دسته بندی های ارشیو: اقتصادی

ثبت بیش از ۲ هزار طرح در جشنواره صنایع روستا دوست

ثبت بیش از ۲ هزار طرح در جشنواره صنایع روستا دوست

معاون کمیته امداد امام (ره): مخترعان و شرکت‌های دانش بنیان حاضر در جشنواره صنایع روستا دوست، طرح‌های خود را در سایت کمیته امداد ثبت کردند.

ثبت بیش از ۲ هزار طرح در جشنواره صنایع روستا دوستبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفتگو در بخش «ویژه با سخنگویان» در خصوص بررسی عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) با حجت الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) به صورت تلفنی گفتگو کرد.
حجت الله عبدالملکی به جشنواره ملی صنایع روستا دوست اشاره کرد و گفت: یک ماه پیش در برنامه «بدون خط خوردگی» فراخوان این جشنواره را اعلام کردیم و گفتیم همه مخترعین و شرکت‌های دانش بنیانی که محصولات صنعتی دارند و می‌تواند در مقیاس روستا باعث ایجاد درآمد شود و فناوری آن نیز ساده است، طرح‌های خود را برای اشتغالزایی اعلام کنند.
وی با بیان اینکه مخترعین و شرکت‌های دانش بنیان در یک ماه گذشته طرح‌های خود را در سایت کمیته امداد ثبت کردند، اظهار کرد: بیش از دو هزار و ۱۰۰ نفر از مخترعین و فعالان حوزه دانش بنیان کشور، طرح‌های خودشان را در جشنواره ملی صنایع روستا دوست در سایت کمیته امداد ثبت کرده‌اند.
وی از داوری دو هزار طرح تا به این لحظه خبر داد و افزود: از این میان، ۲۰۰ طرح به مرحله مسابقه راه پیدا کرده است و این در حالی است که حدود یک ماه دیگر یعنی تا ۲۵ مهر ماه به پایان زمان فراخوان باقی مانده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) درباره ویژگی‌های طرح‌هایی که در این جشنواره ارائه می‌شوند، توضیح داد: این طرح‌ها باید نوآورانه باشند یعنی نه تنها سنتی نباشند، بلکه یک پیشرفت فناوری در آن اتفاق افتاده باشد. همچنین این صنایع باید در مقیاس روستا و به صرفه باشد و روستاییان بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند و برایشان سودآوری داشته باشد.
عبدالملکی اظهار امیدواری کرد: تا پایان فراخوان این جشنواره امید می‌رود ۳۰۰ تا ۴۰۰ طرح مناسب را بتوانیم در نمایشگاهی که در آبان برگزار می‌کنیم، عرضه کنیم. هر کدام از این صنایع می‌توانند ده‌ها هزار فرصت شغلی را در روستا‌ها ایجاد کنند.
وی با تصریح بر اینکه به فرصت‌های ایجاد اشتغال در حوزه شرکت‌های دانش بنیان در روستا‌ها کمتر توجه شده است، عنوان کرد: تا دو سال پیش وقتی روستاییان پشم‌های گوسفندان خود را می‌چیدند، آتش می‌زدند یا دفن می‌کردند، زیرا امکان فرآوری آن‌ها وجود نداشت. در دو سال گذشته دستگاه‌های پشم ریسی بسیار ساده‌ای ایجاد شد و در حال حاضر تعداد زیادی از خانواده‌های روستایی، این پشم‌ها را تبدیل به نخ می‌کنند و با قیمت کیلویی ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان در اختیار واحد‌های صنعتی قرار می‌دهند.

افزایش ۳ برابری میزان حفاری در معدن طلای هیرد

۵ ماهه نخست ۹۹ صورت گرفت: افزایش ۳ برابری میزان حفاری در معدن طلای هیرد

در ۵ ماهه نخست سال جاری بالغ بر ۳ هزار متر حفاری در  معدن طلای هیرد صورت گرفته، این در حالیست که این رقم در مدت مشابه سال گذشته تنها ۹۶۲ متر بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، از ابتدای سال جاری ۷۵۰۰ تن ماده معدنی در تارگت سه معدن طلای هیرد توسط سرمایه گذار (شرکت بین‌المللی آباد راهان پارس) استخراج شده است.

تهیه طرح سه ساله استخراج معدن طلای هیرد، احداث و تجهیز آزمایشگاه واحد فرآوری، تهیه نقشه های اجرایی و ساخت فونداسیون های کارخانه، اجرای عملیات خاکی مربوط به سد باطله از دیگر اقدامات انجام شده توسط سرمایه گذار طی ۵ ماهه نخست امسال می باشد.

همچنین در این مدت حدود ۱۲ هزار تن کانسنگ روی از معدن روی ملوند استخراج شده است.

این گزارش حاکیست در راستای احیاء و فعال سازی معادن غیرفعال در حوزه خراسان جنوبی با بررسی های انجام شده مقرر شد در گام اول در حوزه مواد معدنی مس، کرومیت، آهن و منیزیت جلساتی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نمایندگان شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و بهره برداران معادن این حوزه ها برگزار شود و پس از بررسی مسائل و مشکلات پیش رو متناسب با شرایط کار، بسته های سرمایه گذاری تهیه و فعالسازی معادن مذکور عملیاتی شود.

گفتنی است معدن طلای هیرد در ۱۵۰ کیلومتری جنوب بیرجند و ۸ کیلومتری روستای بصیران قرار دارد.

پاسخ وزارت کشور به ادعای تعلل در مدیریت حاشیه‌نشینی

پاسخ وزارت کشور به ادعای تعلل در مدیریت حاشیه‌نشینی

پاسخ وزارت کشور به ادعای تعلل در مدیریت حاشیه‌نشینی

وزارت کشور در پی طرح رسانه‌ای اظهارات یکی از نمایندگان با ادعای ۷ سال تعلل این وزارتخانه در خصوص حاشیه‌نشینی، برای آگاهی عموم مخاطبان شریف و تنویر افکار عمومی، گزارش اقدامات سازمان امور اجتماعی کشور را در راستای ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی و حل مسأله حاشیه‌نشینی منتشر کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، متن کامل این گزارش بدین شرح است:

مسئولیت سیاستگذاری و برنامه‌ریزی برای حل مسأله حاشیه‌نشینی از سال ۱۳۸۲ طی تصویب سندی با عنوان «سند ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی» توسط هیأت وزیران به «ستاد ملی ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیر رسمی» تحت مسئولیت مستقیم وزارت راه و شهرسازی واگذار شده است.

هیات وزیران در سال ۱۳۹۳ «سند ملی احیاء، بهسازی و نوسازی و توانمندسازی بافت‌های ناکارآمد شهری» را تصویب و «ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار» را به ریاست رئیس‌جمهورس و نایب‌رئیسی وزیر راه و شهرسازی به وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی در ابعاد مختلف وظیفه‌مند کرد که وزارت کشور نیز یکی از دستگاه‌های عضو این ستاد است.

اما وزارت کشور به عنوان یک نهاد حاکمیتی، علاوه بر همکاری با سایر دستگاه‌ها در قالب اسناد و ستادهای پیش‌گفته و به منظور مداخله مؤثر در ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی – به عنوان یکی از چالش‌های اساسی کشور – با استفاده از ظرفیت‌های قانونی خود (نظیر شورای اجتماعی کشور) و ظرفیت‌های ساختاری و مدیریتی (استانداری‌ها) در ۷ سال گذشته اقداماتی به شرح زیر در رابطه با مناطق حاشیه‌نشین انجام داده است:

۱- تهیه گزارش جامع وضعیت اجتماعی کشور از سال ۹۲ و ارائه آن به محضر مقام معظم رهبری و سران قوا در سال ۹۴ و طرح موضوع حاشیه‌نشینی در سطح مسئولین عالی نظام و حساس‌سازی سطوح حاکمیتی و مسئولین قوا در این خصوص که منجر به در اولویت قرار گرفتن موضوع در سطح کشور و دستور مستقیم مقام معظم رهبری برای انجام کار فوق‌العاده دستگاه‌های ذیربط در راستای بهبود و ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین شد.

۲- تخصیص بخش قابل توجهی از زمان جلسات شورای اجتماعی کشور به موضوع حاشیه‌نشینی و ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی در برنامه‌های مرتبط با کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دستگاه‌های عضو – بویژه در مناطق حاشیه‌نشین – در سطوح ملی و استانی. استانداران تعدادی از استان‌های کشور در جلسات شورای اجتماعی حضور یافته و با طرح مسائل مناطق حاشیه‌نشین استان مربوطه از ظرفیت شورای اجتماعی کشور در جهت حل و فصل مسائل مناطق حاشیه‌نشین استان متبوع خود استفاده کرده‌اند.

۳- تعامل مستمر و فعال بین وزارت کشور (به عنوان مسئول شورای اجتماعی کشور) و وزارت راه و شهرسازی (به عنوان مسئول ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار) و تدوین یک برنامه مشترک برای ساماندهی و توانمندسازی محلات حاشیه‌نشین و به اشتراک‌گذاری منابع و اعتبارات مشترک در تعدادی از محلات کشور.

۴- اختصاص بیش از ۵۰ درصد منابع اعتباری ردیف آسیب‌های اجتماعی به ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی در قالب برنامه دفاتر تسهیل‌گری و برنامه‌های فوق‌العاده دستگاه‌های اجرایی در زمینه‌های کاهش طلاق، کاهش اعتیاد، ساماندهی کودکان کار و خیابان، حل مشکل بازماندگی از تحصیل کودکان، آموزش فنی و حرفه‌ای زنان سرپرست خانوار ساکن در مناطق حاشیه‌نشین و … (شایان ذکر است که کل اعتبار تخصیص‌یافته به وزارت کشور طی ۴ سال اخیر، تنها حدود ۷۵۰۰ میلیارد ریال بوده – یعنی سالانه کمتر از ۲۰۰ میلیارد تومان –  که بیش از ۵۰ درصد این رقم در مناطق حاشیه‌نشین کشور هزینه شده است.)

۵- عمده‌ترین و مهم‌ترین برنامه وزارت کشور در محلات حاشیه‌نشین ایجاد دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی در محلات حاشیه‌نشین  بوده است. سازمان امور اجتماعی از اواخر سال ۱۳۹۶ اقدام به اجرای برنامه‌ای با عنوان «استقرار دفاتر تسهیلگری و توسعه محله‌ای» با مشارکت موسسات غیر دولتی و مبتنی بر وضعیت‌سنجی و نیازسنجی و استفاده از مشارکت ساکنان در بهبود وضعیت محلات حاشیه‌نشین در محلات حاشیه‌نشین ۲۲ استان کشور شامل استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، کرمانشاه، کردستان، تهران، لرستان، فارس، البرز، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خراسان شمالی، قم، گلستان، مرکزی و یزد کرد.

هدف ایجاد نهادهای محلی مذکور آسان‌سازی روند و سرعت‌بخشیدن به امور برای حل مسائل گروهی و جمعی در مناطق حاشیه‌نشین بوده است. در فعالیت تسهیل‌گری آن چه مد نظر است مشارکت مردم و سهیم شدن آنان در فرآیند تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌هاست. هدف تسهیل‌گری ایجاد فرصت مشارکت افرادی است که به هر دلیلی تاکنون فرصت مشارکت در تصمیماتی را که به آنها مربوط می‌شوند، نداشته و به نوعی در حاشیه بوده‌اند.

در حال حاضر و با گذشت دو سال از اجرای این برنامه با مشارکت ۱۵۰ مؤسسه غیر دولتی ۲۳۳ محله حاشیه‌نشین با جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون نفر و با وسعتی بیش از ۳۰ هزار هکتار تحت پوشش این برنامه قرار گرفته‌اند و با اقداماتی که از طریق دفاتر تسهیلگری صورت گرفته طی یک سال گذشته رقمی بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد ریال منابع از بخش‌های مختلف برای ساماندهی امور متعدد محلات هدف جذب شده است.

شایان ذکر است که تمام این فعالیت‌ها علاوه بر اقداماتی است که توسط معاونت عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت متبوع از طریق شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در زمینه ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی در طی این سال‌ها به انجام رسیده است.

دو سوم کسانی که ارز را نیاوردند اساسا کارت بازرگانی ندارند

دو سوم کسانی که ارز را نیاوردند اساسا کارت بازرگانی ندارند

دو سوم کسانی که ارز را نیاوردند اساسا کارت بازرگانی ندارند

در ادامه اختلاف نظرها میان بانک مرکزی و فعالان بخش خصوصی درباره‌ نحوه‌ی بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور، رییس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید سهم بخش خصوصی بسیار محدودتر از تصورات ابتدایی است.

به گزارش ایسنا، با پایان یافتن مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در ۳۱ تیرماه امسال بانک مرکزی اعلام کرد که بیش از ۲۷ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات در این سال‌ها به کشور بازنگشته است و از این‌رو صادرکنندگان متخلف باید نسبت به بازگشت ارزشان اقدام کنند در غیر این صورت تعلیق کارت‌های بازرگانی یا حتی معرفی به قوه قضاییه از گزینه‌های باقی‌مانده خواهد بود.

با گذشت چند هفته از این تهدید حالا نمایندگان بخش خصوصی پس از انجام بررسی‌هایی اعلام می‌کنند که سهم این بخش در بازنگشتن ارزهای صادراتی بسیار محدود است.

پس از آنکه رییس اتاق بازرگانی تهران براین موضوع تاکید کرد حالا رییس اتاق بازرگانی ایران نیز می‌گوید که بخش قابل توجهی از ارزهای بازنگشته ارتباطی با کارت‌های بازرگانی ندارد.

شافعی گفته برآوردها نشان می‌دهد که حدود ۱۵ هزار صادرکننده هیچ ارزی از محل صادرات‌شان به کشور بازنگردانده‌اند.

بررسی‌هایی که اتاق بازرگانی انجام داده نشان می‌دهد که از این تعداد تنها ۵۰۰۰ کارت بازرگانی داشته‌اند که از این عدد نیز تنها کارت ۳۱۸۱ نفر فعال بود به این ترتیب از میان کسانی که ارز خود را بازنگردانده‌اند دو سوم آنها عملا کارت بازرگانی ندارند.

رییس اتاق بازرگانی ایران با انتقاد از برخوردی که در زمینه‌ی سیاست‌های ارزی با فعالان واقعی اقتصاد می‌شود گفته وقتی دارندگان کارت بازرگانی متخلف معرفی می‌شوند به صادرکنندگان واقعی اجحاف می‌شود و در بلندمدت در صورتی که این رویه‌ها اصلاح نشود به حذف صادرکنندگان با اصالت منجر خواهد شد.

او گفته: شرایط موجود را درک می‌کنیم و متوجه فشارهای وارده بر بانک مرکزی نیز هستیم. آن‌ها هم با نگرانی‌های زیادی مواجه هستند؛ اما راه غلبه بر مشکلات، ایجاد اعتماد متقابل و همکاری و همگامی با فعالان واقعی بخش خصوصی است. در جلسه هفته گذشته با بانک مرکزی، موضوع تشکیل یک کمیته مشترک میان اتاق ایران و بانک مرکزی، از سوی ریاست این نهاد مطرح شد. امیدواریم با توسعه دامنه تعاملات و در ادامه پیگیری اقدامات مشترک، بتوانیم بر از حجم مشکلات موجود بکاهیم.

رئیس پارلمان بخش خصوصی در بخش دیگری از اظهارات خود با انتقاد صریح از عملکرد ناموفق سازمان توسعه تجارت، گفت: رویکردها و عملکردهای این سازمان، نتوانسته پاسخگوی نیازها و تأمین‌کننده حمایت‌هایی باشد که بخش تجارت ما امروز بدان نیاز دارد. این حوزه عملاً بی‌پناه رها شده است و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برای این مسئله تدبیری بیندیشد

چرا کارت اعتباری برای خرید لوازم خانگی جواب نداد؟

چرا کارت اعتباری برای خرید لوازم خانگی جواب نداد؟

چرا کارت اعتباری برای خرید لوازم خانگی جواب نداد؟

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی قیمت سبد لوازم خانگی در طرح ویژه تخصیص سبد لوازم خانگی به اقشار آسیب پذیر را ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار توان عنوان کرد و درباره طرح توزیع کارت اعتباری خرید کالای ایرانی که در سال‌های اخیر مطرح بود، گفت: شرایطی برای تخصیص کارت اعتباری خرید لوازم خانگی در نظر گرفته شده بود که بسیاری از شهروندان قادر به استفاده از آن نبودند، اما ارائه تسهیلات ارزان قیمت از سوی دولت در شرایط کنونی و افزایش قیمت‌ها، دو سر برد خواهد بود، چراکه هم مردم از آن استفاده می‌کنند و هم چرخ کارخانه ها می چرخد.

به گزارش ایسنا، سال ۹۴ در راستای مقابله با رکود در صنعت لوازم خانگی  ۴۲۰۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته و قرار شد کارت‌های اعتباری با سقف ۱۰ میلیون تومان و بسته به حقوق افراد با نرخ سود ۱۲ درصد و در اقساط ۲۴ ماهه در مرحله اول به کارمندان دولت، بازنشستگان و مستمری بگیران ارائه شود و این افراد بتوانند از میان لیستی که وزارت صنعت، معدن و تجارت از کالاها و تولیدکنندگان داخلی ارائه کرده بود، خرید خود را انجام دهند. اما تغییرات چندباره شرایط و رقم تسهیلات و بدقولی‌های چند باره بانک مرکزی در اجرای این طرح سبب شد تا تولیدکنندگان اجرای این طرح را عملا منتفی بدانند و دیگر امیدی به تاثیر این طرح بر بازار لوازم خانگی کشور نداشته باشند.

البته در سال ۹۵ توزیع کارت اعتباری خرید کالا آغاز شده و در برخی فروشگاه ها مورد استفاده قرار گرفته است و در سال ۹۶ قرار شد طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی با رفع نقایص طرح قبلی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی اجرایی شود، اما در نهایت به مرحله اجرا درنیامد و برای سال ۱۳۹۷ هم هیچ برنامه‌ای جهت اجرای آن اعلام نشد و انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی نیز اعلام کرد که سال ۹۷ نیز اجرایی نخواهد شد.

محمدرضا غزنوی در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد:  از بودجه تعیین شده تنها ۵۰ میلیارد تومان هزینه شد، چراکه شرایطی برای تخصیص کارت اعتباری خرید لوازم خانگی در نظر گرفته شده بود که بسیاری از شهروندان قادر به استفاده از آن نبودند.

