کمالی‌پور: بررسی دوباره لایحه پالرمو به صلاح کشور نیست

یک عضو هیات رییسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص ایرادات شورای نگهبان به لایحه پالرمو گفت: ایرادات شورای نگهبان ماهیتی است و ورود دوباره مجلس به این ایرادات به صلاح کشور نیست.

یحیی کمالی‌پور درباره ایرادات مجدد شورای نگهبان نسبت به لایحه پالرمو اظهار داشت: ایرادات شورای نگهبان به نحوی است که دیگر امکان بررسی مجدد وجود ندارد حتی در صورت امکان این بررسی مجدد به عقیده من به صلاح نیست که بار دیگر بررسی مجدد داشته باشیم.

وی در این خصوص توضیح داد: ایرادات شورای نگهبان ایرادات ماهیتی است، اگر بخواهیم به آن ماهیت‌ها توجه کنیم باید در نظر داشته باشیم که ورود به آن به مصلحت کشور نیست حتی اگر این لایحه به کمیسیون حقوقی و قضایی بازگشت داده شود و مرتبط به این کمیسیون باشد ما آن را از دستور کار خارج خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری روز شنبه با اشاره به لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی گفته است که این لایحه به بررسی شورای نگهبان رسیده و با توجه به اصلاحات به عمل آمده در ماده سه این لایحه، ایراد سابق این شورا کماکان به قوت خود باقی است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.