وزیر نیرو :درصدد اتصال به شبکه برق اروپا هستیم

وزیر نیرو با اشاره به مبادلات برقی ایران با کشورهای همسایه، گفت: در صدد هستیم علاوه بر استفاده از این فرصت، از طریق برخی همسایه‌ها به شبکه برق اروپا متصل شویم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان امروز (دوشنبه) در حاشیه نشست استانداران سراسر کشور با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: هم اکنون جمهوری اسلامی ایران با همه کشورهای همسایه از جمله افغانستان، پاکستان، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان و عراق امکان تبادل انرژی دارد. درصدد هستیم علاوه بر استفاده از این فرصت، از طریق برخی همسایه‌ها به شبکه برق اروپا متصل شویم.
اردکانیان در مورد مهار آب‌های مرزی و حل مسایل به وجود آمده در این زمینه با کشورهای ترکیه و افغانستان، گفت: کشور ما از حیث تنوع در مسائل حوزه آب‌های مشترک کم نظیر است و در حوزه‌های آبریزی با کشورهای همسایه از تنوع آب‌های مرزی در پایین دست و بالادست برخورداریم.
وی از ادامه مذاکرات با کشورهای افغانستان و ترکیه خبر داد و گفت: درصدد هستیم این مذاکرات را به اتمام برسانیم و در فرصتی مناسب، جزییات دستاوردها و گفت‌وگوهای مشترک را در اختیار مردم قرار دهیم.
وزیر نیرو همچنین درباره طرح‌های انتقال آب نیز گفت: اعتقاد ما این است که طرح‌های انتقال آب به تنهایی رافع مشکلات دریافت کننده آب نیست و توقف آن طرح‌ها نیز به تنهایی رافع مشکلات مناطق عرضه کننده آب نخواهد بود.
اردکانیان افزود: طرح‌های انتقال آب و تولید آب‌های غیرمتعارف مانند آب شور دریاها یا سایر شیوه‌ها در صورتی راه‌حل خواهد بود که قبل از آن یا حداقل همزمان با آن به شیوه‌های مصرف آب موجود پرداخته باشیم و مطمئن باشیم از سامانه‌هایی برخوردار هستیم که آب موجود را به جا و درست مصرف می کنند.
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره باروری ابرها نیز گفت: این طرح، طرحی جدید نیست؛ ایران از سالها پیش مرکز ملی باروری ابرها را راه‌اندازی کرده است که البته تجهیزات آن کمی مستعمل شده و نیاز به نوسازی دارد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.