دسته بندی های ارشیو: ورزش

الان زمان صحبت کردن درباره کلمبیا نیست

کارلوس کی‌روش

سرمربی تیم ملی ایران می‌گوید تک تک بازیکنان آمادگی حضور در بازی با ویتنام را دارند.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران ظهر جمعه درنشست خبری پیش از بازی تمیش برابر ویتنام در دور دوم مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا گفت‌: بازی دوم‌مان را پیش‌رو داریم برابر ویتنام تیمی که از کادر مربی‌گری خوبی برخوردار است. برای آماده‌سازی‌اش تلاش زیادی صورت گرفته است. البته ایران هم کاملا آماده است. تک تک بازیکنان آمادگی حضور در بازی را دارند و در حال جنگیدن برای حضور در یکی از جایگاه‌های بازی هستند و امیدواریم تیم برتر میدان باشیم و فوتبال برتری را به نسبت به ویتنام ارائه دهیم.

او در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر این که تیم ملی بازی اول را پرگل شروع کرد، آیا برای بازی با ویتنام هم همین برنامه را در دستور کار دارید؟ ادامه داد: تفاوتی که بین ورزش فوتبال و صحنه تئاتر وجود دارد این است که در فوتبال باید رقابت کرد. در فوتبال شما یک حریفی را پیش‌رو دارید و آن آرزوهایی را که شما دارید، تیم حریف هم دارد و تلاش می‌کنند تا به برد برسند. خانواده، دوستان و هوادارانی دارند که از آن‌ها حمایت می‌شود. همان‌طور که در بازی‌های اول دیدم مسابقات بسیار دشواری را پیش‌رو داریم. تمام تیم‌ها بهم نزدیک هستند. تیم ویتنام از کادر فنی خوبی برخوردار است و بازیکنان صادق و متعهدی دارند. از اکتبر ۲۰۱۸ حدود ۱۳ بازی دوستانه داشتند. در یک ماه گذشته ۵ بازی دوستانه انجام دادند. بازیکنان‌شان صادقانه در میدان می‌جنگند. ما هم تلاش می‌کنیم در بازی فردا تیم برتر میدان باشیم.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که در این بازی به تفاضل گل فکر می‌کند؟ گفت: فکر نمی‌کنیم. چون ما تیم مغروری نیستیم. تیم ما از افراد فروتن شکل گرفته است. همیشه به عنوان رهبر تیم سعی کردم یک سری از مسائل اصولی را در اختیار بازیکنانم قرار دهم. تلاش ما این بوده که مسائل پایه‌ای خصوصا از بعد شخصیتی را به بازیکنانم خوب بیاموزم. باید همیشه به حریف احترام گذاشت. درغیر این صورت تبدیل به آدم‌هایی می‌شویم که مغرور هستند و غرور آن‌ها را فرا گرفته است. ما به هیچ شرطی این‌گونه فکر نمی‌کنیم. تفکر ما این است حریف هم می‌خواهد فوتبال بازی کند و ویتنام هم همین‌طور خواهد بود و احترام کامل را برای حریف قائل هستیم.

او درباره حضور نیلو وینگدا در کنار تیم ملی ایران گفت: در طول مربی‌گری‌ام همیشه تلاش کردم افراد لایق را بیاورم تا بتوانند به تیم کمک کنند تا برنده، پیروز و موفق باشیم. در طول مربی‌گری دوستان و متحدینی در سراسر دنیا داشتم که همیشه به من کمک کردند. این دوستان در ۸ سال گذشته بدون هیچ چشم‌داشتی به من کمک کردند. این بار نلو وینگادا به ما کمک خواهد کرد. از طریق همین ما بازی‌های دوستانه و اردوهای مختلف، همین‌طور استادیوم و هتل‌هایی برای تیم ملی هماهنگ کنند. تیم ملی که از ابعاد مالی با مشکلاتی روبه‌رو است و این دوستان توقعات‌شان وفاداری و کمک به تیم بوده است مثل آقای دکتر کریک و نلو وینگادا. خیلی خوشبختم که این دوستان را دارم که من را در راستای رسیدن به موفقیت کمک می‌کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: اعتقاد راسخ دارم اگر می‌خواهیم به موفقیت برسیم، همیشه احتیاج به دو تیم داریم. یک تیم موفق درون زمین و تیمی که از تیم درون زمین حمایت کند و کارش را خارج از زمین انجام دهد. خوشبختانه کادر و دستیاران بسیار متعهدی دارم که کارشان را به نحو احسن انجام دادند. در کنار بازیکنانی مثل جواد نکونام در گذشته و مسعود شجاعی در حال حاضر که الگوی بازیکنان است و رهبر میدان بوده‌اند. ما یک خانواده متحد هستیم به غیر از خانواده شخصی‌ام این بهترین خانواده فوتبالی‌ام بوده است.

وی در مورد بازی ویتنام برابر عراق گفت: من بازی‌های ویتنام را از قبل پیگیری کرده‌ام مخصوصا بازی برابر کره‌شمالی و درگروه ما یکی از مدعیان اصلی است. البته ویتنام با دیسیپلین و تمرکز بالا یک فوتبال بسیار مثبت ارائه دادند. مربی بسیار خوبی دارند که در گذشته با آقای گاس هیدینگ کار کرده‌اند و مطمئنا دیدن بازی ویتنام برابر عراق خیلی خوب بود و هشداری بود تا برابر این تیم با تمرکز بالا ظاهر شویم.

کی روش در پاسخ به سوالی درباره پیشنهاد کلمبیا برای قبول سرمربی‌گری تیم ملی این کشور گفت: الان زمان مناسبی برای مطرح کردن این‌گونه صحبت‌ها نیست. چون من وظیفه‌ای دارم و باید تا بی‌نهایت تمرکز و انگیزه‌مان را در بازی مقابل عراق و ویتنام نشان دهیم. الان زمانی نیست که بخواهم در مورد مساله‌ای فکر کنم یا تمرکزم را برای مسائل دیگری بگذارم.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: تنها مطلبی که از آن مطمئن هستیم مسوولان فوتبال ایران با  نظارت وزرات ورزش از ماه جولای به بعد نخواستند ماندن من طولانی‌تر شود ولی در حال وظیفه‌ی دشوار و بینهایت را پیش‌رو داریم آن هم بازی‌هایی است که باید انجام دهیم. با تمرکز بالا هم روی این مساله فکر می‌کنیم و تاکید می‌کنم یکی از قوی‌ترین خانواده‌های فوتبالی هستیم. مسعود شجاعی هم اینجاست و با سابقه‌ای که دارد و از لحاظ اتحاد و همدلی که بین اعضای کادر و بازیکنان است، شرایط فوق‌العاده‌ای در تیم وجود دارد.

کارلوس کی‌روش افزود: مساله‌ی اصلی ما بازی برابر ویتنام است که اتفاق بیفتد، صحبت در این رابطه بی‌احترامی به تیم ویتنام است. تنها مطلبی که مهم است بازی فردا ما برابر ویتنام است.

ایران بدون مصدوم آماده بازی با ویتنام شد

تمرین تیم ملی

سرمربی پیشین پرسپولیس به محل تمرین تیم ملی آمد.

به گزارش ایسنا، آخرین تمرین تیم ملی فوتبال ایران پیش از دیدار برابر ویتنام صبح امروز از ساعت ١٠:٣٠ به وقت محلی در زمین اصلی ورزشگاه آل نهیان برگزار شد.

اتوبوس تیم ملی از حدود ساعت ١٠:۴۵ وارد ورزشگاه شد و بازیکنان راس ساعت ١١، با پیراهن‌های سفیدرنگ وارد زمین شدند تا تمرین را آغاز کنند.

نلو وینگادا، سرمربی پیشین پرسپولیس و تیم ملی امید ایران امروز به محل تمرین تیم ملی آمد و نظارگر کار شاگردان کی‌روش بود.

فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد نلو وینگادا به منظور بررسی سایر تیم‌های ملی شرکت کننده در جام ملت‌های آسیا و تهیه گزارش و آنالیز دیگر رقیبان برای تیم ملی از روز گذشته فعالیتش را آغاز کرده است. او در اولین روز حضورش، دیدار تیم‌های ملی اردن و سوریه را در محل ورزشگاه مشاهده کرد.
حضور وینگادا در کنار تیم ملی به صورت رایگان بوده و با توجه به سابقه قهرمانی وی در جام ملت‌های آسیا می‌تواند کمک شایانی برای شناسایی سایر تیم‌ها برای تیم ملی باشد.

زمانی که بازیکنان در حال گرم کردن بودند، کارلوس کی‌روش در بخش دیگر زمین به همراه اوسیانو کروز در حال استقرار موانع لازم برای تمرینات تاکتیکی بود.

بازیکنان با انجام تمرینات کششی زیر نظر مک درموت گرم کردند تا برای تمرین آماده باشند.

طبق قوانین AFC خبرنگاران فقط می‌توانستند ١۵ دقیقه ابتدایی تمرین را پوشش دهند و پس از آن باید محل تمرین را ترک می‌کردند.

یمن بدون مصدوم برابر ایران

تیم ملی یمن

دو بازیکن آسیب دیده یمن در تمرین اخیر این تیم شرکت کردند و مشکلی برای دیدار برابر ایران ندارند.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از اخبار الیمن، تیم‌ ‌ملی فوتبال یمن در نخستین دیدار خود در جام ملت های آسیا امشب (دوشنبه) به مصاف ایران می‌رود.

در تمرین اخیر یمن همه بازیکنان از جمله ابراهیم عیاش، سنگربان و حسین الغازی، دو بازیکن مصدوم این تیم که شش روز به خاطر آسیب‌دیدگی نتوانستند تمرین کنند، تیم را همراهی کردند تا نشان دهند که مشکلی برای دیدار برابر ایران ندارند.

علاء الصاصی، کاپیتان تیم‌ ‌ملی فوتبال یمن هم در نشست خبری قبل از دیدار از آمادگی همه بازیکنان برای بازی برابر ایران خبر دارد.

جامعه امروز پهلوان‌پرور نیست

نسل ما مدیون تختی است/ جامعه امروز پهلوان‌پرور نیست

رضا صالحی ‌امیری

رییس کمیته ملی المپیک با تمجید از خصایص پهلوانی جهان پهلوان تختی گفت: تختی هیچ گاه از یادها نمی رود و در تاریخ برای همیشه ماندگار خواهد بود.

به گزارش ایسنا، سید رضا صالحی امیری در پنجاه و یکمین مراسم بزرگداشت “تختی”،  اظهار کرد: درود بر شرف مردم این سرزمین و مردم بامعرفت شهرری که اینگونه پس از نیم قرن یاد و خاطره جهان پهلوان تختی را زنده نگه داشته اند. از تمامی پیشکسوتان ،مسئولان نظامی، فرماندار دلسوز شهرری، یزدانی خرم و همه عزیزان تشکر می‌کنم.

صالحی امیری با اشاره به پهلوانی، مروت و مردمداری و خلوص نیت جهان پهلوان تختی گفت: دفترچه تختی را مرور می کردم چرا که می‌خواستم تختی را از زبان خودش بشناسم.به نکاتی پی بردم و دیدم هنوز زوایایی از زندگی او برای ما پنهان است. عشق به اهل بیت اولین ویژگی او بود. می نویسد در ۲ فروردین ۱۳۳۴ از تهران با ترن درجه ۲ بعد از ۲۴ ساعت به خرمشهر رسیدم بعد از ۴ روز توقف از بصره به کربلا رفتم.۲ شب در کربلا،یک شب در نجف و ۲ روز در کاظمین بودم.این نشان دهنده عشق او به اهل بیت بود و آثاری که ما از او در کمیته المپیک داریم تسبیح و مهر بوده است.کشتی نردبانی برای تختی بود که به قله های معرفت برسد و ما نباید فقط تختی را با مدال ها و افتخاراتش بشناسیم. تختی کشتی را نردبان رسیدن به معرفت قرار داد و امروز آمدیم میزان معرفت او را سنجش کنیم.
وی خاطرنشان کرد: دومین ویژگی تختی مرام و پهلوانی و خضوع و خشوع او بود. مردمی بودن تختی دیگر خصلت بزرگ تختی بود.خودش می نویسد زندگی به من آموخت مردم را دوست بدارم و تا حد امکان به مردم کمک کنم. من پیش خود فکر می کردم در قبال مردم ایران تعهد وجدانی دارم. از برد و باخت نمی ترسم اما گرفتن طلا برای من وظیفه بود تا با طلا به فرودگاه مهرآباد برگردم.

صالحی امیری افزود: پهلوان کسی است که دائما با ضعیف‌ترین اقشار مردم در ارتباط باشد.از خودگذشتگی و ایثار دیگر خصلت تختی بود. معرفت جویی به جای منفعت جویی از دیگر خصلت های مهم تختی بود. در دنیای بدی زندگی می کنیم. عده ای در بازار و یا حوزه های دیگر از جیب مردم برای خودشان می زنند اما تختی دنبال نام و نان برای خودش نبود.
رییس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: هیچوقت یک پهلوان در ذهن و باور مردم فراموش نمی شود. پانصد سال هم بگذرد تختی از یاد مردم نمی رود چه برسد به پنجاه سال. تختی ماندگار تاریخ خواهد بود و هیچگاه از قلب مردم نمی رود.
صالحی امیری گفت: اگر از حقیر بپرسید چرا جامعه ما امروز پهلوان پرور نیست باید بگویم در جامعه ای که انسان ها از روح پهلوانی فاصله بگیرند پهلوان تربیت نمی شود. همه قهرمانان ما باید بدانند اگر می خواهند نامشان در تاریخ ثبت شود باید منش و راه تختی را دنبال کنند.
وی خاطر نشان کرد: سراسر خاطرات تختی و اشعاری که سروده حاکی از روح بلند و مروت تختی است. او دستخط های بسیار زیبایی دارد و با ظرافت و زیبایی اشعار و سخنان زیبایی را به نگارش درآورده است. تختی بت‌شکن بود و در قدم اول بت نفس خود را شکست و به خدا رسید. ما نسلی هستیم که مدیون تختی هستیم و باید راه او را در رفتار و کردار ادامه بدهیم و دینمان را ادا کنیم.

سرمربی قرقیزستان: ایران از شانس‌های اصلی قهرمانی است

تمرین تیم ملی فوتبال ایران

سرمربی تیم ملی فوتبال قرقیزستان از ایران به عنوان یکی از سه شانس اصلی قهرمانی در جام ملت‌های آسیا امارات سخن به میان آورد.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از استاد الدوحه، تیم‌ ‌ملی فوتبال  قرقیزستان از جمله تیم‌های است که برای نخستین بار در مرحله نهایی جام ملت های آسیا به میدان می‌رود.

الکساندر کریستین، سرمربی ۴۰ ساله تیم‌ ‌ملی فوتبال قرقیزستان از سه شانس اصلی قهرمانی در این رقابت بزرگ سخن به میان آورد.