وی افزود: ‌تغییر شرایط تخصیص وام و کوچک بودن جامعه مخاطبان، سود نسبتا بالا یعنی ۱۲ درصد و بازپرداخت کوتاه مدت، یعنی ۲۴ ماهه از جمله ایرادات این طرح بود. برای مثال یکی از مخاطبان، سازمان ثبت احوال بود که کلا هزار پرسنل در کل کشور دارد. بنابراین بهتر بود که کل کارمندان دولت و کارگران مخاطب طرح در نظر گرفته می‌شدند، اقساط بازپرداخت ۳۶ ماهه و بهره ۹ درصد تعیین می‌شد.

غزنوی با بیان اینکه طرح یاد شده با تدبیر برنامه‌ریزی نشده بود، تصریح کرد: در نهایت هم مشکل به گردن تولیدکننده افتاد که محصول خوب نداشته و کسی متقاضی خرید نشده است و تولید هم بدنام نشد.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در پاسخ به اینکه آیا همچنان امکان ادامه این طرح و استفاده از مابقی بودجه وجود دارد، تصریح کرد: این امکان وجود ندارد و به ما هم گفته شده که آن بودجه در جای دیگری هزینه شده است. اما توجه به این نکته ضروری است تا زمانیکه اقدامات مشابهی انجام نشود بازار از رکود خارج نمی شود و شهروندان هم نمی‌توانند در بازار لوازم خانگی با این قیمت‌ها خرید کنند.

با توافق شرکت‌ها و بانک‌ها نوع دیگری از کارت اعتباری در دسترس شهروندان هست

به گفته وی در حال حاضر هماهنگی‌هایی بین شرکت‌ها و برخی بانک‌ها صورت گرفته که برای خرید لوازم خانگی به شهروندان وام دهند، اما وامی که دولت قرار بود به مردم بدهد وام ارزان قیمت بود. استقبال از این وام‌ها تقریباً خوب بوده، اما ارائه تسهیلات ارزان قیمت از سوی دولت در شرایط کنونی و افزایش قیمت‌ها، دو سر برد خواهد بود، چرا که هم مردم از آن استفاده می‌کنند و هم چرخ کارخانه ها می چرخد.

سبد لوازم خانگی به قیمت ۹.۷ میلیون تومان در اختیار اقشار آسیب پذیر قرار می‌گیرد

اخیرا وزارت صمت طرح ویژه تخصیص سبد لوازم خانگی شامل پنج قلم اصلی، یعنی یخچال و یخچال‌فریزر، لباسشویی، تلویزیون، اجاق گاز و جاروبرقی به اقشار آسیب‌پذیر را طراحی کرد و قرار شد این محصولات بدون واسطه و با قیمت اقتصادی در اختیار زوج‌های جوان و به صورت ویژه مزدوجین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و زوج‌های جوان بازنشستگان لشگری قرار ‌گیرد.

غزنوی درباره این طرح هم گفت: فقط یک گروه تولیدی در این طرح مشارکت کرده و پنج قلم کالا شامل یخچال، فریزر ماشین لباسشویی، اجاق گاز، جاروبرقی و تلویزیون به قیمت ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به صورت هفتگی در اختیار اقشار آسیب‌پذیر قرار می گیرد. البته دولت مشارکتی در این طرح نداشته، به‌طوری‌که تولید کننده امکانات محصول را کم و کیفیت آن را بیشتر کرده است و بدون سود در اختیار این اقشار قرار می‌دهد.

تولید گوشی داخلی در چه شرایطی امکان‌پذیر است؟

تولید گوشی داخلی در چه شرایطی امکان‌پذیر است؟

تولید گوشی داخلی در چه شرایطی امکان‌پذیر است؟

به گفته یک فعال حوزه موبایل، در شرایط فعلی واردات گوشی مقرون‌به‌صرفه‌تر از تولید است و تا زمانی که شرایطی از جمله تامین و قیمت ارز و سود بازرگانی برای تولیدکنندگان تسهیل نشود، تولید داخلی عملا اتفاق نمی‌افتد.

به گزارش ایسنا، ‌ طی سال‌های گذشته، گوشی‌هایی که به اشکال مختلف در داخل تولید شده بودند، در بازار موجود بود اما موضوع تولید گوشی ایرانی چندی پیش باز هم مطرح شد و از نیمه‌های سال ۱۳۹۸ بود که موضوع تولید گوشی‌های جدید ایرانی، باز هم به یکی از مباحث حوزه فناوری اطلاعات راه پیدا کرد؛ آن هم تولید یک گوشی که ایرادهای مدل‌های قبلی را برطرف کرده باشد و بتواند با نسخه‌های خارجی رقابت کند.

در این راستا رضا قربانی -رییس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل- با اشاره به موضوع تولید گوشی داخلی اظهار کرد: در وزارت ارتباطات و سازمان گسترش و نوسازی صنایع وزارت صمت، دو کارگروه وجود دارد که به‌شدت به‌دنبال حمایت از تولید تلفن همراه هستند و در زمینه سخت‌افزار و نرم‌افزار فعالیت می‌کنند. در این کارگروه‌ها به‌طور متناوب جلساتی برگزار می‌شود و بخش خصوصی هم با حضور در این جلسات، مشاوره می‌دهد و از تولید گوشی داخلی حمایت می‌کند.

اشتغال‌زایی با ایجاد خطوط مونتاژ تلفن همراه

وی با بیان اینکه امکان ندارد در مرحله اول قطعه‌ساز تلفن همراه شویم، اظهار کرد: اصلا نیازی به آن هم نیست، بلکه باید تنها در بخش تحقیق و گسترش نسبت به کاربردی‌تر کردن نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها اقدام کرد. برای مثال سه کشور هند، ویتنام و اندونزی و چندین کشور آمریکای جنوبی مثل برزیل با ایجاد خطوط مونتاژ تلفن همراه، اشتغال‌زایی فراوانی ایجاد کرده‌اند و در کنار تجربه این سال‌ها و با توجه به هزینه پایین نیروی انسانی، اکنون به یکی از بزرگترین قطب‌های تولید تلفن همراه با برندهای پرمصرف بدل شده‌اند.

رییس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل در پاسخ به اینکه آیا در ایران امکان تولید گوشی‌هایی که از اینترنت نسل پنج پشتیبانی می‌کنند، وجود دارد، گفت: تکنولوژی ۵G یا ۴G از جهت مونتاژ خیلی تفاوتی با هم ندارند و قابلیت تولید در ایران را دارند. قرار نیست ما چیپست یا آی‌سی تولید کنیم که بگوییم نمی‌توانیم گوشی ۵G بسازیم. اگر بتوانیم گوشی‌هایی را که از اینترنت نسل سه و چهار پشتیبانی می‌کنند، اسمبل و تولید کنیم، گوشی‌های ۵G را هم می‌توانیم تولید کنیم و البته این تولید در حقیقت واردات قطعات مورد نیاز به کشور و مونتاژ کردن این قطعات است.

گوشی ۵G با قیمت معقول هم وجود دارد

قربانی با بیان اینکه ذهنیت‌ها درباره قیمت گوشی‌های ۵G اشتباه است، گفت: همین حالا هم گوشی‌هایی با قیمت کمتر از ۳۰۰ دلار وجود دارد که از اینترنت نسل پنج پشتیبانی می‌کنند، بنابراین اینکه عده‌ای می‌گویند گوشی ۵G با قیمت پایین‌تر از ۵۰۰ دلار نداریم و قیمت این گوشی‌ها خیلی بالاست، صحیح نیست. همین الان هم می‌شود با قیمتی حدود ۱۱ میلیون تومان گوشی مجهز به ۵G خرید.

وی در پاسخ به اینکه آیا می‌توان به هدف تولید دو میلیون گوشی در سال رسید، گفت: تولید گوشی فقط به اراده دولت ربط دارد که بخواهد این کار شدنی شود یا خیر. بخش خصوصی توانایی تولید دو میلیون دستگاه را دارد اما این تولید شرایطی دارد. زمانی این کار شدنی است که تولید تلفن همراه در ایران مقرون‌به‌صرفه‌تر از وارداتش باشد و در غیر این صورت، تحقق پیدا نمی‌کند، کما اینکه در حال حاضر واردات گوشی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

توانایی فنی تولید گوشی را داریم

این فعال بازار موبایل با تاکید بر پایین بودن تعرفه واردات تلفن همراه، اظهار کرد: بحث این نیست که دولت بخواهد تعرفه واردات را زیاد کند. اما در این شرایط هم بخش خصوصی حاضر به سرمایه‌گذاری در یک بخش زیان‌ده نیست. این به معنای عدم توانایی در تولید گوشی نیست، ما توانایی فنی تولید گوشی را داریم، اما رسیدن به هدف تولید گوشی، برمی‌گردد به قوانینی که گذاشته می‌شود. باید تمهیداتی مانند معافیت مالیاتی، بیمه‌ای و حقوق و عوارض گمرکی و تامین ارز نیما برای تولیدکننده در نظر گرفته ‌شود و با حمایت‌های این‌چنینی، تولید داخلی محقق شود.

قربانی همچنین خاطرنشان کرد: در شرایط  فعلی واردات بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از تولید است، زیرا اگر کسی بخواهد گوشی وارد کند، در مقایسه با کسی که بخواهد قطعات وارد و در ایران مونتاژ کند، از نظر تامین ارز، ثبت سفارش، قیمت ارز و حقوق و عوارض گوشی و سود بازرگانی دقیقا شرایط یکسانی دارد، حال آنکه تولیدکننده صدها هزینه جانبی اعم از حقوق کارگر و بیمه را نیز دارد. بنابراین تا زمانی‌که کفه این ترازوی اقتصادی به سمت تولید سنگین نشود، این اتفاق عملا نخواهد افتاد.

تمام خودروهای رامک خودرو ترخیص شد

گمرک به ایسنا اعلام کرد

تمام خودروهای رامک خودرو ترخیص شد/ گمرک هیچ مسئولیتی ندارد

تمام خودروهای رامک خودرو ترخیص شد/ گمرک هیچ مسئولیتی ندارد

آن طور که مسوولان گمرک ایران اعلام کردند، در حال حاضر تمامی خودروهای رامک خودرو از انبارهای گمرک تخلیه شده و در اختیار پلیس فاتب و مرجع قضایی برای پیگیری‌های بعدی قرار گرفته است و دیگر گمرک هیچ مسئولیتی در قبال خودروهای این شرکت ندارد.

به گزارش ایسنا، از حدود ۱۲ هزار و ۲۶۱ خودرویی که طی سال‌های گذشته وارد شد و در جریان تغییر شرایط ارزی یا ضوابط واردات خودرو که از مهمترین آنها ممنوعیت سفارش و واردات خودرو قرار گرفت، حدود ۶۷۰ دستگاه مربوط به شرکت رامک خودرو بود که بعد از ثبت‌نام های که این شرکت انجام داد خودروهای آن درگیر حواشی خودروهای وارداتی شد.

طی دو سال گذشته براساس مصوبات دولت طی چهار مرحله فرصت تعیین شد تا صاحبان خودروهای وارداتی بتوانند براساس شرایط تعریف شده با انجام تشریفات گمرکی خودروهای خود را ترخیص کند. در این بین تعدادی که نزدیک به ۲۵۰۰ دستگاه بود دارای پرونده قضایی بودند که مشروط به صدور کم قطعی برائت امکان ترخیص داشتند که خودروهای رامک خودرو نیز دراین گروه قرار می‌گرفتند.

اما چندی پیش چهارمین مرحله از فرصتی که دولت در اختیار صاحبان خودرو برای ترخیص کالا قرار داده به پایان رسید و گمرک نیز گزارشی در رابطه با وضعیت خودروهای ترخیص شده اعلام کرد که طی آن مشخص شد ۶۷۰ دستگاه خودروی رامک خودرو نیز به دلیل داشتن شاکی در گمرک متوقف شد با هماهنگی‌های قضایی از گمرک خارج شد و مقام قضایی رسیدگی‌های بعدی را انجام خواهد داد.

اما اخیرا مشتریان رامک خودرو با گلایه نسبت به وضعیت موجود اعلام کردند که بخشی از خودروها در انبارهای گمرک باقی مانده و با توجه به تصمیم گیری های قضایی صورت گرفته نسبت به تعیین تکلیف خودروهای خود سرگردان هستمند. از سوی دیگر پاسخ مشخصی نیز از گمرک دریافت نکرده و در مجموع نمی‌داند که تکلیف آنها چگونه است.

اما برای روشن شدن وضعیت خودروهای رامک موضوع از سید روح الله لطیفی -سخنگوی کمرگ ایران- مورد بررسی قرار گرفت و وی در این رابطه به ایسنا توضیحاتی ارائه کرد.

براساس اعلام سخنگوی گمرک رامک حدود ۶۶۸ دستگاه خودرو در بین خودروهای دپو شده داشته است که چندی پیش براساس نظر مقام قضایی و طبق صورت جلسه  ۶۱۹ دستگاه به صورت امانی از گمرک بندرعباس به گمرک تهران منتقل شد و ۴۸ دستگاه دیگر با نظارت نیروی انتظامی به انبار رامک خودرو شده است.

وی افزود: خودروهای رامک عمدتا از چندین مرجع قضایی  از جمله ازدادگاه کیفری، تعزیرات، دادگاه عمومی که با شکایت از افراد مختلف همراه بود  احکام متفاوتی دارد، این در حالی است که رامک خودرو برای حدود ۴۰۰۰ نفر ثبت نام کرده و تعداد کمتری از آن به هر دلیل خودرو وارد کرده  که می‌تواند دلیل آن به بسته شدن ثبت سفارش و یا تغییر ناگهانی مصوبات مربوطه نیز برگردد که باید در این رابطه خود شرکت رامک خودرو پاسخگو باشد.

لطیفی گفت:   با ورود دادستانی صدور حکم اصراری قرار بر این شد تا حودروها برای تعیین تکلیف و اولویت بندی در اختیار پلیس فاتب قرار بگیرد براین اساس چهارشنبه شب هفته گذشته تمامی خودروهای رامک خودرو از گمرک تهران ترخیص و در اختیار پلیس فاتب قرار گرفت.

وی با بیان این که در حال حاضر هیچ خودروی از شرکت رامک خودرو در اختیار گمرک قرار ندارد یادآور شد: این در حالی است که این خودروها حقوق و عوارض ورودی و در مجموع تشریفات گمرکی آنها انجام و از گمرک خارج شده و دیگر گمرک هیچ مسئولیتی در قبال خودروهای این شرکت ندارد و پیگیری های بعدی از سوی پلیس فاتب و مرجع قضایی انجام خواهد شد.

در رابطه با خودروهای داری پرونده قضایی که در گمرک دپو شده بود لازم به یادآوری است که برای ترخیص این خودروها طبق مصوبه دولت نیاز به تمدیدزمان نیست و محدودیتی از این نظر ندارند بلکه بعد از حل موانع قضایی و صدور حکم برائت امکان ترخیص خواهند داشت.

ساخت ۵۰۰۰۰ واحد مسکونی برای کم‌درآمدها کلید خورد

ساخت ۵۰۰۰۰ واحد مسکونی برای کم‌درآمدها کلید خورد

ساخت ۵۰۰۰۰ واحد مسکونی برای کم‌درآمدها کلید خورد

آیین امضای تفاهمنامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی میان شرکت بازآفرینی شهری ایران و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مهدی عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و علی‌اکبر محرابیان، رئیس هیات‌مدیره شرکت توسعه‌گران عمران ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، روز یکشنبه، سی‌ام شهریورماه با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بر ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی توافق کردند.

موضوع این تفاهمنامه، احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی برای گروه‌های کم‌درآمد است که بر اساس آن شرکت بازآفرینی شهری ایران در اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷و آیین‌نامه اجرایی آن نسبت‌به در اختیار قرار دادن اراضی در اختیار خود به شرکت توسعه‌گران عمران ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)  به‌عنوان کارگزار اقدام می‌کند.

همچنین بر اساس این تفاهمنامه،  کلیه متقاضیان واحدهای مسکونی مورد این تفاهم‌نامه از طریق شرکت بازآفرینی شهری ایران و سامانه طرح اقدام ملی مسکن به کارگزار معرفی خواهد شد.

