تکذیب کاهش عمدی خروجی آب از سد گتوند

پیرو مصاحبه برخی افراد و جریان‌ها مبنی بر کاهش عمدی خروجی آب کارون از سد گتوند، سرپرست شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اعلام کرد: هیچ‌گونه کاهش عمدی خروجی آب در این خصوص وجود ندارد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مهندس بهروز مرادی سرپرست این شرکت طی سخنانی با تکذیب خبر فوق افزود: اساساً وظیفه شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران بهره‌برداری از این سد می‌باشد و این شرکت هیچ‌گونه دخل و تصرفی در خصوص تسهیم و تخصیص منابع آب این سد ندارد.
وی همچنین با اشاره به متوسط دبی ورودی روزانه در فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه و ۵ روزه ابتدایی خردادماه سال ۱۳۹۷ افزود: با توجه با کاهش محسوس آورد رودخانه کارون در خردادماه، میزان خروجی آب نسبت به اردیبهشت‌ماه افزایش داشته است به‌گونه‌ای که طی فروردین سال جاری متوسط دبی ورودی به مخزن حدود ۱۱۲ مترمکعب بر ثانیه بود، حال‌آنکه متوسط دبی خروجی افزون بر ۱۳۲ مترمکعب بر ثانیه بوده است.
بنابر اظهار مهندس مرادی کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت نیرو، استانداری خوزستان و اداره کل جهاد کشاورزی خوزستان وظیفه و مسئولیت تعیین میزان و زمان رهاسازی آب رادارند و شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، صرفاً مصوبات را اجرایی می‌کند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.