دسته بندی های ارشیو: آخرین بازدید

ترافیک سنگین عرضه ها در بورس کالا

بورس کالا

فعالان تالار نقره ای امروز سه شنبه ۸ بهمن ماه میزبان عرضه های سنگین انواع محصولات صنعتی و معدنی و پتروشیمی و فرآورده های نفتی هستند.

به گزارش «کالاخبر»؛ امروز در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۴۰ هزار و ۷۴۴ تن سبد میلگرد، ۹ هزار و ۹۰۰ تن تیرآهن، ۳۷ هزار تن شمش بلوم، ۱۴۰ تن شمش روی، ۱۴۰ تن مس کاتد، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها، یک هزار و ۹۰۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم و ۳۰ کیلوگرم شمش طلا عرضه می شود.

تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز میزبان عرضه ۷۷ هزار و ۵۸۰ تن قیر و ۵۰ تن عایق رطوبتی است.

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران در این روز شاهد عرضه ۱۲۳ هزار و ۵۸۳ تن مواد پلیمری، مواد شیمیایی، لوب کات، گوگرد و قیر است.

رکورد تولید چادرملو از ۱۲٫۸ میلیون تن گذشت

رکورد تولید چادرملو از ۱۲٫۸ میلیون تن گذشت

بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۱۲ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۴۲۱ تن انواع محصولات از سوی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از ابتدای امسال تا پایان دی ماه است.

به گزارش روز سه شنبه سایت خبری- تحلیلی معدن۲۴، در این مدت هفت میلیون و ۲۳۱ هزار و ۴۶۱ تن کنسانتره آهن (خشک)، ۲۹۱ هزار و ۱۷۰ تن سنگ دانه بندی، دو میلیون و ۹۷۰ هزار و ۶۵۸ تن گندله و ۸۴۱ هزار و ۲۴ تن فولاد در چادرملو تولید شد.
تا پایان دی ماه چادرملو موفق به تولید ۳۹ هزار و ۴۲ تن آپاتیت، یک میلیون و ۳۰۶ هزار و ۸۲۳ تن آهن اسفنجی و ۱۶۷ هزار و ۲۴۳ تن نرمه گندله (Pellet Fine) شد.

** آمار دی ماه
برپایه این آمارها، یک میلیون و ۳۷۹ هزار و ۲۳۵ تن از مجموع تولید یاد شده مربوط به دی ماه بود که مشتمل بر ۸۱۰ هزار و ۴۷۷ تن کنسانتره آهن (خشک)، ۲۷ هزار و ۲۲۵ تن سنگ دانه بندی، ۲۹۳ هزار و ۳۵۶ تن گندله، ۹۰ هزار و ۸۶۲ تن فولاد، هشت هزار و ۹۵ تن آپاتیت و ۱۴۹ هزار و ۲۲۰ تن آهن اسفنجی است.
این گزارش می افزاید: مجموع فروش چادرملو تا پایان دی ماه ۷۸۷۳۶ میلیارد و ۹۲۴ میلیون ریال بوده است.

گروه جهادی بسیج بانک توسعه صادرات به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان اعزام شد

گروه جهادی بسیج بانک توسعه صادرات به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان اعزام شد

گروه جهادی بسیج بانک توسعه صادرات به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان اعزام شد

گروه جهادی پایگاه مقاومت بسیج بانک توسعه صادرات ایران به‌منظور خدمت‌رسانی به هموطنان سیل‌زده منطقه قصر قند استان سیستان و بلوچستان به این مناطق اعزام شد.

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، در این گروه شماری از همکاران بسیجی شاغل در واحدهای ستادی و شعب استان‌ها حضور دارند که برای کمک‌رسانی به مدت پنج روز در استان سیستان و بلوچستان حضور خواهند داشت.
در پی وقوع سیل در استانهای سیستان و بلوچستان،کرمان و هرمزگان کارکنان بانک توسعه صادرات نیز همگام با سایر هموطنان در حرکتی انسان دوستانه اقدام به جمع آوری کمک های نقدی به سیل زدگان کردند و این مبالغ تحویل گروه جهادی بسیچ برای هزینه کرد در مناطق سیل‌زده شد.
حساب شماره ۰۱۰۰۰۲۵۹۲۲۰۰۴ و شماره شبا ۲۹۰۲۰۰۰۰۰۰۰۰۱۰۰۰۲۵۹۲۲۰۰۴ IR به نام بانک توسعه صادرات ایران مربوط به واریز وجوه اهدایی به منظور اهدا به هموطنان سیل زده است.

صنعت مس همچنان برترین گزینه سرمایه‌گذاری

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران عنوان کرد

سهامداران نگران فملی نباشند/ صنعت مس همچنان برترین گزینه سرمایه‌گذاری

دکتر اردشیر سعدمحمدی با اشاره به کاهش قیمت جهانی مس تحت تأثیر تعطیلات سال نو چین و شیوع ویروس کرونا، گفت: کاهش جهانی قیمت مس طی ماه ژانویه و در ایام تعطیلات سال نو چین و بسته بودن بازارها طی سال‌های گذشته نیز رخ می‌داده است.

سهامداران نگران فملی نباشند/ صنعت مس همچنان برترین گزینه سرمایه‌گذاری

به گزارش مس پرس، دکتر اردشیر سعدمحمدی با اشاره به کاهش قیمت جهانی مس تحت تأثیر تعطیلات سال نو چین و شیوع ویروس کرونا، گفت: کاهش جهانی قیمت مس طی ماه ژانویه و در ایام تعطیلات سال نو چین و بسته بودن بازارها طی سال‌های گذشته نیز رخ می‌داده است ولی در این میان شیوع ویروس کرونا و تحت تأثیر قرار گرفتن بازارها و به‌ویژه حمل‌ونقل دریایی به‌صورت عامل مضاعف عمل کرده است و باعث کاهش قیمت جهانی مس شده است.

مدیرعامل شرکت مس با تأکید بر اینکه به لحاظ فاندامنتال صنعت مس از شرایط خوبی برخوردار است و امضای توافق فاز اول تجاری بین چین و آمریکا بسیاری از نگرانی‌ها در خصوص میزان تقاضای مس چین را برطرف کرد گفت: به‌طور قطع تهدیدات موجود از نوع فاندامنتال نبوده و بر پایه پیش‌بینی ۱۰ موسسه مالی بزرگ دنیا همچون سی آر یو، ان بی دی، اینوست و … کف قیمت مس در سال ۲۰۲۰ ، ۶۳۰۰ دلار بر تن خواهد بود.
به گفته سعدمحمدی طی ۱۳ سال گذشته سهام شرکت مس در بازار بورس جزو سهام‌های پربازده و سودده بوده است چراکه از یک‌سو میانگین قیمت جهانی مس طی این بازه زمانی بالای ۶۵۰۰ دلار بر تن بوده است و ازسوی دیگر این شرکت در سخت‌ترین شرایط موفق به افزایش سطح تولید و تحقق برنامه‌های فروش خود شده است.

وی تصریح کرد: همچنین میانگین سالیانه بازدهی سهام شرکت مس از بدو پذیرش در بورس در سال ۱۳۸۵ حدود ۱۸۸درصد بوده است که رقم چشمگیری نسبت به بازارهای مشابه محسوب می‌شود.
مدیرعامل شرکت مس با بیان اینکه شرکت مس در آستانه ثبت فروش ۲۰ هزار میلیارد تومانی قرار دارد و طی ده ماه سال جاری بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان فروش به ثبت رسانده است گفت: در حال حاضر هیچ‌گونه نگرانی در خصوص آینده صنعت مس وجود ندارد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نه‌تنها امسال رکورد تولید زده خواهد شد بلکه برای سال آینده هم در حال برنامه‌ریزی برای افزایش تولید هستیم.
وی با بیان این‌که در چند روز آینده شاهد بهره‌برداری از کارخانه ذوب خاتون‌آباد با ظرفیت ۱۲۰ هزار تن خواهیم بود و ظرفیت ذوب کشور به ۴۰۰ هزار تن خواهد رسید بیان کرد: قطعاً این طرح‌ها باعث افزایش تولید و به‌تبع آن افزایش ظرفیت فروش شرکت مس خواهد شد.
سعد محمدی یادآور شد: صنعت مس ایران همه پتانسیل‌های رشد  ازجمله دارا بودن پتانسیل‌های معدنی و امکان تأمین مالی طرح‌های توسعه را داراست و در سال جاری خبرهای خوبی در حوزه اکتشافات و افزایش ذخایر معدنی مس ایران به گوش رسید که این صنعت را بیش‌ازپیش آینده دار کرد.
وی افزود: افزون بر این با افزایش ۲۳۴۰ میلیارد تومانی سرمایه شرکت مس این شرکت هم‌اکنون از منظر تأمین مالی طرح‌های توسعه مشکلی نخواهد داشت و در مسیر رشد و توسعه قرار دارد.
مدیرعامل شرکت مس گفت: صنعت مس برترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در کوتاه‌مدت و بلندمدت محسوب می‌شود و فعالان بازار سرمایه باید با در نظر گرفتن کلیه پارامترهای تأثیرگذار بر بازار مس در خصوص این سهم تصمیم‌گیری کنند.

درخشش ذوب آهن اصفهان در جشنواره ایده های ارزش آفرین

درخشش ذوب آهن اصفهان در جشنواره ایده های ارزش آفرین

ایده ذوب آهن اصفهان از بین ۴۰۰ ایده ارائه شده به جشنواره ایده های ارزش آفرین  با عنوان دستگاه شماره زن بر روی شمش های ریخته گری ایستگاه ۶ فولادسازی به روش پاشش پودر در بین ۱۰ ایده برتر قرار گرفت .

در مراسم اختتامیه دومین جشنواره ایده های ارزش آفرین بخش معدن و صنایع معدنی(اینوماین ۲) که با حضور دکتر محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران ، دکتر برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت ، دکتر خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت وجمعی از فعالان حوزه صنعت و معدن دوشنبه ۷ بهمن ماه در  سالن همایش های صندوق  نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد ، لوح تقدیر ایده برتر به مهندس مرتضی شیرین پرور مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان اهداء شد .

مهندس شیرین پرور در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص  مزایای اجرای این پروژه به مواردی همچون  امکان رصد کردن محصولات ذوب آهن ، کاهش ضایعات ، افزایش رضایت مشتری و حفظ اصول ایمنی و سلامت کارکنان اشاره نمود و گفت : این ایده بر اساس یک پروژه تحقیقاتی با همکاری ذوب آهن اصفهان ودانشگاه آزاد اسلامی شهر مجلسی شکل گرفته ونمونه اولیه ، طراحی و بومی سازی شده و مورد استفاده قرار گرفته است .

وی در خصوص ضرورت اجرای این پروژه اظهار داشت : محیط کاری بسترهای خنک کننده ایستگاه های ریخته گری از جمله موقعیت های کاری در کارخانه است که شرایط سخت و دشواری دارد . دمای بالا و حرکت شمش از جمله عوامل دشواری در فعالیت پرسنل در این قسمت می باشد . با توجه به اینکه در برخی موارد شمش های تولید شده از نظر کیفی با مشکلاتی مواجه می شوند و با توجه به لزوم پی گیری و شناسایی منشا ایجاد مشکلات ، درج شماره های صحیح به نحو موثری در برطرف کردن مشکلات و رضایت مشتری موثر خواهد بود .

مهندس شیرین پرور تصریح کرد : عملیات شماره زنی بر روی شمش های ریخته گری در گذشته به روش استفاده از قلم های قیر-آلومینیوم بودکه به دلیل سختی کار و نیاز به سرعت در درج شماره های معمولاً خوانا نبودن توسط اپراتور می گردید و با هدف برطرف کردن این مشکل و افزایش ایمنی کارکنان ، پروژه مذکور اجرا گردید .

مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان گفت : مراحل اجرای این پروژه در مدیریت تحقیق و توسعه و توسط مهندس علی شیرازی کارشناس این مدیریت و با همکاری کارشناسان مدیریت های ، فولادسازی، کیفیت و امور فنی و برنامه ریزی  طی مدت ۵ سال انجام پذیرفت .

لازم به ذکر است در این پروژه که در قالب طرح تحقیقاتی اجرا شد ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مجلسی و به ویژه آقای دکتر اکبر حجتی همکاری داشتند.

شایان ذکر است دومین نمایشگاه و جشنواره ایده های ارزش آفرین با محوریت ارایه نیازهای فناورانه معدن و صنایع معدنی از شنبه ۵ بهمن ماه آغاز به کار نمود و امروز ۷ بهمن ماه با معرفی ایده های برتر به کار خود پایان داد .

این نمایشگاه و جشنواره به همت موسسه یونیدرو (موسسه مشترک ایمیدرو و دانشگاه تهران) برگزار و در این آیین از ۴۰۰ ایده نوآورانه رونمایی شد.

در این نمایشگاه شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی همچون ذوب آهن اصفهان ،  گل‌گهر، ملی مس، مبارکه، فولاد خوزستان و شرکت های دانش بنیان گرد هم آمدند تا با هم اندیشی، پیوند صنعت و دانش بنیان ها را رقم بزنند.

در این نمایشگاه شرکت های دانش بنیان در حوزه های هوشمندسازی ناوگان حمل و نقل، حفاری، تولید، آزمایشگاهی، ساخت قطعات و‌ تجهیزات و… حضور داشتند. یکی از محورهای اصلی جشنواره اینوماین ۲، معرفی نیازهای فناورانه شرکت های معدن و صنایع معدنی بود .

کاهش ۱۳٫۸ واحد درصدی تورم پاییز در بخش معدن

کاهش ۱۳٫۸ واحد درصدی تورم پاییز در بخش معدن

مرکز آمار ایران گزارش داد: تورم نقطه به نقطه بخش معدن در فصل پاییز ۹۸ نسبت به فصل تابستان، ١٣.٨ واحد درصد کاهش داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مرکز آمار ایران اعلام کرد: تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن در فصل پاییز ٩٨ نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (تورم نقطه به نقطه)، به ٣٧,۶ درصد رسید. این رقم در ماه تابستان، ۵۱٫۴ درصد بود.

تورم نقطه به نقطه مربوط به گروه استخراج زغال سنگ معادل ١٠٩.١ درصد، استخراج کانه های فلزی ٣٣.۶ درصد و استخراج سایر معادن ٣۵.۴ درصد است. تورم نقطه به نقطه در ۲ گروه عمده استخراج کانه های فلزی و استخراج سایر معادن در مقایسه با فصل قبل کاهش داشته است.

کاهش ٧.٢ واحد درصدی تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش معدن در ۴ فصل منتهی به فصل پاییز ٩٨ نسبت به دوره مشابه در سال قبل (تورم سالانه) به ۵٢,٠ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (۵۹٫۲ درصد)، ٧.٢ واحد درصد کاهش نشان می دهد.

در فصل مورد بررسی، تورم سالانه مربوط به گروه استخراج زغال سنگ برابر با ٩٠.٣ درصد، استخراج کانه های فلزی ۵٣.۴ درصد و استخراج سایر معادن ٣۶.۴ درصد است.

افزایش ۳ واحد درصدی تورم فصلی

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل پاییز ٩٨ به ۶,۵ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل تابستان ٩٨، ٣ واحد درصد افزایش دارد.

تورم فصلی مربوط به گروه استخراج زغال سنگ معادل ١٨.٣ درصد، استخراج کانه های فلزی ۵.۵ درصد و استخراج سایر معادن ۶.٢ درصد بوده است. تورم فصلی هر سه گروه عمده در مقایسه با فصل تابستان سال جاری افزایش داشته است.

کنفرانس حمل و نقل ریلی فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید

کنفرانس حمل و نقل ریلی فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید

کنفرانس حمل و نقل ریلی فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید با حمایت ذوب‌آهن اصفهان به عنوان اولین و تنها تولید کننده انواع ریل های راه آهن و مترو در غرب آسیا در دانشگاه علم و صنعت با حضور دکتر خیرا.. خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور ، دکتر علی امام،  مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه ، دکتر سعید رسولی، مدیر عامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، دکتر جبار علی ذاکری، رئیس دانشگاه علم و صنعت ، مهندس منصور یزدی زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و جمعی از مسئولین این دو سازمان ، هفتم بهمن ماه در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

از سنگ تا ریل در ذوب آهن اصفهان

مهندس منصور یزدی زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان نیز در کنفرانس حمل و نقل ریلی فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید، گفت : همکاران  ذوب آهنی با کار شبانه روزی موفق به تولید ریل شدند .

وی با بیان این که بسیاری از کارشناسان داخلی باور نداشتنددر داخل ریل تولید شود اما این کار بزرگ انجام شد، افزود: تغییر در فرایند واردات ریل کار سختی بود اما این باور ایجاد و ریل مورد نیاز در ذوب آهن تولید شد.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان، تاکید کرد:  الان ریل ۱۸ متری تولید می کنیم و می توانیم ۳۶ متری هم به راحتی تولید کنیم . می توانیم با کمک دانشگاه ریل ۷۲ متری تولید کنیم و نیاز به تغییرات در خط داریم که این امر در شش ماهه قابل انجام است .

