دسته بندی های ارشیو: آخرین بازدید

انتصاب مدیرکل حوزه مدیریت عامل و روابط عمومی بانک سینا

انتصاب مدیرکل حوزه مدیریت عامل و روابط عمومی بانک سینا

انتصاب مدیرکل حوزه مدیریت عامل و روابط عمومی بانک سینا

در حکمی از سوی مدیرعامل بانک سینا، مدیرکل حوزه مدیریت عامل و روابط عمومی این بانک منصوب شد.
در حکم صادره از سوی آقای دکتر ایمانی، آقای منصور شیخ الاسلامی به سمت مدیرکل حوزه مدیریت عامل و روابط عمومی بانک سینا منصوب شد.
وی پیش از این سمت مدیرکل روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مهر اقتصاد را عهده دار بوده است

برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیران هلدینگ «ومعادن» و ایمیدرو

برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیران هلدینگ «ومعادن» و ایمیدرو

نشست هم‌اندیشی مدیران شرکتهای هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با حضور رئیس هیأت عامل ایمیدرو و معاونین این سازمان صبح امروز در سالن جلسات «ومعادن» برگزار شد.
در ابتدای این نشست، مهمترین تحولات اقتصادی ایران و جهان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و تاثیرات آن بر صنایع معدنی و فولادی تحلیل گردید.
سپس مدیران شرکتهای مختلف معدنی و فولادی چالش ها و مشکلات موجود را مطرح و پیشنهاداتی را برای بهبود وضعیت تولید و صادرات محصولات خود ارائه نمودند.
برخی از مهمترین موضوعات مطرح شده در هم‌اندیشی
– مشکل عدم توازن در زنجیره تأمین مواد اولیه فولاد و لزوم حذف واسطه ها
– چالش های پیش روی تولید فولاد مرتبط با ظهور و پیشرفت فناوری های نوین در صنایع مختلف
– لزوم بهینه سازی سیستم ها و به کار گیری فناوری های نوین در تولید
– کاهش هزینه های تولید از طریق مصرف بهینه انرژی
– گزارش پیشرفت کار و فعالیت های هلدینگ «ومعادن» در سه حوزه ارتباط با مراکز دانش بنیان و استارت آپ ها در قالب شرکت صندوق خطرپذیر (راشا)، اکتشاف و حمل و نقل
در ادامه این نشست، مدیرعامل سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات ضمن اشاره به فعالیت جدی این مجموعه در حوزه زیرساخت بر ادامه روند توسعه با درنظرگیری حفظ توان مجموعه و منافع سهامداران تاکید نمود. عزیزاله عصاری افزود: بحمداله با دانش، توان و تجربه بالایی که در هلدینگ وجود دارد شاهد موفقیتهای خوبی در این مجموعه بوده ایم.
وی همچنین به ضرورت تعیین تکلیف نرخ تسعیر ارز (وام های دریافتی از صندوق توسعه و بانک ها) اشاره کرد و افزود: اگر تسعیر ارز برای تولید کنندگان بر اساس نرخ روز محاسبه شود، شرکتها متضرر می شوند و این موضوع با سیاست کلی کشور در سال رونق تولید تناسبی نخواهد داشت.
راه حل مشکل تأمین مالی
مدیرعامل هلدینگ ومعادن، تأمین مالی را بعنوان یکی از اصلی ترین مشکلات موجود در صنعت برشمرد و افزود: برای جذب نقدینگی مورد نیاز تولید، یکی از بهترین راهکارها این است که مرکزی معتبر به صورت تخصصی نسبت به رتبه بندی شرکتها اقدام کند. این که بانک ها در اعطای تسهیلات و اعتبارات شرکتهای بزرگ، معتبر و صاحب نام را در کنار مجموعه های نامعتبر و کم توان به یک چشم نگاه کنند و قواعد و محدودیتهای جاری برای هر دو گروه یکسان باشد، منطقی نیست.
عصاری همچنین برای تأمین برق مورد نیاز صنایع طی تابستان سال آینده توضیحاتی ارائه کرد.
خطر از دست رفتن بازارهای صادراتی
مدیرعامل سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در مورد پیامدهای افزایش نرخ تعرفه صادرات مواد معدنی گفت: این افزایش تعرفه ها اگر چه تا حدی مشکلات تأمین مواد اولیه فولادی ها را در داخل برطرف کرده لیکن از سوی دیگر بازارهای صادراتی این محصولات را به ویژه در مورد سنگ های کم عیار کشور دچار مشکل کرده است. به طور طبیعی وقتی صادرات دچار کاهش یا وقفه می شود، خریداران ثابت ما سراغ تأمین کننده های دیگر می روند و حتی با تجدید نظرهای بعدی در نرخ تعرفه ها، بازگرداندن بازارها به وضع سابق به سادگی مقدور نخواهد بود. همچنان که الان مشاهده می کنیم کشور هند خط صادرات سنگ آهن خود را به مقصد چین گسترش داده و دولت هند علیرغم سخت گیری هایی که در قوانین گمرکی و تعرفه های خود دارد، لااقل در صادرات سنگ های با عیار پایین تر خود همکاری لازم را با صادرکنندگان خود در پیش گرفته است.
در بخش پایانی این نشست هم‌اندیشی، دکتر غریب پور به مسائل و نکات مطرح‌شده در جلسه پاسخ گفت. رئیس هیأت عامل ایمیدرو ضمن توضیح برنامه‌ها و دستاوردهای ایمیدرو در بخش‌های مختلف، اولویت‌های جاری این سازمان را توسعه اکتشاف، امور زیربنایی معدن و صنایع معدنی و تأمین مالی این صنعت برشمرد. وی همچنین بر حمایت کامل ایمیدرو از بخش خصوصی به ویژه هلدینگ «ومعادن» تاکید کرد.

مسئولین برای حفظ تولید و ارتقاء آن با راهبردهای اثربخش از خام فروشی جلوگیری کنند

دکتر جابر جعفری مدیر خرید خارجی ذوب آهن اصفهان در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه ایران متافو گفت : در سالیان اخیر با توجه به وجود تحریم های بین المللی علیه ایران و به ویژه بعد از خروج دولت آمریکا از برجام،مسیرهای باز شده جهت تعاملات بین المللی،متاسفانه مجددا بسته شد و خریدهای خارجی با چالش های زیادی همراه گردید.

 مسئولین برای حفظ تولید و ارتقاء آن با راهبردهای اثربخش از خام فروشی جلوگیری کنند
 وی افزود : بر اساس تجربیات موفق سالیان گذشته و با خرد و تدبیر جمعی و رهنمودهای مدیریت عالی شرکت توانستیم چالش های ایجاد شده را برطرف نموده و آینده روشنی را در این خصوص برای ذوب آهن اصفهان ترسیم نماییم.

مدیر خرید خارجی شرکت  تصریح کرد : در نمایشگاه امروز تعاملات بسیار خوبی با شرکت های داخلی و خارجی در زمینه تامین مواد اولیه خط تولید و بومی سازی قطعات و تجهیزات صورت گرفت که پس از پیگیری در نشست های آتی نتایج آن اطلاع رسانی می شود.

استراتژی ذوب آهن اصفهان تامین از داخل کشور است

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : استراتژی ذوب آهن اصفهان همواره تامین مواد اولیه و قطعات و تجهیزات از داخل کشور است و در جایی که این امکان به لحاظ کمی و کیفی میسر نباشد به ناچار برای تامین از خارج از کشور برنامه ریزی می شود.

 مسئولین برای حفظ تولید و ارتقاء آن با راهبردهای اثربخش از خام فروشی جلوگیری کنند

دکتر جعفری گفت:  ذوب آهن اصفهان که بنیان آن بر اساس معادن گذاشته شد و مدیریت آنها را نیز بر عهده داشت هم  اکنون به دلیل کمبود اولیه داخلی  به ویژه سنگ آهن با نیمی از  ظرفیت تولید دارد و متاسفانه صادرات این ماده اولیه استراتژیک را شاهد هستیم. مسولین در جهت حفظ تولید و ارتقاء آن نیاز  است حامی تولید کنندگان باشند و با اتخاذ راهبردهای اثربخش از خام فروشی مواد اولیه جلوگیری نمایند

هوایی پاک، خانه‌ای آرام با هوش مصنوعی سامسونگ

هوایی پاک، خانه‌ای آرام با هوش مصنوعی سامسونگ

هوایی پاک، خانه‌ای آرام با هوش مصنوعی سامسونگ

ظاهرا زندگی ای که زمانی رویا به نظر می‎رسید، حالا به واقعیت پیوسته. تصور کنید وقتی به سر کار می‎روید فرشته‎ مخصوص شما به جای شما همه کارهای خانه‎تان را انجام دهد تا وقتی برگشتید خیال‎تان کاملا راحت باشد. خب شاید آن بخش فرشته مخصوص یک رویا و افسانه باشد اما بخش دوم حالا و با دستگاه‎های هوشمند خانگی سامسونگ کاملا به واقعیت پیوسته است. تا جایی که تفاوت چندانی بین این دو نخواهد بود.

اتصال روان بین همه لوازم خانگی بخشی از چشمانداز «هوش اشیا» در شرکت سامسونگ است که در آن جهانی ترسیم می‌شود که همه لوازم خانگی اطراف ما بصورت دائم با هم در ارتباط هستند تا بتوانند زندگی ما را سادهتر کنند. برای درک اینکه این مجموعه لوازم خانگی چطور میتواند مشکلات کارهای خانه ما را از روی دوشمان بردارد، یک آخر هفته با کلی کارهای خانه را با این لوازم خانگی می‌گذرانیم.

هفت صبح: شروع روز با بیکسبی

برای شروع یک روز تعطیل با یک دنیا کار در خانه، اولین کاری که بعد از بلند شدن از تخت باید انجام دهیم، بررسی شرایط آب و هوا و البته میزان آلوده بودن هواست. برای این کار میتوانیم گوشی را برداریم و یک اپلیکیشن پیشبینی هوا را باز کنیم و اطلاعات را ببینیم یا تلویزیون را روشن کنیم و در شبکه خبر شرایط آب و هوا را ببینیم. اما وقتی آخر هفته است و بیرون آمدن از رختخواب سختتر می‏شود، باید گزینه سریع‌تر و راحتتر بیکسبی سامسونگ را انتخاب کنیم. بیکسبی پلتفرم هوش مصنوعی است که از طریق گفتگوی طبیعی، خدماتی کاملا شخصی در اختیار کاربران قرار میدهد.

با استفاده از بیکسبی و گفتن چند دستور صوتی ساده می‌توانید به راحتی از شرایط آب و هوا و میزان آلوده بودن آن با خبر شوید. در ضمن بیکسبی به مرور عادات، الگوهای کاربردی و اپلیکیشن‌های مورد استفاده شما را شناخته و هوشمندتر و استفاده از آن در هر زمانی ساده‌تر میشود.

۹ صبح: شستن لباس‌ها سادهتر از همیشه

قابلیت‌های هوشمند لوازم خانگی سامسونگ به شکلی طراحی شده تا هرگونه استرس را در کارهای خانه از بین ببرد. برای ساده‌تر شدن چرخه شستن لباس‌ها هم، سامسونگ Auto Cycle Link را عرضه کرد که ماشین لباسشویی و خشک‌کن کن را به هم وصل میکند تا بلافاصله بعد از تمام شدن چرخه شستشو، خشک‌کن بتواند بصورت خودکار بهترین برنامه را برای خشک کردن لباس‌ها انتخاب کند.

۱۱ صبح: غذای روز با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی سامسونگ حتی انتخاب و تهیه غذا را هم ساده‌تر کرده است. برنامه Food AI سامسونگ بصورت دائم به شما اطلاع میدهد چه مواد غذایی داخل یخچال‌تان موجود دارید. این فناوری علایق اعضای خانواده را یاد گرفته و بر اساس آنها دستور پخت انواع غذاهای موردعلاقه و سازگار با رژیم غذایی اعضای خانه را پیشنهاد میدهد.

با استفاده از فناوری تشخیص تصویر، این فناوری نام مواد غذایی را که در یخچال دارید تشخیص داده و به این ترتیب به شما اطلاع میدهد چه موادی در اختیار دارید تا غذا را متناسب با محتویات یخچال انتخاب کنید و از طرفی هم مراقب تاریخ مصرف مواد داخل یخچال باشید. در اینجا شما می‏توانید غذاهایی را که با همین مواد قابل تهیه است جستجو کرده و حتی در صورت نیاز موادغذایی جدید را بصورت آنلاین خریداری کنید.

یک بعدازظهر: آشپزخانهای که خودش را آماده میکند

وقتی غذای خودتان را انتخاب کردید Food AI سامسونگ همه لوازم آشپزخانه را برای تهیه آن غذا آماده میکند تا شما فقط حواستان به خوشمزه شدن آن باشد. پختن غذا در آشپزخانه‌ای که خودش را برای شما آماده میکند مانند آشپزی در یک رستوران بزرگ با کلی دستیار آشپز است.

هود و اجاق رومیزی آشپزخانه کاملا با هم هماهنگ هستند تا هوای آشپزخانه همیشه تازه بماند. هر زمان یکی از شعلههای اجاق را روشن کنید، هود هم بصورت خودکار روشن میشود و بعد از خاموش شدن شعله، به آرامی هود هم خاموش میشود.

آشپزخانه حتی حواسش به استنشاق هوای تازه توسط شما هم هست. هر زمانی که پنجره را باز کنید، قابلیت تشخیص پنجره باز در دستگاه تصفیه هوا به کار افتاده و بصورت خودکار دستگاه خاموش می‏شود و وقتی پنجره را ببندید، دوباره بصورت خودکار روشن می‏شود.

سه بعدازظهر: همه حواسشان به خودشان هست

این درست است که میگویند هر از گاهی باید لوازم خانهتان را چک کنید که در بهترین وضعیت عملکردیشان قرار دارند یا خیر اما همیشه ساده نیست که این مسئله را به خاطر بسپاریم. اینجاست که AI Homecare Manager سامسونگ به کمک شما میآید. این فناوری موقعیت و الگوهای استفاده شما از لوازم مختلف را یاد گرفته و هر اقدام لازمی را به شما یادآوری می‏کند. این فناوری نه تنها راه حل هر مشکل احتمالی در لوازم خانگی را به شکلی ساده در اختیارتان قرار میدهد بلکه اگر هر بخشی مثل فیلترهای دستگاه‌ها، نیاز به تعمیر داشته باشد، آن را به شما یادآوری کرده و بهترین لینک‌های خرید را هم به شما نشان میدهد.

لوازم خانگی سامسونگ حتی میتوانند راههایی برای صرفه‌جویی در میزان استفاده برق را هم به شما پیشنهاد کنند. فناوری SmartThings Energy Control یک قابلیت نظارتی ساده است که با اپلیکیشن‌های مختلف قابل کنترل است. این فناوری به شما امکان میدهد میزان مصرف ماهیانه برق خود را با دیگر کاربران همین لوازم خانگی، مقایسه کنید.

۶ بعدازظهر: در خانه همه چیز به کام شماست

فناوری Welcome Care یک قابلیت مبتنی بر GPS برای مدیریت خانه هوشمند سامسونگ است. این فناوری با استفاده از هوش مصنوعی، میزان کیفیت هوای داخل خانه را اندازه گیری کرده و اگر آن را پایین تر از حد مناسب تشخیص دهد، هشداری را به کاربر می‏فرستد تا دستور فعال کردن دستگاه تصفیه هوا را بدهد.

وقتی به اندازه کافی به خانه نزدیک شوید، این قابلیت از شما میپرسد آیا می‏خواهید دستگاه تهویه هوای خانه را روشن کنید یا اینکه خاموش بماند. البته در صورت خارج شدن شما از خانه هم این قابلیت فعال شده و دستگاه تهویه هوا را خاموش می‏کند و به این ترتیب دیگر نگران فراموش کردن این مسئله نخواهید بود.

