کشتی ایران یک سرمربیگری به «محمدحسن محبی» بدهکار است

دارنده مدال طلای پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۱۹۹۳ تورنتو کانادا گفت: کشتی ایران هنوز یک سرمربیگری به «محمدحسن محبی» بدهکار است چون بعد از قهرمانی تیم او در پیکارهای جهانی ۲۰۰۲ تهران، او را کنار گذاشتند.

«اکبر فلاح» در واکنش به انتخاب «غلامرضا محمدی» به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران افزود: محمدی پیش از این سابقه سرمربیگری تیم ملی را داشته و کار خودش را بلند است. او در کنار «محسن کاوه» و «محمدحسن محبی» از کسانی بود که شرایط سرمربیگری تیم ملی را داشت و قرعه به نام محمدی رقم خورد.
وی با اشاره به قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در پیکارهای جهانی ۲۰۰۲ تهران با سرمربیگری «محمدحسن محبی» اظهار داشت: بعد از قهرمانی تیم ملی، محبی کنار گذاشتند و این در ذهن هواداران و علاقمندان کشتی هنوز مانده که با وجود قهرمانی تیم ایران، چرا محبی از تیم ملی کنار گذاشته شد.
فلاح ادامه داد: بعد از آن سال دیگر هیچ فرصتی به محبی برای حضور در تیم ملی داده نشد و حرفهای او نیز هیچگاه شنیده نشد و در این چند ساله در حقش ظلم شده است. مگر او تا چند سال دیگر می تواند، مربیگری کند؟
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران با تبریک به غلامرضا محمدی به او توصیه کرد که از کارها و برنامه هایی که در گذشته در تیم ملی انجام شده درس بگیرد و باندبازی و رفیق بازی نباید جایی در کارهای او داشته باشد.
وی بیان داشت: اگر محمدی تنها آدم های خودش را به عنوان کادر فنی در تیم ملی داشته باشد به طور حتم صدای همه مربیان سازنده را در می آورد و سبب زمین خوردن و ناکامی او می شود. در گذشته تنها تعداد محدودی از مربیان به همه مسابقات و مسافرت ها اعزام می شدند که کار درستی نبود.
دارنده مدال نقره رقابت های جهانی ۱۹۹۵ آتلانتا آمریکا تصریح کرد: سرمربی تیم ملی در ابتدا باید شرایط انتخاب کشتی گیران و حتی کادر فنی را به گونه ای مشخص کند که همه انگیزه لازم را داشته باشند و به طور حتم کارش در ادامه راحتتر خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال که خودش نیز از گزینه های سرمربیگری تیم ملی بود یا خیر؟ گفت: با من صحبتی در این خصوص نشد و البته اگر هم بودم، نمی پذیرفتم. کشتی یک سرمربی می خواست که مشخص شده و اکنون همه ما وظیفه داریم از محمدی حمایت کنیم.
این مربی سازنده تهرانی ادامه داد: امیدوارم که سرمربی تیم ملی و در مجموع کشتی ایران قانونمند باشد و اگر به اینگونه باشد همه از او دفاع خواهند کرد.
بعد از استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون و سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد، امروز (دوشنبه) به پیشنهاد حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون و اعضا شورای فنی، غلامرضا محمدی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.