این مراسم در حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و جمعی از معاونان وی در ستاد مرکزی وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

بازدهی «فرهنگ» در مجموعه های اقتصادی و صنعتی

بازدهی «فرهنگ» در مجموعه های اقتصادی و صنعتی

#غلامرضا فروغی نیا#
از زمانی که اقتصاددانان سه عامل:« سرمایه، نیروی کار و منابع اولیه » را به عنوان عوامل تولید برشمردند ،سالهای زیادی گذشت تا پس از آن و با دگرگونی های نظام اقتصادی و خصوصاً توسعه گسترده در زمینه های صنعت این معادله دو ضلع دیگر را نیز به خود دید. بدین ترتیب «تکنولوژی و مدیریت» هم به این دو ضلع اضافه شدند و مجموعه عوامل اقتصادی به پنج متغیر ارتقا یافت.
اما شاید بسیاری از اقتصاددانان متوجه یک عامل بومی و منطقه ای که نشات گرفته از هویت جامعه و عقاید مردم می باشد، نبودند.« فرهنگ» ضلع ششمی است که اگر آن را در کنار سایر عوامل نتوانی جستجو بکنی عملاً ممکن است آن پنج عامل دیگر هم کارایی لازم را نداشته باشند.
فرهنگ نشات گرفته از عقاید مذهبی کارگران و کارکنان یک کارخانه می تواند باشد. همچنین بخشی از آن می تواند نشات گرفته است از علائق ملی کارکنان صنعتی باشد و چه بسا یک کارخانه در یک منطقه اگر بخواهد موفقیتی داشته باشد نمی‌تواند عقاید و اندیشه های بومی را مورد توجه قرار ندهد.
وقتی وارد یک محیط صنعتی می‌شوید بایستی یک کارگر احساس بکند عقاید و اندیشه های مذهبی، ملی و عرفی جامعه مورد احترام است و شئونات مورد نظر وی از سوی مدیریت مورد توجه قرار گرفته است. یقیناً در چنین شرایطی فرهنگ می‌تواند انرژی مضاعفی برای کارگران و کارکنان آن مجموعه بروز دهد.
فرهنگ مقوله ای که با پاداش و کارانه تولید متفاوت است. مدیریت وقتی رسم و رسومات مذهبی ،ملی و محلی کارکنان مجموعه خویش را مورد توجه قرار داد در حقیقت از چنین عناصری در ایجاد انرژی کم هزینه بهره برداری وافر برده است. یک انرژی نهفته در وجود کارکنان یک مجموعه که با کمترین هزینه در خدمت صنعت هم می‌تواند، قرار بگیرد و تولید را از لحاظ کمی پیشرفت داده و از لحاظ کیفی آنرا صعودی نماید.
متاسفانه فاصله میان سازمان های فرهنگی که بصورت یک مجموعه‌ مستقل در خارج از محیط صنعتی بارور شده اند باعث شده تا محیط های کارگاه ها و کارخانه ها زمخت و زیان‌آور و حادثه ساز به نظر بیایند. در چنین محیط هایی کارگران درحالیکه می توانند شغل خویش را به عنوان یک وظیفه مذهبی قلمداد نموده یا ملی تلقی نمایند تلاش می کنند ،شغلی با ضریب و ریسک کمتری را برای خویش انتخاب کنند اما اگر فرهنگ در چنین شرایطی به کمک کارکنان یک مجموعه صنعتی بیاید می تواند توجیه کننده اهداف یک سازمان باشد به گونه‌ای که آنها در یابند: اگر تولیدی افزایش می یابد منافع آن به همه جامعه تسری خواهد یافت. به جامعه ای که دارای اهداف ملی و در جهت خودکفائی است .بی تردید با چنین نگرشی از سوی کارکنان و با راندمان بالا آنها روزبه روز خود را در رکوردهای تولیدیِ غرور آفرین ،در صدر توجه احساس می کنند.
یقیناً یک گروه صنعتی بدون تکیه بر فرهنگ می بایستی صرفاً بر اساس عناصر مادی و پاداش های پولی استوار باشد در حالی که پاداش معنوی می تواند تاثیر بسزایی در کارکرد یک مجموعه صنعتی هم داشته باشد البته مدیران یک مجموعه صنعتی می بایستی به این نکته واقف باشند که اگر یک راهبرد فرهنگی را برای خویش مورد توجه قرار داده اند می بایستی از نفوذ عناصری که فاقد توانایی و خصوصیات لازم هستند و صرفا به ژست فرهنگی متوسل شده اند در تشکیلات ذیربط جلوگیری نمایند.در حقیقت حضور این نوع افراد به «آنتی تز»ی علیه فرهنگ تبدیل شده و مایه دلسردی عناصر سازنده خواهند شد.این تیپ افراد در محیط های کارگری و پرسنلی از ژست های فرهنگی بیشتر و برای فرار از کار و تولید (بیکاران پنهان) بهره می برند که خطر آنها با اهداف سازمان در تغایر خواهد بود.
فرهنگ در محیط صنعتی می‌بایستی دائماً به بازدهی عناصر امیدوارانه درمیان اندیشه های کارگران و کارکنان نیز بپردازد.انعکاس اخبار و گزارشات تلاش کارکنان، جمع آوری خاطرات آنها از نقاط عطف تاریخی و رکوردها و همچنین حوادث و افت و خیزهای یک کارخانه می تواند مجموعه‌ای غنی برای ایجاد شادابی در میان کارکنان باشد.
تکیه بر نمادها و سمبل های تاریخ یک مجموعه صنعتی و مدون نمودن آن تکیه گاهی است که همیشه کارکنان می توانند در کنار آن ها عکس بگیرند و احساس غرور در برابر خانواده، فامیل و جامعه داشته باشند.
مدیران صنعتی بایستی با تکیه بر «فرهنگ» بتوانند در کنار پنج عامل اساسی تولید ،این مقوله را به معنای واقعی در موسسات و بنگاه های بزرگ اقتصادی تجهیز نمایند. در آن صورت فرهنگ به معنای واقعی در درون کارخانه ،عناصر مستعد خویش را خواهد شناخت. در چنین فرایندی عناصر متظاهر به فرهنگ که سنخیتی برای تاثیر گذاری معنوی بر روی کارکنان ندارند هم عملا کنار گذاشته خواهند شد.

جلسه کارگروه رصد اجتماعی و رفع عوارض اجتماعی بحران کرونا در منطقه آزاد انزلی

جلسه کارگروه رصد اجتماعی و رفع عوارض اجتماعی بحران کرونا در منطقه آزاد انزلی

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، «کارگروه رصد اجتماعی و رفع عوارض اجتماعی بحران کرونا» با حضور اعضای هیئت مدیره، معاونین و مدیران سازمان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان با دستور کار بررسی مدیریت شرایط آتی به لحاظ نحوه مدیریت حوزه های سازمان در شرایط کرونایی و همچنین عارضه های اجتماعی ناشی از بحران بیماری کووید ۱۹ برگزار شد.
براین اساس در جلسه مزبور حوزه های مختلف سازمان گزارشی از عملکرد معاونت و مدیریت متبوع خود را در این زمینه ارائه دادند و برنامه های آتی سازمان در شرایط تداوم همه گیری کرونا براساس تجربیات هفت ماهه گذشته مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

یکه تازی ایرانول در تولید و فروش

یکه تازی ایرانول در تولید و فروش

شیوع ویروس کرونا و طرح فاصله گذاری اجتماعی از اواخر سال ۹۸ که تا اواخر فروردین ۹۹ با شدت بیشتری ادامه داشت، موجب کاهش مصرف خودرو در کشور شد. این موضوع مخازن پالایشگاه های کشور را که تامین کننده خوراک شرکت های روغن ساز هستند را تحت تاثیر قرار داد و در ماه های ابتدایی سال ۹۹ پالایشگاه های روغن سازی از نظر تامین خوراک با محدودیت هایی مواجه بودند. این محدودیت برای تمامی شرکتهای تولید کننده صنعت روغن سازی محسوس بوده ولیکن برای شرکت نفت ایرانول که علاوه بر لوبکات از وکیوم باتوم هم استفاده میکند حادتر بود.
علیرغم این موضوع با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و نام گذاری این سال به نام جهش تولید و همچنین برنامه تدوین شده استراتژی این شرکت تا سال ۱۴۰۴، روند صعودی شرکت نفت ایرانول از ابتدای سال ۹۹ سرعت بیشتری گرفته است. این نه یک ادعا بلکه گواه آمار رسمی است. آمارهای رسمی که پیشتر بر روی سایت کدال نیز به صورت ماهانه منتشر شده نشان میدهد میزان تولید در شرکت نفت ایرانول در ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذاشته ۱۲ درصد افزایش داشته است در صورتی که میزان تولید در ۵ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال ۹۷، ۱۶درصد کاهش داشته است. در بررسی این مهم باید توجه داشت که شرایط اقتصادی در این دوسال بسیار تغییر کرده و این افزایش دستاورد بزرگی برای این شرکت محسوب می‌شود.
این رشد و افزایش محدود به میزان تولید نبوده بلکه در فروش مقداری نیز جمع فروش داخلی و صادراتی شرکت نفت ایرانول در ۵ ماه ابتدای سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال پیش ۱۹ درصد افزایش داشته است در صورتی که مورد فوق در ۵ ماه ابتدای سال ۹۸ نسبت به سال قبل از آن در مدت زمان مشابه ۱۹ درصد کاهش داشت؛ افزایش شدت تحریم های ظالمانه که این روزها بر آسمان اقتصاد ایران سایه انداخته است نشان دهنده کار بزرگی است که در شرکت ایرانول رخ داده است.
ماراتن صعودی ایرانول به اتمام نرسیده است؛ میزان فروش مقداری شرکت نفت ایرانول در دوره ۱ مالی مرداد ماه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل از رشد ۳۴ درصدی برخوردار شده و این درحالی است که این مقدار در سال ۱۳۹۸ نسبت به دوره ۱ ماهه سال قبل از آن با کاهشی ۲۷ درصدی روبه رو بوده است
اکنون نوبت بررسی فاکتور مقدار فروش صادرات ایرانول است. جالب است بدانید در ۵ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل مقدار فروش صادرات افزایشی ۳۳ درصدی را تجربه کرده درحالیکه مقدار فروش صادرات در سال ۵ ماهه سال ۹۸ نسبت به دوره سال قبل تنها ۳۰ درصد افزایش داشته است. مقدار فروش صادرات ایرانول است. جالب است بدانید در ۵ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل مقدار فروش صادرات افزایشی ۳۳ درصدی را تجربه کرده درحالیکه مقدار فروش صادرات در سال ۵ ماهه سال ۹۸ نسبت به دوره سال قبل تنها ۳۰ درصد افزایش داشته است.
برای بررسی مبلغ فروش ریالی شرکت ایرانول بررسی یک متغیر ضروری است آنهم افزایش ۷۰ درصدی قیمت های فروش محصولات موتوری، از طرف سازمان حمایت از مصرف کنندگان در ابتدای سال ۹۸ بوده است؛ که با وجود اعمال ۷۰درصدی افزایش قیمت ها درسال ۹۸ در ۵ ماهه اول سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل خود تنها ۵۰ درصد افزایش داشته و این عدد در مدت مشابه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل خود حدود ۲۰ درصد است و این افزایش در حالی اتفاق افتاده است که در سال ۹۹ تاکنون هیچ افزایش قیمتی از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان اعلام نشده و با توجه به افزایش هزینه ها در سال جاری و فروش محصولات به قیمت سال گذشته، رشد ۲۰درصدی مبلغ فروش ریالی، رشد قابل قبولی محسوب می شود.
همچنین مبلغ فروش صادراتی ایرانول در مردادماه سال ۱۳۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش ۱۶۴ درصدی را داشته درحالیکه مبلغ فروش صادراتی این شرکت در مردادماه سال ۹۸ نسبت به دوره سال قبل ۸۱ درصد افزایش داشته است.
در یک کلام روند نزولی ۵ ماهه اول سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ که در آمار تولید و فروش مقداری این شرکت مشخص است، در سال ۹۹ روندی کاملا صعودی در پیش گرفته و به گواه آمار ثبت شده در سامانه کدال، از نظر حجم تولید و حجم فروش بیشترین جهش در بین شرکت‌های تولید کننده صنعت روغن سازی برای شرکت نفت ایرانول بوده است.
اخیرا برخی رسانه های نوظهورکه پیشینه مشخصی ندارند، با مقاصد شخصی و با انتشار آمار دروغ و غیرواقعی سعی در تخریب زحمات و تلاش کارکنان و مدیریت شرکت نفت ایرانول و ایجاد یاس و ناامیدی در بین سهامداران محترم که عمدتا از زحمت کشان و بازنشستگان عزیز کشور هستند را دارند، درحالی که اطلاعات این شرکت بورسی به صورت شفاف در سامانه کدال قراردارد و سمپاش ها میتوانند به جای نگارش اطلاعات غلط، به سامانه کدال رجوع کرده و اطلاعات مربوط به شرکت نفت ایرانول را به صورت شفاف بدست آورند؛ هرچند بعید نیست یکی از اهداف انتشار گزارش هایی از این دست با مقاصدی دیگر، قصد تخریب سهام شرکتی را داشته باشند که در بورس حضور داشته و اتفاقا از سهم های پرپتانسیل و آماده برای رشد قابل توجه در بازار سرمایه است.

حضور نیپک در صنعت جهانی و صنایع آهنی

مدیرعامل شرکت مهندسی، ساخت و فرآوری صنایع غیرآهنی نیپک عنوان کرد

حضور نیپک در صنعت جهانی و صنایع آهنی

«محمدسعید کاظمی»، مدیرعامل شرکت مهندسی، ساخت و فرآوری صنایع غیرآهنی نیپک گفت: شرکت نیپک با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران و مدیرعامل این شرکت جناب آقای دکتر «اردشیر سعدمحمدی» توانسته است در سال گذشته برنامه‌های خود را محقق کند.

حضور نیپک در صنعت جهانی و صنایع آهنی

«محمدسعید کاظمی»، مدیرعامل شرکت مهندسی، ساخت و فرآوری صنایع غیرآهنی نیپک گفت: شرکت نیپک با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران و مدیرعامل این شرکت جناب آقای دکتر «اردشیر سعدمحمدی» توانسته است در سال گذشته برنامه‌های خود را محقق کند و برای امسال گام‌های بلندی در راستای حضور در صنعت مس جهان و همچنین صنایع آهنی بردارد.

به گزارش «مس‌پرس» کاظمی درباره پروژه‌های شرکت نیپک در عرصه بین‌المللی اظهار داشت: در حال حاضر پروپوزال فنی، مالی EPC برای احداث کارخانه تولید  ۴۰۰۰ تن کاتد مس در سال از معادن اکسیده مس کشور نیجریه برای کارفرمای خارجی تهیه شده است.

وی با اشاره به پروژه تامین و احداث کمپرسورهای ازت نیتروژن‌ساز فولاد مبارکه نیز گفت:‌ این پروژه که در حال حاضر در مرحله اخذ تائیدیه کمیته معاونین فولاد مبارکه است، به عنوان اولین گام شرکت نیپک به حوزه خارج از صنعت مس، بسیار حائز اهمیت است. چراکه اولین درگاه ورود به صنایع آهنی خواهد بود‌. همچنین پروپوزال فنی ارائه شده بسیار قوی برای تامین کمپرسورهای مذکور از یکی از برندهای معتبر اروپایی با کسب امتیاز ۹۸، چهره‌ای مثبت از گروه مهندسی- بازرگانی نیپک برای فولاد مبارکه ترسیم کرده و منجر به دعوت از نیپک در دیگر مناقصات آن شرکت شده است.

مدیرعامل نیپک به حضور ‌شرکت نیپک در سه مناقصه EPC با ایفای نقش خدمات مدیریت پروژه از ابتدای سال جاری اشاره کرد و افزود: انتقال و توزیع آب مجتمع جهان فولاد سیرجان به همراه کنسرسیوم ایرانی، تولید آهک صنعتی و هیدراته به همراه کنسرسیوم ایرانی و پروژه تمهیدات دریافت آب خلیج‌فارس برای پروژه‌های توسعه سرچشمه به همراه کنسرسیوم ایرانی سه مناقصه مهمی بود که نیپک از ابتدای سال جاری در آنها شرکت کرد.

ریل‌گذاری برای اجرای طرح کارخانه اسید فسفریک

مدیرعامل شرکت مهندسی، ساخت و فرآوری صنایع غیرآهنی نیپک درباره طرح کارخانه اسید فسفریک نیز گفت: پروژه احداث کارخانه تولید اسید فسفریک در منطقه ویژه اقتصادی معدنی خلیج فارس که از اهمیت ویژه‌ای در راستای کمک به صنعت کشاورزی کشور و خودکفایی در زمینه واردات انواع کود شیمیایی مورد نیاز برخوردار است با اهتمام و جدیت شرکت ملی صنایع مس ایران در دستور کار قرار گرفته است و همان‌گونه که مدیریت محترم عامل شرکت ملی صنایع مس ایران نیز به‌درستی در مراسم افتتاحیه کارخانه اسید سولفوریک خاتون‌آباد اشاره کردند‌ جزو طرح‌های اولویت‌دار و با اهداف زیست‌محیطی است که باید در اسرع وقت احداث شود.

تلاش برای تحقق توسعه هدفمند

مدیرعامل شرکت مهندسی، ساخت و فرآوری صنایع غیرآهنی نیپک درباره برنامه‌های امسال این شرکت گفت:‌ نیپک امسال به منظور بهره‌برداری از فرصت‌های بازار و ایجاد قابلیت در سازمان در جهت دستیابی به اهدافی چون افزایش بهره‌وری، درآمد و مدیریت هزینه‌ها، افزایش رضایتمندی ذی‌نفعان، توسعه سهم بازار از شرکت مس، نفوذ در بازارهای خدمات صنایع دیگر، دستیابی به کیفیت رقابتی و نوآوری در طراحی و ارتقای توان مهندسی، برنامه‌ریزی عملیاتی لازم  را دستور کار قرار داده است.

وی با تأکید  بر این‌که در این مسیر مهندسی مجدد فرآیندها و همسو با آن تغییرات ساختار سازمان پیش‌بینی شده است، افزود: نیپک در حال حاضر متناسب با ظرفیت‌های کاری شرکت با انعقاد تفاهم‌نامه‌ها با طرف‌های مشارکت، سعی کرده ظرفیت‌های خالی در حوزه مدیریت و مهندسی را کاملاً مورد استفاده قرار دهد تا ضمن ارتقا، توسعه هدفمند صورت گیرد.

کاظمی با اشاره به تهیه قرارداد احداث پروژه تولید اسید فسفریک با مساعدت، همکاری، همیاری و رهنمودهای مشاور محترم پروژه و معاونین محترم شرکت ملی صنایع مس ایران گفت:  جذب سرمایه‌گذاران جدی و آماده‌به‌کار برای احداث دو کارخانه تولید کود شیمیایی سوپر فسفات ساده در شهرستان‌های رفسنجان و شهربابک در مجاورت مجتمع‌های مس سرچشمه و خاتون‌آباد که هر یک از کارخانه‌ها ظرفیت تولید ۲۵۰هزار تن در سال را داشته باشند یکی از مهمترین اقدامات نیپک در سال جاری است.

ورود بیمه‌ها به بحث پیشگیری یک اقدام آینده نگر است

سخنگوی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با آی هینا:

ورود بیمه‌ها به بحث پیشگیری یک اقدام آینده نگر است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ورود بیمه‌های درمانی به بحث پیشگیری را می‌توان یک حرکت رو به جلو و اقدامی آینده نگر دانست که در بلند مدت باعث مدیریت منابع نظام سلامت می‌شود.

سیما سادات لاری در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا درباره اقدام اخیر سازمان بیمه سلامت برای اجرای طرح مشوق‌های بیمه‌ای افزود: اجرای طرح‌هایی مثل مشوق‌های بیمه‌ای همانند طرح‌های پیشگیری محور که در وزارت بهداشت اجرایی شده، حاکی از نگاه بلند مدت و آینده نگر است.

وی ادامه داد: اجرای طرح‌هایی مثل پویش ملی فشار خون یا طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» که توسط وزارت بهداشت اجرایی شد هم در همین راستا بوده و در واقع باید میزان آگاهی جامعه و سطح سواد سلامت افراد بالاتر برود تا از ابتلا به بیماری‌ها و به خصوص بیماری‌های غیرواگیر پیشگیری شود.

