دسته بندی های ارشیو: اقتصادی

سداد پرچم دار بهره گیری از شبکه های پیام رسان

مدیر عامل شرکت داده ورزی سداد در بیست و سومین نمایشگاه الکامپ گفت: طراحی اپلیکیشن «بله» با توجه به ماهیت پیام رسانی آن به گونه ای است که در حال حاضر امکان خدمات بانکی و پرداخت، خرید شارژ، پرداخت قبض و عملیات کارت به کارت فراهم بوده و همچنین قابلیت پیاده سازی تمامی سرویس های ارایه شده در اپلیکیشن های متعارف پرداخت و همراه بانکها در این اپلیکیشن وجود دارد که در آینده نزدیک پیاده سازی خواهد شد.
فرامز خالقی مدیرعامل شرکت داده ورزی سداد به مناسبت حضور در بیست و سومین نمایشگاه الکامپ در خصوص روش های نوین پرداخت  گفت: در کشور ما بیش از ۴۰ میلیون نفر از گوشی های هوشمند استفاده می کند که این تعداد پس از ورود نسل سوم تلفن های همراه و هجوم گسترده شبکه های مجازی استفاده از اینترنت در گوشی های هوشمند و به تبع آن بهره گیری از انواع اپلیکیشن های نوین موبایلی به یکی از مهمترین دغده های روز کاربران تلفن های همراه هوشمند مبدل شده است .
وی افزود: همگام با گسترش استفاده از اپلیکیشن های موبایلی بانک ها نیز با تولید و توسعه برنامه‏ های کاربردی همچون اپلیکیشن‏ های پرداخت آنلاین برای استفاده از این وسیله فراگیر در کسب و کارهای قدم برداشته اند.خالقی با بیان اینکه بانکداری همراه وسعت خدماتی را که ارایه می دهد به فراتر از مشتریان بانک افزایش داده گفت: در حال حاضر بانکداری همراه قادر است خدماتی به مشتریان غیر بانکی نیز ارایه دهد که این ویژگی برای جذب مشتریان بالقوه از اهمیت خاصی برای بانکها برخوردار است و شرایط به گونه ای است که امکان استفاده از تلفن های همراه برای پرداخت هزینه های روزمره در تمامی فروشگاه ها فراهم است و با امکان بهره گیری از این خدمات در کشور بانکها در رقابت برای جذب بیشتر مشتریان پرداخت همراه هستند .
مدیرعامل شرکت داده ورزی سداد در خصوص طراحی اپلیکیشن «بله» گفت:در طراحی اپلیکیشن «بله» چند هدف مورد نظر قرار گرفته است. در واقع با توجه به ماهیت پیام رسانی این اپلیکیشن، «بله» یک پیام رسان است که امکان ارتباط و تعامل افراد را میسر می سازد .وی افزود: در قدم بعدی برای اولین بار در کشور امکان عملیات بانکی و پرداخت و همچنین درخواست پول نیز در بستر این پیام رسان فراهم شده است که به نوعی شرکت سداد ابتکار عمل در این زمینه را در دست گرفته است. وی تصریح کرد : البته «بله» یک اپلیکیشن پرداخت مطابق با تعریف های متداول و مرسوم نیست؛ بلکه فراتر از یک اپلیکیشن پرداخت است که ارزش افزوده ای فراتر و باارزش تر از هر امکانی که در اپلیکیشن های پرداخت وجود دارد را از طریق هویت پیام رسان بودن خود، فراهم می کند.وی در خصوص خدمات ارایه شده از طریق این اپلیکیشن گفت: در حال حاضر در زمینه خدمات بانکی و پرداخت، خرید شارژ، پرداخت قبض و عملیات کارت به کارت در اپلیکیشن «بله» پیاده سازی و اجرایی شده است و امکان پیاده سازی تمامی سرویس های ارایه شده در اپلیکیشن های متعارف پرداخت و همراه بانکها در این اپلیکیشن وجود دارد که در آینده نزدیک پیاده سازی خواهد شد.
مدیر عامل  شرکت داده ورزی سداد تاکید کرد: آنچه مسلم است دورنمای بهره برداری از شبکه های پیام رسان روشن است و می توان گفت یک نسلی از اپلیکیشن ها با جامعیت بالا و پتانسیل رقابتی قابل توسعه در حوزه هایی چند وجهی، به بهره برداری خواهند رسید که شرکت سداد پیشرو و پرچم دار این حوزه است.البته  امکان درخواست پول در اپلیکیشن بله میان اعضا  منحصر به فرد است و ما از تلگرام هم حتی جلو افتاده ایم زیرا شنیده شده بود که تلگرام قصد دارد این امکان را ایجاد کند که ما با همکاری جوانان متخصص ملی خود  این کار را جلوتر از آنان عملیاتی کردیم.