وی با بیان این که با ظرفیت کنونی به راحتی می توانیم نیاز داخلی را تامین کنیم و حتی طرح های توسعه ریل را پوشش دهیم، اظهار داشت: زمانی فولاد مورد نیاز ریل وارد می شد اما الان فولاد ریل را با پروژه vd تولید می کنیم و افتخار می کنیم که در ذوب آهن اصفهان،  سنگ آهن به ریل تبدیل می شود.

مهندس یزدی زاده ازتولید انواع ریل مورد نیاز متروی اصفهان ، تهران و سراسر کشور خبر داد و تصریح کرد: تا ۲۲ بهمن، انواع ریل مورد نیاز معدن نیز در ذوب آهن اصفهان تولید خواهد شد .

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان با بیان این که اکنون متناسب با نیاز و تقاضای کشور ماهانه ۱۰ هزار تن ریل تولید می شود، گفت: ریل ذوب آهن تا سرعت ۳۵۰ کیلومتر را پوشش می دهد و برای سرعت های بالاتر هم در صورت نیاز تولید خواهیم کرد.

وی بیان کرد: تا کنون بخش خصوصی ۹ هزار تن ریل از ذوب آهن اصفهان خریداری کرده و این امر نشان دهنده رقابتی بودن قیمت های ریل ذوب آهن با نمونه های خارجی است البته بخش دولتی نیز تا کنون ۱۵ هزار و ۱۳ هزار و پانصد تنی تقاضا داشتند و تقاضاهای دیگری از جمله برای محور چابهار در راه است .

تولید ریل  سمبل و نماد توسعه یافتگی یک کشور است

دکتر جبارعلی ذاکری، رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در کنفرانس حمل و نقل ریلی فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید ، گفت: تولید ریل طی سالیان گذشته به عنوان مانع توسعه خطوط ریلی مطرح بود که با همت ذوب آهن اصفهان در حال برطرف شدن است .

وی، تولید ریل را سمبل و نماد توسعه یافتگی یک کشور دانست و افزود: در حال حاضر مرکزی برای تست تجهیزات ریلی در کشور وجود ندارد . برای رفع این مشکل اقداماتی در دانشگاه علم و صنعت آغاز شده است . امیدوارم این نشست در بومی سازی تجهیزات صنعت حمل و نقل ریلی موثر باشد و در همایش های آینده نتایج آن بررسی شود .

یک شاخه ریل نباید به کشور وارد شود

دکتر خیرا… خادمی مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور  در کنفرانس حمل و نقل ریلی فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید، با بیان این که برای سه هزار کیلومتر، قرارداد خرید ریل داریم، گفت: امسال حدود ۹۷۰ کیلومتر خط آهن به بهره برداری رسید و ۵ مرکز استان به خط ریل وصل شدند .

وی افزود: الان عمده حمل ونقل کشور جاده ای است در حالی که ساختار عمومی حمل و نقل کشور باید ریلی شود و یکی از پیش نیازهایاین ساختار، توسعه شبکه حمل و نقل ریلی است .

دکتر خادمی با بیان این که در سال های گذشته همه تجهیزات لازم  برای حمل و نقل ریلی را داشتیم اما تامین ریل یک معضل اساسی بود و گاهی امکان واردات هم نبود ، تاکید کرد: از سال جاری با مدیریت مهندس یزدی زاده در ذوب آهن و همراهی بخش های بهره بردار , تولید ریل انجام شد و هم اکنون در محور بستان آباد تبریز در حال استفاده است .

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور با اشاره به این که برای قرارداد با ذوب آهن اصفهان ، مناقصه برگزار شد و این شرکت در این مناقصه پیروز شد، تصریح کرد:  با موفقیت بزرگ تولید ریل در ذوب آهن , توسعه حمل و نقل ریلی به سرعت انجام می شود و برنامه ما این است که یک شاخه ریل از خارج وارد نشود .

وی اظهار داشت: تامین مالی در بخش ریل می تواند تولید کننده و ریل را بیشتر از پبش به تولید و استفاده از ریل داخلی ترغیب کند و به یقین هزینه واردات بسیار بیشتر از هزینه خرید از داخل است .

ریل مترو کلان شهرهای کشور تا ۴ سال آینده از ذوب آهن اصفهان تامین می شود

دکتر علی امام ،  مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه، در کنفرانس حمل و نقل ریلی فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید، گفت: بازدید خوبی از ذوب آهن داشتیم و از آنجا تصمیم گرفتیم طبق تفاهم نامه ای ریل مورد نیاز متروی کلان شهرها تا ۴ سال آینده از ذوب آهن اصفهان تامین شود .

وی از اراده بخش مترو برای تامین ریل مورد نیاز خود از ذوب آهن اصفهان خبر داد و افزود: اخیرا برای خرید ۸۰۰ تن ریل UIC54 مورد نیاز متروی تهران با ذوب آهن اصفهان تفاهم نامه ای امضا کردیم که آغاز این همکاری است .

تولید ریل در ذوب آهن اصفهان به سرعت در حال انجام است

دکتر سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران  در کنفرانس حمل و نقل ریلی فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید با بیان این که تولید ریل ملی از دیر باز برای هر ایرانی یک آرزو بود، گفت: ذوب آهن اصفهان آماده دریافت سفارش برای تولید ریل است و این فرایند در ذوب آهن شرایط بسیار خوبی دارد و تولید به سرعت انجام می شود .

وی افزود: افتخار می کنیم که اولین شرکتی هستیم که  برای خرید ریل با ذوب آهن اصفهان قرارداد بستیم و هم اکنون از ریل تولیدی این شرکت استفاده می کنیم

بانک صادرات ایران، بانک عامل نمایشگاه بین‌المللی کتاب سال ۹۹ شد

 
بانک صادرات ایران، بانک عامل نمایشگاه بین‌المللی کتاب سال ۹۹ شد

بانک صادرات ایران، بانک عامل نمایشگاه بین‌المللی کتاب سال ۹۹ شد

​با امضای تفاهم‌نامه میان بانک صادرات ایران و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این بانک به عنوان بانک عامل سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران معرفی شد.

 به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، بر اساس این تفاهم‌نامه، این بانک به‌ عنوان بانک عامل نمایشگاه‌های کتاب تهران و استان‌ها و سایر نمایشگاه‌های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب شده و حمایت‌های مختلفی از حوزه فرهنگ انجام خواهد داد.
مدیرعامل بانک صادرات ایران در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به سابقه همکاری میان این بانک و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما به خود می‌بالیم که توانسته‌ایم در دوره کنونی چراغی را در راستای توسعه فرهنگی کشور روشن کنیم. بانک صادرات ایران همیشه در حوزه فرهنگی فعال بوده و با این تفاهم‌نامه، امیدواریم نقش مؤثرتری در اعتلای بخش فرهنگی کشور ایفا کنیم.
حجت‌اله صیدی با بیان این مطلب که امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بانک صادرات ایران افتخار است، گفت: از دو جنبه علاقه‌مند بودیم تا این تفاهم‌نامه نهایی شود: نخست علاقه و توجه بانک صادرات ایران به توسعه فرهنگی؛ چرا که معتقدیم براساس توسعه فرهنگی در سایر حوزه‌ها نیز می‌توان پیشرفت کرد و دیگر اینکه امکانات ما از نظر خدمات‌رسانی در اختیار ناشران، تولیدکنندگان محصولات فرهنگی و مؤلفان و همه علاقه‌مندان به کتاب قرار خواهد گرفت و سعی می‌کنیم امکان دسترسی به آنها را تسهیل و تسریع کنیم.
وی افزود: نمایشگاه کتاب تهران به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور شناخته می‌شود و مشارکت در برگزاری این رویداد را موجب بالندگی خود می‌دانیم.
در این مراسم، همچنین محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه نگاه این وزارتخانه به فرهنگ، نگاه گلخانه‌ای نیست و به چرخه اقتصادی و گشایش فرصت‌های اختصاصی اقتصادی برای آن نیز توجه دارد، تصریح کرد: فرهنگ می‌تواند گشایش‌هایی در بخش‌های مختلف گردش اقتصادی ایجاد کند و به همین دلیل حمایت بخش اقتصادی از بخش فرهنگ را قدر می‌نهیم.
وی با اشاره به همکاری بانک صادرات ایران در پرداخت وام به اهل قلم بیان کرد: رکن اصلی تولید کتاب، اهل قلم هستند و با توجه به شرایط اقتصادی کشور، به‌نظر می‌رسد نوشتن، نیازمند حمایت است تا چرخه اقتصاد نشر فعال‌تر شود. امیدواریم این تفاهم‌نامه در زمینه موضوعاتی مانند وام به اهل قلم نیز بیشتر به کار گرفته شود. این به معنای آن است که ما با حمایت اقتصادی، فضایی را فراهم کنیم تا مؤلفان با خیال راحت‌تر به کار تألیف بپردازند و چرخه انتشار نشر شکل بگیرد.
وی با اشاره به اینکه تأکید اصلی این تفاهم‌نامه روی نمایشگاه کتاب تهران نیست، گفت: استان ها هم در طول سال آینده از حمایت‌های بانک صادرات ایران بهره‌مند خواهند شد و تحولات اقتصادی و اجتماعی در حوزه نشر را شاهد خواهند بود.

مفهومی نو از نگهداری لباس‌ها با AirDresser سامسونگ

 
مفهومی نو از نگهداری لباس‌ها با AirDresser سامسونگ

مفهومی نو از نگهداری لباس‌ها با AirDresser سامسونگ

شرکت سامسونگ محصول نوآورانه خود به نام AirDresser را وارد بازارهای مختلف جهان کرد. این جدیدترین محصول سامسونگ از جریان پرفشار هوا و بخار برای جداکردن گردوغبار و جرم از لباس‌ها و تازه و ضدعفونی کردن آنها استفاده می‌کند.

 جنیفر سانگ، معاون محصولات خانگی دیجیتال سامسونگ می‌گوید «سامسونگ با ارائه مفهومی جدید از نگهداری لباس‌ها در خانه، زندگی مدرن را یک بار دیگر ارتقا داده است. به این ترتیب مشتریان امکان پیدا می‌کنند تا وقت‌شان را صرف کارهای موردعلاقه خودشان کنند».

او میافزاید «محصول AirDresser در واقع پاسخ سامسونگ به درخواست مشتریان برای عملکرد دینامیک‌تر حتی در ابتدایی‌ترین لوازم خانگی بود تا بتوانند روشی ساده‌تر و کارآمدتر برای برآوردن نیازهایشان در زمینه تمیزکردن و رفع بوی لباس‌ها پیدا کنند».

لباس‌هایی کاملا نو

پس از آنکه لباس را داخل این دستگاه آویزان کردید، کافی است برنامه موردنظرتان را روی دستگاه فعال کرده و منتظر شوید تا دستگاه کار خودش را انجام دهد. منفذهای Jet Air و Air Hangers هوا را با فشار به لباس دمیده و به این ترتیب گردوخاک را از آن گرفته و پارچه‌ها را نرم می‌کنند. این کار با حداقل صدا و لرزش دستگاه انجام می‌شود و لذا شما میتوانید دستگاه را در هر جایی از خانه از جمله اتاق خواب قرار دهید.

سپس برنامه JetStream لباس‌ها را ضدعفونی کرده و باکتری‌، ویروس و مواد حساسیتزا را از روی آن پاک می‌کند. این برنامه جریان بخار با دمای زیاد را به پارچه لباس دمیده و به این ترتیب بصورت کامل پارچه‌ها و بسیاری از دیگر لوازم خانه مثل رومیزی‌ها و عروسک‌های نرم را ضدعفونی می‌کند.

دستگاه AirDresser با استفاده از قابلیت فیلتر بوبر خود، لباس‌ها را تازه کرده و اجرام تولید کننده بو روی پارچه که به دلیل عرق بدن، تنباکو یا غذا به وجود آمده‌اند، متلاشی میکند و هم‌زمان از بو گرفتن فضای داخلی خود دستگاه هم جلوگیری می‌کند. بصورت همزمان، فناوری Self Clean دستگاه فضای داخلی را رطوبت‌زدایی، ضدعفونی و بوبری می‌کند بدون اینکه نیاز به استفاده از مواد پاک کننده یا شوینده داشته باشد. این کار با استفاده از ترکیب گرما، هوا و بخار انجام می‌شود. دستگاه حتی بعد از هر ۴۰ بار کار و زمانی که نیاز به پاکسازی داشته باشد، این مسئله را به کاربر اطلاع میدهد.

کاملا اتوکشیده

دستگاه AirDresser کار اتوی لباس‌ها را هم بصورت کامل انجام داده و با توجه به اینکه به شستشوی مداوم آنها را از بین میبرد، در واقع عمر لباس‌ها را بیشتر و صدمه به پارچه را کمتر می‌‌کند. برنامه Heat Pump Drying به آرامی لباس‌ها را با دمای پایین خشک کرده و به این ترتیب مانع از صدمه گرما به پارچه و آب رفتن آن می‌شود. قابلیت Wrinkle Care هم بدون نیاز به اتو کشیدن و با ترکیبی از بخار و هوای گرم، چروک پارچه‌ها را برطرف می‌کند.

شما میتوانید لباس‌هایی با پارچه های بسیار ظریف مثل خز که نیازمند مراقبت بسیار ویژه است را هم با خیال راحت در دستگاه AirDresser قرار دهید. برنامه Fur Care تا ۹۰ درصد رطوبت این پارچه را گرفته و به این ترتیب حجم آن را تا ۷۸ درصد افزایش داده و به حفظ شرایط اولیه آن کمک کرده و عمر آن را افزایش می‌دهد. این دستگاه می‌تواند انواع البسه از جنس خز، مانند کت، روپوش و غیره را به بهترین شکل نگهداری کند.

این محصول حتی باعث میشود لباس‌های بیرون از دستگاه هم در بهترین شرایط بمانند زیرا هوای اتاق را به داخل کشیده و رطوبت آن را می‌گیرد.

صرفه‌جویی در زمان و پول

در صورت استفاده منظم، دستگاه AirDresser همچنین در زمان و هزینه کاربران هم صرفه جویی می‌کند. مثلا به صرفه نیست که برای یک یا دو لباس بخواهید ماشین لباسشویی‌تان را روشن کرده و یا به خشکشویی بروید. اما با استفاده از JetStream می‌توانید لباس‌تان را فورا بوزدایی و ضدعفونی کرده و دوباره آن را بپوشید.

قابلیت‌های هوش مصنوعی این دستگاه هم به شما امکان می‌دهد بهتر و سادهتر از لباس‌های خود مراقبت کنید. قابلیت Home Care Wizard از راه دور هرگونه مشکل احتمالی دستگاه را تشخیص داده و راه حل مناسب آن را پیشنهاد می‌کند و My Closet هم جزییات لباس‌های شما را ذخیره کرده و بر اساس آنها بهترین برنامه را به شما پیشنهاد می‌دهد.

زیبا و آرام

دستگاه AirDresser تلفیقی از فناوری و زیبایی را به شما ارائه کرده و در هر فضایی از خانه و هر دکوراسیونی که آن را قرار دهید، کاملا زیبا و متناسب دیده خواهد شد. این دستگاه را در حالت Quite Mode حتی در ساعت خواب هم می‌توانید روشن کنید و برای راحتی بیشتر شما، این دستگاه دارای یک محفظه آب قابل حمل برای تولید بخار است و لذا نیازی به اتصال سیستم به آب لوله کشی یا فاضلاب نیست. این یعنی می‌توانید آن را در هرجایی که دوست دارید قرار دهید.

ریزه‌کاری‌های LG G8S ThinQ برای کاربران حرفه‌ای

 
ریزه‌کاری‌های LG G8S ThinQ برای کاربران حرفه‌ای

ریزه‌کاری‌های LG G8S ThinQ برای کاربران حرفه‌ای

امروزه تمامی اسمارت‌فون‌ها با ظاهر گرافیکی و نرم‌افزاری نسبتاً ساده و مشابهی عرضه می‌گردند که مشتریان و کاربران با هر سطح دانش و آگاهی بتوانند با کمترین مشکل از آن‌ها استفاده کرده و نیازهای روزمره خود را برآورده سازند؛ اما در این میان برخی شرکت‌های پیشتاز صنعت تلفن‌های هوشمند همیشه از امکانات و قابلیت‌های ویژه‌ای در محصولاتشان بهره می‌برند تا ضمن جذب کاربران جدید، مشتریان قبلی را هم با امکانات تازه حفظ کرده و بر وفاداری آن‌ها بیفزایند.

