جابجایی بیش از یک میلیون و پانصد هزار زائر توسط ۱۲ هزار اتوبوس ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای

بخش حمل‌ونقل جاده‌ای با بکارگیری دوازده هزار اتوبوس با انجام ۴۰ هزار سرویس در مسیر رفت و برگشت بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را جابجا کرده است .
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، مهندس عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان ضمن بیان این خبر اظهار داشت : از تمام توان ۱۲ هزار ناوگان حمل‌ونقل عمومی در جا‌به‌جایی این تعداد زوار استفاده شده است و طی ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۶۰۰ هزار نفر زائر از مرزهای مهران ، شلمچه و چذابه وارد کشور شده‌اند که از این تعداد، ۲۴۰ هزار نفر در قالب ۷ هزار سرویس توسط ناوگان حمل‌ونقل عمومی مسافر جا به جا شده‌اند.
مهندس حسن‌نیا ضمن تشکر از رانندگان تلاشگر و شرکت‌های حمل‌ونقل عمومی در جا‌به‌جایی این تعداد مسافر اظهار داشت : از اول ماه صفرتاکنون در مجموع تعداد زائران ورودی و خروجی از مرز مهران ۶۱ درصد، مرز شلمچه ۲۷ درصد و مرز چزابه ۱۲ درصد بوده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ضمن آروزی سلامتی و قبولی زیارت زوار اربعین حسینی از کاربران بخش حمل‌ونقل جاده‌ای که در طول زمان این خدمت رسانی صبوری به خرج داده‌اند تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت : کلیه ناوگان بخش حمل ونقل جاده‌ای با تمام توان آماده ارائه خدمات به زوار هستند .
شایان ذکر است در طول یکسال گذشته برای تامین شرایط ایمن عبور و مرور و تسهیل حرکت وسایل نقلیه در کریدورهای منتهی به مرزهای عبور زوار اربعین اقدامات نگهداری جاری و دوره‌ای راه از جمله لکه‌گیری و اجرای روکش آسفالت ، اجرای خط‌کشی ، نصب علائم و ایمن سازی حاشیه راه‌ها اجرای روشنایی نقطه‌ای و موضعی در نواحی مور نیاز توسط عوامل راهداری انجام شده و ۴۰ کیلومتر از محور ایلام به مهران به برزگراه تبدیل شده است .

print


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.