ورزش را برای سلامتی پیگیری کنید

گفت و گویی داریم با یکی از بزرگترین قهرمانان کشور که در مسابقات وشو و ساندا و ژیمناستیک مقام های متعدد قهرمانی داشتند و هم اکنون در حال آماده سازی برای مسابقات رزمی هستند.

  لطفا خودتان را معرفی کنید.
حامد موسی زاده هستم .ورزش را از سن ۶ سالگی با ژیمناستیک شروع کردم، سپس از سن ۱۵ سالگی در اردوهای تیم ملی شیرجه شرکت کردم بعد از آسیب دیدگی در شیرجه سینوس های سرم مشکل پیدا کرد و نتوانستم ادامه بدهم و به سمت ایروبیک ژیمیناستیک روی آوردم و در سال ۸۶ از طرف فدراسیون به مسابقات بین المللی صربستان فرستاده شدم و بعد از آن بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ به ورزش های رزمی روی آوردم.در سال ۲۰۱۰ به مسابقات سن پترزبورگ روسیه فرستاده شدم و در دو استایل موی تای و ساندا شرکت کردم که توانستم در استایل ساندا سوم و در رشته موی تای موفق نشدم مدالی کسب کنم.بعد از این مسابقه به مدت ۵ سال به دلیل مشکلات شخصی و خانوادگی که فوت پدرم دلیل اصلی آن بود دور از ورزش بودم و هیچ انگیزه ای برای ادامه ورزش نداشتم.

  کسی از مسئولان و مربیان تیم در این مدت از شما پیشتیابتی یا حمایت نکردند؟
نه خیر، هیچکس حتی تماسی هم با بنده نداشت. تا دوستی به اسم علی عزیزی کاپیتان تیم ملی ژیمناستیک، به من گفتند: که تا چه وقت می خواهی این طور بلا تکلیف بمانی و آقای محمد رمضان پور به کمک بنده آمدند و با آقای اوجاقی سرمربی وقت تیم ملی وشو تماس گرفتند و ایشون هم مشتاقانه از بنده استقبال کردند که شما می‌توانید از فردا سر تمرین ها قرار بگیری و بنده مجدد از سال ۲۰۱۵ تمرینات خودم را از سر گرفتم و یک ماه تمرین داشتم که مسابقات ساندا کشوری بود که توانستم در این مسابقات مقام سوم را کسب کنم.بعد  از آن در کنار آقای مهرداد حبیب پور تمرین کردم ایشون مربی کیک بوکس بنده بودند و برای مسابقات جهانی آلمان آماده می‌شدیم که ویزا ها صادر نشد و نتوانستیم به این مسابقات برسیم.

  یعنی کوتاهی از طرف فدراسیون و مسئولین بوده؟
بله میشه این طور گفت اما مسابقات به صورت آزاد بود یعنی دعوت نامه آزاد بود و فدراسیون و شورای برون مرزی و و زارت امور خارجه زیر بار نمی رفت و در نهایت نتوانستیم به مسابقات اعزام شویم.بعد از یک ماه مسابقات جهانی هندوستان شرکت کردم در دو استایل ساندا و کیک بوکس توانستم به میدان بروم که در هر دو سبک مدال طلا را آوردم.در سال ۲۰۱۶ برای مسابقات حرفه ای وارد ترکیه شدم که مسابقات گلوری کار می کردم و توانستم در آن مسابقات نیز طلا بگیرم و از آن بازی به بعد وارد بازی حرفه ای شدم و تک بازی بود و حرفه ای اما در آخرین بازی به دلیل نبود مربی خوب ناک اوت شدم و مجدد در حال آماده شدن برای مسابقات هستم.

  از چه مدتی مشغول مربیگری بودید؟
از سال ۸۳ شروع به مربیگری کردم.

  با چه رشته ای شروع کردید؟
کمک مربی گری ژیمناستیک در باشگاه خوش تهران منطقه ۱۰

  برترین جایگاه ورزشی که در جایگاه ورزشکار به آن رسیده بودید ؟
۵ مدال طلای جهانی ، روسیه و دو مدال هندوستان و ترکیه و آذربایجان در رشته های هنرهای رزمی

  بهترین خاطره ورزشی شما از دوران ورزشی؟
بازگشت مجدد به ورزش بعد از ۵ سال

  زندگی در این ۵ سال چطور بود؟
با توجه به اوضاع جامعه ما هر روز اوضاع بدتر می شد و هر روز مشکلات بیشتر می شد مثل یک برزخ بود که خداروشکر تموم شد

