دسته بندی های ارشیو: اقتصادی

کاشت نهال به نام شهدای هسته ای در منطقه۱۳

همزمان با روز درختکاری صورت گرفت:
کاشت نهال به نام شهدای هسته ای در منطقه۱۳
به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و به یاد شهدای هسته ای ، طی مراسمی با حضور مسئولان منطقه و پدر شهید احمدی روشن ،چندین اصله نهال با شعار « همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی » در مدرسه شهدای هسته ای ناحیه ۳ منطقه ۱۳ کاشته شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، به مناسبت گرامیداشت هفته درختکاری و با هدف زنده نگه داشتن یاد ونام شهدای هسته‌ای کشورمان، آئین کاشت نهال با حضور شهردار منطقه ، رئیس آموزش و پرورش ، پدرخانواده شهید احمدی روشن ، معاون امور اجتماعی و فرهنگی، شهردار ناحیه سه ، رابط شورایاری های منطقه در مدرسه شهدای هسته ای ناحیه ۳ منطقه ۱۳ برگزار شد.
مجتبی شکری ، شهردار منطقه در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد ونام شهدای هسته‌ای کشورمان گفت : نقش ویژه شهدا و خانواده‌های آنها در حفظ و پایداری اصول انقلاب و فضای ایثارگری بسیار حائز اهمیت است، چرا که شهدا صاحبان اصلی و باغبانان این انقلاب هستند.
او افزود : نهال این انقلاب ۴۲ سال پیش با خون پاک آنها آبیاری شده و امروز به درختی تنومند تبدیل شده و همه ما، فرزندان و نسل‌های آتی در سایه این درخت تنومند آسایش خواهند داشت.
شهردار منطقه ادامه داد : شهدا همیشه بر گردن ما حق دارند و با انجام وظیفه و خدمت شبانه‌روزی باید این حق را ادا کرد.
شکری یاد آور شد : برنامه ریزی خوبی با تعامل و همکاری شهرداری و آموزش و پرورش در زمینه تبدیل فضای مدارس به کانون های فرهنگی محله صورت گرفته که از خدمات آن شهروندان محلات برخوردار خواهند شد.
سخنرانی پدر شهید احمدی روشن در خصوص لزوم ادامه دادن راه شهدا ، تقدیر شهردار منطقه از پدر شهید احمدی روشن و اجرای سرود از دیگر بخش های این مراسم بود.

تقدیر از مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در سومین اجلاس سراسری مسوولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی

تقدیر از مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در سومین اجلاس سراسری مسوولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی

به انتخاب سومین اجلاس سراسری مسوولیت ‌پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی، از مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به دلیل اقدامات متعدد این هلدینگ در حوزه مسوولیت های اجتماعی تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، این اجلاس با رویکرد تکریم چهره‌های نامی صنعت و اقتصاد کشور در مرکز همایش‌های دیپلماتیک وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
در این اجلاس، دکتر فریدون عباسی رییس کمیسیون انرژی مجلس، با اهدای لوحی از جعفر‌ ربیعی، مدیران و کارکنان هلدینگ خلیج فارس در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی تقدیر و تندیس سپاس را به نماینده این هلدینگ اهداء کرد.

فولاد مبارکه مطالبه ۳۰ ساله مردم را به ۵ سال کاهش داد

در گفت و گو با ایراسین مطرح شد؛
فولاد مبارکه مطالبه ۳۰ ساله مردم را به ۵ سال کاهش داد/ برنده نهایی بازچرخانی پساب شهری مردم منطقه هستند
معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب آبفای اصفهان گفت: مردم برنده نهایی، احداث شبکه جمع آوری، خطوط انتقال و تاسیسات تصفیه پساب در شهرستانهای مبارکه و لنجان به عنوان پروژه شاخص زیست محیطی با مشارکت شرکت فولاد مبارکه و آبفای اصفهان شدند.

امیرحسین حکمتیان در گفت وگو با خبرنگار ایراسین با اشاره به احداث شبکه جمع آوری، خطوط انتقال و تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب در شهرستانهای مبارکه و لنجان با مشارکت شرکت فولاد مبارکه و آبفای استان اصفهان اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه در قالب قرارداد بیع متقابل با شرکت آبفای استان اصفهان نسبت به تامین منابع مالی مورد نیاز در راستای احداث شبکه و تصفیه خانه های فاضلاب در شهرهای شهرستان مبارکه شامل دیزیچه، زیباشهر، کرکوند، مبارکه و همچنین در شهرهای زاینده رود، زرین شهر، سده لنجان، ورنامخواست و چم گردان در شهرستان لنجان اقدام کرد تا از پساب حاصله از احداث این شبکه های فاضلاب در بخش صنعت استفاده کند.

وی افزود: در طی این قرارداد تاکنون  ۵۰۰ کیلومتر لوله گذاری فاضلاب و احداث یک تصفیه خانه و ۶ باب ایستگاه پمپاژ فاضلاب انجام گرفته و بر اساس آن ۴۵۰ لیتر در ثانیه از پساب حاصله در صنعت فولاد استفاده خواهد شد که این امر نقش مهمی در کاهش بارگذاری آب مصرفی بر رودخانه زاینده رود داشته است.

معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب آبفای اصفهان تصریح کرد: با توجه به اعتبارات محدود دولتی در سنوات گذشته برای احداث تاسیسات فاضلاب در شهرستانهای مبارکه و لنجان، قطعا تا ۳۰ سال آینده مردم این شهرها از خدمات دفع بهداشتی فاضلاب بهره مند نمی شدند؛ اما با مشارکت شرکت فولاد مبارکه و شرکت آبفای اصفهان در این پروژه، طی ۵ سال شاهد پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد هستیم.  

وی اضافه کرد: منافع این طرح شامل ارتقاء استانداردهای زیست محیطی منطقه، افزایش سطح بهداشت عمومی و حفاظت کیفی از منابع آبهای زیرزمینی و کاهش بارگذاری آب مصرفی مورد نیاز صنعت در رودخانه زاینده رود است.

معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب آبفای اصفهان گفت: این پروژه به عنوان یکی از پروژه های شاخص زیست محیطی در کشور طی بازدید نماینده سازمان یونسکو مورد تحسین واقع شد.  

اجرای پروژه هوشمند سازی بوستان جنگلی سرخه حصار به صورت فازبندی شده و علمی

شهردار منطقه ۱۳ تاکید کرد:
اجرای پروژه هوشمند سازی بوستان جنگلی سرخه حصار به صورت فازبندی شده و علمی
شهردار منطقه ١٣ در نشست هوشمند سازی بوستان جنگلی سرخه حصار بر پیشبرد این طرح به صورت فاز بندی شده و علمی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ١٣ ، مجتبی شکری در جلسه هم اندیشی هوشمندسازی پارک جنگلی سرخه حصار که با حضور محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، برگزار شد ، گفت :پارک جنگلی سرخه حصار جایگاه قوی و بالقوه ای برای اجرای طرح های مربوط به هوشمند سازی دارد که این طرح ها باید به صورت علمی، نیازسنجی شده، همراه با رفع نواقص موجود و به صورت فازبندی شده با برنامه ریزی، تخصیص منابع و پیاده سازی طرح ها به عرصه ظهور برسد.

او با بیان اینکه مدیریت پروژه بر مبنای علم و دانش باید جایگزین آزمون و خطا شود، اضافه کرد : آزمون و خطا جز اینکه انرژی و هزینه ها را از بین می برد نتیجه ای در برندارد لذا این رویه به طور کامل باید کنار گذاشته شود و طوری عمل کنیم که با اجرای پروژه های هوشمند سازی، حق دسترسی به خدمات بدون کوچکترین نقضی برای تمامی ساکنان شهر فراهم شود.
محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران نیز در این جلسه با منحصر به فرد دانستن اجرای کامل پروژه های شهر هوشمند در پارک جنگلی سرخه حصار، ابراز امیدواری کرد تا تشکیل کارگروه های تخصص در حوزه مختلف، پیاده سازی طرح‌های پایلوت این طرح با هماهنگی سازمان در منطقه به توسعه خدمات شهر هوشمند، ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و خدمت رسانی بهتر به مردم بیانجامد

احداث مسیر دوچرخه از توحید تا صادقیه

احداث مسیر دوچرخه از توحید تا صادقیه*

سرپرست شهرداری منطقه۲ درراستای پویش “سه شنبه های بدون خودرو” به همراه سرکلانتر شمال غرب پلیس راهور و جمعی از معاونین و مدیران منطقه با استفاده از دوچرخه از محل پیش بینی شده برای احداث مسیردوچرخه سواری میدان توحید تا فلکه دوم صادقیه بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،حسن صفات،سرپرست شهرداری منطقه۲ در حاشیه این برنامه بر عزم جدی مدیریت شهری برای گسترش خطوط ویژه دوچرخه در سطح منطقه تاکید کردو افزود: توسعه حمل ونقل انسان محور وپاک از جمله مهم ترین اولویت برنامه های شهرداری منطقه ۲ است که درهمین راستا طرح توسعه زیرساختهای مسیر دوچرخه درمنطقه در حال انجام است
وی بابیان اینکه گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه می توانداقدامی موثر در کاهش آلودگی هوا و مشکلات ترافیکی باشد افزود: مدیریت شهری تلاش دارد همزمان با ایجاد زیرساخت ها و احداث مسیر دوچرخه ، با فرهنگسازی ، شهروندان را به استفاده از دوچرخه ترغیب کند.
سرپرست شهرداری منطقه۲ درادامه از احداث ۹ کیلومتر مسیر رفت و برگشت دوچرخه حدفاصل میدان توحید تا فلکه دوم صادقیه خبرداد و گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته عملیات اجرایی احداث این مسیر در آینده نزدیک آغاز می شود.
صفات ایجاد پیوستگی مسیر های دوچرخه سواری را ازدیگر برنامه های منطقه در این بخش برشمرد .
براساس این گزارش سرپرست شهرداری منطقه ۲ در مسیر رکاب زنی ضمن بازدید از سرای محله شهرآرا ،در جمع ورزشکاران صبحگاهی بوستان ستارخان نیز حاضر شد و ازتعدادی از شهروندان و پیشکسوتان ورزش همگانی تقدیر کرد.

شاهراه ارتباطی منطقه ۱۳ آراسته و پاکسازی شد

در راستای طرح استقبال از نوروز۱۴۰۰:
شاهراه ارتباطی منطقه ۱۳ آراسته و پاکسازی شد
با فعالیت ۱۸۰ کارگر و به کارگیری ادوات و تجهیزات ، طرح ویژه استقبال از نوروز ۱۴۰۰ ، در قالب فعالیت های متعدد خدمات شهری در خیابان پیروزی منطقه ۱۳ به عنوان شاهراه ارتباطی اجرایی و این خیابان به صورت کامل پاکسازی و آراسته شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه در خصوص آغاز اجرای طرح استقبال از نوروز ۱۴۰۰ گفت : نظر به تدابیر ابلاغی شهردار محترم منطقه مبنی بر آراستگی شهر، طرح نگهداشت شهر با محوریت فعالیت های مربوط به استقبال از بهار ، صبح امروز دوشنبه مورخ یازدهم اسفند ماه در محور های تعیین شده اجرایی شد
او با اشاره به فعالیت ۱۸۰ کارگر فضای سبز و خدمات شهری در این طرح افزود : با در نظر گرفتن شاخص های فعالیت های معاونت های خدمات شهری و فضای سبزضمن آماده باش نیروهای اجرایی ،تجهیزات و ماشین آلاتی از قبیل خودرو های ۱۳۷ نواحی، جدول شور، خاور ، تانکر ، واترجت و اکیپ تعمیرکار مخزن در این طرح مستقر شدند.
به گفته شهردار منطقه ۱۳ ،این طرح در دو ضلع شمال و جنوب خیابان پیروزی حدفاصل تقاطع چهار راه دهقان تا بیمارستان فجردر ناحیه یک، میدان کلاهدوز تا چهار راه کوکاکولا در ناحیه دو ، بیمارستان فجر تا چهار راه کوکاکولا در ناحیه سه و چهار راه کوکاکولا تا میدان کلاهدوز در ناحیه چهار اجرایی به اجرا گذاشته شد.
شکری اضافه کرد : در این طرح ،فعالیت های متعددی با محوریت خدمات شهری ، فضای سبز، زیباسازی ، ساماندهی ، محیط زیست ، مسیل ها ، ترافیک ، عمران و ۱۳۷ اجرایی و طول خیابان پیروزی آراسته و پاکسازی شد
شهردار منطقه ، رفت وروب و لایروبی انهار روبسته و روباز و ورودی کانال ها ، پوستر کنی ، شستشوی جداول و نرده ها و کلیه المانهای شهری، رفع سدمعبر اصناف و جمع آوری بنرهای غیر مجاز ، کندوکوب باغچه ها و کاشت درخت و توزیع نهال به همراه نصب فلاورباکس رفیوژ وسط را از جمله اقدامات این طرح برشمرد.
او یادآور شد : رنگ آمیزی المانهای شهری ، پایه تابلوها ، کافوهای برق ومخابرات ، لانه کوبی و طعمه گذاری و انسداد کلونی های جانوران موذی ، برپایی غرفه آموزشی محیط زیست ، پاکسازی و لایروبی کانال خیابان پیروزی ، مرمت و ساماندهی المانهای ترافیکی ، موانع ارتجاعی ، استوانه ها و کله قندی ها و مرمت چاله های معابر و صداگیری دریچه ها و حذف زوائد فیزیکی از دیگر اقدامات اجرایی این طرح بود.

۵ پروژه توسعه­ای در سال ۱۴۰۰ آغاز می شود

عضو هیات مدیره و معاون تولید و بهره­برداری ایرانول:

 

۵ پروژه توسعه­ای در سال ۱۴۰۰ آغاز می شود/ سال آینده پروژه فاز یک موم گیری به اتمام می رسد

 

احسان مجتهدی معاون تولید و بهره برداری شرکت نفت ایرانول عملکرد یک ساله این شرکت را در حوزه تولید،  بهره برداری و پروژه ها تشریح کرد و از آغاز ۵ پروژه بزرگ توسعه ای در سال ۱۴۰۰ در این شرکت خبر داد .وی همچنین سال آینده را سرآغاز رشدی بنیادین برای ایرانول عنوان کرد.  برای آگاهی از اقدامات انجام شده در ایرانول طی سال ۹۹ و سال پیش رو با او گفت و گویی کرده ایم، که می خوانید.

 

مهمترین چالش ها و تهدیداتی که امسال در این صنعت با آن مواجه بودید،  چی بوده است ؟

طی یکسال اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا، شرایط سختی برای همه هموطنان و همنوعان بود. متاسفانه خانواده های بسیاری از جمله برخی از همکاران در ایرانول بر اثر این بیماری داغدار شدند. علاوه بر این، بیماری کرونا بر فضای کسب و کارهای مختلف از جمله صنعت روغن­سازی اثرات جدی گذاشت و شرایط جدیدی حکفرما شد که همگی مجبور بودیم به آن تن دهیم. البته این مساله فقط مختص به صنعت روغن و کشور ما نبود، در همین راستا یکی از موضوعات کلیدی کنفرانس ICIS در حوزه روغن که هفته گذشته برگزار شد، نیز مساله کرونا و نحوه بازیابی از آن بود که امیدواریم زودتر با تدبیر مسئولین این معضل حل شود.

از دیگر تهدیدها، مساله نوسانات ارزی و تورمی بود که در این سال به کشور تحمیل شد که واقعا چالش های جدی در حوزه اجرا پیش روی بخش های مختلف شرکت گذاشت.

لذا همکاران ما در ایرانول زحمات مضاعفی را در سال گذشته متحمل شدند و با همت بیشتری تلاش کردند تا وقفه ای در امر تولید پیش نیاید و علاوه بر آن سیاست جهش تولید ملی نیز در نتایج کاری محقق گردد.

صحبت از جهش تولید شد، در این زمینه عملکرد یک ساله شرکت را چگونه ارزیابی می کنید.

قبل از هر چیز باید از همه همکاران بابت تلاش هایشان تشکر و قدردانی کرد، حقیقتا دلسوزی و همت آنها سرمایه اصلی شرکت ایرانول است. در زمینه تولید واقعا عملکرد واحدهای مختلف شرکت اعم از بازرگانی، برنامه ریزی، فروش و نهایتا تولید شاهکار بود. از ابتدای سال طبق سیاست ابلاغی هیات مدیره، شرکت از تولید محصولات ضرر ده منع شد که تحولی در زمینه ارتقای ارزش افزوده بود. لذا جراحی بزرگی باید در شرکت انجام میگرفت. بخش عمده محصولات نهایی شرکت ضررده بود و این به معنی ضایع شدن تلاش های خانواده بزرگ ایرانول بود. تغییر در سبد محصولات به ویژه برای واحدهای بازرگانی و فروش چالش برانگیز است، اما این دو واحد با همه سختی­ها شرایط این تغییر را مهیا کردند. ضمن آنکه عوامل موثر بر قیمت نهایی هم با توجه به شرایط اقتصادی در سال اخیر بسیار متغیر بود، لذا اهمیت انعطاف پذیری واحدهای مختلف شرکت جهت تطبیق با آن شرایط بسیار بالا بود.

در خصوص ریت های تولیدی در قسمت روغن های پایه، هم واحد روغن سازی تهران و هم واحد روغنسازی آبادان ضمن تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه، رشد خوبی نسبت به سالیان قبل داشتند. البته واحد آبادان سال قبل حدود یک ماه و نیم در تعمیرات اساسی بود و رشد قابل توجه محصولات این واحد، عملا ثمره ای از زحمات همکاران در سالهای قبل بوده است.  با تلاش یازده ماهه همکاران و پیش بینی سه هفته پیش رو، انشاالله در سال ۱۳۹۹ شاهد تولید بالغ بر ۲۱۰ هزار مترمکعب روغن پایه تولیدی خواهیم بود که حداقل طی پنج سال اخیر رکورد محسوب می شود. هرچند که در تولید کل محصولات پالایشی، به رکورد بسیار عالی سال ۱۳۹۷ نتوانستیم دست پیدا کنیم ولی مطمئنا با برنامه ریزی انجام شده به بیشترین ارزش افزوده طی سالیان اخیر در محصولات پالایشگاهی دست یافته ایم.  پیش بینی اکنون ما، تولید بالغ بر ۵۶۵ هزار متر مکعب محصول پالایشی در سال ۱۳۹۹ است که بعد از سال ۱۳۹۷ با ۵۷۶ هزار متر مکعب در پنج سال اخیر دومین حجم تولیدی سالانه پالایشی است. البته مجددا باید قدردان همکاران بهره­برداری و تعمیرات بود، این اعداد در حالی به دست آمد که واحد PDA بالغ بر ۲۵ روز به دلیل اورهال و واحد MEK تهران نیز حدود ۲۱ روز در مقاطع مختلف سال تولید نداشت.

 

در مورد تعمیراتی که در پالایشگاه تهران انجام شده و دستاوردهای یکسال اخیر، توضیح دهید؟

همان طور که مختصرا اشاره شد، تعمیرات اساسی واحد PDA پالایشگاه تهران ازاقدامات مفید سال اخیر است که هرچند موجب توقف و کاهش محصولات این واحد شد ولی با توجه به تاخیر در تعمیرات آن، لزوم انجام آن محرز بود. این واحد تقریبا ۳۰ درصد ظرفیت پالایشگاه تهران ایرانول و تنها تولید کننده DAO در کشور است. لذا اطمینان از پایداری تولید آن بسیار حیاتی است. همچنین طبق برنامه ریزی انجام شده قصد داریم که در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰، تعمیرات اساسی واحد MEK که تاخیر در انجام آن موجب مشکلاتی در سال اخیر شده بود، نیز صورت پذیرد تا طی سه سال آتی از جانب این دو واحد مشکل حادی وجود نداشته باشد. تولید افزون بر ۲۸۰ هزار مترمکعب محصول پالایشی که امسال مد نظر بود، با داشتن واحدهایی که تعمیرات اساسی آنها در موعد انجام شده باشد امر ممکنی است.

     در محصولات نهایی در روغن های صنعتی و برای افزایش سود چه برنامه ای داشته اید؟

در این زمینه بخش های تولیدی پیرو بخش فروش و برنامه ریزی هستند. بر طبق تلاش آنها در محصولات نهایی در روغن های صنعتی که حاشیه سود قابل توجهی دارد،تا پایان بهمن ماه رشد ۱۵ درصدی نسبت به ۱۱ ماه مشابه سال قبل رخ داده است. در حوزه تولید روغن های موتوری گرید بالا نیز افزایش ۱۰ درصدی حاصل شده و البته با تغییر سیاست در زمینه کاهش تولید و فروش محصولات ضررده، محصولات گرید پائین موتوری با کاهش حدود ۵۰ درصدی مواجه بوده است که از عوامل افزایش سود در سال اخیر بود.

      در حوزه پروژه های فنی شرکت چه اقداماتی انجام شده است؟

در حوزه پروژه­ها، سال پر کاری را همکاران مهندسی داشتند. بعد از اتمام پروژه بزرگ پایانه صادراتی بندر ماهشهر، در بهمن ۱۳۹۸ دیگر پروژه فعالی در شرکت وجود نداشت.  براساس برنامه­ریزی استراتژیک شرکت، لیست پروژه هایی که آماده شده بود که بدون تغییر در ریل گذاری سابق، انجام همان پروژه ها در دستور کار قرار گرفت. هم اکنون پروژه فاز یک موم گیری در حال پیشرفت و فاز مهندسی پایه آن به اتمام رسیده است و با آغاز قسمت تدارکات و اجرا و نصب، تا پایان سال به پیشرفت ۱۷ درصد می­رسد. دو مبدل واحد تهران و آشیانه آتش نشانی در آخرین مراحل ساخت است. تعمیر مخازن واحد تهران پایان یافته و تا پایان سال به امید خدا شاهد عقد قرارداد پروژه های تابلو برق فشار قوی، حفاظت کاتدیک و رینگ آب آتش نشانی واحد تهران نیز خواهیم بود.

