دسته بندی های ارشیو: آخرین بازدید

مشارکت فعال شرکت فولاد خوزستان در ساخت زیربنای جاده دسترسی به سنگان

خداداد غریب‌پور معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو در ششمین کنفرانس استیل پرایس که روز یکشنبه ۲۱ مهرماه ۹۸ برگزار شد با بیان این مطلب افزود: ۲۵۴ شرکت دانش بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی فعال هستند.

مشارکت فعال شرکت فولاد خوزستان در ساخت زیربنای جاده دسترسی به سنگان
  ارزش افزوده فولاد و صنایع مرتبط در دنیا ۲۹۰ میلیارد دلار است. فولاد امسال در دنیا رشد ۳.۵ درصدی داشته و شاهد رشد خوبی در صنعت فولاد کشور بودیم و از رتبه ۱۳ به رتبه ۱۱ رسیده‌ایم و عملکرد کشور در این بخش موثر بوده است.

وی اذعان داشت: در بخش تولید فولاد، عملکرد کشور مثبت بوده و ۳.۳ میلیارد تن در سنگ آهن ذخیره قطعی داریم که تا ۱۰ سال پس از ۱۴۰۴ پاسخگوی نیاز کشور خواهد بود. تحریک تقاضا و استفاده از نوآوری از نیازهای صنعت فولاد کشور است.

غریب پور با اشاره به چشمگیر بودن اکتشافات گفت: مشکل واحدهای بزرگ فولادی تامین‌ ماده اولیه است. ارقام در بخش اکتشاف سنگ آهن بسیار خوش‌بینانه است؛ اکتشافات جدید ما نتایج درخشانی داشته است. ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع پهنه هم اکنون در حال اکتشاف است.

معاون وزیر صمت افزود: ۶۵ درصد ظرفیت اکتشافی کشور در اختیار ایمیدرو است و این سازمان به دنبال تصدی‌گری نیست، بلکه به دنبال حضور بخش خصوصی و ایجاد رقابت در این بخش است. در زمینه استخراج در معادن بزرگ به دنبال خلق ارزش هستیم.

وی با اشاره به افزایش تولید صنایع فلزی و بویژه فولاد کشور گفت: صادرات صنعت فولادی از ۲۰ درصد به ۳۳ درصد افزایش یافته و زنجیره تولید فولاد بالاترین حلقه صنعت کشور پس از صادرات نفتی در کشور است.

رییس هیات عامل ایمیدرو در پایان سخنان خود با ابراز خرسندی از اینکه نیمی از سود انباشته کشور را صنایع فلزی به خود اختصاص می‌دهند، اظهار داشت: سنگ آهن یک اولویت مهم در کشور است و سیاست ما جلوگیری از خام فروشی به منظور ایجاد ارزش افزوده می باشد.

گفتنی است، علی محمدی مدیرعامل، بهمن تجلی زاده معاون فروش، حسین تقی کهزاد مدیر بخش احیاها، معصومه شهنیانی مدیر تحقیقات و بازاریابی فروش و سید مجتبی سید نور کارشناس فروش از طرف فولاد خوزستان در این مراسم حضور داشتند.

سن2

سن6

 

سن3

سن4

 

حمایت ۱۵ میلیون دلاری ازصادرات محصولات ایران خودرو به بازار های هدف

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: به منظور توسعه صنعت خودرو کشور از صادرات محصولات ایران خودرو به کشورهای همسایه در قالب اعتبار خریدار از طریق بانک توسعه صادرات و ضمانت صندوق تا میزان ۱۵ میلیون دلار حمایت می شود.

حمایت ۱۵ میلیون دلاری ازصادرات محصولات ایران خودرو به بازار های هدف
   تفاهم نامه همکاری فی مابین صندوق ضمانت صادرات ایران و گروه صنعتی ایران خودرو درراستا توسعه صادرات محصولات این خودرو ساز بین فرشاد مقیمی و افروز بهرامی امضا ءشد

افروز بهرامی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان صندوق ضمانت صادرات ایران وگروه صنعتی  ایران خودرو افزود: آمادگی داریم تا ریسک های سیاسی صادرات خودرو به کشورهای همسایه بخصوص سوریه و عراق را بپذیریم .

وی با اشاره به اینکه صادرات به کشورهای همسایه از اولویت های راهبردی صندوق به شمار می رود ، افزود: برای تامین منابع مالی، درقالب اعتبار خریدار از طریق بانک توسعه صادرات و با ضمانت صندوق ضمانت صادرات تا میزان ۱۵ میلیون دلار برای صادرات محصولات ایران خودرو به سوریه عملیاتی می شود.

فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی یران خودرو نیز در این مراسم با اشاره به اینکه برای بازار سوریه و عراق زحمات زیادی کشیده شده است ، گفت:در این مقطع باید همه تلاش کنند تا آن را حفظ کنیم .

وی افزود: این موضوع نیازمند حمایت های مالی از سوی بانک توسعه صادرات، صندوق توسعه ملی و صندوق ضمانت صادرات است تا ایران خودرو بتواند محصولات خود را به بازار این کشورها عرضه کند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه محصول ایران خودرودر حال حاضر در شرایط رقابت با سایر رقبای خودرو ساز خود از جمله چین قرار دارد، اظهارداشت:باید از این فرصت به منظور سودآوری برای کشور استفاده کرد و مطمئن هستیم اگر محصولات ایران خودرو به بازار سوریه ارسال شود شرایط فروش خوبی را شاهد خواهیم بود.

مقیمی ابراز امیدواری کرد:از طریق بازار سوریه و عراق باب جدیدی در توسعه صنعت خودرو کشور باز شود که این موضوع نیازمند همراهی برخی نهادها برای تامین مالی ایران خودرو است.

 

آشنایی با پست خارجه

با نگاهی به نیازهای روزافزون جامعه در زمینه ارتباطات و افزایش درخواست برای جابجایی مرسولات و امانات پستی و ضرورت ایجاد خدمات در این زمینه، پست در ایران تاکنون توانسته با استفاده از سرویس‌های متعدد و پیشرفته ای در عرصه فن‌آوری ارتباطات، ارائه خدمات دهد.

آشنایی با پست خارجه
  با نگاهی به نیازهای روزافزون جامعه در زمینه ارتباطات و افزایش درخواست برای جابجایی مرسولات و امانات پستی و ضرورت ایجاد خدمات در این زمینه، پست در ایران تاکنون توانسته با استفاده از سرویس‌های متعدد و پیشرفته ای در عرصه فن‌آوری ارتباطات، ارائه خدمات دهد.

نقل و انتقال مرسولات خارجی، یکی از خدمات شرکت ملی پست است که از طریق باجه های قبول امانات پستی خارجه در دفاتر پستی صورت می گیرد. این سرویس طبق مقررات اتحادیه پستی جهانی، قوانین داخلی و گمرکی، انجام می شود.

چگونگی خدمات رسانی این واحد پستی :

در ابتدا اطلاعاتی چون آدرس فرستنده و گیرنده ثبت می شود و سپس ارزش مرسوله توسط کارشناس پست که به صورت نیابت از گمرک حضور دارند یا به همراه مامور گمرک مستقر در محل، تعیین شده تا میزان عوارض گمرکی و هزینه پستی آن مشخص شود. همه مرسولات ارسالی به خارج از کشور، بیمه می شوند و مرسولات با ارزش تا ۸۰ دلار از عوارض گمرکی معاف هستند.

در حال حاضر، ارسال تمامی مرسولات پستی با استفاده از سیستم‌های مکانیزه به خارج از کشور از طریق خطوط هوایی و از مبداء فرودگاه امام خمینی(ره) تهران، پس از طی مراحل قانونی و ارزیابی توسط  ناظران گمرک، انجام می شود تا با سریع ترین روش به مقصد مورد نظر برسد.

بررسی عملکرد در پست خارجه :

اما جالب است بدانیم که با وجود تحریم ها، بیشترین حجم ترافیک پستی به کشورهای آلمان، استرالیا، کانادا، انگلستان، سوئد، آمریکا، ژاپن، ترکیه اختصاص دارد و در مقابل کمترین آن مربوط به کشورهای آفریقایی است.

به طور میانگین در روز ۴۷۰ فقره مرسوله برای ارسال به خارج از کشور به باجه های منتخب مناطق پستی تحویل می شود که بیشتر آنها را هدایا و سوغاتی نظیر پوشاک، خشکبار و خوراکی تشکیل می دهند.

کیفیت نقل و انتقال مرسولات خارجی به گونه ایست که با وجود افزایش نرخ خدمات و سرویسهای پستی در کشور اما همچنان رضایت مردم را جلب می کند. چرا که بیشترین حساسیت شبکه پستی بر اطمینان در ارسال صحیح و سالم نامه یا بسته است تا جلوگیری از فقدان یا ضایع شدن مرسولات.

پاسخ به نیاز مشتریان:

با گسترش خدمات متعدد پستی همواره شاخص هایی چون نرخ مناسب، تسریع در ارسال تا دریافت محموله ها، سالم بودن و به موقع رسیدن مرسولات پستی از اهمیت به سزایی برخوردار است و همواره مورد نظر شبکه پستی و در اولویت سازمان قرار دارد.

یادآور می شود، در سیستم هزینه یابی خدمات پستی، زمان سنجی مرسولات پستی در فواصل مختلف حائز اهمیت است و کنترل بر اجرای قوانین حاکم مشمول بررسی های گمرکی و یکی از ماموریت های باجه قبول مرسولات خارجه محسوب می شود.

هم اکنون اطلاعاتی چون لیست مقررات و ممنوعات پستی، تعیین نرخ کرایه و تعرفه های پستی و همچنین مسیر طی شده مرسوله تا مقصد از طریق سیستم جامع رهگیری، از خدمات ارزنده‌ای به شمار می‌رود که به صورت آنلاین در سایت شرکت ملی پست به آدرسwww.post.ir در دسترس عموم، قرار گرفته است.

حضور گل گهر در ششمین کنفرانس استیل پرایس

حضور گل گهر در ششمین کنفرانس استیل پرایس ششمین کنفرانس استیل پرایس با حمایت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر امروز برگزار شد.

حضور گل گهر در ششمین کنفرانس استیل پرایس
 این رویداد با سخنرانی خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو صبح امروز آغاز به کار کرد. این کنفرانس صبح امروز یکشنبه ۲۱ مهر ماه در هتل استقلال تهران با حضور سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت و مدیران شرکت های بزرگ معدنی و فولادی و جمعی از مدیران، کارشناسان و صاحبنظران این حوزه برگزار شد.

کنفرانس ششم استیل پرایس، موضوع زنجیره فولاد، نوآوری و ظرفیت های پنهان را محوریت قرار داده بود که در آن سخنرانان با موضوعات فوق به ارایه مطالب خود پرداختند. یکی از موضوعات جانبی این کنفرانس، برگزاری نمایشگاه با هدف ارایه توانمندی ها، برنامه ها و عملکرد شرکت ها بود که شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به ارایه بخشی از توانمندی ها، طرح ها و عملکرد خود پرداخت.

خدمات بیمه البرز به زایران اربعین

واحدهای پرداخت خسارت سیار خودروی شرکت بیمه البرز آماده ارایه خدمات به زایران اربعین هستند.

به گزارش روابط عمومی بیمه البرز، با توجه به فرا رسیدن اربعین حسینی و سفر زایران به کربلای معلا، واحدهای پرداخت خسارت سیار خودروی این سه شرکت در محورهای جاده ای سه استان ایلام،‌ کردستان و خوزستان مستقر و آماده ارایه خدمات به زایران هستند

برگزاری دوره آموزشی “تحلیل تحولات اقتصاد کلان ایران” با همکاری دانشگاه شهید بهشتی

دوره آموزشی “تحلیل تحولات اقتصاد کلان ایران” برای مدیران بیمه “ما” برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه “ما”، این دوره آموزشی در سالن آموزش ستاد مرکزی با تدریس دکتر درگاهی عضو کارگروه تخصصی ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برگزار شد.
بر اساس این گزارش، در راستای مصوبه شورای آموزش و با همکاری دانشگاه شهید بهشتی، دومین دوره آموزشی با عنوان “تحلیل تحولات اقتصاد کلان ایران” با حضور مدیران ستادی و تعدادی از روسای ادارات در شرکت بیمه “ما” برگزار شد.
گفتنی است نکته‌ای که در شرکت بیمه “ما” مورد تاکید مدیران ارشد شرکت قرار دارد؛ تدوین برنامه‌های آموزشی متناسب با برنامه‌های استراتژیک شرکت است که بر اساس آن برنامه آموزشی کارکنان شرکت طراحی و تدوین شده است.

امضای تفاهم نامه همکاری بین ستاد نانو و بانک توسعه صادرات ایران

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و بانک توسعه صادرات ایران برای حمایت و تقویت توان صادراتی شرکت های دانش بنیان، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

دکتر علی صالح آبادی در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز ضمن تاکید بر اهمیت رشد شرکت های دانش بنیان و فناور گفت: این تفاهم نامه در راستای دستیابی به اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ مبنی بر بهره گیری از فناوری های نوین و حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان به منظور توسعه همه جانبه اقتصاد کشور به امضا رسید.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات اظهار داشت: هم افزایی بین بانک توسعه صادرات و حوزه دانش بنیان در دستور کار ما بوده است و تاکنون در راستای حمایت از این شرکت ها ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه ملی، ۱۶۳ میلیارد تومان از طریق منابع بانک و ۶۰ میلیارد تومان از طریق شرکت‌های تامین سرمایه به شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیلات اعطا کرده ایم.
وی با تاکید بر ظرفیت درآمدزایی ارزی چند میلیارد دلاری شرکت های دانش بنیان، افزود: لزوم وجود یک بانک و سرمایه گذار در کنار شرکت های دانش بنیان برای رسیدن به مرحله تجاری سازی ضروری است.
رئیس هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران بیان داشت: امروزه صادرات غیر نفتی منحصر به بخش های پتروشیمی، معدن و کشاورزی نیست؛ بانک توسعه صادرات برای تقویت ظرفیت های دانش بنیان طی تفاهم نامه ای که امروز با ستاد نانو به امضا رسید، متعهد شده که با همکاری ستاد نانو دسترسی این شرکت ها را به ابزارهای تامین مالی و اعتباری صادراتی تسهیل نماید.
صالح آبادی گفت: همچنین بانک به منظور بررسی صلاحیت و اعتبار سنجی شرکت های دانش بنیان معرفی شده از سوی ستاد، همکاری لازم را انجام می دهد.
وی با اعلام اینکه بانک ضمانت و ارزیابی صندوق های توسعه فناوری برای اعطای اعتبارات و یا بازپرداخت تسهیلات اعطایی به شرکت های معرفی شده از سوی ستاد را می پذیرد، تصریح کرد: طبق این تفاهم نامه بانک توسعه صادرات تسهیلاتی با نرخ ویژه برای توسعه ظرفیت های صادراتی شرکت ها با دوره تامین مالی کوتاه مدت، میان و بلند مدت ارائه می کند.
به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز هدف تفاهم نامه یاد شده تقویت توان صادراتی شرکت های دانش بنیان از طریق تسهیل دسترسی آنها به ابزارهای تامین مالی و اعتباری صادراتی است. این تفاهم نامه با حضور سعید سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران، صبح امروز در حاشیه نمایشگاه بین المللی فناوری نانو به امضا رسید.
بانک توسعه صادرات در این تفاهم نامه به مواردی چون همکاری و مشارکت با ستاد نانو در خصوص بررسی صلاحیت فنی و اعتبارسنجی شرکت های دانش بنیان معرفی شده از جانب ستاد ، ارائه تسهیلات با نرخ ویژه برای توسعه ظرفیت صادراتی شرکت با دوره تامین مالی کوتاه، میان و بلند مدت، پذیرش ضمانت و ارزیابی صندوق های توسعه فناوری برای گشایش انواع اعتبارات و یا بازپرداخت تسهیلات اعطایی به شرکت های معرفی شده از طرف ستاد و مشارکت بانک در تامین مالی شرکت ها و پروژه های زیرساختی در داخل کشور و کشورهای هدف صادراتی متعهد شد

برندگان تابستان وین کارت مشخص شدند

دور جدید قرعه کشی وین کارت برگزار و برندگان خوش شانس ۴۴۴ جایزه نقدی به ارزش دوازده میلیارد ریال مشخص شدند.

