سی امین جلسه هیات ‏مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار شد

سی امین جلسه هیات ‏مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار شد

سی امین جلسه هیات ‏مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران روز یکشنبه بیست و پنجم فروردین ماه در دبیرخانه این سازمان برگزار شد.

در این نشست که به ریاست محمدباقر اثنی‏ عشری رییس هیات مدیره این سازمان برگزار شد، اعضای جلسه به بحث و تبادل نظر درباره مجمع سالانه سازمان نظام نصفی رایانه ای کشور، که اسفند ماه سال گذشته برگزار شد، پرداختند. اثنی‏ عشری با اشاره به رونمایی سند بیستون و حضور مقامات در مجمع، ابراز امیدواری کرد سازمان با کمک این سند راهبردی بتواند تحولات مد نظر در فضای فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را ایجاد کرده و کسب ‏وکارهای فعال در این صنعت چشم‏ انداز روشن ‏تری پیش روی خود ببینند و رشد خوبی را تجربه کنند.

در ادامه، سند راهبردی سازمان که  توسط علی نعمتی شهاب و با نظارت رضا کرمی عضو هیات ‏مدیره تدوین شده بود، برای اعضای هیات‏ مدیره ارائه و تشریح شد. علی نعمتی شهاب به مراحل تهیه این سند و روشگان مورد استفاده پرداخت و اهداف آن را شرح داد. پس از بیان نقطه نظرات اعضای توسط هیات‏ مدیره، مقرر شد سند توسط همه اعضا مطالعه شده و پس از اعمال نظرات و تغییرات، مصوب شود.

 

پس از آن، مریم خاوازی رییس کمیسیون رفاهی سازمان، طرح پیشنهادی این کمیسیون را در خصوص نحوه مشارکت سازمان در رفع مشکلات ناشی از سیلاب ‏های اخیر تشریح کرد. این طرح ها شامل پیشنهاد هایی شامل جمع ‏آوری کمک‏های نقدی، احداث مدرسه و تجهیز آن و همچنین کمک به ایجاد زیرساخت‏ های فناورانه مدیریت بحران با هدف مدیریت بحران فعلی و پیشگیری از حوادث احتمال آتی می ‏شد. اعضای هیات‏ مدیره به ایراد نظرات و پیشنهادهای خود در این خصوص پرداختند. ضمن رد موضوع جمع ‏آوری و کمک مالی مستقیم سازمان، و با توجه به گستردگی ابعاد اقداماتی که باید انجام شود، مصوب شد که جلسات بیشتری به منظور همفکری در این خصوص تشکیل شده و نیز نقطه واحدی برای بررسی و تصمیم‏ گیری در باب این موضوع شکل بگیرد.

 

علی آذرکار دبیر سازمان نصر تهران نیز در ادامه، درخواست ترمیم کمیسیون خدمات فضای مجازی را که توسط این کمیسیون ارائه شده، را مطرح کرد که به اتفاق آرا به تصویب رسید.

در پایان، جعفر محمدی نیز از مشارکت سازمان نظام صنفی رایانه‏ ای با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در برگزاری هشتمین جشنواره ملی فاوا خبر داد و اعلام کرد این سازمان برگزاری «بخش شرکت‌های برتر فناوری اطلاعات در توسعه اقتصادی» را در این جشنواره بر عهده گرفته است.  او با اشاره به جوایز و طرح ‏های حمایتی این جشنواره، از اعضا خواست در این بخش مشارکت داشته و به اعضای کمیسیون‏ ها و سایر اعضای سازمان درباره این جشنواره و مزایای شرکت در آن، اطلاع‏ رسانی کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.