به غیر از این موارد،  پروژه جدید دیگری هم در دست اقدام دارید؟

برای تعریف پروژه های جدید نیز چهار قرارداد مطالعاتی هم اکنون فعال است که یک مورد آن مربوط به واحد آبادان است. همچنین دو قرارداد مطالعاتی جهت خطوط ظرفسازی، پرکنی و خط بشکه سازی در مرحله عقد قرارداد است. به فضل الهی امیدوار هستیم با حمایت سهامداران محترم، سال آینده پروژه فاز یک موم گیری به اتمام برسد و ۵ پروژه توسعه­ای در سال ۱۴۰۰ پس از تصویب در مراجع مختلف آغاز شود که انشاالله برای شرکت نفت ایرانول سرآغاز رشدی بنیادین باشد.

 

 

همه‌چیز درباره تکنولوژی بخار در ماشین‌های ظرف‌شویی  

 

همه‌چیز درباره تکنولوژی بخار در ماشین‌های ظرف‌شویی

 

استفاده از تکنولوژی بخار در ماشین‌های لباسشویی و همچنین از دیرباز در اتو‌ها چنان همه‌گیر بوده است که حتماً تاکنون درباره آن زیاد شنیده‌اید؛ اما آیا تاکنون درباره استفاده از بخار در ماشین‌های ظرف‌شویی چیزی به گوشتان رسیده است؟ ماشین‌های ظرف‌شویی مجهز به این تکنولوژی تمیزی فوق‌العاده، و بدون نیاز به تمیز کردن و آبکشی دستی پیش از شستشو، همراه بانظافت بهداشتی را به ارمغان می‌آورد و با ظروف مختلف و حتی ظریف‌ترین چینی‌ها کاملاً مهربان و سازگار هستند.

 

این ماشین‌های ظرف‌شویی از بخارآب با فشار و دمای بالا استفاده می‌کنند تا چسبندگی غذاهای خشک‌شده به ظروف و لیوان‌ها را از بین ببرند. همچنین بخار به دلیل دمای بالا به‌خوبی از پس شستشوی مؤثر ظروف برمی‌آید. آب هنگامی‌که به دمای ۱۰۰ درجه برسد به بخار تبدیل می‌شود. البته بخار می‌تواند فراتر از این دما هم به جذب حرارت پرداخته و داغ‌تر شود و به همین دلیل در نظافت و بهداشت هر چیزی کاملاً مؤثر خواهد بود. هنگامی‌که آب به بخار تبدیل می‌شود،  پخش‌شده و فضای بیشتری راهم درون ظرف‌شویی پوشش می‌دهد. به همین دلیل با میزان کمی آب، بخار بسیار زیادی تولیدشده و فرآیند شستشو را با آب کمتری ممکن می‌سازد. بخارآب همچنین میزان نیاز به مواد شوینده و شیمیایی را به حد چشم‌گیری کاهش داده و ضمن صرفه‌جویی، محیط‌زیست سالم‌تری را به ارمغان می‌آورد.

 

از سوی دیگر هنگام استفاده از ماشین‌های ظرف‌شویی مرسوم، اغلب لازم است که غذاهای باقیمانده روی ظروف را تمیز کرده یا آب بکشید و در انتها آن‌ها را درون ماشین ظرف‌شویی بچینید. این سعی و تلاش ضروری، علاوه بر زمان‌بر بودن، آسایش و آرامش مورد انتظار از استفاده ماشین ظرف‌شویی را فراهم نمی‌کند؛ اما با تکنولوژی بخار معمولاً نیازی به آب‌کشی قبل از شستشو نخواهید داشت. بخار حتی می‌تواند سخت‌ترین ذرات غذا را از روی ظروف حذف کند. هنگام تولید بخار، ذرات آن جذب غذای باقی‌مانده روی ظروف می‌شوند که در حقیقت به دلیل از دست دادن آب این‌گونه محکم به ظروف چسبیده‌اند. علاوه بر این دمای بالای بخار باعث می‌شود باکتری‌ها از بین رفته و سطح بهداشت نیز افزایش یابد. همچنین بخار بسیار بهتر از مواد شوینده گوناگون، دوستدار ظروف چینی و کریستال‌های ظریف شما خواهد بود. برخلاف ماشین‌های ظرف‌شویی مرسوم، در نمونه‌های مجهز به تکنولوژی بخار، نیاز کمتری به اسپری آب پرفشار بر روی ظروف خواهد بود و با ظروف به‌ملایمت رفتار می‌شود.

 

البته مدل‌های مجهز به تکنولوژی بخار متنوعی در بازار ماشین‌های ظرف‌شویی وجود دارند که انتخاب میان آن‌ها هم خود امری مهم است. همچنین دقت داشته باشید که دستگاه خریداری‌شده، به‌جای گرم کردن آب درون محفظه برای تولید بخار، به سیستم‌ها و فرآیند اختصاصی تولید بخار مجهز باشد. وجود واحد تولید بخار مجزا باعث می‌شود در سیکل‌های شستشوی گوناگون، تأمین میزان کافی بخار در زمان‌های لازم تضمین شود. اگرچه سیستم بخار در ماشین‌های ظرف‌شویی هنوز در دوران نوپایی خود است و باید طی سالیان آینده منتظر تغییرات و ابداعات شگرفی در این زمینه باشیم، اما هم‌اکنون هم با انتخاب این مدل‌ها در وقت، پول و انرژی خود صرفه‌جویی خواهید نمود.

 

 

 

 

 

 

 

انتخاب برند ماشین ظرف‌شویی مجهز به بخار

ال‌جی یکی از اولین شرکت‌هایی است که در زمینه استفاده از بخار برای شستشو و نظافت بهتر البسه و ظروف دست به ابتکار و اختراع زد و تعداد فراوانی پتنت و حق اختراع در این زمینه به ثبت رسانده و تکنولوژی کاملاً اختصاصی خود را در این زمینه به کار گرفته است که به جرات می‌توان آن را پیشرفته‌ترین سیستم در میان رقبا دانست. تکنولوژی TrueSteam ال‌جی را واقعاً باید انقلابی در زمینه نظافت و بهداشت دانست که در مدل‌های گوناگون محصولات رده‌بالای این شرکت به کار گرفته‌شده است.

 

ماشین‌های ظرف‌شویی مبتکرانه QuadWash ال‌جی برای نتایج بهتر و کاهش ۶۰ درصدی مصرف آب، علاوه بر تکنولوژی TrueSteam، برخلاف نمونه‌های مرسوم با دو بازوی اسپری، تکنولوژی نظافت با ۴ بازوی اسپری آب را به خدمت گرفته تا به‌سرعت آب را به تمام سطوح همه ظروف موجود در ماشین برساند. همچنین برای نتیجه بهتر، این بازوها از نوع Multi-Motion بوده و هم‌زمان با پخش آب، به شکل چرخشی به جلو و عقب هم حرکت می‌کنند تا آب پرفشار را روی ظروف اسپری کنند.

 

شاید بتوان بخش قابل‌توجهی از موفقیت لوازم‌خانگی ال‌جی در بازار جهانی را نتیجه توانایی این شرکت در مهار قدرت استفاده از تکنولوژی بخار در تعدادی از محصولات مشهور همچون خشک‌کن، ظرف‌شویی و Styler دانست. تمامی محصولات ال‌جی که تکنولوژی بخار را به خدمت گرفته‌اند، همواره در کنار تمیزی کامل، باکتری‌ها و میکروب‌های مضر را هم کشته و بوهای بد را از بین می‌برند. بخارآب ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد و بالاتر، به‌راحتی باکتری‌ها و دیگر ذرات آلرژی‌زا را حذف می‌کند. بخار با دمای بالا که از ذرات بسیار ریز تشکیل‌شده، به‌خوبی لکه‌ها را از روی ظروف پاک می‌کند.

 

پاکیزگی بهتر ظروف یکی از دلایل اصلی استفاده مردم از ماشین ظرف‌شویی است؛ و در این میان محصولات ال‌جی با بهره‌گیری از تکنولوژی اختصاصی بخار که نتیجه رسیدن آب درون دستگاه به نقطه‌جوش است، تمیزی کامل ظروف را به ارمغان می‌آورند. این دمای بالای بخار به شکل مؤثری باعث ضدعفونی ظروف شده و درعین‌حال با ظروف بسیار مهربان است. نتیجه نهایی هم ظروفی درخشان با ۳۰ تا ۶۰ درصد مصرف آب کمتر خواهد بود.

 

ولی شاید مهم‌ترین مزیت سیستم بخار در ماشین‌های ظرف‌شویی، بهداشت و سلامت بیشتر در دوران همه‌گیری کرونا باشد. تحقیقات نشان داده که دمای بالای بخار و گسترش آن در تمام فضای ماشین ظرف‌شویی تا ۹۹.۹ درصد عوامل بیماری‌زای ظروف را از بین می‌برد. این‌گونه دیگر نگران انتقال بیماری‌ها از طریق ظروف آشپزخانه نخواهید بود. همچنین این قابلیت گزینه‌ای عالی برای افرادی است که دچار حساسیت و آلرژی هستند، یا بابت تمیزی حداکثری ظروف مورداستفاده نوزادان نگرانی دارند.

 

آشنایی با برخی اصطلاحات در ماشین‌های ظرف‌شویی ال‌جی

 

  • QuadWash بدون شک این قابلیت یکی از دلایل اصلی صدرنشینی ماشین‌های ظرف‌شویی ال‌جی در بازار است. این تکنولوژی به استفاده از ۴ بازوی اسپری آب اشاره دارد، درحالی‌که مدل‌های مرسوم تنها ۲ بازو برای این امر دارند. جالب اینجا است که این بازوها برای پوشش حداکثری تمام زوایای ظروف، طی سیکل شستشو دائماً در حال حرکت به جلو و عقب و هم‌زمان چرخش به دور خود هستند تا از تمیزی حداکثری اطمینان یابند.

 

  • TrueSteam شاید مهم‌ترین دلیل استفاده از بخارآب داغ در ماشین‌های ال‌جی، مبارزه با لکه‌های سرسخت غذا است که با تمام توان به ظروف چسبیده‌اند و قصد جدا شدن ندارند. با بخارآب این لکه‌ها خیس‌خورده و سریعاً جدا می‌شوند. البته از خاصیت بسیار مهم ضدعفونی‌کننده بخارآب هم نباید غافل شد که در کنارشستشوی ظروف، بدون استفاده از هیچ ماده شیمیایی آن‌ها را ضدعفونی کرده و تا ۹۹.۹۹ درصد باکتری‌ها و میکروب‌ها را نابود می‌کند. تمامی ماشین‌های ظرف‌شویی ال‌جی مجهز به این تکنولوژی توانسته‌اند تأییدیه NFS را در زمینه ضدعفونی کردن و حذف کامل عوامل بیماری‌زا کسب کنند.

 

  • سیستم فیلتراسیون سه مرحله‌ای: تجهیزات فیلتراسیون آب در ماشین ظرف‌شویی ال‌جی ابتدا تا حد امکان مواد شیمیایی و معدنی آب شهری را جدا نموده و سپس آن را برای شستشوی ظروف و تولید بخار در اختیار دیگر بخش‌ها قرار می‌دهد. در این سیستم علاوه بر جلوگیری از تشکیل لکه‌های مواد سخت درون آب روی ظروف، عملکرد و طول عمر بسیار بهتری را در تمامی بخش‌های ماشین شاهد خواهیم بود.

 

 

 

# # #

 

درباره ال‌جی الکترونیکس

ال‌جی الکترونیکس یک مبتکر جهانی در زمینه تکنولوژی و کالاهای مصرفی است که با نیروی کار گستره ۷۴ هزارنفری تقریباً در تمام کشورهای دنیا حضور دارد. ال‌جی از پنج شرکت تهویه مطبوع و لوازم‌خانگی، سرگرمی‌های خانگی، ارتباطات موبایل، راهکارهای قطعات اتومبیل و راهکارهای تجاری تشکیل‌شده است. با فروش بین‌المللی ۵۳ میلیارد دلار آمریکا در سال ۲۰۱۹، ال‌جی یکی از تولید‌کنندگان پیشرو با دامنه وسیع محصولات از تلویزیون، ماشین لباسشویی، یخچال‌ها، دستگاه‌های تهویه مطبوع تا ابزارهای موبایل، دیجیتال ساینیج و قطعات اتومبیل است. ال‌جی همچنین با برند اعلای LG SIGNATURE و برند پیشرفته LG ThinQ شناخته می‌شود که دربرگیرنده تکنولوژی هوش مصنوعی این شرکت هستند. برای اخبار بیشتر درباره ال‌جی به LGnewsroom.com مراجعه کنید.

روابط عمومی شرکت ال‌جی الکترونیکس در ایران: آقای کاوه مفتخری

شماره تماس: ۲۶۲۰۵۹۴۰

ایمیل: kaveh.moftakhari@lge.com

مشارکت حداکثری شهروندان منطقه۲ در طرح شنبه های بدون پسماند

مشارکت حداکثری شهروندان منطقه۲ در طرح شنبه های بدون پسماند
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲ با اشاره به مشارکت شهروندان در طرح شنبه های بدون پسماند گفت: به منظور افزایش میزان تفکیک زباله در مبدا، طرح جداسازی زباله‌های تر و خشک از مبادی تولید با عنوان “شنبه های بدون پسماند” در منطقه ۲ در حال اجرا است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، علی اکبرکریمی پور ،معاون خدمات شهری و محیط زیست با اعلام این خبر گفت: طرح شنبه های بدون پسماند با هدف آموزش های شهروندی و مشارکت افراد در حفظ محیط زیست شهری، ارتقاء بهره وری در زمینه خدمات رسانی شهری و مدیریت بهینه بهداشت در محلات منطقه۲ درحال اجرا است.
وی افزود: با اجرای این طرح آموزشگران بازیافت در محلات منطقه ۲ حضور و در مراکز اداری، تجاری، مسکونی در در خصوص تفکیک از مبدا و شنبه ها بدون پسماند خشک آموزش های لازم را به شهروندان ارائه می کنند.
کریمی پور بابیان اینکه در طرح شنبه های بدون پسماند از شهروندان خواسته شده پسماند خشک خود را روزهای شنبه هر هفته از ۳ طریق به دست عوامل اجرائی شهرداری برسانند افزود: تحویل پسماند خشک به غرفه های بازیافت ، بهره گیری از اپلیکیشن های هوشمند جمع آوری پسماند خشک ازجمله روش های مشارکت شهروندان در این طرح است و در صورتیکه به دلیل حساسیت رعایت نکات بهداشتی، تمایلی به هیچ یک از روش های فوق نداشته باشند، شهروندان می توانند پسماندهایشان را ساعت ۷ الی ۹ صبح شنبه جلوی درب منازل خود قرار دهند تا نیروهای خدمات شهری شهرداری منطقه نسبت به جمع آوری آنها اقدام کنند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ با اشاره به اجرای طرح هوشمند جمع آوری پسماند خشک گفت: با آغاز فعالیت اپلیکیشن های جمع آوری پسماند خشک، شهروندان این منطقه بیشترین مشارکت در بکارگیری اپلیکیشن ها را دارند و طی هفته های گذشته منطقه ۲ در پروژه شنبه های بدون پسماند رتبه نخست در بین مناطق ۲۲گانه تهران را داشته اشت .

طراحی ۱۴۵پروژه توسعه محلی برای سال آتی

طراحی ۱۴۵پروژه توسعه محلی برای سال آتی

کوتاه انلاین: محمود کلهری شهردار منطقه ۵ در جریان نشست با دبیران شورایاری محلات گفت: شورایاران در اجرای کیفی پروژه ها ما را کمک کنند و نظرات همگان برای ما مهم است.اگر جایی را می بینند که کاری ناصحیح انجام می شود به ما اطلاع بدهند و به معاونین هم بگویند. قرار نیست هزینه کنیم و کار بی کیفیت تحویل بگیریم.

وی با بیان اینکه اختلاف نظری که با بعضی از شورایاران هست در ضرورت اجرا یا عدم اجرای پروژه ها نیست اذعان داشت: نیازهای هر محله توسط شورایاران مطرح می شود و به ترتیب اولویت در دستور کار قرار می گیرد اما بحث من این است که ماهیت برخی پروژه های محله محور جزو وظایف جاری و ساری ماست.چیزی که وظیفه ماست نباید منت بر سر پروژه محله محور بگذاریم.

کلهری افزود: در این زمینه انتقادی به شورایاران نداریم چرا که آنها بیان مشکل می کنند و همکاران ما باید تطبیق بدهند که پروژه محله محور است یا جزو وظایف جاری ما. شاید برخی ها جزو وظایف ما هست مثلا تعمیر سرویس بهداشتی محله محور نیست اما وظیفه ماست که انجام شود.

شهردار منطقه ۵ تاکید کرد: از همکاران می خواهم که بدانند به هیچ وجه انتقادی که مطرح می شود در تقابل با خودشان نبینند و در جهت اجرای صحیح کار بینید.شک نکنید که با برنامه ریزی دقیق بیش از ۸۰ درصد پروژه های سال ۹۹ را تا پایان فرودین سال آینده تمام می کنیم و بقیه را تا پایان سال مالی و عین ۶۲ پروژه را به پایان خواهیم رساند.

وی در مورد پروژه های توسعه محلی ۱۴۰۰ گفت: هر محله حداقل ۵ پروژه با اولویت بندی باید انجام شود.خیلی ها مقدمات آن انجام شده است و امید به همفکری و همیاری شورایاران داریم و مطمئن باشید بخش هایی از آن تا پایان تابستان سال آینده به بهره برداری می رسد.

مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در شمال تهران، وارد فاز اجرایی شد

مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در شمال تهران، وارد فاز اجرایی شد

 

شهرداری

به گزارش کوتاه انلاین  ،مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند با هدف بسترسازی برای کاربردی کردن نوآوری و فناوری در منطقه یک و شناسایی نخبگان و صاحب‌نظران این حوزه، در موزه پروفسور حسابی وارد فاز اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه اظهار داشت: موزه پروفسور حسابی به عنوان یکی از مراکز شمال تهران در حال تبدیل شدن به مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند است که عملیات اجرایی آن به منظور فراهم نمودن بستر لازم جهت فعالیت استارتاپ ها، آغاز شده است.

او تصریح کرد: عملیات بازسازی، تعمیر و تجهیز طبقه چهارم این موزه شامل کفسازی، نصب شیشه های سکوریت، تاسیسات و تجهیزات برقی و همچنین افزایش دو دستگاه آسانسور به منظور جابجایی موزه موجود از طبقه سوم به چهارم و جایگزینی استارتاپ ها، در طبقه سوم در دستور کار معاونت فنی و عمرانی منطقه یک قرار گرفته است.

موسوی افزود: به منظور تقویت ایمنی در ساختمان موزه، اجرای عملیات تجهیز موزه، کتابخانه و سایر طبقات موجود در ساختمان ضلع شرقی جهت اعلام و اطفای حریق و مانیتورینگ مجموعه با استفاده از دوربین های مداربسته در محوطه داخلی و خارجی نیز در دست انجام است.

شهردار منطقه یک عنوان کرد: سیستم پیش بینی شده جهت کتابخانه مجموعه با توجه به ارزش تاریخی آن سیستم پیشرفته اعلام و اطفای حریق آن اتوماتیک خواهد بود.

موسوی خاطر نشان کرد: مرکز نوآوری شهرداری منطقه یک، بستر مناسبی برای استفاده از مجموعه‌های نوآور و خلاق در جهت هوشمندسازی فرآیندها و ابزارهای موجود برای رفع مشکلات و معضلات شهری خواهد بود تا با حمایت از شکل‌گیری ایده‌های نو، شاهد ارائه خدمات بهتر و کیفی‌تری به شهروندان باشیم.

تغییر سبد فروش به نفع محصولات با کیفیت

معاون فروش شرکت نفت ایرانول خبرداد
تغییر سبد فروش به نفع محصولات با کیفیت

معاون فروش شرکت نفت ایرانول از افزایش تولید و فروش روغن هایی با سطح کیفی بالا در سال جاری خبر داد.