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: طرح مشوق‌های بیمه‌ای که توسط سازمان بیمه سلامت در هفته گذشته در استان گلستان کلید خورد را می‌توان یک نگاه بلند مدت دانست که هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ سلامت به سود بیمه شدگان خواهد بود. از طرفی اجرای این طرح می‌تواند علاوه بر افزایش سطح سواد سلامت جامعه، منجر به کاهش بار بیماری‌های غیرواگیر در کشور شود.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بیمه‌های درمانی باید در مسیر اجرای طرح‌هایی با مقصد پیشگیری استوارتر از گذشته قدم بردارند؛ زیرا اجرای این طرح‌ها می‌تواند در نهایت به مدیریت منابع در نظام سلامت کمک فراوانی کند. هر طرحی که بتواند بیمه شدگان را نسبت به سلامت خود حساس‌تر کند و افراد پیگیر وضعیت سلامتی خود و خانواده‌شان باشند، هم برای جامعه و هم برای نظام سلامت مفید خواهد بود. / ۱۱

نوزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم برگزار شد

نوزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم برگزار شد

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اعتلا و توسعه پایدار و متوازن در تمامی بخش های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و… جزیره قشم برای انجام بهتر وظایف حاکمیتی و بهبود کیفیت زندگی جوامع محلی مهمترین ماموریت سازمان منطقه آزاد قشم است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی در در نوزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه این سازمان، اظهار کرد: تمامی معاونین و مدیران سازمان باید با تمام توان و با استفاده از ظرفیت های موجود تا آخرین لحظه و بدون هیچ چشم داشتی؛ در حوزه خود مشغول خدمات رسانی باشند.
وی ادامه داد: تهیه سندی شفاف از فعالیت های انجام شده در منطقه آزاد قشم طی سال های گذشته و همچنین تدوین یک برنامه جامع از طرح های عمرانی، اقتصادی، گردشگری و… این جزیره می تواند یکی از ماموریت های بخش های مختلف سازمان باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه مطالبه گری مردم در دوره اخیر یکی از برگ های زرین ارائه خدمت در جزیره قشم بوده است، تصریح کرد: طی سال های گذشته زحمت های زیادی در حوزه های مختلف زیرساختی و اقتصادی کشیده شده که در آینده نزدیک نتایج مثبت آن برای ساکنان و جوامع محلی جزیره قابل احساس خواهد بود.
به گفته مومنی؛ موفقیت های به دست آمده در منطقه آزاد قشم که نمونه آن در افتتاح ۱۴ پروژه توسط ریاست جمهوری قابل مشاهده بود، نتیجه عملکرد خوب تمامی بخش های این سازمان است که در آینده نیز ادامه دار خواهد بود.
وی اضافه کرد: مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان دولت دوازدهم شاهد افتتاح چند مرحله دیگر از پروژه های زیربنایی، عمرانی، اقتصادی، گردشگری و… خواهیم بود که نتیجه آن ایجاد اشتغال پایدار و بهبود شزایط زندگی ساکنین جزیره قشم خواهد بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به برنامه ریزی برای نقش آفرینی منطقه آزاد قشم در برنامه هفتم توسعه کشور؛ خاطرنشان کرد: باید مشکلات و پیشنهادات موجود در منطقه با توجه به شرایط ملی، منطقه ای و محلی اولویت بندی شده و در اختیار نهادهای تصمیم ساز قرار بگیرد تا به رفع مشکلات جزیره کمک کند.
مومنی همچنین ضمن خیر مقدم نسبت به حضور محمدباقر سعادت عضو جدید هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم، گفت: امیدواریم با استفاده از تجربیات و تاثیرگذاری ایشان اتفاقات خوبی را در منطقه شاهد باشیم.
براساس این گزارش، عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این جلسه گفت: تحولات و تغییرات اساسی و بسیار مهمی طی سال های گذشته در جزیره قشم در حوزه های مختلف زیربنایی، عمرانی، اقتصادی، گردشگری و… ایجاد شده است.
محمدباقر سعادت ادامه داد: همکاری و همدلی میان تمام معاونین، مدیران، کارکنان و بخش های مختلف سازمان منطقه آزاد قشم می تواند موجب به نتیجه رسیدن پروژه های پیش بینی شده و تسریع در روند توسعه متوازن جزیره شود.
وی افزود: پتانسیل ها و ظرفیت های فراوانی در زمینه های مختلف گردشگری به ویژه گردشگری دریایی، صنعتی، نفت و انرژی، آبزی پروری و… در جزیره قشم وجود دارد با برنامه ریزی دقیق می توان شاهد موفقیت در این حوزه ها و بهبود کیفیت زندگی برای ساکنین بود.
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم در پایان با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در این منطقه، از ۱۴ پروژه افتتاح شده توسط ریاست جمهور به عنوان گوشه کوچکی از زحمات کشیده شده مدیرعامل سازمان و مجموعه نیروهای سازمان منطقه آزاد قشم یاد کرد.
در ابتدای این جلسه عابدین سعادتفر معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم گزارش بررسی عملکرد پنج ماهه در حوزه درآمدها و منابع به تفکیک معاونت ها و مدیریت های مختلف این سازمان را ارائه کرد.
در بخش دیگری از نوزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان گزارشی درباره آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا و اقدامات صورت گرفته در ارتباط با شرایط بیماران مبتلا به این ویروس در جزیره قشم پرداخت. شیخ زاده همچنین در ادامه گزارشی تفصیلی پیرامون آمار و وضعیت مساجد سطح جزیره قشم ارائه کرد.
در ادامه این نشست ناصر ذاکری سرپرست مدیریت طرح و برنامه سازمان منطقه آزاد قشم به ارائه گزارشی از کلیات مطالعات سوئکو که در فاصله بین سال های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۳ درخصوص جزیره قشم در حوزه گردشگری این جزیره پرداخت.
همچنین محمدرضا عباسی مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم در بخش دیگری از این جلسه به بیان ویژگی ها و شاخص های سامانه روابط عمومی سازمان پرداخت و بخش های مختلف و کارکردهای گوناگون آن را برای حاضرین در جلسه تشریح کرد.

واریز بیش از ۶ میلیاردی شرکت های معدنی به حساب پیمانکار

واریز بیش از ۶ میلیاردی شرکت های معدنی به حساب پیمانکار/ آغاز اجرای باند دوم محور خواف، رشتخوار به تربت حیدریه طی چند روز آینده


حجت الاسلام اکبر احمدپور نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شواری اسلامی، در گفت و گو با چهل ماه نیوز، گفت: با پیگیری های مجدانه و تماس های مکرر ۳ ماهه با مسئولان وزارات راه و معادن( ایمیدور) بالاخره پیگیری ها به نتیجه رسید.
وی در ادامه با اشاره به عملی شدن تعهدات معادن، در رابطه با تامین نیمی از اعتبارات اجرای طرح، گفت: بیش از ۶ میلیارد اعتبار مورد نیاز جهت اجرای قطعه دوم و دهم محور خواف، رشتخوار به تربت حیدریه توسط شرکت های معدنی به حساب پیمانکار این طرح واریز و نیم دیگر برای آغاز به کار اجرای طرح توسط وزارت راه تامین خواهد شد.
احمدپور همچنین از آغاز طرح عملیاتی اجرای باند دوم محور خواف، رشتخوار طی چند روز آینده خبر داد و افزود: امیدواریم با پیگیری های مجدانه شاهد اجرای تمام قطعات این محور در آینده نزدیک باشیم.
روابط عمومی

منطقه آزاد انزلی به مرکز علمی و دانش شهر کشور تبدیل می شود/

دکتر روزبهان در جلسه شورای آموزش پرورش منطقه آزاد انزلی:
راهبرد منطقه آزاد انزلی ؛ تبدیل شدن به الگوی همه جانبه در تمامی زمینه ها / منطقه آزاد انزلی به مرکز علمی و دانش شهر کشور تبدیل می شود/ منطقه آزاد انزلی ظرفیت تأسیس هنرستانی با موضوع تولید و تجارت بین الملل را دارا می باشد

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلی با ریاست دکتر محمدولی روزبهان،رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان و حضور محمد رحمتی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان،حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین امام جمعه شهرستان بندر انزلی،معاونین ومدیران سازمان و آموزش و پرورش استان برگزار شد.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی شرایط خاص ناشی از همه گیری بیماری کرونا را فرصتی جهت بهره برداری نظام آموزش و پرورش کشور جهت توسعه آموزش مجازی ارزیابی کرد و با ارائه تحلیلی از ظرفیت ها و چالش های پیش روی بهره مندی دانش آموزان از فضای مجازی اظهار داشت: باید با تولید محتواهای جذاب و مطلوب جامعه هدف در مسیر هدایت نسل آینده در مواجه با اینترنت گام برداشت و با توجه به اهمیت موضوع، آمادگی خود را برای همکاری با آموزش و پرورش استان در این حوزه اعلام می کنیم.

وی با بیان اینکه راهبرد منطقه آزاد انزلی بر تبدیل شدن به الگوی همه جانبه در تمامی زمینه ها قرار دارد چراکه هر میزان در زمینه های تجاری،سرمایه گذاری،زیرساختی به دنبال الگوسازی باشیم، باید این استراتژی در بخش های فرهنگی،آموزشی و علمی نیز به صورت همزمان در دستور کار قرار دهیم، افزود: در همین راستا کشف،مدیریت و حمایت استعدادهای هر یک از دانش آموزان سطح محدوده منطقه را باید در اولویت کاری قرار داد و در این مسیر افق آینده پژوهانه پنج تا ده ساله آتی را در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار می دهیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی توافقات صورت گرفته با دانشگاه آزاد، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و صندوق کارآفرینی امید را در راستای تحقق تبدیل شدن منطقه متبوع خود به مرکز علمی و دانش شهر کشور عنوان کرد و گفت: از افزایش همکاری های با آموزش و پرورش استان در حوزه های مختلف استقبال می کنیم و باتوجه به زیرساخت های موجود و برنامه های انجام شده و در حال پیگیری در خصوص تبدیل شدن به مرکز مبادلات کالایی کشورهای حاشیه دریای خزر و کریدور شمال-جوب و مزایای قانونی موجود، منطقه آزاد انزلی ظرفیت تأسیس هنرستانی با موضوع تولید و تجارت بین الملل را دارا می باشد.

امام جمعه شهرستان بندر انزلی در این نشست با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر خود کادر آموزشی را افسران سپاه پیشرفت و دانش تعبیر کردند، خواستار تمرکز بیشتر بر ظرفیت های الگویی منطقه آزاد انزلی با توجه به توانمندی ها و فرصت های ملی و بین المللی آن شد و اضافه کرد: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در استان با محوریت این منطقه می تواند زمینه ای برای الگوسازی برای سایر نقاط کشور باشد چرا که هیچ موضوع و عرصه فعالیتی در کشور مهمتر از تعلیم و تربیت نیست و برای رسیدن به جامعه ای با شاخص های جمهوری اسلامی باید به این مهم به صورت ویژه توجه داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با قدردانی از همراهی ها و مساعدت های سازمان منطقه آزاد انزلی با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل در دوران کرونا، اظهار داشت: به منظور توسعه همکاری ها؛ ایجاد پژوهش سرای دانش آموزی ویژه منطقه آزاد انزلی، تأسیس مرکز مبادلات و تبادلات فرهنگی تطبیقی با کشورهای حاشیه دریای خزر، برقراری تورهای آشنایی دانش آموزان گیلانی با ظرفیت ها و حوزه های فعالیت منطقه و همکاری در طرح های پژوهش دانش آموزی را می توان مورد بررسی قرار داد.

بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از ترمینال جدید فرودگاه آبادان

بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از ترمینال جدید فرودگاه آبادان

جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه منطقه آزاد اروند از روند ساخت ترمینال جدید فروگاه بین المللی آیت الله جمی (ره) آبادان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند صبح روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه حاضر در منطقه آزاد اروند، روند تکمیل پروژه ترمینال جدید فرودگاه بین المللی آیت الله جمی (ره) آبادان را مورد بازدید و بررسی قرار دادند.
در این بازدید مهندس موعود شمخانی معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند توضیحات لازم در خصوص ایجاد و توسعه زیرساخت ها در فرودگاه بین المللی آیت الله جمی (ره) آبادان را به اصحاب رسانه ارائه داد.
در ابتدای این بازدید مهندس شمخانی اقدامات صورت گرفته توسط سازمان منطقه آزاد اروند در فرودگاه بین المللی آیت الله جمی (ره) آبادان را برای خبرنگاران تشریح نمود.

افزایش سرمایه به میزان ۴۴۰میلیارد ریال شرکت لعابیران

در مجمع فوق‌العاده شرکت لعابیران تابعه شستا تصویب شد؛
افزایش سرمایه به میزان ۴۴۰میلیارد ریال شرکت لعابیران

با تصویب هیئت‌رئیسه شرکت لعابیران از شرکت‌های تابعه شستا، سرمایه این شرکت از ۱۶۰ میلیارد ریال به ۶۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

به گزارش از روابط عمومی شرکت لعابیران

مجمع فوق‌العاده نوبت دوم شرکت لعابیران روز یکشنبه ۲۳ شهریورماه با حضور بیش از ۴۱/۵ درصد از سهامداران این شرکت در سالن اجتماعات شرکت صدر تأمین برگزار شد .

این نشست با حضور محمد درخشنده به عنوان رئیس جلسه، عباس حسنی ناظر اول ،ناصر شجاعی ناظر دوم و سید جلیل حجازی دبیر جلسه و جمعی از سهامداران با موضوع افزایش سرمایه شرکت لعابیران تشکیل شد.

در این مجمع پس از گزارش سید جلیل حجازی مدیرعامل شرکت لعابیران درباره دلایل لزوم افزایش سرمایه شرکت لعابیران توضیحاتی ارائه نموده و پس از آن گزارش حسابرس و بازرس قانونی قرائت و به سؤالات سهامداران پاسخ داده شد. در پایان این نشست افزایش سرمایه پیشنهادی با موافقت اکثریت سهامداران به تصویب رسید.

تقدیر از دبیر شورای عالی مناطق آزاد ایران

تقدیر از دبیر شورای عالی مناطق آزاد ایران
شما و اقتصاد: افشین علا، سراینده اشعار انقلابی با انتشار متن کوتاهی از مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد بخاطر آنچه او برگزاری مراسم تجلیل فروتنانه از وی نامید، تشکر کرد.

به گزارش  نسل برنا در نامه ارسالی به دکتر مرتضی بانک آمده است: شما با تواضع و فروتنی کم نظیرتان به همگان آموختید که مقام و منصب، کوچکتر از آن است که بتواند در مشی و رفتار مردان خدا و صاحبان ریشه و اصالت، تغییری ایجاد کند. وی در بخش دیگری از این پیام گفت: توصیفات و تعبیرات بزرگوارانه ای که در پیامتان نوشتید و در سخنان گفتید، بسیار فراتر از استحقاق من بود. وی در ادامه با ذکر سجایای دبیر شورای عالی مناطق آزاد، ابراز امیدواری کرده که مدیران و همکاران مناطق آزاد با تاسی به این مشی، منشا خدمات ماندگار به این آب و خاک شوند. لازم به یاداوری است سروده تازه افشین علا در محکومیت حکام امارات متحده عربی برای باز کردن پای اسرائیل به منطقه، مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب قرار گرفت. روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش

مسابقه طراحی بسته‌بندی اکو توسط سامسونگ و دزین معرفی شدند

مسابقه طراحی بسته‌بندی اکو توسط سامسونگ و دزین معرفی شدند

شرکت سامسونگ و مجله طراحی Dezeen انگلستان امروز برندگان رقابت Out of Box یا «خارج از قاعده» را معرفی کردند.
رقابت «خارج از قاعده» که در ادامه تلاش‌های شرکت سامسونگ برای کمتر کردن تاثیرات زیست‌ محیطی محصولات و تغییر بسته‌بندی‌ها به سمت روش‌های سازگار با محیط زیست برگزار شد، رقابتی جهانی است که در فاصله ۶ آوریل تا ۲۹ می ۲۰۲۰ پذیرای آثار شرکت کنندگان بود.
در این مسابقه از رقابت‌کنندگان خواسته شده بود تا اقلامی نوآورانه را برای استفاده در خانه ابداع کنند که امکان ساخت آنها با استفاده از بسته‌بندی تلویزیون‌های سری سبک زندگی سامسونگ از جمله سری‌های The Serif، The Frame و The Sero وجود داشته باشد. بسته‌بندی‌های سازگار با محیط زیست سامسونگ که از کارتن‌های دوستدار محیط زیست ساخته می‎شود براحتی بازیافت شده و حتی امکان استفاده مجدد برای اهدافی نوآورانه را هم دارد.
ورود به این رقابت برای همه افراد بالای ۱۸ سال رایگان بوده و جایزه نهایی آن هم ۲۰ هزار دلار بود. بعد از اعلام این مسابقه روی وبسایت مجله دزین، در مجموع ۱۵۵۴ نفر از ۸۴ کشور در این مسابقه شرکت کردند.
برندگان این مسابقه سارا ویلمارت و متیو مولر بودند که سری حیوانات در آستانه انقراض را ابداع کردند. مجموعه آنها در واقع شامل میزهای کوچک، پایه گلدان و اسباب‌بازی‌هایی به شکل حیواناتی مانند خرس قطبی، لاک پشت دریایی و کرگدن می‎شود.
سارا ویلمارت می‌گوید «هدف ما از این طراحی آن بود که بتوانیم درباره حیوانات در آستانه انقراض به کودکان آموزش دهیم. من علاقه زیادی به مسئله استفاده مجدد از کالاها دارم و واقعا افتخار می‌کنم که بخشی از این پروژه معنادار بوده‌ام».
شرکت سامسونگ نه تنها کلیت این مجموعه را به عنوان برنده اعلام کرد بلکه چهار طراحی دیگر را هم که در رتبه‌های دوم تا چهارم، به شکل مشترک بین دو طراحی، قرار می‌گرفتند معرفی کرد. این طراحی‌ها عبارتند از Rider به شکل یک اسب سوار، Kibe به شکل یک واحد انباری پله‌ای و Twist به شکل یک سبد چندوجهی و نهایتا Tessellate به شکل یک میز ماژولار برای انبار وسایل بودند.
سامسونگ از ماه جاری راهنمایی را برای ساختن این طراحی‌های برتر در کنار برخی طراحی‌های منتخب دیگر منتشر خواهد کرد تا مصرف‌کنندگان لوازم این شرکت بتوانند نمونه‌هایی از این طراحی‌ها را خودشان با بسته‌بندی لوازم سامسونگ بسازند. راهنمای ساخت این طرح‌ها با استفاده از کد QR روی جعبه‌ها قابل دسترس خواهد بود.
جانگ‌سو، مدیر اجرایی بخش نمایشگرهای سامسونگ می‌گوید «ما قدردان تمامی طرح‌هایی هستیم که در این مسابقه دریافت کردیم. این طرح‌ها بسیار جذاب بوده و بسیار خوشحالیم که پیام ما برای حفظ محیط زیست تا این حد در میان مشتریان‌مان بازخورد داشته است. ما به تلاش خود نه تنها برای ارائه راهکارهایی در حوزه نمایشگرها و تلویزیون بلکه برای خلق تجربه‌های معنادار به منظور مشارکت مشتریان‌مان ادامه خواهیم داد».
برای مشاهده لیست طرح‌های شرکت کننده می‌توانید به اینجا و برای مشاهده پنج طرح فینالیست می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