او از جام ملت‌های آسیا و تیم‌های حاضر در این رویداد سخن به میان آورد و گفت: از نظر من تیم‌های کره جنوبی، ژاپن و ایران سه مثلث اصلی قهرمانی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ هستند. به نظر من تنها این سه تیم هستند که شانس قهرمانی را به خود اختصاص خواهند داد.

انتصاب‌های جدید فوتسالی در انتظار تائید تاج

دیدار تیم‌های فوتسال گیتی پسند و مس سونگون

معرفی رئیس کمیته فنی و سرپرست تیم ملی زیر بیست سال فوتسال به بعد از بازگشت مهدی تاج از امارات محول شده است.

به گزارش ایسنا، به دنبال استعفای علی کفاشیان از کمیته فوتسال، داود پرهیزگار به عنوان سرپرست این کمیته انتخاب شد. او در نخستین گام به دنبال سر و سامان دادن به تیم‌های ملی و کمیته فنی بوده و برای مشخص کردن متصدیان پست‌های خالی، درحال رایزنی با مسئولان فدراسیون فوتبال است. یکی از این پست‌ها، ریاست کمیته فنی و توسعه فوتسال است که بعد از استعفای عباس ترابیان به دلیل بازنشستگی، بدون رئیس مانده است.

سرپرست تیم ملی زیر بیست سال نیز با وجود برگزاری اردوهای این تیم، هنوز انتخاب نشده است. ابتدا داود پرهیزگار این مسئولیت را به عهده داشت اما او اکنون به دلیل سرپرستی کمیته فوتسال، از سرپرستی این تیم کنار رفته است.

داود پرهیزگار سرپرست کمیته فوتسال در گفت و گو با ایسنا، درباره انتخاب گزینه نهایی برای ریاست کمیته فنی خبر داد و افزود: بعد از بررسی‌هایی که داشتیم، به گزینه مورد نظرمان رسیده‌ایم اما منتظریم آقای تاج از سفر امارات برگردد تا بعد از مشورت با او، رئیس و اعضای کمیته فنی را اعلام کنیم. انتخاب سرپرست تیم ملی زیر بیست سال نیز همین وضعیت را دارد و برای تائید او، منتظر بازگشت آقای تاج هستیم.

نخستین اتفاق عجیب جهان فوتبال در سال ۲۰۱۹

چسترفیلد

در دیدار تیم‌های چسترفیلد و ابسفلیت یونایتد اتفاق‌های باورنکردنی رخ داد که به نفع میزبان تمام شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از موندو دپورتیوو، در جهان فوتبال، داستان‌های باورنکردنی وجود دارد و شنبه یکی از آنها در دیدار چسترفیلد و ابسفلیت یونایتد از دسته پنجم فوتبال انگلیس رخ داد؛ اتفاقی که پنجم ژانویه در فوتبال انگلیس افتاد شبیه فیلم‌های هالیوودی بود و با یک پایان غیرقابل انتظار همراه شد.

ابسفلیت در حالی که ۳۰ دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود با سه گل از میزبانش پیش بود. با این حال چسترفیلد توانست به بازی برگردد. دنتون و فورتون بازی را ۳ بر ۲ کردند اما به نظر می‌رسید آنها شکست را پذیرفته‌اند. در چنین شرایطی ویل اوانز با یک ضربه سر فراموش نشدنی بازی را در دقیقه ۹۵ به تساوی کشاند.

گل این بازیکن به نظر می‌رسید برای تساوی کافی باشد اما در حمله بعدی بورتون، دروازه‌بان میزبان خطا کرد و داور علاوه بر این که یک ضربه پنالتی به نفع ابسفلیت اعلام کرد به او کارت قرمز هم نشان داد. بورتون مجبور شد زمین بازی را ترک کند. از طرفی چسترفیلد تمام تعویض‌هایش را انجام داده بود و به همین خاطر اوانز به عنوان دروازه‌بان درون دروازه قرار گرفت تا ضربه پنالتی زده شود. این اتفاق ضربه سختی برای میزبان بود که توانسته بود نتیجه ۳ بر صفر را جبران کند. با این حال اوانز در کمال شگفتی پنالتی را مهار کرد و به قهرمان تیمش تبدیل شد. بدون شک این اتفاق، هدیه بزرگ Reyes Magos به چسترفیلد بود که از طریق اوانز به آن ها داده شد.

Reyes Magos یا سه مُغ، سه مجوس، سه مجوس شرقی، سه شاه، سه پادشاه مقدس و سه فرزانه به سه اندیشمند ایرانی گفته می‌شود که با علم ستاره‌شناسی، میلاد حضرت مسیح را دریافتند و از شرق به سوی بیت‌لحم حرکت کردند تا پس از تولد حضرت عیسی (ع) برای گرامیداشت او هدایایی همچون طلا، عود و صمغ به او اهدا کنند. در دانشنامه بریتانیکا نام آنها به عنوان پادشاه پارسیان، پادشاه هندیان و پادشاه عرب‌ها آورده شده ولی مسیحیان سوریه نام‌های سه مُغ را لرونداد، گشناساف و هرمیزداز می‌دانند. این نام‌ها که بیشتر به نام‌های پارسی شبیه هستند احتمال صحت بیشتری دارند. با گذشت زمان کشورهای کاتولیک این روز را جشن گرفتند (ششم ژانویه). در ایران، این سه نفر به سه مُغ مشهور هستند. نام کنونی Reyes Magos، ملچور، گاسپار و بالتاسار است. در حال‌ حاضر در کشورهای کوبا، مکزیک، پورتوریکو، دومینیکن، پاراگوئه، اروگوئه، کلمبیا، ونزوئلا و ‌اسپانیا ششم ژانویه را جشن می‌گیرند. در ‌اسپانیا از قرن ۱۹ این شب به جشن کودکان تبدیل شد و آنها هدیه‌هایی دریافت می‌کنند. البته بزرگسالان نیز در این شب آرزوهای خود را در نامه‌ای می‌نویسند).

یک دعوت و چند سوال

علیرضا کریمی جی دن کاکس کشتی آزاد

به نظر می‌رسد فدراسیون کشتی ایران در پاسخ به دعوت اتحادیه جهانی بهتر است یا بر پس گرفتن میزبانی جام جهانی کشتی آزاد از روسیه تاکید کند یا اینکه برای حفظ شان کشتی ایران از حضور در این رقابت ها خودداری و این دعوت را رد کند.

به گزارش ایسنا، در جریان جلسه کمیسیون فنی اتحادیه جهانی کشتی که اواخر آذرماه در شهر بلگراد پایتخت صربستان برگزار شد، بر اساس تصمیم این کمیسیون بنا شد رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۹ فقط با حضور ۵ تیم برتر رقابت‌های جهانی مجارستان برگزار شود.

از آنجا که ایران در پایان رقابت‌های جهانی مجارستان نتوانسته بود در بین ۵ تیم برتر قرار بگیرد و با توجه به قانون جدید نمی‌توانست در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۹ حاضر شود، بر اساس تصمیمی عقلانی و منطقی از پیگیری میزبانی این رقابت‌ها انصراف داد تا روسیه که شدیدا پیگیر گرفتن میزبانی این رقابت‌ها از ایران بود به عنوان میزبان جدید جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۹ معرفی شود.

این تصمیم فدراسیون کشتی در دادن میزبانی به روس‌ها در حالی بود که پیش از آن نماینده اتحادیه جهانی کشتی از امکانات شهر مشهد به عنوان میزبان این رقابت‌ها نیز بازدید کرده بود و با توجه به قرارداد همکاری رسول خادم رییس پیشین فدراسیون کشتی با شهرداری مشهد، همه امکانات لازم برای برگزاری این رقابت‌ها به میزبانی مشهد آماده بود. البته این موضوع نیز با مخالفت رییس هیات کشتی خراسان رضوی نیز همراه شد، چرا که وی معتقد بود حضور ۵ تیم در جام جهانی فقط مصوب کمیسیون فنی اتحادیه جهانی بوده و لازمه آن برای اجرا تصویب در هیات رییسه این اتحادیه است، بنابراین نماینده ایران در اتحادیه جهانی و مسئولان فدراسیون کشتی نباید براحتی دست از میزبانی این رقابت ها و تقدیم آن به روس ها می‌کشیدند.

حال با گذشت کمتر از ۲۰ روز از این تصمیم، اتحادیه جهانی کشتی در نامه‌ای به فدراسیون کشتی از ایران برای حضور در جام جهانی کشتی آزاد به میزبانی روسیه دعوت کرده است!

حمید بنی‌تمیم سرپرست فدراسیون کشتی در گفتگو با ایسنا، درباره پاسخ ایران به این دعوت اظهار کرد”ما نامه ای به اتحادیه جهانی ارسال کرده‌ایم و خواستار توضیح آن‌ها در اینباره شده ایم که چرا با وجود مصوبه کمیسیون فنی خود مبنی بر حضور ۵ تیم برتر رقابت‌های قهرمانی جهان در جام جهانی، حالا از ایران برای حضور در این رقابت‌ها دعوت کرده‌اند. پس از پاسخ اتحادیه جهانی و توضیح آن‌ها، درباره حضور یا عدم حضور در این رقابت‌ها تصمیم‌گیری خواهیم کرد”

از سوی دیگر رییس هیات کشتی خراسان رضوی نیز با توجه به دعوت ایران خواستار بازپس گیری میزبانی این رقابت‌ها از روسیه شده، امری که با توجه به نفوذ شدید روس‌ها در هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی امری محال به نظر می‌رسد.

حال این سوال مطرح است که چرا فدراسیون کشتی و نماینده ایران در جلسه کمیسیون فنی اتحادیه جهانی در جایی‌که تمامی شرایط مالی برای میزبانی این رویداد بین‌المللی فراهم بوده، براحتی و خیلی زود پیش از تصویب هیات رییسه اتحادیه جهانی از خیر میزبانی ایران گذشته و آن را تقدیم روسیه کرده‌اند؟

اینکه به فاصله چند روز از این تصمیم و در اقدامی بر خلاف مصوبه کمیسیون فنی، اتحادیه جهانی از ایران برای حضور در این رقابت‌ها دعوت کرده ابهامات و شک و تردیدها در اینباره را بیشتر می‌کند که آیا ایران بر اثر فشار و لابی روس‌ها حاضر به دادن میزبانی شده یا اتحادیه جهانی کشتی با همدستی روسیه اقدام به دور زدن ایران کرده است؟

در هر صورت به نظر می رسد بهترین پاسخ ایران به عنوان یکی از قدرت‌های برتر کشتی جهان یا درخواست برای بازپس گیری میزبانی جام جهانی است یا اینکه به نشانه اعتراض و برای حفظ وجهه کشتی ایران از حضور در این رقابتها خودداری کند.

احتمال حضور کیانوش رستمی با برادرش در مسابقات گزینشی تایلند

کیانوش رستمی

کیانوش رستمی به احتمال فراوان همراه برادرش عازم مسابقات گزینشی المپیک در تایلند می‌شود.

به گزارش ایسنا، کیانوش رستمی که قرار است اولین مسابقه گزینشی المپیک خود را پشت سر بگذارد، ۱۸ بهمن عازم تایلند می شود. رستمی قرار است در مسابقات تایلند که گزینشی المپیک ۲۰۲۰ است در دسته ۹۶ کیلوگرم وزنه بزند و از آنجا که می تواند یک نفر به عنوان مربی و همراه داشته باشد، شنیده می شود برادرش با او عازم تایلند خواهد شد.

 کوروش رستمی پیش از این در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ کیانوش را همراهی کرده بود.

طبق برنامه اولیه ای که بر روی سایت فدراسیون جهانی قرار گرفته رقابت دسته ۹۶ کیلوگرم، ۹فوریه ۲۰۱۹ (۲۰ بهمن ۹۷) برگزار می شود.

رستمی با حضور در این مسابقات اولین مسابقه گزینشی خود را پشت سر می گذارد و باید در پنج مسابقه دیگر هم شرکت کند و به نظر می رسد دومین مسابقه ای که شرکت کند، جام فجر است.

کی‌روش: کروکودیل‌ها نباید به تیم ملی نزدیک شوند

تیم ملی فوتبال

سرمربی تیم ملی گفت: وقت آن است که حمایت کامل دوستان خودمان را از تیم ملی داشته باشیم، حمایت‌های واقعی که باعث آرامش بازیکنان بشود.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران صبح چهارشنبه و پیش از ترک قطر درباره اردوی تیم ملی پیش از آغاز جام ملت‌ها گفت: از عمکرد بازیکنان ایران بسیار خوشحال هستم، روحیه جنگجویانه، انگیزه بالا و تعهد تیمی که از تک تک بازیکنان شاهد بودیم در چند روز گذشته.

او ادامه داد: ۵ روز قبل از آغاز جام وقت آن است که حمایت کامل دوستان خودمان را داشته باشیم؛ حمایت‌های واقعی که باعث آرامش بازیکنان بشود زیرا این حمایت مهم‌ترین فاکتور برای آرامش بازیکنان پیش از بازی با یمن است.

کی‌روش خاطرنشان کرد: بسیار فروتنانه پا به مسابقات می‌گذاریم و روح‌مان و قلب‌مان و تمرکزمان برای بازی با یمن است. نقاط قوت خود را می‌دانیم و باید با کمال فروتنی تمام انرژی خودمان را برای بازی با یمن بگذاریم.

وی ادامه داد: مطلب دومی که می‌خواهم بگویم این است که بازیکنانم باید با تمرکز کامل و با هزار درصد از تمرکزشان پا به میدان بگذارند و اگر بخواهیم این کار را در مسابقه اول‌مان مقابل یمن انجام شود، باید آقای تاج از اتفاقات گذشته درس گرفته باشند و بدانند دوستان واقعی تیم ملی چه کسانی هستند و چه کسانی تیم ملی را حمایت می‌کنند. چون می‌دانیم بعضی‌ها می‌خواهند آرامش و تمرکز تیم ملی بهم بخورد و الان زمان این نیست که کروکودیل‌ها به تیم ملی نزدیک شوند. آقای تاج با توجه به اختیاراتی که دارند نباید بگذارند چنین اتفاقاتی بیفتد.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که چقدر امیدوار هستید تا قهرمانی جام ملت‌های آسیا را به‌دست آورید؟ گفت: فکر می‌کنم قهرمانی خواسته‌ به‌جا و به‌حقی است. هر ۲۴ تیمی که پا به این میدان گذاشته رویا و آروزیی دارند. ایران هم رویای خودش را دارد. البته باید بدانید تمام تمرکز ما روی بازی اول‌مان مقابل یمن است و بعد دو بازی بعدی‌مان در مرحله گروهی که وظایف دیگری را نسبت به آن‌ بازی‌ها داریم. احتیاجی نیست یادآوری کنم ولی تیم ملی ایران در چهل سال گذشته نتوانسته به قهرمانی دست پیدا کند. شاید در پانزده سال گذشته بدترین نتایج  را کسب کرده باشد و دلایلی دارد که ایران نتوانسته در این چهل سال به غیر از سطح باشگاهی به قهرمانی آسیا برسد. و آن دلیل این است که مشکلاتی پیش رو بوده و تیم ملی ایران در چهل سال گذشته با آن‌ها روبه‌رو بوده است. باید با فروتنی پا به این مسابقات بگذاریم.