به گزارش  سامان رسانه، سری جدید قرعه کشی وین کارت مربوط به فصل تابستان با حضور مدیران ارشد بانک برگزار و ۴۴۴ برنده خوش‌شانس این فصل مشخص شدند.
در این مراسم، ابتدا قرعه کشی ۴ جایزه ۱ میلیارد ریالی برگزار شد و پس از مشخص شدن اسامی برندگان خوش‌شانس این بخش، قرعه کشی برای مشخص شدن برندگان ۴۰ جایزه ۱۰۰ میلیون ریالی و ۴۰۰ جایزه ۱۰ میلیون ریالی صورت پذیرفت که اسامی تمامی برندگان هم اکنون در وب سایت بانک سامان در دسترس است.
بر این اساس، علاقه‌مندان به شرکت در قرعه‌کشی فصل پاییز، می توانند با مراجعه به شعب بانک سامان در سراسر کشور، نسبت به افتتاح حساب و دریافت وین‌کارت اقدام و با انجام هریک از فعالیت‌های بانکی مانند پرداخت قبوض، خرید از کارت‌خوان‌های سامان، خرید شارژ، انتقال وجه و غیره برای شرکت در قرعه‌کشی دور بعد، امتیاز کسب کنند.
گفتنی است، همه دارندگان وین‌کارت برای احراز شرایط شرکت در قرعه کشی باید در هر فصل حداقل ۱۰۰ امتیاز کسب کنند.
مشتریان برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به این محصول، می‌توانند به تمامی شعب بانک سامان در سراسر کشور مراجعه و یا با مرکز سامان ارتباط به شماره ۰۲۱۶۴۲۲ تماس بگیرند.

لازمه آگاهی مردم از خدمات حوزه سلامت توجه به بخش فرهنگی است

معاون منابع مالی و سرمایه انسانی سازمان صدا و سیما:

لازمه آگاهی مردم از خدمات حوزه سلامت توجه به بخش فرهنگی است

معاون منابع مالی و سرمایه انسانی سازمان صدا و سیما  که جهت تبادل تفاهم نامه همکاری در سازمان بیمه سلامت حضور یافته بود؛ گفت: اگر درمحور فرهنگی اقدامات مناسبی انجام نشود؛ راندمان حوزه سلامت کاهش پیدا می کند، لذا لازمه آگاهی مردم از خدمات دولت درحوزه سلامت توجه به بخش فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار آی هینا، احمد شهریاری معاون منابع مالی و سرمایه انسانی سازمان صدا و سیما  درمراسم امضاء تفاهم نامه میان سازمان بیمه سلامت و رسانه ملی گفت: جامعه جمهوری اسلامی ایران مردم سالاربوده و ارایه خدمات با کیفیت بهداشتی و درمانی را دربدترین شرایط جز وظایف ذاتی خود می داند.

وی افزود: دولت دربسیاری از شرایط افزایش اعتبارات بخش سلامت را درمقایسه با سایر حوزه ها دراولویت قرارداده تا سلامت مردم دچار آسیب نشود، بنابراین لازمه آگاهی مردم از خدمات دولت درحوزه سلامت توجه به بخش فرهنگی است، اگر درمحور فرهنگی اقدامات مناسبی انجام نشود؛ راندمان این حوزه کاهش پیدا می کند.

شهریاری تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عدم آگاهی ها دراستفاده مناسب از منابع کشور درحال حاضر بخش بزرگی از ثروت ملی به شکل دارو درمنازل خاک می خورد؛ بنابراین باید نگرش ها درمسیر مصرف دارو تغییرکند؛ باید بتوان نظام مصرف را مدیریت کرد تا منابع بسیاری آزاد شود.

وی گفت: همکاری بیمه سلامت و سازمان صدا و سیما  درکاهش هزینه های حوزه سلامت موثر است، به طورحتم درهرزمینه ای که رسانه ملی با هدف آگاه سازی ورود کرده پیشرفت های بسیاری حاصل شده است

راه اندازی صفحه اینترنتی ویژه اربعین در سامانه مرکز مدیریت راههای کشور

راه اندازی صفحه اینترنتی ویژه اربعین در سامانه مرکز مدیریت راههای کشور

در راستای اهداف تعیین شده برای اطلاع رسانی پویا به هموطنان و ارائه خدمات بهینه به زائران اربعین حسینی، صفحه ویژه اربعین از سوی مرکز مدیریت راه های کشور راه اندازی شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، این صفحه در وب سایت ۱۴۱ به نشانی اینترنتی www.141.ir/arbaeen راه اندازی شد و با توسعه تکنولوژی و سامانه‌های حمل و نقل هوشمند ،اطلاعات ارائه شده در این سامانه نیز به صورت لحظه ای در اختیار کاربران و هموطنان قرار می گیرد.
این گزارش حاکی است است، نمایش دستورالعمل ها و اطلاعیه های مرتبط، تعریف و نمایش کریدور های پر تقاضا از مراکز استان ها به پایانه های مرزی، نمایش تصاویر دوربین های نظارتی برای کریدورهای فوق،  نمایش شرایط جوی شهرهای مرزی، نمایش اطلاعات ترافیک برخط برای استان های غربی کشور،  ارائه اخبار و اطلاعیه های برخط، نمایش امکانات بین راهی شامل پمپ بنزین‌ها، مجتمع های خدماتی رفاهی، راهدارخانه ها و غیره ، نمایش امداد خودرو های فعال در استان های غربی، نمایش مسیر پیاده روی اربعین به همراه اطلاعات امکانات بین‌راهی از جمله خدمات ارائه شده در این وب سایت است.
شایان ذکر است، هموطنان عزیز می توانند با ارسال عدد ۴۰ به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ آخرین وضعیت راه های مسیر های منتهی به مرزهای خروجی کشور را دریافت کنند.

بانک مسکن بانک اصلی عامل اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور است

بانک مسکن بانک اصلی عامل اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور است

طرح اقدام ملی مسکن در دستور کار هیأت دولت و وزارت راه و شهر سازی است وبیش از ۴۰۰هزار واحد به بانک اعلام شده است ،که امکان افزایش تا ۷۰۰هزار واحد وجود دارد.

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در مراسم تکریم مدیر سابق و معارفه مدیر جدید شعب استان که با حضور مدیر عامل ، ،مدیران امور، مدیران دستگاه های اجرایی استان ، مدیران شبکه بانکی وروسای شعب و دوایر مدیریت برگزارشد. ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیر عامل بانک با بیان این مطلب از آمادگی بانک مسکن برای اجرای این طرح خبر داد.

رحیمی انارکی برنامه بعدی را افزایش بهره وری در کل سطوح فعالیت های بانک عنوان کرد و گفت: این امر با شدت وجدیت بیشتری پیگیری خواهد شد وبرنامه های جدیدی را در این حوزه در دستور کار داریم.

رئیس هیات مدیره بانک یکی از مهمترین استراتژی های بانک مسکن در آینده را تعریف محصولاتی دانست که دارای پیوست اقتصادی باشند.

در ادامه این مراسم مدیر عامل بانک با تقدیر از حاجی پور مدیر شعب سابق استان کرمان، وی را از نیروهای بسیار متعصب بانک نام برد وگفت: وی جز نسلی است که همه زندگی خود را در طبق اخلاص برای خدمت در بانک مسکن گذاشته است و مدیر جدید استان را از همکاران جوان وبسیار فعال بانک مسکن دانست وگفت: وی کارنامه قابل قبولی در مدیریتهای یزد ،سیستان وبلوچستان و گلستان داشته است .

مدیر عامل بانک در پایان سخنان خود گفت: افتخاری نصیب تک تک ما شده است که در سازمانی مردمی فعالیت کنیم که تامین اساسی ترین نیاز خانواده های کشور را برعهده داردوقطعا فعالیتی است که عاقبت بخیری را برای تک تک ما به دنبال دارد.

در ادامه مراسم محمد غفوریان مدیر جدید شعب استان نیز طی سخنانی به برنامه های کاری خود اشاره کرد و افزود: برنامه های را در دوقالب برنامه های عملیاتی واهداف کمی برای پیشبرد اهداف تعیین شده مدیریت کرمان در نظر دارم.

وی گفت: تحقق اهداف کمی از جمله افزایش مانده منابع،تعیین تکلیف مسکن مهر ومشارکتهای روستایی قطعا با همکاری وهمیاری کارکنان ومساعدت مدیران دلسوز استانی دور از دسترس نخواهد بود.

همچنین حسین حاجی پور مدیر سابق مدیریت کرمان نیز قرار گرفتن سه دوره متوالی در منطقه سبز عملکردی ،افزایش بیش از ۱۱۰درصدی منابع از سال ۹۶،قرار گرفتن در بین ۱۰مدیریت برتر از نظر جذب منابع در سال ۹۷،افزایش ۱۰۰درصدی منابع با توجه به اینکه بانک وارد بازی نرخ سود سالهای اخیر سیستم بانکی نشد ،کسب رتبه برتر در پرداخت تسهیلات در طی سالهای ۹۶و۹۷،پرداخت ۱۵۰۰فقره تسهیلات به آسیب دیدگان زلزله شهرستان راور با بسیج کارکنان در کمتر از یکماه ،کسب رتبه برتر در صیانت از حقوق شهروندی و عفاف وحجاب ،کمک ۲۱۰میلیون ریال کارکنان برای آزادی سازی زندانیان جرائم غیر عمد ،تامین مسکن ۲خانوار تحت پوشش کمیته امدادامام خمینی (ره )،کاهش قیمت تمام شده پول از ۱۴٫۱۱درصد به ۱۱٫۵۴درصد وکسب رتبه برتر در پرداخت تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم در شش ماهه اول سال ۹۸را جزء موفقیت های عنوان کرد که در زمان تصدی حاجی پوردر مدیریت کرمان با همت وتلاش تک تک کار کنان محقق شد ه است.

محمدی مفرد مدیر بانک کشاورزی و دبیر شورای هماهنگی بانکهای استان نیز در این مراسم گفت: خدمت به همنوعان لذت بخش است به ویژه برای ما سربازان حوزه اقتصادی در سیستم بانکی کشور که به رغم همه ناملایمات وملاحظات پیرامونی با حداکثر توان وبهره وری در نظام اداری وبدون هیچ گونه چشم داشت وخدمت بی منت در اقصی نقاط کشور ایفای وظیفه می کنیم.

محمدی مفرد با اشاره به وضعیت منابع ومصارف سیستم بانکی گفت: بانکهای تخصصی جز بانکی هایی هستند که منابع و مصارفشان در وضعیت مطلوبی نیست ولی با این حال با حداکثر توان وظرفیت به ارائه خدمات به مردم می پردازند .

دبیر شورای هماهنگی بانک های استان با تقدیر از فعالیتهای بانک مسکن استان گفت: بانک مسکن جز بانک هایی است که به نحواحسن به رسالت خود عمل کرده است.

افتتاح مدرسه شش کلاسه شهدای بانک مسکن شهرستان الیگودرز

افتتاح مدرسه شش کلاسه شهدای بانک مسکن شهرستان الیگودرز

همدلی و همکاری مقامات استانی با بانک مسکن باعث شد به سرعت شاهد افتتاح مدرسه با متراژ ۲۲۰۰ متر باشیم.

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، آیین افتتاح مدرسه شش کلاسه شهدای بانک مسکن استان لرستان در منطقه مسکن مهر شهرستان الیگودرز با حضور رضا صادقی اقدم رییس اداره کل امور مدیریت های شعب و مهدی احمدی رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن و مدیر شعب بانک مسکن استان لرستان مرتضی دهداری زاده و مسوولین ارشد استانی و شهرستان الیگودرز برگزار شد .

رییس اداره کل امور مدیریت های شعب رضا صادقی اقدم ضمن تشکر از حضور همه مدیران و مسوولین استانی در آیین افتتاح مدرسه گفت بانک مسکن علاوه بر رسالت و وظایف تخصصی خود در حوزه خانه دار کردن همه آحاد جامعه و همچنین در اجرای سیاست های دولت خدمتگزار در حوزه مسکن و ساختمان علاوه بر پرداخت تسهیلات مسکن در بخش های مختلف در حوزه مسکن مهر ، در استان لرستان نسبت به تامین مالی ۶۲۴۰۰ واحدمسکن مهر در استان لرستان اقدام نمود که از این تعداد تا کنون ۵۶۰۰۰ واحد آن تحویل متقاضیان شده است و امید است که با همکاری مجموعه بانک مسکن استان و اداره کل راه و شهرسازی مابقی واحدها نیز به زودی تعیین تکلیف شوند.

صادقی اقدم در ادامه افزود:در شهرستان الیگودرز نیز بانک مسکن نسبت به تامین مالی ۴۸۰۰واحد مسکن مهر اقدام کرده است که از این تعداد ۴۱۰۰واحد تحویل متقاضیان شده که در ادامه کار امید است مابقی واحد ها را در اسرع وقت به سرانجام برسانیم.