 ال‌جی در این میان همیشه در کنار سادگی و راحتی استفاده برای تمامی مشتریان، نکات و ریزه‌کاری‌هایی را در آستین داشته که حرفه‌ای‌ها و گیک‌ها را هم به خود جلب کند. در ادامه به چند مورد از قابلیت‌های جذاب G8S می‌پردازیم که کار با این اسمارت‌فون را دوست‌داشتنی و لذت‌بخش می‌سازد.

۱- روشن و خاموش کردن فوری نمایشگر

در اغلب موبایل‌ها برای خاموش یا روشن کردن صفحه‌نمایش باید از دکمه پاور استفاده کنید؛ اما ال‌جی G8S گزینه دیگری را هم با عنوان KnockOn در اختیارتان گذارده است. با رفتن به مسیر Settings > Extensions گزینه KnockOn را روشن کنید. حال می‌توانید با دو بار زدن انگشت روی صفحه نمایشگر آن را خاموش‌کنید یا با دو بار زدن روی صفحه نمایشگر خاموش آن را روشن کنید. چیزی شبیه در زدن!

۲- استفاده از دکمه مخفی ال‌جی در Navigation Bar

ال‌جی همیشه در اسمارت‌فون‌های پرچم‌دار خود نکات ریز اما کارآمدی را می‌گنجاند که معمولاً رقبا از آن بی‌بهره‌اند. در نویگیشن بار LG G8S هم دکمه مشکی کوچکی تعبیه‌شده که هنگام استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون ظاهر می‌شود و با زدن آن Navigation Bar مخفی‌شده و فضای بیشتری برای کار در اختیارتان می‌گذارد. با کشیدن انگشت از لبه پایینی صفحه به بالا، دوباره سه دکمه هدایتی اصلی ظاهر می‌شوند. اگر در G8S شما این گزینه فعال نیست یا اینکه می‌خواهید آن را غیرفعال کنید، مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Display > Home touch buttons > Show lock/hide icon

۳- خودکار سازی فعالیت‌ها بر اساس موقعیت مکانی و زمانی

با استفاده از قابلیت Context Awareness موبایل G8S می‌توانید برخی اعمال و فعالیت‌ها را بر اساس فاکتورهای خاص زمانی و مکانی به‌صورت خودکار انجام دهید. برای مثال با تنظیم گزینه Away from home به موبایل می‌گویید با دور شدن از خانه WiFi موبایل خاموش شود که باتری کمتری مصرف کند یا اینکه GPS آن روشن شود. به همین شکل تنظیمات گوناگونی برای موقعیت‌های At Home و At Work و مانند آن هم در اختیار دارید. برای بهره‌گیری از این امکانات مسیر Settings > Extensions > Context Awareness را دنبال کنید.

۴- استفاده از حداکثر رزولوشن صفحه‌نمایش

نمایشگر OLED موبایل LG G8S ThinQ کیفیت بسیار خوبی دارد و تصاویر را به زیبایی هر چه بیشتر نمایش می‌دهد. نمایشگر این اسمارت فون به‌صورت پیش‌فرض روی رزولوشن ۲۳۴۰ در ۱۰۸۰ پیکسل تنظیم‌شده است که کیفیتی عالی و واضح دارد؛ اما اگر شما بیش‌ازحد وسواس دارید و می‌خواهید بهترین هر چیزی را در اختیار داشته باشید، با رفتن به منوی Settings > Display > Screen resolution اسلایدر را تا به آخر به سمت راست بکشید تا نمایشگر موبایلتان رزولوشن ۳۱۲۰ در ۱۴۴۰ پیکسلی را در اختیارتان بگذارد. البته بعید می‌دانم چشمان انسان در حالت عادی امکان تشخیص چنین تفاوتی را داشته باشند! ضمناً فراموش نکنید هرچه رزولوشن نمایشگر بالاتر برود، مصرف باتری هم بیشتر خواهد شد.

۵- استفاده از ناچ زیباتر

اگرچه ناچ LG G8S نسبت به محصولات بازار در ظاهر چندان تفاوتی ندارد و حتی شاید در عرض اندکی کشیده‌تر به چشم بیاید، اما همین ابتدای کار طرفداران زیادی پیداکرده است. ال‌جی با چند ترفند نرم‌افزاری و گرافیکی ساده به‌گونه‌ای عمل کرده که این بخش تقریباً به چشم نمی‌آید. تنها کافی است به قسمت Settings > Display > New Second Screen بروید تا ظاهر ناچ به شکل موردپسندتان تنظیم کنید. حتی اگر می‌خواهید ناچ را مخفی کنید، می‌توانید نوار تیره و رنگی یا سیاه و خاکستری را به بالای صفحه اضافه کنید تا کاملاً ناچ را پوشانده و منوی بالا را دو طرف آن نمایش دهد. همچنین می‌توانید لبه‌های این نوار را به‌صورت منحنی یا صاف انتخاب کنید. عمق رنگ تیره نمایشگر OLED این اسمارت‌فون باعث می‌شود که ناچ به‌خوبی استتار شده و به چشم نیاید.

۶- استفاده از قابلیت Always-on Display

اگر از موبایلتان به‌جای ساعت هم استفاده می‌کنید یا می‌خواهید نوتیفیکیشن‌ها را سریع و در لحظه مشاهده کنید، کافی است قابلیت Always-on Display اسمارت فون ال‌جی G8S را فعال کنید. به لطف کیفیت عالی نمایشگر OLED و مصرف بسیار پایین آن، بخشی از نمایشگر می‌تواند همیشه روشن بوده و اطلاعات ضروری را به شما نشان دهد. این‌گونه نیازی نیست که برای هر بار دیدن نوتیفیکیشن یا ساعت، با زدن دکمه پاور صفحه موبایل را روشن کنید. مسیر Settings > Display > Always-on display را دنبال کنید تا این قابلیت را فعال کرده و محتوای نمایشی موردنظر را هم انتخاب کنید.

توسعه زیرساخت های بانکداری نوین با تمرکز بر کارمزد محوری

 
توسعه زیرساخت های بانکداری نوین با تمرکز بر کارمزد محوری

توسعه زیرساخت های بانکداری نوین با تمرکز بر کارمزد محوری

مدیر امور اعتباری بانک ملی ایران در همایش هم اندیشی ترویج ابزارهای تعهدی و افزایش درآمدهای غیر مشاع بانک گفت: کسب درآمدهای غیر مشاع و تمرکز بر کارمزد محوری با توجه به خدمات به روز و متنوع بانک در حوزه های اعتباری، مسیر توسعه زیرساخت های بانکداری نوین را برای بانک ملی ایران هموار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، علی موسوی زاده مدیر امور اعتباری بانک در این همایش که با حضور عباس پیروزی رئیس اداره کل بررسی طرح ها، محمدرضا محمودپناه سرپرست اداره کل اعتبارات، روسای حوزه ها و شعب و روسای دوایر اعتبارات شعب در اداره امور شعب استان فارس برگزار شد، ضمانت نامه های ریالی و راهکارهای صدور، اعتبار اسنادی داخلی ریالی و راهکارهای صدور و تسهیلات خرید دین و راهکارهای پرداخت را از محورهای برگزاری این همایش عنوان کرد و افزود: مبنای بانکداری نوین از حیث انتفاع، سوق دهی سیستم بانکی به سمت کارمزد محوری است و بانک ملی ایران باور دارد که با ارائه تسهیلات و خدمات بانکی بر اساس رضایتمندی مردم به مهم ترین هدف راهبردی دست یافته است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان و اهل دانش تصریح کرد: باید فضای اداری و سازمانی را با تکیه بر خرد و معنویت به سمت و سوی خدمت و مجاهدت صادقانه به مردم سوق دهیم.

موسوی زاده خواستار تمرکز بیشتر واحدها و دوایر اعتبارات ادارات امور و استان ها به مباحث درآمدهای غیر مشاع شد و اظهار کرد: امروزه توجه عمده شبکه بانکی به ابزارهای تعهدی از قبیل ضمانت نامه‌های بانکی، صدور گواهی اعتبار اسنادی و تسهیلات خرید دین است و این به معنای آن است که بانک هایی که ریشه در اعتماد مردمی دارند، به ایفای وظیفه اصلی خود یعنی ارائه خدمت در قبال اخذ کارمزد، تمایل بیشتری نشان می دهند.

محمدرضا محمودپناه سرپرست اداره کل اعتبارات نیز رویکرد حوزه اعتباری به درآمدهای غیرمشاع را یکی از شاخصه های مهم بانکداری نوین عنوان کرد و گفت: حوزه های اعتباری باید زمینه کارمزد محوری و کسب درآمدهای غیرمشاع را فراهم کنند.

عباس پیروزی رئیس اداره کل بررسی طرح ها نیز بررسی و تحلیل صحیح و مبتنی بر معیارهای علمی طرح های ایجادی و توسعه ای را مهمترین قدم در حفظ منافع بانک و مشتریان دانست و گفت: کارشناسان بانک با بررسی دقیق طرح های اقتصادی سبب می‌شوند تا طرح ارائه شده از همان ابتدا منطبق با صرفه و صلاح بانک و مجری طرح پیش رود.

کریم ریگی زادگان رییس اداره امور شعب استان فارس نیز حرکت بانک ملی ایران به سمت و سوی درآمدهای غیرمشاع را در ترازنامه پایان سال بسیار موثر توصیف کرد و گفت: درآمدهای غیرمشاع و کارمزد محوری که همواره مورد تاکید مدیریت عامل بانک است، امروزه در بانکداری نوین نقش اساسی و اصلی را ایفا می‌کنند.

در پایان همایش، مدیران بانک در پانل پرسش و پاسخ و در یک فضای صمیمی و دو سویه به سوالات، ابهامات و نقطه نظرات همکاران پاسخ گفتند.

معاونت فناوری اطلاعات بانک ایران زمین:بانکداری دیجیتال بانکداری مردم محور است

بانکداری دیجیتال بانکداری مردم محور است

معاونت فناوری اطلاعات بانک ایران زمین:بانکداری دیجیتال بانکداری مردم محور است

شانزدهمین کنفرانس بین الملی مهندسی صنایع روز چهارشنبه ۲ بهمن ماه با حضور فرهاد اینالویی معاونت فناوری اطلاعات، اصغر باباپور مدیر امور بانکداری مدرن، سید فرید جهانبخش مدیر امور تحقیق و توسعه بازار و سید محمد حسین استاد رئیس اداره روابط عمومی بانک ایران زمین و فرهاد وکیلیان مدیرعامل شرکت سابین تجارت آریا در دانشگاه الزهرا تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین در این کنفرانس فرهاد اینالویی در تعریف تحول دیجیتال گفت: یکی از جاهایی که تحول دیجیتال خودش را نشان می دهند بانکداری دیجیتال است. اگر یک تعریف ساده از بانکداری دیجیتال بخواهیم بگوییم، بانکداری دیجیتال توجه نظام بانکداری به کسب و کارهای دیجیتال است. کسب و کارهایی که همه ما با آنها درگیر هستیم. این ها کسب و کارهایی هستند که خدمات جدیدی از نظام بانکداری خواستار اند.

اینالویی بانکداری الکترونیک را مقابل بانکداری دیجیتال دانست و افزود: بانکداری سنتی را اگر بخواهیم با بانکداری دیجیتال مقایسه کنیم، بانکداری سنتی همان بانکداری الکترونیک است. پس بانکداری الکترونیک نقطه مقابل بانکداری دیجیتال است. یعنی مشتری در حوزه الکترونیک بسیاری از خدمات که در تمامی بانک ها هم یکسان است را دریافت می کند. پس یکی از دلایل حرکت بانک ها به سمت بانکداری دیجیتال می تواند همین باشد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بانک ها در طول سال می توانند نهایتاً سه یا چهار محصول را به خدمات خود اضافه کنند. در بانکداری دیجیتال بحث نوآوری پیش می آید. اولین نکته ای که بانکداری دیجیتال مطرح می شود این است که بانک به جای تولید محصول، به زیرساخت توجه می کند. بانک محصول نمی سازد، بلکه سرویس ارائه می دهد. محصول را شرکت های دانش بنیان، فین تک ها و استارت آپ ها می سازند.

معاونت فناوری اطلاعات بانک ایران زمین بانکداری دیجیتال را مشتری محور بیان کرد و گفت: از یک منظر دیگر تفاوت بانکداری الکترونیک و دیجیتال این است که فقط به مبادلات مالی فکر نمی کند بلکه به سلایق مشتریان هم توجه دارد. جنسیت، سطح سواد، به چه رنگی علاقه دارد و به کجا سفر می کند و موارد اینچنین باید در بانکداری دیجیتال به شکل درخواست آورده شود و بانک به آن پاسخ دهد. در بانکداری دیجیتال اطلاعات مشتریان تجزیه و تحلیل می شود و این داده ها زیر ساخت یک بانک دیجیتال است.

وی افزود: یکی دیگر از ویژگی های بانکداری دیجیتال تجربه مشتری است. این موضوع به بانک کمک می کند تا بر اساس آنالیز رفتار مشتری بتواند سرویسی را ارائه دهد که این سرویس مختص همان مشتری است. یعنی بانک به همه مشتریان به یک شکل سرویس نمی دهد.

اینالویی مشکلات پیش روی دیجیتال شدن را مورد بررسی قرار داد و اضافه کرد: وضعیت بانکداری دیجیتال در کشور ما در کجا قرار دارد؟ یکی از مسائلی که خیلی مهم است تغییر فرهنگ سازمانی و مشتریان است. البته فضای دیجیتالی که در جامعه وجود دارد باعث شده است که میزان استفاده مردم از امکانات دیجیتالی بالاتر برود. مسئله دیگر این است که قوانین بانک مرکزی که بر اساس سال های گذشته تنظیم شده باید تغییر کند و برای این نسل تنظیم و به روز شود.

معاونت فناوری اطلاعات بانک ایران زمین در مورد اهداف آتی بانک گفت: بانک ایران زمین با پلنی با نام پرواز ۱۴۰۰ می خواهد که تا سال ۱۴۰۰ اکثر سرویس های خود را در حوزه دیجیتال به مشتریان ارائه کند. در بخش فرآیندها پیچیدگی زیادی وجود دارد. ابتدا باید این فرآیندها را ساده سازی کرد. ممکن است از سمت مشتری این ساده سازی آسان باشد ولی در داخل بانک و استارت آپ ها خیلی پیچیده است.

در پایان اینالویی خاطرنشان کرد: در مرکز نوآوری ایران زمین ما این پتانسیل را داریم که از ایده های نوآورانه استارت آپی در هر حوزه استقبال کنیم و در صورتی که ایده ها امکان سرمایه گذاری داشته باشد، ما سرمایه گذاری خواهیم کرد تا این ایده ها را به نتیجه برسانیم.

تسهیلات بانک توسعه تعاون در جهت تقویت مالی واحدهای تولیدی است

مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک توسعه تعاون در نشست با استاندار کرمانشاه، به تبیین تسهیلات بانک توسعه تعاون در جهت رفع مشکلات تولید کنندگان پرداخت.

حمیدرضا البرزی مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک توسعه تعاون در نشست تخصصی با بازوند استاندار کرمانشاه به بررسی مشکلات و مسائل برخی واحدهای تولیدی پرداخت.
البرزی در این دیدار خاطر نشان کرد: تسهیلات موضوع بند الف تبصره ۱۸ از مهمترین راهکارهای دولت برای رفع نارسایی مالی واحدهای تولیدی و کمک به افزایش سطح تولید بنگاه‌هاست.
البرزی افزود: مطابق تفاهم بانک توسعه تعاون با وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ ظرفیت اعطای تسهیلات به معرفی‌شدگان بخش صنعت و معدن به میزان ۲۰ هزار میلیارد ریال ایجاد شده است، که با تشکیل کارگروه‌های تخصصی در استان‌ها و رصد بنگاه‌های واجد شرایط، مسائل مالی این واحدها بررسی و متناسب با شرایط بهینه، تسهیلات تخصیص پیدا می‌کند.
وی ضمن بازدید از کارخانجات نساجی کرپ ناز اظهار داشت: این شرکت یکی از شرکت‌های مهم نساجی کشور به لحاظ توانایی‌های فنی، ظرفیت تولید و نیروی انسانی کارآمد در عرصه‌ی خود می‌باشد، که با هدف تولید نخ تکسچره و انواع پارچه‌ی پلی استر در سال ۱۳۶۴ تاسیس گردیده و به پشتوانه‎ی تجهیزات عظیم ماشین‌آلات، با روندی رو به رشد با تولید انواع نخ تکسچره و انواع پارچه‌های بر پایه‌ی پلی استر به جایگاه مهمی در تولید و اشتغال استان دست یافته است.
مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک توسعه تعاون همچنبن در بازدید از شرکت تعاونی ۳۰۹۸ ذوب‌آهن شهدای کرمانشاه این شرکت را از جمله واحدهای تحت حمایت بانک توسعه تعاون دانست و گفت: تاکنون به میزان ۲۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به این تعاونی پرداخت گردیده است و تعامل و نظارت کافی برای اثربخشی تسهیلات در دستور کار این بانک قرار دارد.
البرزی حمایت از این واحدها را در راستای تقویت توان تولیدی و حفظ و ایجاد اشتغال استان حائز اهمیت دانست.
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه  نیز نقش بانک‌ها به ویژه بانک توسعه تعاون را در تحقق اهداف اقتصادی و اجتماعی دولت از طریق اجرای بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه بسیار مهم ارزیابی نمود

با خدمات الکترونیکی بانک کارآفرین با کیفیت زندگی کنید

بدون شک امروزه استفاده از خدمات الکترونیکی در حوزه های مختلف از جمله در حوزه بانکی به امری ضروری در زندگی همه آحاد جامعه تبدیل شده است به گونه ای که افزایش هزینه ها در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی، بدیهی ترین اثرات منفی عدم دسترسی به این خدمات خواهد بود.

