استان اردبیل خبرداد.

وی افزود: این قرارداد فی مابین بانک مسکن و موسسه دارالقرآن اردبیل با معرفی ستاد اجرایی فرمان امام و با تسهیلات به میزان ۵۴۰ میلیارد ریال جهت احداث چهار پروژه طرح اقدام ملی منعقد شده است.

دکتر شایان گفت:این پروژه ها بصورت چهار پروژه جداگانه به ترتیب پروژه اول ۱۱۰ واحد،پروژه دوم ۱۵۰ واحد،پروژه سوم ۲۱۰ واحد و پروژه چهارم ۷۰ واحد که در مجموع ۵۴۰ واحد مسکونی می باشد.

مدیر عامل بانک مسکن گفت: حداکثر مدت زمان تحویل این پروژه هابه متقاضیان ۲ سال در نظر گرفته شده است .

وی افزود:متقاضیان واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن بعد از ثبت نام اولیه و بررسی شرایط و تاییدصلاحیت آنها، می باید در بانک مسکن حساب مخصوص این طرح را افتتاح و نسبت به واریز آورده نقدی برای خانه دارشدن در این طرح اقدام لازم را انجام دهند.

طرح اقدام ملی تولید مسکن با هدف بستر سازی و فراهم آوردن زمینه رونق عرضه و تولید در حوزه مسکن و ساختمان برنامه ریزی و اجرا شده است .

رونق اقتصادی ،ایجاد اشتغال در بخش های مرتبط با صنعت،تولید و خدمات از دیگر اهداف اجرای این طرح در کشور است.

نقش پررنگ بورس کالا در انقلاب بازار سرمایه

عسگری مارانی

علیرضا عسگری مارانی پیشکسوت و خبره بازار سرمایه با انتشار یک فایل صوتی، دیدگاه خود در خصوص تحولات اخیر بازار سرمایه را اعلام کرده است. عسگری مارانی که معتقد است «انقلاب بازار سرمایه» در اقتصاد ایران رخ داده است، از زاویه ای متفاوت به رویدادهای ماه های اخیر نگاه می کند. این خبره بازار سرمایه می گوید به دلیل آنکه مردم وارد بازار سهام شده اند و به مرور نسبت به حق و حقوق خود در قبال سهامدارای یک شرکت در صنایع مختلف آگاه می شوند، دولت دیگر نمی تواند همانند سابق و به شکل غیرمنصفانه برای شرکت ها تعیین تکلیف کرده و بر قیمت کالاهای پتروشیمی، نفتی و فلزات که در بورس کالا عرضه می شود دخالت کند. به گفته عسگری مارانی، انقلاب بازار سرمایه ایران به اصلاحات اقتصادی در آینده منجر می شود که یکی از مهم ترین آن ها، تغییر نقش دخالتی دولت و وزارتخانه ها به یک سیاست گذار در امور اقتصادی بنگاه ها است؛ در این میان باید شاهد کنار رفتن دخالت ها در کشف قیمت کالاهای تولیدی کشور در بورس کالا و برقرار کامل روش حراج در این بورس باشیم.

به گزارش «کالاخبر»؛ در ادامه دیدگاه عسگری مارانی را مرور می کنیم.

«وقتی مردم وارد بازار سهام شده اند و سهام شرکت ها به آن ها واگذار شده است، دولت دیگر نمی تواند در مکانیسم قیمت گذاری تولیدات شرکت ها همانند روال قبل دخالت کند. چراکه مردم زیادی سهامدار پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، فولادی ها و شرکت های تولیدی در حوزه های مختلف شده اند و دخالت دولت بر قیمت کالاها برابر است با اجحاف در حق ذی نفعان پرشمار شرکت های تولیدی کشور یعنی مردم.

به عنوان مثال حق نداریم به ایران خودرو بگوییم فلان محصول خود را در بازار ۱۰۰ میلیون تومان بفروش، در شرایطی که همان محصول در بازار ۲۰۰ میلیون تومان قیمت می خورد؛ این کار یعنی برای منفعت رساندن به ۲۰تا ۳۰ هزار نفر از خودروی ارزان باید در حق ۷،۸ میلیون سهامدار ایران خودرو اجحاف کنیم که با ورود عامه مردم به بازار سهام، این رویداد غیراقتصادی به مرور از اقتصادمان کنار خواهد رفت.