وی ضمن تشکر از مجموعه مقامات محلی و استانی در گیر در ساخت مدرسه بیان داشت : همدلی و همکاری مقامات استانی در همکاری با بانک مسکن در این پروژه مشهود بود و نتیجه این همکاری این است که به سرعت شاهد افتتاحیه این مدرسه به مساحت ۲۲۰۰متر در این زمان کوتاه می باشیم و امید است در آینده نیز شاهد استمرار حرکت مدرسه سازی در استان باشیم .

رییس اداره کل امور مدیریتهای شعب در ادامه با اشاره به ماهیت و رسالت بانک و همچنین فعالیت بانک در حوزه مسوولیت اجتماعی گفت: بانک مسکن در حوزه مسوولیت اجتماعی با کمک و همراهی سپرده گزاران بخش قرض الحسنه و کمک همکاران بانک مسکن منابعی را در جهت مصارف امور فرهنگی و مدرسه سازی اختصاص می دهد و تاکنون در این خصوص ۱۴مدرسه در استان های مختلف به بهره برداری رسیده و امروز در شهرستان الیگودرز شاهد افتتاح پانزدهمین مدرسه می باشیم که این مدرسه دومین مدرسه احداثی بانک مسکن در استان لرستان می باشد . همچنین در ادامه این کار تا پایان سال افتتاح ۴مدرسه دیگر در کشور را در برنامه داریم .

صادقی اقدم با اشاره به عملکرد بانک مسکن در حوزه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در استان گفت : بالغ بر ۱۳۰۰میلیارد ریال تسهیلات در بخش اشتغال ، ازدواج و تسهیلات هم وطنان سیل زده پرداخت شده که از این مبلغ بیش از ۱۰۰میلیارد ریال که حدود ۹درصد تسهیلات استان می باشد به شهرستان الیگودرز تخصیص یافت .

در ادامه مراسم مدیر شعب بانک مسکن استان لرستان مرتضی دهداری زاده ضمن خیر مقدم به حضار شرکت کننده در مراسم گفت : بانک مسکن در حوزه مسوولیت های اجتماعی خود علاوه بر فعالیت در زمینه های مختلف در مدرسه سازی و ایجاد فضاهای آموزشی جهت استفاده دانش آموزان مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور با استفاده از محل سپرده های قرض الحسنه مردم و کمک های اعضای هیأت مدیره و مدیر عامل بانک مسکن توانسته در جهت اعتلای آموزش کشور گام بردارد.

دهداری زاده گفت :در خصوص انجام این وظیفه خطیر بانک مسکن در استان لرستان تا کنون با احداث دو مدرسه یکی در شهرستان دلفان روستای علی آباد و دیگری مدرسه شش کلاسه شهدای بانک مسکن شهرستان الیگودرز که شاهد افتتاح آن هستیم توانسته قدمی هر چند کوچک برای هم استانی های خود بردارد.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که این مدارس بتوانند در جهت رشد و آموزش و تربیت امید های آینده کشور نقشی داشته باشند و در شکل گیری و پیشرفت آینده مملکت اسلامی وعزیزمان گام برداریم .

در ادامه بهاروند معاونت اجرایی نوسازی مدارس استان لرستان در این مراسم گفت: ساخت مدارس در اقصی نقاط استان لرستان با هدف توازن فضاهای آموزشی از اهداف اساسی سازمان نوسازی مدارس کشور است و با تلاش های مستمر و شبانه روزی کارکنان نوسازی مدارس شاهد افتتاح مدارس مستحکم ، زیبا و ایمن در جای جای استان عزیزمان هستیم .

بهاروند ادامه داد:کمبودها و نارسایی های زیادی از قبل در بحث فضاهای آموزشی برای ما مانده است که تیم مدیریتی نوسازی مدارس و کارکنان این اداره خدوم تمام هم و غم خود را برای رفع این تنگنا بکار بسته است و نمونه آن افتتاح ۳۱ پروژه با ۱۲۲ کلاس در ابتدای مهر و ایمن سازی سیستم های گرمایشی ۲ هزار و ۸۸۱ کلاس درس است.

در ادامه مراسم رضوی ریاست مجمع خیرین مدرسه ساز استان اظهار داشت : اداره کل نوسازی مدارس با تعمیر یک هزار و ۷۷۶کلاس درس سیل زده و ساخت دو مدرسه بزرگ و زیبا در شهرستان پلدختر و بخش معمولان ،یک رکورد به یاد ماندنی از خود بجای گذاشت.

وی افزود: این واحد آموزشی که با مشارکت بانک مسکن امروز شاهد افتتاح آن هستیم پانزدهمین مدرسه ای است که این بانک در کل کشور ساخته و دومین مدرسه در استان لرستان می باشد .

 

پیشرفت عملیات ساخت مدرسه توسط بانک‌پاسارگاد در استان خوزستان

پیشرفت عملیات ساخت مدرسه توسط بانک‌پاسارگاد در استان خوزستان

بانک‌پاسارگاد در راستای ایفای رسالت‌های اجتماعی خود، عملیات ساخت ۴ مدرسه در مناطق سیل‌زده استان خوزستان را آغاز کرده‌بود که با پیشرفت بسیار خوبی در حال پیگیری است.

به گزارش روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، به دنبال وقوع حادثه سیل در برخی از مناطق کشور، بانک‌پاسارگاد برنامه اساسی خود در سال جاری را مشارکت در ساخت مدرسه در این نواحی و اختصاص بودجه تبلیغاتی بانک به این امر خطیر، اعلام کرد. به دنبال این تصمیم، عملیات ساخت چند مدرسه در استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان آغاز شد که با سرعت قابل قبولی در حال اجرا است.

بر اساس این خبر، بانک‌پاسارگاد پس از انجام هماهنگی‌های لازم با سازمان‌های مرتبط و انجام بررسی‌های دقیق، عملیات ساخت ۴ مدرسه در استان خوزستان، شهرستان‌ شوش (روستاهای ذبیددبات، خشه سلمان سردال، مالک‌اشتر) و شهرستان الوان را آغاز کرده‌است که با توجه به پیشرفت بیش از ۵۵ درصدی برخی از پروژه‌ها و سرعت اجرای عملیات ساخت، به زودی آماده‌ی بهره‌برداری خواهند شد.

گفتنی است تشکیل ستاد پشتیبانی پس از وقوع حادثه، اختصاص حداقل یک روز حقوق سرمایه‌انسانی بانک و اهدای کمک نقدی به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال به هم‌میهنان سیل‌زده، ارسال لوازم خانگی و … بخش دیگری از کمک‌های بانک‌پاسارگاد به مناطق سیل‌زده است

رفاه، بانکی که استاندارد است

رفاه، بانکی که استاندارد است

نمایندگان موسسه آلمانی DQS در بررسی‌های خود از بانک رفاه معتقد بودند که خدمات این بانک بالاتر از استانداردهای این گواهینامه است.

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از پایگاه خبری بنکر، شرکت ها و موسساتی که اقدام به اخذ ایزو می کنند خود را به جامعه و مشتریان متعهد می دانند و در تلاش هستند تا محصول و خدمتی را ارائه کنند که منطبق با خواسته مشتریان و خود سازمان و به ویژه متناسب با شرایط بین المللی استاندارد باشد.

ضرورت استاندارد بانکی

در میان هیاهوی بانکداری سنتی ایران در آغاز دهه ۸۰ شمسی، سخن راندن از بحث ایزو و استانداردهای بین المللی دور از ذهن کارشناسان و غول های بانکی بود، اما در این میان بانک هایی مثل “دویچه بانک آلمان” و “بانک رفاه” بودند که به ضرورت استاندارد در عرصه خدمات مالی پی برده بودند.

نمایندگان موسسه آلمانی DQS در بررسی‌های خود از بانک رفاه معتقد بودند که خدمات این بانک بالاتر از استانداردهای این گواهینامه است.

به اعتقاد کارشناسان بانکی، فارغ از گواهی‌های صادر شده و با ارزیابی‌های انجام شده، صدور این گواهی‌ها کلاس مجموعه را در حوزه‌های مختلف تغییر می‌دهد و در مقایسه نیز نگرش به بانکداری این گواهینامه با سازمان‌های دیگر فاقد این گواهینامه متفاوت است.

استانداردی که به مشتری مداری ختم شد

مدیرعامل موسسه آلمانی DQS شعبه خاورمیانه به اهمیت و پیشرو بودن این نوع سیستم بانکی با استانداردهای جهانی آگاهی داشت و معتقد بود: اگر بانک رفاه بخواهد مشتری‌گرایی را در سرلوحه کار خود قرار دهد، باید با دید جدیدی به مساله نگاه کند و نمی‌تواند خدماتی مشابه(با سایر بانک ها) ارائه نماید.

ماحصل بخشی از این استانداردسازی را می توان در طرح سنجش میزان رضایت مندی مراجعان از نحوه ارائه خدمات دستگاه های عمومی و دولتی که همه ساله توسط معاونت توسعه مدیریت و سرمایه نیروی انسانی ریاست جمهوری انجام می گرفت مشاهده کرد، بانک رفاه در این طرح توانسته بود برای هفت سال پیاپی رتبه نخست مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع در گروه بانک و بیمه در سال ۱۳۸۹ را به خود اختصاص دهد.

بانکی که استاندارد است

شاید نتوان تعریف خیلی دقیق و صحیحی از استاندارد ارایه کرد، ولی به‌ طور کلی می‌توان این‌گونه عنوان کرد که استاندارد، آزمایش‌ها و مطالعات گذشته برای نتیجه‌گیری و استفاده در آینده است. از این رو بانک رفاه پس از دریافت این گواهینامه در همه امور بانکی اعم از سپرده‌گذاری، اعتبارات و فرآیندهای جاری بانک، دامنه کاربرد تعریف‌شده و به صورت جامع به اجرا گذاشت که نتیجه آن قدمت ۷ ساله استقرار ایزو و دریافت مجدد گواهینامه ۲۰۰۸ : ۹۰۰۱ ISO از شرکت tuv nord آلمان برای تمامی فعالیت ها و خدمات بود.

پس از این رویدادها، در سال ۱۳۹۷ نیز بانک رفاه با توسعه واحدهای بانکی تحت پوشش سیستم های مدیریت کیفیت به ۶۸ واحد بانکی شامل ۲۹ اداره ستاد مرکزی، ۸ مدیریت شعب و ۳۱ شعبه منتخب در تهران و برخی استان ها، جاری سازی رویکرد فرایندگرایی را در بانک مورد پیگیری قرار داد و موفق به دریافت گواهینامه های بین المللی سیستم مدیریت کیفیت ۹۰۰۱:۲۰۱۵ ISOو سیستم مدیریت شکایات مشتریان ۱۰۰۰۲:۲۰۱۴ ISO از شرکت توف نورد ایران تحت اعتبار DAAKS آلمان شد و درخصوص تمدید گواهینامه مزبور نیز اجرای ممیزی مراقبتی نوبت اول سیستم های مدیریت کیفیت را در آذر ماه سال جاری در دستور کار خود قرار داده است.

چرخه استانداردسازی این بانک متوقف نشده و توانسته است تاکنون چندین گواهینامه بین المللی دیگر کسب کند:

– دریافت تأییدیه استاندارد ۱۰۰۱۵ iso

– دریافت استاندارد بین المللی رضایت مندی مشتریان (۱۰۰۰۴:۲۰۱۲ISO) از اتحادیه اروپا

– دریافت گواهینامه تعهد به تعالی از بنیاد مدیریت کیفیت اروپا EFQM

فرهنگ تولید و توسعه در ذوب آهن اصفهان نهادینه شده است

استاندار اصفهان در آئین گرامیداشت روز جهانی استاندارد :

فرهنگ تولید و توسعه در ذوب آهن اصفهان نهادینه شده است

ذوب آهن اصفهان که هفته گذشته در مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهور ، برای هفتمین بار به عنوان تنها واحد فولادی لوح و تندیس واحد نمونه ملی استاندارد را دریافت نموده بود ، در اصفهان نیز با حضور مسئولین این استان مورد تجلیل قرار گرفت و لوح تقدیر واحد نمونه ملی استاندارد به مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل این شرکت اهداء شد .

آئین گرامیداشت روز جهانی استاندارد و تجلیل از برگزیدگان واحدهای ملی و استانی با حضور دکتر عباس رضایی استاندار، جمعی از مقامات استانی ، مدیران صنعتی و فعالان بنگاه های اقتصادی استان اصفهان دوشنبه ۲۲ مهرماه در سالن همایش سیتی سنتر اصفهان برگزار شد .

در این آیین استاندار اصفهان با بیان این که در دوران سخت تحریم آنچه دشمنان را مایوس می کند افزایش تولید است گفت: کاروان علمی جهان با شتاب در حرکت است و  بر همه ما لازم است امکانات مورد نیاز برای همراهی با این کاروان را فراهم کنیم.

دکتر رضایی افزود: بهره گیری از فن آوری های نوین در دنیا یک تکلیف ملی است و برای رقابت در عرصه جهانی باید از این فن آوری ها  بهره مند بود .

وی به انتخاب ذوب آهن اصفهان به عنوان واحد نمونه ملی اشاره نمود و گفت : امروز ذوب آهن با مطرح شدن در سطوح استاندارد ملی، نشان داد فرهنگ تولید و توسعه در این سازمان ساری و جاری است و به تعهد رقابت پذیری محصولات خود پایبند است .

استاندار اصفهان خاطر نشان کرد : ذوب آهن اصفهان علی رغم فشار تحریم ها و محدودیت های ناشی از آن ، الزامات استانداردهای مرتبط با محصولات خود را با دقت کامل رعایت کرده است.

دکتر مسلم بیات، معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد نیز با بیان این که تشکیل سازمان استاندارد پاسخی بود به این سوال که بهترین روش کار چیست؟ گفت: استانداردها، قابلیت و امکانات پیشرفته را برای زندگی بهتر فراهم کرده است .

دکتر بیات، تهیه و تنظیم استانداردها را بر اساس نظر مصرف کننده و ذینفعان دانست و افزود: استانداردها بر اساس آخرین یافته های علمی ، فنی و تحقیقاتی جهان، بازبینی و اصلاح می شود .

وی، استانداردها را  زبان فنی مبادله کالا و تجارت اعلام کرد و گفت: استاندارد به عنوان ابزاری استراتژیک خیلی از الزامات غیر ضروری را حذف می کند .