در همین راستا بانک کار آفرین همگام با سایر بانک ها و بعضاً پیشروتر از آنها مجموعه ای از خدمات الکترونیکی را در زنجیره خدمات این بانک ایجاد کرده است تا به مسئولیت حرفه ای خود در عرصه مشتری مداری و توجه ویژه به نیازهای آنان به درستی ایفای نقش کرده باشد.

بر پایه همین گزارش، دریافت رمز یک بار مصرف پویا از طریق پیامک، همراه بانک، درگاه پرداخت اینترنتی، خدمات کارت، پایانه فروش، اینترنت بانک،پرداخت اینترنتی قبوض و وب سرویس صورتحساب از جمله سرفصل های خدمات الکترونیکی بانک کارآفرین است که استفاده از این خدمات، کیفیت زندگی مشتریان را ارتقاء خواهد داد.

گفتنی است که بر اساس گزارش میدانی خبرنگار فراسو، اکثریت قریب به اتفاق استفاده کنندگان از خدمات الکترونیکی بانک کارآفرین از کیفیت خدمات این بانک در  این حوزه  ابراز رضایت داشتند.

این فیلم از بحران هویت می‌گوید

این فیلم از بحران هویت می‌گوید

فیلمبرداری پروژه سینمایی «ما که هستیم؟» به کارگردانی و تهیه کنندگی ابوالحسن کیوان که با محوریت بحران هویت در حال تولید است، از به نیمه رسید.

فیلم سینمایی ما که هستیم، سومین اثر سینمایی ابوالحسن کیوان، از اواسط مهرماه در تهران (اطراف دماوند) و نیز شیراز (تخت جمشید و حافظیه) مقابل دوربین رفته است. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته فیلمبرداری تا اواخر بهمن ماه به طول می‌انجامد.

ما که هستیم؟ به طرح یکی از مسائل مهمی که ما امروز با آن روبرو هستیم می‌پردازد؛  بحران هویتی که در درون ‌مان جریان دارد. ما که هستیم؟ سوالی که بهرام، شخصیت اصلی داستان، از خودش می‌پرسد. من کی هستم؟ و می‌تواند سوال هر فرد دیگری در جامعه باشد. و پشت این سوال، سوال دیگری برایش پیش می آید که «ما که می توانستیم باشیم؟»

در خلاصه داستان فیلم آمده است: بهرام، فرصت زندگی با دختر مورد علاقه‌اش را از دست می‌دهد، چون او مهاجرت می‌کند. بعد پی می‌برد پدر و مادرش آنهایی نیستند که او را بزرگ کرده‌اند. زندگی او از این به بعد دستخوش چالشی عمیق می‌شود و عشق و هویتش را از دست رفته می‌بیند. این مسائل درون او را به هم می‌ریزد و منجر به پرسش‌هایی می‌شود که آزارش می‌دهند. بهرام یک شخصیت پرسشگر دارد. او می خواهد بداند و پاسخی در خور و نه سطحی برای آنچه که از او دزدیده شده، بیابد…

ابوالحسن کیوان، کارگردان این فیلم؛ نقاش، مجسمه‌ساز، معمار و فیلمساز ایرانی است که سال ۱۳۵۸ از دانشگاه «هنر» در تهران فارغ التحصیل شد و بعد از مهاجرت به استرالیا، در دانشگاه «تیف کالج» به تحصیلات خود ادامه داد.

گروه بازیگران این فیلم را افشین نخعی، محمدرضا برزگر ، مهدی‌خان احمدی، رایا نصیری، نینا برزگر، الهه پور رستمی، معصومه دشتی، شیما الله ‌بیگی، آزاد پاسایی نژاد، مهدی ضیغمی مقدم، منصور زارع، معصومه زاهدی، هانی نیکو پیام و هنرمند خردسال، تلما رفعت خواه تشکیل می‌دهند.

ادای دین ستاره های هاکی ایران، به مردم بلوچستان

ادای دین ستاره های هاکی ایران، به مردم بلوچستان + عکس

سهم فروش سازندگان فیلم «جایی برای فرشته‌ها نیست» در جشنواره فجر، به سیل‌زدگان بلوچستان اهدا شد

عوامل فیلم مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست»، همه عواید بلیت‌فروشی این فیلم در جشنواره فجر را به مردم سیل زده بلوچستان اهدا کردند.

دختران تیم‌اسکیت هاکی ایران که ستاره‌های فیلم «جایی برای فرشته‌ها نیست»، (پرفروش‌ترین اثر جشنواره سینما حقیقت) هستند، در ویدیویی به نمایندگی از عوامل سازنده فیلم، اعلام کردند، سهم فروش سازندگان «جایی برای فرشته‌ها نیست» در جشنواره فجر امسال، به مردم سیل زده منطقه بلوچستان تعلق خواهد گرفت و از مردم برای تماشای این فیلم در سالن‌های مردمی جشنواره فجر دعوت کردند.

پوستر مستند جایی برای فرشته‌ها نیست
پوستر مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست»

قهرمانان هاکی ایران، در این ویدیو با اشاره به نقش مهم کمک‌های مردمی در تقویت کمپین مبارزه_از_من_حمایت_از_تو این موضوع را یادآوری کرده‌اند که همه مردم ایران به خصوص مردم بلوچستان در پیروزی‌های تیم اسکیت‌هاکی دختران ایران و ساخت مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست» سهیم هستند و این کمک، ادای دینی بسیار کوچک در پاسخ به‌ محبت‌های مردم ایران است.

فیلم سینمایی «جایی برای فرشته‌ها نیست» به کارگردانی سام کلانتری، در اختتامیه سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت»، عنوان چهار جایزه مهم این جشنواره از جمله «بهترین فیلم مستند از نگاه تماشاگران» را به دست آورد و پس از آن در رقابت با نه فیلم مستند دیگر به جشنواره فیلم فجر راه پیدا کرد.

جایی برای فرشته‌ها نیست در جشنواره فجر
مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست» در جشنواره فجر

«جایی برای فرشته‌ها نیست»، آخرین ساخته سام کلانتری، مستندساز ایرانی است که داستانی جالب و دیدنی را از زندگی حرفه‎ای اعضای تیم ملی اسکیت هاکی دختران ایران به تصویر می‌کشد.

قهرمانان هاکی در مستند جایی برای فرشته‌ها نیست
قهرمانان هاکی در مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست»

عوامل «جایی برای فرشته ها نیست» عبارتند از:

تدوینگر: هایده صفی‌یاری، آهنگساز:حبیب خزایی‌فر، مدیرفیلمبرداری: رضاتیموری، طراحی و ترکیب‌صدا: انسیه‌ملکی، صدابردار: شاهین پورداداشی، مدیرفنی پس‌تولید: اوژن سید اشرفی، مدیرتولید: محسن مرادی، مدیر رسانه: فرنوش آبا، عکاس: حسن کمالی و طراح پوستر: مهدی آگاه‌منش.
محمد شکیبانیا و محسن‌شاه‌محمدمیراب تهیه‌کنندگی این اثر را به عهده داشته اند.

این فیلم محصول مشترک موسسه فرهنگی‌هنری تنجرین و مرکزگسترش سینمای مستند و تجربی است.

کشاورزی قرار دادی همزیستی متوازن زنجیره تولید کشاورزی و محصول صنعتی است

معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد:
کشاورزی قرار دادی همزیستی متوازن زنجیره تولید کشاورزی و محصول صنعتی است
به گزارش پات دکتر حسین شیرزاد، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گردهمایی ملی ” استلزامات کشاورزی قراردادی” که با حضور کلیه مدیران عامل اتحادیه های ملی تعاون روستایی و کشاورزی و معاونین بازرگانی تعاونی های روستایی در استان ها و جمعی از اقتصاددانان حوزه کشاورزی کشور برگزار گردید گفت: موفقیت کشاورزی قراردادی در شبکه تعاون روستایی ایران به چارچوب قانونی، ترتیبات نهادی، حمایت های مالی و پشتیبانی فنی کلیه ذی نفعان و ذی مدخلان وابسته است.
وی ادامه داد: اراده سیاسی و عزم دولت؛ در همه جای جهان با درک لزوم “همزیستی متوازن کشاورزی- صنعت” مشوق و پیش رانه کشاورزی قراردادی در اروپا، آمریکای لاتین و شمالی و آسیای مرکزی بوده است. همزیستی متوازن ناظر بر بازی “برد- برد” و کسب زنجیره ای از سود متقابل، مشارکت در ریسک و تسهیم عادلانه هزینه های تولید، بازاریابی، بازارسانی، انبارش و عرضه می باشد و نظام انگیزشی نوآورانه ای را می طلبد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: همزیستی متوازن در بطن خود انبانی از تعهدات فیمابین، دیون متقابل، تفاهم نامه اولیه، قرارداد براساس میزان محصول پیش بینی شده، استانداردهای فرآیندی تولید، سطح زیر کشت، قیمت عادلانه، کیفیت های مورد انتظار، تضامین با نقدشوندگی بالا و سازوکارهای تامین منابع مالی بالا می باشد.
دکتر شیرزاد با اشاره به اینکه برای رشد کشاورزی قراردادی لزوم تغییراتی در نرخ بهره، نحوه ارایه تسهیلات، شکل اعتباررسانی و مکانیزم اخذ تضامین، هم در بانک کشاورزی و هم در سایر بانک های تجاری علاقمند به حضور در این عرصه لازم است گفت: بانک ها به استانداردها و پروتکل های جدید بانکی برای ترویج کشاورزی قراردادی مانند آمریکای لاتین، هندوستان، قزاقستان و فرانسه نیازمند می باشند. امروزه دوگانه (دایکاتومی)، تولید کشاورزی و تولید صنعتی به مدد جهانی سازی تجارت، تجاری شدن کشاورزی و تحرک بیشتر تامین کنندگان منابع مالی از ادبیات جهانی محو شده و در این دو حوزه در پرتو “زنجیره غذایی” کاملا به هم آمیخته شده اند. امروزه بزرگترین شرکای تجاری اتحادیه های تعاون روستایی، در کشورهای توسعه یافته، انجمن های صادر کنندگان غلات، فروشگاه های زنجیره ای بزگ، هایپرمارکت ها، استارت آپ های بازاریابی و فروش محصولات غذایی و شرکت های چند ملیتی صنایع تبدیلی، تکمیلی، فرآوری جهان می باشند.
وی خطر نشان کرد: امروزه ۸۲ درصد خیار کوچک تیغدار، ۴۱ درصد برنج باسماتی، ۳۸ درصد کشت گوجه فرنگی گلخانه ای و فلفل قرمز و ۲۵ درصد بادام زمینی و ۳۷ درصد فندق جهان در چرخه کشاورزی قراردادی ادامه حیات می دهد. توسعه کشت گندم دوروم در جهان مرهون نظام کشت قراردادی است. بیش از ۶۹ درصد تولید بذرهای گواهی شده در سیستم تعاونی های روستایی قاره اقیانوسیه بصورت کشت قراردادی صورت می پذیرد.
رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در ادامه گفت: امروزه کشاورزی قراردادی در حوزه اوراسیا مترادف است با “گزینش اراضی مناسب، نیروی کار حرفه ای، بذر با کیفیت، مکانیزاسیون حرفه ای، نهاده های ارزان قیمت و در دسترس و لجستیک بهنگام”؛ کشاورزی قراردادی باید با تلفیق حمایت های قیمتی برای انواع تولیدات کشاورزی، به افزایش درآمد، رفاه و استانداردهای زندگی کشاورز بیانجامد. برای کشاورزی قراردادی ما نیاز به “نهادسازی نوین” داریم. اولین نهاد ایجاد مرجعی نوآوردر زمینه سیاست گذاری قیمتی است که با آنالیز منصفانه و متره قیمتی به حداقل قیمت حمایتی برای انواع محصولات کشاورزی پرداخته تا جامعه کشاورزی و فعالان صنعتی این حوزه بتوانند براساس الگوی کشت و کاربری زمین برنامه ریزی نمایند.
این مقام مسئول همچنین با اعلام به اینکه در حال حاضر جای این “نهاد پشتیبان مرجع قیمت گذاری” با گرایش حمایتی در بخش کشاورزی خالی است افزود: این نهاد بویژه در خصوص محصولات فسادپذیر، کشاورزان را تشویق می کند تا تعامل بیشتری با صنایع تبدیلی و صادرکنندگان داشته باشند و بازارهای جدیدی با استانداردهای معین محصولات خلق شوند. ما نیاز به خلق بازارهای جدید داریم. وجود خریداران دائمی به آفرینش بازارهای دائمی و پایدار و فرصت های بازاری جدید می انجامد. در کشاورزی قراردادی، کشاورز نگران نوسان قیمتی نیست بلکه نگاه تولیدکننده معطوف به کارایی و افزایش تولید در واحد سطح می گردد؛ بنابراین به رشد سرمایه گذاری در بلند مدت، توزیع ریسک و امکان برنامه ریزی در میان مدت یاری می رساند. ما نیاز به قوانین جدیدی برای حمایت از کشاورزی قراردادی و کاهش ریسک نکول بدهی ها در قراردادها داریم که نیاز به لابی در مجلس محترم دارد.
وی در پایان گفت: همچنین مجلس محترم باید ردیف های بودجه ای مجزایی را برای اجرایی نمودن طرح بیمه کامل قراردادهای منعقده و تور حمایتی تدارک ببیند. کشاورزی ایران نیازمند یک نظام قضایی پشتیبان برای اعمال قانون و اجبار به انجام قراردادها و گردن نهادن به کلیه تعهدات، دیون و ریسک های تسهیم شده در اجرای هرچه گسترده تر کشاورزی قراردادی می باشد.

‌مجتمع مس سرچشمه موفق به کسب مقام نخست تیمی شد

مجتمع مس سرچشمه موفق به کسب مقام نخست تیمی شد

دومین دوره از «مسابقات دارت ایمیدرو و شرکت‌های تابعه» با میزبانی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به کار خود پایان داد.

دومین دوره از «مسابقات دارت ایمیدرو و شرکت‌های تابعه» با میزبانی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به کار خود پایان داد.

جلسه هماهنگی روابط عمومی های هولدینگ فولاد خوزستان برگزار شد

جلسه هماهنگی روابط عمومی های هولدینگ فولاد خوزستان برگزار شد

جلسه هماهنگی رابطین روابط عمومی های هولدینگ فولاد خوزستان به میزبانی شرکت صنعت فولاد شادگان برگزار شد.

به گزارش دنیای معدن، در این جلسه که به صورت دوره ای و به منظور هماهنگی هرچه بیشتر روابط عمومی های هولدینگ فولاد برپا شد، غلامرضا فروغی نیا مدیر روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان اظهار داشت: واحد روابط عمومی در شرکت ها نقش بسیار مهمی ایفا می کند و لازم است برای ارتباط قوی با افکار عمومی، رسانه ها و … اطلاعاتی جامع و به روز از سازمان های مطبوع خود و فضای پیرامونی داشته باشند.
وی افزود: در بُعد داخلی نیز روابط عمومی ها برنامه های متنوعی دارند که اهم آن به مسائل رسانه ای، تبلیغاتی و ارتباطات مربوط می شود که این موارد هر کدام به نوبه خود مسئولیت سنگینی بر دوش روابط‌ عمومی ها گذاشته و توانایی بالای همکاران ما را در این جایگاه می طلبد.
مدیر روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان در ادامه خطاب به رابطین شرکت های تابعه گفت: یکی از اهداف اصلی ما علاوه بر در اختیار گذاشتن امکانات و توانایی های موجود در روابط عمومی مرکز، برگزاری دوره های آموزشی مفید است و این ماموریت در هولدینگ روابط عمومی با جدیت پیگیری می شود.
در ادامه این جلسه نمایندگان شرکت های هولدینگ در خصوص نیازهای واحد های خود و همچنین راهکارهای مناسب برای افزایش راندمان روابط عمومی ها به اشتراک نظر پرداختند.
گفتنی است، در این جلسه نمایندگان روابط عمومی شرکت های فولاد خوزستان، توسعه فراگیر سناباد، مهندسین مشاور پیشگامان، توسعه اقتصادی پایدار فراگیر، صنعت فولاد شادگان، باشگاه فولاد خوزستان، ایده پردازان صنعت فولاد، تامین آتیه فراگیر، چند وجهی فولاد لجستیک و توسعه اقتصادی فراگیر وفا حضور داشتند.