امیر عظیمی در این باره به خبرنگار ما، گفت: در راستای بهینه کردن سبد فروش محصولات و افزایش سود آوری شرکت نفت ایرانول، تولید و فروش روغن هایی با سطح کیفی بالا در سال جاری افزایش یافت بطوریکه فروش روغن های بنزینی با سطح کیفیت بالا در ده ماهه ۹۹ نسبت به دوره مشابه ۹۸ رشد ۱۲ درصدی داشته است. به عنوان مثال Racing ، Ronia و ۱۶۰۰۰ در ده ماهه ۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب ۲۲۵، ۱۵ و ۱۴ درصد رشد فروش داشته است.
عظیمی افزود: در راستای عرضه مستقیم به مصرف کننده و افزایش شبکه توزیع مویرگی و تغییر سیاست های عرضه فروش مویرگی، در ده ماهه امسال عرضه مستقیم روغن های دیزلی نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷ درصد رشد داشته است.
وی تصریح کرد: فروش روغن موتور صادراتی و انواع روغن های صنعتی داخلی نیز طی ده ماهه سال ۱۳۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب ۱۲۵ و ۱۱ درصد رشد داشته اند.
وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد رونمایی از برخی از محصولات این شرکت با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی که هفته گذشته صورت گرفت، گفت: امسال سه محصول جدید Henza 2 و ۱۲۰۰۰- ۱۵w40 و Motorow 10w40 در سبد فروش محصولات ایرانول قرار گرفت.
عظیمی ادامه داد: در دنیای امروز بازار هر لحظه تغییر می‌کند و یک تولید کننده باید بتواند نیازهای به روز بازار را شناسایی و در راستای آن به تولید بپردازد. در همین راستا بر آن شدیم سطح کیفی این محصولات را که در سال‌های گذشته با گرید پایین‌تری تولید می‌شدند، بهبود بخشیم.
معاون فروش شرکت نفت ایرانول تصریح کرد: روغن دنده اتوماتیک IV – ATF sp ، روغن موتور بنزینی ایرانول یونا Youna -API SN plus 5w30 ،ضد یخ CoolMax ،گریس لیتیوم کمپلکس، گریس LNGI00، روغن هیدرولیک ضد آتش، روغن محافظ ورق فولاد، نیز طراحی، تولید و بخشی از آن در سال ۹۹ به بازار کشور عرضه شده است. همچنین روغن موتور دیزلی یورو دیزل در پایان سال ۱۳۹۸ طراحی و از نیمه سال ۱۳۹۹ به بازار عرضه گردیده است که به دلیل شرایط کرونایی حاکم در کشور رونمایی این محصول صورت نپذیرفته بود.

عظیمی در پایان افزود: به طور قطع تولید محصولات با کیفیت یک شبه اتفاق نمی‌افتد و این خروجی مرهون زحمات مدیران قبلی و فعلی این شرکت است که پیوسته در تلاش‌اند با نیازهای به روز جامعه قدم بردارند.

افزایش تعامل شهرداری و مساجد برای خدمت به شهروندان* *مساجد ، کانون های اجتماعی آینده ساز

*با حضور امام جمعه موقت تهران و شهردار منطقه۱۳ در جمع ائمه جماعات مساجد:*
*افزایش تعامل شهرداری و مساجد برای خدمت به شهروندان*
*مساجد ، کانون های اجتماعی آینده ساز*

شهردار منطقه۱۳ در نشست فصلی با ائمه جماعات ضمن تاکید بر تعاملات فی ما بین شهرداری و مساجد ، بر بهره‌گیری ائمه جماعات از ظرفیت های فرهنگی منطقه در جهت جذب جوانان به مسجد تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،  مجتبی شکری،  شهردار منطقه۱۳ در دیدار با ائمه جماعات که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی،  امام جمعه موقت تهران،  حجت‌الاسلام والمسلمین صادق زاده رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران ، ائمه جماعات محلات سیزده گانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه و دیگر مدیران در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی کوثر  برگزار شد، گفت: مساجد، کانون های اجتماعی آینده ساز هست و امیدوارم با تعامل بین مساجد و شهرداری منطقه  و همراهی  ائمه جماعات، زمینه حضور حداکثری شهروندان به ویژه جوانان و نوجوانان فراهم شود.
او با بیان اینکه ائمه جماعات مرجع هدایت محله خود هستند ، آمادگی شهرداری منطقه را برای حمایت و کمک به مساجد اعلام کرد
شهردار منطقه اضافه کرد ائمه جماعات می توانند از ظرفیت های مختلف شهرداری از جمله سراهای محلات ، فرهنگسراها برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان و جذب جوانان به فعالیت‌های اجتماعی  در مساجد استفاده کنند.
او به حضور خود در فعالیت‌های اجتماعی در  مساجد از دورانی کودکی  اشاره و موفقیت های خود را مرهون برکات مسجد دانست.
صادق زاده ، رئیس مرکز فعالیتهای دینی شهرداری تهران نیز در این نشست با بیان اینکه شهرداری در خدمت مردم است، گفت : خدمات متقابلی مساجد و شهرداری به شهروندان ارائه می کنند که با تعامل و همکاری می توانند بسیاری از مسایل شهر و شهروندان را از جمله کاهش پسماند که هزینه های گزافی را به شهر تحمیل می کند ، مدیریت کنند.
او از ائمه جماعات خواست که یاری گر مدیریت شهری در فرهنگ سازی  امور شهروندی  باشند و در خصوص مسائلی از قبیل تقلیل، تفکیک و تخریج پسماند و بیان اهمیت این موضوع به شهروندان در مساجد پیشقدم شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین صادق زاده ضمن تقدیر از دغدغه مندی شهردار منطقه ۱۳ در توجه به حضور نوجوانان و جوانان در  مساجد عنوان کرد:  منزل، مدرسه، محله و مسجد  در جذب جوانان و نوجوانان به فعالیت‌های سالم اجتماعی و مذهبی موثر هستند.
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی، امام جمعه موقت تهران در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از شهردار منطقه به جهت تعامل با ائمه جماعات و تدارک این برنامه یادآور شد :  شهرداری در سال های اخیر  ، خدمات ارزشمندی به شهروندان ارائه کرده ، به طوری که هر روز شاهد یک خدمت جدید هستیم.

دعوت از فولادی ها برای استفاده از ابزارهای مالی بورس کالا

دعوت از فولادی ها برای استفاده از ابزارهای مالی بورس کالا

 

اقتصادی

به گزارش کوتاه انلاین  ،رضا محتشمی پور قائم مقام بورس کالای ایران در میزگرد تخصصی “ارتباط دو سویه بازار سرمایه و ارکان چرخه فولاد، فرصت ها و تهدیدها” در یازدهمین همایش چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن، ظرفیت های ابزارهای مالی بورس کالا برای صنایع و به طور خاص صنعت فولاد را تشریح کرد.

به گزارش اختصاصی «کالاخبر»؛ محتشمی پور در ابتدا به سهم قابل توجه فولادی ها در معاملات بورس کالای ایران اشاره کرد و گفت: تالار صنعتی و حوزه فلزات بزرگترین بخش بازار کالایی بورس کالا است به طوریکه گروه صنعتی حدود ۴۵ درصد مبادلات بورس کالا را به خود اختصاص داده که سهم فولاد در این بازار قابل توجه است.

قائم مقام بورس کالای ایران افزود: علیرغم سهم چشمگیر فولاد در معاملات بورس کالا، این بخش هنوز درگیر چالش های تنظیم بازار و مسائل تقسیم منافع در زنجیره است و همین مسائل باعث شده تا شرکت های زنجیره فولاد کمتر از ظرفیت های حضور خود در بورس کالا و بازار سرمایه استفاه کنند.

او ادامه داد: موضوع مهمی که از نگاه صنایع مختلف از جمله شرکت های صنعت فولاد به دور مانده است، ظرفیت ها و زیرساخت های آماده بورس کالا برای توسعه این صنایع و ارائه خدمات متنوع و راهگشا برای رفع دغدغه های آن هاست اما در حوزه فولاد عموما از بورس کالا برای فروش کالا بهره برده اند که باید رویکرد بهره مندی از ابزارهای نوین مالی در میان این شرکت ها رواج پیدا کند.

کشف پریمیوم ابزاری راهگشا برای صنعت فولاد

محتشمی پور خاطرنشان کرد: یکی از چالش های اصلی زنجیره های ارزش، ارتباط پایدار میان حلقه های زنجیره و ایجاد قراردادهای بلند مدت بین اجزاست که ابزار کارآمد و بورسی این روش، معاملات کشف پریمیوم است.

وی ادامه داد: ابزار کشف پریمیوم تاکنون در حوزه فرآوره های نفتی مورد اقبال قرار گرفته اما این ابزار در حوزه فولاد نیز راهگشاست به نحویکه شرکت های عرضه کننده را قادر می سازد تا از میزان فروش خود در آینده مطلع شده و برای تولید برنامه ریزی مناسبی داشته باشند؛ از سوی دیگر شرکت های خریدار نیز قادر خواهند بود از تامین دائمی نیاز خود مطمئن شوند.

به گفته قائم مقام بورس کالای ایران، اکنون که بحث عرضه تمام زنجیره فولاد در بورس کالا مطرح است، ابزار کشف پریمیوم می تواند یکی از ابزارهای با اهمیت خصوصا در تامین نیاز مداوم و با قابلیت اطمینان مواد اولیه است.

اوراق سلف موازی و خرید دین

قائم مقام بورس کالا در ادامه به ابزار اوراق سلف موازی استاندارد اشاره کرد و گفت: اگرچه این ابزار تاکنون از سوی صنعت فولاد مورد استفاده قرار گرفته اما به جهت ظرفیت بالای این صنعت، کافی نبوده است. البته بخشی از این موضوع ناشی از یک آسیب است و به سطح مداخلات حاکمیتی باز می گردد که برای استفاده بیشتر از این ابزار تامین مالی، باید سطح مداخلات کمتر شود.

وی با اشاره به اوارق خرید دین به عنوان یکی از ابزارهای جدید مالی بورس کالا که مصوبات آن در آبان ماه ابلاغ شد، گفت: اوارق خرید دین یک ابزار مناسب برای تامین مالی فروشندگان بدون فشار به سمت خریدار و سمت تقاضاست.

محتشمی پور توضیح داد: در روش های سلف، تامین مالی از منابع خریداران استفاده می شود اما برای اینکه فشار به سمت تقاضا منتقل نشود و کمک شود تقاضا هم متناسب با عرضه توسعه پیدا کند، اوراق خرید دین ابزاری مناسب به شمار می رود.

جای خالی فولاد در دو ابزار پرطرفدار 

وی گفت: اوراق مشتقه و گواهی سپرده کالایی به عنوان دو ابزار پرطرفدار و مرسوم در بازارهای مالی دنیا نیز اگرچه در بورس کالای ایران عمدتا در بازار کشاورزی مورد استفاده قرار گرفته و برای محصولات مس و پتروشیمی پیشنهاد شده اما تا به امروز در حوزه فولاد بکار گرفته نشده که با مجوزهای اخذ شده از سازمان امور مالیاتی و رفع ابهام مالیاتی گواهی سپرده، امیدواریم به زودی شاهد ورود دارایی های جدید حوزه صنعتی و پتروشیمی به بازار مشتقه و گواهی سپرده کالایی باشیم.

به گفته وی، مدیریت ریسک قیمتی، تامین مالی، روان سازی معاملات و کشف قیمت های مستمر و شفاف از جمله مزایای ورود محصولات فولادی به بازار مشتقه و گواهی سپرده کالایی بورس کالاست.

محتشمی پور در خاتمه اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که فولادی ها به بورس کالا صرفا به محلی برای عرضه و فروش محصول نگاه نکنند زیرا بورس کالا دارای ابزارهای مالی است که می تواند زمینه جذب سرمایه و توسعه شرکت های مختلف را فراهم آورد

خودکفایی شرکت مس در تامین آهک هیدراته کارخانجات تغلیظ در شمال‌غرب کشور

خودکفایی شرکت مس در تامین آهک هیدراته کارخانجات تغلیظ در شمال‌غرب کشور

با استقرار شرکت صنعتی و معدنی مولیبدن مس آذربایجان در شهرستان اهر و ایجاد راهبری موثر در هدایت ظرفیت های معدنی منطقه، شاهد سرعت بخشی به رشد و شکوفایی اقتصادی این منطقه خواهیم بود.

 

به گزارش کوتاه انلاین  به نقل از مس پرس، سیدجلال عطایی مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی مولیبدن مس آذربایجان با بیان این مطلب گفت: احداث کارخانه آهک هیدراته اهر اولین قدم شرکت مولیبدن مس آذربایجان در مسیر اعتلای معادن منطقه است.
وی، افزود: با توجه به نیاز فعلی کارخانجات مجتمع مس سونگون به سالانه ۶۴ هزار تن آهک هیدراته، کارخانه آهک هیدراته اهر ظرفیت تامین کل این نیاز را در فاز اول دارد و همزمان با افتتاح این کارخانه، واحدهای فرآوری شرکت مس در تامین آهک هیدراته به خودکفایی خواهند رسید.
مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی مولیبدن مس آذربایجان با اشاره به سرمایه گذاری ۱۳۰۰ میلیارد ریالی در فاز نخست کارخانه آهک هیدراته اهر گفت: با استفاده از تکنولوژی های برتر جهانی در کارخانه آهک هیدراته، و سرمایه‌گذاری هدفمند انجامشده، انتظار تولید محصولی با کیفیت بالا در این کارخانه را داریم.
وی در خصوص ظرفیت خوراک‌دهی کارخانه یادآور شد: با توجه به راهبری واحد هر دو بخش معدن و کارخانه آهک توسط شرکت مولیبدن مس آذربایجان و هماهنگی‌های انجام‌شده، ظرفیت خوراک‌دهی کارخانه در فاز اول ۱۰۰ هزار تن سنگ آهک خواهد بود.
عطایی با تاکید بر نگاه به آینده و لزوم توسعه مجموعه به فازهای جدید افزود: همزمان با افتتاح فاز نخست کارخانه آهک هیدراته اهر، کلنگ‌زنی آغاز عملیات اجرایی فاز دوم پروژه نیز با ظرفیت کوره ۱۵۰ تن در روز انجام خواهد شد تا در آینده مشکلی از بابت تامین آهک هیدراته فازهای آتی سونگون و سایر معادن مس منطقه نداشته باشیم.
وی در خصوص طرح‌های جانبی پروژه افزود: با توجه به کاربردهای فراوان آهک در صنایع مختلف از قبیل صنایع غذایی، تولید کربن دی اکسید، راه‌سازی و … ، برنامه‌های میان مدت و بلند مدتی جهت اجرای طرح های جانبی نیز پیش بینی شده است که با در نظر گرفتن ذخیره مناسب معدن آهک گوردرق، تکمیل زنجیره تولید در عرصه های جانبی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر مورد توجه شرکت مولیبدن مس آذربایجان است.

انتصاب مدیران جوان در شهرداری منطقه ۱۳

۲انتصاب مدیران جوان در شهرداری منطقه ۱۳
طی جلسه ای با حضور مجتبی شکری، شهردار منطقه ۱۳، سمیه عالمی پسند، معاون مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران ، مدیران جوان در این منطقه معرفی و منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، همزمان با برگزاری جلسه شورای معاونین شهرداری منطقه ۱۳ که با حضور مجتبی شکری شهردار منطقه ، سمیه عالمی پسند، معاون مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران برگزار شد ، معاونین جدید امور اجتماعی و فرهنگی ، برنامه ریزی شهرداری منطقه ۱۳ ، روسای ادارات روابط عمومی ، مشارکت ها و حسابداری معرفی و از زحمات روسای پیشین تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری، شهردار منطقه در ابتدای این جلسه ، ضمن تقدیر از کیانوش جعفری و خدا قوت به ایشان که به تازگی مفتخر به بازنشستگی شده است ، گفت : حضور آقای جعفری به عنوان یکی از مدیران با تجربه از بدوحضورم در این منطقه ، مایه دلگرمی بود و طی این مدت کوتاه ، ایشان وظایف حرفه ای خود را در انعکاس فعالیت ها به خوبی اجرا کرده و در طول خدمت خود مبدا و منشا ، خدمات بسیاری بوده اند .
او در ادامه با معرفی مجید گودرزی به عنوان سرپرست جدید روابط عمومی که از بین همکاران روابط عمومی انتخاب شده است ، گفت : گزینه های مختلفی برای مدیریت روابط عمومی وجودداشت که سعی کردیم با رعایت اصل شایسته سالاری ، از ظرفیت و توانمندی همکاران روابط عمومی استفاده کنیم
شهردار منطقه ،ضمن آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید روابط عمومی ، ایشان را از نیروی های با اخلاق ، خوش فکر ، با انگیزه و آشنا به وظایف روابط عمومی و شهرداری خواند و ابراز امیدواری کرد ضمن اطلاع رسانی صحیح فعالیت های حوزه های مختلف منطقه ، ارتباط دو سویه با شهروندان برقرار کرده و به نوعی به عنوان چشم سازمان ، درخواست های شهروندان را پیگیری کرده و گوش شنوایی برای دغدغه های مردم باشد تا جایگاه واقعی روابط عمومی محقق شود.
سمیه عالمی پسند ، معاون مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران شهرداری منطقه ۱۳و قدردانی از زحمات ۱۸ ماهه رئیس پیشین روابط عمومی شهرداری منطقه ، گفت : از حسن انتخاب مهندس شکری ، شهردار منطقه که به شایستگی از ظرفیت بدنه روابط عمومی استفاده کردند ، تشکر می کنم ، چرا که با عث ایجاد انگیزه در بین کارکنان شده و از این طریق انگیزه کاری و بهره وری همکاران افزایش پیدا می کند.
او با اشاره به مسئولیت سنگین روابط عمومی های شهرداری افزود : تدوین نقشه راه روابط عمومی های شهرداری تهران از سیاست های دکتر حناچی ، شهردار تهران بوده که در ابتدای سال ۹۹ مطرح شد که مدیریت شهری براساس آن و همسو با منافع شهروندان حرکت کند.
کیانوش جعفری ، رئیس پیشین روابط عمومی منطقه در این جلسه نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری و همراهی با مهندس شکری ، به عملکرد و اقدامات روابط عمومی در مدت خدمت خود اشاره کرد.
مجید گودرزی ، سرپرست جدید روابط عمومی نیز در این جلسه ضمن تبریک روز مهندس به مدیریت و همکاران خود در شهرداری و تبریک ایام ولادت حضرت علی (ع) گفت : به همراه کلیه همکاران روابط عمومی ، تمام تلاش خود را در جهت تحقق اهداف کلان مدیریت شهری و مرکز ارتباطات شهرداری تهران و رویکرد هایی که آقای مهندس شکری ، شهردار محترم منطقه به منظور ترویج فرهنگ مطالبه گری بین شهروندان و تقویت تعهد سازمانی ترسیم کردند ، به کار خواهیم بست و امیدوارم با این نگاه ، اقدامات پیش رو در شهرداری منطقه تجلی بهتری پیدا کند.
در پایان شهردار منطقه ۱۳ ، لوح تقدیری به پاس زحمات سجاد سبحانی ، کیانوش جعفری و کامران فر اهدا و حکم انتصاب توسلی به عنوان معاون جدید فرهنگی و اجتماعی ، مستوفی معاون جدید برنامه ریزی و توسعه شهری ، گودرزی سرپرست روابط عمومی، ولی زاده سرپرست حسابداری و پادیاو سرپرست اداره سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی اهدا کرد .

تمهیدات ترافیکی روزهای پایان سال در منطقه۲ بررسی شد

*تمهیدات ترافیکی روزهای پایان سال در منطقه۲ بررسی شد*

تمهیدات ترافیکی روزهای پایان سال در مسیرهای عبوری و بزرگراهی منطقه ۲ پایتخت در بازدید مشترک سرپرست شهرداری منطقه۲ با روسای پلیس راهور و پلیس بزرگراهی منطقه بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، حسن صفات ،سرپرست شهرداری منطقه ۲ در بازدید مشترک باروسای پلیس راهور و پلیس بزرگراهی منطقه گفت: با توجه افزایش حجم تردد عابران پیاده و همچنین خودروها در سطح معابر و به ویژه اطراف مراکز خرید در روزهای پایانی سال که موجب افزایش حجم ترافیک می شود ، در صدد پیش بینی تمهیدات لازم برای روانسازی تردد و کاهش مشکلات ترافیکی در بزرگراه های و معابر منطقه هستیم .
وی همکاری پلیس با مدیریت شهری را ارزشمند برشمرد و افزود: روانسازی تردد و تسهیل در عبور و مرورهمراه با آرامش شهروندان از اهداف مشترک مدیریت شهری و پلیس راهور است و امید می رود با برنامه ریزی صورت گرفته این اهداف پیش بینی شده محقق شود.
سرپرست شهرداری منطقه۲ درادامه گفت: به منظور تامین رفاه عابران پیاده ، تمهیدات لازم برای رفع سد معبر اتخاذ شده است.
وی درادامه به نقش مشارکت شهروندان در رفع مشکلات ترافیکی و ایجاد انضباط شهری اشاره کرد و گفت: با توجه به ضرورت آموزش و فرهنگسازی در افزایش مشارکت شهروندان ، برنامه های فرهنگی و آموزشی در بستر فضای مجازی اجرا می شود.
صفات افزود: کمپین موتور سوار خوب را ازدیگر برنامه های آموزشی و فرهنگی است که با مشارکت پلیس راهور در حال اجرا است و امید می رود با تعامل و همکاری فی مابین مدیریت شهری و پلیس راهور بتوانیم در رفع مشکلات ترافیکی شهری تاثیرگذار باشیم.