مهندس سید حسین دیباجی، مدیر کیفیت فراگیر ذوب آهن اصفهان در حاشیه این آیین در گفتگو با خبرنگار هفته نامه آتشکار، انتخاب این شرکت به عنوان واحد نمونه ملی استاندارد را حاصل تلاش جمعی یکایک همکاران دانست و گفت:  ذوب آهن اصفهان تنها شرکت فولادی است که موفق شد لوح واحد نمونه ملی استاندارد را دریافت کند.

وی افزود: با بازرسی مستمر و تاکید سازمان ملی استاندارد بر کیفیت محصولات ذوب آهن به ویژه انواع تیر آهن های بال پهن، این شرکت به عنوان واحد نمونه ملی برگزیده و معرفی شد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی : عشایر و اقوام ایرانی ذخایر و پشتوانه کشور هستند

نخستین سوگواره ملی شعر عاشورایی اقوام و عشایر کشور
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی : عشایر و اقوام ایرانی ذخایر و پشتوانه کشور هستند/ فرهنگ عشایر را به صورت مناسب معرفی کنیم
نماینده ولی‌ فقیه‌ در وزارت جهاد کشاورزی در نحستین آئین سوگواره شعر عاشورا که در سالن آمفی تئاتر فرهنگ سرای اندیشه برگزار شده بود گفت: عشایر و اقوام ایرانی ذخایر و پشتوانه کشور هستند و باید فرهنگ عشایر را به صورت مناسب معرفی کنیم که برگزاری شب شعر عاشورایی و ایلات عشایر نیز در همین راستا ست.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفترنمایندگی ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی، نخستین سوگواره ملی شعر عاشورایی اقوام و عشایر در سالن آمفی تئاتر فرهنگ سرای اندیشه با موضوع شعر عاشورایی در آستانه ورود به اربعین حسینی با حضور نماینده معزز ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی ، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان امور عشایر کشور ، مسئولان کشوری و لشکری با همت معاونت فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ، سازمان فرهنگی هنری رهروان امامت و سازمان امور عشایر کشور و همکاری حوزه هنری ، سازمان اوقاف ، اداره کل امور عشایری وزارت آموزش و پرورش ، دبیرخانه فرهنگی و هنری امور عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دبیر خانه شورای فرهنگی و هنری سازمان تبلیغات اسلامی ، معاونت فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار شد .
در ابتدا سوگواره با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در وصف عاشورا در سطح ملی آغاز شد.
در این مراسم نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ضمن بیان اینکه اشعار یک حرکت آیینی در ادبیات جمهوری اسلامی است به وصف زندگی عشایر در متن طبیعت و رشد شخصیت آنان در چنین فضایی اشاره کرد و گفت: هر کس به طبیعت نزدیک تر باشد به خدا هم نزدیک تر است.
وی در ادامه تصریح کرد و گفت: تلاش صادقانه و جهادگران برای کسب تولیدات ملی و روزی حلال از بارزترین ویژگی های عشایر است
حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، با اشاره به اینکه عشایر و ایلات عشایر ذخایر و پشتوانه کشور هستند، گفتند: مبادا در زندگی عشایر اخلال ایجاد کنیم و به زندگی شهرنشینی و مصرفی آلوده گردانیم که در غیر این صورت یک خسارت فرهنگی و اجتماعی برای جامعه و مملکت خواهد بود.
وی در ادامه افزود: زندگی عشایر یک سوژه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است که با برگزاری شب شعر عاشورایی و ایلات عشایر یک موج فرهنگی در جامعه به ویژه نسل جوان بوجود آوریم.
نماینده رهبری در وزارت جهاد کشاورزی، با اشاره به فرمایش امام صادق(ع‌) که می فرماید: “شعر در خدمت ترویج ارزش ها قرار گیرد ثواب دعا و نیایش را دارد” ، گفت :شعر در مکتب اسلام بخصوص در فرهنگ شیعه یک مقوله ارزشی است که قرن ها ماندگار شد و این گونه شاعران در آن عرصه اعتبار و جاودانگی یافته است.
حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی با اشاره به قدمت شعر عاشورایی و ذکر نمونه هایی زیبا و دلنشین از آن ها گفت:شعر عاشورایی یکی از نمونه هایی است که از همان سال های نخست بعد از واقعه عاشورا در مدح و رشادت ها و شهادت ها عاشورا سروده شده اند و کربلا را ماندگار کردند.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین شاهمرادیان معاون فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه ضمن گزارشی کامل از آمادگی سازی این برنامه وزین و ملی به تبیین قیام عاشورا پرادخت و بیان داشت: این حرکت معنوی ، مذهبی و ادبی ان شالله در آینده ادامه خواهد داشت و ما باید از ظرفیت و تفکر و اندیشه آیینی و مذهبی شعرای عزیز کشورمان در مدح حسین ابن علی و واقعه کربلا در جهت ترویج و اعتلای فرهنگ اسلامی استفاده با برگزاری سوگواره ها نهایت استفاده را ببریم .
در ادامه جناب آقای دکتر کشکولی دبیر شب شعر عاشورایی اقوام و عشایر هم در ادامه خصوص نحوه برگزاری این مراسم به ایراد سخن پرداخت.
در پایان شاعران برجسته ملی و شعرای برتر به زبان عربی ، کردی ، تالشی ، ترکی آذری ، ترکی قشقایی ، لری و فارسی در ردای امام حسین ع و واقعه کربلا به شعر خوانی پراختند که از جلوه و شکوه خاصی برخوردار بود و این مراسم سوگواره ملی شب شعر عاشورا با معرفی و تقدیر از شاعران برگزیده به پایان رسید.

بورس کالا توان احیای بازار کشاورزی را دارد

نیکزادی پناه

حبیب الله نیکزادی پناه می گوید که با وجود معاملات زعفران، زیره و پسته در بورس کالا اما کماکان محصولات کشاورزی زیادی از استان های مختلف کشور وجود دارند که دارای تقاضای بالای داخلی و خارجی هستند اما از گود رقابت در تالار شیشه ای بورس خارج هستند، از این رو باید شرایط را برای عرضه این محصولات در بورس کالا فراهم کنیم.

به گزارش «کالاخبر»؛ نماینده مردم بم و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت و گو با ایلنا عنوان کرد: نگاهی به مشکلات ساختاری بخش کشاورزی همچون تولید پراکنده، وجود واسطه ها، کیفیت نامطلوب تولید و فروش برخی محصولات و نوسانات قیمتی به ما گوشزد می کند که نیاز به یک سازوکار شفاف و قانونی برای ساماندهی بازار کشاورزی وجود دارد.

نیکزادی پناه با بیان اینکه بستر بورس کالا مسیر رشد اقتصاد بخش کشاورزی است، گفت: بورس کالا طی سال های گذشته در بخش های صنعتی و پتروشیمی با سرعت بالایی توسعه یافته اما در حوزه کشاورزی به دلایل مختلف از جمله سنتی بودن این حوزه، سرعت ورود کالاها به بورس همسو با ظرفیت هایمان در بخش کشاورزی نبوده است؛ البته امروز خوشبختانه سه محصول صادراتی و مهم کشورمان یعنی زعفران، زیره و پسته راهی بورس شده اند.

احیای تولید و صادرات

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: بسیاری از محصولات کشاورزی ایرانی در دنیا طرفداران فراوانی دارند اما از گود رقابت در تالار شیشه ایی جا مانده اند در این راستا باید شرایطی مهیا شود تا محصولات دارای مزیت تولید هر استانی راهی بورس شود تا پس از شفاف سازی قیمت و رسیدن سود واقعی به تولیدکننده، مراتب احیای تولید و صادرات آن فراهم شود.

نماینده مردم بم اظهار داشت: برای مثال با توجه به تنوع تولید محصولات کشاورزی در استان کرمان  انتظار می رود که معاملات محصولات این استان از جمله پسته و خرما به زودی در بورس کالا با رونق ویژه ای روبه رو شود که در همین زمینه پیشنهاد می شود پسته و خرمای بم نیز روی تابلوی بورس عرضه شوند.

وی افزود: در حوزه عرضه داخلی محصولات در بورس کالا باید آنقدر قوی عمل کنیم که در آینده نقش بورس کالا را در سطح بین المللی ارتقا دهیم تا خریداران خارجی، مشخصات و کیفیت بالای محصولات ایرانی را بر تابلوی بورس مشاهده کنند؛ اتفاقی که امروز در خصوص اثرگذاری بورس های کالایی دنیا در قیمت گذاری بسیاری از محصولات نفتی، فلزات و کشاورزی دنیا رقم می خورد.

تضمین کیفیت با ورود به بورس

این نماینده مجلس با تاکید بر تعامل هر چه بیشتر متولیان بخش کشاورزی با بورس کالا اظهار داشت: بورس کالا اجازه پیشرفت در تولید باکیفیت محصول را به کشاورزان می دهد چرا که بورس به معنای رقابت در تولید باکیفیت است و کشاورزان برای این که بتوانند در تالارشیشه ای بورس محصولات خود را با قیمت بهتری بفروشند باید استانداردهای تولید باکیفیت را رعایت کنند.

نیکزادی پناه با اشاره به فراهم کردن زیر ساخت های لازم برای عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا  گفت: یکی از نکات مهم و قابل توجه برای ورود محصولات به بورس، داشتن انبارهای استاندارد برای نگهداری کالاهای کشاورزی و از سوی دیگر درجه بندی این محصولات است که این موضوع همراهی بخش های دولتی و خصوصی را می طلبد تا به مرور هر محصولی که روی تابلوی بورس می رود به دلیل کیفیت مرغوب آن، یک برند برای دارنده آن کالا شود.

نماینده مردم بم در پایان اذعان داشت: بهره گیری از سازوکار بورس ها در دنیا فراگیر شده است و اتخاذ روش های سنتی برای ساماندهی بازارها دیگر پاسخگو نیست، از این رو عرضه محصولات در بورس کالا امری طبیعی و ضروری برای احیای بخش کشاورزی است بنابراین از امروز باید شرایط را برای آشنایی همه کشاورزان و تولیدکنندگان با مفاهیم و مزایای بورس فراهم کرد.

خدمات بانک صادرات ایران در ایام اربعین تکمیل شد

خدمات بانک صادرات ایران در ایام اربعین تکمیل شد
خدمات متنوع بانک صادرات ایران به زائران اربعین با ارائه انواع خدمات بانکی و رفاهی در استان‌های مرزی ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، ارائه خدمات مختلف ارزی، بانکی و رفاهی به زائران اربعین حسینی با عرضه دینار عراق، تجهیز خودپردازهای ثابت و سیار در مناطق مرزی، ارائه خدمات در شعب کشیک، برپایی موکب و ارائه مهمانسرا و پارکینگ خدمات رسانی به زائران را در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان همچنان ادامه دارد.
صرافی سپهر بانک صادرات ایران به عنوان یکی از صرافی‌های بانکی مورد اعتماد بانک مرکزی، در شعبه مرکزی تهران و شهرهای یزد، اصفهان وشیراز به متقاضیان ١٢۵ هزار دینار یا سایر ارزها معادل ١٠٠ یورو عرضه می‌کند.
در همین راستا، ٣٩۵ خودپرداز ثابت با افزایش سقف برداشت نقدی روزانه تا ۵ میلیون ریال در استان‌های مرزی تجهیز شده که٢۵٢ دستگاه در استان خوزستان، ١٠٣ دستگاه در استان کرمانشاه و ۴٠ دستگاه در استان ایلام آماده خدمت‌رسانی به زائران است.
چهار شعبه کشیک بانک نیز شامل شعبه سعدی شهر ایلام، شعبه مهران، شعبه مرکزی کرمانشاه و شعبه قصرشیرین در ایام اربعین انواع خدمات بانکی را به زائران ارائه خواهند داد.
تجهیز شش خودپرداز سیار شامل دو دستگاه در مرز شلمچه، دو دستگاه در مرز خسروی و دو دستگاه در مرز مهران در دستور کار بانک صادرات ایران قرار گرفته است.
موکب‌های خدمات‌رسانی مستقیم بانک به زائران با عرضه اقلام غذایی و رفاهی برپا شده‌اند. این موکب‌ها در مرز مهران و در مسیر جاده کربلا در شهر بیستون با عنوان موکب شهدای بانک صادرات ایران و در مرز شلمچه با عنوان موکب حضرت رقیه(ع) پذیرای زائران اربعین هستند.
وجود دو واحد مهمانسرا و پارکینگ در شهر مهران نیز به این ظرفیت اضافه شده که همزمان با ارائه خدمات بانکی در شعبه کشیک این شهر، آماده خدمت‌رسانی به مسافران اربعین است.

ورزشکار تیم جودو بیمه کوثر طلا گرفت

جودوکار شرکت بیمه کوثر در رقابت‌های آسیایی جودو نابینایان و کم‌بینایان به مدال طلا دست یافت.

ورزشکار تیم جودو بیمه کوثر طلا گرفت
  در رقابت‌های آسیایی جودو نابینایان و کم‌بینایان در قزاقستان، وحید نوری جودوکار وزن منفی ۹۰کیلوگرم که در دور نخست استراحت داشت، در دور دوم این مسابقات رقیبی از قزاقستان را شکست داد و در دور سوم نیز حریف چینی خود را مغلوب کرد و به فینال راه یافت. وی در فینال رقیب قزاقستانی خود را ضربه فنی کرد و به مدال طلا دست یافت.

بر اساس این گزارش؛ محمد خانی اسفندآبادی، مسئول کمیته داوران هیات جودو نیروهای مسلح نیز در این مسابقات داوری قاره‌ای نابینایان و کم‌بینایان جودو را بر‌عهده داشت.

گفتنی ا‌ست، تیم ملی جودو ایران در پایان رقابت‌های آسیایی قزاقستان با کسب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز نایب قهرمان این دوره از مسابقات شد.

لزوم استفاده از ظرفیت رسانه ملی درآگاه سازی مردم از خدمات بیمه سلامت

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت مطرح کرد:

لزوم استفاده از ظرفیت رسانه ملی درآگاه سازی مردم از خدمات بیمه سلامت

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: برای آشنایی مردم و بیمه شدگان از خدمات بیمه سلامت می توان از ظرفیت رسانه ها به ویژه رسانه ملی استفاده موثری داشت.

به گزارش خبرنگار آی هینا، شاهرخ رامزی درمراسم امضاء تفاهم نامه میان سازمان بیمه سلامت و سازمان صداو سیما گفت: بیمه سلامت یکی از دستاوردهای نظام دربحث خدمت رسانی است، بیش از ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت بوده و بیمه سلامت یکی از بزرگترین سازمان های بیمه گر پایه درخدمت رسانی به ۳۴ میلیون قشر محروم درسراسرکشور است.