۹ شب: کولر گازی دمای اتاق را تنظیم میکند

در هر خانه‌ای فضاهای مختلفی وجود دارد که هر کدام هم دمای هوای مخصوص به خود را لازم دارند. خدمات Pleasant AI سامسونگ بصورت خودکار تنظیمات دستگاههای تهویه هوای داخل هر بخش را به شکلی تعیین میکند که بهترین دما در هر اتاق ایجاد شده و شما بیشتری راحتی را داشته باشید. این دستگاهها به مرور زمان و با استفاده از اطلاعات نوع کاربرد شما، الگوی رفتاریتان را شناخته و در این بخش بهتر عمل میکنند.

۳ صبح: همه در خدمت خواب خوش شما

قابلیتهای هوشمند در لوازم خانگی سامسونگ بدون وقفه حواسشان به شما هست. مثلا دستگاه تصفیه هوا حتی وقتی خاموش است میزان کیفیت هوا را در کل شب اندازه گیری کرده و در صورت آلوده شدن آن، فورا بصورت خودکار روشن می‏شود. حتی قبل از خواب می‏توانید از بیکسبی بخواهید موسیقی موردعلاقهتان را برای خواب پخش کرده یا برنامه کاری فردا را به شما نشان دهد.

عقد تفاهم نامه همکاری مشترک بانک ایران زمین و اتحادیه بارفروشان تهران

در راستای حمایت از تولید و اشتغال صورت گرفت:

عقد تفاهم نامه همکاری مشترک بانک ایران زمین و اتحادیه بارفروشان تهران

عقد تفاهم نامه همکاری مشترک بانک ایران زمین و اتحادیه بارفروشان تهران

بانک ایران زمین و اتحادیه بارفروشان تهران تفاهم نامه ای با هدف همکاری و ایجاد بستری مناسب برای اشتغال و ارائه خدمات با کیفیت به اعضای اتحادیه بارفروشان امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی: صبح امروز با حضور هیات مدیره و هیات عامل بانک ایران زمین و هیات مدیره اتحادیه بارفروشان تهران همچنین قاسم نوده فراهانی ریاست اتاق اصناف تهران، دکتر مهدی اسلامی پناه مشاورعالی رئیس کل بانک مرکزی و دکتر رمضان نژاد ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی تفاهم نامه ای در راستای ایجاد اشتغال و ارائه با کیفیت خدمات به اعضای اتحادیه امضا کردند.

🔹عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین، در مراسم امضا تفاهم‌نامه با اتحادیه بارفروشان تهران برای ارائه خدمات به اعضای این اتحادیه، اظهار داشت: با توجه به اهمیت فعالیت این اتحادیه، ما این اطمینان را می‌دهیم که از تمام توان و ظرفیت خود استفاده کنیم تا بتوانیم خدمات را به کامل‌ترین شکل به شما ارائه دهیم.

🔹وی افزود: هر سرویس و خدمتی که در نظام بانکی به مردم ارائه می شود در بانک ایران زمین نیز وجود دارد اما نکته ای که ما بر آن تاکید و تمرکز داریم و ارائه خدمات با کیفیت است.

🔹قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران در این جلسه گفت: ما با ۱۳۵ اتحادیه که اتحادیه بارفروشان از مهمترین این اتحادیه هاست هدفمان حمایت از حقوق مصرف کننده است.

🔹وی عنوان کرد الان مشکل تولید کالای قاچاق است که این امر مستلزم عزم ملی است، نوده فراهانی افزود: هدف ما از همکاری با بانک ایران زمین کمک به چرخه تولید و ایجاد اشتغال است که امیدوارم این حرکت الگویی برای دیگر اتحادیه ها باشد.

🔹در ادامه این جلسه دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان تهران مطالبی را در خصوص میدان میوه و تره بار مرکزی بیان و عنوان کرد: این اتحادیه برنامه هایی برای ساماندهی کشت و آبیاری باغات دارد که در بعضی استان ها در حال اجراست، و همچنین ایجاد و راه اندازی سردخانه مرکزی در سازمان با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن خواهد بود، که ما امیدواریم با همراهی بانک ایران زمین بتوانیم این موضوع را پیگیری کنیم.

🔹وی افزود: همچنین در خصوص ضمانت نامه و ال سی لازم برای صادر کنندگان این صنف توافقاتی با بانک ایران زمین داشته است.

🔹سپس فرهاد اینالویی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین عنوان کرد: بانکداری دیجیتال با بانکداری الکترونیک متفاوت است زیرا در بانکداری دیجیتال سرویس‌ها و خدمات شخصی‌سازی شده و متناسب با نیاز مشتری طراحی و در ارائه می‌شود در حالی که در بانکداری الکترونیک محصولی آماده به مشتری ارائه می‌شود.

🔹اینالویی گفت: شعبه دیجیتال نیز گذاری از سیستم فعلی به سیستم آینده است، خدمات موجود وجود دارد اما کارمندی وجود ندارد، در این شعبات فقط خدمات بانکی ارائه نمی‌شود و مشتری می تواند خیل وسیعی از نیازهای خود را از قبیل بلیت سینما و … در این شعبات تامین کند و تاکنون بانک ایران زمین در این زمینه پیش قدم بوده است.

🔹در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری بین بانک ایران زمین و اتحادیه بار فروشان تهران به امضاء طرفین رسید.

بانک سینا باید در خدمت گروه بنیاد جهت کمک به محرومین باشد

بانک سینا باید در خدمت گروه بنیاد جهت کمک به محرومین باشد

جلسه مدیران بانک سینا با حضور آقایان مهندس فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، دکتر ایمانی مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و هیات عامل بانک برگزارشد.

 به گزارش  روابط عمومی بانک سینا، آقای مهندس فتاح در این جلسه با بیان آنکه بانک سینا بانکی خوشنام و بی حاشیه است، گفت: با توجه به عملکرد خوب و موفقیت هایی که بانک سینا طی مدت فعالیت در نظام بانکی کسب کرده، انتظارات هم از آن بالاست.

وی به ماموریت های بنیاد مستضعفان اشاره کرد و افزود: همانگونه که از نام بنیاد پیداست، این مرکز باید به نفع مردم، مستضعفان، محرومان، آبادانی، رفع محرومیت و اشتغال جامعه گام بردارد و لذا از بانک سینا هم انتظار داریم در راستای این ماموریت ها و در خدمت گروه بنیاد باشد. بنیاد برای محرومان است و بانک سینا هم باید در خدمت محرومان و منافع آنان باشد. این امر از طریق اعطای تسهیلات قرض الحسنه و کمک به اشتغال مناطق محروم می تواند میسر شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان آنکه آقای دکتر ایمانی، فردی جهادی، ارزشی و مسلط به امور بانکی هستند، افزود: هر چه شما بانک را به سمت قرض الحسنه سوق دهید، ما هم از شما حمایت می کنیم. از بانک سینا به عنوان عصای دست بنیاد انتظار داریم تا در آبادانی میهن و اشتغال مردم به ویژه مناطق محروم مشارکت داشته باشد.

وی در ادامه به وضعیت سهام بنیاد مستضعفان در بانک سینا اشاره کرد و بیان داشت: ما تابع قانون هستیم و برای کاهش سهام بنیاد در چارچوب مصوبات قانونی آمادگی داریم و اقدام خواهیم کرد.

در ادامه آقای دکتر ایمانی از آمادگی بانک سینا در راستای کمک به ایفای ماموریت های بنیاد گفت و افزود: این بانک در راستای ماموریت های بنیاد که حمایت از مناطق محروم است نسبت به اعطای تسهیلات اشتغالزایی روستایی اقدام کرده که تاکنون تعداد ۴۳۰۰ طرح بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد ریال مصوب شده که از این تعداد ۲۵۰۰ طرح به مبلغ ۷ هزار و ۳۷۸ میلیارد ریال با اشتغالزایی برای ۱۶ هزار نفر به بهره برداری رسیده است.

وی اظهار داشت: در بحث تسهیلات قرض الحسنه ازدواج هم تاکنون ۱۶ هزار و ۴۹۸ فقره تسهیلات به ارزش ۲۷۸۹ میلیارد ریال پرداخت شده که ۹۲۱ فقره آن معادل ۲۹۳ میلیارد ریال به ایثارگران عزیز پرداخت شده است.

آقای دکتر ایمانی خاطرنشان کرد: با تلاش های صورت گرفته، سود هر سهم بانک سینا در پایان آبان ماه به میزان ۱۱۷ ریال تحقق یافته که معادل ۶۱ درصد سود پیش بینی سالیانه و ۹۱ درصد سود طبق بودجه فصلی است. همچنین مجموع درآمدهای ۸ ماهه بانک مبلغ ۲۱ هزار و ۷۰۳ میلیارد ریال است که معادل ۶۴ درصد بودجه کل سال و ۹۷ درصد بودجه فصلی بوده است. در ادامه جلسه، مدیران بانک سینا گزارشی از عملکردها و فعالیت های بخش های مرتبط ارائه کردند.

تسهیل خدمات دهی به مشتریان دارای معلولیت در شعب بانک ملی ایران

تسهیل خدمات دهی به مشتریان دارای معلولیت در شعب بانک ملی ایران

بانک ملی در راستای مشتری مداری و حمایت از جامعه دارای معلولیت، به دنبال تسهیل خدمات دهی به این بخش از مشتریان بوده و در این زمینه علاوه بر توسعه بانکداری دیجیتال و نوین تجهیز شعب را نیز دنبال می کند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، ۱۲ آذرماه مصادف با سوم دسامبر توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۲ به عنوان روز جهانی افراد دارای معلولیت نامگذاری شده است. با توجه به اینکه موانع فیزیکی و اجتماعی اغلب این افراد را در استفاده از تسهیلات و خدمات شهری و رفاهی محروم می سازد، بانک ملی ایران با قرار دادن مشتری مداری در راس امور خود و همچنین تبلور این باور در تمامی ارکان بانک، تلاش کرده تا گامی در زمینه بهبود شرایط زندگی و کاهش مشکلات این دسته از مشتریان بردارد.

با توجه به اینکه امکان بهره برداری برابر از امکانات، از حقوق انکارناپذیر تمامی افراد جامعه است، از این رو اداره کل مهندسی و املاک بانک نیز در تمامی برنامه های بازسازی و نوسازی شعب و ساختمان های خود تاکنون مسئله سهولت و امکان دسترسی افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی را حتی الامکان در طرح ها لحاظ کرده است.

از سویی نگاهی اجمالی به ساختمان های ادارای نشان می دهد که اغلب این ساختمان ها پاسخگوی نیازها و محدودیت های افراد دارای معلولیت نبوده و وجود مشکلات کالبدی، استفاده مفید از فضاهای شهری و ساختمان های عمومی را برای این دسته از افراد غیرممکن می سازد. بدین ترتیب سازگار کردن محیط و ساختمان های شعب بانک ملی ایران با شرایط این افراد که در عین حال به معنی رعایت شرایط دیگر گروه های جامعه اعم از سالمندان و بیماران نیز هست، ضروری به نظر می رسد.

در همین راستا بانک تلاش کرده تا موانع حرکتی شعب را با ایجاد رمپ، سطوح شیب دار، آسانسور و بالابرهای مناسب جهت حمل ویلچر، تعبیه درب های اتوماتیک، کاهش ارتفاع ورودی شعب نسبت به خیابان و… به حداقل برساند و اکنون شعب ایثار، فردوس، امیریه، میدان شهدا، کارگشایی مولوی، دانشگاه تهران، میدان فردوسی، میدان جمهوری و… با بهره مندی امکانات مذکور آماده ارایه خدمت به مشتریان دارای معلولیت هستند.

همچنین شعب مجهز به باجه نابینایان اعم از عارف تهران، میدان ولیعصر قزوین، خیابان سمیه قم، میدان هما فریزد یزد، میدان آزادی سنندج، چهارراه مشیر شیراز، خیابان کوهسنگی مشهد، اترک بجنورد و… به این دسته از مشتریان گرانقدر خدمات دهی می کنند.

اقدامات بانک ملی ایران در تسهیل خدمات دهی به مشتریان دارای معلولیت و همچنین همکاری این بانک در پروژه های مطالعاتی نظیر روش های مناسب سازی ساختمان های اداری برای افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نیز مورد تقدیر قرار گرفته است.

ضمن اینکه اقدامات بانک ملی ایران در راستای توسعه بانکداری دیجیتال نیز با توجه به فراهم کردن خدمات بانکی غیرحضوری علاوه بر تحقق اهداف مشتری مداری، گامی در جهت حمایت از مشتریان دارای معلولیت نیز خواهد بود و این دسته از مشتریان می توانند از خدمات بانکی غیرحضوری بدون نیاز به مراجعه به شعب با استفاده از سامانه هایی نظیر بام، همراه بانک، اپلیکیشن بله، بانک آفیسر، اپلیکیشن ۶۰ و… بهره مند شوند.

بورس کالا آماده میزبانی از فروش اموال مازاد بانک ها

بورس کالا آماده میزبانی از فروش اموال مازاد بانک ها

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بورس کالای ایران آمادگی خود را برای واگذاری اموال مازاد بانک‌ها اعلام کرده است، گفت: مزیت همزمان فروش املاک مازاد بانک ها در بورس کالا آن است که علاوه بر آزاد شدن منابع بانک‌ها به شکلی شفاف و رقابتی، یک گزینه جدید برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه نیز به میزبانی بورس کالا اضافه می‌شود.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایرنا، با توجه به اینکه خروج بانک‌ها از بنگاه داری از تاکیدات رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری است، این طرح در ماه‌های  گذشته با شتاب بیشتری دنبال می‌شود و زیرساخت های آن فراهم شده است.

به تازگی نیز «سامانه اموال مازاد بانک‌ها» رونمایی و از طریق این سامانه امکان فروش اموال مازاد بانک‌ها به اشخاص حقیقی و حقوقی فراهم شده است که از طریق این سامانه اموال مازاد ۱۸ بانک دولتی و مشمول اصل ۴۴ فروخته می‌شود.

پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی نیز با اشاره به این موضوع گزارش داده است: در مرحله اول قرار شده ۱۷ هزار میلیارد تومان از این اموال به فروش برسد که شامل املاک تجاری، مسکونی، صنعتی و کشاورزی مانند کارخانه، دامداری، باغ، هتل و حتی شعب بانکی است.

براساس گفته وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکنون هفت هزار میلیارد تومان از دارایی‌های مازاد بانک‌های دولتی واگذار شده است که از این میان چهار هزار میلیارد تومان آن مربوط به واگذاری سهام و بنگاه‌ها و سه هزار میلیارد تومان آن مربوط به اموال تملیکی است.

دژپسند گفته که درآمد حاصل از واگذاری‌ها به خزانه دولت واریز نمی‌شود و تمام آن به بانک‌ها بازگشت خواهد داشت که می‌تواند برای افزایش توان تسهیلات دهی آنها به کارآید. همچنین معاون امور بانکی وزیر امور اقتصادی دارایی نیز از عرضه دارایی‌های منجمد بانک‌ها در بورس کالا و خریداری آنها توسط عموم مردم در آینده نزدیک خبر داده است.

به گفته وی براساس مذاکرات صورت گرفته با سازمان بورس، تا پایان ماه جاری امکان حراج آنلاین این املاک در بازار فرعی بورس کالا فراهم می‌شود. علاوه براین امکان استفاده از نرم افزارهای بورس کالا نیز به شرکت فام (فروش اموال مازاد بانکی) داده شده است.

واگذاری اموال مازاد بانک ها فرصتی مناسب برای بازار سرمایه

شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به عرضه اموال مازاد بانک ها در بورس کالا اشاره کرد و گفت: بورس کالا از سال ۹۱ پلت فرمی را طراحی کرد که حراج‌های تک محصولی در آنجا اتفاق می‌افتد؛ به طور معمول کالاهایی که در بورس کالا پذیرش می‌شوند کالاهای همگن هستند که به دفعات هم مورد معامله قرار می‌گیرند اما در مورد املاکی که بانک ها دارند، قرار است معامله یک بار انجام شود که این امکان در بورس کالا وجود دارد.

