ایران پیشتاز مشارکت در نمایشگاه بین المللی بغداد

جمهوری اسلامی ایران با حضور ۶۰ شرکت در فضایی به مساحت مفید ۱۲۰۰ مترمربع پیشتاز در مشارکت در نمایشگاه بین المللی بغداد است.
رایزن بازرگانی ایران در عراق در حاشیه بازدید از پاویون ایران در نمایشگاه بین المللی بازرگانی عراق اعلام کرد: در چهل و پنجمین نمایشگاه بین المللی بغداد ۶۰ شرکت ایرانی تولیدات خود در بخشهای مختلف غذایی، ساختمانی، بهداشتی، فرش، زعفران، ماشین آلات، فولاد و میلگرد، تجهیزات خودرو، لوله و پروفیل، صنایع پلاستیکی، فراورده های کشاورزی و تبدیلی، خدمات فنی و مهندسی، دستگاههای خطوط تولید و غیره به نمایش گذاشته اند.
رایزن بازرگانی ایران درعراق اشاره داشت: این پاویون با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران با حضور سفیر ایران در عراق و دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق و سایر مقامات دو کشور روز شنبه در بغداد افتتاح شد.
وی اضافه کرد: امسال ۱۸ کشور ایران، عراق، سوریه، پاکستان، ژاپن، اردن، فرانسه، آلمان، اندونزی، ایتالیا، فلسطین، کره جنوبی، تایوان، مجارستان، اکراین، اسپانیا، هند و تونس حضور دارند که بالاترین ضریب مشارکت مربوط به ایران میباشد.
وی افزود: در مقایسه با سال گذشته۴۰ درصد افزایش مشارکت شرکتهای ایرانی را شاهد هستیم.
بهزاد در تشریح اهداف برگزاری پاویون ایران در نمایشگاه بین المللی بازرگانی عراق اظهار داشت: اقدام اجرایی در راستای شعار سال مبنی بر حمایت از کالاهای ایرانی در بازارهای هدف به منظور رونق و رشد تولید همچنین حضور مستمر در توسعه مناسبات بین ایران و عراق رویکردهای مهمی است که بویژه با وجود اعمال تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا با قوت و همبستگی بین بخش خصوصی ایران و عراق برای آبادانی و سازندگی دنبال می شود.
لازم به ذکراست این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۸ آبان فعال میباشد و مقرراست نشستهای تخصصی برای بسترسازی حضور هرچه بیشتر فعالان اقتصادی در این بازار انجام پذیرد.
به گفته وی، حضور نخست وزیر عراق و برخی از وزرای اقتصادی دولت عراق در این نمایشگاه و تمرکز بر احیا سرمایه گذاری و افزایش تعاملات بازرگانی از طریق مشارکت کشورها می تواند نقطه عطفی در روابط آتی برای تحکیم و ترویج فعالیتهای اقتصادی ایران با عراق باشد.
رایزن بازرگانی ایران در عراق در خاتمه اعلام داشت: در هفت ماهه سالجاری قریب ۶ میلیارد دلار کالای غیرنفتی از ایران به عراق صادرشده که در مقایسه با مدت مشابه سال ماقبل ۵۵ درصد به لحاظ ارزش و ۶۵ درصد به لحاظ وزنی رشد داشته است در حال حاضر عراق به اولین مقصد صادراتی جمهوری اسلامی ایران با ۲۱ در صد سهم تبدیل شده استپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.