مأموریت نیروی انتظامی ایجاد نظم، انضباط و آرامش برای جامعه است

مأموریت نیروی انتظامی ایجاد نظم، انضباط و آرامش برای جامعه است

جانشین فرمانده ناجا گفت:مأموریت نیروی انتظامی ایجاد نظم، انضباط و آرامش برای جامعه و پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی سلیمانی جانشین فرمانده ناجا صبح امروز در نشست خبری مرور عملکرد ۱۳۹۷ ناجا اظهار کرد: این جلسه در خصوص ارائه بعضی از کلیات عملکردی نیروی انتظامی است، ارتباط نیروی انتظامی با اصحاب رسانه بسیار مهم و تعیین کننده است.

وی افزود: مأموریت نیروی انتظامی ایجاد نظم، انضباط و آرامش برای جامعه و پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

سردار سلیمانی تصریح کرد: نظم مربوط به آحاد مردم است و اگر نظم و انضباط در جامعه برقرار نباشد، هیچ پیشرفتی در جامعه صورت نمی‌گیرد، امنیت مهم‌ترین نیاز بشری است (هم فردی و هم اجتماعی).

وی ادامه داد: اهمیت کاربردی این است که از تمام جوانب بحث امنیت می‌پردازد، امنیت اخلاقی، امنیت در معادلات، امنیت در مال و … از سوی پلیس تأمین می‌شود.

جانشین فرمانده ناجا بیان کرد: خاطرجمعی از اینکه به ما تعرضی نمی‌شود و خانه ما امن است یعنی همان رسیدن به آرامش و این جزو ارکان اصلی نیروی پلیس است.

وی گفت: پاسداری از ارزش‌های انقلابی که از سوی مردم ایجاد شد هم کار پلیس است و از این جهت تمام شئون جامعه به پلیس بر می‌گردد.

سردار سلیمانی گفت: از حدود ۸ هزار و ۹۰۰ ارتباطی که مردم با مسئولان و حاکمیت می‌گیرند ۱۶۰۰ ارتباط آن از سوی پلیس تأمین می‌شود به همین خاطر است که رهبری می‌فرمایند ویترین نظام، پلیس است.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: تحولات پلیس، اقدامات پلیس، جهت گیری های پلیس، مشکلات پلیس و همه اموری که به پلیس مربوط می‌شود به مردم هم مربوط است.

وی ادامه داد: در کلانتری‌ها بیش از سی و یکمین میلیون خدمت به مردم ارائه می‌دهیم و ۲۹ میلیون تماس با سامانه ۱۱۰ داشته‌ایم و بیش از ۱۷ میلیون اعزام به مأموریت شده است و بیش از ۱/۷ مردم مستقیماً به کلانتری‌ها مراجعه کردند.

سلیمانی تصریح کرد: ارتباط با رسانه برای ما تبدیل به یک موضوع حیاتی است چراکه پلیس بدون کمک گرفتن از رسانه مناسبت‌ها و تکالیف خود را به درستی نمی‌تواند انجام دهد.

وی ادامه داد: ما در روزهای پایانی سال ۹۷ قرار داریم، برای مناسبت‌های آینده (چهارشنبه آخر سال و تعطیلات نوروزی) تمام تمهیدات را پیش بینی کردیم و هدفمان صیانت از جان مردم است.

سلیمانی گفت: پلیس مخالفتی با شادی مردم ندارد ولی این شادی نباید سلامت افراد را به خطر بیندازد، لذا با تمامی امکاناتی که در اختیار داریم در صحنه قرار داریم تا جلوی خسارت‌هایی احتمالی را بگیریم.

جانشین فرمانده ناجا گفت: در خصوص مشکلات نوروزی دو پدیده مهم است یکی سفرهای امن و ایمن که در این راستا قرارگاه‌های نوروزی را تشکیل دادیم و بیش از ۵۰۰ هزار نفر از نهادهای مهم برای خدمت رسانی به مردم حاضر شدند و امیدواریم با برنامه‌ریزی های صورت گرفته در سال جاری با افزایش مسافرت مواجه باشیم.

وی ادامه داد: کنترل سارقین حرفه‌ای و سابقه دار برای کاهش سرقت‌ها را در برنامه داریم و شعار امسال پلیس نشاط بهاری، نظم و قانونمداری است.

سلیمانی خاطر نشان ساخت: در ادامه ۴۰ سال دشمنی استکبار با جمهوری اسلامی ایران و بی توفیقی آنها و موفقیت ایران خواستار براندازی حکومت بودند و عملیات‌های زیادی هم در این باره انجام دادن و یک بسیج همگانی برای براندازی جمهوری اسلامی ایرانی تشکیل دادند.

سردار سلیمانی گفت: وقتی با بی توجهی مردم و هوشیار بودن نیروهای امنیتی مواجه شدند متوجه باخت خود شدند، ایرانی‌ها را دشمن اصلی خود می‌دانند و به هیچ عنوان به این دشمن اعتماد نمی‌کنند.

وی گفت: مردم ما مردم براندازی نیستند ولی مشکلات زیادی دارند، به بعضی از فسادها و تبعیض‌ها اعتراض دارند، دشمن هم فکر کرد می‌تواند از این اعتراض‌ها سوءاستفاده کنند اما نتوانست.

جانشین فرمانده ناجا گفت: بیانیه گام دوم انقلاب یک پیام اساسی برای دشمن داشت، آن هم این بود که شما که سالشمار برای اسلام تهیه می‌کنید ما هرگام انقلاب را چهل سال پیش بینی کرده‌ایم و منتظر ۴۰ ساله دوم باشید.

وی گفت: امکان دارد دشمن شکست خورده و مستاصل به دنبال تهدیدات‌های امنیتی در استان‌های مرزی باشد ولی ما آمادگی برای مقابله را داریم.

سردار سلیمانی گفت: مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم یک مساله مهم است و به دلیل فشارهای دشمن احتمال دارد سال ۹۸ فشارهای اقتصاد یبیشتری به مردم وارد شود.

وی گفت: امیدواریم با پیش بینی‌هایی که از طرف مسئولین انجام می‌شود دشمن در حوزه جنگ اقتصادی موفق نباشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.