طرح ترافیک جدید اجرایی نمی‌شود

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا در مورد طرح ترافیک پیشنهادی شهرداری تهران گفت: این طرح اجرایی نخواهد شد چون منفعتی برای مردم و سلامت مردم نخواهد داشت.

سرهنگ عین‌الله جهانی در یک برنامه تلویزیونی افزود: طرح ترافیک در تهران سابقه بیش از ۳۰ سال دارد و هدف از این طرح این بوده که محدوده مرکزی شهر را به لحاظ ترافیک و آلودگی هوا کنترل کنیم. در طرح اخیر اینگونه گفته شده که همه خودروها بتوانند وارد طرح شوند و ساعات مختلف جرایم فرق کند، پلیس راهنمایی رانندگی معتقد است که باید در اینگونه طرح ها به صورت کارشناسی بررسی شود بنابراین با این طرح نمی‌توان پاسخگوی مردم ساکن در مرکز شهر شد و این طرح به غیر از بحث درآمدی به هیچ وجه طرح مثبتی نخواهد بود بلکه آلودگی را نیز افزایش خواهد داد. این طرح اجرایی نخواهد شد چون منفعتی برای مردم و سلامت مردم نخواهد داشت.

وی درباره نحوه دریافت اطلاعات جریمه خودرو جریمه‌ها گفت: بخش از جریمه ها از طریق دوربین اعمال می‌شود که از طریق پیامک برای صاحبان خودرو پیامک می‌شود. توصیه می‌شود برای اطلاع دقیق از جرایم رانندگی شماره تلفن همراه را ارائه دهند تا در سیستم راهنمایی و رانندگی ثبت شود. VIN کارت ماشین را نیز می‌توان به ۱۱۰۲۰۲۰ پیامک کرد تا میزان جرائم از طریق پیامک ارسال شود.
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: متخلف وقتی وارد محدوده طرح ترافیک می‌شود باید بداند که اعمال قانون می‌شود و علاوه بر اینکه برای زوج و فرد جریمه می‌شوند دوربین‌ها، معاینه فنی را نیز کنترل می‌کنند. وی افزود: تخلفات در سطح شهر تهران برای رانندگان پیامک می‌شود و کسانی که بی‌اطلاع هستند حتما نقص در ارائه شماره تلفن دارند.

سرهنگ جهانی درباره جرایم منجر به توقیف خودرو گفت: توقیف با توقف متفاوت است. یکی از موارد توقیف ماشین دستور مراجع قضایی است. دوم خودروهایی که بالای یک میلیون تومان جریمه دارند نیز از موارد توقیف است. همچنین نداشتن بیمه‌نامه خودرو نیز از موارد توقیف خودرو است. عدم خلاف وقتی است که کل جریمه‌ها پرداخت شده باشد اما برای تدریجی پرداخت کردن می‌توان در هنگام پرداخت جریمه گزینه تدریجی پرداخت کردن جریمه را انتخاب کنند که بعد از پرداخت کامل جرائم عدم خلاف صادر خواهد شد.
سرهنگ جهانی تاکید کرد براساس مصوبه مجلس با گذشت ۶۰ روز از زمان صدور برگه جریمه مبلغ جریمه دو برابر می شود.

جهانی درباره پارکینگ‌ها و محل توقف‌های ویلچر سواران گفت: تابلوهایی نصب شده برای تردد و ایستادن ویلچرسواران و معلولان که در این راستا افرادی که در این مکان‌ها توقف کنند حتما جریمه خواهند شد. افراد ویلچر سوار و معلولان از این پس به عنوان عابر پیاده در نظر گرفته می شوند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.