“ایران” رشد اقتصاد جهان را ارتقا داد

صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود با عنوان «چشم انداز اقتصاد جهانی» با اعلام رشد ۳٫۲ درصدی برای اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۶، که اندکی بالاتر از رقم پیش بینی شده در گزارش قبلی این بانک بوده، خاطر نشان کرد این افزایش رقم عمدتا ناشی از رشد بسیار بالاتر اقتصاد ایران و فعالیت قوی تر اقتصاد هند بوده است.
ادامه مطلب

واکنش عسگراولادی به اظهارات نعمت‎زاده در خصوص برجام

 عضو اتاق بازرگانی ایران در واکنش به اظهارات دیروز نعمت زاده گفت: بله، برجام همه کار کرد اما فقط برای دولت، نه بخش خصوصی. متأسفانه سیستم بانکی برای شرکت های دولتی ضمانت نامه صادر می کند اما اصلاً چنین کاری را برای بخش خصوصی انجام نمی دهد.
ادامه مطلب

نعمت زاده: برجام همه کار کرد

 وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این که از رییس جمهور تشکر می کنم که با صبر و حوصله روند مذاکرات برجام را دنبال کرد، گفت: برجام همه کار کرد. امروز بخش خصوصی هیچ مانعی برای تعامل با شرکت های خارجی ندارد.
ادامه مطلب

ولووهای تازه نفس یکه تاز جاده های کشور

کوتاه آنلاین- شرکت سایپادیزل کامیون های فرسوده کشور را با کامیون های نو جایگزین می کند.شرکت سایپادیزل در قراردادی چهارجانبه با مشارکت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و بانک توسعه تعاون، جایگزینی کامیون های فرسوده ناوگان باری کشور را برعهده گرفت.بر اساس این قرارداد در فاز اول آن ۶۰۰ دستگاه از کامیون‌های فرسوده با عمر بیش از ۳۵ سال در حال تردد در جاده های کشور با کامیون‌های ولو جایگزین خواهد شد.با اجرایی شدن این قرارداد مصرف سوخت ناوگان حمل و نقل باری کاهش یافته و میزان آلایندگی‌ این ناوگان نیز کمتر خواهد شد.شرکت سایپادیزل با برخورداری از محصولات باکیفیت روز با استانداردهای جهانی می تواند زمینه نوسازی ناوگان فرسوده باری کشور را فراهم سازد.

 

تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومانی سایپادیزل برای جایگزینی کامیون های فرسوده

رسول محمدصادقی مدیرعامل سایپادیزل در این مراسم از کاهش ۲۵ درصدی مصرف سوخت با نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل باری با کامیون های جدید خبر داد و اظهار داشت: براساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۴ میزان خسارات ناشی از آلودگی هوا در جهان ۱۶ هزار میلیارد دلار بوده است که ۲۶.۲ درصد آن مربوط به خودروهای فرسوده بوده است.وی با بیان اینکه با نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل باری کشور با خودروهای جدید آلایندگی خودروها تا ۷۵ درصد کاهش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: کاهش ۲۵ درصدی مصرف سوخت از دیگر مزایای نوسازی کامیون‌های فرسوده با کامیون‌های جدید است.مدیرعامل سایپادیزل ادامه داد: ظرفیت شرکت سایپا دیزل بیش از ۱۰ هزار دستگاه در سال است که امسال حدود ۳۵۰۰ دستگاه و سال آینده حدود ۵۰۰۰ دستگاه تولید خواهد شد. در طرح نوسازی ناوگان فرسوده باری کشور شرکت خودروساز ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند.

