چادری های بد حجاب!

آوینی/ برخی میگن باید حجابی داشت که بسیار جذاب باشه!!! و میگن ما با این پوشش جذابمون خیلی از خانمای دیگه رو چادری کردیم!! حالا سوال اینجاست این پوششی که دل زنان دیگه رو تا این اندازه برده!!! فکر کن با دل نامحرم ها چه کرده؟!!! حالا چه لزومیه که تو چادری ای باشی که دل نامحرما رو ببری و براشون جذاب باشی…اصلا پس فلسفه چادر پوشیدن چیه؟!! اون همه رنگ و مدل عطر و ادکلن و زیور آلات، وسط سیاهی چادر!! که اتفاقا خیلی جذابتر هم میشه!! چطور میتونه از چادر، چتری بسازه در برابر بارش بی امان نگاه نامحرمان؟!!!

فلسفه چادر پوشیدن عدم جلب توجه کردن است. نه اینکه فقط موهات دیده نشه!! نه اینکه نوعی چادر سرت کنی که بیشتر نگاه های نامحرم رو به خودت جذب کنی…. اگه قراره چادری بپوشی که خودت رو خوشگل نشون بدی….به این پوشش نمیگن چادر. بعضی خانمها با پوشش مانتو اصلا جلب توجه نمیکنن….این یعنی حجاب…
نه اینکه نوعی چادر بپوشی جلب توجه کنی. صداتو نازک کنی. مستقیم زل بزنی تو چشم نامحرم. بگی و بخندی… بعد تَوهّم بزنی که خیلی کارت درسته… یا درست و صحیح و بدون جلب توجه و کاملا ساده و پوشیده چادر سرمون کنیم یا اگه نمیتونیم، مانتویی درست باشیم… آبروی چادریهایی مقیّد رو نبریم. نام مقدس حضرت زهرا س پشت سر چادر هست، نام ایشون رو خدای ناخواسته لکه دار نکنیم، ی جور چادر سرمون نکنیم که آبروی چادر و چادری رو ببریم!!!

بعضی ها میگن آراستگی جزء دستورات دینه! آره اما ی کم تحقیق هم بد نیست… خوبه مطالعه مون رو بیشتر کنیم…از چند نفر اهل فن بپرسیم، بعد نظر بدیم…
کسی منکر آراستگی نیست… اما هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد….آراستگی در دین، برای محارم هست، خصوصا برای همسر… و اونچه مربوط به محدوده اجتماعی میشه، در واقع سادگی و تمیزی و عدم جلب توجه و حضور بدون آرایش هست… نه اینکه آرایش کنی و لباس رنگی و جذاب بپوشی، بعد خیال برت داره که خیلی مؤمنی …
کسی که صد مدل لباس رنگی میپوشه، آرایش میکنه بعد یک پارچه به اسم چادر میندازه رو سرش، فکر میکنه چادریه!!!! این پارچه بیشتر شبیه شنل هست، به این خانم نمیگن چادری، میگن شنلی!!!

اگر خانم فاطمه زهرا(س) بودن، حاضر بودن پوششون مثل این خانم باشه؟!! آرایش کرده و یک شنل روی سرشون بندازن بگن چادریم!!! با نامحرم راحت حرف بزنن!!! شوخی کنن!!!
طبق نص صریح قرآن نگاه به نامحرم حرامه!! چه برسه به حرف زدن و خندیدن و شوخی کردن به نامحرم…..
پس لطفا آبروی چادریهای واقعی رو نبریم… خیلی از خانم ها هستن که مانتویی هستن اما نه نگاه به نامحرم میکنن نه شوخی، نه حرف با نامحرم میزنن… خیلی با وقار و متین هستن…. آره، مهم چادر مثل شنل نیست، مهم حیاست.
صد البته، منظور این نیست که چادری شلخته و کثیف باشه، منظور اینه که چادری نباید جلب توجه کنه و دل همه نامحرما رو ببره و بعد ادعاش هم بشه که خیلی کارش درسته؛ لطفا درست چادری باشیم.

اسلام هم دین ظاهرست هم باطن. متاسفانه، ی عده فقط در ظاهر دین موندن. اون هم نه ظاهری که قرآن و روایات گفته، دینی که نفسِ خودشون تعریف کردن!!!
یکی گفت، نگاه به نامحرم به چشمممم براااادری!!!! کجای قرآن و روایات و رساله مراجع اومده چشم برادری؟؟!!
چادر با لباس رنگی و جذاب، چادر نیست؛ پوشاننده نیست. اتفاقا فقط جلب توجه است و بس… بیشتر از یک خانم مانتویی جلب توجه می کنه. خیلی از خانمهای مانتویی میگن اگه چادر اینه!!ما نمیخوایم!! مسوولیت تنفر این دسته از حجاب با کیه؟!! میگن ما با مانتو، حتی یکی از رفتارهای جلف برخی زنهای به ظاهر چادری رو انجام نمیدیم…
پس خانم محترم چادر پوشیدی یعنی اینکه جلب توجه نکنی؛ در غیر این صورت با این شنل آویزون، نه چادر واقعی؛ باید جواب خیلی ها رو روز قیامت بدی. مواظب پوشش حضرت زهرا(س) باش. درست و بدون جلب توجه چادر بپوش. وگرنه یک خانم مانتویی ساده و سنگین که بدون جلب توجه لباس می پوشه، به صدتای مثل تو می ارزه!

