آغاز اعطای وام ۱۵ میلیون تومانی ازدواج در بانک مهر ایران

پایگاه خبری کوتاه آنلاین -مدیرعامل بانک قر‌ض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به رشد بیش از ۷۹ درصدی منابع این بانک در سال گذشته، گفت: امیدواریم بتوانیم امسال ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به یک میلیون نفر پرداخت کنیم.

 مرتضی اکبری در نشست خبری امروز با اشاره به وضعیت این بانک در سالی که گذشت، اظهارداشت: نرخ کفایت سرمایه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۹۵ حدود ۴۰ درصد بود اما با توجه به الزام بانک مرکزی برای رعایت نسبت ۳۰ درصدی دارایی‌های غیرمنقول به سرمایه بانک، این نسبت به ۲۸ درصد کاهش یافت.

وی افزود: درخواست افزایش سرمایه بانک به ۲ هزار میلیارد تومان به بانک مرکزی ارائه شده است و در انتظار اعلام نظر این بانک هستیم.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با بیان اینکه اصلی‌ترین هدف بانک جذب منابع قرض‌الحسنه و اعطای تسیهلات قرض‌الحسنه است، گفت: در سال ۹۶ برای افزایش ۵۸ درصدی منابع برنامه‌ریزی کردیم اما حجم منابع بانک در سال گذشته بیش از ۸۲ درصد افزایش یافت و از ۶ هزار و ۱۳۴ میلیارد تومان به ۱۱ هزار و ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی افزود: در بخش مصارف هم مانده تسهیلات اعطایی از ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به ۹ هزار و ۷۲۷ میلیارد تومان رسید که نشان‌دهنده رشد ۷۴ درصدی در این بخش است. تعداد تسهیلات پرداخت شده در سال گذشته به ۸۲ هزار و ۶۱ فقره رسید.

اکبری با اشاره به پرداخت ۲۲ هزار و ۳۸۷ میلیارد تومان تسهیلات در طول یک دهه گذشته، گفت: از این میزان ۲۳ درصد از کل تسهیلات در طول یک دهه، در سال ۹۶ پرداخت شده است به طوری که در طول سال گذشته ۷ هزار و ۵۱۹ میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پرداخت شد.

وی تصریح کرد: حجم کل تسهیلات پرداخت شده به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) از ابتدا تاکنون ۱۰ هزار و ۵۲۱ فقره به ارزش ۱۴۲ میلیارد تومان بوده است که از این میزان ۲۶۷۸ فقره تسهیلات به ارزش ۴۲ میلیارد تومان فقط در سال ۹۶ پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران همچنین به پرداخت هزار و ۷۸۷ فقره تسیهلات به ارزش ۲۲ میلیارد تومان به مددجویان سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، ضمن مشارکت در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد به روش اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه از اشتغال این افراد حمایت کرده‌ایم و در اقدامی تازه با اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان از محل بودجه تبلیغاتی، ۵۱ زندانی مدیون در اسفند ماه ۹۶ آزاد شدند.

وی از آغاز اعطای وام پانزده میلیون تومانی ازدواج خبر داد و افزود: هم‌اکنون افراد معرفی‌شده از سوی بانک مرکزی وام خود را دریافت کرده‌اند.

اکبری تصریح کرد:  امیدواریم بتوانیم امسال ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به یک میلیون نفر پرداخت کنیم.

print


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.