دسته بندی های ارشیو: آخرین بازدید

طرح نهضت درختکاری در منطقه۲ آغاز شد

طرح نهضت درختکاری در منطقه۲ آغاز شد / استقرار ۱۳ پایگاه توزیع نهال در منطقه۲

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ گفت : همزمان با اجرای طرح فراگیر توزیع و کاشت نهال در باغچه منازل شهروندان ، ۱۲ پایگاه توزیع نهال در بوستان های منطقه۲ مستقر هستند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، علی اکبر کریمی پور، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت فضای سبز در کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، طرح فراگیر توزیع وکاشت نهال در باغچه منازل شهروندان و همچنین کاشت نهال در حاشیه معابر و بدنه بزرگراهها در قالب طرح نهضت درختکاری در سطح محلات در حال اجرا است.
وی افزود: شهروندان می تواننداز طریق تماس تلفنی با سامانه ۱۳۷ و مراجعه حضوری به مراکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز این منطقه، محل سکونت خود را اعلام و پس از انجام بررسی های لازم نسبت به اعزام کارشناس و کاشت نهال مناسب در منازل اقدام می شود.
وی در ادامه به استقرار ۱۲ پایگاه توزیع نهال اشاره کرد و افزود: پایگاه های توزیع نهال در بوستان‌های شقایق،اشرفی اصفهانی،ستارخان،نارون،ورزش ،جوانه،آزادی،بازیافت، خوارزم، کودک، سپهر و گلپاد آماده اهدا نهال به شهروندان است.
کریمی پور گفت: همه گیاهان از انواع سازگار با شرایط آب و هوایی شهر تهران تامین شده و کارشناسان فضای سبز با استقرار در پایگاه های توزیع نهال، آموزش های لازم درخصوص نگهداری و رسیدگی مناسب تر نهال های تازه کاشت به شهروندان ارائه می کنند.
وی افزود: این طرح با هدف افزایش رضایت شهروندی و توسعه امر درختکاری و نگهداری آن انجام می شود.

کاشت نهال به نام شهدای هسته ای در منطقه۱۳

همزمان با روز درختکاری صورت گرفت:
کاشت نهال به نام شهدای هسته ای در منطقه۱۳
به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و به یاد شهدای هسته ای ، طی مراسمی با حضور مسئولان منطقه و پدر شهید احمدی روشن ،چندین اصله نهال با شعار « همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی » در مدرسه شهدای هسته ای ناحیه ۳ منطقه ۱۳ کاشته شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، به مناسبت گرامیداشت هفته درختکاری و با هدف زنده نگه داشتن یاد ونام شهدای هسته‌ای کشورمان، آئین کاشت نهال با حضور شهردار منطقه ، رئیس آموزش و پرورش ، پدرخانواده شهید احمدی روشن ، معاون امور اجتماعی و فرهنگی، شهردار ناحیه سه ، رابط شورایاری های منطقه در مدرسه شهدای هسته ای ناحیه ۳ منطقه ۱۳ برگزار شد.
مجتبی شکری ، شهردار منطقه در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد ونام شهدای هسته‌ای کشورمان گفت : نقش ویژه شهدا و خانواده‌های آنها در حفظ و پایداری اصول انقلاب و فضای ایثارگری بسیار حائز اهمیت است، چرا که شهدا صاحبان اصلی و باغبانان این انقلاب هستند.
او افزود : نهال این انقلاب ۴۲ سال پیش با خون پاک آنها آبیاری شده و امروز به درختی تنومند تبدیل شده و همه ما، فرزندان و نسل‌های آتی در سایه این درخت تنومند آسایش خواهند داشت.
شهردار منطقه ادامه داد : شهدا همیشه بر گردن ما حق دارند و با انجام وظیفه و خدمت شبانه‌روزی باید این حق را ادا کرد.
شکری یاد آور شد : برنامه ریزی خوبی با تعامل و همکاری شهرداری و آموزش و پرورش در زمینه تبدیل فضای مدارس به کانون های فرهنگی محله صورت گرفته که از خدمات آن شهروندان محلات برخوردار خواهند شد.
سخنرانی پدر شهید احمدی روشن در خصوص لزوم ادامه دادن راه شهدا ، تقدیر شهردار منطقه از پدر شهید احمدی روشن و اجرای سرود از دیگر بخش های این مراسم بود.

دکتر فرزین: کارآفرین از موثرترین بانک ها خواهد شد

دکتر فرزین: کارآفرین از موثرترین بانک ها خواهد شد

مدیرعامل بانک کارآفرین از رونمایی شمایل و ظاهر جدید بانک تا پایان خرداد ۱۴۰۰ خبر و وعده داد که با تمرکز بر ماموریت ذاتی آن و هویت کارآفرینی، این موسسه به «یکی از موثرترین بانکها در حوزه صنعت بانکداری» تبدیل شود.

 

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از  روابط عمومی بانک کارآفرین، دکتر محمدرضا فرزین، مدیرعامل بانک کارآفرین تاکید کرد: با تداوم رشدهایی که در سال جاری محقق شد، در سال ۱۴۰۰ بانک کارآفرین به موثرترین بانک در صنعت بانکداری کشور مبدل خواهد شد.

رونمایی از شمایل جدید بانک کارآفرین تا پایان خرداد ۱۴۰۰ 
فرزین در نشست شورای راهبردی بانک با دستور کار بررسی برنامه های عملیاتی حوزه مدیریت و روابط عمومی و فناوری اطلاعات در سال جاری و سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: در سال جاری، بیشتر به دنبال ایجاد تغییرات مدنظر در خصوص ری برندینگ بودیم که این امر نیز طبق گزارش های اعلامی از سوی مدیریت های مربوطه به خوبی انجام شد و در نهایت، طبق زمان بندی اعلام شده تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۰ تمام شعب و ساختمان های ستادی بانک، شکل و ظاهر جدید خود را پیدا خواهند کرد.
وی ادامه داد: در سال آینده، باید تمرکز بر افزایش فعالیت جهت ثبت تداوم رشدهای محقق شده در سال جاری باشد، همانطور که در سال جاری به گواه آمار تائید شده، توانسته ایم در بخش های مختلف همچون تسهیلات و منابع به رشدهای دو برابری برسیم در سال ۱۴۰۰ نیز باید با این رشدها محقق شود و حتی به سمت گسترش فعالیت ها پیش برویم.
فرزین با اشاره به ثبت رشد ۱۱۸ درصدی در بخش تسهیلات و رشد ۱۰۰ درصدی در بخش منابع تاکید کرد: آمارهای تائید شده نشان دهنده رشد ۶ برابری در بخش سود بانکی است و در سال آینده با توجه به اتمام روال ری برندینگ در بانک، باید ثابت کنیم که بانک کارآفرین با تعریفی جدید وارد صنعت بانکداری شده است.
وی همچنین با تکیه بر آمار جدید عملکرد بانک خاطر نشان کرد: فکر می کنم تا پایان اسفند ماه سال جاری ۱۲هزار میلیارد ریال سود خواهیم داشت که اتفاق خوبی است.

تاثیرگذارترین بانک با تکیه بر هویت کارآفرینی 
مدیرعامل بانک کارآفرین افزود: نتایج فعالیت هایمان در سال جاری را در سال ۱۴۰۰ به چشم خواهیم دید که با تلاش بر تداوم این نرخ رشدها می توانیم در صنعت بانکداری جایگاه خاص خودمان را به دست آورده و با تمرکز بر حوزه کارآفرینی و هویت کارآفرینی مان به یکی از موثرترین بانکها در حوزه صنعت بانکداری تبدیل شویم.

فرهنگ کم کاری در بانک باید کنار گذاشته شود
فرزین با بیان این که «به اعتقاد من شرایط به نفع ما رقم خورده است و ان شالله که در سال آینده نیز تکرار خواهد شد»، خاطر نشان کرد: باید تلاشمان را مضاعف کنیم تا دست آوردهایمان در سال ۱۴۰۰ نیز تکرار شود تا در کنار کسب سود بیشتر؛ خدمات بیشتری ارائه کنیم و مشتریان و همکاران به سود بیشتری برسند.
مدیرعامل بانک کارآفرین همچنین تاکید کرد باید فرهنگ کم کاری در بانک کنار گذاشته شود و همه همکاران برای تغییر رویه های غلط تلاش کنند تا هم بانک و هم خودشان از این محل سود ببرند.
گفتنی است در نشست شورای راهبردی بانک برنامه های عملیاتی حوزه روابط عمومی و فناوری اطلاعات در سال جاری بررسی و برنامه های این مدیریت ها در سال ۱۴۰۰ مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

بخش بزرگی از رشد صنعت بیمه، ناشی از تورم است

بخش بزرگی از رشد صنعت بیمه، ناشی از تورم است

به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، عباس رنجبر کلهرودی مدیر بیمه های عمر و حوادث شرکت بیمه آرمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با تاکید بر این که صنعت بیمه در سال ۱۳۹۹ با چنگ و دندان از موجودیت خود در قبال بحران های مختلف از جمله بیماری کرونا دفاع کرده […]

 

به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، عباس رنجبر کلهرودی مدیر بیمه های عمر و حوادث شرکت بیمه آرمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با تاکید بر این که صنعت بیمه در سال ۱۳۹۹ با چنگ و دندان از موجودیت خود در قبال بحران های مختلف از جمله بیماری کرونا دفاع کرده است، اظهار کرد: صنعت بیمه تکه ای از پازل اقتصاد کلان کشور است، با آن رابطه مستقیم و دو سویه دارد و به شدت متاثر از آن است که متن این گفتگو به شرح زیر است:

به روایت خرد و کلان، عباس رنجبر کلهرودی با بیان این که عملکرد این صنعت در دو دهه گذشته به جز در موارد نادر، حاکی از روند صعودی بوده است، گفت: متاسفانه بخش بزرگی از این رشد عملکرد، مربوط به وجود تورم در سیستم اقتصادی کشور است و گرچه عملکرد این صنعت در سال ۱۳۹۹ نیز از رشد حدود ۳۸ درصد رشدی حکایت دارد، اما بخش اعظم این رشد نیز مربوط به تورم است.

جزئیات استخدام در بانک ملت

جزئیات استخدام در بانک ملت

بانک ملت برای تکمیل نیروی انسانی خود در رده شغلی بانکدار از بین متقاضیان واجد شرایط، به تعداد محدود استخدام می کند.

بانک ملت برای تکمیل نیروی انسانی خود در رده شغلی بانکدار از بین متقاضیان واجد شرایط، به تعداد محدود استخدام می کند.

ازمون استخدامی برای متقاضیان مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، بومی و ساکن یکی از شهرهای مشخص شده، با رابطه استخدامی قراردادی موقت قانون کار، برگزار خواهد شد.

 

فهرست شهرهای مورد تقاضا:

ثبت نام اینترنتی متقاضیان استخدام در بانک ملت از ساعت ۸ صبح روز ۱۳ اسفندماه شروع شده و تا ساعت ۲۴ روز ۲۲ اسفندماه امسال ادامه خواهد داشت.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه: از روز ۱۵ تا ۱۷ فروردین ماه سال ۱۴۰۰

زمان برگزاری آزمون کتبی برای این استخدام: ۱۹ فروردین ماه سال ۱۴۰۰

 

ثبت نام در آزمون، اطلاع از شهرهای مورد تقاضا و دریافت اطلاعات بیشتر در سایت اینترنتی بانک ملت www.bankmellat.ir  یا نشانی اینترنتی  http://bankmellat.iran-azmoon.ir/Home.aspx

انتصاب سرپرست مدیریت امور مالی بیمه آرمان

انتصاب سرپرست مدیریت امور مالی بیمه آرمان

 

بانک و بیمه

به گزارش کوتاه انلاین  ،رضا زارعی به عنوان سرپرست مدیریت امور مالی بیمه آرمان منصوب شد تا با عنایت به تعهد و تجارب ارزشمند در جهت پیشبرد اهداف شرکت بیمه آرمان، انجام وظیفه نماید.

رضا زارعی به عنوان سرپرست مدیریت امور مالی بیمه آرمان منصوب شد تا با عنایت به تعهد و تجارب ارزشمند در جهت پیشبرد اهداف شرکت بیمه آرمان، انجام وظیفه نماید.

 

روابط عمومی بیمه آرمان

شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی سال ۱۴۰۰، در شمال تهران برگزار شد

شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی سال ۱۴۰۰، در شمال تهران برگزار شد

  شهرداری

  به گزارش کوتاه انلاین  ،نشست شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی سال ۱۴۰۰، با حضور مدیران روابط عمومی سازمان های مختلف به منظور انجام هماهنگی های لازم در برگزاری شایسته هفته مذکور، در شمال تهران  برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در نشست شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی سال ۱۴۰۰ که در شهرداری منطقه یک برگزار شد، اظهار داشت: روابط عمومی پنجره ای در سازمان به سمت بیرون و همچنین پلی میان سازمان و مردم است که انتظار می رود همانطور که اقدامات سازمان را تبلیغ می کند، خواسته ها و دغدغه های شهروندان را نیز منعکس نماید.

  وی افزود: بهبود و توسعه روابط سازمان ها با مخاطبین و شهروندان و افزایش تعاملات، گفت و شنودها و انتقادات در ایجاد و ارتقای اعتماد دوجانبه و به دنبال آن افزایش مشارکت های مردمی در امور تاثیر به سزایی دارد و سازمان ها با کمک روابط عمومی ها می توانند در این مسیر خطیر گام های موثر و صحیح بردارند.