همچنین نمی توانیم برای محصولی همچون کاشی و سیمان و فولاد که در آن مازاد تولید داریم قیمت گذاری کنیم. در حال حاضر متاسفانه برخی وزرا در تعیین قیمت و روش حراج محصولات در بورس کالا نظر می دهند اما در آینده ای نزدیک به دلیل سهامداری شمار زیادی از مردم کشورمان بر شرکت های تولیدی، وزرا از نقش حاکمیتی و تصمیم گیری برای اداره بنگاه ها به نقش اصلی خود یعنی سیاست گذار مبدل می شوند و این اتفاق یکی از مزایای بزرگ انقلاب بازار سرمایه برای اقتصاد ایران است.
در حوزه انقلاب بازار سرمایه، دغدغه ای که وجود دارد این است که دولت هنوز آمادگی کامل برای همسو شدن با اصلاحاتی که این انقلاب برای اقتصاد به ارمغان می آورد را ندارد. به عبارتی دولت از انقلاب بازار سرمایه عقب تر است و یا باید به سرعت سیاست های خود را با آن تطبیق دهد یا آنکه جریان موج مردم در بازار سرمایه، دولت را وارد به پذیرش این اصلاحات می کند چراکه مردم از این پس ذینفع مستقیم در حوزه بازار سهام هستند و براساس قانون نیز دولت باید محافظ جان و مال و ناموس مردم باشد. به این ترتیب دولت باید نگهدار ثروت و دارایی مردم باشد و همین عامل نیز باعث می شود تا تضادهای رفتاری دولت در حوزه قیمت گذاری دستوری کالاها دیگر بروز نکند.

تجربه سال های اخیر بارها به ما گوشزد کرده است که دونرخی شدن بازارها، یعنی تولید رانت در اقتصاد؛ برای مثال وقتی در بورس کالا قیمت مواد اولیه را به اجبار پایین نگه می داریم اما همان ماده اولیه بیرون بورس نرخی به مراتب بالاتر دارد، این رویداد هیچ حاصلی برای تولید ندارد و برچیده شدن این نگاه به مدد انقلاب بازار سرمایه، نویدبخش روزهای روشن برای تولید کشور است.

با همه این تفاسیر باید اعلام کرد که در جریان حرکت انقلاب بازار سرمایه به یکسری افراد و تفکر به عنوان موانع خواهیم رسید که این افراد راهی نخواهند داشت جز آنکه خودشان و تفکرشان را با اصلاحات اقتصادی همسو کنند. دلیل این تاکید نیز آن است که ۴۰ تا ۵۰ میلیون سهامدار عدالت به همراه ۷،۸ میلیون سهامدار جدید وارد بازار سهام شده اند و مسوولان باید در قبال تصمیم های اشتباه خود پاسخگوی این شمار بالای سهامدار شرکت ها باشند. به اعتقاد بنده این چرخه ورود مردم به بازار سرمایه باید توسعه یابد و حتی بچه ها در سنین کودکی در دوران مدرسه باید با قواعد بازار سرمایه آشنا شوند تا بتوانیم به یک بورس عمیق و قابل حرف در صحنه های بین المللی تبدیل شویم.

موضوع مهمی که پتانسیل بالای بازار سهام ایران برای رشد و توسعه را نشان می دهد، بررسی ارزش بازار است. در حال حاضر ارزش بازار سهام ایران بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد دلار است در شرایطی که ارزش بازار شرکت هایی مثل اپل و آمازون به تنهایی چند برابر ارزش کل بورس ماست به عبارتی بورس ما با کل صنایع بزرگ پتروشیمی، پالایشی، بانکداری، فولادی، معدن، فلزی، سیمان و …. حدود ۴۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد. این بررسی نشان می دهد که بازار ما در سطح بین المللی دارای ارزش بالایی نیست و بسیار جای رشد دارد که برای تحقق آن دو عامل باید عملیاتی شود. نخست همان موضوعی که در ابتدا ذکر شد، دولت نباید در خصوص درآمد بنگاه ها و قیمت تمام شده محصولاتشان بی انصافی کند و اجازه دهد شرکت هایی قبیل فولاد مبارکه و فولاد خوزستان و …. براساس رقابت محصولاتشان را در بورس کالا و در شفافیت به فروش برسانند. عامل دوم نیز باید توجه کنیم که بازار سرمایه همانند طبیعت، دارای اکوسیستم است و همه اجزای این اکوسیستم از قبیل نهادهای بازار سرمایه و ارکان آن باید هر یک وظایف خود را به درستی انجام دهند. فعالیت های این اکوسیستم در چند سال اخیر در حال اصلاح است و بنده معتقدم با توجه و صبوری و به مدد انقلاب بازار سرمایه، شاهد تنظیم این اکوسیستم خواهیم بود.
در پایان به سهامداران توصیه می کنم که در کنار ورود به بازار سهام و سرمایه گذاری اگر صبوری را چاشنی این سرمایه گذاری کنند از حضور در این بازار لذت خواهند برد چراکه زمان حکومت بازار سرمایه برای اقتصاد کشور فرارسیده است.»

منبع: دنیای اقتصاد

1 2 3 529