وی افزود: برای آشنایی و آگاه سازی مردم از خدمات نظام و دولت دربخش سلامت به ویژه ارایه خدمات درسازمان بیمه سلامت باید از ظرفیت رسانه ها به ویژه رسانه ملی استفاده کرد، رسانه ملی به عنوان بزرگترین مجموعه دانشگاهی و جامعه انسان ساز نقش مهمی در آشنایی مردم از خدمات دولت درحوزه سلامت دارد.

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: رسانه ملی به دلیل ارتباط گسترده با تمام اقشار جامعه  نقش مهمی درکاهش نرخ  بیماری ها، ارتقا فرهنگ زندگی، بهبود روش زیستن و افزایش نشاط اجتماعی دارد، خوشبختانه سازمان صدا و سیما دراین بخش اقدامات مناسبی انجام داده وامیدواریم تعامل میان بخش سلامت کشور با رسانه ملی درکاهش مشکلات بهداشتی و درمانی مردم نقش موثری ایفا کند.

رامزی تاکید کرد: بیمه سلامت با ۵ هزار پرسنل درسراسر کشور و قرارداد با ۴۴ هزار مجموعه خدمت رسان ، ۴۰ میلیون بیمه شده را تحت پوشش دارد، لذا امیدواریم با امضاء این تفاهم نامه بتوان دربرداشتن گام های موثر درآشنایی با خدمات بیمه سلامت حرکت کرد

افتتاح صندوق امانات شعبه ولنجک بانک ایران زمین

افتتاح صندوق امانات شعبه ولنجک بانک ایران زمین

صندوق امانات شعبه ولنجک بانک ایران زمین با حضور معاون عملیات بانکی و جمعی از مدیران و مشتریان شعبه ولنجک بانک ایران زمین افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، هادی قدیمی معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین در آیین افتتاحیه این صندوق‌ها با بیان این نکته که نگهداری و محافظت از اشیاء گران قیمت یکی از دغدغه‌های مشتریان است، اظهار داشت: براساس برنامه‌ ریزی‌های صورت گرفته و به منظور دسترسی مشتریان به مکان‌های امن جهت نگهداری اشیاء قیمتی افتتاح این صندوق‌ها در دستور کار قرار گرفته است و بزودی در برخی شعب دیگر نیز این اقدام صورت خواهد گرفت.

قدیمی پاسخ مناسبت به نیاز مشتریان را از اولویت‌های بانک ایران زمین عنوان کرد و گفت: ارتباط نزدیک بین مشتری و بانک می‌تواند موجبات رضایت‌مندی مشتری از دریافت خدمت و در حقیقت بهبود تجربه مشتری را همراه داشته باشد.

معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین بعد از افتتاح این صندوق‌ها با تعدادی از مشتریان دیدار و نظرات آنها در خصوص مسائل مختلف را جویا شد.

مصطفی یزدانجو مدیر امور شعب استان تهران در این مراسم با اشاره به تلاش های انجام گرفته در خصوص تکمیل سبد محصولات بانک جهت ارائه به مشتریان بیان کرد: در استان تهران تمامی اهداف برای جلب رضایتمندی مشتریان و ارائه خدمات نوین به آنها برنامه ریزی شده و امیدواریم با اجرای آن مشتریان بانک ایران زمین از خدمات کامل بانک رضایت کامل داشته باشند.

آیین افتتاحیه صندوق امانت شعبه ولنجک بانک ایران زمین با حضور معاون عملیات بانکی، مدیر بازرسی، مدیران شعب استان تهران، حوزه مدیرعامل ، روابط عمومی، و جمعی از مشتریان برگزار شد.

افزایش تولید گندله آهن در مجتمع گندله سازی اردکان

افزایش تولید گندله آهن در مجتمع گندله سازی اردکان


مدیر امو مالی و اقتصادی چادرملو در گفت وگو با خبرنگار ما با اعلام اینکه میزان تولید کنسانتره سنگ آهن در مجتمع معدنی چادرملو از مرز ۵ میلیون ۸۴۶ هزار تن گذشت گفت : در ۶ ماهه نخست امسال همچنین با توجه به اجرای طرح توسعه ظرفیت کارخانه گندله سازی اردکان از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن به ۴ میلیون تن در سال ، توانستیم بیش از ۱ میلیون و ۹۲۸ هزار گندله در این واحد تولید کنیم و امید وار هستیم تا پایان امسال به ظرفیت پیش بینی شده در طرح افزایش تولید دست یابیم .
سید محمود سیدی در خصوص دلیل تعدیل مثبت سود سهام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو( کچاد) در سال مالی منتهی به ۱۳۹۵ گفت : مهمترین عامل افزایش سود سهام EPS) ) این شرکت، افزایش قیمت شمش فولاد خوزستان است . وی افزود همانطور که می دانید مبنای قیمت گذاری محصولات ما از جمله کنسانتره و گندله بر پایه نرخ شمش فولاد خوزستان محاسبه می شود و هر گونه افزایش و یا کاهش قیمت آن، بطور مستقیم بر درآمد چادرملو تاثیر گذار است .
ایشان تصریح کرد : ما در بودجه قبلی، قیمت شمش فولاد خوزستان را برای سال ۹۵ حدود ۱۱ میلیون ریال در نظر گرفته بودیم ، در صورتیکه با گذشت ۶ ماه از سال، شاهد میانگین نزدیک به قیمت ۱۲ میلیون ریال بودیم، یعنی حدود ۹ درصد افزایش قیمت شمش .
وی افزود: بر این اساس پیش بینی درآمد هر سهم شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۵، با سرمایه ۲۸ هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال، حکایت از تعدیل ۴۲ ریالی برای هر سهم دارد.
بنا بر این ، مبلغ درآمد هر سهم از ۱۷۵ ریال به مبلغ ۲۱۷ ریال افزایش می یابد.
وی یاد آوری کرد مبنای محاسبه قیمت محصول کنسانتره چادرملو برای فولاد مبارکه ۱۳ و ۸ دهم و برای فولاد خوزستان ۱۱ و ۸ دهم قیمت شمش و برای گندله ۲۱ و ۵ دهم درصد قیمت شمش فولاد خوزستان است .
سیدی همچنین با اشاره به کاهش میزان تولید سنگ آهن دانه بندی شده این شرکت گفت : از انجا که هدف اصلی چادرملو تامین نیاز مواد اولیه واحدهای فولادی در داخل کشور است . و تنها واحد بزرگ تولید فولاد به روش کوره بلند برای مصرف سنگ آهن دانه بندی ، شرکت ذوب آهن اصفهان است. شرکت فوق تنها متقاضی سنگ آهن دانه بندی شده این شرکت است . مذاکرات مقدماتی به عمل آمده برای فروش سنگ آهن دانه بندی با شرکت ذوب آهن اصفهان ، تا کنون به نتیجه نرسیده و هر زمان که برای این محصول مشتری با قیمتهای مناسب وجود داشته باشد ، نسبت به تولید محصول دانه بندی اقدام خواهد شد ، هر چند که موجودیهای آماده برای فروش سنگ آهن دانه بندی در حال حاضر از میزان مناسبی برخوردار می باشد.
اما برای تولید محصولاتی نظیر کنسانتره و گندله که مورد استفاده واحد های بزرگ فولاد سازی کشور به روش احیاء مستقیم از جمله مبارکه، خوزستان و خراسان می باشد، همواره تلاش کرده ایم در کنار سایر تولید کنندگان عمده سنگ آهن مواد اولیه این واحد ها را تامین کنیم تا نیازی به واردات نباشد .
مدیر امور مالی و اقتصادی چادرملو در خصوص تدابیر اتخاذ شده در برابر کاهش قیمت های جهانی سنگ آهن گفت :
طی سالهای اخیر با وجود کاهش شدید قیمت های جهانی سنگ آهن و موانع ناشی از تحریم های اقتصادی توانستیم همچنان به روند رو به رشد خود ادامه دهیم و طرح ها و برنامه های توسعه خود را هر چند با اندکی تاخیر در برنامه زمانبندی، اما با موفقیت به پیش ببریم . یکی از عمده عوامل مهم و موثر در ادامه فعالیت های این شرکت و پیش گیری از ضرر و زیان های ناشی از تولید در شرایط بحرانی، پیش بینی های واقع بینانه و اتخاذ تدابیر راهبردی برای کاهش آسیب های ناشی از بحران اقتصادی داخلی و خارجی بود. فعالان این صنعت خوب می دانند ارزش افزوده در فرایند تولید آهن و فولاد در زنجیره تولید اتفاق می افتد بنابر این اگر ما تنها به تولید سنگ آهن و فروش آن اکتفا می کردیم، شاید در زمان اوج قیمت جهانی این محصول در سالهای ۹۱ و ۹۲ از سود قابل توجهی برخوردار می شدیم، اما با سقوط یکباره قیمتهای جهانی که از اواخر سال ۹۲ آغاز شد و همچنان ادامه دارد قطعاً ما نیز مانند بسیاری از فعالان معادن سنگ آهن بحران زده می شدیم و چاره ای جز تعطیلی نداشیم .
یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در مقاومت این شرکت در برابر بحران اقتصادی، متکی نبودن زیاد به درآمد های ارزی است . باتوجه به اینکه تقریبا تمام محصولات تولید شده در چادرملو در داخل و با قیمت هایی بر مبنای نرخ شمش فولاد خوزستان به فروش می رسد و تنها ۵ تا ۷ درصد آن صادراتی است، بنا بر این قطع در آمد های ارزی چادرملو تنها توانسته روند طرح های توسعه این شرکت را اندکی به تاخیر بیاندازد.
مدیر امور مالی و اقتصادی چادرملو تاکید کرد : اگر بتوانیم با تکمیل زنجیره تولید در فرآوری محصولات معدنی توان خود را افزایش دهیم قادر خواهیم بود حداقل نیاز های کشور های منطقه را تامین کنیم و این درآمد قابل توجهی را برای ایران ایجاد می کند .
سیدی در خصوص مزیت استفاده از سنگ آهن داخلی برای تولید کنندگان فولاد گفت :سنگ آهن بعنوان ماده اولیه و اصلی تولید فولاد است که بیشترین سهم را در قیمت تمام شده آن دارد. در کشور چین حدود ۳۹ درصد، کشورهای اروپایی حدود ۳۱درصد و در ایران حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد قیمت تمام شده فولاد را سنگ آهن تشکیل می دهد. لذا به دلایل مختلف برای کشور ما یکی از مزیت های مهم اقتصادی برای تولید فولاد استفاده از سنگ آهن داخلی است، زیرا با وجود کاهش شدید قیمت های جهانی در ۲ سال اخیر، باز هم قیمت تمام شده سنگ آهن داخلی برای فولاد ساز ها کمتر از قیمت جهانی در محل کارخانه است.
وی افزود : استفاده از سنگ آهن داخلی مزیت های اقتصادی و اجتماعی دیگری از جمله ، هزینه های کمترحمل و نقل برای اکثر مجتمع های فولادسازی کشور در مقایسه با واردات سنگ آهن از بنادر جنوبی کشور نیز دارد .
این مزیت ها شامل: امنیت بیشتر در تامین سنگ آهن داخلی با توجه به بروز بحرانهای جهانی، تحریم ها، مشکلات حمل و نقل ، نوسانات قیمت ها ، کافی نبودن تاسیسات زیر بنایی بنادر می باشد ، در حال حاضر تاسیسات موجود در بنادرکشور پاسخگوی واردات مقادیر عظیمی از سنگ آهن نیست .
از طرف دیگر اتکاء به تولید داخلی مزایای اجتماعی هم دارد، مانند ایجاد اشتغال در مناطق محروم که عمده معادن سنگ آهن در همین مناطق می باشند، احداث تاسیسات زیر بنایی از قبیل جاده ، خطوط راه آهن ، برقرسانی، آبرسانی، امور بهداشتی و… که کل جامعه از آن بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:مجموعه فاوا یک ضرورت و قلب تپنده برای شرکت مس است

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:

مجموعه فاوا یک ضرورت و قلب تپنده برای شرکت مس است

مدیرعامل شرکت مس مجموعه فاوا را یک ضرورت و قلب تپنده برای شرکت بزرگ صنایع مس ایران برشمرد و عنوان کرد: سرفصل مجموعه فاوا در مجتمع مس سرچشمه قرار دارد و بینش کارکنان این مجموعه است که آینده مس را خواهد ساخت و باید این سرفصل را نیز سرعت بدهید.

مجموعه فاوا یک ضرورت و قلب تپنده برای شرکت مس است

به گزارش مس پرس به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، دکتر اردشیر سعدمحمدی در نشستی با مدیران و پرسنل مجموعه فاوای مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: از سال ۲۰۰۰ میلادی به بعد تغییراتی در فناوری اطلاعات در جهان شکل گرفت و امروز دنیا به این نتیجه رسیده که بدون بحث آی تی، مدیریت امکان پذیر نیست.
وی با اشاره به اینکه پهنه نظارت بر امور گسترده شده است، افزود: در این میان امکان ندارد کسی ادعا داشته باشد که بدون بحث آی تی آنها را مدیریت کند. امروز سیستم‌های هوشمند هستند که حاکم بر روح مدیریت جهت تصمیم‌گیری می‌باشند.
وی تصریح کرد: باید به این موضوع واقف باشیم که شاهرگ آینده شرکت صنایع مس در سیستم آی تی رقم خواهد خورد و بنده به این نکته کاملاً واقف هستم و در همه سرفصل‌ها، دنیا به این نتیجه رسیده که سیستم از همه مهم‌تر است.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خاطرنشان کرد: اگر مجموعه‌ای سیستم را حاکم بر روح تصمیم سازی‌اش کند همه برنامه‌ها ازجمله تولید، اکتشاف، به‌صورت دقیق و برنامه‌ریزی‌شده پیش می‌رود و زمان را نیز برنامه‌ریزی کرده و کاهش می‌دهد و می‌تواند در لحظه تصمیم بگیرد.
سعدمحمدی مجموعه فاوا را یک ضرورت و قلب تپنده برای شرکت بزرگ صنایع مس ایران برشمرد و عنوان کرد: سرفصل مجموعه فاوا در مجتمع مس سرچشمه قرار دارد و بینش کارکنان این مجموعه است که آینده مس را خواهد ساخت و باید این سرفصل را نیز سرعت بدهید.
وی بر راه‌اندازی سیستم مالی یکپارچه تا سال آینده تأکید کرد و گفت: شرکت صنایع مس ازنظر تولید کار خود را به نحو احسن انجام می‌دهد و علی‌رغم اینکه کوره خاتون‌آباد را در اختیار نداریم اما امیدواریم امسال یک رکورد بسیار خوب را در تولید بجا بگذاریم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به شرایط فروش شرکت، یادآور شد: امروزه خوشبختانه سبد محصولمان را برای مشتریان دنیا بازکرده‌ایم و همین امروز بیش از ۳۰۰ هزار تن تقاضا برای مس داریم که تا حالا  این اتفاقات رخ نداده و خوشبختانه فرصت‌های بسیار خوبی ایجادشده و سبد محصول شرکت مس برای درخواست جهانی با وجود تحریم‌های بین‌المللی بسیار گسترده شده است که اتفاق خوبی است.
سعدمحمدی ادامه داد: در زمینه فروش به رغم اینکه قیمت مس در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته ۵۲۰ دلار به‌طور متوسط پایین‌تر است اما کل فروش سال ۹۷ را با ۱۰ هزار میلیارد تومان فروش عبور کرده‌ایم و ارزش دارایی‌های  شرکت مس برای نخستین بار در بازار سرمایه از ۴۰ هزار میلیارد تومان عبور کرده است.
وی تأکید کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌ها شرکت صنایع مس ظرف چند سال آینده به شرکت نخست صنعتی و معدنی کشور تبدیل شود؛ چراکه شرکت مس هم‌ پتانسیل آن را دارد، هم متخصصین آن را دارد و هم استحقاق آن را دارد که در رتبه نخست قرار بگیرد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پایان با قدردانی از زحمات مدیران و کارکنان مجموعه فاوا، خطاب به آنان خاطرنشان کرد: کاری که شما انجام می‌دهید برای آینده شرکت بسیار ارزشمند است و هیچ مدیری در آینده توانایی مدیریت بدون این سیستم را ندارد؛ لذا با پشتکار بالاتر و جدی‌تر از گذشته کار خود را انجام دهید. اینکه بتوانیم ERP ایرانی را به دست متخصصان مس برای شرکت رقم بزنیم افتخاری است که در هیچ کجا نیست و کاری ماندگار برای شرکت خواهد بود.