  کاظمی دینان رئیس شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی نیز با بیان این مطلب که تمام روزهای زندگی روز روابط عمومی است، گفت: امروزه روابط عمومی ها جایگاه غیر قابل انکار خود را در سازمان ها پیدا کرده اند که همین امر مسئولیت آن ها را سنگین تر نموده است و ضرورت دارد که با آگاهی لازم و تقویت نگاه تیزبینانه، به تصمیم سازی و فراهم نمودن بسترهای لازم برای تصمیم گیری مدیران بپردازند.

  وی افزود: در سال ۱۴۰۰ نهمین سال هفته روابط عمومی برگزار می شود که لازم است برای هر روز آن نام مناسبی با جمع آوری پیشنهادات اعضای شورا تهیه شود که موضوعاتی چون کرونا، محیط زیست، مسئولیت اجتماعی، روابط عمومی درون سازمانی، روابط عمومی و توسعه، روابط عمومی و رسانه و روابط عمومی و آینده پژوهی از موضوعاتی است که می توان در نامگذاری بر آن ها تکیه کرد.

  اعضای شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی نیز به ابراز دیدگاه ها و بیان پیشنهادات خود در ارتباط با ویژه برنامه های هفته روابط عمومی و نامگذاری روزهای این هفته پرداختند که مقرر شد این پیشنهادات در دبیرخانه شورا بررسی و در جلسه بعدی به اعضا اطلاع رسانی صورت گیرد.

  گفتنی است در نشست یادشده سید غلامرضا کاظمی دینان رئیس شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی، امیرعباس تقی پور، بهنام تقی پور، بهروز تقی پور، بهروز راعی و محمود ترابیان اعضای شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی، حسن رضایی مدیر کل روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ناهید مونسان مدیرکل روابط عمومی بانک سرمایه، ایمان قربانی مشاور فرماندار و رئیس روابط عمومی فرمانداری تهران، غلامرضا دیوسالار دستیار ویژه معاون سیما، مریم وحیدنیا مدیر آموزش و توسعه دانش بانک پارسیان، شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر، علیرضا قره گوزلو مدیر روابط عمومی سرمایه گذاری خوارزمی، شهرام بخشا مدیرکل روابط عمومی بانک توسعه تعاون حضور داشتند و محمدرضا پارسیان مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک نیز در این نشست به عنوان عضو شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی انتخاب شد.

  نهمین سال هفته روابط عمومی از ۲۷ اردیبهشت تا ۲ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

  نشست همکاری مدیرعامل پست‌بانک‌ایران و استاندار کرمان برگزار شد

  نشست همکاری مدیرعامل پست‌بانک‌ایران و استاندار کرمان برگزار شد

   

  بانک و بیمه

  به گزارش کوتاه انلاین ،دکتر بهزاد شیری مدیرعامل پست‌بانک‌ایران و علی زینی وند استاندار کرمان نشست مشترکی در راستای گسترش همکاری ها و بهره مندی از ظرفیت های موجود جهت خدمت رسانی به مناطق کم برخوردار و روستایی برگزار نمودند.

  دکتر شیری در این نشست ضمن اشاره بر نقش این بانک به ‌عنوان نهاد مالی در توسعه روستاهای کشور و ایجاد دسترسی به خدمات بانکی در مناطق کم تر توسعه یافته و کم برخوردار ، به تبیین خدمات پست بانک ایران در بیش از ۶ هزار شعبه شهری و  باجه روستایی در سطح کشور پرداخت.

  زینی وند نیز در این نشست ضمن قدردانی از خدمت رسانی پست بانک ایران در مناطق کمتر توسعه یافته و روستایی تصریح کرد: با توجه به وسعت جغرافیایی استان کرمان، حضور باجه های بانکی در روستاها می تواند در توسعه اقتصادی این مناطق و ایجاد اشتغال پایدار بسیار موثر باشد.

  وی در پایان بر حمایت و همکاری دستگاه های اجرایی استان کرمان از توسعه خدمات و باجه های خدمات بانکی روستایی پست بانک ایران تاکید کرد.

   

  روابط‌عمومی پست‌بانک‌ایران

  اهدای‌ بیش از ۳ هزار نهال مثمر از سوی پتروشیمی ‌بوعلی سینا به منابع طبیعی بندر ماهشهر

  اهدای‌ بیش از ۳ هزار نهال مثمر از سوی پتروشیمی ‌بوعلی سینا به منابع طبیعی بندر ماهشهر

  پتروشیمی

  به گزارش کوتاه انلاین  ، شرکت پتروشیمی بوعلی سینا بیش از ۳ هزار اصل نهال مثمر ثمر به اداره منابع طبیعی شهرستان بندر ماهشهر اهدا کرد.

  شرکت پتروشیمی بوعلی سینا همزمان با هفته‌ی درختکاری و در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود، بیش از ۳ هزار اصل نهال مثمر‌ ثمر شامل‌ شاه‌توت، سپستان‌، نارنج، حنا، انار و… به اداره منابع طبیعی شهرستان بندرماهشهر اهدا کرد.

  نهال‌های اهدا شده بناست با همکاری شهرداری‌های این شهرستان، در‌ سطح بوستان‌ها و پارک‌ها کاشته شود.

   

  روابط عمومی پتروشیمی بوعلی سینا

  شرکت فولاد مبارکه، یکه تاز صنعت سازی در ایران

  شرکت فولاد مبارکه، یکه تاز صنعت سازی در ایران

   صنعت و معدن

   به گزارش کوتاه انلاین  ،همواره از شرکت فولاد مبارکه به عنوان یک صنعتِ صنعت ساز یاد می‌شود. این شرکت طی سالهای گذشته تلاش بسیاری در جهت تامین نیاز مواد اولیه صنایع پابین دستی فولاد، همچنین صنعت نفت کشور از خود نشان داده و موفقیت های بسیاری را کسب کرده است؛ برای نمونه تولید تختال برای انتقال نفت گوره به جاسک به عنوان استراتژیک‌ترین پروژه دولت دوازدهم توسط شرکت فولادمبارکه انجام شده است.

   ایراسین فولاد یکی از ارکان اصلی و استراژیک برای ایجاد ساختار صنعتی و توسعه هر کشوری به شمار می‌آید؛ از این ‌رو می‌بینیم  بسیاری از کشورهای توسعه یافته و پیشرو در جهان در صدر تولیدکنندگان اول فولاد قرار گرفته‌اند که از نمونه‌های آنها می‌توان به بزرگترین تولیدکننده فولاد دنیا یعنی چین اشاره کرد که در رتبه دوم اقتصاد بزرگ جهان قرار دارد.

   کشورهای در حال توسعه نیز در تلاش برای تولید فولاد در حجم بالا و افزایش تنوع در محصولات تولیدی خود هستند. ایران نیز که اکنون در میان تولیدکنندگان برتر فولاد خام در جهان قرار گرفته، با کمک طرح‌های توسعه ای در این صنعت، طی چندسال اخیر توانسته به عنوان یکی از صادرکنندگان مطرح محصولات فولادی در منطقه و جهان تبدیل شود.

   در این میان شرکت‌های بزرگ فولادی در ایران همچون شرکت فولاد مبارکه اقدامات وسیعی برای رسیدن با جایگاه فعلی صنعت فولاد کشور در جهان انجام داده است.

   شرکت فولاد مبارکه که همواره از آن با عنوان فولاد صنعت ساز یاد می‌شود، فعالیت خود را از ۲۸ سال پیش آغاز کرده و اکنون با تولید ۷.۲میلیون تن محصول بخش عمده ای از تولید فولاد و تامین نیاز صنایع پایین دستی کشور را بر عهده گرفته است.

   در واقع تولید این میزان محصول و همچنین متنوع بودن سبد محصولات تولیدی فولاد مبارکه سبب شده تا بسیاری از تولیدکنندگان صنایع پایین دستی فولاد همچون خودروسازان، لوازم خانگی، تولیدکنندگان لوله‌های قطور و…. از واردات مواد اولیه بی نیاز شوند.

   بهتر است در اینجا نگاهی بر تولید محصولات خاص این شرکت فولادی داشته باشیم. تولید تختال خاص برای انتقال نفت گوره به جاسک که به گفته مقام معظم رهبری استراتژیک ترین پروژه دولت دوازدهم است، نمونه بارزی از توانمندی شرکت فولاد مبارکه در جهت صنعتی شدن و کم کردن وابستگی های ایران به دیگر کشورها برای تامین این دست از فولادهای خاص است. چرا که به گفته وزیر نفت، تحریم ها مانع از فروش این نوع از تختال به ایران شد اما شرکت فولادمبارکه در ۲ سال گذشته و با تلاش فراوان موفق به تولید این محصول شد.

   همچنین تولید تختال با ضخامت ۳۰۰ میلیمتر نیز یکی دیگر از افتخارات شرکت فولاد مبارکه بوده و قرار است تا از آن برای انتقال نفت از کف دریا استفاده شود. در واقع تولید انواع ورق‌های فولادی با ضخامت‌های مختلف در این شرکت فولادی منجر شده تا واردات در این زمینه کاهش یابد.

   در اینجا لازم است تا به پروژه نورد گرم ۲ شرکت فولاد مبارکه نیز اشاره کنیم که با به سرانجام رسیدن آن و تولید محصول، هدف شرکت فولاد مبارکه در جهت تامین نیاز تمام صنایع کشور محقق خواهد شد.

   در واقع رسالت شرکت فولاد مبارکه بر این پایه بنا شده است که می‌تواند نیاز تمام صنایع کشور را تامین کند. زیرا شرکت فولاد مبارکه علاوه بر اینکه بزرگترین تولیدکننده فولاد در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقاست، با تولید بیش از ۱۱ میلیون تن در سال بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان شناخته شده است. این موضوع در حالی مطرح می شود که کشورمان در سال‌های گذشته به عنوان یکی از واردکنندگان محصولات فولادی به شمار می آمد اما اکنون با توسعه و گسترش تولید، به یکی از صادرکنندگان فولادی تبدیل شده است.

   این باور که ما می‌توانیم در ایران با تکیه بر دانش، استعداد و توانمندی نیروهای متخصص تمامی نیاز صنایع را در کشور برطرف کنیم اکنون در شرکت فولاد مبارکه نه تنها یک شعار نیست بلکه به عمل تبدیل شده و به گفته مدیرعامل این شرکت، فولاد مبارکه طلایه دار شعار «ما می‌توانیم» است. از سوی دیگر شرکت فولاد مبارکه تنها فولادساز در ایران است که زنجیره کامل تولید فولاد از معدن سنگ‌آهن تا نورد گرم و سرد را در اختیار داشته و برای توسعه آن تلاش‌های بسیاری در سال‌های اخیر انجام شده است.

   در کنار تمامی موارد یادشده و نقش مهم فولاد مبارکه در صنعت ایران، لازم است تا به جایگاه و اهمیت این شرکت فولادی در بازار سرمایه کشور نیز نگاهی داشته باشیم. امروز ارزش بازار شرکت فولاد مبارکه به بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده و به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های بازار سرمایه کشور به شمار آمده و نقش پررنگی در توسعه اقتصادی کشور و فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی را بازی می کند.

   در واقع صنایع معدنی به ویژه فولادسازان امروزه به عنوان یکی از مزیت‌های اصلی و همچنین مهم برای کمک به صنعت و اقتصاد کشور به شمار آمده و با کمک و همراهی دولت، میتوانند با افزایش صادرات غیر نفتی به رشد درآمدهای ارزی دولت کمک کنند

   آیین افتتاح ۱۱۰ پروژه محله محور با حضور شهردار تهران در منطقه ۱۶

   آیین افتتاح ۱۱۰ پروژه محله محور با حضور شهردار تهران در منطقه ۱۶

   آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های کوچه های رنگی، سالن ورزشی شهید نجفی، موزه محلات، مجموعه فرهنگی، ورزشی میثاق و مجموعه ورزشی شهدای گمنام منطقه ۱۶ برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶، پیروز حناچی شهردار تهران در این مراسم با بیان اینکه در بین حدود ۳۵۰ محله‌ای که در تهران داریم مطمئنا مناطق جنوبی و محله هایی مانند جوادیه و نازی آباد خاص و متفاوت هستند،گفت: در بازدیدی که از موزه انجام شد باورم نمی شد که این تعداد افراد صاحب‌نام و شخصیت های علمی، هنری، سیاسی و ورزشی در این منطقه وجود داشته باشند و در واقع این مساله نشان‌دهنده این است که منطقه ۱۶ پر برکت است.

   او با بیان اینکه در شرایطی هستیم که تحریم و کرونا شرایط خاصی را به شهرداری تحمیل کرده افزود: مقیاس پروژه ها در این دوره از مدیریت شهری نه دلیل تحریم بلکه به دلیل تغییر رویکرد محله ای شده است.

   حناچی با اشاره به اینکه در بعضی محلات تغییر رنگ ها نشاط اجتماعی را به وجود آورده و عکس العمل مردم در این بازدید نیز عجیب بود، ادامه داد: از نگاه ما این کار و اقدام ، کار درخوری نبود ولی عکس‌العمل مردم بسیار درخور بود و این نشان می دهد که اگر یک قدم به سمت مردم برداریم آنها ۱۰ قدم به سمت ما برمی دارند.