رشد بازار سلامت دو برابر بازارهای نفت و طلاست

رشد بازار سلامت دو برابر بازارهای نفت و طلاست

جانشین مدیرعامل ساتا در همایش مدیریت ریسک و بیمه عنوان کرد:

رشد بازار سلامت دو برابر بازارهای نفت و طلاست

یکی از نکات برجسته بازار سلامت در دهه اخیر رشد بسیار سریع و بیش از ۶۰ درصدی این بازار است، این در شرایطی است که رشد بازارهایی مثل نفت، طلا و محصولات غذایی و … به ۳۰ درصد هم نمی‌رسد.

جانشین مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در ششمین همایش مدیریت ریسک و بیمه ضمن بیان مطلب فوق، افزود: در عصر حاضر بحث بازار سلامت و بیمه به یکدیگر گره خورده، به طوری که در حوزه سلامت، زندگی بدون بیمه غیرممکن شده است.

فرشاد نجفی‌پور با تاکید بر اینکه بحث تقلب و تخلف در رشته‌های درمانی بیمه جایگاه ویژه‌ای دارد، گفت: در این میان بهره‌گیری از فن‌اوری‌های نوین ابزار مهمی برای کاهش تخلف‌های این بخش به شمار می‌رود که متاسفانه در کشور ما در این زمینه تحقیقات خاصی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه در ایران حتی یک قانون برای زندانی کردن متخلفان در حوزه اسناد درمانی بیمه وجود ندارد، گفت: ۳۰ درصد منابع بیمه‌های درمان هدر می‌رود که در این میان ۲۰ درصد آن مربوط به تقلب و تخلف و ۱۰ درصد دیگر نیز مربوط به درمان‌های بی‌مورد و بی‌اثر است.

جانشین مدیرعامل ساتا در ادامه صحبت‌هایش در تشریح آمار درمان کشور گفت: کل هزینه‌های سالانه بخش درمان کشور حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان است که طبق آمار یادشده، ۳۰ درصد این رقم هدررفت منابع است که اگر بتوان با استفاده از فن‌اوری‌های نوین در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از این هدررفت جلوگیری کرد، بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان به نفع اقتصاد کشور و به‌ویژه صنعت بیمه خواهد شد.

نجفی‌پور در پایان صحبت‌هایش اظهار کرد: یک شرکت‌ بیمه‌ای در هزاره سوم اگر از فن‌اوری‌های نوین استفاده نکند، از غافله عقب خواهد افتاد و نمی‌تواند در کسب‌وکار خود موفقیتی کسب کند. خوشبختانه بیمه کوثر کارکنان جوان، کوشا و توانمندی دارد و امیدوارم ضمن درک ارزش‌های خود به جایگاه واقعی خود در صنعت بیمه کشور دست پیدا کنید

دفترچه بیمه جزء اوراق بهادار است

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت:

دفترچه بیمه جزء اوراق بهادار است/ عواقب استفاده از دفترچه دیگران

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت با تاکید بر اوراق بهادار بودن دفترچه بیمه از بیمه شدگان خواست جهت پیشگیری از عواقب هرگونه سوء استفاده دفترچه بیمه خود را دراختیار افراد دیگر قرار ندهند.

محمد هاشمی در گفت وگو با خبرنگار آی هینا گفت : سازمان بیمه سلامت ایران یک سازمان حمایتی است که درزمینه درمان جهت حمایت از بیمه شدگان دفترچه بیمه سلامت را دراختیار افراد تحت پوشش خود قرار داده است.

وی افزود: دفترچه بیمه افراد، جزء اوراق بهادار بوده و دارای بار مسئولیت حقوقی مانند دسته چک است، لذا بیمه شدگان باید درحفظ و نگهداری آن دقت لازم را داشته و دفترچه را جهت جلوگیری از سوء استفاده در اختیار دیگران قرار ندهند ؛ بی تردید عواقب هرگونه سوء استفاده گریبان صاحب دفترچه بیمه را خواهد گرفت.

هاشمی تاکید کرد: هردفترچه بیمه دارای ۳ برگ است که برگ اول سبز رنگ و مخصوص داروخانه یا انواع مراکز تشخیصی مانند آزمایشگاه و سونوگرافی است، همچنین برگ آبی رنگ برای پزشک بوده و وی مجاز به جداسازی این برگ از دفترچه است و برگ قرمز رنگ نیز مخصوص بیمار است.

 

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت اظهارداشت: بیمه شدگان باید به این نکته توجه کنند که درهرنوبت ویزیت، فقط یک برگ آبی رنگ  توسط پزشک جدا می شود، حتی اگر پزشک چندین خدمت را به بیمار ارایه دهد

فولاد سنگان، صنعتی سبز و حامی محیط زیست

فولاد سنگان، صنعتی سبز و حامی محیط زیست
 اقدامات فولاد سنگان، بعنوان صنعتی سبز و پیشرو در حفاظت از محیط زیست

   محمود دهقان (مدیر واحد HSE  فولاد سنگان)
شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان ، از معدود شرکت های فعال در منطقه سنگان بوده که در صیانت از محیط زیست و در راستای توسعه پایدار اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه محیط زیست انجام داده که این اقدامات موجب انتخاب این شرکت بعنوان صنعتی سبز و دوستدار محیط زیست شده است.
درهمایشی که به همت سازمان حفاظت محیط زیست کشور و دانشگاه تهران برگزار شد، فولاد سنگان در راستای نیل به اهداف توسعه پایدار وآبادانی محیط زیست با تکیه بر اندیشه های محیط زیستی خردمندانه، مفتخر به دریافت لوح یادبودگردید. بی شک اقدامات موثر،قوی و ارزشمند فولاد سنگان در منطقه به واسطه تولید پایدار، رونق بخش تولید بوده که همگامی با محیط زیست، تجلی بخش عدالت در عرصه حفاظت از محیط زیست خواهد بود.

در ادامه اقدامات این شرکت در حوزه HSE  را بررسی میکنیم:
بهداشت حرفه ای  و درمان

برگزاری معاینات بدو استخدام و ادواری سالیانه.
بررسی کامل پرونده های پزشکی سال ۹۷ و تعیین افراد نیازمند پیگیری های دوره ای و  بررسی های موردی.
خرید آمبولانس تیپ B
ارجاع مرحله اول افراد نیازمند به معاینات تشخیصی تخصصی. (۱۱ نفر)
آنالیز کامل اندیس های سلامت شاغلین.
برگزاری برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون جهت افراد بالای ۳۰ سال، ثبت، طبقه بندی و گزارش دهی اطلاعات مربوطه براساس فرم های مصوب وزارت بهداشت.
تشکیل کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار و برگزاری منظم جلسات.
انجام آنالیز مخاطرات شغلی تمام مشاغل تولیدی با تفکیک وظایف براساس مدل JSA.
ارائه آموزشهای چهره به چهره توسط پزشک به مراجعین (پزشکی و روانپزشکی) .
ویزیت روتین و درمان بیماران و حادثه دیدگان.
اجرای دستورالعمل های وزرات بهداشت در مورد بیماریهای غیر واگیر در محیط کار(فشار خون، دیابت و..)
اجرای مانورهای امداد.
سنجش آلاینده های محیط کار (فیزیکی، شیمیایی، ارگونومیکی، بیولوژیکی و ..) .
بررسی و انجام مطالعات اپیدمیولوژیک براساس مواجهات پرسنل با عوامل زیان آور محیط کار.
برنامه ریزی و اجرای برنامه عملیاتی ایمنی و بهداشت در حفاظت شیمیایی.
پیگیری مکانیزه کردن اطلاعات سلامت و معاینات شاغلین از طریق واحد IT .
آموزش شاغلین براساس نیازسنجی پیش بینی شده.
تهیه گردشکارها و دستورالعمل های بهدشت حرفه ای و درمان.

ایمنی و آتش نشانی
پیگیری و برگزاری دوره های ایمنی عمومی جهت دریافت صلاحیت ایمنی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان

تحویل و آموزش کاربری خودروی پیشرو آتش نشانی (ایسوزو)
برگزاری دوره های ایمنی جرثقیل موبیل
شرکت در دوره های آموزشی و تست سیستم اعلام و اطفاء حریق خودکار سایت گندله سازی
درخواست اجرای طرح کلاینت های اعلام حریق دستی در سطح سایت گندله سازی
جانمایی نصب تابلوهای پست انتظار و محل تجمع ایمن
ارائه گزارش های فصلی ایمنی به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی
برنامه ریزی جهت اخذ گواهی سلامت فنی کلیه ماشین آلات صنعتی مستقر در سایت
اجرای مانورهای آتش نشانی
آموزش اطفاء حریق کلیه پرسنل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان
خرید کپسول های آتش نشانی به منظور جانمایی در محل های مورد نیاز و ذخیره در انبار به منظور جانمایی
پیگیری تهیه لوازم حفاظت فردی.
پیگیری خرید کپسول های FM200 و IG55
تست راستی آزمایی سیستم اطفاء حریق تونل های برق
اخذ گواهی نامه دوره های حفاظت در برابر اشعه
جاری سازی گردشکار های حوزه ایمنی (حدود ۶۰%)

محیط زیست
احداث و بهره برداری ایستگاه پسماند شرکت و به کارگیری پیمانکار جهت جمع آوری، تفکیک و ذخیره سازی ضایعات
تنظیم و ارسال برنامه سه ماهه خود اظهاری پسماند شرکت و همچنین برنامه عملیاتی سالیانه
عقد قرارداد با آزمایشگاه معتمد محیط زیست و سنجش دودکش های کارخانه گندله سازی
اخذ طرح EMP (برنامه مدیریت زیست محیطی) و انجام مطالعات EIA( مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی) برای مجموعه
تنظیم و بهبود عملکرد ۴ دستگاه الکترو فیلتر استاتیک کارخانه گندله سازی (نتایج سنجش استاندارد می باشد)
پیگیری احداث سد باطله استاندارد با استفاده از تکنولوژی به روز (استفاده از دستگاه اسپریدر)
انجام طرح های زیست محیطی (احداث پکیج تصفیه فاضلاب، تیکنرها، فیلتر پرس ها، ایجاد کمربند سبز، لاگون تبخیری، شبکه جمع آوری آب های سطحی، سپتیک تانک های بهداشتی و …)
سمپاشی و طعمه گذاری به جهت دفع، رفع و مبارزه حشرات و جانوران موذی
راه اندازی ۲ عدد استوک پایل شرکت به ظرفیت هر کدام ۲۰۰ هزار تن (دپوی محصول کنسانتره در فضای سرپوشیده)
شرکت در نمایشگاههای محیط زیست و برنامه های محیط زیستی شهرستان
پایش محیط زیستی ، اعمال جریمه زیست محیطی و پیگیری رفع مغایرت های زیست محیطی پیمانکاران
تنظیم گردشکارها و دستورالعمل های زیست محیطی (گردشکار ارزیابی جنبه های زیست محیطی، نمونه برداری و تعیین میزان آلاینده ها و …)
برگزاری جلسات گارگروه محیط زیست به جهت رفع مغایرت های زیست محیطی
پیگیری عملکرد و اجرای صحیح برنامه های زیست محیطی کارخانه کنسانتره شرکت

از سنگ تا ریل در ذوب آهن اصفهان

از سنگ تا ریل در ذوب آهن اصفهان
مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در کنفرانس حمل و نقل ریلی فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید : همکاران ذوب آهنی با کار شبانه روزی موفق به تولید ریل شدند .
بسیاری از کارشناسان داخلی باور نداشتند اما این کار بزرگ انجام شد .
تغییر در فرایند واردات ریل کار سختی بود اما این باور ایجاد شد و ریل مورد نیاز در ذوب آهن تولید شد.
الان ریل ۱۸ متری تولید می کنیم و می توانیم ۳۶ متری هم به راحتی تولید کنیم . می توانیم با کمک دانشگاه ریل ۷۲ متری تولید کنیم و نیاز به تغییرات در خط داریم که شش ماهه قابل انجام است .
با ظرفیت کنونی به راحتی می توانیم نیاز داخلی را تامین کنیم و حتی طرح های توسعه ریل را پوشش دهیم.
زمانی فولاد مورد نیاز ریل وارد می شد اما الان فولاد ریل را با پروژه vd تولید می کنیم و سنگ آهن تبدیل به ریل می شود.
انواع ریل مورد نیاز متروی اصفهان ، تهران و سراسر کشور تولید می شود .
تا ۲۲ بهمن تمام انواع ریل مورد نیاز معدن در ذوب آهن اصفهان تولید می شود .
الان متناسب با نیاز و تقاضای کشور ماهانه ۱۰ هزار تن ریل تولید می شود .
ریل ذوب آهن تا سرعت ۳۵۰ کیلومتر را پوشش می دهد برای سرعت های بالاتر هم در صورت نیاز تولید می شود.
تا کنون بخش خصوصی ۹ هزار تن ریل از ذوب آهن اصفهان خریداری کرده است و این نشان دهنده رقابتی بودن قیمت های ریل ذوب آهن با نمونه های خارجی است.
بخش دولتی نیز تا کنون تقاضاهای ۱۵ هزار و ۱۳ هزار و پانصد تنی داشته است و تقاضاهای دیگری از جمله برای محور چابهار در راه است .

🆔️ ➡️ @atashkar

پیگیری سانحه امروز در فرودگاه ماهشهر ازسوی بیمه ایران

پیگیری سانحه امروز در فرودگاه ماهشهر ازسوی بیمه ایران

درپی سانحه صبح امروز خارج شدن هواپیمای کاسپین از باند فرودگاه ماهشهر، بیمه ایران از پیگیری فوری این حادثه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، مجید رحمتی مدیرکل بیمه های مسئولیت و حمل و نقل شرکت سهامی بیمه ایران، با اعلام اینکه هواپیمای آسیب دیده خطوط هوایی کاسپین تحت پوشش کامل بیمه ایران بوده است اظهار داشت: خوشبختانه حادثه منجر به تلفات جانی و مصدومیت سرنشینان نشده است.

وی افزود: بیمه ایران به محض اطلاع از حادثه نسبت به تشکیل کمیته رسیدگی به خسارت در این شرکت اقدام کرد و تنها چند ساعت پس از وقوع حادثه، کارشناسان بیمه ایران به محل حادثه اعزام شدند.

به گفته رحمتی، با توجه به کامل بودن پوشش‌های بیمه ای ارایه شده به هواپیمایی کاسپین، بیمه ایران ضمن اعلام آمادگی کامل برای رسیدگی و پرداخت خسارات به وجود آمده در اسرع وقت، اعلام می‌دارد هیچگونه نگرانی بابت بررسی و پرداخت خسارت این حادثه وجود ندارد و مبلغ خسارت، بلافاصله پس از پایان بررسی‌های کارشناسی به بیمه گزار پرداخت خواهد شد.

امکان دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک

امکان دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک

 

بانک حکمتایرانیانعلاوه بر اینکه امکان فعالسازی رمز دوم پویا را از طریق نصب اپلیکیشن‌ ارس بر روی تلفن همراهمشتریان خودفراهم کرده‌ است، با اتصال به سامانه هریم بانک مرکزی، نیز امکان دریافت رمز دومِ پویا را هنگام انجام تراکنش بر روی هریک از درگاه های پرداخت اینترنتی، از طریق پیامک برای مشتریان میسر نموده است.

به گزارش روابط عمومی بانک حکمت ایرانیان، سامانه هریم (هدایت رمز یکبار مصرف) ابزاری برای تسهیل دسترسی مشتریان سیستم بانکی به رمز دومِ پویا است که به واسطه آن مشتریان بانک‌ حکمت ایرانیان می‌توانند از طریق پیامک نیز یرای دریافت رمز دومِ پویا در زمان انجام تراکنش بدون حضور کارت بانکی، استفاده کنند. ساز و کار این سامانه به این صورت است که مشتریان می توانند بر روی هر درگاه اینترنتی که قصد انجام تراکنش دارند با کلیک بر روی عبارت  درخواست رمز پویا در درگاه مذکور رمز دومِ پویای خود را از طریق پیامک بر روی گوشی تلفن همراه خود (هوشمند و غیر هوشمند) دریافت نمایند.

ذوب آهن اصفهان توان تولید ۴۰۰ هزار تن ریل در سال را دارد

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان عنوان کرد :

ذوب آهن اصفهان توان تولید ۴۰۰ هزار تن ریل در سال را دارد

بسیاری از طرح ها و پروژه های شرکت بومی سازی شده است

مهندس مهدی نصر معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان در حاشیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران به خبرنگار ما گفت : ذوب آهن اصفهان با تولید سبد متنوع محصول استراتژیک ریل (UIC60،U33، S49 ) مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا ، می تواند نیاز راه آهن جمهوری اسلامی و خطوط متروی شهری کشور را به صورت کامل تامین می نماید.