شهرفروشی در منطقه۱۷ ممنوع

شهرفروشی در منطقه۱۷ ممنوع / بسته تشویقی شهرداری برای نوسازی بافت فرسوده
شهردار منطقه ۱۷ گفت: باتوجه به اینکه بخشی از محلات منطقه ۱۷ بافت فرسوده است، نیاز به نوسازی آن وجود دارد و مدیریت شهری برای رفع بافت فرسوده توجه ویژه ای دارد، اما شهر فروشی به نیت درآمدزایی و رفع بافت فرسوده انجام نمی شود، بلکه بسته تشویقی برای نوسازی به مالکان ارائه می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، داود لطفی شهردار منطقه ۱۷ گفت: یکی از اقدامات ارزشمند مدیریت شهری در سال های اخیر صدور پروانه ساخت به شکل سیستمی است و این اقدام موجب می شود روند ساخت و ساز به صورت اصولی پیش رود و شهرداری تهران نظارت مستقیمی در نحوه تراکم ساخت خواهد داشت که به نوعی جلو شهر فروشی گرفته خواهد شد.
لطفی افزود: هوشمند سازی صدور پروانه ساخت کاملا براساس طرح تفصیلی تعریف شده کلانشهر تهران صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: شهرداری یک نهاد خدماتی به حساب می آید که وظیفه خدمات‌دهی به شهروندان را دارد و درآمدهای آن نباید از شهر فروشی به دست آید، بلکه باید شهرداری درآمدهای پایداری را برای امورات شهر به دست آورد.
شهردار منطقه ۱۷ خاطر نشان کرد: درست است که شهرفروشی درآمد موقت برای شهرداری به وجود می آورد، اما مشکلات بلند مدت مانند افزایش جمعیت، کمبود جای پارک خودرو، افزایش حجم ترافیک، کمبود سرانه هایی مانند درمان و بهداشت، فضای سبز، رفاهی، آموزش و مذهبی را به وجود می آورد.
لطفی به موضوع بافت فرسوده منطقه۱۷ اشاره کرد، گفت: باتوجه به اینکه بخشی از محلات منطقه ۱۷ بافت فرسوده است، نیاز به نوسازی آن وجود دارد و مدیریت شهری برای رفع بافت فرسوده توجه ویژه ای دارد، اما شهر فروشی به نیت درآمدزایی و رفع بافت فرسوده انجام نمی شود، بلکه بسته تشویقی برای نوسازی به مالکان این محدوده ارائه می شود.
وی تصریح کرد: خوشبختانه شهرداری برای تشویق مالکان ملک های بافت فرسوده بسته های تشویقی مناسبی در حوزه نوسازی قرار داده است، یکی از این بسته ها تخفیف عوارض شهرداری است، جا دارد سازمان نظام مهندسی به عنوان بخشی از متولی ساخت و ساز و همچنین دیگر نهادهای خدماتی مانند ادارات گاز، برق و آب برای انشعابات واحدهای نوسازی بسته های تشویقی همانند شهرداری برای مالکان بافت فرسوده ارائه دهد.
شهردار منطقه ۱۷ به موضوع مشکلات ریز دانه بودن بخشی از محلات مسکونی منطقه پرداخت و افزود: برخی از واحد های مسکونی در منطقه ۱۷ متراژ ۶۰ متر مربع دارد که به عنوان پلاک های ریزدانه معروف هستند و این موضوع حرکت نوسازی در این بافت های فرسوده را به شدت کند می کند که در این زمینه نیازمند اصلاح بخشی از قوانین توسط قانون گذاران برای این محلات است و همچنین مشارکت و همراهی مالکان این محلات برای رفع فرسودگی را می طلبد.

رونمایی از سامانه خدمات الکترونیکی بازنشستگان فولاد

رونمایی از سامانه خدمات الکترونیکی بازنشستگان فولاد

 

رونمایی از سامانه خدمات الکترونیکی بازنشستگان فولاد

در مراسمی با حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد از سامانه خدمات الکترونیکی بازنشستگان رونمایی شد.

به گزارش کوتاه انلاین ، روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد، در این مراسم، دکتر مسرور مدیرعامل صندوق با تبریک روز مهندس و فرا رسیدن ولادت مولای متقیان(ع) از معاونت های برنامه ریزی و فنی و عملیات و به ویژه سرپرست فناوری اطلاعات و همکاران ایشان در خصوص راه اندازی پروژه قدردانی و تصریح کرد: استفاده از توان مهندسان فناوری اطلاعات صندوق برای طراحی و اجرای این سامانه نکته حائز اهمیت و افتخارآمیزی است.

وی افزود: نباید فکر کنیم با راه اندازی این ۱۳ سامانه کارمان در حوزه فناوری اطلاعات به پایان رسیده است. مدیریت فناوری اطلاعات صندوق باید با تشکیل اتاق فکر هر خدمت و فعالیتی در صندوق که قابلیت غیرحضوری شدن دارد را به صورت الکترونیکی ارائه دهد.

مسرور گفت: باید به گونه ای عمل کنیم که صندوق فولاد در حوزه فناوری اطلاعات و ارائه خدمات الکترونیکی در راستای تسهیل بیشتر امور در میان همه صندوق های بازنشستگی، پیشروترین صندوق باشد.

وی پایش مستمر جهت رفع اشکالات احتمالی و توجه ویژه به موضوع امنیت سامانه را خاطرنشان و تصریح کرد: راه اندازی نرم افزار تلفن همراه برای این سامانه باید هر چه سریع تر انجام شود تا بازنشستگان به راحتی خدمات خود را دریافت کنند.

شریفی عضو هیات مدیره صندوق نیز با قدردانی از راهبری دکتر مسرور و همکاران ایشان در راه اندازی سامانه خدمات الکترونیکی بازنشستگان این اقدام را برای رفاه بازنشستگان بسیار مهم ارزیابی کرد.

همچنین معاونان برنامه ریزی، توسعه و نظارت بر شرکت ها ، مالی و منابع انسانی و  فنی و عملیات بیمه ای صندوق نیز در سخنانی افتتاح این سامانه را اتفاق بزرگی دانسته و آن را در جهت رفاه بازنشستگان ارزیابی کردند.

سپس، کی پور سرپرست معماری سازمان و فناوری اطلاعات با تشکر از حمایت های مجموعه مدیریتی صندوق گزارش مبسوطی از مراحل طراحی و راه اندازی این سامانه ارائه کرد.

ادامه توسعه مسیر ایمن دوچرخه‌سواری در سال ١۴٠٠

شهردار منطقه٨ در روز سه‌شنبه بدون خودروی دیگر خبر داد:
ادامه توسعه مسیر ایمن دوچرخه‌سواری در سال ١۴٠٠
شهردار منطقه۸ ،جمعی از معاونان و مدیران این منطقه، در روز سه‌شنبه بدون خودرو مسیر دوچرخه واقع در خیابان دردشت تا بزرگراه شهید باقری را رکاب زدند و به بازدید میدانی از محله‌ها پرداختند.
به گزارش روابط عمومیی شهرداری منطقه۸، «مسعود رنجبریان» شهردارمنطقه که با دوچرخه در روز سه‌شنبه بدون خودرو به منطقه آمده بود در بازدید از مسیر در حال ساخت دوچرخه (در خیابان جانبازان شرقی حدفاصل خیابان دردشت تا خیابان رودباری ) گفت: با تاکید شهردار تهران یکی از برنامه‌های اصلی این منطقه احداث مسیرهای دوچرخه سواری است. ضمن اینکه یکی از راه‌های توسعه دوچرخه‌سواری احداث مسیرهای ایمن برای دوچرخه سواری است و به همین سبب توسعه شبکه مسیرهای دوچرخه اختصاصی در سال ۱۴۰۰ در دستور کار این منطقه قرار گرفته است.»
رنجبریان در ادامه از احداث مسیر دوچرخه تا میدان نبوت خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری احداث این مسیر در حد فاصل یاد شده و به طور مجزا از مسیرهای سواره رو تکمیل و به بهره برداری می رسد.

عملکرد فروشگاه های زنجیره‌ای‌‌، شفاف و قابل نظارت است

در گفتگوی اختصاصی قائم مقام فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با صمت بیان شد:

عملکرد فروشگاه های زنجیره‌ای‌‌، شفاف و قابل نظارت است

پیمان صفردوست

شاپور پشابادی

تامین کالاهای اساسی و روزمره زندگی همواره یکی از دغدغه‌های روزمره خانوارهای ایرانی بوده و زمان زیادی را نیز از خانواده‌ها می‌گیرد. به‌خصوص اگر جنبه اقتصادی را نیز به موارد مورد تاکید خانواده‌ها اضافه کنیم و در نظر بگیریم که فردی بخواهد کالاهای مورد نظر خود را از فروشنده اصلی و با کمترین تعداد واسطه خریداری کند، موضوع بسیار پیچیده‌تر خواهد شد.

در سال‌های اخیر در کشور ما نیز به تبعیت از چارچوب تجارت ‌نوین در دنیا، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپرمارکت‌ها با شکل و سیاق جدید آن در کشور پا گرفتند و سعی کردند با تجمیع دو مولفه در دسترس بودن تمام کالاهای پرمصرف روزانه و نیز کم کردن واسطه‌ها، به ترغیب خریداران برای استفاده از این امکان جدید بپردازند. البته این مسیر، جاده چندان همواری نیز نبود در دور‌ه‌های مختلف موانع و مشکلات زیادی در مسیر فعالیت این فروشگاه‌های زنجیره‌ای به وجود آمد.

یکی از آخرین موضوعات در این حوزه بالا گرفتن گلایه‌مندی‌ برخی خریداران درباره برخی تخلفات در نحوه عرضه محصولات از جمله گران‌فروشی، کم‌فروشی، تخفیف‌های صوری در این فروشگاه‌ها و حتی تبانی با تولیدکنندگان بود که حتی پای رسانه ملی را نیز به این ماجرا باز کرد. البته در این میان گروهی نیز بر این اعتقادند که موارد مطرح شده در رسانه‌ها بیش از اینکه واقعا تخلف باشند، بهانه‌ای برای ضربه زدن به روند رو به رشد و موفقیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند. برای بررسی این موضوع در این شماره روزنامه صمت، موارد مطرح شده درباره تخلفات فروشگاه‌های زنجیره‌ای را با یکی از دست اندرکاران این حوزه در میان گذاشتیم؛ آنچه در ادامه می‌خوانید شرح گفتگوی اختصاصی روزنامه صمت با حسین صبوری، قائم مقام فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش است که لایه‌های مختلف این اتهامات را برای خوانندگان تشریح می‌کند:

 

به عنوان اولین پرسش شاید بهتر باشد بحث را از اینجا آغاز کنیم که ایجاد فروشگاه های زنجیره‌ای در کشور چگونه کلید خورد؟

در واقع شکل‌گیری فروشگاه‌های زنجیره‌ای به دهه ۳۰ برمی‌گردد. فروشگاه هایی که یا از ابتدا دولتی بودند یا در ادامه، دولتی شدند و طبیعی است که مانند بسیاری از دیگر بنگاه‌های دولتی، رشد نکردند و صرفا به واسطه برخورداری از برخی از امتیازت دولتی به فعالیت خود ادامه داند. اما در دهه گذشته، بخش خصوصی وارد این حوزه شد. یکی از دلایل ورود بخش خصوصی به حوزه فروشگاه های زنجیره ای این بود که پیش از آن، شرکت های خارجی،  در این حوزه وارد شده بودند و موفقیت آنها باعث شد که بخش خصوصی نیز انگیزه لازم را پیدا کند. شرایط مساعد بود و رقبای نیرومندی وجود نداشت پس آنهایی که زودتر وارد شدند نتیجه گرفتند.

 

یعنی نیاز به چنین ساختاری در جامعه وجود داشت!؟

بله؛ فروشگاه‌های زنجیره‌ای مثل همه پدیده‌های اقتصادی دیگر در پاسخ به یک نیاز ملموس و واقعی شکل گرفتند. پس از پایان اقتصاد کشاورزی و آغاز عصر صنعتی، این سوال پیش آمد که چگونه می‌توان کالاها را به مصرف‌کنندگان پراکنده در نواحی مختلف رساند و به این ترتیب نظام توزیع شکل گرفت. در ادامه بنکداران هم به شرکت‌های توزیع و مغازه‌ها اضافه شدند . در این میان نباید فراموش کرد که با توجه به این موضوع که توزیع و در دسترس قرار دادن کالا ارزش‌افزوده ایجاد می‌کند، کثرت واسطه موجب اضافه شدن به قیمت نهایی کالاها می شود.

اما فروشگاه های زنجیره ای نقش حلقه‌های موثر بازار را به یکباره به عهده می‌گیرند. آنها فروشگاه‌ها را دایر می‌کنند، درکنار فروشگاه‌های خود، انبار لجستیک هم دارند؛ بنابراین می‌توانند با حذف واسطه ها، محصول را به صورت مستقیم از تولیدکننده گرفته و به مصرف‌کننده برسانند. آنها به جای آنکه چنذین بار هزینه های مختلف انتقال و انبارذاری را متقبل شوند تنها یک بار از تولیدکننده تا مصرف کننده این هزینه را می پردازند . وقتی قیمت تمام شده یک محصول ۱۰ هزار تومان بوده و تولیدکننده، قیمت مصرف کننده را ۱۵ هزار تومان مشخص کرده است و این ۵ هزارتومان را برای سیستم توزیع ( همه واسطه ها اعم از بنکدار، مغازه دارو …) در نظر گرفته است فروشگاه‌ زنجیره‌ای آن محصول را به همان قیمت کارخانه از تولیدکننده دریافت و با حذف واسطه ها، بخشی از آن ۵ هزار تومان باقیمانده را که می تواند تماما به خودشان برسد به شکل تخفیف به مشتریان خود ارائه می دهند. به تعبیر ساده تر می توان گفت از این مبلغ  ۲ هزار تومان به مشتری تخفیف داده می‌شود و باقی مانده صرف هزینه‌ها و سود خود می شود.

در حقیقت برخلاف سیستم فروش سنتی، در نظام فروشگاه های زنجیره‌ای، نحوه تقسیم سود تغییر می‌کند. سود قبلا بین تولیدکننده و واسطه‌ها تقسیم می‌شد؛ اما در سیستم زنجیره‌ای، بخشی از آن نصیب تولیدکننده و دو بخش دیگر آن نصیب فروشگاه و مشتریان آن می‌شود. راز تخفیف فروشگاه های زنجیره ای و دلیل اصلی استقبال مردم از این فروشگاه ها همین است.

 

آیا محصولات ارائه شده در فروشگاه های زنجیره‌ای، از نظر کیفی نیز تفاوتی با  سایر فروشگاه‌ها‌ دارند؟

قطعا؛ کوتاه بودن طول زنجیره فروش باعث شده است که از زمان ورود فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مردم کالاها را در مدت کوتاه‌تری از زمان تولید خریداری کنند. برای اثبات این ادعا کافی است به این موضوع توجه کنیم که میانگین ماندگاری کالا روی قفسه فروشگاه‌های زنجیره‌ای ۲۰ روز است در حالی که در سیستم سنتی معمولا چندین ماه کالاها در انبارها یا قفسه ها نگهداری می شوند. بنابراین فروشگاه های زنجیره ای علاوه بر اینکه قدرت خرید مصرف‌کننده را بالا می‌برند، بر کیفیت محصولات نیز می‌افزایند. کنترل کمی و کیفی جزو اصول ثابت فروشگاه‌های زنجیره‌ای است؛ یعنی این فروشگاه ها از لحظه ورود کالا با نمونه‌گیری از حقوق مصرف‌کننده دفاع می‌کنند. همچنین طبق قراردادهای فروشگاه زنجیره‌ای با تامین کنندگان، تولیدکننده موظف است در دوره‌های مختلف، نتایج آزمایش‌های مختلف پروسه تولید (فیزیکی، میکروبی و …) را ارائه کند. حتی فروشگاه‌هایی مثل افق کوروش، آزمایش‌ها را شخصا و به هزینه تولیده‌کننده انجام می‌دهند، در حالی که در شکل سنتی فروش نمی‌توان این قواعد سختگیرانه را به تولیدکنندگان تحمیل کرد. آنها باید طیف وسیعی از استانداردها را رعایت کنند تا بتوانند به فروشگاه زنجیره‌ای وارد شوند. هر تامین‌کننده و تولیدکننده‌ای توان برآورده کردن این استانداردها را ندارد.

 

پس این انتقاد بر فروشگاه های زنجیره‌ای وارد است که کسب و کارهای کوچک را می‌بلعند؟!

نباید به این موضوع به این شکل نگاه کرد؛‌ فروشگاه‌های زنجیره‌ای طبق مفهومی به نام تخریب خلاق عمل می‌کنند. برای مثال توسعه گازرسانی شهری باعث می‌شود که دیگر نیازی به دیگر روش های تامین انرژی گرمایی و مشخصا نفت‌فروشان نباشد. یا با ظهور مترو بخشی از حمل و نقل عمومی به این بخش منتقل می‌شود. البته طبیعی است که همیشه در برابر پدیده جدید و خلاقانه، مقاومت و موضع‌گیری می‌شود.

 

آیا اتهاماتی که به‌خصوص در ماه های اخیرز به فروشگاه‌های زنجیره‌ای وارد شده، حقیقت دارد؟

اگر منظور از این اتهامات، تبانی با تولیدکننده برای کم فروشی یا گرانفروشی است لازم است که یک مقدمه مهم را خدمت شما بیان کنم. یقینا قبول دارید که هم تولیدکننده و هم فروشگاه زنجیره‌ای برای مشهور و معتبر و برند شدن، تلاش کرده و مدت‌ها زیان داده اند تا توانسته اند برای خود اعتبار و اعتماد ایجاد کنند؛ بنابراین اجازه نمی‌‌دهد که کیفیت پائین محصول، اعتبارشان را از بین ببرد. ما فروشگاه های زنجیره ای برای به دست آوردن رضایت مشتریان سال‌ها هزینه کرده‌ایم بنابراین نمی‌خواهیم فقط به خاطر آنکه محصول فلان تولیدکننده، کیفیت لازم را ندارد مشتریان خود را از دست بدهیم. نمی‌گویم که در فروشگاه‌ زنجیره هیچ محصول ضعیفی وجود ندارد اما با اطمینان می‌توان گفت که مصرف‌کننده با ضریب اطمینان بیشتری می‌تواند از این فروشگاه‌ها خرید کند.

 

چرا در ماه‌های اخیر، فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله افق کوروش تا این حد مورد هجمه قرار گرفتند؟‌

بخش زیادی از  آنچه در یک سال اخیر بر فروشگاه‌های زنجیره ای گذشته است نتیجه بی‌اطلاعی از الفبای این حوزه و عدم شناخت سازوکار یک فروشگاه‌ زنجیره‌ای است. این بی‌اطلاعی یا کم اطلاعی در نهایت به ایجاد شبهه، اتهام‌زنی ناعادلانه منجر می‌شود. شاید بتوان مدعی شد که موفقیت فروشگاه های زنجیره ای، موجب ایجاد چنین تحریکاتی و هجمه هایی شده است.

این سوءظن‌ها باعث ‌شد که قیمت پایین کالا و تخفیفات ارائه شده در فروشگاه های زنجیره ای را در نتیجه حقه و فریبکاری بدانند. بی‌اطلاعی از سازوکار فروشگاه‌های زنجیره‌ای باعث می‌شود بعضی‌ها نتوانند درک کنند که چرا قیمت کالا در این نوع فروشگاه‌ها در مقایسه با سایر فروشگاه های سنتی پایین تر است. این سوءتفاهم باعث می‌شود که اتهام تبانی با تولیدکننده را وارد کنند. ادعا می‌شود که فروشگاه‌ها با تولیدکننده تبانی می‌کنند که در یک یا چندکالای خاص به جای مثلا یک کیلوگرم از آن محصول، ۹۵۰ گرم بسته بندی بشود تا بتوان با وعده تخفیف، به سود رسید. عده‌ای تصور می‌کنند که راز تخفیف همین است و آن را کشف کرده‌اند؛ حال آنکه برای درک حقیقت قیمت و تخفیف در فروگاه های زنجیره ای  باید ساختار فعالیت این فر.شگاه ها را بشناسند.

 

یکی از گلایه ها در مورد گرانفروشی کالا نسبت به قیمت درج شده روی آن است؛ آیا توضیحی در این باره وجود دارد؟

بله؛ می‌دانید که در کشور ما نرخ تورم بعضی از گروه‌های کالایی به ۶۰ درصد هم می‌رسد. بعد از ایجاد موج تورمی جدید، تولیدکننده مجبور می‌شود از سازمان حمایت، مجوز بگیرد و قیمت کالای خود را از  مثلا هزار تومان ۱۰ به ۱۲ یا ۱۴ هزار تومان افزایش دهد. تداوم تورم ممکن است باعث شود که این اتفاق طی مدت کوتاهی چندبار تکرار شود. در این شرایط طبیعی است که در قفسه فروشگاه‌ها ممکن است این محصول را با چندین قیمت مختلف مشاهده شود. بی‌‌توجهی به این اصل ساده باعث می‌شود که برخی از رسانه‌ها آن را به گرانفروشی تفسیر کنند. بیشترین انتقاد از فروشگاه های زنجیره ای آن است که قیمت‌ها تفاوت دارند. بله قیمت‌ها ممکن است باهم نخوانند؛ اما این اقتضا و نتیجه اقتصاد تورمی است.

البته توجه به این موضوع نیز خالی از لطف نیست که با وجود نزدیک به ۲۵۰۰ فروشگاه‌ زنجیره‌ای، اگر در هر فروشگاه حداقل ۲ هزار کالا باشد فقط در تهران ۵ میلیون شلف لیبل وجود خواهد داشت. اگر در این عدد بزرگ هزار و حتی ۵ هزار خطا وجود داشته باشد درصد خطا فقط یک هزارم درصد خواهد بود. متاسفانه برخی از رسانه همان درصد بسیار ناچیز را به صورت گسترده پوشش می‌‌دهد.

 

در مورد اتهام احتکار و گرانفروشی کالا در فروشگاه های زنجیره‌ای چه پاسخی دارید؟

اتهام زدن در این زمینه بسیار راحت است ولی مساله این است که فروشگاه های زنجیره‌ای امکان رصد دقیق و شفاف توسط نهادهای نظارتی را دارند و هنوز حتی یکی مورد از این اتهامات در مورد فروشگاه های زنجیره‌ای اثبات نشده است. در حال حاضر مشاهده می‌کنیم که یک حلب روغن که ۵۰ هزار تومان است، در بازار ممکن است به قیمت ۷۰ هزار تومان فروخته شود؛ اما فروشگاه زنجیره‌ای مکلف است آن را با همان قیمت مصوب بفروشد.