   شهردار تهران در ادامه با بیان اینکه به دست آوردن دل مردم در مناطق جنوبی پرهزینه نیست اما پر برکت است، عنوان کرد: در بودجه ۱۴۰۰ بیش از دو هزار میلیارد برای پروژه‌های محله ای اختصاص داده شده و این پروژه ها در رضایتمندی مردم بسیار تاثیر گذار است.

   به گفته شهردار تهران طرح ایجاد موزه محلات منطقه ۱۶ کار جالب و جذابی بود که نشان داد ظرفیت منطقه برای نشان دادن ارزش ها بیشتر است و باید آمادگی توسعه آن را داشته باشیم.
   حناچی همچنین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پروژه هایی که امروز در منطقه ۱۶ افتتاح شد جنبه اجتماعی و فرهنگی داشت، گفت: بخشی از این پروژه ها مربوط به توانمندسازی و اقدامات نرم افزاری بود که توسط خود مردم با کمترین هزینه و بازدهی بالا انجام شد.

   او با بیان اینکه شاید در کوتاه مدت نتوانیم همه بافتهای فرسوده تهران را نوسازی کنیم، افزود: اما می‌توانیم حس دلبستگی محله ای که در این مناطق بسیار بالاست را تقویت کنیم. همچنین توسعه زمین‌های ورزشی برای جوانان و نوباوگان این منطقه در نواحی مختلف انجام و این زمین‌های ورزشی به بهره برداری رسید.

   در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۶ علاوه بر پیروز حناچی، شهردار تهران، علی ربیعی، سخنگوی دولت، پیمان پورنصر، شهردار منطقه ۱۶ و جمعی از مشاهیر و مفاخر این منطقه حضور داشتند.

   پیمان پورنصر، شهردار منطقه ۱۶ در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۶ گفت: از اواخر سال گذشته پروژه هایی در سطح منطقه اجرایی شد و تمرکز بر روی پروژه‌های محله محور بود.

   او با بیان اینکه منطقه ۱۶ با وجود مشکلات اقتصادی افزایش ۷۶ درصدی اعتبارات در حوزه عمرانی نسبت به سال ۹۸ داشت، افزود: از ابتدای سال ۹۹ در نوبت‌های مختلف ۷۰ پروژه به بهره‌برداری رسیده که از جمله آنها می توان به از پروژه‌هایی مانند اصلاح هندسی بزرگراه بعثت و حل گره ترافیکی این محور، احداث پایانه تاکسیرانی شوش در کنار متروی شوش و ایجاد ۱۰ کیلومتر مسیر دوچرخه که تا پایان سال به ۱۶ کیلومتر افزایش پیدا می‌کند، اشاره کرد.

   پور نصر ادامه داد: همچنین احداث نیروگاه خورشیدی ۱۵ کیلو واتی، تجهیز ۳۹ پارک منطقه به ۱۴۱ دستگاه آبگرمکن خورشیدی و بازسازی پله های گود سیدالشهدا از جمله پروژه های مهم زیست محیطی منطقه است.

   شهردار منطقه ۱۶ عنوان کرد: تکمیل و بازسازی ۱۵ زمین چمن مصنوعی، احداث اولین آکادمی فوتبال بانوان، پاتوق های محله های جوادیه و ضربعلیزاده، احداث موزه محلات در ملکی متروکه که به مأمن معتادین تبدیل شده بود، احداث پایانه تاکسیرانی رضویه جهت ساماندهی حمل و نقل عمومی محدوده تقویت و تکمیل مجموعه ورزشی شهدای گمنام در محله باغ آذری از دیگر پروژه های بهره برداری شده در ماه‌های اخیر است.

   او منطقه ۱۶ را خاستگاه مشاهیر و مفاخر برشمرد و یادآور شد: برای معرفی مشاهیر منطقه نرم افزاری تعریف شده تا از طریق کیو آر کد این معرفی انجام شود.

   شهردار منطقه ۱۶ با اشاره به افتتاح ۱۱۰ پروژه در حوزه های مختلف گفت: احداث سالن ورزشی شهید نجفی با تملک ۱۱ پلاک و احداث آکادمی فوتبال میثاق با مشارکت خیرین در محله باغ آذری از دیگر اقدامات مهم است.

   پورنصر در ادامه با بیان اینکه اتفاق خوبی که در منطقه ۱۶ رخ داده این است که منطقه موفق به کاهش زمان صدور پروانه و گواهی ساختمان به ۵۴ روز شده است و از این حیث رتبه اول را در مناطق داریم. تهران داریم. همچنین در بحث زمان پاسخگویی و میزان رضایتمندی شهروندان در دو سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ از میزان رضایت ۹۰ درصدی در سال ۹۸ به میزان ۹۹/۸ درصدی در بهمن سال ۹۹ رسیدیم.

   علی ربیعی، سخنگوی دولت در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۶ با بیان اینکه شهرداری در این دوره، شهر فروشی نکرده و بی سر و صدا و کارآمد و بی ادعا کارها را به پیش می‌برد، گفت: منطقه ۱۶ و محلات آن تنها محله نیستند بلکه حوزه های تمدنی و تاریخ ادبیات سیاسی ایران هستند.

   او افزود: ساکنان این محله ها هویت‌های شبیه به هم دارند و شبیه هم زندگی می کنند. محله ها مشتی خاک و سنگ و چوب نیست بلکه پر از عاطفه و روح و داستان زندگی است.
   ربیعی با تاکید بر اینکه زندگی شهری بی هویت شده و محله گرایی باید در معماری شهری دیده و احیا شود، ادامه داد: در این منطقه محله سایه سار است و در جامعه غربت زده امروز به احیای روح محلات بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم.

   سخنگوی دولت در پایان یادآور شد: در محله‌های جنوبی یک متر چمن و یک وجب آسفالت در زندگی مردم بسیار تاثیر گذار است.

   در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۶، پیروز حناچی، شهردار تهران، علی ربیعی، سخنگوی دولت، پیمان پورنصر، شهردار منطقه ۱۶ و جمعی از مشاهیر و مفاخر این منطقه حضور داشتند

   بازدید مدیرکل حراست «صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر» از خطوط تولید فولاد خراسان

   بازدید مدیرکل حراست «صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر» از خطوط تولید فولاد خراسان

    

   به گزارش کوتاه انلاین به نقل از فولاد خراسان، مهندس فتحیان نسب، مشاور مدیرعامل و مدیرکل حراست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر که به خراسان رضوی سفر کرده بود، پیش از ظهر امروز با حضور در مجتمع فولاد خراسان و بازدید از خطوط مختلف تولید شرکت، از نزدیک در جریان وضعیت تولید و اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش تولید و نیز انجام مسئولیت های اجتماعی شرکت قرار گرفت.
   در جریان این بازدید، که با همراهی افضلی نیکو مشاور مدیرعامل و مدیر حراست مجتمع فولاد خراسان صورت گرفت، کارشناسان مربوطه با ارایه توضیحاتی آخرین وضعیت تامین مواد اولیه، رکوردهای تولیدی کسب شده در سال «جهش تولید» در خطوط تولید گندله سازی، احیا مستقیم، فولادسازی، نورد و پشتیبانی و دستاوردهای شرکت را در حوزه های شفاف سازی و ایفای مسئولیت های اجتماعی را با مدیرکل حراست صندوق درمیان گذاشتند.
   «صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر» یکی از سهامداران حقوقی عمده شرکت مجتمع فولاد خراسان است.

   تقدیر از مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در سومین اجلاس سراسری مسوولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی

   تقدیر از مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در سومین اجلاس سراسری مسوولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی

   به انتخاب سومین اجلاس سراسری مسوولیت ‌پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی، از مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به دلیل اقدامات متعدد این هلدینگ در حوزه مسوولیت های اجتماعی تقدیر شد.
   به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، این اجلاس با رویکرد تکریم چهره‌های نامی صنعت و اقتصاد کشور در مرکز همایش‌های دیپلماتیک وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
   در این اجلاس، دکتر فریدون عباسی رییس کمیسیون انرژی مجلس، با اهدای لوحی از جعفر‌ ربیعی، مدیران و کارکنان هلدینگ خلیج فارس در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی تقدیر و تندیس سپاس را به نماینده این هلدینگ اهداء کرد.

   اعطای تسهیلات “طرح حمایت از فرشتگان سلامت” در بانک آینده

   اعطای تسهیلات “طرح حمایت از فرشتگان سلامت” در بانک آینده

   در شرایط سخت و بحرانی مقابله با کرونا، نقش بی‌بدیل و فداکارانه کادر درمانی کشور به‌عنوان افسران خط مقدم مقابله با این بیماری بر کسی پوشیده نیست.

   بانک آینده نیز به‌عنوان نهادی مسئولیت‌پذیر و حساس به تحولات اجتماعی پیرامون خود، ۵۰ هزار فقره تسهیلات آسان را به کادر درمانی سراسر کشور اعطا می‌نماید این تسهیلات با معرفی گروهی متقاضیان واحد‌های درمانی اعم از بیمارستان یا مرکز درمانی فعال در فرایند مبارزه با کرونا توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و افتتاح حساب گروهی، پرداخت می‌شود.

   برای اطلاعات بیش‌تر با مرکز تماس با مشتریان بانک آینده به شماره ۲۷۶۶۳۲۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

   اطلاعیه اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای پیرامون نشر اخبار خلاف واقع مربوط به توزیع اقلام اساسی با کارت ملی  و اطمینان بخشی از وجودکالا در شعب تحت پوشش

   بسمه تعالی

   اطلاعیه اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای پیرامون نشر اخبار خلاف واقع مربوط به توزیع اقلام اساسی با کارت ملی  و اطمینان بخشی از وجودکالا در شعب تحت پوشش

    

   مردم شریف ایران

   اصحاب محترم رسانه

   سلام علیکم؛

   پیرو انتشار برخی اخبار با مضامینی همچون:” کمبود روغن در بازار” ،”فروش روغن با کارت ملی” ،” پیش فروش روغن در بازار و تحویل در سال ۱۴۰۰” و… و  بازنشر آن در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و انجام تبلیغات منفی با موضوع ” کمبود کالاهای اساسی” در کشور که موجب نگرانی مردم شریف و بروز مشکلاتی در فرایند خدمت رسانی برخی از فروشگاه های زنجیره ای شده است موارد زیر جهت استحضار مردم شریف کشور و اصحاب محترم رسانه بیان می شود.

   • فروشگاه های زنجیره ای عضو این اتحادیه همواره در همراهی با دولت محترم و مشارکت در امر توزیع اقلام اساسی موردنیاز مردم در قالب ” اقلام تنظیم بازار” کوشیده اند تا ظرفیت های خود را در خدمت هموطنان قرار داده و با ایجاد آرامش در بازار از حیث وفور کالا از خرید هیجانی جلوگیری کنند. امری که باعث شد در ایام شیوع بیماری کووید ۱۹ قفسه های فروشگاه های زنجیره‌ای هرگز خالی از کالا نشود. این در حالی است که پذیرش این مشارکت نه تنها موجب فشار مضاعف بر پرسنل فروشگاهی و به خطر افتادن سلامت ایشان شده است؛ بلکه به دلیل تفاوت قیمت میان اقلام تنظیم بازار و قیمت بازار آزاد موجب شده است که دلالان برای کسب سود بیشتر و بعضا برخی هموطنان نیز برای تامین نیازهای خود به فروشگاه های زنجیره ای مراجعه کرده و باعث ایجاد تجمع و ایجاد اخلال در سیستم مدیریت فروشگاهی می شود. این در حالی است که در صورت مدیریت خرید و پرهیز از خرید هیجانی هیچ گونه کمبود کالایی وجود ندارد.
   • برخی از گزارش ها ادعا نموده اند که فروشگاه های زنجیره ای برای ارائه برخی کالاها از جمله روغن اقدام به اخذ کارت ملی می کنند. این موضوع به فوریت توسط هیات مدیره اتحادیه و بازرسان اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شد که اولا هیچ یک از فروشگاه های زنجیره ای عضو این اتحادیه دستورالعملی جهت اخذ کارت ملی از مشتریان در قبال فروش اقلام اساسی و از جمله روغن نداشته اند. ثانیا چنانچه برخی از شعب فروشگاه های زنجیره ای، به تشخیص خود و نه بواسطه وجود چنین سیاست و دستورالعمل ابلاغی نسبت به چنین موضوعی اقدام کرده باشند( که صحت آن توسط بازرسان این اتحادیه، محرز نشده است) این اقدام را می توان تلاش برای جلوگیری از فروش کالا به دلالان و رسیدن آن به مصرف کننده واقعی تعبیر کرد تا شهروندان امکان دسترسی به کالاهای تنظیم بازاری را داشته باشند. با این حال؛ این اتحادیه، هرگونه الزام به ارائه کارت ملی جهت خرید اقلام تنظیم بازار توسط شعب فروشگاهی اعضا را رد نموده و از اصحاب محترم رسانه درخواست می کند اطلاعات دقیق خود را جهت رسیدگی و پیگیری در اختیار اتحادیه قرار دهند.
   • اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای در خصوص ادعای پیش فروش روغن و ثبت نام جهت تحویل آن در سال آینده، ضمن رد این ادعا خاطرنشان می سازد از آنجایی که صیانت از حقوق مصرف کننده یکی از اولویت های مهم این اتحادیه به شمار می رود طی تماس با خبرنگاران و تنظیم کنندگان اخبار مذکور، مستندات ، نشانی دقیق شعب و همکاری در جهت رفع شائبه، درخواست شده که متاسفانه از ارائه اطلاعات لازم خودداری شده است. از آنجایی که رسالت رسانه، طرح موضوع و پیگیری در جهت رفع آن است انتظار می رود رسانه ها در صورت در اختیار داشتن مستندات دقیق، آن را جهت پیگیری به این اتحادیه ارائه نمایند.
   • اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای و به تبع آن فروشگاه های زنجیره ای عضو این اتحادیه به پشتوانه شبکه گسترده و کارآمد تامین کنندگان خود و نیز ناوگان توزیع و شعب فروشگاهی خود در تمامی استان ها و شهرهای کشور به مردم شریف کشور این اطمینان خاطر را می دهد که همچون گذشته که با تلاش های شبانه روزی کارکنان خود، اجازه نداده است تهیه اقلام موردنیاز مردم دچار وقفه شود اکنون نیز و با وجود  دشواری های متعدد اقتصادی و فراگیری ویروس کرونا که ارائه خدمات را با دشواری های فراوانی مواجه نموده است تلاش خواهد نمود تا با رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی، خدمات همیشگی خود را به مردم و هموطنان به صورت منظم و مستمر تداوم بخشد.

   روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای

    

   بازدید از خانه‌های “کربن صفر”  ال جی به صورت آنلاین

   بازدید از خانه‌های “کربن صفر”  ال جی به صورت آنلاین

    اقتصادی

    به گزارش کوتاه انلاین ،لوازم‌خانگی نو آورانه و مدرن، پنل‌های خورشیدی، تکنولوژی‌های سیستم تهویه مطبوع HVAC و لوازم مصرفی الکترونیکی شرکت ال‌جی الکترونیکس سطح بالایی از کارایی، ارتباط، آسایش و مصرف بهینه انرژی را در خانه های The New American Home (TNAH) و The New American Remodel (TNAR) ارائه می‌نمایند. این دو خانه،‌  تجربه مجازی International Builders’ Show (IBSx) هستند در سال ۲۰۲۱ هستند که طی ماه جاری میلادی در شهر اورلاندو ایالت فلوریدای به صورت آنلاین به نمایش گذاشته شدند.

     

    TNAH و TNAR سال ۲۰۲۱ که در قلب ایالت فلوریدای مرکزی واقع‌شده‌اند، بر بام تکنولوژی خانه‌های نمایشی ایستاده‌اند و چگونگی تبدیل هر خانه به فضایی با کارایی بالا و تکنولوژی پیشرفته را به تصویر می‌کشند. واینکه چطور با تلفیق ساختمان‌سازی امروزی و نوآوری در لوازم‌خانگی می‌توان مصرف انرژی را کاهش داد، بهره‌وری را افزایش داد وزندگی روزمره را بهبود بخشید. ال‌جی الکترونیکس که هفت بار عنوان ENERGY STAR Partner را از آن خودکرده، برای هر دوخانه Net Zero خود این بار موفق به کسب عنوان NAHB Platinum Partner گردیده است.

     

    خانه‌های Net Zero یا کربن صفر

    TNAH و TNAR شامل محصولات پیشرفته، با کارایی و عملکرد بالایی هستند که صاحبان خانه‌ها هنگام ساخت، خرید یا بازسازی به دنبال آن می‌گردند. هر دو خانه توانسته‌اند نشان زمرد تأییدیه استاندارد ملی خانه‌سازی سبز (National Green Building Standard Emerald)‌، گواهی ساختمانی ENERGY STAR و تأییدیه Net Zero شورای ساختمان سبز ایالات ‌متحده (U.S. Green Building Council)‌ را از آن خود کنند.

     

    خانه TNAH، خانه سه‌طبقه‌ی خیره‌کننده ای  برای سکونت یک خانواده است که جدیدترین طرح‌ها با محوریت زندگی شهری را به نمایش می‌گذارد. این اقامتگاه ۵۱۴ مترمربعی جدیدترین پروژه Phil Kean Designs است که شامل ۳ اتاق‌خواب، ۴ حمام کامل و یک نیم-حمام، یک گاراژ نمایشگاهی برای ۳ اتومبیل، یک اتاق ورزش نوآورانه و امکاناتی با مصرف فوق‌العاده بهینه انرژی و ویژگی Net Zero است.

     

    خانه TNAR هم، در سال ۱۹۷۳ ساخته‌شده و میراث‌دار معماری Frank Lloyd Wright است. این خانه ۷۲۲ مترمربعی که توسط E2 Homes در سال ۲۰۲۱ بازسازی‌شده شامل یک آشپزخانه مدرن، ۶ اتاق‌خواب، ۶ حمام و ۲ نیم-حمام می باشد. همچنین دارای محصولاتی با مصرف فوق‌العاده بهینه انرژی و یک اتاق کابانا با مبلمان کامل و یک فضای سرگرمی در محوطه بیرونی خانه با استخر بزرگ، اسپا (آب‌گرم) و لانای (بهارخواب) می باشد.

     

    انرژی تجدید پذیر

    رمز اصلی پایداری زیست محیطی و طراحی‌های جذاب TNAH و TNAR، ماژول‌های خورشیدی با بازدهی بالایی هستند که توسط شرکت راهکارهای تجاری ال‌جی که در تکنولوژی انرژی تجدید پذیر مسکونی پیشرو می باشد، روی پشت‌بام نصب‌شده‌اند. ماژول‌های ۶۰ سلولی Forty LG NeON 2 در راستای حمایت از طراحی Net Zero یا کربن صفر، به تأمین انرژی هر خانه کمک می‌کنند. این ماژول‌های محبوب با بازدهی بالا، با دریافت نور خورشید یکسان نسبت به ماژول‌های با بازدهی کم و در همان ابعاد، انرژی بیشتری تولید می‌کنند و درعین‌حال به‌خوبی بااحساس و منظر طراحی خانه همراه و یکپارچه می‌شوند.

     

    آشپزخانه‌های مورد پسند سرآشپز

    آشپزخانه‌ در هر دوخانه با لوازم‌خانگی همچون اجاق‌گازهای فردار حرفه‌ای، یخچال‌های ایستاده، فریزرها، یخچال‌های ویژه نوشیدنی و… از محصولات برند لوکس و مشهور Signature Kitchen Suite ال‌جی تجهیز شده‌اند. علاوه بر یخچال‌ و ماشین‌های ظرف‌شویی دارای تأییدیه ENERGY STAR، لوازم‌خانگی Signature Kitchen Suite در این خانه‌ها شامل نوآوری‌ بزرگی در نوع خود هستند: گازهای فردار حرفه‌ای باقابلیت sous vide، پخت القایی و گازی و یخچال منحصربه‌فرد توکار دو کشویی که می تواند زیر کانتر قرار گیرد.

     

    لوازم شستشوی لباس هوشمند

    لوازم‌خانگی شستشوی لباس با مصرف انرژی بهینه در TNAH و TNAR آسایش بیشتری را فراهم آورده و تکنولوژی‌های پیشرفته به همراه طراحی‌های تکامل‌یافته را با ظاهری طراح پسند ارائه می‌کنند. با بهره‌گیری از نوآوری‌های واحد LG Builder شامل WashTower ال‌جی با تأییدیه ENERGY STAR به‌عنوان اولین ماشین لباسشویی در این صنعت که نصف میزان معمول فضا اشغال می‌کند، در کنار محفظه لباس فوق بزرگ، تجربه خشک‌شویی مصرف‌کنندگان ارتقا خواهد یافت. TNAH از یک LG Studio WashTower جدید با پوشش اختصاصی Noble Steel بهره می‌برد و TNAR یک LG WashTower سفیدرنگ را به خدمت گرفته است و هر دو با سیستم‌های مراقبت البسه LG Styler تکمیل‌شده‌اند که تأییدیه asthma & allergy friendly را از بنیاد آسم و آلرژی آمریکا (Asthma & Allergy Foundation of America) دریافت کرده‌اند.

     

    سیستم‌های تهویه مطبوع کارآمد

    با بهره‌مندی از سیستم‌های پیشرفته HVAC ال‌جی، TNAR راهکارهای دارد که از ویژگی Net Zero این خانه پشتیبانی نموده و در عین حال آسایش و طراحی منحصربه‌فرد را به ارمغان می آورد . TNAR از دو واحد بیرونی LG Multi V S 5-ton Heat Recovery بهره می‌برد که برنده جوایز گوناگونی هم بوده‌ است. این دو به تعدادی دستگاه LG Vertical Air Handler درون خانه متصل هستند که از تکنولوژی کارآمد اینورتر ال‌جی استفاده می‌کنند و امکان نصب مجزا و متناسب با محیط را دارند. برای راحتی در استفاده می توان از کنترل‌های دیواری تنظیمات لازم را انجام داد یا اینکه با اپلیکیشن LG ThinQ این کار انجام شود.

     

    تورهای بازدید از این خانه‌ها به شکل مجازی برگزار می‌شوند. با مراجعه به تجربه مجازی The New American Home و تجربه مجازی The New American Remodel می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره فرآیند ساخت این خانه ها کسب کرده و همچنین به تماشای آن ها بنشینید. نسخه نهایی این خانه‌ها به شکل نامحدود از طریق buildersshow.com نیز در دسترس است.

    هیچ نکته منفی در نسخه نویسی الکترونیک وجود ندارد

    هیچ نکته منفی در نسخه نویسی الکترونیک وجود ندارد

     

    اجتماعی

    به گزارش کوتاه انلاین ،داود مددی از مدیران عامل اسبق سازمان تأمین اجتماعی است که از آذر ۸۴ تا تیر ۸۶ مدیریت سازمان تأمین اجتماعی را برعهده داشته است. برای بررسی برنامه‌های در دست اقدام سازمان تأمین اجتماعی و مقایسه شرایط فعلی این سازمان با دوران مدیریت مهندس مددی به دفتر او رفتیم و در فضایی دوستانه ساعتی به گفتگو نشستیم. مددی از تلاش‌های خود برای ایجاد تحول در سازمان تأمین اجتماعی و ارتقاء حوزه فناوری اطلاعات این سازمان سخن گفت و خاطرات دوره مدیریت نزدیک به دو ساله خود را بازگو کرد. او معتقد است که همدلی و همراهی بدنه مدیریتی و اجرایی مهمترین امر برای پیشبرد برنامه‌های مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی است. وی در دوره مدیریت بر سازمان تأمین اجتماعی اقداماتی را برای حذف دفترچه ارائه کارت هوشمند سلامت شروع کرده است که به دلیل کوتاه بودن دوره مدیریتی و همچنین عدم آمادگی پزشکان برای استفاده از ابزارهای نوین موفق به تکمیل این برنامه نشده و امیدوار است که آقای سالاری در تحقق این آرزوی دیرینه خانواده بزرگ تأمین اجتماعی موفق شود.

    تعطیلی فعالیت کارگاه های ساختمانی در روز های جمعه

    تعطیلی فعالیت کارگاه های ساختمانی در روز های جمعه
    شهردار منطقه۱۳ از ممنوعیت فعالیت کارگاه ساختمانی دارای مزاحمت صوتی و ترافیکی در روز های تعطیل بنا به درخواست های مردمی با هماهنگی مالکین و کارفرمایان خبر داد.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه در خصوص ممنوعیت فعالیت کارگاه های ساختمانی دارای مزاحمت های صوتی و… در روز های جمعه گفت : با اتخاذ تمهیداتی از سوی معاونت شهرسازی و معماری برای کنترل و نگهداشت کارگاه های ساختمانی املاک در حال ساخت ، شهرداران نواحی چهارگانه ضمن گشت زنی مستمر در محدوده ، نسبت به ممانعت موارد خلاف شناسایی شده اقدام می کنند.
    او با بیان اینکه تا کنون، ۴۰۵ اخطار در نواحی چهارگانه به کارگاه های ساختمانی ابلاغ شده است ، توضیح داد: با توجه به شناور بودن عملکرد جلوگیری از فعالیت های مزاحمت ساز ، اخطار های صادره به صورت عمومی طراحی و با امضا شهرداران نواحی ، در اختیار عوامل شهربان قرار می گیرد که به محض شناسایی ، اخطار فوری و آنی به صاحبین کارگاه ساختمانی ارائه می شود .
    به گفته شهردار منطقه از آغاز اجرای طرح تاکنون ، نسبت به جلوگیری از عملیات ساختمانی ده ها کارگاه در حال فعالیت اقدام شده و روند مذکور به صورت مکرر و روزانه ادامه می یابد.
    شکری ، هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از آلودگی صوتی ، ایجاد آرامش و آسایش بیشتر برای شهروندان برشمرد و یادآور شد : با توجه به آنالیز درخواست های مردمی در سامانه۱۳۷، اجرای این طرح منجر به کاهش پیام ها در زمینه آلودگی صوتی محیطی شده است .