محمدی ادامه داد: در بورس کالا، دستورالعمل و مقررات لازم برای میزبانی از املاک مازاد بانک‌ها وجود دارد تا از یک سو، سرمایه‌گذاران برای خرید املاک بانک‌ها به مکانی رسمی، شناخته شده و رقابتی همچون بورس کالا مراجعه کنند و از سوی دیگر این امکان برای بانک‌ها نیز فراهم می‌کند تا املاک خود را به صورت کاملا شفاف به فروش برسانند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: این رویداد، فرصتی مناسب برای بانک‌ها و بازار سرمایه است تا افرادی که می‌خواهند در املاک سرمایه‌گذاری کنند به بازاری رسمی و شفاف یعنی بورس کالا مراجعه کنند. در این بین مزیت همزمان این اتفاق آن است که علاوه بر آزاد شدن منابع بانک‌ها به شکلی شفاف و رقابتی، یک گزینه جدید برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه نیز به میزبانی بورس کالا اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم به زودی شاهد معامله نخستین ملک مازاد بانکی در بورس کالا باشیم، گفت: شفافیت معاملات بورس کالا از هر نوع معامله در بازارهای مختلف و غیر رسمی بیشتر است و رشد هر چه بیشتر معاملات در بورس کالا بر شفافیت اقتصاد کشور می افزاید

شعب افق کوروش به بیش از ۱۷۷۰ شعبه رسید

شعب افق کوروش به بیش از ۱۷۷۰ شعبه رسید / رشد ۲۵۰ درصدی سهام افق کوروش

شعب افق کوروش به بیش از 1770 شعبه رسید / رشد 250 درصدی سهام افق کوروش

قائم مقام مدیرعامل این شرکت در نشست خبری که به مناسبت ششمین سالگرد افتتاح فروشگاه های همواره تخفیف افق کوروش برگزار شد، به تشریح جایگاه این شرکت پس از شش سال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز پرداخت.

 به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، همزمان با ششمین سالگرد افتتاح فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، قائم مقام مدیرعامل این شرکت و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی اکالا با حضور در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به فعالیتها و برنامه های آتی، به سوالات اصحاب رسانه پاسخ دادند.

در این نشست، حسین صبوری قائم مقام مدیرعامل افق کوروش ضمن اعلام آنکه هم اکنون تعداد شعب افق کوروش به ۱۷۷۳ شعبه رسیده است، گفت: هم اکنون افق کوروش به عنوان بزرگترین فروشگاه زنجیره ای کشور به لحاظ تعداد شعب و سهم بازار فعالیت می کند و بالاترین میزان تخفیفات در بازار را ارائه می دهد.

صبوری ادامه داد: در حال حاضر بطور میانگین حدود ۱۸ درصد تخفیفات به مشتریان ارائه شده و طبق برآوردهای صورت گرفته در سال جاری حدود ۲ هزار میلیارد تومان تخفیفات به مردم عرضه می گردد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش ضمن معرفی افق کوروش به عنوان یکی از بزرگترین فرانچایزدهندگان کشور، گفت: در حال حاضر تعداد ۶۶۵ شعبه فرانچایز در سطح کشور با مشارکت افراد علاقمند به صنعت فروشگاه های زنجیره ای فعال هستند.

وی رشد سهام افق کوروش را در شرایطی که کمتر از یک سال از فعالیت این شرکت در بازار سرمایه به عنوان اولین فروشگاه زنجیره ای می گذرد قابل توجه دانست و اعلام کرد که ۲۵۰ درصد رشد برای سهامداران رقم خورده است.

صبوری شروع به فعالیت افق کوروش را در شکل گیری این صنعت در کشور اثرگذار عنوان کرد و اظهار داشت: اگر چه در چند دهه گذشته فروشگاه های زنجیره ای در ایران کار خود را آغاز کردند اما واقعیت این بود که نمی توانستیم نام یک صنعت را به آن ها اطلاق کنیم، در حال حاضر خوشبختانه این صنعت در اقتصاد ما شکل گرفته و آنچه که بسیار مهم است تأثیری است که این صنعت به واسطه ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد ایران دارد.

وی ادامه داد: فروشگاه های زنجیره ای با حذف واسطه ها می توانند آن بخشی از درآمد را که به تعداد افراد کمی تعلق می گرفت، به مصرف کنندگان برگردانند و طبیعتا وقتی این اتفاق می افتد سهم تولیدکننده نیز از GDP افزایش پیدا می کند.

قائم مقام مدیر عامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در رابطه با افزایش توان خرید خانوار و تأثیر آن بر تقویت واحدهای تولیدی بیان داشت: برای درک بهتر تأثیر صنعت خرده فروشی در اقتصاد ایران می توان به این مثال اشاره کرد که وقتی خانوار با بودجه ای مشخص می تواند ۱۰ واحد کالا تهیه کند، اگر مکانیزمی ایجاد کنیم که با همان بودجه محدود بتواند ۱۲ واحد کالا تأمین کند، آن ۲ واحد تقاضای بیشتر وارد تولید می شود و این به معنای ایجاد اشتغال بیشتر است.

صبوری اظهار داشت:  توسعه فروشگاه های زنجیره ای نه تنها بطور مستقیم اشتغالزایی می کنند، بلکه از سوی دیگر اشتغال غیر مستقیم ایجاد می کنند و مجموع آن ایجاد اشتغال بیشتر در کشور را حاصل می شود.

قائم مقام مدیرعامل افق کوروش توزیع درآمد و ایجاد عدالت اجتماعی را از دیگر مزیت های فروشگاه های زنجیره ای دانست که به واسطه آن ها می توان بخشی از درآمد را که پیش از این در اختیار تعداد محدودی از مردم بوده، به تخفیفات تبدیل و به حجم زیادی از مصرف کنندگان ارائه دهیم.

وی همچنین عنوان کرد: از ۶ سال گذشته با ورود افق کوروش و دیگر همکاران ما در صنعت خرده فروشی، این صنعت به شدت توسعه پیدا کرده و سایر شرکت ها نیز در این صنعت رشد های بسیار خوبی داشتند؛ با توجه به شرایطی که در بازار وجود دارد احساس می کنیم این رشد کماکان ادامه خواهد داشت، نه تنها توسط افق کوروش بلکه توسط دیگر شرکت های فعال در این حوزه، امیدواریم به نقطه ای دست پیدا کنیم که بتوانیم نقش موثری را در این صنعت ایفا کنیم.

صبوری در خصوص حضور فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در سایر کشورها عنوان کرد: مسیری را در افق کوروش طی خواهیم کرد که فروشگاه های زنجیره ای بزرگ دنیا این مسیر را طی کرده اند، فعالیت های این شرکت ها محدود به یک کشور نبوده بلکه بخش عمده فعالیت هایشان در کشور هایی غیر از کشور مادر است، طبیعتا در افق کوروش به این موضوع فکر می کنیم اما با توجه به شرایطی موجود در سال جاری برنامه مشخصی برای ورود به کشورهای خارجی نداریم اما مطالعات افق کوروش برای حضور در کشورهای منطقه بشکل مستمر ادامه دارد.

وی همچنین دررابطه با افزایش سرمایه افق کوروش اعلام کرد: مطابق برنامه افزایش سرمایه اعلام شده، سرمایه شرکت از ۱۰۰ میلیارد تومان به ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

صبوری همچنین به توسعه فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش فراتر از برنامه های اعلام شده اشاره کرد و گفت: پیش بینی می کنیم تا پایان سال جاری به افتتاح ۲ هزار شعبه در سراسر کشور دست پیدا کنیم.

قائم مقام مدیرعامل افق کوروش همچنین درخصوص مسئولیت های اجتماعی این شرکت اظهار داشت: برنامه های مشخصی در این زمینه در افق کوروش وجود دارد و تا کنون فعالیت های گسترده ای داشته ایم و علاوه بر آن تخفیفات ارائه شده به مشتریان که موجب افزایش قدرت خرید آن ها شده مهم ترین گام در حوزه مسئولیت های اجتماعی بوده است.

کاظم کلب خانی مدیرعامل فروشگاه اینترنتی اکالا در این نشست ضمن اشاره به دو سالگی این سوپرمارکت آنلاین عنوان کرد: اکالا هفته گذشته دو سالگی خود را پشت سر گذاشت و در حال حاضر تهران، کرج و مشهد سرویس دهی صورت می گیرد و تا پایان آذر شهرهای کرمان، قم و سمنان نیز به این زنجیره افزوده می شوند.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر تنوع کالایی فروشگاه اینترنتی اکالا از ۵۵۰۰ قلم فراتر رفته و تلاش کردیم تخفیفات افق کوروش را در همان قالب و در همان چارچوب ادامه دهیم.

کلب خانی اُکالا را بازوی اینترنتی فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش دانست و گفت: افق کوروش به تمامی سلایق مشتریان خود احترام می گذارد و در همه لایه ها به دنبال سرویس دهی است و از همین روی با راه اندازی فروشگاه اینترنتی اکالا برای آن بخش از مشتریانی که به هر دلیلی امکان حضور در فروشگاه های زنجیره ای را ندارند، بستر را فراهم کرد که بتوانیم خدمات مطلوبی را ارائه دهیم.

وی در خصوص ادامه فعالیت این سوپرمارکت آنلاین در ایام قطعی اینترنت بیان کرد: از همان روز اول با تدابیری که اندیشیده شد سرویس دهی به مشتریان ادامه داشت و حتی یک لحظه هم فعالیت خود را متوقف نکردیم و در حال حاضر نیز برای رفاه حال مشتریان حمل سفارشات بطور رایگان انجام می شود و امیدواریم بتوانیم در ادامه نیز سفارشات را بصورت رایگان بدست مشتریان برسانیم.

مدیرعامل اکالا به تشریح برنامه آینده این شرکت پرداخت و گفت: تا یک ماه آینده سفارشات بصورت شبانه روزی در شهر تهران و در مرحله بعد در شهرهای دیگر ثبت و ارسال می شوند.

کلب‌خانی همچنین به مزایای بخش “معرفی سرویس به دوستان” اشاره کرد و گفت: برای افرادی که بتوانند سرویس اکالا را به دوستان خود معرفی کنند و همچنین برای افرادی که برای اولین بار از این خدمات استفاده می کنند تسهیلات خوبی را در نظر گرفته است

مدیرعامل بانک‌پاسارگاد به‌عنوان خیر نمونه کشوری انتخاب شد

مدیرعامل بانک‌پاسارگاد به‌عنوان خیر نمونه کشوری انتخاب شد

مدیرعامل بانک پاسارگاد به دلیل همت و تلاش برای ساخت کتابخانه‌های عمومی در مناطق کمتر توسعه یافته ی ایران، از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به‌عنوان خیر نمونه کشوری انتخاب شد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد به سبب اقدامات ارزشمند در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و ساخت چندین کتابخانه در مناطق کمتر توسعه یافته‌ی کشور، از سوی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی مورد تقدیر قرار گرفت و به‌عنوان خیر نمونه کشوری معرفی شد.

در بخشی از این لوح تقدیر آمده‌است: «از اینکه با بهرهگیری از فیض لایتناهی الهی، با همت و حمیت وسیع و وثیق با مشارکت و معاضدت مالی و با تعمیق شناخت آثار خیرات و برکات احسان و نیکوکاری، سخاوتمندانه و کریمانه در امر خیر ساخت کتابخانه‌های عمومی اهتمام ورزیدهاید، سپاسگزاری نموده و به شکرانه‌ی این توفیق الهی و عمل صالح، از حضرتعالی قدردانی مینمایم.»

گفتنی است بانک‌پاسارگاد در راستای ایفای رسالت‌های اجتماعی خود و در جهت ارتقای سطح دانش و بهره‌مندی هم‌میهنان از امکانات آموزشی و تحصیلی مناسب، در مناطق مختلف کشور اقدام به ساخت چندین مدرسه و کتابخانه عمومی کرده‌است.

چشم انداز روشن حوزه گیاهان دارویی کشور با حمایت های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

چشم انداز روشن حوزه گیاهان دارویی کشور با حمایت های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

چشم انداز روشن حوزه گیاهان دارویی کشور با حمایت های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

طراحی بزرگترین مرکز حفظ، توسعه و احیای گیاهان دارویی در سطح ۴۸۰ هکتار از اراضی غرب کشور با مساعدت سازمان مرکزی تعاون روستایی، از جمله اقدامات مهم اتحادیه ملی گیاهان دارویی طی یکسال گذشته به حساب می آید.

 به گزارش پات، دکتر شیرزاد رئیس سازمان تعاون روستایی ایران در گفتگو با مرکز اطلاع رسانی این سازمان در زمینه شکل گیری اتحادیه گیاهان دارویی، به عنوان یکی از مهم ترین تشکل های مورد نیاز در بخش کشاورزی اظهار داشت: از سنوات گذشته ضرورت تشکیل نهاد صنفی منسجم در این حوزه بطور جدی احساس می شده بویژه آن که صنعت گیاهان دارویی ایران یکی از زیربخشهای کاملاً تخصصی کشاورزی ودارای سند ملی بوده و در برنامه ششم توسعه نیز سهم مهمی را به خود اختصاص داده است و از طرفی در سالهای اخیر، تولید و فرآوری گیاهان دارویی از جمله رشته های بالنده بخش کشاورزی با رشد متوسط سالانه ۱۵.۵ درصدی و میزان تجارت جهانی بالغ بر ۱۰۷ میلیارد دلار و پیش بینی توسعه بیش از ۴۵۰ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۵ میلادی بوده است.

⬅️شیرزاد افزود: بر اساس سیاست های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و حمایتهای انجام شده در تابستان سال ۱۳۹۷ نخستین انتخابات مجمع عمومی مؤسس اتحادیه سراسری گیاهان دارویی کشور با نظارت دقیق سازمان مرکزی تعاون روستایی برگزار شد که از شاخص های مهم این اقدام، میتوان از انجام انتخابات بصورت الکترونیک و هوشمند در بدو تشکیل مجمع، با نظارت موثر سازمان مرکزی و مشارکت تعداد ۴۹ تشکل استانی و شهرستانی و انتخاب تعداد ۷ نفر اعضای هیئت مدیره و ۲ نفر بازرس با پراکنش جغرافیایی مناسب در سطح کشور با حداکثر آرا نام برد.

⬅️مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران همچنین در خصوص نقش حمایتی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان متبوع به عنوان متولی تشکلها و تعاونیهای بخش کشاورزی در تشکیل این اتحادیه ملی خاطر نشان کرد: در راستای دستیابی به چشم انداز روشن و پایدار جهت توسعه گیاهان دارویی با تشکیل کارگروهی متشکل از مسئولین ذیمدخل شامل؛ مجری طرح گیاهان دارویی معاونت باغبانی، دفتر محصولات سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیز داری و همچنین دفتر تخصصی سازمان مرکزی تعاون روستائی و برگزاری جلسات متعدد کاربردی، هماهنگی‌های اولیه لازم برای تشکیل اتحادیه به عمل آمد. نکته حائز اهمیت در اقدامات حمایتی سازمان مرکزی تعاون روستایی بمنظور تقویت جایگاه این اتحادیه نوپا، عضویت اتحادیه مرکزی تعاونی های تولید روستایی کشور، اتحادیه سراسری باغداران و اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی در این اتحادیه است که واکنش بسیار مناسبی را نزد ذینعفان و فعالان این حوزه در سطح کشور به دنبال داشته است.

⬅️شیرزاد در ادامه به تشریح نقش اساسی سازمان مرکزی تعاون روستایی در تدوین اساسنامه و طی تشریفات قانونی جهت تشکیل مجمع عمومی، توجیه فنی نمایندگان شرکتهای تعاونی و نهایتاً ثبت رسمی اتحادیه گیاهان داروئی کشور در تاریخ ۳۰/۴/۹۸ پرداخت و یادآورشد: بر این اساس، با تشکیل اتحادیه های استانی، اقدام به ساماندهی قانونمند تولیدکنندگان محصولات دارویی درقالب شرکت های تعاونی در سطح کشور گردیده و بدین ترتیب با تمهیدات به عمل آمده، کلیه فعالان مرتبط، با عضویت در ۴۹ شرکت تعاونی و گیاهان دارویی در سراسر کشور ساماندهی شده اند.

