دسته بندی های ارشیو: اجتماعی

خواهان مجازات قاتل هستیم

 خانواده اسماعیل جعفرزاده، متهم به قتل آتنا اصلانی، دختر پارس‌آبادی با انتشار بیانیه‌ای ضمن همدردی با خانواده آتنا اعلام کردند آنها نیز داغدار دخترک پارس‌آبادی و خواهان مجازات فرزندشان هستند.
ادامه مطلب

واکنش بهزیستی به طرح شهرک ویژه زنان

 معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: جدا کردن زنان آسیب‌دیده از سطح جامعه یعنی انگ زدن، در واقع استانداری و معاونت زنان ریاست جمهوری می‌خواهند تئوری «برچسب زدن» را عملیاتی کنند، در حالی که انسانیت لگدمال می‌شود.
ادامه مطلب

تجارت مرگ با ضایعات جنگ

چاشنی مین را ۵ هزار تومان می‌خرند؛ یکی از چاشنی‌هایش را. مین دو تا چاشنی دارد؛ یکی از انواع مین. فکر می‌کند یکی از چاشنی‌ها را باز می‌کند و می‌فروشد. می‌آید چاشنی را باز کند، جانش را می‌گذارد، به خاطر ۵ هزار تومان. با ۵ هزار تومان چه کار می‌شود کرد؟! چند ۵ هزار تومانی ارزش یک جان را دارد؟ ارزش یک پا، یک دست، یک چشم؟
ادامه مطلب

آخرین خبرها از دزفول؛ ۱۱ گردشگر نجات یافتند

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول با اشاره به اینکه ۲۰ گردشگر در رودخانه دز غرق شدند، گفت: تا کنون ۲ گردشگر در منطقه کول خرسان دزفول جان خود را از دست داده‌اند.

راز افزایش چشمگیر سرقت آثار علمی

 یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اهمیت دانش در کشور ما چند سال است که یک سیر نزولی پیدا کرده است و به همین دلیل بود که در جهت جلوگیری از این روند باید اقدامی انجام می‌شد. دوستان طرحی را به کمیسیون آموزش و کمیسیون قضایی مجلس ارائه دادند که استخوان‌بندی این طرح در کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی شد و برای این کار اعلام تخلف و جرم شد.
ادامه مطلب

صدور مجوز استانی به کنسرت بانوان متوقف شد

با وجود اینکه از نظر قانونی، کنسرت بانوان موزیسین برای بانوان هیچ منعی ندارد و ادارات ارشاد در سراسر کشور موظف به صدور اجازه چنین اجراهایی هستند اما عملا تنها در تهران و سنندج چنین اتفاقی روی می‌دهد. ادامه مطلب

مولاوردی: پدیده بدپوششی چند وجهی است

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص قانون راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب گفت: این قانون نیاز به بازنگری جدی دارد و قانون کامل و به روزی نیست. این در حالیست که باید بپذیریم رویکرد سلبی صرف در زمینه عفاف و حجاب جواب نداده است. ادامه مطلب

چه کسی سوت پایان رقابت پلیس و کانون سردفتران را می‌زند؟

به نظر می‌رسد آش دعوای الزامی بودن یا نبودن ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی آنقدر شور شده که لازم است یک مرجع رسمی به این موضوع ورود کرده و با خاتمه دادن به مناقشه‌ای که دودش تنها به چشم مردم می‌رود، به ماجرا پایان دهد. ادامه مطلب

قاتل بودن در یک لحظه، قاتل شدن در یک عمر

 قتل و تجاوز به آتنا اصلانى که در روزهاى پایانى تیرماه به عنوان درد مشترک جامعه دل بسیارى را به درد آورد طبیعتاً مقدمات و محرک هایى داشته که قاتل را به اجام این عمل شنیع ترغیب کرده است. ادامه مطلب

فیلتر سیگار؛ زباله کوچک اما پرخطر

 ته سیگارهای رها شده در طبیعت نه‌تنها سلامت انسان بلکه زندگی موجودات زنده دیگر را به خطر می‌اندازد. یک کارشناس مسئول پسماند اداره کل محیط زیست استان تهران تاکید کرد: فارغ از زیان استعمال سیگار برای سلامت انسان و تاثیر آن بر آلودگی هوا، رها کردن فیلتر این ماده دخانی در طبیعت مشکلاتی جدی برای محیط زیست از جمله خاک، گیاهان و جانوران به وجود می‌آورد.

ادامه مطلب

طرح دوفوریت خروج زنان بدون اذن شوهر در مجلس

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: فراکسیون زنان با نگاهی آسیب شناسانه موضوعات زنان را بررسی می کند و تلاش دارد در راستای توانمند سازی آنها از مجاری قانونی و رایزنی با نهادهای مدنی بر ارتقا سطح حقوقی و معیشتی بانوان جامعه بی افزاید.
ادامه مطلب

هشدار؛ بادو باران و طوفان در راه است

 سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای از بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید در ۹ استان نوار شمالی کشور خبر داد و اعلام کرد که احتمال وقوع توفان تندری و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیلها در مناطق یاد شده وجود دارد.
ادامه مطلب

هجوم عقرب‌ها به برخی از شهر‌های کرمان

نماینده مردم کرمان در شورای عالی استان‌ها گفت: در شرایطی که شاهد هجوم عقرب‌ها به برخی از شهر‌های استان کرمان هستیم اما در برخی از شهر‌ها امکانات لازم برای درمان عقرب گزیدگی وجود ندارد.
ادامه مطلب

حراج تهران باز هم خبرساز شد

 هفتمین حراج تهران در هتل پارسیان آزادی تهران عصر ۱۶ تیر ۱۳۹۶ برگزار شد. در این حراجی باز هم سهراب سپهری با رقم ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رکوددار شد. نفر بعدی پرویز تناولی بود با مجسمهٔ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی. کل مبلغ فروش هفتمین دوره از حراج تهران به ۲۶ میلیارد و ۱۰۰ و ۱۳ میلیون تومان رسید.
ادامه مطلب

ورود دادستان کل کشور به موضوع تاخیر پروازها

 معاون قضایی دادستان کل کشور در امور حقوق عامه، بر عزم جدی دادستانی کل و دادسراهای عمومی و انقلاب سراسر کشور در صیانت از حقوق عمومی تاکید کرد و ضمن اشاره به مصادیقی در موضوع حقوق عمومی از ورود دادستانی به مسئله تاخیر پروازها خبر داد.
ادامه مطلب

دزدها بیشتر سراغ این ۵خودرو می آیند!

معاون پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه می‌گوید پراید، سمند، پژو، نیسان و پیکان، پنج خودرویی هستند که ۹۵ درصد سرقت‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

1 2 3 8