برگزاری پنجمین نشست تخصصی کارگروه رسیدگی به مشکلات رانندگان بخش مسافری

بالغ بر ۳۰ هزار حلقه لاستیک اتوبوس مورد نیاز ناوگان اتوبوسرانی جابه‌جایی زائران اربعین حسینی در استان‌های سراسر کشوراز طریق وزارت صنعت ،معدن و تجارت تأمین و سپس میان متقاضیان توزیع می شود.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، محسن حاجی‌اسماعیلی مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر در پنجمین نشست تخصصی رسیدگی به مشکلات رانندگان مسافربری جاده‌ای با بیان این خبر اظهار داشت:
براساس پیگیری‌های به عمل آمده از سوی این سازمان و اعلام رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رییس ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) به وزارت صمت در خصوص توزیع لاستیک مورد نیاز ناوگان اتوبوس‌رانی، مقرر شده است توزیع ۳۰ هزار حلقه لاستیک اتوبوس به زودی در استان‌های سراسر کشور انجام گردد.
وی با بیان این که در آستانه سفرهای زائران اربعین حسینی از مقصد شهرهای مختلف کشور به مرزهای خروجی زایرین، اولویت توزیع لاستیک به ناوگان اتوبوس‌رانی مسافربری در نظر گرفته شده است که این موضوع به اطلاع ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان های سراسر کشور ابلاغ شده است.
وی همچنین افزود:
انجمن‌های صنفی رانندگان مسافربری اتوبوسرانی می‌بایست درخواست‌ها و مطالبات خود را به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها ارایه کنند و لاستیک‌ها را براساس سهمیه تعیین شده در هر استان میان رانندگان ناوگان مسافربری توزیع کنند.
حاجی اسماعیلی یکی دیگر از موضوعات مورد بررسی در این نشست را رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل و نقل مسافربری در صدور صورت وضعیت‌های صوری و غیرواقعی و همچنین أخذ کمیسیون اضافی از رانندگان اعلام کرد و افزود:
در ماههای اخیر به پرونده‌ تخلف ۸۳ شرکت مسافربری از سوی کمیسیون های استاتی ماده ۱۲ رسیدگی شده و احکام متناسب صادر گردیده است.این تخلفات عمدتاً مربوط به أخذ کمیسیون اضافی از رانندگان، دلالی و عدم تطابق مبلغ مندرج در بلیت با مبلغ مندرج در صورت وضعیت بوده است و آرای مربوط به این تخلفات از تعطیلی پروانه فعالیت تا جریمه نقدی و تذکر کتبی صادر شده است.
این گزارش حاکی است در این نشست نمایندگان کانون سراسری انجمن‌های صنفی رانندگان مسافربری اتوبوسرانی و سواری کرایه، ضمن بیان مسائل و مشکلات رانندگان، نظرها و پیشنهادهای خود را در رسیدگی به این مشکلات ارایه کردند.
گفتنی است در نشست یادشده نمایندگان دفتر حقوقی، دفتر فناوری اطلاعات و حراست حضور داشتند و به پرسش‌های حاضران پاسخ دادند.

print


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.