اگر یک بررسی مقایسه‌ای در مورد عرضه کالاهای تنظیم بازار در این دوره با دوره‌های پیش از وجود فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام شود، مشخص خواهد شد که در آن دوره چه بخشی این کالاها انبار می‌شد و بعدا با قیمت بالاتر به فروش می‌رسید. در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تمام زنجیره خدمت، قابل رصد است و تمام اطلاعات ثبت می‌شود؛ از سوی دیگر از آن جا که  در این فروشگاه‌ها ، کالا معمولا با کارت بانکی خریداری می‌شود خریدار آن مشخص و قابل پیگیری است در حالی که در دیگر روش های توزیع کالاها و بویژه کالاهای اساسی این شفافیت و نظارت وجود ندارد. همین شفافیت و سهولت نظارت، دولت را متقاعد کرده که توزیع کالاهای حمایتی را در زمان بحران به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بسپارد.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای‌ در دو سال‌ اخیر به کمک دولت آمده‌ و اجازه نداده‌اند که احساس کمبود کالا به مردم دست دهد. به عنوان مثال در زمان شیوع ویروس کرونا، در بسیاری از کشورها شاهد هجوم مردم و خالی شدن قفسه‌ها بودیم؛ اما نمونه این قبیل تصاویر را در ایران ندیدیم. در ایران تعدادی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای ظرفیت عملیاتی خود را تا ۸۰ درصد بالا بردند و بعضا فعالیت خود را شبانه‌روزی کردند تا روند رساندن کالا به مردم متوقف نشود. در شوک‌های تحریمی هم اجازه داده نشد که بازار با کمبود مواجه شود.

 

 

در مورد اتهام تبانی فروشگاه های زنجیره‌ای با تولیدکنندگان چه نظری دارید؟‌

نخستین نکته ای که در این زمینه مطرح می‌شود این است که چه دلیلی وجود دارد که یک تولیدکننده که زندگی‌اش را برای شناخته شدن برند خود گذاشته، چنین تخلفی را انجام دهد. این موضوع نه تنها یک اتهام به تولیدکننده ای است که در چنین شرایط دشواری در حال تولید است بلکه با عقل سلیم هم نمی خواند. ضمن این که  این اتهام در حقیقت به تولیدکننده وارد می شود نه به فروشگاه های زنجیره ای.

نکته دوم این که به فرض محال، اگر تولیدکننده مثلا متخلفی وزن یک محصول را یک کیلو گرم قید می‌کند اما داخل قوطی ۹۰۰ گرم می‌ریزد چه ارتباطی می تواند با فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌تواند داشته باشد. اصلا تولیدکننده‌ای که چنین امکانی دارد چرا فقط در مورد کالاهایی که در اختیار فروشگاه زنجیره‌ای می‌گذارد این کار را انجام دهد و اگر  می تواند تخلف کند چه نیازی به تبانی دارد؟! او می‌تواند برای همه زنجیره توزیع چنین تخلفی را انجام دهد و تازه در سایر بخش‌های این زنجیره نظارت هم به اندازه فروشگاه زنجیره‌ای وجود ندارد و کار تخلف ساده تر است.

اگر تولیدکننده متخلف باشد این تخلف در کل زنجیره صورت می گیرد. نه این که در کالاهای ویژه سوپرمارکت قانون را رعایت می کند و در آن بخشی که برای فروشگاه های زنجیره‌ای تولید می کند تخلف می‌کند. فراموش نکنیم که تنها ۱۵ درصد از بازار، سهم فروشگاه های زنجیره‌ای است. پس یک تولیدکننده به خاطر۱۵ درصد از بازار تخلف نمی کند. بدیهی است اگر تخلفی بخواهد صورت گیرد آن ۸۵ درصد دیگر، فضای مناسب‌تری برای تخلف دارند.

و نکته سوم در این زمینه این است که خود فروشگاه زنجیره‌ای چه نیازی به این تخلف دارد؟ سیستمی که اقتصاد و نظامش به گونه ای شکل گرفته که کالا را از تولیدکننده بگیرد، روی آن تخفیف دهد، هزینه‌هایش را کامل کند  و سودش را هم ببرد، چه لزومی دارد تخلف کند؟

 

پس به نظر شما هدف از وارد کردن چنین هجمه‌هایی بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای چیست؟

در واقع این مورد به همان طرز نگاه و تفکر اشتباه که در ابتدا ذکر شد باز می‌گردد؛ به این معنی که اگر فروشگاه های زنجیره ای می توانند تخفیف دهند پس حتما تخلف می‌کنند؛ این یک پیش فرض اشتباه است چرا که علیرغم این همه هیاهو تا به حال حتی یک مورد از این ادعاهای تبانی به اثبات نرسیده است.

ضمن این که  بررسی این موضوع نیاز به جنجال سازی رسانه ای ‌هم ندارد. نهادهای ذیربط می‌توانند با توزین هریک از محصولات عرضه شده، این موضوع را اثبات کنند و نیاری هم به وارد کردن اتهام نیست. البته برداشت ما این نیست که این اتهامات از روی خصومت یا دشمنی است بلکه باور داریم که قصد آنها خیر بوده و حس می‌کنند واقعا در این حوزه کلاهبرداری ای اتفاق می افتد و بنابراین وظیفه خود می دانند که این کلاهبرداری را افشا و در مورد آن اطلاع رسانی کنند. در عین حال معتقدیم اگر تخلفی باشد نهادهای نظارتی می توانند در یک فضای آرام و عاری از جنجال های رسانه ای، تخلفات را پیگیری  و پرونده‌ها را اعلام کنند.

 

آیا اتهامات مطرح شده این روزها به فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تاثیری بر میزان فروش و استقبال مردم از آنها داشته است؟

طبیعی است که این نگاه منفی، روی آمار فروش تاثیر گذاشته است. اما ما همچنان اعتقاد داریم که فروشگاه‌های زنجیره‌ای در تمام طول زنجیره تولید تا مصرف دارای عملکرد شفاف و قابل رصد هستند که دست نهادهای نظارتی را در این مورد باز می‌گذارد و می‌توانند به راحتی در راستای احقاق حقوق مصرف‌کنندگان به بررسی موارد بپردازند.

همچنین اعتقاد ما بر این است که مصرف‌کنندگان با مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای همچنان حس اعتماد از یک خرید مطمئن را تجربه می‌کنند و با ما همراه خواهند بود.

جشنواره «مهر پدری» در منطقه۸ برگزار می‌شود

جشنواره «مهر پدری» در منطقه۸ برگزار می‌شود
شهردار منطقه ۸ از اجرای ویژه‌برنامه‌هایی به مناسبت ۱۳ماه رجب و ولادت حضرت علی(ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸، مسعود رنجبریان شهردار منطقه ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت مولای متقیان حضرت علی(ع) گفت: به مناسبت گرامی‌داشت این ایام خجسته، ویژه‌برنامه‌هایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به منظور ترویج و تبلیغ سیره زندگی علوی و ایجاد حس نشاط و شادکامی در جامعه اجرا خواهد شد.
شهردار منطقه۸، تکریم جایگاه والای حضرت امیرالمومنین علی(ع) و اشاعه سیره علمی و عملی زندگی ایشان را از اصلی‌ترین اهداف اجرای برنامه‌ها دانست و افزود: مسابقات فرهنگی ” حکمت علوی ” با هدف آشنایی شهروندان با متون ارزشمند نهج‌البلاغه طراحی شده و درچند بخش پادکست، شعر، داستان نویسی،خطاطی، نقاشی و همچنین کتابخوانی اجرا می شود. فراخوان این مسابقات از طریق فضای مجازی و همچنین سرای محلات اعلام می شود و شهروندان می توانند در بستر فضای مجازی در این مسابقات فرهنگی مشارکت کنند.
رنجبریان ادامه داد: همزمان با سالروز ولادت فرخنده حضرت علی (ع) و روز پدر، تکریم پدران شهدا ، برنامه های فرهنگی دیگری نیز با محوریت “مهر پدری ” پیش بینی شده است که از جمله آنان می توان به حرکت کاروان وهمچنین اجرای زیارت “امین الله” درمعابر و گذرگاه های اصلی منطقه و جشنواره مهر پدری در قالب تولید آثار خوشنویسی، داستان، فیلم یک دقیقه‌ای و…، اشاره کرد.
وی افزود: از دیگر کمپین‌های برنامه ریزی شده، اجرای کمپین “نور، شهر، امید” است که همراه با چراغانی و آذین‌بندی معابر و میادین منطقه، حرکت کاروان شادی و نورافشانی انجام می‌شود.
رنجبریان در ادامه گفت: همچنین تکریم پدران شهدای گرانقدر اسلام به صورت مجازی، برگزاری مراسم اعتکاف در خانه با شعار “خدا، همیشه، همه جا، فضای معنوی اعتکاف را به خانه ببریم، نواختن زنگ معرفت در زورخانه و تجلیل از پهلوانان ورزش زورخانه‌ای، طرح یکشنبه‌های علوی در قالب انتشار کلیپ در فضای مجازی با محتوای عدالت و قضاوت از ولادت تا ولایت، برگزاری مراسم جشن ولادت همراه با مولودی‌خوانی در مساجد منتخب ، مراسم زیارت امین‌الله در ساختمان‌های اصلی شهرداری منطقه، مراسم تجلیل و تکریم خادمان بی‌ادعا ، تبریک مجازی کودکان به پدران و پدربزرگ‌ها، برگزاری مسابقه ورزشی برای پدران و پسران در رشته‌های دارت و تنیس روی میز و اجرای مسابقه شطرنج در باغ موزه مینیاتور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله برنامه‌هایی است که اجرا خواهد شد.

راهی جز حرکت به سمت اقتصاد بازار نداریم

سعد محمدی

اردشیر سعد محمدی گفت: در بحث بازار باید اول تکلیف مشخص شود که می خواهیم به اقتصاد آزاد ورود کنیم یا نه؟ اگر قرار است ملغمه ای از همه چیز باشد شرایط به همین شکل باقی می ماند. در همین راستا اکنون سیستم قیمت گذاری شناور را در پیش گرفته ایم اما موضوع مهم برای اقتصاد و صنعت کشور این است که راهی جز حرکت به سمت بحث علمی و اقتصاد آزاد یعنی اقتصاد مبتنی بر عرضه و تقاضا نداریم و به این سمت خواهیم رفت.

به گزارش  اختصاصی «کالاخبر»؛ اردشیر سعد محمدی سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در میزگرد “تعاملات دو حوزه فولاد و سنگ آهن، چالش ها و راهکارها و صاردات در دوره پسا ترامپ” در یازدهمین همایش چشم اندازی صنعت فولاد و سنگ آهن گفت: واقعیت این است که در حوزه فولاد امسال به ۲۱ میلیون تن بلوم و بیلت می رسیم درحالی که مصرف ما ۱۲ میلیون تن برآورد شده در نتیجه نیازمند صادرات هستیم. ۵ میلیون تن از این شمش توسط بنگاه های کوچک و القایی ها تولید می شود که به لحاظ کیفی موضوعاتی درمورد آنها مطرح است.

وی افزود: در ورق نسخه ای به غیر از شمش نیاز است. میزان تولید ورق ۱۱ میلیون تن است درحالی که میزان مصرف با توجه به تقاضا بیشتر از این میزان است؛ بنابراین در تامین تقاضا، تامین تقاضای زیر ۵ میلیمتر بیشتر از سایر ورق هاست و در این بخش دچار مشکل می شویم.

سعدمحمدی خاطرنشان کرد: سوال این است که اگر قرار است آرامش در بازار فولاد برقرار شود نیازمند سرمایه گذاری در کدام بخش هستیم؟ به این ترتیب سرمایه گذاری ها باید جهت دار باشد.

حرکت به سمت مکانیسم بازار

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت به حوزه تنظیم بازار اشاره کرد و گفت: در بحث بازار باید اول تکلیف مشخص شود که می خواهیم به اقتصاد آزاد ورود کنیم یا نه؟ اگر قرار است ملغمه ای از همه چیز باشد شرایط به همین شکل باقی می ماند.

سعدمحمدی در پایان اظهار داشت: در حال حاضر سیستم قیمت گذاری شناور را در پیش گرفته ایم و وزارت صمت در برهه هایی ناچار به کنترل در حوزه قیمت شده است اما موضوع مهم برای اقتصاد و صنعت کشور این است که راهی جز حرکت به سمت بحث علمی و اقتصاد آزاد یعنی اقتصاد مبتنی بر عرضه و تقاضا نداریم و به این سمت خواهیم رفت

هت تریک فولاد خراسان در تامین مواد اولیه

هت تریک فولاد خراسان در تامین مواد اولیه
مجتمع فولاد خراسان برای سومین ماه پیاپی در تامین کنسانتره رکورد شکست. در حالی که تامین مواد اولیه به ویژه کنسانتره سنگ آهن یکی از چالش های اصلی و دغدغه های فولادسازان کشور است، مجتمع فولاد خراسان در پایان ماه بهمن برای «سومین ماه متوالی» رکورد تامین این ماده اولیه اساسی را شکست تا نوار توفیقات بزرگترین مجتمع صنعتی شرق کشور در سال «جهش تولید» استمرار بیابد.

 

به گزارش کوتاه انلاین ، این مجتمع صنعتی در ماه بهمن با تامین ۲۳۲ هزار و ۲۵۰ تن کنسانتره، موفق شد رکورد پیشین تامین این ماده اولیه را که یک ماه قبل به دست آمده بود، بیش از ۱۳هزارتن افزایش دهد. این در حالی است که فولاد خراسان در دی ماه هم موفق شده بود با تامین ۲۱۹ هزار ۸۳ تن کنسانتره، رکورد ۲۱۸ هزار و ۵۹۳ تنی قبلی خود را که آذر ماه امسال ثبت کرده بود، ۴۸۰ تن ارتقا دهد و به این ترتیب در سه ماه آذر، دی و بهمن شاهد سه رکورد شکنی پیاپی در حوزه تامین مواد اولیه خود بود. مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان، با تبریک این رکوردشکنی سه گانه به همکاران خود، به ویژه واحد تامین مواد اولیه در حوزه معاونت خرید که با شناسایی و افزایش تعداد تامین کنندگان موفق شده اند در شرایط پرچالش موجود این موفقیت را رقم بزنند، بیان کرد: افزایش بهره گیری از سامانه حمل و نقل ریلی، پیگیری های مجدانه واحد برنامه ریزی خرید و نیز تلاش و همت همه همکاران و پیمانکاران دست اندرکار تخلیه کنسانتره در کسب این موفقیت جای تبریک و قدردانی دارد. کسری غفوری یادآور شد: تلاش و تدبیر همه کارکنان، هم افزایی، تعهد و تعلق سازمانی، مشارکت هوشمندانه و روحیه جهادی فاکتورهای کلیدی توانمندی شرکت در رویارویی با چالش های پیش روی تولید بوده است. وی همچنین تاکید کرد: تسریع در فرایند «احداث و راه اندازی کارخانه کنسانتره» فولاد خراسان در سنگان با هدف پایداری چرخه تامین مواد اولیه و با کیفیت، از اولویت های توسعه و اهداف استراتژیک شرکت است که نوید بخش افقی روشن برای فولاد خراسان خواهد بود و در کنار «بهینه سازی مصرف مواد اولیه و استراتژیک»، گامی اساسی در راستای فائق آمدن بر مشکلات ناشی از تحریم ها خواهد بود.

فولاد مبارکه در بحران کرونا تمام قد به یاری مراکز بیمارستانی شتاف

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در نشست خبری مطرح کرد:

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از آغاز موج سوم کرونا با شیوع کرونای انگلیسی در اصفهان هشدار داد و از تلاشهای فولاد مبارکه تشکر کرد.

به گزارش کوتاه انلاین  و به نقل از  ایراسین، بهروز کلیدری صبح شنبه در سالگرد شیوع کرونا در استان اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان برخلاف کشور که ۳ موج را از سر گذراند، ۲ موج را در اسفند و فروردین و شهریور تا آذرماه طی کرد.

وی افزود: در موج دوم روزانه دو هزار و ۲۰۰ بیماری شناسایی شدند و روزانه ۴۵۰ تا ۵۰۰ بیمار در بیمارستانهای استان اصفهان بستری شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه در یک سال گذشته به ۷۵ هزار بیمار کرونایی خدمت رسانی شد، گفت: ۴ هزار و ۳۰۰ بیمار زیر ۱۸ سال و ۷۰ هزار بیمار بالای ۱۸ سال و ۷۳۰ مادر باردار به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شدند و ۴هزار بیمار با شناسایی قطعی ویروس جان باختند.

وی اضافه کرد: ۸ هزار و ۷۰۰ نفر در استان اصفهان با علائم مشکوک و قطعی کرونا از بین رفتند و ۱۲ مادر باردار هم در طول یکسال گذشته جان باختند و ۳ نوزاد نجات پیدا کردند.

کلیدری با اشاره به اینکه در استان اصفهان آزمایشگاه های دولتی و خصوصی در انجام تست تشخیصی کرونا بسیج شدند، تصریح کرد: ۴۲۰ هزار تست PCR در آزمایشگاه های استان اصفهان انجام شده که ۱۵۱ هزار تست تشخیصی مثبت شد.

وی اضافه کرد: در استان اصفهان، آمار شناسایی کووید مثبت، نسبت به مرگ ۲.۶۶ درصد ثبت شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اعلام هشدار برای شیوع موج جدید کرونا در استان اصفهان گفت: تا زمانی که جامعه با واکسیناسیون به ایمنی نرسد، ویروس کرونا دچار جهش و موتاسیون می شود.

وی ادامه داد: جهش های ویروس کرونا را می توان در جهش انگلیسی که در برخی از استانهایی نظیر خوزستان، تهران و قزوین مشاهده شده است، یافت که با توجه به تبادل بالای استان خوزستان با اصفهان آلارم شیوع ویروس انگلیسی در استان اصفهان زده شده است.

آلارم شیوع کرونای انگلیسی در اصفهان

کلیدری با اعلام مجدد اینکه هر موقع تعداد بیماران سرپایی افزایش یابد، بیماران بستری هم افزایش دهد، تصریح کرد: متاسفانه عادی انگاری و ساده انگاری کرونا نگرانی از شیوع کرونای انگلیسی با میزان شیوع بالا و پیشرفت بیماری را افزایش می دهد.

وی افزود: با شیوع ریزگونه جهش یافته انگلیسی، سرعت گسترش بیماری را ۷۰ درصد تسریع می کند.

کلیدری با هشدار شیوع کرونای انگلیسی در جامعه تصریح کرد: این گونه جهش یافته تمام گروه های سنی را هدف قرار می دهد و میزان مرگ ومیر هم افزایش می یابد و مراکز خدمت رسانی غیرکوویدی مجددا برمدار درمان کووید۱۹ قرار می گیرد.

وی بیان داشت: از انجا که هنوز نتایج واکسیناسیون مشخص نیست، اطفال و زنان باردار مستثنی شدند و افرادی که هنوز به بیماری کرونا مبتلا نشدند در اولویت دریافت واکسن هستند.

تقدیر از فولاد مبارکه در بحران کرونا

کلیدری با تقدیر از رسالت اجتماعی شرکت فولاد مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه تمام قد در این بحران کرونا به یاری مراکز بیمارستانی شتافت و نیاز اکسیژن مراکز درمانی را در استان اصفهان و استانهای دیگر به صورت رایگان تامین کرد.

اگر اقتصاد ایران، بازار محور نشود همچنان درگیر فساد و ناکارایی‌ها خواهیم بود

اگر اقتصاد ایران، بازار محور نشود همچنان درگیر فساد و ناکارایی‌ها خواهیم بود/ به ما ناسزا گفتند اما بیشترین عامل نوسانات ‏‏بورس، نوسانات اقتصاد ایران از جمله قیمت دلار بود

عضو شورای عالی بورس با انتقاد از بوروکراسی آزاردهنده حاکم بر بازار سرمایه، با تشریح محاسن توسعه بازار سرمایه، این ‏‏اتفاق را راهی نجات‌بخش برای شفاف شدن اقتصاد ایرانی و کاهش فساد و ناکارآیی‌ها عنوان کرد و به بیان راهکارهایی برای ‏‏تأمین مالی از طریق بازار سرمایه از جمله ایجاد کریدورسبز برای شرکت‌های بزرگ و بازار هیبریدی پرداخت.

