حس خوشایندی به حمل و نقل ریلی دارم

تیرماه، دهلی‌نو میزبان رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان- قهرمانی آسیا بود و نتایج این رقابت‌ها برای همه مردم کشور و به‌خصوص همکاران در شرکت راه‌آهن خبرهای خوبی به همراه داشت.

این خبر، دستیابی پویا ناصرپور به مدال طلا در وزن ۵۵ کیلوگرم بود چرا که علاوه بر افتخار ملی کشورمان، او از فرزندان یکی از همکاران خدمتگذار شرکت راه‌آهن است.
از این رو بر آن شدیم تا درگفتگو با این قهرمان ملی و افتخار راه‌آهن، دلایل موفقیت و احساس او به حمل و نقل ریلی را جویا شویم .
ناصرپور در این گفتگو تاکید کرد که در روزهای تلخ و شیرین گذشته ، حس او به راه‌آهن، حسی خوشایند و نوستالژیک بوده و به شغل پدرش که توام با خدمتگذاری به مردم است، افتخار می‌کند.

آنچه در پی می آید حاصل این گفتگو است:

ضمن معرفی خودتان بفرمایید که پدر در کدام بخش راه آهن مشغول به کار هستند؟

۲۰ سال سن دارم و اهل اندیمشک هستم و در ترم آخر کاردانی ناپیوسته رشته ساختمان در دانشکده دکتر عصاریان دزفول وابسته به دانشگاه فنی و حرفه‌ای تحصیل می‌کنم. پدرم محمد ناصرپور نیز ۲۰ سال است که در بخش جوشکاری خط و ابنیه فنی مشغول به‌کار است.

از چه سالی فعالیت ورزشی خود را آغاز و چه شد که کشتی را به عنوان رشته ورزشی خود انتخاب کردید؟

آشنایی من با ورزش کشتی از طریق دوستان و آشنایان صورت گرفت . ضمن اینکه در کنار منزل ما باشگاهی با سالن کشتی قرار داشت که این امر نیز مشوقی برای حضور من کلاسهای مربوط به آموزش کشتی بود. بنابراین از سال ۷۶ وارد این ورزش شدم.

چه کسانی مشوق شما برای ادامه این فعالیت ورزشی بودند؟

خانواده‌ام خیلی مرا تشویق کردند و همین تشویق‌ها سبب شد تا در این ورزش بتوانم به موفقیت های خوبی دست یابم.

چه موفقیت‌های ورزشی را به دست آوردید؟

من توانستم مقام قهرمانی نوجوانی کشور را به دست آورده و در انتخابیه تیم ملی و تیم جوانان کشور مقام اول را کسب کنم و همین امر موجب شد که بتوانم در مسابقات آسیایی دهلی با حضور ۱۱ کشور شرکت کنم. در این مسابقات مقام اول تیمی را ایران، و قزاقستان و قرقیزستان به ترتیب مقاماهای دوم و سوم را کسب کردند و در انفرادی نیز توانستم مقام اول را کسب کنم و مقام دوم به هند و سوم به کره و قزاقستان اختصاص یافت.

آیا کاپ قهرمانی دریافت کردید و چه تصمیمی برای آن دارید ؟

در مسابقات آسیایی تنها کاپ تیمی دریافت کردیم و کاپ انفرادی نداشتیم، به من حکم و مدل طلا تعلق گرفت و در انتظار جایزه وزارت ورزش هستم. اما اگر کاپ انفرادی داشتم آن را تقدیم آستان مقدس امام رضا (ع) می‌کردم.
print


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.