قصد شوم آمریکا در پی حوادث اخیر ایران

مقام وزارت خارجه آمریکا به رسانه «صدای آمریکا» گفته دولت این کشور افزایش تحریم‌ها علیه ایران به بهانه «سرکوب تظاهرات‌ها در ایران» را بررسی می‌کند.

«آندرو پیک»، معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور ایران و عراق همچنین از قصد واشنگتن برای ایجاد یک ائتلاف بین‌المللی برای حمایت از اغتشاش‌گران در ایران خبر داد.

«پیک» در واکنش به این سوال که آشوب‌ها در ایران چه تأثیری بر سیاست واشنگتن در قبال ایران خواهد داشت گفت: «این تظاهرات‌ها نشان‌دهنده آن چیزی است که دولت آمریکا در تمام این مدت گفته است. بزرگترین قربانی دولت ایران، مردم این کشور هستند. ما رویدادها را کاملاٌ به دقت دنبال می‌کنیم.»

او اضافه کرد: «ما به گفت‌وگو با شریکان بین‌المللی‌مان ادامه می‌دهیم و آنها را به تمرکز بر وقایع ایران تشویق می‌کنیم. این رویکرد، بسیار با آنچه در تظاهرات سال ۲۰۰۹ افتاد، تفاوت دارد.»

این مقام وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از اظهارات خود تصریح کرد رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در حال رایزنی با شریکان خود در منطقه و همچنین با اتحادیه اروپا درباره حوادث ایران است. «پیک» گفت تیلرسون در حال تلاش برای ایجاد ائتلاف بین‌المللی جهت «حمایت از مردم ایران» است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.