آغاز عملیات ساخت نیروگاه ۴۵۱ مگاواتی ارس

صبح امروز به مناسبت فرارسیدن دهه فجر با حضور معاون برق و انرژی وزیر نیرو و رئیس سازمان محیط زیست عملیات ساخت نیروگاه ۴۵۱ مگاواتی ارس آغاز شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، به مناسبت فرارسیدن سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) با حضور عیسی کلانتری، معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و «همایون حائری» معاون برق و انرژی وزیر نیرو، عملیات ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی ارس با ظرفیتی بالغ بر ۴۵۱ مگاوات کلنگ زنی شد.
همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در این مراسم طی سخنانی عنوان کرد: این نیروگاه از جنس تکنولوژی‌های جدید و به دست توانمند فرزندان این مرزو بوم ساخته خواهد شد.
وی افزود: این نیروگاه کلاس F در راستای حفظ محیط زیست و انرژی‌های پاک است، چرا که به طور کلی رویکرد وزارت نیرو در دولت دوازدهم حفظ محیط زیست است.
حائری راندمان این نیروگاه ۵۸٫۵ درصد عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون صنعت نیروگاهی کشور قادر است توربین‌های کلاس A تا F را در بالاترین رده‌های تکنولوژی تولید کنند.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در خصوص زمان راه‌اندازی این نیروگاه ابراز امیدواری کرد تا کمتر از ٢٠ ماه اولین توربین در این نیروگاه روشن شود.
براساس این گزارش، این نیروگاه دارای توربین کلاس F و دارای یک واحد گازی به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات و یک واحد بخار با ظرفیت ۱۴۴ مگاوات خواهد بود. راندمان این نیروگاه ۵۹ درصد برآورد شده که در صورت بهره‌برداری از جمله پیشرفته ترین نیروگاه‌های کشور خواهد بود.
گفتنی است، هدف از اجرای این پروژه تشویق سرمایه‌گذاری از طریق بخش غیردولتی، استفاده بهینه از انرژی سوخت مصرفی با توجه به راندمان بالای واحدها، افزایش ظرفیت تولیدی برق و ایجاد زمینه‌های اشتغال در منطقه به عنوان زیربنای تولید و… عنوان شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.