رهبران انگلیس، آمریکا و فرانسه به‌عنوان جنایتکاران جنگی باید محاکمه شوند

پایگاه خبری کوتاه آنلاین -سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «حمله نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه تجاوز آشکار به خاک یک کشور مستقل و دارای حکومت قانونی است» گفت که باید روسای جمهور آمریکا و فرانسه و نخست وزیر انگلیس به عنوان جنایتکار جنگی در محاکم بین‌المللی محاکمه شوند.

سیدحسین نقوی حسینی در واکنش به حمله صبح امروز آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه گفت: حمله نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه به خاک یک کشور مستقل که دارای حکومت قانونی است، تجاوز آشکار به یک سرزمین مستقل به حساب می آید.

وی با تاکید بر اینکه «کشورهای حمله کننده قطعا متجاوز محسوب می شوند» اظهار کرد: در حالیکه هیچ نهاد بین‌المللی چنین مجوزی را برای حمله صادر نکرده و حتی سازمان ملل نیز هیئتی کارشناسی برای بررسی ادعای این کشورها را اعزام نموده، انگلیس، آمریکا و فرانسه قبل از اینکه این هیئت وارد ماموریت خود شود دستور حمله نظامی را می دهند. این خود نشان دهنده تجاوز آشکار است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: این حمله بار دیگر یادآور حملات تاریخی گذشته قدرت‌های سلطه‌گر است که آنها به بهانه استفاده از سلاح‌های شیمیایی به عراق حمله کردند و سالها کشتار بی‌رحمانه در عراق را به راه انداختند و این کشور را دچار آشوب کردند. اکنون نوبت به سوریه رسیده است که دستور حمله شبانه به این کشور را داده و بمباران کردند.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: این کشورهای سلطه‌گر در حالی به سوریه حمله کردند که روزانه شاهد بمباران مردم بی گناه یمن هستیم. آل سعود زنان و کودکان بی گناه را به خاک و خون می کشند و آمریکا و اروپا از تجاوزگری‌های آل سعود حمایت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه «مقاومت مردم سوریه ادامه خواهد داشت» گفت: مردم سوریه که سال‌ها در مقابل تجاوزگری‌ها مقاومت کردند از این به بعد نیز در برابر اینگونه تجاوزها می ایستند و اجازه مداخله در کشورشان را نمی دهند. جمهوری اسلامی ایران نیز از ملت سوریه حمایت می کند.

نقوی حسینی تاکید کرد که روسای جمهور آمریکا و فرانسه و نخست وزیر انگلیس باید به عنوان جنایتکار جنگی در محاکم بین‌المللی محاکمه شوند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که کمیسیون امنیت درباره حمله به سوریه نشستی را برگزار خواهد کرد.

print


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.