وی افزود : بومی سازی تجهیزات تست های غیر مخرب در حوزه ابزار دقیق، اتوماسیون و تجهیزات مکانیکی ریل نیز در ذوب آهن اصفهان آغاز شده است و تلاشگران این شرکت مانند گذشته ثابت کردند تحریم های ظالمانه دشمن تاثیری در روند کار آنها ایجاد نخواهد کرد.

تولید ۴۰۰  هزار تن ریل در ذوب آهن اصفهان افتخاری است که در دوران تحریم به ثمر نشست

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان بیان کرد : ظرفیت تولید ریل ذوب آهن اصفهان در بخش مترو و راه آهن جمهوری اسلامی بیش از ظرفیت کشور است و این افتخاری است که در دوران تحریم به ثمر نشست. این شرکت افتخار تولید ۴۰۰ هزار تن ریل در سال دارد که این میزان تولید در سال جزء بزرگترین ظرفیت های کارگاههای ریل در دنیا به شمار می رود.

این مقام مسئول ادامه داد : صادرات محصول ریل به ویژه در منطقه منا،کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا جزء برنامه های بلند مدت ذوب آهن اصفهان است. هم اکنون درخواست تولید ریل از کشور افغانستان داریم و مذاکرات خوبی نیز با کشورهای دیگر صورت گرفته است تا ریل ذوب آهن اصفهان همچون مقاطع فولادی آن مرزهای ملی را در نوردد.

تولید محصول ریل صد در صد در ذوب آهن اصفهان انجام می گیرد  

مهندس نصر بیان کرد : فولاد ریل در بخش فولاد سازی ذوب آهن اصفهان با اجرای پروژه VD با بالاترین کیفیت تولید و پس از فرایند گاز زدایی از طریق ریخته گری به شمش تبدیل شده و در مرحله نهایی نورد می شود . بنابراین تولید محصول ریل صد در صد در ذوب آهن اصفهان انجام می گیرد.

وی در خصوص پروژه PCI ( تزریق پودر زغال به کوره بلند) نیز گفت : در این پروژه هم اکنون حدود ۱۰۲ کیلوگرم پودر زغال جایگزین کک برای تولید یک تن چدن می شود. دورنمای ما جایگزین کردن عدد ۱۵۰ کیلوگرم پودر زغال به جای کک است که این مهم با تلاش و کوشش شبانه روزی کارکنان در بخش های مختلف محقق خواهد شد و تاکنون نیز فراتر از انتظار از این پروژه نتیجه گرفتیم.

شرکت مهندسی و پویش ساخت مجری بسیاری از طرح ها و پروژه های ذوب آهن اصفهان است

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان در ادامه به شرکت مهندسی و پویش ساخت ذوب آهن اصفهان و فعالیت های آن پرداخت و گفت : شرکت مهندسی و پویش ساخت شرکت E&C ( مهندسی و ساخت ) ذوب آهن اصفهان است که با بهره گیری از تخصص و تجربیات این شرکت مادر صنعتی تاسیس شده و هم اکنون نیز مجری بسیاری از طرح ها و پروژه های ذوب آهن اصفهان است.

وی افزود: این شرکت در پروژه PCI که یکی از مهمترین پروژه های کارخانه در راستای کاهش مصرف انرژی به شمار می رود،نقش پررنگی داشت.پروژه های خطوط انتقال پساب از فولادشهر به کارخانه،ساخت مخازن اضطراری آب و تجهیزات جانبی آن،افزایش ظرفیت سکوهای ورزشگاه بزرگ فولادشهر و ساخت پاتیل های مورد نیاز ذوب آهن در بخش های مختلف  نیز از جمله پروژه های موفق  شرکت مهندسی و پویش ساخت در حوزه توسعه محسوب می شوند.

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان تصریح کرد : در خصوص پروژه LF و کوره های پاتیلی نیز از شرکت مهندسی و پویش ساخت پیشنهاد های خوبی داریم که این حجم از فعالیت ها نشان از توانمندی و قابلیت این شرکت در اجرای پروژه های گوناگون است.

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اظهار داشت : بومی سازی و امکان ساخت دریچه های کشویی پاتیل های فولادسازی نیز توسط مدیریت تحقیق و توسعه ذوب آهن و شرکت مهندسی و پویش ساخت در حال بررسی می باشد و با انجام آن تحول بزرگی در خودکفایی صنعت فولاد کشور رخ خواهد داد.

مهندس نصر خاطر نشان کرد : چشم اندازی که برای این شرکت در نظر گرفته شده این است که با گسترش و توسعه فعالیت های فنی مهندسی و حضور بیش از پیش در پروژه های صنعتی کشور بتواند در ساخت پلنت های فولادی و نیز بومی سازی آن نقش آفرین باشد.

رشد ۴۳ درصدی تولیدات شرکت لعابیران

رشد ۴۳ درصدی تولیدات شرکت لعابیران

به گزارش شستا رسانه و به نقل از روابط عمومی صدر تامین؛شرکت لعابیران از جمله شرکت های تاصیکو و شستا یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان لعاب در ایران و اولین صادرکننده لعاب در کشور در ۹ ماهه منتهی به آذر ماه ۹۷ میزان تولیداتش ۳۳۹۴ تن بوده و این میزان در مدت مشابه سال جاری به ۴۸۷۴ تن رسیده است.

این داده ها نشان می دهد میزان رشد تولید محصولات ۴۳ درصد افزایش یافته است. در عین حال درآمدهای ارزی از صادرات این شرکت در ۹ ماهه سال ۹۸، ۵۱۹ هزار دلار بوده است.

میزان فروش شرکت لعابیران در ۹ ماهه سال ۹۷ برابر با ۲۳۴ میلیارد ریال و در ۹ ماهه سال ۹۸ برابر با ۳۳۰ میلیارد ریال بوده است.

این داده‌ها رشد ۴۱ درصدی فروش را آشکار می کند. همچنین سود خالص این شرکت به ۴۳۵۶ میلیون ریال رسیده است.

 

رشد ۳۷ درصدی سود خالص شرکت کاشی الوند

 رشد ۳۷ درصدی سود خالص شرکت کاشی الوند

 به گزارش روابط عمومی تاصیکو؛ صنایع کاشی و سرامیک الوند از جمله شرکت های تاصیکو و شستا دارای پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا و توانایی تولید ۱۰ میلیون مترمربع انواع کاشی‌های دیوار، سرامیک های کف و محصولات پرسلانی در سه کارخانه خود است.

 میزان فروش این شرکت در ۹ ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته، ۴۰ درصد رشد داشته است. سود خالص شرکت کاشی و سرامیک الوند از ۱۲۷ میلیارد ریال در ۹ ماهه سال ۹۷ به ۱۷۴ میلیارد ریال در ۹ ماهه سال ۹۸ رسیده است و دارای رشد ۳۷ درصدی بوده است.

دریافت مجوز احداث کارخانه سرب و روی

نشست خبری مدیر عامل محترم هلدینگ توسعه معادن و فلزات جناب آقای عصاری و هلدینگ زرین معدن آسیا جناب آقای مهندس جمیلی و مدیران ارشد شرکت صبانور‌، با موضوعیت احداث بزرگترین مجتمع کنسانتره و شمش و روی، با اصحاب رسانه در محل اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران برگزار شد.

محمد کلانتری، مدیرعامل شرکت توسعه صنعتی و معدنی صبانور نیز در ادامه اظهار کرد: زمانی که استراتژی هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در زمینه تنوع محصول ابلاغ شد، در سال ۹۶ یکی از پهنه‌های اکتشافی در راور کرمان را در اختیار گرفتیم.
کلانتری افزود: در این زمینه اقدامات ما شامل ژئو فیزیک هوایی، پی‌جوی و اکتشافات سیستمی و … بود که حدود یک سال و نیم کار انجام شد.
مدیرعامل شرکت توسعه صنعتی و معدنی صبانور اضافه کرد: در ادامه روند اقداماتی کا انجام شد مجوز احداث کارخانه سرب و روی را دریافت کردیم.
وی گفت: ما به دنبال جذب سرمایه‌گذار خصوصی رفتیم که شرکت زرین بهترین گزینه در این زمینه بود و با حمایت هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات کار را آغاز کردیم.

لازمه سازمان پویا وجود نیروهای آموزش دیده است

شهردار منطقه یک در افتتاحیه هفتمین دوره جایزه ملی تعالی آموزش :
لازمه سازمان پویا وجود نیروهای آموزش دیده است

منابع انسانی سرمایه های اصلی یک سازمان هستند و در راستای توسعه سازمان این سرمایه ها باید شکوفا و نقاط ضعف بر طرف و نقاط قوت تقویت شوند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه در افتتاحیه هفتمین دوره جایزه ملی تعالی آموزش و توسعه منابع انسانی که با حضور تیم ارزیابی در منطقه یک برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: مجموعه ای که خود را فارغ از آموزش ببیند محکوم به در جا زدن است و یک سازمان پویا باید نیروهای خود را آموزش دهد.

وی گفت: آموزش ها علاوه بر تعالی شخص باید بر تعالی ماموریت ها و وظایف سازمانی نیز متمرکز و کاربردی باشند تا وقت و هزینه سازمان به هدر نرود و ماحصل آن در اهداف و کارآیی و محصول نهایی سازمان مشاهده شود.

موسوی تصریح کرد: نیازهای کنونی با ۲۰ سال گذشته متفاوت شده و متدهای آموزشی جدید با شتاب علم پیش رفته است که باید آموزش روش های جدید با مشارکت داوطلبانه کارکنان و بدون جبر ارایه شود و در احراز پست های مدیریتی و معرفی فرد بعنوان عنصر سازمانی مطلوب، موثر باشد.

شهردار منطقه یک با تاکید بر امر پژوهش گفت: امیدواریم بتوانیم در مقوله پژوهش نیز پیشتاز شویم تا سازمان ما علاوه بر گذراندن آموزش ها ، مرجعی برای آموزش به سایر سازمان ها شود.
مصطفی آقا علیخانی معاون توسعه منابع انسانی شهرداری منطقه یک نیز در این مراسم گفت: اساس و لازمه توسعه منابع انسانی آموزش کارکنان است.

وی گفت: اگر امر آموزش کارکنان در حوزه های تخصصی انجام نگیرد شاید نتوان به آن تعالی لازم رسید بر همین اساس با کمک همه کارکنان و حمایت های شهردار منطقه یک نسبت به آموزش های تخصصی در همه حوزه های فنی ، برنامه ریزی و… اقدام خواهد شد تا به آن اهداف توسعه منابع انسانی برسیم.

آقا علیخانی افزود: امیدواریم با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته با کمک همکاران بتوانیم در این دوره جوایز بهتری از انجمن مدیریت منابع انسانی بگیریم.

گردهمایی دست اندرکاران عرصه پتروشیمی درکیش با رویکرد تقویت ساخت داخل

گردهمایی دست اندرکاران عرصه پتروشیمی درکیش با رویکرد تقویت ساخت داخل
نمایشگاه و همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با تمرکز بر هلدینگ خلیج فارس و با ‏محوریت و مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران (استصنا) و سایر دست اندرکاران این حوزه استراتژیک، توسط شرکت بهاران تدبیر کیش ۲۷ لغایت ۲۹ بهمن ماه در جزیره کیش برگزار می‌شود.
به گزارش ستاد خبری نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پیرو نامگذاری سال رونق تولید و با توجه به عزم هلدینگ خلیج فارس مبنی بر حمایت و بهره گیری حداکثری از توان داخل به ویژه استفاده از ظرفیت ها و شرکت های دانش بنیان و همچنین ورود به جهش دیگر صنعت پتروشیمی برای دستیابی به جایگاهی ممتاز در جهان، این مجموعه را بر آن داشت تا گردهمایی تخصصی و فنی را در جزیره کیش برپا کنند.
از جمله محورهای این رویداد، استفاده از توان داخل درزمینه‌ مشـاوره، مهندسـی، تولید محصولات و خدمات، خریـد حداکثری محصولات ایرانی در راسـتای حمایـت از تولیـدکننـدگان داخلـی، اسـتفاده از ظرفیت شـرکت‌هـای دانش‌بنیـان، توجه به تقویـت زنجیره تولیـد و پایین دستی صنعت پتروشـیمی و راه‌انـدازی نهضـت سـاخت داخـل در صنعت پتروشـیمی، تعمیق ارتبـاط تنگاتنگ بین ارکان و مجتمع های پتروشیمی با ارائـه دهنـدگان خدمـات و تولیدکننـدگان محصولات مرتبـط است.
توجه به نقش پژوهش و فناوری در صنعت پتروشیمی، نقش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در افزایش تولید و صادرات محصولات پتروشیمی، انتقال دانش فنی، مهندسی EPC ، تولید قطعات و تجهیزات صنعت پتروشیمی نیز از جمله موضوعات مهم دیگر و قابل پیگیری در این رویداد خواهد بود.
رویداد حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با تمرکز بر شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، در صدد است با برگزاری ده ها نشست تخصصی در راستای نیازمندی های صنعت پتروشیمی، زمینه ای برای گفتگو و مذاکره میان شرکای تجاری بالقوه از یک طرف و دست یابی شرکت های داخلی به اطلاعات عمومی و تخصصی صنعت پتروشیمی کشور را فراهم آورد تا بدین منظور امکان همکاری و تقویت تولیدکنندگان ایرانی فراهم شود.
تقویت ساخت داخل می تواند زمینه رشد واحدهای صنعتی و افزایش تولید و در نهایت تقویت صادرات غیر نفتی برای کشور را ایجاد کند. این رویداد، فرصت مناسبی را در اختیار واحدهای داخلی اعم از تولیدکنندگان، شرکت‌های دانش بنیان، سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی، پیمانکاران، مشاوران و سایر دست اندرکاران این حوزه قرار می‌دهد تا به معرفی ظرفیت‌‌های تولیدی و خدماتی خود بپردازند و از این طریق به داخلی سازی پتروشیمی کمک‌های شایان نمایند.
گفتنی است، تاکنون میزان مشارکت کنندگان از این رویداد نیز با توجه به فاصله زمانی تا برگزاری ( ۲۷ لغایت ۲۹ بهمن) ، قابل توجه بوده و بیش از ۱۴۰ شرکت و در فضایی به مساحت ۱۸ هزار متر اعلام حضور کرده اند.

