بهزیستی چوب لای چرخ «کهریزک» نمی‌گذارد؛ ایرادات را رفع کنید

دستگیری معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر

مدیرکل بهزیستی استان تهران در مورد صدور مجوز مرکز ساماندهی معتادان متجاهر «سروش» گفت: طی بازدید تیمی اخیر ایرادهای سازمان بهزیستی برطرف نشده بودند و بهزیستی آمادگی دارد بلافاصله بعد از برطرف شدن ایرادات مذکور مجوز مرکز را صادر کند.

داریوش بیات‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، با تأکید بر اینکه براساس مصوبات، نظارت و ارائه مجوز به مرکز ساماندهی معتادان متجاهر بر اساس دستورالعمل ها و پروتکل‌های موجود در سازمان بهزیستی صورت می‌گیرد اظهار کرد: بهزیستی در تمام این مسیر به دنبال حفظ کرامت و سلامت معتادان است و مطلقا نظرات شخصی و دیدگاه‌های فردی در این حوزه وارد نمی‌شود. بهزیستی قصد ندارد تا فرایند این کار را به عقب اندازد و یا چوب لای چرخ برخی از دستگاه‌ها قرار دهد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با تاکید بر استفاده از ظرفیت فرابخشی افزود: سازمان بهزیستی تاکنون به شکل تیمی دوبار از مرکز کهریزک بازدید کرده است که نوبت اول در تاریخ هجدهم آذر ماه بوده و ۹ ایراد به این مرکز از سوی سازمان بهزیستی وارد شد.

وی با بیان اینکه بازدید دوم از مرکز کهریزک در تاریخ چهاردهم دی ماه صورت گرفته است اظهار کرد: در این بازدید تیمی از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و دیگر دستگاه‌ها حضور داشتند. اما در بازدید دوم ایرادهای مذکور برطرف نشده بودند.

بیات نژاد در ادامه با بیان اینکه بهزیستی بعد از رفع ایرادهای مذکور آمادگی دارد تا بلافاصله مجوز مرکز «سروش» را صادر کند، تصریح کرد: برطرف شدن ایرادهای مطرح شده از سوی بهزیستی برای حفظ سلامت و جلوگیری از شیوع بیماری‌های مسری برای معتادان ضروری و براساس پروتکل‌های این سازمان اجباری هستند.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی انتظامی در جهت ایجاد امنیت، آسایش و رفاه برای همه مردم و شهروندان گفت: تلاش‌های نیروی انتظامی بر کسی پوشیده نیست و آسایش، امنیت عزت و اقتدار ما مدیون  نیروی انتظامی کشور است.

وی با بیان اینکه ساماندهی معتادان کار مشترک بر اساس طرح تقسیم کار ملی صورت می‌گیرد افزود: با تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری و دولت تقسیم کار ملی صورت گرفته تا همه نهادهای مسئول در کنار هم باشند و چالش معتادان متجاهر را برطرف کنند.

بیات‌نژاد با تاکید بر اینکه از نیمه دوم سال گذشته مدیریت اجرایی و نظارت بر مراکز موضوع ماده ۱۶ به بهزیستی واگذار شده است اظهار کرد: این تقسیم کار به معنای آن نیست که دیگر دستگاه‌ها از مسئولیتشان شانه خالی کنند، بلکه تنها مدیریت و نظارت بر این مرکز برعهده سازمان بهزیستی قرار گرفته است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه با توجه به آمار معتادان متجاهر در استان تهران، ظرفیت گذشته به اندازه کافی نبوده و نیازمند ایجاد ظرفیت‌های جدید بودیم تصریح کرد: در شورایی تحت عنوان شورای هماهنگی ستاد مبارزه مواد مخدر با ریاست استاندار، بهزیستی و نیروی انتظامی به عنوان نهادهای مسئول در این حوزه در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. با این وجود اعتقاد داریم کار و اقداماتی که حاکمیتی نیست  و می‌توان به مردم واگذار کرد، باید که در حوزه فعالیت‌های مردمی قرار بگیرد.

بیات‌نژاد با بیان اینکه در مورد ساماندهی معتادان متجاهر نیز می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد افزود: بهزیستی در مورد واگذاری این دست اقدامات به نیروهای مردمی، همواره پیشرو بوده است.

وی بابیان اینکه برای ساماندهی معتادان متجاهر می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد افزود: با این وجود مصوباتی در استان و کشور وجود دارد که سپاه، بسیج و نیروی انتظامی هم می‌توانند در این حوزه وارد شوند.

print


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.