    انتخاب رئیس اداره ساماندهی با رویکرد شایسته سالاری

    انتخاب رئیس اداره ساماندهی با رویکرد شایسته سالاری

     شهرداری

     به گزارش کوتاه انلاین  ،سعید رباطی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۵ با اشاره به فرایند انتخاب رئیس اداره ساماندهی این منطقه گفت: رویکرد شهردار منطقه بر این است که با شایسته سالاری از پتانسیل های داخل منطقه استفاده شود.
     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، سعید رباطی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۵ درمورد فراخوان برای ریاست اداره ساماندهی این منطقه گفت: در موضوع فراخوان ریاست اداره ساماندهی، رویکرد شهردار منطقه بر این است که از پتانسیل های داخل منطقه استفاده شود و با رویکرد شایسته سالاری و شایسته گزینی در حوزه منابع انسانی برای این سمت فردی انتخاب شود.
     وی افزود:بنا بر تاکید شهردار منطقه و پرداختن به قضیه شایسته گزینی فراخوانی تنظیم کردیم که تمام همکاران داخل شهرداری منطقه ۵ که حداقل مدرک کارشناسی و حداقل ۵ سال سابقه قراردادی یا رسمی دارند روزمه خود را به حوزه خدمات شهری ارسال کنند.
     معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه۵ ادامه داد: روزمه های ارسالی در یک فرایند چند مرحله ای بررسی شده و مصاحبه ها انجان شده و در نهایت فردی از طریق این فرایند و از پتانسیل منابع انسانی داخل شهرداری منطقه ۵ و طبق یک فرایند شایسته گزینی برای ریاست اداره ساماندهی انتخاب می شود.

     بدون حتی یکبار مراجعه به بانک، حساب افتتاح کنید

     گام بزرگ بانک پارسیان برای حفظ سلامت مردم

     بدون حتی یکبار مراجعه به بانک، حساب افتتاح کنید

     بدون حتی یکبار مراجعه به بانک، حساب افتتاح کنید

     بانک پارسیان این امکان را فراهم کرده است که بدون حتی یکبار مراجعه به بانک، حساب افتتاح کنید و کارت بانکی را درب منزل تحویل بگیرید.

     کوتاه انلاین – بانک پارسیان که اهمیت ویژه ای برای سلامت مشتریان خود قائل است بعد از اقداماتی که در راستای توسعه بانکداری الکترونیک انجام داد، هم اکنون شرایطی را فراهم آورده که احراز هویت مشتریان جدید جهت افتتاح حساب بانکی و همچنین احراز هویت ثبت نام شدگان در سامانه سجام نیز به صورت غیر حضوری انجام شود.

     نگرانی ها نسبت به شیوع موج چهارم کرونا بیشتر شده است. ویروس جهش یافته ای که تنها راه مقابله با آن کاهش رفت و آمدهای غیر ضرور و رعایت پروتکل های اجتماعی است. بانک پارسیان که اهمیت بالایی برای سلامت مشتریان خود قائل است با وقوع بحران کرونا در یک سال گذشته تلاش های زیادی را برای توسعه بانکداری الکترونیک انجام داده تا حضور مشتری در شعبه را به حداقل ممکن برساند. بعد از اقداماتی همچون افزایش سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت ، تمدید تاریخ انقضا کارت‌های بانکی بدون حضور مشتری و غیره، عملیات احراز هویت غیرحضوری متقاضیان سجام مورد بهره برداری قرار گرفت و حالا نوبت به افتتاح حساب و صدور کارت بدون حضور در شعبه رسیده است. بر این اساس بانک پارسیان امکان ثبت تقاضای احرازهویت برای متقاضیان براساس انطباق الکترونیک چهره متقاضی با تصویر ثبت احوال را به صورت جامع و کامل در بستر همراه بانک مهیا کرده است و دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای احراز هویت نیست.

     به عبارتی بانک پارسیان در طراحی سامانه” احراز هویت غیرحضوری” تلاش کرده است تا سه ضلع مثلث را فراهم کند تا مشتری با خیال آسوده خدمات مورد نیاز را دریافت کند، امنیت،سهولت و غیرحضوری بودن به صورت توامان در این خدمت، زمینه آغاز سفر مشتری در اکوسیستم دیجیتال بانک پارسیان را فراهم خواهد آورد. کافی است نسخه جدید همراه بانک پارسیان را نصب نمایید و با ارسال تصاویر مدارک هویتی و همچنین ویدئو زنده، به خانواده بزرگ مشتریان بانک پارسیان بپیوندید و اگر مایل بودید کارت نقدی خود را درب منزل/محل کارتان از مامور پست تحویل بگیرید.

     آنگونه که آمارها نشان می دهد از ابتدای آبان تا ۲۴ بهمن امسال ۷۵ هزار و ۵۳۲ مورد درخواست برای احراز هویت غیر حضوری سجام به بانک ارائه شده که از این تعداد ۶۷ هزار و ۴۷۶ تایید و ۸ هزار و ۵۶ درخواست رد شده است .
     جالب است که بدانید تنها در یک هفته گذشته یک هزار و۷۳۲ نفر خواهان احراز هویت غیر حضوری (سجام) شده اند که یک هزار و ۴۱۳ مورد از این درخواست ها تایید و به انجام رسیده و ۳۱۹ مورد نیز رد شده است

     نخستین تفاهم نامه همکاری بین بانکی فی مابین پست بانک ایران و بانک دی با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی به امضا می رسد

     نخستین تفاهم نامه همکاری بین بانکی فی مابین پست بانک ایران و بانک دی با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی به امضا می رسد

      

     نخستین تفاهم نامه همکاری بین بانکی فی مابین پست بانک ایران و بانک دی با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی به امضا می رسد

     با حضور دکتر معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، نخستین تفاهم نامه همکاری بین بانکی فی مابین پست بانک ایران و بانک دی در راستای ارائه خدمات مالی و بانکی به روستاییان و خانواده شهدا و ایثارگران در شعب بانک دی و شعب و باجه های بانکی پست بانک ایران، روز شنبه شانزدهم اسفندماه به امضا مدیران عامل بانک های مذکور می رسد.

     به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران، براساس این تفاهم نامه، تعامل و گسترش همکاری فی مابین پست بانک ایران و بانک دی با رعایت مصالح در چارچوب قوانین و مقررات در راستای خدمت رسانی مناسب به مشتریان این بانک ها و همچنین تکریم متناسب با منزلت خانواده شهدا و ایثارگران در دو مرحله صورت می پذیرد.
     گفتنی است: در مراسم امضای تفاهم نامه مذکور، دکتر بهزاد شیری مدیرعامل و نائب رییس هیات مدیره پست بانک ایران و دکتر برات کریمی مدیرعامل و نائب رییس هیات مدیره بانک دی حضور خواهند داشت و همچنین بصورت پایلوت از خدمات پست بانک ایران در سه باجه روستایی این بانک در استان های خراسان رضوی، فارس و هرمزگان به مشتریان بانک دی با حضور مسئولان محلی و بصورت آنلاین و همزمان نیز رونمایی خواهد شد.

     بهره برداری از واحد صنعتی و معدنی سنگاب ماکو در آذربایجان غربی

     واحد تولیدی سنگاب ماکو با حمایت بانک ملی ایران به بهره برداری رسید.

      

     به گزارش کوتاه انلاین  از روابط عمومی بانک ملی ایران واحد صنعتی و معدنی برش سنگ تراورتن و مرمریت شرکت معدن جویان سنگاب ماکو در استان آذربایجان غربی با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد،‌ محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایحان غربی، محمدرضا عبدالرحیمی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، محمد علیپور نماینده مردم ماکو و چالدران و علی اصغر اصغرزاده رئیس اداره امور شعب استان و دیگر مسئولان افتتاح و به بهره برداری رسید .
     گفتنی است این واحد صنعتی و معدنی که با هدف جلوگیری از خام فروشی انواع سنگ‌های تزئینی استخراجی از معادن ماکو احداث شده است با حمایت بانک ملی ایران و اعطای ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات توسط اداره امور شعب استان و از محل مصوبات کارگروه رونق تولید استان آذربایجان غربی به بهره برداری رسیده است

     همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از ابتدای سال آینده

     وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همسان‌‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از اول سال ۱۴۰۰ اجرا می‌شود.

     به گزارش  کوتاه انلاین، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه رونمایی از طرح اورژانس کسب و کار کشور در جمع خبرنگاران گفت: همسان‌‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از سال ۱۴۰۰  اجرا می‌شود.

     وی افزود: در بحث همسان‌سازی حقوق سازمان تأمین اجتماعی قدم به قدم جلو رفتیم که بعد از ۱۴ سال همسان‌سازی صورت گرفت و در مرداد ماه امسال ابتدا از بازنشستگان اجرا شد در قدم بعدی در صندوق‌های بازنشستگی همسان‌سازی اتفاق افتاد و ۱۰۰درصد منابع حاصل شده برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان انجام شد.

     وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در مذاکره‌ای که با سازمان برنامه و بودجه داشتیم ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال آینده پیش‌بینی شده است که در قالب بند «و» تبصره ۲ لایحه بودجه پیش‌بینی شده و این لایحه در مجلس در حال رسیدگی است و جداول آن نیز شفاف و روشن شده است و با تصویب مجلس از اول سال ۱۴۰۰ این همسان‌سازی اجرا می‌شود و ادامه مسیر و گام جدیدی خواهد بود.

     وی در مورد اینکه بین حداقل حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و حداکثر مستمری آنها چقدر خواهد بود گفت: هنوز مجلس تصویب نکرده است و بعد از مصوبه مجلس مشخص می‌شود. بنابراین همسان‌سازی حقوق و دستمزد روند طبیعی خود را طی می‌کند و در سایت صندوق‌های بازنشستگی هم انجام شده است.

     شریعتمداری همچنین در مورد تعیین حداقل مزد کارگران در شورای عالی کار گفت: امروز اولین جلسه شورای عالی کار برگزار می‌شود و روند بررسی با توجه به نرخ تورم در پایان سال بررسی می‌شود بنابراین نرخ تورم ماه‌های پایانی سال مانند بهمن و اسفند تعیین‌کننده است همچنین تورم انتظاری و پیش‌بینی بانک مرکزی از تورمی که در سال ‌آینده روی می‌دهد برای تعیین حداقل دستمزد تعیین‌کننده است و به همین خاطر معمولا جلسات تعیین دستمزد تا روزهای پایانی سال طول می‌کشند.

     وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در مورد اینکه گفته می‌شود آیا امکان افزایش ۳۵ درصدی حداقل دستمزد کارگران وجود دارد گفت:  جلسات شورای عالی کار هنوز تعیین تکلیف نکرده است و ارقامی که گفته می‌شود همه‌اش گمانه‌زنی است به هر حال در جلسات شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان و دولت حداقل دستمزد بررسی می‌شود دولت هم به طور جد معتقد است کارگران اصلی‌ترین ستون تولید در کشور هستند که باید مورد توجه قرار گیرند و جیب و درآمد آنها باید بتواند یک زندگی عزتمند برای آنها فراهم کند.

     همچنین در این نشست حمید طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور نیز گفت: امروز با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در زمینه علم و فناوری کمک می‌کنند اورژانس کسب و کار کشور در دانشگاه علم و فرهنگ راه‌اندازی شد و یکی از زمینه‌های موفق برای صیانت از کسب و کارهای کشور به شمار می‌رود.

     وی همچنین در مورد دستاوردهای جدید مؤسسه تحقیقاتی رویان گفت: در یکشنبه هفته قبل با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری سه دستاورد خوب از پژوهشگران رویان رونمایی شد و همچنین مؤسسه رویان بر روی طرحی با استفاده از سلول‌های بنیادی برای بازسازی بافت‌های ریه در زمان درگیری با کرونا کار می‌کند و پروژه‌های دیگری دارند که باید از خود مسؤولان رویان سوال کنید. فارس

     فولاد مبارکه مطالبه ۳۰ ساله مردم را به ۵ سال کاهش داد

     در گفت و گو با ایراسین مطرح شد؛
     فولاد مبارکه مطالبه ۳۰ ساله مردم را به ۵ سال کاهش داد/ برنده نهایی بازچرخانی پساب شهری مردم منطقه هستند
     معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب آبفای اصفهان گفت: مردم برنده نهایی، احداث شبکه جمع آوری، خطوط انتقال و تاسیسات تصفیه پساب در شهرستانهای مبارکه و لنجان به عنوان پروژه شاخص زیست محیطی با مشارکت شرکت فولاد مبارکه و آبفای اصفهان شدند.

     امیرحسین حکمتیان در گفت وگو با خبرنگار ایراسین با اشاره به احداث شبکه جمع آوری، خطوط انتقال و تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب در شهرستانهای مبارکه و لنجان با مشارکت شرکت فولاد مبارکه و آبفای استان اصفهان اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه در قالب قرارداد بیع متقابل با شرکت آبفای استان اصفهان نسبت به تامین منابع مالی مورد نیاز در راستای احداث شبکه و تصفیه خانه های فاضلاب در شهرهای شهرستان مبارکه شامل دیزیچه، زیباشهر، کرکوند، مبارکه و همچنین در شهرهای زاینده رود، زرین شهر، سده لنجان، ورنامخواست و چم گردان در شهرستان لنجان اقدام کرد تا از پساب حاصله از احداث این شبکه های فاضلاب در بخش صنعت استفاده کند.

     وی افزود: در طی این قرارداد تاکنون  ۵۰۰ کیلومتر لوله گذاری فاضلاب و احداث یک تصفیه خانه و ۶ باب ایستگاه پمپاژ فاضلاب انجام گرفته و بر اساس آن ۴۵۰ لیتر در ثانیه از پساب حاصله در صنعت فولاد استفاده خواهد شد که این امر نقش مهمی در کاهش بارگذاری آب مصرفی بر رودخانه زاینده رود داشته است.

     معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب آبفای اصفهان تصریح کرد: با توجه به اعتبارات محدود دولتی در سنوات گذشته برای احداث تاسیسات فاضلاب در شهرستانهای مبارکه و لنجان، قطعا تا ۳۰ سال آینده مردم این شهرها از خدمات دفع بهداشتی فاضلاب بهره مند نمی شدند؛ اما با مشارکت شرکت فولاد مبارکه و شرکت آبفای اصفهان در این پروژه، طی ۵ سال شاهد پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد هستیم.  