از برترین شاگردهای شما که به مقام قهرمانی رسیدند؟
شاگردهای زیادی بودند که به مقام های قهرمانی رسیدند و خود اکنون مربی هستند و شاگرد دارند اما اگر بخوام از شاخص ترین آن ها نام ببرم: مهدی نعیم قهرمان کشور کشتی، امیررضا شکری زاده قهرمان کشور ژیمناستیک، آرش مهدویان قهرمان آموزشگاه های کشور ژیمناستیک، فرهاد شهریان، حامد صحت، پارسا پاشاخانلو و سهیل علی گور، امیرحسین دیداری و امیرحسین عابدی و امید جلیلی و …

یه نصیحت به عنوان یک قهرمان برای جوون هایی که می‌خواهند ورزش رو به صورت حرفه ای دنبال کنند؟
ورزش در ایران پولی ندارد پس بهتر هست به صورت حرفه ای این رشته  را دنبال نکنند. ورزش را برای سلامتی پیگیری کنند چون ورزش حرفه ای همش آسیب و هزینه است اگر عشق و هدف مشخص نباشد تماما از بین میرود.

در این مدت که ورزش حرفه ای انجام می‌دادید تا به حال شده که از کشوری درخواست داشته باشید برای آن کشور مسابقه بدید؟
بله آذربایجان و آمریکا

چه سالی و در چه مسابقاتی؟
هم اکنون هم از آذربایجان درخواست دارم که برای اون ها بازی کنم برای ام ام ای و کیک بوکسینگ و موی تای و K1(کیک بوکس حرفه ای)
آمریکا هم سال ۸۳ بود، اما به این افتخار می‌کنم که در مسابقات بین المللی با پرچم ایران به میدان رفتم و همواره به این امر افتخار می‌کنم.

 شما ورزش مبارزات آزاد را هم به صورت حرفه ای دنبال می‌کنید از مسابقات آینده بفرمایید.
تعدادی دعوت نامه برای مسابقات ترکیه و آلمان و هلند و ایتالیا دارم و در تمام مسابقات درصورت آمادگی شرکت می‌کنم.

از نحوه تمرینات اتون بفرمایید؟
هر روز تمرینات ام رو دنبال می‌کنم و روزی دو سانس تمرین دارم.

هر دوسانس تمرینات اتون تخصصی هست؟
صبح بدنسازی و بعد از ظهر رزمی هست

نصیحتی برای جوانانی که خواهان ورود به این سبک از مسابقات هستند بفرمایید؟ا

اگر هدف خیلی بالایی دارند بله اما اگر خیر بهتر از وقت و جان خود را هزینه نکند.

شما مدتی هم در خارج از کشور تمرین داشتید در این مورد بفرمایید.
ابتدا در استانبول بودم در کنار آقای حبیب پور استاد رشته های رزمی سپس در سوئد خدمت آقای رضا فروتن از بزرگان رزمی و پیشکسوتان این رشته که از بهترین شاگردهای ایشون آقای سعید گنجی و … هستند.

شما مدتی هم به عنوان ورزشکار حرفه ای در دو تیم ملی فعالیت داشتید در این رابطه بفرمایید؟
بله درست هست بنده همزمان در دو تیم ملی شیرجه و ایروبیک ژیمناستیک بودم.
زمانی بود حدود ۱۶ ساعت در روز تمرین می‌کردم و خواب و تغذیه بنده در مترو و اتوبوس بود، از ساعت ۱۳ تا ۲۰:۳۰ در استادیم آزادی شیرجه تمرین می‌کردم و ساعت ۲۰ از آنجا به بولینگ عبدو می‌رفتم، از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳:۳۰ ایروبیک ژیمناستیک تمرین می‌کردم و بعد از آن بام تهران می‌رفتیم و می‌دویدیم و بعدش ساعت ۳:۳۰ به خونه می‌رفتیم و عشق و هدفی که داشتیم دوست داشتیم.

اهداف شما سال جدید؟
استارت خوبی زدم برای بازگشت به مسابقات حرفه ای بعد از یکسال که امیدوارم بتوانم به اهدافم نزدیک و نزدیک تر شوم.

کلام آخر؟
تشکر می‌کنم از مادرم که تحت هر شرایطی هوای ما رو دارد، در آسیب دیدن هامون در شرایط خوب و بد ما و شبایی که تا صبح درد می‌کشیم ایشون بالای سرمون هست و شبایی که ایشان درد می‌کشند ما خواب هستیم.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.