او ادامه داد:‌ بعضی‌ها فراموش کردند وقتی پا به ایران گذاشتند، مردم از بازی برابر بحرین به لرزه و واهمه می‌افتادند ولی ما امروز در این مسابقات هستیم و باید با فروتنی پا به این میدان بگذاریم. سه تیمی که شانس اصلی برای حضور در مرحله نیمه نهایی هستند کره‌جنوبی، ژاپن و استرالیا هستند. آن‌ها یک کارت اعتباری برای حضور در آن مرحله دارند و ما هم تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا به این مرحله برسیم. اگر این سه کشور نامبرده شانس اصلی قهرمانی هستند بدین علت است که در چهل سال گذشته سرمایه گذاری عظیمی در امکانات، ساخت استادیوم و فوتبال پایه، ساخت زمین‌های مختلف برای تیم‌هایی که دارند و دوره‌های مربی‌گری داشتند و به همین دلیل آن‌ها مدعی قهرمانی هستند. اگر این مطلب را زیر پا بگذاریم، نسبت به فوتبال صادق نیستیم. نشان‌دهنده این است که فوتبال دروغ می‌گوییم و ما در تیم ملی به فوتبال دروغ نمی‌گوییم.

کی‌روش در پایان گفت: تنها یک جایگاه برای حضور در نیمه نهایی باقی می‌ماند و ما هم تلاش می‌کنیم این جایگاه را بدست آوریم. البته عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر و ازبسکتان خواهند جنگید  تا این جایگاه را به‌دست آورند. در آخر باید عرض کنم که بیاید از بازی اول‌مان در مرحله گروهی لذت ببریم و رو به جلو حرکت کنیم. تیم خوبی داریم و شانس خوبی در این رقابت‌ها داریم.

ایران، کره‌جنوبی و ژاپن؛ مدعیان اصلی جام ملت‌های آسیا

تیم های برتر آسیایی

سایت استرالیایی از تیم‌های ایران، کره جنوبی و ژاپن به عنوان مدعیان اصلی قهرمانی در جام ملت‌های آسیا یاد کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیوز استار استرالیا، جام ملت‌های آسیا شنبه با دیدار بحرین و امارات در کشور امارات آغاز می‌شود و ۲۴ تیم آسیایی برای حضور در این رقابت‌ها به مصاف هم خواهند رفت.

در این بین، سه تیم مدعی حضور دارند که به نظر شرایط بهتری نسبت به تیم‌های دیگر آسیایی دارند. تیم‌های ایران، کره جنوبی و ژاپن تیم‌هایی هستند که با دیگر تیم‌ها فاصله انداخته‌اند. در ترکیب این تیم‌ها بازیکنانی وجود دارند که به راحتی می‌توانند تفاوت ایجاد کنند. برای مثل سردار آزمون از ایران، یوشیدا از ژاپن و سون هیونگ مین کره‌ای ستاره‌هایی هستند که در سطح جهانی‌اند و می‌توانند با نمایش خوب خودشان در این جام، چشم‌ها را به خود خیره کنند.

در این بین استرالیا باید خیلی مراقب ایران باشد. ایران در دوره قبل در ضربات پنالتی حذف شد و مدت‌هاست که با کارلوس کی‌روش کار کرده و از هماهنگی بالایی برخوردار است. آخرین دیدار استرالیا و ایران، همان دیدار معروف ۱۹۹۷ است که با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید. از زمانی که استرالیا به عضویت کنفدراسیون فوتبال آسیا درآمد با ایران بازی نداشته و ممکن است این روند در جام ملت‌ها تغییر کند.

در این بین، تیم‌های کره و ژاپن نیز که در جام جهانی روسیه عملکرد خوبی داشتند را باید از دیگر مدعیان قهرمانی در جام ملت‌ها برشمرد.

فینال جام ملت‌ها برای ما بازی با یمن است

کارلوس کی‌روش

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید فینال جام ملت‌های آسیا برای او بازی با یمن است و بر خلاف چیزی که برخی از مردم فکر می‌کنند، این رقابت‌ها آسان نیست.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از سایت AFC، تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران باید از چندی دیگر کار خودش را در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ آغاز کند. ایران در این جام با تیم‌های عراق، ویتنام و یمن هم‌گروه شده است. ۴۳ سال از  آخرین قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا می‌گذرد و این بار شاگردان کی‌روش امیدوار هستند بتوانند در امارات قهرمان شوند.

کارلوس کی‌روش در گفت‌وگو با AFC، اظهار کرد: بازی اول ما بازی مهمی است. همیشه بازی‌های اول بازی‌های دشواری از آب درمی‌آیند. همه تیم‌ها با آرزو و جاه‌طلبی رقابت‌ها را شروع می‌کنند و به همین خاطر مسابقه نخست همیشه دشوار است. مهم است که بتوانیم بازی نخست را پیروز شویم. مانند همیشه شروع یک تورنمنت اهمیت زیادی دارد و ما باید بتوانیم برنده از زمین خارج شویم.

تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران تیم نخست آسیا در رده بندی باید برابر یمن تیم ۲۶ آسیا و ۱۳۵ جهان قرار گیرد. با این حال کارلوس کی‌روش نمی‌خواهد تیم یمن را دست کم بگیرد و معتقد است که بازیکنانش باید کاملا متمرکز باشند.

سرمربی پرتغالی اضافه کرد: من نتایج تیم‌های ملی فوتبال ایران در سطوح مختلف یعنی زیر ۱۷ سال  و زیر ۲۰ سال را بررسی کرده‌ام و متوجه شدم ایران هیچ وقت در مسابقات رسمی یمن را شکست نداده است. یمن بازی سخت و دشواری برای ما خواهد بود. وقتی بازی شروع شود، باید از تمام ناامیدی‌ها حول محور تیم رها شویم و به کسب پیروزی تمرکز کنیم. یازده بازیکن برابر حریف قرار می‌گیرند. این بازی مربوط به بازیکنان و مربیان می‌شود. شما نمی‌توانید بازی با یمن را شروع کنید و به فکر چیزهای دیگری در جام ملت‌ها باشید. ۹۰ دقیقه باید برای مردم کشورتان بازی کنید. ۹۰ دقیقه باید برای خوشحالی و افتخار  مردم ایران به رقابت بپردازید.

تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران  از سال ۱۹۷۶ تاکنون نتوانسته است قهرمان جام ملت‌های آسیا شود. حالا بعد از یک جام جهانی خوب ایران امیدوار به کسب این موفقیت تاریخی است.

کارلوس کی‌روش گفت: این که تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران پیشرفت خیلی خوبی از نظر نگرش، سازماندهی و نظم داشته، کاملا مشخص و شناخته شده است ولی بزرگ‌ترین اشتباهی که ممکن است رخ دهد این است که وقتی شما دوران خوبی را سپری می‌کنید برخی از مردم فکر می‌کنند که این کافی است و به چیز دیگری نیاز نداریم. این نگرش کامل اشتباه خواهد بود چون تیم‌هایی همچون قطر، عربستان و امارات ننشسته‌اند و ما را تماشا کنند،‌ بلکه سخت تلاش می‌کنند تا به موفقیت برسند. آنها پیشرفت ایران را می‌بینند و تلاش زیادی می‌کنند تا خودشان را به سطح ما برسانند. حتی تیم‌هایی مثل فلسطین و یمن . مردم فکر می‌کنند که جام ملت‌های آسیا آسان است ولی ویتنام در چند سال گذشته پیشرفت خیلی خوبی داشته و در حال‌ حاضر شرایط خوبی دارد. آنها اخیرا موفق شده‌اند قهرمان تورنمنت در جنوب شرق آسیا شوند. ما نباید سوار بر این موج شویم که جام ملت‌های آسیا برای ما آسان است، بلکه کاملا برعکس است. کسانی که می‌خواهند فکر کنند که در فوتبال این مسائل و بازی‌ها آسان است، فقط تلاش می‌کنند که امید ما را به خطر بیندازند. ما فروتن خواهیم بود و به تمام حریفانمان احترام خواهیم گذاشت و تلاش می‌کنیم بهترین عملکردمان را نشان دهیم.

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در پایان صحبت‌های خود گفت: در چنین مسابقاتی فردایی وجود ندارد اگر ما حال را پیروز نشویم. در حال‌ حاضر فینال جام ملت‌های آسیا برای ما بازی با یمن است و به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنیم. وقتی بازی با یمن تمام شد به سراغ ویتنام خواهیم رفت و بعد از آن به عراق فکر می‌کنیم. در حال‌ حاضر می‌خواهم چنین نگرشی در تیم جا بیفتد تا بتوانیم تمام تلاش خودمان را برابر یمن در بازی نخست نشان دهیم. فعلا به چیز دیگری فکر نمی‌کنیم.

داورزنی قول داد کسی به هندبال تحمیل نشود

حسن پروانه هندبال

پیشکسوت هندبال می‌گوید که هندبال نیاز به مدیری دارد که ساختار هندبال را به هم بریزد چرا که با ساختار و شرایط کنونی راه به جایی نمی برد.

حسن پروانه در گفت و گو با ایسنا، در مورد شرایط این روزهای هندبال ایران اظهار کرد: هندبال ایران این روزها حال خوبی ندارد. ما هم حال و روز خوبی نداریم. هندبال ایران مدتی است نتایج خوبی کسب نکرده است. اکنون هندبال نیازمند یک مدیر توانمند  و جوان است. اگر در میان کاندیداها شخصی با این ویژگی ها وجود داشته باشد برای هندبال موثر است. البته بر روی هر مدیر جوانی هم نمی‌شود سرمایه گذاری کرد.

وی ادامه داد: خیلی از افراد ثبت نام شده ورزشی نیستند و تنها برای ایجاد رزومه آمده‌اند. چند گزینه هم از میان کارمندان وزارت ورزش در میان کاندیداها هستند.  مبنای انتخابات این فدراسیون بر محوریت مدیران با سابقه ورزش کشور می چرخد.

پروانه خاطرنشان کرد: ما نیاز داریم کسی بیاید که ساختار هندبال را به هم بریزد. هندبال با ساختار و شرایط کنونی راه به جایی نمی برد. همه دنبال این هستند که تنها ریاست کنند. نمی دانم پشت آن میز چه خبر است که همه به دنبال آن هستند؟ البته از میان همه کاندیداها که ۱۵ نفر هستند، تنها ۵ یا ۶ نفر را می توان انتخاب کرد، حضور برخی از کاندیداها هزینه بر و خطرناک است. باید برنامه‌ کاندیداها را دید و براساس برنامه هایشان نظرخواهی و به آنها کمک کرد. البته هنوز هیچ کدام از کاندیداها برنامه‌ای هم ارائه نکرده اند.

پیشکسوت و کارشناس هندبال در مورد ویژگی‌های مدیر مناسب برای هندبال ایران گفت: اکنون هندبال نیازمند مدیری کاربلد، پرجنبش و جوش و تمام وقت است. اگر چنین مدیری برای هندبال ایران انتخاب شود، قطعا این رشته به موفقیت می‌رسد و ۱۰۰ درصد می تواند المپیکی هم شود. اما در شرایط موجود، در فضایی که منافع شخصی مطرح است موفقیت امکان پذیر نیست. تا زمانی که یک مدیر با خواست بازیکنان بیاید و یا بازیکنان با خواست مدیر حذف شوند در این رشته به سرانجام نخواهیم رسید.

پروانه همچنین مدعی شد: به نظر من در حال حاضر انتخابات مدیریت می‌شود. مدیران قبلی از خود کاندیداها فعال تر شدند. آن‌ها می خواهند که دوستان و عواملشان همچنان که پست های بیرون از ایران را دارند در داخل هم اثر گذار باشند. البته این اثر که می‌گویم مثبت نیست. اگر آن ها اثر گذار بودند باید در زمان حضورشان مقام های بهتری کسب می‌شد. در این یکسال اخیر سه مقام پنجمی برای هندبال ایران به ارمغان آمده است که با توجه به ۱۴ لژیونر، این مقام‌ها خنده دار است. آن‌ها در داخل فدراسیون گزینه نگه داشتند تا بتوانند اوضاع را رصد کرده و آرا جمع کنند.

کارشناس هندبال اظهار کرد: وقتی وزارت ورزش بودجه زیادی ندارد باید رییسی بیاید که اسپانسر و یا آورده‌ای داشته باشد، اما در حال حاضر به نظر می رسد که کاندیداها به امید کمک وزارت خانه جلو می آیند. کاندیداها باید برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود برای این رشته را ارائه دهند تا ببینیم می خواهند چه کنند. هندبال در این سال هرچند برنامه ای ندارد اما مسابقات انتخابی با آغاز سال بعد شروع می شود. نباید فردی بیایی که تازه کاسه چه کنم دست بگیرد.

وی در پایان گفت: به نظرم باید دولو سرپرست فدراسیون تغییراتی را انجام دهد که به همه کاندیداها به یک میزان خدمات رسانی شود، اما در حال حاضر  به نظر می رسد به کاندیداهای خاصی خدمات رسانی می شود. خدا کند انتخابات مهندسی نشود. داورزنی قول داده که هیچ فردی به این فدراسیون تحمیل نخواهد شد. این خیلی خوب است که انتخابات دموکراتیک و منطقی برگزار شود. ما حتی از داورزنی خواستیم که برای هندبال فردی در قد و قواره خودش انتخاب کند، که البته با خنده گفت فعلا همچین شخصی وجود ندارد.

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان انتخاب شد

سید اکبر پورموسوی

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال از انتخاب سرمربی تیم ملی جوانان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیروس پورموسوی، سرمربی سابق فولاد خوزستان در لیگ هجدهم، به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان برگزیده شد. ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در برنامه تلویزیونی این خبر را اعلام کرد.

پورموسوی به عنوان دستیار عبدالله ویسی توانست به همراه استقلال خوزستان در سال ۹۴ قهرمان لیگ برتر شود. سپس به عنوان سرمربی استقلال خوزستان در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کرد و یک فصل و نیم سرمربی فولاد خوزستان بود. او در این فصل جای خود را به ایلی استن داد.

واکنش نوراللهی به پوشیدن شماره ۶ تیم ملی

احمد نوراللهی در اردوی تیم ملی در قطر

بازیکن تیم ملی می‌گوید اینکه با چه شماره‌ای برای تیم ملی به میدان برود خیلی مهم نیست.

