ورود جدیدترین فناوری حفر تونل به کشور توسط بنیاد مستضعفان

ورود جدیدترین فناوری حفر تونل به کشور توسط بنیاد مستضعفان

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آریا ناظم درجمع خبرنگاران با اشاره به ساخت طرح تونلانتقال فاضلاب غرب تهران، اظهار کرد: این طرح از بزرگراه ایت الله سعیدی آغاز و پس از عبور از بلوار معلم و بزرگراه آزادگان به تصفیه خانه غرب تهران در فیروز بهرام منتهی می شود. وی با بیان این که طول این تونل…

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، آریا ناظم در جمع خبرنگاران با اشاره به ساخت طرحتونل انتقال فاضلاب غرب تهران، اظهار کرد: این طرح از بزرگراه ایت الله سعیدی آغاز و پس از عبور از بلوار معلم و بزرگراه آزادگان به تصفیه خانه غرب تهران در فیروز بهرام منتهی می شود.
وی با بیان این که طول این تونل حدود ۱۰ کیلومتر است که به صورت مکانیزه (TBM) حفر می شود، افزود: با توجه به قطر ۳ متر، این تونل بااستفاده از فناوری سگمنت گذاری tbm که از چین خریداری شده، اجرا می شود.
وی با اشاره به این که در دنیا فقط کشور ایران و کانادا از این روش برای حفر تونل استفاده می کنند و هنوز فراگیر نشده است، تصریح کرد: عملیات اجرایی حفر تونل از مردادماه سال ۹۵ آغاز شده که تاکنون ۵ کیلومتر آن ساخته شده است. در برهه ای از زمان به دلیل تاخیر در ورود قطعات سگمنت به واسطه اعمال تحریم ها در حفاری با وقفه مواجه شدیم که خوشبختانه هم اکنون تمامی قطعات مورد نیاز خریداری شده و در گمرک است.
ناظم با بیان این که اجرای خط انتقال فاضلاب غرب تهران اواخر سال آینده به اتمام می رسد، مهم ترین مزیت اجرای تونل به شیوه سگمنت گذاری را عدم خوردگی آن تا ۱۰۰ سال عنوان کرد.

printپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.