 

نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کاهش آلایندگی و مصرف سوخت را به همراه خواهد داشت

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت :اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل ۲۵ لیتر صرفه جویی در مصرف سوخت در پی داردداوود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم تحویل کامیونهای ولوو FH سایپا دیزل به مشریان طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر و بر اساس آماری که در اختیار داریم بیش از ۳۴۰ هزار دستگاه انواع  ناوگان باری در سطح راه های کشور در حال تردد می باشد و از این بین بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه عمری بالای ۲۵ سال و بیش از ۵۵ هزار دستگاه عمری بالای ۳۵ سال دارند.وی  در ادامه افزود : بر اساس مصوبه شورای اقتصاد به استناد ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، وزارت نفت اجازه دارد برای پروژه هایی که صرفه جویی مصرف سوخت در پی دارد سرمایه گذاری کند. نوسازی ناوگان فرسوده بالای ۳۵ سال اولین مرحله از پروژه نوسازی ناوگان حمل و نقل است.کشاورزیان ادامه داد: ناوگان قدیمی مصرف سوخت زیادی دارد و به طور متوسط بیش از ۵۰ تا ۵۵ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف می کند.

 

نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای در گرو بهره گیری از سرمایه های خارجی است

مدیرعامل سازمان بهینه سازی مصرف سوخت در مراسم انعقاد قرارداد همکاری شرکت سایپا دیزل با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و بانک توسعه تعاون و آیین تحویل کامیون های ولوو FH  به مشتریان طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور گفت: بهینه سازی و بالا بردن بهره وری یک سرمایه گذاری مطلوب در جهت حفظ منافع کشور است. وکیلی در ادامه این مراسم افزود: علاوه بر نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای ما مکلف به نوسازی ۱۷ هزار دستگاه اتوبوس پایه گازسوز حمل و نقل درون شهری هستیم و امیدواریم زمینه های انجام آن هر چه سریعتر فراهم گردد.وی در ادامه تصریح کرد: انجام رویه نوسازی ناوگان حنل و نقل جاده ای نیازمند ارائه تسهیلات و سرمایه از سوی بانک ها است و با توجه به شرایط اقتصادی کشور بهتر است زمینه های بهره گیری از منابع خارجی فراهم گردد تا بتوانیم با صنایع خارجی رقابت نماییم.

آمار قاچاق سیگار به کشور از زبان قاضی‌پور

 عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: ما می‌گوییم بین ۷۰ الی ۸۰ میلیارد نخ سیگار مصرف داخلی داریم و دوستان وزارتخانه «صنعت، معدن و تجارت» می‌گویند که ۴۹ میلیارد نخ سیگار براساس واردات و تولید داخل بوده است بنابراین ۲۰ الی ۳۰ میلیارد کسری موجود، قطعاً به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شود.
ادامه مطلب

جزییات ایجاد ۸هزار شغل توسط یک سازمان

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: برنامه این سازمان سرمایه گذاری به میزان ۶۰هزار میلیارد ریال در این بخش است که در این پیوند، هشت هزار شغل به طور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود.
ادامه مطلب

نحوه دریافت یارانه بعد از فوت سرپرست خانوار چگونه است؟

 برخی شهروندان از قطع یارانه های سایر اعضای خانوار به مدت چندماه پس از فوت سرپرست و نپرداختن آن از سوی سازمان هدفمندی یارانه ها، گلایه دارند که این امر نیازمند گذراندن مراحل قانونی برای وصل مجدد یارانه اعضای خانوار در صورت تاییدیه نیازمندی از سوی وزارت کار است.
ادامه مطلب

دفاع سازمان هواپیمایی از ورود هواپیمای دست‌دوم

در حالی دیروز عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از نبود قطعات هواپیما برای تعمیر هواپیماهای دست‌دوم انتقاد کرده بود که سازمان هواپیمایی کشوری با دفاع از ورود این نوع هواپیماها اعلام کرد: عوامل فرودگاهی در تأخیرات پروازی دخیل است.
ادامه مطلب

