برترین تولیدکنندگان نقره جهان؛‌ مکزیک در رتبه نخست

پایگاه خبری کوتاه آنلاین – تولید جهانی نقره در سال ۲۰۱۷ به ۲۵هزار تن رسید که نسبت به سال پیش از آن شاهد کاهش تولید۷۰۰تنی بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) به نقل از وب سایت Investing News، تولید جهانی نقره در سال ۲۰۱۷ با۷۰۰تن کاهش نسبت به سال ۲۰۱۶ به ۲۵ هزار تن رسید که بیشترین میزان تولید این فلز متعلق به مکزیک بود. میزان تولید و رتبه ۱۰کشور برتر تولیدکننده نقره بدین صورت است:

۱٫ مکزیک

مکزیک توانست در سال ۲۰۱۷ با تولید ۵هزار و ۶۰۰ تن نقره که حاکی از رشد ۲۴۰ تنی نسبت به سال ۲۰۱۶ است کماکان رتبه نخست تولیدکنندگان برتر این ماده معدنی را در جهان به خود اختصاص دهد. شرکت فِرِسنی یو Fresnillo که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نقره در جهان است در مکزیک قرار دارد. این شرکت استخراج طلا و نقره را در ۶ معدن مختلف در مکزیک انجام می دهد و پروژه های توسعه ای بسیاری را در مراحل مختلف برعهده دارد.

۲٫ پرو

تولید نقره پرو در سال گذشته میلادی ۴ هزار و ۵۰۰ تن نقره به ثبت رسید که حاکی از رشد ۴۰۰ تنی نسبت به سال ۲۰۱۶ است. این کشور با دارا بودن ۹۳ هزار تن ذخایر نقره بیشترین ذخایر نقره جهان را در اختیار دارد و توانست دومین تولیدکننده برتر نقره جهان در سال ۲۰۱۷ شود.پرو دارای ذخایر بکر نقره است است می تواند در آینده رتبه این کشور را در تولید این ماده معدنی ارتقا دهد.

۳٫ چین

چین در سال گذشته میلادی با تولید ۲هزار و ۵۰۰تن نقره در رتبه سوم جهان جای گرفت.

۴٫ روسیه

در سال ۲۰۱۷ تولید نقره در روسیه تنها افزایش ۳۰ تنی را تجربه کرد اما کاهش تولید در شیلی و استرالیا این امکان را فراهم ساخت تا این کشور بتواند با تولید هزار و ۶۰۰ تن نقره به عنوان چهارمین کشور در فهرست ۱۰ کشور برتر تولیدکننده نقره در جهان قرار گیرد.

۵٫ لهستان

لهستان در سال ۲۰۱۷ توانست با ۱۳۰ تن افزایش تولید نسبت به سال پیش از آن هزار و چهارصد تن نقره تولیدکرده و از استرالیا و شیلی پیشی گرفته و در رتبه پنجم این فهرست بایستد.

۶٫ شیلی

تولید نقره شیلی در سال گذشته میلادی هزار و ۲۰۰ تن به ثبت رسید. این کشور معمولا جزو برترین کشورهای تولیدکننده نقره است اما در سال ۲۰۱۷ با افت تولید ۳۰۰ تنی در تولید نقره مواجه شد و این امر موجب شد تا پس از لهستان و روسیه در رتبه ششم قرارگیرد.

۷٫ استرالیا

استرالیا هفتمین کشور برتر تولیدکننده نقره جهان است. تولید نقره این کشور طی سال ۲۰۱۷ به هزار و ۲۰۰تن رسید که حاکی از افت ۲۲۰ تنی نسبت به سال ۲۰۱۶ است. معدنکاری نقره پیشینه ای غنی در این کشور دارد به گونه ای که BHP Biliton کار خود را در حوزه معدن از دهه ۱۹۲۰در این کشور آغاز کرد.

۸٫ بولیوی

بولیوی در سال گذشته میلادی هزار و ۲۰۰تن نقره تولید کرد در حالی که با کاهش ۱۵۰تنی نسبت به سال ۲۰۱۶ مواجه شد اما توانست در جایگاه هشتمین تولیدکننده برتر نقره جهان در سال ۲۰۱۷ قرار گیرد. این کشور دارای معادن نقره متعدد است و امکان توسعه این بخش را به ویژه در منطقه پوتوسیPotosiدارد.

۹٫قزاقستان

تولید نقره قزاقستان نیز در سال گذشته میلادی هزار و ۲۰۰ تن به ثبت رسید و این کشور را در رتبه نهم جهانی قرارداد.این میزان تولید به اندازه برخی تولیدکنندگان اصلی است اما برای اولین حضور قزاقستان در فهرست تولیدکنندگان برتر چشمگیر است. به گزارش سازمان زمین شناسی امریکا ، این کشور دارای ذخایر ناشناخته ای از نقره است.

۱۰٫ ایالات متحده

این کشور توانست با تولیدهزار و ۲۰ تن نقره به ارزش تقریبی ۵۴۶میلیون دلار در رتبه دهم جهان قرار گیرد. این در حالی است که تولید نقره در این کشور با کاهش ۱۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ مواجه شده بود.

کاهش تقاضا،کاهش قیمت و نیز اعتصاب در یکی از معادنی که به تازگی کار خود را آغاز کرده است از جمله دلایل این افت تولید عنوان شده است.

printپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.