 

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از ستاد خبری دومین همایش و نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پنل تخصصی نقش بازار سرمایه ‏‏در توسعه صنعت پتروشیمی به ریاست جواد عشقی‌نژاد مدیرعامل مدبران اقتصاد و نائب رئیس هیئت‌مدیره بورس تهران و با ‏‏حضور رئیس شرکت اوراق بهادار تهران و چند تن از مدیران عامل شرکت‌های تأمین سرمایه و فعالان این بازار برگزار شد.
سعید اسلامی بیدگلی با عنوان اولین سخنران گفت: در ابتدا می‌خواهم به این سؤال که مرتب در فضای رسانه‌ای و سمینارهای ‏‏کشور مطرح می‌شود که چرا اقتصاد ما می‌خواهد از بانک محوری به سمت بازار محوری حرکت کند پاسخ دهم.
وی افزود: ما در دنیا اقتصادهای داریم که بانک محور هستند و موفق از جمله آلمان و ژاپن و در دنیا کشورهایی هم داریم که ‏‏بازار محور هستند و موفق، مانند کشورهای آنگلوساکسون. آنچه در اقتصاد ایران، بعد از انقلاب رخ داد این بود که تأمین مالی ‏‏پروژه‌های بزرگ بودجه محور شد و در شرایطی که اقتصاد ایران وابسته به نفت بود و هزینه کرد از بودجه وابسته به درآمدهای ‏‏نفتی بود، به دلیل جایگاه نه‌چندان مطلوب ایران در عرصه‌های بین‌الملل و چالش‌های سیاسی که با آن روبرو بودیم، درآمد نفتی ‏‏کشور نوسانات زیادی داشت که این نوسانات تأثیر مستقیمی بر بودجه و کم‌وزیاد شدن هزینه‌ها می‌گذاشت.
دبیر کل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، تصریح کرد: از سوی دیگر تخصیص بودجه در کشور ما در یک فرآیند نادرست ‏‏شکل می‌گرفت و درنتیجه این تخصیص به‌شدت ناکارا بود. توان نمایندگان و بخش‌های دولت در هر منطقه‌ای که بیشتر بود، ‏‏بودجه‌ها را به سمت خود می‌کشید و یادگار این تخصیص بودجه انبوهی از پروژه‌های نیمه‌تمام و طرح‌های کاملاً ناکارآمد است.
اسلامی بیدگلی، سپس به ورود بانک‌ها به مبحث تأمین سرمایه اشاره کرد و گفت: نظام بانک محور نیاز به کنترل‌های بسیار بسیار ‏‏دقیق دارد، اگر این کنترل‌ها درست انجام نشود، عملاً آنجا هم این تخصیص‌ها غیر بهینه خواهد بود و اگر قرار باشد ما نتوانیم ‏‏سیستم بانکی و نظارتی درستی داشته باشیم، عملاً تنها نظام بازار محور است که می‌تواند بخشی از این بهینگی تخصیص را تأمین ‏‏کند و با توجه به فضای اقتصاد سیاسی ایران و غیر شفاف بودن بخش بزرگی از اقتصاد ایران، به نظر می‌رسد که تنها راه تأمین ‏‏منابع مالی که هدر رفت کمتری داشته باشد و به کارآیی نزدیک‌تر باشد تأمین منابع مالی از طریق بازار سرمایه است.

وی به حجم کوچک بازار سرمایه ایران پیش از این رشد اخیر اشاره کرد و ادامه داد: فرصتی که در دو سال اخیر برای بازار ‏‏سرمایه مهیا کرد موجب شد که به تأمین مالی از طریق سرمایه نگاه ویژه‌تری کنیم. مختصات اقتصاد ایران به گونه‌ای است که ‏‏اگر به سمت اقتصاد بازار محور نرود، همچنان درگیر فساد و ناکارایی‌ها خواهیم بود و نمی‌توانیم این مشکل را حل کنیم؛ بنابراین ‏‏عملاً اقتصاد کلان راهکار توسعه بازار سرمایه و تأمین مالی از طریق این بازار را پیش رو دارد. مزایای تأمین مالی از طریق ‏‏بازار سرمایه چه در بخش بدهی و چه در بخش سرمایه می‌شود منجر به شفاف شدن فضای تأمین مالی و نظم گرفتن ناشران و به ‏‏بیان دیگر اصلاح رفتار آن‌ها می‌شود. مثال واضح آن انتشار اسناد خزانه است، دولتی که به‌عنوان بدعهد در باز پس دادن بدهی‌ها ‏‏خود شهره بود بعد از انتشار اسناد خزانه روی بخشی از بدهی‌هایی که سال‌ها بود پرداخت نشده بود در حالی به این تعهد خود ‏‏عمل کرد که بخش زیادی از بازار معتقد بود دولت به این تعهد خود عمل نمی‌کند و اینگونه بود که آن دولت بدعهد برای ‏‏بدهی‌هایی که عمدتاً ناشی از وابستگی زیاد به منابع بودجه و نوسانات اقتصاد کلان بود، به‌طور مرتب و سروقت همه کوپن‌های ‏‏اسناد خزانه را داد.
عضو شورای عالی بورس از دیگر تحولات صورت گرفته در اقتصاد ایران بعد از حرکت به سمت بازار محور شدن با تغییر در ‏‏رویکرد دستوری بودن قیمت‌گذاری در حوزه‌های مختلف عنوان کرد و افزود: افزایش سرمایه‌ها و کاهش مشکلات اقتصاد کلان ‏‏ازجمله برداشته شدن بار بودجه و کاهش مشکلات فعلی شبکه بانکی که دو بار در طی یک دهه گذشته تا مرز ورشکستگی کامل ‏‏هم رفته از مهم‌ترین فواید توسعه بازار سرمایه است و اقتصاد کلان و سیاست‌گذاران باید به سمت توسعه بازار سرمایه گام ‏‏بردارند، اما در این توسعه یک موانع جدی وجود دارد.
اسلامی بیدگلی تصریح کرد: موانعی در سطح اقتصاد کلان برای جلوگیری از توسعه بازار سرمایه وجود دارد که مهم‌ترین آن، ‏‏نوسانات است. یعنی ما اقتصادی هستیم که نتوانستیم در چهار دهه گذشته یک ثبات نسبی در اقتصاد داشته باشیم، خیلی‌ها نسبت به ‏‏اتفاقاتی که بعد از مرداد در بازار سرمایه اتفاق افتاد انتقاد کردند و واکنش نشان دادند و ما هم به‌عنوان فعالان جدی‌تر بازار ‏‏سرمایه در پست‌های سیاست‌گذاری و مدیریتی هم آماج حملات و ناسزاها به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفتیم اما حقیقت این ‏‏است که تنها بخش کمی از این نوسانات، مربوط به حوزه سیاست‌گذاری بازار سرمایه است و مشکل جای دیگری است، ما در ‏‏حال صحبت درباره یک اقتصاد هستیم که در همین سال ۹۹ که به پایان آن نزدیک شدیم، دلار از حدود ۱۳ هزار تومان تا حدود ‏‏‏۳۴ هزار تومان صعود می‌کند و به حدود ۲۰ هزار تومان نزول می‌کند و شخص اول اجرایی کشور زمزمه دلار ۱۵ هزار تومان ‏‏را مطرح می‌کنیم و همین امروز دلار بین ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان است. در چنین اقتصادی چه انتظاری دارید که بخش بازار ‏‏سرمایه بتواند بدون نوسان و با یک ثبات نسبی و حداقلی حرکت کند؟

چالش بعدی، بازار ‏ارز ‏دیجیتال است
وی تأکید کرد: مجموعه نوسانات در اقتصاد ایران بسیار بسیار زیاد است و این مانع توسعه بازار سرمایه است، از سوی دیگر ‏‏نگاه مردم به سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی کوتاه‌مدت نگر است و برای توسعه و رشد بازار سرمایه ما نیاز به نگاه بلندمدت در ‏‏سرمایه‌گذاری داریم اما به‌هرحال وقتی مردم ما نگران تورم هستند و برای اینکه از تورم عقب نمانند مدام از این بازار به آن ‏‏بازار می‌روند تا از تورم جا نمانند شاهد چالش‌های جدی هستیم. امروز می‌بینیم که بازار ارز دیجیتال در حالی در کشور به سمت ‏‏رونق پیش می‌رود که ما معتقدیم اطلاعات و سواد بسیاری از مردم درباره بازار سرمایه کم است و حالا همین افراد به بازار ‏‏بسیار پیچیدهتر ارز دیجیتال رو آورده‌اند و البته نباید در کنار این موضوعات از سیاستگذاری‌های ضد بازار غافل شد چرا که ‏‏سازوکار اقتصاد ایران به‌شدت دولتی بوده و بنابراین بعضی از نهادها اساساً ضد بازار هستند و به دنبال قیمت‌گذاری در بازار ‏‏هستند تا پیروی از عرضه و تقاضا و مکانیسم بازار.

اسلامی بیدگلی با انتقاد از سواد مالی پایین بسیاری از مدیران بخش‌های مختلف در اقتصاد به‌ویژه در حوزه تأمین مالی از بازار ‏‏سرمایه، گفت: تا همین سه چهار سال پیش برای مایی که در بازار سرمایه به دنبال بازاریابی و تعریف ابزارهای مالی و استفاده ‏‏از آن‌ها بودیم با مدیرانی مواجه می‌شدیم که بعد از دو ساعت جلسه درباره روش‌های تأمین مالی از بازار سرمایه از ما می‌پرسیدند ‏‏از کجا می‌شود وام گرفت؟! چراکه این مدیران فقط بانک را می‌شناختند و حالا که شرایط در سال‌های اخیر برای تأمین مالی از ‏‏بازار سرمایه مساعدتر شده، بسیاری از شرکت‌ها ما به دلیل ساختارهای مالی نامناسب، نبود گزارش‌های مالی و شفاف و ساختار ‏‏معیوب مشکلات جدی برای تأمین سرمایه از این بازار دارند و حتی برای برخی از آن‌ها به دلیل همین مشکلات، انتشار بعضی ‏‏اوراق برای آن‌ها اساساً غیرممکن است.

دولت، انتشار اوراق بدهی برای شرکت‌ها را سخت کرده
عضو شورای عالی بورس، همچنین به انتقاد از کم بودن انتشار اوراق بدهی شرکت‌ها پرداخت و افزود: به این دلیل که دولت، ‏‏نیازهای بودجه‌ای دارد و فعلاً فضای بازار سرمایه را برای تأمین مالی مناسب می‌داند، مقرراتی وضع می‌کند که انتشارات اوراق ‏‏بدهی شرکت‌ها را سخت و مشکل می‌کند. از سوی دیگر نهادهای ما توسعه‌نیافته هستند، ما به‌صورت جدی با این موضوعات ‏‏مواجه هستیم که هم‌زمان با رشد بازار سرمایه، نهاد ناظر، اپلیکیشن‌ها، سامانه‌های معاملاتی و نهادهای مالی به آن سرعت توسعه ‏‏پیدا نکردند و این چالش بسیار بسیار جدی است.
وی با بیان اینکه «بروکراسی در بازار سرمایه آزاردهنده است»، اظهار داشت: به دلیل همین بروکراسی، شرکت‌های بزرگ ‏‏راحت‌تر می‌توانند از طریق سیستم بانکی تأمین مالی بکند به این صورت که مسیر تأمین مالی شرکت‌های بزرگ از بانک‌ها از ‏‏یک اتوبان چهاربانده چراغانی شده می‌گذرد و تأمین مالی این شرکت‌ها از بازار سرمایه از کوچه پس کوچه‌های پر از دست‌انداز ‏‏می‌گذرد و بنابراین شرکت‌ها ترجیح می‌دهند به سراغ تأمین مالی از بازار سرمایه نروند.

اگر نتوانیم نوسانات را کنترل کنیم، توسعه بازار ‏سرمایه ‏به معنای واقعی دشوار می‌شود
اسلامی بیدگلی با تأکید بر اینکه اگر نتوانیم نوسانات را کنترل کنیم و ثبات را به اقتصاد کلان بازگردانیم، توسعه بازار سرمایه به ‏‏معنای واقعی خودش دشوار خواهد بود و حتماً با چالش‌هایی مواجه خواهیم بود، اظهار داشت: البته در ذات بازارها این بحران‌ها ‏‏وجود دارد و شبیه بشکه‌ای است که در جداره آن سوراخ‌هایی وجود دارد اما تا زمانی که سطح آب در این بشکه بالا نیامده، آبی ‏‏از سوراخ‌ها خارج نمی‌شود و این مشکلات عیان نمی‌شود، بنابراین تا وقتی بازار توسعه‌نیافته است، اساساً خیلی از مشکلات را ‏‏نداریم و حالا که این مشکلات پیدا شد باید به فکر رفع آن باشیم وگرنه مشکلات جدی به وجود خواهد آمد.

بازار سرمایه ایران برای تسهیل تأمین مالی شرکت‌ها بزرگ به‌شدت به کریدور سبز نیاز ‏دارد
دبیر کل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران سپس به حضور شرکت‌های بزرگ در بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: شرکت‌های ‏‏پتروشیمی عمدتاً از شرکت‌های بزرگ بازار به شمار می‌روند و برای تأمین مالی از بازار سرمایه مشکلات زیادی ناشی از ‏‏بوروکراسی پیش رو دارند که معتقدم برای رفع بخشی از این مشکلات باید یک کریدور سبز برای شرکت‌های بزرگ ایجاد شود. ‏‏کریدور سبز به معنای چشم‌پوشی از قوانین و مقررات نیست بلکه به این معناست که مثلاً تأمین سرمایه بیش از دو هزار میلیارد ‏‏تومان در آن کمیته بررسی شود و هیئت پذیرش بر اساس این روند، نه سه هفته یک‌بار که هر هفته تشکل می‌شود و این کمیته ‏‏برای حل مشکلات ساختار مالی به شرکت‌های متقاضی کمک می‌کنند و این راهکاری است که در بسیاری از کشورهایی که بازار ‏‏سرمایه آن‌ها درحال‌توسعه است اجراشده و بازار ایران به‌شدت به این کریدور سبز نیاز دارد تا اگر یک شرکت خیلی بزرگ مانند ‏‏شرکت پتروشیمی خلیج‌فارس می‌خواهد اوراق منتشر کند که حجم این اوراق بر بازار تأثیرگذار است، نباید انتشار آن به‌اندازه ‏‏انتشار اوراق شرکت‌های بسیار کوچک طول بکشد و بار دیگر تأکید می‌کنم این کریدور سبز به معنای چشم پوشی از قوانین و ‏‏مقررات نیست، بلکه به معنای سرعت دادن در کارهاست.

وی همچنین به لزوم تحول جدی در سایر ابزارها برای تأمین مالی شرکت‌های متوسط و کوچک تأکید کرد و گفت: یکی از این ‏‏ابزارها صندوق پروژه است که به دلیل مشکلات بسیار جدی ازنظر قوانین و مقررات عملاً امکان استفاده از آن فعال وجود ندارد ‏‏و امیدواریم ما در شورای عالی بورس و دوستان در سازمان و شرکت بورس به توسعه این ابزارها بخصوص برای شرکت‌های ‏‏متوسط فکر کنند.
عضو شورای عالی بورس بر لزوم هدف قرار دادن بخش خصوصی برای تأمین مالی تأکید کرد و گفت: اگر بازار سرمایه بگوید ‏‏می‌خواهد برای سال آینده ۷۰۰ هزار میلیارد تومان تأمین مالی داشته باشد باید ۲۵۰ هزار میلیارد آن از طریق بخش خصوصی ‏‏صورت بگیرد و نباید همه سهم تأمین مالی بازار سرمایه به بخش دولتی برسد که این کار به معنای جلوگیری از توسعه بازار ‏‏سرمایه است و این چالشی است که باید آن را حل کنیم.

توسعه بورس‌ها در ایران و رقابت آن‌ها با یکدیگر یک ضرورت است
وی همچنین توسعه بورس‌ها در ایران را بسیار ضروری دانست و افزود: بورس‌ها در ایران هم نهاد حاکمیتی هستند و هم نقش ‏‏حاکمیتی ایفا می‌کنند، در صورت که اگر بخواهیم بازار سرمایه توسعه پیدا کند باید بورس‌ها ما هم تعدادشان افزایش پیدا کند، در ‏‏برخی کشورها حتی ده بورس مختلف وجود دارند که این‌ها با خودشان رقابت می‌کنند و فرآیندهای پذیرش با این تعدد دچار کاهش ‏‏اصطکاک می‌شود و سریع‌تر انجام می‌شود و نمونه این تعدد را در کشورهای توسعه‌یافته می‌توانیم ببینیم که حتی بورس‌های محلی ‏‏دارند که می‌توانند برای شرکت‌های کوچک تأمین مالی کنند.
اسلامی بیدگلی در بخش پایانی سخنان خود بر توسعه مجوز نهادهای مالی تأکید کرد و گفت: این کار نیاز به تغییر برخی قوانین و ‏‏مقررات دارند مانند تغییر سطح فعالیت بر اساس کیفیت نهاد و … که باید انجام شود.
عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه همیشه بازار سرمایه نگران بازنشسته‌هایی است که پول خود را به بازار سرمایه آوردند و ‏‏نگران این است که نکند به خاطر نوسانات، اختلالات سیستم، سامانه و سایر مشکلات منابع خود را از دست دهد، خاطر نشان ‏‏کرد: آن نگرانی‌ها به جاست اما از این سو ما نیاز به یک بازار هیبرید داریم برای سرمایه‌گذاران خاص که دیگر نگران این نیستیم ‏‏که بدون تحلیل وارد بازار شدند و سواد آنها درباره بازار سرمایه کم است و سامانه‌ها را نمی‌شناسند و …، در این بازار اوراق ‏‏آزادتر و بسیار آسان‌تر منتشر می‌شود و البته آن بازار خودش نیاز به رگولیشین جدیدی دارد برای این که در آن زد و بندی ‏‏صورت نگیرد.

تجربۀ «۵G» پس از تهران به شیراز می‌رود

تجربۀ «۵G» پس از تهران به شیراز می‌رود

تجربۀ «۵G» پس از تهران به شیراز می‌رود

توسعۀ پوشش ۵G ایرانسل در سراسر کشور، پس از تهران، فردا از شیراز آغاز می‌شود.

کوتاه انلاین –پس از راه‌اندازی چهار سایت تجاری نسل پنج تلفن‌همراه توسط ایرانسل در تهران، شیراز دومین شهر ایران است که فردا، با راه‌اندازی پنجمین سایت ۵G ایران و ایرانسل، شهروندانش می‌توانند جدیدترین فناوری اینترنت جهان را در شبکۀ کاربردی و واقعی ایرانسل تجربه کنند.

این سایت فردا یکشنبه سوم اسفند ماه ۱۳۹۹، در مراسمی با حضور مهندس حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، دکتر عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس، آیت‌الله دکتر لطف‌الله دژکام نمایندۀ ولی‌فقیه، تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی (ع)، امام‌جمعۀ شیراز و نمایندۀ استان فارس در مجلس خبرگان رهبری، مهندس حیدر اسکندرپور شهردار شیراز، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و جمعی از مقامات استانی و محلی، در محل سایت ۵G ایرانسل در مجاورت ارگ تاریخی کریم‌خانی شیراز، افتتاح می‌شود.

ایرانسل که مطالعۀ نسل پنج تلفن‌همراه را از سال ۱۳۹۵ با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت‌های معتبر بین‌المللی آغاز کرده بود، موفق شد در سال ۱۳۹۶ برای نخستین بار در ایران، نمونه‌ای از شبکۀ کامل ۵G را آزمایش کند.

ایرانسل اول مرداد ۱۳۹۹، نخستین سایت تجاری نسل پنج تلفن‌همراه ایران را با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، در پژوهشگاه ICT راه‌اندازی کرد. این سایت، در حاشیۀ جلسۀ هیأت دولت، توسط رئیس‌جمهوری به صورت آنلاین افتتاح شد.

با فاصلۀ چند روز پس از آن، در هفتم مرداد ماه، دومین سایت ۵G، در ساختمان مرکزی ایرانسل توسط دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، در حضور خبرنگاران رونمایی شد.

سومین سایت نسل پنج ایران و ایرانسل هم، ۲۱ آبان ماه در دانشگاه تربیت‌مدرس و در یک فضای بیرونی (outdoor) به بهره‌برداری رسید.

چهارمین سایت ۵G ایران و ایرانسل، در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۹، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات در غرفۀ ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، به صورت آنلاین توسط وی افتتاح شد و در دسترس استفادۀ عموم مردم قرار گرفت.

پنجمین سایت تجاری ۵G ایران و ایرانسل نیز که قرار است فردا در شهر شیراز به بهره‌برداری برسد، مانند سایت آب و آتش، در دسترس استفادۀ عموم مردم است. کاربرانی که گوشی تلفن‌همراه آنها از فناوری نسل پنج تلفن‌همراه پشتیبانی می‌کند، می‌توانند با اتصال به این سایت، سریعترین نسل اینترنت جهان را تجربه کنند و کاربرانی که گوشی هوشمند آنها قابلیت پشتیبانی از شبکۀ ۵G را نداشته باشد نیز می‌توانند از طریق Hotspot مودم ۵G ایرانسل در این سایت، به صورت وای فای به شبکۀ نسل پنج تلفن‌همراه متصل شوند.

ششمین سایت ۵G ایرانسل نیز در اسفند ماه ۱۳۹۹ در جزیرۀ کیش راه‌اندازی می‌شود.

پیرو همکاری موفق ایرانسل و شهرداری شیراز در اجرای پروژۀ فیبرنوری و شهر هوشمند، شیراز به‌عنوان نخستین مقصد ۵G ایرانسل پس از تهران برگزیده شد و با همکاری شهرداری شیراز و اختصاص فضای مناسب جهت راه‌اندازی سایت توسط ایرانسل در نزدیکی بافت تاریخی این شهر، سایت ۵G ایرانسل فردا یکشنبه سوم اسفند ماه ۱۳۹۹ در مجاورت ارگ تاریخی کریم‌خانی شیراز راه‌اندازی شده و خدمات آن در دسترس شهروندان شهر حرم اهل‌بیت و مهد تمدن، هنر و ادب قرار می‌گیرد.

با راه‌اندازی شبکۀ نسل پنج تلفن‌همراه ایرانسل، تاکنون تست‌های سرعتی در بازۀ دانلود بین ۳ تا ۳.۵ گیگابیت بر ثانیه در این شبکه ثبت شده است.

