معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک :جاذبه های گردشگری منطقه یک در ۱۱ ایستگاه به مراجعین معرفی می شود

  • معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک :جاذبه های گردشگری منطقه یک در ۱۱ ایستگاه به مراجعین معرفی می شود

۱۱ ایستگاه اطلاع رسانی در سطح منطقه یک به منظور معرفی جاذبه های گردشگری شمال تهران به گردشگران نوروزی ، راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: به منظور میزبانی و ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران نوروزی ۱۱ ایستگاه اطلاع رسانی گردشگری در سطح منطقه یک راه اندازی می شود تا اطلاعات لازم در اختیار گردشگران قرار گیرد.

توسلی با اشاره به پتانسیل های گردشگری موجود در شمیران و شمال تهران افزود: در منطقه یک پتانسیل بخش های متنوع گردشگری از جمله طبیعت گردی و اکو توریسم، گردشگری تاریخی، غذایی، بازار و خرید و همچنین گردشگری مذهبی وجود دارد.

وی افزود: از جمله جاذبه های گردشگری موجود در این منطقه می توان به بازارچه قدیمی تجریش ، باغ فردوس و موزه سینما، موزه موسیقی، خانه موزه دکتر حسابی، باغ هنر ایرانی، موزه تماشاگه زمان، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و نیاوران ، خانه موزه های سیمین و جلال،استاد انتظامی و همچنین بوستان های فرامنطقه ایی و ارتفاعات کوهنوردی اشاره نمود که مورد توجه گردشگران در ایام نوروز قرار می گیرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران اضافه کرد: در ایستگاه های اطلاع رسانی علاوه بر معرفی مکان های گردشگری شهر تهران و شمیران نقشه کامل منطقه و تفرجگاه ها نیز به علاقه مندان ارائه خواهد شد.

توسلی خاطر نشان کرد: این ایستگاه ها دربوستان قیطریه، ورودی ایستگاه متروی شهید آیت اله صدر، موزه سینمای ایران، میدان شهید شهریاری دانشگاه شهید بهشتی، مرقد مطهر صالح ابن موسی الکاظم(ع)، کاخ نیاوران ،چهارراه پارک وی جنب ایستگاه آتش نشانی، ضلع غربی میدان دربند، ورودی متروی میدان قدس،مقابل کاخ نیاوران و ابتدای خیابان جماران بر پا می شود.

توسلی افزود:  ستاد مرکزی گردشگری شهرداری منطقه یک نیز در طول ایام نوروز در ساختمان اصلی منطقه واقع در میدان قدس مستقر خواهد بود.

printپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.