یکسان سازی مقررات صندوق‌های سرمایه گذاری بازار سرمایه

 

فراخوان کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران در خصوص پیش‌نویس دستورالعمل جامع تأسیس و فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 

علیرضا توکلی کاشی، معاونت توسعه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران طی مصاحبه‌ای اختصاصی با اشاره به این پیش‌نویس، به تشریح اهداف سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص این دستورالعمل پرداخت.

ایشان در این مصاحبه عنوان نمود؛ به‌نظر می‌رسد سازمان بورس در تهیه دستورالعمل یکسان‌سازی مقررات و کاهش حجم اساسنامه و امیدنامه صندوق‌ها با انتقال بخش‌های مشترک آن‌ها به متن دستورالعمل، پیشنهادی را مدنظر داشته است. همچنین امکان اصلاح مقررات برای کلیه صندوق‌ها در آینده بدون نیاز به برگزاری مجامع توسط هر یک از صندوق‌ها و تطبیق مقررات صندوق‌ها با شرایط روز بازار سهام و سایر اوراق بهادار یکی دیگر از اهداف سازمان در تدوین این پیش‌نویس بوده است.
توکلی با اشاره به یکی‌دیگر از بندهای دیگر این پیش‌نویس درخصوص ایجاد انعطاف در مدیریت صندوق و امکان تأسیس صندوق‌های خاص با اهداف خاص به‌منظور برآورده کردن سلایق و ذائقه‌ متنوع سرمایه‌گذاران اظهار امیدواری نمود تا این پیش‌نویش شرایط حضور و تأسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری جدیدی را در بازار سرمایه بوجود آورد.
متن کامل درخواست رسمی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران از اعضای خود، به صورت نامه رسمی و از طریق اتوماسیون سازمان بورس و اوراق بهادار برای کلیه صندوق‌های عضو این کانون ارسال شده است.
معاونت توسعه کانون با توجه به تأثیرگذاری این صندوق‌ها در بازار سرمایه از کلیه صندوق‌های عضو خود درخواست نمود از آن‌جا که تدوین این دستورالعمل حساسیت و دقت ویژه‌ای را می‌طلبد نظرات کارشناسی اصلاحی یا اصلاحی تکمیلی خود را از طریق فرم نظرسنجی که به همین منظور در سایت کانون به آدرس www.iiia.ir قرار دارد اعلام کرده و یا از طریق اتوماسیون سازمان بورس طی یک نامه به معاونت توسعه کانون ارسال نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.