پل شهید خلبان نوروزی بطور دائم بازگشایی می شود

پل شهید خلبان نوروزی بطور دائم بازگشایی می شود

پل تازه تاسیس شهید خلبان نوروزی(تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید چمران) با بررسی های انجام شده ، بطور دائم برای تردد شهروندان باز خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک ، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در بازدید میدانی که با حضور محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ، سردار محمدرضا مهماندار فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ و کارشناسان ترافیکی و پلیس راهور از پل تقاطع غیر همسطح چمران و بلوار رشید الدین فضل اله انجام شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: تمهیدات ترافیکی به منظور بازگشایی دائمی پل تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید چمران- شهید خلبان نوروزی – مورد بررسی قرار گرفت و امیدواریم این پل با لحاظ کمترین تغییرات در مسیر خیابان های پیرامونی به زودی بازگشایی دائم شود.

وی با تاکید براینکه برای بازگشایی دائم این پل مدیریت شهری با همکاری پلیس راهور برای رفاه حال شهروندان و کاهش زمان ترافیک تلاش خواهد کرد ، از شهروندان خواست در این خصوص همکاری لازم را بعمل آورند .

امکان جدید همراه اول برای رفع نگرانی زائران اربعین

امکان جدید همراه اول برای رفع نگرانی زائران اربعین

همراه اول با ارائه یک پیام جدید، اقدام به رفع نگرانی زائران اربعین کرده است.

امکان جدید همراه اول برای رفع نگرانی زائران اربعین

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، اپراتور اول تلفن همراه با طراحی و ارائه یک پیام (Announce) جدید در شبکه خود، گامی در راستای حمایت از مشترکان برداشته است.
با در نظر گرفتن این آنونس جدید در شبکه، از این پس مشترکان همراه اول ضمن تماس با مشترکانی که در خارج از کشور دچار اتمام شارژ (مشترکان سیم کارت های اعتباری) یا قطع بدهی (مشترکان سیم کارت های دائمی) می شوند، با پیام «مشترک گرامی، شماره ای که با آن تماس گرفته اید به علت بدهی یا عدم موجودی کافی امکان پاسخگویی ندارد، در صورت تمایل می توانید با شماره گیری کد ستاره ۱ مربع نسبت به پرداخت بدهی یا افزایش شارژ ایشان اقدام فرمایید»، روبرو شده و می توانند به راحتی مشکل آنان را برطرف کنند.
بر این اساس مشترکان همراه اولی که جهت راهپیمایی اربعین در کشور عراق به سر می برند، ممکن است به دلیل اتمام شارژ یا قطع بدهی، این پیام جدید روی خطوط شان در مواجهه با تماس ها فعال شود.
لازم به ذکر است، مخاطبان این قبیل شماره ها (تماس گیرندگان با این سیم کارت های قطع بدهی یا اتمام شارژ)، می توانند با شماره گیری کد «ستاره یک مربع» (#۱*) نسبت به پرداخت بدهی یا افزایش شارژ سیم کارت های مذکور اقدام کنند

گلکسی نوت به توان ۱۰

بررسی قابلیت‌های برتر پرچمدار جدید سامسونگ

گلکسی نوت به توان ۱۰

گلکسی نوت به توان 10

معرفی گلکسی نوت ۱۰ و نوت ۱۰ پلاس مجموعه ای از نوآوری‌های قدرتمند را در اختیار ما قرار داد تا بتوانیم بهترین تجربه ممکن از یک گوشی هوشمند را داشته باشیم. چه جزو هواداران قدیمی سری نوت سامسونگ باشید و چه به تازگی جدیدترین پرچمدار سامسونگ را برای خودتان انتخاب کرده باشید، با استفاده از همین قابلیت‌های نوآورانه می‎توانید گلکسی نوت ۱۰ را به بهترین شکل ممکن با نیازها و روش زندگی خودتان هماهنگ کرده و به این ترتیب کارآمدی و خلاقیت خودتان را به بالاترین سطح ممکن برسانید.

 در ادامه نگاهی داریم به ۱۰ قابلیت برتر سری گلکسی نوت ۱۰ که کاربران در هنگام شروع استفاده از گوشی خود باید به آنها توجه کنند.

  1. اندازه مناسب – برای اولین بار، سامسونگ سری گلکسی نوت ۱۰ خود را در دو اندازه و متناسب با نیازهای متفاوت کاربران عرضه کرده است. یکی گلکسی نوت ۱۰ که با نمایشگر Cinematic Infinity ۶٫۳ اینچی، کوچکترین گلکسی نوت است که تا به حال عرضه شده و دیگری گلکسی نوت ۱۰ پلاس با نمایشگر ۶٫۸ اینچی که در واقع بزرگترین گوشی گلکسی نوت است که تاکنون سامسونگ عرضه کرده است. به این ترتیب کاربران میتوانند هرکدام از این اندازه‌ها را متناسب با نیاز خود انتخاب کرده و به قدرتمندترین پرچمدار گلکسی مجهز شوند.
  2. ارتباط با ویندوز – گلکسی نوت ۱۰ مجهز به قابلیت Link to Windows است که مستقیما در پنل دسترسی سریع یا Quick Panel گوشی قرار داده شده و با استفاده از آن میتوانید گلکسی نوت ۱۰ خودتان را به راحتی به کامپیوتری با سیستم عامل ویندوز ۱۰ وصل کرده و به این ترتیب صفحه نمایشگر گوشی به کامپیوتر منتقل شده و شما میتوانید پیام‌های خود را از طریق کامپیوتر دریافت و ارسال کرده و نوتیفیکیشنها و ۲۵ عکس آخر خود را هم مستقیما از روی کامپیوتر مشاهده کنید.
  3. ضبط صفحه نمایش – با ساده‌تر کردن ضبط محتویات در حال پخش بر روی صفحه نمایش گوشی، گلکسی نوت ۱۰  قابلیت تصویر-در-تصویر را فراهم می کند که به کاربران، مخصوصا گیمرها و کسانی که محتوای ویدیویی برای وبلاگ خود تهیه میکنند، امکان میدهد تا از دوربین سلفی گوشی برای اضافه کردن واکنشها و صحبت به این ویدیوها استفاده کنند.
  4. سطحی جدید از بهره‌وری – با مجهز شدن به قدرت گلکسی نوت سامسونگ، شما میتوانید مولتیتسکینگ را در سطحی جدید تجربه کرده و با استفاده از سامسونگ دکس ۲، بسیار راحت‌تر از گذشته و تنها با یک کابل ساده USB، گوشی خود را به کامپیوتر ویندوزی یا مک خود متصل کنید.
  5. برنامهای منسجم با بیکسبی روتین – سری گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ مجهز به قابلیت بیکسبی روتین است که میتواند سبک زندگی شما را ارتقا دهد. این قابلیت با استفاده از هوش مصنوعی و کارکردهای نوآورانه بیکسبی میتواند تنظیمات گوشی و عملکرد آن را متناسب با روند معمولی زندگی روزانه شما تغییر داده و به این ترتیب زندگی را سادهتر کند. مثلا میتواند در زمان مناسب نور صفحه نمایش گوشی را کم کرده، فیلتر نور آبی را روشن کرده و یا حتی وقتی امکان اتصال به وای فای وجود داشت، بصورت اتوماتیک اینترنت سیم کارت را خاموش کرده و به وایفای متصل شود تا در مصرف اینترنت دیتای شما صرفه‌جویی شود.
  6. لذت دنیای متصل گلکسی – اتصال و هماهنگی ساده و بدون مشکل با کل اکوسیستم گلکسی سامسونگ یکی از بزرگترین مزیتهایی است که هر کاربر دستگاههای سامسونگ به دنبال آن است و گلکسی نوت ۱۰ در این مسیر عملکردی بسیار خوب دارد. گلکسی نوت ۱۰ همچنین دارای قابلیتی نوآورانه و جدید برای جفت شدن و کنترل ساعت هوشمند جدید سامسونگ به نام گلکسی Watch Active 2 است که با استفاده از آن کارهایی مانند عکس گرفتن را می‏توانید از طریق ساعتتان انجام دهید.
  7. قابلیت Air Actions در قلم S Pen – گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ مجهز به کنترلهای اشاره‌ای BLE یا بلوتوث کممصرف است که به کاربران امکان میدهد از طریق قلم S Pen خود بخش‌هایی از کارکردهای گوشی خود را کنترل کنند. در این حالت شما میتوانید کارهایی مثل عوض کردن دوربین از اصلی به سلفی، زوم کردن، کنترل پخش ویدیو و موسیقی را صرفا با حرکت مچ دستتان انجام دهید. این کارکردها کاملا قابل تنظیم بوده و یعنی میتوانید آنها را کاملا با سلیقه و نیاز خودتان متناسب کنید.
  8. تغییر تنظیمات حالات دوربین – برای اطمینان از اینکه هیچوقت فرصت گرفتن بهترین عکس ممکن را از دست ندهید، میتوانید ترتیب حالتهای مختلف دوربین را متناسب با ترجیح خودتان تغییر دهید. به این ترتیب میتوانید عکسهایی فوقالعاده را در کمترین زمان برای تصمیم گیری در مورد بهترین حالت عکاسی، بگیرید.
  9. میکروفون با قابلیت زوم صدا – یکی از برترین قابلیت‌های گلکسی نوت ۱۰ امکان زوم صدا در میکروفون آن است. این قابلیت کاملا جدید با استفاده از هوش مصنوعی به شما امکان میدهد در زمان فیلمبرداری روی صدای سوژه خودتان زوم کنید و به این ترتیب ضمن کمتر شدن صدای محیط، صدای سوژه موردنظر شما تقویت میشود.
  10. دوربین عالی – دوربین گلکسی نوت ۱۰ واقعا نیاز همه را برآورده میکند. کاربران با استفاده از دوربین سهگانه یا چهارگانه روی هرکدام از دو نسخه گلکسی نوت ۱۰ میتوانند بهترین تصاویر ممکن را به دست خودشان ثبت کنند.

زائران اربعین بیش از یک میلیون پیام رایگان ارسال کردند

زائران اربعین بیش از یک میلیون پیام رایگان ارسال کردند

زائران اربعین در سامانه اعلام وضعیت اپلیکیشن بله تاکنون بیش از یک میلیون و ۶۶ هزار پیام طی ۱۲ روز به صورت رایگان و بدون نیاز به اینترنت ارسال کردند.

 به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، زائران ایرانی می‌توانند از طریق نسخه جدید اپلیکیشن بله بدون نیاز به خرید سیم‌کارت عراقی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل در ایران و عراق وضعیت خود را ثبت و یا وضعیت عزیزان خود را مشاهده کنند.

از زمان راه‌اندازی این سرویس تاکنون بیش از ۲۰۰هزار نفر در این سامانه وضعیت خود را ثبت و خانواده یا دوستان آنها نیز وضعیت آنها را مشاهده کرده‌اند.

گفتنی است، سامانه اعلام وضعیت زائران از دهم مهر ماه امسال با هدف تسهیل ارتباطات زائران اربعین حسینی در صفحه ویترین اپلیکیشن بله راه‌اندازی شده و زائران برای استفاده از آن باید آخرین نسخه این اپلیکیشن را از بازارهای معتبر (کافه بازار، گوگل پلی، سیبچه و آی‌اپس) نصب یا به‌روزرسانی کنند.

