باز هم فرودگاه مشهد محکوم شد

افزایش ۳۰۰درصدی هزینه پارکینگ فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد، موضوعی بود که با اعتراض شدید شهروندان مواجه شد. 
هر چند مسئولان اداره کل فرودگاه های استان، این افزایش نرخ را قانونی و مبتنی بر بخشنامه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران می دانند و بر این موضوع اصرار دارند، اما اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به عنوان یک دستگاه نظارتی، این افزایش نرخ را غیرقانونی و مغایر با قوانین جاری عنوان کرد.
روزنامه خراسان رضوی نیز به دلیل درخواست های مکرر مردم، این موضوع را در دستور کار قرار داد و در گزارش های متعدد این مسئله را از ابعاد مختلف بررسی کرد. حتی در یکی از بازرسی های مشترک سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی استان نیز خبرنگار ما با گروه بازرسی همراه شد و از نزدیک شاهد ثبت تخلف گران فروشی در پارکینگ فرودگاه مشهد بود که گزارش آن ۷ مرداد در همین صفحه منتشر شد.
در همان گزارش بود که مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در گفت و گو با روزنامه «خراسان رضوی»، با اشاره به ۴ مرحله بازرسی از پارکینگ فرودگاه و ثبت تخلفات گران فروشی اعلام کرد که شعبه سیار تعزیرات حکومتی استان، در حال پیگیری موضوع است. حمیدرضا کریم همچنین وعده داد که با توجه به روشن بودن بحث و حضور قاضی سیار در محل فرودگاه و ملاحظه موارد گران فروشی، حکم شعبه قطعا تا پایان مرداد صادر می شود. وی با بیان این که سازمان تعزیرات حکومتی، در دفاع از حقوق شهروندان هیچ مصلحت اندیشی ندارد تاکید کرد که در صورت صدور رأی محکومیت فرودگاه تمام موارد گران فروشی پارکینگ تا آخرین روز گران فروشی محاسبه می شود و هر کس در هر سمتی که باشد به میزان جرم مرتکب شده، با محکومیت مواجه می شود. اما روز گذشته در ادامه پیگیری ها برای احقاق حقوق مردم در ماجرای افزایش هزینه ورودی پارکینگ فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در گفت و گو با «خراسان رضوی» از صدور رأی قاضی سیار تعزیرات حکومتی درباره تخلف گران فروشی پارکینگ فرودگاه مشهد خبر داد. کریم گفت: با توجه به تأکیدات انجام گرفته درباره تسریع روند رسیدگی به پرونده پارکینگ فرودگاه مشهد، شعبه سیار تعزیرات پس از بررسی مستندات ارائه شده و اخذ آخرین دفاعیات، در نهایت رأی به محکومیت فرودگاه مشهد داد.

وی تصریح کرد: این رأی در مرحله ابلاغ است و پس از آن نیز فرصت قانونی برای تجدیدنظرخواهی درباره آن به محکومان داده می شود و پس از صدور رأی قطعی جزئیات آن در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.کریم با اشاره به محکومیت فرودگاه و مباشر آن در زمینه گران فروشی گفت: پس از صدور رأی قطعی میزان جرم هر یک از طرفین این پرونده نیز اعلام خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.