برگزاری سی‌ودومین نشست مشترک مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتی

سی‌ودومین نشست مشترک مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتی کشور، به میزبانی بانک کارآفرین برگزار شد.
بنابر اعلام بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، این نشست با حضور محمد طالبی، دبیرکل بانک مرکزی، دکتر حسین‌زاده، رییس شورای هماهنگی بانک‌ها، دکتر پرویزیان، رییس شورای عالی بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی، مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی و موسسات مالی و اعتباری و جمعی از کارشناسان نظام بانکی کشور در ساختمان مرکزی بانک کارآفرین برگزار شد.
این جلسه به منظور رفع مشکلات احتمالی فعالیت‌های نظام بانکی در خارج از کشور، بلافاصله بعد از اعلام فهرست جدید تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا برگزار شده است.
وزارت خزانه‌داری آمریکا با اعلامی، چهار بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، بانک خاورمیانه، بانک حکمت ایرانیان و موسسه مالی توسعه را از فهرست تحریم‌های ایالات متحده خارج کرده و بدین ترتیب این بانک‌ها می‌توانند به سیستم جهانی سوئیفت متصل شوند.

در این جلسه که با محوریت ارزیابی شیوه‌های خرید و فروش نقدی ارز برگزار شد، سیستم معاملات نقدی ارز (اسکناس) توسط کارشناسان مرتبط بانک مرکزی ارائه شد که مورد استقبال مدیران عامل بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری قرار گرفت و آنان پیشنهادها و نظرات خود را در خصوص اجرایی و عملیاتی کردن این سیستم اعلام کردند.

همچنین مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز در سی‌ودومین نشست مشترک مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتی کشور حضور داشت.

printپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.