سه سطح متفاوت جریان تجاری شدن تعاونی‌های روستایی و کشاورزی

معاون وزیر جهاد کشاورزی، در اتاق بازرگانی ایران تشریح کرد:
سه سطح متفاوت جریان تجاری شدن تعاونی‌های روستایی و کشاورزی/ خرید ۶ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۸۵۰ تن محصولات کشاورزی در نه ماه اخیر
به گزارش پات، دکتر حسین شیرزاد درباره ماهیت وجودی تعاونی‌های روستایی، توضیح داد: نوع سازه اقتصادی با مشارکت افرادی با منافع مشترک است که در محیطی به شدت ناپایدار و پر از ریسک‌های متنوع قرار دارد و توان دسترسی به منابع اولیه آن‌ها تحت تأثیر عواملی بسیار فراتر از کنترل آنها در حوزه اقتصاد سیاسی غذا است.
وی افزود: در این رابطه ساختار تجاری تعاونی‌ها با توجه به کاهش هزینه مبادله، انطباق با تغییرات سریع محیطی و الزامات کسب انعطاف پذیری بدون ساختارهای نو و منعطف، به نتیجه‌ای درخشان نمی انجامد.
رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه معنای عام جریان تجاری شدن تعاونی‌های روستایی و کشاورزی، در سه سطح خرد، میانی و کلان قابل تحلیل است، اظهار داشت: کلیه مبادلات حسابگرانه اقتصاد کشاورزی تنها در چارچوب ترتیبات نهادی بازار محصولات کشاورزی شکل می‌گیرد.
به گفته وی در سطح خرد، فعالیت‌های تجاری بنگاه‌های تعاونی روستایی به حوزه سیستم تناوب، استفاده از نهاده‌های تولید، سیستم انتقال آب، نوع مبارزه با آفات و بیماری‌ها، کود ورزی مناسب، ترکیب کشت تخصصی میزان اراضی با مقیاس بزرگتر معمولا بیش از ۱۰۰ هکتار، حاکمیت شرکتی پرقدرت، توان پیش‌بینی قیمت به نگام در برداشت محصول، به تولید فراتر از نیازهای معیشتی اعضاء و فروش آن در بازار می‌پردازند.
دکتر شیرزاد در ادامه درباره سطح خرد تعاونی‌های روستایی و کشاورزی، تصریح کرد: فعالیت اصلی این تعاونی‌ها به تعامل متقابل با بازار یعنی تامین نهاده‌ها از بازار و اتخاذ تصمیمات تولیدی بر مبنای پارامترهای قیمتی و تقاضای بازار، تفکیک نقش مدیریت تولید از مدیریت بازرگانی در سیستم مدیریتی تعاونی‌های تولید کشاورزی و روستایی، تامین مالی مناسب و وابستگی به حجم قابل ملاحظه‌ای از سرمایه در گردش، باز می‌گردد که با سطوح بالاتر کاربرد مکانیزاسیون، تکنولوژی نوین و بهره‌برداری‌های بهینه‌تر از منابع پایه آب و خاک و فروش محصولات با کیفیت‌تر و استاندارد در بازار قرین است.
معاون وزیر کشاورزی در ادامه به آمار و ارقام خرید محصولات کشاورزی در نه ماهه اول سال جاری اشاره کرد و افزود: در سه فصل گذشته خرید مباشرتی گندم به ۲ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۷۰۲ تن، خرید مباشرتی سایر محصولات ۲۴۱ هزار و ۹۶۴ تن، خرید توافقی و خرید حمایتی نیز به ترتیب ۳ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۱۰۷ تن و ۳۴۵ هزار و ۷۷ تن برای محصولاتی از جمله گوجه فرنگی، زعفران و سیب درختی به ثبت رسید که در مجموع ۶ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۸۵۰ تن محصولات کشاورزی در نه ماه اخیر خریداری شده است.
رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، بازار محصولات کشاورزی را ماهیتی کاملا اجتماعی عنوان کرد و افزود: این بازار از شرایط نهادی – تاریخی منبعث می شود و عقلانیت و رفتار بازار محصولات کشاورزی همواره تحت تاثیر عقلانیت صوری بازار است. باید بپذیریم که مجموعه نهادهای بازاری بخش کشاورزی ( کلیه زنجیره زیرساخت‌ها و دارایی های مشهود و نامشهود) از نهادهای تولیدی عقب مانده است.
وی درباره سطح میانه نیز توضیح داد: تعاونی‌های تجارت محور واحدهای بازرگانی هستند که مبنای کارشان کسب سود از راه تولید کالا و عرضه آن در بازار (orientation Market) بر اساس شاخص میزان کل تولید برای بازار با درصد فروش محصول تولیدی (Sale proportion) بر مبنای سلیقه مصرف کنندگان است.
دکتر شیرزاد تصریح کرد: این تعاونی‌ها با انتقال از نظام‌های متنوع و گسترده کشت به کشت‌های تخصصی و کاربری‌های فشرده‌تر از اراضی (Crop intensification) بر اساس شاخص تعداد دفعات چین یا برداشت محصول در یک سال زراعی و بازارگرایی و تخصصی شدن کشت (Crop specialization) یا شاخص اسهم محصول از مجموع زمین های زیر کشت بهره برداری)، میزان سرمایه گذاری از محل درآمد محصولات را برای توسعه کشت ( Investment for expansion) های با حاشیه سود بیشتر و پایدار تر دنبال می‌کند.
وی ادامه داد: تولید تجاری در تعاونی‌های روستایی نیاز به نظامات عرضه خدمات مهندسی زراعی و مکانیزاسیون، به نظام ترویج و آموزش کشاورزی قراردادی، نظام مالکیت کارآمد بانک‌های تخصصی، کشف قیمت منصفانه در بازار‌های مدرن بورسیه زنجیره‌ای از زیرساخت‌های انبارش، نظام بازار رسانی، حمل و نقل، کریدور سبز صنایع فرآوری، تبدیلی، تکمیلی، برندینگ، ساختارهای اجتماعی هدایت کننده بازار شبکه بازارسازان، پروکرها شرکت های بیمه‌گر، شرکت‌های بازرسی کیفی و استاندارد محصول شرکت‌های کارگزاری بورس‌های کالایی نیاز و باراندازهای مدرن عرضه محصولات تازه دارد.
رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران دباره سومین سطح یا همان سطح کلان، اظهار داشت: تجاری شدن کشاورزی به معنی ادغام اقتصاد روستایی در اقتصاد ملی و بین المللی، و مستلزم دیپلماسی تجاری کشاورزی در تعامل با دیگر کشور‌ها و مطالعه سلیقه مصرف‌کننده‌ها در ماورائ مرزها است. نقش تعاونی‌ها برای تولید صادراتی گذار از اقتصاد درونگرا و بسته به اقتصاد مبتنی بر عملکرد بازار است.
وی ادامه داد: بنابراین طبیعی است که تعاونی‌هایی که جهت‌گیری صادراتی دارند نسبت به دیگر تعاونی‌ها حساسیت در برابر تغییرات اقتصادی اعتباری، ارزی، حقوق گمرکی و سود بازرگانی تعرفه ایه سیاست‌های قیمت، حمایتی و …) از خود نشان داده و سیاست‌های حمایت از صادرات محصولات کشاورزی مشوق‌های صادراتی نظام تحقیقات بازار محور و سیستم تحقیق و توسعه بر الگوی کشته‌شان تاثیر دارد.
به گفته دکتر شیرزاد سیاست‌های پولی، مالی و نرخ ارز مانند سیاست‌های تجاری نه تنها بر گرایش تعاونی‌ها به بازاری‌تر شدن تاثیرگذار است بلکه بر تجارت بین بخش کشاورزی و غیر کشاورزی تأثیر می‌گذارد. بعنوان مثال تضعیف پولی می‌تواند باعث بهبود تراز تجاری بخش کشاورزی شود توسعه سیستم‌های تحقیقاتی، آموزشی و مشاوره‌ای، ایجاد و گسترش زیر ساخت‌های توسعه‌ای (جاده مناسب و در دسترس برای همه فصول، شبکه مخابرات، شبکه‌های آبیاری سیستم های حمل و نقل، نگهداری و به بازار رساندن محصول و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، مهم‌ترین ساز و کارهای این تحول بنیادین و ضروری برای بهینه‌تر کردن ترکیب ظرفیت‌های تولیدی بهره‌برداری‌های به شمار می آید.
وی با اشاره به نکاتی در این باره، گفت: استراتژی تجاری تعاونی‌های روستایی به مثابه انتخاب استراتژیک آنها محسوب می‌شود: ( کاهش هزینه‌های تولید، بهبود کیفیت محصولات مبتنی بر سلامت غذا، و استفاده از اهرم رقابتی)، ترکیب کاهش هزینه، کاهش قیمت، کاهش ارزش افزوده و تمرکز بر قیمت رقابتی و حساسیت‌های بازار محصولات کشاورزی و استراتژی‌های تمایز به کمک انحصار تولید یک محصول خاص (مانند بذور خاص) در تعاونی‌های روستایی که به دنبال فراهم کردن محصول یا خدمانی منحصر به فرد یا متفاوت از رقبا در ابعاد بازاری گسترده و برندینگ مشخص است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه تاکید کرد: با مقایسه تطبیقی به عملکرد تعاونی‌ها موفق جهان نظیر تعاونی محصولات کشاورزی بالانس (Balance Agri Nutrients Co- operative)، تعاونی کود شیمیایی راونزداون  (Ravensdown) تعاونی فونترا (Fonterra) بزرگترین تعاونی لبنیات نیوزلند، تعاونی‌های لبنیات وستلند (Westland) شرکت بسته‌بندی کیوی و آووکادو ساتارا Satara))، شرکت به‌سازی پرورش دام نیوزلند (Livestock Improvement orporation)، شرکت تعاونی بازاریابی صادرات سیب و گلابی انزا (ENZA) در می‌یابیم که زمینه و زمانه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران، جهت انطباق با تغییرات محیطی، محدودیت‌های جدی در انجام فعالیت‌های سرمایه محور دانسته و نیاز به دو عنصر “دگرگونی بنیادی و بهبود اساسی” در کار نوعی بازطراحی در حوزه مدیریت راهبردی تعاونی‌های روستایی کشور در همراهی با جریانات تجاری جهانی دارند.

احداث بزرگترین مجتمع کنسانتره و شمش و روی در کرمان

 

احداث بزرگترین مجتمع کنسانتره و شمش و روی در کرمان

 

بزرگترین مجتمع کنسانتره و شمش و روی در فازهای مختلف با نام زرین صبا با مشارکت هلدینگ توسعه معادن و فلزات و هلدینگ زرین در کرمان احداث خواهد شد.

 عزیزالله عصاری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: رشد بازار سرمایه، تمایل و اعتماد جامعه به سرمایه گذاری در بورس حاصل تلاش و اطلاع رسانی اصحاب رسانه است.

وی اظهار کرد: به سهامداران قول داده شده بود که پرتفوی شرکت سرمایه گذاری متنوع شود بنابراین در مس ۵ درصد سرمایه گذاری شد اما انتظار سهامداران بیش از این است.

وی با بیان اینکه در زمینه سرب و روی ۹ درصد از ذخایر جهان را دارا هستیم، افزود: کارخانه هایی هستند که مواد اولیه خود را از ترکیه وارد می کنند. این امر به دلیل عدم ورود به بحث اکتشاف است. بنابراین در این راستا با شرکت زرین مذاکره صورت گرفت که بیشتر این مذاکرات از طریق صبانور انجام شد. در واقع ما به دنبال توسعه بخش اکتشاف ذخایر سرب و روی کشور از طریق این مشارکت و سایر کشورها هستیم.

در ادامه مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی زرین با بیان اینکه در کنار شرکت توسعه معادن و فلزات و صبانور بزرگترین مجتمع سرب و روی را طراحی خواهیم کرد، گفت: با صبانور شرکت مشترکی تاسیس کردیم و قرار است یکی از بزرگترین مجتمع های سرب و روی را در یک منطقه محروم احداث نماییم.

ابراهیم جمیلی با بیان اینکه این شرکت داخلی بوده و صرفه اقتصادی برای کشور خواهد داشت، گفت: اگر این شرکت توسط تیم خارجی طراحی شود قطعا میلیون ها دلار ارز از کشور خارج خواهد شد. بنابراین تیمی از اساتید دانشگاه در کنار ما خواهد بود و ما با این طرح ارتباط صنعت با دانشگاه را گسترش خواهیم داد. همچنین تیمی از شرکت های دانش بنیان در کنار شرکت زرین صبا کمک خواهند کرد.

وی از حضور نیروهای بومی در پروژه خبر داد و گفت: سعی شده تمام نیروها از افراد بومی استفاده شوند مگر آنکه تخصص مورد نیاز در منطقه حضور نداشته باشد و در این راستا نیز سعی شده از دانشجویان آن منطقه استفاده شود.

جمیلی ادامه داد: یک مجتمع تولید کنسانتره در آن منطقه احداث خواهد شد که ظرفیت ۳۰۰ هزار تنی خواهد داشت که در سه فاز شامل واحد ۵۰ هزار تنی، ۱۰۰هزار تن و ۱۵۰هزار تنی خواهد بود.

وی با بیان اینکه تولید شمش روی طبق پیش بینی ۳۰ هزار تن خواهد بود، گفت: در فاز اول ۱۰ هزار تن، فاز دوم ۲۰ هزار تن و در صورت خاک مناسب این میزان افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی زرین از تولید ۵۰ هزار تن شمش سرب خبر داد و گفت: برای آن عیار بالای ۵۰ درصد پیش بینی شده است.

جمیلی از مازیای این طرح ممانعت از خروج ارز عنوان کرد و گفت: این امر باعث گردش ریالی خواهد شد و به آبادانی آن منطقه کمک خواهد کرد. همچنین این طرح برای ۱۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.

فعال سازی کارگروه همکاری ایمیدرو و شرکت ملی پتروشیمی در اجرای طرح های پتروشیمی در “پارسیان”

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و رییس هیات عامل ایمیدرو بر فعال سازی کارگروه مشترک دو طرف به منظور تسریع در اجرای طرح های پتروشیمی در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، خداداد غریب پور صبح امروز در صبحانه کاری با مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در محل آن شرکت، اظهار داشت:‌ در حال حاضر زیرساخت های مورد نیاز برای اجرای هر چه سریعتر طرح های تولید محصولات پتروشیمی فراهم است.

غریب پور تصریح کرد: فاز نخست اسکله منطقه پارسیان رو به اتمام است و سرمایه گذاران از امکانات لازم برای اجرای طرح های این بخش برخوردارند.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با یادآوری اینکه منطقه پارسیان از سوی وزارت نفت به عنوان “هاب سوم طرح های پتروشیمی” معرفی شده است، افزود: این امیدواری وجود دارد که نخستین سرمایه گذار بتواند در ابتدای سال ۹۹ عملیات اجرایی نخستین طرح پتروشیمی در پارسیان را آغاز کند.

بهزاد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز اظهار داشت:‌ منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان از پتانسیل لازم برای تبدیل شدن به منطقه جدید تولید محصولات پتروشیمی برخوردار است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه آینده صنعت پتروشیمی کشور می تواند در “پارسیان” رقم خورد، از اقدامات ایمیدرو در ساخت بندر این منطقه تشکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که سرمایه گذاران صنعت پتروشیمی به منطقه پارسیان سوق داده شوند.

منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان جزو زیرمجموعه های ایمیدرو است و با توجه به نزدیکی با پایتخت گازی ایران و جهان (عسلویه) طرحی جامع در اختیار دارد که هدف آن ایجاد ظرفیت تولید ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی است.

رفع مشکل دسترسی به سامانه همراه بانک سینا در نسخه ios

رفع مشکل دسترسی به سامانه همراه بانک سینا در نسخه ios

بانک سینا برای رفع مشکل دسترسی کاربران به نسخه IOS همراه بانک و امکان استفاده آنها از این خدمت، نسخه وب همراه بانک را ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی بانک سینا، با توجه به محدودیت های ایجاد شده برای بارگذاری نرم افزار های مالی در اپ استور و به منظور استمرار دسترسی کاربران به سامانه همراه بانک، نسخه وب این خدمت از سوی بانک ارائه شده و مشتریانی که دارای گوشی های همراه با سیستم عامل ios هستند، با مراجعه به لینک https://mobapp.esinabank.com/mobileweb می توانند از خدمات همراه بانک سینا استفاده کنند.

برای قرارگیری آیکون میانبر نسخه وب موبایل بانک روی صفحه اصلی گوشی مراحل زیر باید انجام شود:

۱٫ لینک نرم افزار روی مرورگر سافاری (یا سایر مرورگرهای موجود روی گوشی ) باز گردد.

۲٫ بعد از باز شدن صفحه اول در سافاری گزینه SHARE انتخاب شود.

۳٫ با انتخاب گزینه Add To Home Screen و بعد از آن گزینهAdd ، آیکون میانبر دسترسی به موبایل بانک روی صفحه اصلی ساخته می شود.

گفتنی است هم اکنون نرم افزار همراه بانک سینا برای نسخه ios، از طریق فروشگاه اینترنتی نرم افزار سیب اپ قابل دریافت است. همچنین این بانک در حال پیگیری امکان نصب مستقیم نرم افزار همراه بانک از طریق وب سایت بانک برای نسخه ios است که به زودی ارائه خواهد شد.

با نرم افزار همراه بانک سینا، خدمات متنوعی از قبیل انتقال وجه، خریدشارژ، استعلام و پرداخت قبوض، خرید بیمه، مسدودکردن کارت، دریافت شبا و بسیاری خدمات دیگر قابل انجام است.

عضو هیات مدیره بانک:کارنامه عملکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران درخشان است

عضو هیات مدیره بانک:کارنامه عملکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران درخشان است

کارنامه عملکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران درخشان است

عیسی امامی عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران در جمع روسای شعب و همکاران استان کرمانشاه گفت: با روند پیش رو و عملکرد فوق العاده پرسنل بانک، به قطعیت می توان گفت کارنامه بانک قرض الحسنه مهرایران بسیار روشن است و چشم انداز خوبی دارد.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، عیسی امامی در جمع روسای شعب استان کرمانشاه با بررسی و مقایسه عملکرد شش ماه ابتدای سال ۹۸ با مقطع فعلی، گفت: در آینده ای نزدیک بانک قرض الحسنه مهر ایران یک بانک بسیار بزرگ خواهد شد و لازم است که تمام پرسنل آن تفکرات بزرگ و متفاوتی داشته و با تسلط بر امور بانکداری نوین و به روزترین اطلاعات مالی دنیا وارد بانک شوند.