نمایشگاه های تخصصی ۲ سال اخیر در رونق تولید و صادرات نقش مؤثری داشته اند

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران:
نمایشگاه های تخصصی ۲ سال اخیر در رونق تولید و صادرات نقش مؤثری داشته اند
 حسین زاده گفت: نمایشگاههای تخصصی که در دو سال اخیر برگزار کرده ایم در رونق تولید و صادرات به کشورهای همسایه نقش مؤثری داشته اند.

 بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در نشست تخصصی قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با رؤسای و معاونان محترم امور بازرگانی سازمانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در شرایط حساس کنونی که کشور ما با سخت ترین تحریم های اقتصادی و بازرگانی ایالات متحده و متحدان آن روبرو شده است نمایشگاهها به عنوان مهمترین و کارآمد ترین ابزارهای بازاریابی از اهمیت خارق العاده ای برخوردار هستند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه خوشبختانه فعالان اقتصادی کشور ما به ویژه صاحبان صنایع و بازرگانان و اغلب نهادهای اقتصادی کشور با درک اهمیت نمایشگاهها در دست یابی به بازارهای فروش و صدور کالا و خدمات و تأمین مواد اولیه و تجهیزات موردنیاز و شناسایی تحولات تکنولوژیکی جهان فعالانه در برنامه های نمایشگاههای داخلی و برون مرزی ما مشارکت می کنند، افزود: به گونه ای که در سال جاری حدود ۹۰ نمایشگاه بین المللی، تخصصی و اختصاصی در تقویم نمایشگاههای بین المللی تهران گنجانده شده است که ظرف ۸ ماه و ۱۱ روزی که از سال جاری سپری شده است بیش از ۵۰ نمایشگاه آن با موفقیت برگزار شده است.
حسین زاده یادآور شد: علاوه بر آن در ۸ ماهه اول سالجاری در نمایشگاههای بین المللی تخصصی فرش شانگهای، صنعت خودروی استانبول، صنعت ساختمان اربیل (اقلیم کردستان عراق)، صنعت کفش و چرم مسکو، نمایشگاه سنگ ورونای ایتالیا، مواد غذایی آنوگا، صنعت ساختمان باکو و گل و گیاه وایف هازن هلند و نمایشگاه بین المللی تخصصی پزشکی دوسلدورف نیز شرکت کرده ایم و برای شرکت در نمایشگاههای صنعت پلاستیک استانبول، صنعت ساختمان کراچی و تاشکند نیز برنامه ریزیهای لازم انجام گرفته و تا ده روز آینده شاهد برگزاری نمایشگاه اختصاصی کالاهای صادراتی ایران در جمهوری ازبکستان خواهیم بود که از اهمیت زیادی در این کشور ۳۳ میلیون نفری برخوردار است که دروازه ورود به سایر دولتهای مستقل مشترک المنافع محسوب می شود.
وی تصریح کرد: به اعتقاد اغلب کارشناسان و صاحب نظران نمایشگاههای تخصصی که در دو سال اخیر برگزار کرده ایم در رونق تولید و صادرات به کشورهای همسایه نقش مؤثری داشته اند زیرا تعدادی از واحدهای تولیدی شناخت دقیقی از امکانات و توانمندی های واحدها و بنگاههایی که توانایی تأمین نیازهای آنان را به قطعات، تجهیزات و مواد اولیه در داخل کشور دارند نداشته اند و شرکت در نمایشگاههای برگزار شده در شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی تهران آنان را با ظرفیتها و توانمندیهای ناشناخته داخلی آشنا کرده است.
مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران تاکید کرد: عناوین نمایشگاههای تخصصی – بین المللی که ظرف دو سال اخیر برگزار کرده ایم دستخوش تحول اساسی شده و برای برپایی نمایشگاههایی اولویت قایل شده ایم که فناوری های نوین را به کشور انتقال دهند یا واجد اهمیت صادراتی بیشتری باشند.
وی با عنوان این مطلب که مهمترین رویداد نمایشگاهی که در پیش داریم و برای آن برنامه ریزی کرده و ستاد ویژه تشکیل داده ایم مشارکت فعال در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی است، گفت:در این رویداد ۱۹۲ کشور و دهها سازمان بین المللی در آن حضور خواهند یافت.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این نمایشگاههای جهانی که حداقل ۲۵ میلیون نفر بازدیدکننده خواهد داشت از لحاظ اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی از اهمیت زیادی برخوردارست و پاویون جمهوری اسلامی ایران با بیش از ۲۰۰۰ مترمربع وسعت می تواند ضمن معرفی پیشرفتهای صنعتی و تکنولوژیکی ایران و ظرفیتهای آن در بخش صادرات کالا و خدمات، از لحاظ رونق بخشیدن به صنعت گردشگری (اعم از طبیعت گردی، معرفی جاذبه های تاریخی و فرهنگی و توریسم سلامت) نیز به اقتصاد کشور کمک نماید و در بهبود روابط اقتصادی و سیاسی کشور ما با همسایگان حاشیه خلیج فارس و کاهش تنش های موجود تأثیرگذار باشد.
وی عنوان کرد: انتظار داریم که واحدهای تحت پوشش وزارت محترم صمت به ویژه مسئولان بخش های بازرگانی و صنعت استانهای کشور بیش از پیش ما را در اجرای برنامه های نمایشگاهی یاری نمایند و واحدهای تولیدی و صنعتی فعال در قلمروی فعالیت خود را که از توانایی صادراتی برخوردارند و کیفیت محصولات آنها نیز در سطح مطلوبی قرار دارد برای حضور در نمایشگاههای تخصصی داخلی و برون مرزی ما ترغیب نمایند.
حسین زاده اضافه کرد: درخواست دیگر ما از همکارانمان در استانها آن است که به واحدهای تولیدی یا تجاری رهنمود بدهند که تنها در سایت های نمایشگاهی که سازمان توسعه تجارت ایران برای آنها مجوز برپایی نمایشگاه را صادر کرده است کالاها و خدمات خود را عرضه نمایند تا دارندگان سایت هایی که از لحاظ رتبه بندی در سطح مطلوبی قرار ندارند، ناگزیر شوند کیفیت خدمات خود را ارتقاء بخشند و استانداردهای لازم را برای برپایی نمایشگاههای تخصصی کسب نمایند.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران اظهار داشت: در پایان ضمن تبریک روز ملی صادرات به همه نهادها و واحدهایی که ایثارگرانه برای تقویت بنیه های اقتصادی کشور- در شرایط حساس کنونی – تلاش می کنند آرزومندیم که بتوانیم مسئولیت های خطیری را که برای رونق تولید و مقابله با تحریمهای ناجوانمردانه اقتصادی استکبار جهانی بر دوش داریم به نحو احسن انجام دهیم.

مشتریان بانک حکمت ایرانیان مشکلی برای فعالسازی رمز یکبار مصرف نخواهند داشت

مشتریان بانک حکمت ایرانیان مشکلی برای فعالسازی رمز یکبار مصرف نخواهند داشت

با توجه به الزام بانک مرکزی در خصوص پویاسازی رمز دوم یکبار مصرف، بانک حکمت ایرانیان در راستای رفاه حال هرچه بهتر مشتریان، آموزش های لازم را به کارکنان خود در سراسر کشور ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی بانک حکمت ایرانیان، اداره آموزش و توسعه منابع انسانی بانک حکمت ایرانیان جهت راهنمایی مشتریان برای فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف اقدام به برگزاری دوره آموزش حضوری کارکنان سراسر کشور نمود. در این دوره آموزشی نمایندگانی از سراسر کشور با حضور در کلاس های آموزشی ستاد مرکزی بانک حکمت ایرانیان آموزش های لازم را جهت راهنمایی مشتریان برای فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف فرا گرفتند. گفتنی است اکنون می توان گفت هیچ یک از مشتریان بانک حکمت ایرانیان پس از مراجعه به شعب این بانک مشکلی برای فعالسازی رمز دوم خود نخواهند داشت.

شایان ذکر است پیش تر نیز راهنمای آموزشی مشتریان در شعب سراسر کشور منتشر و در دسترس کارکنان قرار گرفته بود.

کنفرانس Iran Grain 2019 با حمایت بانک سامان برگزار شد

کنفرانس ایران گرین ۲۰۱۹ به‌عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی جامعه جهانی غلات و دانه‌های روغنی با حمایت بانک سامان برگزار شد.

کنفرانس Iran Grain 2019 با حمایت بانک سامان برگزار شد
  در این کنفرانس دوروزه تمامی فعالان اصلی بخش دولتی و خصوصی در صنعت غلات و دانه‌های روغنی به بحث و تبادل‌نظر در خصوص مسائل مشترک خواهند پرداخت.

 

شایان‌ذکر است این کنفرانس به همت اتاق بازرگانی ایران – سوئیس برگزار می‌شود و بانک سامان به‌عنوان یکی از اعضای این اتاق و ارائه‌دهنده راه‌حل‌های جامع مالی و بانکی در صنعت غذا با حمایت از این رویداد علمی و کاربردی در تلاش برای توسعه اطلاعاتی و به اشتراک‌گذاری تجارب داخلی و بین‌المللی در این حوزه است.

 

گفتنی است ایران گرین ۲۰۱۹ روزهای ۱۱ و ۱۲ آذرماه در تهران برگزار می‌شود و مدیران ارشد بانک سامان نیز طی این دو روز به مذاکره و گفتگو با فعالان این عرصه خواهند پرداخت.

 

رمزینه ابزار ضروری برای انتقال وجه و خرید اینترنتی

با توجه به عملیاتی‌شدن استفاده از رمز دوم پویا و غیرفعال شدن رمز ایستا از اول دی ماه، بانک سامان از مشتریان خود دعوت می‌کند از این پس برای انتقال وجه و خرید اینترنتی، اپلیکیشن رمزینه را دانلود و نصب کنند.

رمزینه ابزار ضروری برای انتقال وجه و خرید اینترنتی
  رمزینه نام تجاری اپلیکیشن رمزساز بانک سامان است که این امکان را برای مشتریان بانک سامان فراهم می‌کند پس از نصب و فعال‌سازی آن به هنگام خرید و پرداخت اینترنتی یا انتقال وجه در نت‌بانک، رمز دوم مورد نیاز را به صورت لحظه‌ای تولید و از آن استفاده کنند.

 

شایان ذکر است استفاده از رمز دوم پویا زمینه‌ساز ارتقای امنیت مالی مشتریان خواهد بود و احتمال سوء استفاده از حساب و کارت آن‌ها را کاهش خواهد داد.

 

بر اساس این گزارش ضروری است مشتریان پس از دانلود و نصب اپلیکیشن رمزینه از طریق وب‌سایت بانک سامان، برای فعال‌سازی آن به نت‌بانک سامان مراجعه کنند و در صورت نداشتن رمز نت‌بانک این کار را از در یکی از شعب بانک انجام دهند.

 

گفتنی است مرکز سامان‌ارتباط به شماره ۰۲۱۶۴۲۲ به صورت ۲۴ساعته آماده پاسخگویی و راهنمایی مشتریان در خصوص نحوه فعال‌سازی اپلیکیشن رمزینه خواهد بود.

 

پیام مدیرعامل در پی کسب تندیس صادر کننده نمونه کشوری

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در پیامی کسب تندیس صادر کننده نمونه کشوری سال ۱۳۹۸ را به کارکنان سختکوش این شرکت تبریک گفت.

پیام مدیرعامل در پی کسب تندیس صادر کننده نمونه کشوری
  در متن این پیام آمده است:

بنام خداوند بخشنده و مهربان

همکاران گرامی

صادرات موتور محرکه اقتصاد و رمز بقای کشورها در بازارهای جهانی است. روز ملی صادرات سمبلی برای ارج نهادن بر تلاش‌های انجام شده از سوی صادرکنندگان است.

مجموعه فولاد خوزستان از دیرباز تاکنون و با اولویت تامین نیاز داخل، پیشتاز صادرات و ارز آوری در کشور بوده است . فولاد مردان تحریم‌ های ظالمانه را در اوج، بی اثر کردند.

کسب تندیس صادرکننده برتر کشور مهر تاییدی بر این مدعاست که با الطاف خداوند متعال و تلاش و همدلی شما همکاران مومن و ولایت مدار در سال رونق تولید محقق گردید.

بسیار مایه‌ی خوشبختی ست که یکبار دیگر اثبات نمودیم همت و اراده ایرانی می‌تواند بر مشکلات پیروز شود و این موفیقت بزرگ مدیون دقت و سخت کوشی کارکنان گروه فولاد خوزستان‌ است. کسب این تندیس را به همکاران تلاشگر تبریک و تهنیت عرض نموده و سلامتی و موفقیت شما عزیزان را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

علی محمدی

مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان

مشتریان بانک صادرات ایران جهت دریافت رمز پویا تا اول دی ماه فرصت دارند

بانک صادرات ایران از دارندگان کارت‌های این بانک خواست تا برای دریافت رمز پویا (یکبار مصرف) رمزساز «ریما» را نصب و فعال کنند.

مشتریان بانک صادرات ایران جهت دریافت رمز پویا تا اول دی ماه فرصت دارند
  با نزدیک شدن به اول دی ماه سال جاری و موعد توقف استفاده از رمز دوم ثابت (ایستا) و بوز برخی سوء استفاده‌ها از ارائه رمز دوم توسط برخی سایت‌های جعلی، بانک صادرات ایران از مشتریان و دارندگان کارت‌های این بانک درخواست کرد تا برای دریافت رمز پویا(یکبار مصرف) از رمزساز «ریما» از طریق سایت رسمی بانک یا اپلیکیشن «صاپ» استفاده کنند ضمن اینکه در آینده نزدیک کد دستوری USSD برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف برای دارندگان تلفن‌های همراه نیز توسط این بانک ارائه خواهد شد.

 

دارندگان کارت‌های بانک صادرات ایران می‌توانند با دریافت رمز پویا (یکبار مصرف) از طریق نرم‌افزار «ریما» با مراجعه به سایت بانک صادرات ایران یا اپلیکیشن «صاپ»، تراکنش‌های پولی خود را در بستری امن انجام دهند.

 

این بانک در راستای ایجاد بستر امن و هم‌راستایی با دستورالعمل‌های بانک مرکزی در ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی، دسترسی به رمز یکبار مصرف با استفاده از نرم‌افزار «ریما» را برای دارندگان کارت‌های بانک صادرات ایران فراهم کرده است.

 

استفاده از رمز پویا بر اساس مقررات و مصوبات بانک مرکزی از ابتدای دی ماه سال جاری الزامی است و دارندگان کارت‌های بانک‌ صادرات ایران می‌توانند با مراجعه به سایت بانک صادرات ایران به نشانی: www.bsi.ir با استفاده از اپلیکیشن «صاپ» نرم‌افزار «ریما» را بر روی تلفن‌همراه خود نصب کرده و با استفاده از خودپرداز بانک صادرات ایران رمز یکبار مصرف را فعال کنند.

 

با تعریف رمز ورود به برنامه شامل حداقل شش کاراکتر (شامل یک حرف انگلیسی، یک عدد و یکی از کاراکترهای خاص) برای ورود به «ریما»، مراحل ورود و ثبت‌نام در این نرم‌افزار آغاز شده و با درج شماره تلفن همراه و دریافت کد فعال‌سازی از طریق پیامک، مرحله ثبت‌نام تکمیل ‌می‌شود.

 

برای ورود به برنامه از بین دو گزینه ورود با اثر انگشت یا رمز عبور باید یکی را انتخاب کرد. در مرحله بعد با مراجعه به خودپردازهای بانک صادرات در بخش «سایرخدمات»، گزینه «فعال‌سازی رمز اول یا دوم» را انتخاب کرده و سپس شماره تلفن خود را وارد کنید. در این مرحله رمز هشت کاراکتری در رسید دستگاه خودپرداز دریافت می‌شود. ضمن اینکه پیامک کد فعال‌سازی نیز به تلفن‌ همراه ارسال می‌شود.