همه اقدامات مخرب موسسات مالی غیرمجاز از زبان سیف

رییس کل بانک مرکزی با برشمردن تخلفات موسسات مالی غیرمجاز نوشت: ورود غیرتخصصی به بازارهای گوناگون نظیر طلا و ارز، اختفای اطلاعات مالی و سود ده نشان دادن غیرواقعی صورت های مالی از جمله اقدامات مخرب این موسسات است.
ادامه مطلب

فروشگاه‌های زنجیره‌ای بازار سوپرمارکت‌ها را کساد کردند

این روزها فروشگاه های زنجیره ای در بیشتر نقاط شهر به چشم می‌خورد که راه اندازی هریک از این فروشگاه ها علاوه بر راحتی دسترسی افراد به اقلام مصرفی مورد نیاز منجر به تعطیلی سوپرمارکت ها، فروشگاه ها و حتی بقالی های محلی شده است.
ادامه مطلب

شگرد جدید برای خروج ارز از کشور

 با تشدید فشارها برای مبارزه با فرار مالیاتی در تجارت خارجی، کارتهای بازرگانی یکبار مصرف اشخاص حقوقی جایگزین کارتهای بازرگانی اجاره ای افراد حقیقی شده و به نظر می‌رسد سازمانهای نظارتی برای این ترفند جدید قاچاقچیان راهکاری در پیش نگرفته‌اند.
ادامه مطلب

مقدارِ سرمایه گذاری لازم برای فرودگاه های کشور اعلام شد

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در حوزه فرودگاهی نیازمند ۲۰۰ هزار میلیارد ریال و در حوزه خرید تجهیزات ناوبری، فنی و مهندسی نیازمند ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در فرودگاه های کشورهستیم.
ادامه مطلب

“سپرده‌گذاران” بدانند

 دبیرکانون بانک های خصوصی کشور گفت:ماموریت صندوق ضمانت سپرده های بانکی تضمین بازپرداخت وجوه متعلق به سپرده‌گذاران بانک ‌ها و موسسات اعتباری مجاز درصورت ورشکستگی است و به ازای هر شخص در هر بانکی تا ۱۰۰میلیون تومان مورد تضمین است. ادامه مطلب

وضعیت تولید و صادرات نفت خام کشور

متوسط تولید نفت خام و صادرات نفت خام کشور در سال ۱۳۹۵ نسبت به پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۲ به ترتیب بیش از ۴۰ و ۱۴۰درصد رشد داشته است و طبق اخرین اخبار اعلام شده از سوی مسئولان قرار است تولید نفت خام کشور تا پایان سال به چهار میلیون بشکه در روز برسد. ادامه مطلب

صنعتی که سازش ناکوک شد

در گذشته ای نه چندان دور،ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کیف و کفش در جهان شهره بود،اما این خوشنامی همچون بسیاری از صنایع دیگر در مواجهه با پدیده شوم قاچاق،دچار آسیب ها و مخاطرات جدی شده است. ادامه مطلب

تسهیلات یارا کارت آمد یا نیامد؟!

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی در پاسخ به این سوال که چرا فقط بانک کشاورزی شروع به اعطای تسهیلات یارا کارت کرده است، گفت: قطعاً به همه بانک‌های دولتی به تدریج این کار را شروع خواهند کرد. ادامه مطلب

حقوق های نجومی بر می گردد؟

هیئت وزیران در مصوبه‌ای جدید، تبصره‌ای که در آن ضوابط تعیین حداکثر دریافتی کارکنان و مدیران شرکت‌ها ی دولتی از جمله شرکت ملی نفت و بانک مرکزی تعیین می‌شد را حذف کرد. این تصمیم این نگرانی را ایجاد می‌کند که با این مصوبه شرط رعایت سقف مشخص در پرداخت به کارکنان موسسات شرکت‌ها ی دولتی و موسسات عمومی غیر دولتی حذف شود.
ادامه مطلب

آب ۱۰۰۰ تومانی را ۴۵۰ تومان می‎فروشیم

 وزیر نیرو می گوید برای تامین هر مترمکعب آب شرب به طور متوسط در کشورمان حدود هزار تومان هزینه می کنیم در حالی که قیمت فروش آن به مردم به ازای هر متر مکعب ۴۵۰ تومان است بنابراین بقیه مبلغ از طریق یارانه تامین می شود.
ادامه مطلب

1 2 3 11