وی تصریح کرد: مردم به بانک قرض الحسنه مهرایران علاوه بر انجام بهترین خدمات بانکی به عنوان مشاور اقتصادی و پرچم دار بانکداری نوین نگاه می کنند و انتظار متمایز بودن را از ما دارند، این نشان می دهد توقع مردم و مسئولین نسبت به بانک کاملاً متفاوت از قبل شده است.
عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهرایران با اشاره به افتتاح سیستم های نوین بانکداری دیجتیال و سامانه برنامه عملیاتی شعب گفت: شفافیت نتیجه سامانه برنامه عملیاتی است، هرشعبه این امکان را دارد به صورت روزانه عملکرد خود را با سایر شعب کشور مقایسه کند و درک درستی از وضعیت فعلی شعبه خود به دست آورد و با تقویت نقاط قوت و تحلیل نقاط ضعف شعبه برنامه مناسبی در جهت دستیابی به اهداف خود تعیین کنند .
امامی ادامه داد : خروج از سیستم سنتی و کاغذی کار بسیار دشواری بود که به خواست خدا و به همت مدیران ارشد بانک با همکاری کامل ادارات مرکزی توانستیم به عنوان اولین بانک در ایران آن را پیاده سازی کنیم. سامانه میعاد میراث ماندگاری در سیستم بانکی خواهد بود که بانکداری را برای مشتری و کارمند ساده و راحت می کند. امید است با توسعه این سامانه و رفع اشکالات جزئی، روند رو به رشد بانک سرعت بیشتری پیدا کند و به یقین با پیاده سازی سامانه های فوق و اقدامات آتی سال ۹۹ یک سال پر افتخار برای بانک قرض الحسنه مهر ایران باشد.
شایان ذکر است، در این جلسه وکیل مشاور مدیرعامل و رییس اداره کل حوزه مدیریت، ترکیان رییس اداره کل حسابدری و بودجه، فرجی مهماندار رییس اداره کل توسعه سرمایه انسانی و غلامی سرپرست اداره کل سازمان و برنامه ریزی نیز حضور داشتند.

آغاز به کار سامانه «هریم» در بانک قرض الحسنه مهرایران

آغاز به کار سامانه «هریم» در بانک قرض الحسنه مهرایران

آغاز به کار سامانه «هریم» در بانک قرض الحسنه مهرایران

سامانه هدایت رمز یکبار مصرف تحت عنوان «هریم» برای ارسال رمز دوم پویای پیامکی در بانک قرض الحسنه مهرایران عملیاتی ‌شد.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، با توجه به اجرای طرح رمز دوم پویا و عملیاتی شدن سامانه هدایت رمز یکبار مصرف تحت عنوان هریم، انجام تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت با کارت‌های اعتباری و نقدی، نیازمند رمز دوم یکبار مصرف می باشد و رمزهای ایستا به زودی به طور کلی غیر فعال خواهد شد.

این رمزها به صورت موقت در یک بازه زمانی برای انجام تراکنش قابل استفاده است، همچنین امکان دریافت رمز پویای پیامکی با ایجاد سامانه هریم توسط بانک مرکزی و هماهنگی شبکه بانکی فراهم شده که آن دسته از مشتریان دارای تلفن همراه هوشمند که قصد ندارند تا نرم افزار رمز ساز «ارس» را دریافت و فعال کنند یا صاحبان تلفن همراه غیر هوشمند می‌توانند نسبت به تایید شماره تلفن همراه از طریق مراجعه به شعب بانک قرض الحسنه مهرایران، رمز یکبار مصرف را به سادگی از طریق پیامک دریافت کنند.
البته باید توجه داشت که رمز پویای پیامکی برای تمامی مشتریانی که شماره تلفن همراه صحیح دارند، فعال شده و نیازی به مراجعه به شعب وجود ندارد.
بنا بر پیاده سازی‌های انجام شده، پس از تکمیل فیلد شماره کارت توسط کاربر، پیغام «مشتری گرامی، چنانچه از طریقی مانند برنامه کاربردی موبایلی، رمز پویای خود را دریافت نموده‌اید، نیازی به فشردن دکمه درخواست رمز پویا نیست. در ادامه، رمز پویای خود را درقسمت رمز دوم کارت وارد نمایید». در واقع اگر رمز دوم پویا را از طریق کد دستوری یا نرم فزار رمزساز فعال کرده‌اید، می‌توانید از طریق کد USSD یا نرم افزار رمزساز رمز یکبار مصرف را دریافت و برای انجام تراکنش در قسمت رمز دوم وارد کنید اما در غیر اینصورت باید بر روی دکمه درخواست رمز پویا از طریق هریم کلیک کنید.
در الزامات هریم شاپرک منتشر شده، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت، سامانه هریم را تحت عنوان دکمه «درخواست رمز پویا» در بخش‌هایی که نیاز به رمز دوم دارد اضافه می‌کنند که دارای ثانیه شمار بوده و از زمان ارسال درخواست توسط مشتری ۲ دقیقه یا ۱۲۰ ثانیه اعتبار دارد؛ با فشردن این دکمه، بانک صادر کننده رمز یکبار مصرفی را تولید و به شماره تلفن اعلام شده از سوی مشتری به صورت پیامکی ارسال می‌کند که مشتری با وارد کردن آن در کادر رمز دوم و ارائه سایر اطلاعات کارت تراکنش را انجام می‌دهد؛ در این بخش پیام «مشتری گرامی، درخواست شما به بانک صادرکننده ارسال شد؛ درصورت صحت اطلاعات وارد شده، رمز پویا از طریق پیامک به شماره تلفن همراه تاییده شده‌‍ شما ارسال خواهد شد» را دریافت خواهد کرد.
بر اساس دستورالعمل اعلام شده از سوی شاپرک، زمانی که مشتری بر روی دکمه درخواست رمز پویا کلیک می‌کند، رمز ارسال می‌شود اما اگر به هر دلیلی رمز ارسال نشد، مشتری باید تا اتمام مهلت زمان ارسال رمز یعنی ۱۲۰ ثانیه منتظر بماند و پس از این زمان پیام دریافت مجدد رمز پویا را کاربر مشاهده می‌کند که با فشردن دوباره دکمه رمز پویا برای کاربر ارسال می‌شود، حداکثر تعداد مرتبه مجاز در ارسال درخواست رمز پویای پیامکی برای صفحه پرداخت برنامه کاربردی موبایلی، پنج (۵) مرتبه است، اما در صورتی که مشتری نتواند رمز پویای پیامکی را دریافت و آن را در کادر رمز دوم پس از پنج بار درخواست ارسال رمز وارد کند، دارنده کارت به صفحه تراکنش ناموفق هدایت می‌شود.

اعطای جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت به بانک دی

اعطای جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت به بانک دی

اعطای جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت به بانک دی

تقدیرنامه یک ستاره چهارمین دوره جایزه مسئولیت های اجتماعی مدیریت به دکتر برات کریمی، مدیرعامل بانک دی اعطا شد.

 به گزارش اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی، در چهارمین دوره جایزه مسئولیت‌های اجتماعی که به همت انجمن مدیریت ایران و با همکاری دانشگاه خاتم برگزار شد از بانک دی به پاس اهتمام مستمر در حوزه مسئولیت اجتماعی تقدیر شد.

بر اساس این گزارش در چهارمین دوره جایزه مسئولیت های اجتماعی مدیریت که با حضور جمعی از مدیران ارشد سازمان‌های دولتی و خصوصی، استادان دانشگاه و دانش‌پژوهان حوزه مدیریت برگزار شد از بانک دی به پاس اهتمام به هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و پیاده سازی رویکردهای منسجم در انجام مسئولیت‌های اجتماعی با اعطای تقدیرنامه یک ستاره تقدیر شد.

جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت که هر ساله با هدف شناسایی و معرفی تجارب برتر مدیریتی سازمان‌های ایرانی در حوزه مسئولیت اجتماعی و تبادل تجربیات موفق برگزار می‌شود، مبتنی بر ارزیابی رویکردها، اقدامات و نظام‌هایی است که حول معیارها و محورهای مدل چهار بعدی مسئولیت اجتماعی کارول به عنوان مدل پایه این جایزه در نظر گرفته شده است.

 در این فرآیند، گروهی از ارزیابان معتبر در ۵ معیار و ۲۰ زیرمعیار وضعیت سازمان‌ها و شرکت‌ها را از لحاظ دستاوردها، موفقیت‌ها و عملکرد آن‌ها در پنج حوزه مسئولیت‌های مدیریت بنگاه، مسئولیت‌های مالی و اقتصادی، مسئولیت‌های قانونی، مسئولیت‌های اخلاقی و مسئولیت‌های داوطلبانه و بشردوستانه ارزیابی می‌کنند.

گفتنی است بانک دی که برای نخستین بار در این جایزه شرکت کرده است طی سه سال گذشته با تدوین سند استراتژیک مسئولیت اجتماعی بر اساس مدل کارول، اقدام به ساخت سه باب مدرسه در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه، سه باب مدرسه در مناطق سیل‌زده استان لرستان و گلستان، اهدای کانکس و کمک های نقدی و غیرنقدی به زلزله زدگان کرمانشاه، توسعه سامانه خدمات بانکی روشندلان در هشت شعبه، جمع آوری کمک های مالی هموطنان و همکاران برای سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان، اهدای بسته‌های کمک آموزشی به دانش آموزان مدارس مناطق محروم کشور، طراحی دی کارت کالای اسنوا، فیروزه کارت و ارائه تسهیلات خرید نیروگاه‌های خورشیدی شرکت سولار کرده است.

تکنولوژی Smart Inverter ال‌جی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تکنولوژی Smart Inverter ال‌جی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تکنولوژی اینورتر یا معکوس‌گر مدتی است در صنعت مورداستفاده قرار می‌گیرد و به زبان ساده دستگاهی است برای تغییر جریان برق بین مستقیم و متناوب که کنترل فرکانس و ولتاژ را هم امکان‌پذیر می‌سازد. در ابتدا از این ابزار برای تبدیل برق تولیدی سلول‌های خورشیدی یا کنترل سرعت موتورهای صنعتی بدون افت قدرت و گشتاور و همچنین کاهش انرژی مصرفی و درنتیجه کاهش هزینه برق هم‌زمان با افزایش طول عمر و بهبود عملکرد موتور استفاده می‌شد.

 طی چند سال گذشته با توجه به افزایش هزینه انرژی در دنیا و همچنین نیاز به افزایش کارایی و عمر لوازم‌خانگی، شرکت‌های مختلفی به دنبال استفاده از این تکنولوژی در لوازم‌خانگی رفتند. ال‌جی هم در این میان یکی از پیشتازان صنعتی بوده و از اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی با عرضه تکنولوژی اختصاصی Smart Inverter خود، گام‌های بلندی در این زمینه برداشته و تقریباً تمامی لوازم‌خانگی برقی مهم خود را به آن تجهیز نموده است.

 تعداد بسیار متنوعی از تکنولوژی‌های روز اکنون در مجموعه بزرگی از محصولات ال‌جی گرد هم آمده‌اند تا امکان مدیریت بهینه مصرف انرژی و افزایش عملکرد بر اساس تکنولوژی اینورتر هوشمند را فراهم آورند. این گروه، گستره وسیعی از دستگاه‌های تهویه مطبوع تا یخچال‌ها، ماشین‌های لباسشویی و حتی ماکروویوها و اجاق‌گاز را در بر می‌گیرد. بدون شک یکی از دلایل اصلی رویکرد ال‌جی برای بهره‌گیری از تکنولوژی اسمارت اینورتر در لوازم‌خانگی، توانایی اثبات‌شده آن در کاهش مصرف الکتریسیته است. از سویی کاهش مصرف برق به معنی کاهش هزینه‌های خانواده‌ها است و از سوی دیگر، مصرف بهینه انرژی عاملی بسیار مؤثر برای کاهش مشکلات زیست‌محیطی و رشد پایدار محسوب می‌شود.

البته تکنولوژی اسمارت اینورتر ال‌جی تنها محدود به مصرف بهینه برق نبوده و جنبه‌های متعددی از تولید محصول را در بر می‌گیرد. برای مثال ماشین لباسشویی‌های هوشمند ال‌جی که از این تکنولوژی بهره می‌برند، علاوه بر اندازه‌گیری دقیق میزان لباس‌ها و تنظیم برنامه‌های شستشو به بهینه‌ترین شکل ممکن، میزان آب مصرفی را نیز کنترل می‌کنند. اینورتر هوشمند در این دستگاه‌ها با حذف عملکردهای غیرضروری و کنترل بهینه سرعت موتور دستگاه، باعث می‌شوند تا انرژی و پول بیشتری صرفه‌جویی و پس‌انداز شود.

در ماکروویوهای پیشرفته ال‌جی، تکنولوژی اینورتر هوشمند با کنترل عوامل متعددی، سعی می‌کند به بهینه‌ترین شکل ممکن میزان توان دستگاه برای پخت، یخ‌زدایی یا گرم کردن را محاسبه و تنظیم کند. بدین‌صورت علاوه بر کنترل دقیق توان موردنیاز، دما هم به‌دقت کنترل می‌شود تا غذاهای گوناگون به بهترین شکلی که تاکنون ممکن بوده طبخ شوند و دیگر لازم نیست که نگران سوختن یا زیاد پختن آن‌ها نباشید.

در یخچال‌های هوشمند ال‌جی هم از کمپرسورهای مجهز به اسمارت اینورتر استفاده‌شده تا در شرایط گوناگون محیطی و کاری، انرژی برای تولید سرما به شکل بهینه‌ای مورداستفاده قرار گیرد. با پایش دائمی دمای درون و بیرون یخچال، سیستم هوشمند ال‌جی به‌صورت خودکار توان سرمایی لازم را کنترل می‌کند. علاوه بر این با توجه به اینکه استفاده از اینورتر باعث می‌شود موتور یخچال به‌ندرت وارد مرحله پیک قدرت شود، لذا شما آشپزخانه ساکت‌تری هم خواهید داشت. همچنین با استفاده از چنین تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای، عملکرد کمپرسور و دیگر قطعات مکانیکی یخچال کاملاً بهینه بوده و عمر بیشتری خواهند داشت.

در سیستم‌های تهویه مطبوع معمولی، دستگاه با خاموش و روشن شدن‌های متوالی موتور بر اساس تغییرات دمای محیط کار می‌کند. این شیوه علاوه بر ایجاد آلودگی صوتی و مصرف انرژی بیشتر، از عمر قطعات دستگاه هم می‌کاهد؛ اما در تهویه مطبوع مجهز به اسمارت اینورتر، دما به‌صورت دائمی کنترل می‌شود و بر اساس آن سرعت موتور به شکل متناوب در یک دامنه توان مشخص کم‌وزیاد می‌شود. این‌گونه با دفعات خاموش و روشن شدن بسیار کمتر و مصرف برق کمتری به دمای بهینه می‌رسیم و عمر دستگاه هم به شکل چشم‌گیری افزایش خواهد یافت.

استفاده از این تکنولوژی در محصولات خانگی ال‌جی، چنان در عملکرد و عمر ابزارها مفید واقع‌شده که این شرکت تقریباً تمامی لوازم‌خانگی مجهز به اسمارت اینورتر را با گارانتی ده‌ساله! برای قطعات مکانیکی روانه بازار می‌کند.

سی‌و‏ششمین مدرسه بانک اقتصادنوین در روستای زلزله‌زده بیجرلو استان آذربایجان شرقی احداث می‌شود

سی‌و‏ششمین مدرسه بانک اقتصادنوین در روستای زلزله‌زده بیجرلو استان آذربایجان شرقی احداث می‌شود

کلنگ احداث سی‌وششمین مدرسه “بانک اقتصادنوین” در روستای زلزله‌زده بیجرلو در بخش ترکمنچای از توابع شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین؛ در پی وقوع زلزله در آبان ماه سال ۱۳۹۸ در استان آذربایجان شرقی بانک اقتصادنوین با هدف ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود و با هماهنگی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور احداث یک مدرسه در روستای زلزله‌زده بیجرلو از توابع شهرستان میانه را تقبل کرد. در آیین کلنگ‌‌زنی این مدرسه که با حضور جمعی از مقامات و مسئولان کشوری و استانی، معلمان و دانش‌آموزان مدرسه و اهالی این روستا برگزار شد، سعید صالح‌ودادی سرپرست شعب منطقه شمال‏غرب این بانک با اشاره به رویکرد بانک اقتصادنوین در حوزه ایفای مسئولیت‌های اجتماعی گفت: بانک اقتصادنوین مشارکت در امور خیر و انسان‌دوستانه را وظیفه خود می‌داند و در همین راستا تاکنون در احداث ۳۶ مدرسه در مناطق کمتر برخوردار کشور مشارکت داشته است که از این تعداد ۱۲ مدرسه در منطقه شمال‌غرب کشور افتتاح شده است.
در ادامه این مراسم مشایخی، فرماندار میانه ضمن تشکر از اقدامات بانک اقتصادنوین در حوزه مدرسه‌سازی از حضور بانک‌ها در جمع خیرین مدرسه‌ساز در سال‌های اخیر ابراز خوشحالی کرد.
گفتنی است، مدرسه سه‌ کلاسه بانک اقتصادنوین روستای بیجرلو با ۳۰۰ مترمربع محوطه و ۱۳۲ مترمربع زیربنا ساخته و تجهیز خواهد شد.

1 2 3 404