ارائه بالاترین استاندارد خدمات درمانی در بیمارستان کیش

ارائه بالاترین استاندارد خدمات درمانی در بیمارستان کیشرئیس بیمارستان کیش گفت: با تلاش های شبانه روزی کادر درمان و با ارائه بهترین خدمات تشخیصی، درمانی و مراقبتی مطابق با استاندارد های تعریف شده، بیمارستان کیش در سطح درجه یک A قرار گرفته است

به گزارش نسل برنا  مصطفی نادعلی نژاد رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در رابطه با بازدید وزارت بهداشت و بررسی های صورت گرفته در خصوص ارائه خدمات با کیفیت در این مجموعه گفت: برای نخستین بار پزشکان متخصص “جراح فوق تخصص عروق، فوق تخصص قلب، جراح مغز و اعصاب” به عنوان چهره های شناخته شده کشوری در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش به صورت دائم مستقر شدند.
نادعلی نژاد در خصوص ارتقای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ساکنین جزیره کیش اظهار داشت: با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش تیم های با تجربه و متخصص در حوزه بهداشت و درمان این منطقه با هدف ارتقا سطح درمان و احساس مسئولیت و تعهدی که در قبال مردم جامعه دارند به صورت شبانه روزی نسبت به شناسایی، بستری و درمان به موقع بیماران مبتلا به ویروس کرونا فعالیت می کنند.
وی خاطر نشان کرد: ارائه خدمات درمانی و حضور پزشکان مجرب در بیمارستان کیش باعث جلب رضایتمندی مراجعه کنندگان به این مرکز شده است.
رئیس بیمارستان کیش بر ضرورت پشتیبانی خدمات درمانی در جزیره کیش اشاره داشت و افزود: با توجه به این که مرکز درمانی بالغ بر ۳۰ هزار نفر مراجعه کننده دارد؛ نیازمند به چهار متخصص “داخلی، جراح، اطفال و بیهوشی” و همچنین پزشکان عمومی است که در این زمینه خدمات درمانی به بیماران ارائه می شود.
مصطفی نادعلی نژاد افزود: در بیمارستان کیش “سی تی اسکن قلب، آنژیو و سونوگرافی زنان” فعال شده و به اقشار مختلف جامعه خدمات درمانی ارائه می شود.
نادعلی نژاد با بیان این که در جزیره کیش کنترل خوبی در خصوص شیوع بیماری کرونا انجام شده است گفت: انجام جدا سازی دو لایه در سطح کشور، برای نخستین بار در بیمارستان کیش انجام شد که مورد استقبال گسترده و مورد توجه دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت.
وی در رابطه با مرکز نگهداری بیماران عفونی و تنفسی “فیاک” اظهار داشت: در چند روز گذشته با حضور مشاور رئیس جمهور این مجموعه افتتاح شد و بخش درمانگاهی این مجموعه در حال آماده سازی است که همزمان با عملیاتی شدن داروخانه و تزریقات، بخش کامل تنفسی به آن ساختمان منتقل می شود و بیمارستان کیش عاری از هر گونه ورود بیماری عفونی خواهد شد و برای ایجاد آرامش خاطر ساکنین جزیره کیش در این زمینه گام های موثری برداشته شده است.
رئیس بیمارستان کیش با بیان این که نمونه گیری های بیمارستان و مرکز توسعه سلامت کیش کمتر از ۳ ساعت پاسخ داده می شود گفت: دستگاه پلاسما فرزیس بر اساس آخرین مدل روز می تواند در سرعت بخشیدن به درمان بیماران کرونا تاثیر گذار باشد که مذاکرات در این خصوص نهایی شده و این دستگاه در کنار امکانات این مجموعه به مراجعه کنندگان خدمات با کیفیت ارائه می شود.

تقدیر از فولاد خوزستان به عنوان شرکت تولیدی برتر استان

تقدیر از فولاد خوزستان به عنوان شرکت تولیدی برتر استان

تقدیر از فولاد خوزستان به عنوان شرکت تولیدی برتر استان با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان از شرکت فولاد خوزستان به‌ عنوان شرکت تولیدی برتر استان تقدیر شد.

  بزرگنمایی:  

به گزارش  پایگاه خبری کوتاه انلاین با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان از شرکت فولاد خوزستان به‌ عنوان شرکت تولیدی برتر استان تقدیر شد.

به‌ مناسبت گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن جلسه تقدیر از واحدهای تولیدی نمونه استان در سال ۱۳۹۹ با حضور غلامرضا شریعتی استاندار، امیرحسین نظری رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان و جمعی از مسئولان استانی ۲۳ شهریور ماه ۱۳۹۹ در سالن کنفرانس استانداری خوزستان برگزار شد.

این گزارش حاکی است، مهران عباس زاده معاون منابع انسانی و امور اجتماعی، به نیابت از مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان، لوح تقدیر و تندیس تولیدکننده برتر را دریافت نمود.

گفتنی است، شرکت فولاد خوزستان از میان ۲۵ شرکت معدنی و تولیدی به عنوان شرکت برتر استان خوزستان مورد تقدیر قرار گرفت.

توسعه یک الگوی جهانی؛ مزیت‌های ویژه مناطق آزاد بین‌المللی می‌شودا

توسعه یک الگوی جهانی؛ مزیت‌های ویژه مناطق آزاد بین‌المللی می‌شودا

|
برخی، کشورهای دارای اقتصاد بسته را مهد شکل‌گیری مناطق آزاد می‌دانند و برخی بروز جنگ جهانی دوم و عواقب ناگوار آن برای کشورهای تازه به استقلال رسیده را بهانه شکل‌گیری آن. اما این مفهوم به سرعت در کشورها جای خود را باز کرد و به ایران هم رسید. مناطقی که قرار است فضایی برای توسعه تجارت تعاملات داخلی و بین‌المللی دانش‌بنیان‌ها باشد.

«منطقه آزاد تجاری» را قلمرو معینی در محدوده داخل یک بندر یا در مجاورت آن تعریف می‌کنند که در این محدوده تجارت آزاد با سایر نقاط جهان مجاز شناخته شده ‌است. در دنیا این مناطق آزاد نقش تسهیل‌گر اقتصادی را بازی می‌کنند که با توسعه تجارت داخلی و بین‌المللی به شکوفایی اقتصادی منطقه و یک کشور منجر می‌شوند.

دو منطقه آزاد تانگر و لکی جزو برترین مناطق آزاد آفریقا، شناخته می‌شوند. اینچئون و دئگو – گیونگ بوک را هم بهترین‌های آسیا معرفی می‌کنند. در خاورمیانه هم مراکزی چون کالا‌های چندگانه دبی یا DMCC در امارات متحده عربی، در رتبه نخست قرار دارد و منطقه آزاد کلایپدا در کشور لیتوانی منطقه آزاد شانون در ایرلند را هم بهترین‌های دنیا می‌دانند.

جذب سرمایه خارجی به ویژه در بخش‌های مولد، جذب و انتقال فناوری به درون اقتصاد کشور، ایجاد فرصت‌های اشتغال در داخل کشور، افزایش تولید و ارزش افزوده ی بخش‌های اقتصادی به ویژه بخش صنعت، کمک به کشورها برای ورود به بازارهای جهانی و آشنایی با تجارت خارجی و گسترش و متنوع ساختن صادرات و افزایش کارایی اقتصادی و تربیت نیروی انسانی ماهر را دلایل ایجاد این مناطق عنوان کرده‌اند.

ظرفیتی بالا برای توسعه تعاملات تجاری

در ایران هم مناطق آزادی مانند ارس، ماکو، اروند کیش، چابهار، فرودگاه امام خمینی و غیره ایجاد شده است. این مناطق ظرفیت بالایی در زمینه توسعه تعاملات تجاری و اقتصادی داخلی و بین‌المللی دارند. همین ظرفیت‌ها هم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را در تکاپوی استفاده پتانسیل‌های موجود این مناطق برای توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری انداخته است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال سوق دادن شرکت‌های دانش‌بنیان به سمت مناطق آزاد است. در تلاش است تا این ظرفیت‌های دانشی را به راه‌اندازی خطوط تولیدی، صنعتی، تجاری و بازرگانی خود را در این مناطق هدایت کند. مناطق آزاد تجاری مزیت‌های ویژه‌ای دارند از جمله می‌توان به صفر بودن مالیات، صفر بودن تعرفه گمرکی، عدم نیاز به روادید برای افراد خارجی که مستقیم به این مناطق پرواز می‌کنند و غیره اشاره کرد.

در حال حاضر هم یک مثلث به صورت پایلوت «تهران- چابهار- کیش» ایجاد شده است. در این مثلث، تهران به عنوان مرکز شتاب‌دهی صادرات و میزبان شرکت‌های خارجی خواهد بود. برج فناوری کیش هم محل ایجاد فضای کار اشتراکی است و دفترهای کار خانگی و چابهار به عنوان تامین کننده ظرفیت فیزیکی شرکت‌های دانش‌بنیان عمل می‌کند.

البته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا این مثلث را به دیگر مناطق آزاد کشور هم توسعه دهد. مناطقی مانند سرخس، ارس، ماکو و بقیه نقاط. هدایت دانش‌بنیان‌ها به این مناطق نیاز به حمایت‌های دولتی دارد. این کار با هدف توسعه تعاملات داخلی و بین‌المللی دانش‌بنیان‌ها صورت می‌گیرد. جذب ظرفیت‌های شرکت‌های خارجی هم هدف دیگری است که در این طرح مدنظر است.

توسعه کسب‌وکار داخلی و بین‌المللی

بر همین اساس هم سال گذشته برج فناوری در منطقه آزد کیش با همکاری سازمان توسعه تجارت، سازمان منطقه آزاد کیش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد. در حال حاضر هم ۲۵ شرکت دانش‌بنیان در آن مستقر هستند و یکصد شرکت در انتظار بررسی و تایید قرار دارند. این برج فناورانه در ۱۰ طبقه آماده شده و ظرفیت فیزیکی خوبی برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه کسب‌وکار داخلی و بین‌المللی این شرکت‌ها دارد.

همچنین در منطقه آزاد چابهار هم امکانات خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است. در این مرکز حدود ۳۰ هکتار زمین، دو سوله ۲ هزار متری و برخی امکانات دیگر با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اختیار شرکت‌ها برای کارهای اداری و اقامتی منظور شده است.

چابهار از نظر موقعیت جغرافیایی برای کشور مهم و راهبردی است و تنها منطقه کشور است که مشمول تحریم‌ها نشده است. این منطقه درگاه ورود کشورهای آسیای میانه به جنوب کشور است و کشورهای ازبکستان و روسیه علاقه زیادی به حضور در این منطقه دارند. همسایگی آن با کشورهای عمان، هند، پاکستان و افغانستان هم مزید بر علت شده که این منطقه آزاد به عنوان مهم‌ترین منطقه مطرح شود.

خسارت‌دیدگان زلزله گلستان و فارس به زندگی عادی بازمی‌گردند

پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران کوثر:
بررسی‌های نخست برای تعیین خسارت زلزله‌زدگان استان‌های گلستان و فارس انجام شده است و به‌زودی زیان‌دیدگان تحت‌پوشش بیمه کوثر با دریافت خسارت می‌توانند به زندگی عادی خود بازگردند.

خسارت‌دیدگان زلزله گلستان و فارس به زندگی عادی بازمی‌گردند

بررسی‌های نخست برای تعیین خسارت زلزله‌زدگان استان‌های گلستان و فارس انجام شده است و به‌زودی زیان‌دیدگان تحت‌پوشش بیمه کوثر با دریافت خسارت می‌توانند به زندگی عادی خود بازگردند.

به‌گزارش کوتاه انلاین از روابط‌عمومی بیمه کوثر، مدیران سرپرستی و ارزیابان خسارت استان‌های گلستان و فارس پس از وقوع زلزله در منطقه حضور یافتند. پس از تشکیل و تکمیل پرونده میزان خسارت در اسرع‌وقت به زیان‌دیدگان پرداخت می‌شود.

مدیر سرپرستی بیمه‌ کوثر استان گلستان گفت: متاسفانه طی دو روز گذشته در این استان و به‌ویژه نواحی شرقی آن شاهد چهار زلزله بودیم که این زمین‌لرزه‌ها به هزار و۲۲۰ نفر از اهالی و حدود ۴۰ واحد مسکونی در پنج روستای قورچای، ویرو، الهادی، کشکک و پاقلعه صدمه زده است.

علی کمیزی با بیان اینکه این زلزله علاوه بر گرگان و استان گلستان در استان‌های مازندران (در ساری) و بخش‌هایی از خراسان شمالی و سمنان هم حس شد، گفت: بلافاصله پس از وقوع زلزله، کارشناسان و نمایندگان بیمه کوثر در استان گلستان به حالت آماده‌باش درامدند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۵پرونده تشکیل شده است، تاکید کرد: استان گلستان به مرکزیت گرگان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد و سرپرستی بیمه کوثر در این استان به سرعت در حال بررسی‌های نهایی برای تعیین و پرداخت خسارت است تا هر چه زودتر، زیان‌دیدگان تحت‌پوشش شرکت بتوانند به شرایط طبیعی زندگی خود بازگردند.

مدیر سرپرستی بیمه‌ کوثر استان گلستان با بیان اینکه این استان یک منطقه زلزله‌خیز است، تصریح کرد: به همین دلیل کارشناسان این سرپرستی آمادگی‌های لازم را برای بررسی و پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران در کمترین زمان ممکن دارند و زیرساخت‌ها و تمهیدات لازم نیز از قبل فراهم شده است.

کمیزی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون نیز، ارزیابان در حال بازدید و براورد خسارت در مناطق آسیب‌دیده هستند و به‌محض انجام ارزیابی‌ها و تعیین مبلغ خسارت و تکمیل مدارک پرونده، مبالغ خسارت در کوتاه‌ترین زمان ممکن در وجه بیمه‌گذاران پرداخت خواهد شد.

وی تاکید کرد: بیمه‌شدگان می‌توانند با مراجعه به هر یک از نمایندگی‌های بیمه‌کوثر در این استان برای تشکیل پرونده و دریافت خسارت اقدام کنند.

*زلزله در فارس

مدیر سرپرستی بیمه کوثر استان فارس هم با بیان اینکه روز گذشته این استان نیز شاهد وقوع زمین‌لرزه‌ ۴.۴ ریشتری در محمله شهرستان خنج بود، گفت: این زمین‌لرزه در ۱۸کیلومتری بخش محمله و ۲۱کیلومتری شهرستان خنج و ۳۰کیلومتری علامرودشت در استان فارس به‌وقوع پیوست و ارزیابان خسارت در سرپرستی بیمه کوثر در این استان نیز بلافاصله پس از وقوع زلزله مشغول به کار شدند.

سامان کریمی با بیان اینکه خوشبختانه این زلزله خسارت جانی نداشته است، افزود: تاکنون گزارشی هم از ارزیابان خسارت شرکت مبنی بر وقوع خسارت مالی سنگین به خانه‌ها و اثاثه بیمه‌گذاران کوثر به دست‌مان نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه بیمه‌های آتش‌سوزی با پوشش‌هایی نظیر زلزله، سیل، صاعقه و دیگر حوادثی که ممکن است آسیب‌ها‌یی را به اموال و دارایی افراد وارد کند، بخش بزرگی از خسارت‌های احتمالی ایجاد شده به بیمه‌گذاران را جبران می‌کند، تاکید کرد: توسعه این پوشش‌های بیمه‌ای ضمن اینکه امنیت خاطر و آرامش را برای مردم به‌دنبال دارد، نقش بسزایی هم در حفظ سرمایه‌های ملی خواهد داشت

افت ۱۱ درصدی تولید مس و ۳۳ درصدی تولید کبالت شرکت معدنکاری گلنکور

افت ۱۱ درصدی تولید مس و ۳۳ درصدی تولید کبالت شرکت معدنکاری گلنکور

شرکت گلنکور اعلام کرده سود تجاری‌اش در بالاترین سطح هدف تعیین‌شده سال جاری خواهد بود. با این حال، این شرکت از ارقام تولید پایین‌تر برای نیمسال نخست خبر داده است.

افت ۱۱ درصدی تولید مس و ۳۳ درصدی تولید کبالت شرکت معدنکاری گلنکور

بلومبرگ گزارش داده گلنکور در تجارت نفت خود در شش ماهه نخست ۲۰۲۰ درآمدهای پیش‌مالیاتی و پیش‌بهره‌اش را به نزدیک یک بیلیون دلار رساند، که شبیه به رقم درآمدهای کل سال ۲۰۱۹ آن بود. در مارس و آوریل، به علت سقوط قیمت‌های نفت، بازرگانان توانستند حجم‌های زیادی از نفت خام ارزان را خریداری و انبار کنند و بعداً آن را با قیمت‌های بالاتر به فروش رساندند.

گلنکور راهنمای تولید نیکل و زغال سنگ کل سال جاری را پایین‌تر آورده است. راهنمای تولید مس، کبالت، روی و فروکروم بدون تغییر باقی مانده است. مدیر عامل گلنکور، ایوان گلاسنبرگ، در بیانیه ای گفته کار بازاریابی ما، با دستیابی به درآمدهای قوی علی رغم نوسانات موجود در چرخه های اقتصادی، به سطح چالش برانگیزی صعود کرده است. عملکرد بسیار قوی در نیمه نخست به ما اجازه می دهد تا هم اکنون انتظارات خود برای درآمدهای پیش مالیاتی و پیش بهره کل سال ۲۰۲۰ را به سقف  طیف تعیین شده ۲٫۲ تا ۳٫۲ بیلیون دلاری در راهنمای سال ارتقا دهیم.