شاید هم بگی پوشش هرکسی به خودش مربوطه!!! بله پوشش هرکسی تو خونه ش و مقابل محارمش به خودش مربوطه نه در اجتماع… هر جامعۀ دینی و یا غیر دینی، یک سطح پوشش اجتماعی مربوط به خودش رو داره.
اما اونی که میگی به خودش مربوطه!!! پس معلومه مسایل دینت هم از روی نفس و خواست خودت انتخاب کردی نه اونی که قرآن و روایات میگه!! لطفا از روی نفست حرف نزن… خانمی که خودش رو در معرض همه قرار میده، نمیتونه بگه به خودم مربوطه. چون رابطه و ارتباط دوطرفه است، تو نمیتونی به تنهایی شروع کننده یا قطع کننده ش باشی. آیا میتونی پاسخگوی حق الناس تا روز قیامت باشی… پس درست و بدون تبرج و جلب توجه چادر بپوش و حرمت پوشش فاطمه زهرا رو درست نگه دار؛ وگرنه مانتویی بدون جلب توجه قطعا شرف داره به چادری نماهای جلف…

حقیقت اینه که چادری باش و هرچه خواهی کن!!! معنای اسلامی قرآنی روایی نداره. چادر که پوشیدی باید همه ی زیباییهات رو بپوشونی. چادر که می پوشی باید اینقدر با نجابت و متین راه بری که زمین به راه رفتنت غبطه بخوره. نه اینکه جلف و سبک راه بری که هم آبروی چادر رو بردی هم چادریهای واقعی رو. چادر واقعی و ساده و بدون جلب توجه که پوشیدی یعنی من نه تنها ظاهرم رو کاملا پوشوندم بلکه چشم و گوش و زبانم هم حجاب داره و در مقابل خواهشهای نفسانی سر فرود نمیارم و محرم و نامحرم حالیم میشه. تو رو خدا آبروی پوشش زهرای مرضیه رو نبریم. اسم خانم پشت سر این پوششه. نکنه فردای قیامت به ما بگن تو با این طرز چادر پوشیدن، جلف و سبک و بی بندو بار…انواع و اقسام رنگها و مدلها رو به نمایش گذاشتی و یک پارچه به نام چادر آویزون کردی و آبروی من فاطمه ی زهرا دختر پیامبر ص رو بردی… پناه بر خدا

لباس رنگی و جذاب بپوش، اما نه در مقابل نامحرم، نه برای تبرج و خودنمایی. آرایش کن اما نه برای نامحرم…
فکر نکنی میتونی چادر بپوشی اما جذاب و رنگی و تو دل برو… هی دل و فکر هرچی نامحرم رو تو کوچه ببری!!! چادر که انداختی رو سرت و کاملا خودت رو پوشوندی یعنی زیبایی های من مال خودم و محارمم هست نه مردای نامحرم توی کوچه…
فکر نکن میتونی چادر مثل شنل…نه چادر واقعی…. سرت کنی ولی با همه ی نامحرما راحت حرف بزنی و بگی و بخندی… نه .
چادر واقعی یعنی پوشش بدون جلب توجه و ساده و تمیز و معمولی. بعد وقتی اومدی ما بین محارمت، لباس های رنگی و جذاب و خوشگل بپوش… این یعنی حجاب قرآنی و روایی. وگرنه ظلمی که چادری نماهای جلف و بی بندو بار که فقط یک شنل رو سرشون انداختن به دین و به حضرت زهرا(س) می کنن، خیلی بیشتر از یک خانم بلوز و شلواریه!!! پس لطفا درست و ساده و تمیز چادر واقعی بپوشیم.

خیلی از این چادری نماهای جلف که یک شنل به اسم چادر!! بالای کلیپس سرشون آویزون میکنن!! و روسری های رنگی!! مدل های به اصطلاح جذاب سرشون میکنن و یک گیره شبیه گوشواره!! کنار روسریشون آویزون میکنن و کفش و کیف با رنگهای جیغ استفاده میکنن!! و آرایش میکنن!! نیششون هم تا بناگوششون بازه!! و تو کوچه چشمشون روی همه ی نامحرما میچرخه وحتی یک نامحرم هم از دید چشمشون خارج نمیشه!! واقعا خیلی احساس مومن و خوب بودن میکنن؟؟!! خیلی احساس میکنن که پوشش فاطمه زهرا(س) رو دارن؟؟!!
وای به حالمون اگه اینطور باشیم و اینگونه فکر کنیم که نه خانم فاطمه س رو شناختیم!! و نه تعریفمون از حجاب درسته!! اگه خدای ناخواسته اینطور باشیم، باید بگم که متاسفانه فقط داریم نام ایشون رو در جامعه لکه دار میکنیم… پناه بر خدا.
حقیقت اینه که علی القاعده، اون خانم مانتویی که بدون جلب توجه و آرایش تو خیابون قدم میزنه و سرش تو کار خودشه و چشمش همه جا نمیگرده و کاری با نامحرم نداره، خیلی بیشتر از امثال اون چادری نماها پیش خانم فاطمه زهرا(س) عزیز و محترمه؛ و صد البته که خاااااانوووومهای چادری واقعی هم عزیزدل زهرای اطهرند، ان شاءالله.

* بانو آمیـــــن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.