     وی اضافه کرد: منافع این طرح شامل ارتقاء استانداردهای زیست محیطی منطقه، افزایش سطح بهداشت عمومی و حفاظت کیفی از منابع آبهای زیرزمینی و کاهش بارگذاری آب مصرفی مورد نیاز صنعت در رودخانه زاینده رود است.

     معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب آبفای اصفهان گفت: این پروژه به عنوان یکی از پروژه های شاخص زیست محیطی در کشور طی بازدید نماینده سازمان یونسکو مورد تحسین واقع شد.  

     رشد ۱۲۰ درصدی تسهیلات اعطایی بانک دی در ۱۱ ماهه نخست سال ۱۳۹۹

     با استقبال مشتریان از طرح های تسهیلاتی بانک دی صورت گرفت :

     رشد ۱۲۰ درصدی تسهیلات اعطایی بانک دی در ۱۱ ماهه نخست سال ۱۳۹۹

     سیاست‌های جدید بانک دی در پرداخت تسهیلات متنوع با استقبال کم‌نظیر مشتریان مواجه شده است.
     به گزارش روابط‌عمومی بانک دی، فعال‌سازی طرح‌های مختلف ارائه تسهیلات، استفاده حداکثری از ظرفیت‌های عقود بانکی و ایجاد تسهیل در فرآیند اعطای تسهیلات سبب شده است که تقاضای دریافت تسهیلات از بانک دی افزایش یابد.
     اطلاعات موجود نشان می‌دهد مانده تسهیلات اعطایی بانک دی از مبلغ ۸۴ هزار میلیارد ریال در پایان سال مالی ۱۳۹۸ به مبلغ بیش از ۱۸۵ هزار میلیارد ریال در ۱۱ ماهه نخست سال جاری رسیده است که از افزایش بیش از ۱۲۰ درصدی تسهیلات اعطایی در این مدت حکایت دارد.
     تمرکز بانک دی بر وصول مطالبات غیرجاری، موجب افزایش منابع در اختیار و در نتیجه افزایش قدرت تسهیلات‌دهی بانک شده و امکان پرداخت تسهیلات بیشتر به مشتریان را فراهم کرده است.
     بانک دی تلاش کرده با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، با مطالعه و شناسایی نیازهای اقشار مختلف و تمرکز بر بخش‌های مختلف اقتصادی و حمایت مالی از بیش از ۳۰ فعالیت و کسب‌وکار، زمینه رونق کسب‌وکار و تسهیل در ارائه خدمات مطلوب به آحاد جامعه را با ارائه طرح‌های تسهیلاتی متنوع و اختصاصی از جمله طرح‌های دیدار دی، فرهنگیان، نمایندگان و کارگزاران بیمه، صرافان و طرح تسهیلاتی ویژه کادر درمان و کسب‌وکارهای آسیب‌دیده ناشی از کرونا فراهم کند.
     پرداخت تسهیلات در قالب عقد تفاهم‌نامه با شرکت‌ها، سازما‌ن‌ها و اصناف مختلف با هدف توسعه کسب‌وکارها از دیگر سیاست‌های بانک دی در زمینه ارائه طرح‌های تسهیلاتی بوده است.
     بانک دی به تازگی در پی استقبال گسترده مشتریان از طرح دی کارت اعتباری از این طرح تسهیلاتی با امتیازات جدید رونمایی کرده و با هدف تکریم بانوان کشور نیز طرح تسهیلاتی ویژه بانوان را معرفی کرده است.

     تعامل بسیار مثبتی میان وزارت صمت و بورس کالا برقرار است

     تعامل بسیار مثبتی میان وزارت صمت و بورس کالا برقرار است/ از بازار مالی بورس کالا برای تامین مالی بهره خواهیم برد

      

     به گزارش کوتاه انلاین  به نقل از «کالاخبر»؛ اردشیر سعدمحمدی در این نشست با اشاره به جلسه فردا با فولادی ها گفت: فردا در جلسه با مدیران فولادی، بحث تشکیل ستاد زنجیره فولاد را مطرح خواهیم کرد. بنده اعتقاد به خرد جمعی دارم و رگولاتوری حوزه معدن و صنایع معدنی باید با حضور موثر تشکل‌های بخش خصوصی مثل انجمن فولاد، انجمن سیمان، انجمن سرب و روی و غیره صورت گیرد. منافع مملکت و مردم در بهره‌گیری از خرد جمعی و استفاده از نظرات فعالان اقتصادی و کارشناسان است.

     معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مسائل حوزه فولاد نیازمند کارشناسی دقیق است افزود: در شیوه نامه فولاد موضوع شمش فولادی و ورق یکسان دیده شده که اساسا صحیح نیست زیرا امروز مازاد تولید شمش در کشور به چشم می خورد اما در بخش ورق برای مثال ورق های با ضخامت زیر نیم میلیمتر کمبود وجود داشته و نیاز به واردات است. بنابراین در بحث شمش با توجه به مازاد تولید، چاره ای جز صادرات نداریم و لذا شیوه نامه باید با شرایط واقعی تدوین و تصویب شود.

     سعدمحمدی با تاکید دوباره وجود مازاد در بخش شمش فولاد ادامه داد: با توجه به تقاضا و مصرف بازار داخلی در بخش مقاطع طویل فولادی، صادرات شمش فولادی ضرورت دارد و نباید بازار خارجی خود را به راحتی از دست بدهیم. تولید شمش، مازاد بر نیاز داخلی است و محدود کردن صادرات با توجه به کمبود تقاضا در داخل به کاهش تولید منجر می‌شود.

     معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: برنامه واحدهای زنجیره فولاد از نظر تامین گندله و کنسانتره و تقسیم شمش فولادی برای سال ۱۴۰۰ تعیین و به آنها ابلاغ شده است. در این راستا تکلیف تمامی واحدها برای تولید داخل، صادرات و تنظیم بازار مشخص شده است که واحدها بر اساس آن می تواند برنامه ریزی های لازم را انجام دهند و در صورتی که واحدها با مسائل و معضلاتی همراه بودند با وزارت صمت درمیان خواهند گذاشت و ما برنامه را تصحیح خواهیم کرد.

     مبین انرژی خلیج فارس واحد صنعتی سبز کشور شد

     مبین انرژی خلیج فارس واحد صنعتی سبز کشور شد

      

     پتروشیمی

     به گزارش کوتاه انلاین ،شرکت مبین انرژی خلیج فارس برای دومین بار، با دریافت تندیس صنعت سبز کشور از سوی بیست و دومین همایش ملی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی سبز و به انتخاب سازمان حفاظت از محیط زیست کشور به عنوان واحد صنعتی سبز معرفی شد.
     به گزارش روابط عمومی شرکت مبین انرژی خلیج فارس، این شرکت به دلیل توسعه پایدار و حفظ محیط زیست، با اجرای مدیریت پساب، مدیریت هوا و مدیریت پسماند، کنترل و پایش های مداوم، تعریف پروژه های بهبود، حفظ و گسترش فضای سبز در سال ۱۳۹۹ موفق به دریافت عنوان واحد صنعت سبز و تندیس صنعت سبز کشور شد.
     مبین انرژی اقدامات تاثیرگذاری در حفظ محیط زیست داشته که می‌توان به مواردی از جمله بهبود سیستم های پالایش و کنترل آلاینده‌ها، مدیریت بازیافت مواد زائد، توسعه فضای سبز، مصرف بهینه حامل های انرژی و افزایش بهره وری در مصرف انرژی اشاره کرد.
     اخذ گواهینامه استقرار مدیریت زیست محیطی ISO14001، اخذ گواهینامه استقرار نظام ایمنی و بهداشت OHSAS18000، استقرار سیستم پایش لحظه ای ( Online Monitoring )، ارتقاء سطح دانش و فرهنگ زیست محیطی مدیران و کارکنان واحد از دیگر اقدامات مبین انرژی برای حفظ محیط زیست است.
     از دیگر برنامه‌های انجام شده در واحد محیط زیست می‌توان به مواردی همچون سازگاری با فرایند تولید پاک، فعالیتهای آموزشی به منظور ارتقای دانش زیست محیطی کارکنان، رعایت کلیه استانداردهای زیست محیطی در بخش هوا، صدا، آب، خاک، پسماند و غیره اشاره کرد.
     به‌کارگیری فناوریهای نوین در کاهش و حذف آلاینده‌های خروجی از واحدهای صنعتی و خدماتی، اصلاح الگوی مصرف و مدیریت بهینه مصرف آب در صنایع و تجهیزات و استفاده از فناوری های نوین  و باز چرخانی آب در فرایند تولید از دیگر اقدامات این شرکت در راستای حفظ محیط زیست است.
     گفتنی است، پیش از این مبین انرژی در سال ۹۱ نیز موفق به دریافت تندیس صنعت سبز از سازمان حفاظت از محیط زیست کشور شده بود.

     انتخاب رئیس اداره ساماندهی با رویکرد شایسته سالاری

     معاون خدمات شهری منطقه ۵ خبر داد:
     انتخاب رئیس اداره ساماندهی با رویکرد شایسته سالاری
     سعید رباطی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۵ با اشاره به فرایند انتخاب رئیس اداره ساماندهی این منطقه گفت: رویکرد شهردار منطقه بر این است که با شایسته سالاری از پتانسیل های داخل منطقه استفاده شود.
     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، سعید رباطی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۵ درمورد فراخوان برای ریاست اداره ساماندهی این منطقه گفت: در موضوع فراخوان ریاست اداره ساماندهی، رویکرد شهردار منطقه بر این است که از پتانسیل های داخل منطقه استفاده شود و با رویکرد شایسته سالاری و شایسته گزینی در حوزه منابع انسانی برای این سمت فردی انتخاب شود.
     وی افزود:بنا بر تاکید شهردار منطقه و پرداختن به قضیه شایسته گزینی فراخوانی تنظیم کردیم که تمام همکاران داخل شهرداری منطقه ۵ که حداقل مدرک کارشناسی و حداقل ۵ سال سابقه قراردادی یا رسمی دارند روزمه خود را به حوزه خدمات شهری ارسال کنند.
     معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه۵ ادامه داد: روزمه های ارسالی در یک فرایند چند مرحله ای بررسی شده و مصاحبه ها انجان شده و در نهایت فردی از طریق این فرایند و از پتانسیل منابع انسانی داخل شهرداری منطقه ۵ و طبق یک فرایند شایسته گزینی برای ریاست اداره ساماندهی انتخاب می شود.

     افزایش ساعات کار شعب بانک آینده تا پایان سال ١٣٩٩

     افزایش ساعات کار شعب بانک آینده تا پایان سال ١٣٩٩
     با هدف ارائه خدمات مطلوب‌تر به مشتریان
     به‌منظور ارزش‌آفرینی بیش‌تر و ارائه خدمات مطلوب‌تر به مشتریان عزیز، ساعت کار تمامی شعب و باجه‌های بانک آینده در سراسر کشور، به استثنای شعب استان‌های دارای محدودیت‌های کرونایی (نقاط قرمز) و باجه‌هایی که ساعت کار متمایزی دارند، ۲ساعت افزایش یافت.
     بر این اساس، روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ۸ صبح تا ۱۶ و پنج‌شنبه‌‌ها از ۸ صبح تا ۱۲:۳۰، شعب و باجه‌های بانک آینده، آماده خدمت‌رسانی به مشتریان و عموم مراجعه‌کنندگان هستند.

     اجرای پروژه هوشمند سازی بوستان جنگلی سرخه حصار به صورت فازبندی شده و علمی

     شهردار منطقه ۱۳ تاکید کرد:
     اجرای پروژه هوشمند سازی بوستان جنگلی سرخه حصار به صورت فازبندی شده و علمی
     شهردار منطقه ١٣ در نشست هوشمند سازی بوستان جنگلی سرخه حصار بر پیشبرد این طرح به صورت فاز بندی شده و علمی تاکید کرد.
     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ١٣ ، مجتبی شکری در جلسه هم اندیشی هوشمندسازی پارک جنگلی سرخه حصار که با حضور محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، برگزار شد ، گفت :پارک جنگلی سرخه حصار جایگاه قوی و بالقوه ای برای اجرای طرح های مربوط به هوشمند سازی دارد که این طرح ها باید به صورت علمی، نیازسنجی شده، همراه با رفع نواقص موجود و به صورت فازبندی شده با برنامه ریزی، تخصیص منابع و پیاده سازی طرح ها به عرصه ظهور برسد.

