۸ فایده شگفت‌انگیز مصرف مخلوط لیموترش و آب!

پایگاه خبری کوتاه آنلاین – بر اساس تحقیقات، مخلوط لیموترش و آب باعث آب شدن چربی‌های جمع‌شده داخل بافت‌های بدن می‌شود. مخصوصا چربی‌های شکم و پهلو که هنگام پوشیدن شلوار، ظاهر نامناسبی ایجاد می‌کنند. همچنین لیموترش حاوی ماده “پکتین” است، که هوس شدید برای خوردن شیرینی‌جات و احساس گرسنگی را کاهش می‌دهد. توصیه می‌شود که بلافاصله بعد از بیدار شدن، یک لیوان مخلوط آب و لیموترش بنوشید.
به گزارش پایگاه خبری کوتاه آنلاین:۸ فایده نوشیدن مخلوط لیمو ترش و آب به شرح زیر است:

۱- از بین بردن نفخ
خاصیت از بین‌برندگی سموم، یکی از شناخته‌شده‌ترین خواص این نوشیدنی است. خاصیت اسیدی که در لیموترش وجود دارد، ترشح مایع صفرا تحریک می‌کند و کارکرد دستگاه گوارش را بهبود داده و به دفع مواد زاید از بدن کمک می‌کند. به این ترتیب مانع از نفخ و دل‌درد می‌شود و احساس سبکی به شما می‌دهد.

۲- کاهش وزن
بر اساس تحقیقات، مخلوط لیموترش و آب باعث آب شدن چربی‌های جمع‌شده داخل بافت‌های بدن می‌شود. مخصوصا چربی‌های شکم و پهلو که هنگام پوشیدن شلوار، ظاهر نامناسبی ایجاد می‌کنند. همچنین لیموترش حاوی ماده “پکتین” است، که هوس شدید برای خوردن شیرینی‌جات و احساس گرسنگی را کاهش می‌دهد. توصیه می‌شود که بلافاصله بعد از بیدار شدن، یک لیوان مخلوط آب و لیموترش بنوشید و نیم ساعت صبر کنید و سپس وعده غذایی را میل کنید، تا پاکسازی به مقدار حداکثر انجام شود.

۳- کاهش میزان کلسترول
در صورتی که میزان ال‌دی‌ال که معمولا به آن کلسترول بد گفته می‌شود، در بدن بیش از حد افزایش یابد، باعث ایجاد بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود. درکنار یک رژیم غذایی مناسب، نوشیدن یک لیوان مخلوط لیموترش و آب، هرروز صبح، به کبد کمک می‌کند که مایع صفرا ترشح کند که این فرآیند با پاکسازی شریان‌ها، به دفع سموم و کاهش کلسترول بد کمک می‌کند.

۴- جوانسازی پوست
لیموترش بسیار غنی از ویتامین C است و باعث بازسازی سلول‌ها می‌شود. روی بافت‌های اپیدرمیک تاثیر گذاشته و باعث بازسازی و در نتیجه بازگشت حالت کشش در پوست و جوانسازی می‌شود.

۵- ضد سرطان

لیموترش غنی از فلاوندوییدها است که آنتی‌اکسیدان‌های دارای اثر محافظت درمقابل رادیکال‌های آزاد هستند. رادیکال‌های آزاد باعث پیرشدن بدن و ایجاد تومورهای سرطانی می‌شوند. بنابراین با مصرف لیموترش لطف بزرگی به سلامتی خود می‌کنید.

۶- تنظیم انسولین در بیماران دیابتی
نوشیدن آب لیموترش هنگام صبح، اثری تنظیم‌کننده مانند انسولین، روی بیماران دیابتی دارد، به همان شکلی که بعضی از داروها کمک می‌کنند میزان قند خون در بدن ثابت بماند. ولی پزشکان تاکید می‌کنند که آب لیموترش فقط به‌عنوان مکمل داروها برای درمان است و نباید جایگزین درمان اصلی شود.

۷- از بین برنده بوی بد دهان

فقط نعنا نیست که باعث رفع بوی نامطبوع دهان در هنگام صبح می‌شود، مخلوط آب و لیموترش رایحه مطلوبی به دهان شما می‌دهد. چون لیموترش دارای مواد ضدعفونی‌کننده است که باکتری‌هایی که داخل دهان تجمع کرده‌اند و باعث بوی نامطبوع دهان می‌شوند را از بین می‌برد.

۸- افزایش‌دهنده انرژی به معنای واقعی

بعد از ابتلا به زکام و سرماخوردگی‌های ویروسی همراه با گلودرد و یا بعد از شبی که خواب کافی نداشته‌اید، انرژی بدن بسیار کاهش می‌یابد. لیموترش به خاطر داشتن ویتامین C فراوان، دوباره انرژی را به عضلات شما بازمی‌گرداند. ویتامین C باعث جذب بهتر آهن در بدن می‌شود و آهن ماده معدنی ضروری برای داشتن انرژی در بدن است، مخصوصا در افرادی که دچار کم‌خونی هستند. علاوه بر مقابله با خستگی، این نوشیدنی حیات‌بخش، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش احتمال ابتلا به حساسیت‌ها و التهابات مزمن می‌شود.

printپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.