این شرکت تولید مس نیمه نخست سال جاری خود را ۵۸۸٫۱۰۰ تن، ۱۱ درصد یا ۷۴٫۹۰۰ تن کمتر از تولید دوره مشابه ۲۰۱۹ اعلام کرد که علل عمده آن تحت مراقبت و نگهداری قرار گرفتن معدن موتاندا در جمهوری دموکراتیک کنگو، عیارهای پایین‌تر مورد انتظار در معدن آنتاپاکای در پرو و تأثیر کوتاه مدت محدودیت رفت و آمد مرتبط با کووید ۱۹ در پرو است.

بخشی از این تأثیر منفی با بالاتر بردن حجم فراوری در معدن کالاهوسی در شیلی جبران شد. گلنکور راهنمای تولید مس کل سال جاری خود را به ۱٫۲۲۵ میلیون تن، با اختلاف جزئی ۳۵ هزار تن، تقلیل داد. گلاسنبرگ گفت که شرکت به طور خاص بازده عملیاتی قوی ای در کاتانگا داشت، معدنی که ارتقای آن برای دستیابی به ظرفیت طراحی شده تا پایان سال انجام خواهد یافت.

تولید کبالت با ۳۳ درصد افت به ۱۴٫۳۰۰ تن کاهش یافت، اما این شرکت راهنمای کل سال برای این فلز را در سطح میانه طیف معادل ۲۸ هزار تن حفظ کرد. تولید روی گلنکور در نیمه نخست سال ۵۵۰٫۱۰۰ تن، مساوی با رقم تولید دوره مشابه ۲۰۱۹، بود که بازتاب دهنده عیارهای بالاتر در معادن کانادایی و تعلیق های گوناگون موقت مرتبط با کووید ۱۹ در آنتامینا و دیگر عملیات های آمریکای جنوبی است. تولید ۵۵٫۲۰۰ تنی نیکل همتراز با رقم تولید نیمه نخست ۲۰۱۹ و منعکس کننده یک دوره عملیاتی قوی در معدن مورین در استرالیای غربی بود. تولید زغال سنگ گلنکور در نیمه نخست سال به ۵۸٫۱ میلیون تن رسید که ۱۰٫۱ میلیون تن یا ۱۵ درصد کمتر از رقم تولید دوره مشابه ۲۰۱۹ بود. علت عمده این کاهش تولید تعلیق های عملیاتی مرتبط با کووید ۱۹ در کلمبیا است

آزمون استخدامی و آزمون مدیران آینده سازمان تامین اجتماعی همزمان در سراسر کشور برگزار شد

آزمون استخدامی و آزمون مدیران آینده سازمان تامین اجتماعی همزمان در سراسر کشور برگزار شد
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برگزاری آزمون برای جذب نیروی انسانی در این سازمان را بسیار با اهمیت دانست گفت: امیدواریم بتوانیم بهترین جوانان کشور را به استخدام سازمان تأمین اجتماعی درآوریم و در آینده کارشناسان و مدیران خوبی برای خدمت به ۴۵ میلیون نفر جامعه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی جذب کنیم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در حاشیه بازدید از محل آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی در تهران، اظهار داشت: در آزمون استخدامی بیش از ۸۵ هزار نفر در سراسر کشور شرکت کرده‌اند و بیش از ۳۶۰۰ نفر در سازمان تأمین اجتماعی استخدام خواهند شد.

سالاری افزود: پس از آزمون کتبی، پذیرفته شدگان مرحله اول برای انجام مصاحبه و سایر مراحل اداری دعوت خواهند شد.

وی از امکان جذب نیروی بیشتر از ظرفیت اعلامی در آزمون در برخی استان‌ها خبر داد و گفت: طی ماه‌های آینده در صورت نیاز به جذب نیروی جدید در برخی مناطق، استخدام نیرو از بین نیروهای ذخیره آزمون امروز انجام خواهد شد و آزمون مجددی برگزار نخواهد شد.

سالاری با اشاره به برگزاری همزمان آزمون مدیران آینده سازمان تأمین اجتماعی که با شرکت کارکنان شاغل در این سازمان برگزار شد؛ اظهار داشت: سال گذشته کمتر از ۷ هزار نفر در آزمون شرکت کردند و امروز بیش از ۱۱ هزارنفر در آزمون مدیران آینده شرکت کرده‌اند که به نسبت مجموعه کارکنان سازمان آمار قابل توجهی است

وی تأکید کرد: ملاک و معیار ما برای انتصابات، نمرات آزمون در کنار سوابق شغلی و مصاحبه‌های تخصصی کانون‌های ارزیابی است و هیچ استثنائی قائل نخواهیم شد.

بیانیه تقدیر کادر درمان سازمان تأمین اجتماعی از دکتر مصطفی سالاری

بیانیه تقدیر کادر درمان سازمان تأمین اجتماعی از دکتر مصطفی سالاری
جمعی از پرستاران و کارکنان حوزه درمان سازمان تأمین اجتماعی با ارسال نامه‌ای از اقدامات و خدمات برجسته دکتر سالاری برای ارتقائ خدمات و اعتلای سازمان تأمین اجتماعی و همچنین بهبود شرایط کاری و معیشتی کارکنان تشکر و قدردانی کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی؛ متن بیانیه پرستاران و کارکنان بخش درمان تأمین اجتماعی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر سالاری
مدیرعامل محترم سازمان تأمین اجتماعی
سلام علیکم

احتراماً، اینجانبان به نمایندگی از پرستاران و کلیه کارکنان شاغل در بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی در سطح کشور، نهایت امتنان خود را بابت اقدامات اخیر جنابعالی در توجه به بخش درمان و پیگیری استقرار راهنماهای بالینی و شتاب بخشیدن به تأمین اجتماعی الکترونیک و متناسب سازی حقوق بازنشستگان و عدالت در پرداخت و طی مسیر قانونی و دشوار اصلاحات حقوقی و دستمزد کارکنان که متاسفانه سه سال از سایر دستگاه‌ها عقب مانده بودیم را تقدیم حضور جنابعالی کرده و متعهد هستیم با انگیزه مضاعف به بیمه شدگان و بازنشستگان زحمتکش تأمین اجتماعی خدمت کنیم. امیدواریم که در سایه توجهات الهی در این مسیر دشوار ثابت قدم تر از قبل بوده و یاریگر ما باشید تا انشاالله با اصلاحات اساسی در بخش درمان بیش از پیش این سازمان بین نسلی موفق و کارآمد باشد. لازم به ذکر است مباحثی در خصوص اصلاح نظام پرداخت در سازمان مطرح است که ضمن حمایت همه جانبه از هر طرح اصلاحی که منجر به افزایش کارآمدی هرچه بیشتر سازمان شود، موارد ذیل را خدمت جنابعالی عرض می‌کنیم:
۱- برخلاف ادعاهای مطرح شده در ادوار گذشته تاکنون تجربه موفق قابل ذکری با توجه به هزاران خدمت در بخش درمان در مهار خدمات القایی در سازمان در بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم وجود نداشته و اصلاحات بدون استقرار راهنماهای بالینی و سیستم یکپارچه HIS و بدون مهار خودارجاعی و تعارضات شدید منافع موجود در بخش درمان به نتایج بسیار مخربی خواهد انجامید که زیان آن در وهله اول متوجه بازنشستگانی خواهد شد که مزایای آنها را به افول خواهد گذاشت.
۲- اجرای طرح با تمام الزامات بر شمرده بدون پایلوت قطعا آبستن اتفاقات ناخوشایندی خواهد بود که شاید خسارات آن هیچ وقت ترمیم نگردد و اصلاح و حتی بازگشت به گذشته نیز میسر نشود.
مجددا از جنابعالی بابت تحرک و پویایی در خور وصف سازمان تأمین اجتماعی در مدت مدیریت جنابعالی نهایت امتنان را داریم و استمرار روند فعلی و ارتقای بیش از پیش سازمان در جمیع جهات و در راستای کسب رضایت کلیه ذینفعان را آرزومندیم.

حمایت از شرکت های دانش بنیان؛ استراتژی ایمیدرو در پیوند مراکز علمی و صنعت

حمایت از شرکت های دانش بنیان؛ استراتژی ایمیدرو در پیوند مراکز علمی و صنعت

با هدف توسعه زیست بوم نوآوری حوزه معدن و صنایع وابسته و حمایت از شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوپا با بکارگیری حداکثر ظرفیت ها و توانمندی های موجود در داخل کشور و نفوذ فناوری های نوین در این صنایع، تفاهم نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ایمیدرو امضا شد.

حمایت از شرکت های دانش بنیان؛ استراتژی ایمیدرو در پیوند مراکز علمی و صنعت

به گزارش  کوتاه انلاین ظبه نقل از روابط عمومی ایمیدرو، تفاهم نامه فوق با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، رییس هیات عامل ایمیدرو و مسئولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.

 

همچنین در این آیین و با حضور جمعی از مسئولان دولت و مدیران عامل شرکت های معدن و صنایع معدنی و روسای انجمن های تخصصی، مرکز استارت اپ معدن و صنایع معدنی(imino) افتتاح شد.

از محورهای همکاری در این تفاهم نامه می توان به همکاری در ایجاد و راه اندازی مرکز نوآوری حوزه معدن و صنایع وابسته، همکاری در حمایت از کسب و کارهای نوپا و شتاب دهنده های این حوزه و همکاری در حمایت از طرح های مرتبط با افزایش بهره وری نام برد.

تفاهم نامه های فوق بین خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو، اسماعیل قادری فر رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کامبیز مهدی زاده مدیر طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد.

ایمینو؛ فراخوان ایده های نو

سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت در آیین افتتاح مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران طی سخنانی گفت: این مرکز نقطه عطف برای ساختارمند کردن ارتباط دانشگاه و صنعت است.

جعفر سرقینی با بیان اینکه ایمینو به عنوان یک فراخوان ایده های نو است که فعالیت آن همیشگی است، افزود: هر جوانی که دارای ایده در حوزه معدن و صنایع معدنی است، ایمینو برای حمایت، پذیرای اوست.

وی عنوان کرد: معدن و صنایع معدنی با تحقیقات و نواوری بیگانه نبود اما این مهم به صورت کمرنگ دنبال می شد.

سرقینی با اشاره به جهش تولید در بخش معدن و صنایع معدنی گفت: امروز بخش معدن و صنایع معدنی نه تنها نیازهای کشور را تامین می کند، بلکه صادرات نیز دارد.

ایمینو؛ هاب فناوری معدن و صنایع معدنی

در ادامه این آیین رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: تلاش ما این است که این مرکز به هاب فناوری تبدیل شود.

وی افزود: علاوه بر جلوگیری از خام فروشی، بهره وری عوامل تولید هم اهمیت دارد که با حضور نهادهای علمی این مهم محقق می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:حمایت از پایان نامه های تقاضا مند در برنامه های ایمیدرو تعریف شده است.

غریب پور با تاکی بر اینکه پژوهش های این حوزه را مسئله محور کرده ایم، اظهار داشت: در پیوند دانشگاه و صنعت، باید نهادسازی کرد که نمونه بارز آن مرکز استارت آپ های معدن و صنایع معدنی است.

وی افزود: از شرکت ها می خواهیم مشابه این مرکز، مراکز استارت آپی راه اندازی کنند.

در ادامه مدیر مرکز استارت اپ معدن و صنایع معدنی طی سخنانی گفت:جشنواره اینوماین، سبب شگل گیری مرکز استارت اپ معدنی شد.

حسین منصوری افزود: برگزاری جشنواره اینوماین ۱ و ۲ که حاصل تفکر ایمیدرو است، منجر به جمع آوری ایده ها و تاسیس ایمینو شد.

وی با تاکید رییس هیات عامل ایمیدرو، تفاهم نامه های این مرکز با شرکت های بزرگ معدنی، به قرارداد تبدیل و عملیاتی می شود.

وی همچنین گفت: برگزیدگان جشنواره اینوماین، در این مرکز مستقر شده اند.

توسعه کیش در میانه تحریم و کرونا

توسعه کیش در میانه تحریم و کرونا

در حالی که شیوع ویروس کرونا و تحریم‌های ظالمانه شرایط دشواری را بر کشور تحمیل کرده است، منطقه آزاد کیش در آستانه افتتاح چندین طرح ملی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش به نقل از ایرنا، این طرح‌ها در حوزه‌های متنوعی به بهره‌برداری خواهند رسید؛ ‌از پروژه‌های عمرانی و زیربنایی تا پروژه‌هایی در حوزه گردشگری. پروژه‌هایی با سرمایه‌گذاری بیش از ۲ هزار میلیارد تومان  که برای بیش از یک هزار نفر ایجاد اشتغال می‌کند. از همین‌رو بود که مرتضی بانک در نشست با معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش از افزایش حجم سرمایه‌گذاری‌ها در این منطقه ابراز رضایت کرد و یادآور شد که دو منطقه کیش و ارس در میان مناطق آزاد بیشترین حجم سرمایه‌گذاری‌ها را داشته‌اند. در ادامه برخی از مهمترین ‌پروژه‌هایی که ۵ شنبه هفته جاری به صورت ویدئو کنفرانسی توسط رئیس‌جمهور افتتاح می‌شوند را مرور می‌کنیم:

مرکز نوآوری کیش    

در سال ۹۸ بود که تفاهمنامــه ای میــان ســازمان منطقــه آزاد کیــش، معاونــت علمــی و فنــاوری ریاســت جمهــوری و صنــدوق نــوآوری و شــکوفایی منعقــد شــد. بــه موجــب ایــن تفاهمنامــه مرکــز فنــاوری کیــش بــا مأموریــت اســتقرار شــرکتهای دانش بنیــان پیشــگام و صادراتــی، اســتارتاپ‌ها، نهادهــای تامین مالــی دانش بنیــان، شــتاب‌دهنده‌ها و ســایر نهادهــای واســط بــه منظـور گسـترش و حمایـت از توسـعه اقتصـاد دانش بنیـان و حمایـت از نوآوری‌هـا و تجاری سـازی فناوری‌هـای راهبـردی و مـورد نیـاز کشـور و بـا اهـداف زیر ایجـاد شـد:

  • توســعه شــهر کیــش و تحقــق چشــم انداز ایــن شــهر بــه عنــوان قطــب علمی-آموزشــی-تحقیقاتی، الگــوی توســعه پایــدار بــا بهره گیــری از فناوری هـای نویـن و مناسـب ترین مـکان بـرای سـرمایه گذاری در منطقـه خلیج فــارس

  • اســتفاده از مزیت هــا و توانایــی شــرکت های دانش بنیــان و شــتاب دهنده ها بــه منظــور ایفــای نقــش در توســعه منطقــه آزاد کیــش

  • استفاده از مزیت های کیش برای توسعه پروژه های نوآورانه و پیشرو کل کشور

  • توسعه پروژه های نوآورانه به سایر مناطق آزاد و نهایتا استفاده از مزیت هــای کیــش بــرای نفــوذ در بازارهــای منطقــه ای و جهانــی و توسعه صادرات محصولات دانش بنیان

تونل ارتباطی جزیره کیش و پروژه فیبرنوری

در حوزه فناوری و IT دو پروژه فیبرنوری جزیره کیش با هدف ایجاد زیرساخت‌های کیفیت‌بخشی به ارتباطات پایدار در کسب‌وکارها و بهبود شرایط ارتباطی کیشوندان و تحقق ایده شهر هوشمند به انجام رسیده است.

به گفته  امیر سوداگران مدیر فناوری و اطلاعات سازمان منطقه آزاد کیش این دو پروژه با هزینه ای بالغ بر یک هزار میلیارد ریال طی ۲ سال گذشته در دستور کار مدیریت فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته و عملیات اجرایی هر دو پروژه به اتمام رسیده است.

بر اساس یکی از این پروژه‌ها، با هدف ارتقـاء کمـی و کیفـی خدمـات ارتباطـی ثابـت و سـیار در سـطح جزیـره کیـش، احـداث و بهـره بـرداری از تونـل ارتباطـی جزیـره کیـش بـا مبلـغ سـرمایه گـذاری ۷۵۰ میلیـارد ریـال بـا همـکاری شـرکت فنـاپ تلـکام و سـازمان منطقـه آزاد کیـش صـورت پذیرفـت. همچنین بـا توجـه بـه اهمیـت پایـداری ارتباطـات جزیـره کیـش بـا سـرزمین اصلـی، مسـیر جزیـره کیـش فاصـل بنـادر چارک-گـرزه بـرای اجـرای فیبـر دریایـی پشـتیبان انتخـاب شـد و بـا مساعدت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ‌این پروژه در اولویت شـرکت ارتباطـات زیرسـاخت کشـور قرار گرفت و اکنون آماده بهره‌برداری است.

کارخانه تولید سیستم تهویه مطبوع

نخستین کارخانه تولید سیستم تهویه مطبوع جزیره کیش با سرمایه‌گذاری ۵ میلیون دلار افتتاح خواهد شد. ظرفیـت تولیـد و مونتـاژ ایـن واحـد تولیـدی، سـالیانه ۴۵  هزار دسـتگاه اعـم از انـواع اسـپیلت و داکت اسـپلیت، انـواع روف تـاچ پکیـج، انـواع فـن‌کوئـل سـقفی، انـواع چیلـر و مینـی چیلـر است. این در حالی است که به گفته مدیرعامل این شرکت پس از این که محصولات این کارخانه به تولید انبوه رسید، به خارج از کشور نیز صادرات خواهد شد.

این کارخانه نیز توانسته است به صورت مستقیم برای ۸۰ نفر ایجاد اشتغال کند و در یک شیفت کاری بالغ بر ۲۰۰ دستگاه ظرفیت تولید دارد.

با توسعه و راه اندازی فاز دوم این کارخانه با سرمایه گذاری بالغ بر ۷میلیون دلار خط تولید “اواپراتور کندانسور” در این مجموعه به تولید انبوه خواهد رسید.

کارخانه تولید مبلمان

نخستین و تنها کارخانه بزرگ و مدرن تولید مبلمان در جزیره کیش، در حالی آماده بهره‌برداری است که این شرکت از سال ۹۴ در یک ملک اجاره ای به مساحت ۲۵۰ مترمربع  فعالیت خود را آغاز کرد.