مدیرعامل جدید بانک سینا معرفی شد

مدیرعامل جدید بانک سینا معرفی شد

آیین تکریم و معارفه مدیران عامل قبلی و جدید بانک سینا با حضور رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، اعضاء هیئت مدیره و هیات عامل، مدیران، روسای ادارات و جمعی از کارکنان بانک سینا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک سینا در ابتدای این مراسم، مهندس فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ضمن تسلیت ایام سوگواری اربعین حسینی (ع)،  با بیان آنکه بانک سینا، بانکی خوشنام بی حاشیه و بی مسئله است؛گفت: این اواخر، برخی سعی داشتند با هدف مخدوش کردن بانک، برای آن حاشیه ایجاد کنند که خوشبختانه این شگرد پاسخ نداد و بانک سینا اکنون در موقعیت قابل قبولی است.
وی افزود: انتظار ما از بانک سینا بالاست و هر رتبه و جایگاهی که دارد باید به مصداق آیه من ذالذی یقرض ا… قرضاً حسناً از طریق کمک به محرومین و مستضعفین و اعطاء قرض الحسنه به جایگاه بالاتر ارتقاء یابد. ما از منابع بنیاد برای تقویت این اصل که در قرآن کریم برآن تاکید شده کمک می کنیم تا رتبه و اعتبار بانک در بین مردم، جامعه و نظام بیش از پیش ارتقاء یابد و بانکی نمونه در شان و تراز نظام اسلامی را شاهد باشیم.
وی خاطرنشان کرد: برخلاف بسیاری از افراد که بانک‌ها را مسبب مشکلات اقتصادی می دانند، همیشه از شبکه بانکی دفاع کرده و گفته ام اگر ایرادی هست منشاء آن کسانی هستند که به بانک‌ها و بانک مرکزی تکلیف و استقلال آنها را دچار خدشه می کنند. معتقدم باید به استقلال بانکها بیشتر اهمیت داده شده و جایگاه آنها تضعیف نشود.
وی در پایان سخنان خود بیان داشت: آقای پیشرو از برادران ارزشی و مومن جامعه بانکی هستند از زحمات ایشان در زمان تصدی مدیرعاملی بانک سینا و نیز هیئت مدیره بانک قدردانی می کنم و امیدوارم آقای ایمانی نیز با تجربیات و دانش بانکی خود منشاء خیر و برکت برای مجموعه بانک سینا باشد.
آقای ایمانی مدیرعامل جدید بانک سینا هم ضمن قدردانی از زحمات آقای پیشرو گفت: از حسن اعتماد آقای فتاح ریاست بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به واسطه اعتمادی که به بنده داشتند و این مسئولیت خطیر را به من سپردند، قدردانی می کنم و امیدوارم با عملکردی خوب و درخشان با کمک همکاران خدوم بانک سینا، این مسئولیت را به سرانجام برسانیم و ذینفعان بانک بهره کافی را از خدمات بانک ببرند.
وی افزود سهامدار بانک سینا یک نهاد انقلابی، ارزشی و با ماموریت و نگاه ویژه به مردم مستمند و کم بهره مند و کسانی است که به لحاظ روحی و معنوی و تقوا سرآمد جامعه و به لحاظ معیشتی شاید دچار مشکلاتی باشند. بنای ما حمایت و یاری بیش از پیش بنیاد مستضفعان در ایفای کامل این ماموریت است.
آقای مهندس پیشرو مدیرعامل پیشین بانک سینا هم گفت: خدا را شاکرم که توفیق ۵ سال خدمت به همکاران خدوم، نجیب و دلسوز بانک سینا را داشتم. در این مدت حقیقتاً تلاش کردیم به همراه هیات مدیره دلسوز بانک در حد توان، تمام تجربیات و دانش بانکی خود را در این بانک پیاده کنیم تا امروز کارنامه ای قابل قبول در پیشگاه خداوند متعال ارائه دهیم. همچنین امروز تراز بانک سینا چند پله ارتقاء یافته که این موفقیت به دلیل تلاش همکاران دلسوز و فهیم و تصمیمات مدیریتی هیات مدیره بوده است.
وی همچنین افزود: بانک سینا امروز به عنوان بانکی خوشنام در شبکه بانکی مطرح است و جزو معدود بانک‌هایی است که توانسته سود عملیاتی و واقعی شناسایی و ارائه دهد.
وی در پایان گفت: برای آقای ایمانی که از مدیران توانمند و باتجربه بانکی هستند، آرزوی توفیق در سمت جدید دارم.
در بخشی از مراسم، آقای دکتر دانیالی قائم مقام بانک سینا هم گفت: تصمیماتی که در دوران مدیریت آقای مهندس پیشرو اتخاذ شده کاملا حرفه ای و بر اساس تخصص وتجارب بانکی بوده است.
وی افزود: بانک سینا همواره سعی نموده بین درآمدهای بانک و سود سپرده گذاران توازن ایجاد کند و با تکیه بر درآمدهای غیرمشاع و کارمزدی بر ارائه خدمات به مشتریان متمرکز شود.
گفتنی است در پایان مراسم، حکم انتصاب آقای سیدضیاء ایمانی به عنوان مدیرعامل بانک سینا از سوی آقای فتاح به ایشان اعطا شد  و با اهدای لوح، از آقای مهندس پیشرو قدردانی شد.

نشست مدیرعامل بیمه دی با مدیرکل بنیاد شهید استان خراسان شمالی

نشست مدیرعامل بیمه دی با مدیرکل بنیاد شهید استان خراسان شمالی

گزارش اجرایی «طرح جبران» در استان خراسان شمالی، با حضور مدیرعامل و تعدادی از مدیران ستادی بیمه دی در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و ‌اطلاع رسانی بیمه دی؛ محمدرضا کشاورز، مدیرعامل شرکت بیمه دی با همراهی چند تن از مدیران ستادی، در سفر به استان خراسان شمالی، ضمن دیدار با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان، روند اجرای قرارداد بیمه درمان تکمیلی خانواده معزز شهدا و ایثارگران استان را بررسی و درخصوص چالش های اجرایی آن تبادل نظر کردند.

همچنین در ادامه این سفر، بازدیدی از شعبه بیمه دی در این استان نیز انجام شد و همکاران شعبه توانستند دیدگاه ها و نظرات خود را با مدیران ارشد شرکت در میان بگذارند.

@BimehDayPR

فراخوان دومین سوگواره عکس اربعین

فراخوان دومین سوگواره عکس اربعین

شرکت بیمه دانا به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری اربعین حسینی، اقدام به برگزاری سوگواره عکس اربعین کرد.

فراخوان دومین سوگواره عکس اربعین

به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، همزمان با ایام سوگواری اربعین حسینی و در راستای ثبت حماسه پرشور راهپیمایی خیل محبان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، روابط عمومی و پایگاه بسیج این شرکت اقدام به برگزاری دومین سوگواره عکس اربعین کرد.

همکاران شرکت می‌توانند عکس‌های خود را از این رویداد کم نظیر، حداکثر تا پایان وقت اداری روز ۲۳ آبان ماه سال جاری از طریق اتوماسیون به روابط عمومی ارسال کنند.

به تصاویر منتخب جوایزی به رسم یادبود اهدا خواهد شد.

۹۰درصد تخفیف در هزینه‌های اداری و بیمه‌گری در جشنواره بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مهرگان سرمد

از ۱۵مهر تا ۱۵دی ماه برگزار می‌شود
۹۰درصد تخفیف در هزینه‌های اداری و بیمه‌گری در جشنواره بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مهرگان سرمد

🔹از ۱۵مهر تا ۱۵دی ماه سال جاری، جشنواره بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مهرگان بیمه سرمد با اعمال ۹۰ درصد تخفیف در هزینه‌های اداری و بیمه‌گری برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی بیمه سرمد، این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ بیمه عمر در سطح کشور، افزایش فروش بیمه‌های زندگی، افزایش تعامل بین نمایندگان عمر و ایجاد انگیزه در شبکه فروش برگزار شده است.
این گزارش می‌افزاید، با توجه به تخفیفات ویژه در این جشنواره، امکان بازخرید بیمه‌های صادره در این بازه زمانی تا یک سال، وجود نخواهد داشت.

🆔: @sarmadins_co
🌐: www.sarmadins.ir

تولیدات ۱۴ شرکت داخلی با طرح «همیاران سپهر» بانک صادرات ایران اقساطی قابل خرید است

تولیدات ۱۴ شرکت داخلی با طرح «همیاران سپهر» بانک صادرات ایران اقساطی قابل خرید است

تعداد شرکت‌های تولیدی و خدماتی طرف قرارداد با طرح «همیاران سپهر» بانک صادرات ایران به ۱۴ شرکت رسید و متقاضیان می‌توانند در قالب این طرح از ۸۱۷ فروشگاه معتبر در سراسر کشور لوازم خانگی، موتورسیکلت، فرش و… اقلام مورد نیاز خود را به صورت قسطی با شرایط آسان تهیه کنند.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، چهارده شرکت تولیدی و خدماتی در زمینه تولید لوازم خانگی، موتور سیکلت، فرش، توزیع کننده، مسافرتی و گردشگری با انعقاد تفاهم‌نامه با بانک صادرات ایران، فروش محصولات خود را در قالب طرح «همیاران سپهر» با شرایط آسان و اقساطی به طور مستقیم به مشتریان عرضه می‌کنند. تعداد شرکت‌های طرف قرارداد با بانک در قالب این طرح در آینده نزدیک تا ۳۰ شرکت افزایش خواهد یافت.

شرکت‌های«گروه انتخاب»، «پاکشوما»،« نیرو موتور سهند»، «ایران شرق نیشابور»، «فرش زمرد مشهد»، «یاس کوه نورکیش»، «فرش مشهد»، «شاهین موتور قم»، «کلور ایرانیان»، «کبیرموتور کازرون»، «رهاورد کالا ایزدی»، «متین خودرو زنجان»، «جهان همتا سیکلت» و «آفتاب کلوت» در قالب طرح «همیاران سپهر» بانک صادرات ایران می‌توانند تولیدات خود را بدون واسطه با استفاده از تسهیلات بانک با نرخ ۱۵ تا ۱۸ درصدی به صورت اقساطی به متقاضیان بفروشند.

طرح «همیاران سپهر» با انگیزه کمک به تولید و تسهیل فروش اعتباری محصولات با کیفیت داخلی و بالا بردن قدرت خرید مردم توسط بانک صادرات ایران عملیاتی شده و مورد استقبال هموطنان قرار گرفته است.

در قالب طرح یادشده، این بانک با عقد قرارداد با شرکت‌های تولیدکننده داخلی، به مشتریان واجد شرایط آن‌ها در قالب عقد مرابحه (اقساطی)، کارت اعتباری تا سقف ٢٠٠ میلیون ریال تخصیص می‌دهد.

شرکت‌های تولیدی و عرضه‌کنندگانی در این طرح امکان مشارکت دارند که دارای چرخه توزیع متمرکز شامل فروشگاه‌ها و مراکز فروش متعدد باشند. اعتبار کارت‌های اعتباری «همیاران سپهر» سه ماه بوده و تسهیلات آن حداکثر ٣۶ ماهه با نرخ سود ۱۵ و ۱۸ درصد مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

متقاضیان می‌توانند جهت بهره‌مندی از این طرح با مراجعه به نمایندگی‌های شرکت طرف قرارداد، مراجعه مستقیم به شعب یا سایت بانک و شرکت، ضمن اطلاع از شرایط برخورداری از مزایای کارت اعتباری «همیاران سپهر»، درخواست خود را به بانک ارائه کنند.

تعداد فروشگاه‌های معتبر طرف قرارداد شرکت‌های مذکور تاکنون به ۸۱۷ فروشگاه در سراسر کشور رسیده که فهرست آنها در اینجا در دسترس است.

برای دومین بار؛پتروشیمی پارس شرکت برتر HSE در هلدینگ خلیج فارس شد

برای دومین بار
پتروشیمی پارس شرکت برتر HSE در هلدینگ خلیج فارس شد

مدیرHSE و ایمنی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس شرکت پتروشیمی پارس را برای دومین بار به عنوان شرکت برتر این هلدینگ در زمینه عملکرد HSE در ارزیابی سال گذشته انتخاب اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی پارس، مهندس جعفر ربیعی با اهدای لوح سپاس به مهندس حسنی مدیر عامل پتروشیمی پارس، سرآمدی این شرکت در حوزه ایمنی و HSE را در میان شرکت های برتر تولیدی تبریک گفت.

گفتنی است شرکت پتروشیمی فجر و خوزستان نیز حائز این رتبه در هلدینگ خلیج فارس شدند.

طرح مهردانا برگرفته از ظرفیت های سهام عدالت است

طرح مهردانا برگرفته از ظرفیت های سهام عدالت است

نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا با اشاره به مزایا و فواید طرح مهر دانا و تشریح کارکردهای مختلف آن اظهار داشت: این طرح که برای اولین بار در کشور اجرا شده، توانسته یک همبستگی بین دو نهاد مالی بانک و بیمه ایجاد کند که البته این هم برگرفته از ظرفیت‌های تعاونی‌های سهام عدالت است.

طرح مهردانا برگرفته از ظرفیت های سهام عدالت است

 به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، دکتر ابراهیم کاردگر در نشست هم اندیشی نمایندگان مجلس و شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت، صندوق سهام عدالت را دارای ارزش مادی فراوانی دانست و گفت: امیدوارم با انسجام و همدلی و همکاری نمایندگان مجلس و دولت، صندوق سهام عدالت به صندوق بزرگی در کشور تبدیل شده تا همه مردم از ظرفیت های مادی آن بهره مند شوند.

 وی افزود: من هم به عنوان نماینده سهام عدالت در بیمه دانا انتظار این همکاری و تعامل مناسب را دارم تا بتوانیم از ظرفیت همه شرکت‌های سرمایه پذیر برای افزایش سود و بهره وری سهامداران استفاده کنیم.

 دکتر کاردگر، اهمیت اقتصادی کشورمان در منطقه و جهان را مورد تاکید قرار داد و افزود: با توجه به منابع انسانی و مادی فراوان کشورمان می‌توان با افزایش همدلی و تعاملات، مشکلات مردم را به نحو مطلوب برطرف کرد.

 وی در این خصوص از سهامداران سهام عدالت برای افزایش سرمایه بیمه دانا و گسترش دامنه فعالیت های خود خواست مساعدت و همراهی بیشتری داشته باشند.

 مدیرعامل بیمه دانا در ادامه سخنان خود با اشاره به مزایا و فواید طرح مهر دانا و تشریح کارکردهای مختلف آن اظهار داشت: این طرح که برای اولین بار در کشور اجرا شده، توانسته یک همبستگی بین دو نهاد مالی بانک و بیمه ایجاد کند که البته این هم برگرفته از ظرفیت‌های سهام عدالت است.

 وی افزود: طبق مذاکرات انجام شده در این طرح همچنین مقرر شده با اعطای تسهیلات ۸ میلیون تومانی با کارمزد ۲ درصد برای کارفرمایان و کارگران تحت پوشش بیمه های مسئولیت ساختمانی بتوانیم این افراد را نیز از مزایای این طرح بهره مند کنیم.

 دکتر کاردگر با اشاره به فروش ۴۰۰ میلیارد تومانی بیمه نامه طرح مهر دانا تاکنون، ابراز امیدواری کرد: با فراهم شدن زیرساخت های فناوری اطلاعات در آینده نزدیک، طرح مهر دانا در تمامی استان‌های کشور به صورت مطلوب از طریق رسانه‌ها تبلیغ و باز شناخته شود.

 مدیرعامل بیمه دانا آمادگی این شرکت برای ارائه خدمات مطلوب بیمه‌ای به سهامداران سهام عدالت در تمامی استان‌های کشور را اعلام و ابراز امیدواری کرد: با بهره گیری از ظرفیت های فراوان این شرکت ها و حوزه اجرا، این شرکت بتواند در آینده نزدیک به رتبه خوب در شان این شرکت در صنعت بیمه کشور دست یابد.