 

در ادامه باید رمزهای دریافت شده از خودپرداز و پیامک را در قسمت مربوطه نرم‌افزار «ریما» وارد کرد تا امکان دریافت رمز یکبار مصرف از طریق این نرم‌افزار فراهم شود.

راه اندازی سامانه مدیریت تراکنش های پذیرندگی (شاپرک) در بانک قرض الحسنه مهر ایران

اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک قرض الحسنه مهر ایران از راه اندازی سامانه مدیریت تراکنش های پذیرندگی(شاپرک) خبر داد.

راه اندازی سامانه مدیریت تراکنش های پذیرندگی (شاپرک) در بانک قرض الحسنه مهر ایران
  با توجه به حجم بالای پیامک های واریز در زمان سیکل کاری پایا و نارضایتی برخی از مشتریان، بانک قرض الحسنه مهر ایران نسبت به ارسال پیامک تجمیعی اقدام و ابزار لازم به منظور مشاهده و دسترسی به ریز تراکنش ها را در اختیار مشتریان قرارداد.

 

بر این اساس اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات این بانک نسبت به فعال سازی «سامانه مدیریت تراکنش ها» با امکاناتی نظیر مشاهده ریز تراکنش ها به صورت روزانه، ماهانه و سالیانه و همچنین اخذ گزارش مدیریتی و داشبورد پذیرندگی به آدرس ذیل اقدام نموده است:

https://transactiondetails.qmb.ir

 

همچنین سامانه مذکور در پورتال بانک (www.qmb.ir) واز مسیر «بانکداری الکترونیک – سایرخدمات – ریزتراکنش های شاپرکی مشتریان» نیز در دسترس قرارگرفته است.

 

تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان از الزامات است

رییس خانه معدن ایران :
تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان از الزامات است

محمدرضا بهرامن در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه ایران متافو در گفتگو با خبرنگار ما گفت : ذوب آهن اصفهان را همواره در کنار خودمان می بینیم و این صنعت مادر یکی از نعمت ها و سرمایه هایی است که ایران اسلامی بحمدا… از وجود آن به عنوان یک نقش آفرین در عرصه اقتصاد ملی بهره منده شده است.
وی افزود : ذوب آهن اصفهان در دوره جدید رشد بسیار خوبی را در تولید محصولات متنوع داشته است و این افتخار بسیار بزرگی است که در دوران تحریم به ثمر رسید.

نیروی انسانی ذوب آهن اصفهان ثروت بزرگ ایران

رییس خانه معدن ایران تصریح کرد : نیروی انسانی ارزشمند ذوب آهن اصفهان ثروت بسیار بزرگی برای کشور به شمار می رود که در ساخت صنایع فولادی مختلف نقش بسزایی داشتند.
محمدرضا بهرامن خاطر نشان کرد : اعتقاد کامل داریم تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان به عنوان نخستین تولید کننده فولاد کشور از الزامات است زیرا این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی بار سنگینی را به دوش می کشد.

پیشنهاد ایران باعث حل مشکل ارسال مرسولات الجزایر به ایران شد

پیشنهاد ایران باعث حل مشکل ارسال مرسولات الجزایر به ایران شد

مدیر کل دفتر امور پست بین الملل گفت: ارایه مشورت سازنده پست ایران به الجزایر، مشکل ارسال مراسلات ناشی از تحریم ها به ایران را حل کرد.

محمدمهدی بهرامی با اشاره به قانون گردش آزاد مرسولات در بین کشورهای عضو اتحادیه پستی جهانی، افزود: براین اساس، هر کشور موظف است موانع و مشکلات پیش روی ارسال یا توزیع مرسولات به دیگر کشورهای عضو را بررسی و نسبت به رفع آنها اقدام کند. بر این اساس پست الجزایر در تلاش برای رفع مشکلاتی که به علت تحریمها از سوی برخی واسطه های اجرایی در ارسال پست به ایران داشت، برآمد.

وی تصریح کرد: در مذاکراتی که با مسئولان پست الجزایر در جریان اجلاس اتحادیه جهانی پستی در سوئیس انجام شد، ایران در جریان مشکل پست الجزایر در ارسال مرسولات خود به کشور قرار گرفت. در بررسی دقیق تر دلیل فنی مشخصی که مانع رسیدن مراسلات به کشور ایران باشد،  پیدا نشد.

به گفته وی، با توجه به اینکه پایبندی به قانون گردش آزاد مرسولات از اصول اساسی اتحادیه و به تبع آن پست ایران است، با وجود اینکه مسئولیتی متوجه ما نبود تلاش کردیم تا مشکل به وجود آمده را پیدا کرده و با ارایه مشاوره مناسب و تعامل سازنده، کمک کنیم تا مسئله حل شود.

او با اشاره به برقرار نبودن پرواز مستقیم بین ایران و الجزایر، اظهار داشت: استفاده از حمل کننده ها ( ایرلاین های) واسطی که هم به ایران پرواز دارند هم به الجزایر، با مسئولان پست الجزایر مطرح و پیشنهادهای جدیدی در خصوص استفاده از حمل کننده ها و هاب های  فعال در این زمینه شامل فرانسه(شارل دوگل)، آلمان(فرانکفورت) و لبنان(رفیق حریری) ارایه شد.

بهرامی افزود: در نهایت، الجزایر با استفاده از هاب کشور لبنان، موفق به ارسال مرسوله به ایران و رفع اختلال در ارتباط پستی دو کشور شد.

نگذاریم تجربه اوپک فرش در زعفران تکرار شود

زعفران

کارآفرین برتر و فعال بازار زعفران از همه فعالان بازار زعفران کشور اعم از تولیدکنندگان و کشاورزان، صادرکنندگان، تجار و مصرف کنندگان بزرگ دعوت کرد تا با دادن دست همکاری به یکدیگر زمینه راه اندازی اوپک زعفران از سوی ایران را فراهم کنند تا تجربه راه اندازی اوپک فرش تکرار نشود.

به گزارش «کالاخبر»، احسان مصطفوی نژاد در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: وقتی بحث راه اندازی اوپک زعفران از سوی ایران به منظور تنظیم تولید و صادرات جهانی زعفران مطرح می شود نخستین سوال این است که ضرورت این اقدام چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید اعلام کرد که سه کشور پاکستان، هند و چین با راه اندازی اوپک فرش و ریاست پاکستان بر این سازمان، اقدامی کرده اند که ایران به عنوان تولیدکننده برتر فرش دنیا برای عضویت در این سازمان باید مجوزهای اعلامی این اعضا را رعایت کند.
مصطفوی نژاد ادامه داد: این کشورها که محکوم به سرقت نقشه های فرش ایرانی هستند با یک اقدام بین المللی اکنون درصدد ارتقای تجارت جهانی فرش به نام خود هستند و در همین زمینه اگر در بازار زعفران نیز اقدامی بین المللی از سوی ایران انجام نشود به همین سرنوشت دچار خواهیم شد.
به گفته او، شک نکنید که اگر اوپک زعفران به همت فعالان بازار زعفران ایران شکل نگیرد طولی نخواهد کشید که شاهد تاسیس یک سازمان جهانی زعفران و به احتمال زیاد ریاست افغانستان یا اسپانیا بر این سازمان خواهیم بود و در آن زمان ایران برای عضویت در این سازمان باید شرایط این کشورها را رعایت کند.
این صادرکننده نمونه کشور در ادامه بر لزوم همراهی همه فعالان بازار زعفران برای تشکیل اوپک زعفران تاکید کرد و گفت: راه اندازی سازمان جهانی تولید و صادرات زعفران با نام اختصاری «اوسک» که از سازمان جهانی اوپک الگو گرفته است، یک پروژه ملی ایران است و همه فعالان و مسوولان در حوزه زعفران و بخش کشاورزی باید سهمی در آن داشته باشند.
مصطفوی نژاد اذعان داشت: ابتدا باید با همکاری همه فعالان بازار زعفران به یک خرد جمعی برای تشکیل اوسک برسیم و بعد با قدرت به نفوذ بیشتر در بازارهای جهانی با نام ایران آن هم از مسیر اوسک اقدام کنیم که در انتظار دست یاری همه دلسوزان بازار طلای سرخ ایران در این زمینه هستیم.
او در پایان به گام های ابتدایی راه اندازی اوسک زعفران اشاره کرد و گفت: آموزش، استانداردسازی، بورس کالای جهانی، صندوق سرمایه گذاری زعفران، بانک زعفران، شناسنامه دار کردن محصول و کشاورزان و ایجاد آزمایشگاه های تخصصی از جمله گام های ابتدایی راه اندازی این سازمان جهانی به شمار می رود.

رتبه نخست بیمه پارسیان در ظرفیت مجاز قبولی اتکائی

بیمه پارسیان با ظرفیت پذیرش ۱۳۲۹ میلیارد ریال در هر ریسک بزرگترین بیمه گر اتکایی خصوصی از لحاظ ظرفیت مجاز قبولی در هر ریسک بوده و به تنهایی ۲۵% از مجموع ظرفیت شرکت های بیمه خصوصی دارای مجوز اتکایی را در اختیار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه پارسیان، این شرکت درارای رتبه ۱ توانگری در صنعت بیمه بوده و عدد توانگری ۱۲۰ نشانگر توان مالی بالای این شرکت در مقایسه با سایر شرکت های بیمه خصوصی می باشد.

سود مشارکت در منافع بیمه‌های زندگی دی پرداخت شد

با اعلام مدیریت بیمه های زندگی بیمه دی، سود مشارکت در منافع بیمه های زندگی جهت پایان سال مالی ۱۳۹۷ به میزان ۲۲٫۲ درصد محاسبه و در اندوخته بیمه نامه های جاری صادره تا پایان سال ۹۷ اعمال شد.

به گزارش  روابط عمومی و اطلاع‌رسانی شرکت بیمه دی؛ امکان مشاهده مبلغ سود مشارکت در منافع و سایر منافع مالی بیمه نامه ها برای نمایندگان و بیمه گذاران از طریق سایت تخصصی بیمه های زندگی به آدرس http://life.dayins.com فراهم می‌باشد.
گفتنی است با توجه به میزان سود مشارکت در منافع اعلام شده در سنوات قبل، رشد صعودی و سرمایه گذاری مطلوب در حوزه بیمه های زندگی مشاهده می گردد.

مدیر جدید امور شعب مناطق تهران و البرز بانک صادرات منصوب شد

مدیرعامل بانک صادرات ایران طی حکمی، اکبر مرادی زاویه را به سمت مدیر امور شعب مناطق تهران و البرز این بانک منصوب کرد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، در حکم اعطایی حجت‌اله صیدی به اکبر مرادی زاویه آمده است: «نظر به شایستگی و سوابق جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان مدیر امور شعب مناطق تهران و البرز و شعبه مستقل مرکزی(۳۰۴۶) بانک صادرات ایران منصوب می‌شوید تا با بهره‌گیری از دانش و تجربه خود، این بانک را در دستیابی به اهداف تنظیم شده، یاری کنید».
اکبر مرادی زاویه پیش از این، مدیر شعب منطقه مرکز تهران بانک صادرات ایران بود.

افزایش صدور ضمانتنامه ریالی در بانک صنعت و معدن

میزان صدور ضمانتنامه های ریالی در بانک صنعت و معدن طی ۸ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱۶ درصد افزایش یافت.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، میزان صدور ضمانتنامه یاد شده توسط این بانک در ۸ ماهه سال ۱۳۹۷ به ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال رسیده بود که این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۱۲ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال رسیده است.
گفتنی است با توجه به گستره فعالیت بانک صنعت و معدن و فعالیت مؤثر آن در حوزه ایجاد و توسعه صنایع کوچک ، متوسط و بزرگ و زیرساختی کشور به عنوان تنها بانک تخصصی بخش صنعت ومعدن درشعب این بانک در استان های مختلف ظرفیت بسیار زیادی برای ارائه خدمات بانکی وجود دارد .
در ضمن صدور انواع ضمانتنامه های ارزی و ریالی توسط شعب بانک صنعت و معدن در راستای تحقق رونق تولید و به منظور حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران صورت می گیرد که از اهداف این بانک است.

بیمه باران هم‌وطنان با بیمه کوثر

بیمه باران هم‌وطنان

از روز بیمه تا شب یلدا

 

بیمه باران هم‌وطنان

 

بیمه‌کوثر به‌مناسبت روز بیمه (۱۳ آذر) و با هدف توسعه فرهنگ بیمه در میان آحاد جامعه، انواع بیمه‌نامه‌ها را با تخفیف‌های ویژه‌ به بیمه‌گذاران عرضه می‌کند.

 

بیمه‌کوثر به‌مناسبت روز بیمه (۱۳ آذر) و با هدف توسعه فرهنگ بیمه در میان آحاد جامعه، انواع بیمه‌نامه‌ها را با تخفیف‌های ویژه‌ به بیمه‌گذاران عرضه می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی و اعلام مدیر بازاریابی و فروش بیمه‌کوثر، در این ایام بیمه‌نامه‌های بدنه اتومبیل تا ۷۰درصد تخفیف، مسئولیت و حوادث تا ۲۰درصد، آتش‌سوزی تا ۲۵درصد، مهندسی تا پنج‌درصد و پول و باربری با ۱۵درصد تخفیف به متقاضیان عرضه خواهد شد.

لاله کریمی افزود: در این ایام بیمه‌نامه ‌حامی نیز در فروش گروهی با تخفیف ۱۰درصدی به متقاضیان ارایه می‌شود.

مدیر بازاریابی و فروش بیمه‌کوثر گفت: هموطنان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دسترسی به نشانی سرپرستی‌ها و نمایندگی‌های بیمه کوثر در سراسر کشور به پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت به‌نشانیwww.kins.ir  مراجعه کنند.

 

تجلیل از مدیرعامل بانک ملت به عنوان چهره نامی صنعت و اقتصاد کشور

تجلیل از مدیرعامل بانک ملت به عنوان چهره نامی صنعت و اقتصاد کشور

در دومین آیین تجلیل از چهره های نامی صنعت و اقتصاد کشور با محوریت برندهای مسوولیت پذیر اجتماعی، از مدیرعامل بانک ملت به عنوان مدیر موثر در رونق تولید، تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، در این مراسم که با حضور دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران به عنوان رییس شورای سیاستگذاری همایش در مرکز همایش های سازمان صدا و سیما برگزار شد، تندیس چهره نامی صنعت و اقتصاد کشور به دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت اعطا شد.

بر اساس این گزارش، ایجاد محیط فرهنگی مناسب در محل کار برای تمرین و کاربست مسوولیت اجتماعی، ارائه مدل مناسب برای افشای مولفه ها و شاخص های مسوولیت پذیری در شرکت ها، بررسی تاثیر مسوولیت اجتماعی سازمان ها بر وفاداری مشتریان، ایجاد ارتباط بین مسوولیت اجتماعی کسب و کار با برند سازمانی، از جمله اهداف و محورهای همایش تجلیل از چهره های نامی صنعت و اقتصاد کشور بود.

 

 

پرداخت بالغ بر ۶۲۷ هزارمیلیاردریال تسهیلات عقود اسلامی دربانک ملی

پرداخت بالغ بر ۶۲۷ هزارمیلیاردریال تسهیلات عقود اسلامی دربانک ملی

بانک ملی ایران بیش از ۶۲۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب عقود اسلامی از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه پرداخت کرده است.

 به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این تسهیلات در یک میلیون و ۱۵ هزار و ۵۳۴ فقره و در قالب عقود مضاربه، مشارکت مدنی، فروش اقساطی، جعاله، خرید دین، قرض الحسنه و… تخصیص داده شده است.
این بانک ۴۱ هزار و ۵۱۳ میلیارد ریال تسهیلات در ۵۷ هزار و ۷۴۳ فقره در قالب عقد مضاربه پرداخت کرده است.

در بخش مشارکت مدنی نیز شعب بانک ملی ایران ۳۹ هزار و ۸۲۸ فقره تسهیلات به ارزش ۲۰۲ هزار و ۲۷۲ میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرده اند.