این کارخانه اکنون با سرمایه در گردش ۳۰ میلیارد تومان و فروش ماهانه ۵ میلیارد تومان مشغول به فعالیت است و  بـا طراحـی مـدرن و به‌روز، بـه عنـوان تولیدکننـده مطـرح در سـطح کشـور در تولیـد و مونتـاژ انـواع مبلمـان و مصنوعـات چوبـی و ام‌دی‌اف، ۷۲ فرصت شـغلی را بـه صـورت مسـتقیم و بیـش از ۱۵۰ فرصـت بـه طـور غیـر مسـتقیم را فراهم کرده است. این کارخانه ظرفیـت تولیـد و مونتـاژ سـالیانه ۳۰ هزار و ۸۰۰  قطعـه مبلمـان منـزل را داراسـت و تولیدات آن از نظر کیفیت و بسته بندی، قابلیت رقابت در بازار خارجی و جایگزینی مناسب برای آن به شمار می‌روند.

باند هلی‌پورت فرودگاه کیش

در حـوزه زیرسـاختی، به منظـور فراهـم نمـودن امـکان ارائـه خدمـات اسـتاندارد پـروازی بـه گردشـگران، بهینـه سـازی هلـی پـورت فـرودگاه بیـن المللـی کیـش شـامل احـداث تأسیسـات زیربنایـی و روشـنایی بانـد هلـی پـورت، احـداث پسـت هـای بـرق داخلـی و پاسـاژ بـه همـراه داکـت بانـک هـای تأسیسـاتی، شـبکه هـای آب و آب آتشنشـانی، بـا اعتبـار ۱۷ میلیـارد تومان توسـط سـازمان منطقـه آزاد کیـش اجـرا شـده است.

هلی پورت بزرگ جزیره کیش بر اساس طراحی و اجرای باند پهن پیکر و بکارگیری مدرن ترین سیستم روشنایی مورد تایید هواپیمایی کشوری ساخته شده و به گفته منصور ملانوری مدیر امور زیربنایی معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش، این سایت با ۱۰ آشیانه هلی کوپتری برای ارائه خدمات به شرکت های متقاضی به‌ویژه شرکت‌های نفتی در منطقه خلیج فارس طراحی و اجرا شده است.

اجرای این پروژه اقتصادی از اواخر سال ۹۴ آغاز و تعداد آشیانه های آن با تغییرات مهمی که در بخش روشنایی طرح ایجاد شد، از ۵ به ۱۰ آشیانه افزایش یافته است.

در حال حاضر ۴ شرکت هلی کوپتری در این پروژه آشیانه دارند و به شرکت های نفتی در حاشیه خلیج فارس خدمات ارائه می دهند.

رویکرد جدید بانک کارآفرین در معرفی محصولات و خدمات جدید به مشتریان

بانک کارآفرین معرفی محصولات و خدمات متنوع در بخش‌های فناوری اطلاعات، ارزی، اعتباری و تسهیلاتی متناسب با نیازهای مشتریان را در کوتاهترین زمان در دستور کار دارد.

 

به گزارش  پایگاه خبری کوتاه انلاین از روابط عمومی بانک کارآفرین، دکتر احمد بهاروندی عضو هیات مدیره و معاون توسعه سرمایه انسانی این بانک در مراسم رونمایی از نرم‌افزار تولید رمز یک‌بارمصرف اینترنت‌بانک، با بیان این مطلب بر ضرورت تنوع‌بخشی به خدمات و محصولات ارائه شده در تمامی بخش‌ها و به ویژه مدیریت فناوری اطلاعات تاکید کرد و گفت: بروز و ظهور تکنولوژی‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی موجب تغییرات اساسی در نحوه ارائه خدمات مالی و بانکی به مشتریان شده است. بنابراین بانک‌ها باید محصولات و خدمات مورد نیاز مشتریان را متناسب با تکنولوژی‌های جدید طراحی کنند. در همین راستا بانک کارآفرین در صدد است با برنامه‌ریزی‌های منسجم، عملکرد موفقیت‌آمیزی از خود ارائه دهد.

 

بر اساس این گزارش در ادامه این مراسم مهندس حسین اسلامی مدیرعامل شرکت هلدینگ نگاه، با اشاره به استراتژی بانک کارآفرین مبنی ارائه خدمات و محصولات پیشتازانه و فناورانه خاطرنشان کرد: با توجه به گسترش تکنولوژی‌ها و افزایش استقبال عمومی از اپلیکیشن‌های موبایلی، ایجاد زیرساخت توکن نرم‌افزاری رمزآفرین در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه با همت و تلاش تمامی امروز شاهد رونمایی و عملیاتی شدن آن هستیم.

 

بر اساس این گزارش، با نصب و راه‌اندازی این نرم‌افزار، کاربران خدمات مالی سامانه اینترنت بانک می‌توانند بدون نیاز به دستگاه توکن سخت‌افزاری، اقدام به دریافت رمز یک‌بارمصرف نمایند. کاربران سامانه بانکداری اینترنتی این بانک، در صورت تمایل می‌توانند به هر یک از روش‌های حضوری (مراجعه به شعبه) و یا غیرحضوری (از طریق اینترنت‌بانک)، نسبت به فعال‌سازی نرم‌افزار رمزآفرین و استفاده از آن اقدام نمایند.

بهره برداری از پروژه های فاز اول مجموعه در اولوی باشد

رئیس گروه مالی گردشگری در بازدید از مجموعه آیلند:
ایجا ۳۰ هزار شغل مستقیم در راه است/ بهره برداری از پروژه های فاز اول مجموعه در اولوی باشد

رئیس گروه مالی گردشگری دربازدید از پروژه های در دست اجرای سرزمین ایرانیان(آیلند) بر ضرورت تسریع در بهره برداری از پروژه های فاز اول مجموعه تا پایان سال جاری تاکید کرد و گفت: ایجاد بیش از ۳۰ هزار شغل در آیلند، کار با ارزش و مقدسی است.
به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، مهدی جهانگیری در این بازدید که مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک گردشگری حضور داشتند، گفت: برای تسریع در اجرای پروژه ها لازم است “مدیریت بهره برداری” از “مدیریت اجرا” تفکیک شود.
وی افزود: نهایی کردن و اتمام ۱۱ پروژه در فاز نخست باید در اولویت قرار گیرد به طوری که تا پایان سال جاری شاهد به بهره برداری رسیدن این پروژه ها باشیم.
جهانگیری تصریح کرد: با اجرای پروژه آیلند بیش از ۳۰ هزار شغل مستقیم در این مجموعه ایجاد می شود که کار با ارزش و مقدسی است.
رئیس گروه مالی گردشگری در عین حال تکمیل پروژه های فاز ۲ را مورد توجه قرار داد و افزود: باید برنامه ریزی های لازم برای تامین مالی تکمیل فاز ۲ از راه های ممکن انجام شود اما تلاش مدیران این مجموعه بر به بهره برداری رسیدن پروژه های فاز یک باشد.
جهانگیری تصریح کرد: تبدیل مجموعه آیلند از سهامی خاص به سهامی عام یکی از الزامات است که باید در این زمینه تلاش شود و حتی رفتن به بازار توافقی می تواند کمک خوبی باشد.
خامی : بانک گردشگری همچنان آماده حمایت از مجموعه آیلند است
در این بازدید، مدیرعامل بانک گردشگری نیز در سخنان کوتاهی گفت: اکنون در اجرای پروژه ها به طور عمده از تسهیلات بانکی استفاده می شود اما لازم است از روش های دیگر هم برای تامین مالی بهره گیری شود.
مرتضی خامی افزود: هر چند که بانک گردشگری در پرداخت تسهیلات به درستی به تکالیفش عمل کرده است، اما همچنان آماده حمایت از مجموعه آیلند هستیم و امیدواریم هر چه زودتر شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.
موسوی : ۱۱ پروژه از ۲۴ پروژه مجموعه آیلند آماده بهره برداری است
رئیس هیات موسس سرزمین ایرانیان در جریان این بازدید توضیحات کاملی از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اجرا در مجموعه آیلند ارائه کرد.
سیدجواد موسوی گفت: حدود ۹۵ درصد از زیرساخت های فاز یک این مجموعه به مساحت ۷۵۰ هکتار انجام شده و زیرساخت ها برای اجرای فاز ۲ نیز با سرعت مطلوبی در حال انجام است.
وی افزود: ۱۱ پروژه از ۲۴ پروژه در دست اجرای این مجموعه آماده بهره برداری شده که شهر خودرو، پیست سوپرکارت، پیست های آفرود، مهمانسرا، پارک علم و فناوری، دریاچه تفریحی ورزشی آیلند، “دهکده، زمین و کلوپ ورزشی گلف”، پارک خطی، رینگ رود و مرکز محله (ورزشگاه، مرکز تجاری، مسجد، درمانگاه، مدرسه و مرکز فرهنگی) را شامل می شود.
این گزارش حاکیست: مجموعه آیلند به مساحت ۱۴۰۰ هکتار منطقه ویژه اقتصادی محسوب شده و نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی به پایتخت است. مساحت این مجموعه از ۱۲ کشور مستقل دنیا بزرگتر است.
سرزمین ایرانیان (آی‌لند) به عنوان بزرگ ترین شهرک بین المللی اقامتی، تفریحی، تجاری، ورزشی، درمانی و آموزشی در ایران، نخستین مجموعه در کشور است که به طور همزمان سه عنوان منطقه نمونه گردشگری بین ‌المللی (مصوبه هیأت دولت)، شهرک نمونه گردشگری (مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری) و منطقه ویژه اقتصادی (مصوبه مجلس شورای اسلامی) را دارد.
پروژه سرزمین ایرانیان (آیلند)، نخستین منطقه ویژه اقتصادی، تفریحی و گردشگری است که در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی تهران، در مجاورت اتوبان تهران-ساوه و در منطقه زرندیه واقع شده است.

تقدیر از آپ به عنوان شرکت پیشگام در نیکوکاری

مهدی جهانیان- شرکت آسان پرداخت پرشین با حضور معاون رئیس‌جمهوری به عنوان شرکت پیشگام نیکوکاری در ایفای مسئولیت اجتماعی تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی آسان‌پرداخت، در جشنواره برترین های سال ۹۸ پارک فناوری پردیس، که سورنا ستاری معاون علمی و فناوری دکتر روحانی حضور داشت، جایزه و لوح تقدیر بخش “پیشگام نیکوکاری در ایفای مسئولیت اجتماعی ” به آپ تعلق گرفت.

علاوه بر آسان‌پرداخت، ۱۰ شرکت و سازمان دیگر در این جشنواره با سرفصل‌هایی همچون «صادرات محصولات و خدمات فناورانه»، «همکاری با طرف‌های خارجی»، «همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی»، «توسعه‌ اقتصادی»، «هم‌افزایی بین شرکت‌ها در مجموعه داخل پارک»، «تولید و توسعه‌ فناوری» و «ارتقا و توسعه‌ سازمانی» تقدیر شدند.
بر اساس این گزارش، شرکت آسان پرداخت در ایفای مسئولیت اجتماعی خود همواره در بخش نیکوکاری و امور خیرخواهانه فعالیت مستمر دارد که این موضوع هم به واسطه بهره‌مندی اپلیکیشن آپ از گزینه نیکوکاری و هم به دلیل مشارکت در فعالیت‌های عام‌المنفعه در سطح کشور است.

بررسی سوابق تحصیلی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی

بررسی سوابق تحصیلی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی

بررسی سوابق تحصیلی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی

از سال گذشته و همزمان با ورود سالاری، مدیرعامل فعلی سازمان تامین اجتماعی، ادعاهایی پیرامون سوابق تحصیلی و آموزشی سالاری وی مطرح شد و این روزها دوباره همزمان با مطرح شدن نام سالاری به عنوان کاندیدای وزارت صمت، مطالب در فضای مجازی از سوی عده‌ای تکرار شده است.

به گزارش ایسنا، برخی در فضای مجازی در باره مدرک دکتری مدیریت نفت‌ و گاز از دانشگاه‌ بوردو فرانسه را ادعاهایی را  مطرح کردند. این در حالی است که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره بیان کرد که « تحصیلاتم را در حوزه حقوق عمومی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی (Ph.D) در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران دانشگاه تهران به پایان رساندم؛ که پذیرش از طریق کنکور دکتری یا همان آزمون متمرکز سازمان سنجش بوده است. اینها همه مشخص است و   از دانشگاه تهران قابل استعلام است.»

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در حوزه مدیریت نیز در  یک دوره آموزشی که به صورت مشترک از سوی دانشگاه بوردوی فرانسه و سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد شرکت کردم گفت: دو مرجع برگزار کننده هردو مدارکی صادر کرده اند. مدرک بوردوی فرانسه دی. بی. ای یا همان دکترای حرفه ای است و مدرک سازمان مدیریت صنعتی هم تحت عنوان “سطح دکترای مدیریت”  صادر شده است.

صیانت از امنیت روان خانواده تامین اجتماعی که بیش از نیمی از جمعیت ایرانیان را تحت پوشش دارد، ایسنا را بر آن داشت تا پیگیری‌هایی جهت اعتبارسنجی مدرک مدیرعامل این سازمان را از دستگاه های ذیربط ازجمله سازمان مدیریت صنعتی انجام دهد که در پی می آید:

سالاری دارای مدرک دکتری تخصصی Ph.D رشته حقوق عمومی دانشگاه تهران است و تاکنون نیز دو کتاب با عناوین “تحصیل و تملک اراضی توسط دولت” و ” الگوی جدید قراردادهای نفتی ایران از منظر قانون اساسی ” برگرفته از پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری خود تالیف و منتشر کرده است.

برگزاری مجمع عمومی سازمان منطقه آزاد کیش در تهران

برگزاری مجمع عمومی سازمان منطقه آزاد کیش در تهران

مجمع عمومی سازمان منطقه آزاد کیش با حضور مسئولان ارشد این مجموعه و همچنین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم اکنون در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ،علیرضا جعفری هرندی دستیار ویژه مرتضی بانک دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور ، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، اعضاء کارگروه تخصصی شورایعالی، جعفر آهنگران معاون برنامه ریزی، مجید صفدری معاون توسعه مدیریت،شعبان شاهکویی مدیر امور مجامع دبیرخانه شورا، اعضاء هیات مدیره و معاونین و مدیران سازمان در این نشست حضور دارند.

کود فسفاته مورد نیاز کشاورزان

کود فسفاته مورد نیاز کشاورزان

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشستی مشترک با وزیر جهاد کشاورزی، آمادگی شرکت ملی صنایع مس ایران برای تامین کود فسفاته مورد نیاز کشاورزان را اعلام کرد.

آمادگی شرکت ملی مس برای تامین کود فسفاته مورد نیاز کشاورزان

به گزارش «مس‌پرس» به نقل از ایسنا «جعفر سرقینی» در این نشست با بیان این مطلب، افزود: شرکت ملی صنایع مس ایران پروژه‌های بسیار بزرگی را در دست اجرا دارد که تامین کود فسفاته مورد نیاز بخش کشاورزی را نیز می‌تواند با توجه به فسفات وارداتی و ذخایر فسفات کشور انجام دهد. تامین کود سوپر فسفات ساده(ssp) در قالب یک پکیج می‌تواند با تامین مواد اولیه لازم (خاک مورد نیاز) در دستور کار تولید قرار بگیرد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با موضوع ثبت سفارش نهاده‌های دامی بیان کرد: در این زمینه با هماهنگی وزیر جهاد کشاورزی آمادگی داریم که جمع‌بندی نقاط مشترک را در راستای تامین منافع عمومی مردم و کشور و تسهیل امور به اطلاع معاون اول رئیس جمهوری برای انجام هرگونه اقدام مقتضی برسانیم.

وی با اشاره به موضوع صادرات محصولات کشاورزی در صادرات با اوراسیا گفت: از سازمان توسعه تجارت ایران خواسته‌ایم تا نماینده وزارت جهاد کشاورزی را در کمیسیون‌ها، جلسات و مذاکرات مشترک شرکت دهد.

سرقینی با اشاره به برخی ممنوعیت‌های صادراتی در حوزه جهاد کشاورزی اضافه کرد: برخی تصمیمات با توجه به شرایط و اقتضائات زمانی و در نظر گرفتن منافع کشور انجام می‌شود که اعمال برخی محدودیت‌ها برای صادرات محصولات کشاورزی نیز از جمله آن‌ها است و در این موضوع نیز آماده همکاری و هماهنگی با وزارت جهاد را داریم.

بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی

سرپرست وزارت صمت همچنین ضمن تاکید بر ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور، گفت: ارز صادرات محصولات کشاورزی همچون ارز صادرات فولاد و مس و… باید به چرخه کشور باز گردد.

عبور سرمایه شرکت بیمه کوثر از ۶هزارمیلیارد ریال

سرمایه شرکت بیمه کوثر در سال۹۹ به ۶ هزار و ۴۸۵ میلیارد و ۳۰ میلیون و ۶۲۰ هزار ریال رسید و به زودی این سرمایه ثبت خواهد شد.
به گزارش صدای پول از روابط‌عمومی و اعلام مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری بیمه کوثر، این شرکت در سال‌جاری با شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری توانسته است بخش عمده‌ای از ارزش دارایی‌های خود را همسو با انتظار تورمی و تغییر نرخ ارز حفظ کند و با تعیین استراتژی‌هایی در قالب سرمایه‌گذاری‌های مختلف، حتی به سود بالاتر نیز دست یابد.
نوید خاندوزی در باره گشایش نماد “کوثر” گفت: قیمت سهام بیمه کوثر هم‌راستا با بازار بود و هنگام گشایش نماد، با توجه به جو آن روز بازار که خوب نبود، نرخ خورد.
مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری بیمه کوثر درخصوص شرایط بازار گفت: این‌روزها با حمایت نسبی سهام‌داران عمده و البته اصلاح اخیر صورت گرفته و ارزندگی بازار، شرایط در حال بهبود نسبی و حس ترس برخی سهام‌داران از بازار در حال فروکش کردن است.
خاندوزی به سهام‌داران توصیه کرد: سهم بنیادی و ارزشمند خود را به واسطه جو ایجاد شده نفروشند.
وی در مورد شرایط بیمه کوثر در بازار اظهارکرد: تقسیم سود مناسب و پرداخت سریع آن به ذی‌نفعان از مهم‌ترین دلایل اعتماد سهام‌داران به شرکت است و امسال نیز با فاصله کمی پس از برگزاری مجمع، سود سهام‌داران را پرداخت کردیم.
خاندوزی درباره سود سال۹۹ گفت: سود سال ۹۹ شرکت بر مبنای پیش‌بینی‌ها بیش از ۱۰هزار میلیارد ریال خواهد بود، ضمن اینکه تاکنون نیز عملکرد بسیار مطلوبی داشته‌ایم و احتمال افزایش این سود بالاست.
وی درخصوص احتمال تعدیل سود هر سهم گفت: نمی‌توان درباره شرکت‌های بیمه‌ای با قطعیت از تعدیل سود سخن گفت، چرا که خسارت‌ها غیر قابل پیش‌بینی هستند، ولی احتمال تعدیل مثبت در این سود وجود دارد، گرچه برای قطعیت سخن باید منتظر گزارش عملکرد و انتشار آن در سامانه کدال بود.

