نشست خبری پایان سال سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران برگزار شد

نشست خبری پایان سال سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران برگزار شد

نشست خبری پایان سال نظام صنفی رایانه ای استان تهران با حضور محمد باقر اثنی عشری رئیس،علی آذرکار دبیر و محمدرضا حدادی سخنگوی این سازمان برگزار شد.

محمد باقراثنی عشری:« سازمان در دهه اول فعالیت خود نقش صنف و دفاع از منافع صنفی را بر عهده داشته و در دهه دوم علاوه بر این نقش در سازماندهی بازار هم ورود کرده است. با بحران‌های اقتصادی که در ۴۰ ساله اخیر در کشور داشتیم، فناوری اطلاعات و ارتباطات ۱۷ درصد رشد داشته است. هدف ما این است که بتوانیم ظرف چهار سال آینده بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات و سهم GDP را دو برابر کنیم. اکنون سهم ما در GDP در مخابرات یک و نیم درصد است»

اثنی عشری:« با مشارکت سازمان فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، سازمان نظام‌صنفی رایانه‌ای و صندوق نوآوری و شکوفایی، پنجره‌ واحدی به منظور تسهیل فرآیند اخذ مجوز و فعالیت استارت‌آپ‌ها راه‌اندازی خواهد شد.»

علی آذرکار:« طبق روال هرساله بر اساس نرخ تورمی که دولت اعلام می‌کند، ما هم در تعرفه‌هایمان نرخ را اعمال می‌کنیم. این مدل قطعاً با توجه به توسعه کسب‌وکارها توسعه یافته است. اما نگاه دیگر که سازمان به این موضوع دارد این است که نرخ خدمات و تعرفه‌ها را در دل سازمان برنامه ببریم و بتوانیم به کمک آنها حوزه فناوری اطلاعات را عمومی کنیم. با این کار نرخ هزینه‌ها توسط کارفرما و همین طور پیمانکار تخمین زده می‌شود.»

محمدرضا حدادی:« محور اصلی ما دو برابر کردن بازار ارزش افزوده است، یکی از چالش‌های گذشته ما نداشتن آمارهای دقیق از صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات است و بین آمارهای رسمی و غیر رسمی تناقض زیادی وجود دارد. تلاش می کنیم بازار صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات را گسترش دهیم و برنامه‌هایی مانند همکاری با شهرداری‌ها، دولت الکترونیکی و توسعه بازارهای جاری شرکت ها را در دستور کار داریم.»

print


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.