برنامه های فرهنگی ” مهر پدری” در محلات منطقه۲ اجرا می شود

به مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی(ع)؛
*برنامه های فرهنگی ” مهر پدری” در محلات منطقه۲ اجرا می شود*
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۲ با تشریح ویژه برنامه‌های فرهنگی ماه رجب گفت: به مناسبت گرامیداشت ایام پربرکت رجب برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲ یوسف مزارعی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ با اشاره به اینکه رجب ماه با فضیلت و فرصت گرانبهایی برای خودسازی و رجوع به پروردگار است که می‌توان از برکات آن بهره‌های فراوانی برد گفت: برهمین اساس برنامه‌های مختلفی در قالب شاداب سازی محیط شهری و همچنین مسابقات فرهنگی و هنری باهمکاری معاونت خدمات شهری و محیط زیست، نواحی و محلات پیش بینی و اجرا می شود.
وی به برگزاری مسابقات فرهنگی ” حکمت علوی “اشاره کردو گفت: این مسابقات با هدف آشنایی شهروندان با متون ارزشمند نهج‌البلاغه طراحی شده است و درچند بخش پادکست، شعر، داستان نویسی،خطاطی، نقاشی و همچنین کتابخوانی اجرا می شود.
وی افزود: فراخوان این مسابقات از طریق فضای مجازی و همچنین سرای محلات اعلام می شود و شهروندان می توانند در بستر فضای مجازی در این مسابقات فرهنگی مشارکت کنند.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه در ادامه از اجرای برنامه ی اعتکاف و سلامت به منظور ترویج برگزاری مراسم اعتکاف در خانه ها باشعار “خدا همیشه همه جا، فضای معنوی اعتکاف را به خانه ببریم” خبرداد وگفت: به منظور تشویق شهروندان به رعایت اصول بهداشتی در اجرای برنامه های معنوی ،از شهروندان در خواست می شود شهروندان تصاویر قرائت زیارت امین الله در منازل از طریق فضای مجازی به اشتراک بگذارند.
مزارعی حرکت کاروان خودرویی وهمچنین اجرای زیارت “امین الله” درمعابر و گذرگاه های اصلی منطقه، را ازدیگر برنامه های این ایام برشمرد و گفت: همزمان با سالروز ولادت فرخنده حضرت علی (ع) و روز پدر، تکریم پدران شهدا و همچنین برنامه های فرهنگی و … با محوریت”مهر پدری ” پیش بینی شده است .
وی افزود: به منظور شاداب سازی فضای شهری در ایام فرخنده ولادت حضرت علی (ع) “کمپین نور،شهر،امید” با مشارکت معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه اجرا می شود که دراین کمپین ضمن آذین بندی و فضاسازی محیطی معابر و بزرگراه ها ،از شهروندان دعوت می شود تا با چراغانی، آذین بندی و رنگ بندی بالکن ها و پنجره های مشرف به خیابان دراین کمپین مشارکت کنند.
معاون شهردار منطقه۲ ارسال بسته های حمایتی و کمکهای مومنانه خیرین، گروه های جهادی و نهادهای مردمی به خانواده های بی سرپرست در روز ولادت حضرت امیر المومنین (ع)را از دیگر برنامه های این ایام دانست.

کسب نشان برنزین C3 توسط شرکت نفت ایرانول در چهارمین دوره جایزه مدل ۳۴۰۰۰ منابع انسانی

کسب نشان برنزین C3 توسط شرکت نفت ایرانول در چهارمین دوره جایزه مدل ۳۴۰۰۰ منابع انسانی

در ادامه موفقیت های شرکت نفت ایرانول در سال ۹۹ که منجر به رشد ۲۶۵ درصدی سود نسبت به ۹ ماه مشابه سال گذشته شده است، این شرکت در چهارمین دوره جایزه ملی مدیریت منابع انسانی مدل ۳۴۰۰۰، نشان برنزین C3 را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی ایرانول، مدل ۳۴۰۰۰ مسیری روشن برای رشد، توسعه و تعالی سیستم های منابع انسانی به منظور تحقق ماموریت، اهداف و استراتژی های سازمان ها ترسیم کرده است. این مدل دارای ۱۴ فرایند و ۱۲ نگرش بوده و به دلیل اینکه نمی توان به صورت یکجا و در زمان کوتاه آن را در سازمان ها مستقر کرد، مرحله ای و تدریجی طراحی شده است.
در این دوره ارزیابی جایزه ملی مدیریت منابع انسانی مدل ۳۴۰۰۰، بیش از ۱۰۰ سازمان دولتی و خصوصی شرکت داشتند که از این بین ۳۵ سازمان بر اساس رده بندی و رتبه بندی مدل به عنوان برگزیده انتخاب و معرفی شدند.
شرکت نفت ایرانول در سومین دوره ارزیابی این مدل که در سال گذشته برگزار شده بود، نشان C4 را از آن خود کرده بود که با توجه به اقدامات و پروژه هایی که سال جاری در حوزه منابع انسانی به انجام رساند که خلاصه ای از آنها شامل پروژه های کارسنجی-زمان سنجی، بازنگری و بهبود نظام جبران خدمت، طراحی و مهندسی ساختار سازمانی، بازنگری برنامه ریزی استراتژیک و برنامه ریزی مدون و انعطاف پذیر در حوزه سلامت و درمان بخصوص در ایام شیوع بیماری کرونا می باشد، در چهارمین دوره جایزه مدل ۳۴۰۰۰ در سال ۹۹، توانست با یک رتبه صعود نشان برنزین C3 را کسب نماید.

صرفه‌جویی چندین میلیارد تومانی با اجرای پروژه‌های بهبود در فولاد خراسان

رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان:
صرفه‌جویی چندین میلیارد تومانی با اجرای پروژه‌های بهبود در فولاد خراسان
فولاد خراسان با استقرار نظام پیشنهادات و توجه به تعالی سازمانی در سال های گذشته علاوه بر کسب جوایز متعدد در زمینه‌های مختلف و با اجرای پروژه های بهبود، موفق به صرفه جویی میلیاردی در هزینه ها شده است.
رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان با بیان اینکه شرکت فولاد خراسان از زمان بهره‌برداری در سال ۱۳۸۰، موضوع پیاده‌سازی نظام‌های مدیریتی را در دستور کار خود قرار داده است افزود: از سال ۱۳۸۱ با ورود نظام‌های مدیریتی و گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ به فولاد خراسان، مجتمع توانست این استاندارد را کسب کند که این استاندارد پایه تمام استانداردهای مدیریتی است.
وی افزود: پس از کسب گواهینامه ایزو ۹۰۰۱، سایر گواهینامه‌ها مانند ایزو ۱۴۰۰۰، ۵۰۰۰۰، ۱۰۰۱۵، ۱۰۰۰۲، ۱۰۰۰۴ و… در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه شرکت موفق به اخذ این گواهی نامه ها گردید
سعید رضایی افزود: هدف از پیاده‌سازی این نظام‌های مدیریتی بهبود مستمر در عملکرد فولاد خراسان بوده است. در پی آن، شرکت از سال ۱۳۸۶ وارد جایزه تعالی سازمانی یا EFQM شده و در این مدت توانسته به صورت پلکانی این جایزه را رشد دهد. به طوری که در سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ جایزه تندیس بلورین تعالی سازمانی شد.
رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان اضافه کرد: در کنار موارد یاد شده، نظام‌های مدیریتی مانند مدیریت استراتژیک، مدیریت ریسک و موارد دیگر همچون استقرار نظام پیشنهادات در دستور کار قرار گرفته که در متن جایزه ارزیابی تعالی سازمانی قرار می‌گیرد. این موارد منجر به تعریف پروژه‌های بهبود شد و در این رابطه توانستیم پروژه‌هایی را در شرکت فولاد خراسان در راستای بهبود مستمر و تعالی نهادینه کنیم.
به دنبال بهبود مستمر هستیم
رضایی در حاشیه هفدهیمن نمایشگاه متافو در ۲۷ بهمن خاطرنشان کرد: معاونت برنامه‌ریزی و فناوری فولاد خراسان به دنبال پیاده‌سازی و بهبود مستمر این نظام‌ها است تا بتواند به ارکان سازمان برای آینده‌نگری، آینده‌سازی و پیشبرد اهداف استراتژیک کمک کند.
وی عنوان کرد: فولاد خراسان در سال جاری در چندین عنوان جوایز شرکت کرده که ازجمله آن‌ها جایزه تعالی نت، مدیریت انرژی، بهره‌وری ایمیدرو، امتنان و… هستند و فولاد خراسان توانست در آن‌ها درخشان ظاهر شود. به طور مثال توانسته‌ایم دو پروژه را در سطح ملی معرفی کنیم که یکی از آن‌ها عنوان برتر را از آن خود کرد. همچنین فولاد خراسان در سطح مدیریت انرژی تندیس سیمین را کسب کرده است. ضمن اینکه جایزه تعالی نت و تقدیرنامه سه ستاره نیز با همکاری تمام ارکان فولاد خراسان به دست آمد.
برنامه‌ها برای سال‌های آینده
رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان تصریح کرد: سال آینده برای نظام‌های مدیریتی برنامه داریم. به طوری که ممکن است به جایزه تعالی سازمانی EFQM وارد شویم و در آن شرکت کنیم. با توجه به اینکه تعدادی از پروژه‌های بهبود را در سطح سازمان پیاده کردیم، امیدواریم بتوانیم امتیازهای شرکت را ارتقا دهیم و به مدارج و جوایز بالاتر برسیم.
رضایی مطرح کرد: بحث مدیریت استراتژیک که یک موضوع کلیدی است، در دستور کار قرار داده‌ایم تا در آن مجددا بازنگری کنیم. ضمن اینکه قصد داریم تعدادی از استانداردها را در فولاد خراسان مکانیزه کنیم که ازجمله آن‌ها می‌توان به نظام پیشنهادات اشاره کرد که بخشی از آن انجام شده و به زودی نهایی خواهد شد. به این ترتیب ثبت کاغذی در سازمان به سمت ثبت سیستمی سوق پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به پروژه‌های ملی شرکت فولاد خراسان که توانستند در سطح ملی و ایمیدرو جایزه کسب کنند، بیان کرد: ایمیدرو از سال ۱۳۸۹ جوایزی را برای شرکت‌ها طراحی کرد. در کنار این جوایز، پروژه‌های بهره‌وری نیز در دستور کار ایمیدرو قرار گرفت تا پروژه‌هایی که از سطح بهره‌وری بالایی برخوردار هستند، شرکت‌ها به ایمیدرو معرفی کنند. این امر فرآیندی را در ایمیدرو طی می‌کند که در آن ارزیابی انجام خواهد شد و اگر این پروژه بتواند امتیاز و رتبه مورد نظر ایمیدرو را داشته باشد، به عنوان پروژه برتر معرفی می‌شود.
به نظام پیشنهادات توجه ویژه داریم
رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت مجتمع فولاد خراسان ادامه داد: خوشبختانه شرکت فولاد خراسان از سال ۱۳۹۵ که این پروژه‌ها را در سطح ایمیدرو مطرح کرد، هر ساله توانسته است پروژه‌های خود را به سطحی برساند که جوایزی را کسب کند. این پروژه‌ها از نظام پیشنهادات گرفته می‌شوند و با امکان‌سنجی این پیشنهادات، در نهایت اگر پروژه قابلیت اجرایی داشته باشد، به مرحله اجرا می‌رسد. خوشبختانه فولاد خراسان در نظام پیشنهادات توانست بهبودهای بسیار خوبی را اجرا کند به این ترتیب صرفه‌جویی‌های قابل توجهی را از این پروژه‌ها کسب کند. به طوری که ارزش برخی از این صرفه‌جویی‌ها به میلیاردها تومان می‌رسد.
رضایی در خصوص جایزه تعالی سازمانی در شرکت فولاد خراسان ابراز کرد: تعالی سازمانی ۹ معیار دارد که خوشبختانه فولاد خراسان توانسته است در این معیارها به صورت متوازن رشد داشته باشد. به طوری که توانسته است پروژه‌هایی را در برخی قسمت‌های سازمان اجرایی کند و به یک رشد متوازن دست یابد. با این حال در برنامه‌های آینده فولاد خراسان، پروژه‌های جدیدی در دستور کار قرار گرفته و سطح کنونی افزایش یابد و سازمان فولاد خراسان، متعالی‌تر از قبل شود.

اخذ گواهینامۀ استقرار راهنمای کار ایمن در دوران بیماری کووید ۱۹

رای نخستین بار در کشور توسط شرکت فولاد مبارکه به دست آمد؛
اخذ گواهینامۀ استقرار راهنمای کار ایمن در دوران بیماری کووید ۱۹
شرکت فولاد مبارکه به ‌عنوان نخستین شرکت در کشور توانست با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی مربوط به بیماری کووید ۱۹ گواهینامۀ استقرار راهنمای کار ایمن در دوران این بیماری (ISO 45005:2020) را دریافت کند.

با شیوع بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ از سال گذشته، مهم‌ترین دغدغۀ بنگاه‌های اقتصادی، پایداری در فرایند تولید با حفظ سلامت و ایمنی کارکنان بوده است. با توجه به ناشناخته بودن ویروس کرونا و تأثیرات آن و عدم تجربۀ کافی در مواجهه با این پدیده، بدون شک کووید ۱۹ چالش‌برانگیزترین مسئله در چند دهۀ اخیر بوده که تمامی ابعاد سازمان‌ها، از فرهنگ سازمانی تا مدل کسب‌وکارشان را تحت تأثیر قرار داده است.

اخذ این گواهینامه صحه‌گذاری بر فعالیت‌های انجام‌شده در فولاد مبارکه است

در پی کسب این موفقیت ارزشمند، عباس اکبری محمدی، معاون نیروی انسانی و سازماندهی فولاد مبارکه، در جلسۀ اختتامیۀ ممیزی گواهینامۀ استقرار راهنمای کار ایمن در دوران بیماری کووید ۱۹ با تأکید بر اینکه اخذ این گواهینامه صحه‌گذاری بر فعالیت‌های انجام‌شده در فولاد مبارکه است، اظهار داشت: در ابتدا کسب این موفقیت را به تمامی همکاران تبریک می‌گویم. باید به خاطر داشته باشیم تداوم تولید در زمان شیوع کرونا یکی از دغدغه‌های مدیران ارشد سازمان بود و اخذ این گواهینامه به معنای تأیید و صحه‌گذاری بر اجرای نظام‌مند اقدامات انجام‌شده برای مدیریت ایمن کارکنان در برابر این بیماری است.

وی افزود: اخذ این گواهینامه مطمئنا ما را در راهی که پیش رو داریم مصمم‌تر خواهد کرد. با استقرار این استاندارد اعتمادبه‌نفس کارکنان برای چندمین بار افزایش خواهد یافت و منجر به بهبود مستمر در شرکت خواهد شد.

معاون نیروی انسانی فولاد مبارکه، ضمن قدردانی از تمامی کارکنان، به‌ویژه همکاران حوزۀ سلامت و ایمنی، گفت: برای همۀ توصیه‌های تیم ممیزی، اقدامات مؤثری تعریف و اجرا خواهد شد تا ان‌شاءلله آیندۀ بهتری برای خانوادۀ فولاد مبارکه رقم بخورد.

علی‌رغم همۀ مشکلات و سختی‌ها و با همت کارکنان به‌خوبی شرایط موجود مدیریت شد

در همین خصوص، سید مهدی نقوی، معاون تکنولوژی شرکت نیز با بیان اینکه فولاد مبارکه با جمعیتی بالغ‌بر ۲۰ هزار نفر و فرایندی که به‌طور پیوسته و بدون وقفه در طول شبانه‌روز در حال تولید است، گفت: با تبیین ابعاد مختلف این موضوع در حوزه‌های کارکنان، تأمین مالی، مشتری و تکنولوژی، اقدامات لازم جهت تعیین سناریوهای مختلف و تعریف راهکارهای مواجهه با آن‌ها در جهت حفظ پایداری در زنجیرۀ ارزش انجام شد. این امر سبب شد علی‌رغم همۀ مشکلات و سختی‌ها، با همت کارکنان شرایط موجود به‌خوبی مدیریت شود و بتوانیم به اهداف و استراتژی‌های خود در سال ۹۹ دست یابیم.

وی از ارادۀ فولاد مبارکه در خصوص انتقال آگاهانه و مسئولانۀ همۀ تجارب حاصل از اقدامات خود در زمینۀ مدیریت کار ایمن در دوران بیماری کووید ۱۹ در قالب درس‌آموخته‌ها به کلیۀ صنایع کشور خبر داد.

استفاده از استانداردهای مدیریتی جهت حفظ یکپارچگی و نظام‌مندی از ابتدا در دستور کار بوده است

محمد ناظمی هرندی، مدیر تضمین کیفیت و تعالی سازمانی فولاد مبارکه نیز با اشاره به اینکه استفاده از استانداردهای مدیریتی جهت حفظ یکپارچگی و نظام‌مندی در اجرای رویکردهای سازمان از سیاست‌های فولاد مبارکه از ابتدا تاکنون بوده است، گفت: استقرار استاندارد ISO 45005:2020 تحت عنوان راهنمای مدیریت کار ایمن در دوران بیماری کووید ۱۹ نشان از موفقیت فولاد مبارکه در مدیریت این بیماری در یک سال گذشته دارد.

وی ضمن قدردانی از همۀ همکاران، به‌ویژه کارکنان حوزۀ منابع انسانی و HSE ابراز امیدواری کرد تا با مشارکت و همدلی همۀ کارکنان بتوانیم از این برهه نیز با موفقیت عبور کنیم.

صیانت از نیروی کار و تداوم تولید در زمان شیوع کرونا یک فعالیت تیمی بود

حسین مدرسی‌فر، مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط زیست شرکت فولاد مبارکه هم تصریح کرد: صیانت از نیروی کار و تداوم تولید در زمان شیوع کرونا یک فعالیت تیمی بود که منجر به اخذ گواهینامۀ ISO45005 شد.

وی ضمن اشاره به اینکه بحران شیوع ویروس کرونا علاوه‌بر تهدید گسترده و عمیقی که برای سلامتی جامعه ایجاد کرده، همۀ فعالیت‌های جمعی ازجمله فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی را متأثر ساخته است، گفت: ابعاد همه‌گیری این بیماری و تبعات آن با هیچ‌یک از بحران‌های پیشین قابل‌مقایسه نبود و ضرورت داشت آثار این موضوع بر حوزه‌های حیاتی و استراتژیک، مانند صنعت فولاد که زیرساخت شریان اقتصادی است، بررسی  شود و راهکارهایی برای مقابله با آثار خطرناک آن ارائه گردد. خوشبختانه اخذ این گواهینامه بر درستی فعالیت‌های شرکت فولاد صحه گذاشت.

وی ادامه داد: فولاد مبارکه با توجه به تأکید مدیریت ارشد سازمان برای حفظ و صیانت از سلامتی کارکنان و سایر ذی‌نفعان خود، به‌ویژه کارکنان پیمانکار که ارتباط مستقیم با فولاد مبارکه دارند، روزهای سختی را پشت سر گذاشته تا این موفقیت حاصل شده است.

وی کسب این موفقیت را حاصل همکاری تمامی واحدهای منابع انسانی، تضمین کیفیت، حراست، سیستم‌ها و فناوری اطلاعات، خرید، اقتصادی و مالی دانست و با تأکید بر اینکه واحد بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط زیست همواره در تمامی فراز و نشیب‌ها در کنار سایر کارکنان است، ابراز امیدواری کرد این موفقیت‌ها برای فولاد مبارکه استمرار داشته باشد.

تعهد شرکت برای حفظ سلامتی کارکنان، پیمانکاران و جامعۀ پیرامون، الگویی بی‌نظیر برای تمام شرکت‌های ایران

در همین خصوص، حسینیان سرممیز تیم ممیزی از شرکت SGS نیز ضمن تأیید اقدامات فولاد مبارکه در این حوزه، تعهد شرکت برای حفظ سلامتی کارکنان، پیمانکاران و جامعۀ پیرامون آن را الگویی بی‌نظیر برای تمام شرکت‌های ایرانی دانست.

گفتنی است ممیزی خارجی استاندارد ISO 45005:2020، «راهنمای مدیریت کار ایمن در دوران بیماری کووید ۱۹» در قالب یک تیم سه‌نفره از شرکت SGS به مدت ۱۱ نفر-روز و با برگزاری ۱۸ جلسه به‌صورت مجازی از تاریخ ۲۶ بهمن‌ماه برگزار شد و فولاد مبارکه موفق شد برای اولین بار در کشور گواهی تأیید استقرار این استاندارد را اخذ کند.