نخستین کارخانه مبلمان سازی کیش به بهره برداری می رسد

نخستین کارخانه مبلمان سازی کیش به بهره برداری می رسد

تنها شرکت مبلمان سازی جزیره کیش، طرحی که در زمینی به مساحت ۳۳۰۰ مترمربع توسط بخش خصوصی به اجرا درآمده، به زودی توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت سام چوب کیش نخستین و تنها کارخانه بزرگ و مدرن تولید مبلمان در این جزیره زیباست و علاوه بر تامین نیاز مبلمان مسکونی و خانگی ساکنان کیش، به دیگر مناطق کشور صادرات خواهد داشت.
حسن شاه حسین دستجردی، مدیرعامل شرکت مبلمان سازی سام چوب کیش با بیان این که این کارخانه در بنایی بالغ بر ۲۶۴۰ مترمربع احداث شده است، گفت: این کارخانه با سرمایه در گردش ۳۰ میلیارد تومان و فروش ماهانه ۵ میلیارد تومان؛ نسبت به شغل های دیگر از سرمایه در گردش بیشتری برخوردار است.
دستجردی اظهار داشت: فعالیت این شرکت در حد و اندازه ای کوچک در سال ۹۴ در یک ملک اجاره ای به مساحت ۲۵۰ مترمربع آغاز شد و اکنون در ادامه فعالیت ها به کارخانه ای مجهز با دستگاه های پیشرفته و به روز تبدیل شده است. با حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش؛ در آینده با راه اندازی فاز دوم این کارخانه بیش از ۱۵۰ فرصت شغلی جدید در این مجموعه فراهم می شود.
وی گفت: این کارخانه در فاز نخست با تعداد ۷۲ نفر نیروی انسانی فعالیت خود را آغاز کرده و پس از رسیدن به تولید انبوه تعداد ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر نیروی انسانی به صورت مستقیم در این مجموعه مشغول به کار خواهند شد.
مدیرعامل شرکت مبلمان سازی سام چوب کیش تولیدات مصنوعاتی چوبی این کارخانه را “سرویس خواب، کمد، مبلمان” بر شمرد و افزود: تولید مبلمان مدرن تمام پارچه نیز بخش دیگری از فعالیت کارخانه مبلمان سازی سام چوب کیش هست که در دستور کار این مجموعه قرار گرفته است.
حسن شاه حسین دستجردی با بیان این که تولیدات روزانه این مجموعه ۱۰ست مبلمان ۷نفره، ۳ نفره، ۲ نفره، و ۲تا تک نفره است گفت: سرویس خواب چوبی نیز روزانه ۵ تا ۷ ست تولید می شود و با افزایش نیروی انسانی تولیدات این کارخانه به ۳۰ ست مبلمان در روز خواهد رسید.
دستجردی در خصوص تامین مواد اولیه محصولات تولیدی این کارخانه خاطر نشان کرد: برخی از مواد اولیه مورد نیاز از جمله اسفنج و کش، چوب سفید روسی و راش گرجستان از انزلی وارد می شود و به علت عدم تولید داخلی پارچه مبل از پارچه های ترک و چینی درجه یک بر اساس سلیقه سفارش دهنده در جزیره کیش و سرزمین اصلی به فروش می رسد.
وی افزود: مشهد، اصفهان، گرگان، ساری، شیراز، اهواز، کرمان و تهران شهرهایی هستند که از تولیدات این کارخانه استفاده می کنند.
دستجردی تصریح کرد: تولیدات این کارخانه از نظر کیفیت و بسته بندی، یک محصول درجه یک که قابلیت رقابت در بازار خارجی را دارد، جایگزین مناسبی برای کالای خارجی است.
حسن شاه حسین دستجردی اشتغالزایی و جذب نیروی انسانی بومی و غیر بومی را یکی از ظرفیت ها و پتانسیل های این کارخانه عنوان کرد و اظهار داشت: کارخانه مبلمان سازی سام چوب کیش در مقایسه با دیگر کارخانه ها، اتکا بر توانمند سازی نیروی انسانی در بخش های نجاری، زیر کاری، خیاطی، زیر کوبی، بسته بندی و لجستیک دارد.
وی بر لزوم اهمیت رونق اقتصادی صنعت مبلمان کشور اشاره داشت و گفت: با افزایش کیفیت تولیدات این کارخانه تلاش می کنیم مشتریانی را جذب کنیم که به عنوان وارد کننده در این زمینه فعالیت داشتند و این مهم تاثیر بسزایی جهت جلوگیری از خروج ارز دارد.
توسعه بخش تولید تشک تختخواب یکی از برنامه های دیگر این کارخانه است و قابلیت رقابت در بازارهای خارجی را دارد

ادامه مسیر باشگاه در شان نام و صلابت مجتمع فولاد مبارکه خواهد بود

ادامه مسیر باشگاه در شان نام و صلابت مجتمع فولاد مبارکه خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری تجارت گردان به نقل از شرکت فولاد مبارکه اصفهان، عصر دیروز شنبه با حضور ۳ نفر معاونین شرکت فولاد مبارکه اصفهان مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه فرهنگی و ورزشی فولاد مبارکه سپاهان در دفتر این شرکت در اصفهان برگزار شد و آقای محمدرضا ساکت به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه و آقایان افضل و رحیم زاده به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره معرفی شدند.

محمدرضا ساکت در این مراسم گفت: از اعتماد شرکت فولاد مبارکه سپاسگذارم و امیدوارم که به لطف خدا و همراهی عزیزانی که بودند و هستند بتوانیم در شان نام و جایگاه، موقعیت و استاندارد و صلابت مجتمع فولاد مبارکه، این باشگاه را در همان مسیر که با زحمات فراوان به ثمر نشسته پیش ببریم.

مدیرعامل جدید باشگاه فرهنگی و ورزشی فولاد مبارکه در ادامه به شرایط فعلی ورزش در کشور اشاره کرد و افزود: به لحاظ زمانی و مسائلی که از بیرون تحمیل شده است؛ مجموعه در بحرانی ترین شرایط قرار گرفته است؛ مسائلی مثل بسته شدن ورود مربی خارجی,.. اما واقعیت این است که آنچه که من در این مدت دیدم تلاش های ارزنده ای بوده است و فولاد مبارکه به طور جامع نقش ملی خودش را در زیرساخت های ورزشی در اصفهان به انجام رسانده و در حال انجام است و این ستودنی است. در حوزه مسئولیت های اجتماعی هم در این سالها به خوبی قدم برداشته است و الان هم کماکان در این مسیر قدم برمی دارد و کارهای اساسی انجام می دهد.

ساکت در خاتمه به اعضای جدید هیئت مدیره باشگاه اشاره کرد و افزود: دوستانی که امروز به مجموعه اضافه شدند عزیزانی هستند که سالها با خود ما ورزش می کردند و از چهره های اخلاق مدارها ورزش هستند، ضمن اینکه از تخصص های لازم برخوردار هستند. و امیدواریم با راهنمایی های تیم سابق و حمایت های که در هیئت مدیره خواهیم داشت، بتوانیم در شان و منزلت فولاد مبارکه مثل قبل قدم های اساسی برداریم.

مهندس نیکفر سرپرست سابق باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه هم در این مراسم ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای آقای ساکت گفت: بنده از سال ۹۲ به عنوان رئیس هیئت مدیره سپاهان مشغول فعالیت شدم و خوشحالم که با ساختار مالی که در این باشگاه ایجاد کردیم الان در این لحظه می توانم بگویم هیچ بدهی به اشخاص حقیقی و حقوقی نداریم. نیکفر در ادامه به قبول تمامی مسئولیت های این باشگاه در زمان سرپرستی خود اشاره کرد و افزود: ما سال ۹۴ قهرمان کشور شدیم؛ دو سال پیش هم رتبه چهاردهم را به دست آوردیم و امسال هم پنجم شدیم. بنده همین جا عرض می کنم که چه موقعی که قهرمان شدیم چه وقتی که در رتبه چهاردهم قرار گرفتیم و امسال هم که پنجم شدیم؛ تمام مسئولیت آن با بنده بوده است.

رئیس سابق هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان در خاتمه از زحمات مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه تشکر کرد و گفت: جا دارد تشکر ویژه ای بکنم از مهندس عظیمیان که در ۲ سال گذشته حمایت بسیار خوبی از باشگاه کردند و بودجه خوبی به باشگاه اختصاص دادند اما ما نتوانستیم به نتایجی که در شان مردم اصفهان و تیم سپاهان بود برسیم و یکبار دیگر شاهد قهرمانی سپاهان و خوشحالی مردم اصفهان باشیم؛ ولی امروز خوشحالم که یک تیم تخصصی در هیئت مدیره باشگاه حضور پیدا می کند و با آمدن آقای ساکت بنده خودم آرامش پیدا کرده ام و آرزوی موفقیت برای این دوستان دارم و هر کمکی از بنده بر بیاید در خدمت هستم و افتخار می کنم که در خدمت این باشگاه باشم.

معاون سرمایه گذاری و امور شرکت های فولاد مبارکه هم این جلسه به توجه ویژه فولاد مبارکه به توسعه پایدارد در ساختار این شرکت اشاره کرد و افزود: توسعه پایدار ارکان مختلفی دارد که یکی از ارکان اصلی آن توسعه اجتماعی است و فولاد مبارکه از دیرباز توجه ویژه ای به این مسئله داشته و در زمینه مسئولیت های اجتماعی خود نه فقط یک نگاه محلی بلکه یک نگاه ملی را دنبال کرده و نقش هایی کلیدی ایفا کرده است. حوزه ورزش و باشگاه داری هم یکی از این حوزه ها است. عرصه ای که می تواند منجر به امید و طراوت در جامعه شود و کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی را به همراه داشته باشدو

غلامرضا طاهری در پایان به ثبات نسبی در باشگاه فولاد مبارکه در این سال ها اشاره کرد و گفت: این ثبات ثمره ساختار و دانش مدیریتی باشگاه فولاد مبارکه است و من به نوبه خودم قدردان زحمات مدیران این باشگاه و تک تک افرادی که در ادوار مختلف ایفای نقش کرده اند؛ هستم.

احمد سعید بخش معاون اجرای پروژه های فولاد مبارکه در این مراسم به تکمیل ورزشگاه نقش جهان اشاره کرد و گفت: به عنوان یک هوادار و کارمند فولاد مبارکه خوشحالم که این پروژه به ثمر نشست و باشگاه فولاد مبارکه سپاهان می تواند ورزشگاه اختصاصی خودش را داشته باشد. همچنین جا دارد از زحمات مهندس نیکفر؛ آقایان تابش و پزشک تشکر ویژه بکنم؛ چرا که دوران بحرانی و حساسی را پشت سر گذاشتند و از انجام وظایف خودشان به نحو احسن برآمدند. همچنین به آقای ساکت و اعضای جدید هیئت مدیره آقایان افضل و رحیم زاده هم خیرمقدم عرض می کنم و برای این عزیزان هم آرزوی موفقیت و بهروزی می نمایم.

در ادامه این مراسم معاون نیروی انسانی فولاد مبارکه به نقش باشگاه فولاد مبارکه در زمینه نشاط اجتماعی اشاره کرد و افزود: به واسطه نیروی انسانی عظیمی که در فولاد مبارکه کار می کنند، باشگاه کارکردهای اجتماعی مهمی دارد و امیدواریم این شادابی و نشاط که به واسطه فعالیت باشگاه در جامعه صورت می گیرد تداوم داشته باشد و باعث ایجاد روحیه و انگیزه در جامعه و میان کارکنان فولاد مبارکه شود و افتخارات بزرگی که این باشگاه داشته است با مدیریت جدید تکرار شود. همچنین لازم می دانم از زحمات آقای مهندس نیکفر و هیئت مدیره قبلی تشکر و برای جناب آقای ساکت و هیئت مدیره جدید آرزوی موفقیت می کنم. عباس اکبری در خاتمه به تلفیق رویکردهای عمرانی و اجتماعی در باشگاه فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: امیدواریم در آینده با تلفیق رویکرد اجتماعی و عمرانی در عرصه ورزشی و با توجه عنایت ویژه مدیرعامل فولاد، مبارکه شاهد این باشیم که ورزشگاه نقش جهان به یک مجموعه جامع برای المپیک در کشور تبدیل شود و بتواند همه رشته های ورزشی را پوشش بدهد.

شایان ذکر است این مراسم با حضور غلامرضا طاهری معاون سرمایه گذاری و امور شرکت‌ها، عباس اکبری معاون نیروی انسانی و احمد سعید بخش معاون اجرای پروژه ها و آقایان لطفی و فخارزاده از اعضای هیئت مدیره باشگاه برگزار شد و از زحمات مهندس نیکفر سرپرست باشگاه و جناب آقایان تابش و پزشک از اعضای هیئت مدیره باشگاه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

در متن پیام مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه مهندس عظیمیان به پاس زحمات مهندس نیکفر آمده است: جناب آقای مهندس نیک فر باسلام و احترام بدینوسیله از طرف شرکت فولاد مبارکه از همت و تلاش جنابعالی به عنوان سرپرست باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان تقدیر و تشکر می نماییم. بدون شک موفقیت ها و قهرمانی های بیشمار ورزشکاران مجموعه فولاد مبارکه سپاهان در رشته های مختلف ورزشی مدیون همت و تلاش مدیران و پیشکسوتان دلسوز همچون جنابعالی است. امید است حضور جنابعالی در مسئولیت های آتی همچون گذشته نوید بخش نشاط و تحرک در جهت نیل به اهداف باشد. از آستان آفریدگار توفیق روز افزون شما را در مسئولیت های آتی خواستاریم.

بانک کارآفرین با بیمارستان امام سجاد (ع) و بیمارستان کیان تفاهمنامه امضا کرد

بانک کارآفرین با بیمارستان امام سجاد (ع) و بیمارستان کیان تفاهمنامه امضا کرد

به گزارش پایگاه خبری کوتاه انلاین  به نقل از بانک کارآفرین، بر اساس این گزارش، موضوع این تفاهمنامه‌ها اعطای تسهیلات به اشخاص معرفی شده از سوی بیمارستان‌های سجاد و کیان در قالب تسهیلات طرح‌های صبا، ارزش سلامت و جعاله تعمیر مسکن خواهد بود.

لازم به ذکر است که افراد موردنظر باید دارای مجوز پروانه اشتغال از نظام پزشکی و همچنین دارای صلاحیت اعتباری بر اساس دستورالعمل‌های اعتباری بانک کارآفرین و بانک مرکزی باشند.

گفتنی است بانک کارآفرین با هدف پاسخگویی به نیازهای جامعه پزشکی و به ‌منظور ارائه راه‌حل‌های نوین بانکی، اقدام به استقرار باجه‌‌های خدمات بانکی در بیمارستان‌ها نموده و همچنین در کنگره‌های علمی جامعه جراحان ایران، حضور مستمر داشته است.

مشتریان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این طرح می‌توانند با مرکز تماس این بانک به شماره ۲۳۳۵۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایند. همچنین شعبه طالقانی شرقی در خصوص تفاهمنامه بیمارستان امام سجاد و شعبه قلهک در خصوص تفاهمنامه بیمارستان کیان پاسخگوی سوالات مشتریان خواهند بود.

اعطای ۱۷ هزار و ۵۰۰ فقره وام ازدواج در بانک مسکن

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن از اعطای ۱۷ هزار و ۵۱۶ فقره تسهیلات ازدواج در یک سال اخیر خبر داد.

 به گزارش پایگاخ خبری کوتاه انلاین به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بانک مسکن در هفته دولت، سیاست ها و خدمات ارائه شده به مردم و جامعه را تشریح کرد. بخشی از این خدمات، که در یک سال اخیر به مردم ارائه شده است، در حوزه ارائه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج است.

مهدی احمدی رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن در گفت و گو با هیبنا، اعلام کرد که در راستای رسالت اجتماعی خود و در راستای اهداف خداپسندانه، سیاست اعطای تسهیلات ازدواج را ادامه داده است. وی با اشاره به این که در یک سال اخیر ۳۱ هزار و ۷۷۸ تقاضا برای دریافت تسهیلات ازدواج به بانک مسکن وجود داشته است، گفت: از تاریخ اول شهریور ماه سال ۹۸ تا اول شهریور ماه سال جاری ۱۷ هزار و ۵۱۶ فقره تسهیلات پرداخت شده است. از سوی دیگر، پرونده ۳ هزار و ۹۳۴ نفر دیگر از درخواست کنندگان نیز به دلیل عدم تکمیل پرونده توسط مشتری یا عدم مراجعه به شعبه در جریان است.

احمدی با بیان این که بانک مسکن در اعطای تسهیلات ازدواج مشکلی ندارد گفت: به محض این که پرونده مشتریان تکمیل شود و مشکلی در پرونده وجود نداشته باشد، تسهیلات به مشتریان پرداخت می شود.

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن میزان کل تسهیلات پرداختی در یک سال اخیر را ۷۸۶ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به نیاز جوانان به تامین منابع مالی، سعی همکاران در شعب بانک مسکن این است که منابع هر چه سریع تر در اختیار مشتریان قرار گیرد.

احمدی در پایان تاکید کرد که بانک مسکن در راستای وظایف و مسوولیت های اجتماعی، تلاش کرده که اعطای تسهیلات قرض الحسنه را مطابق با قوانین در دستور کار قرار دهد، با توجه به این که امر ازدواج، مورد تایید بزرگان دین اسلام نیز بوده، تلاش بانک مسکن، تامین منابع مورد نیاز جوانان کشور برای این امر مبارک بوده است.

1 2 3 53