صرفه جویی ۲۰ میلیارد ریالی با تعمیر سیستم تغدیه پایدار ایستگاه تزریق گاز آغاجاری

صرفه جویی ۲۰ میلیارد ریالی با تعمیر سیستم تغدیه پایدار ایستگاه تزریق گاز آغاجاری 

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری از صرفه جویی ۲۰ میلیاردریالی با تعمیر و بازسازی سیستم تغذیه پایدار(UPS) ایستگاه تزریق آغاجاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید محسن دهبانپور گفت: این UPS شامل دو مجموعه موازی است که تغذیه تمام سیستم های کنترل و DCS را به عهده داشته و به عنوان قلب واحد محسوب می شود. اینورتر شماره ۱ مدت ها به علت خطای SUB CIRCUIT FUALT از مدار خارج می شد که از سوی مهندسان داخلی تعمیر و بازسازی شد.

وی افزود: با توجه به نیاز مبرم عملیاتی و امکان بروز توقف ناخواسته و زیان بار کارخانه، کار عیب یابی از سوی کارشناسان برق نگهداری و تعمیرات با همکاری گروه تعمیرات الکترونیک با توجه به تجربه فراوان در تعمیر UPS های صنعتی و پذیرفتن ریسک خطر بسیار زیاد در دست اقدام قرار گرفت و از مجموعه UPS رفع اشکال شد.

دهبانپور عنوان کرد: در این مدت در جهت جلوگیری از توقف سیستم یک مجموعه UPS غیر صنعتی با توان کمتر و باتری های سیلد اسید به طور موقت در این واحد نصب و UPS های معیوب از مدار خارج شدند و UPS های مذکور پس از شناسایی و انجام آزمایشات متعدد در کوتاه ترین زمان ممکن در مدار عملیاتی قرار گرفت.

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری افزود: ایستگاه مذکور دارای ۷ ردیف توربین است و هر ردیف ۳۳۰ میلیون فوت مکعب گاز به مخازن آغاجاری تزریق می کند که با احتساب قیمت یک مجموعه UPS مشابه به همراه نصب آن، ۲۰ میلیارد ریال صرفه جویی به همراه داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.