خدمات رسانی در همه محلات شمال تهران باید عادلانه باشد

‌‌شهردار منطقه یک در ستاد بازآفرینی و برنامه های توسعه محلات:
خدمات رسانی در همه محلات شمال تهران باید عادلانه باشد

همه محلات شمال تهران اعم از برخوردار و کم برخوردار باید از خدمات رسانی شهری یکسان و عادلانه برخوردار باشند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری که با هدف توسعه محلات قیطریه،گلابدره و دربند با حضور راضیه رضابیگی مدیر راهبردی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران،کاوه حاجی علی اکبری مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران ، نماینده فرمانداری شمیرانات و ادارات خدمات رسان و مدیران شهری این منطقه برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: سطح خدمات درمحلات فرسوده باید به سطح خدمات در محلات برخوردار برسد و خدمات عادلانه توزیع و ارایه شود.

وی افزود: باید اقدامات را همگرا و تجهیزات را تجمیع کنیم تا با سرعت بیشتر و زمان کمتری توسعه محلات فرسوده را به اجرا برسانیم.

موسوی خاطر نشان کرد: بازآفرینی رشد همگون محله در همه ابعاد خدمات شهری ، بهداشت و درمان، زیرساخت های شهری آب، برق ، گاز و… را شامل می شود که باید نواقص و مشکلات هر محله را شناسایی و به مرور حل کنیم چرا که رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند همکاری همه دولتمردان و مسئولین در حوزه های مربوط به خود است.
مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران نیز توسعه را هدف بازآفرینی دانست و گفت: بازآفرینی در محله ها به معنای ارتقاء وضعیت و کیفیت زندگی است که در منطقه یک ۳ محله قیطریه،گلابدره و دربند بعنوان هدف بازآفرینی انتخاب شدند تا با یک اولویت ویژه در تخصیص منابع و تعیین پروژه ها سطح خدمات رسانی در آنها ارتقاء یابد.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد کلیه دستگاه‌های عضو ستاد بازآفرینی پایدار منطقه یک که در برنامه توسعه محلات مسئول اقدام و یا اقدامات مشخصی هستند برنامه‌های اجرایی و عملیاتی مرتبط با دستگاه متبوع را تدوین و در قالب نوع اقدام،حجم و مقدار کار، مدت زمان، اعتبار مورد نیاز، دستگاه همکار و سایر توضیحات، تنظیم و ظرف مدت یکماه از ابلاغ نهایی برنامه به دبیرخانه ستاد بازآفرینی منطقه ارسال نمایند تا این برنامه ها برای سال ۹۸ و همچنین بازه پنج ساله ارائه شود.

#شهرداری_منطقه_یک
#شمیران_نگین_تهران
@shemirankhabar

سه شرکت برتر هلدینگ خلیح فارس در زمینه ‏HSE ‎‏ معرفی شدند

سه شرکت برتر هلدینگ خلیح فارس در زمینه ‏HSE ‎‏ معرفی شدند

مدیریت HSE و ایمنی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس سه شرکت پتروشیمی پارس، پتروشیمی فجر و پتروشیمی خوزستان را به عنوان ‏شرکت‌های برتر این هلدینگ در زمینه عملکرد ‏HSE ‎‏ در ارزیابی سال گذشته اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مهندس جعفر ربیعی با اهدای لوح سپاسی به مهندس حسنی ‏مدیرعامل پتروشیمی پارس، مهندس زال‌خانی مدیرعامل پتروشیمی فجر و دکتر صالح احمدی مدیرعامل پتروشیمی خوزستان ‏سرآمدی این شرکت‌ها در حوزه ایمنی و ‏HSE ‎را در میان شرکت‌های برتر تولیدی تبریک گفت.

حمایتی به وسعت یک سرزمین

حمایتی به وسعت یک سرزمین/ احداث بزرگترین هتل غرب کشور با تسهیلات بانک ملی ایران

بانک ملی ایران طی سال های گذشته مطابق سند چشم انداز ۱۴۰۴ تسهیلات بسیاری به کارآفرینان و فعالان عرصه صنعت هتلداری برای ساخت مراکز اقامتی و توسعه صنعت گردشگری با هدف جذب ۲۰ میلیون گردشگر داخلی و خارجی پرداخت کرده است.

 

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، با توجه به شاهراه بودن شهرکرمانشاه و توریستی بودن این منطقه، بانک ملی ایران با هدف توسعه زیرساخت های صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال و درآمد پایدار از محل منابع طرح های ایجادی اقدام به ارائه تسهیلات و مشارکت برای احداث هتل در شهرستان کرمانشاه کرده است.

هتل بزرگ پارسیان با تسهیلات و مشارکت بانک ملی ایران در شهرکرمانشاه احداث شده و این هتل توانسته از زمان تاسیس تاکنون بهترین خدمات را با استانداردهای روز دنیا به گردشگران داخلی و خارجی ارائه دهد.

حوزه گردشگری نقش مهم و حیاتی در رونق اقتصادی و به طور ویژه در زمینه اشتغال دارد و در این میان بانک ملی ایران در سال های گذشته توانسته با ارائه تسیهلات به توسعه این صنعت در کشور یاری رساند.

هتل پارسیان کرمانشاه در سایه ی حمایت ها و کمک های بانک ملی ایران با ایجاد زیر ساخت های اسکان مناسب و بسترسازی خدمات مطلوب، با ۱۰۰ باب واحدهای اقامتی و پذیرایی استاندارد، ظرفیت پذیرش ۱۰۰۰ میهمان را داراست.

هدایت حاتمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانک ملی ایران اظهار داشت: بانک ملی ایران به عنوان بانک حامی حوزه خدمات و صنعت گردشگری کشور، نقش بسیار مهم و تعیین کننده‌ای در جهت احداث و راه اندازی این هتل ایفا کرده که توانسته به رونق تولید ۲۰ نوع صنعت و صنایع مرتبط در استان کمک کند و مسلما ادامه این روند و حمایت این بانک از پروژه‌های حوزه گردشگری کشور سبب رشد و توسعه بیش از پیش این صنعت مهم، اشتغالزا و ارز آور خواهد شد.

وی با بیان این که سرمایه گذاری درحوزه گردشگری و هتل داری به نسبت ایجاد اشتغال در مقایسه با بخش صنعت بسیار به صرفه است، تصریح کرد: سال گذشته میلیاردها تومان گردش مالی از ارائه خدمات گردشگری در استان کرمانشاه منجر به در آمد و توسعه اقتصادی و رونق تولید استان شد.

احمد صفری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانک ملی ایران، در همین رابطه اظهار داشت: استان کرمانشاه با ظرفیت قابل توجه در حوزه گردشگری توانسته در جذب سرمایه گذار از سایر مناطق کشور پیشی بگیرد و وضعیت سرمایه گذاری در طرح های گردشگری استان به پشتوانه بی دریغ و با تامین مالی بانک ملی ایران پیشرفت خوبی داشته است.

وی به ساخت هتل به عنوان زیر ساخت اصلی توسعه صنعت گردشگری در استان اشاره کرد و افزود: ساخت و بهره برداری از مجموعه بزرگ هتل پارسیان با حمایت ها و مشارکت بانک ملی ایران فرصت و زمینه اشتغالزایی برای بیش از ۵ هزار نفر مستقیم و غیر مستقیم را در شهرستان کرمانشاه ایجاد و این بانک نقش مهمی را در ارتقای این صنعت در استان ایفا کرده است.

وی تصریح کرد: موقعیت استراتژیک، زیرساخت های مناسب و تخصیص منابع و حمایت های بانک ملی ایران در شکوفایی ظرفیت ها و استعدادهای طبیعی خطه کرمانشاه افق روشنی را برای سودآوری و سرمایه گذاری در زمینه صنعت گردشگری استان در سالهای آینده نوید می دهد.

صفری تصریح کرد: همان طور که مقام معظم رهبری فرموده اند، می توان با رشد و رونق گردشگری داخلی از طریق افزایش جذابیت های داخلی به رشد اقتصاد و رونق تولید کشور کمک کرد که ایران از ظرفیت های لازم و مناسبی برای رونق گردشگری برخوردار است.

اشکان لطفی، مدیر کل هتل پارسیان کرمانشاه گفت: با توجه به وجود آثار تاریخی و توریستی بودن این منطقه و حضور گردشگران خارجی و داخلی در استان، بازدهی سرمایه گذاری این پروژه توسط بانک ملی ایران بسیار بالا است.

هتل بزرگ پارسیان کرمانشاه جدیدترین و خاص‌ترین هتل در منطقه غرب کشور است که توسط متخصصین داخلی در مساحتی بالغ بر ۳۳ هزارمتر مربع طراحی و با تخصیص اعتبار و تامین مالی بانک ملی ایران در ۸ طبقه شامل سالن همایش، تالار پذیرایی، فروشگاه، فضای ورزشی و هایپر مارکت و همچنین رستوران به بهره برداری رسیده است.

تجهیز سایت کامپیوتری دومدرسه در پل‌دختر توسط پرسنل بانک سرمایه

 
تجهیز سایت کامپیوتری دومدرسه در پل‌دختر توسط پرسنل بانک سرمایه

کارکنان بانک سرمایه در گامی کوچک برای کمک به هم‌وطنان سیل‌زده، سایت های کامپیوتری دو مدرسه در پل‌دختر را تجهیز نمودند.

به گزارش روابط عمومی بانک سرمایه، هم‌زمان با بازگشایی مدارس و در روزهای آغازین مهرماه، بانک سرمایه در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود و از محل کمک ‌های نقدی کارکنان خویش به هم‌وطنان سیل‌زده، سایت‌های کامپیوتری دبیرستان دخترانه زینبیه و دبیرستان نمونه دولتی دخترانه شهیده کائیدی را تجهیز نمود.

بانک سرمایه طی این برنامه جمعاً ۳۰ دستگاه کامپیوتر با شبکه وایرلس، شش عدد پرینتر لیزری و دو دستگاه فتوکپی، خریداری، نصب و راه‌اندازی نموده است.

گفتنی است کارکنان بانک سرمایه به عنوان شهروندان متعهد و فرزندان خدمت‌گزار میهن، همواره کوشیده‌اند تا در راه کاستن از آلام هم‌وطنان ارجمند در مواجهه با سوانح طبیعی، به میزان توانایی و بضاعت خویش و بدون هرگونه دستورالعملی در این زمینه، به صورت کاملاً خودجوش گام‌هایی هرچند کوچک بردارند و در همین راستا، بانک سرمایه پیش از این و در سال گذشته نیز از محل کمک‌های نقدی ایشان به زلزله‌زدگان غرب کشور، نسبت به تهیه و تحویل تعدادی کانکس اقدام نمود.

راه‌اندازی نرم‌افزار تلفن همراه سالنامه آماری سال ۹۷

 
راه‌اندازی نرم‌افزار تلفن همراه سالنامه آماری سال 97

در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پیرامون دسترسی آزاد هم‌وطنان به آمار و اطلاعات، اپلیکیشن موبایل سالنامه آماری سال ۹۷ تهیه و در اختیار عموم علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، حسین متولی حبیبی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات این سازمان، با بیان این خبر اظهار داشت:

استفاده از اطلاعات سالنامه آماری سال ۹۷ بر روی تلفن همراه، در همه جا و بدون نیاز به اینترنت امکان‌پذیر است.
وی افزود:
در حال حاضر نسخه اندروید اپلیکیشن در مارکت کافه بازار به نشانی https://Cofebazaar.ir/app/com.kte.rah و پرتال سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای و نسخه وب اپلیکیشن Ios در نشانی Salnameh.rmto.ir قابل دسترسی و بهره‌برداری است.
متولی یاد‌آور شد:

اطلاعات این سالنامه در ۸ فصل مربوط به حوزه‌های فعالیتی حمل و نقل جاده‌‌ای، راهداری، شرکت‌ها و مؤسسات و حمل و نقل هوشمند ، قابل بهره‌برداری است.

ضریب نفوذ بانکداری الکترونیک بانک توسعه تعاون در حال افزایش است

ضریب نفوذ بانکداری الکترونیک بانک توسعه تعاون در حال افزایش است

عباس نجفی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون: ضریب نفوذ بانکداری الکترونیک بانک توسعه تعاون در حال افزایش است

عباس نجفی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون در جلسه ارزیابی عملکرد مدیریت شعب استان کرمان که به‌منظور بررسی و سنجش میزان کارایی، اثربخشی و تحقق کمی و کیفی عملکرد با توجه به برنامه ابلاغی سال ۹۸ در محل ساختمان ستادی میرداماد این بانک برگزار شد گفت: سامانه همراه بانک و اینترنت بانک توسعه تعاون از قابلیت‌های مناسبی برای سهولت استفاده عموم برخوردار است و برنامه‌های ویژه‌ای برای بهره مندی مشتریان از این سامانه و افزایش ضریب بانکداری الکترونیک بانک توسعه تعاون در حال اجراست.

نجفی خاطر نشان کرد: بانک توسعه تعاون در راستای تسهیل خدمت رسانی، شعب بانک را با پراکندگی زیاد جغرافیایی ایجاد نموده است و با این ظرفیت، عاملیت طرحهای ملی و توسعه‌ای را به عهده گرفته است.

وی با بیان عملکرد استان کرمان گفت: مانده تسهیلات اعطایی استان در حال حاضر بالغ بر ۴۳۳۰ میلیارد ریال می‌باشد و تسهیلات پرداختی طی سالهای ۹۷ و ۹۸ افزون بر ۳۰۰۰ میلیارد ریال می‌باشد.

وی با اشاره به این که حدود ۴.۵ درصد امکانات بانک توسعه تعاون به لحاظ شعبه، نیروی انسانی و تجهیزات بانکداری الکترونیک در استان کرمان بکار گرفته شده گفت: این استان در سال ۹۷ به ارزش ۱۱۰۰ میلیارد ریال و در شش ماهه ابتدایی سال جاری به ارزش ۸۰۳ میلیارد ریال ضمانت نامه صادر نموده و با این کارنامه سهم ۶ درصدی از مجموع عملکرد بانک در این شاخص را رقم زده است.

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون با بررسی عملکرد کرمان در بهره گیری از محصولات بانکی گفت: ۱۲ درصد عملیات اجرا شده بانک در طرح همراه در این استان صورت گرفته است.

گفتنی است در این جلسه حسن شریفی مدیر امور طرح و برنامه و محمد ذوالفقاری مدیر امور مالی بانک توسعه تعاون ابعاد تخصصی عملکرد استان کرمان را بررسی نمودند و حمید رضا حکمتی نیا مدیر امور شعب استان کرمان، معاونین استان و روسای شعب توضیحاتی در خصوص برنامه‌های پیش رو ارائه دادند.

  

1 2 3 361