تقویت ۲۱۵ واحدی شاخص کل بورس تهران

شاخص کل بشاخص کل بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۲۱۵ واحدی، بر روی رقم ۹۵۴۴۵ واحد قرار گرفت.

امروز چهارشنبه دوم خرداد ۹۷، در بورس تهران تعداد ۴۹ هزار دفعه معامله بین فعالان این بازار صورت گرفت، که طی آن تعداد ۱۴۱ میلیون سهم به ارزش ۹۹۲ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. شاخص کل بورس امروز با رشد ۲۱۵ واحدی مواجه و در رقم ۹۵۴۴۵ واحد بسته شد. شاخص هم وزن بورس با رشد ۶۱ واحدی در رقم ۱۷۳۳۶ واحد بسته شد. در معاملات امروز نماد شرکت های معدنی وصنعتی گل گهر،پتروشیمی خارک، پتروشیمی جم و فولاد خراسان یشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس داشته‌اند
بر اساس این گزارش، شاخص‌های اصلی بازار سرمایه شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۶۶واحد، کل (هموزن) ۶۱واحد، قیمت (هموزن) ۴۵واحد، آزاد شناور ۲۵۲واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۱۹۸و ۲۱۲واحد رشد کردند.
در بازار فرابورس امروز تعداد ۴۴ هزار معامله انجام شد که طی آن ۳۰۱ میلیون سهم به ارزش ۲۱۰ میلیارد تومان داد و ستد شد. در این بازار شاخص آیفکس با رشد ۴٫۲ واحدی در رقم ۱۱۰۷ واحد بسته شد.

بر اساس این گزارش، در بازار امروز گروه‌های فلزات اساسی، شیمیایی ها و خودرویی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه‌های صنعت قرار گرفتند.

از نماد‌های پربیننده بازار بورس تهران میتوان به شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، بانک ملت، ایران خودرو و پارس خودرو اشاره کرد.
همچنین از نماد‌های پربیننده فرابورس به شرکت ذوب آهن اصفهان،پالایش نفت لاوان و پتروشیمی زاگرس نام برد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.