جزئیات انهدام بزرگترین باند قاچاق مشروبات الکلی کشور

پایگاه خبری کوتاه آنلاین بزرگترین باند قاچاق مشروبات الکلی خارجی به کشور که سال‌ها مبادرت به قاچاق مشروبات الکلی می‌کرد، با تلاش چندماهه نیروهای دریابانی و پلیس متلاشی شد.
به گزارش پایگاه خبری کوتاه آنلاین،سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت‌وگو با تسنیم، با اعلام خبر انهدام باند بزرگ قاچاق مشروبات الکلی در جنوب کشور در تشریح جزئیات این عملیات اظهار داشت: با توجه به اطلاعات به دست آمده از فعالیت یک باند بزرگ قاچاق مشروبات الکلی خارجی به کشور، نیروی انتظامی و دریابانی استان هرمزگان طی چند ماه عملیات پیچیده اطلاعاتی موفق شدند اعضای این باند را شناسایی و آن را منهدم کنند.

قاسم خورشیدیافزود: در این عملیات ماموران دریابانی توانستند یک لنج بزرگ را که حامل ۴۷ هزار بطری و قوطی مشروبات الکلی خارجی بود متوقف کنند و در جریان این عملیات دو نفر از قاچاقچیان این باند دستگیر شدند و تعدادی نیز متواری گشتند.
وی گفت: این باند که سال‌ها اقدام به وارد کردن مشروبات الکلی از کشورهای حاشیه خلیج فارس به ایران بود، محموله‌های مشروبات الکلی را از سواحل جنوبی خلیج فارس بارگیری کرده و در مانیفست خود به بندر کراچی پاکستان انتقال می‌دادند که در بین راه و در آب‌های کشورمان متوقف شده و محموله مشروبات الکلی را به بیش از ۳۰ قایق سبک انتقال داده و این قایق‌ها شبانه مشروبات الکلی مذکور را به سواحل هرمزگان وارد کردند.
خورشیدی با اشاره به فعالیت چندساله این باند خاطرنشان کرد: برآوردهای انجام شده نشان می‌دهد که اعضای این باند به طور متوسط ماهانه ۲ تا ۳ محموله مشابه را به این شیوه و شگرد وارد کشور کرده و توزیع می‌کردند.
وی در پایان گفت: با توجه به حجم فعالیت این باند و از متواری شدن تعدادی از قاچاقچیان در حین دستگیری، پرونده اعضای این باند کماکان باز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.