فراهانی: امام خمینی (ره) به خواست عمومی و رای مردم توجه ویژه داشتند

یک عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: انقلاب اسلامی به خواست مردم به چهل سالگی رسیده است؛ رهبری حضرت امام (ره) در جهت‌دهی خواست عمومی بسیار موثر بود.

مجید فراهانی با اشاره به سالگرد ارتحال امام، اظهار کرد: انقلاب ایران یک انقلاب مردمی بود یعنی بر اساس خواست و اراده مردم شکل گرفت. یکی از مهم‌ترین علت‌های حدوث انقلاب، خواست مردم بوده است. ممکن است عده‌ای الان تبلیغ کنند که رژیم گذشته تنها عامل ایجاد انقلاب بود اما واقعیت این است که شاه بر تمام ارکان قدرت نظارت داشت، ارکان بین‌المللی هم از جمله آمریکا و کشورهای غربی با او همکاری می‌کردند اما مردم با دست خالی بدون هیچ ابزاری توانستند انقلاب را به پیروزی برسانند.

وی ادامه داد: رهبری حضرت امام در جهت‌دهی خواست عمومی بسیار موثر بود و در کنار اراده ملی باید از رهبری ایشان به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم به پیروزی رسیدن انقلاب نام ببریم.

فراهانی خاطرنشان کرد: امام به گونه‌ای شرایط کشور را مدیریت کردند که آن خواست ملی برای حادث شدن انقلاب پس از رحلت‌شان نیز ادامه پیدا کند. زمانی که به جنگ تحمیلی نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که نیروهای مردمی بودند که توانستند جنگ را به پیروزی برسانند. حتی سپاه و ارتش به واسطه قدرت کاریزمای امام و خواست ملی در آن زمان حرکت می‌کردند.

وی با اشاره به ویژگی‌های مدیریتی امام خمینی (ره) گفت: امام اولویت را رای مردم می‌دانستند و در راستای خواست عمومی حرکت می‌کردند. ایشان مردم را ولی نعمت می‌دانستند و مسئولان را خادمان ملت می‌خواندند. دیدید که در تشییع جنازه حضرت امام بدرقه میلیونی که همه رسانه‌های بین‌المللی از آن به عنوان بزرگ‌ترین استقبال مردمی نام بردند پشت سر حضرت امام قرار گرفت.

فراهانی افزود: امام با خواست مردم رهبر انقلاب شد و روی دستان همین مردم هم از دنیا رفت. با توجه به مردمی بودن مدیریت و نوع رهبری ایشان، انقلاب تا امروز که چهل ساله شده است ادامه پیدا کرده است. با وجود آنکه جمهوری اسلامی در دهه ۶۰ بسیاری از مدیران و کارگزاران خود را از دست داد اما باز روی پای خود ایستاد و راهش را ادامه داد.

وی ادامه داد: با وجود آنکه در اوایل دهه ۶۰ روسای قوا و بسیاری از نمایندگان مجلس جمهوری اسلامی توسط دشمنان به شهادت رسیدند اما فتح خرمشهر توسط مردم انجام گرفت. این موضوعات نشان می‌دهد که خیلی ربطی ندارد که چه کسی بر سر کار است، وقتی اراده مردم باقی باشد راه ادامه پیدا می‌کند. در این میان باید یادآور شد که دقیقا اگر به نقطه مقابل برسیم یعنی مردم حکومتی را نخواهند دیگر آن ادامه پیدا نمی‌کند.

این عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در پایان گفت: در آستانه چهل سالگی انقلاب می‌بینیم که امام به گونه‌ای رهبری کردند که اراده مردم در ادامه مسیر تبلور پیدا کرد در واقع باید گفت که خواست مردم مهم‌ترین دلیل رسیدن انقلاب به چهل سالگی بوده است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.