بهره‌برداری از فاز اول گندله‌سازی مادکوش از سوی رئیس‌جمهور

بهره‌برداری از فاز اول گندله‌سازی مادکوش از سوی رئیس‌جمهور

فاز اول مجتمع گندله سازی مادکوش در منطقه ویژه خلیج فارس با سرمایه‌گذاری بیش از دو هزار و ۳۲۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی  دقایقی پیش از سوی رئیس‌جمهور افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس به نقل از پایگاه خبری شاتا، با راه اندازی این طرح که ظرفیت تولید گندله سنگ آهن به میزان ۲.۵ میلیون تن در سال را دارد زمینه اشتغال برای ۳۶۰ نفر فراهم شد.
بر اساس این گزارش این طرح قابلیت ارتقای تولید با خط موجود خود به ۳.۴ میلیون تن گندله در سال را نیز داراست.
گندله‌سازی مادکوش نمونه‌ای موفق از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زنجیره تامین صنعت فولاد کشور است که در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی خلیج فارس به عنوان قطب تولید صنایع انرژی‌بر و فلزات کشور ایجاد شده است.
  منبع خبر : روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس

رکورد صادرات پلیمر بندر امام شکست

حمیدرضا رستمی:‏
رکورد صادرات پلیمر بندر امام شکست/ده هزار قطعه را داخلی‌سازی کردیم/ در یکسال گذشته حتی یک نفر از خانواده ۸۳۰۰ ‏نفره بندر امام در مجتمع مبتلا به کرونا نشد/ انعقاد تقاهم‌نامه با دو شرکت ایرانی برای داخلی‌سازی

مدیرعامل پتروشیمی بندر امام، با تشریح اقدامات انجام شده در بزرگترین مجتمع پتروشیمی کشور برای داخلی‌سازی و استفاده از ‏توان شرکت‌های دانش‌بنیان و ایرانی از شناسایی ۴۴ هزار قطعه مورد نیاز این پتروشیمی که پتانسیل ساخت داخل دارند وتاکنون ‏‏۱۰ هزار و ۵۰۰ مورد از آنها داخلی سازی شده وهمچنین داخلی‌سازی ۹۲ ماده شیمیایی و کاتالیست خبر داد.
به گزارش ستاد خبری دومین همایش و نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، حمید رضا رستمی با بیان اینکه ‏بندر امام سه زنجیره اصلی صنعت پتروشیمی را به صورت ویژه در خود جا داده است، گفت: در این مجتمع که بزرگترین مجتع ‏پتروشیمی کشور است، زنجیره تولید آروماتیک، زنجیره تولید کلر و محصول ‏PVC، و زنجیره تولید الفین و واحدهای پلی الفین و ‏همچنین بزرگترین واحد ‏MTBE‏ کشور که نقش بسزایی در تأمین بنزین سوپر کشور ایفا می‌کند فعال است.
وی با بیان اینکه ۸ هزار و ۳۰۰ نفر در پتروشیمی بندر امام مشغول به کار هستند، تصریح کرد: با افتخار می‌گویم که از سال ‏گذشته با شیوع کرونا در کشور تاکنون، علی‌رغم داشتن این حجم از نیروی انسانی، با تمهیداتی که اندیشیده شد و البته مشارکت ‏قطعی کارکنان و مدیران و اقدامات ویژه‌ای که حراست و ‏HSE‏ و بسیج بکار گرفته از دل کارکنان برای رعایت پروتکل‌های ‏بهداشتی، هیچ یک از اعضای این خانواده بزرگ در پتروشیمی بندر امام در مجتمع به کرونا آلوده نشده‌اند.
مدیرعامل پتروشیمی بندر امام افزود: البته تعدادی از کارکنان ما به دلیل شرایط حاکم بر شهرهای محل سکونت خود و در دوران ‏استراحت، مثل سایر هموطنان در این یکسال مبتلا به این بیماری شدند که آنجا هم تحت درمان خاص قرار گرفتند و تعداد بسیاری ‏از آنها در شهر و دیار خودشان سلامتی خود را باز یافتند و مشغول به کار شدند، اما این آلودگی در محل کار، اتفاق نیفتاد.
رستمی همچنین به برگزاری دومین دوره همایش ونمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی اشاره کرد و گفت: این ‏نمایشگاه بسیار پویا و زنده بود و ارتباط خوبی توسط بانک‌ها، سازنده‌ها و شرکت‌های مصرف کننده در این رویداد برقرار شد.
وی با اشاره به اینکه پتروشیمی بندر امام بزرگترین واحد تحقیق و توسعه را در صنعت پتروشیمی در اختیار دارد، اظهار داشت: ‏در راستای سیاست اصولی داخلی‌سازی، این واحد در پتروشیمی بندر امام با بررسی که روی ۱۲۵ هزار قطعه مورد استفاده در ‏این مجتمع انجام داد، ۴۴ هزار قطعه را به عنوان قطعاتی که پتانسیل ساخت داخل دارند شناسایی کرد و با تدوین استراتژی و ‏تشکیل کمیته‌های مختلف، تاکنون ده هزار و ۵۰۰ قطعه را با استفاده از پتاتسیل نیروهای مجتمع و همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان ‏و شرکت‌های ایرانی، معادل ۲۵ درصد از نیاز قطعاتی مجتمع را داخلی‌سازی کردیم.
مدیرعامل پتروشیمی بندر امام ادامه داد: در بخش مواد شیمیایی ۱۷۸ نوع مواد شیمیایی و کاتالیست مورد استفاده ماست که ‏استراژی ما این بود که تا سال ۱۴۰۳، ۷۰ درصد آن را بومی‌سازی کنیم و تاکنون ۹۲ مورد از این ۱۷۸ مورد را داخلی‌سازی ‏کردیم.
رستمی همچنین گفت: برای اولین بار در تاریخ پتروشیمی بندر امام، تا امروز صد هزار تن انواع پلیمر را صادر کردیم که این ‏تناژ صادراتی پلمیر تاکنون در تاریخ پتروشیمی بندر امام سابقه نداشته است.
در ادامه پتروشیمی بندر امام با شرکت مهرتاش سپاهان تفاهم ساخت روغن پلانجر واحد ‏LDPE‏ و همچنین ساخت پایدار کننده ‏پلیمری ایرگافوس واحد ‏HDPE‏ و با شرکت آراد صنعت ماهان تفاهم ساخت ماده شیمیایی ‏DILAUROGL PEROXIDE‏ واحد ‏PVC، ساخت آغازگر ‏K32‎‏ واحد ‏LDPE‏ و ساخت کاتالیست ‏PO‏ واحد ‏LDPE‏ را امضا کرد.

مراسم افتتاحیه طرح مدرسه کانون محله در منطقه۱۳

مراسم افتتاحیه طرح مدرسه کانون محله در منطقه۱۳
نظر به رویکرد و اهداف تدوینی شهردار منطقه۱۳ در بهره گیری از ظرفیت های عمومی و ایمن محلات در خدمات رسانی به شهروندان و به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۱۳، طرح “مدرسه کانون محله” در مراسمی با حضور مجتبی شکری شهردار منطقه۱۳ ، حسینی رئیس آموزش و پرورش و جمعی از معاونین و مدیران  شهری  و شهروندان ساکن محله زاهد گیلانی در دبیرستان دخترانه سمیه ناحیه یک افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه در مراسم افتتاحیه طرح مدرسه کانون محله ، با اشاره به کمبود سرانه های فرهنگی ، ورزشی در محلات این منطقه گفت: در این طرح سعی داریم با همکاری شورایاری محله و با تعامل با آموزش و پرورش ضمن بهره گیری از فضای ایمن مدارس برای استفاده شهروندان ، اتفاق خوبی را برا ی رفع این مسئله در محلات رقم بزنیم.
او به تعطیلی اماکن فرهنگی و ورزشی در ایام شیوع کرونا اشاره کرد و اضافه کرد : اجرای این طرح فرصت مناسبی برای بهره مندی شهروندان از خدمات فرهنگی، ورزشی، آموزشی و… در شرایط کنونی ایجاد کرده است.
شهردار منطقه توضیح داد: در این طرح شهرداری منطقه آمادگی دارد با در اختیار گرفتن فضای مدارس ،  این اماکن را  به امکانات ورزشی تجهیز و به مسائل عمرانی ، فضای سبز و… آنها رسیدگی کند.
او ابراز امیدواری کرد با پیشبرد طرح مدرسه کانون محله ، بتوانیم این طرح را با همکاری شورایاری محلات به سایر سازمان ها تسری داده و از ظرفیت های عمومی در جهت خدمت به شهروندان استفاده کنیم.
شکری در بخش دیگری از صحبت هایش ادامه داد : با شناسایی دانش آموزان کنکوری کم برخوردار محلات در نظر داریم با همکاری آموزش و پرورش و سرای محلات امکانات لازم را برای تحصیل این عزیزان فراهم کنیم.

در لیگ برتر تیم هندبال مس کرمان نایب قهرمان شد

تیم هندبال مس کرمان نایب قهرمان شد

 

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از مس پرس، در پایان سی‌وسومین دوره رقابت‌های لیگ برتر هندبال مردان باشگاه‌های کشور، تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون قهرمان و فولاد مبارکه سپاهان اصفهان نیز سوم شد.
تیم هندبال مس کرمان به همراه تیم نیروی زمینی شهید شاملی با کسب این نتایج جواز حضور در جام باشگاه‌های آسیا را برای دومین فصل متوالی به دست آوردند.

اولویت پروژه های توسعه محله ای با محلات کم برخوردار است

اولویت پروژه های توسعه محله ای با محلات کم برخوردار است

شهردار منطقه۸ در بازدید صبحگاهی خود به همراه معاونان خود و شورایاران محله تسلیحات ، از پروژه‌های توسعه محله‌ای و مسجد امام حسین(ع) بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸،مسعود رنجبریان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اجرای پروژه های کوچک توسعه محله ای گفت:«احصاء نیازهای محلات کم برخوردار و رسیدگی به آنها در قالب پروژه های کوچک‌محله ای در الویت قرار دارد. همچنین پروژه‌های توسعه محله‌ای با سرعت قابل توجهی در حال اجرا است و به همین سبب با توجه و پیگیری ویژه بخشی از این پروژه ها تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسند.»
رنجبریان گفت: «بررسی موضوعات و مشکلات در حوزه‌های خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، عمرانی و شهرسازی و‌توجه به رفع مشکلات شهروندان و رفاه هر چه بیشتر در محله ها از اولویت های مهم مدیریت شهری منطقه در محله تسلیحات است .همچنین در این بازدید ها روند اجرای پروژه های توسعه محله ای و عمرانی، شناسایی و نقاط ضعف و قوت و رسیدگی به درخواست های مردمی و رفع مسائل و مشکلات، انجام می شود.»
شهردار منطقه با اشاره به اینکه شورایاران به عنوان دیده‌بان مدیریت شهری می‌توانند ایفای نقش کنند،گفت: « شورایاران می توانند با ارائه نظرات در جهت هرچه مطلوب‌تر انجام دادن کارها، ما را یاری دهند . همچنین با همراهی و همیاری شورایاران می توانیم در جهت توسعه محله‌ها و پویایی منطقه قدم برداریم.»
باقر ربیعی دبیر شورایاری محله‌ تسلیحات با اشاره به پیگیری شهرداری منطقه در رفع مشکلات محله تسلیحات افزود:« شورایاری به عنوان حلقه ارتباط بین مردم و شهرداری است. از زحمات مدیریت شهری برای ساخت پروژه‌های بسیار خوب تقدیر می‌کنم و امیدوارم هر چه سریع‌تر محصول این پروژه‌ها و افتتاح آن برای مردم به ثمر بنشیند.»
مسعود رنجبریان همچنین در این بازدید، با «حجت الاسلام عباسی» امام جماعت مسجد امام حسین(ع) دیدار و ودرباره رفع مشکلات مسجد و محله گفت و گو کرد.

خلج طهرانی عنوان کرد: فراهم آوردن زیرساخت‌ها برای ایجاد جهش تولید در مادکوش

فراهم آوردن زیرساخت‌ها برای ایجاد جهش تولید در مادکوش

 

به گزارش کوتاه انلاین به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، «حسن خلج طهرانی» یکی از اهداف تأسیس مناطق ویژه اقتصادی را جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی از طریق فراهم کردن زیرساختهای مناسب، تسهیل صدور مجوزها، تسهیل واردات و صادرات دانست و گفت: از تمام ظرفیت‌ها برای ایجاد رونق و جهش در تولید استفاده خواهیم کرد.وی با بیان این ‌که فرصتهای بسیاری برای سرمایه گذاری در این منطقه وجود دارد به تشریح تاریخچه احداث و راه اندازی گندله ‌سازی مادکوش به‌عنوان طرحی تولید محور و اشتغالزا پرداخت و تشریح کرد: طرح گندله سازی ۵ میلیون تنی مادکوش در سال ۱۳۸۶ با مکان یابی، ارزیابی تکنولوژی و ظرفیت نهایی آغاز شد و در این طرح، با توجه به نظرات مشاوران داخلی و خارجی درباره طرحهای مشابه، این نتیجه حاصل شد که تأسیس کارخانه با ظرفیت نهایی ۵ میلیون تن و در دو فاز اجرا شود که به ‌زودی این طرح به‌ صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح خواهد شد.وی دلیل اصلی انتخاب منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس برای احداث کارخانه را مزایای آن، به خصوص همجوار بودن با آبهای آزاد ذکر کرد و افزود: منطقه ویژه خلیج فارس به زیرساختهای اساسی، به ویژه گاز، نزدیک است و در همین حال، آب موردنیاز صنایع را نیز میتواند از طریق شیرین سازی آب دریا تأمین کند که همین موضوع سرمایه ‌گذاران را این منطقه جذب کرده است.وی خاطرنشان کرد: در پی فراهم شدن زیرساخت‌ها از اردیبهشت‌ماه سال جاری گندله سازی مادکوش وارد فاز تولید شده است و در حال حاضر، میزان تولید کارخانه روزانه به حدود ۵ هزار تن رسیده است.خلج طهرانی بیان داشت: مادکوش یکی از ارکان صنعت فولاد کشور و تامین کنندگان گندله برای واحدهای احیای مستقیم محسوب میشود و خوشبختانه کیفیت گندله این شرکت مطلوب است و در اختیار واحدهای تولید آهن اسفنجی قرار می‌گیرد.وی تصریح کرد: نخستین محصول گندله سازی مادکوش توانست تمام مشخصات کیفی یک گندله موردنیاز کارخانه های احیای مستقیم را داشته باشد؛ به همین دلیل، فروش محصولات چالش سرمایه‌گذاران نیست و آنان تلاش دارند که کارخانه به ظرفیت اسمی خود برسد .وی افزود: تمامی ارکان منطقه ویژه در زمینه‌های مختلف با مادکوش همراهی و از آن حمایت کردند تا چالشهای مربوط به دوره احداث کارخانه برطرف شود و پس از بهره برداری نیز حمایتها ادامه داشته است، به ‌طوری‌ که انتقال کنسانتره موردنیاز کارخانه با استفاده از امکانات زیرساختی این منطقه، یعنی راه آهن و واحد انباشت و برداشت آن، به راحتی انجام میشود؛ خروج گندله از منطقه به مقاصد مشتریان نیز از طریق راه آهن صورت میگیرد. بنابراین هم در بخش مجوزها و هم در استفاده از زیرساختها، منطقه ویژه خلیج فارس نهایت حمایت را از مادکوش میکند.وی در خاتمه تشریح احداث فاز دوم این مجموعه گفت: کارخانه گندله سازی مادکوش برای دو فاز ۵/۲ میلیون تنی و در مجموع، ۵ میلیون تن طراحی شده است؛ بنابراین بسیاری از زیرساختهای آن نیز برای ظرفیت نهایی، یعنی ۵ میلیون تن، طراحی شده اند. همچنین بخشهای برداشت و انباشت و انرژی بر اساس ظرفیت ۵ میلیون تن گندله تأمین شده اند و برای اینکه روند احداث فاز دوم تسریع شود، پس از صدور پروانه بهره برداری فاز نخست، مجوز احداث فاز دوم نیز اخذ شد تا فاز دوم کارخانه در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.

حضور شرکت نفت ایرانول در چهارمین نمایشگاه زنجیره تامین لاستیک

حضور شرکت نفت ایرانول در چهارمین نمایشگاه زنجیره تامین لاستیک

چهارمین نمایشگاه بین المللی زنجیره ارزش صنایع لاستیک ۲۸ بهمن ماه با حضور صادقی نیارکی معاون امور صنایع و عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزرات صنعت ، معدن و تجارت و مدیران عامل شرکت های تایرسازی و سایر شرکت ها افتتاح شد .
شرکت نفت ایرانول در راستای ارتباط با مشتریان این صنعت، جذب مشتریان جدید و آگاهی از نیازهای پنهان آنها، کسب سهم بازار بیشتر و فروش بیشتر روغن های صنعتی این شرکت، در این نمایشگاه حضور یافته است.
دستاوردها و توانمندی های زنجیره ارزش صنعت لاستیک کشور در سال جهش تولید در چهارمین نمایشگاه زنجیره تامین صنایع لاستیک ارائه خواهد شد.
این رویداد برای چهارمین سال متوالی و پس از استقبال گسترده فعالین حوزه تولید لوازم مصرفی صنایع لجستیک از سومین نمایشگاه صنایع لاستیک برگزار می شود.
یادآور می شود؛ چهارمین نمایشگاه زنجیره تامین صنعت لاستیک با همکاری انجمن صنفی صنعت تایر، وزارت صمت، سازمان ملی استاندارد و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از ۲۸ تا ۳۰ بهمن ماه سال ۹۹ در محل هتل بین المللی المپیک تهران برگزار می شود و زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۹ الی ۱۷ بعد از ظهر است.

نشست مجازی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با کارکنان سراسر کشور

نشست مجازی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با کارکنان سراسر کشور

ادی صندوق قرض الحسنه شاهد در سالن جلسات شهدای مدافع سلامت برگزار شد، مدیرعامل صندوق ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رجب و آرزوی سلامتی برای تمامی خدمتگذاران خانواده های شاهد و ایثارگر در صندوق قرض الحسنه شاهد به بیان موضوعات جاری مجموعه تحت مدیریت خود پرداخت.

دکتر اسلام کریمی در ابتدا به سوالات و موضوعات مطرح شده در حوزه منابع انسانی صندوق پرداخت و با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران برای بهبود وضعیت معیشتی بانکداران اجرایی، گفت: کارکنان صندوق در تمامی سطوح به عنوان خادمین خانواده های شاهد و ایثارگر همواره مورد توجه قرار گرفته اند و هر تصمیمی که در خصوص این عزیزان اتخاذ شده در راستای بهبود وضعیت معیشتی آنها بوده است.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد در ادامه نشست به موضوعات مختلفی نظیر خدمات و تسهیلات ارائه شده به اعضاء، پروژه های حوزه فناوری اطلاعات و برنامه ریزی های صورت گرفته برای خدمت رسانی شایسته به خانواده های معظم و معزز شاهد و ایثارگر عضو صندوق اشاره کرد.

مدیران ستادی حاضر در جلسه نیز به فراخور موضوع، پاسخ سوالات و موارد مطرح شده توسط بانکداران اجرایی سراسر کشور را داده و گزارشاتی را از حوزه متبوع خود ارائه دادند.

در بخش پایانی این نشست تعدادی از بانکداران اجرایی بصورت زنده و مستقیم مباحث مد نظر خود را به دکتر اسلام کریمی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد مطرح و از تحول صورت گرفته در صندوق پس از حضور ایشان به عنوان مدیرعامل تقدیر و تشکر کردند.

نشست مجازی امروز، چندمین نشست دکتر اسلام کریمی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره صندوق با رؤسای مناطق، کارشناسان و بانکداران اجرایی سراسر کشور در سال ۱۳۹۹ بود.

بانک‌ها نقش مهمی در ‏بازگرداندن ارز پتروشیمی به کشور داشتند

جعفر ربیعی:‏
در این چهار سال به اندازه بودجه عمرانی یکسال دولت، در هلدینگ خلیج فارس پروژه تعریف و اجرا شده/ بانک‌ها نقش مهمی در ‏بازگرداندن ارز پتروشیمی به کشور داشتند

مدیر عا مل هلدینگ خلیج فارس با اشاره به تامین مالی هفتاد هزار میلیارد تومانی پروژه‌های هلدینگ خلیج فارس از طریق سیستم ‏بانکی در این چهار سال، گفت: این میزان به اندازه بودجه عمرانی یکسال دولت است و این بدین معناست که در این چهارسال به ‏اندازه بودجه عمرانی یک سال دولت، ضپروژه تعریف و اجرا شده است.
به گزارش ستاد خبری دومین همایش و نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، جعفر ربیعی در پنل تامین مالی از ‏طریق بخش خصوصی و نقش بانک‌ها در توسعه صنعت پتروشیمی در دومین رویداد حمایت از ساخت داخل در صنعت ‏پتروشیمی، اظهار داشت: بانک‌های ما الان به نقطه‌ای رسیدند که برای همه نیازها، راه حل‌های نوآوارانه دارند و این نکته بسیار ‏مثبتی است.
وی ادامه داد: بانک‌ها امروز در جایگاه مدعی هستند که برای هر نیاز مالی صنعت پتروشیمی، راه حلی دارند و البته این راه‌حل ‏حاصل ساعت‌ها فکر و برنامه‌ریزی است.
نائب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: اگر امروز ما در ‏هلدینگ خلیج فارس و حتی شرکای تجاری ما، سازندگان پیمانکاران، مشاوران و تهیه کنندگان مواد و کالا مشکل تامین مالی داشته ‏باشیم، نشان از کم کاری خود ماست چرا که به دلیل همکاری بسیار خوب سیستم بانکی، تامین مالی به سرعت انجام می‌شود.
وی یادآور شد: صنعت پتروشیمی، کم ریسک‌ترین صنعت کشور است و بانک‌ها با علم بر اینکه تامین مالی پروژه‌های صنعت ‏پتروشیمی به موقع و با سود باز می‌گردد، همراهی تمام قدی در این تامین مالی می‌کنند.
رییعی همچنین به نقش مهم سیستم بانکی کشور در بازگشت ارز پتروشیمی به کشور و سامانه نیما اشاره کرد و افزود: بخش ‏زیادی از خیر و برکت در بازار ارز کشور ناشی از ارز پتروشیمی است و بخش عمده بازگشت این ارز مرهون سیستم بانکی ‏کشور است که متاسفانه به دلیل شرایط تحریمی نمی‌توان چندان این موضوع را باز کرد.
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس خاطر نشان کرد: برای تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان یک حلقه مفقوده وجود داشت و آن تامین ‏هزینه‌های یک کالا برای اولین بار در یک شرکت دانش بنیان بود یا تولیدکننده داخلی بود که با ورود صندوق نوآوری نفت، این ‏تولیدکنندگان می‌توانند از این صندوق برای تولید اولین محصول با مکانیسم تعریف شده تسهیلات بگیرند و در گام‌ بعدی و بعد از ‏ساخت آن قطعه یا تجهیزات و تائید هلدینگ از سایر حمایت‌های سیستم بانکی برخوردار شوند.

1 2 3 60