دستگاه دیپلماسی مذاکرات خود با اروپا را تعیین تکلیف کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: به دستگاه دیپلماسی گفته شده است که هر چه سریعتر مذاکرات خود با اروپا را جلو ببرد و تعیین تکلیف کند.

مسعود گودرزی اظهار داشت: رایزنی ها با اروپا بعد از خروج امریکا از برجام آغاز شد و در حال حاضر نیز با برخی از این کشورها به توافقات خوبی دست یافته ایم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی افزود: برخی کشورهای اروپایی نیز اعلام کرده اند که خرید نفت را از ایران ادامه خواهند داد و مقرر شده است که مکانیزمی تعریف شود تا منابع حاصل از فروش نفت به ایران تدوین شود.

گودرزی تصریح کرد: اخیرا نیز موگرینی بیانیه ای صادر و تاکید کرد، اروپا به دنبال انتقال منابع حاصل از فروش نفت ایران است. مذاکرات ایران با کشورهای اروپایی در حال پیشرفت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص  علت به نتیجه نرسیدن مذاکرات ایران و اروپا، گفت: کش دار بودن نقص مذاکرات است. همه طرف ها منتظر بودند که ببینند چه اتفاقی می افتد. ضمن اینکه معمولاً اروپایی ها باید ملاحظاتی را در نظر بگیرند که این امر موجب طولانی تر شدن روند مذاکرات شد.

وی خاطرنشان کرد: به دستگاه دیپلماسی گفته شده است که هر چه سریعتر مذاکرات خود با اروپا را جلو ببرد و به نتیجه برساند.

گودرزی گفت: پس از خروج آمریکا از برجام اعلام شد که وزارت امور خارجه باید هرچه سریعتر نوع حمایت اروپا از ایران را تعیین تکلیف کند. اتحادیه اروپا باید هرچه سریعتر برنامه عملی خود را اعلام کند در غیر این صورت به صورت شفاف مواضع خود را اعلام کند تا ایران تکلیف خود را بداند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.