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه نیز در بانک ملی ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که در هفت ماه ابتدای امسال این بانک ۲۳۱ هزار و ۴۵۴ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ۵۶ هزار و ۲۱۶ میلیارد ریال در قالب قرض الحسنه به متقاضیان پرداخته است.

از مجموع تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران، سهم فروش اقساطی ۵۱۶ هزار و ۲۷ فقره تسهیلات به ارزش ۲۱۳ هزار و ۱۸۹ میلیارد ریال و اجاره به شرط تملیک ۸۳۲ میلیارد ریال است.
همچنین شعب بانک ملی ایران در مدت مذکور  ۱۳۰ هزار و ۷۶۴ فقره تسهیلات جعاله به ارزش ۴۰ هزار و ۲۰۳ میلیارد ریال پرداخت کرده اند.

در بخش خرید دین نیز ۲۰ هزار و ۳۰۷ فقره تسهیلات به ارزش ۳۵ هزار و ۷۶۷ میلیارد ریال، مرابحه ۱۶ هزار و ۴۶۶ فقره تسهیلات به ارزش ۱۸ هزار و ۹۳۵ میلیارد ریال و در بخش سلف دو هزار و ۷۶۹ فقره تسهیلات به ارزش ۱۸ هزار و ۹۸ میلیارد ریال پرداخت شده است.

عدم وابستگی به بودجه دولت از شاخص های مهم سازمان تامین اجتماعی است

عدم وابستگی به بودجه دولت از شاخص های مهم سازمان تامین اجتماعی است/ ارائه غیرحضوری خدمات منافع فراوانی دارد

عدم وابستگی به بودجه دولت از شاخص های مهم سازمان تامین اجتماعی است/ ارائه غیرحضوری خدمات منافع فراوانی دارد

طی مراسمی، حسین صیاد به سمت مدیر کل حراست سازمان تامین اجتماعی معارفه و از تلاش های محمدحسن ضیغمی مدیر کل سابق حراست این سازمان تقدیر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم معارفه و تکریم مدیر کل حراست سازمان تامین اجتماعی که با حضور مدیران و معاونان سازمان حراست کل کشور، قائم مقام و معاونین سازمان تامین اجتماعی و مدیران واحدهای تابعه این سازمان برگزار شد، گفت: سازمان تامین اجتماعی بیش از ۴۳ میلیون بیمه شده در کشور را تحت پوشش دارد و از این جمعیت ۳ میلیون مستمری بگیر اصلی را تحت پوشش داریم که هر ماه از این سازمان مستمری دریافت می کنند.
دکتر سالاری افزود: پرداخت به موقع مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران از اولویت های اصلی سازمان تامین اجتماعی است. پرداخت منظم تعهدات موجب آرامش خاطر مخاطبان این سازمان می شود و تلاش می کنیم بازنشستگان عزیز از بابت پرداخت به موقع مستمری نگرانی نداشته باشند.
وی با بیان اینکه ماهانه سازمان تامین اجتماعی ۹۶۰۰میلیارد تومان هزینه می کند، گفت: ۶۰ درصد این تعهدات مربوط به پرداخت مستمری ها است.
دکتر سالاری اظهار داشت: ۸۶۰۰ میلیارد تومان ماهانه از طریق وصول حق بیمه منابع تامین می شود که با وجود هزینه ۹۶۰۰میلیارد تومانی، یک هزار میلیارد تومان کسری منابع هر ماه داریم که از طریق سود شستا و منابع دیگر جبران می شود.
وی با بیان اینکه پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد برای سازمان تامین اجتماعی هم بسیار مهم است، گفت: افزایش اعتبار دفترچه های درمانی از پیامدهای این برنامه است و در پی آن افزایش رضایتمندی و تکریم بیمه شدگان انجام می شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه هر ماه ۲۲۰۰میلیارد تومان در بخش درمان توسط سازمان تامین اجتماعی هزینه می شود، اظهار داشت: این هزینه ها در بخش مراکز درمانی ملکی و طرف قرارداد انجام می شود.
دکتر سالاری، عدم وابستگی به بودجه دولت را از شاخص های مهم سازمان تامین اجتماعی عنوان و خاطرنشان کرد: تامین منابع این سازمان از طریق وصول حق بیمه ها است و در بخش های درمان، مستمری و سایر هزینه ها مصرف می شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص بخش اقتصادی این سازمان نیز گفت: این سازمان برای مصارف آینده خود از محل حق بیمه ها سرمایه گذاری کرده و در سال های گذشته به سمت بنگاهداری رفته است. البته با تاکید رئیس جمهور محترم مبنی بر خروج از بنگاهداری صندوق های بیمه ای، به سمت سهامداری می رویم که این برنامه نتایج خوبی هم برای سازمان دارد. این جابجایی با رعایت مصالح بیمه شدگان و کارگران انجام می شود.
وی با بیان اینکه ارائه خدمات به صورت غیرحضوری در سازمان تامین اجتماعی یک راهبرد است، گفت: ارائه آسانتر و سریعتر خدمات و کم هزینه تر آنها و افزایش رضایتمندی بیمه شدگان از نتایج غیرحضوری کردن خدمات است.
دکتر سالاری گفت: توسعه حوزه آی تی نیاز به بهره گیری از جوانان خلاق و متخصص دارد. البته واحد حراست می تواند در شناسایی جوانان امین و با صلاحیت در این حوزه کمک نماید.
وی با اشاره به اهمیت حوزه حراست سازمان ها افزود: سازمان تامین اجتماعی حوزه فعالیت گسترده ای دارد. حراست کمک می کند که سیستم، شفاف تر و سالمتر باشد.
وی با قدردانی از زحمات آقای محمدحسن ضیغمی مدیر کل سابق حراست سازمان تامین اجتماعی در طول ۶ سال گذشته، برای آقای حسین صیاد مدیر کل جدید حراست این سازمان آرزوی موفقیت کرد و گفت: آقای صیاد از تجارب ارزشمندی برخوردار است و در حوزه مسائل نظارتی دیدگاه اجتماعی دارد که بسیار ارزشمند خواهد بود.
حسین صیاد، مدیر کل حراست سازمان تامین اجتماعی نیز در این مراسم با تقدیر از اعتماد دکتر سالاری و با اشاره به اینکه تامین اجتماعی سازمان مهمی برای خدمت رسانی به اقشار آسیب پذیر و به فرموده امام راحل(رحمه الله) صاحبان اصلی انقلاب است، گفت: مایه افتخار است که در این سازمان خدمت کنیم و در شرایط امروز کشور باید با جدیت بیشتر برای ارتقای خدمت رسانی به بیمه شدگان تلاش کنیم.
وی اظهار داشت: حراست هر دستگاه امین سازمان است و در سازمان تامین اجتماعی برای تقویت اقدامات پیشگیرانه و صیانت از اموال و منابع سازمان پافشاری بیشتری خواهیم داشت. برای پیشبرد امور سازمان به همکاری تمامی کارکنان نیاز داریم.

محمدحسن ضیغمی، مدیر کل سابق حراست سازمان تامین اجتماعی نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات و تلاش های همکاران این مجموعه در ۶ سال گذشته گفت: مجموعه حراست یاور سازمان و مجموعه ای تخصصی است که نظرات کارشناسی به واحدهای مختلف ارائه می کند.

بانک دی نخستین مدرسه ساز در مناطق سیل‌زده

بانک دی نخستین مدرسه ساز در مناطق سیل‌زده

بانک دی نخستین مدرسه ساز در مناطق سیل‌زده

بانک دی در راستای ایفای نقش در حوزه مسئولیت اجتماعی،چهارمین مدرسه شهدای بانک دی را در استان گلستان افتتاح کرد.

 به گزارش اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی،مراسم افتتاحیه مدرسه شهدای بانک دی در استان گلستان با حضور رضا سهم دینی، رئیس هیئت مدیره،جمعی از مدیران بانک دی، سید محمود حسینی، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت عمران و مسکن آباد دی، نبی هزار جریبی، نماینده آق قلا در مجلس شورای اسلامی، احسان گوهری راد، مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان و رضا جعفری، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه استان برگزار شد.

در این مراسم، سهم دینی با اشاره به اقدامات بانک دی در راستای ایفای نقش در حوزه مسئولیت اجتماعی گفت: کمک به تحقق اهداف عالی آموزشی و فرهنگی کشور در سایه خرد و دانش و راهبرد عمل به مسئولیت اجتماعی، یکی از وظایف عموم جامعه است که علاوه بر نقش‌آفرینی در رشد اقتصادی و کارآفرینی، توسعه فرهنگی و اجتماعی کشور را نیز در پی خواهد داشت و از همین رو بانک دی نیز همواره توجه ویژه ای به توسعه فضای آموزشی کشور داشته است.

رئیس هیئت مدیره بانک دی با یادآوری شعار بانک دی که برگرفته از مبانی اعتقادی است، خاطرنشان کرد: بانک دی به عنوان یک بانک ارزش آفرین همواره کوشیده است ضمن انجام وظایف محوله در حوزه بانکداری همراه با سایر مراجع ذیربط و مدیران دلسوز در راستای ارزش آفرینی و اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خدمتگزار مردم شریف و قدرشناس ایران اسلامی باشد.

سهم دینی افزود: با هدف مشارکت در تحقق اهداف جهادی و خیرخواهانه و در راستای اجرای مصوبه هیئت مدیره بانک دی با تخصیص بودجه از محل هزینه های تبلیغاتی، پروژه احداث سه باب مدرسه در مناطق سیل زده استان های گلستان و لرستان در دستور کار بانک قرار گرفت.

وی با اشاره به عملکرد موفق و چشمگیر شرکت عمران و مسکن آباد دی (عماد) به عنوان مسئول احداث مدارس شهدای بانک دی در مناطق سیل زده تصریح کرد: ساخت مدارس شهدای بانک دی در مناطق سیل زده به شرکت عمران و مسکن آباد دی (عماد) سپرده شد و این پروژه ۷ ماهه با ماموریت ساخت ۲ باب مدرسه در استان لرستان و یک باب مدرسه در استان گلستان کلید خورد که با تلاش بی وقفه همکاران شرکت عماد موفق شدیم در مدت کمتر از  ۳ ماه، نخستین مدرسه را در روستای گری دوجی آق‌قلا به بهره برداری برسانیم.

احسان گوهری راد، مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان در مراسم افتتاح مدرسه شهدای بانک دی ضمن قدردانی از پیشگامی بانک دی در توجه به توسعه فضای آموزشی یادآور شد: این اقدام ارزش آفرین بانک دی علاوه بر این که برای همیشه در تاریخ استان گلستان ماندگار است همچنین می تواند به عنوان یک الگو برای دیگر نهادها و سازمان ها ،پویش های اجتماعی موثری را در حوزه توجه به مسئولیت اجتماعی رقم بزند.

همچنین در این مراسم سرهنگ جواد فراهی، جانشین فرمانده سپاه نینوای استان گلستان ضمن قدردانی ارج نهادن به اقدام ارزشمند بانک دی در امر مدرسه سازی گفت: درست است که اکنون فرهنگ مدرسه سازی در میان مردم گسترش بیشتری یافته و کسانی وجود دارند که دست در دست هم گذاشته و اقدام به مدرسه سازی در مناطق محروم سرزمینمان کرده¬اند اما هنوز هم نیاز است کار با شکوه مدرسه سازی خیلی بیش از این¬ها در کشور جا بیفتند و بیشتر انجام پذیرد.
فراهی افزود:خیرین مدرسه ساز با کار نیک و پسندیده مدرسه سازی نه فقط به کودکان بازمانده از تحصیل کمک می¬کنند بلکه از آسیب دیدن آن ها در آینده جلوگیری می‌کنند چرا که  با ساخت مدرسه‌ها و کمک به تحصیل دانش آموزان محروم یک کشور، از جامعه¬ای امن¬تر برخوردار خواهیم بود و امید است بانک دی که همواره در مسیر تحقق رسالت های ارزشی در جامعه گام بر میدارد، حضور موثر خود را در این عرصه حفظ کند.

محمود حسینی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت عمران و مسکن آباد دی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های دلسوزانه همکاران پروژه احداث مدارس در استان های سیل زده گفت: حسب دستور هیئت مدیره بانک دی و تاکید ایشان مبنی بر ساخت مدارس با بالاترین کیفیت و کوتاه ترین زمان ممکن ، شرکت عماد تمامی امکانات و تخصص خود را برای تحقق این خواست به کار گرفت.
وی خاطر نشان کرد: شرکت عماد موفق شد با به کار گیری مهندسین مجرب و استفاده از بهترین مصالح و تکنولوژی موجود در کشور ، احداث دو باب مدرسه در روستاهای محمدآباد و معمولان استان لرستان و یک باب مدرسه در روستای گری دوجی را در کمتر از ۳ ماه محقق سازد.

حسینی افزود:لازم می دانم از حمایت های مسئولان محترم نوسازی مدارس و مسئولان محلی برای سرعت بخشیدن به ساخت مدارس قدردانی کنم و امیدوارم به زودی مدارس استان لرستان نیز که ساخت آن ها ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است به بهره برداری برسد.

گفتنی است،بانک دی در سال ۱۳۹۷نیز به منظور ایفای نقش در حوزه مسئولیت اجتماعی و با هدف توسعه فضای آموزشی کشور، تعداد سه باب مدرسه در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه احداث کرده بود و با افتتاح چهارمین مدرسه در روستای سیل زده گری دوجی آق قلا که همراه با برگزاری آئین های سنتی این منطقه بود، توانست گام های پر امید دانش آموزان مشتاق این منطقه را برای ساختن آینده ای روشن تر مصمم سازد.
شایان ذکر است در این مراسم احمد حشمی پور، مدیرکل حوزه مدیریت، شعبانعلی داورپناه، معاون اعتبارات، احمد دهنوی، مدیر کل پشتیبانی، جمشید بهمن، مدیر کل حراست و حسن کاسب، رئیس اداره امور شعب شمال کشور و غرب تهران بانک دی، رضا سهم دینی را همراهی کردند.

الگوی حمایتی بانک مسکن از ساخت و ساز در بافت فرسوده

الگوی حمایتی بانک مسکن از ساخت و ساز در بافت فرسوده

مدیر امور اعتباری بانک مسکن حمایت و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن در بافت فرسوده شهرها را یکی از مهم ترین محورهای سیاست های اعتباری این بانک اعلام کرد.

محمد حسن علمداری، مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه بانک مسکن طی سال های اخیر حمایت ویژه ای از تولید و عرضه مسکن در بافت فرسوده داشته است، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: یکی از مهم ترین محورهای حمایتی در حوزه تخصیص اعتبار برای پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی بانک مسکن در محدوده هسته قدیمی شهرها برای افزایش سرعت بازآفرینی و نوسازی بوده است. در این راستا نیز تنها بانک عامل فعال در این حوزه محسوب می شود.

وی به کارنامه عملکرد بانک مسکن در این حوزه اشاره و اظهار کرد: بانک مسکن از ابتدای دوره تا ۲۵ آبان ماه سال جاری مجموعا برای ساخت ۶ هزار و ۵۸۸ واحد مسکونی تسهیلات نوسازی اختصاص داده است که از این میان یک هزار و ۴۸۴ فقره آن به تهران اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه روند نوسازی و بازآفرینی بافت فرسوده شهر تهران در مقایسه با سایر استان های کشور جلوتر است، عنوان کرد: در بازه زمانی مذکور مدیریت شعب شرق تهران ۶۴۰ فقره، مدیریت شعب غرب تهران ۴۴۴ فقره و مدیریت شعب مرکز تهران ۴۰۰ فقره تسهیلات نوسازی به متقاضیان ارائه کرده اند.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن در عین حال به مجموع تسهیلات بازآفرینی اعطا شده به متقاضیان سراسر کشور تا ۲۵ آبان ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: در این مدت مجموعا رقمی معادل ۱۶۰ میلیارد و ۴۴۸ میلیون و ۶۴۹ هزار تومان تسهیلات پرداخت شده است.

