پوستر جشنواره کن ۲۰۱۷ رونمایی شد

کیوسک‌تایمز/ ساعاتی پیش دفتر جشنواره فیلم کن پوستر هفتادمین دوره این واقعه بزرگ سینمایی را رونمایی کرد.
پوستر هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن که از ۱۷ تا ۲۸ می (۲۷ اردیبهشت تا ۷ خردادماه) در شهر ساحلی کن فرانسه برگزار می‌شود، رونمایی شد.
این پوستر مزین به تصویر «کلودیا کاردیناله/Claudia Cardinale»، ستاره ایتالیایی فیلم‌هایی چون «هشت و نیم» فدریکو فلینی، «روکو و برادرانش/Rocco And His Brothers»‌ ساخته لوچینو ویسکونتی و «پلنگ صورتی/The Pink Panther» بلیک ادواردز است.
کاردیناله در بروشوری که همراه این پوستر ارائه شده می‌گوید این عکس سال ۱۹۵۹ و وقتی او که جوان ۲۱ ساله‌ای بوده و بر فراز یکی از پشت‌بام‌های شهر رم می‌رقصیده از وی گرفته شده است. نام عکاس را به خاطر ندارد اما از آنجا که این عکس نشان‌دهنده رگ و ریشه واقعی اوست، آن را دوست دارد.
کاردیناله همچنین اضافه کرده در زمان ثبت این عکس هرگز حتی خواب این را نمی‌دیده که روزی پا به بزرگ‌ترین و مشهورترین سالن‌های سینما بگذارد.
جشنواره فیلم کن چند سالی است با انتشار عکس چهره‌های برجسته سینما در پوستر این رویداد سینمایی، از جایگاه هنری آنها تقدیر به عمل می‌آورد. در سال‌های گذشته عکس بازیگرانی چون پل نیومن، اینگرید برگمن، مریلین مونرو، مارچلو ماسترویانی، میشل پیکولی و فی داناوی روی پوستر جشنواره کن رفته است.
جشنواره فیلم فجر هم دو سالی است به تقلید از جشنواره کن، این روند را در پیش گرفته و طی دو سال گذشته عکس مرحوم خسرو شکیبایی و علی حاتمی را در پوستر خود جای داده است.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.