برگر گوشت و سیب زمینی، ایده آل و خوشمزه

چی لازم دارم:
مواد لازم برای مخلوط گوشت:
گوشت چرخ کرده۴۰۰ گرم
پیاز۱ عدد متوسط
پنیر پیتزای رنده شده۱ قاشق سوپ خوری
پنیر مورد علاقه‌تان کمی
مواد لازم برای کیک سیب‌زمینی:
سیب زمینی۱ کیلوگرم
تخم‌مرغ۱ عدد
پیاز۱ عدد
پنیر رنده شده۱۰۰ گرم
نمک و فلفل به مقدار لازم
چطور بپزم:
برای درست کردن کیک سیب‌زمینی، سیب‌زمینی‌ها را پوست گرفته، بشویید و رنده کنید و درون صافی بریزید. با فشار دست، آب اضافی سیب‌زمینی را گرفته و دور بریزید. رنده سیب‌زمینی را درون کاسه ریخته و پیاز خرد شده را به آن اضافه کنید. تخم‌مرغ را افزوده، به هم بزنید. سپس یک پیمانه پنیر رنده شده اضافه کنید و به خوبی به هم بزنید. بعد نمک و فلفل را بی‌افزایید.
فر را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. مخلوط را درون قالب مافین بریزید (یا روی اجاق گاز بدون قالب سرخ کنید) و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون فر نگه دارید. قالب‌ها را تقریباً پر کنید چرا که کیک‌ها در حال پختن کم‌کم منقبض می‌شوند. قبل از برداشتن کیک‌ها از قالب، صبر کنید تا سرد شوند.
در حین پخت کیک سیب‌زمینی، برگرها را آماده کنید. گوشت چرخ کرده را با پیاز خرد شده و یک قاشق سوپ خوری پنیر پیتزا مخلوط کنید و نمک و فلفل را اضافه کنید. سعی کنید برگرها را در اندازه‌های کوچک درست کنید، مواد را مانند توپ شکل دهید و بعد آن‌ها را با فشار، تخت و صاف کنید. برگرها را کمی در تابه سرخ کنید (ترجیحاً از تابه نچسب استفاده کنید). گوشت را زیاد سرخ نکنید چرا که باید صورتی رنگ و آبدار بماند (اگر گوشت در این مرحله کاملاً سرخ شود بعد از اینکه از فر خارج شود کاملاً خشک خواهد بود). برگرهایتان را بر روی بشقابی فلزی پوشیده شده با کاغذ روغنی و یا ورقه آلومینیوم بچینید و برای ۴ دقیقه در فر قرار دهید تا مغز پخت شوند.
سپس برگرها را از فر خارج کرده، در ظرف مخصوص فر، تعدادی از کیک‌های سیب‌زمینی را قرار داده، تکه‌ای پنیر، یک عدد برگر، تکه‌ای دیگر از پنیر و بر روی آن‌ها یک کیک سیب‌زمینی دیگر قرار دهید. تمامی کیکهای سیب‌زمینی را به همین صورت درست کنید و برای ۲ دقیقه دوباره در فر، در دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید تا پنیر آنها آب شود سپس برای تزیین یک سیخ کباب چوبی در وسط آن فرو کرده و غذا را داغ سرو کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.