به گزارش ایسنا، احمد نوراللهی بازیکن تیم ملی ایران در حاشیه تمرین تیم ملی در اردوی دوحه‌ قطر اظهار کرد: تمرینات خوبی در قطر داشتیم. در کمپ زمین خوبی است و برای کارهای تاکتیکی شرایط خوبی داریم. یک بازی با فلسطین داشتیم که در هماهنگی تیم به ما خیلی کمک کرد. در این هفته یک بازی با قطر داریم که امیدوارم در هماهنگی بازیکنان تاثیر بسازیی داشته باشد.

او در پاسخ به این سوال که آیا خودت انتظار داشتی که به تیم ملی دعوت شوی گفت: ما همه تلاشمان را انجام دادیم. از اعتماد کادر فنی هم تشکر می‌کنم و امیدوارم جواب اعتمادشان را بدهم. قرار گرفتن در لیست نهایی انگیزه زیادی به من می‌دهد امیداورم با تمرینات خوب، حتی یک دقیقه بتوانیم مثمر ثمر باشم.

نوراللهی درباره این‌که قرار است شماره شش را در بازی‌ها بپوشد و بزرگانی همچون جواد نکونام و کریم باقری این لباس را پوشیده‌اند، گفت: آقای کریم باقری مربی است. سعید عزت‌ اللهی رفیق و دوست من است و متاسفانه با مصدومیتش نتوانست ما را همراهی کند. جایش اینجا خالی است. شماره برای من فرقی ندارد و امیدوارم جواب اعتماد کادر فنی را بدهم. هر اتفاقی بیفتد برای مردم خوب باشد و ایران بتواند دل مردم ایران را شاد کند. هدف ما قهرمانی در این مسابقات است. درست است بازی‌های سختی در پیش داریم ولی تلاشمان را می‌کنم تا با اتحاد و همدلی به این عنوان برسیم.

آماده‌ترین‌ها در اردو انتخاب شدند

پریسا بهزادی - دوومیدانی

پریسا بهزادی می‌گوید که آماده‌ترین‌ها به اردوی تیم ملی دوومیدانی دعوت شدند و هنوز برای حضور در اردوی تیم ملی زمان وجود دارد.

پریسا بهزادی در گفت و گو با ایسنا در مورد دعوت نشدن برخی از دختران دوومیدانی کار به اردوی تیم ملی اظهار کرد: آن طور نیست که اگر برخی انتخاب نشدند دلیل خاصی وجود داشته است، آماده‌ترین‌ها انتخاب شدند. آن‌هایی که دعوت نشدن یا در مسابقات شرکت نکردند و یا رکوردهای آن‌ها نتواسته بود نظر اعضای سازمان تیم های ملی را جلب کنند. فدراسیون از ابتدای سال چندین بار اعلام کرده بود که تمامی مسابقات قهرمانی کشور، لیگ‌های باشگاهی، لیگ طلایی حکم انتخابی دارد. البته هنوز برای انتخاب شدن زمان وجود دارد. ما هنوز چندین مسابقه انتخابی پیش رو داریم که در صورت ثبت رکورد می توانند به عضویت تیم ملی درآیند.

وی ادامه داد: در حال حاضر خیلی از دختران در استان های مختلف تمرین و کار می کنند. انتخابی آخر در فروردین ماه است و من مطمئنم که در آنجا می توانند رکورد های لازم را بدست آورند. در حال حاضر نفراتی چون سپیده توکلی، شهلا محمودی، ژاله کاردان، ریحانه آرانی، تکتم دستاربندان در اردوی تیم ملی هستند. می دانیم که افراد دیگری هم هستند که خوب کار می کنند مثل ایلین بابکی، نسایی، الناز کمپانی، مریم طوسی، فرزانه فصیحی . انءشاالله در رکوردگیری‌ها بتوانند رکورد لازم را کسب کنند و برای اردوهای بعدی و مسابقات آسیا جذب اردوی ملی شوند.

نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی در مورد اردوهای ملی اظهار کرد: در رده‌های مختلف نوجوانان، جوانان و بزرگسالان اردوها در حال برگزاری است. نفرات حاضر در این اردوها توسط جلسه سازمان تیم‌های ملی گزینش شده اند، اما همانطور که گفتم نفرات نهایی نیستند. در اردوهای بعدی و مسابقاتی که پیش رو داریم ممکن است باز نفراتی را جذب کنیم. ما دو مسابقه داخل سالن دهه فجر و قهرمانی آسیای میانه و همچنین قهرمانی کشور در فرورین ماه را خواهیم داشت. هر فردی که در این مسابقات رکورد لازم را بدست آورد هم برای مسابقات نوجوانان آسیا هنگ کنگ و هم برای مسابقات بزرگسالان قطر به اردوی تیم ملی اضافه خواهد شد.

وی در مورد رکوردگیری رده نوجوانان توضیح داد: اواخر هفته بعد این مرحله از اردو به پایان می رسد، یک هفته استراحت و بعد از آن اردوی سوم آغاز می‌شود. در روزهای نخست اردوی سوم قرار است که رکوردگیری انجام شود، البته هنوز مکان برگزاری اردو مشخص نیست. شاید در شهری گرمتر همچون بندرعباس این اردوها انجام شود. باید رکوردگیری را انجام دهیم چون باید نفرات مشخص شده برای مسابقات نوجوانان به کنفدراسیون آسیا معرفی شوند.

بهزادی در پاسخ به این سوال که چند نفر برای مسابقات آسیایی نوجوانان هنگ کنگ اعزام خواهند شد، گفت: من فکر می‌کنم تعداد نفرات هم همانند دوره قبل زیاد باشد. در دوره قبل ۹ دختر اعزام شدند که برای اولین بار سه مدال را بدست آوردند. اکنون هم هر کسی رکورد ورودی را بگیرد قطعا اعزام می شود. فکر نمی کنم تعداد دختران کمتر از ۸ – ۹ نفر باشد. امیدوارم تعدادشون زیاد باشد چون همه تلاش می کنند و به مراتب نسبت به دوره های قبل بهتر شده اند.

وی در خصوص نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا نیز افزود: در دوره قبل مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیا قطر ما ۵ دختر اعزام کردیم. لیلا رجبی، الناز کمپانی، مریم طوسی، سپیده توکلی و فرزانه فصیحی اعزام شدند. نمی توان برای تعداد چیزی گفت اما فکر می کنم در همان حد اعزامی خواهیم داشت و کمتر از ۴ – ۵ نفر نخواهند بود.

نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی گفت: چیزی که در این چند سال اخیر قابل تحسین است اعزام رده های سنی به مسابقات آسیا است. هدف اصلی فدراسیون رده های پایه هستند و هیچ گاه هم در این رده ها نگاه جنسیتی وجود نداشته است. دختران شرایط مطلوبی دارند و فکر می کنم تعداد بیشتری هم به مسابقات اعزام شوند، همانطور که در اردوها تعداد دختران نوجوان بیشتر از پسران است. این نشان می دهد که دختران پیشرفت کرده، رکوردهایشان بهتر شده و نگاه جنسیتی از سوی فدراسیون وجود ندارد. دختران هم با کسب مدال های رنگارنگ نشان دادند که اگر حمایت شوند نتیجه هم می دهند.

عکس‌هایشان را گرفتند اما می‌ترسند از قهرمانان معلول حمایت کنند

جواد حردانی

دارنده شش مدال پارالمپیک دو و میدانی معلولان با اشاره به عدم تحقق وعده مسوولان استان، گفت: پس از این‌که از بازی‌های آسیایی برگشتیم، دوستان در همان فرودگاه عکس‌هایشان را گرفتند و همه چیز تمام شد و دیگر مسئولی را ندیدیم.

جواد حردانی در گفت‌وگو با ایسنا، با گله‌مندی و انتقاد از مسوولان استان بابت عدم تحقق وعده‌هایشان نسبت به ورزشکاران مدال‌آور معلول در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا، اظهارکرد: پس از این‌که از بازی‌های پاراآسیایی برگشتیم، دوستان در همان فرودگاه عکس‌هایشان را گرفتند و همه چیز تمام شد و دیگر مسئولی را ندیدیم و کسی سراغ ما را نگرفت.

کسی پاسخگو ورزشکاران معلول نیست

وی با اشاره به نقد نشدن حواله‌های ۵ میلیون تومانی که طی مراسم بدرقه در استانداری خوزستان به ورزشکاران معلول اعزامی به جاکارتا تحویل داده شد نیز گفت: در آن مراسم فقط به ما دروغ گفتند و وقتی با مسوولان اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان تماس می‌گیریم، کسی پاسخگو نیست یا می‌گویند ما در جریان این موضوع نیستیم.

هنوز حواله ۵ میلیون تومانی مراسم بدرقه بازی‌های جاکارتا نقد نشده است

این دوومیدانی‌کار خوزستانی ادامه داد: مسوولان ما اگر توان مالی ندارند، چرا قول می‌دهند؟ همین وعده‌ها باعث بی‌انگیزگی ورزشکاران استان شده است. استان‌هایی مانند لرستان، کرمان و بوشهر مراسم اهدا پاداش ورزشکاران معلول و جانباز خود را برگزار کردند ولی ما چهار ماه است که از بازی های آسیایی جاکارتا برگشته‌ایم و هنوز حواله پنج میلیون تومانی مراسم بدرقه نقد نشده‌ است و چه برسد به جوایزی که برای کسب مدال در نظر گرفته بودند.

می‌ترسند از ورزشکاران معلول حمایت کنند

وی در پاسخ به این سوال که آیا مسئولی پیگیر حل این مشکل بوده است؟ گفت: اکنون همه محافظه‌کار شده‌اند و می‌ترسند که از ورزشکاران معلول حمایت کنند.

حردانی عنوان کرد: هر هفته به ما می‌گویند، هفته آینده جوایز شما داده می‌شود و بعد دیگر خبری نمی‌شود. این رفتار واقعا بی‌انصافی است. ۱۳ درصد کل مدال کاروان ایران در جاکارتا توسط ورزشکاران معلول خوزستانی به دست آمد و بعد به این صورت با ما رفتار می‌شود. استان‌های دیگر همیشه حسرت می‌خوردند و دوست داشتند با تیم خوزستان باشند و اکنون ما باید حسرت آن‌ها را بخوریم که این‌قدر مورد حمایت مسوولان‌شان هستند.

وقتی توان ندارید، چه اصراری به برگزاری مراسم تجلیل دارید؟

وی افزود: مهرماه سال گذشته نیز مراسم تجلیل از مدال‌آوران استان برگزار شد و بعد اسفندماه جوایزمان را دریافت کردیم. من می‌گویم اگر توان مالی ندارید چه اصراری به برگزاری مراسم تجلیل دارید؟ بگویید که توان مالی نداریم و این بهتر از وعده دادن است.

مدال‌آور بازی‌های پارآسیایی جاکارتا، گفت: واقعا نمی‌دانم مسئولان ما پیش خود چه فکری می‌کنند که این‌گونه با ما رفتار می‌کنند. واقعا بی‌انگیزه شده‌ایم. من خدا را شکر مشکل مالی ندارم ولی برخی ورزشکاران واقعا به همین پنج میلیون تومان نیز احتیاج دارند.

اگر ورزش معلولان را نمی‌خواهند، تعطیلش کنند

وی در پایان عنوان کرد: پیش از این‌که به بازی‌های جاکارتا اعزام شویم، نمایندگان مجلس و مدیران کل اداره ورزش و جوانان خیلی از استان‌ها با حضور در هتل ورزشکاران‌شان به آن‌ها انگیزه می‌دادند ولی از استان ما هیچ خبری نبود. حتی شهرداری استان‌های دیگر از ورزشکاران‌شان حمایت می کنند ولی در این‌جا به این صورت نیست. اگر ورزش معلولان را نمی‌خواهند، آن را تعطیل کنند تا ما هم فکری به حال خودمان کنیم.

پیست‌های ما خرابند

مهدی سهرابی

رکابزن ملی پوش ایران با انتقاد از عدم توجه به دوچرخه‌سواری گفت: ما بارها مشکلات خود را به مسئولان گفته‌ایم اما تاثیری نداشته و الان هم با همین حداقل امکانات در قهرمانی آسیا تلاش می‌کنیم بهترین نتیجه را بگیریم.

مهدی سهرابی در گفتگو با ایسنا درباره ی شرایط تیم نیمه استقامت برای حضور در قهرمانی آسیا و انتظاری که از این تیم برای نتیجه گیری پس از ناکامی در بازی های آسیایی وجود دارد، بیان کرد: در این مدت رکابزنان تمرینات خوب و ایده آلی داشتند و شرایط تیم خوب است و قول می دهم بهترین نتایج را بگیریم. البته در شرایطی که اکثر تیم های باشگاهی ما عقب کشیده اند و در هیچ مسابقه ای شرکت نمی کنند، رقبای ما مثل چین، ژاپن، کره جنوبی حتی در تمام کاپ های جهانی شرکت می کنند. با این حال، این شرایط روی روحیه بچه ها تاثیر نمی گذارد. با حداقل امکانات می رویم تا بهترین نتیجه را بگیریم و باید از زحمات پراش و سجادی  و دیگر نفراتی که برای تیم زحمت کشیدند تشکر کنم.

 او در پاسخ به این پرسش که پس با این شرایط از رکابزنان نیمه استقامت باید در قهرمانی آسیا توقع مدال داشت؟ تاکید کرد: درست است پیست چوبی نداریم و یا مسابقه نرفته ایم اما نمی خواهیم در قهرمانی آسیا هم بروم ببازیم. ما بارها گفته ایم که پیست چوبی نداریم اما به حال کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش فرقی نکرده است. بارها مشکلات را گفته ایم اما روی مسئولان تاثیری نداشته است و نتیجه اش را حتی در بازی های آسیایی هم دیدند.  الان هم داریم به ۲۰سال پیش که هیچی چیزی نداشتیم اما بازهم نتیجه می گرفتیم، برمی گردیم. از طرفی باید این را هم در نظر بگیریم در ماده هایی که رکوردی هستند، خیلی با رقبا فاصله گرفته ایم و حتی رسیدن به رکوردهای ۱۵ سال پیش خودمان هم برایمان سخت شده است و حتی سطح رقابت در قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ هم  بالا خواهد بود چون تمام تیم ها برای جمع کردن امتیاز کسب سهیمه المپیک ۲۰۲۰ می‌آیند. با این وجود باز هم تلاش می‌کنیم بهترین نتیجه را بگیریم هر چند که نتیجه خوب بگیریم برای مسئولان فرقی ندارد. بد هم نتیجه بگیریم باز هم فرقی نمی کند.

سهرابی در مورد اینکه فدراسیون چگونه می تواند نبود پیست چوبی ویا نبود تیم های باشگاهی را جبران کند، تصریح کرد: بحث این است که فدراسیون مگر چقدر بودجه دارد؟ اگر ما پیست چوبی نخواهیم و فقط به دنبال این باشیم که از امکانات روز دنیا عقب نمانیم، فدراسیون برای خرید دوچرخه و تجهیزات باید هر سال ۲-۳ میلیارد تومان هزینه کند اما آیا چنین بودجه ای را دارد؟ از این رو مجبوریم از همان دوچرخه و امکاتات سالهای گذشته استفاده کنیم.

