منصوریان چشم‌انتظار ستاره‌ها

 با باز شدن پنجره نقل‌و انتقالات تیم‌های لیگ برتری فعالیت خود را برای حضوری قدرتمند در لیگ هفدهم آغاز کرده‌اند و امسال هم مثل همیشه عملکرد ۲ باشگاه بزرگ و پرطرفدار پایتخت بیش از دیگر تیم‌های لیگ برتری زیر‌ ذره‌بین‌ها رفته است.

استقلال تهران: استقلال تهران با جذب چند ‌بازیکن جوان کار خود را در بازار نقل‌و انتقالات آغاز کرده است. مهدی قائدی، مهاجم ۱۸‌ساله فصل گذشته تیم دسته اولی ایرانجوان بوشهر، حسین حیدری، بازیکن فصل گذشته مس ویژن در لیگ جوانان و‌ فردین نجفی، بازیکن جوانان استقلال با امضای قرارداد به جمع آبی‌های پایتخت پیوسته‌اند.‌ اما مسلما برنامه‌های نقل‌و انتقالاتی منصوریان در جذب بازیکنان جوان خلاصه نمی‌شود و استقلال قصد دارد با جذب چند ستاره نام‌آشنا از رقیب سنتی خود عقب نماند. ‌گفته می‌شود بمب نقل‌و انتقالاتی تابستانی آبی‌ها ستاره سابق پرسپولیس است. چند روزی است که خبر تمایل منصوریان برای جذب رامین رضاییان رسانه‌‌ای شده و هیچ‌کس هم در باشگاه استقلال این خبر را تکذیب نمی‌کند. ‌پژمان منتظری، کاپیتان سابق استقلال و بازیکن کنونی الاهلی قطر نیز دیگر گزینه استقلالی‌هاست اما آغاز مذاکرات جدی برای جذب این ۲ بازیکن ‌ملی‌پوش به بعد از بازی با ازبکستان موکول شده، چرا‌که به درخواست کارلوس کی‌روش بازیکنان ‌ملی‌پوش برای دور ماندن از حواشی نقل‌و انتقالاتی تا قبل از بازی با ازبکستان حق امضای قرارداد با تیم جدید را ندارند. دیگر هدف استقلال در نقل‌و انتقالات تابستانی تقویت خط حمله خواهد بود و برای این منظور منصوریان ۳ مهاجم شناخته شده فوتبال ایران را هدف گرفته است. مرتضی تبریزی ستاره گلزن ذوب‌آهن، بیت‌سعید و سجاد شهباززاده مهاجم سابق استقلال گزینه‌های منصوریان هستند تا با اضافه شدن یکی از این ۳ بازیکن خط حمله استقلال تضمین شود.‌‌ گفته می‌شود در این‌بین شانس آبی‌پوش شدن بیت‌سعید و شهباززاده بسیار بالاست و‌ در‌صورت لژیونر شدن کاوه رضایی این ۲ بازیکن زوج جدید خط حمله تیم منصوریان خواهند بود. در‌کنار این خریدها، تمدید قرارداد با ۲‌ بازیکن تاثیرگذار از دیگر اولویت‌های نقل‌و انتقالاتی آبی‌های تهران است. کاوه رضایی و امید ابراهیمی برای تمدید قرارداد‌‌ در اولویت مسئولان باشگاه هستند تا در لیگ هفدهم هم استقلال را همراهی کنند. البته استقلال تا به این‌جای فصل در جذب چند بازیکن هم ناکام مانده است. به نظر می‌رسد پروژه جذب داریوش شجاعیان بعد از درخواست یک میلیارد‌ و‌۷۰۰‌ میلیونی گسترش با شکست مواجه شده. دانیال ماهینی و امید جهانبخش نیز دیگر گزینه‌های مدنظر منصوریان بودند که در‌نهایت به سایپا و صنعت‌نفت پیوستند.
پرسپولیس: پرسپولیس فعالیت خود را برای حضور پر‌ قدرت در لیگ برتر هفدهم، با جذب شجاع خلیل‌زاده، مدافع ۲۸‌ ساله فصل پیش سپاهان و گادوین منشا، مهاجم ۲۷ ساله‌ فصل پیش پیکان آغاز کرد.‌‌ جذب یکی از بهترین مدافعان و ‌مهاجمان لیگ شانزدهم شروعی توفانی را برای سرخ‌پوشان پایتخت رقم زد و در‌ ادامه جذب سیامک نعمتی هافبک ۲۴ ساله فصل گذشته پیکان مثلث ستاره‌های تازه‌وارد این تیم را تکمیل کرد. حالا از لیست ۵ نفره برانکو فقط ۲ گزینه باقی مانده و ‌مسئولان این باشگاه با جذب ۲ گزینه باقی‌ مانده می‌توانند به بهترین شکل ممکن خواسته‌های سرمربی خود را برآورده کنند. سعد ناطق مدافع تیم ملی عراق دیگر گزینه تابستانی برانکو به حساب می‌آید.‌‌ دیگر خواسته برانکو از مسئولان پرسپولیس مهیا کردن شرایط بازگشت احمد نورالهی است. اما به احتمال فراوان پرسپولیس چند خروجی سرشناس هم خواهد داشت که از سروش رفیعی می‌توان به عنوان سرشناس‌ترین خروجی این تیم نام برد.‌ گفته می‌شود جدایی سروش از پرسپولیس قطعی شده و به زودی این بازیکن با قراردادی یک ساله به تیم الخور‌ قطر خواهد رفت. ‌محمد آرام‌طبع‌‌، حامد آقایی، رضا کرملاچعب، شها‌ب کرمی و سامان نریمان‌ جهان دیگر رفتنی‌های سرخ‌پوشان هستند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.