استقرار ۲۰هزار صندوق جمع آوری فطریه در سراسر کشور

 

مدیر کل مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور از استقرار ۲۰هزار صندوق جمع آوری فطریه در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «محمد علی کوزه گر» مدیر کل مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور در نشست خبری نحوه جمع آوری زکات فطره و کفاره، بهزیستی را متولی سلامت اجتماعی در کشور دانست و گفت: کمک های مردمی در سال گذشته ۷۲۹ میلیارد تومان بوده که از این میزان ۱۸۸ میلیارد تومان کمک نقدی و ما بقی غیر نقدی و خدماتی بوده است.

 مدیر کل مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور کمک های مردمی در سال گذشته را ۷۲۹ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان ۱۸۸ میلیارد تومان کمک نقدی و ما بقی غیر نقدی و خدماتی بوده است.

وی افزود: در حال حاضر بالغ بر ۴ هزار و ۸۰۰ موسسه خیریه در سراسر کشور وجود دارد که ۴۲۷ میلیارد تومان کمک مردمی در مراکز غیر دولتی و ۳۰۲ میلیارد در مراکز دولتی کمک رسانی شد.

کوزه گر کمک های نقدی سال گذشته در قالب فطریه را  ۱۶٫۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: فطریه غیرنقدی این سازمان نیز نزدیک به ۹۵٫۶ میلیارد تومان بوده است.

وی یکی از نمادهای خیر جمعی را پرداخت فطریه دانست و اذعان کرد: ۶۴ هزار پشت نوبت دریافت خدمات و ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیازمند شناسایی شده توسط بهزیستی وجود دارد که جبران آسیب‌های اجتماعی آنان بدون مشارکت جمعی امکان ندارد.

کوزه گر تعداد مددجویان تحت پوشش بهزیستی را ۵ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۱۹۵ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲میلیون و ۲۰۷ هزار و ۹۶۱ خانوار هستند. همچنین یک میلیون و ۳۱۹ هزار و ۴۳۰ نفر معلول‌اند؛ ۲۲۶ هزار و ۴۴۹ نفر دارای معلولیت شدید، ۴۰ درصد معلولیت ذهنی و نزدیک به ۳۰ درصد نیز معلولیت جسمی و حرکتی دارند.

مدیر کل مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: ۳۴ هزار و ۷۳۷ نفر مددجوی معلول در قالب کمک هزینه تحصیلی تحت پوشش سازمان بهزیستی است که یک هزار و ۳۱۶ نفر از این تعداد نیز دانشجویان معلول نیازمند کمک هزینه تحصیلی هستند.

وی با بیان اینکه ۶۱۰ هزار و ۲۱۵ نفر از افراد تحت پوشش این سازمان را سالمندان تشکیل داده اند گفت: ۴۵ هزار و ۶۷۶ چند قلو نیز تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند.

کوزه گر، از پوشش ۷۴ هزار و ۲۲۷ دانش‌آموز نیازمند توسط سازمان بهزیستی خبر داد و اظهار کرد: ۱۲ هزار و ۹۷۲ دانشجو تحت پوشش این سازمان هستند.

مدیر کل مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور در پایان از استقرار ۲۰هزار صندوق جمع آوری فطریه  در سراسر کشور خبر داد و روش های جدید جمع‌آوری زکات فطریه را از طریق ذیل اعلام کرد:

  • مراجعه به سایت سازمان بهزیستی به نشانیwww.behzisti.ir
  • واریز زکات فطریه عام به حساب ۹۰۱۹ به عنوان مشارکت های مردمی بانک ملت شعبه دکتر قریب
  • شماره شبا  ۲۸۰۱۲/۰۰۰۰/۰۰۰۰/۰۰۰۰/۰۰۹۰۱۹۰IR
  • سامانه موبایل پیمنت #۳۰۰*۷۳۳*
  • مراجعه حضوری به مراکز سازمان بهزیستی کشور
  • استفاده از دستگاه های خودپرداز بانک های ملت، رفاه، سینا، کشاورزی، پارسیان، حکمت ایرانیان، پاسارگاد، اقتصاد نوین، انصار، صادرات، پست بانک، مسکن، ایران زمین، سپه و آینده.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.