 با این حال، در کنار این مسائل کادرفنی تیم ملی نیمه استقامت و پراش سرمربی تمرینات خوب و به روز برای ما داشت. در لیگ برترهم مشاهده کردیم رکابزنانی که در اردوی تیم ملی بودند نسبت به کسانی که در خانه تمرین کرده بودند، پیشرفت داشتند و یک سر وگردن بالاتر بودند.

رکابزن ملی پوش ایران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه به فکر مذاکره با تیمهای خارجی و لژیونر شدن نیست؟ گفت: به هر حال باید سن و سال را هم در نظر گفت  و ما باید قبول کنم که سن و سال ما بالا رفته است و آخرهای کارم است. من اگر ببینم جوانانی بیایند که بهتر باشند خودم اولین نفر خواهم بود که از تیم ملی کنار می کشم اما در حال حاضر دوچرخه سواری ایران طوری نابود شده که ما به تعداد انگشتان دست هم ملی‌پوش برای حضور در اردوی تیم ملی نداریم.

او افزود: البته در این اردوی تیم ملی به جوانها میدان داده شده و در این مسابقات قرمانی آسیا نباید از آنها انتظار نتیجه داشت اما چون یک سال دیگر در رده جوانان هستند برای مسابقات سال بعد باید نتیجه بگیرند. رسول هاشم کندی هم که مسئول استعداد یابی فدراسیون شده و ان شاءالله رکابزنان خوبی را شناسایی می کند.

سهرابی با انتقاد از نوع پیست هایی که داخل ایران ساخته می شود، تصریح کرد: چند پیست در ایران ساخته شده اما نقشه های آن برای ۲۰-۳۰سال پیش است. این پیستها ورودی آمبولانس و راه پله ندارند. من ۲۳ سال در دوچرخه سواری پیست کار می کنم آیا برای ساخت پیست زنجان که در شهر خودمم هم هست تاکنون آمده اند یک سوال از من بپرسند؟ اکثر پیست ها هم افتتاح نشده خرابه شده اند. پیست رشت که هنوز افتتاح نشده کاملا خرابه است. پیست اهواز هم در و پنجره اش خراب است و داخل پیست هم به گونه ای است که انگار داری در زمین خاکی رکاب می زنی. بجای اینکه بیایند میلیاردها تومان الکی هزینه کنند خب یک پیست چوبی در کیش می ساختند. آن زمان که دلار ارزان بود از کسانی که تجربه داشتند و کشورهای خارجی کمک می گرفتند و یک پیست استاندارد می ساختند نه اینکه میلیاردها تومان هزینه بی جهت هزینه شود.

تهدید آنچلوتی به ترک زمین

تهدید آنچلوتی به ترک زمین!

کارلو آنچلوتی

سرمربی ناپولی بعد از شکست برابر اینتر تاکید کرد که اگر یک بار دیگر به بازیکن تیمش توهین نژاد پرستانه شود زمین بازی را ترک خواهند کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از کوریره دلو اسپورت، جدال حساس بین اینتر و ناپولی با پیروزی یک بر صفر به سود اینتر به پایان رسید. کارلو آنچلوتی سرمربی ناپولی از رفتار هواداران اینتر بسیار خشمگین است و تهدید به کناره گیری از سری A کرد.

او گفت: از داور بازی درباره اخراج شدن کولیبالی سوال پرسیدم. چرا باید این بازیکن اخراج می شد. چنین تصمیم های باعث می شود که نتیجه یک دیدار رقم خورد. همه چیز به سرعت اتفاق افتاد. سه بار از داور به خاطر شعارهای نژاد پرستانه هواداران علیه کولیبالی خواستم که بازی را قطع کند.

سرمربی ناپولی ادامه داد: یک بار دیگر اگر به کولیبالی یا هر بازیکن دیگری توهین نژاد پرستانه بشود زمین بازی ترک می کنیم. چنین رفتارهای  اصلا شایسته فوتبال ایتالیا نیست.

آنچلوتی تیمش را شایسته شکست در این دیدار نمی داند. او گفت: فرصت های زیادی را روی دروازه اینتر خلق کردیم اما متاسفانه از رسیدن به گل باز ماندیم. شایسته پیروزی حتی زمانی که ۱۰ نفره شدیم بودیم.

این دیدار خشن و پر برخورد بود تا جایکه کولیبالی در دقیقه ۸۱ و لورنزو انسینیه در دقایق پایانی هر دو از ناپولی اخراج شدند.

ناپولی با شکست در این دیدار با ۴۱ امتیاز در همان رده دوم جدول رده بندی باقی ماند این درحالی است که اینتر با ۳۶ امتیاز در جایگاه سوم جای دارد.

انتقاد تند آلگری از رییس ناپولی

انتقاد تند آلگری از رییس ناپولی

ماسیمیلیانو آلگری

سرمربی یوونتوس بعد از متوقف شدن برابر آتالانتا به انتقاد تند از رییس باشگاه ناپولی پرداخت.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسکای اسپورت، یوونتوس در دیدار حساس برابر آتالانتا به نتیجه‌ای بهتر از تساوی دو بر دو دست پیدا نکرد.

آلگری، سرمربی یوونتوس در نشست خبری بعد از بازی گفت: صبر من تمام شده است و اصلا وضعیت خوبی ندارم. نمی‌خواهم که درباره داوری صحبت کنم، چرا که داور عملکرد خوبی از خود نشان داد اما بعضی از رفتارها توهین آمیز هستند. رییس ناپولی به راحتی انتخاب داوران را به باد تمسخر می‌گیرد و داوران خاصی را قبول دارد. در خارج از مستطیل سبز شاهد رفتارهای خاصی از رییس ناپولی هستیم. او به راحتی از داوران انتقاد می کند و علیه آن‌ها بیانیه صادر می‌کند و این اصلا خوب نیست.

سرمربی یووه درباره عملکرد تیمش در این دیدار، گفت: برای پیروزی و کسب سه امتیاز به میدان رفتیم و توانستیم عملکرد خوبی هم از خود نشان دهیم. می‌دانستیم که بازی سختی پیش‌رو داریم. آتالانتا با نخستین فرصت خود به گل رسید اما ما فرصت‌های زیادی را از دست دادیم. شایسته پیروزی در این دیدار بودیم اما یک امتیاز آن هم در این شرایط سخت نمی‌تواند نتیجه بدی باشد.

آلگری در ادامه انتقادهای خود، گفت: در ایتالیا به راحتی می‌توان جنجال آفرینی کرد و همه چیز خیلی زود فراموش می‌شود اما ما اصلا از اشتباهات خود درس نمی‌گیریم. از داور چهارم عذرخواهی کردم. من واقعا حس بدی دارم. به خاطر بعضی از حوادث گریه‌ام می‌گیرد. روز شنبه پیروز شدیم و با این حال سکوت کردم و چیزی نگفتم اما واقعا الان دیگر صبرم تمام شده است. برای فوتبال ایتالیا متاسف هستم.

سرمربی یووه در پایان، اضافه کرد: ما همواره مجبور هستیم که درباره چیزهای غیرفوتبالی سخن به میان آوریم. واقعا متاسف هستم. با تاسف باید به کودکان ایتالیایی و فرزندان خودم بگویم که این جا به دنبال پیشرفت فوتبال نیستند و بحث‌های غیرفوتبالی مطرح می‌شود و این نگران کننده است.

تاریخ سازی هازارد با پیراهن چلسی

تاریخ سازی هازارد با پیراهن چلسی

ادن هازارد

هازاد با گل نخست خود برابر واتفورد جزو ۱۰ بازیکنی در تاریخ باشگاه چلسی شد که توانسته به عدد ۱۰۰ گل برسد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسکای اسپورت، چلسی در هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ جزیره به مصاف واتفورد رفت و توانست با نتیجه دو بر یک به پیروزی برسد.

ستاره آبی پوشان لندنی ادن هازارد بود که توانست هر دو گل بازی را به ثمر رساند.

این بازیکن بلژیکی با گل نخستی که به ثمر رساند تعداد گل‌هایش را با پیراهن چلسی به عدد ۱۰۰ برساند و دهمین بازیکن در تاریخ این باشگاه لندنی است که به این تعداد گل رسیده است.

چلسی با پیروزی در این دیدار ۴۰ امتیازی شد و در رده چهارم جدول رده‌بندی باقی ماند. لیورپول با ۵۱ امتیاز در صدر جای دارد.

اسامی بازیکنان تیم امید برای دیدار مقابل اردن اعلام شد

کادر فنی تیم فوتبال امید ایران اسامی ۲۰ بازیکن برای سفر به اردن و بازی با تیم امید این کشور را اعلام کرد.

شاگردان کرانچار برای انجام یک دیدار تدارکاتی مقابل تیم امید اردن، ظهر روز یکشنبه با ۲۰ بازیکن ابتدا تهران را به مقصد دوحه ترک می‌کنند و سپس از قطر راهی شهر امان خواهند شد.
اسامی بازیکنان انتخاب شده جهت حضور در بازی برابر اردن به شرح زیر است:
شهاب عادلی، معراج اسماعیلی، امید نورافکن، عارف آغاسی، محمد مسلمی‌پور، علیرضا آرتا، امید دره، حسین ساکی، محمد سلطانی‌مهر، ابوالفضل جلالی، محمد مهدی مهدی‌خانی، ابوالفضل رزاق‌پور، محمد خدابنده‌لو ، امیرحسین حسین‌زاده، یونس دلفی، حمیدرضا طاهرخانی، وحید نامداری، مهدی قائدی، امیر روستایی و محمدرضا آزادی
دیدار تیم ‌های فوتبال امید ایران و اردن، ساعت ۱۷ روز سه ‌شنبه به وقت محلی در امان برگزار می ‌شود.
تیم فوتبال امید ایران که خود را برای بازیهای مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده می کند.
بازی های مرحله مقدماتی برای صعود به بازیهای المپیک ۲۰۲۰، نیمه نخست فروردین ماه سال ٩٨ به میزبانی ایران برگزار می شود و تیم فوتبال امید کشورمان در گروه سوم به مصاف عراق، یمن و ترکمنستان خواهد رفت.
تیم امید ایران به تازگی اردوی خود در کیش را به پایان رسانده است.

جام جهانی کشتی در سال المپیک برگزار نمی شود

 جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی از این پس با حضور پنج تیم برتر جهان و تیمی منتخب از ستارگان جهان برگزار می شود و ضمن آنکه در سال المپیک این مسابقات دیگر برگزار نخواهد شد.

پیش از این هشت تیم برتر رقابت های قهرمانی جهان در جام جهانی شرکت می کردند.
«میخائیل مامیاشویلی» رییس فدراسیون کشتی روسیه و نایب رییس اتحادیه جهانی در این خصوص گفت: تیم منتخب ستارگان جهان، شامل کشتی گیران مدال آوری که تیم های آن ها در جام جهانی شرکت نمی کنند خواهد بود و در این تصمیم، سهمیه خاصی برای کشور میزبان در نظر گرفته نشده و کشور میزبان باید جزء پنج تیم برتر رقابت های جهانی سال منتهی به جام های جهانی باشد.
این تصمیمات در نشست اخیر کمیسیون فنی اتحادیه جهانی کشتی گرفته شد و پس از تأیید هیأت رئیسه این اتحادیه، از سال ۲۰۱۹ میلادی اجرایی می شود.

*تغییر نحوه قرعه کشی در رقابت های جهانی
با توجه به تصمیم کمیسیون فنی اتحادیه جهانی از این پس در مسابقات جهانی، نفرات اول و دوم سیستم رنکینگ در ابتدای هر گروه در جدول اوزان دهگانه قرار می گیرند و نفرات سوم و چهارم این طرح به ترتیب در پایین گروه یک و دو قرار داده می شوند و سایر کشتی گیران قرعه کشی می شوند، به این ترتیب ۴ کشتی گیر طرح سید بندی تا مرحله نیمه نهایی به یکدیگر برخورد نخواهند کرد.
این اصلاحات با توجه به اشکالاتی که به طرح سیدبندی گرفته می شد، اعمال شده است.
به نظر می رسد این تصمیم بعد از اعتراض بسیاری از تیم ها به نحوه قرعه کشی در رقابت های قهرمانی سال ۲۰۱۸ جهان اتخاذ شده بود که برای مثال بسیاری از قهرمانان و مدال آوران در یک سمت جدول و کشتی گیران درجه پایین تر در آنسوی دیگر حضور داشتند.

*ارفاق وزن در روز دوم هم برداشته شد
با تصمیم اتحادیه جهانی کشتی از سال ۲۰۱۹ میلادی زمان وزن کشی به ساعت ۹ تا ۱۰ صبح تغییر کرد و ۲ کیلوگرم ارفاق وزن در وزن کشی روز دوم مسابقات برداشته می شود و وزن کشی هر دو روز صبح بدون ارفاق خواهد بود.
این موضوع از سال ۲۰۱۹ میلادی در کلیه رقابت های قاره ای و مسابقات جهانی در تمامی رده های سنی اعمال می شود ولی کشورها می توانند در تورنمنت های بین المللی در روز دوم ۲ کیلوگرم ارفاق وزن را درنظر بگیرند.
مسوولان اتحادیه جهانی مدعی شده اند، کشتی با وزن کشی و مبارزه در دور روز، به عنوان یکی از ورزش های با کمترین آسیب از سوی کمیته بین المللی المپیک معرفی شده است و این تصمیم برای حفظ همیشگی کشتی در المپیک می باشد.

پیشکسوت استقلال: مخالف بازگشت جپاروف هستم

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: مخالف بازگشت سرور جپاروف هستم. سن این بازیکن بالا رفته و به استقلال کمک نمی کند.

