قاچاق گونه های حیات وحش در بازارهای غیر رسمی

پایگاه خبری کوتاه آنلاین – رئیس اداره محیط زیست شهر تهران گفت: بانزدیک شدن به ایام نوروز عده ای سودجودر بازارهای غیر رسمی شروع به فروش مار ، سوسمار و … می کنند.محمد حسین بازگیر رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با اشاره به قاچاق گونه های حیات وحش درایام عید نوروز اظهار کرد: متاسفانه بانزدیک شدن به ایام نوروز عده ای سودجودر بازارهای غیر رسمی شروع به فروش گونه های بومی کشوراز جمله مار ، سوسمار ، انواع لاک پشت و سمندر می کنند .

وی در رابطه با گشت یگان های ویژه سازمان محیط زیست در بازارهای غیر رسمی و رسمی گفت: گشت های مختلفی در این مکان ها قرار داده ایم که در صورت مشاهده هر تخلفی با متخلفان آنها برخورد قانونی انجام دهند.

بازگیر با اشاره به اطلاع رسانی از طریق رسانه ها در رابطه با خرید گونه های حیات وحش تاکید کرد: خرید و فروش حیات وحش به نوعی به زیستگاه طبیعی این گونه ها آسیب رسانده و آنها را به نابودی می کشاند .

وی با بیان اینکه سرنوشت گونه های بومی صید شده بسیار تلخ خواهد بود و همچنین ریسک بیماری بین انسان و حیوان را تشدید می کند، ادامه داد:رها سازی گونه های بومی در زیستگاه های جدید به عنوان یک عامل مخرب و مهاجم برای زیستگاه ها محسوب می شوند.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه مردم در صورت مشاهده هر تخلفی در بازارها به محیط زیست اطلاع دهند، ادامه داد: مردم با خرید گونه های بومی به بازاراین فروشندگان رونق ندهند و در صورت مشاهده باسامانه ۱۵۴۰ تماس گرفته و اطلاع دهند.

بازگیر با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست علاوه بر گشت های یگان با کسب مجوز از دستگاه قضایی و با همکاری نیروی انتظامی با متخلفان فروش گونه های حیات وحش برخورد های قانونی را انجام می دهد، گفت: مامورانی را با لباس های شخصی به بازار ها فرستاده است که در صورت مشاهده موارد تخلف، برخورد کنند.

printپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.