     او با بیان اینکه مدیریت پروژه بر مبنای علم و دانش باید جایگزین آزمون و خطا شود، اضافه کرد : آزمون و خطا جز اینکه انرژی و هزینه ها را از بین می برد نتیجه ای در برندارد لذا این رویه به طور کامل باید کنار گذاشته شود و طوری عمل کنیم که با اجرای پروژه های هوشمند سازی، حق دسترسی به خدمات بدون کوچکترین نقضی برای تمامی ساکنان شهر فراهم شود.
     محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران نیز در این جلسه با منحصر به فرد دانستن اجرای کامل پروژه های شهر هوشمند در پارک جنگلی سرخه حصار، ابراز امیدواری کرد تا تشکیل کارگروه های تخصص در حوزه مختلف، پیاده سازی طرح‌های پایلوت این طرح با هماهنگی سازمان در منطقه به توسعه خدمات شهر هوشمند، ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و خدمت رسانی بهتر به مردم بیانجامد

     احداث مسیر دوچرخه از توحید تا صادقیه

     احداث مسیر دوچرخه از توحید تا صادقیه*

     سرپرست شهرداری منطقه۲ درراستای پویش “سه شنبه های بدون خودرو” به همراه سرکلانتر شمال غرب پلیس راهور و جمعی از معاونین و مدیران منطقه با استفاده از دوچرخه از محل پیش بینی شده برای احداث مسیردوچرخه سواری میدان توحید تا فلکه دوم صادقیه بازدید کردند.
     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،حسن صفات،سرپرست شهرداری منطقه۲ در حاشیه این برنامه بر عزم جدی مدیریت شهری برای گسترش خطوط ویژه دوچرخه در سطح منطقه تاکید کردو افزود: توسعه حمل ونقل انسان محور وپاک از جمله مهم ترین اولویت برنامه های شهرداری منطقه ۲ است که درهمین راستا طرح توسعه زیرساختهای مسیر دوچرخه درمنطقه در حال انجام است
     وی بابیان اینکه گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه می توانداقدامی موثر در کاهش آلودگی هوا و مشکلات ترافیکی باشد افزود: مدیریت شهری تلاش دارد همزمان با ایجاد زیرساخت ها و احداث مسیر دوچرخه ، با فرهنگسازی ، شهروندان را به استفاده از دوچرخه ترغیب کند.
     سرپرست شهرداری منطقه۲ درادامه از احداث ۹ کیلومتر مسیر رفت و برگشت دوچرخه حدفاصل میدان توحید تا فلکه دوم صادقیه خبرداد و گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته عملیات اجرایی احداث این مسیر در آینده نزدیک آغاز می شود.
     صفات ایجاد پیوستگی مسیر های دوچرخه سواری را ازدیگر برنامه های منطقه در این بخش برشمرد .
     براساس این گزارش سرپرست شهرداری منطقه ۲ در مسیر رکاب زنی ضمن بازدید از سرای محله شهرآرا ،در جمع ورزشکاران صبحگاهی بوستان ستارخان نیز حاضر شد و ازتعدادی از شهروندان و پیشکسوتان ورزش همگانی تقدیر کرد.

     آغاز عملیات نصب تجهیزات فاز نخست کارخانه سرب و روی مهدی آباد

     عفری در جلسه پایش طرح فرآوری سرب و روی مهدی آباد اعلام کرد:

     آغاز عملیات نصب تجهیزات فاز نخست کارخانه سرب و روی مهدی آباد

     رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: ساخت کل تجهیزات کارخانه فرآوری سرب و روی مهدی آباد انجام شده و عملیات نصب تجهیزات آغاز شد.

      

     به گزارش  کوتاه انلاین و به نقل از  روابط عمومی ایمیدرو، وجیه الله جعفری در جلسه پایش طرح فرآوری سرب و روی مهدی آباد، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این طرح از جمله طرح های بزرگ کشور است که قدمت تاریخی زیادی (۶۰ سال) داشته که روی زمین مانده بود. خوشبختانه این طرح طی ۳ سال اخیر توسط ایمیدرو و بخش خصوصی درحال اجراست.

     وی ادامه داد: تلاش بر این است تا طرح یاد شده تا پایان سال ۱۴۰۰ وارد مرحله راه اندازی شود. با راه اندازی این طرح، زنجیره ای از معدن تا تولید کنسانتره در بخش سرب و روی آغاز می شود.

     تلاش برای راه اندازی به موقع طرح

     جعفری با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی طرح مهدی آباد به ۵۲ درصد رسیده است، گفت: ۲۵ درصد تجهیزات داخلی و ۷۵ درصد تجهیزات خارجی طرح مهدی آباد تامین شده و اکنون بخش قابل توجهی از کارهای سیویل و اسکلت فلزی به اتمام رسیده است. پیشرف بخش تجهیز و آماده سازی معدن برای فاز نخست به ۸۰ درصد رسیده است.

     وی ادامه داد: در این طرح، تلاش بر این است که با مشارکت ایمیدرو و کنسرسیوم طرح، موانع پیش رو نظیر مسائل زیست محیطی و زیرساختی را رفع کنیم تا طرح به موقع راه اندازی شود.

     رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: طرح فرآوری سرب و روی مهدی آباد پس از بهره برداری، به عنوان پشتیبان سرمایه گذاری معدنی در تامین مواد اولیه کارخانه های تولید شمش روی کشور، به کمک معدن سرب و روی انگوران خواهد آمد.

     پیشرفت طرح ها با بخش خصوصی توانمند

     جعفری با بیان اینکه توجه به بخش خصوصی توانمند، سالم و دارای اهلیت، موجب پیشرفت طرح های توسعه ای می شود، تصریح کرد: این نگاه توسعه ای در طرح فرآوری سرب و روی مهدی آباد پیاده شد و خوشبختانه آثار و نتایج مطلوب آن را شاهد هستیم. البته در طرح هایی که نگاه بخش خصوصی ملی نبوده، کارها پیشرفت مناسبی نداشته است.

     وی افزود: نگاه ما به عنوان بخشی از دولت نسبت به بخش خصوصی، حمایتی و همسویی و برداشتن ناهمواری های پیش روی این بخش در طرح ها طبق قانون است.

     نصب تجهیزات کارخانه فرآوری از ماه های آینده

     امین صفری، مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده، گفت: نصب استراکچر در حال اتمام است همچنین سنگ شکن اولیه و فونداسیون سلول ها نصب شده است. به گفته وی، نصب آسیا و ساخت تیکنر ها نیز آغاز شده است.

     صفری با بیان اینکه نصب تجهیزات کارخانه فرآوری سولفیدی، ماه های آینده آغاز می شود، گفت: خوشبختانه اغلب واحدهای در حال ساخت همچون خطوط انتقال آب و برق، سنگ شکن ،اتاق برق، مخازن آب و کارخانه فرآوری سولفیدی ، در ۲ فاز (مجموع ظرفیت، ۴۰۰ هزار تن کنسانتره روی) قابل استفاده است.

     رفع بحران زیرساخت های طرح

     صفری با اشاره به رفع بحران زیرساخت های طرح فرآوری سرب و روی مهدی آباد گفت: پیشرفت بخش برق ۲۳ درصد است. طبق پیش بینی سازنده، قرار است پست ۱۳۳/۴۰۰ تا خرداد آینده، تحویل شود. به گفته وی، اکنون پیمانکار برق انتخاب شده و تا پایان سال آینده، برق فاز نخست تامین خواهد شد.

     صفری ادامه داد: برای تامین ۸۰ مگاوات (۲۵ مگاوات برای فاز نخست)، مناقصه خط انتقال برق از خطر سراسری KV400 نیز در حال انجام است.

     مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد با اشاره به موضوع تامین آب این طرح، گفت: اکنون ۹۱ کیلومتر لوله گذاری برای انتقال آب از شهر یزد انجام شده و حدود ۹ کیلومتر دیگر باقیمانده طی یک ماه آینده انجام می شود.

     وی افزود: برای دفع پساپ کارخانه، مطالعات جامعی با همکاری یک شرکت استرالیایی انجام می شود. برای این منظور، برای نخستین بار در کشور روی احداث حوضچه تبخیری کار می شود. برای فاز ۲ نیز از سیستم فیلترپرس استفاده خواهد شد. همچنین، مطالعاتی روی بررسی نفوذ پساب به سفره های آب زیرزمینی صورت می گیرد.

     ذخیره ۷۵ میلیون تنی مس سولفور

     صفری با اشاره به وجود ذخیره قابل توجه مس در معدن مهدی آباد، اذعان کرد: اکنون مطالعات پیشبرد استحصال مس در این منطقه در حال انجام است و تاکنون ۱۱ گمانه (۲۲۷۰ متر) حفاری شده است.

     وی ادامه داد: در موضوع لیچینگ، مطالعاتی با یک شرکت خارجی انجام شده و درصدد احداث پایلوت هیپ لیچینگ هستیم

     تغییر ساعت کاری شعب قزوین

     تغییر ساعت کاری شعب قزوین

      

     به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین،طبق اطلاعیه کمیسیون هماهنگی بانک های استان قزوین، شعبه بانک کارآفرین در این استان از تاریخ ۱۲ اسفند ماه سال جاری تا اطلاع ثانوی در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت۸ تا ۱۳:۳۰ و در روزهای پنجشنبه از ساعت ۸تا ۱۲:۳۰ آماده خدمت‌رسانی به مشتریان گرامی هستند.
     طبق اطلاعیه مذکور ساعت حضور کارکنان در روزهای شنبه تا چهارشنبه ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ و در روزهای پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ خواهد بود.
     بر اساس این گزارش هرگونه تغییر جدید در ساعت کاری شعب این بانک ، از طریق وب‌سایت اعلام خواهد شد.

     روسای شش شعبه بانک گردشگری به عنوان برتر انتخاب شدند

     در یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور؛
     روسای شش شعبه بانک گردشگری به عنوان برتر انتخاب شدند

     روسای شش شعبه بانک گردشگری در یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور با موضوع “مدیریت شعب در دوران اشاعه ویروس کرونا” به عنوان روسای برتر برگزیده شدند.
     به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، در گردهمایی مذکور که توسط موسسه عالی آموزش بانکداری ایران به صورت آنلاین برگزار شد، روسای شعب سرو تهران، مرکزی تهران، قائم مقام فراهانی تهران، مرکزی کرمان، افریقا تهران و شعبه خرم آباد به عنوان روسای برتر شناخته شدند.
     بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، شهاب‌الدین سنایی رئیس شعبه “سرو” تهران، احمد تیزهوش رئیس شعبه “مرکزی” تهران و احمد عظیمی رئیس شعبه “قائم مقام فراهانی” تهران عنوان روسای برتر یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک های کشور را کسب کردند.
     همچنین در این گردهمایی، سیدمهدی شجاعی‌نسب رئیس شعبه “مرکزی کرمان”(استان کرمان)، صحبت‌اله کاظمی رئیس شعبه “افریقا” تهران و کامران سرتیپ رئیس شعبه “خرم‌آباد” (استان لرستان) نیز به عنوان دیگر روسای موفق شعب بانک‌های کشور انتخاب شدند.
     این گزارش حاکیست: همان‌گونه که موفقیت یک بانک در گرو عملکرد شعب آن است، موفقیت شعب نیز مرهون عملکرد مدیریت آن است.
     مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران همه ساله “گردهمایی رؤسای موفق شعب بانک‌های کشور” را برگزار می کند. این گردهمایی با هدف ایجاد بستر و فرصت مناسب برای تعامل و انتقال تجارب و دستاوردها بین رؤسای موفق و دیگر مدیران شبکه بانکی کشور و همچنین قدردانی و تکریم رؤسای موفق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری کشور برگزار می‌شود.
     با توجه به آثار بیماری کرونا بر اقتصاد و تسلطی که بر عموم فعالیت‌های اجتماعی افراد پیدا کرده است، بر اساس پیشنهاد کمیته علمی، موضوع محوری یازدهمین گردهمایی رؤسای موفق شعب بانک‌های کشور “مدیریت شعب در دوران اشاعه ویروس کرونا” تعیین شد.

     شفافیت و نظارت؛ ویژگی‌های اصلی فروشگاه‌های زنجیره‌ای

     شفافیت و نظارت؛ ویژگی‌های اصلی فروشگاه‌های زنجیره‌ای
     (گفتگوی اقتصاد آنلاین با دکتر حسین صبوری، قائم مقام مدیر عامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش)

     🔹با ورود بخش خصوصی به حوزه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تحول و توسعه قابل توجهی صورت گرفت؛ به‌گونه‌ای که این فروشگاه‌ها به انتخاب اول خانوارها تبدیل شد.
     🔹تنوع بالای محصولات، قیمت‌ها و تخفیف‌های مناسب، حذف واسطه‌ها، جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و … از جمله مزیت‌های این فروشگاه‌ها است.
     🔹با این وجود به طور ناگهانی هجمه سنگینی علیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای شکل گرفت ولی فرصتی برای پاسخگویی به اتهامات مطرح شده در اختیار آن‌ها قرار نگرفت.
     🔹دکتر حسین صبوری، قائم مقام مدیر عامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در گفتگو با اقتصاد آنلاین پاسخ اتهامات این چند وقت اخیر را داده‌است.
     @eghtesadonline

     فولاد سنگان، پیشتاز بومی سازی صنایع در شرق کشور

     فولاد سنگان، پیشتاز بومی سازی صنایع در شرق کشور

     نیک فرجام، معاون توسعه و تکنولوژی فولاد سنگان: فولاد سنگان از بزرگترین شرکت های تولید کننده گندله و کنسانتره در عسلویه صنعتی شرق کشور است .

     معاون توسعه و تکنولوژی فولاد سنگان  با اشاره به ضرورت ایجاد واحد مهندسی کارخانه و لزوم فعالیت واحد بومی سازی و ساخت داخل گفت: با برنامه ریزی و تدوین نقشه راه متناسب، گام نخست با انتخاب مشاور برداشته شد و با شناسایی قطعات مورد نیاز واحد های تولیدی، تعمیراتی  و دفتر فنی یا اخذ اطلاعات کامل از شرکت های مرتبط با حوزه مورد فعالیت بالغ بر نیاز ۵ هزار مدرک در بخش گندله و ۶ هزار مدرک در بخش کنسانتره شناسایی گردید. ذکر این نکته در اینجا ضروری است که با توجه به عدم حضور مشاوران خارجی و همچنین عدم همکاری شرکت های سازنده خارجی، مدارک فنی کارخانه کنسانتره دارای نواقص ها و مشکلات عدیده ای بوده که در حال حاضر فاز بررسی و استخراج  اطلاعات آن آغاز شده است.

