شاخص بورس تهران ۳۴۹ واحد صعود کرد

در معاملات روز شنبه سرمایه گذاران بورس تهران بیش از دو میلیارد و ۷۰ میلیون برگه سهم،حق تقدم وسایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر۴ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال بود و در ۷۴ هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.

در داد و ستدهای اولین روز هفته شاخص کل بورس با رشد ۳۴۹ واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز شنبه سرمایه گذاران بورس تهران بیش از دو میلیارد و ۷۰ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر۴ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال بود و در ۷۴ هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.

شاخص کل امروز ۳۴۹ واحد رشد کرد و به رقم ۹۵ هزار و ۷۹۴ واحد رسید. همه شاخص های بورس به جز شاخص بازار دوم امروز صعودی بودند. شاخص بازار اول ۴۵۹ واحد بالا رفت اما شاخص بازار دوم ۳۹۴ واحد افت کرد.

نمادهای فولاد مبارکه، گل گهر، ملی مس، چادرملو، سرمایه گذاری امید و فولاد خوزستان امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند. اما پالایش نفت بندرعباس امروز بیشترین تاثیر منفی را بر این متغیر ثبت کرد.

در بازار امروز گروه های فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و کانه فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های بازار قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین افزایش قیمت متعلق به نمادهای فرآورده های نسوز ایران، قند شیرین خراسان، آلومراد، پتروشیمی آبادان، سرمایه گذاری امید، تولید محور خودرو و کیمیدارو بود.

در مقابل نمادهای آلومینیوم ایران، زامیاد، لامیران، تجارت الکترونیک پارسیان، سرمایه گذاری آتیه دماوند، پالایش نفت بندرعباس و تولیدی گرانیت بهسرام بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

همچنین امروز سهام چادرملو، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام فولاد کاوه جنوب کیش، اوراق صکوک سایپا، سهام حمل و نقل بین المللی خلیج فارس و سرمایه گذاری امید با بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید مواجه شدند.

این در حالی بود که اوراق صکوک سایپا ، اوراق مشارکت شهرداری تهران و اوراق صکوک گل گهر امروز بیشترین عرضه ها را داشتند.

در پایان معاملات امروز حق تقدم تا‍پیکو با معامله یک میلیارد و ۱۹۳ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و اوراق صکوک گل گهر با معامله ۷۰۰ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.