۵۰ میلیارد از ذخایرهلال احمرصرف جبران خسارت مناطق سیل زده شده است

۵۰ میلیارد از ذخایرهلال احمرصرف جبران خسارت مناطق سیل زده شده است

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون ۵۰ میلیارد تومان از ذخایر هلال احمر و ۴۰ میلیارد تومان کمک های مردمی برای جبران خسارت در مناطق سیل زده هزینه شده است.

محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اقدامات این سازمان در مناطق سیل زده کشور گفت: سازمان داوطلبان از ۲۶ اسفندماه و با شروع سیل در استان گلستان وارد مناطق سیل زده شد و علاوه بر امدادرسانی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی نیز فراخوان داد.

وی ادامه داد: از دوم فروردین و با فراگیری سیل در کشور نیز با اعلام شماره حساب‌های سازمان هلال احمر فراخوان عمومی دادیم و استقرار پایگاه‌های سازمان داوطلبان برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی آغاز شد.

نصیری با توضیح درباره نقش پایگاه‌های سازمان داوطلبان گفت: این پایگاه‌ها تاکنون و در حال حاضر کمک‌های مردمی با جمع‌آوری، بسته بندی کرده اقلام را برای توزیع در اختیار جمعیت هلال احمر قرار می‌دهند.

نصیری افزود: تاکنون بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان از ذخایر جمعیت هلال احمر برای جبران خسارت مناطق سیل زده هزینه شده همچنین مشارکت‌های مردمی و کمک‌های نقدی هموطنان به میزان ۴۰ میلیارد بود که این رقم برای جبران خسارت در نظر گرفته شده است.

نصیری با بیان اینکه در این مناطق سیل زده استان لرستان نیز پایگاه‌های امدادرسانی جمعیت هلال احمر و سازمان داوطلبان بر پا شده و کمک‌های نقدی و غیر نقدی در حال توزیع است، عنوان کرد: کمک‌های غیر نقدی مردم در استان گلستان رقمی بالغ بر ۸ میلیارد بود. در استان لرستان نیز این رقم قطعاً بیشتر از گلستان است اما هنوز رقم دقیق آن مشخص نشده چرا که همچنان در حال توزیع کمک‌های مردمی هستیم.

نصیری افزود: تاکنون بالغ بر ۲۰۰ هزار ساعت کار داوطلبانه در مناطق سیل زده لرستان انجام شده دو هزار نیروی داوطلب برای جمع‌آوری و توزیع اقلام در حال فعالیت هستند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با اشاره به همکاری این سازمان با سمن‌ها و این سازمان‌های مردم نهاد عنوان کرد: خوشبختانه سازمان داوطلبان و سازمان اجتماعی کشور با همکاری سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد ستاد مشترک تشکیل داده و با تقسیم بندی مناطق و تعامل در حال امدادرسانی در مناطق سیل زده هستیم. نقش سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در همکاری با جمعیت هلال احمر و سازمان داوطلبان بسیار چشمگیر بوده است.

وی با اشاره به همکاری تمامی نهادهای کشور از جمله سپاه، ارتش، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی و بسیج برای کمک به مردم مناطق سیل زده، اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند، سیل اخیر در کشور. میزان کار گروهی و مشارکت دستگاه‌ها در بحران را نشان داد.

نصیری ادامه داد: در حال حاضر تمامی دستگاه‌ها در قالب یک ید واحد در کنار یکدیگر و با وحدت در حال خدمت رسانی هستند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر در خصوص سیل خوزستان نیز توضیح داد: از امروز و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، امداد رسانی و توزیع. اقلام به صورت جدی در مناطق سیل زده استان خوزستان آغاز خواهد شد و بخشی‌های کمک‌های مردمی به خوزستان فرستاده می‌شود.

نصیری در پایان تأکید کرد: از تمامی هموطنان کشور تقاضا داریم که با ارسال کمک‌های نقدی خود به حساب‌های جمعیت هلال احمر در کمک رسانی به مردم مناطق سیل‌زده همکاری کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.