علمداری همچنین تصریح کرد: یکی از مهم­ ترین محرک ­های رونق نوسازی در محدوده بافت فرسوده، تسهیلات ساخت بدون سپرده مخصوص ساخت‌ و ساز در بافت فرسوده است. مسیر پرداخت تسهیلات ساخت بدون سپرده با اولویت تعیین شده برای تزریق منابع به بافت فرسوده، بدون معطلی در جریان است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن در عین حال از پیگیری برای افزایش سقف تسهیلات مشارکت مدنی ویژه بافت فرسوده خبر داد و تاکید کرد: با توجه به افزایش هزینه های ساخت وساز و توجه ویژه بانک مسکن برای حمایت از ساخت و عرضه مسکن در بافت فرسوده، مذاکرات اولیه ای با بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی برای افزایش سقف تسهیلات مشارکت مدنی بافت فرسوده انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بررسی‌های کارشناسان اقتصادی درباره ظرفیت نهفته در بافت‌های فرسوده نشان می‌دهد در صورت تحریک موثر سرمایه‌ گذاری در بافت‌های فرسوده با اهرم تسهیلات بانکی، رونق ساخت و سازهای مسکونی و به تبع آن ساخت‌وسازهای تجاری در این محدوده از شهرها، می‌تواند به رشد ارزش افزوده بخش ساختمان و در نتیجه رشد مثبت اقتصاد منجر شود. نوسازی بافت‌های فرسوده به‌دلیل پایین بودن هزینه تملک زمین و ساخت و ساز در مقایسه با سایر مناطق شهرها، صرفه اقتصادی برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد.

بررسی آمار ساخت وساز در محدوده بافت فرسوده شهر تهران نیز نشان ­دهنده پیشتازی این محدوده از سایر نقاط شهری است. کارشناسان و تحلیلگران بازار مسکن معتقدند یکی از مهم­ ترین محرک­ های رشد ساخت وساز در بافت ناکارآمد میانی شهر، مربوط به تسهیلات تخصیص یافته با امتیاز ویژه در بافت فرسوده پایتخت است که از سوی بانک مسکن در حال پرداخت است.

برای نخستین بار در کشور۳۸۹ شغل در بخش کشاورزی، شناسایی، طبقه بندی و کدگذرای بین المللی شده است

برای نخستین بار در کشور۳۸۹ شغل در بخش کشاورزی، شناسایی، طبقه بندی و کدگذرای بین المللی شده است

برای نخستین بار در کشور۳۸۹ شغل در بخش کشاورزی، شناسایی، طبقه بندی و کدگذرای بین المللی شده است

⬅️برای نخستین بار در کشور در راستای شناسایی مشاغل کشاورزی و هویت بخشی به مشاغل و شاغلین بخش کشاورزی، موضوع شناسایی، طبقه بندی و کدگذاری۳۸۹ شغل بر مبنای طبقه بندی بین المللی مشاغل از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در تعامل با بخش های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی و مرکز آمار ایران به انجام رسیده است.

به گزارش پات، معاون وزیر و رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان این مطلب گفت: نظام صنفی کشاورزی همسو با سیاستها و برنامه های دولت در جهت نظم بخشی به شاغلین و مشاغل بخش کشاورزی تشکیل گردیده است. یکی از اثرات مهم تشکیل نظام صنفی کشاورزی توجه به موضوع شناسایی، احصا، استانداردسازی و کدگذاری مشاغل بخش کشاورزی و منابع طبیعی در تمامی حوزهای مرتبط به آن می باشد.

⬅️دکتر حسین شیرزاد افزود: از اقدامات مهم نظام صنفی کشاورزی، صدور پروانه فعالیت شغلی برای کشاورزان در راستای هویت بخشی و ساماندهی بهره برداران می باشد. به منظور هماهنگی و تطبیق پروانه فعالیت صادره توسط نظام صنفی برای تولید کنندگان وبهره برداران، سازمان مرکزی تعاون روستایی اقدام به بررسی و شناسایی انواع طبقه بندی ملی بر اساس الگوی بین المللی از جمله طبقه بندی بین المللی مشاغل ISCO، طبقه بندی فعالیت های اقتصادی ISIC، طبقه بندی استاندارد بین المللی آموزشISCED، طبقه بندی محوری محصولاتCPC  و … نمود و ضمن برگزاری جلسات متعدد با مرکز آمار ایران، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و معاونتهای تخصصی وزارت جهاد کشاورزی، ضمن طراحی پروانه فعالیت، کدگذاری ISIC را برای صدور پروانه فعالیت به دلیل دارا بودن ساختاری منسجم و یکدست برای طبقه بندی فعالیت های اقتصادی، داشتن کارآیی در آمار و تحلیل اقتصادی و اینکه این طبقه بندی برای هدفهای اداری همچون صدور پروانه کسب و کار و غیره مناسب بود برای کد گذاری پروانه فعالیت انتخاب نمود.

⬅️وی اظهار داشت: در ادامه کارگروه های تخصصی با حضور نمایندگان بخش تخصصی جهت شناسایی و طبقه بندی فعالیتهای اقتصادی مرتبط به هر بخش و معاونت تشکیل گردید، تا در صدور پروانه فعالیت هماهنگی و تعامل با بخش های تخصصی جهت به رسمیت شناختن پروانه های فعالیت بعمل آید. در فرایند شناسایی، طبقه بندی وکدگذاری فعالیتهای اقتصادی ابتدا درخواست اعلام نیاز از طرف بهره بردار جهت دریافت پروانه فعالیت به نظام صنفی کشاورزی شهرستان صورت گرفته و سپس به دفتر صنوف وتشکل های مردم نهاد سازمان مرکزی تعاون روستایی اعلام و دفتر تشکلها و صنوف با هماهنگی بخش تخصصی مربوطه نسبت به کدگذاری فعالیت پیشنهادی استان اقدام می نماید.

⬅️رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: در همین راستا تاکنون بالغ بر ۳۸۹ عنوان شغلی در زیربخش های امور دام۴۲ شغل، زراعت ۲۳ شغل، باغبانی۳۸ شغل، شیلات و آبزیان۵۸ شغل، منابع طبیعی۴۵ شغل، دامپزشکی۳۶ شغل، خدمات فنی و مکانیزاسیون۸۷ شغل، صنایع تبدیلی و تکمیلی ۵۲ شغل و تجارت الکترونیک ۸ شغل شناسایی، احصا و کدگذاری شده اند، این کدهای شغلی در صدور پروانه فعالیت مورد استفاده قرار می گیرند. این کد گذاری بر اساس نظام کدگذاری و طبق بندی مشاغل که تحت عنوان آیسیک (ISIC )خوانده می شود انجام می گیرد.  ISIC یک نظام طبقه بندی مرجع برای دسته بندی مشاغل می باشد و توسط کمیسیون اجتماعی اقتصادی سازمان ملل متحد مورد تصویب قرار می گیرد.

⬅️ این مقام مسئول در پایان، شناسایی و کد گذاری مشاغل را گامی در جهت تحقق استانداردسازی مشاغل کشاورزی، ایجاد امکان در کنترل و نظارت و تحقق تولید محصول سالم و رعایت حقوق مصرف کنندگان عنوان نمود.

رمز کارت های بانکی یکبارمصرف می شود

رمز کارت های بانکی یکبارمصرف می شود

رمز کارت های بانکی یکبارمصرف می شود

فرهاد اینالوئی در خصوص ابلاغ بخشنامه الزامات رمزهای پویا به شبکه بانکی از سوی بانک مرکزی، اظهار داشت:یکی از مشکلات عمده که در بخش امنیت تراکنش‌های مبتنی بر کارت وجود دارد، مربوط می‌شود به این‌که مشتریان بانکی در حفظ رمز دوم کوشا نیستند و احتمال درز این اطلاعات و در اختیار قرار گرفتن آن در دست سودجویان وجود دارد.

وی تصریح کرد: استفاده از رمزهای یکبار مصرف و ابزارهای مشابه آن مثل بلیت‌های یک‌بارمصرف در این بخش منجر به افزایش امنیت تراکنش‌ها در صورت افشاء رمز دوم کارت‌های بانکی می‌شود و امکان سوءاستفاده را در این حوزه کاهش می‌دهد.
اینالوئی در خصوص فرهنگ‌سازی استفاده از رمزهای پویا اظهار داشت: بانک ایران‌ زمین از مدت‌ها پیش‌ خدمت رمز یکبار مصرف را به‌ صورت اختیاری به مشتریان ارائه کرد .معاون فناوری اطلاعات بانک ایران‌ زمین ادامه داد: در این بانک مشتریانی که علاقه‌مند به استفاده از رمزهای یکبار مصرف بوده‌اند، این خدمت را به‌ صورت یک اپلیکیشن موبایلی که رمز پویا تولید می‌کند، می توانند دریافت کنند.
اینالوئی در خصوص زمان‌بندی اجرای این بخش‌نامه، گفت: براساس بخشنامه های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که به بانکها ابلاغ شده است، تا ابتدای دی ماه استفاده از رمز پویا برای مشتریان بانکها اجباری خواهد شد.

مدیرعامل پتروشیمی نوری خبر داد: افزایش سود حاصل از عملیات تولید در نوری

مدیرعامل پتروشیمی نوری خبر داد:
افزایش سود حاصل از عملیات تولید در نوری/ ۱۰۰ درصد برنامه تولید را محقق کردیم/ سوددهی بیشتر در انتظار ‏سهامداران نوری

مدیرعامل پتروشیمی نوری با اشاره به انتشار گزارش حسابرسی شده شش ماهه اول سال جاری و همچنین گزارش آبان ماه این ‏شرکت در کدال بورس از افزایش سود حاصل از عملیات تولید در این پتروشیمی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: ‏این سود نشان دهنده پتانسیل و ارزش بالای پتروشیمی نوری است.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی نوری، تقی صانعی با اشاره به افزایش قیمت سهام پتروشیمی نوری در بورس در روزهای ‏اخیر گفت: در گزارش‌های شش ماهه حسابرسی شده پتروشیمی نوری در کدال، وضعیت سوددهی خوبی داشتیم و ۶۱۶ تومان ‏برای هر سهم در شش ماهه اول پیش‌بینی کردیم که این سود موجب رشد سهام نوری در بورس شده است.
وی ادامه داد: همچنین ما توانستیم فروش صادراتی خیلی خوبی داشته باشیم که این موضوع هم باعث رشد قیمت سهام نوری شده ‏است.
مدیرعامل پتروشیمی نوری همچنین از آغاز عملیات اجرایی حداقل یک پروژه جدید در این پتروشیمی برای تولید محصولی جدید ‏خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر این، پروژه دیگری نیز در پایان امسال و یا حداکثر در سه ماهه ابتدایی سال ۹۹ آغاز می‌شود و ‏البته چند پروژه دیگر در جهت افزایش تولید و افزایش کیفیت محصولات با ارزش افزوده بیشتر در دستور کار داریم که درآینده ‏جزئیات آنها را اعلام خواهیم کرد.
وی درباره وضعیت تولید در پتروشیمی نوری گفت: طبق برنامه تعیین شده از سوی هلدینگ خلیج فارس، ما باید ۹۰ درصد ‏ظرفیت تولید می‌کردیم و ‌علیرغم اینکه ما یک ماه تعمیرات پیش بینی نشده در پتروشیمی نوری داشتیم، امروز به ۱۰۰ درصد ‏برنامه و ۹۰ درصد ظرفیت رسیده‌ایم.
صانعی تصریح کرد: با توجه به اینکه ۶۵ درصد محصولات نوری صادراتی است، این روند تولید نشان می‌دهد که فروش ‏صادراتی ما هم به خوبی در حال انجام است و حتی شرایط تحریم نتوانسته مشکلی در فروش صادراتی ما ایجاد کند چرا که این ‏تحریم‌ها برای ما تازگی ندارد و ما تجربه چند دوره تحریم را داریم.
مدیرعامل پتروشیمی نوری تاکید کرد: اگر روند تولید به همین صورت باشد ما انتظار داریم ما بیشتر از آن چیزی که مکلف ‏هستیم تولید کنیم که باعث سوددهی بیشتری می‌شود و این سود به سهامداران تعلق می‌گیرد.
صانعی با اشاره به گزارش حسابرسی شده شش ماهه اول، خاطر نشان کرد: ما در شش ماه سال ۹۷، ۸۰۰ تومان سود داشتیم و ‏امسال ۶۱۶ تومان سود، اما یک نکته مهم دراینجا وجود دارد و آن اینکه سود سال گذشته ناشی از افزایش نرخ ارز بود، اما سود ‏امسال ما ناشی از تولید است که این سهم در سال گذشته خیلی کمتر از امسال بوده و سود حاصل از ناشی از عملیات تولید نشان ‏دهنده پتانسیل این شرکت است که تاثیر خیلی مثبتی در بازار دارد.

تجلیل از ۴۴ صادرکننده ممتاز و نمونه کشور

مراسم بیست و سومین سالروز ملی صادرات با حضور مقامات عالی رتبه کشوری،فعالان اقتصادی و صاحب نظران در حوزه تجارت خارجی به منظور تقدیر از صادرکنندگان نمونه ملی در سالن اجلاس برگزار شد.

در ابتدای مراسم زادبوم،رییس کل سازمان توسعه تجارت ایرانبه مناسبت روز ملی صادرات گفت:بی شک نامگذاری و اختصاص یکی از روزهای تقویم به نام روز ملی صادرات صرفا دست آویزی است برای اعتلای فرهنگ عمومی کشور در این حوزه و خلق بستری که فرهیختگان، فعالان اقتصادی اصحاب رسانه و عموم مردم ضرورت توسعه صادرات را دانسته و بایسته های آن را به اشتراک و تبادل نظر گذارند. این فرصت را مغتنم شمرده و برخود لازم و واجب می دانم ضمن بزرگداشت بیست و سومین سالروز ملی صادرات، مراتب قدردانی و سپاس خود را به عموم فعالان حوزه اقتصاد بخصوص تجارت خارجی و بالاخص صادرکنندگان عزیز ابراز نمایم. بی تردید سالی که این عزیزان موفق به انجام صادرات شده اند و برخی از آنها به نمایندگی عنوان صادرکننده ممتاز و نمونه را تحصیل کرده اند، یکی از سالهای خاص و طاقت فرسا در حوزه تجارت خارجی بوده و کشور تاکنون چنین تجربه ای را در این حوزه نداشته است. با وجود تمام ناملایمتی ها و عهد شکنی ها تحت عنوان « فشار حداکثری » بر مردم این مرز و بوم، جهادگران عرصه صادرات حداکثر همت و غیرت خود را برای نیل به اهداف عالی نظام و تحقق اهداف سند چشم انداز به کار بسته اند. همچنین مراتب تقدیر و تشکر خود را به سیاستگذاران و فعالان بخش دولتی، دستگاههای متولی امر صادرات و همکاران عزیز در سازمان توسعه تجارت اعلام داشته و از تلاش های بی وقفه ایشان در تسهیل امر صادرات و تجارت قدردانی می نمایم.
در فرایند انتخاب صادرکننده نمونه امسال علاوه بر فعالیت های صورت گرفته به روال سالهای پیشین از جمله فراخوان جهت حضور، ثبت نام و تشکیل جلسات کمیته انتخاب صادرکننده نمونه، که به استناد آیین نامه تشویق صادرکنندگان نمونه شامل ۱۰ عضو از دستگاهای دولتی و خصوصی است، تلاش شد که فرایند تا حد امکان به صورت الکترونیکی انجام پذیرد. با این رویکرد پس از ثبت نام برای کسب عنوان صادرکننده نمونه امسال، بیش از ۳۰۰ متقاضی حقیقی و حقوقی در بیش از ۷۰ گروه کالایی و خدماتی برای کسب عنوان صادرکننده نمونه به رقابت پرداختند که پس از طی مراحل کارشناسی و طرح نتایج در جلسات کمیته انتخاب صادرکننده نمونه، در این مراسم از ۴۴ صادرکننده ممتاز و نمونه کشور تجلیل می‌شود؛ که از این تعداد ۹ صادرکننده در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی، ۹ صادرکننده در حوزه خدمات و مابقی متعلق به حوزه صنعت و معدن کشور هستند. شایان ذکر است در سالجاری انجام فرایند به صورت الکترونیکی به منظور کاهش خطای انسانی و مداخله افراد، توجه ویژه به محصولات با ارزش افزوده بالاتر و محصولات هایتک و تغییر کف ارزش صادراتی کالاها از جمله تغییرات ساختار انتخاب بوده است. علاوه بر این حسب تاکید وزیر صمت و قائم مقام در امور بازرگانی، به صادرکنندگان محصولات دانش بنیان و بنگاههای کوچک و متوسط نگاه ویژه ای شده و با اهتمام های صورت گرفته در این بخش، بهترین های این حوزه شناسایی و مورد تقدیر قرار می گیرند.
در انتها اگراجازه دهید اشاره ای هم به نقشه راه پیش روی صادرات کشورداشته باشم، از منظرکالایی و براساس کارشناسی های صورت گرفته درسازمان توسعه تجارت ایران نزدیک به دو سوم صادرات غیرنفتی کشور را محصولات خام و یا ارزش افزوده پایین به خود اختصاص داده است. لذا سیاست ها و رویکردهای آتی این سازمان به حمایت از توسعه صادرات کالاهایی با ارزش افزوده بالاترخواهد بود تا بتوانیم درزنجیره ارزش جهانی ضمن مطرح نمودن نام سربلند این سرزمین، پرچم کشور ج. ا. ایران را در فراسوی آن مرزها به اهتزاز در آوریم.
از منظر کشورهای هدف صادراتی رویکرد و اولویت صادراتی در سالجاری به ۱۵ کشور همسایه اختصاص یافته است، که این رویکرد در صورت تشریک مساعی، همسویی و همراهی دولت و ملت در آینده نه¬چندان دور جهش صادراتی را دراین کشورها به ارمغان خواهد آورد. علاوه بر این به ثمر رسیدن موافقت¬نامه تجارت ترجیحی با اوراسیا که با همت دولت و همراهی مجلس شورای اسلامی به نتیجه رسید ظرفیت بالقوه ای را پیش روی تجار و صادر کنندگان قرار داده که می توانیم مرزهای اقتصادی خود را در این حوزه جغرافیایی توسعه دهیم.

