ظریف، زنگنه و همتی در خط مقدم مبارزه با آمریکا هستند

ظریف، زنگنه و همتی در خط مقدم مبارزه با آمریکا هستند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز وزارت‌خارجه، بانک مرکزی و وزارت نفت در خط مقدم مبارزه با آمریکا هستند، گفت: سایر وزرای دولت در خط دوم مبارزه قرار دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام روحانی در مجمع عمومی بانک مرکزی که صبح امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، اظهار کرد: علیرغم سختی‌هایی که داریم و شما می دانید که آمریکا تمام توان خود را در مساله تحریم علیه سیستم بانکی، فروش نفت و سایر زمینه های اقتصادی ما گذاشته است.

وی افزود: امروز وزارت‌خارجه، بانک مرکزی و وزارت نفت در خط مقدم مبارزه با هستند. من می‌خواهم از آقایان ظریف، زنگنه و همتی بابت ایستادگی‌شان تشکر کنم. این‌ها نیروهایی بودند که در خط مقدم مقدم مبارزه ایستاده‌اند، البته سایر وزرا در خط دوم مبارزه هستند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: ما موفقیت های بسیار خوبی داشتیم، مردم هم توقعاتی دارند که ما باید درست کنیم ولی پیشرفت‌هایی هم داشتیم که باید مردم به آن توجه کنند.

روحانی گفت: قاعدتا در شرایط تحریم نباید تراز تجاری ما مطلوب باشد ولی امروز این تراز مطلوب است؛ ما ۴۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داریم و ۳۸.۵ میلیارد دلار واردات داریم بنابراین تراز ما مثبت یک و نیم است.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور سوریه به ایران، گفت: آقای بشار اسد از دمشق به تهران آمد و گفت سفر من برای تشکر از ملت و دولت ایران و از رهبر معظم انقلاب و تشکر از وزارتخارجه جمهوری اسلامی است.

print


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.