رتبه نخست بیشترین پیشرفت درخاورمیانه و رتبه دوم جهان را کسب کرد

بنکر

بانک کشاورزی در رده بندی ۱۰۰۰ بانک برتر جهان، با ۳۱۴ پله صعود ، رتبه نخست بیشترین پیشرفت درخاورمیانه و رتبه دوم جهان را کسب کرد.

 براساس ارزیابی­ های نشریه تخصصی The Banker که هر ساله در شماره ماه جولای این نشریه به چاپ می رسد، سرمایه لایه  اول بانک کشاورزی در سال ۲۰۱۷ افزایشی ۱۵۷ درصدی داشته است و این موفقیت سبب شده تا بانک کشاورزی در جدول ۱۰۰۰ بانک برتر جهان Top ۱۰۰۰ World Bank از رتبه ۹۱۰ سال گذشته به رتبه  ۵۹۶ صعود کند.

این گزارش می افزاید، بانک کشاورزی با این درصد افزایش در سرمایه لایه اول موفق شده است در جدول بیشترین پیشرفت بانک های خاورمیانه، رتبه اول و در جدول جهانی  ۲۵ بانک دارای بیشترین پیشرفت حائز رتبه دوم شود.

بر اساس این گزارش، در ارزیابی ۱۰۰۰ بانک برتر جهان بنکر، که به عنوان یک منبع قابل استناد درباره قدرت و سودآوری بانک های جهان و ملاک تصمیم گیری و ارزیابی بانک ها و سرمایه گذاران خارجی شناخته می‌شود، علاوه بر سرمایه لایه اول (به عنوان شاخص نمایش انسجام و توانایی هر بانک برای پاسخگویی به استانداردهای کمیته بال) ، شاخص های کلیدی عملکرد بانک ها و نسبت های مالی از جمله میزان دارایی بانک ها، سودآوری، نسبت سرمایه به دارایی، بازده دارایی، نسبت مطالبات غیر جاری به تسهیلات پرداختی، نسبت تسهیلات به دارایی ها، نسبت هزینه به درآمد و نسبت دارایی های موزون شده بر حسب ریسک به کل دارایی ها نیز مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است و حضور بانک کشاورزی در این رده بندی نشان از صحت و سلامت ذاتی بانک، نقش آفرینی موثر این بانک در توسعه ملی و رعایت استانداردهای بین المللی در تهیه صورت های مالی دارد.

شایان ذکر است،  مجله The Banker که یکی از برجسته ترین مجلات بانکی- مالی دنیا محسوب می شود، در بیش از ۱۵۰ کشور در سراسر دنیا منتشر می شود و منبعی کلیدی برای اطلاعات و تحلیل های صنعت بانکداری به شمار می رود. این مجله به صورت ماهانه با گزارش هایی از بازار سرمایه، مدیریت ریسک، پروژه های مالی و بازرگانی و … در سطح دنیا انتشار می یابد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.