«هاشم حیدری» روز یکشنبه با اشاره به عملکرد استقلال در نیم فصل اول لیگ برتر اظهار داشت: استقلال در نیم فصل فراز نشیب زیادی داشت. شروع آبی پوشان تهرانی خوب نبود و امتیازات زیادی از دست دادند. مهم ترین مساله برای شروعی خوب در تورنمنت های بزرگ، آمادگی و برگزاری شرایط تمرینی پیش از شروع فصل است که استقلال فاقد آن بود.
او افزود: جدایی بازیکنان تاثیرگذاری همچون امید ابرهیمی، امید نورافکن، مجتبی حسینی، مامه تیام و سرور جپاروف که در موفقیت های استقلال در فصل گذشته نقش تاثیرگذاری داشتند در عدم نتیجه گیری استقلال بی تاثیر نبود و باشگاه استقلال نیز نتوانست جای خالی نفرات جدا شده را به خوبی پر کند.
حیدری خاطر نشان ساخت: در میانه های نیم فصل اول و با هماهنگ شدن نفرات جدیم و قدیم و البته اعتماد شفر به بازیکنان جوان شرایط این تیم بهتر شد و با کسب چند پیروزی با ارزش در هفته ها پایانی مسابقات تا حدودی امتیازات از دست رفته جبران شد اما هنوز استقلال با آن تیمی که هواداران و پیشکسوتان انتظار دارند فاصله دارد.
پیشکسوت استقلال با ابراز خوشحالی از فسخ قرارداد الحاجی گرو و نیومایر تصریح کرد: آن ها بازیکنانی نبودند که به استقلال کمک کنند. نمی دانم چرا باشگاه روی خرید بازیکنان خارجی تحقیق نمی کند. مشخص بود روی این دو بازیکن نظارتی وجود نداشته است. خیلی خوب شد از استقلال جدا شدند و امیدوارم از این پس با دقت بیشتری بازیکنان خارجی جذب شوند. بازیکن خارجی وقتی می خواهد قرارداد ببندد باید از بازیکن داخلی شرایط بهتری داشته باشد.
او افزود: استقلال برای این که در نیم فصل دوم لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به موفقیت برسد نیاز به تقویت دارد و حتما باید بازیکنان کلیدی و طراز اول که کمک حال تیمشان باشند جذب کند. خط حمله، هافبک طراح و دفاع وسط پست هایی هستند که به خدمت گیری بازیکن ضروری به نظر می رسد.
حیدری در پاسخ به این پرسش که آیا جذب سرور جپاروف به استقلال کمک می کند؟ گفت: مخالف بازگشت جپاروف هستم. این بازیکن سنش بالا رفته و بازیکنی نیست که بتواند کمک حال استقلال باشد. او در باشگاه قبلی خود نیمکت نشین بود و اگر کیفیت فنی بالایی داشت در ترکیب ثابت به میدان می رفت. شفر اگر به جوانانی همچون رضا آذری و اللیهار صیاد منش توجه بیشتری داشته باشد نه تنها ضرر نمی کند بلکه سود می برد.
وی درپایان درباره شرایط تیم ملی برای حضور در جام ملت های آسیا گفت: تیم ملی بازی‌های تدارکاتی خوبی نداشت و با شرایط خوبی راهی جام ملت‌های آسیا نمی شود اما خوبی این جام این است که در کشور امارات و با حضور بی شمار هواداران ایرانی برگزار می شود. تیم‌های ژاپن، کره جنوبی و استرالیا تیم ‌های قدرتمند آسیا هستند اما با این حال قهرمانی دور از دسترس ایران نیست و برای قهرمانی ایران شانس قائل هستم.

اعضای کمیته فنی رقابتهای انتخابی تیم های ملی کشتی معرفی شدند

 اعضای کمیته فنی مرحله نخست رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان معرفی شدند.

مرحله نخست رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان روزهای ۵ تا ۷ دی در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می شود.
محمد طلایی، امیر توکلیان، ابراهیم مهربان و صادق گودرزی به عنوان اعضای کمیته فنی کشتی آزاد در این مسابقات حضور خواهند داشت.
همچنین ناصر نوربخش، ایرج اسفندیاری فر، رسول جزینی و بهروز حضرتی پور به عنوان اعضای کمیته فنی تیم ملی کشتی فرنگی معرفی شدند.
تماشای این رقابت ها برای عموم علاقه مندان به کشتی رایگان است.

بازگشت پابه سن گذاشته ها به بوکس

سرمربی تیم ملی بوکس که شعار جوانگرایی را سرلوحه کار خود قرار داده بود در اقدامی عجیب و تامل برانگیز، نفرات پابه سن گذاشته ای که چند سالی است در مسابقات گوناگون حضور ندارند را به اردوی آماده سازی این تیم دعوت کرد.
رقابت های بوکس قهرمانی بزرگسالان کشور چندی پیش به میزبانی خوزستان برگزار شد تا نفرات برتر این پیکارها جواز حضور در اردوی تیم ملی ایران را به دست آوردند.
تیم کشورمان بعد از عملکرد ضعیف در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا خود را برای مسابقات قهرمانی قاره کهن که سال آینده برگزار می شود، مهیا می کند.
در این راستا، «اکبر احدی» سرمربی تیم ملی بوکس ایران از ۴۲ نفر برای حضور در اردوی آماده سازی دعوت کرد که قرار گرفتن چند بوکسور در این فهرست با موجی از انتقادات رو به رو شده است.
«جاسم دلاوری» که بیش از چهار سال است در رویدادی روی رینگ نرفته و حتی تا سال گذشته به عنوان مربی تیم ملی فعالیت می کرد، یکی از بوکسورهای دعوت شده وزن به اضافه ۹۱ کیلوگرم به اردو است.
«سجاد محرابی» نیز چند صباحی است جایی در تیم ملی ایران ندارد، اما او نیز از سوی سرمربی به اردو فراخوانده شد.
«احسان روزبهانی» نیز که در کارنامه اش تنها ۲ برنز آسیایی دیده می شود و یار دیرینه احدی است و تنها در زمان او، افتخار حضور در تیم ملی را داشت در بین نفرات دعوت شده قرار دارد.
در حالی سرمربی تیم ملی با اقدام عجیب خود، نفرات پا به سن گذاشته و تمام شده را به اردوی تیم ملی دعوت کرد که به طور کامل مسابقات قهرمانی کشور را زیر نظر نداشت و تنها مبارزات نیمه نهایی و فینال را به تماشا نشست.
«حسین ثوری» رئیس فدراسیون بوکس در آغاز مسابقات کشوری در گفت وگو با ایرنا اعلام کرده بود که از این پس تافته جدا بافته در تیم ملی وجود نخواهد داشت و نفراتی که در پیکارهای کشوری روی رینگ نرفته باشند، به تیم ملی نخواهند رسید.
وی گفت: «احسان روزبهانی» به دلیل جراحی سنگینی که در ناحیه گردن داشت و با نظر پزشک هنوز نمی تواند در مسابقات سنگین به میدان برود و «سالار غلامی» که اکنون در خارج از کشور است، تنها بوکسورهایی هستند که غیبت آنان در قهرمانی کشور موجه بود.
در حالی که امید می رفت فدراسیون بوکس پس از سال ها، مکانیزم مشخصی را برای حضور نفرات در تیم ملی داشته باشد، باز هم این نگرش تغییر نکرد و سرمربی تیم ملی همچون ادوار گذشته ای که هدایت تیم را بر عهده داشت، دوستان خود را بدون استدلال منطقی به اردو فراخواند؛ نفراتی که با توجه به شرایط سنی بالا، شانسی برای رسیدن به المپیک نخواهند نداشت و با شعار کادر فنی مبنی بر جوانگرایی، منافات دارند.
نقش شورای فنی بوکس نیز که چند ماه قبل تشکیل شد و قرار بود تا عملکرد کادر فنی را به صورت دقیق آنالیز کند هم در این بین مهم است تا اتفاقات گذشته تکرار نشود.
امید است این رشته المپیکی در کشورمان به ثبات رسیده و تیم ملی ایران بتواند با برنامه ریزی اصولی و بدون تعصبات شخصی و یارکشی ها به موفقیت دست یابد.

لغو نخستین مسابقات قهرمانی فوتبال پنج نفره نابینایان جهان

تارنمای انجمن بین المللی ورزشهای نابینایان موسوم به «ایبسا» روز شنبه از لغو رقابت های فوتبال زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در کلمبیا خبر داد.
این رقابت ها قرار بود، بهمن ماه امسال (فوریه ۲۰۱۹) برای نخستین بار و با حضور هشت تیم در ایندیاس کلمبیا برگزار شود اما انجمن بین المللی ورزشهای نابینایان علت لغو آن را به حد نصاب نرسیدن تیم ها اعلام کرد.
تیم فوتبال پنج نفره ایران هم یکی از تیم های شرکت کننده بود که نایب قهرمانی بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو و آسیا را در کارنامه خود دارد.
این تارنما اظهار امیدواری کرد که به زودی زمان برپایی این دیدار مشخص شود.
فوتبال پنج نفره؛ چهار نابینای مطلق دارد و دروازه بان تنها بازیکن بینای تیم است و بازی در دو نیمه ۲۰ دقیقه ای مفید انجام می شود.

برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو به میزبانی بندرعباس

رئیس هیات ووشوی هرمزگان از برگزاری مسابقات رده های سنی قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی) در بندرعباس خبر داد و گفت: با کمک های فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان استان، آماده میزبانی مطلوب این رویداد هستیم.
«علیرضا بهرمن» روز شنبه اظهار داشت: این رقابت ها قرار بود اوایل بهمن ماه آغاز شود که به دلیل همزمانی با سمینار ارتش های جهان در بندرعباس با چند روز تعویق انجام خواهد شد.
وی افزود: بر این اساس، رقابت های کشوری رده های سنی از ۲۲ بهمن و همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سالن «فجر» آغاز به کار خواهد کرد. رقابت های ساندا (مبارزه) از ۲۲ الی ۲۴ بهمن و پیکارهای تالو (اجرای فرم) از ۲۵ الی ۲۷ همین ماه برگزار خواهد شد.
نفرات برتر این پیکارها در رده های سنی مختلف و در ۲ بخش ساندا و تالو، جواز حضور در اردوی آماده سازی تیم ایران به منظور حضور در مسابقات آسیایی برونئی را کسب می کنند.
این داور بین المللی در خصوص اهداف هیات ووشوی هرمزگان برای میزبانی مسابقات کشوری، گفت: بنابر اعلام اداره کل ورزش استان، ووشو بهترین عملکرد را در بین هیات های ورزشی مختلف هرمزگان داشته و از مجموع ۱۲ مدالی که پسران این استان در تمامی رشته های المپیاد کسب کرده اند، ۶ مدال از سوی ووشوکاران به دست آمد.
وی افزود: همواره توانسته ایم ووشوکاران مستعدی را به تیم ملی معرفی کنیم و اکنون به روزهای خوب بازگشته ایم و هدف ما از میزبانی مسابقات گوناگون، گسترش این رشته و کشف استعدادها است.
بهرمن تصریح کرد: در پی میزبانی مسابقات بین المللی جام پارس در سال ۹۹ هستیم که امیدوارم این مساله با حمایت های فدراسیون و اداره کل، میسر شود.
وی در مورد برگزاری مسابقات ووشوی ساحلی در بندرعباس، اظهار داشت: اولین دوره این پیکارها را سال گذشته برگزار کردیم که مورد استقبال فدراسیون ایران قرار گرفت و حتی فدراسیون جهانی نیز این مسابقات را در سایت خود منعکس کرد.
این مربی جوان ووشوی ایران، گفت: اسفندماه سال جاری نیز دومین دوره رقابت های ووشوی ساحلی کشور را در بخش ساندا میزبانی خواهیم کرد.

نگرانی «تاج» از مشکل مالی فدراسیون فوتبال

رئیس فدراسیون فوتبال با ابراز نگرانی از مشکلات مالی این فدراسیون اعلام کرد: برنامه های تیم ملی فوتبال در اولویت کاری ما قرار دارد اما ممکن است مشکلات مالی روی برخی از اعزام ها تاثیر منفی بگذارد.

 مهدی تاج این سخنان را روز شنبه در حاشیه مراسم گشایش کلاس پنج روزه داوری فیفا در تهران عنوان کرد.
وی افزود: در ماه اخیر سه کلاس داوری برگزار کردیم که یکی از آنها برای قبل از نیم فصل بود. کلاس امروز هم برای داوران زیر ۳۵ سال است. سرمایه گذاری فدراسیون روی این داورها مفیدتر خواهد بود چرا که آنها می توانند سال ها داوری کنند. همچنین برترین مدرسان فیفا هم در این نشست حاضر شدند، همانطور که می‌دانید داوری اشتباهاتش تاثیرات نامطلوبی روی لیگ می گذارد و برای مثال هفته های پایانی لیگ با اعتراضاتی مواجه شد.
وی افزود: هر چند من روی نحوه اعتراض اعتقاد ندارم، چون آنهایی که بیشتر اعتراض کردند بیشتر سود برده بودند. حتی نماینده فیفا هم امروز اعلام کرد که در هیچ جای دنیا اشتباهات به صفر نخواهد رسید اما ما تلاش می کنیم اشتباهات به حداقل برسد.
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص استفاده از سیستم VAR (کمک داور ویدئویی) گفت: فردا این سیستم را رونمایی خواهیم کرد و کارشناسان هم می آیند تا این سیستم را امتحان کنیم. اگر این سیستم پاسخگوی ما باشد آرام آرام آن را در فوتبال ایران خواهیم گنجاند. این سیستمی است که در فوتبال دنیا راه اندازی شده و ما هم باید بتوانیم از آن استفاده کنیم.
تاج ادامه داد: در این سیستم باید زیر یک و نیم دقیقه تکلیف برای هواداران مشخص شود، نه اینکه حتما به یک و نیم دقیقه رسیده باشد. ما قصد نداریم سیستمی بیاوریم و داور چند دقیقه بازی را متوقف کند. در این صورت فوتبال از جذابیت می افتد. ما باید روی این مولفه ها اساسی کار کنیم. در حال حاضر ۱۱ درصد از کشورهای دنیا از این سیستم استفاده می کنند.
تاج اضافه کرد: این سیستم یا در آکادمی یا در ورزشگاه آزادی تست خواهد شد. ما باید به سمت استفاده از این سیستم برویم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات مالی فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: تنها موضوع نگران کننده در حال حاضر وضع مالی فدراسیون است. ما تیم های متفاوتی داریم که برنامه های گوناگونی دارند. تیم امید ما در حال حاضر در کیش اردو زده و باید تیم ساحلی مان را به برزیل اعزام کنیم. تیم فوتسال هم باید اعزام شود. امیدواریم وزارت ورزش کمک کند اما نگران این هستیم که این شرایط برخی از برنامه ها را به تاخیر بیاندازد. با این حال برای ما تیم ملی بزرگسالان در اولویت است تا مردم با موفقیت آن خوشحال شوند. در حال حاضر هم سه بازی دوستانه در برنامه تیم ملی قرار دارد.
وی گفت: برای مراسم بدرقه تیم ملی به جام ملت های آسیا، اسپانسر خوبی گرفتیم تا مراسم بدرقه مناسبی برگزار شود. حتی تلاش خواهیم کرد یک بازی دوستانه به همین منظور برگزار کنیم. مراسم بدرقه در کیش برگزار می شود و هواپیمای تیم ملی پس از توقف در کیش به سمت امارات خواهد رفت.
گفتنی است، مراسم رونمایی از سیستم کمک داور ویدئویی در ورزشگاه پاس قوامین برگزار خواهد شد. همچنین با توجه به صحبت های رئیس فدراسیون فوتبال به نظر می‌رسد به جز برگزاری دیدار دوستانه با قطر و فلسطین یک بازی دیگر هم برای تیم ملی در نظر گرفته شده است.

