بازدید مدیرعامل بانک کشاورزی از خبرگزاری جمهوری اسلامی

روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی با حضور در سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) با سیدضیاء هاشمی مدیرعامل این خبرگزاری دیدار و گفت و گو کرد.

در جریان این بازدید که صبح روز دوشنبه ۲۹ مرداد برگزار شد، روح اله خدارحمی مدیرعامل این بانک بر تأثیرگذاری و نقش رسانه ها در اطلاع رسانی ، مدیریت التهابات و پاسخگویی و اقدام به موقع برای پیشگیری از بحران ها تأکید کرد.

وی به نقش کلیدی و مشارکت مردم در پیشگیری از التهابات اقتصادی نیز اشاره و خاطر نشان کرد: رسالت اصلی رسانه ها پاسخگویی به مسائل انحرافی یا اظهارنظرهای نادرست در تمام عرصه هاست .

خدارحمی با تأکید بر نقش ابزارهای جدید اطلاع رسانی ، به وظایف سازمان ها در قبال جامعه اشاره کرد و افزود: یکی از کارکردها و وظایف اصلی رسانه ها جلوگیری از انتشار شایعات و انتقادات نادرست در سطح جامعه است.

مدیرعامل بانک کشاورزی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه پرسشگری و پیگیری مطالبات مردم وظیفه و کارکرد مهم رسانه است تصریح کرد: رسانه ها باید تمرکز بیشتری برای ایفای این نقش داشته باشند و با مدیریت شرایط به گونه ای عمل کنند تا عواقب و نتایج تخریبی نداشته باشد.

خدارحمی در بخش دیگری از سخنانش به نقش و جایگاه بانک کشاورزی در پاسخگویی به نیازهای اساسی بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: به لحاظ فراگیری و گستره خدمات ارتباط نزدیکی با مردم داریم و مردم و مسئولان نیز از این بانک رضایت نسبی دارند.

وی با اشاره به مشارکت بانک کشاورزی در طرح های ملی به ویژه طرح توسعه اشتغال روستایی و عشایری یادآور شد:این بانک در اجرای طرح رونق تولید از نظر درصد و تعداد طرح ها در استان های کشور پیشگام است.

مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره به شرایط رسانه ها در دنیای امروز و امکان انتشار شایعات و اطلاعات نادرست، بر نقش رسانه ها در مدیریت افکار عمومی، پاسخگویی به انتظارات مردم و پیشگیری از شایعات یا اظهارنظرهای نادرست تأکید کرد.

براساس این گزارش، سیدضیاء هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران نیز با بیان اینکه رسانه ها حلقه واسط بین مردم و سازمان ها هستند به نقش بانک کشاورزی در سال های سخت و خشکسالی در حمایت از مردم اشاره و بر گسترش تعاملات رسانه ای تأکید کرد.

وی با اشاره به روش های کلاسیک و نوین اطلاع رسانی برای پوشش اخبار، بر ضرورت استفاده از امکانات جدید رسانه ای نیز برای پاسخگویی به مردم تأکید کرد.

این گزارش می افزاید خدارحمی در این بازدید از بخش های خبری ایرنا بازدید کرد و در مصاحبه اختصاصی به سوالات خبرنگار این خبرگزاری پاسخ داد.

printپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.