مافی: خائنین دنبال ایجاد تفرقه میان مردم ایران و عراق هستند

مافی: خائنین دنبال ایجاد تفرقه میان مردم ایران و عراق هستند

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: دستگاه سیاست خارجی و مردم باید همانند گذشته هوشمندانه به موضوع عراق توجه کنند چرا که خائنین و دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه بین مردم ایران و عراق هستند.

پروانه مافی در خصوص ضرورت حفظ وحدت بین مردم ایران و عراق بیان کرد: وحدت بین مردم ایران و عراق باید حفظ شود. عراق کشور همسایه و همفکر ماست و از نظر مذهبی و ریشه های فرهنگی به ما نزدیک است.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه گفت: مردم ایران در کشور عراق و در شهرهای کربلا، نجف و سامرا تعلقات مذهبی دارند و آن ها را خاک مقدس خود می دانند و دایما در رفت و آمد هستند. ایجاد تفرقه و خصومت بین مردم ایران و عراق قطعا کار خائنین و دشمنان است.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: بعد از پایان جنگ تا به امروز ایران تلاش کرده تا رابطه مسالمت آمیز، صلح آمیز و دوستانه ای با کشور عراق داشته باشد و از سوی عراق نیز این احساس و احترام متقابل وجود داشته است. اما اخیرا و قبل از حمله به کنسولگری ایران در بصره نیز زمینه هایی برای ایجاد تفرقه بین مردم ایران و عراق در حال شکل گیری بود.

وی تصریح کرد: ما هم چنان باید بر روی وحدت و انسجام و اصل دوستی با مردم عراق اهتمام داشته باشیم و اجازه ندهیم دشمنان برای رسیدن به اهداف خود آب را میان ما و کشور عراق گل آلود کنند.

مافی در پایان گفت: دستگاه سیاست خارجی و مردم نیز همانند گذشته باید هوشمندانه به موضوع توجه کنند و به تحرکات دشمن توجهی نداشته باشند.

مافی: خائنین دنبال ایجاد تفرقه میان مردم ایران و عراق هستند

print


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.