حضور وزنه بردار کلمبیایی در اردوی تیم ملی

اردوی تیم ملی وزنه برداری ایران در حالی از ۱۶ آذر با حضور ۱۳ وزنه بردار آغاز شده که هفته گذشته یک وزنه بردار کلمبیایی به همراه مربی خود به این جمع اضافه شدند.
تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان بعد از مسابقات جهانی عشق آباد اولین اردوی خود را از ۱۶ آذر ماه برای شرکت در رقابت های قطر کاپ آغاز کرد.
محمد حسین برخواه سرمربی تیم ملی، نفرات برتر مسابقات لیگ و اعضای تیم ملی را به اردو فراخواند که در نهایت ۴ نفر به مسابقات قطر کاپ اعزام می شوند.
رقابت های بین المللی وزنه برداری قطر کاپ به عنوان گزینشی بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو روزهای ۲۸ آذر تا ۲ دی برگزار می شود و تیم منتخب ایران پایان همین هفته راهی دوحه خواهد شد.
نیما آقایی، علیرضا سلیمانی، محمد نیری (گیلان)، کیهان میموند، رضا بیرالوند (لرستان)، امیر حقوقی (آذربایجان شرقی)، محمد زارعی (فارس)، یاسین باقری (خوزستان)، علی داودی، میر مصطفی جوادی (تهران)، رسول معتمدی، عارف خاکی (اصفهان) و همایون تیموری (البرز) وزنه برداران حاضر در اردوی تیم ملی هستند.
«ماریو اراسو» وزنه بردار اهل کشور کلمبیا به همراه مربی خود از هفته گذشته به جمع ملی پوشان اضافه شدند و به مدت یک ماه تمرینات خود را در کمپ تیم های ملی ایران در مجموعه ورزشی آزادی تهران دنبال خواهند کرد.

دشت ۹۰ هزار دلاری تکواندوکاران ایران در چین

تیم ۲ نفره تکواندوی ایران با کسب ۲ مدال طلا و برنز و بدست آوردن جایزه ۹۰ هزار دلاری به کار خود در رقابت های گرنداِسلم چین پایان داد.
دومین دوره مسابقات گرنداِسلم تکواندو با حضور بهترین‌های تکواندو در اوزان المپیکی و به میزبانی شهر «ووشی» چین برگزار شد.
در وزن به اضافه ۸۰ کیلوگرم «سجاد مردانی» با «کیو دون این» دارنده مدال برنز جهان از کره‌جنوبی رو برو شد و در پایان مبارزه ای نفس گیر که پنج راند به طول انجامید با حساب ۳ بر ۲ پیروز شد و مدال طلا و همچنین جایزه ۷۰ هزار دلاری را از آن خود کرد.
مردانی در نخستین گام «استفن لامبدین» از آمریکا را شکست داد و سپس «گیل یانگ بیوئن» از کره جنوبی و «ژائوکسیانگ سانگ» از چین را مغلوب کرد.
در وزن منهای ۵۸ کیلوگرم «آرمین هادی پور» در دیدار رده بندی با حساب ۳ بر ۲ «کیو دون این» نماینده کره‌جنوبی را از پیش روی برداشت و برنز گرفت. او جایزه ۲۰ هزار دلاری را نیز به دست آورد.
هادی پور پس از استراحت در دور نخست برابر «ساوکویهاری رامنارونگ» از تایلند مقتدرانه پیروز شد و سپس در نیمه نهایی نتیجه را به «جون جانگ» از کره جنوبی واگذار کرده بود.
هدایت تکواندوکاران اعزامی ایران بر عهده «سیدنعمت خلیفه» بود.
به قهرمان این رقابت‌ها ۷۰ هزار دلار، نایب قهرمان ۲۰ هزار دلار و نفر سوم ۵ هزار دلار تعلق گرفت.

مهدوی کیا میهمان ویژه تمرین پرسپولیس

تمرین تیم فوتبال پرسپولیس در حالی امروز (یکشنبه) ساعت ۱۱ در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار شد که مهم ترین اتفاق آن حضور مهدی مهدوی کیا در محل تمرین سرخپوشان پایتخت بود.
قبل از این که تمرین پرسپولیس شروع شود برانکو ایوانکوییچ دقایقی برای شاگردانش به صحبت پرداخت. او از عملکرد بازیکنانش در نیم فصل اول لیگ برتر تقدیر کرد و خطاب به آن ها گفت: به همه بازیکنانم افتخار می کنم. با تمام مشکلات و موانعی که که پیش روی تیم بود با جان و دل بازی کردید و بهترین نتایج را گرفتید.
بازیکنان بعد از حضور در سالن بدنسازی و تمرینی کوتاه با حضور در چمن فوتبال درون تیمی و به کارهای تاکتیکی پرداختند که زیر نظر مستقیم برانکو صورت گرفت.
مهدی مهدوی‌کیا که بامداد امروز از آلمان به ایران بازگشته است در محل تمرین این تیم حاضر شد و مورد استقبال گرم برانکو و بازیکنان پرسپولیس قرار گرفت.
کریم باقری مثل همیشه همراه با بازیکنان پرسپولیس به تمرین پرداخت. اسماعیل حلالی سرمربی مربی امیدهای پرسپولیس از نزدیک تمرین سرخپوشان را نظاره گر بود.
حدود ۱۰۰ هوادار پرسپولیس با حضور در مجموعه ورزشی شهید کاظمی تمرین تیم محبوبشان را از نزدیک تماشا کردند. آن ها به شدت مربیان و بازیکنان این تیم را مورد تشویق قرار دادند.
بازیکنان پرسپولیس امروز لباس‌های جدید خود را تحویل گرفتند و قبل از تمرین هم کلیه بازیکنان و مربیان در وسط زمین عکس یادگاری گرفتند.
علی رضا بیرانوند و احمد نوراللهی ۲ ملی پوش پرسپولیس به همراه بشار رسن که برای حضور در مراسم انتخاب مرد سال فوتبال عراق به کشورش سفر کرده است غایبان تمرین این تیم بودند. اما علی علیپور که به اردوی تیم ملی دعوت شده است در این تمرین حضور داشت.
بازیکنان در نیمی از زمین در قالب دو تیم زرد و قرمر به بازی فوتبال پرداختند. در این بازی تمرینی گل زیبای سیدجلال حسینی که روی کار تاکتیکی به ثمر رسید مورد تحسین همگان قرار گرفت.
احسان علوان زاده که شایعه حضورش در فهرست مازاد برانکو به گوش می رسید در تمرین امروز پرسپولیس غایب بود.
در بازی تمرینی که داوری آن را برانکو بر عهده داشت بازیکنان زرد به نتیجه اعتراض داشتند که سرمربی پرسپولیس اعلام کرد تیم قرمز برنده این مسابقه تمرینی است.
تیم فوتبال پرسپولیس روز پنجشنبه در دیداری دوستانه به مصاف تیم پیشکسوتان این باشگاه خواهد رفت.
این بازی در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار می‌شود و برانکو سرمربی پرسپولیس از مهدی مهدوی کیا دعوت کرد تا در این مسابقه حاضر شود.

زمان دیدار تیم های فوتسال ایران و صربستان اعلام شد

تیم ملی فوتسال ایران در اواسط بهمن ماه ۲ دیدار دوستانه با تیم ملی صربستان برگزار خواهد کرد.
برای دیدار با صربستان و با نظر «محمد ناظم‌الشریعه» سرمربی تیم ملی فوتسال بزرگسالان از بازیکنان جوان و با تجربه استفاده خواهد شد تا هماهنگی های لازم بین آنان ایجاد شود. ضمن اینکه لژیونر ها هم با توجه به فیفا دی ها می توانند در کنار تیم حضور داشته باشند.
همچنین کادر فنی در نظر دارد تا با برگزاری اردوهای دو تا سه روزه، شرایط ملی پوشان به گونه ای شود که به هماهنگی لازم برای بازی برابر صربستان برسند.
بر همین اساس با توجه با زمان فیفا دی در بهمن ماه، قرار است تیم ملی فوتسال صربستان در این کشور و در روزهای ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه دو بازی دوستانه با تیم ملی فوتسال بزرگسالان ایران برگزار کند.

داورزنی: بازنشسته ها انصراف دهند

محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و یکی از اعضای مجمع عمومی کمیته ملی پاراالمپیک قبل از آغاز رای گیری اعلام کرد: افراد بازنشسته انصراف خود را اعلام کنند تا مجمع برای یکماه دیگر مجبور به جلسه درباره بازنشسته ها نشود.
شانزدهمین دوره مجمع عمومی و ششمین مجمع انتخاباتی امروز و با ریاست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و ۵٠ عضو مجمع در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
در ششمین دوره مجمع انتخاباتی پارا المپیک ٣٢ نامزد ثبت نام کردند که علیرضا صفارزاده و علی اصغر هادی زاده روز گذشته به ترتیب انصراف خود را از نامزدی پست هیات اجرایی و بازرسی اعلام کردند.
صفارزاده نایب رئیس پیشین فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای و جانبازان و سرپرست فعلی آکادمی پارالمپیک یکی از پنج نامزدی بود که در صف بازنشسته ها قرار داشت.
«بهروز برجسته» عضو مجمع بین المللی که هم نامزد پست های هیات اجرایی و بازرسی شده بود اما از آنجایی که بازنشسته است، چندی پیش تنها از نامزدی برای بازرسی انصراف داد و امروز از پست هیات اجرایی هم کناره گیری کرد.
فریبا محمدیان نامزد پست نایب رئیسی که به دلیل قانون منع بکارگیری بازنشستگان دیگر در پست معاونت امور زنان وزارت ورزش و جوانان فعالیت نمی کند یکی از غایبان مجمع امروز است اما انصراف کتبی وی تا این لحظه اعلام نشده است.
«بتول مشرف جوادی» دومین زن بازنشسته هم که برای پست های نایب رئیسی و هیات اجرایی نام نویسی کرده و تاکنون انصراف نداده است، امروز در مجمع حضور دارد.
همچنین «خسرو قمری» رئیس فدراسیون دوچرخه سواری چهار روز پیش از پست نایب رئیسی و بازرسی انصراف داد و «هادی رضایی» نیز که برای هیات اجرایی و نائب رئیسی نامزد شده بود، از پست نایب رئیسی انصراف داد.
«سیداحمد سیدباقری» خبره ورزشی که معاون استان های فدراسیون جانبازان بوده با وجود کناره گیری از سمت قبلی خود، تاکنون از پست هیات اجرایی انصراف نداده است.
بر این اساس در بخش هیات رئیسه و اجرایی ٢٢ نامزد، بازرسی سه نامزد، نایب رئیس زنان سه نامزد، نایب رئیسی مردان پنج نامزد و خزانه دار یک نامزد رقابت می کنند.

امراللهی بار دیگر رکورد ملی را در رقابت های شنا جهان شکست

در پنجمین روز از مسابقات شنا مسافت کوتاه قهرمانی جهان، صبح امروز (شنبه) دو نماینده شنای ایران به رقابت با حریفان خود پرداختند که امراللهی توانست رکورد ملی ایران را در مسافت ۱۵۰۰ متر هشت ثانیه ارتقا دهد.
در روز پنجم این رقابت ها «امیر عباس امراللهی» شناگر جوان و آینده دار تیم ملی در ماده ۱۵۰۰ متر آزاد با حریفان قدرتمند خود به رقابت پرداخت. امراللهی موفق شد بار دیگر در این مسابقات رکورد شکنی کند. این شناگر تیم ملی، مسافت ۱۵۰۰ متر را در زمان ۱۶:۲۹٫۲۶ شنا کرد و رکورد ملی این ماده را هشت ثانیه ارتقا داد. رکورد ملی این ماده پیش از این در مسابقات قهرمانی جهان کانادا سال ۲۰۱۶ با زمان ۱۶:۳۷٫۶۹ به دست همین شناگر ثبت شده بود.
او در روز نخست مسابقات نیز در ماده ۴۰۰ متر آزاد موفق شد رکورد ملی کشورمان را بهبود ببخشد.
«سینا غلامپور» دیگر شناگر کشورمان، در روز پنجم این رقابت‌ها در ماده ۱۰۰ متر آزاد به آب زد و با کسب زمان ۰۰:۵۰٫۴۷ به کار خود پایان داد.
چهاردهمین دوره مسابقات شنا مسافت کوتاه قهرمانی جهان از روز سه‌شنبه (۲۰ آذر ۱۳۹۷) به میزبانی هوانژو چین با حضور ۹۷۰ شرکت کننده از ۱۸۷ کشور جهان آغاز شده است. این رقابت‌ها از ۲۰ الی ۲۵ آذر ۱۳۹۷ (۱۶-۱۱ دسامبر ۲۰۱۸) پیگیری خواهد شد. سینا غلام پور و امیرعباس امرالهی دو نماینده شنای ایران در این مسابقات هستند.

سرمربی کشتی آزاد تداش ترکیه: نماینده ایران در حد تیم ملی بود

سرمربی تیم کشتی آزاد باشگاه تداش ترکیه بعد از نایب قهرمانی در جام باشگاههای جهان در بابل گفت: نماینده ایران در این مسابقات قوی بود و در واقع در حد تیم ملی بود.
«علیرضا کسر» در پاسخ به این سوال که چرا تیمی قوی تر را روانه جام باشگاههای نکرده بودند، افزود: البته در ترکیه تیم های بهتری هم بودند و تیم ما در لیگ دوم شد و تیم قهرمان که از ما قوی تر بود از حضور در جام باشگاهها انصراف داد.
وی اظهار داشت: در دیدار فینال، قدرت تیم ما در همین حد بود و هر چند با تمام توان برای رویارویی با بیمه رازی پای به تشک کشتی گذاشته بودیم، اما زورمان نرسید.
این مربی ترکیه ای در خصوص جام باشگاههای کشتی آزاد جهان نیز گفت: امیدوارم مسابقات در سال های آینده تداوم داشته باشد و البته برگزاری آن نیاز به سازماندهی بهتری دارد؛ چرا که ما مسیر تهران تا بابل و برعکس را با اتوبوس آمدیم که این موضوع تاثیر زیادی در خستگی کشتی گیران ما داشت.
پنجمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان روزهای ۲۲ و ۲۳ آذر ماه با حضور ۲ تیم ایرانی و ۶ تیم خارجی در سالن یادگار امام (ره) دانشگاه آزاد اسلامی شهر بابل برگزار شد.
در پایان این رقابت ها تیم بیمه رازی بابل به عنوان قهرمانی دست یافت و تیم های ترکیه و پاس ستارگان ساری به ترتیب دوم و سوم شدند.
بیمه رازی در دیدار فینال موفق شد با نتیجه ۱۰ بر صفر نماینده ترکیه را شکست دهد و برای سومین مرتبه قهرمان جام باشگاههای آزاد جهان شود.
این تیم در سال های ۲۰۱۴ جویبار و ۲۰۱۵ تهران نیز سابقه قهرمانی در این پیکارها را دارد. در رقابت های سال ۲۰۱۶ اوکراین، تیم تایتان مرکوری آمریکا و مسابقات ۲۰۱۷ تهران نیز ایزی پایپ کاشان قهرمان شدند.

خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک ماند

«محمود خسروی وفا» روز شنبه در ششمین مجمع انتخاباتی کمیته ملی پارالمپیک با کسب ۴۶ رای به عنوان رئیس این نهاد ملی ورزشی ایران برگزیده شد.
شانزدهمین مجمع عمومی و ششمین مجمع انتخاباتی کمیته ملی پاراالمپیک با حضور «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش وجوانان، «محمود خسروی وفا» رئیس کمیته و آکادمی پارالمپیک، هشت نماینده عضو کمیته بین المللی، چهار نماینده ورزشی عضو آی.پی.سی، نماینده سازمان بهزیستی، پنج خبره ورزشی، سه معاون وزیر ورزش، ۱۱عضو هیات اجرایی، چهار عضو ایران در مجامع بین المللی، رئیسان چهار فدراسیون، نماینده صدا وسیما، ۲ مربی، ۲ داور و چهار ورزشکار در آکادمی ملی المپیک برگزار شد و خسوری وفا برای ششمین دوره متوالی به عنوان رئیس این نهاد ملی ورزشی انتخاب شد.
خسروی وفا مدیری که سابقه بیش از سه دهه ریاست در فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان را در کارنامه خود دارد، با برپایی نخستین دوره مجمع عمومی پارالمپیک در سال ۱۳۷۹، به عنوان نخستین رئیس فعالیت خود را با برنامه ریزی و هدایت ۱۵ رشته ورزشی در کنار کمیته المپیک آغاز کرد.
انتخابات امروز با اساسنامه جدید برگزار شد که پس از تصویب طرح انتزاع کمیته پارالمپیک از کمیته المپیک در ۱۰ شهریور ۹۵ از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سوم شهریور ۹۷ برای اجرا ابلاغ شد.
این اساسنامه در ۲۴ ماده و با تغییرات گسترده ای تدوین شده است و در ماده ۱۶ این اساسنامه پست دبیرکلی پس از ۱۸ سال به «دبیر اجرایی» تغییر یافت که با حکم رئیس کمیته پارالمپیک منصوب و جزء اعضای هیات اجرایی محسوب می شود.
همچنین بر اساس ماده ۱۵ اساسنامه جدید کمیته پارالمپیک ترکیب هیات اجرایی شامل ۱۱ نفر است که پنج نفر از آنان اعضای هیات رئیسه و ۶ نفر عضو منتخب از بین اعضای مجمع عمومی هستند.
ترکیب هیات رئیسه کمیته هم شامل یک رئیس، ۲ نایب رئیس، دبیر اجرایی انتصابی و یک خزانه دار است که در این ترکیب خسروی وفا و مسعود اشرفی در پست ریاست، سید احمد سید باقری (خبره ورزشی)، حمید علی صمیمی رئیس فدراسیون جانبازان، محمدرضا مظلومی رئیس فدراسیون ناشنوایان، جهانگیر فدایی خزانه دار فعلی، فرزاد حیدری، مجید قدمی ، غفور کارگری (خبره ورزشی)، شعبانی بهار، شایسته، سید محمد کاظم واعظ موسوی (عضو مجمع بین المللی)، عباس باغستانی، فریبا محمدیان معاون پیشین امور ورزش بانوان وزارت ورزش، رخشانی، سیما لیموچی، مشرف جوادی و فریبا محمدی (داور) ۱۶نامزد برای نایب رئیسی و شهرام منکرسی برای خزانه داری بودند.
همچنین فاطمه رخشانی، سید احمد سید باقری، امیر ماندگار فرد، حمید علی صمیمی، محمد علی حسین پور، سیما لیموچی، علی اصغر هادی زاده، محمد رضا مظلومی، جهانگیر فدایی، بهروز برجسته، فرزاد حیدری، علی کشفیا، مجید قدمی، غفور کارگری، قاسم قاسمی، غلامرضا شعبانی بهار، بتول مشرف جوادی، مجید شایسته، علیرضا صفارزاده، سید محمد پولادگر، سید محمد کاظم واعظ موسوی، عباس باغستانی، رقیه الله کرمی، هادی رضایی، الهه شیعه، خسرو قمری، فریبا محمدی وغلامرضا نوروزی ۲۸ نامزد پست هیات اجرایی بودند.
در ششمین دوره مجمع انتخاباتی ۳۲ نامزد ثبت نام کردند که در پست ریاست ۲ نامزد، برای ۲ ‌کرسی نایب رئیسی ۱۷ نامزد، خزانه داری یک نامزد و هیات اجرایی (۷ فدراسیون) ۲۹نامزد نام نویسی کردند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس: نیم فصل دوم تیم قدرتمندتری را می بینید

سرپرست جدید باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینکه برای تقویت تیم با برانکو جلساتی را برگزار کرده گفت: از روز جمعه و پس از بازی پایانی نیم فصل اول با قدرت کار نقل و انتقالات را آغاز خواهیم کرد تا نیم فصل دوم تیم قدرتمندی را راهی مسابقات کنیم.
ایرج عرب روز چهارشنبه، با اشاره به انتخابش به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: با توجه به سوابق کاری من در وزارت ورزش و همچنین با توجه به اینکه در زمان مدیریت گرشاسبی نفر دوم باشگاه پرسپولیس بودم، وزیر ورزش و جوانان تشخیص داد که از این پس به عنوان سرپرست باشگاه به کار خود ادامه دهم.
وی در رابطه با جلسه‌ای که با بازیکنان این تیم صبح امروز چهارشنبه برگزار کرد، افزود: پس از تغییر و تحولات احساس کردم این انتظار می‌رود که این جلسه با اعضای تیم برگزار شود. من خیی شفاف مسائل و مشکلات رابا بازیکنان در میان گذاشتم و همچنین صحبت‌های آنها را شنیدم. امیدوارم این همکاری ادامه داشته باشد تا بتوانیم روزهای خوبی را در پرسپولیس ببینیم.
سرپرست جدید باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سئوال که پس از بسته بودن دو پنجره نقل و انتقالات در نیم فصل پرسپولیس اجازه جذب بازیکن دارد و برنامه او برای تقویت تیم چیست گفت: از شب گذشته دو جلسه فشرده و مهم را با برانکو در این باره انجام دادم. پس از روز جمعه که آخرین بازی ما در نیم فصل برگزار خواهد شد، با قدرت برای تقویت تیم وارد عمل خواهیم شد تا نیم فصل دوم تیم قدرتمندتری را راهی مسابقات کنیم و هواداران بابت این موضوع نگران نباشند.
وی در خصوص اینکه آیا از گرشاسبی به عنوان مشاور در باشگاه پرسپولیس استفاده خواهید کرد یا خیر، تصریح کرد: ابتدا جا دارد که از زحمات گرشاسبی در باشگاه تشکر کنم. او مدیر توانمندی است و دوست داشتیم که همچنان به عنوان نفر اول در باشگاه حضور داشته باشد اما قانون اجازه این کار را نداد.
سرپرست باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: نه تنها از گرشاسبی بلکه از نظر هرکسی که بخواهد به پرسپولیس کمک کند بهره خواهیم برد. گرشاسبی جایگاه ویژه ای در باشگاه دارد و به طور حتم از مشورت های او بهره مند خواهیم شد.
سرپرست باشگاه پرسپولیس در ادامه با اشاره به برنامه هایش در این باشگاه گفت: ما طبق برنامه های قبلی پیش می‌رویم و قهرمانی در آسیا اصلی ترین هدف ما است. همچنین قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی هم در برنامه های دیگر ما قرار دارد و امیدوارم امسال بتوانیم تمام عناوین پیش رو را به دست آوریم.
عرب در پایان در مورد اینکه گفته می شود حامی مالی پرسپولیس به تعهداتش به خوبی عمل نکرده تصریح کرد: ما همکاری و رابطه خوبی با حامی مالی داریم. قرارداد ما با اسپانسر به ریال و با در نظر گرفتن هر دلار ۴ هزار تومان بسته شده بود و سایر اتفاقات را پیش بینی نکرده بودیم.
وی در پایان گفت: مشکلات ارزی به اکثر باشگاه ها آسیب رساند اما این مساله ارتباطی به حامی مالی ندارد.

اضافه شدن یک بازیکن جدید به جمع سرخپوشان

یکی از خریدهای اول فصل برانکو ایوانکوویچ در تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس حضور پیدا کرد و از امروز به جمع سرخپوشان اضافه شد.
سرخپوشان در شرایطی خود را برای دیدار پایانی نیم فصل اول با پارس جنوبی جم آماده می‌کنند که تمرینات این تیم برای این مسابقه صبح امروز (چهارشنبه) پیگیری شد.
در این تمرین مهدی شیری مدافع راست جدید سرخپوشان به جمع شاگردان برانکو اضافه شد.
شیری از جمله خریدهای اول فصل بود که به خاطر بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه نتوانست در نیم فصل اول پرسپولیس را همراهی کند.
این مدافع راست در نیم فصل اول در پیکان حضور داشت، اما پس از مشکل با جلالی از هفته گذشته از پیکان کنار رفت و از امروز چهارشنبه در تمرینات سرخپوشان حضور پیدا کرد. شیری از نیم فصل دوم برای پرسپولیس به میدان خواهد رفت.
پرسپولیس روز جمعه در چارچوب رقابت های هفته پانزدهم لیگ برتر ایران، در ورزشگاه آزادی میزبان پارس جنوبی است.

واکنش‌ها به درگذشت ایرج دانایی‌فرد

ایرج دانایی‌فرد زننده اولین گل تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی صبح امروز (چهارشنبه) پس از چند روز مبارزه با بیماری کبد در بیمارستان نمازی شیراز درگذشت و ورزش و فوتبال ایران را سیاه‌پوش کرد.
دانایی‌فرد بعد از درخشش در مسابقات باشگاهی با پیراهن استقلال، برای اولین بار ۲۰ دی ۱۳۵۵ بازی ملی را تجربه کرد و در شهر ریاض مقابل عربستان در مقدماتی جام جهانی به میدان رفت. در آن مسابقه ایران با پیروزی سه بر صفر، راه صعود به این تورنمنت معتبر در آرژانتین را هموار کرد. رقابت هایی که باعث شد تا ایرج به عنوان اولین گلزن تاریخ ایران در رقابت های جام جهانی نامش را در کتاب فوتبال ثبت و جاودانه کند.
دانایی‌فرد در جام جهانی ۱۹۷۸ زننده تنها گل ایران در جریان تساوی یک بر یک مقابل اسکاتلند بود تا در کنار این افتخار سال ها به عنوان مهاجم اول استقلال به افتخارات بسیار زیادی با این باشگاه دست پیدا کند. درخششی که باعث شد تا دانایی‌فرد از محبوبیت و وجهه خاصی نیز در میان طرفداران این تیم برخوردار شود. از افتخاراتی که این چهره دوست داشتنی برای فوتبال ایران به ثبت رساند دعوت شدن به تیم منتخب جهان برای بازی خداحافظی اسطوره سرشناس فوتبال برزیل یعنی پله بود که باعث شد تا او تجربه حضور در کنار بزرگانی چون پله و کرایوف را به دست بیاورد.
واکنش های برخی از چهره های ورزشی را به درگذشت دانایی‌فرد را در زیر می خوانید.
فیفا: خبر بد از ایران، ایرج دانایی‌فرد زننده اولین گل تاریخ فوتبال ایران در جام جهانی در سن ۶۷ سالگی از دنیا رفت.
باشگاه استقلال: ضایعه‌ی درگذشت ایرج دانایی فر پیشکسوت فوتبال ایران و تیم فوتبال استقلال را به خانواده محترم آن مرحوم و جامعه فوتبال ایران تسلیت می گوییم.
امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال: دانایی‌فرد برای استقلال و تیم ملی افتخار آفرینی کرد و نام خود را به عنوان یکی از بزرگان فوتبال ایران به ثبت رساند. بدون تردید خبر درگذشت ایشان، بدترین خبر ممکن برای باشگاه استقلال و هوادارانش است.
اکبر کارگرجم: شاید نسل جدید دانایی‌فرد را خیلی خوب نمی شناسد اما قدیمی ها می دانند که او چه فوتبالیست بزرگی بود و برای اولین بار نام ایران را در تاریخ جام جهانی با گلش به اسکاتلند مطرح کرد.
اصغر حاجیلو: باور کردن مرگ ایرج سخت و عذاب آور است. وقتی این خبر را شنیدم مات مانده بودم. فوتبال ایران یکی از ستاره های خود را از دست داد و فقط می توانم بگویم برای رفتن او خیلی زود بود.
علی جباری: خبر مرگ ایرج دانایی‌فرد باشگاه استقلال و فوتبال ایران را در شوک بزرگی فرو برد. او یک انسان با حیا بود که هیچ وقت شرافتش را نفروخت و حاضر نشد اعتبارش را به حراج بگذارد.
هادی نراقی: من و ایرج از دوران نوجوانی با یکدیگر در استقلال حضور داشتیم و خاطرات خوبی از آن روزها دارم که فراموش نشدنی است. در مرگ دوست عزیزم عزادار هستم و تمام آن روزهای خاطره انگیز مثل یک فیلم از جلوی چشمانم رژه می رود.
مهدی تاج: درگذشت ایرج دانایی‌فرد عزیز خبر تاسف باری بود که عموم مردم و جامعه ورزش را متاثر کرد.
مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان: در گذشت پیشکسوت خوشنام و خوش اخلاق را به خانواده آن مرحوم، جامعه ورزش و دوستداران فوتبال بویژه هواداران پر شمار باشگاه استقلال تسلیت می گویم.
همچین سلطانی فر به مدیران کل ورزش و جوانان تهران و فارس و صندوق حمایت از قهرمانان دستور داد همکاری لازم و شایسته را برای برگزاری مراسم تدفین و بزرگداشت مرحوم دانایی فرد داشته باشند.
مرحوم دانایی‌فرد در آخرین مصاحبه اش بر زبان آورد و فوتبال امروز و دیروز را مقایسه کرد: نسل سابق به خاطر پول فوتبال بازی نمی‏کرد. افتخار می‏کردیم که بازیکن تیم ملی هستیم و برای ملت‏مان بازی می‏کنیم. آن زمان دو شغله بودیم. مثلا من هم در نیروی هوایی بودم و هم این که در تیم‏های باشگاهی و ملی و یا ارتش بازی می‏کردم. الان بازیکنان پول زیادی دریافت می‏کنند، اما حرفه‏ای هم تمرین نمی‏کنند.

1 2 3 7