     وی با اشاره به اهمیت تولید مداوم و پیوسته در راستای تامین پایدار مواد و همچنین لزوم شناسایی قطعات و تجهیزات گلوگاهی و استراتژیک کارخانه گفت:با تشکیل کمیته تخصصی در حوزه مهندسی ساخت داخل و با حضور نفرات موثر شناسایی قطعات و تجهیزات استراتژیک با اولویت های تولیدی بررسی و در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه نتایج حاصل از این کار تیمی در سال اول منجر به ساخت رولر اسکرین با استخراج تکنولوژی متفاوت با دیگر سازندگان و متناسب با متد روز و نیاز خط تولید گندله و بسیار نزدیک به مشابه خارجی تولید شد.

     نیک فرجام  شاخصه اساسی بومی سازی در مرحله اول را اعتماد به متخصصین داخلی استان عنوان کرد و افزود:نظر به توانمندسازی تولیدکنندگان و سازندگان بومی در استان خراسان رضوی، و از آنجا که ساخت پاروهای میکسر و ممبران های فیلتر پرس ، که جزء قطعات پرمصرف و با اهمیت در تولید می باشد، پس از بررسی های کارشناسی تولیدکننده برتر در استان شناسایی و با ساخت نمونه اول و تعریف پروژه های بهبود، مشکل مرتفع و بومی سازی در سطح مورد نظر با موفقیت انجام شد.

     وی با اشاره به رویکرد ویژه فولاد سنگان در سال جاری مبنی بر بومی سازی ۵۰ قطعه در کارخانه گفت:در سال ۹۹ با توجه به رویکرد فولاد سنگان در این حوزه ، برنامه ای جهت بومی سازی حدود ۵۰ قطعه در برنامه کاری بخش مهندسی ساخت داخل قرار گرفته و از این رو کمیته مزبور سه تجهیز استراتژیک شامل: یاتاقان بابیتی فن های پروسس که از نظر سایز از منحصر بفرد ترین یاتاقان های بکار رفته در صنایع بوده و همچنین سیلندر جک هیدرولیک که با توجه به فشار کاری و بالطبع تکنولوژی ساخت همچنین دقت و حساسیت از نظر تکنولوژی ساخت بخصوص در مبحث متریال، قطر سوراخ و طول آن از خاص ترین سیلندر های بکار رفته در صنایع می­باشدرا توانست بسازند.

     معاون توسعه و تکنولوژی فولاد سنگان با اشاره به ساخت خاص ترین رولر فیدرهای گندله سازی در کشور ابراز داشت:رول های مصرفی تجهیز رولر فیدر قبل از کوره های پخت جزء تجهیزات و قطعات مصرفی گلوگاهی، پر استهلاک و پر هزینه بوده که با توجه به ماهیت کار و نتایج حاصل از تجهیز فوق انتخاب تکنولوژی ساخت شامل انتخاب متریال، روش تولید، عملیات حرارتی و ماشین کاری آن با  طول ۴ متری در قطر قسمت بشکه ای آن، از خاص ترین رول های حال حاضر صنایع محسوب می­شود.

     با راه اندازی و تولید در کارخانه کنسانتره سازی و تمرکز ویژه بر تولید مستمر، نیاز به نگهداری و بازیابی قطعات و تجهیزات مهم پر واضح بوده و یکی از قطعات مزبور لاینرهای بال میل و سگ میل بوده که از اینرو بخش مهندسی ساخت داخل با استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی نسبت به تهیه دفترچه فنی ساخت آنها اقدام و جهت ساخت این لاینرها با دو شرکت سازنده داخل توانمند و دارای تجربیات مشابه عقد قرارداد شده است.

     وی با اشاره به اینکه صیانت از محیط زیست جز ارزش های سازمانی فولاد سنگان است، افزود:فولاد سنگان تلاش نموده تا ضمن انجام وظیفه ذاتی خویش، مبنی بر تولید ایمن و پایدار، همواره بعنوان همسایه ی خوب صنعتی نیز دستورالعمل های محیط زیستی را انجام داده و در این راستا واحد کنسانتره با سرلوحه قرار دادن استراتژی های کلان شرکت در زمینه مسائل زیست محیطی، تولید کنسانتره را در قالب با باطله ی خشک تولید نموده و این رو واحد کنسانتره دارای بزرگترین و پیشرفته ترین دستگاه های فیلتر پرس در دو بخش محصول و باطله است.

     لازم بذکر است، با توجه به آنچه پیش تر مطرح گردید (عدم همکاری شرکت های خارجی، مشاور خارجی و همچنین ویروس کرونا) پارچه های فیلتر پرس بخصوص در بخش باطله نه تنها نمونه یدک برای آن ارسال نشده، بلکه از نظر تعدادارسالی نیز کامل نبوده و بعضا اطلاعات فنی بسیار ناقصی در این زمینه داشته است.

     نیک فرجام با توجه به بهره گیری فولاد سنگان از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در حوزه بومی سازی گفت:واحد مهندسی ساخت داخل ظرف مدت یک ماه با شناسایی چند تولید کننده برتر در حوزه های برزنت، فیلتر پرس و دانش بنیان و پس از ساخت نمونه های اولیه و پایش های مستمر و تعریف پروژه های بهبود، نیاز و وابستگی به خرید خارج در این خصوص را برطرف نمود و با توجه به اینکه رویکرد واحد مهندسی ساخت داخل شرکت فولاد سنگان مبنی بر رسیدن به اهداف و تعریف اصولی بومی سازی می­باشد، ساخت داخل یک قطعه یا تجهیز با قطع وابستگی در حوزه های تأمین متریال، تجهیزات و ماشین آلات و مهمتر تکنولوژی تولید، خواهان آن است تا با مشارکت با سازنده توانمند اقدام به ساخت کامل پارچه های فیلتر پرس مشابه نمونه خارجی و بصورت یک تکه نماید.

     چنانچه پیش تر نیز اشاره گردید فیلتر پرس های این مجموعه بزرگترین فیلتر پرس کشور بوده همچنین از نظر مواد اولیه فاقد مشابه خارجی بوده است.

      

     روابط عمومی مجتمع فولاد سنگان

     تقدیر از نمایندگان برتر فروش طرح بیمه خانواده آرمانی در شعبه رشت

     تقدیر از نمایندگان برتر فروش طرح بیمه خانواده آرمانی در شعبه رشت

     در جلسه ای با حضور شهاب الدین شریعت مجد مدیر پروژه توسعه و توانمندسازی شبکه فروش، از نمایندگان برتر فروش طرح بیمه ای خانواده آرمانی در شعبه رشت تقدیر شد.

     در جلسه ای با حضور شهاب الدین شریعت مجد مدیر پروژه توسعه و توانمندسازی شبکه فروش، از نمایندگان برتر فروش طرح بیمه ای خانواده آرمانی در شعبه رشت تقدیر شد.

     با تلاش مدیریت و نمایندگان شعبه رشت، این شعبه در فروش طرح بیمه ای خانواده آرمانی، بین تمام شعب شرکت بیمه آرمان در رتبه اول قرار گرفت.

      

     روابط عمومی بیمه آرمان

     آینده روشن در انتظار سهامداران بانک پارسیان

      عملکردی گروه بانک پارسیان در ۶ ماهه سال ۹۹ در مقایسه با ۶ ماهه ۹۸

     آینده روشن در انتظار سهامداران بانک پارسیان

     آینده روشن در انتظار سهامداران بانک پارسیان

     بانک پارسیان با ارایه صورت های مالی شش ماهه از عملکرد درخشان گروه بانک در سال سخت اقتصادی پرده برداری کرد.

     بررسی صورت های مالی بانک پارسیان نشان می دهد که سود خالص تلفیقی این بانک در نیمه نخست امسال با رشد حدود ۲۱۲۰ درصدی نسبت به  مدت مشابه پارسال به بیش از ۳۱ هزار میلیارد ریال رسیده است.

     بر اساس این گزارش، سود خالص تلفیقی بانک در شش ماهه منتهی  به پایان شهریور امسال  بالغ بر ۳۱ هزار و ۲۱۸ میلیارد و ۷۹۶ میلیون ریال بوده  که نشان دهنده  افزایش ۲۱۲۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است. آنگونه که صورت های مالی منتشر شده نشان می دهد سود خالص تلفیقی بانک در نیمه نخست سال گذشته بالغ یک هزار و ۴۰۵ میلیارد و ۹۳۸ میلیون ریال بوده است.

     بانک پارسیان برای حرکت در مسیر بانکداری حرفه ای و پاسخ به خواسته سهامداران با اقدامات ارزشمندی همچون؛ توسعه سبد محصولات، پیگیری مستمر معوقات، افزایش میزان سپرده‌های جاری، افزایش منابع ارزان قیمت، کاهش بهای تمام شده پول و غیره توانست خیزشی بلند در راستای بهبود شرایط این بانک و حرکت به سوی دستیابی به سود با کیفیت و پایدار بردارد.

     بانک پارسیان در راستای واگذاری دارایی ها و املاک مازاد  اقدام به عرضه شرکت های اپال کانی پارس و لیزینگ پارسیان در بورس با ارزش بازار حدوداً ۳۰۰ هزار میلیارد ریال کرده است که برای سهامداران ارزش افزوده  ایجاد نموده و قدم محکم و مثبتی برداشته شد. همچنین انتظار می رود طی چندماه آتی شرکت فولاد سبزوار نیز در بورس عرضه شود که مجموعه این عوامل آینده ای روشنی را برای سهامداران بانک نوید می دهد.

     طرح تسهیلاتی بانک دی ویژه بانوان معرفی شد

     طرح تسهیلاتی بانک دی ویژه بانوان معرفی شد

     بانک دی با هدف تکریم بانوان کشور، طرح تسهیلاتی ویژه بانوان را اجرایی کرد.

     در این طرح که با هدف ارج نهادن به بانوان کشور اجرایی شده است، تمامی بانوان شاغل و غیرشاغل می‌توانند با افتتاح حساب قرض‌الحسنه جاری در بانک دی از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

     بر اساس این گزارش، در این طرح که از ابتدای اسفندماه سال جاری آغاز شده است، تمامی بانوان شاغل و غیرشاغل کشور می‌توانند با افتتاح حساب قرض‌الحسنه جاری با حداقل مبلغ ۲۰ میلیون ریال، از محل امتیاز میانگین حساب خود، کارت اعتباری حداکثر به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال، با نرخ ۱۸ درصد و اقساط ۳۶ ماهه دریافت کنند.

     امکان واگذاری امتیاز دریافت تسهیلات به همسر یا فرزندان و ارائه خدمات بیمه‌ای مانند ارائه تخفیف در انواع بیمه‌نامه برای افتتاح‌کننده حساب یا همسر و فرزندان وی از دیگر مزایای جانبی این طرح است.

     همچنین بانوانی که پیش از اجرای این طرح نزد بانک دی حساب داشته‌اند نیز می‌توانند از مزایای طرح تسهیلاتی ویژه بانوان بهره‌مند شوند.

     متقاضیان محترم می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به شعب بانک دی در سراسر کشور مراجعه کرده و یا با مرکز ارتباط با مشتریان بانک دی به شماره تلفن۲۸۹۳۰ تماس بگیرند.

      

     روابط‌عمومی بانک دی

     ١۴ هزار مستأجر از بانک صادرات ایران وام ودیعه مسکن گرفتند

     ١۴ هزار مستأجر از بانک صادرات ایران وام ودیعه مسکن گرفتند
     ​بانک صادرات ایران طی شش ماه گذشته به بیش از ١۴ هزار مستأجر بالغ بر دو هزار و ٧٠٠  میلیارد ریال وام ودیعه مسکن پرداخت کرد.
     به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک از ابتدای شهریور تا پایان بهمن‌ماه سال جاری برای حمایت از مستأجران در شرایط شیوع بیماری کرونا، به ١۴ هزار و ۵٣٢ مستأجر در سراسر کشور بالغ بر دو هزار و ٧٣٨ میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت کرد.
     طی این مدت، استان‌های خوزستان، کردستان، فارس، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، مازندران، زنجان، کرمان، مرکزی و خراسان رضوی ١٠ استان با بیشترین میزان دریافت وام ودیعه مسکن از بانک صادرات ایران هستند که در استان خوزستان هزار و ۴۵٧ مستأجر بالغ بر ٢٩٢ میلیارد ریال از این بانک وام ودیعه مسکن دریافت کردند.
     وام ودیعه مسکن برای مستأجران در قالب برنامه‌های حمایتی بانک صادرات ایران در شرایط ویژه ناشی از بیماری کرونا، از ابتدای شهریور ماه سال جاری مورد توجه بوده و در کنار پرداخت تسهیلات حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا، به منظور کاهش مشکلات هموطنان پرداخت شده است.
     بانک صادرات ایران طی سال‌های اخیر کمک به بخش مسکن را در شهرها و روستاهای کشور با پرداخت تسهیلات حمایتی مورد توجه قرار داده و پرداخت تسهیلات بافت‌های فرسوده شهری و بهسازی و نوسازی مسکن روستایی را نیز به صورت جدی دنبال می‌کند.
     1 2 3 576