رئیس سازمان بیمه سلامت ایران:راه اندازی پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان از دی ماه

رئیس سازمان بیمه سلامت ایران:راه اندازی پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان از دی ماه
راه اندازی پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان ?از دی ماه

رئیس سازمان بیمه سلامت ایران از آغاز بکار پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان کشور در دی امسال خبر داد.
موهبتی در بیست و چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی سازمان بیمه سلامت گفت: با راه اندازی پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان کشور، همه اطلاعات بیمه‌ای در کشور برابر قانون برنامه ششم، استعلام برای بخش‌های مختلف، استحقاق سنجی که به چه کسی خدمت دهیم و چه مرکزی و چه خدمتی ارائه دهیم در این پایگاه صورت می‌گیرد.
رئیس سازمان بیمه سلامت ایران افزود: برغم محدودیت‌های بودجه‌ای در شرایط خاص کشور توانستیم هزار میلیارد تومان از هزینه‌های سال ۹۸ را پرداخت کنیم.
وی افزود: بخش داروخانه‌های خصوصی طلب شهریور ۹۸ را دریافت کردند و بخش خصوصی در سایر خدمات، طلب مرداد را دریافت کردند و در بخش دولتی ۷۰درصد مرداد ۹۸را پرداخت کردیم.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره تعداد افرادی که برای بیمه اجباری درخواست و مراجعه داشته اند، گفت: تاکنون ۸۰۰ هزار نفر به سامانه درخواست بیمه اجباری مراجعه کرده و ۴۷۸ هزار نفر درخواست ارزیابی وسع داده اند.
موهبتی در بیست و چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی سازمان بیمه سلامت درباره بدهی و پرداخت به بخش‌های سلامت کشور افزود: به طور متوسط ۲و نیم ماه به داروخانه‌ها، سه و نیم ماه به بخش دولتی و سه و نیم تا چهار ماه به بخش‌های خصوصی در سال ۹۷ بدهکاریم.
وی با بیان اینکه هزار میلیارد تومان از هزینه‌های سال ۹۸را پرداخت کرده ایم گفت: بقیه تا پایان این هفته و اوایل هفته آینده پرداخت می‌شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: از حیثیت پرداخت وضعیت خوبی نسبت به گذشته داریم، اما شرایط اقتصادی ایجاب می‌کند توجه ویژه‌ای به بخش‌ها شود.
موهبتی اضافه کرد: تجهیزات و سامانه‌های اولیه «پایگاه خدمات برخط بیمه شدگان» کشور فراهم شده است و افتتاحیه رسمی آن، دی با حضور وزیر بهداشت برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه درحال حاضر پایگاه‌های جمعیتی اطلاعات هویتی بیمه شدگان متفاوت است، افزود: بیمه‌های تامین اجتماعی، کمیته امداد، نیرو‌های مسلح و حدود ۱۷ تا ۱۸دستگاه، بیمه و اطلاعات بیمه‌ای خود را دارند که با راه اندازی این پایگاه، همه اطلاعات بیمه شدگان کشور باید در گام اول در این پایگاه متمرکز شود که همکاری سازمان‌های بیمه‌ای در این راه موثر خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: استحقاق سنجی خدمات باید از این پایگاه صورت بگیرد، همه ارائه دهندگان خدمت باید از این پایگاه خدمت بگیرند. استحقاق سنجی می‌تواند اعتبار بخشی را در گام اول انجام دهد و همپوشانی را کنترل کند و در پایان، کاهش استفاده از دفترچه را که منتهی به حذف دفترچه می‌شود، بدنبال خواهد داشت.
آقای موهبتی با اشاره به صرفه جویی ۸ درصدی هزینه بیمه سلامت در سالجاری گفت: این در حالی است که در سال‌های گذشته ۴۲درصد به هزینه‌ها اضافه می‌شد، اما ما توانستیم با مدیدیت صحیح، هزینه‌ها را کاهش دهیم.

فراخوان بیمه “ما” برای افزایش سرمایه بیمه بدنه خودرو بیمه گذاران

فراخوان بیمه “ما” برای افزایش سرمایه بیمه بدنه خودرو بیمه گذاران
شرکت بیمه “ما” طی فراخوانی از بیمه‌گذاران خود درخواست کرد نسبت به افزایش سرمایه بیمه بدنه اتومبیل خود سریعا اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی بیمه “ما”، با توجه به نوسانات اخیر قیمت خودروهای کشنده ، کامیون و کامیونت ، این شرکت به منظور حمایت ازحقوق بیمه گذاران ، خواستار افزایش سرمایه مورد بیمه آنها در بیمه بدنه شد.

بر اساس این گزارش، بیمه “ما” از مشتریان و بیمه گذاران خود درخواست کرد بر اساس شرایط عمومی بیمه نامه بدنه اتومبیل، با مراجعه به شعب و نمایندگی های بیمه “ما” در سراسر کشور در اسرع وقت، نسبت به افزایش سرمایه بیمه نامه بدنه خودرو خود اقدام کنند تا از بروز هرگونه ضرر و زیان احتمالی ناشی از ماده ۱۰ قانون بیمه(قاعده نسبی سرمایه) در هنگام وقوع خسارت جلوگیری شود.

روابط عمومی بیمه “ما”

افزایش ۸ درصدی تولید ذوب آهن در هشت ماهه اول سال جاری

افزایش ۸ درصدی تولید ذوب آهن در هشت ماهه اول سال جاری

 

مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان درشانزدهمین نمایشگاه متافو به خبرنگار ما گفت : عملکرد تولیدی ذوب آهن اصفهان در هشت ماهه اول سال جاری ،رشد هشت درصدی در بخش های مختلف را نشان می دهد که البته انتظار ما بیش از این است. در مقوله صادرات نیز وضعیت ما در مقایسه با سال گذشته در هشت ماهه به لحاظ ارزشی حدود ده درصد افزایش داشت که امیدواریم هدف گیری ما تا پایان سال برای یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن صادرات محقق شود. در حال حاضر بازارهای هدف ما نیز در بیش از بیست کشور فعال هستند.

ذوب آهن اصفهان با تنوع محصول ، رونق بخش سال رونق تولید است

وی در خصوص تنوع محصولات شرکت نیز افزود : تلاش داریم بیشترین میزان تنوع  را در بخش هایی مانند تیرآهن های HBM ، آرک،ریل ،ورق های سازه های فولادی و میلگردهای صنعتی و … قرار دهیم تا آنچه را که جزء برنامه های ذوب آهن اصفهان برای تامین نیاز کشور است در سال رونق تولید، رونق بخشیم.

تولید کنندگان فولاد،نظاره گر فعالیت معادن در پایین دست هستند

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در ادامه به تامین مواد اولیه پایدار برای صنایع فولادی و از جمله این شرکت پرداخت و خاطر نشان کرد : عنادی با بخش معدن نداریم،تمرکز ابتدا باید بر تامین نیاز داخل و سپس صادرات حتی با صفر درصد صورت گیرد. فولادی ها مرجع تعیین عوارض نیستند،این امر ، رسالت سایر بخش هاست اما در این شرایط جنگ اقتصادی حفظ منافع ملی و کمک به رشد و رونق تولید وظیفه همه ما است. تولید کنندگانی که به پشتوانه معادن کشور، سرمایه گذاری کردند و توسعه دادند حال نظاره گر هستند که معادن خود را درگیر پایین دست کردند.

در خصوص افزایش عوارض با گردآوری بازخوردها، امیدواریم شاهد تصمیمات منصفانه باشیم

مهندس یزدی زاده گفت : بحث وضع عوارض ۲۵ درصد، فرایند دارد و یک مرتبه انجام نشده است. پیش از نهایی شدن این موضوع نشست های مختلفی را وزارت صمت با انجمن تولید کنندگان سنگ آهن،اتاق ایران،انجمن تولید کنندگان و ما نیز به عنوان عضوی از انجمن حضور داشتیم و پیشنهادها بررسی می شد. بحث عوارض ۴۰ درصد نیز در نشست ها و اتاق فکری که برگزار شد مطرح شد. در خصوص افزایش عوارض با گردآوری بازخوردها، امیدواریم شاهد تصمیمات منصفانه باشیم.

کمبود کشتی برای صادرات تولید ملی و عدم توجه به بارگیری سنگ آهن

وی بیان کرد : در شرایط تحریمی که برای صادرات محصولات با کمبود کشتی خارجی برای بارگیری مواجه هستیم،صادرات سنگ آهن بدون محدودیت در کشتی ها بارگیری می شود.

به ناچار برای حفظ کیفت کک باید واردات زغال سنگ داشته باشیم

این مقام مسئول اظهار داشت : در خصوص زغال سنگ نیز اگر نیاز داخلی هم به لحاظ کمی تامین شود از بُعد کیفی  به واردات نیازمندیم تا کیفیت کک مورد نظر بدست آید.این موضوع در حال حاضر مطرح نشده بلکه از زمانی که ذوب آهن راه اندازی شده این مبحث وجود داشته است.اگر تولید داخل افزایش یابد و کیفیت آن نیز ارتقاء یابد می توان به کاهش واردات فکر کرد اما به ناچار برای حفظ آن ضریب باید واردات داشته باشیم.

سبد متنوع تولید ریل،افتخارتلاشگران ذوب آهن اصفهان

مهندس یزدی زاده در ادامه به تولید ریل پرداخت و گفت : ذوب آهن اصفهان با همت و تلاش شبانه روزی تلاشگران خود در بخش های مختلف ، سبد متنوع محصول استراتژیک ریل (مترو،راه آهن،قطار شهری و… ) را به عنوان یک افتخار در دست تولید دارد و پارت های مختلف آن نیز تحویل داده شده است. یک محموله از آن نیز در محور میانه – بستان آباد مورد استفاده قرار گرفت و طی مراسمی با حضور رییس جمهور افتتاح شد. وی اضافه کرد : اخذ گواهینامه های مربوط به صادرات محصول ریل را در دست اقدام داریم تا از این طریق ارزش آفرینی را برای کشور به ارمغان آوریم. شایان ذکر است مهندس یزدی زاده در غرفه ذوب آهن، پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

رفع ظرفیت معطل تولید در فولادمبارکه با نورد گرم ۲

دکتر خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل ایمیدرو در غرفه فولاد مبارکه در نمایشگاه ایران متافو در پاسخ به نگاه معاونت صنعت، معدن و تجارت به توسعه فولاد مبارکه اظهار داشت: نگاه ما به شرکت فولاد مبارکه همسو با توسعه است.

رفع ظرفیت معطل تولید در فولادمبارکه با نورد گرم 2
  دکتر خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل ایمیدرو در غرفه فولاد مبارکه در نمایشگاه ایران متافو در پاسخ به نگاه معاونت صنعت، معدن و تجارت به توسعه فولاد مبارکه اظهار داشت: نگاه ما به شرکت فولاد مبارکه همسو با توسعه است.بر این اعتقاد هستیم که هم طرح نورد گرم۲  فولاد مبارکه باید اجرا شود و هم اینکه فولاد مبارکه طرح های توسعه فولاد هرمزگان و فولاد چابهار را نیز در دستور کار خود قراردهد. فولادمبارکه از واحدهای بزرگی است که دانش فنی زیادی را در مجموعه مهندسی خود جای داده و همین عامل باعث شده تا فولادمبارکه نقش تکنولوژیکی هم ایفا نماید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: علاوه بر آن ما پیگیر هستیم ، فولادمبارکه به معدن وصل شود یعنی فولادمبارکه واحدهای بزرگ تولید کنسانتره وگندله را خریداری نموده و به زنجیره تولید خود اضافه نموده و شعار از سنگ تا رنگ خود را مدیریت و مالکیت کند. ما در فولاد مبارکه همانگونه که به دنبال تامین پایدار مواداولیه هستیم ، به دنبال توسعه نورد این شرکت هم هستیم،  اینکه تولید محصولات پایین دستی فولادمبارکه که محصولات با ارزشی هم هست، در زنجیره تولید این شرکت کامل شود.

غریب پور با اشاره به اینکه فولاد مبارکه برای پاسخگویی صنایع پایین دستی خود و افزایش اشتغالزایی  نیاز به راه اندازی نورد گرم ۲ دارد، تصریح کرد: پر واضح است که این راه اندازی با مشکلات و موانعی نیز همراه است ، اما ما در وزارت صمت از این طرح حمایت خواهیم کرد. ما در تامین موارد مالی، موارد فنی و تکنولوژی، پیشبرد مراحل اجرایی پروژه و حمایت سهام‌داری به فولادمبارکه کمک می‌کنیم و بر این باور هستیم که این حمایت ها و اراده فولاد مبارکه در کنار هم باعث خواهد شد، طرح نوردگرم۲  اجرا شود.

مدیرعامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: تکمیل نورد گرم ۲ ، علاوه بر بی نیازی کشور به ورق های جدید و جلوگیری از خروج ارز از کشور، موجب خواهد شد ظرفیت  سه میلیون تنی معطل تولید در میان خط  فولادمبارکه نیز کامل و به محصول نهایی تبدیل شود.

دکتر غریب پور در تصریح کمک به صنایع پایین دستی با راه اندازی خط نوردگرم۲ افزود: فولادمبارکه یک صنعت مادر است و با تامین نیازهای صنایع وابسته، موجب رونق تولید در کشور میشود. با راه اندازی و تکمیل این پروژه، علاوه بر اینکه صنابع پایین دستی نیز منتفع خواهند شد، رونق تولید، که منطبق بر منویات مقام معظم رهبری نیز هست، محقق میشود. علاوه بر این، نقش تکنولوژیکی این پروژه با دانش فنی موجود در فولاد مبارکه نیز قابل تامل است.

1 2 3 381